Test L. Test znajomości przepisów gry w hokeja na lodzie Sosnowiec 2017

Test R. Test znajomości przepisów gry w hokeja na lodzie Sosnowiec 2017

Uwaga. Proszę zakreślić poprawne warianty A lub B. Test zalicza 80 % poprawnych odpowiedzi, tj. minimum 24 poprawnych odpowiedzi i więcej

1. Czy na rozgrzewce w imprezie IIHF zawodnik nie ujęty w zestawieniu drużyny może używać innej koszulki niż meczowa?

Katowice-Janów Wybrane zagadnienia pracy sędziów liniowych

CHARAKTERYSTYKA Kary oznajmiane przez sędziów na lodzie. Wszystkie naruszenia dotyczące bramkarzy patrz Sekcja 12 - Przepisy, określenia dla bramkarzy

REGULAMIN XXIII EDYCJI PLHFD 2018/2019 W PIGUŁCE

ARTYKUŁ 170 RZUT KARNY KARNE/ROZSTRZYGAJĄCA SERIA RZUTÓW KARNYCH

NOWE PRZEPISY. Frankfurt, Germany, Czerwiec 13, 2014

SEKCJA 6 ZASADY GRY/ZATRZYMANIA GRY

NOWE PRZEPISY DROBNE ZMIANY. Frankfurt, Niemcy, Czerwiec 13, 2014

Podstawowe zasady i przepisy gry w unihokeja powinien wynosić 3 x 20 min Zmiana w 3 tercji nie korzystać z efektywnego czasu gry

P R Z E P I S Y G R Y. w G r a b o w s k i e j L i d z e O r l i k a

Test nr 1. 4) Strefa zmian dla zawodników z pola gry ma długość i szerokość: a) 15 m x 3 m, 1 b) 12 m x 1.5 m, c) 27 m x 2 m, d) 21 m x 3 m.

Ocena zagrania piłki ręką

KONKLUZJE 2018 ZESPÓŁ FUTSALU KOLEGIUM SĘDZIÓW PZPN PAŹDZIERNIK/LISTOPAD 2018

Suplement edycja

REGULAMIN RADOSZYCKIEJ LIGI HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ 2016 O PUCHAR WÓJTA GMINY RADOSZYCE.

Małe gry z akcentem na fazy przejściowe

Zmiany w Przepisach Gry Futsal 2010 / 2011

HALOWA PIŁKARSKA LIGA BIZNESU HALA PIŁKARSKA CUP PRZEPISY GRY

Bramki wymiar 5 x 2 m. wymiar 3 x 1,55 m.

REGULAMIN TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

Regulamin Ligi Miejskiej Halowej Piłki Nożnej w Kędzierzynie-Koźlu w sezonie 2010/2011

Regulamin Kieleckiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej

NOWE WYTYCZNE I INTERPRETACJE PRZEPISÓW GRY W PIŁKĘ RĘCZNĄ. Obowiązujące od 01 lipca 2018 r.

REGULAMIN HALOWEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ W DREZDENKU

VI HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ORZEŁ CUP (rocznik 2003 i młodsi) Zduńska Wola r.

Spała, 13 września 2014

Regulamin Turnieju o puchar Wójta Gminy Świdnica Piłki Nożnej halowej.

R E G U L A M I N Orlikowej Ligi Piłki Nożnej

Kategorie wiekowe, skrócone przepisy gry, warunki udziału w zawodach, rodzaje rozgrywek

ARTYKUŁ 1 MIĘDZYNARODOWA FEDERACJA HOKEJA NA LODZIE (IIHF), JAKO CIAŁO ZARZĄDZAJĄCE

BOISKO - PRZEPISY GRY :

REGULAMIN NOWOROCZNEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ 2017 O PUCHAR WÓJTA GMINY RADOSZYCE.

Szczegółowe przepisy gry w piłkę nożną :

OTWARTE MISTRZOSTWA DĄBROWY TARNOWSKIEJ W HALOWEJ PIŁCE NOZNEJ REGULAMIN

ZMIANY W PRZEPISACH GRY W PIŁKĘ NOŻNĄ 2016/17 zagadnienia kluczowe Artykuł 12

Organizatorem turnieju jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Baruchowie i GKS BARUCHOWO

HALOWA PIŁKA NOŻNA. 2. Piłka Zawody rozgrywane będą specjalnymi piłkami do gry na hali Nr 4(nisko kozłujące)

WYTYCZNE DOTYCZĄCE WYPEŁNIANIA PROTOKOŁÓW MECZOWYCH

REGULAMIN RADOSZYCKIEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ 2016 O PUCHAR WÓJTA GMINY RADOSZYCE.

