Nr zlecenia: 84/01/08/2017/Car-Port STANDARD z dnia: 2017/08/01 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Mateusz Gumkowski/zatw. Pion Weryfikacyjny erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Ocena stanu technicznego oraz określenie wartości rynkowej DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] VIII-2017 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: TMBEJ6NH8F4512322 Marka: SKODA Nr rejestracyjny: DW417UW Model pojazdu: Rapid Spaceback 1.6 TDI-CR Nr Info-Ekspert: 034-02512 Wersja: Ambition Rok produkcji: 2014 Wskazanie drogomierza Data pierwszej rejestracji 165229 km 2014/08/13 Rodzaj nadwozia Dop. masa całk. kombi (uniwersalne) 5 drzwiowe 1740 kg* Rodzaj silnika Pojemność / Moc silnika Doładowanie Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów Rodzaj skrzyni biegów Rodzaj napędu z zapłonem samoczynnym 1598 ccm / 66kW (90KM) Turbosp. z chłodn. powietrza 4 / rzędowy / 16 manualna przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Biały 2-warstwowy z efektem metalicznym WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 ABS - system zapobiegający blokowaniu kół 2 Blokada mechanizmu różnicowego EDS L.p. Nazwa elementu wyposażenia 19 Siedzenia tylne dzielone asymetrycznie 20 Sygnalizacja pozostawienia włączonych świateł Strona 1
3 4 5 Filtr p/pyłkowy Fotel kierowcy z regulacją wysokości Głośniki 4 szt. 21 22 23 6 7 8 Kieszenie w oparciach foteli przednich Klimatyzacja manualna Climatic Kolumna kierownicy z regulacją wysokości i głębokości Komputer pokładowy Kurtyny powietrzne boczne Lusterka zewnętrzne podgrzewane i regul. elektr. Podłokietnik centralny przedni Poduszka powietrzna kierowcy Poduszka powietrzna pasażera z możliwością odłączenia Półka nad przestrzenią bagażową Przygotowanie do montażu radia z anteną i głośnikami Radioodtwarzacz Skoda Auto Blues CD + MP3 Schowek na okulary 24 25 26 System elektronicznej kontroli toru jazdy ESP System p/poślizgowy MSR System p/poślizgowy przy przyspieszaniu ASR System pokolizyjny ACS System wspomagania nagłego hamowania Szyba tylna ogrzewana 27 28 29 Szyby przednie regulowane elektr. Szyby przyciemniane Światła do jazdy dziennej 30 31 32 Światła p/mgielne dodatkowe Światła p/mgielne przednie Tarcze kół stalowe 15" opony 185/60 33 34 Zamek centralny zdalnie sterowany Zderzaki w kolorze nadwozia 35 Zestaw naprawczy opon 36 Złącze "AUX" 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. 1 2 3 4 5 Nazwa elementu wyposażenia Autoalarm z zabezp. wnętrza i blokadą odholowania Klimatyzacja Climatronic (dopłata) Koło zapasowe pełnowymiarowe Lakier metalizowany Pakiet Komfort (dopłata) Dźwignia zmiany biegów pokryta skórą Kierownica wielofunkcyjna Szyby tylne regulowane elektr. Fotel pasażera z regulacją wysokości Kierownica 3-ramienna Sterowanie radiem w kierownicy Czujniki parkowania - tył Kierownica pokryta skórą Wyświetlacz Maxi-DOT Dźwignia hamulca ręcznego pokryta skórą Głośniki 2 szt. dodatkowe 6 7 System nawigacji satelitarnej Amundsen Tempomat OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: BRIDGESTONE 185/60 Przednie prawe: BRIDGESTONE 185/60 Tylne lewe: NOKIAN TYRES 185/60 Tylne prawe: NOKIAN TYRES 185/60 R15 R15 R15 R15 84T 84T 88T 88T Bieżnik [mm] 4,8 4,8 5,1 4,9 B 250 TL B 250 TL XL WR D3 TL XL WR D3 TL KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (+) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (-) KOREKTY RÓŻNE: Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) Strona 2
KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (-) UWAGI RZECZOZNAWCY DOTYCZĄCE WYCENY Dodatkowy komplet kół w pojeździe - bez wpływu na wartość rynkową auta. Termin badań technicznych - 13.08.2017. OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P L Rodzaj uszkodzenia 1 Błotnik przedni 2 Pokrywa przednia 3 Drzwi boczne przednie L Odpryski powłoki lakierowej 4 Drzwi boczne tylne L Zarysowania powłoki lakierowej 5 Błotnik tylny P Zarysowania powłoki lakierowej Opis Fot. nr Odpryski powłoki lakierowej Odpryski powłoki lakierowej Pojazd nosi typowe dla jego okresu eksploatacji uszkodzenia powłoki lakierowej (niewielkie zarysowania, odpryski itp.) NADWOZIE Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: 171-216 Błotnik przedni lewy: 169-246 Dach: 199-224 Błotnik przedni prawy: 186-212 Drzwi przednie lewe: 175-201 Drzwi przednie prawe : 193-212 Drzwi tylne lewe: 157-215 Drzwi tylne prawe: 177-228 Błotnik tylny lewy: 157-215 Błotnik tylny prawy: 167-228 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: 169-192 Strona 3
L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia 171-216 2 Dach 199-224 3 Błotnik przedni L 169-246 4 Drzwi przednie L 175-201 5 Drzwi tylne L 157-215 6 Błotnik tylny L 157-215 7 Błotnik przedni P 186-212 8 Drzwi przednie P 193-212 9 Drzwi tylne P 177-228 10 Błotnik tylny P 167-228 11 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia Opis 169-192 NADWOZIE Wyposażenie zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Zderzak przedni 2 Obudowa lusterka bocznego 3 Zderzak tylny Zarysowany 4 Szyba przednia Odpryski warstwy zewnętrznej 5 Klamka zewnętrzna drzwi bocznych przednich Opis Fot. nr Opis Fot. nr Zarysowany L L W innym kolorze niż reszta samochodu Zarysowana NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne L.p. 1 Nazwa elementu L/P Kanapa tylna Rodzaj uszkodzenia Zabrudzona Uszodzony zawias podłokietnika. Zarysowana wykładzina tapicerska pasa tylnego. Wnętrze pojazdu nosi typowe dla jego okresu eksploatacji zabrudzenia oraz zużycie wszystkich elementów. PODWOZIE ZAWIESZENIE I KOŁA L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Tarcza koła przedniego stalowa L Brak kołpaka 2 Tarcza koła przedniego stalowa P Brak kołpaka Opis Fot. nr JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika BEZ UWAG 2 Przyspieszenia pojazdu BEZ UWAG 3 Praca układu kierowniczego BEZ UWAG 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia BEZ UWAG 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła BEZ UWAG 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego BEZ UWAG Strona 4
9 Skuteczność hamulca pomocniczego BEZ UWAG 10 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 11 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 12 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z prędkością do 50 km/h. DOKUMENTY I KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa TAK 2 Kluczyki (ilość sztuk) 1 3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Gaśnica TAK 5 Trójkąt ostrzegawczy TAK Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Pomiar powłoki lakierowej został wykonany urządzeniem będącym w posiadaniu rzeczoznawcy. Pomiar wykonany innym przyrządem może się różnić. ü Rzeczoznawca podczas oględzin poza warsztatem nie jest w stanie stwierdzić wypadkowej przeszłości pojazdu. W przypadku podwyższonych wartości pomiarów powłoki lakierowej, konieczna jest ekspertyza w warunkach warsztatowych. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Przed odbiorem pojazdu, kupujący zobowiązany jest do konfrontacji rzeczywistego stanu z informacjami zawartymi w wycenie. Podpisanie protokołu odbioru jest równoznaczne ze zrzeczeniem się wszelkich roszczeń co do stanu technicznego. ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wyposażenie standardowe wg. Info - Ekspert. Rzeczoznawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy programu. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 5
Fot. nr 71 Fot. nr 72 Strona 41
Fot. nr 73 Fot. nr 74 Strona 42
Fot. nr 75 Fot. nr 76 Strona 43
Fot. nr 77 Fot. nr 78 Strona 44
Fot. nr 79 Fot. nr 80 Strona 45
Fot. nr 81 Fot. nr 82 Strona 46
Fot. nr 83 Fot. nr 84 Strona 47
Fot. nr 85 Fot. nr 86 Strona 48
Fot. nr 87 Fot. nr 88 Strona 49
Fot. nr 89 Fot. nr 90 Strona 50
Fot. nr 91 Fot. nr 92 Strona 51
Fot. nr 93 Fot. nr 94 Strona 52
Fot. nr 95 Fot. nr 96 Strona 53
Fot. nr 97 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 54