Nr zlecenia:20/19/07/2016/car-port z dnia: 2016/07/19 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. Pion Weryfikacyjny erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Ocena stanu technicznego i określenie wartości rynkowej pojazdu DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] VII-2016 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: TMBNK25JXC7007322 Marka: SKODA Nr rejestracyjny: WE3438Y Model pojazdu: Roomster 1.2 TDI-CR MR`11 Nr INFO-EKSPERT 034-01657 Wersja: Style Rok produkcji: 2011 Wskazanie drogomierza 179181 km Data pierwszej rejestracji 2011/07/15 Data ważności badania technicznego 2016/07/14 Rodzaj nadwozia minivan 5 drzwiowy Dop. masa całk. 1763 kg Rodzaj silnika z zapłonem samoczynnym Pojemność / Moc silnika 1199 ccm / 55kW (75KM) Doładowanie Turbosp. z chłodn. powietrza Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów 3 / rzędowy / 12 Rodzaj skrzyni biegów manualna Rodzaj napędu przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Niebieski 2-warstwowy typu uni Strona 1
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 ABS + system wspomagania nagłego hamowania 2 Czujniki parkowania - tył 3 Filtr p/pyłkowy 4 Fotel kierowcy z regulacją wysokości 5 6 7 8 Immobilizer Kieszenie w oparciach foteli przednich Klimatyzacja Kolumna kierownicy z regulacją wysokości i głębokości Komputer pokładowy Listwy boczne Lusterka zewnętrzne podgrzewane elektr. Lusterka zewnętrzne regulowane elektrycznie Lusterka zewnętrzne w kolorze nadwozia Poduszka powietrzna kierowcy Poduszka powietrzna pasażera Poduszki powietrzne boczne przednie 9 10 11 12 13 14 15 16 L.p. Nazwa elementu wyposażenia 17 Przygotowanie do montażu radia, głośniki 4 szt. 18 Reflektory przednie projekcyjne 19 Sygnalizacja niezapiętego pasa bezpieczeństwa kierowcy 20 Sygnalizacja pozostawienia włączonych świateł 21 System p/poślizgowy MSR 22 System pokolizyjny ACS 23 System wspomagania nagłego hamowania 24 Szyby przednie regulowane elektr. 25 26 27 28 29 30 31 Szyby przyciemniane Światła z regul. kąta pochylenia elektr. Tarcze kół stalowe 15" opony 195/55 Wspomaganie układu kierowniczego Wykończenie wnętrza w kolorze srebrnym Zamek centralny zdalnie sterowany Zestaw naprawczy opon WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 Autoalarm z zabezp. wnętrza i blokadą odholowania 2 +Instalacja telefonu GSM 3 Koło zapasowe 4 Podłokietnik centralny przedni 5 Radioodtwarzacz Skoda Auto Blues CD + MP3 6 +Siatka oddzialająca przestrzeń bagażową 7 Światła p/mgielne przednie OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: BARUM 195/55 R15 Przednie prawe: BARUM 195/55 R15 Tylne lewe: BARUM 195/55 R15 Tylne prawe: BARUM 195/55 R15 85V 85V 85V 85V Bieżnik [mm] 5,3 6,3 7,6 6,5 BRAVURIS 3 HM TL BRAVURIS 3 HM TL BRAVURIS 3 HM TL BRAVURIS 3 HM TL KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (+) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (-) KOREKTY RÓŻNE: Aktualność badań technicznych (-) Regionalna sytuacja rynkowa (-) Konieczne naprawy pojazdu (-) Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (+) Strona 2
OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia Opis 1 Pokrywa przednia 2 Drzwi boczne przednie L Zarysowania powłoki lakierowej 3 Drzwi boczne przednie P Zarysowania powłoki lakierowej 4 Drzwi boczne tylne L Zarysowania powłoki lakierowej 5 Drzwi boczne tylne P Zarysowania powłoki lakierowej 6 Próg L Zarysowania powłoki lakierowej 7 Próg P Starcia powłoki lakierowej 8 Dach 9 Błotnik tylny L Zarysowania powłoki lakierowej Punktowe wgniecenie 10 Błotnik tylny P Zarysowania powłoki lakierowej Punktowe wgniecenie Fot. nr Zarysowania powłoki lakierowej, złuszczenia powłoki lakierowej Ślad po antenie CB NADWOZIE Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: 78-92 Błotnik przedni lewy: 101-110 Dach: 108-110 Błotnik przedni prawy: 105-125 Drzwi przednie lewe: 105-119 Drzwi przednie prawe : 106-124 Drzwi tylne lewe: 105-114 Drzwi tylne prawe: 115-128 Błotnik tylny lewy: 106-110 Błotnik tylny prawy: 114-117 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: 108-133 L.p. Nazwa elementu 1 Pokrywa przednia 2 Dach 3 Błotnik przedni L / P Grubość powłoki [µm] Opis 78-92 108-110 L 101-110 Strona 3
4 Drzwi przednie L 105-119 5 Drzwi tylne L 105-114 6 Błotnik tylny L 106-110 7 Błotnik przedni P 105-125 8 Drzwi przednie P 106-124 9 Drzwi tylne P 115-128 10 Błotnik tylny P 114-117 11 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia 108-133 NADWOZIE Wyposażenie zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Zderzak przedni Odpryski powłoki lakierowej 2 Zderzak tylny Zarysowany 3 Wytłumienie pokrywy przedniej Rozerwane Opis Fot. nr Opis Fot. nr Opis Fot. nr NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Fotel przedni kpl. L Zabrudzony 2 Fotel przedni kpl. P Zabrudzony 3 Kanapa tylna Zabrudzona 4 Wykładzina dachu (podsufitka) Zabrudzona 5 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych przednich P Zabrudzone 6 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych tylnych L Zarysowane 7 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych tylnych P Zabrudzone 8 Podłokietnik przedni Wytarty, uszkodzony PODWOZIE ZAWIESZENIE I KOŁA L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Tarcza koła tylnego stalowa L Brak kołpaka 2 Tarcza koła tylnego stalowa P Zarysowany kołpak JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika BEZ UWAG 2 Przyspieszenia pojazdu BEZ UWAG 3 Praca układu kierowniczego BEZ UWAG 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia BEZ UWAG 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła BEZ UWAG 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego BEZ UWAG 9 Skuteczność hamulca pomocniczego BEZ UWAG Strona 4
10 Działanie ABS BEZ UWAG 11 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 12 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 13 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG Świeci się kontrolka silnika. Uszkodzona chłodnica układu EGR. Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z predkoscią do 15 km/h. DOKUMENTY i KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa TAK 2 Kluczyki (ilość sztuk) 2 3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Zestaw narzędzi fabrycznych TAK 5 Podnośnik samochodowy TAK 6 Instrukcja obsługi TAK 7 Gaśnica TAK Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana. Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 5
Fot. nr 71 Fot. nr 72 Strona 41
Fot. nr 73 Fot. nr 74 Strona 42
Fot. nr 75 Fot. nr 76 Strona 43
Fot. nr 77 Fot. nr 78 Strona 44
Fot. nr 79 Fot. nr 80 Strona 45
Fot. nr 81 Fot. nr 82 Strona 46
Fot. nr 83 Fot. nr 84 Strona 47
Fot. nr 85 Fot. nr 86 Strona 48
Fot. nr 87 Fot. nr 88 Strona 49
Fot. nr 89 Fot. nr 90 Strona 50
Fot. nr 91 Fot. nr 92 Strona 51
Fot. nr 93 Fot. nr 94 Strona 52
Fot. nr 95 Fot. nr 96 Strona 53
Fot. nr 97 Fot. nr 98 Strona 54
Fot. nr 99 Fot. nr 100 Strona 55
Fot. nr 101 Fot. nr 102 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 56