Nr zlecenia:12/05/09/2016/carport z dnia: 2016/09/05 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: inż. Rafał Jabbar/ zatw. pion weryfikujący erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Ocena stanu technicznego i określenie wartości rynkowej pojazdu DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] IX-2016 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: Marka: OPEL Nr rejestracyjny: WE5709X Model pojazdu: Astra Classic III 1.3 CDTH Nr INFO-EKSPERT 028-03908 Rok produkcji: 2010 Wersja: Wskazanie drogomierza 149500 km Data pierwszej rejestracji 2010/11/29 Data ważności badania technicznego 2016/12/03 Rodzaj nadwozia kombi (uniwersalne) 5 drzwiowe Dop. masa całk. 1870 kg* Numer silnika W0L0AHL35A2128608 Rodzaj silnika z zapłonem samoczynnym Pojemność / Moc silnika 1248 ccm / 66kW (90KM) Doładowanie Turbosp. z chłodn. powietrza Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów 4 / rzędowy / 16 Rodzaj skrzyni biegów manualna Rodzaj napędu przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Biały 2-warstwowy typu uni Strona 1
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nazwa elementu wyposażenia Antena radiowa Filtr p/pyłkowy Fotel kierowcy z regulacją wysokości Głośniki 6 szt. Gniazdo 12V Kolumna kierownicy regulowana Poduszka powietrzna kierowcy Poduszka powietrzna pasażera Poduszki powietrzne boczne przednie Przygotowanie do montażu radia L.p. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Nazwa elementu wyposażenia Roleta do bagażnika Sygnalizacja niezapiętych pasów przednich Szyby przednie regulowane elektr. Tarcze kół stalowe 15" Wspomaganie układu kierowniczego Wykończenie wnętrza Chrome matt Wyświetlacz wielofunkcyjny Zamek centralny zdalnie sterowany Zestaw naprawczy opon WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 Autoalarm 2 +Instalacja telefonu GSM 3 Klimatyzacja 4 Koło zapasowe dojazdowe 16" 5 Lusterka zewnętrzne podgrzewane i regul. elektr. 6 Lusterka zewnętrzne w kolorze nadwozia 7 Podłokietnik fotela kierowcy 8 Radioodtwarzacz CD30 9 Światła p/mgielne przednie 10 Tarcze kół stalowe 16" opony 205/55 (dopłata) OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: FULDA 205/55 R16 Przednie prawe: FULDA 205/55 R16 Tylne lewe: FULDA 205/55 R16 Tylne prawe: FULDA 205/55 R16 91H 91H 91H 91H Bieżnik [mm] 4,6 5,0 6,0 6,1 ECOCONTROL HP TL ECOCONTROL HP TL ECOCONTROL HP TL ECOCONTROL HP TL KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (+) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (-) KOREKTY RÓŻNE: Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) Zadana szacunkowa korekta z tytułu wcześniejszych napraw (-) Regionalna sytuacja rynkowa (-) Wer uszkodzeń mechanicznych w ASO (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (+) UWAGI RZECZOZNAWCY DOTYCZĄCE WYCENY Dopuszczalna masa całkowita pojazdu wynosi 1920 kg. Brak możliwości wprowadzenia poprawnej wartości w programie eksperckim. QL_Nag_Tyt Strona 2
OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Błotnik przedni L Zarysowania powłoki lakierowej 2 Błotnik przedni P Odpryski powłoki lakierowej 3 Pokrywa przednia 4 Drzwi boczne przednie L Zarysowania powłoki lakierowej 5 Drzwi boczne przednie P Odpryski powłoki lakierowej, zarysowane 6 Drzwi boczne tylne L Zarysowania powłoki lakierowej 7 Drzwi boczne tylne P Zarysowania powłoki lakierowej 8 Próg L Zarysowania powłoki lakierowej 9 Dach 10 Opis Fot. nr Odpryski powłoki lakierowej Odpryski powłoki lakierowej Błotnik tylny L Zarysowania powłoki lakierowej Pojazd zabrudzony, możliwość wykrycia dodatkowych uszkodzeń po umyciu. NADWOZIE Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: 93-110 Błotnik przedni lewy: 100-123 Dach: 97-125 Błotnik przedni prawy: 95-121 Drzwi przednie lewe: 120-135 Drzwi przednie prawe : 127-150 Drzwi tylne lewe: 115-127 Drzwi tylne prawe: 112-142 Błotnik tylny lewy: 91-120 Błotnik tylny prawy: 92-113 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: 83-210 L.p. 1 Nazwa elementu Pokrywa przednia L / P Grubość powłoki [µm] Opis 93-110 Strona 3
2 Dach 97-125 3 Błotnik przedni L 100-123 4 Drzwi przednie L 120-135 5 Drzwi tylne L 115-127 6 Błotnik tylny L 91-120 7 Błotnik przedni P 95-121 8 Drzwi przednie P 127-150 9 Drzwi tylne P 112-142 10 Błotnik tylny P 92-113 11 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia 83-210 NADWOZIE Wyposażenie zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Zderzak przedni 2 Obudowa lusterka bocznego L Zarysowana 3 Obudowa lusterka bocznego P Odpryski powłoki lakierowej 4 Zderzak tylny Opis Fot. nr Opis Fot. nr Opis Fot. nr Odpryski powłoki lakierowej Odpryski powłoki lakierowej, zarysowany NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Fotel przedni kpl. L Przetarte/zużyte poszycie 2 Fotel przedni kpl. P Przetarte/zużyte poszycie 3 Fotel tylny Poplamiony 4 Poszycie tablicy rozdzielczej Poplamione 5 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych przednich L Poplamione 6 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych tylnych L Poplamione 7 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych tylnych P Małe wgniecenia 8 Poszycie tapicerskie drzwi tyłu nadwozia Zarysowane, poplamione UKŁAD KIEROWNICZY L.p. 1 Nazwa elementu L/P Koło kierownicy Rodzaj uszkodzenia Przetarte JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika Podwyższona głośność pracy silnika. 2 Przyspieszenia pojazdu BEZ UWAG 3 Praca układu kierowniczego Ciężka praca układu wspomagania kierownicy. 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia BEZ UWAG 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła BEZ UWAG Strona 4
7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego BEZ UWAG 9 Skuteczność hamulca pomocniczego BEZ UWAG 10 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 11 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 12 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z predkoscią do 15 km/h. DOKUMENTY i KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa TAK 2 Kluczyki (ilość sztuk) 2 3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Zestaw narzędzi fabrycznych TAK 5 Podnośnik samochodowy TAK 6 Instrukcja obsługi TAK 7 Gaśnica TAK 8 Trójkąt ostrzegawczy TAK Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana. Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 5
Fot. nr 71 Fot. nr 72 Strona 41
Fot. nr 73 Fot. nr 74 Strona 42
Fot. nr 75 Fot. nr 76 Strona 43
Fot. nr 77 Fot. nr 78 Strona 44
Fot. nr 79 Fot. nr 80 Strona 45
Fot. nr 81 Fot. nr 82 Strona 46
Fot. nr 83 Fot. nr 84 Strona 47
Fot. nr 85 Fot. nr 86 Strona 48
Fot. nr 87 Fot. nr 88 Strona 49
Fot. nr 89 Fot. nr 90 Strona 50
Fot. nr 91 Fot. nr 92 Strona 51
Fot. nr 93 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 52