Nr zlecenia:10/30/11/2016/car-port z dnia: 2016/11/30 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Mateusz Gumkowski/zatw. Pion Weryfikacyjny erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Ocena stanu technicznego oraz określenie wartości rynkowej DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] XII-2016 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: WAUZZZ4G2EN155701 Marka: AUDI Nr rejestracyjny: WE007HP Model pojazdu: A7 Sportback 2.8 FSI 4G Nr INFO-EKSPERT 002-02099 Wersja: Multitronic Rok produkcji: 2014 Wskazanie drogomierza 30706 km Data pierwszej rejestracji 2014/06/13 Data ważności badania technicznego 2017/06/12 Rodzaj nadwozia coupe 5 drzwiowy Dop. masa całk. 2270 kg* Rodzaj silnika z zapłonem iskrowym (wtrysk) Pojemność / Moc silnika 2773 ccm / 150kW (204KM) Doładowanie Turbosp. z chłodn. powietrza Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów 6 / widlasty / 24 Rodzaj skrzyni biegów automatyczna Rodzaj napędu przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Czarny 2-warstwowy typu perła Strona 1
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Nazwa elementu wyposażenia ABS + EBV - korektor siły hamowania elektr. Audio System Audi Sound Autoalarm Blokada mechanizmu różnicowego EDS Czujnik wilgotności powietrza Czujnik zapachów Dysze spryskiwaczy podgrzewane Dywaniki welurowe Dźwignia zmiany biegów pokryta skórą L.p. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 10 11 12 13 Gniazdo 12V w bagażniku Hamulec postojowy elektryczny Immobilizer Kierownica wielofunkcyjna pokryta skórą 40 41 42 43 14 + Klimatyzacja automatyczna 2 strefowa 15 Kolumna kierownicy regulowana 16 Koło zapasowe dojazdowe 17 Komputer pokładowy 18 Kurtyny powietrzne foteli przednich i siedzeń tylnych 19 Listwy progowe aluminiowe 20 Listwy wykończeniowe szyb bocznych srebrne 21 Lusterka zewnętrzne podgrzewane elektr. 22 Lusterka zewnętrzne regulowane elektrycznie 23 Lusterka zewnętrzne w kolorze nadwozia 44 45 46 47 48 24 54 25 Oparcie siedzeń tylnych dzielone asymetrycznie Pakiet dla palących 26 27 28 29 30 Podłokietnik centralny przedni Podłokietnik siedzeń tylnych Poduszka powietrzna kierowcy Poduszka powietrzna pasażera Poduszki powietrzne boczne 56 57 58 59 60 49 50 51 52 53 55 Nazwa elementu wyposażenia Pokrywa bagażnika sterowana elektrycznie Radioodtwarzacz CD + MP3 Reflektory ksenonowe z doświetlaniem łuków Spoiler tylny automatycznie sterowany Sygnalizacja niezapiętych pasów przednich System Audi Drive Select System elektronicznej kontroli toru jazdy ESP System MMI RADIO plus System p/poślizgowy przy przyspieszaniu ASR System Start/Stop System wspomagania nagłego hamowania System wspomagania ruszania pod górę System zarządzający zintegrowany MMI (Multi Media Interface) Szyby atermiczne Szyby przednie i tylne regulowane elektr. Światła do jazdy dziennej LED Światła mijania włączane automatycznie Światła tylne LED Tapicerka tekstylna Tarcze kół alum. 17" 6-ramienne Tempomat Wskaźnik ciśnienia ogumienia Wspomaganie układu kierowniczego elektr. Servotronic Wycieraczki z czujnikiem deszczu Wykończenie elementami ozdobnymi "Micrometallic platin" Wyświetlacz 7" Zabezpieczenie kół przed kradzieżą Zamek centralny zdalnie sterowany Złącze Bluetooth Złącze kart SD WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. 1 2 3 4 Nazwa elementu wyposażenia Lakier perłowy Mocowanie fotelika dziecięcego ISOFIX Pakiet oświetlenia zewnętrznego i wnętrza LED Pakiet skórzany Zakres 1 Tapicerka drzwi częściowo pokryta skórą Konsola centralna wykończona skórą 5 6 7 8 System "Advanced key" System nawigacji Sat. MMI Navigation Tapicerka ze skóry "Milano" (dopłata) Wnęka w tylnej kanapie z pokrowcem OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: DUNLOP 235/55 R17 Przednie prawe: DUNLOP 235/55 R17 99V 99V SP WINTER SPORT 4D TL SP WINTER SPORT 4D TL Bieżnik [mm] 5,0 6,7 Strona 2
