występować jedynie w takich samych składach i pod taką samą nazwą, w jakich występują, w swoich macierzystych ligach.

Regulamin Rozgrywek Turnieju Oldbojów w Piłce Nożnej Grajewo r

REGULAMIN ROZGRYWEK Podwórkowej Ligi Piłki Nożnej Postanowienia ogólne

Regulamin Kieleckiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej

Regulamin rozgrywek V Letniej Grand Prix w Beach Soccerze

REGULAMIN TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

Organizatorem turnieju jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Baruchowie i GKS BARUCHOWO

METALKLASTER CUP 2018

Regulamin rozgrywek Mistrzostw Województwa Podlaskiego w piłce nożnej plażowej w ramach VI Letniej Grand Prix

REGULAMIN AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA PARKU WODNEGO Relax

BOISKO - PRZEPISY GRY :

Szczegółowe przepisy gry w piłkę nożną :

ROJEWSKA HALOWA LIGA PIŁKI NOŻNEJ VII EDYCJA REGULAMIN NA SEZON 2017/2018

Regulamin. I Warszawski Turniej Halowy PilkaNaHali.pl

REGULAMIN RADOSZYCKIEJ LIGI HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ 2016 O PUCHAR WÓJTA GMINY RADOSZYCE.

HALOWE MISTRZOSTWA SĘDZIÓW WIELKOPOLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ

REGULAMIN XXIII EDYCJI PLHFD 2018/2019 W PIGUŁCE

Warunki i Zasady Uczestnictwa

I Turniej w Halowej Piłce Nożnej Stalówka Cup Hala widowiskowo-sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie, ul. Generała Andersa 37

REGULAMIN TURNIEJU 1

Sulmierzycka Liga Halowej Piłki Nożnej. III edycja 2015/2016. o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy w Sulmierzycach

Regulamin SLPP 2016/2017

R E G U L A M I N Orlikowej Ligi Piłki Nożnej

REGULAMIN. Amatorskiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej. o PUCHAR WÓJTA GMINY KRZEMIENIEWO

IV Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej. o Puchar Burmistrza Gminy Rymanów.

REGULAMIN NOWOROCZNEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ 2017 O PUCHAR WÓJTA GMINY RADOSZYCE.

Regulamin AMATORSKIEJ HALOWEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR BURMISTRZA STRUMIENIA. na sezon 2012/2013 roku.

Ogólnopolskiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych o PUCHAR PREZESA ZARZĄDU GŁÓWNEGO ZWIĄZKU OSP RP

REGULAMIN Świąteczny Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Turku - 9 kwietnia 2017r.

REGULAMIN GMINNO-MIEJSKIEJ HALOWEJ PILKI NOŻNEJ OPEN O PUCHAR BURMISTRZA GMINY I MIASTA SUSZ SUSZ HALA SPORTOWO-WIDOWISKOWA

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA AMATORÓW KU PAMIĘCI MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO r.

Turniej Piłkarski dla rocznika 2003 Poznań, 14 stycznia 2012

ZASADY UCZESTNICTWA W TURNIEJU PRZEPISY I ZASADY GRY

Bramki wymiar 5 x 2 m. wymiar 3 x 1,55 m.

Regulamin Ligi Miejskiej Halowej Piłki Nożnej w Kędzierzynie-Koźlu w sezonie 2010/2011

Regulamin IRZYK CUP. Roczniki Organizatorzy: UKS Bemowska Szkoła Sportu IRZYK, Kamil Marczak, Sebastian Groszek 2. Terminy turniejów:

8. Drużyna składa się maksymalnie z 10 zawodników.

REGULAMIN TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ PN. ULICÓWKA ROZDANIE SZÓSTE

Procedury mające na celu wyłonienie zwycięzcy meczu

HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Regulamin rozgrywek I Turnieju Halowego IV edycji Białostockiej Ligi Sportu - piłka nożna. 1 Postanowienia ogólne

HALOWA PIŁKARSKA LIGA BIZNESU HALA PIŁKARSKA CUP PRZEPISY GRY

Regulamin Turnieju siatkówki plażowej o puchar Prezydenta Miasta Rybnik i Rady Dzielnicy Boguszowice Stare

REGULAMIN IT CUP PIŁKARSKICH MISTRZOSTW POLSKI BRANŻY IT, KRAKÓW r.

