Jutrzenka utrzyma się bez baraży? W czwartek decyzja. Prawie 100 zawodników wzięło udział w Biegu Europejskim

Podziel się swoją poezją

ŚWIETNY WYSTĘP REPREZENTACJI KGP W PIŁCE NOŻNEJ W HOLANDII

Finał XIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Wielkopolskiego w Unihokeja Dziewcząt

O finał zagrają w Warszawie

9. kolejka T opligi. Kozły Poznań - Primacol Lowlanders Białystok 26:46

FORZA CUP 2015 III MIEJSCE zawodników z GKS Bełchatów 2006.

Reprezentacja MOW Wrocław w piłce nożnej osiągnęła ogromny sukces wygrywając

III OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ MALI SZCZYPIORNIŚCI PIASECZNO MECZÓW NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Ósma kolejka T opligi: Primacol Lowlanders Białystok - Warsaw Eagles 12:7

Eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (piłka siatkowa mężczyzn) - wyniki..

Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce dziewcząt i chłopców. Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce dziewcząt - srebro naszego zespołu!

III Edycja Ligi w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Janowa Lubelskiego

Aktualności. Opublikowano: poniedziałek, 05, grudzień :03 Odsłony: 8047

REGULAMIN LIGI ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO 2015/2016

NAJWIĘKSZY TURNIEJ PIŁKARSKI SŁUŻB MUNDUROWYCH NA ŚWIECIE ZAKOŃCZONY

Dla Pasażera. Opublikowano: poniedziałek, 08, maj :28 Odsłony: 9655

VII Mistrzostwa Polski Branży Spożywczej w halowej piłce nożnej Częstochowa 2013

IV Edycja Ligi w Halowej w Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Janowa Lubelskiego

Sportowy Mikołaj Zaprasza (rocznik 2002) Elbląg 2013 Chłopakom zabrakło szczęścia

TURNIEJ FINAŁOWY

Klasa 5a w roku szkolnym 2015/2016 dalszym ciągu funkcjonuje w naszej szkole jako klasa sportowa o profilu piłka ręczna. Uczniowie w tej klasie mają

KURS TRENERSKI UEFA A Analiza Gry drużyny Juniorskiej KOLEJARZ STRÓŻE OPRACOWAŁ: STANISŁAW SZPYRKA

Komunikat nr 10/2015/2016 Kolegium Ligi ZPRP z dnia r.

REGULAMIN LIGI ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO 2017/1018

NOWY STAW 2011

STS rewanżuje się Wawelowi Kraków

KONFRONTACJA VOL. 5 REGULAMIN TURNIEJU

Tarnów Futsal Team. Historia amatorskiej drużyny, która trwa nadal

MINI LIGA MISTRZÓW 2013 KARTA ZGŁOSZENIA DRUŻYNY DO TURNIEJU W MINI PIŁKĘ NOŻNĄ

Komunikat zawiera: Komunikat nr 19/2010/2011 Kolegium Ligi ZPRP z dnia 8 kwietnia 2011 r. Warszawa, 8 kwietnia 2011 r.

III Ogólnopolski turniej Dzieci i Młodzieży Sopot. Lp Godzina Gospodarze Goście Wynik

Wielki finał Koszykówki po angielsku

Gorąco w Radomiu. Siatkarki MKS-u nadal liderem! Published on Kalisz (

VIII Edycja Ligi w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Janowa Lubelskiego - Finały

Trener ma nad czym myśleć

XI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR KRAKÓW

Bokserzy szykują rękawice. Pierwsze starcie już wkrótce [FOTO]

Mistrzynie tie breaka. Siatkarki zwyciężają w Opolu! Published on Kalisz (

I Turniej w Halowej Piłce Nożnej Stalówka Cup Hala widowiskowo-sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie, ul. Generała Andersa 37

adidas FOOTBALL CHALLENGE 2010 adidas FOOTBALL CHALLENGE 2010 to turniej inny ni wszystkie turnieje, w których do tej pory rywalizowałe

SEZON LIGOWY Najlepszymi zawodnikami PLRnW w sezonie 2008 zostali wybrani: KLASYFIKACJA TURNIEJOWA

PyeongChang Medale dla polskich łyżwiarzy

Pół tuzina na dobry początek. Iskra Banie - Flota 0-6 (0-1)

#GRAMYDLADZIECI zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydent Pani Hanny Zdanowskiej.

