Nr zlecenia: z dnia: Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/ zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy OPINIA TECHNICZNA Zadanie: Ocena stanu technicznego i określenie wartości rynkowej pojazdu DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] VII-2016 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: KMHLC81UADU049757 Marka: HYUNDAI Nr rejestracyjny: LZA56697 Model pojazdu: i40 1.7 CRDi Nr INFO-EKSPERT 016-00671 Wersja: Comfort Rok produkcji: 2013 Wskazanie drogomierza 218507 km Data pierwszej rejestracji 2013/02/21, (w Polsce: 2016/06/01) Data ważności badania technicznego 2018/02/21 Rodzaj nadwozia kombi (uniwersalne) 5 drzwiowe Dop. masa całk. 2120 kg Rodzaj silnika z zapłonem samoczynnym Pojemność / Moc silnika 1685 ccm / 100kW (136KM) Doładowanie Turbosp. z chłodn. powietrza Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów 4 / rzędowy / 16 Rodzaj skrzyni biegów manualna Rodzaj napędu przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Czarny 2-warstwowy z efektem metalicznym Strona 1
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Nazwa elementu wyposażenia ABS - system zapobiegający blokowaniu kół Czujnik deszczu Dźwignia zmiany biegów pokryta skórą Fotel kierowcy regulowany elektr. Fotel kierowcy z regulacją wysokości Głośniki 6 szt. Immobilizer Kierownica pokryta skórą Klimatyzacja automatyczna 2 strefowa Kolumna kierownicy regulowana Koło zapasowe dojazdowe Komputer pokładowy Kurtyny powietrzne boczne Lusterka zewnętrzne podgrzewane i regul. elektr. Lusterko wewnętrzne ściemniane automatycznie Oparcie siedzeń tylnych dzielone asymetrycznie Podłokietnik centralny przedni Podłokietnik siedzeń tylnych Poduszka powietrzna kierowcy L.p. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Nazwa elementu wyposażenia Roleta do bagażnika Schowek chłodzony Siatka mocująca bagaż Siatka oddzielająca przestrzeń bagażową Sterowanie radiem w kierownicy System Bluetooth System kontroli podjazdu HAC System kontroli trakcji VSM System stabilizacji toru jazdy ESC System wspomagania nagłego hamowania Szyba przednia ogrzewana Szyby przednie i tylne regulowane elektr. Światła do jazdy dziennej Światła p/mgielne przednie 39 Tapicerka tekstylna 40 Tarcze kół alum. 16" 41 42 43 Poduszka powietrzna kolanowa kierowcy Poduszka powietrzna pasażera z możliwością odłączenia Poduszki powietrzne boczne przednie Radioodtwarzacz CD + MP3 Reflektory z doświetlaniem łuków 44 45 Tempomat Wspomaganie układu kierowniczego Zabezpieczenie drzwi tylnych przed otwarciem od wewnątrz Zagłówki foteli przednich aktywne Zamek centralny zdalnie sterowany 46 47 48 Złącze "AUX" Złącze "ipod" Złącze "USB" WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 +Fotel kierowcy podgrzewany 2 +Fotel pasażera podgrzewany 3 Lakier metalizowany 4 +Reflektory ksenonowe OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: FIRESTONE 205/60 Przednie prawe: FIRESTONE 205/60 Tylne lewe: FIRESTONE 205/60 Tylne prawe: FIRESTONE 205/60 R16 R16 R16 R16 92H 92H 92H 92H Bieżnik [mm] 7,8 7,8 7,8 7,8 TZ 300 TL TZ 300 TL TZ 300 TL TZ 300 TL KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (-) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (-) KOREKTY RÓŻNE: Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) Indywidualny zakup za granicą (z UE) (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) Strona 2
KOREKTA ZA OGUMIENIE (+) OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Pokrywa przednia 2 Drzwi boczne przednie L Odprysk powłoki lakierowej 3 Drzwi boczne przednie P Zarysowanie powłoki lakierowej 4 Drzwi boczne tylne L Zarysowanie powłoki lakierowej 5 Drzwi boczne tylne P Zarysowanie powłoki lakierowej 6 Drzwi tyłu nadwozia Opis Fot. nr Starcie warstwy wierzchniej Zarysowanie powłoki lakierowej NADWOZIE Opis powłoki lakierowej L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia 2 Dach 3 Błotnik przedni L 68-110 4 Drzwi przednie L 86-138 5 Drzwi tylne L 67-120 6 Błotnik tylny L 60-123 7 Błotnik przedni P 71-88 8 Drzwi przednie P 79-127 9 Drzwi tylne P 86-118 10 Błotnik tylny P 71-84 11 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia Opis 84-126 68-106 77-106 NADWOZIE Wyposażenie zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia Opis 1 Zderzak przedni Starcia powłoki lakierowej, zarysowania 2 Zderzak tylny Złuszczenie powłoki lakierowej, Osprysk lakieru z czujnika wgniecenie środkowego lewego 3 Szyba przednia Odprysk warstwy zewnętrznej Fot. nr Brak zaślepki spryskiwacza lewego. Nieprawidłowe spasowanie z błotnikiem przednim prawym. NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P 1 Fotel przedni kpl. 2 Wykładzina dachu (podsufitka) 3 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych przednich L Zabrudzone 4 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych tylnych P Zabrudzone P Rodzaj uszkodzenia Opis Fot. nr Zabrudzony Zabrudzona Strona 3
5 Poszycie tapicerskie drzwi tyłu nadwozia Przetarcia 6 Poszycie tunelu środkowego Zarysowane w części tylnej UKŁAD KIEROWNICZY L.p. 1 Nazwa elementu L/P Koło kierownicy Rodzaj uszkodzenia Opis Fot. nr Przetarcie JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika BEZ UWAG 2 Przyspieszenia pojazdu BEZ UWAG 3 Praca układu kierowniczego BEZ UWAG 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia Lekkie stuki zawieszenia przedniego 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła BEZ UWAG 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego BEZ UWAG 9 Skuteczność hamulca pomocniczego BEZ UWAG 10 Działanie ABS BEZ UWAG 11 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 12 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 13 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z prędkością do 15 km/h. DOKUMENTY i KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa TAK 2 Kluczyki (ilość sztuk) 1 3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Instrukcja obsługi TAK 5 Trójkąt ostrzegawczy TAK 6 Apteczka TAK Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego Strona 4
udostępnienia. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana. Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 5
Fot. nr 71 Fot. nr 72 Strona 41
Fot. nr 73 Fot. nr 74 Strona 42
Fot. nr 75 Fot. nr 76 Strona 43
Fot. nr 77 Fot. nr 78 Strona 44
Fot. nr 79 Fot. nr 80 Strona 45
Fot. nr 81 Fot. nr 82 Strona 46
Fot. nr 83 Fot. nr 84 Strona 47
Fot. nr 85 Fot. nr 86 Strona 48
Fot. nr 87 Fot. nr 88 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 49