REGULAMIN TURNIEJ SIATKARSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO POD PATRONATEM STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO

REGULAMIN TURNIEJU SIATKARSKIEGO

Turniejem jest Klub Sportowy Siatkarz Ząbki, zwany dalej Organizatorem.

REGULAMIN III TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ O TARCZĘ TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ ZĄBEK

REGULAMIN IV TURNIEJU PIŁKARSKIEGO O PUCHAR TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ ZĄBEK. 1 Organizatorzy. 2 Zgłoszenie do rozgrywek

REGULAMIN TURNIEJU PIŁKARSKIEGO O PUCHAR TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ ZĄBEK

REGULAMIN HALOWEGO TURNIEJU W PIŁKĘ NOŻNĄ O CZAPKĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. 1 Organizatorzy. 2 Zgłoszenie do rozgrywek

REGULAMIN II TURNIEJU PIŁKARSKIEGO O PUCHAR TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ ZĄBEK

Regulamin Turnieju siatkówki plażowej o puchar Prezydenta Miasta Rybnik i Rady Dzielnicy Boguszowice Stare

Liga Futbolowa ZSP Regulamin

Kruszwicka Amatorska Liga Siatkówki Kobiet UKS SŁOWAK NKA KRUSZWICA. Regulamin KRUSZWICKIEJ AMATORSKIEJ LIGI SIATKÓWKI KOBIET.

REGULAMIN. Amatorskiej Ligi Siatkówki Gminy Hrubieszów sezon 2015/2016

Zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału. w UNIWERSYTECKIEJ AMATORSKIEJ LIDZE SIATKÓWKI

IV MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN Góra Kalwaria 2013

Warunki i Zasady Uczestnictwa

Między Sołecki Turniej Piłki Siatkowej

Turniej Piłkarski dla rocznika 2003 Poznań, 14 stycznia 2012

REGULAMIN III EDYCJI TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR MŁODZIEŻOWEJ RADY DZIELNICY ŚRÓDMIEŚCIE MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY 2016

Gimnazjalna Liga Piłki Siatkowej

REGULAMIN TURNIEJU TRZECH BOISK W PIŁCE NOŻNEJ

Ponadgimnazjalna Liga Piłki Siatkowej

REGULAMIN LIGI. Amatorska Liga Siatkówki Cięcina 2018/2019. Regulamin. 1 Organizacja i cel ligi

REGULAMIN. Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej sezon 2018/2019

Turniej odbędzie się 22 marca 2014, na boisku Młodzieżowego Ośrodka Sportowego. Impreza zacznie się o godzinie 9.00, a zakończy o godzinie

REGULAMIN Amatorskiej Gimnazjalnej Ligii Piłki Siatkowej Dziewcząt W SEZONIE 2013 / 2014

System rozgrywek LIGI MIĘDZYWYDZIAŁOWEJ AGH 2019

Regulamin Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny,,Orlik r.

Sulmierzycka Liga Halowej Piłki Nożnej. III edycja 2015/2016. o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy w Sulmierzycach

REGULAMIN ROZGRYWEK DĄBROWSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI SIATKÓWKI

REGULAMIN 7 Turnieju Przedsiębiorcy 2018

Regulamin Małogoskiej Ligi Siatkówki w sezonie 2014/2015

SKARB KIBICA GMINY NOWA WIEŚ LĘBORSKA

BEACH VOLLEY CUP II Amatorski Turniej Piłki Siatkowej Plażowej - turniej trójek. Regulamin turnieju

REGULAMIN LIGI ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO 2018/1019

AKTUALIZACJA:

REGULAMIN 6 Turnieju Przedsiębiorcy 2017

Piłkarska Elbląska Liga Amatorów (PELA) HYDROBUD Regulamin rozgrywek piłkarskich Sezon 2015/ Piłkarska Elbląska Liga Amatorów

REGULAMIN TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są w terminie do 1 czerwca 2014 roku pod adresem mailowym:

REGULAMIN Turnieju Piłki Nożnej Baltic Football Cup 2015 o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka

REGULAMIN OTWOCKIEJ LIGI PIŁKARSKIEJ 1 I 2 LIGA

R E G U L A M I N Sezon 2014/2015

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu ul. Włodawska 8, Piszczac tel

REGULAMIN Luzińskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej

TOWARZYSKI TURNIEJ SIATKÓWKI MIĘDZYZAKŁADOWEJ

Regulamin IRZYK CUP. Roczniki Organizatorzy: UKS Bemowska Szkoła Sportu IRZYK, Kamil Marczak, Sebastian Groszek 2. Terminy turniejów:

ZASADY UCZESTNICTWA W TURNIEJU PRZEPISY I ZASADY GRY

REGULAMIN JESIENNEGO CHARYTATYWNEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR PRZECHODNI STAROSTY GLIWICKIEGO

Regulamin I Europejskiego Turnieju Piłki Nożnej

REGULAMIN VIII TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ SOŁECTW Z OKAZJI OTWARCIA SEZONU O PUCHAR WÓJTA GMINY OLSZEWO-BORKI

III MISTRZOSTWA GMINY WYRZYSK W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ KOBIET

REGULAMIN ORLIKOWEJ LIGI MISTRZÓW ŁÓDZKIE 2011

REGULAMIN ROZGRYWEK LIGI PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY STĘŻYCA na sezon 2010/2011 r.