Małe gry z akcentem na fazy przejściowe

REGULAMIN. I. Organizatorem Płockiej Ligi Młodzik U-12 jest Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Ćwierćfinały siatkarzy - wyniki.

Płocka edycja Biesiady Kasztelańskiej w strugach deszczu [FOTO]

Komunikat nr 29/2011/2012 Kolegium Ligi ZPRP z dnia r.

REGULAMIN I ORLIKOWY TURNIEJ FUTBOLU FLAGOWEGO W LUBLINIE

Najważniejszy mecz sezonu. Dzisiaj Jagiellonia zmierzy się z Legią Warszawa

Samson Barmao i Kenza Dahmani wygrali DOZ Maraton Łódź 2017

Biegowe urodziny zainaugurowały PKO Grand Prix Gdyni 2018

Górale nad morzem. Gdynia gospodarzem MP w maratonie MTB

III Pomorski Turniej Piłkarski o Puchar Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o. REGULAMIN

16.20 przewidywane zakończenie turnieju, wręczenie nagród.

REGULAMIN LIGI ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO 2018/1019

2. Niedziela grupy omówienie rankingu i zadań obiad zajęcia sportowe (basen, piłka, ping-pong, siłownia)

XVIII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ AKADEMIA CUP im. Alfreda Potrawy 2017

Sprawozdanie z występu Sekcji Szachowej UKS Sokół Zbrosławice w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół Podstawowych i Przedszkoli

Wielkie emocje w Arenie. Siatkarki walczą o Puchar Polski Published on Kalisz (

OGÓLNOPOLSKI FINAŁ IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

REGULAMIN GMINNO-MIEJSKIEJ HALOWEJ PILKI NOŻNEJ OPEN O PUCHAR BURMISTRZA GMINY I MIASTA SUSZ SUSZ HALA SPORTOWO-WIDOWISKOWA

Turnieje Charytatywne #GRAMYDLADZIECI ORGANIZATOR

[FILM] Rock Opole - dobra rozgrzewka przed festiwalem

XXV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY 2019 PIŁKA NOŻNA KOBIET

PROGRAM X TURNIEJU STK REDECO CUP 2014 W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ. Rocznik 2004 U Wrocław; 1-2 LUTY 2014r.

REGULAMIN ROZGRYWEK WIŚNIOWSKA LIGA MISTRZÓW W FUTSALU KAT. SKRZAT, ŻAK, ORLIK, MŁODZIK SEZON 2017/2018

Regulamin turnieju. 1 Postanowienia ogólne

Regulamin Turnieju Piłkarskiego Bądź Następny z okazji Jubileuszu 10-lecia działalności Szkoły Futbolu Staniątki

Jesteś tutaj: Aktualności > Sukces zawodników Mustanga

III Halowy Turniej Piłki Nożnej

HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Ogólnopolski Turniej Akademii Orlika Ziomki Rzeszów najlepsi. (foto)

GMINNE ŚWIĘTO SPORTU TARNAWATKA r.

Blisko 4000 drużyn zgłoszonych do Coca-Cola Cup 2016

Starachowiczanie lepsi na szczycie - 6. kolejka ALPS

Międzynarodowy Turniej piłki nożnej juniorów młodszych 1997 i młodsi

Organizator turnieju, relacja, zdjęcia:

LUBELSKA UNIWERSJADA 2016 Mistrzostwa Studentów I Roku Eliminacje Ogólnopolskich Igrzysk Studentów I Roku Katowice 2016

PŁOCKA LIGA Orlik U-11

DATA I MIEJSCE: o godz. 9:00 rozpoczęcie turnieju, hala sportowa im. A. Gołasia w Ostrołęce ul. Traugutta.

W dniu 15 listopada 2014 roku na hali sportowej Młodzieżowym Centrum Sportu Parkowa we Wrocławiu przy ulicy Parkowej 14/16 odbył się Międzynarodowy

Co wiemy o Wielkiej Brytanii?