STAROSTA BIŁGORAJSKI BURMISTRZ FRAMPOLA OSP KSRG FRAMPOL ====================================================

TURNIEJ DZIKICH DRUŻYN W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ O PUCHAR BURMISTRZA FRAMPOLA

III Pomorski Turniej Piłkarski o Puchar Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o. REGULAMIN

O Puchar Wójta Gminy Łabunie. Gramy dla Mamy!

REGULAMIN TURNIEJU O PUCHAR BURMISTRZA GŁOGOWA MAŁOPLSKIEGO

REGULAMIN HALOWEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ W DREZDENKU

Regulamin rozgrywek Młodzieżowej Ligi Kibica

REGULAMIN ROZGRYWEK SEZON 2012 / 2013

P R Z E P I S Y G R Y. w G r a b o w s k i e j L i d z e O r l i k a

REGULAMIN ROZGRYWEK WIŚNIOWSKA LIGA MISTRZÓW W FUTSALU KAT. SKRZAT, ŻAK, ORLIK, MŁODZIK SEZON 2017/2018

HALOWA PIŁKA NOŻNA. 2. Piłka Zawody rozgrywane będą specjalnymi piłkami do gry na hali Nr 4(nisko kozłujące)

REGULAMIN WILKOŁASKIEJ LIGI FUTSALU WLF

VI HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ORZEŁ CUP (rocznik 2003 i młodsi) Zduńska Wola r.

I TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR WÓJTA GMINY JEDLIŃSK

Artykuł 1 Rozpoczęcie i wznowienie gry

MISTRZOSTWA SUWAŁK W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH CHŁOPCÓW REGULAMIN

MISTRZOSTWA SĘDZIÓW WIELKOPOLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

REGULAMIN OSIŃSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ Osina 2019 r.

OTWARTE MISTRZOSTWA DĄBROWY TARNOWSKIEJ W HALOWEJ PIŁCE NOZNEJ REGULAMIN

KONFRONTACJA VOL. 5 REGULAMIN TURNIEJU

REGULAMIN ROZGRYWEK OTWARTEGO PUCHARU BIAŁEGOSTOKU W PIŁCE NOŻNEJ PLAŻOWEJ W RAMACH LETNIEJ GRAND PRIX 0% ALKOHOLU = 100% ZABAWY

GRZEŚKOWIAK OAZA CUP U11

Regulamin I Wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej Dzikich Drużyn o Puchar Prezesa Fundacji TWÓJ EVEREST

IV HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ POD PATRONATEM STAROSTY POWIATU PABIANICKIEGO ORZEŁ CUP (rocznik 2003 i młodsi) Pabianice r.

Turnieje Charytatywne #GRAMYDLADZIECI ORGANIZATOR

REGULAMIN TURNIEJU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ WOŚP W ZAKLICZYNIE

Regulamin Turnieju o puchar Wójta Gminy Świdnica Piłki Nożnej halowej.

GRUPA I. MKS Przasnysz. KS CK Troszyn I. Narew Ostrołęka. ULKS Ołdaki. Rzekunianka Rzekuń II. GRUPA Mecze PKT Bramki Miejsce

Kategorie wiekowe, skrócone przepisy gry, warunki udziału w zawodach, rodzaje rozgrywek

REGULAMIN ROZGRYWEK VII HALOWA LIGA FUTSALU LIGA ŻAKÓW, ORLIKÓW I MŁODZIKÓW SEZON 2016/2017

VII HALOWY TURNIEJ SENIORÓW piłki nożnej o Puchar WÓJTA GMINY ZDUŃSKA WOLA

REGULAMIN ROZGRYWEK LUBASKIEJ LIGI SZÓSTEK. 1. Celem jest wyłonienie najlepszej drużyny, czyli Mistrza Lubaskiej Ligi Szóstek.

Regulamin Halowych Mistrzostw Krakowa Trampkarzy i Młodzików sezon 2014/2015

Test nr 1. 4) Strefa zmian dla zawodników z pola gry ma długość i szerokość: a) 15 m x 3 m, 1 b) 12 m x 1.5 m, c) 27 m x 2 m, d) 21 m x 3 m.

REGULAMIN ROZGRYWEK TURNIEJÓW ORLIKÓW I ŻAKÓW OPOLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ W SEZONIE 2013/2014

Regulamin turnieju dla młodzieży szkół gimnazjalnych SKAWINA CUP 2011

Halowy Turniej piłki nożnej z okazji 96 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej LUBLIN 2014

REGULAMIN HALOWEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ POSTANOWIENIA OGÓLNE 1 Organizatorem Halowej Ligi Piłki Nożnej jest Adam Szulc. 1.1 Zarząd Ligi reprezentują:

UCZESTNICTWO W rozgrywkach mogą brać udział zespoły, które spełniają wymogi niniejszego regulaminu.

