Aktualizacja do systemu Windows 10 przewodnik krok po kroku

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Aktualizacja do systemu Windows 10 przewodnik krok po kroku"

Transkrypt

1 Aktualizacja do systemu Windows 10 przewodnik krok po kroku Co należy sprawdzić przed przystąpieniem do instalacji/aktualizacji systemu Windows do wersji Windows 10 Jak zaktualizować system do systemu Windows 10/Jak zainstalować system Windows 10 Instalacja za pośrednictwem Internetu (Samsung Electronics zaleca instalację internetową) Czysta instalacja z płyty DVD (Dla klientów komercyjnych, których środowisko korporacyjne obsługuje wyłącznie czystą instalację) Instalacja/aktualizacja systemu do Windows 10 nieobsługiwane platformy i urządzenia Znane problemy z instalacją/aktualizacją systemu do Windows 10 Instalacja/aktualizacja systemu do Windows 10 często zadawane pytania Uwaga! Obrazy użyte w niniejszym dokumencie mogą się różnić od rzeczywistości

2 Co należy sprawdzić przed przystąpieniem do instalacji/aktualizacji systemu Windows do wersji Windows 10 [Microsoft] Jak uaktualnić system do Windows 10 Sprawdzenie bieżącej wersji systemu Windows Windows 7: wymagana aktualizacja do Windows 7 SP1 Windows 8/8.1: dokonaj aktualizacji do najnowszej wersji systemu za pomocą usługi Windows Update Jednak aktualizacji systemu Windows 8 do wersji 8.1 należy dokonać za pośrednictwem Windows Store Sprawdzenie wersji systemu Windows [Komputer (kliknij prawym przyciskiem myszy) Właściwości] [Informacje o systemie] Wymagania systemowe Procesor: 1 GHz i więcej Pamięć RAM: 1 GB (32-bitowy) / 2 GB (64-bitowy) Wolne miejsce w pamięci urządzenia: 16 GB (32-bitowy) / 20 GB (64-bitowy) Karta graficzna: Urządzenie zgodne z Microsoft DirectX 9 (wliczając sterownik WDDM) Wyświetlacz:

3 Co należy sprawdzić i przygotować przed instalacją Zaktualizuj komputer do najnowszej wersji. Uruchom aplikację SW Update ( ), aby zaktualizować BIOS, programy i sterowniki do ich najnowszych wersji Pobierz aplikację SW Update : Uruchom usługę Windows Update w celu aktualizacji do najnowszej wersji Windows 7/8.1: Zainstaluj najnowsze aktualizacje za pomocą funkcji Windows Update w Panelu sterowania. Pamiętaj, aby zapisać wszystkie ważne dane na zewnętrznych urządzeniach pamięci masowej, takich jak pamięci USB, zewnętrzne dyski twarde lub foldery sieciowe. W celu uniknięcia utraty danych zaleca się utworzenie kopi zapasowej osobistych ustawień systemu Windows, kontaktów, zdjęć, dokumentów, filmów, muzyki itp. Za pomocą aplikacji Samsung Recovery Solution ( ) można bezpiecznie wykonać kopię zapasową wszystkich informacji na komputerze. W razie jakichkolwiek nieprzewidzianych problemów podczas instalacji można łatwo odzyskać skopiowane dane. Ikony programu mogą różnić się zależnie od wersji Wolne miejsca na urządzeniu pamięci masowej (16 GB (32-bity) lub 20 GB (64-bity)) może być niewystarczające w przypadku uaktualnienia do Windows 10. Zaleca się usunięcie nieużywanych programów przed aktualizacją. Produktów dla komputerów PC nie będzie można wymienić lub zwrócić po uaktualnieniu do systemu Windows 10, a za zlecenia serwisowe będzie naliczana opłata.

4 Uwaga Ustawienia systemu Windows, pliki osobiste oraz niektóre używane aplikacje zostaną zachowane w obecnym stanie nawet po dokonaniu aktualizacji. Jeśli wcześniej używany język systemu Windows nie może zostać użyty w zakładce wymagań systemowych, podczas aktualizacji w obecnym stanie zostaną zachowane jedynie osobiste pliki (tzn. aplikacje i ustawienia systemu Windows nie zostaną zachowane). Zapytania dotyczące pobierania, instalacji i strony internetowej można zgłaszać na stronie obsługi klienta firmy Microsoft (http://windows.com) Uwaga 1! Ponieważ podczas instalacji partycja instalacyjna zostaje sformatowana, wszystkie dane na tej partycji zostaną usunięte. Należy pamiętać o zapisaniu ważnych danych na zewnętrznych urządzeniach pamięci masowej. Szczegółowe informacje na temat tworzenia kopii zapasowych można znaleźć w sekcji Co należy sprawdzić i przygotować przed instalacją. Uwaga 2! Firma Samsung Electronics nie sprzedaje, ani nie zapewnia płyty DVD z systemem Windows 10.

