Nr zlecenia:10/24/05/2016/car-port z dnia: 2016/05/24 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Ocena stanu technicznego i określenie wartości rynkowej pojazdu DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] V-2016 Rodzaj pojazdu: Samochód ciężarowy (na bazie osobowego) VIN: U5YHB816AAL141393 Marka: KIA Nr rejestracyjny: WE0052W Model pojazdu: Cee'd 1.6 CRDi MR`10 Nr INFO-EKSPERT 052-00472 Wersja: Comfort Rok produkcji: 2009 Wskazanie drogomierza 192885 km Data pierwszej rejestracji 2010/01/06 Data ważności badania technicznego 2017/02/09 Rodzaj nadwozia kombi (uniwersalne) 5 drzwiowe Dop. masa całk. 1920 kg Rodzaj silnika z zapłonem samoczynnym Pojemność / Moc silnika 1582 ccm / 66kW (90KM) Doładowanie Turbosp. z chłodn. powietrza Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów 4 / rzędowy / 16 Rodzaj skrzyni biegów manualna Rodzaj napędu przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Srebrny 2-warstwowy z efektem metalicznym Strona 1
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 ABS + EBD - system dystrybucji siły hamowania 2 Autoalarm 3 Immobilizer 4 Kolumna kierownicy regulowana 5 Koło zapasowe dojazdowe 6 Komputer pokładowy 7 Kurtyny powietrzne boczne 8 Podłokietnik centralny przedni 9 Poduszka powietrzna kierowcy L.p. Nazwa elementu wyposażenia 15 Siedzenia tylne dzielone 10 24 Sterowanie radiem w kierownicy Szyby przednie regulowane elektr. Szyby przyciemniane Światła do jazdy dziennej Światło dodatkowe STOP Tarcze kół stalowe 15" Wskaźnik temperatury zewnętrznej Wspomaganie układu kierowniczego zmienne elektr. Zamek centralny zdalnie sterowany 25 26 27 Zderzaki w kolorze nadwozia Złącze "AUX" Złącze "USB" 16 17 18 19 20 21 22 23 Poduszka powietrzna pasażera z możliwością odłączenia Poduszki powietrzne boczne przednie Radioodtwarzacz CD + MP3 Relingi dachowe Roleta do bagażnika 11 12 13 14 WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 Klimatyzacja 2 Lakier metalizowany OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: DĘBICA 195/65 R15 Przednie prawe: DĘBICA 195/65 R15 Tylne lewe: BARUM 195/65 R15 Tylne prawe: BARUM 195/65 R15 91T 91T 91T 91T Bieżnik [mm] 5,1 4,2 3,0 4,7 FRIGO 2 TL FRIGO 2 TL POLARIS 3 TL POLARIS 3 TL KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (+) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (-) KOREKTY RÓŻNE: Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) Zadana szacunkowa korekta z tytułu wcześniejszych napraw (-) Konieczne naprawy pojazdu (-) Użytkowanie jako samochód ciężarowy (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (-) OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Błotnik przedni L Zarysowania powłoki lakierowej 2 Błotnik przedni P Zarysowania powłoki lakierowej 3 Drzwi boczne przednie L Zarysowania powłoki lakierowej Opis Fot. nr Strona 2
4 Drzwi boczne przednie P Zarysowania powłoki lakierowej 5 Drzwi boczne tylne L Zarysowania powłoki lakierowej 6 Drzwi boczne tylne P Wgniecione z zarysowaniami powłoki lakierowej 7 Słupek środkowy L Punktowe wgniecenia we wnęce drzwiowej 8 Próg L Zarysowania powłoki lakierowej 9 Próg P Zarysowania powłoki lakierowej 10 Błotnik tylny L Zarysowania powłoki lakierowej 11 Błotnik tylny P Zarysowania powłoki lakierowej z wgnieceniami 12 Drzwi tyłu nadwozia Ogniska korozji ze spęcherzeniami powłoki lakierowej NADWOZIE Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: 240-320 Błotnik przedni lewy: 125-162 Dach: 108-122 Błotnik przedni prawy: 79-139 Drzwi przednie lewe: 95112 Drzwi przednie prawe : 166-230 Drzwi tylne lewe: 88-114 Drzwi tylne prawe: 161-711 Błotnik tylny lewy: 92-114 Błotnik tylny prawy: 94-122 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: 146-287 L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia 240-320 2 Dach 108-122 3 Błotnik przedni L 125-162 4 Drzwi przednie L 95112 5 Drzwi tylne L 88-114 6 Błotnik tylny L 92-114 Opis Strona 3