NIEDŹWIADEK I NIEDŹWIADEK DZ

REGULAMIN ROZGRYWEK PIŁKI NOŻNEJ W WITKOWIE OBOWIĄZUJĄCY PODCZAS II TURNIEJU O PUCHAR DYREKTORA CENTRUM KULTURY

REGULAMIN ROZGRYWEK LIGI PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY STĘŻYCA na sezon 2010/2011 r.

REGULAMIN ROZGRYWEK LIGI GMINNEJ GMINY NOWY KORCZYN LIPIEC SIERPIEŃ 2017 R

Regulamin Halowych Mistrzostw Krakowa Juniorów Starszych i Młodszych - sezon 2013/2014

REGULAMIN. I. Organizatorem Płockiej Ligi Młodzik U-12 jest Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

REGULAMIN XII TURNIEJU PIŁKARSKIEGO BR TVP S.A.

Regulamin halowych rozgrywek szkoleniowych Skrzatów, Żaków i Orlików. Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej w sezonie 2017/2018 ORGANIZATOR

ZST A ZSB CKZiU A CKZiU B

FORT WŁOCHY CUP 2017

I Amatorski Nocny Turniej Halowej Piłki Nożnej z okazji Obchodów 100 Lecia Odzyskania Niepodległości

REGULAMIN OTWOCKIEJ LIGI PIŁKARSKIEJ 1 I 2 LIGA

REGULAMIN HALOWYCH MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA SĘDZIÓW O PUCHAR PREZESA LZPN W ZIELONEJ GÓRZE ROK 2014 DREZDENKO

występować jedynie w takich samych składach i pod taką samą nazwą, w jakich występują, w swoich macierzystych ligach. 2) Podstawowym warunkiem umożliwiającym przystąpienie do Wojewódzkiego Turnieju Mistrzów Amatorskich Lig Piłkarskich, jest wpłacenie wpisowego w wysokości 150 zł na konto Organizatora, PEKAO BP 97102013320000190205664554 oraz przesłanie do dnia 14.08 2015 na email: g.czyzewski@mosir.grajewo.com prawidłowo wypełnionej karty zgłoszenia drużyny z zawartymi w niej odpowiednimi informacjami natury personalnej i merytorycznej. Oryginał karty zgłoszenia z podpisami wszystkich zawodników, należy dostarczyć na odprawę kapitanów przed rozpoczęciem Turnieju. Zespoły, które wypełnią błędnie kartę zgłoszenia (nie w kolejności alfabetycznej, brak wszystkich podpisów itp.) tracą możliwość uczestnictwa w Turnieju. 3) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie, reprezentowany przez Dyrektora, jako Administrator danych, przetwarza dane osobowe zawarte w karcie zgłoszenia do Wojewódzkiego Turnieju Mistrzów Amatorskich Lig Piłkarskich wyłącznie w celu przeprowadzenia i organizacji imprezy. Dane nie będą udostępniane żadnym innym podmiotom i są one chronione zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo do ich wglądu i poprawiania. Administrator danych zastrzega sobie prawo do wykorzystania danych w zakresie wizerunku, imienia i nazwiska, nazwy miejscowości, nazwy drużyny w celach promocyjnych w postaci publikacji w mediach, szczególnie w stosunku do osób i drużyn, które zostaną wyróżnione. 4) Drużyna musi posiadać nazwę (zatwierdzoną przez organizatora rozgrywek) oraz pełnoletniego kapitana lub opiekuna wskazanego na Karcie zgłoszeń. Opiekun/kapitan posiada następujące kompetencje i obowiązki: a) prawo do zgłaszania i wycofania drużyny z Turnieju w formie pisemnej, b) dopilnowania wszystkich formalności, c) odpowiedzialność za zachowanie się drużyny w trakcie meczu i po jego zakończeniu, d) zobowiązany jest do kontaktu z organizatorem w celu otrzymywania bieżących informacji na temat terminarza, kar czy też innych wiadomości, oraz brania udziału w zebraniach organizowanych przez organizatora, e) podpisuje osobiście formularz zgłoszeniowy potwierdzając wszystkie zawarte w nim treści. 5) Drużyna poprzez podpisy zawodników na Karcie Zgłoszeń musi bezwarunkowo zobowiązać się do spełnienia wszystkich wymogów organizacyjnych związanych z prawidłowym przebiegiem rozgrywek. Podpisy na Karcie Zgłoszeń traktowane są jako oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem Turnieju i zaakceptowaniu jego postanowień.

