Regulamin Sportowej Ligi Powiatu Puckiego w Piłce Koszykowej

Regulamin rozgrywek Białostockiej Ligi Sportu w koszykówce

LUBARTOWSKA LIGA KOSZYKÓWKI ALWERNIA

Regulamin rozgrywek I Turnieju Halowego IV edycji Białostockiej Ligi Sportu - piłka nożna. 1 Postanowienia ogólne

Regulamin Rozgrywek Turnieju Oldbojów w Piłce Nożnej Grajewo r

Regulamin rozgrywek V Letniej Grand Prix w Beach Soccerze

REGULAMIN TURNIEJ SIATKARSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO POD PATRONATEM STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO

REGULAMIN TURNIEJU SIATKARSKIEGO

1 Postanowienia ogólne

REGULAMIN WAŁBRZYSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI AQUA ZDRÓJ na sezon 2015/2016

REGULAMIN. Amatorskiej Ligi Siatkówki Gminy Hrubieszów sezon 2015/2016

Kruszwicka Amatorska Liga Siatkówki Kobiet UKS SŁOWAK NKA KRUSZWICA. Regulamin KRUSZWICKIEJ AMATORSKIEJ LIGI SIATKÓWKI KOBIET.

System rozgrywek LIGI MIĘDZYWYDZIAŁOWEJ AGH 2019

REGULAMIN AMATORSKIEJ LIGI TENISA STOŁOWEGO SEZON 2018/2019

REGULAMIN ROZGRYWEK LIGI PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY STĘŻYCA na sezon 2010/2011 r.

Turniejem jest Klub Sportowy Siatkarz Ząbki, zwany dalej Organizatorem.

Między Sołecki Turniej Piłki Siatkowej

IV MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN Góra Kalwaria 2013

ROJEWSKA HALOWA LIGA PIŁKI NOŻNEJ VII EDYCJA REGULAMIN NA SEZON 2017/2018

REGULAMIN ROZGRYWEK Podwórkowej Ligi Piłki Nożnej Postanowienia ogólne

ZETGIEBE BASKET LIGA 2014/2015 Regulamin rozgrywek

REGULAMIN IV TURNIEJU PIŁKARSKIEGO O PUCHAR TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ ZĄBEK. 1 Organizatorzy. 2 Zgłoszenie do rozgrywek

Warunki i Zasady Uczestnictwa

Regulamin rozgrywek Mistrzostw Województwa Podlaskiego w piłce nożnej plażowej w ramach VI Letniej Grand Prix

REGULAMIN ZAWODÓW AMATORSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI WRO-BASKET 37. EDYCJA

Regulamin SLPP 2016/2017

REGULAMIN III EDYCJI TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR MŁODZIEŻOWEJ RADY DZIELNICY ŚRÓDMIEŚCIE MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY 2016

REGULAMIN III TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ O TARCZĘ TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ ZĄBEK

Regulamin Kieleckiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej

REGULAMIN. Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej sezon 2018/2019

3. WARUNKI UCZESTNICTWA

Sulmierzycka Liga Halowej Piłki Nożnej. III edycja 2015/2016. o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy w Sulmierzycach

REGULAMIN GARWOLIŃSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI GLK 2016

REGULAMIN ZAWODÓW AMATORSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI WRO-BASKET 35. EDYCJA

REGULAMIN LUBIŃSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI

REGULAMIN ORLIKOWEJ LIGI MISTRZÓW ŁÓDZKIE 2011

Zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału. w UNIWERSYTECKIEJ AMATORSKIEJ LIDZE SIATKÓWKI

8. Drużyna składa się maksymalnie z 10 zawodników.

REGULAMIN LIGI. Amatorska Liga Siatkówki Cięcina 2018/2019. Regulamin. 1 Organizacja i cel ligi

POSTANOWIENIA OGÓLNE: 1. Organizatorem rozgrywek jest Fundacji Ligi WRONBA zwana dalej WRONBA

REGULAMIN TURNIEJU TRZECH BOISK W PIŁCE NOŻNEJ

R E G U L A M I N Sezon 2014/2015

AKTUALIZACJA:

Halowa Liga Piłki Nożnej-Regulamin XIV Edycji

REGULAMIN ZAWODÓW AMATORSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI WRO-BASKET 34. EDYCJA

REGULAMIN HALOWEGO TURNIEJU W PIŁKĘ NOŻNĄ O CZAPKĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. 1 Organizatorzy. 2 Zgłoszenie do rozgrywek