5 Jak zainstalować system Windows 10/Jak zaktualizować system do wersji Windows 10 Instalacja za pośrednictwem internetu (Metoda 1) Aktualizacja używanego komputera Ustawienia systemu Windows, pliki osobiste oraz niektóre używane aplikacje zostaną zachowane w obecnym stanie nawet po dokonaniu aktualizacji 1. Podłącz zasilacz 2. Połącz z Internetem 3. Uruchom aplikację SW Update, aby zaktualizować BIOS, programy i sterowniki do ich najnowszych wersji 4. Uruchom usługę Windows Update w celu aktualizacji do najnowszej wersji Windows 7/8.1: zainstaluj najnowsze aktualizacje za pomocą funkcji Windows Update w Panelu sterowania. 5. Wybierz opcję Rozpocznij w oknie Windows Update Pobierz niezbędne pliki, zaakceptuj zasady i warunki, a następnie rozpocznij instalację. 6. Zakończ instalację systemu Windows zgodnie z instrukcjami 7. Po zakończeniu instalacji uruchom aplikację SW Update ( ), aby zaktualizować BIOS, programy i sterowniki do ich najnowszych wersji

6 (Metoda 2) Aktualizacja podczas rejestracji użytkownika Podczas pierwszej rejestracji, korzystając z systemu Windows 7 lub Windows 8.1 można dokonać aktualizacji do systemu Windows Włącz komputer. 2. Zarejestruj się jako użytkownik na zakupionym komputerze z Windows 7/Windows Dokonaj instalacji zgodnie z instrukcjami dostępnymi podczas rejestracji użytkownika. Należy wybrać połączenie internetowe w kroku wyboru połączenia internetowego. 4. Na ekranie rejestracji użytkownika, wybierz opcję Uaktualnij. 5. Po zakończeniu instalacji systemu Windows zostanie automatycznie zainstalowana najnowsza wersja systemu Windows. 6. Proces wygląda tak samo, jak w przypadku przedstawionym w sekcji Aktualizacja używanego komputera od kroku nr 5.

7 Jak zainstalować system Windows 10/Jak zaktualizować system do wersji Windows 10 Czysta instalacja z płyty DVD (Metoda 3) Instalacja z płyty DVD po zalogowaniu się w systemie Windows (dla specjalnych klientów komercyjnych) Przygotowanie instalacyjnej płyty DVD Windows 10 zakupionej u firmy Microsoft lub w handlu detalicznym 1. Włóż płytę DVD z systemem Windows 10 do napędu, a następnie poczekaj na automatyczne uruchomienie Jeżeli instalator nie zostanie uruchomiony automatycznie, kliknij dwukrotnie plik setup.exe ( ) na płycie DVD 2. Wybierz opcję Download and install updates (recommended) (Pobierz i zainstaluj aktualizacje (zalecane)), a następnie przycisk Dalej 3. Podaj swój klucz produktu Windows 10 i kliknij przycisk Dalej 4. Kliknij przycisk Zgadzam się przy licencji użytkownika, a następnie, w oknie przygotowania do zakończenia instalacji kliknij opcję Wybierz elementy do zachowania 5. Wybierz Nic, a następnie kliknij przycisk Dalej 6. Zakończ instalację systemu Windows zgodnie z instrukcjami 7. Po wprowadzeniu podstawowych ustawień uruchom aplikację SW Update ( ), aby zaktualizować BIOS, programy i sterowniki do ich najnowszych wersji Uwaga! Czysta instalacja nie jest obsługiwana w niektórych modelach (działa na 32-bitowych systemach operacyjnych).

8 (Metoda 4) Instalacja systemu Windows 10 z płyty DVD podczas rozruchu komputera (dla specjalnych klientów komercyjnych) Przygotowanie instalacyjnej płyty DVD Windows 10 zakupionej u firmy Microsoft lub w handlu detalicznym Uwaga: Jeśli wystąpią problemy podczas rozruchu systemu z płyty DVD, należy zapoznać się z sekcją (Uwagi) Jeżeli nie działa rozruch z płyty DVD 1. Włóż płytę DVD z systemem Windows 10 do napędu, a następnie włącz zasilanie komputera 2. Naciśnij klawisz F10 i wybierz napęd DVD z listy urządzeń do rozruchu Ewentualnie naciśnij klawisz F2, aby wejść do ustawień biosu i ustaw napęd DVD jako pierwsze urządzenie rozruchowe 3. Po wyświetleniu komunikatu Press any key to boot from the CD or DVD (Naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić komputer z dysku CD lub DVD) naciśnij dowolny klawisz. 4. Przejdź do ekranu instalacji systemu Windows 10 po ponownym uruchomieniu 5. Wybierz język, czas, typ klawiatury, z którego będziesz korzystać i kliknij przycisk Dalej 6. Kliknij przycisk Zainstaluj, aby rozpocząć instalację 7. Podaj swój klucz produktu Windows 10 i kliknij przycisk Dalej 8. Zaznacz pole zgody na warunki korzystania, a następnie kliknij przycisk Dalej Uwaga! Czysta instalacja nie jest obsługiwana w niektórych modelach (działa na 32-bitowych systemach operacyjnych).