6) Organizator nie zapewnia ubezpieczenia zawodników. Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania własnego ubezpieczenie OC i NNW. 7) Wszyscy zawodnicy przed przystąpieniem do Turnieju zobowiązani są do złożenia zaświadczenia lekarskiego dopuszczającego do gry lub osobistego oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych (na formularzu zgłoszeniowym). Organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej za udział w rozgrywkach osób chorych i ewentualnych, wynikłych z tego kontuzji, wypadków i urazów. 8) Ze względu na bezpieczeństwo uczestników ustala się minimalną granicę wieku na 16 lat (ukończone najpóźniej w dniu rozpoczęcia rozgrywek). Zawodnicy niepełnoletni tj. między 16 a 18 rokiem życia mogą uczestniczyć w rozgrywkach na podstawie pisemnej zgody rodziców lub opiekunów z prawem weryfikacji owej zgody przez organizatora. 9) W grze nie mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy posiadają licencję lub byli zgłoszeni do rozgrywek organizowanych przez okręgowe związki piłki nożnej lub PZPN w aktualnie zakończonym sezonie. W przypadku stwierdzenia naruszenia tego przepisu zawodnik zostaje natychmiast wykreślony z udziału w rozgrywkach, a zespół ukarany walkowerem we wszystkich rozegranych spotkaniach z udziałem nieuprawnionego gracza oraz usunięty z turnieju WTALP. 3 Przebieg rozgrywek 1) WTMALP rozegrany zostanie systemem grupowo-pucharowym. Grupa A Grupa B Podczas gier finałowych w przypadku remisu w regulaminowym czasie następują rzuty karne (seria po 5). 2) O kolejności drużyn w tabeli podczas fazy grupowej decyduje ilość zdobytych punktów. 3) W przypadku tej samej liczby punktów o miejscu decyduje: 1.Wynik bezpośredniej rywalizacji, 2. Różnica bramek, 3. Ilość strzelonych bramek, 4. Losowanie. 4) Za każde spotkanie przyznaje się liczbę punktów w zależności od uzyskanego wyniku: 3 pkt. zwycięstwo 1 pkt. remis 0 pkt. porażka 5) W Turnieju, na podstawie ilości zdobytych goli, wyłoniony zostanie najlepszy strzelec.

W przypadku identycznej ilości zdobytych bramek przez dwóch lub więcej zawodników, o zwycięstwie w tej klasyfikacji decydować będzie wyższa pozycja w Turnieju drużyny, w której występuje dany zawodnik. Dodatkowo organizatorzy wybiorą najlepszego bramkarza, oraz zawodnika Turnieju. 6) W Turnieju, na podstawie ilości minut karnych i czerwonych kartek, wyłoniona zostanie najlepsza drużyna w klasyfikacji Fair Play. W przypadku identycznej ilości minut karnych i czerwonych kartek przez dwa lub więcej zespołów, o zwycięstwie w tej klasyfikacji decydować będzie wyższa pozycja w Turnieju. Drużyna, która odda mecz walkowerem automatycznie nie będzie brana pod uwagę w tej klasyfikacji. 7) Drużyna może zgłosić do udziału w rozgrywkach maksymalnie 12 zawodników. 8) Wszystkie zespoły są bezwzględnie zobowiązane do respektowania terminarza spotkań przygotowanego przez organizatora. Aktualny terminarz umieszczany zostanie na stronie www.mosir.grajewo.com 9) Drużyny uczestniczące w Turnieju zobowiązane są do bezwzględnego przestrzegania regulaminu zasad korzystania z obiektu. 10) Zawodnicy wobec których zachodzi podejrzenie, iż są pod wpływem alkoholu lub środków odurzających mogą zostać nie dopuszczeni przez organizatora do udziału w meczu. Zawodnik wykluczony ze względu na alkohol może dobrowolnie, po wypełnieniu stosownego oświadczenia poddać się sprawdzeniu stanu trzeźwości poprzez będący na wyposażeniu organizatora alkomat. Badanie przeprowadzane jest w obecności przedstawicieli organizatora, kierownika zespołu oraz sędziów meczu. 11) Drużyny ponoszą odpowiedzialność materialną za zniszczenia dokonane przez ich zawodników, przedstawicieli oraz kibiców na terenie obiektów sportowych, gdzie prowadzi się rozgrywki. 12) Wszystkie zespoły w trakcie trwania zawodów odpowiedzialne są za osoby towarzyszące oraz zobowiązane są do niesienia czynnej pomocy w jawnych przypadkach naruszenia porządku publicznego. 13) Za rzeczy zaginione organizator nie odpowiada. 14) W celu sprawdzenia tożsamości zawodników sędzia meczu lub organizator ma prawo do sprawdzenia dokumentów wybranych osób - sprawdzenie takie może być przeprowadzone zarówno przed, w przerwie jak i bezpośrednio po zakończeniu spotkania jednak nie później niż do momentu rozpoczęcia następnego meczu Turnieju. Sprawdzenie to może się również odbyć na wniosek kapitana jednej z grających w danym meczu drużyn lub organizatora ligi z, której drużyna została