REGULAMN ZBĄSZYŃSKICH ROZGRYWEK PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ KUVERT LIGA SEZON 2016/2017

R E G U L A M I N V Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów

REGULAMIN TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

Regulamin Rozgrywek o Puchar Wójta Gminy Rusinów w piłce nożnej w sezonie 2018

Regulamin rozgrywek Młodzieżowej Ligi Kibica

REGULAMIN. Cieszyńskiej Ligi w Siatkówki 2013/2014

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje rozgrywki Amatorskiej Ligi Koszykówki SWBA Stalowa Wola w sezonie 2015/2016.

REGULAMIN TURNIEJU PIŁKARSKIEGO O PUCHAR TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ ZĄBEK

Kobiecy Klub Sportowy Polonia Tychy

ZETGIEBE BASKET LIGA 2018/2019 Regulamin rozgrywek

REGULAMIN ROZGRYWEK WIŚNIOWSKA LIGA MISTRZÓW W FUTSALU KAT. SKRZAT, ŻAK, ORLIK, MŁODZIK SEZON 2017/2018

Regulamin AMATORSKIEJ HALOWEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR BURMISTRZA STRUMIENIA. na sezon 2012/2013 roku.

ZETGIEBE 3x3 SUMMER LEAGUE 2015 Regulamin rozgrywek

REGULAMIN ROZGRYWEK SUSKIEJ LIGI FUTSALU. w Suszu na sezon 2016/2017 r. I. CEL ROZGRYWEK

REGULAMIN KCYŃSKIEJ LIGI AMATORÓW SIATKÓWKI W SEZONIE 2012/2013

REGULAMIN ZAWODÓW AMATORSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI WRO-BASKET 33. EDYCJA

REGULAMIN Amatorskiej Gimnazjalnej Ligii Piłki Siatkowej Dziewcząt W SEZONIE 2013 / 2014

45.EDYCJA WRONBA: ; REGULAMIN AMATORSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI

REGULAMIN. Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Tarnobrzegu ALTS Tarnobrzeg Sezon 2016/2017. Organizatorzy

REGULAMIN. Rozgrywek piłkarskich w kategorii oldbojów

Regulamin Ligi Powiatowej Amatorska Liga Piłki Nożnej Powiatu Sępoleńskiego

Na podstawie art. 36 par. 1 pkt 9) Statutu PZPN postanawia się, co następuje:

REGULAMIN STASZOWSKIEJ LIGI HALOWEJ 10 edycja (2017/2018)

ZGŁOSZENIE DRUŻYNY. DO LIGI SOŁECKIEJ W FUTSALU W SEZONIE 2014/2015r.

1 Regulamin rozgrywek

REGULAMIN ROZGRYWEK LUBASKIEJ LIGI SZÓSTEK. 1. Celem jest wyłonienie najlepszej drużyny, czyli Mistrza Lubaskiej Ligi Szóstek.

REGULAMIN TURNIEJU O PUCHAR BURMISTRZA GŁOGOWA MAŁOPLSKIEGO

REGULAMIN ZAWODÓW MINI KOSZYKÓWKI LUBUSKIEGO ZWIĄZKU KOSZYKÓWKI W ZIELONEJ GÓRZE SEZON 2013/2014

Regulamin XXVI edycji Bytomskiej Ligi Koszykówki Amatorów

REGULAMIN. I. Organizatorem Płockiej Ligi Młodzik U-12 jest Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Liga Halowa Orlików rocznik 2007 i mł. sezon 2017/18 I kolejka r. ( sobota) Hala w Pietrowicach Wielkich!!

GRUPA I. MKS Przasnysz. KS CK Troszyn I. Narew Ostrołęka. ULKS Ołdaki. Rzekunianka Rzekuń II. GRUPA Mecze PKT Bramki Miejsce

I Turniej w Halowej Piłce Nożnej Stalówka Cup Hala widowiskowo-sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie, ul. Generała Andersa 37

46.EDYCJA WRONBA: ; REGULAMIN AMATORSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI

REGULAMIN ROZGRYWEK Kronen Cup 2013

Turniej Piłkarski dla rocznika 2003 Poznań, 14 stycznia 2012

REGULAMIN Turnieju Piłki Nożnej Baltic Football Cup 2015 o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka

REGULAMIN OSIŃSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ Osina 2019 r.