Przepisy Futbolu Ośmioosobowego Polska Liga Futbolu Amerykańskiego. sezon 2018

MISTRZOSTWA SĘDZIÓW WIELKOPOLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

HEIRO FUTSAL CUP MIĘDZYNARODOWE OTWARTE MISTRZOSTWA PODKARPACIA W FUTSALU Rzeszów (Poland)

Regulamin turnieju CEL ZAWODÓW: TERMIN ZAWODÓW: MIEJSCE ROZGRYWANIA ZAWODÓW: ZASADY UCZESTNICTWA W ZAWODACH: NAGRODY:

Wyniki poszczególnych spotkań w kategorii chłopców: Rytwiany - Staszów 4 : 1 Czajków - Staszów 0 : 1 Czajków - Rytwiany 0 : 8

TRENER ALFRED POTRAWA. *ur. 05 kwietnia 1947r. + zm. 21 maja 2006r.

KLUB SPORTOWY NADSTAL KRZAKI CZAPLINKOWSKIE Gmina Góra Kalwaria. o Puchar Dyrektora. OSiR Góra Kalwaria

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

III OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW PIASECZNO 2018

Młodzi kakaesiacy znów na podium Published on Kalisz (

Ruszyła kolejna edycja T urnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Jutrzenka utrzyma się bez baraży? W czwartek decyzja W czwartek ZPRP ma podjąć oficjalną decyzję o tym, czy w I lidze kobiet zostaną rozegrane baraże. Czemu ich nie będzie? Bo nie ma chętnych. Nikogo nie będziemy ciągnąć za uszy mówi szef Kolegium Ligi Bogusław Trojan. Do czwartku czekamy na zgłoszenia zespołów. Jeśli te nie zgłoszą się baraży nie będzie. To świetna informacja dla płockiej Jutrzenki. Dla nich bowiem będzie oznaczało to utrzymanie w I lidze. Prawie 100 zawodników wzięło udział w Biegu Europejskim Od rana w Parku na Tumach za Katedrą rozgrzewali się biegacze. Powód Bieg Europejski. Zawody były jednocześnie częścią Pikniku Europejskiego oraz pierwszą imprezą z wiosennej edycji ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Na starcie biegu dla dzieci na dystansie 400 metrów stanęło dwadzieścioro dzieci w wieku od 1 roku i 7 miesięcy do 12 lat. Niektóre maluchy biegły same, mniejsze pokonały dystans z rodzicami. Zaraz po najmłodszych na linii startu zgromadziło się ponad siedemdziesięciu biegaczy, w tym jeden na wózku. Mieliśmy także gościa z zagranicy, dokładnie z miasta partnerskiego Darmstadt. Uczestnicy pobiegli malowniczą trasą wzdłuż Wzgórza Tumskiego aż do samego Domu Technika, gdzie usytuowany był nawrót. Już po 13 minutach na mecie zameldował się pierwszy zawodnik, a za nim kolejni biegacze. Wszyscy na metę dotarli z uśmiechem na twarzy i w bardzo dobrej formie.

Wszyscy młodzi i dorośli sportowcy otrzymali na mecie dyplomy, wodę i batoniki musli. Najmłodsza, najmłodszy, najstarsza i najstarszy zawodnik otrzymali słodkie upominiki oraz bilety na Ciuchcię Tumską. Organizatorami lokalnymi Biegu Europejskiego w ramach Pikniku Europejskiego był Wydział Sportu i Rekreacji oraz Miejski Zespół Obiektów Sportowych. Popiersie Vuka Karadzica odsłonięte W niedzielę na Pasażu Vuka Karadzica przy Szkole Podstawowej nr 1 zostało odsłonięte popiersie twórcy serbskiego alfabetu, który w XIX w. bywał w Płocku. Vuk Stefanović Karadzić żył w latach 1787-1864. Jest uważany za ojca serbskiego alfabetu. Do niedawna był patronem SP1, szkoły której obecnie patronują bracia Jeziorowscy. Wśród gości niedzielnej uroczystości odsłonięcia popiersia byli m.in. przedstawiciele miast partnerskich, którzy przybyli na Piknik Europejski, a także radca ambasady Serbii i wiceprezydent Loznicy Jezdimir Vucetić. Zgromadzonych powitał zastępca prezydenta Płocka Roman Siemiątkowski. Nie każdy wie, że Karadzic bywał w naszym mieście przypominał wiceprezydent. Ojciec naszego alfabetu, jednego z najłatwiejszych na świecie, to jeden z najwybitniejszych Serbów mówił o Karadziciu Jedimir Vucetić. Dzięki niemu dzieci, idące do szkoły, nie mają problemów z nauką pisania i czytania. Pierwszy radca ambasady Serbii w Polsce Mihailo Petkowski nie krył radości ze współpracy polsko-serbskiej oraz że od wielu lat trwa i rozwija się współpraca Płocka z Loznicą. Przypomniał także słowa