oddelegowana. Zawodnicy nie posiadający przy sobie dokumentu tożsamości ze zdjęciem nie mogą uczestniczyć w rozgrywkach. 15) W sytuacjach nie poruszonych w niniejszym regulaminie decyduje: w sprawach meczowych sędzia, w sprawach spornych organizator. 4 Przepisy gry 1) W czasie rozgrywek obowiązują aktualne Przepisy Gry w piłkę nożną stosowane przez PZPN z wymienionymi poniżej wyjątkami dotyczącymi: - wymiarów boiska i bramek - zmian zawodników - ubioru zawodników - ilości sędziów - ilości zawodników na placu gry - czasu trwania zawodów - kar indywidualnych - stosowania wślizgów - spalonych - rzutów karnych, wolnych, rożnych 2) Zmiany: 1. Zmiany dokonywane są w sposób lotny tzn. bez zatrzymywania gry ( brak limitu zmian). 2. Zawodnik musi zejść i wejść na boisko we własnej wyznaczonej strefie zmian. 3. Zmiana musi być dokonana tak by na boisku było nie więcej niż 6 graczy. 4. Zmiana na pozycji bramkarza może być dokonywana tylko podczas przerwy w grze, po uprzednim zasygnalizowaniu jej sędziemu. W przypadku niepoprawnie dokonanej zmiany sędzia ma prawo ukarać żółtą kartką oraz karą dwuminutową zawodnika, który naruszył przepisy dotyczące zmian. 4) Drużyny biorące udział w rozgrywkach występują w jednakowych strojach. Dopuszczalna jest gra w obuwiu typu: - korki lanki, - halówki, - turfy. ( obowiązuje bezwzględny zakaz gry w obuwiu z wkręcanymi korkami bądź z ich metalowymi elementami) Czytelne numery na koszulkach są obowiązkowe. Bramkarze obydwu zespołów muszą różnić się strojem od pozostałych zawodników uczestniczących w meczu. W trakcie trwania spotkania zawodnicy nie mogą nosić na sobie przedmiotów zagrażających bezpieczeństwu innych graczy (biżuteria, zegarki itp.). Sędziowie mają prawo nie dopuścić do gry zawodników, którzy nie spełniają w/w wymogów. Prawo wyboru koszulek przysługuje zespołowi wymienionemu w terminarzu na pozycji "goście" tj. druga pozycja. 5) Każde zawody prowadzone są tylko i wyłącznie przez sędziego, który ma pełną władzę do egzekwowania uprawnień nadaną mu przez Przepisy Gry w piłkę nożną i

