Kruszwicka Amatorska Liga Siatkówki Kobiet UKS SŁOWAK NKA KRUSZWICA. Regulamin KRUSZWICKIEJ AMATORSKIEJ LIGI SIATKÓWKI KOBIET.

Zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału. w UNIWERSYTECKIEJ AMATORSKIEJ LIDZE SIATKÓWKI

REGULAMIN LIGI. Amatorska Liga Siatkówki Cięcina 2018/2019. Regulamin. 1 Organizacja i cel ligi

REGULAMIN AMATORSKIEJ LIGI TENISA STOŁOWEGO SEZON 2018/2019

REGULAMIN TURNIEJU SIATKARSKIEGO

REGULAMIN TURNIEJ SIATKARSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO POD PATRONATEM STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO

Regulamin III LIGI Kobiet

IV MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN Góra Kalwaria 2013

Turniejem jest Klub Sportowy Siatkarz Ząbki, zwany dalej Organizatorem.

REGULAMIN GRAND PRIX ZESPOŁÓW MIESZANYCH W SIATKÓWCE Sezon 2017/2018

I EDYCJA KOPERNIK CUP w 545 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika Turnieju Piłki Siatkowej Frombork 2018

Sulmierzycka Liga Halowej Piłki Nożnej. III edycja 2015/2016. o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy w Sulmierzycach

REGULAMIN. Cieszyńskiej Ligi w Siatkówki 2013/2014

KOBIET I MĘŻCZYZN w sezonie 2013/2014. Informacje ogólne

REGULAMIN Amatorskiej Gimnazjalnej Ligii Piłki Siatkowej Dziewcząt W SEZONIE 2013 / 2014

REGULAMIN ROZGRYWEK LIGI PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY STĘŻYCA na sezon 2010/2011 r.

R E G U L A M I N Sezon 2014/2015

R E G U L A M I N V Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów

REGULAMIN Biskupicka Liga Tenisa Ziemnego

REGULAMIN III EDYCJI TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR MŁODZIEŻOWEJ RADY DZIELNICY ŚRÓDMIEŚCIE MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY 2016

REGULAMIN AMATORSKIEJ LIGI SIATKÓWKI. o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY ZAKLICZYN

Regulamin Ligi Amatorskiej Siatkówki Powiatu Myślenickiego LAS pod DALINEM na rok 2017/18

REGULAMIN ROZGRYWEK SIATKARSKIEJ LIGI TRÓJMIASTA WIOSNA 19

REGULAMIN ROZGRYWEK DĄBROWSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI SIATKÓWKI

REGULAMIN III EDYCJI AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ. o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY ZAKLICZYN

NOWY STAW 2011

3. WARUNKI UCZESTNICTWA

REGULAMIN Luzińskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej

ZETGIEBE BASKET LIGA 2014/2015 Regulamin rozgrywek

REGULAMIN Turnieju Piłki Siatkowej O Puchar Wójta Gminy Dębno w ramach obchodów jubileuszu 150 LAT POWIATU BRZESKIEGO

REGULAMIN ZIMOWEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ DRUŻYN CZTEROOSOBOWYCH Skawina 2017

REGULAMIN KCYŃSKIEJ LIGI AMATORÓW SIATKÓWKI W SEZONIE 2012/2013

BEACH VOLLEY CUP II Amatorski Turniej Piłki Siatkowej Plażowej - turniej trójek. Regulamin turnieju

REGULAMIN WAŁBRZYSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI AQUA ZDRÓJ na sezon 2015/2016

Regulamin AMATORSKIEJ HALOWEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR BURMISTRZA STRUMIENIA. na sezon 2012/2013 roku.