Regulamin Ligi Miejskiej Halowej Piłki Nożnej w Kędzierzynie-Koźlu w sezonie 2010/2011

REGULAMIN Mistrzostw Województwa Lubuskiego Amatorów

Organizatorem turnieju jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Baruchowie i GKS BARUCHOWO

REGULAMIN. Rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo Dol. ZPN Wrocław. w kategorii oldbojów na sezon rozgrywkowy 2016/2017

REGULAMIN ZAWODÓW ZGIERSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI ZALK

Regulamin Sportowej Ligi Powiatu Puckiego w Piłce Koszykowej 1 Po stano wienia o gólne 1) Poniższy regulamin stanowi ramowy zbiór przepisów i zasad dla celów prawidłowej realizacji rozgrywek koszykówki w ramach Sportowej Ligi Powiatu Puckiego(SLPP). Jednocześnie stanowi promocję tego rodzaju rozgrywek. 2) Rozgrywki koszykówki w ramach Sportowej Ligi Powiatu Puckiego są autonomiczne i niezależne od PZKosz. W ramach tej ligi prowadzone są rozgrywki w piłce nożnej, siatkówce ( Syberiada ), kręglach oraz koszykówce. 3) Organizatorem ligi koszykówki w ramach Sportowej Ligi Powiatu Puckiego jest Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pucku. 4) Niniejszy regulamin jest otwarty dla wszystkich uzupełnień, zmian, poprawek oraz informacji, które będą publikowane następnie w aneksach do regulaminu, jak również specjalnych informatorach wydawanych wyłącznie przez Komisję Regulaminową. 5) Informacje dotyczące rekrutacji drużyn do SLPP umieszczone są na stronie www.moksir.puck.pl. Ogłoszenia, aktualne składy, wyniki poszczególnych spotkań, tabele oraz dokładne terminarze rozgrywek znajdować się będą na stronie www.moksir.puck.pl. 6) Miejscem rozgrywek jest hala sportowa M O K SiR w Pucku, ul.lipowa 3c 2 Z a s ady ucze stnictwa 1) Podstawowym warunkiem umożliwiającym przystąpienie do rozgrywek koszykówki w ramach Sportowej Ligi Powiatu Puckiego, jest wpłacenie wpisowego w wysokości ustalonej przez organizatora oraz osobiste przedstawienie karty zgłoszenia drużyny z zawartymi w niej odpowiednimi informacjami natury personalnej i merytorycznej. 2) Drużyna poprzez swojego przedstawiciela musi bezwarunkowo zobowiązać się do spełnienia wszystkich wymogów organizacyjnych związanych z prawidłowym przebiegiem rozgrywek. Podpis kapitana drużyny na Karcie Zgłoszeń traktowany jest jako oświadczenie o zapoznaniu się wszystkich członków drużyny z regulaminem ligi. 3) Zawodnik zgłoszony w danym zespole nie może zmienić barw klubowych do końca trwania rozgrywek (może być zgłoszony i grać tylko w jednym zespole). Zmiana barw klubowych możliwa jest tylko w wyznaczonym przez Organizatora okienku transferowym. 4) Po rozpoczęciu rozgrywek na pierwotnej liście zgłoszonych dopisanie kolejnych zawodników na listę jest możliwe jedynie do 3 kolejki rozgrywek oraz w okienku transferowym. Ogółem liczba zawodników nie może jednak przekraczać 14 osób. Nie ma możliwości wykreślania zawodników z listy i dopisywania innych w ich miejsce. 5) O terminie okienka transferowego Organizator poinformuje najpóźniej przed 2 kolejką rozgrywek. Wszelkie zmiany składów w czasie okienka transferowego zaczynają obowiązywać dopiero od najbliższej rundy rozgrywek (np. rundy rewanżowej). 6) Każdy zawodnik/drużyna musi posiadać własne ubezpieczenie O C i NN W. 7) Drużyny ponoszą odpowiedzialność materialną za zniszczenia dokonane przez ich