organizatora Turnieju w mieście Grajewo w 2015r, w związku z meczem na który został wyznaczony. 6) Zespoły grają w sześcioosobowych składach, tj. bramkarz i pięciu zawodników w polu. 7) Do meczu zespół może zgłosić maksymalnie 12 zawodników. Mecz może odbyć się w przypadku obecności przynajmniej 6 zawodników drużyny. W przeciwnym przypadku orzekany jest walkower na rzecz drużyny przeciwnej. 8) Czas trwania spotkania to dwie 12-minutowe (czas nie jest zatrzymywany) połowy. 9) Przewinienia karane wg Przepisów Gry w piłkę nożną napomnieniem (żółtą kartką) skutkować będą jednocześnie karą dwuminutową. Zawodnik ukarany napomnieniem lub rezerwowy może wejść do gry po upływie 2 minut od napomnienia, o ile wcześniej drużyna osłabiona nie straci bramki. W przypadku gdy zawodnik otrzyma drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną (wykluczenie) to jego drużyna zostanie ukarana również karą dwuminutową. Wykluczenia (czerwona kartka), oprócz wspomnianej sytuacji, skutkować będą karą pięciominutową. Zawodnik ukarany czerwoną kartką jest zobowiązany do niezwłocznego opuszczenia boiska, na którym rozgrywane jest spotkanie. W przypadku odmowy spotkanie zostanie przerwane, a jego wynik zweryfikowany jako walkower przeciwko drużynie, której gracz ukarany został czerwonym kartonikiem. Zawodnik rezerwowy może wejść do gry po upływie 5 minut od wykluczenia współpartnera, o ile wcześniej drużyna osłabiona nie straci bramki. W przypadku kar minutowych obowiązuje zasada: jeżeli 4 zawodników gra przeciwko 5 i tracą bramkę, mogą uzupełnić skład; jeżeli obie drużyny mają po 4 zawodników i pada bramka nie uzupełniają składu. 10) W Turnieju dozwolone są jedynie przepisowe wślizgi, których celem jest piłka nie będąca aktualnie w posiadaniu zawodnika drużyny przeciwnej. Złamanie tego przepisu może skutkować żółtą lub czerwoną kartką (a w konsekwencji karą minutową) w zależności od przewinienia. 11) W rozgrywkach nie obowiązuje przepis o pozycji spalonej. 12) Wznowienie piłki do gry: Rozpoczęcie gry Rozpoczęcie gry jest sposobem zaczęcia i wznawiania gry: przy rozpoczęciu zawodów, po zdobyciu bramki, przy rozpoczęciu drugiej połowy zawodów, przy rozpoczęciu każdej połowy dogrywki, gdzie taka jest przewidziana. Z rozpoczęcia gry bramka może być zdobyta bezpośrednio. przy wprowadzaniu piłki po stałych fragmentach gry (rzut wolny, rzut rożny) Działania wstępne przed rozpoczęciem zawodów lub przed dogrywką

przed rozpoczęciem zawodów każdorazowo sędzia rozgrywek przeprowadza losowanie przez podrzucenie monety, drużyna która wygrała losowanie decyduje na którą bramkę będzie atakowała w pierwszej połowie. drużyna, która przegrała losowanie rozpoczyna grę. drużyna, która wygrała losowanie rozpoczyna grę w drugiej połowie zawodów. w drugiej połowie zawodów drużyny zmieniają połowy pola gry i atakują przeciwne bramki Rozpoczęcie gry po zdobyciu bramki rozpoczęcie gry wykonuje drużyna, która bramkę utraciła ze środka pola gry, wszyscy zawodnicy muszą zająć miejsca na własnej połowie pola gry, zawodnicy drużyny nie wykonującej rozpoczęcia gry znajdują się na swojej połowie oraz po za okręgiem środka pola gry aż do momentu, gdy ta znajdzie się w grze, piłka leży nieruchomo w punkcie środkowym pola gry, następnie sędzia daje sygnał gwizdkiem, piłka została wprowadzona do gry, gdy została kopnięta i poruszyła się do przodu, wykonawca rozpoczęcia gry nie może dotknąć piłki po raz drugi, dopóki nie dotknęła ona innego zawodnika. Jeżeli wykonawca wznowienia gry dotknie drugi raz piłkę zanim inny zawodnik tego dokonał, sędzia dyktuje rzut wolny pośredni dla drużyny przeciwnej z miejsca gdzie znajdowała się piłka w momencie jej dotknięcia. Rzut od bramki przyznaje się, gdy piłka całym obwodem, ostatnio dotknięta przez zawodnika drużyny atakującej przekroczyła linię bramkową, zarówno po podłożu, jak i w powietrzu i nie została zdobyta bramka w sposób opisany Bramka może być zdobyta bezpośrednio z rzutu od bramki jedynie na drużynie przeciwnej. Procedura wykonania Zawodnik drużyny broniącej kopie piłkę ustawioną w dowolnym miejscu pola bramkowego. Zawodnicy drużyny przeciwnej pozostają poza polem karnym, aż do momentu prawidłowego wprowadzenia piłki do gry. Wykonawca nie może zagrać piłki po raz drugi, zanim nie dotknęła ona innego zawodnika. Piłka została prawidłowo wprowadzona do gry, gdy zagrano ją bezpośrednio poza pole karne. 13) Rzut karny oraz z autu ( karny) wykonywany jest z linii pola karnego. Przy wykonywaniu rzutu wolnego lub rożnego odległość zawodników z drużyny przeciwnej od zagrywanej piłki musi wynosić 5 m przy rzucie z autu 3m. Rzut z autu wykonywany jest z ziemi z piłki stojącej z po za pola gry lub linii autowej. Czas na wykonanie rzutu z autu wynosi 5 sekund które liczy sędzia od momentu ustawienia piłki przez zawodnika w miejscu z którego będzie wykonywany rzut. 14) Naruszenie Przepisów i sankcje karne Jeżeli piłka nie została zagrana bezpośrednio poza pole karne:

