Klasa 3 styczeń blok 3 dzień 5. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: Moja rodzina i ja. Temat dnia: Medal dla dziadka. Cele zajęć:



Podobne dokumenty
Klasa 2 październik blok 3 dzień 2. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: To już jesień. Temat dnia: Gdy pada deszcz. Cele zajęć: Uczeń:

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z HISTORII DLA KLAS IV VI

Opracowała Anna Kaszkowiak

mgr Jolanta Kruszyńska Temat: Tworzenie kartki świątecznej wykorzystanie programu Paint.

ZESPÓŁ SZKÓŁ W BESKU: SZKOŁA PODSTAWOWA W BESKU PRZDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z HISTORII I SPOŁECZEŃSTWA W KLASIE IV - VI. Mgr Joanna Bętkowska

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I ETAP EDUKACYJNY- KLASY I-III

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego

Scenariusz nr 36 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

PRZYRODA RODZAJE MAP

Scenariusz nr 18 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z ZAJĘĆ KOMPUTEROWYCH

ALEKSANDRA SŁABIAK. Przedmiotowy System Oceniania j. angielski kl. IV VI

KRYTERIA OCENIANIA W KLASIE II

Klasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny W kadrze zatrzymane Temat: Na planie filmowym SCENARIUSZ Z WYKORZYSTANIEM METODY PROJEKTÓW

Temat dnia. Wielokierunkowa aktywność dzieci. Integralny ośrodek tematyczny: KTO NAM SZYJE UBRANIA. Cele ogólne:

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z MATEMATYKI I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KROŚNIE

Scenariusz nr 12 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Scenariusz nr 56 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

SCENARIUSZ LEKCJI WYCHOWAWCZEJ W GIMNAZJUM

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z PRZEDMIOTÓW ZAWODOWYCH ODBYWAJĄCYCH SIĘ W SZKOLNYM LABORATORIUM CHEMICZNYM

PROPOZYCJE AKTYWNOŚCI W ZAKRESIE PERCEPCJI SŁUCHOWEJ. Temat ośrodka tygodniowego: Karnawał. Temat ośrodka dziennego: Zabawa karnawałowa.

29. TRZY W LINII CZYLI O POSZUKIWANIU ZWIĄZKÓW

Pracownia budowy pojazdów samochodowych.

Scenariusz integralnego zajęcia dla klasy I z wykorzystaniem komputera.

Przykładowy konspekt lekcji dla uczniów klas IV-VI

Przedmiotowe zasady oceniania. zgodne z Wewnątrzszkolnymi Zasadami Oceniania. obowiązującymi w XLIV Liceum Ogólnokształcącym.

WYMAGANIA EDUKACYJNE SPOSOBY SPRAWDZANIA POSTĘPÓW UCZNIÓW WARUNKI I TRYB UZYSKANIA WYŻSZEJ NIŻ PRZEWIDYWANA OCENY ŚRÓDROCZNEJ I ROCZNEJ

Matematyka to więcej niż liczby!

Wychowanie komunikacyjne

Klasa 3 marzec blok 3 dzień 4. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: Wielcy Polacy i ich osiągnięcia. Temat dnia: Fryderyk Chopin i jego muzyka.

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z GEOGRAFII W KLASACH I III.

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z MATEMATYKI. Przedmiotowy system oceniania z matematyki jest zgodny z Wewnątrzszkolnym Systemem Oceniania

KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

Scenariusz zajęć edukacji wczesnoszkolnej w klasie II przeprowadzonych przez Alicję Staszewską Rudnicką

Kolorowe przytulanki

Scenariusz zajęć integracyjnych.