IV HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ POD PATRONATEM STAROSTY POWIATU PABIANICKIEGO ORZEŁ CUP (rocznik 2003 i młodsi) Pabianice r.

Rozgrywki Sportowe o Puchar Wójta w piłce nożnej i zawodach zręcznościowych w ramach projektu pn. Biesiada w Brodach 2016

TEST KS PZPN DLA SĘDZIÓW - ANTALYA, 2014 IMIĘ I NAZWISKO ILOŚĆ PUNKTÓW OCENA EGZAMIN TEORETYCZNY

MIROSŁAW BAUM. Tłumaczenie: MAREK SZAJNA MAREK ŻABCZYŃSKI

NIEDŹWIADEK I NIEDŹWIADEK DZ

KORZYŚĆ. Kleszczów, kwiecień 2017 r. wszystkie aspekty stosowania

Regulamin Halowych Mistrzostw Krakowa Trampkarzy i Młodzików sezon 2014/2015

lp godzina nazwa drużyny nazwa drużyny wynik

1. Ma on miejsce, kiedy piłka jest kopnięta w kierunku przeciwnika, który

Regulamin Halowych Mistrzostw Krakowa Juniorów Starszych i Młodszych - sezon 2013/2014

HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Regulamin Halowej Ligi Juniorów, Juniorów Młodszych, Trampkarzy i Młodzików TOZPN w sezonie rozgrywkowym 2016/2017

Regulamin Halowych Mistrzostw PPN Kraków Juniorów i Juniorów Młodszych - sezon 2017/2018

Przepisy gry w Beach Soccera wyciąg

Regulamin. ArcheoCup 2009

Regulamin rozgrywek Młodzieżowej Ligi Kibica

Regulamin. I Warszawski Turniej Halowy PilkaNaHali.pl

REGULAMIN ROZGRYWEK SEZON 2012 / 2013

B1 (Junior Młodszy) C1 (Trampkarz)

Artykuł 1 Pole gry. max 25 m. Dla zawodów międzynarodowych wymiary są następujące:

SYBERIA r.

KONFRONTACJA VOL. 5 REGULAMIN TURNIEJU

Halowy Mikołajkowy Turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Turku. Turek

UCZESTNICTWO W rozgrywkach mogą brać udział zespoły, które spełniają wymogi niniejszego regulaminu.

REGULAMIN HALOWEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ POSTANOWIENIA OGÓLNE 1 Organizatorem Halowej Ligi Piłki Nożnej jest Adam Szulc. 1.1 Zarząd Ligi reprezentują:

B1 (Junior Młodszy) ) 2) 3) 4) 7.

ZASADY UCZESTNICTWA W TURNIEJU PRZEPISY I ZASADY GRY

Konspekt lekcji treningowej. Przykładowy małe gry i gry pomocnicze w treningu piłkarza (gry zadaniowe) Opracowanie Maciej Cieślik

Warszawa, 10 lutego Wytyczne szkoleniowe Kolegium Sędziów PZPN

REGULAMIN TURNIEJU 1

WYBRANE ZAGADNIENIA Z PRZEPISÓW GRY FUTSAL DOSTOSOWANE DO TURNIEJU FUTSALIMA 2013

Regulamin I Halowego Turnieju Piłkarskiego Absolwentów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sianowie im. Bohaterów 8 Drezdeńskiej Dywizji Piechoty

Załącznik nr 2 do Uchwały nr 40/19/Z. Zarządu Śl. ZPN z dnia r.

I Turniej w Halowej Piłce Nożnej Stalówka Cup Hala widowiskowo-sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie, ul. Generała Andersa 37

Katowice-Janów Pozycjonowanie sędziego głównego w strefie końcowej

Pytania do testu certyfikacyjnego PZPS 2015

3. Czas trwania gry a) Czas trwania gry wynosi w 2 x 20 minut b) Drużyna ma prawo do 1-minutowej przerwy podczas trwania każdej połowy

Regulamin I Wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej Dzikich Drużyn o Puchar Prezesa Fundacji TWÓJ EVEREST

Zasady i przepisy gry w Rugby TAG pzrugby.pl

KATALOG PYTAŃ Z PRZEPISÓW GRY W PIŁKĘ RĘCZNĄ

KONKLUZJE KOLEGIUM SĘDZIÓW PZPN. Pozbawienie przeciwnika realnej szansy na zdobycie bramki faulem (DOGSO)

REGULAMIN TURNIEJU O PUCHAR BURMISTRZA GŁOGOWA MAŁOPLSKIEGO

ZESTAW GIER DOSKONALĄCYCH SZYBKIE DZIAŁANIE ZAWODNIKA W KONTAKCIE Z PRZECIWNIKIEM

Robert Solnica PRESSING: CHARAKTERYSTYKA, RODZAJE, DETERMINANTY SKUTECZNOŚCI

REGULAMIN GMINNO-MIEJSKIEJ HALOWEJ PILKI NOŻNEJ OPEN O PUCHAR BURMISTRZA GMINY I MIASTA SUSZ SUSZ HALA SPORTOWO-WIDOWISKOWA

O Puchar Wójta Gminy Łabunie. Gramy dla Mamy!

