AUKCJA CHARYTATYWNA Charytatywna Aukcja Designu na rzecz Azylu dla bezdomnych psów 17 września 2017 r. godz. 16.30 Wawa Design Festival, Centrum Kreatywności Targowa (Warszawa ul. Targowa 56) PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA
AUKCJA CHARYTATYWNA Charytatywna Aukcja Designu na rzecz Azylu dla bezdomnych psów 17 września 2017 (niedziela), godz. 16.30 Wawa Design Festival, Centrum Kreatywności Targowa (Warszawa ul. Targowa 56) PARTNER PRAWNY: PATRONI: Pragaleria Stalowa 3 03-425 Warszawa www.pragaleria.pl T: 884 798 852 info@pragaleria.pl
3 1. Wazon proj. Z. Horbowego proj. Zbigniew Horbowy Huta Sudety w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w. szkło warstwowe antico, barwione; wys. 25 DARCZYŃCA: Maria Łużyńska
4 2. Komplet misek z serii Asteroid (6+1) proj.: Jan Sylwester Drost (1975 r.) HSG Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w. szkło formowane ręcznie metodą prasowania; miski o nieregularnej krawędzi dekorowane układem wypukłych guzków różnej wielkości zmniejszających się ku otokowi; średnica: duża: 27 cm., małe: 12,5 cm. Złoty medal na Triennale Szkła w Jablońcu nad Nysą w 1976 r. DARCZYŃCA: Agata Tupczyńska
5 3. Aleksandra Kujawska, GLASS GARDEN Szkło kryształowe wykonane metodą hutniczą, ręcznie formowane bez użycia formy, ręcznie szlifowane i polerowane,szkło kryształowe wykonane metodą hutniczą, ręcznie formowane z piszczeli bez użycia formy, ręcznie szlifowane i polerowane długość ok. 40 cm, wysokość ok. 25 cm. aleksandrakujawska.pl DARCZYŃCA: Aleksandra Kujawska
6 4. Kacper Bożek Maniakalna potrzeba komfortu (22/100) wymiary w świetle oprawy 48,1 x 78,6 odcisk płyty 29,1 x 69,7 sygn. p.d. I DARCZYŃCA: Kacper Bożek
7 5. Wazon proj. Jerzy Słuczan-Orkusz (?), Huta szkła Tarnowiec, lata 80. XX wieku, wys. 40,2 cm. DARCZYŃCA: Maria Łużyńska
8 6. Wazon, proj. L Fiedorowicza proj. Ludwik Fiedorowicz, Huta Staszic filia Huty Ząbkowice, lata 80. XX wieku szkło barwione w masie na kolor rubinowy, dmuchane wys. 35 cm., śr.:11,7 cm. DARCZYŃCA: Weronika Sołtysiak
9 7. Wazon Okulus proj. Jan Sylwester Drost Huta Szkła Gospodarczego Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej, lata 60. XX w. szkło sodowe, prasowane, barwione w masie na kolor miodowy, wys.: 22 cm, śr.: 10 cm. DARCZYŃCA: Anita Grochola
10 8. Dwa świeczniki z zestawu Cora proj. Eryka Trzewik-Drost, 1978 r. HSG Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w. szkło formowane ręcznie metodą prasowania średnica: 11,8 cm, wys. 8,3 cm.
11 9. Dwie owocarki na nodze proj. Eryka Trzewik-Drost, HSG Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w. szkło formowane ręcznie metodą prasowania; wymiary: duża: średnica: 20 cm, wys. 20 cm; mała: średnica: 12,5 cm, wys. 12,5 cm.
12 10. Dzban proj. Z. Horbowego proj. Zbigniew Horbowy Huta Szkła Sudety w Szczytnej, lata 70. XX w. szkło dmuchane w formę, sodowe, barwione w masie, wys. 41 cm. DARCZYŃCA: Maria Łużyńska
13 11. Jakub Niewdana, Nosorożec (seria podróżnicza) ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 25 x 15 x 10cm, sygnowana od spodu nazwiskiem i numerem.