SKARB KIBICA GMINY NOWA WIEŚ LĘBORSKA

REGULAMIN ROZGRYWEK KOLUSZKOWSKIEJ HALOWEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ SEZON 2016/2017

Ponadgimnazjalna Liga Piłki Siatkowej

Gimnazjalna Liga Piłki Siatkowej

ZETGIEBE BASKET LIGA 2018/2019 Regulamin rozgrywek

Regulamin Turnieju siatkówki plażowej o puchar Prezydenta Miasta Rybnik i Rady Dzielnicy Boguszowice Stare

System rozgrywek LIGI MIĘDZYWYDZIAŁOWEJ AGH 2019

10-11 września Regulamin Rodzinnego Turnieju Siatkówki

REGULAMIN JESIENNEGO CHARYTATYWNEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR PRZECHODNI STAROSTY GLIWICKIEGO

ROJEWSKA HALOWA LIGA PIŁKI NOŻNEJ VII EDYCJA REGULAMIN NA SEZON 2017/2018

REGULAMIN GARWOLIŃSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI GLK 2016

REGULAMIN TURNIEJU SIATKÓWKI PLAŻOWEJ o Puchar Burmistrz Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy

REGULAMIN XII EDYCJI SEZON 2015 / 2016

REGULAMIN ROZGRYWEK SUSKIEJ LIGI FUTSALU. w Suszu na sezon 2016/2017 r. I. CEL ROZGRYWEK

REGULAMIN OSIŃSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ Osina 2019 r.

REGULAMIN 7 Turnieju Przedsiębiorcy 2018

GRYBÓW "AMATORSKO" Ruszyła Grybowska Amatorska Liga Piłki Siatkowej (GALPS)

Regulamin dla młodzieży i dorosłych

Regulamin rozgrywek Młodzieżowej Ligi Kibica

REGULAMIN 6 Turnieju Przedsiębiorcy 2017

REGULAMIN XXIII Mistrzostwa Polski Old Boyów w piłce siatkowej ORLEN Old Boys Volleyball Cup 2018

Liga Futbolowa ZSP Regulamin

Regulamin dla dzieci i młodzieży

Regulamin Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny,,Orlik r.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA AMATORÓW KU PAMIĘCI MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO r.

TOWARZYSKI TURNIEJ SIATKÓWKI MIĘDZYZAKŁADOWEJ

REGULAMIN. Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Tarnobrzegu ALTS Tarnobrzeg Sezon 2016/2017. Organizatorzy

AKTUALIZACJA:

Regulamin Młodzieżowego Turnieju Siatkówki 2016

ZAPRASZAMY WASZE SOŁECTWO DO UDZIAŁU W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ NOWY STAW Ze sportowym pozdrowieniem. Dyrektor OSiR Marek Gałczyński

R E G U L A M I N VI Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej o Mistrzostwo Jaworzna

Turniej Piłkarski dla rocznika 2003 Poznań, 14 stycznia 2012

REGULAMIN. Aktywne Lato Nowy Korczyn 2016

REGULAMIN III EDYCJI MORAWICKIEJ LIGI SIATKÓWKI KOBIET i MĘŻCZYZN (o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Morawica Mariana Burasa) Sezon 2017/2018

TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ O PUCHAR BURMISTRZA SULEJOWA w kategorii kobiet i mężczyzn REGULAMIN

REGULAMIN ROZGRYWEK Amatorskiej Ligii Krak Tenis oraz Amatorskiej Ligii Krak Tenis Kobiet

REGULAMIN ZAWODÓW AMATORSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI WRO-BASKET 37. EDYCJA

REGULAMIN AMATORSKIEGO TURNIEJU SIATKÓWKI FESTIWAL SPORTU TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DLA AMATORÓW. Kobiet i mężczyzn

SIATKARSKA LIGA KOBIET W LĘBORKU

REGULAMIN IV EDYCJI MORAWICKIEJ LIGI SIATKÓWKI KOBIET i MĘŻCZYZN. Sezon 2018/2019

REGULAMIN ROZGRYWEK Amatorskiej Ligii Krak Tenis

Plaża Wolności, Warta Cup i Chwiałka Open 2018

VolleyWroSpartan. Regulamin. I. Cel. II. Organizator. III. Miejsce i czas rozgrywek

REGULAMIN Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Grupa Senior, sezon 2010/2011 Organizator Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Sympatyków Piłki

III y Ii w II Y III tf Ii f III y x 0:4 3:1 1:6 0:5 Ii w 4:0 x 2:0 4:0 3:1 II Y 1:3 0:2 x 2:4 0:3 III tf 6:1 0:4 4:2 X 5:3 Ii f 5:0 1:3 3:0 3:5 x

REGULAMIN ROZGRYWEK LUBASKIEJ LIGI SZÓSTEK. 1. Celem jest wyłonienie najlepszej drużyny, czyli Mistrza Lubaskiej Ligi Szóstek.