rzut powtarza się. Rzut od bramki wykonany przez innego zawodnika niż bramkarz Jeżeli wprowadzona do gry piłka zostanie dotknięta przez wykonawcę po raz drugi (ale nie rękoma), zanim dotknęła ona innego zawodnika: zarządza się rzut wolny pośredni dla drużyny przeciwnej, który ma być wykonany z miejsca popełnienia przewinienia Jeżeli wprowadzona do gry piłka zostanie rozmyślnie dotknięta ręką przez wykonawcę rzutu, zanim dotknęła ona innego zawodnika: zarządza się rzut wolny bezpośredni dla drużyny przeciwnej, który ma być wykonany z miejsca popełnienia przewinienia, rzut karny zarządza się, gdy przewinienie popełnione zostało w polu karnym wykonawcy rzutu. Rzut od bramki wykonany przez bramkarza Jeżeli wprowadzona do gry piłka zostanie przez bramkarza dotknięta po raz drugi (ale nie rękoma), zanim dotknęła ona innego zawodnika: zarządza się rzut wolny pośredni dla drużyny przeciwnej, który ma być wykonany z miejsca popełnienia przewinienia Jeżeli po wprowadzeniu piłki do gry bramkarz rozmyślnie dotyka ręką piłkę, zanim dotknęła ona innego zawodnika: zarządza się rzut wolny bezpośredni dla drużyny przeciwnej, jeżeli przewinienie zostało popełnione na zewnątrz pola karnego bramkarza - rzut ma być wykonany z miejsca popełnienia przewinienia zarządza się rzut wolny pośredni dla drużyny przeciwnej, jeżeli przewinienie zostało popełnione w polu karnym bramkarza - rzut ma być wykonany z miejsca popełnienia przewinienia Rzuty z punktu karnego Procedura wykonania Sędzia wybiera bramkę, na którą będą wykonywane rzuty. Sędzia podrzuca monetę i drużyna, której kapitan wygrał losowanie, decyduje o kolejności wykonywania rzutów. Sędzia sporządza notatki o wykonywanych rzutach. Uwzględniając warunki omówione poniżej, obydwa zespoły wykonują po pięć rzutów. Rzuty są wykonywane przez drużyny na zmianę. Jeżeli przed wykonaniem pięciu rzutów przez każdą z drużyn, jedna z nich zdobyła większą liczbę bramek niż druga mogłaby uzyskać po wykonaniu pięciu rzutów, zaprzestaje się wykonywania kolejnych rzutów. Jeżeli po wykonaniu przez obie drużyny po pięć rzutów, obie drużyny zdobyły tę samą liczbę bramek lub nie zdobyły żadnej bramki, wykonywanie rzutów kontynuuje się w tej samej kolejności, aż do momentu, gdy jedna z drużyn uzyska jedną bramkę więcej niż drużyna przeciwna, przy równej liczbie wykonanych rzutów.