zawodników, przedstawicieli oraz kibiców na terenie obiektów sportowych, gdzie prowadzi się rozgrywki. 8) Za rzeczy zaginione organizator nie odpowiada. 9) Wszyscy zawodnicy przed przystąpieniem do rozgrywek zobowiązani są do złożenia zaświadczenia lekarskiego dopuszczającego do gry lub osobistego oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych (na formularzu zgłoszeniowym). 10) Ze względu na bezpieczeństwo uczestników ustala się minimalną granicę wieku na 16 lat (ukończone najpóźniej w dniu rozpoczęcia rozgrywek). Zawodnicy niepełnoletni tj. między 16 a 18 rokiem życia mogą uczestniczyć w rozgrywkach na podstawie pisemnej zgody rodziców lub opiekunów z prawem weryfikacji owej zgody przez organizatora. 11) W grze nie mo g ą ucze stniczyć zawodnicy, którzy po siadają licencję lub zostali zgło szeni do rozgrywek organizowanych przez okrę go we związki ko szykó wki bądź P Z K o sz. K arencja od daty o statnie go zgło szenia nie może być krót sza niż 2 lata. W przypadku st wierdzenia naru szenia te go przepisu zawodnik zo staje natychmia st wykre ślony z udziału w rozgrywka ch, a zespół ukarany w alkowerem we w szy stkich roze granych s potkania ch z udziałem nieupra wnione go gra cza. Wyjątek od 2-letniej karen cji st ano wią o s oby, które ukończyły 40 lat. 12) Sędzia meczu lub organizator ma prawo do sprawdzenia dowodów tożsamości na wniosek kapitana którejkolwiek z grających drużyn - sprawdzenie takie może być przeprowadzone zarówno przed, w przerwie jak i bezpośrednio po zakończeniu spotkania jednak nie później niż do momentu rozpoczęcia następnego meczu ligi. 13) Wszystkie zespoły w trakcie trwania zawodów odpowiedzialne są za osoby towarzyszące oraz zobowiązane są do niesienia czynnej pomocy w jawnych przypadkach naruszenia porządku publicznego. 14) Drużyny uczestniczące w SLPP zobowiązane są do bezwzględnego przestrzegania załączonych do regulaminu zasad korzystania z obiektu M O K SiR 3 S y stem i za s ady rozgrywek 1) Rozgrywki koszykówki w Sportowej Ligi Powiatu Puckiego rozegrane zostaną systemem "każdy z każdym" z podziałem na I ligę (12 drużyn) i II ligę (10 drużyn). Po zakończeniu rundy zasadniczej rozegrana zostanie faza playoff w I i II lidze w celu wyłonienia miejsc od 1 do 8 wg następującego klucza: I runda: 1. mecz 1 8 2. mecz 2 7 3. mecz 3 6 4. mecz 4 5 Półfinały: 5. mecz zw 1 mecz zw 4 mecz 6. mecz zw 2 mecz zw 3 mecz Finały:

7. mecz prz 5 mecz prz 6 mecz o III miejsce 8. mecz zw 5 mecz zw 6 mecz o I miejsce Drużyny z 9 i 10 miejsca w I lidze rozegrają mecz o utrzymanie się w I lidze. Wygrywająca drużyna pozostaje w I lidze, przegrywająca spada do II ligi. Drużyny z 11 i 12 miejsca I ligi spadają do II ligi. Z II ligi do I ligi awansują drużyny wyłonione w fazie playoff, które zajęły miejsca 1, 2 i 3 (zwycięzca meczu 8, przegrany meczu 8, zwycięzca meczu 7). Drużyny z 9 i 10 miejsca II ligi spadają z ligi i są na liście oczekujących drużyn przed kolejną edycją rozgrywek. Pierwszeństwo zgłoszenia do kolejnej edycji rozgrywek mają nowe zespoły. W I rundzie, półfinałach i w meczu pomiędzy 9 i 10 drużyną I ligi rozgrywane są dwa mecze, a o zwycięstwie w dwumeczu decyduje: ilość zwycięstw, przy równej ilości zwycięstw decyduje różnica punktów, a przy równej ilości punktów - większa ilość zdobytych punktów, przy równej ilości dogrywka 3 minutowa. W Finałach gramy do dwóch zwycięstw. 2) Wszystkie zespoły są bezwzględnie zobowiązane do respektowania terminarza spotkań przygotowanego przez Organizatora. Nie ma możliwości zmiany ustalonych wcześniej terminów meczy. Wyjątkiem zmiany terminu meczu jest obopólna zgoda drużyn zainteresowanych przy zachowaniu terminarza godzinowego i powiadomienie Organizatora z 7-dniowym wyprzedzeniem. 3) Zespoły grają w pięcioosobowych składach. 4) Mecze rozgrywane są piłką do gry w koszykówkę. 5) Organizator nie zapewnia piłek do rozgrzewki. 6) Czas trwania spotkania to cztery 8-minutowe (czas nie jest zatrzymywany) kwarty z dwuminutową przerwą w połowie meczu na zmianę stron oraz 30 sekundowymi przerwami między kwartą 1 i 2 oraz 3 i 4. Czas zatrzymywany jest na rzuty osobiste oraz czas na żądanie drużyny w 3 i 4 kwarcie i na ostatnie 2 minuty 4 kwarty. 7) Drużyna może zgłosić do udziału w rozgrywkach maksymalnie 14 zawodników (minimum 6). 8) Do meczu zespół może zgłosić maksymalnie 12 zawodników. Mecz może odbyć się w przypadku obecności przynajmniej 5 zawodników drużyny. W przeciwnym przypadku orzekany jest walkower na rzecz drużyny przeciwnej. 9) Drużyna musi oczekiwać na mecz obok płyty boiska. Na drużyny spóźnione czeka się 3 minuty. Po tym czasie sędzia przyznaje walkower (20:0) na korzyść drużyny czekającej. Jeśli nie stawią się obie drużyny, sędzia ustala wynik jako obustronny walkower (0 punktów). 10) Na 10 minut przed rozpoczęciem meczu, kapitanowie drużyn muszą dostarczyć sędziemu stolikowemu wypełniony protokół zawodów. 11) Czas 24 sekund na rozegranie akcji nie jest liczony w rozgrywkachslp P. S ędzia może zasygnalizować grę na czas przez uniesienie ręki w górę od tego