III y Ii w II Y III tf Ii f

R E G U L A M I N VI Turnieju Siatkarskiego Zakładów Pracy i Służb Mundurowych Miasta Racibórz o Puchar Prezydenta Miasta. I. Cel:

Regulamin Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Sezon 2015/2016

REGULAMIN ORLIKOWEJ LIGI MISTRZÓW ŁÓDZKIE 2011

REGULAMIN IV MISTRZOSTW POLSKI FORMACJI MUNDUROWYCH W PIŁCE SIATKOWEJ. Mrzeżyno, dnia r.

REGULAMIN MIKOŁAJKOWEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR STAROSTY GLIWICKIEGO

REGULAMIN Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej sezon 2018/2019 Organizatorem Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, zwanej dalej ALPS, jest Hala Sportowo Rehabilitacyjna w Drezdenku dalej zwana Organizatorem. 1 CELE LIGI 1. Popularyzacja piłki siatkowej wśród mieszkańców miasta i gminy Drezdenko 2. Popularyzacja aktywnego wypoczynku w czasie wolnym od nauki i pracy. 3. Promowanie zdrowego, wolnego od używek stylu życia. 4. Umożliwienie i prowadzenie rywalizacji pomiędzy amatorskimi drużynami grającymi w piłkę siatkową. 5. Wyłonienie najlepszych drużyn amatorskich uczestniczących w Lidze. 6. Promowanie miasta Drezdenka poprzez zaproszenie do udziału w lidze zespołów z innych województw. 2 ORGANIZACJA I WARUNKI UCZESTNICTWA 1.Oficjalna tabela, wyniki wszystkich meczów będą dostępne na oficjalnej stronie internetowej ALPS pod adresem www.hala-drezdenko.pl 2.Organizator Ligi: Czuwa nad prawidłowym prowadzeniem rozgrywek, Zajmuje się tworzeniem i przestrzeganiem terminarzy i regulaminu, Zajmuje się rozstrzyganiem spraw spornych i protestów. Decyzje Organizatora dotyczące spraw spornych i protestów są ostateczne. 3.Warunkiem uczestnictwa w Lidze jest: złożenie w terminie określonym przez organizatorów (14 październik 2018 r.) pisemnego zgłoszenia drużyny na formularzach dostarczonych przez Organizatora. Wpłacenie w terminie do dnia 28 października br. tzw. wpisowego w wysokości 400 zł brutto.(słownie:czterysta złotych) bezzwrotnej kwoty przeznaczonej na zakup nagród i pokrycia kosztów funkcjonowania Ligi.

