ZMIANY W PRZEPISACH GRY W KOSZYKÓWKĘ. obowiązujące od 1 października 2018

Zmiany w Oficjalnych Przepisach Gry w Koszykówkę 2018

Zestawienie zmian w Oficjalnych przepisach gry w koszykówkę (...) Linie półkoli podkoszowych są częścią obszarów półkoli podkoszowych.

W GRZE OBOWIĄZUJĄ NASTĘPUJĄCE PODSTAWOWE PRZEPISY

Zawodnik A5 popełnia błąd kroków. W tym momencie A7 prosi o zmianę. Czy moŝna dokonać tej zmiany mimo, Ŝe to druŝyna B będzie wprowadzała piłkę?

5. Faul techniczny trenera orzeczony w konsekwencji przebywania 6 graczy jego drużyny na boisku oznaczamy w protokole jako "B"?

ZMIANY PRZEPISÓW GRY W KOSZYKÓWKĘ W SEZONIE 2017/18

ZASADY PROTOKOŁOWANIA MECZÓW SZCZEBLA CENTRALNEGO

Zmiany w przepisach gry w koszykówkę 2008

OFICJALNE PRZEPISY GRY W KOSZYKÓWKĘ 2018 OFICJALNE INTERPRETACJE

Podstawowe zasady i przepisy gry w unihokeja powinien wynosić 3 x 20 min Zmiana w 3 tercji nie korzystać z efektywnego czasu gry

Zestawienie zmian w Oficjalnych interpretacjach przepisów gry w koszykówkę 2014

OFICJALNE PRZEPISY GRY W KOSZYKÓWKĘ 2014 OFICJALNE INTERPRETACJE

OFICJALNA INTERPRETACJA PRZEPISÓW GRY W KOSZYKÓWKĘ 2010

RUGBY NA WÓZKACH - PRZEBIEG MECZU. Kolejność wydarzeń w meczu Rugby na Wózkach od momentu jego rozpoczęcia aż to zakończenia. Przed rozpoczęciem gry

1. Czy zawodnik może być w akcji rzutowej, kiedy jego drużyna nie jest w posiadaniu piłki?

REGULAMIN XXIII EDYCJI PLHFD 2018/2019 W PIGUŁCE

Oficjalne Przepisy Gry w Koszykówkę 3x3 Styczeń 2016

OFICJALNE PRZEPISY GRY W KOSZYKÓWKĘ 2017 OFICJALNE INTERPRETACJE

Regulamin. 2. Miejsce rozgrywek : Hala Widowiskowo Sportowa MOSiR w Mysłowicach przy ul. Ks. N. Bończyka 32z

Test nr 1. 4) Strefa zmian dla zawodników z pola gry ma długość i szerokość: a) 15 m x 3 m, 1 b) 12 m x 1.5 m, c) 27 m x 2 m, d) 21 m x 3 m.

Wybrane zmiany w Przepisach Gry oraz księdze przypadków Warszawa,

REGULAMIN ROZGRYWEK SEZON 2012 / 2013

OFICJALNA INTERPRETACJA PRZEPISÓW GRY W KOSZYKÓWKĘ 2012

PRZEPISY GRY W MINIKOSZYKÓWKĘ

REGULAMIN ZAWODÓW MINI KOSZYKÓWKI DOLNOŚLĄSKIEGO ZWIĄZKU KOSZYKÓWKI WE WROCŁAWIU SEZON 2016/2017

P R Z E P I S Y G R Y. w G r a b o w s k i e j L i d z e O r l i k a

Test R. Test znajomości przepisów gry w hokeja na lodzie Sosnowiec 2017

Przepisy gry w Beach Soccera wyciąg

REGULAMIN Częstochowa Streetball CUP vol. 7. Maksymalna ilość zgłoszonych drużyn wynosi 36. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Regulamin. ArcheoCup 2009

REGULAMIN LUBIŃSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI

REGULAMIN GMINNO-MIEJSKIEJ HALOWEJ PILKI NOŻNEJ OPEN O PUCHAR BURMISTRZA GMINY I MIASTA SUSZ SUSZ HALA SPORTOWO-WIDOWISKOWA

Oficjalna Interpretacja przepisów gry w koszykówkę Obowiązuje od 1 października 2010 roku

CHARAKTERYSTYKA Kary oznajmiane przez sędziów na lodzie. Wszystkie naruszenia dotyczące bramkarzy patrz Sekcja 12 - Przepisy, określenia dla bramkarzy