7 Błotnik przedni P 79-139 8 Drzwi przednie P 166-230 9 Drzwi tylne P 161-711 10 Błotnik tylny P 94-122 11 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia 146-287 NADWOZIE Wyposażenie zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Wygłuszenie pokrywy przedniej Niepoprawnie zamontowana, uszkodzenia materiału. 2 Zderzak przedni Zarysowania i odpryski powłoki lakierowej 3 Kołpak ozdobny koła tylnego 4 Emblemat tylny Złuszczenie powłoki lakierowej 5 Zderzak tylny Liczne zarysowania powłoki lakierowej P Opis Fot. nr Opis Fot. nr Pęknięcia z ubytkiem materiału NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P 1 Fotel przedni kpl. 2 Kanapa tylna Zabrudzona 3 Wykładzina dachu (podsufitka) Zabrudzona 4 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych przednich L Zarysowania 5 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych przednich P Zarysowania 6 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych tylnych L Rozerwany materiał 7 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych tylnych P Rozerwany materiał 8 Poszycie tapicerskie drzwi tyłu nadwozia Liczne zarysowania i uszkodzenia eksploatacyjne 9 Poszycie tapicerskie przestrzeni ładunkowej Liczne zarysowania i uszkodzenia eksploatacyjne Akumulator Osłabiony 10 L Rodzaj uszkodzenia Zabrudzony Luźne elementy konstrukcji we wnętrzu fotela. SILNIK z osprzętem, układem paliwowym i wydechowym Mocno rozwarstwiony pasek osprzętu. Wymaga natychmiastowej wymiany. Zapocenie olejem z prawej strony silnika. UKŁAD KIEROWNICZY L.p. 1 Nazwa elementu Koło kierownicy L/P Rodzaj uszkodzenia Opis Fot. nr Zarysowania Strona 4
JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika BEZ UWAG 2 Przyspieszenia pojazdu BEZ UWAG 3 Praca układu kierowniczego BEZ UWAG 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia Podwyższona głośność 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła BEZ UWAG 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego Podwyższona głośność 9 Skuteczność hamulca pomocniczego BEZ UWAG 10 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 11 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 12 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z prędkością do 15 km/h. DOKUMENTY i KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa TAK 2 Kluczyki (ilość sztuk) 1 okazano 3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Zestaw narzędzi fabrycznych TAK 5 Podnośnik samochodowy TAK 6 Instrukcja obsługi TAK 7 Gaśnica TAK 8 Trójkąt ostrzegawczy TAK Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. Zleceniodawcę. Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu Strona 5
ü ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 6
DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. nr 1 Fot. nr 2 Strona 7
Fot. nr 3 Fot. nr 4 Strona 8
Fot. nr 5 Fot. nr 6 Strona 9
Fot. nr 7 Fot. nr 8 Strona 10
Fot. nr 9 Fot. nr 10 Strona 11
Fot. nr 11 Fot. nr 12 Strona 12
Fot. nr 13 Fot. nr 14 Strona 13
Fot. nr 15 Fot. nr 16 Strona 14
Fot. nr 17 Fot. nr 18 Strona 15
Fot. nr 19 Fot. nr 20 Strona 16
Fot. nr 21 Fot. nr 22 Strona 17
Fot. nr 23 Fot. nr 24 Strona 18
Fot. nr 25 Fot. nr 26 Strona 19
Fot. nr 27 Fot. nr 28 Strona 20
Fot. nr 29 Fot. nr 30 Strona 21
Fot. nr 31 Fot. nr 32 Strona 22
Fot. nr 33 Fot. nr 34 Strona 23
Fot. nr 35 Fot. nr 36 Strona 24
Fot. nr 37 Fot. nr 38 Strona 25
Fot. nr 39 Fot. nr 40 Strona 26
Fot. nr 41 Fot. nr 42 Strona 27
Fot. nr 43 Fot. nr 44 Strona 28
Fot. nr 45 Fot. nr 46 Strona 29
Fot. nr 47 Fot. nr 48 Strona 30
Fot. nr 49 Fot. nr 50 Strona 31
Fot. nr 51 Fot. nr 52 Strona 32
Fot. nr 53 Fot. nr 54 Strona 33
Fot. nr 55 Fot. nr 56 Strona 34
Fot. nr 57 Fot. nr 58 Strona 35
Fot. nr 59 Fot. nr 60 Strona 36
Fot. nr 61 Fot. nr 62 Strona 37
Fot. nr 63 Fot. nr 64 Strona 38
Fot. nr 65 Fot. nr 66 Strona 39
Fot. nr 67 Fot. nr 68 Strona 40
Fot. nr 69 Fot. nr 70 Strona 41
Fot. nr 71 Fot. nr 72 Strona 42
Fot. nr 73 Fot. nr 74 Strona 43
Fot. nr 75 Fot. nr 76 Strona 44
Fot. nr 77 Fot. nr 78 Strona 45
Fot. nr 79 Fot. nr 80 Strona 46
Fot. nr 81 Fot. nr 82 Strona 47
Fot. nr 83 Fot. nr 84 Strona 48
Fot. nr 85 Fot. nr 86 Strona 49
Fot. nr 87 Fot. nr 88 Strona 50
Fot. nr 89 Fot. nr 90 Strona 51
Fot. nr 91 Fot. nr 92 Strona 52
Fot. nr 93 Fot. nr 94 Strona 53
Fot. nr 95 Fot. nr 96 Strona 54
Fot. nr 97 Fot. nr 98 Strona 55
Fot. nr 99 Fot. nr 100 Strona 56
Fot. nr 101 Fot. nr 102 Strona 57
Fot. nr 103 Fot. nr 104 Strona 58
Fot. nr 105 Fot. nr 106 Strona 59
Fot. nr 107 Fot. nr 108 Strona 60
Fot. nr 109 Fot. nr 110 Strona 61
Fot. nr 111 Fot. nr 112 Strona 62
Fot. nr 113 Fot. nr 114 Strona 63
Fot. nr 115 Fot. nr 116 Strona 64
Fot. nr 117 Fot. nr 118 Strona 65
Fot. nr 119 Fot. nr 120 Strona 66
Fot. nr 121 Fot. nr 122 Strona 67
Fot. nr 123 Fot. nr 124 Strona 68
Fot. nr 125 Fot. nr 126 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 69