serbskiego językoznawcy, którego popiersie stanęło w Płocku: Bracia Słowianie są mili, jakiej by wiary nie byli. Tłumaczka niedzielnej uroczystości była Elżbieta Cirlic Polka, żona Branko Cirlica, który był inicjatorem nawiązania współpracy Płocka z Loznicą. Połowę życia zawodowego spędziłam w SP nr 1, w latach osiemdziesiątych byłam jedyną w Polsce nauczycielką języka serbochorwackiego i wiedzy o Jugosławii wspominała. Pani Elżbiecie towarzyszył syn Aleksander, który jest absolwentem płockiej SP nr 1. Podczas ceremonii odsłonięcia popiersia goscie wysłuchali wiersza o Karadzicu. Uroczystość zwieńczyl występ zespołu Dzieci Płocka. Roztańczony XV Piknik Europejski Podczas XV Pikniku Europejskiego odbyły się także koncerty. Gwiazdą sobotniego wieczoru był Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem. Nie zabrakło także muzyki elektronicznej i klubowej oraz rocka. Niestety występy i koncerty upłynęły pod znakiem deszczu i parasoli. Pogoda nie dopisała, czego nie można powiedzieć o muzykach, którym nie straszne były deszcz i zimno. Płocczanie mogli bawić się przy głównej scenie na Starym Rynku, a także w ogródku MZOS na koncertach Majunia i Rock Tower.

Wisła wygrywa w Kwidzynie. Teraz czas na Vive Piłkarze ręczni Wisły Płock w sobotni wieczór pewnie pokonali drużynę MMTS Kwidzyn i tym samym stosunkiem spotkań 3:0, awansowali do finałów fazy play-off. Tam zmierzą się z aktualnymi mistrzami Polski Vive Targami Kielce. Od samego początku spotkania wiadomo było, że nafciarze nie będą mieli łatwej przeprawy w Kwidzynie. W pierwszych minutach płocczanie przegrywali tylko 2:1 ze względu na świetną postawę w bramce Marcina Wicharego, który dwoił się i troił między słupkami bramki. Pierwsze prowadzenie Wisły przyszło dopiero w 15. minucie, kiedy to na 5:4 trafił do bramki Kamil Syprzak. Kolejne prowadzenie to wynik 9:8 po bramce Muhameda Toromanovicia w 21. minucie. Do przerwy nasi zawodnicy grali bramka za bramkę i po 30. minutach schodzili z boiska prowadząc 13:12. Początek drugiej odsłony meczu była również bardzo wyrównany. Podopieczni Krzysztofa Kisiela nie mogli odskoczyć na więcej niż trzy bramki. Mecz był bardzo wyrównany, a punktem kulminacyjnym mogła być sytuacja, gdy sędziowie w od 39. minuty raz po raz zaczęli odsyłać zawodników Wisły na ławkę kar. Nasi zawodnicy przez kilka sekund musieli nawet grać trójką w polu. Jednak to podziałało bardziej mobilizująco niż destrukcyjnie na nafciarzy. Bramka Kamila Syprzaka w 44. minucie na 21:19 rozpoczęła świetną serię. Do końca spotkania płoccy szczypiorniści zdobyli dziewięć goli, a stracili tylko trzy, ostatecznie pokonując drużynę MMTS-u 30:22 i awansując do finału fazy play-off. Pierwsze dwa spotkania finału play-off, Orlen Wisły z Vive Targami Kielce odbędą się w najbliższy weekend (18-19 maja). Trzecie zostanie rozegrane w piątek 24 maja. Ewentualne czwarte i piąte spotkanie odbędzie się w sobotę (25 maja) i wtorek (28 maja). Powiedzieli po meczu: Krzysztof Kisiel, trener Orlen Wisły: Spodziewaliśmy się, że to