REGULAMIN ZAWODÓW AMATORSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI WRO-BASKET 37. EDYCJA

OTWARTE MISTRZOSTWA DĄBROWY TARNOWSKIEJ W HALOWEJ PIŁCE NOZNEJ REGULAMIN

OFICJALNA INTERPRETACJA PRZEPISÓW GRY W KOSZYKÓWKĘ

Regulamin. I Warszawski Turniej Halowy PilkaNaHali.pl

VII GMINNY HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SENIORÓW O PUCHAR BURMISTRZA ZBĄSZYNIA

III OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY ZDUŃSKA WOLA I PRODUCENTA MEBLI SIMEX PATRONAT HONOROWY:

Regulamin Ligi Miejskiej Halowej Piłki Nożnej w Kędzierzynie-Koźlu w sezonie 2010/2011

Organizatorem turnieju jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Baruchowie i GKS BARUCHOWO

REGULAMIN WAŁBRZYSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI AQUA ZDRÓJ na sezon 2015/2016

REGULAMIN TURNIEJU. Daty i godziny rozgrywek zostaną wyznaczone przez Organizatora, umożliwiając drużynom prowadzenie Kalendarza Turniejowego.

REGULAMIN GARWOLIŃSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI GLK 2016

Sulmierzycka Liga Halowej Piłki Nożnej. III edycja 2015/2016. o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy w Sulmierzycach

Częstochowa STREETBALL Cup Vol. 3

REGULAMIN RADOSZYCKIEJ LIGI HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ 2016 O PUCHAR WÓJTA GMINY RADOSZYCE.

TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ TRÓJEK. Karta uczestnictwa. Nazwa drużyny:

REGULAMIN TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

REGULAMIN ROZGRYWEK VII HALOWA LIGA FUTSALU LIGA ŻAKÓW, ORLIKÓW I MŁODZIKÓW SEZON 2016/2017

Szczegółowe przepisy gry w piłkę nożną :

Test L. Test znajomości przepisów gry w hokeja na lodzie Sosnowiec 2017

Materiał szkoleniowy dla sędziów Krakowskiego okręgowego związku koszykówki Sezon 2014/2015

IX GMINNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ SENIORÓW O PUCHAR BURMISTRZA ZBĄSZYNIA

REGUŁY GRY FooBaSKILL

Bramki wymiar 5 x 2 m. wymiar 3 x 1,55 m.

Ocena zagrania piłki ręką

HALOWA PIŁKARSKA LIGA BIZNESU HALA PIŁKARSKA CUP PRZEPISY GRY

REGULAMIN ROZGRYWEK WIŚNIOWSKA LIGA MISTRZÓW W FUTSALU KAT. SKRZAT, ŻAK, ORLIK, MŁODZIK SEZON 2017/2018

OFICJALNE PRZEPISY GRY W KOSZYKÓWKĘ 2014

LUBARTOWSKA LIGA KOSZYKÓWKI ALWERNIA

Reprezentacja szkoły składa się z min 10 i max 12 dziewcząt lub chłopców.

ARTYKUŁ 170 RZUT KARNY KARNE/ROZSTRZYGAJĄCA SERIA RZUTÓW KARNYCH

International Basketball Federation. Międzynarodowa Federacja Koszykówki FIBA. We Are Basketball. Podręcznik Sędziego. Mechanika Trzech Sędziów

I Turniej w Halowej Piłce Nożnej Stalówka Cup Hala widowiskowo-sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie, ul. Generała Andersa 37

6/ MAJĄC NA WZGLĘDZIE OGRANICZONĄ LICZBĘ ZAREZERWOWANYCH MIEJSC HOTELOWYCH O UDZIALE W ROZGRYWKACH DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ. I I.

REGULAMIN VI BRANŻOWEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ PIECZARKALIA CUP Organizator turnieju. WOKAS S.A Łosice, ul. Błonie 5A. 2.

REGULAMIN IT CUP MISTRZOSTW POLSKI BRANŻY IT W PIŁKARZYKACH, KRAKÓW r.

