Nr zlecenia:18/05/09/2016/carport z dnia: 2016/09/05 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: inż. Rafał Jabbar/ zatw. pion weryfikujący erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Ocena stanu technicznego i określenie wartości rynkowej pojazdu DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] IX-2016 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: TMBNK25J9C7016027 Marka: SKODA Nr rejestracyjny: WE9692Y Model pojazdu: Roomster 1.2 TDI-CR MR`11 Nr INFO-EKSPERT 034-01657 Wersja: Style Rok produkcji: 2011 Wskazanie drogomierza 188512 km Data pierwszej rejestracji 2011/10/05 Data ważności badania technicznego 2016/10/01 Rodzaj nadwozia minivan 5 drzwiowy Dop. masa całk. 1763 kg Rodzaj silnika z zapłonem samoczynnym Pojemność / Moc silnika 1199 ccm / 55kW (75KM) Doładowanie Turbosp. z chłodn. powietrza Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów 3 / rzędowy / 12 Rodzaj skrzyni biegów manualna Rodzaj napędu przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Biały 2-warstwowy typu uni Strona 1
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 ABS + system wspomagania nagłego hamowania 2 Czujniki parkowania - tył 3 Filtr p/pyłkowy 4 Fotel kierowcy z regulacją wysokości 5 6 7 8 Immobilizer Kieszenie w oparciach foteli przednich Klimatyzacja Kolumna kierownicy z regulacją wysokości i głębokości Komputer pokładowy Listwy boczne Lusterka zewnętrzne podgrzewane elektr. Lusterka zewnętrzne regulowane elektrycznie Lusterka zewnętrzne w kolorze nadwozia Poduszka powietrzna kierowcy Poduszka powietrzna pasażera Poduszki powietrzne boczne przednie 9 10 11 12 13 14 15 16 L.p. Nazwa elementu wyposażenia 17 Przygotowanie do montażu radia, głośniki 4 szt. 18 Reflektory przednie projekcyjne 19 Sygnalizacja niezapiętego pasa bezpieczeństwa kierowcy 20 Sygnalizacja pozostawienia włączonych świateł 21 System p/poślizgowy MSR 22 System pokolizyjny ACS 23 System wspomagania nagłego hamowania 24 Szyby przednie regulowane elektr. 25 26 27 28 29 30 31 Szyby przyciemniane Światła z regul. kąta pochylenia elektr. Tarcze kół stalowe 15" opony 195/55 Wspomaganie układu kierowniczego Wykończenie wnętrza w kolorze srebrnym Zamek centralny zdalnie sterowany Zestaw naprawczy opon WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 +Autoalarm 2 +Instalacja telefonu GSM 3 Koło zapasowe 4 Podłokietnik centralny przedni 5 Radioodtwarzacz Skoda Auto Blues CD + MP3 6 Światła p/mgielne przednie OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: CONTINENTAL 195/55 Przednie prawe: CONTINENTAL 195/55 Tylne lewe: CONTINENTAL 195/55 Tylne prawe: CONTINENTAL 195/55 R15 R15 R15 R15 85H 85H 85H 85H PREMIUM CONTACT 2 TL PREMIUM CONTACT 2 TL PREMIUM CONTACT 2 TL PREMIUM CONTACT 2 TL Bieżnik [mm] 4,2 6,4 6,0 5,8 KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (+) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (-) KOREKTY RÓŻNE: Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) Zadana szacunkowa korekta z tytułu wcześniejszych napraw (-) Regionalna sytuacja rynkowa (-) Wer uszkodzeń mechanicznych w ASO (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (+) Strona 2
OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Drzwi boczne przednie L Zarysowania powłoki lakierowej 2 Drzwi boczne przednie P Zarysowania powłoki lakierowej 3 Drzwi boczne tylne L Wgniecenia 4 Próg P Wgnieciony z zarysowaniami powłoki lakierowej 5 Drzwi tyłu nadwozia Opis Fot. nr pozostałości oklein NADWOZIE Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: 176-223 Błotnik przedni lewy: 90-119 Dach: 69-111 Błotnik przedni prawy: 64-75 Drzwi przednie lewe: 82-95 Drzwi przednie prawe : 112-205 Drzwi tylne lewe: 78-92 Drzwi tylne prawe: 87-93 Błotnik tylny lewy: 69-98 Błotnik tylny prawy: 77-95 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: 86-94 L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia 2 Dach 3 Błotnik przedni L 90-119 4 Drzwi przednie L 82-95 5 Drzwi tylne L 78-92 6 Błotnik tylny L 69-98 7 Błotnik przedni P 64-75 8 Drzwi przednie P 112-205 Opis 176-223 69-111 Strona 3
9 Drzwi tylne P 87-93 10 Błotnik tylny P 77-95 11 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia 86-94 NADWOZIE Wyposażenie zewnętrzne L.p. Nazwa elementu 1 Obudowa lusterka bocznego 2 Zderzak tylny L/P L Rodzaj uszkodzenia Opis Fot. nr Opis Fot. nr Zarysowana Starcia powłoki lakierowej, przetarty NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Podłokietnik/schowek Zdemontowana górna część 2 Fotel przedni kpl. 3 Fotel tylny Poplamiony 4 Wykładzina dachu (podsufitka) Poplamiona 5 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych przednich L Poplamione 6 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych przednich P Poplamione, porysowane 7 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych tylnych L Poplamione, rozdarcie materiału 8 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych tylnych P Poplamione L Poplamiony SILNIK z osprzętem, układem paliwowym i wydechowym L.p. 1 Nazwa elementu Blok silnika Rodzaj uszkodzenia Opis Fot. nr Zapocenia olejowe UKŁAD KIEROWNICZY L.p. 1 Nazwa elementu L/P Koło kierownicy Rodzaj uszkodzenia Opis Fot. nr Wytarte JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika Utrudniony rozruch silnika. 2 Przyspieszenia pojazdu BEZ UWAG 3 Praca układu kierowniczego BEZ UWAG 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia BEZ UWAG 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła Sprzęgło zużyte. 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego BEZ UWAG 9 Skuteczność hamulca pomocniczego BEZ UWAG 10 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG Strona 4
11 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 12 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z predkoscią do 15 km/h. DOKUMENTY i KOMPLETACJA POJAZDU 1 Kluczyki (ilość sztuk) 1 2 Zestaw narzędzi fabrycznych TAK 3 Podnośnik samochodowy TAK 4 Gaśnica TAK 5 Trójkąt ostrzegawczy TAK Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana. Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 5
Fot. nr 71 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 41