-Obmiar Spec. techn. Opis / Ilość Jedn. 1 Roboty rozbiórkowe 1.1 KNR 0401 0212-0300 Rozbiórka elementów konstrukcji betonowych zbrojonych 1,3695 m3 2,0 * 1,60 * 0,30schody = 0,9600 3,25 * 1,05 * 0,12płyta schodów zew. = 0,4095 Razem = 1,3695 1.2 KNR 0401 0349-0800 1.3 KNR 0401 0354-0300 1.4 KNR 0401 0212-0100 Rozebaranie ścian z kamieni na zaprawie cementowej 3,0900 m3 1,20 * 0,50 * 1,05 * 2 + 1,20 * 0,50 * 3,05mury wejścia = 3,0900 Razem = 3,0900 Wykucie z muru ościeżnic drewnianych o powierzchni do 1 m2 5,0000 szt. 5,0000 Rozbiórka elementów konstrukcji betonowych niezbrojonych o grubości do 15 cm 2,55 * 5,95 * 3 * 0,10beton w piwnicy = 4,5518 0,10 * 9,60 * 6,50posadzka parteu wiaty = 6,2400 Razem = 10,7918 10,7918 m3 1.5 KNR 0401 0104-0200 1.6 KNR 0401 0108-1100 Mnożniki: R = 0,5000 Wykopy o głębokości do 1,5 m o ścianach pionowych przy odkrywaniu odcinkami istniejących fundamentów w gruncie kategorii III 4,5500 Wywiezienie gruzu spryzmowanego samochodami samowyładowczymi na odległość do 1 km 1,37 + 3,09 + 10,79 = 15,2500 Razem = 15,2500 4,5500 m3 15,2500 m3 1.7 KNR 0401 0108-2000 Wywiezienie gruzu samochodami samowyładowczymi wg rodzaju rozbieranych konstrukcji na kazdy 1 km,bez względu na rodzaj konstrukcji 15,2550 Krotność: 10,0000 2 Roboty ziemne 2.1 KNR 0201 0217-0600 Wykopy oraz przekopy wykonywane koparkami podsiębiernymi 0,40 m3 na odkład, grunt kategorii III (b.i.nr 8/96) 1,20 * ( 0,50 + 0,60 ) * 1,05 * 2 + 1,20 * ( 0,50 + 0,60 ) * 3,05mury wejścia = 6,7980 0,60 * 0,5 * ( 0,40 + 2,0 ) * 7,10 + 0,60 * 0,5 * ( 2,0 + 2,50 ) * 10,20 + 0,60 * 0,5 * 2,50 * 7,10 + 0,60 * 0,5 * ( 0,40 + 2,50 ) * 10,20odkopanie ścian piwnic = 33,0810 Razem = 39,8790 15,2550 m3 39,8790 m3 2.2 KNR 0202 0616-0400 2.3 KNR 0211 0145-0401 Izolacja z folii kubełkowej. 51,4450 m2 0,5 * ( 0,40 + 2,0 ) * 6,50 + 0,5 * ( 2,0 + 2,50 ) * 9,60 + 0,50 * 2,50 * 6,50 + 0,50 * ( 0,40 + 2,50 ) * 9,60 = 51,4450 Razem = 51,4450 Rurociągi drenarskie o średnicy 12,5 cm obsypywane żwirem 38,3000 m EDBUD Moduł Kosztorys 3.21-1 -
-Obmiar Spec. techn. Opis / Ilość Jedn. 10,0 * 2 + 6,90 * 2 + 2,25 * 2 = 38,3000 Razem = 38,3000 2.4 KNR 0201 0217-0600 Zasypanie mechaniczne wykopów. 36,7890 m3 36,7890 = 36,7890 3 Roboty murowe 3.1 KNR 0401 0316-0900 Uzupełnienie ścian lub zamurowanie otworów na zaprawie cementowej,grubość ścian do 70 cm. Zamurowanie okien od stoku. 0,65 * 0,60 * 0,60 * 2zamurowanie okien = 0,4680 Razem = 0,4680 0,4680 m3 4 Schody zewnętrzne 4.1 KNR 0202 0206-0100 Ściany betonowe, o grubości 20 cm, proste o wysokości do 3 m. 9,3750 m2 1,50 * 1,75 + 1,50 * 2,25 * 2 = 9,3750 Razem = 9,3750 4.2 KNR 0202 0206-0500 4.3 KNR 0202 0218-0200 4.4 KNR 0202 0218-0600 4.5 KNR 0202 0290-0201 Ściany betonowe, o grubości 20 cm, dodatek za każdy 1 cm różnicy grubości ściany. 