spotkanie będzie zacięte i dość długo wyrównane. Ważne było dla nas, aby rywalizację z Kwidzynem zakończyć 3:0. Zadziałała w pewnym momencie nasza obrona, ale trzeba również powiedzieć, że gospodarze popełniali w ataku proste błędy i nagle zrobiła się wysoka przewaga. Cieszymy się z tego awansu, a drużynie z Kwidzyna życzymy powodzenia w meczu o trzecie miejsce. Michał Kubisztal, rozgrywający Orlen Wisły: Na pewno pierwsze zwycięstwo w Płocku, w którym wygraliśmy po dogrywce, bo jeśli Kwidzynowi udałoby się wywieźć z Płocka wynik 1:1 to uwierzyliby, że są w stanie nas ograć i byłoby bardzo ciężko. Na szczęście obydwa spotkania w Płocku zakończyły się na naszą korzyść, a mecz w Kwidzynie był ciężki. Było to 40 minut ciężkiej walki i dopiero w końcówce, gdy MMTS miał kryzys udało się odskoczyć na kilka bramek. Wielkie brawa dla nich, bo wyszli na parkiet i walczyli, nie odpuścili do końca. Za to należy im się szacunek. Krzysztof Kotwicki, trener MMTS-u Kwidzyn: Niestety nie udało nam się zwiedzanie płockiej starówki w środę. Jak widać było to wcale nie były buńczuczne zapowiedzi, bo spotkanie do pewnego momentu było bardzo wyrównane. W pewnym momencie popełniliśmy proste błędy, po których poszły kontrataki drużyny z Płocka, a kiedy Wisła odskoczyła na 5-6 bramek to nie było motywacji do walki. Powtarzałem swoim zawodnikom, że chcąc nawiązać walkę z Wisłą nie możemy popełniać tak prostych błędów technicznych. Zabrakło nam zimnej głowy w końcówce. Podsumowując, jestem zadowolony, bo pokazaliśmy, że nasz występ w czwórce najlepszych zespołów w Polsce nie jest przypadkowy. Wiśle, życzę złotego medalu. Michał Daszek, skrzydłowy MMTS-u Kwidzyn: W końcówce spotkania mieliśmy mały kryzys i mogło to wyglądać tak jakbyśmy opadli z sił. Tak jednak nie było, jesteśmy dobrze przygotowani do dalszej części rozgrywek i do walki o medal. Na pewno zabrakło nam zimnej głowy, bo skuteczność w tym okresie nie była tak dobra jak w pozostałej części spotkania. Zdarzyło nam się kilka błędów podań, rzuty z nieprzygotowanych pozycji, zagraliśmy słabo w obronie i to wszystko złożyło się na to, że Wisła nam odskoczyła. Później chcieliśmy zbyt szybko odrobić straty, a wyszło jak wyszło. MMTS Kwidzyn Orlen Wisła Płock 22:30 (12:13) MMTS: Szczecina, Suchowicz Rombel 1, Nogowski 2, Seroka 1, Daszek 5 (3), Peret 1, Pacześny 1, Mroczkowski 2, Orzechowski 2, Adamuszek 5,

