Informator Ogólnopolskiej Pieszej Pielgrzymki StraŜaków na Jasną Górę Sierpień 2007 r. Regulamin Pielgrzymki Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka StraŜaków łączy w swoich szeregach straŝaków Państwowej i Ochotniczej StraŜ PoŜarnej i ich Rodziny. Pielgrzymka jest wielkim wysiłkiem duchowym i fizycznym, stąd jej uczestnikami mogą być ludzie o dobrym zdrowiu i kondycji fizycznej, zdolni pokonać w ciągu dnia ponad 30 km. Motywem podjęcia pielgrzymiego trudu powinny być względy religijne i chęć rzetelnego poszukiwania Boga w otaczającej nas rzeczywistości z nadzieją i radością, w duchu modlitwy i ofiary, cierpliwości i pokuty, ze świadomością znoszenia pielgrzymich trudów i niewygód. Jeśli czujesz potrzebę, Ŝeby iść za siebie i innych, by dziękować, przebłagać, wynagrodzić, by wyprosić u Boga przez Maryję potrzebne łaski, wybierz się na te wędrowne rekolekcje, aby powrócić innym lepszym człowiekiem.
Plan Pielgrzymki dzień 1 5 sierpnia, niedziela: Warszawa Glinki 34,3 km Msza Święta: godz. 7.00 Wymarsz: godz. 8.30 Etap 1 (6,2 km): Warszawa, Sanktuarium M. B. Ostrobramskiej Zerzeń, Kościół Wniebowzięcia N.M.P. Etap 2 (7,7 km): Zerzeń Błota, kościół św. Maksymiliana Etap 3 (7,7 km): Błota Otwock Kresy, kościół M.B. Królowej Polski Etap 4 (4,2 km): Otwock Kresy Karczew, kościół św. Wita Postój na obiad: około godz. 16.10 Etap 5 (2,8 km): Karczew Otwock wielki, kościół M.B. Ostrobramskiej Etap 6 (5,7 km): Otwock Wielki Glinki, szkoła. Dojście około godz. 20.00 dzień 2 6 sierpnia, poniedziałek: Glinki Warka, 29,4 km Pobudka: godz. 5.15 Msza Święta: 5.45 Wymarsz: 7.15 Etap 1 (3,7 km): Glinki Góra Kalwaria, kościół N.P.N.M.P. Etap 2 (4,8 km): Góra Kalwaria Szpruch, kapliczka Etap 3 (5,4 km): Szpruch Podgóra, zajazd Etap 4 (2,5 km): Podgóra Konary, kościół Świętej Trójcy Postój na obiad: około godz. 13.10 Etap 5 (5,5 km): Konary Dębnowola Etap 6 (7,5 km): Dębnowola Warka, kościół M.B. Szkaplerznej ok. godz. 18.00
dzień 3 7 sierpnia, wtorek: Warka Białobrzegi: 27 km Pobudka: godz. 5.45 Msza Święta: godz. 6.30 Wymarsz: godz. 8.15 Etap 1 (5,9 km): Warka Grzegorzewice Etap 2 (4,7 km): Grzegorzewice Wrociszew, kościół św. Małgorzaty Postój na obiad: około godz. 11.30 Etap 3 (4,0 km): Wrociszew Michałów, kościół św. Maksymiliana Etap 4 (4,3 km): Michałów Biejków PKS Etap 5 (3,8 km): Biejków Promna, kościół św. Marii Magdaleny Etap 6 (4,3 km): Promna Białobrzegi, kościół Świętej Trójcy ok. godz. 18.00 dzień 4 8 sierpnia, środa: Białobrzegi Odrzywół: 34,8 km Pobudka: godz. 4.15 Msza Święta: godz. 5.00 Wymarsz: godz. 6.45 Etap 1 (6,0 km): Białobrzegi las za Witaszynem Etap 2 (4,9 km): las za Witaszynem Wyśmierzyce, kościół św. Teresy z Avilla Etap 3 (4,0 km): Wyśmierzyce Grzmiąca, kapliczka Etap 4 (5,0 km): Grzmiąca Kostrzyń, kościół św. Stanisława Etap 5 (5,0 km): Kostrzyń Kłudno Postój na obiad: około godz. 15.00 Etap 6 (3,9 km): Kłudno Klwów, kościół św. Macieja Etap 7 (6,0 km): Klwów Odrzywół, kościół św. Jadwigi około godz. 19.00
