Nr zlecenia:38/0911/2016/car-port z dnia: 2016/12/17 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Budowlanych 7 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: inż.wiesław Kędzierski/zatw. Pion Weryfikacyjny erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Określenie wartości rynkowej pojazdu DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] XII-2016 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: TMBJJ46Y774023459 Marka: SKODA Nr rejestracyjny: WB2391G Model pojazdu: Fabia 1.4 TDI MR`05 Nr INFO-EKSPERT 034-00897 Wersja: Classic Rok produkcji: 2006 Wskazanie drogomierza 432157 km Data pierwszej rejestracji 2006/07/11 Data ważności badania technicznego 2017/09/05 Rodzaj nadwozia kombi (uniwersalne) 5 drzwiowe Dop. masa całk. 1670 kg* Rodzaj silnika z zapłonem samoczynnym Pojemność / Moc silnika 1422 ccm / 51kW (69KM) Doładowanie Turbosp. z chłodn. powietrza Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów 3 / rzędowy / 6 Rodzaj skrzyni biegów manualna Rodzaj napędu przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) BIAŁY 2-warstwowy typu uni Strona 1
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nazwa elementu wyposażenia Antena radiowa Czujniki parkowania Filtr p/pyłkowy L.p. 11 12 13 Fotel kierowcy z regulacją wysokości Głośniki 4 szt. Immobilizer Kolumna kierownicy regulowana Napinacze przednich pasów bezpieczeństwa Pasy bezpieczeństwa przednie z regul. wysokości mocowania Poduszka powietrzna kierowcy 14 15 16 17 18 19 Nazwa elementu wyposażenia Roleta do bagażnika Siedzenia tylne dzielone asymetrycznie Sygnalizacja pozostawienia włączonych świateł Szyby przyciemniane Światła z regulacją kąta pochylenia Tarcze kół stalowe 5Jx14 opony 165/70 Wspomaganie układu kierowniczego Wycieraczka szyby tylnej Zagłówki siedzeń tylnych 3 szt. 20 Zderzaki w kolorze nadwozia WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 Klimatyzacja półautomatyczna + komputer pokładowy 2 Poduszka powietrzna pasażera 3 +Radioodtwarzacz 4 Szyby przednie regulowane elektr. 5 Zamek centralny OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: FIRESTONE 175/65 Przednie prawe: FIRESTONE 175/65 Tylne lewe: FIRESTONE 175/65 Tylne prawe: FIRESTONE 175/65 R14 R14 R14 R14 82T 82T 82T 82T Bieżnik [mm] 5,0 5,0 5,0 5,0 F 590 FS TL F 590 FS TL F 590 FS TL F 590 FS TL KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (+) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (-) KOREKTY RÓŻNE: Zadana szacunkowa korekta z tytułu wcześniejszych napraw (-) Konieczne naprawy pojazdu (-) Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (-) OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Błotnik przedni L Starcia powłoki lakierowej 2 Błotnik przedni P Odpryski powłoki lakierowej 3 Pokrywa przednia 4 Drzwi boczne przednie Opis Fot. nr Odpryski powłoki lakierowej z miejscową korozją blachy L Odpryski powłoki lakierowej z miejscową korozją blachy Sparciała uszczelka Strona 2
5 Drzwi boczne przednie P Starcia powłoki lakierowej 6 Drzwi boczne tylne L Odpryski powłoki lakierowej 7 Drzwi boczne tylne P Odpryski powłoki lakierowej 8 Dach 9 Błotnik tylny L Wgnieciony 10 Błotnik tylny P Odpryski powłoki lakierowej 11 Drzwi tyłu nadwozia Zarysowania powłoki lakierowej Od strony kierowcy Odpryski powłoki lakierowej NADWOZIE Opis powłoki lakierowej 227±472µm 85±92µm 143±870µm 182±290µm 112µm 100µm 90µm 99µm 116±1000µm 102µm 83µm L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia 2 Dach 3 Błotnik przedni L 143±870µm 4 Drzwi przednie L 112µm 5 Drzwi tylne L 90µm 6 Błotnik tylny L 116±1000µm 7 Błotnik przedni P 182±290µm 8 Drzwi przednie P 100µm 9 Drzwi tylne P 99µm 10 Błotnik tylny P 102µm 11 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia Opis 227±472µm 85±92µm 83µm Strona 3