Łangowski 1, Rosiak, Klinger 1 Orlen Wisła: Wichary, Šego Góralski, Spanne 2, Wiśniewski 3, Ghionea 2 (1), Nikčević 4, Syprzak 3 (2), Toromanović 4, Chrapkowski 1, Eklemović 2, Kubisztal 7, Kavaš 2, Twardo, Nenadić, Ilyés Kary: MMTS 10 min; Orlen Wisła 12 min Sędziowie: Grzegorz Christ, Tomasz Christ (dolnośląskie) Druga porażka Mustangów W rozegranym w sobotę (11 maja) meczu 3. kolejki PLFA I drużyna Kraków Kings pokonała na własnym boisku Mustangs Płock 38:15. Już początek spotkania lepiej zaczęli gospodarze, którzy już w trzecim zagraniu świętowali zdobycie przyłożenia. Rozgrywający Michał Dybowicz wbiegł w pole punktowe, a później skutecznie wykonał podwyższenie za dwa punkty i Kings prowadzili 8:0. Płocczanie nie zdążyli odpowiedzieć, a już musieli drugi raz otrząsać się po przyłożeniu krakowian. Tym razem Dybowicz podał do Potra Kozuba. Po chwili dzięki skutecznej akcji biegowej Kings dołożyli dwa punkty i wynik brzmiał 16:0 dla gospodarzy. W pierwszej kwarcie wynik już nie uległ zmianie, ale Kings panowali nad sytuacją i świetnie grali w ataku i obronie. Druga część gry rozpoczęła się od kolejnego mocnego uderzenia Kings. Gospodarze po kilku udanych zagraniach znowu zameldowali się w polu punktowym. Przyłożenie zdobył Mieszko Łabuz, który krótkim biegiem zwieńczył serię ofensywną. Atak Mustangów nie potrafił znaleźć sposobu na odpowiedź. Pod koniec pierwszej połowy posiadanie Mustangów zakończyło się przechwytem. Dzięki temu zagraniu ofensywa Kings znalazła się blisko pola punktowego rywali. Bieg Daniela Bezwierchnego i skuteczne podwyższenie za dwa punkty Dybowicza powiększyły prowadzenie o kolejne 8 punktów. W pierwszej połowie z bardzo dobrej strony prezentował się skrzydłowy Kings Piotr Kozub. Łapał piłkę w decydujących momentach, a także był w stanie opanować nawet słabe rzuty

Dybowicza. W defensywie bardzo dobrze grała linia, która szybko powstrzymywała biegi Mustangów. W trzeciej kwarcie jako pierwsi swoją serię ofensywną prowadzili gospodarze. W pierwszej akcji Bezwierchny po 25-jardowym biegu przesunął ofensywę tuż przed pole punktowe gości. Krakowianom nadal sprzyjało szczęście. Po jednej z akcji piłkę running back krakowian upuścił piłkę, ale zawodnicy linii ofensywnej wykazali się największą przytomnością. W trzeciej kwarcie przyłożenie dla gospodarzy po raz kolejny zdobył Łabuz. Przed 4. częścią gry krakowianie prowadzili 38:0. Płocczanie przebudzili się dopiero w ostatniej odsłonie meczu. Poprawili grę w defensywie i to właśnie dzięki tej formacji byli w stanie zdobyć punkty. Najpierw Mateusz Sobka zdobył piłkę po stracie Kings i postawił ofensywę gości w dobrej pozycji. Po kilku zagraniach Kovacevic podał w pole punktowe do Tomasza Złoteńkiego. Celne kopnięcie dołożył Gabriel Dunajewski. Przez większość część czwartej kwarty mecz toczył się cios za cios. Trener Kings na boisko wpuścił wielu zmienników. Pod koniec spotkania kolejne punkty zdobyli płocczanie. Dunajewski znakomicie przeczytał zagranie Kings, przechwycił piłkę i wykonał 35-jardową akcję powrotną w pole punktowe rywali. Podwyższenie za dwa punkty skutecznie wykonał Krzysztof Siudziński. W końcówce spotkania na ostatni zryw mieli ochotę goście, ale podanie Kovacevicia przejął safety gospodarzy Marek Piotrowski. Powiedzieli po meczu: Bartłomiej Pazera, ofensywny liniowy Kings: O wygranej zadecydował nasz dobry początek meczu i skuteczne wykonanie szczególnie akcji biegowych. Można powiedzieć, że do przerwy mieliśmy szczęście, choć skrzydłowi dobrze łapali dziś podania. Jednak szczęście sprzyja lepszym. W porównaniu do meczu sprzed dwóch tygodni zagraliśmy lepiej jako zespół. Niestety rozluźnienie w drugiej połowie sprawiło, że daliśmy gościom zdobyć punkty. Jarosław Garwacki, koordynator defensywy Mustangs Płock: Druga połowa była lepsza w naszym wykonaniu. W pierwszej zabrakło nam koncentracji. Pierwsze spotkania świadczą o tym, że czeka nas ciężka walka o awans do półfinałów. Kings to dobra, silna drużyna. Krakowianie dobrze wykonywali zarówno akcje biegowe, jak i podaniowe. Z niecierpliwością