Tylne lewe: Tylne prawe: DUNLOP 235/55 R17 DUNLOP 235/55 R17 99V 99V SP WINTER SPORT 4D TL SP WINTER SPORT 4D TL 6,7 7,1 KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (+) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (+) KOREKTY RÓŻNE: Zadana szacunkowa korekta z tytułu wcześniejszych napraw (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (-) OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU KABINA KIEROWCY - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. 1 Nazwa elementu Pokrywa przednia L/P Rodzaj uszkodzenia Opis Fot. nr Zarysowania powłoki lakierowej KABINA KIEROWCY Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: 110-160 Błotnik przedni lewy: 110-160 Dach: 150-170 Błotnik przedni prawy: 110-160 Drzwi przednie lewe: 110-160 Drzwi przednie prawe : 110-160 Drzwi tylne lewe: 110-160 Drzwi tylne prawe: 110-160 Błotnik tylny lewy: 160-180 Błotnik tylny prawy: 140-220 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: 140-170 L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia 110-160 2 Dach 150-170 Opis Strona 3
3 Błotnik przedni L 110-160 4 Drzwi przednie L 110-160 5 Drzwi tylne L 110-160 6 Błotnik tylny L 160-180 7 Błotnik przedni P 110-160 8 Drzwi przednie P 110-160 9 Drzwi tylne P 110-160 10 Błotnik tylny P 140-220 11 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia 140-170 Rama dachu lewa 180-240 WYPOSAŻENIE ZEWNĘTRZNE L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Obudowa lusterka bocznego L Zarysowana 2 Obudowa lusterka bocznego P Zarysowana 3 Zderzak tylny Opis Fot. nr Zarysowany JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika BEZ UWAG 2 Przyspieszenia pojazdu BEZ UWAG 3 Praca układu kierowniczego BEZ UWAG 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia BEZ UWAG 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła BEZ UWAG 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego BEZ UWAG 9 Skuteczność hamulca pomocniczego BEZ UWAG 10 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 11 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 12 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z prędkoscią do 15 km/h. DOKUMENTY i KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa TAK 2 Kluczyki (ilość sztuk) 2 3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Zestaw narzędzi fabrycznych TAK 5 Podnośnik samochodowy TAK 6 Instrukcja obsługi TAK 7 Gaśnica TAK 8 Trójkąt ostrzegawczy TAK Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do Strona 4
żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Pomiar powłoki lakierowej został wykonany urządzeniem będącym w posiadaniu rzeczoznawcy. Pomiar wykonany innym przyrządem może się różnić. ü Rzeczoznawca podczas oględzin poza warsztatem nie jest w stanie stwierdzić wypadkowej przeszłości pojazdu. W przypadku podwyższonych wartości pomiarów powłoki lakierowej, konieczna jest ekspertyza w warunkach warsztatowych. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Przed odbiorem pojazdu, kupujący zobowiązany jest do konfrontacji rzeczywistego stanu z informacjami zawartymi w wycenie. Podpisanie protokołu odbioru jest równoznaczne ze zrzeczeniem się wszelkich roszczeń co do stanu technicznego. ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wyposażenie standardowe wg. Info - Ekspert. Rzeczoznawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy programu. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 5
Fot. nr 71 Fot. nr 72 Strona 41
Fot. nr 73 Fot. nr 74 Strona 42
Fot. nr 75 Fot. nr 76 Strona 43
Fot. nr 77 Fot. nr 78 Strona 44
Fot. nr 79 Fot. nr 80 Strona 45
Fot. nr 81 Fot. nr 82 Strona 46
Fot. nr 83 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 47