Nr zlecenia:17/30/11/2016/car-port z dnia: 2016/11/30 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Ocena stanu technicznego oraz określenie wartości rynkowej DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] XII-2016 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: TMBNK25J3D7023380 Marka: SKODA Nr rejestracyjny: WE830EX Model pojazdu: Roomster 1.2 TDI-CR MR`11 Nr INFO-EKSPERT 034-01972 Wersja: Ambition Rok produkcji: 2012 Wskazanie drogomierza 193708 km Data pierwszej rejestracji 2012/12/18 Data ważności badania technicznego 2017/12/17 Rodzaj nadwozia minivan 5 drzwiowy Dop. masa całk. 1763 kg Rodzaj silnika z zapłonem samoczynnym Pojemność / Moc silnika 1199 ccm / 55kW (75KM) Doładowanie Turbosp. z chłodn. powietrza Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów 3 / rzędowy / 12 Rodzaj skrzyni biegów manualna Rodzaj napędu przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Granatowy 2-warstwowy typu uni Strona 1
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 ABS - system zapobiegający blokowaniu kół 2 3 4 Fotel kierowcy z regulacją wysokości Immobilizer Kieszenie w oparciach foteli przednich 5 Klimatyzacja manualna Climatic 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Kolumna kierownicy regulowana Komputer pokładowy Listwy boczne Lusterka zewnętrzne podgrzewane elektr. Lusterka zewnętrzne regulowane elektrycznie Lusterka zewnętrzne w kolorze nadwozia Pakiet Chrome Poduszka powietrzna kierowcy Poduszka powietrzna pasażera Poduszki powietrzne boczne przednie L.p. Nazwa elementu wyposażenia 16 Przygotowanie do montażu radia, głośniki 4 szt. 17 Reflektory przednie projekcyjne 18 Siedzenia tylne VarioFlex 19 Sygnalizacja niezapiętego pasa bezpieczeństwa kierowcy 20 Sygnalizacja pozostawienia włączonych świateł 21 System p/poślizgowy MSR 22 System pokolizyjny ACS 23 System wspomagania nagłego hamowania 24 Szyby przednie regulowane elektr. 25 Szyby przyciemniane 26 Światła z regul. kąta pochylenia elektr. 27 Tarcze kół stalowe 15" opony 195/55 28 Wspomaganie układu kierowniczego 29 Zamek centralny zdalnie sterowany 30 Zestaw naprawczy opon WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 Autoalarm z zabezp. wnętrza i blokadą odholowania 2 Czujniki parkowania - tył 3 +Instalacja telefonu GSM 4 Koło zapasowe 5 Podłokietnik centralny przedni 6 Radioodtwarzacz Skoda Auto Blues CD + złącze AUX IN 7 Siatka oddzielająca przestrzeń bagażową 8 Światła p/mgielne przednie ze światłami dziennymi OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: CONTINENTAL 195/55 Przednie prawe: CONTINENTAL 195/55 Tylne lewe: CONTINENTAL 195/55 Tylne prawe: CONTINENTAL 195/55 R15 R15 R15 R15 85H 85H 85H 85H PREMIUM CONTACT 2 TL PREMIUM CONTACT 2 TL PREMIUM CONTACT 2 TL PREMIUM CONTACT 2 TL Bieżnik [mm] 4,0 3,7 4,8 3,8 KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (+) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (-) KOREKTY RÓŻNE: Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) Regionalna sytuacja rynkowa (-) Wer uszkodzeń mechanicznych w ASO (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (-) Strona 2
OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Pokrywa przednia 2 Drzwi boczne przednie P Zarysowania powłoki lakierowej 3 Drzwi boczne tylne L Zarysowania powłoki lakierowej 4 Dźwignia zmiany biegów 5 Próg 6 Dach 7 Błotnik tylny Opis Fot. nr Odpryski powłoki lakierowej Uszkodzone mocowanie górnej nakładki L Zarysowania we wnęce drzwi LP Odpryski powłoki lakierowej L Zarysowania powłoki lakierowej Pojazd zabrudzony. Możliwość wykrycia dodatkowych uszkodzeń po umyciu. NADWOZIE Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: Błotnik przedni lewy: Dach: Błotnik przedni prawy: Drzwi przednie lewe: Drzwi przednie prawe : Drzwi tylne lewe: Drzwi tylne prawe: Błotnik tylny lewy: Błotnik tylny prawy: Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia 2 Dach 3 Błotnik przedni L 4 Drzwi przednie L 5 Drzwi tylne L Opis Strona 3
6 Błotnik tylny L 7 Błotnik przedni P 8 Drzwi przednie P 9 Drzwi tylne P 10 Błotnik tylny P 11 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia NADWOZIE Wyposażenie zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Kołpaki ozdobne kół Brak 2 szt, 2 szt. w bagażniku 2 Zderzak przedni Zarysowany, odpryski powłoki lakierowej 3 Zderzak tylny Złuszczenia powłoki lakierowej Opis Fot. nr Opis Fot. nr NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne L.p. Nazwa elementu 1 Wykładzina dachu (podsufitka) 2 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych przednich L/P Rodzaj uszkodzenia Poplamiona, miejscowo rozerwany materiał P Brak dźwigni do ustawiania lusterka SILNIK z osprzętem, układem paliwowym i wydechowym Podczas oględzin pojazd został uruchomiony. Po kilku minutach pracy silnik samoczynnie wyłączył się. Brak możliwości ponownego uruchomienia silnika. Stan paliwa podczas oględzin to ponad 3/4. Konieczna weryfikacja uszkodzenia w ASO. JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika BEZ UWAG Brak możliwości odbycia jazdy próbnej. DOKUMENTY i KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa TAK 2 Kluczyki (ilość sztuk) 1 okazano. Wg informacji uzyskanej od osoby udostępniającej, zapasowy klucz jest złamany. 3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Zestaw narzędzi fabrycznych TAK 5 Podnośnik samochodowy TAK 6 Instrukcja obsługi TAK 7 Gaśnica TAK Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z Strona 4
dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Pomiar powłoki lakierowej został wykonany urządzeniem będącym w posiadaniu rzeczoznawcy. Pomiar wykonany innym przyrządem może się różnić. ü Rzeczoznawca podczas oględzin poza warsztatem nie jest w stanie stwierdzić wypadkowej przeszłości pojazdu. W przypadku podwyższonych wartości pomiarów powłoki lakierowej, konieczna jest ekspertyza w warunkach warsztatowych. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Przed odbiorem pojazdu, kupujący zobowiązany jest do konfrontacji rzeczywistego stanu z informacjami zawartymi w wycenie. Podpisanie protokołu odbioru jest równoznaczne ze zrzeczeniem się wszelkich roszczeń co do stanu technicznego. ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wyposażenie standardowe wg. Info - Ekspert. Rzeczoznawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy programu. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 5
Fot. nr 71 Fot. nr 72 Strona 41
Fot. nr 73 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 42