Nr zlecenia: 56/15/11/2017/Car-Port STANDARD z dnia: Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Szymon Nowak/zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Ocena stanu technicznego oraz określenie wartości rynkowej DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] XI-2017 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: TMBAM6NH6E4031151 Marka: SKODA Nr rejestracyjny: PO5C551 Model pojazdu: Rapid 1.2 TSI Nr Info-Ekspert: 034-02158 Wersja: Active Rok produkcji: 2014 Wskazanie drogomierza Data pierwszej rejestracji Data ważności badania technicznego 72244 km 2014/05/05 2019/04/27 Rodzaj nadwozia Dop. masa całk. liftback 5 drzwiowy 1615 kg Rodzaj silnika Pojemność / Moc silnika Doładowanie Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów Rodzaj skrzyni biegów Rodzaj napędu z zapłonem iskrowym (wtrysk) 1197 ccm / 63kW (86KM) Turbosp. z chłodn. powietrza 4 / rzędowy / 16 manualna przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) srebrny 2-warstwowy z efektem metalicznym Strona 1
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 ABS - system zapobiegający blokowaniu kół 2 Blokada mechanizmu różnicowego EDS 3 4 5 6 Filtr p/pyłkowy Fotel kierowcy z regulacją wysokości Głośniki 4 szt. Kolumna kierownicy z regulacją wysokości i głębokości Kurtyny powietrzne boczne Poduszka powietrzna kierowcy Poduszka powietrzna pasażera z możliwością odłączenia Półka nad przestrzenią bagażową Przygotowanie do montażu radia z anteną i głośnikami Siedzenia tylne dzielone asymetrycznie Sygnalizacja pozostawienia włączonych świateł System elektronicznej kontroli toru jazdy ESP 7 8 9 10 11 12 13 14 L.p. Nazwa elementu wyposażenia 15 System p/poślizgowy MSR 16 System p/poślizgowy przy przyspieszaniu ASR 17 System pokolizyjny ACS 18 System wspomagania nagłego hamowania 19 Szyba tylna ogrzewana 20 Szyby przednie regulowane elektr. 21 22 23 Szyby przyciemniane Światła do jazdy dziennej Światła p/mgielne dodatkowe 24 25 Tarcze kół stalowe 15" opony 185/60 Zamek centralny 26 27 Zderzaki w kolorze nadwozia Zestaw naprawczy opon WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. 1 2 3 4 5 6 Nazwa elementu wyposażenia Klimatyzacja manualna Climatic Koło zapasowe pełnowymiarowe Lakier metalizowany Podłokietnik centralny przedni Radioodtwarzacz Skoda Auto Swing CD + MP3 Zamek centralny zdalnie sterowany (dopłata) OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: DUNLOP 185/60 Przednie prawe: DUNLOP 185/60 Tylne lewe: DUNLOP 185/60 Tylne prawe: DUNLOP 185/60 R15 R15 R15 R15 84H 84H 84H 84H Bieżnik [mm] 5,0 5,0 5,0 5,0 SP SPORT 01 TL SP SPORT 01 TL SP SPORT 01 TL SP SPORT 01 TL KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (-) KOREKTY RÓŻNE: Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) Zadana szacunkowa korekta z tytułu wcześniejszych napraw (-) Wer uszkodzeń mechanicznych w ASO (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (-) Strona 2
OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Pokrywa przednia Odpryski powłoki lakierowej, zarysowania 2 Drzwi boczne tylne L Odpryski powłoki lakierowej, zarysowania 3 Drzwi boczne tylne P Odpryski powłoki lakierowej, zarysowania 4 Błotnik tylny L Odpryski powłoki lakierowej, zarysowania Opis Fot. nr Brak prawego wypełnienia podszybia Pojazd nosi typowe dla jego okresu eksploatacji uszkodzenia powłoki lakierowej ( zarysowania, odpryski itp.) NADWOZIE Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: 100-110 Błotnik przedni lewy: 100-110 Dach: 120-130 Błotnik przedni prawy: 130-670 Drzwi przednie lewe: 110-120 Drzwi przednie prawe : 110-130 Drzwi tylne lewe: 110-120 Drzwi tylne prawe: 120-130 Błotnik tylny lewy: 120-160 Błotnik tylny prawy: 120-160 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: 130-140 L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia 100-110 2 Dach 120-130 3 Błotnik przedni L 100-110 4 Drzwi przednie L 110-120 5 Drzwi tylne L 110-120 6 Błotnik tylny L 120-160 Opis Strona 3
7 Błotnik przedni P 130-670 8 Drzwi przednie P 110-130 9 Drzwi tylne P 120-130 10 Błotnik tylny P 120-160 11 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia 130-140 NADWOZIE Wyposażenie zewnętrzne L.p. 1 Nazwa elementu L/P Zderzak tylny Rodzaj uszkodzenia Opis Fot. nr Opis Fot. nr Zarysowany NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne L.p. 1 Nazwa elementu L/P Fotel przedni kpl. L Rodzaj uszkodzenia Zabrudzony Wnetrze pojazdu nosi typowe dla jego okresu eksploatacji zabrudzenia oraz zu?ycie wszystkich elementów. JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika BEZ UWAG 2 Przyspieszenia pojazdu BEZ UWAG, sporadycznie pojawia się błąd zaworu sterowania turbiny 3 Praca układu kierowniczego BEZ UWAG 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia BEZ UWAG 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła BEZ UWAG 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego BEZ UWAG 9 Skuteczność hamulca pomocniczego BEZ UWAG 10 Działanie ABS BEZ UWAG 11 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 12 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 13 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z prędkością do 30 km/h. DOKUMENTY I KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa TAK 2 Kluczyki (ilość sztuk) 2 3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Zestaw narzędzi fabrycznych TAK 5 Podnośnik samochodowy TAK 6 Instrukcja obsługi TAK 7 Gaśnica TAK 8 Trójkąt ostrzegawczy TAK 9 Apteczka TAK Strona 4
POZOSTAŁE INFORMACJE 1 Pochodzenie pojazdu Salon Polska Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Pomiar powłoki lakierowej został wykonany urządzeniem będącym w posiadaniu rzeczoznawcy. Pomiar wykonany innym przyrządem może się różnić. ü Rzeczoznawca podczas oględzin poza warsztatem nie jest w stanie stwierdzić wypadkowej przeszłości pojazdu. W przypadku podwyższonych wartości pomiarów powłoki lakierowej, konieczna jest ekspertyza w warunkach warsztatowych. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Przed odbiorem pojazdu, kupujący zobowiązany jest do konfrontacji rzeczywistego stanu z informacjami zawartymi w wycenie. Podpisanie protokołu odbioru jest równoznaczne ze zrzeczeniem się wszelkich roszczeń co do stanu technicznego. ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wyposażenie standardowe wg. Info - Ekspert. Rzeczoznawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy programu. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 5
Fot. nr 67 Fot. nr 68 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 39