ZMIANY W PRZEPISACH I INTERPRETACJACH 2014

R E G U L A M I N T U R N I E J U S T R E E T B A L L

OFICJALNA INTERPRETACJA PRZEPISÓW GRY W KOSZYKÓWKĘ 2008

Stowarzyszenie Piłkarskie Nadzieje

REGULAMIN. Turnieju Streetball na Dolnym Przepisy wstępne

KONKLUZJE 2018 ZESPÓŁ FUTSALU KOLEGIUM SĘDZIÓW PZPN PAŹDZIERNIK/LISTOPAD 2018

KONKLUZJE KOLEGIUM SĘDZIÓW PZPN. Pozbawienie przeciwnika realnej szansy na zdobycie bramki faulem (DOGSO)

REGULAMN ZBĄSZYŃSKICH ROZGRYWEK PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ KUVERT LIGA SEZON 2016/2017

BOISKO - PRZEPISY GRY :

1. Ma on miejsce, kiedy piłka jest kopnięta w kierunku przeciwnika, który

REGULAMI N ROZGRYWEK Paczko w s kiej Ligi Halowej 5 edycja 2013/14.

VI HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ORZEŁ CUP (rocznik 2003 i młodsi) Zduńska Wola r.

REGULAMIN NOWOROCZNEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ 2017 O PUCHAR WÓJTA GMINY RADOSZYCE.

Zmiany w Przepisach Gry Futsal 2010 / 2011

REGULAMIN Lesznowolskiej Ligi Halowej o Puchar Wójta Gminy Lesznowola

NAJISTOTNIEJSZE ZMIANY PRZEPISÓW GRY ZATWIERDZONE PRZEZ 34 KONGRES FIVB 2014

REGULAMIN AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA PARKU WODNEGO Relax

PRZEPISY GRY W PIŁKĘ RĘCZNĄ

REGULAMIN Świąteczny Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Turku - 9 kwietnia 2017r.

GRZEŚKOWIAK OAZA CUP U11

System rozgrywek LIGI MIĘDZYWYDZIAŁOWEJ AGH 2019

OGÓLNOPOLSKI FINAŁ IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

Warunki i Zasady Uczestnictwa

R E G U L A M I N I Powiatowego Samorządowego Turnieju Gmin w Piłce Nożnej Halowej Choceń 2012

PRZEPISY TRAMPOLINA BASKET CUP. 1. Drużyny: Każda drużyna składa się z: Nie więcej niż 10 członków drużyny z możliwością gry. Kapitana, który będzie jednym z członków z drużyny uprawnionych do gry. Aby zawodnicy drużyny liczyli się w wyścigu o nagrody indywidualne muszą mieć numery na koszulkach Każdy członek drużyny musi posiadać legitymację szkolną Następujące przedmioty są dozwolone: Ochraniacz barku, górnej części ramienia, uda lub dolnej części nogi jeśli jest tak wyściełany materiałem, że nie spowoduje kontuzji innych zawodników. Ściągacze kolanowe jeśli są odpowiednio pokryte. Ochraniacze na złamany nos, nawet jeśli są wykonane z twardego materiału. Okulary, jeśli nie stwarzają zagrożenia dla innych zawodników. (tylko w całości plastikowe) Opaski na głowę o maksymalnej szerokości 5 cm, wykonane z nie szorstkiej tkaniny w jednolitym kolorze, z giętkiego plastiku lub gumy. Następujące przedmioty są nie dozwolone: Ochraniacze i utwardzone opatrunki na palce, rękę, nadgarstek, łokieć lub przedramię wykonane ze skóry, plastiku, metalu lub jakiekolwiek innego twardego materiału, nawet jeśli jest pokryty miękką wyściółką. Sprzęt, który może zaciąć lub spowodować obrażenia (paznokcie palców muszą być krótko obcięte). Nakrycia głowy, ozdoby we włosach i biżuteria. Kapitan: obowiązki i uprawnienia Kapitan jest zawodnikiem, który reprezentuje swoją drużynę na boisku. Może zwracać się do sędziego, aby uzyskać istotna informację. Powinno odbywać się to w grzeczny sposób i tylko wtedy, kiedy czas gry jest zatrzymany. 2. Zasady gry. Czas gry, wynik nierozstrzygnięty i dogrywki Mecz rozpoczynamy rzutem sędziowskim. Mecz składa się z 4 kwart po 5 min, z 3 minutową przerwą w połowie meczu, i 2 minutową pomiędzy kwartami. Przerwę 30 sekundową można wziąć tylko raz w połowie w trakcie akcji w ataku. Drużyny zmieniają kosze przed 3 kwartą. Jeśli po zakończeniu czasu gry 4 kwarty wynik jest nierozstrzygnięty (remis) mecz będzie kontynuowany dogrywką trwającą 3 minuty lub tyloma dogrywkami, ile okaże się konieczne do rozstrzygnięcia wyniku.