Bramkarz, który doznał kontuzji podczas wykonywania rzutów z punktu karnego i jest niezdolny do kontynuowania gry na swojej pozycji (jako bramkarz) może być wymieniony przez innego zawodnika biorącego udział w spotkaniu Każdy rzut jest wykonywany przez innego zawodnika i wszyscy uprawnieni do wykonywania rzutów zawodnicy muszą wykonać rzut, zanim jakikolwiek zawodnik wykona rzut po raz drugi. Wszyscy uprawnieni do wykonywania rzutów zawodnicy mogą zamienić się funkcją z bramkarzem w każdej chwili podczas wykonywania rzutów z punktu karnego. Jedynie zawodnikom uprawnionym do wykonywania rzutów i sędziom zezwala się na pozostawanie na polu gry podczas wykonywania rzutów z punktu karnego. Wszyscy zawodnicy, oprócz wykonawcy rzutu karnego i dwóch bramkarzy, muszą pozostawać w kole środkowym. Bramkarz, którego współpartner wykonuje rzut z punktu karnego, musi pozostawać na polu gry, poza polem karnym, na którym wykonywane są rzuty, w miejscu, w którym linia bramkowa dochodzi do linii pola karnego. Rzut sędziowski Rzut sędziowski jest metodą wznowienia gry wtedy, gdy piłka jest w grze, a sędzia zmuszony jest chwilowo przerwać zawody z każdego innego powodu nie wymienionego w Przepisach Gry. Procedura wykonania Sędzia opuszcza trzymaną w ręce piłkę w miejscu, gdzie znajdowała się ona w chwili przerwania gry. Jeżeli gra została przerwana, gdy piłka znajdowała się w polu bramkowym, rzut sędziowski sędzia winien wykonać z linii pola bramkowego, równoległej do linii bramkowej z miejsca najbliższego temu, gdzie znajdowała się piłka w chwili przerwania gry. Piłka jest w grze w momencie, gdy dotknie podłoża. Rzut sędziowski należy powtórzyć: jeżeli piłka została dotknięta przez zawodnika, zanim dotknęła podłoża, jeżeli piłka, która dotknęła podłoża, opuszcza pole gry, zanim dotknął ją którykolwiek z zawodników. Jeżeli piłka wpadnie do bramki: jeśli po wykonaniu rzutu sędziowskiego piłka jest kopnięta bezpośrednio do bramki drużyny przeciwnej, a żaden z zawodników następnie jej nie dotknie zarządza się rzut od bramki, jeśli po wykonaniu rzutu sędziowskiego piłka jest kopnięta bezpośrednio do bramki własnej drużyny, zarządza się rzut z rogu dla drużyny przeciwnej. Piłka poza grą Piłka jest poza grą, gdy: całym obwodem przekroczyła linię bramkową lub linię boczną, zarówno po ziemi (podłożu), jak i w powietrzu, gra została przerwana przez sędziego.

Piłka w grze Piłka jest w grze w każdym pozostałym czasie, włączając sytuacje, gdy: odbija się od słupka bramkowego, poprzeczki lub chorągiewki rożnej i pozostaje na polu gry, odbija się od sędziego lub sędziego asystenta, gdy znajdują się oni na polu gry. Schemat: Rzut rożny Zdobycie bramki Bramka jest zdobyta, gdy piłka całym swoim obwodem przekracza linię bramkową pomiędzy słupkami bramkowymi i pod poprzeczką, zakładając, że drużyna, która zdobyła bramkę nie naruszyła wcześniej Przepisów Gry.

14) Bezpośrednio po zakończeniu meczu kapitanowie drużyn zobowiązani są do sprawdzenia poprawności protokołu meczowego. Zmiana danych w późniejszym terminie oraz reklamacje z tym związane nie będą uwzględniane. 5 Kary i dyskwalifikacje 1) Drużyna przegrywa mecz walkowerem jeżeli: - wystawi do gry nieuprawnionego zawodnika, - z własnej winy nie stawi się lub spóźni więcej niż 5 minuty na zawody, - stawi się z mniejszą ilością zawodników niż sześciu, - wzbrania się grać pod kierunkiem sędziego wyznaczonego przez organizatora, - schodzi z boiska przed końcem spotkania. 2) Drużyna, która nie stawi się na swój mecz, zostaje automatycznie wycofana z Turnieju bez zwrotu poniesionych kosztów oraz organizator z danego miasta, który oddelegował drużynę na WTALP otrzymuje zakaz wystawienia drużyny w roku przyszłym. 3) Jeśli z jakiś powodów mecz który się odbył, a został zweryfikowany na walkower to: - strzelcom bramek drużyny ukaranej, nie nalicza się trafień, - zawodnikom napomnianym kary liczą się do dalszej klasyfikacji. 4) Kary dyscyplinarne Czerwona kartka Za otrzymanie czerwonej kartki (samoistnej) zawodnik otrzymuje automatyczny zakaz gry w następnym meczu, jeżeli otrzyma drugą czerwoną kartę w meczu następnym zostaje wykluczony z rozgrywek do ich zakończenia. Żółte kartki Zawodnik, który w czasie Turnieju otrzyma napomnienie (żółtą kartkę) zostanie automatycznie ukarany: b) przy drugim napomnieniu kara dyskwalifikacji w wymiarze jednego meczu, d) przy czwartym napomnieniu kara dyskwalifikacji w wymiarze dwóch meczów, 5) Kary, o których mowa są niezależne od innych ewentualnych kar, jakie może nałożyć organizator, który rozpatrywać będzie wszystkie sprawy związane z wykroczeniami, zarówno na boisku, jak i poza nim. ORGANIZATORZY