Nr zlecenia:79/29/11/2016/car-port z dnia: 2016/11/29 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Szymon Nowak/zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Ocena stanu technicznego oraz określenie wartości rynkowej DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] XI-2016 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: WVWZZZ1JZ4W172047 Marka: VOLKSWAGEN Nr rejestracyjny: PO888EL Model pojazdu: Golf IV Variant 1.9 TDI Nr INFO-EKSPERT 040-01412 Wersja: Basis Rok produkcji: 2004 Wskazanie drogomierza 240987 km Data pierwszej rejestracji 2004/04/14 Data ważności badania technicznego 2017/03/15 Rodzaj nadwozia kombi (uniwersalne) 5 drzwiowe Dop. masa całk. 1920 kg* Oznaczenie silnika ASZ Rodzaj silnika z zapłonem samoczynnym Pojemność / Moc silnika 1896 ccm / 96kW (131KM) Doładowanie Turbosp. z chłodn. powietrza Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów 4 / rzędowy / 8 Rodzaj skrzyni biegów manualna Rodzaj napędu przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Srebrny 2-warstwowy z efektem metalicznym Strona 1
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 ABS - system zapobiegający blokowaniu kół 2 3 4 5 6 7 8 Antena radiowa Filtr p/pyłkowy Fotel kierowcy z regulacją wysokości Immobilizer Kolumna kierownicy regulowana Lusterka zewnętrzne regul. z wnętrza pojazdu Napinacze przednich i tylnych pasów bezpieczeństwa Obrotomierz Poduszki powietrzne kierowcy i pasażera Relingi dachowe Roleta do bagażnika Siedzenia tylne dzielone asymetrycznie 9 10 11 12 13 L.p. Nazwa elementu wyposażenia 14 Sygnalizacja pozostawienia włączonych świateł 15 Szyby atermiczne 16 Światła z regulacją kąta pochylenia 17 Światło dodatkowe STOP 18 Tablica rozdzielcza z regulacją oświetlenia 19 Tapicerka tekstylna 20 Tarcze kół stalowe 6Jx15 opony 195/65 21 Wspomaganie układu kierowniczego 22 23 24 25 Wycieraczka szyby tylnej Zagłówki siedzeń przednich i tylnych Zderzaki w kolorze nadwozia Zegar cyfrowy WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 +Blokada skrzyni biegów 2 Klimatyzacja 3 Lakier metalizowany 4 +Radioodtwarzacz CD 5 +Szyby przednie regulowane elektr. 6 Zamek centralny OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: FIRESTONE 195/65 Przednie prawe: FIRESTONE 195/65 Tylne lewe: FIRESTONE 195/65 Tylne prawe: FIRESTONE 195/65 R15 R15 R15 R15 91V 91V 91V 91V Bieżnik [mm] 4,0 4,0 4,0 4,0 TZ 300 ALFA TL TZ 300 ALFA TL TZ 300 ALFA TL TZ 300 ALFA TL KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (-) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTY RÓŻNE: Zadana szacunkowa korekta z tytułu wcześniejszych napraw (-) Konieczne naprawy pojazdu (-) Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (-) OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. 1 Nazwa elementu Błotnik przedni L/P Rodzaj uszkodzenia L Zaawansowane ogniska korozji ze spęcherzeniami powłoki lakierowej Opis Fot. nr Strona 2
2 Błotnik przedni 3 Pokrywa przednia 4 Drzwi boczne przednie 5 P Odpryski powłoki lakierowej, zaciek lakieru Odpryski powłoki lakierowej z miejscową korozją blachy, zarysowania, wyprawki cięgno blokady zamka prowizorycznie naprawione za pomocą drutu L Odpryski powłoki lakierowej rantu, zarysowania wnęka drzwi - ogniska korozji Drzwi boczne przednie P Zarysowania powłoki lakierowej, pojedyńcze wgniecenia 6 Drzwi boczne tylne L Odpryski powłoki lakierowej rantu, zarysowania wnęka drzwi - ogniska korozji 7 Drzwi boczne tylne P Ogniska korozji ze spęcherzeniami powłoki lakierowej, pojedyńcze wgniecenie wnęka drzwi - ogniska korozji 8 Próg L Wgnieciony, ślady korozji 9 Próg P Lekkie wgniecenie 10 Dach 11 Błotnik tylny L Ogniska korozji ze spęcherzeniami powłoki lakierowej 12 Błotnik tylny P Zarysowania powłoki lakierowej, pojedyńcze wgniecenie 13 Drzwi tyłu nadwozia Odpryski powłoki lakierowej z miejscową korozją blachy, zarysowania Odpryski powłoki lakierowej z miejscową korozją blachy, zarysowania Strona 3