9,3750 Krotność: 10,0000 9,3750 m2 Schody żelbetowe proste na płycie grubości 8 cm. 3,9375 m2 1,75 * 2,25 = 3,9375 Razem = 3,9375 Schody żelbetowe, dodatek za każdy 1 cm różnicy grubości płyty. 3,9375 m2 3,9375 Krotność: 4,0000 Zbrojenie konstrukcji żelbetowych elementów budynków i budowli prętami stalowymi okrągłymi, żebrowanymi fi od 8 do 14 mm. 4,0 * 12,0 * 0,001 = 0,0480 Razem = 0,0480 0,0480 t 4.6 KNR 0202 1708-0200 Mieszanka betonu zwykłego b 20 w warunkach przeciętnych; cement 35, konsystencja betonu wilgotna, II grupa kruszywa. 1,90 + 0,94 + 0,52 + 0,19 = 3,5500 Razem = 3,5500 3,5500 m3 5 Podkład betonowy w piwnicy 5.1 KNR 0202 1101-0701 Podkłady na podłożu gruntowym z ubitych materiałów, z pospółki do betonów zwykłych. 57,68 * 0,08 = 4,6144 Razem = 4,6144 4,6144 m3 5.2 KNR 0202 0607-0100 Izolacje przeciwwilgociowe i przeciwwodne, z folii polietylenowej szerokiej izolacja pozioma podposadzkowa. 6,50 * 9,60-0,40 * 5,90 * 2 = 57,6800 Razem = 57,6800 57,6800 m2 EDBUD Moduł Kosztorys 3.21-2 -
-Obmiar Spec. techn. Opis / Ilość Jedn. 5.3 KNR 0202 1101-0100 Podkłady na podłożu gruntowym, z betonu zwykłego i kruszywa naturalnego. 57,68 * 0,10 = 5,7680 Razem = 5,7680 5,7680 m3 5.4 KNR 0202 1703-0200 Mieszanka betonu zwykłego b 10 w warunkach przeciętnych; cement 25, konsystencja betonu wilgotna, II grupa kruszywa. 5,9410 6 Posadzka parteru wiaty 6.1 KNR 0202 0607-0100 6.2 KNR 0202 1101-0100 Izolacje przeciwwilgociowe i przeciwwodne, z folii polietylenowej szerokiej izolacja pozioma podposadzkowa. 62,40 = 62,4000 Nadbetonowanie isniejącego stropu z betonu B-15 zbrojonego gr. 13 cm z obsadzeniem śrub kotwiących do murłat. 9,60 * 6,50 * 0,13 = 8,1120 Razem = 8,1120 5,9410 m3 62,4000 m2 8,1120 m3 6.3 KNR 0202 0290-0201 Zbrojenie konstrukcji żelbetowych elementów budynków i budowli prętami stalowymi okrągłymi, żebrowanymi fi od 8 do 14 mm. 62,40 * 12 * 0,001 = 0,7488 Razem = 0,7488 0,7488 t 6.4 PKZ 1916 0209-0700 6.5 KNR 0202 1708-0200 6.6 KNR 0202 1753-0300 Montaż posadzki z płyt kamiennych łamanych na zaprawie zbrojonej siatką. 62,40 = 62,4000 Mieszanka betonu zwykłego b 20 w warunkach przeciętnych; cement 35, konsystencja betonu wilgotna, II grupa kruszywa. 8,3600 62,4000 m2 8,3600 m3 Zaprawa cementowa o marce 80 i stosunku objętościowym 1:3. 4,0600 m3 4,0600 7 Konstrukcja wiaty i więźby 7.1 KNR 0202 0406-0100 Konstrukcje dachowe z tarcicy nasyconej, murłaty, o przekrój poprzeczny drewna do 180 cm2. Drewno strugane czterostronnie malowane drewnochronem. 