Wpłatę należy dokonać na konto Hali Sportowo Rehabilitacyjnej w Drezdenku lub osobiście w godz. 6:00 22:00 od poniedziałku do piątku Dane do przelewu: Hala Sportowo - Rehabilitacyjna w Drezdenku ul. Konopnickiej 4 66-530 Drezdenko Nr rach.77 8362 0005 0000 0215 2000 0010 Tytuł przelewu: wpłata składki wpisowej na Amatorską Ligę Piłki Siatkowej sezon 2018/2019 4.Zawodnicy uczestnicząc w rozgrywkach wyrażają zgodę na publikowanie w prasie lokalnej oraz na stronie internetowej Hali, imienia, nazwiska oraz fotografii wykonanych w trakcie meczów lub w trakcie rozdania nagród. Na stronie internetowej Hali będą publikowane indywidualne zdjęcia uczestników oraz zespołu. 5.W rozgrywkach mogą uczestniczyć zawodnicy zgłoszeni i uprawnieni do gry. 6.Zespoły które nie dostarcza potrzebnych dokumentów nie będą dopuszczone do gry ( zgłoszenie z podpisami zawodników w dniu pierwszego swojego meczu w lidze) 7.Każda drużyna może zgłosić do udziału w Lidze maksymalnie 15 zawodników (w meczu można wpisać do protokołu maksymalnie 12 zawodników). Zawodnik może być zgłoszony w sezonie tylko do jednej drużyny. W trakcie trwania rozgrywek nie ma możliwości zmian składów drużyn. Zawodników można zgłaszać do końca sezonu/maksymalnie 15 zawodników/po wpisaniu 15 zawodnika lista zgłoszeń jest zamknięta /nie wolno wykreślać wpisanych zawodników/ Wyjątek stanowi przypadek kontuzji zawodnika lub zmiana miejsca zamieszkania, która uniemożliwia grę w lidze. Można wtedy dopisać następnego zawodnika. 8.Terminarz rozgrywek będzie wywieszony na tablicy informacyjnej oraz zamieszczony na stronie internetowej Hali. 9.Organizator ma prawo dokonywać zmian kalendarza rozgrywek z minimum tygodniowym wyprzedzenie. 10.W wypadku wycofania się drużyny z Ligi, przed zakończeniem rundy rozgrywek (lub po zakończeniu rundy) wszystkie wyniki meczów z udziałem drużyny w tej rundzie zostają anulowane. 11.Zawodnicy niepełnoletni w zawodach startują za pisemną zgodą rodziców oraz pod opieką osoby pełnoletniej /nazwisko opiekuna musi być umieszczone na karcie zgłoszeń.(ukończone minimum 15 lat)

3 ZASADY PRZEPROWADZANIA ZAWODÓW 1.Mecze rozgrywane będą zgodnie z terminarzem rozgrywek w Hali Sportowo Rehabilitacyjne w Drezdenku,66-530 Drezdenko, ul. Konopnickiej 4 2.Do obowiązków drużyn rozgrywających mecze należy przybycie na salę, minimum 30 minut przed wyznaczoną godziną spotkania. 3.Co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem spotkania kapitanowie drużyn zobowiązani są do wpisania w protokół uprawnionych zawodników biorących udział w meczu. Po rozpoczęciu spotkania nie można dopisywać zawodników do protokołu meczowego Organizator ma prawo wcześniej rozpocząć mecz, jeżeli poprzedni trwał krócej / do 15 minut/jeżeli poprzedni mecz trwał dłużej następny zaczynamy po 10 minutach od zakończonego tego spotkania./wyciąg z oficjalnych przepisów gry w piłkę siatkową. Punkt 7.2 Rozgrzewka. 7.2.1-Przed rozpoczęciem spotkania zespoły mogą przeprowadzić rozgrzewkę wspólnie na siatce przez 6 minut, o ile rozgrzewały się uprzednio na innym obiekcie lub przez 10 minut, jeżeli takiej możliwości nie miały./na ławce rezerwowych mogą przebywać tylko osoby do tego uprawnione-wpisane do protokołu meczowego)pozostałe osoby przebywają na widowni.(balkon) 4.Kapitanowie drużyn rozgrywających mecz zobowiązani są do podpisania protokołu po zakończeniu spotkania. 5.Mecze będą rozgrywane zgodnie z przepisami Polskiej Ligi Siatkówki.( ze zmianami dla ALPS) 6.Każda drużyna ma prawo do dwóch 30-sekundowych przerw w czasie trwania partii. 7.Mecz rozgrywane będą do 3 wygranych setów (set do 25 pkt. tie-break do 15 pkt.). 8.Zespół wygrywający spotkanie otrzymuje za zwycięstwo: 3 punkty meczowe (duże punkty), w przypadku wygranej 3: 0 lub 3:1 (2:0) 2 punkty meczowe (duże punkty), w przypadku wygranej 3:2 (2:1) 9.Zespół przegrywający spotkanie otrzymuje za przegraną:kolejność zespołów po każdej kolejce rozgrywek (tabela) ustalana jest według liczby zdobytych punktów meczowych. 1 punkt meczowy (duży punkt), w przypadku przegranej 2:3 (1:2) 0 punktów meczowych (dużych punktów), w przypadku przegranej 0:3, 1:3.(0:2) 10.Walkower 0 pkt i sety (25:0) 11.W przypadku równej liczby dużych punktów o wyższym miejscu w tabeli decyduje: a.większa ilość zwycięstw. b.lepszy (wyższy) stosunek setów zdobytych do setów straconych.