dzień 5 9 sierpnia, czwartek: Odrzywół Ogonowice: 38,6 km Pobudka: godz. 4.15 Wymarsz: godz. 5.15 Etap 1 (8,0 km): Odrzywół las przed Brudzewicami Etap 2 (6,5 km): las przed Brudzewicami Studzianna, sanktuarium Świętej Rodziny Msza Święta: godz. 9.30 Etap 3 (6,5 km): Studzianna las przed wiaduktem kolejowym Etap 4 (6,5 km): las przed wiaduktem Libiszów, kościół św. Mikołaja Postój na obiad: około godz. 15.00 Etap 5 (4,5 km): Libiszów Wola ZałęŜna Etap 6 (3,1 km): Wola ZałęŜna Opoczno, kościół św. Bartłomieja Etap 7 (3,5 km): Opoczno Ogonowice, szkoła. Dojście około godz. 19.45 dzień 6 10 sierpnia, piątek: Ogonowice Fałków: 37,3 km Pobudka: godz. 4.15 Msza Święta: godz. 5.00 Wymarsz: godz. 6.45 Etap 1 (5,4 km): Ogonowice Białaczów, kościół św. Jana Chrzciciela Etap 2 (5,0 km): Białaczów - Sobień Etap 3 (7,4 km): Sobień Bedlno, kościół św. Anny Postój na obiad: około godz. 12.10 Etap 4 (4,2 km): Bedlno Koliszowy, kaplica Etap 5 (6,0 km): Koliszowy Ruda Maleniecka, kościół św. Judy Tadeusza Etap 6 (6,1 km): Ruda Malenicka Zbójno, postój po lewej stronie Etap 7 (3,2 km): Zbójno Fałków, kościół Świętej Trójcy około godz. 19.30
dzień 7 11 sierpnia, sobota: Fałków Kluczewsko: 32,7 km Pobudka: godz. 6.15 Msza Święta: godz. 7.00 Wymarsz: godz. 8.45 Etap 1 (6,3 km): Fałków Czeremno, kościół Nawiedzenia N.M.P. Etap 2 (5,5 km): Czeremno las za Stanisławowem Etap 3 (5,9 km): las za Stanisławowem Góry Mokre, kościół św. Maksymiliana Postój na obiad: około godz. 14.40 Etap 4 (4,9 km): Góry Mokre BoŜa Wola, szkoła Etap 5 (3,7 km): BoŜa Wola Stanowiska, kościół św. Jakuba Etap 6 (6,4 km): Stanowiska Kluczewsko, kościół św. Wawrzyńca ok. godz. 19.45 dzień 8 12 sierpnia, niedziela: Kluczewsko Podlesie: 37,5 km Pobudka: godz. 4.00 Msza Święta: godz. 4.45 Wymarsz: godz. 6.30 Etap 1 (5,7 km): Kluczewsko polana nad Pilicą Etap 2 (4,2 km): polana nad Pilicą Małuszyn, kościół św. Mikołaja Etap 3 (5,3 km): Małuszyn Pukarzów, las za wsią Etap 4 (4,6 km): Pukarzów Borzykowa, kościół śś. Piotra i Pawła Postój na obiad: około godz. 12:50 Etap 5 (7,3 km): Borzykowa Łysina, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa Etap 6 (6,9 km): Łysiny- Zagacie Etap 7 (3,5 km): Zagacie Podlesie, kościół św. Idziego około godz. 19.15
dzień 9 13 sierpnia, poniedziałek: Podlesie Małusy Wielkie: 24, 5 km Pobudka: godz. 6.00 Msza Święta: godz. 6.45 Wymarsz: godz. 8.30 Etap 1 (6,8 km): Podlesie las koło Sierakowa Etap 2 (3,4 km): las koło Sierakowa Sygontka, kościół M.B. Ostrobramskiej Postój na obiad: około godz. 11.30 Etap 3 (5,1 km): Sygontka Lipnik, kapliczka Etap 4 (4,5 km): Lipnik Kobyłczyce, polana Etap 5 (4,7 km): Kobyłczyce Małusy Wielkie, kościół M.B. Nieustającej Pomocy. Dojście na nocleg około godz. 18.00 Ognisko : godz. 20.00 dzień 10 14 sierpnia, wtorek: Małusy Wielkie Jasna Góra: 18,4 km Pobudka: godz. 6.00 Wymarsz: godz. 6.45 Etap 1 (6,0 km): Małusy Wielkie Przeprośny Lasek około godz. 8.15 Etap 2 (3,8 km): Przeprośny Lasek powitanie Matki Boskiej polana Etap 3 (8,5 km): Jasna Góra, dojście około godz. 12.40 Msza Święta: godz. 13.00