Nr zlecenia:29/05/09/2016/carport z dnia: 2016/09/05 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Ocena stanu technicznego i określenie wartości rynkowej pojazdu DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] IX-2016 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: W0LPD8EK5E8001678 Marka: OPEL Nr rejestracyjny: WE367GF Model pojazdu: Astra IV Sports Tourer 1.7 CDTI Nr INFO-EKSPERT 028-04678 Wersja: Enjoy S&S Rok produkcji: 2013 Wskazanie drogomierza 192326 km Data pierwszej rejestracji 2013/09/19 Data ważności badania technicznego 2016/09/18 Rodzaj nadwozia kombi (uniwersalne) 5 drzwiowe Dop. masa całk. 2010 kg Rodzaj silnika z zapłonem samoczynnym Pojemność / Moc silnika 1686 ccm / 81kW (110KM) Doładowanie Turbosp. z chłodn. powietrza Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów 4 / rzędowy / 16 Rodzaj skrzyni biegów manualna Rodzaj napędu przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) SZARY 2-warstwowy z efektem metalicznym Strona 1
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Nazwa elementu wyposażenia ABS - system zapobiegający blokowaniu kół Fotel kierowcy z regulacją wysokości Głośniki 6 szt. Kierownica 3-ramienna pokryta skórą Klimatyzacja Kolumna kierownicy regulowana Komputer pokładowy Kurtyny powietrzne boczne Lusterka zewnętrzne podgrzewane elektr. Lusterka zewnętrzne regulowane elektrycznie Lusterka zewnętrzne w kolorze nadwozia Nawiew powietrza na siedzenia tylne Podłoga bagażnika 3-poziomowa Flex Floor Poduszka powietrzna kierowcy Poduszka powietrzna pasażera z możliwością odłączenia Poduszki powietrzne boczne przednie L.p. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Nazwa elementu wyposażenia Radioodtwarzacz CD/MP3 400 Relingi dachowe Siedzenia tylne dzielone i składane 60/40 Sygnalizacja niezapiętych pasów przednich System elektronicznej kontroli toru jazdy ESP System kontroli trakcji TCS System Start/Stop Szyby przednie regulowane elektr. Światła do jazdy dziennej Tempomat Wspomaganie układu kierowniczego Wykończenie wnętrza Dolomite Pearl Wyświetlacz graficzny Wyświetlacz wielofunkcyjny Zagłówki foteli przednich aktywne 32 Złącze "AUX" WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 Autoalarm z funkcją antynapadową 2 Czujniki parkowania - przód/tył 3 Koło zapasowe dojazdowe 16" 4 Lakier metalizowany 5 Podłokietnik centralny przedni 6 Światła p/mgielne przednie 7 +Tarcze kół ze stopów lekkich OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: KLEBER 215/60 R16 Przednie prawe: KLEBER 215/60 R16 Tylne lewe: CONTINENTAL 215/60 Tylne prawe: CONTINENTAL 215/60 95H 95H R16 R16 DYNAXER HP3 TL DYNAXER HP3 TL 95W ECO CONTACT 5 TL FR 95W ECO CONTACT 5 TL FR Bieżnik [mm] 5,2 5,1 4,3 3,6 KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (+) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (-) KOREKTY RÓŻNE: Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) Zadana szacunkowa korekta z tytułu wcześniejszych napraw (-) Konieczne naprawy pojazdu (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (-) Strona 2
OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Błotnik przedni L Zarysowania powłoki lakierowej 2 Błotnik przedni P Zarysowania powłoki lakierowej 3 Pokrywa przednia 4 Drzwi boczne przednie P Zarysowania powłoki lakierowej 5 Drzwi boczne tylne L Zarysowania powłoki lakierowej 6 Drzwi boczne tylne P Wgniecione z zarysowaniami powłoki lakierowej 7 Dach 8 Błotnik tylny Opis Fot. nr Odpryski powłoki lakierowej, zarysowania Odpryski powłoki lakierowej P Zarysowania powłoki lakierowej NADWOZIE Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: 98-119 Błotnik przedni lewy: 92-108 Dach: 97-109 Błotnik przedni prawy: 72-109 Drzwi przednie lewe: 102-113 Drzwi przednie prawe : 99-107 Drzwi tylne lewe: 109-114 Drzwi tylne prawe: 179-270 Błotnik tylny lewy: 82-116 Błotnik tylny prawy: 112-950 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: 73-117 L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia 98-119 2 Dach 97-109 3 Błotnik przedni L 92-108 4 Drzwi przednie L 102-113 5 Drzwi tylne L 109-114 Opis Strona 3
6 Błotnik tylny L 82-116 7 Błotnik przedni P 72-109 8 Drzwi przednie P 99-107 9 Drzwi tylne P 179-270 10 Błotnik tylny P 112-950 11 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia 73-117 NADWOZIE Wyposażenie zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Zderzak przedni Zarysowany 2 Krata wlotu powietrza Pęknięta 3 Zderzak tylny Zarysowany Opis Fot. nr Opis Fot. nr Opis Fot. nr NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne L.p. Nazwa elementu 1 Poszycie tablicy rozdzielczej 2 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych przednich L/P Rodzaj uszkodzenia Uszkodzone po stronie pasażera L Starcia UKŁAD KIEROWNICZY L.p. 1 Nazwa elementu L/P Koło kierownicy Rodzaj uszkodzenia Wytarte JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika BEZ UWAG 2 Przyspieszenia pojazdu BEZ UWAG 3 Praca układu kierowniczego BEZ UWAG 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia BEZ UWAG 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła BEZ UWAG 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego BEZ UWAG 9 Skuteczność hamulca pomocniczego BEZ UWAG 10 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 11 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 12 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG Wyświetla się komunikat o konieczności wymiany oleju silnikowego. Wyświetla się komunikat "Awaria pojazdu skontaktuj się z serwisem". Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z prędkością do 15 km/h. DOKUMENTY i KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa TAK 2 Kluczyki (ilość sztuk) 2 Strona 4
3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Zestaw narzędzi fabrycznych TAK 5 Podnośnik samochodowy TAK 6 Instrukcja obsługi TAK 7 Gaśnica TAK 8 Trójkąt ostrzegawczy TAK Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana. Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 5
Fot. nr 71 Fot. nr 72 Strona 41
Fot. nr 73 Fot. nr 74 Strona 42
Fot. nr 75 Fot. nr 76 Strona 43
Fot. nr 77 Fot. nr 78 Strona 44
Fot. nr 79 Fot. nr 80 Strona 45
Fot. nr 81 Fot. nr 82 Strona 46
Fot. nr 83 Fot. nr 84 Strona 47
Fot. nr 85 Fot. nr 86 Strona 48
Fot. nr 87 Fot. nr 88 Strona 49
Fot. nr 89 Fot. nr 90 Strona 50
Fot. nr 91 Fot. nr 92 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 51