JĘZYK ANGIELSKI. Przedmiotowy system oceniania w klasach 1-3

Przedmiotowy System Oceniania Język polski

Scenariusz nr 7 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Cele ogólne: Wdrażanie dzieci do czynnego uczestniczenia w uroczystościach przedszkolnych spotkanie z Miko Poznawanie zwyczajów mikołajkowych.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

SCENARIUSZ PROJEKTU OD BAŚNI DO BAŚNI. POZNAJEMY BAŚNIE POLSKIE

POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA Z OPERONEM. Vademecum doradztwa edukacyjno-zawodowego. Akademia

Ocenianie bieżące polega na obserwacji pracy ucznia i zapisywanie ich w formie ocen, którym przypisane są opisy:

Przedmiotowy System Oceniania z Katechezy w Szkole Podstawowej w Trzebielu dla klas IV-VI zgodny z programem nauczania Odkrywamy tajemnice Bożego

Scenariusz nr 30 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

SYSTEM OCENIANIA PRZEDMIOTÓW PRZYRODNICZYCH (FIZYKA, CHEMIA, BIOLOGIA, GEOGRAFIA) W GIMNAZJUM NR 18 W GDYNI.

Przedmiotowe Zasady Oceniania z przedmiotu Informatyka

KRYTERIA OCENY Z PRZEDMIOTU MUZYKA. Ocenę celującą otrzymuje uczeń, który spełnia wszystkie wymagania na ocenę bardzo dobra, a także :

REGULAMIN PRZYJMOWANIA UCZNIÓW DO LICEUM PLASTYCZNEGO W KOLE

Temat: Bezpieczny wypoczynek podczas wycieczek - zasady ogólne"

Z EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ. cz. I EDUKACJA PLASTYCZNA

I. Formy i sposoby sprawdzania i oceniania wiedzy i umiejętności uczniów na lekcjach biologii:

Ewaluacja wewnętrzna w Przedszkolu Publicznym w Czyżowicach Chatka małolatka 2014/2015

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA - JĘZYK ANGIELSKI CELE NAUCZANIA:

NUMER IDENTYFIKATORA:

Przedmiotowy system oceniania z religii Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przechlewie

Przedmiotowy System Oceniania z języka angielskiego dla klas 1-3

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA PLASTYKA

Przedmiotowy system oceniania z przedmiotu wiedza o społeczeństwie Publicznego Gimnazjum Sióstr Urszulanek UR we Wrocławiu w roku szkolnym 2015/2016

Praca w grupie. UMIEJĘTNOŚCI: Kompetencje kluczowe w uczeniu się

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA ETYKA: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Cele lekcji - uczeń: Klasa: V. Czas trwania: 90 minut. Metody pracy: - pogadanka, - "burza mózgów", - "metaplan", - metoda praktycznego działania.

U C H W A Ł A NR XIX/81/2008. Rady Gminy Ostrowite z dnia 21 maja 2008 roku. u c h w a l a s ię:

TEMAT: Kolorowe rytmy

Przedmiotowe Zasady Oceniania z języka angielskiego w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej w Wielowsi. Opracowała: Mirosława Piaskowska

SCENARIUSZ LEKCJI Opracował: mgr inż. Szymon Surmacewicz ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH CKP NR 2 W BIAŁYMSTOKU

TEMAT : Sprawdź sam siebie powtórzenie materiału (ewaluacja całoroczna)

SZCZOTKA Metoda projektów badawczych

Scenariusz hospitacji diagnozującej 17 XI 2006 r.

KLOCKI W OKIENKU

Przedmiotowy System Oceniania - zajęcia techniczne kl. IV, V, VI

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej w wieku 3 lat dla wielu dzieci oznacza. pierwsze kontakty z duŝą grupą. Zmienia się tryb Ŝycia dziecka i sposób

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z MATEMATYKI W KLASACH IV VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WÓLCE HYŻNEŃSKIEJ

MUP.PK.III.SG /08 Lublin, dnia r.

Innowacja pedagogiczna Z Babcią i Dziadkiem przez świat w placówkach przedszkolnych z terenu Gminy Wodzisław

Regulamin Zarządu Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z PRZYRODY KLASA CZWARTA, PIĄTA I SZÓSTA

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. w klasach I III

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z MATEMATYKI DLA KLAS IV VI

Na podstawie art.4 ust.1 i art.20 lit. l) Statutu Walne Zebranie Stowarzyszenia uchwala niniejszy Regulamin Zarządu.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu. Karta przedmiotu. obowiązuje studentów rozpoczynających studia w roku akademickim 2010/2011

Scenariusz zajęć. Metody: aktywizujące, pogadanka, działanie praktyczne, burza mózgów, metoda gier dydaktycznych.