czekamy na rewanż, bo w drugiej odsłonie pokazaliśmy, że możemy walczyć z nimi jak równy z równym. Następny mecz Mustangs Płock zagrają 25 maja. Płocki zespół czeka wyjazd do Lublina na spotkanie z Tytanami. Kraków Kings Mustangs Płock 38:15 (16:0, 16:0, 6:0, 0:15) I kwarta 8:0 przyłożenie Michała Dybowicza po 15-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Michał Dybowicz) 16:0 przyłożenie Piotra Kozuba po 4-jardowej akcji po podaniu Michała Dybowicza (podwyższenie za dwa punkty Michał Dybowicz) II kwarta 24:0 przyłożenie Mieszko Łabuza po 9-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Sebastiana Lecha) 32:0 przyłożenie Daniela Bezwierchnego po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenia za dwa punkty Michał Dybowicz) III kwarta 38:0 przyłożenie Mieszko Łabuza po 5-jardowej akcji biegowej IV kwarta 38:7 przyłożenie Tomasza Złoteńkiego po 21-jarodwej akcji po podaniu Ivana Kovacevicia (podwyższenie za jeden punkt Gabriel Dunajewski) 38:15 przyłożenie Gabriela Dunajewskiego po 35-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenia za dwa punkty Krzysztof Siudziński) Polska oczami Niemców Dlaczego Polacy pracują na niemieckich budowach? Bo, gdy pracują tam wyłącznie Niemcy, efektem budowania są zawsze tylko bunkry. To cytat z planszy mówiącej o stereotypach, którą można zobaczyć w Domu Darmstadt na wystawie dotyczącej stosunków polsko niemieckich. Ekspozycja została przygotowana przez Niemiecki Instytut Polski działający w naszym partnerskim mieście Darmstadt. Jej autorzy Matthias

Kneip i Manfred Mack, podczas wernisażu, który miał miejsce w pierwszym dniu Pikniku Europejskiego, mówili o genezie i przesłaniu tej wystawy. Ekspozycja składa się z kilkunastu plansz, które przedstawiają Polskę oraz różnorodne ujęcia polsko-niemieckich relacji. Jest na nich m.in. informacja na temat Rzeczypospolitej Szlacheckiej, okresu II wojny światowej, nakazanej przyjaźni pomiędzy Polską Rzeczpospolitą Ludową i Niemiecką Republiką Demokratyczną, czasy Solidarności (również w kontekście pomocy Niemców okazywanej w tym czasie Polakom) oraz stosunkom po 1989 roku. Manfred Mack, pracownik naukowy Niemieckiego Instytutu Polskiego wyjaśniał, jak przez lata kreowano w książkach historycznych i podręcznikach szkolnych jednostronny obraz swoich sąsiadów i to po jednej i drugiej stronie granicy. Polskę i Niemcy dzieliła nie tylko skomplikowana i trudna historia, zwłaszcza w ciągu ostatnich 200 lat, ale także sposób jej przedstawiania mówił Manfred Mack. Obecnie dużo się zmieniło pod tym względem, dawne subiektywne oceny znikają, a w ich miejsce pojawiają się rzetelne informacje. Jednak jest inny problem w niemieckich podręcznikach zdecydowanie mniej pisze się o historii Polski i naszych wzajemnych stosunkach. Jednym ze sposobów na zwrócenie uwagi na te zagadnienia jest wystawa Historia Polski i stosunków polsko-niemieckich, o czym mówił drugi z gości z Darmstadt Matthias Kneip. Pisarz podkreślał jednocześnie, że najlepszym sposobem na zrozumienie siebie nawzajem są bezpośrednie kontakty, np. poprzez wymianę młodzieży, co jest z sukcesem realizowane już od wielu lat pomiędzy naszymi miastami partnerskimi. Manfred Mack z kolei tłumaczył, jakie przesłanie niesie ekspozycja. Wystawa nie jest kompromisem pomiędzy różnymi wersami tych samych wydarzeń, ale ma tłumaczyć ludziom ich genezę. Celem nadrzędnym działań przybliżających nasze wspólne dzieje jest porozumienie między narodami. Podczas wernisażu z programem muzycznym wystąpiły tegoroczne abiturientki Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Płocku.