REGULAMIN LIGI ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO 2015/2016

Regulamin Młodzieżowego Turnieju Siatkówki 2016

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie

REGULAMIN LIGI ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO 2017/1018

REGULAMIN TURNIEJU O PUCHAR BURMISTRZA GŁOGOWA MAŁOPLSKIEGO

Regulamin III LIGI Kobiet

Regulamin AMATORSKIEJ HALOWEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR BURMISTRZA STRUMIENIA. na sezon 2012/2013 roku.

I MISTRZOSTWA GMINY WYRZYSK W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ KOBIET

II MISTRZOSTWA GMINY WYRZYSK W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ KOBIET

IV HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ POD PATRONATEM STAROSTY POWIATU PABIANICKIEGO ORZEŁ CUP (rocznik 2003 i młodsi) Pabianice r.

LATO 2014 W TORUNIU WAKACJE Z ORLIKIEM na obiektach MOSiR TURNIEJ DZIKICH DRUŻYN TORUŃ 2014 W PIŁCE NOŻNEJ

REGULAMIN ROZGRYWEK W SIATKÓWKĘ OBOWIĄZUJĄCY PODCZAS MIKOŁAJKOWEGO TURNIEJU SIATKÓWKI"

K.S. GÓRNIK JAWORZNO ul. Wojska Polskiego 1, Jaworzno NIP , tel.:, fax. (032) Bank Spółdzielczy :

R E G U L A M I N V Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów

LP Drużyna Z R P BZ BS RB PKT 1. III F II Y IIF/IA I F III T

ROJEWSKA HALOWA LIGA PIŁKI NOŻNEJ VII EDYCJA REGULAMIN NA SEZON 2017/2018

Regulamin SLPP 2016/2017

I TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR WÓJTA GMINY JEDLIŃSK

REGULAMIN XIV TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ o Puchar Burmistrza Łobżenicy z okazji 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

REGULAMIN XII EDYCJI SEZON 2015 / 2016

,,TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

I EDYCJA KOPERNIK CUP w 545 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika Turnieju Piłki Siatkowej Frombork 2018

REGULAMIN TURNIEJU 1

REGULAMIN AMATORSKIEGO TURNIEJU SIATKÓWKI FESTIWAL SPORTU TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DLA AMATORÓW. Kobiet i mężczyzn

Regulamin Mistrzostw Polski Kadetów 7 U16 / OOM

REGULAMIN V EDYCJI GMINNEJ LIGI SIATKÓWKI O PUCHAR BURMISTRZA BLACHOWNI 2013

Regulamin dla dzieci i młodzieży

IV Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej. o Puchar Burmistrza Gminy Rymanów.

I MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA GMINY WYRZYSK W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ MIKSTÓW

TURNIEJ MINI MISTRZOSTWA 2012

8. Drużyna składa się maksymalnie z 10 zawodników.

REGULAMIN GRAND PRIX ZESPOŁÓW MIESZANYCH W SIATKÓWCE Sezon 2018/2019

REGULAMIN. Cieszyńskiej Ligi w Siatkówki 2013/2014

GRZEŚKOWIAK OAZA CUP U11

REGULAMIN MIKOŁAJKOWEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR STAROSTY GLIWICKIEGO

REGULAMIN IV MISTRZOSTW POLSKI FORMACJI MUNDUROWYCH W PIŁCE SIATKOWEJ. Mrzeżyno, dnia r.