ZASADY OCENIANIA PRZEDMIOTOWEGO Z MATEMATYKI

Grupa 2: Language B JĘZYK ANGIELSKI

Olsztyn, dnia 30 lipca 2014 r. Poz UCHWAŁA NR LIII/329/2014 RADY GMINY JONKOWO. z dnia 26 czerwca 2014 r.

KONSPEKT LEKCJI. TEMAT LEKCJI: Rozrachunki z pracownikami z tytułu wynagrodzeń ( blok 2 godzinny)

JADWIGA SKIMINA PUBLIKACJA NA TEMAT: NAUKA MS. WORD 2000 W KLASIE IV

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA z przedmiotu matematyka

Edukacja plastyczna Wykonanie plakatu techniką collage promującego zdrowy sposób odżywiania się.

SCENARIUSZ LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE IV SZKOŁY PODSTAWOWEJ

KONSPEKT LEKCJI WYCHOWAWCZEJ

Podstawy przedsiębiorczości Klasa: 3 LO Semestr: I Tygodniowy wymiar godzin: 1

Temat: Czy jedzenie, węgiel i wiatr mają ze sobą coś wspólnego?

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I-III

Klasa II, edukacja społeczna, krąg tematyczny Pomysły na długie, zimowe wieczory Temat: Zabawa w kino

Scenariusz zajęć z przedsiębiorczości

Politechnika Warszawska Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych ul. Koszykowa 75, Warszawa

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA ZAJĘĆ TECHNICZNYCH. W SZKOLE PODSTAWOWEJ DLA KLASY 4. rok szkolny 2012/13

Scenariusz lekcji fizyki

Transkrypt:

Scenariusz zajęć klasa III styczeń - blok 3 dzień 5 Strona1 Klasa 3 styczeń blok 3 dzień 5 Scenariusz zajęć Blok tygodniowy: Moja rodzina i ja. Temat dnia: Medal dla dziadka. Cele zajęć: Uczeń: - wie, jak ważny jest dziadek w życiu każdego dziecka, - z radością opowiada o swoim dziadku, - potrafi zmierzyć długość łamanej, - aktywnie uczestniczy w zajęciach. Metody i techniki: działalność praktyczna ucznia, ćwiczeniowa, elementy dramy, metoda śnieżnej kuli, mapy pojęciowej. Formy pracy: indywidualna, zbiorowa, grupowa. Środki dydaktyczne: nagranie wiersza,,dzień Babci, Dzień Dziadka, rysunek na szarym papierze przedstawiający proste, krzywe i łamane, płyta CD, karton biały, klej CR 10, wstążka ok. 30 cm, papier kolorowy, kredki, nożyce, mazaki, mapa samochodowa Polski dla każdej grupy, linijka, kolorowe mazaki, plansza dla każdej grupy - wykonana na szarym papierze, grube mazaki, cenki, serduszka z imionami dzieci, tarcza do oceny aktywności podczas zajęć. Przebieg zajęć Część wstępna Uwagi 1. Czynności organizacyjno porządkowe (powitanie, kontrola obecności, przygotowanie do zajęć). 2. Liczmanek wita wszystkich uczniów i przedstawia uczniom cel zajęć: Podczas dzisiejszych zajęć każdy z was uświadomi sobie, jak ważny jest dziadek. Część główna Uwagi