NADWOZIE Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: 250-310 Błotnik przedni lewy: 230-240 Dach: 140-170 Błotnik przedni prawy: 170-200 Drzwi przednie lewe: 400-990 Drzwi przednie prawe : 180-230 Drzwi tylne lewe: 330-560 Drzwi tylne prawe: 280-300 Błotnik tylny lewy: 190-530 Błotnik tylny prawy: 140-190 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: 160-180 L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia 2 Dach 3 Błotnik przedni L 230-240 4 Drzwi przednie L 400-990 5 Drzwi tylne L 330-560 6 Błotnik tylny L 190-530 7 Błotnik przedni P 170-200 8 Drzwi przednie P 180-230 9 Drzwi tylne P 280-300 10 Błotnik tylny P 140-190 11 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia Opis 250-310 140-170 160-180 NADWOZIE Wyposażenie zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Zderzak przedni Zarysowany, pęknięcie lakieru 2 Nadkola Pęknięte 3 Obudowa lusterka bocznego L Odpryski powłoki lakierowej 4 Obudowa lusterka bocznego P Zarysowana Opis Fot. nr zarysowana listwa ochronna, wypęty z mocowań spojler dolny przednie lewe i prawe Strona 4
5 Zderzak tylny Zarysowany, wyprawki lakieru, 6 Szyba przednia Duży odprysk warstwy zewnętrznej nieprawidłowe pasowanie z błotnikiem prawym NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Fotel przedni kpl. L Poplamiony 2 Fotel przedni kpl. P Urwana dźwignia blokady posuwu fotela, poplamiony 3 Kanapa tylna Poplamiona 4 Tapicerka progu przy fotelu kierowcy pęknięcie 5 Wykładzina dachu (podsufitka) Poplamiona 6 Poszycie tapicerskie drzwi tyłu nadwozia zarysowania 7 Mieszek dźwigni zmiany biegów przetarty Opis Fot. nr Przy konsoli środkowej znajdują się dodtkowe elektroniczne przełączniki. W bagażniku zamontowano dodatkową wykładzinę ochronną podłogi SILNIK z osprzętem, układem paliwowym i wydechowym L.p. Nazwa elementu Rodzaj uszkodzenia 1 Pompa paliwa zapocenie olejowe 2 Wał korbowy zapocenie olejowe Opis Fot. nr Opis Fot. nr Po uruchomieniu silnika wyświetla się komunikat o wymaganej inspekcji serwisowej UKŁAD NAPĘDOWY L.p. Nazwa elementu Rodzaj uszkodzenia 1 Półoś z przegubami lewa uszkodzona osłona - wyciek smaru 2 Półoś z przegubami uszkodzona osłona - wyciek smaru JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika BEZ UWAG 2 Przyspieszenia pojazdu BEZ UWAG 3 Praca układu kierowniczego BEZ UWAG 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia Metaliczne, głośne, nierównomierne stuki 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła słychać głośne stuki podczas gaszenia pojazdu dochodzące ze sprzęgła 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego Osłabiona 9 Skuteczność hamulca pomocniczego Osłabiona Działanie ABS BEZ UWAG 10 Strona 5
11 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 12 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 13 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z prędkoscią do 40 km/h. DOKUMENTY i KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa TAK 2 Kluczyki (ilość sztuk) 2 3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Zestaw narzędzi fabrycznych TAK 5 Podnośnik samochodowy TAK 6 Gaśnica TAK 7 Zabezpieczenia przeciw kradzieżowe TAK POZOSTAŁE INFORMACJE 1 Pochodzenie pojazdu Salon Polska 2 Badanie poprawności numerów identyfikacyjnych Numer VIN wybity na podwoziu i na tabliczce znamionowej zgodny z zapisami w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana. Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. Strona 6
Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 7
DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. nr 1 Fot. nr 2 Strona 8
Fot. nr 3 Fot. nr 4 Strona 9
Fot. nr 5 Fot. nr 6 Strona 10
Fot. nr 7 Fot. nr 8 Strona 11
Fot. nr 9 Fot. nr 10 Strona 12
Fot. nr 11 Fot. nr 12 Strona 13
Fot. nr 13 Fot. nr 14 Strona 14
Fot. nr 15 Fot. nr 16 Strona 15
Fot. nr 17 Fot. nr 18 Strona 16
Fot. nr 19 Fot. nr 20 Strona 17
Fot. nr 21 Fot. nr 22 Strona 18
Fot. nr 23 Fot. nr 24 Strona 19
Fot. nr 25 Fot. nr 26 Strona 20
Fot. nr 27 Fot. nr 28 Strona 21
Fot. nr 29 Fot. nr 30 Strona 22
Fot. nr 31 Fot. nr 32 Strona 23
Fot. nr 33 Fot. nr 34 Strona 24
Fot. nr 35 Fot. nr 36 Strona 25
Fot. nr 37 Fot. nr 38 Strona 26
Fot. nr 39 Fot. nr 40 Strona 27
Fot. nr 41 Fot. nr 42 Strona 28
Fot. nr 43 Fot. nr 44 Strona 29
Fot. nr 45 Fot. nr 46 Strona 30
Fot. nr 47 Fot. nr 48 Strona 31
Fot. nr 49 Fot. nr 50 Strona 32
Fot. nr 51 Fot. nr 52 Strona 33
Fot. nr 53 Fot. nr 54 Strona 34
Fot. nr 55 Fot. nr 56 Strona 35
Fot. nr 57 Fot. nr 58 Strona 36
Fot. nr 59 Fot. nr 60 Strona 37
Fot. nr 61 Fot. nr 62 Strona 38
Fot. nr 63 Fot. nr 64 Strona 39
Fot. nr 65 Fot. nr 66 Strona 40
Fot. nr 67 Fot. nr 68 Strona 41
Fot. nr 69 Fot. nr 70 Strona 42
Fot. nr 71 Fot. nr 72 Strona 43
Fot. nr 73 Fot. nr 74 Strona 44
Fot. nr 75 Fot. nr 76 Strona 45
Fot. nr 77 Fot. nr 78 Strona 46
Fot. nr 79 Fot. nr 80 Strona 47
Fot. nr 81 Fot. nr 82 Strona 48
Fot. nr 83 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 49