9 9. Wybierz opcję Niestandardowa: tylko zainstaluj system Windows (zaawansowane) Twoje pliki, ustawienia i programy nie zostaną zachowane. 10. Wybierz partycję, na której chcesz zainstalować system Windows 10, a następnie wybierz opcję Formatuj 11. Wybierz przycisk OK w oknie ostrzeżenia o utracie danych 12. Gdy formatowanie zostanie zakończone, kliknij przycisk Dalej, aby rozpocząć instalację 13. Zakończ instalację systemu Windows zgodnie z instrukcjami, a następnie ponownie uruchom komputer 14. Po ponownym uruchomieniu skonfiguruj podstawowe ustawienia systemu Windows 15. Po dokonaniu podstawowych ustawień uruchom aplikację SW Update ( ), aby zaktualizować BIOS, programy i sterowniki do ich najnowszych wersji Uwaga! Czysta instalacja nie jest obsługiwana w niektórych modelach (działa na 32-bitowych systemach operacyjnych).

10 (Uwagi) Jeżeli nie działa rozruch z płyty DVD Ustawienie informacji biosu tak, aby rozruch komputera następował z dysku DVD 1. Włóż płytę DVD z systemem Windows 10, a następnie uruchom komputer 2. Włącz zasilanie komputera, a następnie natychmiast naciśnij klawisz F2 od 4 do 5 razy, aby przejść do systemu BIOS 3. Wyłącz tryb Fast (Szybki) systemu BIOS Uwaga! Ekran może wyglądać inaczej, w zależności od specyfikacji systemu 4. Naciśnij klawisz F10, aby zapisać ustawienia biosu i opuścić ekran ustawień

11 Instalacja/aktualizacja systemu do Windows 10 nieobsługiwane platformy i urządzenia Poniżej znajduje się lista platform, które nie zapewniają pomocy technicznej lub zapewniają ograniczone wsparcie dla sterowników oprogramowania. Kategoria Lista Chipset Intel AMD Piąta generacja procesorów Intel Core (procesory Broadwell) dla konfiguracji z 32-bitowym systemem operacyjnym Czwarta generacja procesorów Intel Core (procesory Haswell) dla konfiguracji z 32-bitowym systemem operacyjnym Trzecia generacja procesorów Intel Core (procesory Ivy Bridge) Druga generacja procesorów Intel Core (procesory Sandy Bridge) Trzecia generacja procesorów Intel Core (procesory Mahobay) Druga generacja procesorów Intel Core (procesory Sugarbay) Procesory Intel Pentium / procesory Intel Celeron (Baytrail-M) Procesory Intel Atom (Clovertrail) Procesor czterordzeniowy AMD dla konfiguracji z 32-bitowym systemem operacyjnym AMD A6-5200M APU z kartą graficzną Radeon HD8400 APU (Kabini) dla konfiguracji z 32-bitowym systemem operacyjnym AMD A M APU z kartą graficzną AMD Radeon HD 7660G (Comal) AMD A8-4500M APU z kartą graficzną AMD Radeon HD 7640G (Comal) AMD A6-4400M APU z kartą graficzną AMD Radeon HD 7520G (Comal) AMD A4-4300M APU z kartą graficzną AMD Radeon HD 7420G (Comal) AMD A M APU z kartą graficzną AMD Radeon HD 7660G (Comal) AMD A8-4557M APU z kartą graficzną AMD Radeon HD 7640G (Comal) AMD A6-4455M APU z kartą graficzną AMD Radeon HD 7500G (Comal) AMD A4-4355M APU z kartą graficzną AMD Radeon HD 7400G (Comal) AMD E APU z kartą graficzną Radeon HD7340 (Brazos) AMD E APU z kartą graficzną Radeon HD7340 (Brazos) AMD E APU z kartą graficzną Radeon HD7310 (Brazos) AMD E APU z kartą graficzną Radeon HD7310 (Brazos) Urządzenie Intel WiMAX 6250, Intel WiMAX 6150 Adapter sieci WLAN Qualcomm Atheros AR6004 Sterownik Qualcomm Atheros Bluetooth UART Transport Adapter Broadcom abgn Wireless SDIO Sterownik magistrali szeregowej Broadcom wykorzystujący moduł wyliczający magistrali UART NXP NearFieldProximity Provider Czujnik geolokalizacji Broadcom GNSS Kontroler sieci Ethernet Marvell Yukon 88E8075 Family PCI-E Gigabit Technologia Intel Smart Connect Technologia Intel Rapid Start Globe Trotter MO40x interfejs modemu Globe Trotter MO67xx interfejs modemu Modem 9245 Gobi 2000 HS-USB Modem SAMSUNG HSPA Modem Samsung HSPA DataCard Modem bezprzewodowy Samsung Kiera2 Interfejs sieciowy Samsung LTE DataCard Mobilna sieć szerokopasmowa Samsung LTE Modem 3G HUAWEI Mobile Connect TELEFON HUAWEI Bezprzewodowy czujnik lokalizacji EM7700, Sierra Adapter sieci szerokopasmowej LTE Mobile Adapter sieci szerokopasmowej LTE Mobile, modułowy czujnik lokalizacji AMTelecom Należy zwrócić uwagę, że treści w tej tabeli mogą ulec zmianie.