0,16 * 0,16 * ( 9,60 * 2 + 6,50 * 2 ) = 0,8243 Razem = 0,8243 0,8243 m3 7.2 KNR 0202 0407-0500 Konstrukcje dachowe z tarcicy nasyconej, słupy o długości ponad 2 m, przekrój poprzeczny drewna do 180 cm2. Drewno strugane czterostronnie 0,16 * 0,16 * ( 2,80 * 13 ) = 0,9318 Razem = 0,9318 0,9318 m3 7.3 KNR 0202 0407-0300 Konstrukcje dachowe z tarcicy nasyconej, słupy o długości do 2 m, przekrój poprzeczny drewna do 180 cm2. Drewno strugane czterostronnie 0,16 * 0,16 * ( 0,90 * 13 + 1,80 * 2 ) = 0,3917 Razem = 0,3917 0,3917 m3 EDBUD Moduł Kosztorys 3.21-3 -
-Obmiar Spec. techn. Opis / Ilość Jedn. 7.4 KNR 0202 0406-0500 Konstrukcje dachowe z tarcicy nasyconej, ramy górne i płatwie, o długości ponad 3 m, przekrój poprzeczny drewna do 180 cm2. Drewno strugane czterostronnie 0,16 * 0,16 * ( 9,60 * 2 * 2 + 6,50 * 2 * 2 ) = 1,6486 Razem = 1,6486 1,6486 m3 7.5 KNR 0202 0408-0300 Konstrukcje dachowe z tarcicy nasyconej, krokwie zwykłe o długości do 4,5 m, przekrój poprzeczny drewna do 180 cm2. Drewno strugane czterostronnie 0,08 * 0,16 * ( 2,50 * 10 ) * 2szczytki = 0,6400 0,08 * 0,16 * ( 4,40 * 2 + 3,40 * 2 + 2,40 * 2 ) otwarcie nad wejściem = 0,2611 Razem = 0,9011 0,9011 m3 7.6 KNR 0202 0408-0500 Konstrukcje dachowe z tarcicy nasyconej, krokwie zwykle o długości ponad 4,5 m, przekrój poprzeczny drewna do 180 cm2. Drewno strugane czterostronnie 0,08 * 0,16 * ( 13,0 * 2 ) * 6,60 = 2,1965 Razem = 2,1965 2,1965 m3 7.7 KNR 0202 0408-0700 Konstrukcje dachowe z tarcicy nasyconej, krokwie narożne i koszowe, przekrój poprzeczny drewna do 180 cm2. Drewno strugane czterostronnie 0,08 * 0,16 * 4,40 * 2 = 0,1126 Razem = 0,1126 0,1126 m3 7.8 KNR 0202 0408-0100 Konstrukcje dachowe z tarcicy nasyconej, miecze i zastrzały, przekrój poprzeczny drewna do 180 cm2. Drewno strugane czterostronnie 0,07 * 0,16 * 4,08 * 13jętki = 0,5940 0,04 * 0,16 * ( 3,70 * 2 ) * 3zastrzały = 0,1421 0,08 * 0,16 * ( 1,50 * 4 * 2 + 1,50 * 2 * 2 ) miecze = 0,2304 Razem = 0,9665 0,9665 m3 7.9 KNR 0202 0409-0600 Konstrukcje dachowe z tarcicy nasyconej, wiatrownice, przekrój poprzeczny drewna do 180 cm2. Drewno strugane malowane drewnochronem. 0,03 * ( 4,10 * 2 * 2 + 3,0 * 2 ) * 0,20 = 0,1344 Razem = 0,1344 0,1344 m3 7.10 KNR 0202 0406-0500 Montaż plazy ozdobnej 16x35 wokół wiaty do montażu rysi. Drewno strugane czterostronnie 0,16 * 0,35 * ( 11,60 * 2 + 8,50 * 3 ) = 2,7272 Razem = 2,7272 2,7272 m3 7.11 KNR 0401 0412-0100 7.12 KNR 1901 0408-0700 Montaż rysi. Analogia 22,0000 szt. 6 * 2 + 5 * 2 = 22,0000 Razem = 22,0000 Konstrukcja szczytów analogia 92,9100 m2 0,5 * 2,40 * 2 + 0,5 * 4,70 * 2,80 * 2szczyty = 15,5600 0,5 * ( 6,40 * 3,90 ) * 2 + 0,95 * 9,60 * 2 + 0,95 * 6,50 * 2 = 55,5500 2,18 * 2,50 * 4ścianki pod tablice = 21,8000 Razem = 92,9100 EDBUD Moduł Kosztorys 3.21-4 -