REGULAMIN. Aktywne Lato Nowy Korczyn 2016

REGULAMIN TURNIEJ SIATKARSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO POD PATRONATEM STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO 1 Organizatorzy 1. Organizatorami Turnieju Siatkarskiego Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego pod, dalej zwanego Turniejem jest Klub Sportowy Siatkarz Ząbki, zwany dalej Organizatorem. 2. Celem Turnieju Siatkarskiego Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego pod Patronatem Starosty Wołomińskiego jest integracja lokalnej społeczności, promocja sportowej rywalizacji i propagowanie siatkówki jako aktywnego spędzania czasu wolnego. 2 Zgłoszenie do rozgrywek 1 1. Turniej odbędzie się w dniu 20 grudnia 2014 r. 2. W turnieju weźmie udział do 12 drużyn. 3. Drużyna zgłasza się do rozgrywek drogą mailową na adres siatkarzzabki@gmail.com. 4. Zgłoszenie drużyny do rozgrywek wymaga przesłanie zgłoszenia drużyny wraz z liczbą zawodników do Organizatora i przekazania go w formie elektronicznej do dnia 18 grudnia 2014r. 5. W przypadku niezapełnienia limitu drużyn w turnieju będą mogły wziąć udział inne drużyny. O udziale w turnieju zadecyduje kolejność zgłoszeń. 6. Uczestnicy Turnieju nie ponoszą opłat. 7. Zgłoszenie do rozgrywek jest jednoznaczne z deklaracją przestrzegania regulaminu i przepisów gry. 8. W wypadkach nieprzestrzegania regulaminu Turnieju przez drużynę bądź poszczególnych zawodników, Organizatorzy mają prawo do usunięcia zespołu bądź zawodników z rozgrywek bez stosowania innych kar przewidzianych w regulaminie. 9. W Turnieju mogą brać udział tylko zawodnicy, którzy zostali zgłoszeni do rozgrywek zgodnie z regulaminem rozgrywek. 10. W Turnieju mogą brać udział zarówno amatorzy jak i zawodnicy z klubów. 11. Zawodnik może być zgłoszony tylko do jednej drużyny.

12. Zawodnicy mogą być zgłaszani tylko przed rozpoczęciem rozgrywek, najpóźniej na 30 min przed rozpoczęciem rozgrywek. 13. Zawodnicy biorący udział w Turnieju zobowiązani są poddać się wcześniej badaniom lekarskim stwierdzającym ich dobry stan zdrowia. 14. Zawodnicy biorący udział w Turnieju muszą posiadać pisemną zgodę na uczestnictwo od opiekunów prawnych. 15. W Turnieju mogą brać jedynie uczniowie szkół podstawowych klas 4-6. 16. Uczestnicy turnieju zobowiązani są być pod opieką opiekuna lub rodziców. 3 Organizacja rozgrywek 1. Za organizację rozgrywek Turnieju odpowiedzialni są Organizatorzy. 2. Oficjalnym źródłem informacji o rozgrywkach i decyzjach Organizatorów jest strona internetowa http://siatkarzzabki.pl/ i e-maile rozsyłane przez Organizatorów na adresy i numery kontaktowe podane w kartach zgłoszeniowych drużyn. 3. Rozgrywki obejmują: Fazę grupową; Półfinały; Finał i mecz o 3 miejsce. 4. Terminarz rozgrywek ustalany jest przez Organizatorów. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w terminarzu w trakcie rozgrywek. Szczegółowy terminarz uzależniony będzie od liczby zgłoszonych drużyn i zostanie przedstawiony uczestnikom przed Turniejem. 5. Wszystkie wyniki z rundy drużyny wykluczonej z rozgrywek zostają anulowane, jeśli rozegra ona mniej niż 50% meczy w Turnieju, a jeżeli rozegra ich więcej - wyniki zostaną utrzymane, zaś w meczach nierozegranych - zostaną przyznane walkowery dla drużyn przeciwnych. Drużyna, która została wykluczona, sklasyfikowana zostaje na ostatnim miejscu. 6. Wszelkie protesty muszą być składane do Organizatorów w formie pisemnej (osobiście) najpóźniej w ciągu 30 minut od daty meczu/zdarzenia. 7. Na rozpatrzenie protestu i wydanie decyzji Organizatorzy mają maksymalnie 20 minut. 4 Przepisy gry 2 8. Zawodnicy muszą grać w butach przeznaczonych na halę. 9. Organizatorzy zapewniają piłki do rozgrywania spotkań. 10. Drużyna składa się z 3 do 8 zawodników.