12 Znane problemy z instalacją/aktualizacją systemu Windows 10 Element Wersja, w przypadku której występuje problem Poprzedni system operacyjny IntelliMemory Wszystkie wersje Windows 7/8/8.1 Objawy i przyczyny problemu Rozdzielczość Kroki do podjęcia Niekompatybilny z Windows 10; wydajność systemu spada po uaktualnieniu Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz IntelliMemory > Odinstaluj ExpressCache Wszystkie wersje Windows 7/8/8.1 Niekompatybilny z Windows 10; wydajność systemu spada po uaktualnieniu Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz ExpressCache > Odinstaluj Easy File Share Wszystkie wersje Windows 7 Quick Starter Wszystkie wersje Windows 7/8/8.1 Samsung Link x Windows 8/8.1 Samsung Link 2.0.x.x Windows 8.1 Samsung Story Wszystkie wersje Windows 8 Niekompatybilny z Windows 10; nie uruchamia się 1. Podobnie jak w przypadku menu Start w systemie Windows 10; dezorientacja podczas korzystania 2. Nie działa prawidłowo podczas przeciągania i upuszczania uniwersalnej aplikacji systemu Windows 10 w celu zadokowania Podczas uruchamiania aplikacji Samsung Link po aktualizacji do systemu Windows 10, po kliknięciu przycisku i <Install> (Instaluj) oraz komunikatu <Install Samsung Link Service> (Zainstaluj usługę Samsung Link), instalacja nie zostaje doprowadzona do końca z powodu problemu zgodności z Microsoft Edge. Sterownik sieci LAN firmy Marvell w modelu AIO nie jest kompatybilny z systemem Windows 10, dlatego funkcja zdalnego uruchamiania komputera nie jest obsługiwana Niekompatybilny z Windows 10; działa nieprawidłowo Aktualizacja do Samsung Link 2.0 Funkcja ta jest automatycznie wyłączana Panel sterowania > Programy i funkcje > wybierz Easy File Share > Odinstaluj Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz Quick Starter > Odinstaluj 1. Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz Samsung Link > Odinstaluj 2. Wybierz i zainstaluj Samsung Link w programie Samsung SW Update Użyj wcześniej używanej wersji systemu Windows Start > Wszystkie programy > kliknij prawym przyciskiem myszy program Samsung Story > Usuń SideSync Windows 8/ Niekompatybilny z Windows 10; nie przechodzi do pulpitu po uruchomieniu SideSync w środowisku wirtualnego pulpitu 2. Czasami przestaje działać na wielu wirtualnych pulpitach podczas udostępniania klawiatury i myszy. 1. Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz SideSync > Odinstaluj 2. Panel sterowania > Programy i funkcje > wybierz Phone Screen Sharing > Odinstaluj ArcSoft TV Windows 8/ bity Niekompatybilny z Windows 10; ekran zawiesza się lub program zamyka się po aktualizacji Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz ArcSoft TV 5.0 > Odinstaluj