NADWOZIE Wyposażenie zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia Opis 1 Zderzak przedni Odpryski powłoki lakierowej 2 Poszycie zderzaka przedniego Zarysowane 3 Reflektor L Zmatowiała powierzchnia odblaskowa zaparowany rozszczelniony klosz 4 Reflektor P Zmatowiała powierzchnia odblaskowa zaparowany rozszczelniony klosz 5 Ramiona i pióra wycieraczek szyby przedniej Zużyte 6 Zderzak tylny Odpryski powłoki lakierowej 7 Lampa zespolona tylna L Zmatowiała powierzchnia odblaskowa 8 Lampa zespolona tylna P Zmatowiała powierzchnia odblaskowa 9 Szyba przednia Pęknięcie 10 Szyba tylna Odpryski warstwy zewnętrznej 11 Klamka zewnętrzna drzwi bocznych przednich L mikrorysy 12 Klamka zewnętrzna drzwi bocznych przednich P mikrorysy 13 Klamka zewnętrzna drzwi bocznych tylnych L mikrorysy 14 Klamka zewnętrzna drzwi bocznych tylnych P mikrorysy 15 Ramię i pióro wycieraczki tylnej Fot. nr nie oryginalna Zużyte NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P 1 Fotel przedni kpl. 2 Fotel tylny 3 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych przednich L Zabrudzone 4 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych przednich P Zabrudzone 5 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych tylnych L Zabrudzone 6 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych tylnych P Zabrudzone 7 Pas bezpieczeństwa przedni L Poplamiony 8 Pas bezpieczeństwa przedni P Zabrudzony 9 Poduszka powietrzna kierowcy Niesprawna 10 Sterownik poduszek powietrznych Niesprawny 11 Akumulator L Rodzaj uszkodzenia Opis Fot. nr Poplamiony Zabrudzony osłabiony w działaniu Strona 4
SILNIK z osprzętem, układem paliwowym i wydechowym L.p. Nazwa elementu Rodzaj uszkodzenia Opis 1 Tłumik przedni Pokryty nalotem korozyjnym 2 Tłumik środkowy Pokryty nalotem korozyjnym 3 Tłumik tylny Pokryty nalotem korozyjnym Fot. nr PODWOZIE ZAWIESZENIE I KOŁA L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Wahacz przedni L Nadmierny luz 2 Tarcza koła przedniego stalowa L Ogniska korozji 3 Tarcza koła przedniego stalowa P Ogniska korozji 4 Tarcza koła tylnego stalowa L Ogniska korozji 5 Tarcza koła tylnego stalowa P Ogniska korozji Opis Fot. nr Opis Fot. nr UKŁAD KIEROWNICZY L.p. 1 Nazwa elementu L/P Koło kierownicy Rodzaj uszkodzenia przytarta faktura JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika 2 Przyspieszenia pojazdu Nierównomierna praca silnika, sygnalizacja niesprawności check engine osłabione 3 Praca układu kierowniczego Duże luzy w układzie kierowniczym 4 Głośność (stuki) zawieszenia Lekkie luzy w ukladzie kierowniczym 5 Zmiana biegów, działanie sprzęgła Zużyte 6 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego podwyższona głośność układu przeniesienia naędu 7 Skuteczność hamulca zasadniczego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca pomocniczego osłabione 9 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania osłabione Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z prędkością do 15 km/h. DOKUMENTY i KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa NIE 2 Kluczyki (ilość sztuk) jeden 3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Zestaw narzędzi fabrycznych TAK 5 Podnośnik samochodowy TAK 6 Gaśnica TAK 7 Trójkąt ostrzegawczy TAK 8 Apteczka TAK Zastrzeżenia ograniczające opinię. Strona 5
ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Pomiar powłoki lakierowej został wykonany urządzeniem będącym w posiadaniu rzeczoznawcy. Pomiar wykonany innym przyrządem może się różnić. ü Rzeczoznawca podczas oględzin poza warsztatem nie jest w stanie stwierdzić wypadkowej przeszłości pojazdu. W przypadku podwyższonych wartości pomiarów powłoki lakierowej, konieczna jest ekspertyza w warunkach warsztatowych. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Przed odbiorem pojazdu, kupujący zobowiązany jest do konfrontacji rzeczywistego stanu z informacjami zawartymi w wycenie. Podpisanie protokołu odbioru jest równoznaczne ze zrzeczeniem się wszelkich roszczeń co do stanu technicznego. ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wyposażenie standardowe wg. Info - Ekspert. Rzeczoznawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy programu. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 6
DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. nr 1 Fot. nr 2 Strona 7
Fot. nr 3 Fot. nr 4 Strona 8
Fot. nr 5 Fot. nr 6 Strona 9
Fot. nr 7 Fot. nr 8 Strona 10
Fot. nr 9 Fot. nr 10 Strona 11
Fot. nr 11 Fot. nr 12 Strona 12
Fot. nr 13 Fot. nr 14 Strona 13
Fot. nr 15 Fot. nr 16 Strona 14
Fot. nr 17 Fot. nr 18 Strona 15
Fot. nr 19 Fot. nr 20 Strona 16
Fot. nr 21 Fot. nr 22 Strona 17
Fot. nr 23 Fot. nr 24 Strona 18
Fot. nr 25 Fot. nr 26 Strona 19
Fot. nr 27 Fot. nr 28 Strona 20
Fot. nr 29 Fot. nr 30 Strona 21
Fot. nr 31 Fot. nr 32 Strona 22
Fot. nr 33 Fot. nr 34 Strona 23
Fot. nr 35 Fot. nr 36 Strona 24
Fot. nr 37 Fot. nr 38 Strona 25
Fot. nr 39 Fot. nr 40 Strona 26
Fot. nr 41 Fot. nr 42 Strona 27
Fot. nr 43 Fot. nr 44 Strona 28
Fot. nr 45 Fot. nr 46 Strona 29
Fot. nr 47 Fot. nr 48 Strona 30
Fot. nr 49 Fot. nr 50 Strona 31
Fot. nr 51 Fot. nr 52 Strona 32
Fot. nr 53 Fot. nr 54 Strona 33
Fot. nr 55 Fot. nr 56 Strona 34
Fot. nr 57 Fot. nr 58 Strona 35
Fot. nr 59 Fot. nr 60 Strona 36
Fot. nr 61 Fot. nr 62 Strona 37
Fot. nr 63 Fot. nr 64 Strona 38
Fot. nr 65 Fot. nr 66 Strona 39
Fot. nr 67 Fot. nr 68 Strona 40
Fot. nr 69 Fot. nr 70 Strona 41
Fot. nr 71 Fot. nr 72 Strona 42
Fot. nr 73 Fot. nr 74 Strona 43
Fot. nr 75 Fot. nr 76 Strona 44
Fot. nr 77 Fot. nr 78 Strona 45
Fot. nr 79 Fot. nr 80 Strona 46
Fot. nr 81 Fot. nr 82 Strona 47
Fot. nr 83 Fot. nr 84 Strona 48
Fot. nr 85 Fot. nr 86 Strona 49
Fot. nr 87 Fot. nr 88 Strona 50
Fot. nr 89 Fot. nr 90 Strona 51
Fot. nr 91 Fot. nr 92 Strona 52
Fot. nr 93 Fot. nr 94 Strona 53
Fot. nr 95 Fot. nr 96 Strona 54
Fot. nr 97 Fot. nr 98 Strona 55
Fot. nr 99 Fot. nr 100 Strona 56
Fot. nr 101 Fot. nr 102 Strona 57
Fot. nr 103 Fot. nr 104 Strona 58
Fot. nr 105 Fot. nr 106 Strona 59
Fot. nr 107 Fot. nr 108 Strona 60
Fot. nr 109 Fot. nr 110 Strona 61
Fot. nr 111 Fot. nr 112 Strona 62
Fot. nr 113 Fot. nr 114 Strona 63
Fot. nr 115 Fot. nr 116 Strona 64
Fot. nr 117 Fot. nr 118 Strona 65
Fot. nr 119 Fot. nr 120 Strona 66
Fot. nr 121 Fot. nr 122 Strona 67
Fot. nr 123 Fot. nr 124 Strona 68
Fot. nr 125 Fot. nr 126 Strona 69
Fot. nr 127 Fot. nr 128 Strona 70
Fot. nr 129 Fot. nr 130 Strona 71
Fot. nr 131 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 72