We wszystkich dogrywkach drużyny grają na te same kosze, na które grały w 2 połowie. Mecz może się nie rozpocząć, jeżeli jedna z drużyn nie ma pięciu (5) zawodników na boisku gotowych do gry. Czas jest zatrzymywany podczas każdej kwarty tylko wtedy, gdy któraś z drużyn poprosi czas. Jeśli wynik jest remisowy w 4 kwarcie na ostatnie 2 minuty czas będzie zatrzymywany po każdym rzucie, faulu i gwizdku aż do wznowienia gry. Zakończenie kwarty lub całego meczu Połowa, dogrywka lub cały mecz kończy się w momencie, gdy zabrzmi gwizdek oznaczający upłynięcie czasu gry. Kiedy faul jest popełniony równocześnie lub przed gwizdkiem końca czasu gry, kończącym kwartę lub dogrywkę, należy wykonać ewentualny(e) rzut(y) stanowiący(e) konsekwencję faulu. Mecz przegrany walkowerem Drużyna przegrywa walkowerem jeśli: - Odmawia gry pomimo poinstruowania przez sędziego głównego, aby grę podjęła. - Swoim postępowaniem uniemożliwia rozgrywanie meczu. - Nie jest wstanie wystawić pięciu (5) zawodników gotowych do gry. Kara Wygraną przyznaje się przeciwnikom z wynikiem 20 do 0. Ponadto drużyna winna walkowera otrzyma zero (0) punktów w klasyfikacji. Błędy Kozłowanie, kroki, błąd pola 3 sekund, powrót piłki na pole obrony, dotykanie piłki i ingerencja w jej lot do kosza (goaltending). 3. Faule Faul jest naruszeniem przepisów związanych z zetknięciem z przeciwnikiem i/lub z nie sportowym zachowaniem. Faul osobisty Blokowanie jest nie legalnym zetknięciem osobistym wstrzymującym poruszanie się przeciwnika z piłką lub bez piłki. Szarżowanie jest zetknięciem osobistym zawodnika z piłką lub bez piłki, który pcha lub napiera na tors przeciwnika. Nieprzepisowe krycie od tyłu jest zetknięciem osobistym dokonanym przez zawodnika broniącego będącego z tyłu. Sam fakt, że zawodnik broniący stara się zagrać piłką nie usprawiedliwia jego zetknięcia się z przeciwnikiem od tyłu. Trzymanie jest zetknięciem osobistym z przeciwnikiem krępującym swobodę jego ruchów. Takie zetknięcie (trzymanie) odnosić się może do każdej części ciała. Nieprzepisowa zasłona jest nielegalną próbą opóźnienia lub zapobieżenia w osiągnięciu pożądanej pozycji na boisku przez przeciwnika, który nie posiada piłki. Nieprzepisowe użycie rąk występuje, gdy zawodnik obrony kryjąc przeciwnika z piłką lub bez piłki, kładzie na nim i pozostawia w kontakcie rękę(ce) w celu powstrzymania jego poruszania się.