P + S +, +, +, ++ B +, +, + P +, +, ++ G + Bełchatów, lipiec 2019 [EGZAMIN TEORETYCZNY]

DATA I MIEJSCE: o godz. 9:00 rozpoczęcie turnieju, hala sportowa im. A. Gołasia w Ostrołęce ul. Traugutta.

ROJEWSKA HALOWA LIGA PIŁKI NOŻNEJ VII EDYCJA REGULAMIN NA SEZON 2017/2018

Postanowienia ogólne. 2 Zasady uczestnictwa w turnieju

i. Bramkarz nie może pełnić funkcji kapitana lub zastępcy kapitana drużyny podczas meczu.

DEFINICJA: Usiłowanie wywarcia wpływu na sędziego na lodzie przez zawodnika lub oficjela drużyny poprzez:

Regulamin AMATORSKIEJ HALOWEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR BURMISTRZA STRUMIENIA. na sezon 2012/2013 roku.

PROPOZYCJE FORM I ORGANIZACJI MAŁYCH GIER W RÓŻNYCH KRAJACH NA ŚWIECIE

Artykuł 1 Rozpoczęcie i wznowienie gry

Test znajomości przepisów gry w hokeja na lodzie Sosnowiec 2017 Uwaga. Proszę zakreślić poprawne warianty A lub B. Test zalicza 80 % poprawnych odpowiedzi, tj. minimum 24 poprawnych odpowiedzi i więcej Test L

Pytanie 1. Zawodnik został ukarany karą większą za atak z tyłu + automatycznie karą meczu za niesportowe zachowanie się. Czy poniższy zapis kar w protokole jest prawidłowy? A ) TAK B ) NIE 2

Pytanie 2. Krążek zagrany ręką przez zawodnika atakującego, uderza jakiegokolwiek gracza, jego kij lub łyżwy, bramkarza, sędziego i wpada do bramki. Decyzja: A ) gol B ) nie ma gola 3

Pytanie 3. Zakrzywienie łopatki kija gracza z pola nie może przekraczać A ) 1,5 cala B ) 1,5 cm 4

Pytanie 4. Jaki będzie układ sił na lodzie po nałożeniu następujących kar wszystkie w tej samej przerwie w grze: A3-2 +2 B8 2 +2 A ) 5 na 5 B ) 4 na 4 5

Pytanie 5. Zawodnik poprzez przeszkadzanie spowodował kontuzję przeciwnika. Sędzia nałożył na zawodnika tylko karę mniejszą. Czy postąpił słusznie? A ) TAK B ) NIE 6

Pytanie 6. Kto musi pierwszy położyć kij podczas wznowienia na środku lodowiska? A ) GOSPODARZE B ) GOŚCIE 7

Pytanie 7. Zawodnik został ukarany karą mniejszą za atak z tyłu + automatycznie karą za niesportowe zachowanie się. Dodatkowo za swoje komentarze został ukarany kolejną karą za niesportowe zachowanie się. Czy poniższy zapis kar w protokole jest prawidłowy? 8 A ) TAK B ) NIE

Pytanie 8. Jak maksymalnie daleko od bandy mogą znajdować się zmieniający gracze, aby nie naruszyć przepisu dotyczącego prawidłowej wymiany graczy podczas gry? A ) 1.5 m B ) 2.5 m 9

Pytanie 9. Jaki będzie układ sił na lodzie po nałożeniu następujących kar wszystkie w tej samej przerwie w grze: A3-2 +2 B8 2 +5 +KMZN A ) 4 na 4 B ) 4 na 5 10

Pytanie 10. Krążek zagrywał zawodnik drużyny atakującej i po uderzeniu sędziego został przez tego samego gracza skierowany kijem do bramki. Sędzia nie uznał bramki. Czy postąpił słusznie? A ) TAK B ) NIE 11

Pytanie 11. A6-2 w 3:00 B11 2 w 3:00 A9 5+20 w 3:30 bramka B8 w 4:00 Który z zawodników wróci na lód po strzelonej bramce? A ) zawodnik A-6 B ) żaden 12