momentu drużyna ma 10 sekund na zakończenie akcji 12) Drużynie przysługują dwie 30-sekundowe przerwy na żądanie w każdej połowie meczu. Chęć przerwy na żądanie może zgłosić każdy zawodnik z ławki rezerwowych, z boiska może zgłosić jedynie kapitan drużyny. Przerwę na żądanie zgłaszamy bezwarunkowo przy stoliku sędziowskim. 13) Drużyna może popełnić 4 faule w kwarcie nie karane rzutami osobistymi. 14) Dogrywka trwa 3 minuty z ostatnią minutą z zatrzymywanym czasem. W dogrywce czas jest zatrzymywany na rzuty osobiste i czas na żądanie drużyny. 15) Egzekutorem przepisów są wyznaczeni na każde spotkanie sędziowie zawodów. 16) Bezpośrednio po zakończeniu meczu kapitanowie drużyn zobowiązani są do sprawdzenia poprawności i podpisania protokołu meczowego. Zmiana danych w późniejszym terminie oraz reklamacje z tym związane nie będą uwzględniane. 17) Podczas rozgrywek prowadzone będą klasyfikacje: najlepszy strzelec (średnia punktowa - udział w co najmniej 9 meczach) 18) Jeżeli z przyczyn niezależnych od obu stron spotkanie nie odbędzie się lub zostanie przerwane przez sędziów przed upływem przepisowego czasu i nieukończone, Komisja Regulaminowa zarządzi powtórzenie całego spotkania w nowym terminie. 19) Drużyny biorące udział w rozgrywkach występują w jednakowych strojach i obuwiu sportowym z jasną podeszwą. Stroje koszykarskie są obowiązkowe. Sędziowie prowadzący mają prawo nie dopuścić do gry zawodników, którzy nie spełniają w/w wymogów. 20) Do rozmowy z arbitrem upoważniony jest jedynie kapitan drużyny, posiadający opaskę wskazującą na jego funkcję. 21) O kolejności drużyn w tabeli decyduje ilość zdobytych punktów. 22) W przypadku tej samej liczby punktów o miejscu decyduje: 1.Wynik bezpośredniej rywalizacji, - jeśli tę samą ilość punktów zdobędą więcej niż 2 drużyny, o kolejności pomiędzy nimi decyduje tabela z pojedynków pomiędzy zainteresowanymi drużynami 2. Różnica punktów 3. Ilość zdobytych punktów 4. Losowanie 23) Za każde spotkanie przyznaje się liczbę punktów w zależności od uzyskanego wyniku: 2 pkt. zwycięstwo 1pkt. porażka za przegranie meczu walkowerem 0 punktów 24) W sytuacjach nie poruszonych w niniejszym regulaminie decyduje: w sprawach meczowych sędzia, w sprawach spornych Komisja Regulaminowa 25) Rozgrzewka na główne kosze wraz z wyjściem na boisko drużyny gotowej do gry (pierwszej piątki) trwa 5 minut.

