OPIS TRASY FIOLETOWEJ- TRASA ŚW. SIOSTRY FAUSTYNY Poniższy opis to wskazówki przebiegu wybranej przez Państwa trasy. Poniższy opis to wskazówki przebiegu wybranej przez Państwa trasy. Miejsca, w których szczególnie należy uważać, aby nie zgubić wyznaczonej trasy, zostały w opisie poprzedzone wykrzyknikiem i podkreślone. Prosimy, aby poruszać się na tych odcinkach z dużą uwagą i ostrożnością. UWAGA! Opis trasy jest podstawową formą pomocy! Mapa jest tylko dodatkiem. Przy poszczególnych odcinkach trasy podana jest liczba przebytych kilometrów od kościoła św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim. CAŁA TRASA: Tomaszów Lubelski, Kościół św. Józefa Rabinówka Podlesina Narol Łówcza Dąbrówka Chotylub Załuże Bałaje Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie Długość trasy: 48 km POSZCZEGÓLNE ODCINKI TRASY Tomaszów Lubelski 0 km Rabinówka 4,8 km 1. Po wyjściu z kościoła kierujemy się w prawą stronę do ul. Okulickiego, następnie skręcamy w lewo w ul. Wańkowicza. 2. Po dojściu do skrzyżowania skręcamy w lewo w ul. Moniuszki i idziemy prosto do Rabinówki 3. Dochodzimy do miejscowości Rabinówka. Dochodzimy do końca miejscowości.
I STACJA KRZYŻ MUROWANY, BIAŁY PO LEWEJ Rabinówka 4,8 km Narol 13 km 4. Za krzyżem skręcamy w lewo na "Rogowe Kopce". Kończy się droga asfaltowa. 5. Dochodzimy do zakrętu. Idziemy w prawo. Mijamy po lewej zabudowania - stadninę koni - idziemy prosto. 6. Dochodzimy do lasu i idziemy cały czas prosto. 7. Dochodzimy do zabudowań miejscowości Podlesina. Mijamy tory, kierujemy się prosto w stronę Narola. II STACJA - BRAK KRZYŻA, STACJA W LESIE. 8. Idziemy prosto, dochodzimy do skrzyżowania. Naprzeciw znajduje się wiata, idziemy lekko w praw a następnie w lewo chodnikiem. 9. Dochodzimy do drogi wojewódzkiej, przechodzimy na drugą stronę i idziemy dalej w kierunku centrum. III STACJA - KOŚCIÓŁ W NAROLU Narol 13 km Łówcza 21 km 10. Idziemy dalej prosto w kierunku Lubaczowa drogą nr 865. 11. Na skrzyżowaniu idziemy dalej prosto główną drogą. 12. Po lewej mijamy cmentarz, skręcamy w lewo w ul. Sportową. `
13. Dochodzimy do końca zabudowań, kończy się droga asfaltowa, zaczyna się las 14. Wychodzimy z lasu na niewielką polanę IV STACJA - KRZYŻ PO LEWEJ STRONIE 15. Idziemy dalej prosto. Nie odbijamy w żadną z dróg przecinających tę po której się poruszamy 16. Dochodzimy do rozwidlenia dróg. Po prawej mamy płot ogrodzony metalową siatką, skręcamy w prawo i idziemy wzdłuż płotu. 17. Idziemy prosto po dość stromym podejściu, a następnie stromym zejściu. 18. Po zejściu na dół, na skrzyżowaniu dróg idziemy prosto. V STACJA - BIAŁY KRZYŻ PO PRAWEJ STRONIE 19. Idziemy dalej prosto. Na zakręcie idziemy ostro w prawo. 20. Na skrzyżowaniu z drogą z lewej, idziemy prosto. 21. Dochodzimy do zabudowań. Idziemy prosto, po lewej mijamy cmentarz, po prawej kościół Łówcza 21 km Dąbrówka 30 km 22. Dochodzimy do drogi asfaltowej, skręcamy w lewo. 23. Następnie skręcamy w prawo z drogi głównej na drogę podporządkowaną. 24. Na rozwidleniu schodzimy z drogi asfaltowej na drogę polną i idziemy prosto. VI STACJA - BIAŁY KRZYŻ PO PRAWEJ STRONIE