Scenariusz zajęć klasa III styczeń - blok 3 dzień 5 Strona2 1. Wysłuchanie nagrania wiersza,,dzień Babci, Dzień Dziadka czytanego przez lektora. Uczniowie słuchają nagrania wiersza. Następnie wypowiadają się na temat jego treści. - O czym opowiada wiersz? - Dlaczego dziecko chce wręczyć dziadkom kwiatka w styczniu? - Za co dziękują dzieci swoim dziadkom? - Czego im życzą? Nagranie wiersza,,dzień Babci, Dzień Dziadka. 2. Kartki z kalendarza Dzień Babci i Dzień Dziadka. - praca w dwuosobowych grupach. Uczniowie uzupełniają kartki z kalendarza. Numery parzyste z dziennika kartkę 21 stycznia, numery nieparzyste kartkę 22 stycznia. Na każdej z kartek wokół daty i nazwy święta uczniowie wpisują zdrobnienia wyrazów babcia, dziadek. 3. Jaki jest Twój dziadek? swobodne wypowiedzi uczniów, uzupełnianie zdania przymiotnikami określającymi dziadka. Dopisywanie przymiotników do rzeczownika dziadek. Mój dziadek jest.. 4. W jaki sposób lubię spędzać czas z moim dziadkiem?- zabawa w kalambury. Wylosowane za pomocą patyczków dziecko rysuje na szarym papierze formę spędzania wolnego czasu z dziadkiem. Pozostali uczniowie zgadują. Kto pierwszy zgadnie zostaje osobą rysującą. 5. Układanie rymowanek o dziadku. Uczniowie w dwuosobowych grupach układają rymowanki o dziadku. Następnie prezentują je na forum klasy. Po analizie ortograficznej przepisują je staranie do zeszytu. 6. Zadanko Liczmanka: Kasia narysowała linię łamaną składającą się z 5 odcinków, a Basia narysowała linię łamana składająca się z 3 odcinków. Która linia łamana jest dłuższa? Jakie są możliwe rozwiązania? Uzasadnij swoją odpowiedź. 7. Mierzenie długości odcinków, z których składa się łamana. Obliczanie długości łamanej - praca indywidualna.

Scenariusz zajęć klasa III styczeń - blok 3 dzień 5 Strona3 Zadanie 1 Na rysunku narysowane są różne linie. Zaznacz na czerwono wszystkie linie proste, na zielono krzywe, a na niebiesko łamane. Otocz pętlą linię łamaną składająca się z największej liczby odcinków. /Rysunek pięciu różnych linii łamanych pierwsza składająca się z 4 odcinków, druga z 3 odcinków i trzecia 5 odcinków, czwarta z 6 odcinków i 3 prostych pierwsza o długości 2cm, druga 3 cm, trzecia z 2 cm oraz dwóch linii krzywych(dowolne wymiary)./ Zadanie 2 Rysujemy linie łamane w parach. Każdy uczeń ma za zadanie narysowanie na kartce z zeszytu, linii łamanej składającej się z 4 odcinków/uwaga! Żaden z odcinków nie może być dłuższy niż 5 cm/. Sprawdzanie w parach, czyja linia łamana jest dłuższa. Obliczanie długości łamanej poprzez dodawanie do siebie odcinków składowych. Sprawdzanie w parach, o ile linia łamana kolegi jest dłuższa. Rysowanie łamanej składającej się z odcinków o podanej długości. Zadanie 3 Narysuj w zeszycie łamaną ABCDEF składająca się z pięciu odcinków o długościach: AB- 2cm BC 4cm CD 3 cm DE 1cm EF- 5 cm - Zaznacz po śladzie niebieską kredką najkrótszy odcinek, a czerwoną najdłuższy. - Oblicz długość łamanej. - Podaj długość najkrótszego i najdłuższego odcinka. Zadanie 4 praca w grupach. / Każda grupa ma wydrukowaną z Internetu 1 lub powieloną na xero mapę samochodową Polski/. Zadaniem uczniów jest wyznaczenie trasy wycieczki z dziadkiem zgodnie z instrukcją. Grupa I Trasa :Lublin Warszawa Olsztyn Grupa II Trasa: Lublin Kielce Zakopane Katowice Na szarym papierze rysunek pięciu różnych linii łamanych pierwsza składająca się z 4 odcinków, druga z 3 odcinków i trzecia 5 odcinków, czwarta z 6 odcinków i 3 prostych pierwsza o długości 2cm, druga 3 cm, trzecia z 2 cm oraz dwóch linii krzywych(dowolne wymiary)./.. Mapa samochodowa Polski dla każdej grupy, linijka, kolorowe mazaki. 1 https://www.google.pl/search?q=mapa+geograficzna+polski