-Obmiar Spec. techn. Opis / Ilość Jedn. 7.13 PKZ 1905 0108-1000 Szalowanie karnesówką o grubości desek 32 mm z oblistwieniem powierzchni do 2,0-5,0 m2. Szczyty liczone dwustronnie 0,5 * 2,40 * 2 + 0,5 * 4,70 * 2,80 * 2 * 2szczyty = 28,7200 0,5 * ( 6,40 * 3,90 ) * 2 * 2 + 0,95 * 9,60 * 2 + 0,95 * 6,50 * 2 = 80,5100 2,18 * 2,50 * 4ścianki pod tablice = 21,8000 Razem = 131,0300 131,0300 m2 7.14 PKZ 1905 0105-1700 8 Pokrycie 8.1 KNR 0202 0410-0100 8.2 KNR 1901 0503-0500 Posiębitka drewniana malowana drewnochronem 32,5800 m2 32,5800 = 32,5800 Deskowanie połaci dachowych z tarcicy nasyconej struganej jednostronnie i impregnowanej po krokwiach. 173,9700 173,9700 m2 Krycie dachu papą zgrzewaną - jedna warstwa na podłożu drewnianym. 173,9709 m2 6,6 * 9,30 * 2 + 2,95 * 2,10 * 0,5 * 2 + 0,5 * 2,0 * 1,20 * 3 + 0,5 * ( 3,06 + 4,53 ) * 2,02 + 0,5 * ( 5,22 + 8,28 ) * 2,50 * 2 = 173,9709 Razem = 173,9709 8.3 KNR 0015 0517-0200 8.4 KNR 0202 0410-0100 8.5 KNR 0401 0414-1100 Impregnacja, przycięcie i przybicie kontrłat i łat 173,9700 m2 173,9700 Pokrycie dachu deskami impregnowanymi na zakład. 173,9700 m2 173,9700 Krotność: 1,5000 Deski czołowe 40,2000 m 11,60 * 2 + 8,50 * 2 = 40,2000 Razem = 40,2000 8.6 KNRu 0202 0533-0101 Obróbki z blachy z miedzi grubości 0,60 mm, przy szerokości w rozwinięciu do 25 cm (Orgbud Warszawa). Pas okapowy. 40,20 * 0,25 = 10,0500 Razem = 10,0500 10,0500 m2 9 Stolarka 9.1 KNR 0202 1001-0200 Okna drewniane z okiennicami 1,0725 m2 0,65 * 0,55 * 3 = 1,0725 Razem = 1,0725 9.2 KNR 0202 1015-0601 Drzwi zewnętrzne do piwnicy drewniane łukowe 1,8000 m2 1,0 * 1,80 = 1,8000 Razem = 1,8000 10 Balustrada 10.1 KNR 0202 1209-0100 Balustrada drewniana wys. 1,10m 23,4800 m EDBUD Moduł Kosztorys 3.21-5 -
-Obmiar Spec. techn. Opis / Ilość Jedn. 32,20-2,18 * 4 = 23,4800 Razem = 23,4800 11 Konserwacja murów z kamienia 11.1 KNR 0401 0619-0200 11.2 KNR 0401 0619-0800 Odgrzybianie powierzchni murów z cegły łatwo dostępnych o powierzchni do 5 m2,przy użyciu szczotek stalowych 202,4400 Odgrzybianie stropów o powierzchni do 5 m2,przy użyciu szczotek stalowych 9,0 * 5,90 = 53,1000 Razem = 53,1000 202,4400 m2 53,1000 m2 11.3 KNR 0202 0102-0600 Poprawka spoinowania ścian z kamienia. 202,4400 m2 2,40 * ( 7,30 * 2 + 10,40 * 2 ) z zewnątrz = 84,9600 2,20 * 9,0 * 2 + 2,20 * 5,90 * 6wewnątrz = 117,4800 Razem = 202,4400 11.4 KNR 0401 0621-0500 11.5 KNR 0401 0622-0500 Mnożniki: R = 0,5000 M = 0,5000 Impregnacja ścian z kamienia o powierzchni ponad 5 m2,metodą dwukrotnego smarowania 202,4400 Impregnacja stropu z kamienia o powierzchni ponad 5 m2,metodą dwukrotnego smarowania 53,10 = 53,1000 202,4400 m2 53,1000 m2 EDBUD Moduł Kosztorys 3.21-6 -