25. Dalej prosto, w kierunku lasu. Na rozwidleniu prosto. 26. Na kolejnym rozwidleniu idziemy w prawo 27. Na skrzyżowaniu idziemy prosto, tam gdzie są znaki ograniczające prędkość do 30 km/h. Zaczyna się droga asfaltowa. 28. Dochodzimy do szlabanów. Idziemy cały czas prosto wzdłuż płotu ogrodzonego metalową siatką STACJA VII - BRAK KRZYŻA, STACJA W LESIE 29. Idziemy cały czas prosto drogą asfaltową aż do wyjścia z lasu. 30. Po minięciu szlabanu i wyjściu z lasu skręcamy w lewo. Kończy się droga asfaltowa Dąbrówka 30 km Chotylub 32 km 31. Dochodzimy do drogi asfaltowej, skręcamy w lewo. A następnie za znakiem "przystanek autobusowy" skręcamy w prawo STACJA VIII - KRZYŻ DREWNIANY W OTOCZENIU TUJEK 32. Idziemy prosto, przechodzimy przez mostek. Na łuku idziemy w lewo. 33. Dochodzimy do rozwidlenia dróg, idziemy w prawo. 34. Dochodzimy do drogi asfaltowej, idziemy cały czas prosto. 35. Dochodzimy do głównej drogi, skręcamy w lewo. 36. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo, zgodnie ze wskazaniami trasy rowerowej. STACJA IX - KAPLICZKA MUROWANA
37. Dalej prosto. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Chotylub 32 km Załuże 37 km 38. Idziemy prosto, po prawej mijamy kościół. STACJA X - KRZYŻ PO LEWEJ, DREWNIANY 39. Idziemy prosto by po chwili skręcić w lewo w drogę asfaltową, ze znakiem ograniczenia do 6t i ścieżką rowerową czerwoną a także ze znakiem "awaria mostu" 40. Przechodzimy przez mostek. Następnie przez uszkodzony most! Prosimy o ostrożność! 41. Za mostem idziemy w lewo lepszą drogą. Dalej prosto a następnie skręcamy w prawo w drogę z tablicą "Zauważyłeś pożar, alarmuj" 42. Dochodzimy do skrzyżowania dróg, idziemy prosto, drogą ze znakiem "zakaz wjazdu" 43. Dochodzimy do końca lasu. Po prawej stronie mamy parking leśny. XI STACJA - KRZYŻ PO LEWEJ STRONIE 44. Idziemy dalej prosto. Nie skręcamy w żadną z bocznych dróg. Dochodzimy do głównej drogi. Idziemy w prawo. Załuże 37 km Bałaje 44 km
45. Idziemy cały czas prosto. Po prawej mijamy szkołę, po lewej kościół. Dochodzimy do murowanej kapliczki, otoczonej drewnianym płotkiem XII STACJA - KAPLICZKA MUROWANA 46. Skręcamy w lewo, w polną drogę. Przechodzimy przez betonowy mostek. 47. Dalej idziemy prosto polną drogą. Na skrzyżowaniu dróżek idziemy prosto. Przechodzimy przez niewielki rów. 48. Na skrzyżowaniu idziemy w prawo. Dochodzimy do mostu i skręcamy w lewo. 49. Dochodzimy do zabudowań. Za znakiem "STOP" skręcamy w prawo. Idziemy drogą asfaltową Bałaje 44 km Lubaczów - Sanktuarium 48 km XIII STACJA - KRZYŻ MUROWANY PO LEWEJ 50. Idziemy dalej prosto. Dochodzimy do Lubaczowa. 51. Po dojściu do głównej drogi, skręcamy w lewo. Przechodzimy przez tory kolejowe. Idziemy w kierunku centrum. 52. Dochodzimy do Konkatedry w Lubaczowie. Wejście do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej znajduje się po prawej stronie XIV STACJA - SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ W LUBACZOWIE