Scenariusz zajęć klasa III styczeń - blok 3 dzień 5 Strona4 Grupa III Trasa: Lublin Rzeszów Kielce Opole Grupa IV Lublin Szczecin- Katowice -Każda grupa podaje i zapisuje na tablicy, z ilu odcinków składa się ich trasa. -Oblicza długość trasy, posługując się cm i mm. Pytania: -Która grupa wyliczyła najdłuższą trasę wycieczki? -Z ilu składa się ona odcinków? - Jaką ma długość? Podaj długość poszczególnych odcinków. - Czy największa liczba odcinków składających się na trasę równa się najdłuższej trasie? 8. Ciekawostka Liczmanka Czy wiecie, że..,,dzień, w którym wnuki składają życzenia swoim babciom powstał z inicjatywy tygodnika "Kobieta i Życie", dokładnie pięćdziesiąt lat temu, w 1964 roku. Do akcji na rzecz babć w następnym roku przyłączyło się czasopismo Ekspress Poznański, a zaraz za nim Express Wieczorny. Wówczas to ustalono datę święta na 21 stycznia. Nie zapomniano również o szacownych dziadkach, których uhonorowano świętem dzień później, czyli 22 stycznia 2 -. 9.,,Medal dla Dziadka - łączenie różnych materiałów ze sobą za pomocą kleju. Uczniowie odrysowują na białym kartonie koło wielkości płyty CD. Ozdabiają je wg własnego uznania i na środku umieszczają napis,,medal dla Dziadka. Przez otwór w płycie przeciągają wstążkę, naklejają na stronie z obrazkiem swoją pracę/druga strona powinna być błyszcząca/. Zawiązują wstążkę na kokardkę lub supełek. Płyta CD, karton biały, klej CR 10, wstążka ok. 30 cm, papier kolorowy, kredki, nożyce, mazaki 10. Pytanko Liczmanka: Dlaczego dziadek jest ważny w życiu każdego dziecka? Metoda śnieżnej kuli. Uczniowie zapisuje swoje pomysły na karteczkach. Każdy uczeń zapisuje jeden pomysł. Potem uczniowie uzgadniają propozycje odpowiedzi w parach, następnie w czwórkach, ósemkach i na forum klasy. 2 http://dzieciakimleczaki.pl/ciekawostki/sposob-na/336-ciekawostki-zwiazane-z-dniem-babci-i-dziadka

Scenariusz zajęć klasa III styczeń - blok 3 dzień 5 Strona5 11. Nauka piosenki,,mój Dziadek 3. -słuchanie piosenki,,mój Dziadek - swobodne wypowiedzi na temat treści piosenki - wyjaśnienie zwrotu,,facet na 102. Czytanie w słuchawkach tekstu piosenki. Nauka słów przez dopowiadanie. Śpiewanie piosenki sylabami: la, lo, lu. Wspólne śpiewanie piosenki. Z moim dziadkiem jest wesoło bo on zawsze dobry humor ma. i choć nuda straszy wkoło, on na nudę sposób ma. Gra w warcaby oraz bierki i cyrkowe sztuczki różne zna wciąż przynosi mi cukierki bo to jest facet na 102. Ref. Bo mój dziadek to jest fajny gość wkoło spełnia moje marzenia i choć czasem robię mu na złość to on wcale się nie zmienia. Zima lepi mi bałwana chociaż w oczy sypie biały puch Czasem weźmie na kolana mówi mi ze jestem zuch. Z moim dziadkiem jest wesoło. 12. Zabawy z dziadkiem gry i zabawy stolikowe. Uczniowie grają w gry stolikowe typu: warcaby, młynek, chińczyk. Część końcowa Gry planszowe warcaby, młynek, chińczyk. Uwagi 1. Podsumowanie zajęć tworzenie mapy skojarzeń do wyrażenia: Medal dla Dziadka za Uczniowie w grupach czteroosobowych - uzupełniają swoimi propozycjami mapę skojarzeń, a następnie prezentują ją pozostałym kolegom. 2. Ocena pracy dzieci. Samoocena. Dzieci umieszczają serduszko ze swoim imieniem na tarczy pt. Moja aktywność podczas zajęć./tarcza ma kształt koła, na obręczach napisane są cyfry: 2,4,6,8,10. 10 oznacza bardzo duże zaangażowanie/. Plansza dla każdej grupy - wykonana na szarym papierze, grube mazaki, cenki. Rysunek - na środku owal, w którym jest napisane,,medal dla Dziadka za i odchodzące strzałki z kropeczkami do wpisania skojarzeń. Serduszka z imionami dzieci, tarcza do oceny aktywności podczas zajęć. 3 http://www.nauczaniepoczatkowe.republika.pl/piosenki_bd.htm