13 Element Wersja, w przypadku której występuje problem Poprzedni system operacyjny Objawy i przyczyny problemu Rozdzielczość Kroki do podjęcia TotalMedia Theatre DVD Wszystkie wersje Windows 8/ bity Niekompatybilny z Windows 10; czasami po aktualizacji pojawia się szary ekran i nie można odtwarzać filmów na DVD Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz TotalMedia Theatre > Odinstaluj TotalMedia Record Wszystkie wersje Windows 8/ bity Niekompatybilny z Windows 10; nagrywanie płyt CD nie działa po aktualizacji, a następnie użyj funkcji nagrywania dysku CD dostępnej w systemie Windows Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz TotalMedia Record > Odinstaluj 2. Użyj funkcji wbudowanej w system Windows 10 S Player+ Wszystkie wersje Windows 8/8.1 Niekompatybilny z Windows 10; brak możliwości odtwarzania filmów po aktualizacji Start > Wszystkie programy > kliknij prawym przyciskiem myszy program S Player+ > Usuń S PhotoStudio Wszystkie wersje Windows 8/8.1 Niekompatybilny z Windows 10; brak wyświetlania miniatur po aktualizacji Start > Wszystkie programy > kliknij prawym przyciskiem myszy program S PhotoStudio > Usuń S Camera+ Wszystkie wersje Windows 8/8.1 Niekompatybilny z Windows 10; brak możliwości robienia zdjęć po aktualizacji Start > Wszystkie programy > kliknij prawym przyciskiem myszy program S Camera+ > Usuń S Player Wszystkie wersje Windows 8/8.1 Niekompatybilny z Windows 10; brak możliwości odtwarzania filmów po aktualizacji Start > Wszystkie programy > kliknij prawym przyciskiem myszy program S Player > Usuń S Gallery Wszystkie wersje Windows 8/8.1 Niekompatybilny z Windows 10; brak możliwości robienia zdjęć i brak wyświetlania miniatur po aktualizacji Start > Wszystkie programy > kliknij prawym przyciskiem myszy program S Gallery > Usuń S Camera Wszystkie wersje Windows 8/8.1 Niekompatybilny z Windows 10; brak możliwości robienia zdjęć i brak wyświetlania miniatur po aktualizacji Start > Wszystkie programy > kliknij prawym przyciskiem myszy program S Camera > Usuń Sterownik DPTF 110S1J/110S1Q Windows 7 Metoda sterowania wytwarzaniem ciepła z Użycie i ograniczenia systemu Windows 7 zostaje zmieniona po użycia aplikacji aktualizacji do systemu Windows 10, więc na Samsung SW Update sterowniku pojawia się żółty wykrzyknik. Nie spowoduje to problemu, ponieważ metoda sterowania pozostanie taka sama jak dla systemu Windows 7. Rozwiązanie będzie wspierane w czwartym kwartale 2015 roku.

14 Element Wersja, w przypadku której występuje problem Poprzedni system operacyjny TPM (Infineon TPM wer Windows 8/8.1 Professional Package) Objawy i przyczyny problemu Rozdzielczość Kroki do podjęcia Oprogramowanie Infineon TPM Professional Package nie jest obsługiwane w systemie Windows 10. Może wystąpić komunikat o błędzie TPM powodującym brak możliwości otwierania zaszyfrowanych plików. Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz Infineon TPM > Odinstaluj TPM (Embassy Security Center) wer , wer Windows 7/8/8.1 Pakiet Embassy Security Center nie jest obsługiwany w systemie Windows 10. Może wystąpić komunikat o błędzie TPM powodującym brak możliwości otwierania zaszyfrowanych plików. Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz Embassy TPM Application > Odinstaluj Bluetooth Wszystkie wersje Windows 7/8/8.1 (Qualcomm Atheros) Zmieniono uruchamiany stos na Microsoft Bluetooth w systemie Windows 10; funkcje A2DP Sink (głośnik Bluetooth) i HFP HF (telefon głośnomówiący) został usunięte Ograniczenia Jeśli funkcje A2DP Sink i HFP HF są potrzebne, użytkownik nie powinien uaktualniać systemu do Windows 10 Bluetooth (Intel) Wszystkie wersje Windows 7 W systemie Windows 10 zmieniono uruchamiany stos na Microsoft Bluetooth zamiast Intel (Motorola) Bluetooth Stack; funkcja A2DP Sink (głośnik Bluetooth) została usunięta w sterowniku dla systemu Windows 10 Ograniczenia Jeśli funkcja A2DP Sink jest potrzebna, użytkownik nie powinien uaktualniać systemu do Windows 10 Panel dotykowy Wszystkie wersje Windows 7 32-bit Sterownik szyny Intel I2C nie jest obsługiwany w systemie Windows 10 w Ograniczenia wersji 32-bitowej; panel dotykowy nie działa. Nie zaleca się aktualizacji systemów do Windows 10 Panel dotykowy Wszystkie wersje Windows bitowy Czasami panel dotykowy nie działa lub działa nawet w przypadku, gdy zostanie wyłączony (Fn+F5) Usuń urządzenie wejściowe Samsung I2C w Menedżerze urządzeń Menedżer urządzeń > Urządzenia interfejsu HID > kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie Samsung I2C, a następnie usuń je Panel dotykowy NT110S (układ BayTrail-M) Windows 7 Sterownik szyny Intel I2C dla układu BayTrail-M nie został uwzględniony w systemie Windows 10; panel dotykowy nie działa Uruchom Windows Update w celu Połącz się z Internetem, a następnie uruchom zainstalowania Windows Update sterownika szyny I2C dla układu BayTrail-M