11. Na boisku może przebywać maksymalnie 4 zawodników. 12. Mecz może się rozpocząć gdy drużyna dysponuje składem co najmniej trzyosobowym. 13. Ilość zmian jest nieograniczona. 14. Dopuszcza się zmiany powrotne. 15. Każdej drużynie przysługują dwie przerwy na żądanie w każdym secie (nie ma przerw technicznych). 16. Zmiany mogą być dokonywane jedynie podczas przerwy w grze. W przypadku naruszenia tego przepisu gry sędzia ma prawo zastosować odpowiednią karę. 17. Kapitan musi zgłosić się do sędziego przed rozpoczęciem spotkania w celu przeprowadzenia losowania drużyny serwującej. 18. Do rozmowy z arbitrem upoważniony jest kapitan lub trener. 19. Wszystkie zespoły są odpowiedzialne za osoby im towarzyszące. W przypadku niewłaściwego zachowania się osób towarzyszących, Organizatorzy mogą zweryfikować wynik meczu, ukarać drużynę poprzez wykluczenie z Turnieju. 20. W celu ewentualnego sprawdzenia tożsamości każdy zawodnik powinien posiadać przy sobie legitymację lub inny dokument poświadczający tożsamość i wiek. W przypadku braku takiego dokumentu sędzia może nie dopuścić zawodnika do gry. 21. Mecze w fazie grupowej trwają 2 sety (set do 15 pkt. i tie-break do 10 pkt). 22. Mecze: o 3-cie miejsce oraz finał rozgrywane są do dwóch wygranych setów (set do 15 pkt oraz tie-break do 15 pkt). 5 Kary w grze 1. Wymiar kary zależny jest od uznania sędziego, zgodnie z przepisami Polskiej Ligi Siatkówki. 6 Kary organizacyjne 3 1. Walkower to brak wymaganej regulaminem liczby co najmniej 3 zawodników do rozpoczęcia spotkania po upływie 5 minut od daty i godziny rozpoczęcia meczu. 2. Udział w meczu nieuprawnionego do gry zawodnika skutkuje przyznaniem walkowera dla drużyny przeciwnej.

3. Od przyznanego walkowera nie ma odwołania. 4. Wszystkie drużyny zobowiązane są do zachowania czystości i porządku na terenie obiektu, na którym rozgrywane są mecze. 5. Za spowodowanie szkód materialnych na terenie obiektu, na którym rozgrywane są mecze drużyna odpowiada materialnie do wysokości powstałej szkody wg wskazania właściciela obiektu. 6. Za obrażenie zawodników drużyny przeciwnej lub sędziego Organizatorzy mogą ukarać zawodnika bądź drużynę wykluczeniem z rozgrywek. 7. Oprócz wyżej wymienionych kar Organizatorzy mogą stosować jednorazowo karę upomnienia, jeśli uzna za stosowne, że nadzwyczajne złagodzenie kary jest możliwe i uzasadnione. 8. W szczególnych przypadkach, także nieprzewidzianych w niniejszym regulaminie, Organizatorzy mają prawo stosować odpowiednie kary (włącznie z dyskwalifikacją zawodnika lub drużyny). 7 Sędziowanie 1. W wypadku wyjątkowej sytuacji braku sędziego na meczu Organizatorzy mają prawo wyznaczyć do sędziowania inne osoby. 2. Sędzia meczu obowiązany jest sprawdzić dokumenty tożsamości na żądanie kapitana którejkolwiek z grających drużyn - sprawdzenie takie może być dokonane zarówno przed, w przerwie jak i bezpośrednio po zakończeniu spotkania, jednak zgłoszenie to musi nastąpić przed zakończeniem spotkania. 8 Punktacja 4 1. Zespół wygrywający spotkanie otrzymuje za zwycięstwo 3 punkty meczowe (duże punkty) w przypadku wygranej 2:0 lub 3:0 w rundzie finałowej. 2. Zespół przegrywający spotkanie otrzymuje za przegraną 0 punktów meczowych (dużych punktów) w przypadku przegranej 0:2 lub 0:3 w rundzie fianłowej. 3. Zespół wygrywający spotkanie otrzymuje za zwycięstwo 2 punkty meczowe (duże punkty) w przypadku wygranej 2:1. 4. Zespół przegrywający spotkanie otrzymuje za przegraną 1 punktów meczowych (dużych punktów) w przypadku przegranej 1:2. 5. W przypadku walkowera wynik meczu ustala się jako 2:0 oraz 15:0 w każdym secie.

6. Kolejność zespołów po każdej kolejce rozgrywek (tabela) ustalana jest według liczby zdobytych punktów meczowych. 7. W przypadku równej liczby dużych punktów o wyższym miejscu w tabeli decyduje, w kolejności: 1) wyższy stosunek setów zdobytych do setów straconych; 2) wyższy stosunek małych punktów zdobytych do małych punktów straconych. 8. Jeżeli mimo zastosowania powyższych reguł nadal nie można ustalić kolejności, o wyższej pozycji w tabeli decydują bezpośrednie mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami. 9 Postanowienia końcowe 1. W sytuacjach nietypowych bądź nieuwzględnionych w regulaminie Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do własnej interpretacji zaistniałego zdarzenia, włącznie ze zmianą regulaminu. 2. W przypadku niezgłoszenia się wystarczającej liczby zespołów, organizatorzy maja prawo odstąpić od organizacji Turnieju. 3. Do interpretacji powyższego regulaminu uprawnieni są jedynie Organizatorzy. 5