Pchanie jest zetknięciem osobistym (z jakakolwiek częścią ciała), które ma miejsce, wtedy, gdy zawodnik siłą przesuwa się lub próbuje przesunąć przeciwnika, który posiada lub nie posiada piłki. Faul obustronny Ma miejsce w sytuacji, kiedy dwaj zawodnicy przeciwnych drużyn, mniej więcej w tym samym czasie, popełniają przeciwko sobie faule związane z kontaktem. Nie przyznaje się rzutów wolnych. Faul niesportowy Jest faulem osobistym popełnionym przez zawodnika, którego akcja w ocenie sędziego nie jest uzasadniona próbą bezpośredniego zagrania piłka zgodną z duchem i intencją przepisów. Jeśli zawodnik powoduje nadmierny kontakt (ciężki faul) na przeciwniku z piłką lub bez piłki, taki kontakt powinien być uznany jako niesportowy. Zawodnik, który popełnił dwa faule niesportowe musi być zdyskwalifikowany i udać się do szatni swojej drużyny. Karą za każdy faul niesportowy są 2 rzuty wolne i posiadanie piłki dla drużyny przeciwnej. Zdyskwalifikowanemu zawodnikowi nie orzeka się innych dodatkowych kar. Faul dyskwalifikujący Rażące niesportowe zachowanie zawodnika, zmiennika, trenera, asystenta trenera jest faulem dyskwalifikującym. Faul dyskwalifikujący zapisuje się winnemu. Zostaje on zdyskwalifikowany i odesłany do szatni swojej drużyny, gdzie pozostanie przez czas trwania meczu lub, jeżeli będzie wołał, opuści budynek. Drużynie przeciwnej przyznaje się rzut(y) wolny(e) oraz posiadanie piłki na środku długości linii bocznej. Faul techniczny zawodnika Faule techniczne zawodnika to wszystkie faule zawodnika, które nie są związane z zetknięciem z przeciwnikiem. Faulem technicznym jest lekceważenie przez zawodnika ostrzeżeń sędziów, bądź stosowanie następujących taktyk: - Zwracanie się bez należnego szacunku lub zaczepianie sędziego bądź przeciwników. - Używanie języka lub gestów, które mogą być uznane za obraźliwe, bądź podburzające publiczność. - Obrażanie przeciwnika, bądź zasłanianie mu widoku wymachując rękami tuż przed oczami. Faul techniczny zapisuje się winnemu zawodnikowi i przyznaje się 2 rzuty wolne oraz posiadanie piłki dla drużyny przeciwnej.. Faul techniczny trenerów, asystentów trenerów, zmienników. Trener, asystent trenera, zmiennik lub osoba towarzysząca nie mogą lekceważąco zwracać się lub rozmawiać z sędziami lub przeciwnikami. Faul techniczny zapisuje się trenerowi. Przeciwnikowi przyznaje się dwa (2) rzuty wolne, a następnie posiadanie piłki do wprowadzenia spoza boiska na środku długości linii bocznej.

Faul techniczny w przerwie meczu. Faul techniczny może być orzeczony w przerwie meczu, czyli w okresie poprzedzającym (20 minut) oraz w przerwach pomiędzy połowami i dogrywkami. Faul techniczny popełniony między połowami karany jest tak jak w czasie gry, czyli dwoma rzutami wolnymi i posiadaniem piłki. Za wymuszanie i udawanie faulowanego, zawodnik powinien być ukarany również faulem technicznym. Jeśli faul techniczny jest orzeczony przeciwko: - Uprawnionemu do gry członkowi drużyny, zapisuje się faul tego członka drużyny, a karą są dwa (2) rzuty wolne przyznane drużynie przeciwnej. Wlicza się do fauli drużyny. - Trenerowi, asystentowi trenera, osobie towarzyszącej, zapisuje się faul trenera, a krą są dwa (2) rzuty wolne przyznane drużynie przeciwnej. Nie wlicza się go do fauli drużyny. 4. Postanowienia ogólne. Pięć fauli zawodnika Zawodnik, który popełnić pięć fauli, zarówno osobistych jak i technicznych, zostanie o tym poinformowany i musi natychmiast opuścić grę. Faule drużyny kara Drużyna będzie podlegała karze za faule osobiste, kiedy popełniła już cztery (4) faule drużyny w kwarcie, które są faulami osobistymi lub technicznymi orzeczonymi przeciwko zawodnikom tej drużyny. Wszystkie faule popełnione w przerwach meczu powinny być traktowane jak popełnione w kwarcie następującej bezpośrednio po tej przerwie. Wszystkie faule popełnione w dogrywkach będą traktowane jak popełnione w czwartej kwarcie. Jeżeli drużyna przekroczy limit fauli w każdej kwarcie, poszkodowany będzie wykonywał 2 rzutu wolne. Ingerencja w lot piłki do kosza Po rzucie z gry, gdy piłka jest w locie do kosza i sędzia gwiżdże lub zabrzmi sygnał zakończenia kwarty, żaden zawodnik nie może dotykać piłki mającej szansę wpaść do kosza po odbiciu piłki od obręczy. Jeśli dotyka piłkę

zawodnik obrony przyznajemy 2 lub 3 pkt. rzucającemu, jeżeli zawodnik ataku i piłka wpada do kosza, nie zalicza się go. O wszelkich sytuacjach spornych nie wymienionych w regulaminie będą decydować sędziowie oraz organizatorzy! Za zagubione rzeczy organizatorzy nie odpowiadają! Każdy zespół odpowiada za porządek po meczu! Na salę gimnastyczną zawodnicy wchodzą w obuwiu zmiennym! Każdy zawodnik musi posiadać legitymację szkolną! System rozgrywek będzie zależny od ilości zgłoszonych drużyn!