26) Wszystkie zespoły są bezwzględnie zobowiązane do respektowania długości czasu przeznaczonego m.in. na rozgrzewkę, przerwy między kwartami, przerwy na żądanie itp. 27) W me cza ch fazy playoff mo g ą za gra ć tylko zawodnicy, którzy roze grali minimum 3 me cze w s ezonie za s adniczym w drużynie, która zak w alifikow ała się do fazy playoff. 4 K a ry i dy sk w alifika cje 1) Drużyna przegrywa mecz walkowerem jeżeli : - wystawi do gry nieuprawnionego zawodnika (np. brak zgłoszenia, granica wieku) - z własnej winy nie stawi się lub spóźni (więcej niż 3 min.) na zawody - stawi się z mniejszą ilością zawodników niż pięciu - wzbrania się grać pod kierunkiem sędziego wyznaczonego przez Organizatora - schodzi z boiska lub dekompletuje się przed końcem spotkania (mniej niż 3 zawodników) - ukarana finansowo nie wpłaci określonej kwoty w podanym terminie Drużyna, która nie stawi się na dwa kolejne spotkania, albo trzy w całym sezonie lub z innych przyczyn jej trzy mecze zostaną zweryfikowane jako walkower, zostaje automatycznie wykluczona z rozgrywek bez zwrotu poniesionych kosztów. 2) Mecze z drużyną wykluczoną anuluje się jeżeli drużyna nie rozegra połowy meczów w rundzie. Jeżeli drużyna rozegra 50 % plus jeden mecz w rundzie to mecze weryfikuje się na 20 : 0 dla przeciwnika. 3) Drużyna przegrywająca mecz walkowerem zostanie ukarana karą finansową w wysokości: - 50 zł jeśli drużyna poinformuje później niż na dwa dni wcześniej, że nie stawi się na mecz, 4) Za piąte przewinienie techniczne automatycznie zawodnik zostaje ukarany karą odsunięcia od jednego meczu. Przewinienie dyskwalifikacyjne powoduje odsunięcie od jednego meczu, kolejne od dwóch, a trzecie dyskwalifikację na cały sezon. 5) Kary, o których mowa są niezależne od innych ewentualnych kar, jakie może nałożyć Komisja Regulaminowa, która rozpatrywać będzie wszystkie sprawy związane z wykroczeniami, zarówno na boisku, jak i poza nim. 6) Drużyna opóźniająca rozgrywki, np. opóźniająca rozpoczęcie meczu, kwarty, wznowienie gry po przerwie na żądanie itp., może zostać ukarana karą finansową w wysokości 50 zł. 7) Wszelkie kary finansowe zarówno drużynowe jak i indywidualne muszą być opłacone przed rozpoczęciem kolejnej rundy rozgrywek (np. przed playoffami). Kary z ostatniej rundy rozgrywek muszą być opłacone przed kolejną edycją rozgrywek. Zespół z zaległościami nie może przystąpić do kolejnej rundy lub edycji rozgrywek. Zawodnik na którego koncie znajdują się nieopłacone kary zostaje zawieszony, aż do momentu ich uregulowania. 8) W przypadku zaległości w płatnościach powstałych w wyniku kar zespołowych, zobowiązania finansowe rozwiązanego lub wykluczonego zespołu dzieli się pomiędzy zawodników figurujących na liście zgłoszeniowej tego zespołu w dniu wykluczenia. 5 K o mi sja R e gula minowa 1) W skład Komisji Regulaminowej wchodzi: trzech przedstawicieli organizatora, dwóch

przedstawicieli drużyn wyłonionych podczas odprawy kapitanów i jeden przedstawiciel sędziów. Skład komisji powoływany jest na jedną edycję rozgrywek. 2) Protesty do Komisji Regulaminowej można składać na piśmie w terminie trzech dni od dnia rozegrania meczu, wraz z kaucją w wysokości 50 zł. W innym przypadku protesty nie będą rozpatrywane. W sytuacji uzasadnionego protestu w/w kwota będzie zwracana. 3) Postanowienia Komisji Regulaminowej są ostateczne i nie przysługuje możliwość odwołania się od jej decyzji. 4) Kwestie sporne w sprawach organizacyjnych rozstrzyga ostatecznie Organizator rozgrywek.