15 Element Wersja, w przypadku której występuje problem Poprzedni system operacyjny Objawy i przyczyny problemu Rozdzielczość Kroki do podjęcia Dolby Home Theater v Windows 7/8 Oprogramowanie Dolby v4 GUI SW nie działa w systemie Windows 10. Zainstaluj ponownie Dolby GUI SW dla Windows 10 Uruchom aplikację Samsung SW Update. Wybierz opcję Aktualizuj w lewym menu, a następnie wybierz program Dolby GUI SW, aby go zainstalować DolbyDigital Plus Home Theater Windows 8.1 Wersje silnika Dolby w oprogramowaniu Dolby GUI SW i sterowniku audio są niezgodne; wyświetlany jest komunikat o błędzie i funkcja nie działa Zainstaluj ponownie Dolby GUI SW dla Windows 10 Uruchom aplikację Samsung SW Update. Wybierz opcję Aktualizuj w lewym menu, a następnie wybierz program Dolby GUI SW, aby go zainstalować Sterownik TV (MC570/MC770) Wszystkie wersje Windows 7/8/8.1 MC570/MC770 to wycofany moduł TV; osobny sterownik w systemie Windows 10 nie jest obsługiwany Zainstaluj sterownik modułu TV MC570/MC770 dla systemu Windows 10 Uruchom aplikację Samsung SW Update. Wybierz All Software (Wszystkie programy) w lewym menu i wybierz HDTV driver (Sterownik HDTV), aby go zainstalować Sterownik karty Sterownik graficznej zainstalowany za (modele wszystko w pomocą Windows jednym ) Update Windows 7/8/8.1 Po uruchomieniu aktualizacji systemu do Windows 10 monitory podstawowy i dodatkowy modelu AIO zostają zamienione, gdy rejestr zostaje przywrócony; w przypadku wybrania tylko monitora komputera wykorzystywany jest monitor zewnętrzny Zainstaluj sterownik karty graficznej firmy Samsung Samsung SW Update > Install graphics driver (Zainstaluj sterownik karty graficznej) Sterownik karty graficznej Wszystkie wersje Windows 7/8/8.1 Kolaż sterownika nie jest obsługiwany w systemie Windows 10; Graphics properties (Właściwości grafiki) Multiple displays (Wiele ekranów) brak przycisku Collage mode (Tryb kolażu) Ograniczenia Sterownik trybu kolażu zostanie dostarczony za pośrednictwem programu SW Update w 4. kwartale 2015 r. Sterownik przejściówki z USB na DVI Windows 7/8/8.1 Podczas instalowania sterownika przejściówki z USB na DVI (EZnet Ubiquitous) żółty wykrzyknik pojawia się na sterowniku grafiki i nie może być on używany Ograniczenia Zobacz dodatkowe informacje na firmowej stronie internetowej. Urządzenia czujników NXP5441, (NXP *BCM_4751, NearFieldProximity, SDOV2, czujnik DEV_91D0 geolokalizacyjny Broadcom GNSS) Windows 8 Wsparcie sprzętowe niektórych urządzeń, jak np. czujniki NXP i geolokalizacyjne, zostanie wycofane; funkcje NFC i GNSS nie działają w Ograniczenia niektórych modelach komputerów z systemem Windows 10 Nie zaleca się aktualizacji systemów do Windows 10

16 Element Wersja, w przypadku której występuje problem Poprzedni system operacyjny Objawy i przyczyny problemu Rozdzielczość Kroki do podjęcia Funkcja dostosowywania jasności ekranu Nieznane urządzenia (!) Wszystkie wersje Windows 8.1 Wszystkie wersje Windows 7/8/8.1 Zgodność po aktualizacji do systemu Windows 10 nie jest zapewniona; jasność ekranu się nie zmienia Niektóre rozwiązania sprzętowe i oprogramowanie układowe/sterowniki do starszych urządzeń nie są obsługiwane przez system Windows 10; mogą one być oznaczone żółtym znakiem wykrzyknika Błąd wyświetlony w Menedżerze urządzeń Sterowniki Bluetooth są duplikowane w Bluetooth (Intel, Qualcomm Atheros) Niektóre wersje Windows 7/8/8.1 Panel sterowania Programy i funkcje po aktualizacji do systemu Windows 10 Uruchom aplikację Samsung SW Update. Samsung SW Update Wybierz All Software (Wszystkie programy) w korzystanie i lewym menu i zainstaluj najnowszy sterownik. ograniczenia (Mogą istnieć nierozwiązane problemy) Uruchom aplikację Samsung SW Update. Samsung SW Update korzystanie i ograniczenia y Windows 7/8/8.1 Wybierz All Software (Wszystkie programy) w lewym menu i zainstaluj najnowszy sterownik. (Mogą istnieć nierozwiązane problemy) Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz sterownik Bluetooth > Odinstaluj *Jeśli wystąpi błąd podczas usuwania sterownika firmy Intel, kliknij menu naprawy, a następnie usuń sterownik Problemy z oprogramowaniem antywirusowym Wszystkie programy antywirusowe nie Windows 7/8/8.1 dystrybuowane przez Samsung Po aktualizacji do systemu Windows 10 mogą wystąpić błędy z powodu niezweryfikowanych programów antywirusowych Ponów aktualizację po usunięciu odpowiedniego programu antywirusowego WiDi Wszystkie wersje Windows 7 WiDi/Miracast Ustawienia Wszystkie wersje Wszystkie wersje Windows 7/Windows 8.1 Windows 7/Windows 8.1 Aplikacja WiDi nie działa po aktualizacji do systemu Windows 10 Miracast nie łączy się po aktualizacji do systemu Windows 10 lub ekran zamyka się lub nie pojawia się nawet po nawiązaniu połączenia Funkcja mobilnego punktu dostępu w Ustawieniach nie działa Ograniczenia Ograniczenia (Kompatybilność z systemem Windows 10 nie jest zapewniona) Ograniczenia Zainstaluj najnowsze wersje sterowników karty graficznej i bezprzewodowej łączności LAN, a następnie użyj funkcji Miracast w systemie Windows 10 Nie zaleca się aktualizacji do systemu Windows 10, dopóki aplikacja Miracast nie będzie stabilna Nie zaleca się aktualizacji systemów do Windows 10