14 12. Lampa biurkowa Tukan ikona popartu lat 80.; proj. H.T. Huang Niemcy, lata 80. XX w. wys. 31 cm; kolor zielony
15 13. Miska i cztery różne talerzyki kolekcjonerskie z serii Asteroid proj.: Jan Sylwester Drost (1975 r.) HSG Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w. szkło formowane ręcznie metodą prasowania; miski o nieregularnej krawędzi dekorowane układem wypukłych guzków różnej wielkości zmniejszających się ku otokowi; średnica: duża: 27 cm., małe: 12,5 cm. Złoty medal na Triennale Szkła w Jablońcu nad Nysą w 1976 r. DARCZYŃCA: Retro Bibelot
16 14. Mariusz Dydo, Gamma Bear model Matisse, 2017 ceramika szkliwiona transparentnie, malowana naszkliwnie, technika maskowania, 19 x 11 x 15,5 cm cm, logo autora od spodu.
17 15. Komplet salaterek Cora (6+1) proj. Eryka Trzewik-Drost, 1978 r. HSG Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w. szkło formowane ręcznie metodą prasowania; wymiary: duża:23,5x16 cm; małe: 17,7x12 cm.
18 16. Malwina Konopacka, Pies na baby, 2017 kolaż, tusz, papier kolorowy Ilustracja do cyklu Zwykłego Życia Gumowe ucho ( książka Gumowe ucho w prezencie od wydawnictwa Zwykłe życie)
19 17. Wazon proj. Jerzy Słuczan Orkusz Polska, II poł. XX w. Szkło w typie antico, barwione w masie na kolor rubinowy, o owalnej formie zwężającej się ku górze, z ażurowym przebiciem w centralnej partii wazonu, dekorowany na brzuścu perełkowaniem; wys. 27 cm.
20 18. Wazon (szkło krakowskie) proj. Michał Jakubas, 1979 r. Zakład Doświadczalny w Krakowie, lata 70. XX wieku, Szkło artystyczne, wys. 12 cm. Zachowana oryginalna naklejka Z.D.I.S.I.C. Kraków. DARCZYŃCA: Paweł Naszkiewicz
21 19. Zegar Heges-Junghaus Niemcy, lata 70. XX wieku; wys. 12,2 cm, szer. 22,6 cm, gł. 6,5 cm. Zegar w pełni sprawny, posiada roczną gwarancję od zegarmistrza.
22 20. Wazon Polska, II poł. XX wieku Szkło artystyczne, wys. 40 cm.
23 21. Dzban proj. L. Fiedorowicza Huta Staszic, filia Huty Ząbkowice, lata 80. XX w. naklejka: Ząbkowice. POLAND, szkło artystyczne, wys. 25 cm. DARCZYŃCA: Maria Łużyńska
24 22. Paweł Ryżko, Plakat ZOO MARKET,2016 edycja limitowana, egzemplarz 12/12 wym. 96,5x70 cm. Paweł Ryżko (1984 r.) absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Przez 5 lat współpracował z grupą Twożywo. Jest autorem okładki albumu Franka Zappy Hammersmith Odeon wydanego z okazji 70. rocznicy urodzin artysty. W roku 2012 otrzymał stypendium ministra kultury Młoda Polska. Jego twórczość opiera się głównie na plakacie, typografii, muralu i szablonie, stylistycznie nawiązując do tradycji konstruktywizmu. Prace Pawła Ryżko były pokazywane w ramach wielu wystaw zbiorowych i nagradzane na konkursach graficznych. DARCZYŃCA: Marcin Brzóska (inicjator i założyciel ZOO Marketu)
25 23. Talerz dekoracyjny Chodzież Chodzież, lata 60. XX w.; śr. 30,8 cm porcelana malowana natryskowo, wybierana; czarno-biała zgeometryzowany wzór; sygnatura: P/CHODZIEŻ/MADE IN POLAND stempel: S5265/JH