Oto nowy wideoklip Farben Lehre Anioły i demony Serdecznie zapraszamy do obejrzenia najnowszego wideoklipu zespołu Farben Lehre do utworu Anioły i demony dziś o godzinie 18:00 klip pojawi się także w kanale UrbanRecTv. Obraz powstał w drugiej połowie kwietnia bieżącego roku w malowniczej scenerii Płocka pod bacznym okiem ekipy Mania Studio (reżyseria Mateusz Winkiel, scenariusz Marcin Gwarda, zdjęcia Łukasz Łazarczyk, Tomasz Lechicki, Szymon Mrozowski, montaż i korekcja barwna Michał Berensztajn, stylizacja Natalia Lipczyńska). Zobaczcie jak powstawal klip W teledysku goscinnie pojawili się m.in. Gutek (Indios Bravos), Przemek Pastuch Zwias (ex Akurat), Kornela Bednarek i Martyna Gąsiorek (Pajujo), którzy również brali udział w nagraniu tej piosenki w studio. W głównych rolach wystąpili młodzi płocczanie Jasiek Skowroński oraz Gabryś Mikołajewski (syn perkusisty FL) Skład zespołu Farben Lehre: Wojciech Wojda, Konrad Wojda, Adam Mikołajewski, Filip Grodzicki Sukces młodego pianisty z Płocka Michał Drętkiewicz z płockiej szkoły muzycznej zdobył pierwszą nagrodę na III Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie.

Chłopak jest uczniem prof. Mariusza Tytmana w klasie fortepianu w Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia. W ubiegłym roku został laureatem nagrody prezydenta Płocka za szczególne osiągnięcia artystyczne. Również pod koniec ubiegłego roku zdobył drugą nagrodę na prestiżowym Konkursie Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego w Płocku. W tym roku do tych osiągnięć dodał kolejne. Zachodniopomorski Konkursu Pianistyczny w Szczecinie odbywa się co dwa lata i przyciąga czołówkę polskiej młodzieży pianistycznej. Michał startował w najmłodszej grupie (klasy I-II szkół muzycznych II stopnia) i należał do najmłodszych uczestników. Pomimo tego zdobył najwyższą punktację ze wszystkich uczestników konkursu, co bardzo podkreślali członkowie jury pod przewodnictwem prof. Waldemara Andrzejewskiego (Akademia Muzyczna w Poznaniu). Poza otrzymaniem pierwszej nagrody w konkursie utalentowany młody pianista otrzymał również nagrodę marszałka województwa zachodniopomorskiego oraz nagrodę Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, w formie koncertu promocyjnego we Wrocławiu. Szczególną i niezwykle atrakcyjną nagrodą była także możliwość nagrania w studiu Polskiego Radia Szczecin. W Płocku Michała będzie można posłuchać już 16 maja podczas cyklu Płockie Talenty. Z Płocką Orkiestrą Symfoniczną wykona część I Koncertu fortepianowego Edvarda Griega. Muzeum Żydów Mazowieckich

zaprasza na wykład Opowieści o płockich Żydach, bohaterach 1943 roku, będzie można wysłuchać 8 maja. W zaproszeniu organizatorzy spotkania piszą: Wbrew krzywdzącemu stereotypowi baranków pokornie idących na rzeź, wielu Żydów starało się bohatersko ocalić życie swoje i innych. Wśród tych ratujących byli również płocczanie. Chcemy opowiedzieć o Natanie Gutmanie walczącym w powstaniu w getcie warszawskim. Rudku Lubranieckim, który zginął bohaterską śmiercią podczas zbrojnego buntu w Treblince. Rywie Glanc tworzącej podziemną organizację bojową w getcie w Częstochowie. Marianie Platkiewiczu, który jako jedyny płocczanin przeżył powstanie w Treblince. Mosze Szklarku, uciekinierze z obozu w Sobiborze, walczącego potem w partyzantce. Icchaku Bernsztejnie, płockim nauczycielu, bliskim współpracowniku Emanuela Ringelbluma w getcie warszawskim. Skupimy się na 1943 r., roku szczególnym pierwszego powstania warszawskiego oraz zbrojnych zrywów w gettach i niemieckich obozach koncentracyjnych w okupowanej Polsce. W tym roku mija 70 lat od tamtych wydarzeń. Wykład zatytułowany Płoccy Żydzi bohaterowie 1943 r. wygłosi Rafał Kowalski, zastępca kierownika Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku. Początek o godz. 18.