17 Element Wersja, w przypadku której występuje problem Poprzedni system operacyjny Objawy i przyczyny problemu Rozdzielczość Kroki do podjęcia Centrum pomocy technicznej/biuro pomocy Wszystkie wersje Windows 7/8/8.1 Nie można zapewnić zgodności po aktualizacji do systemu Windows 10; nie uruchamia się Ograniczenia Jeśli chcesz używać tej funkcji, nie aktualizuj systemu do Windows 10 ADP (Absolution Data Protect) Wszystkie wersje Windows 7/8/8.1 Nie można zapewnić zgodności po aktualizacji do systemu Windows 10; nie uruchamia się Ograniczenia Przejdź do strony aby uzyskać informacje dotyczące obsługi i czynności, które należy podjąć. Program Samsung Recovery Solution 5 Wszystkie wersje Windows 7/8 Przestaje pracować po błędzie Funkcja tworzenia kopii zapasowych nie jest oferowana w systemie Windows 10 Samsung SW Update korzystanie i ograniczenia Uruchom aplikację Samsung SW Update, aby zainstalować najnowszą wersję Samsung Recovery Solution 5.7, a następnie, podczas ponownego uruchamiania systemu, naciśnij klawisz F4, gdy pojawi się logo Samsung, aby uruchomić Recovery Solution i przeprowadzić aktualizację. Uaktualnienie do systemu Windows 10 nie jest zalecane, jeśli chcesz używać tej funkcji Recovery 6 Wszystkie wersje Windows 8/8.1 Po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej systemu Windows 10 aplikacja Recovery nie działa lub pojawia się komunikat o błędzie podczas uruchamiania aplikacji Recovery przy użyciu klawisza F4. Funkcja tworzenia kopii zapasowych nie jest oferowana w systemie Windows 10 Samsung SW Update korzystanie i ograniczenia Uruchom aplikację Samsung SW Update, aby zainstalować najnowszą wersję Recovery 6.1, a następnie, podczas ponownego uruchamiania systemu, naciśnij klawisz F4, gdy pojawi się logo Samsung, aby uruchomić Recovery Solution i przeprowadzić aktualizację. Uaktualnienie do systemu Windows 10 nie jest zalecane, jeśli chcesz używać tej funkcji Recovery Wszystkie wersje Windows 8.1 Recovery nie działa po utworzeniu kopii zapasowej systemu Windows 10 Samsung SW Update korzystanie i ograniczenia Uruchom Samsung SW Update, aby zainstalować najnowszą wersję: Recovery 7.2 Uwaga! Informacje o znanych problemach mogą ulec zmianie

18 Instalacja/aktualizacja systemu do Windows 10 często zadawane pytania 1) Pyt.: System zostaje przywrócony do moich poprzednich wersji systemu Windows w trakcie uaktualniania do systemu Windows 10. Odp.: Zainstaluj najnowsze programy i sterowniki za pomocą Windows Update, a następnie spróbuj ponownie. 2) Pyt.: Niektóre programy nie działają prawidłowo po aktualizacji. Odp.: Usuń niedziałające programy, a następnie zainstaluj najnowsze wersje dla systemu Windows 10. Uruchom SW Update, aby zainstalować programy firmy Samsung. Możesz sprawdzić informacje o zgodności programów z systemem Windows 10 tutaj: Uwaga! Niektóre programy mogą nie być zgodne z systemem Windows 10. 3) Pyt.: Aplikacja Samsung SW Update ( ) nie została zainstalowana. Odp.: Można ją pobrać ze strony 4) Pyt.: Jak mogę sprawdzić, jakie urządzenia potrzebują zainstalowanych sterowników systemu Windows 10? Odp.: Uruchom Menedżer urządzeń, naciskając kombinację klawiszy Windows + X, aby wyszukać urządzenia oznaczone wykrzyknikami. 5) Pyt.: Chcę powrócić do poprzedniej wersji systemu Windows. Odp.: Możesz powrócić do poprzedniej wersji systemu za pomocą opcji Przywrócić poprzednią wersję systemu Windows. Menu: Ustawienia systemu Windows > Aktualizacja i przywracanie > Przywracanie > Przywrócić poprzednią wersję systemu Windows Uwaga! Nie można przywrócić poprzedniej wersji, jeśli od czasu modernizacji upłynęło 31 lub więcej dni.