c.lepszy (wyższy) stosunek małych punktów zdobytych do małych punktów straconych, d.jeżeli mimo zastosowania reguł określonych w p. 11a i p.11b nadal nie można ustalić kolejności, o wyższej pozycji w tabeli decydują mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami. 12.Zawody zostaną zweryfikowane, jako walkower, jeżeli zespół: odmówi gry pomimo wezwania sędziego. nie stawi się na boisku w wyznaczonym terminie (termin oznacza godzinę rozpoczęcia spotkania zgodnie z godziną zapisaną w kalendarzu ALPS) bez uzasadnionego usprawiedliwienia, przy czym za niestawiennictwo w wyznaczonym terminie uważa się również spóźnienie przekraczające 10 minut. zespół który nie rozpocznie spotkania w terminie przegrywa pierwszego seta 25 : 0 Po 10 minutach jeżeli nadal jest niegotowy do gry przegrywa spotkanie walkowerem. przed rozpoczęciem spotkania liczy mniej niż 5 zawodników uprawnionych do gry (zdekompletowanie zespołu). rozegrał spotkanie mając w swym składzie zawodnika nieuprawnionego do gry. 13.Ponadto zespół przegrywa walkowerem, jeżeli: (mecze przegrywane walkowerem weryfikowane są z wynikiem 0:3 (0:2) i 0:25 w każdym secie.) a.w ocenie sędziego głównego zawodów lub Organizatora, zachowuje się przed lub w trakcie rozgrywania spotkania agresywnie lub wulgarnie (obrażanie przeciwnika, sędziego, kibiców, niebezpieczne zachowanie w stosunku do innych zawodników, sędziego oraz osób trzecich)dotyczy to zawodników oraz osób towarzyszących przebywających na ławce rezerwowych 14.Zespół, który przegra dwa spotkania walkowerem zostanie wycofany z rozgrywek. Organizator może odstąpić od wykonanie kary jeżeli walkowery zostały usprawiedliwione. Gdy zespół zrezygnuje z udziału w Lidze przed sezonem lub w trakcie sezonu o zapełnieniu wakatu decyduje Organizator. Wszystkie wyniki zespołu wycofanego są anulowane. 15.Protesty należy składać pisemnie u Organizatora, w terminie 30 minut po rozegraniu spotkania. O składanym proteście musi być poinformowany sędzia oraz kapitan drużyny przeciwnej. 16.Weryfikację zawodów przeprowadza Organizator na podstawie otrzymanych protokołów. O ile nie zostanie udowodnione, co innego, przyjmuje się, iż zawody odbyły się prawidłowo.

4 POSTANOWIENIA KOŃCOWE 1.Zawodników biorących udział ALPS obowiązuje jednolity strój sportowy. 2.Poprawki regulaminu mogą być wprowadzone przez Organizatora ALPS w Drezdenku, na podstawie propozycji kapitanów drużyn, zatwierdzonych tylko przed rozpoczęciem nowego sezonu, głosowaniem przy obecności 50% + 1. 3.W trakcie trwania rozgrywek nie można zmieniać regulaminu. 4.Organizator rozgrywek nie ponosi odpowiedzialności prawnej i cywilnej w zakresie poniesionych szkód na zdrowiu i mieniu zawodników startujących w Lidze. 5.Badania lekarskie zawodnicy przeprowadzają we własnym zakresie 6.Organizator nie odpowiada za rzeczy zagubione. 7.Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w niniejszym komunikacie. 8.Na terenie gdzie rozgrywane są zawody obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych. Nieprzestrzeganie tego punku regulaminu powoduje wykluczenie danego zawodnika z udziału w Lidze. 9.Wszystkie kwestie nieujęte niniejszym regulaminem rozstrzyga Organizator. Organizator ALPS