Pytanie 12. Gracz z pola przyjmuje podanie. Jego kij oraz jedna z łyżew jest za linią niebieską, a druga z łyżew mając kontakt z lodem znajduje się w strefie neutralnej A ) Spalony B ) Gramy dalej 13

Pytanie 13. Czy drużyna może wziąć czasu przed rozpoczęciem trzeciej tercji spotkania? A ) TAK B ) NIE 14

Pytanie 14. Czy każdy gracz drużyny może zażądać pomiaru kija przeciwnika? A ) TAK B ) NIE 15

Pytanie 15. Poniżej zapis wymiany bramkarzy w meczu. Czy podsumowanie w tabeli poniżej jest prawidłowe? 16 A ) TAK B ) NIE

Pytanie 16. Podczas meczu okazało się, że bierze w nim udział nieuprawniony gracz. Sędzia przerwał grę, nakazał zejście zawodnika do szatni i ukarał drużynę karą mniejszą techniczną. Czy postąpił słusznie? A ) TAK B ) NIE 17

Pytanie 17. Czy drużyny muszą rozpocząć mecz broniąc bramki najbliższej swojej ławki graczy? A ) TAK B ) NIE 18

Pytanie 18. Atakujący gracz wykonuje strzał na bramkę w strefie ataku. Krążek bezpośrednio uderza w słupek i wychodzi poza taflę. Wznowienie nastąpi w strefie A ) ATAKU B ) NEUTRALNEJ 19

Pytanie 19. Drużyna A gra w przewadze. Sędzia dyktuje dla tej drużyny także rzut karny, z którego pada gol. Sędzia decyduje, że strzelony z karnego gol anuluje odsiadywaną karę zawodnika drużyny B. Czy postąpił słusznie? A ) TAK B ) NIE 20

Pytanie 20. Podczas rzutu karnego bramkarz celowo ściąga kask. Decyzja sędziego? A ) 10 na bramkarza + powtórka rzutu karnego B ) Uznajemy gola 21

Pytanie 21. Drużyna A ukarana zostaje karą mniejszą techniczną za nadmierną ilość zawodników na lodzie. Drużyna A zażądała pomiaru kija zawodnika drużyny B który to pomiar okazał się nieuzasadniony kij był prawidłowy! Sędzia nałożył druga kara mniejsza techniczna na drużynę A. Ilu zawodników odbywać będzie karę i w jakim wymiarze? 22 A ) jeden zawodnik odbywa karę 2+2 B ) dwóch zawodników po 2 min

Pytanie 22. Sędzia podyktował rzut karny w czasie 59:00. Karnego strzelał gracz nr 8; ale nie udało mu się zdobyć bramki. Czy poniższy zapis zdarzenia w protokole jest prawidłowy? 23 A ) TAK B ) NIE

Pytanie 23. Podczas wznowienia w strefie końcowej pierwszy kij musi położyć zawodnik drużyny broniącej. A zawodnicy, której drużyny, nieuczestniczący we wznowieniu, muszą jako pierwsi zająć miejsce poza kołem wznowienia? A ) BRONIĄCY B ) ATAKUJĄCY 24

Pytanie 24. Sygnalizowany jest spalony odłożony. Drużyna broniąca uderza krążek do własnej bramki. Sędzia uznaje gola. Czy postąpił słusznie? A ) TAK B ) NIE 25

Pytanie 25. Gracz z pola ukarany jest w tym samym czasie karą mniejszą oraz karą większą (oraz automatycznie karą meczu za niesportowe zachowanie), która kara będzie odmierzana jako pierwsza? A ) kara mniejsza (2 ) B ) kara większa (5 ) 26

Pytanie 26. Sędzia liniowy popełnia błąd przy ocenie sytuacji spalonego na linii niebieskiej i zatrzymuje grę. Gdzie nastąpi wznowienie? A ) na środku lodowiska B ) przy linii niebieskiej 27

Pytanie 27. Drużyna A gra w liczebnym osłabieniu z/w na karę mniejszą. Sędzia sygnalizuje kolejną karę na drużynę A. Drużyna B zdobywa bramkę. Która kara zostanie anulowana? A ) SYGNALIZOWANA B ) ODSIADYWANA 28

Pytanie 28. Atakujący gracz z pola, po przerwaniu gry strzela krążkiem w kierunku bramki przeciwnika. Decyzja sędziego? A ) Kara mniejsza za niesportowe zachowanie (2 ) 29 B ) Kara za niesportowe zachowanie (10 )

Pytanie 29. Gracz spowodował kontuzję zawodnika poprzez atak na głowę. Sędzia może nałożyć na faulującego karę: A ) 5 + KMZNZ lub KM B ) KM 30