Scenariusz zajęć klasa III styczeń - blok 3 dzień 5 Strona6 Proponowany zapis w dzienniku: Słuchanie nagrania wiersza,,dzień Babci, Dzień Dziadka. Jaki jest Twój dziadek? przymiotniki, jako wyrazy określające dziadka. Układanie rymowanek o dziadku. Mierzenie długości odcinków, z których składa się łamana. Obliczanie długości łamanej.,,medal dla Dziadka - łączenie różnych materiałów ze sobą za pomocą kleju. Nauka piosenki,,mój dziadek. Zabawy z dziadkiem gry i zabawy stolikowe. Podstawa programowa Opis zawartości zasobu Autorzy Dokument Podstawa programowa edukacji wczesnoszkolnej W zakresie edukacji polonistycznej: 1.1.b. czyta i rozumie teksty przeznaczone dla dzieci i wyciąga z nich wnioski; 1.3.a.tworzy wypowiedzi w formie ustnej i pisemnej; 1.3.c.uczestniczy w rozmowach ; zadaje pytania, udziela odpowiedzi, prezentuje własne zdanie; poszerza zakres słownictwa; 1.3.f pisze czytelnie i estetycznie, dba o poprawność ortograficzną oraz interpunkcyjną. 1.4.b.rozumie umowne znaczenie rekwizytu i umie się nim posłużyć w odgrywanej scence. W zakresie edukacji muzycznej: 3.1.a.śpiewa w zespole piosenki ze słuchu; odtwarza proste rytmy głosem; w zakresie edukacji społecznej: 5.3zna podstawowe relacje między najbliższymi; identyfikuje się ze swoją rodziną; 5.4 współpracuje z innymi nauce szkolnej, przestrzega obowiązujących reguł. W zakresie edukacji matematycznej: 7.8. 4rozwiązuje proste zadania tekstowe; 7.16.rysuje odcinki o podanej długości; W zakresie zajęć technicznych: 9.2.a przedstawia pomysły rozwiązań technicznych: planuje kolejne czynności, dobiera odpowiednie materiały oraz narzędzia 9.2.c.posiada umiejętności: odmierzania potrzebnej ilości materiału, cięcia papieru. w zakresie wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej: 10.3.c.bierze udział w zabawach, respektując reguły. 10.3.d.wie, jak należy zachować się w sytuacji zwycięstwa i radzi sobie z porażkami w miarę swoich możliwości. Scenariusz zawiera: nagranie wiersza,,dzień Babci, Dzień Dziadka, zabawę w kalambury, układanie rymowanek o dziadku, pracę plastyczną,,medal dla dziadka, naukę piosenki,,mój dziadek oraz ćwiczenia matematyczne polegające na obliczaniu długości łamanej. Barbara Goliszek

Scenariusz zajęć klasa III styczeń - blok 3 dzień 5 Strona7