19 6) Pyt.: Czy aktualizacja do systemu Windows 10 jest bezpłatna? Odp.: System Windows 10 jest darmowy przez 1 rok po jego pierwszym wydaniu ( ). 7) Pyt.: Czym jest Edge? Odp.: Jest to nowa przeglądarka w systemie Windows 10. Ponieważ nie obsługuje ona ActiveX i BHO, korzystanie z bankowości online, gier itp. może być ograniczone. 8) Pyt.: Czy Cortana obsługuje wszystkie języki? Odp.: Region i język muszą być dopasowane podczas wstępnego ustawienia systemu Windows 10, aby aplikacja Cortana mogła działać poprawnie. Następujące kraje i języki będą obsługiwane w 2015: angielski (USA), angielski (UK), niemiecki (Niemcy), francuski (Francja), włoski (Włochy), hiszpański (Hiszpania) i chiński uproszczony(chiny). Zapytania odnośnie krajów i języków, które będą dostępne w przyszłości należy kierować do firmy Microsoft. 9) Pyt.: Niektóre aplikacje i urządzenia nie działają poprawnie w systemie Windows 10. Odp.: Aplikacje przeznaczone do pracy w systemie Windows 7/8/8.1 mogą nie działać w systemie Windows 10. Sprawdź stronę internetową producenta aplikacji albo zapytaj w centrum obsługi klienta producenta. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Windows 8.1 instalacja i aktualizacja Zaktualizuj BIOS, aplikacje, sterowniki i uruchom usługę Windows Update Wybierz typ instalacji Zainstaluj

Bardziej szczegółowo

Podręcznik aktualizacji systemu do Windows 8 krok po kroku POUFNE 1/53

Podręcznik aktualizacji systemu do Windows 8 krok po kroku POUFNE 1/53 Podręcznik systemu do Windows 8 krok po kroku POUFNE 1/53 Spis treści 1. 1. Proces konfiguracji systemu Windows 8 2. Wymagania systemowe 3. Przygotowanie 2. Opcje 3. 4. 5. przy 6. 1. Personalizacja 2.

Bardziej szczegółowo

USB 2.0 DVD MAKER INSTRUKCJA OBSŁUGI. Nr produktu 994505. www.conrad.pl. Strona 1 z 6

USB 2.0 DVD MAKER INSTRUKCJA OBSŁUGI. Nr produktu 994505. www.conrad.pl. Strona 1 z 6 INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 994505 USB 2.0 DVD MAKER Strona 1 z 6 Rozdział 1: Instalacja USB 2.0 DVD MAKER 1.1. Zawartość zestawu Wyjmij USB 2.0 DVD MAKER z opakowania i sprawdź, czy wszystkie elementy

Bardziej szczegółowo

Jak uaktualnić komputer firmy TOSHIBA z systemem Windows do systemu Windows 10

Jak uaktualnić komputer firmy TOSHIBA z systemem Windows do systemu Windows 10 Jak uaktualnić komputer firmy TOSHIBA z systemem Windows do systemu Windows 10 Drogi Kliencie! Niniejszy dokument zawiera informacje o tym, jak uaktualnić niektóre komputery lub tablety TOSHIBA z preinstalowanym

Bardziej szczegółowo

Instrukcja aktualizacji Windows 7 do Windows 8 na komputerach ADAX v.0.2

Instrukcja aktualizacji Windows 7 do Windows 8 na komputerach ADAX v.0.2 Instrukcja aktualizacji Windows 7 do Windows 8 na komputerach ADAX v.0.2! Przed przystąpieniem do aktualizacji należy wykonać kopię zapasową ważnych plików Windows. Komputery ADAX wspierają dwa scenariusze

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji oprogramowania pixel-fox

Instrukcja instalacji oprogramowania pixel-fox Instrukcja instalacji oprogramowania pixel-fox Aktualizacja 08/2015 V7 (PL) - Subject to change without notice! Wymagania systemu: Aktualne minimalne wymagania systemowe dla program pixel-fox na PC: -

Bardziej szczegółowo

Kopia zapasowa i odzyskiwanie Podręcznik użytkownika

Kopia zapasowa i odzyskiwanie Podręcznik użytkownika Kopia zapasowa i odzyskiwanie Podręcznik użytkownika Copyright 2008 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows i Windows Vista są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Microsoft

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji oprogramowania pixel-fox

Instrukcja instalacji oprogramowania pixel-fox Instrukcja instalacji oprogramowania pixel-fox Aktualizacja 11/2011 V6 (PL) - Subject to change without notice! Wymagania systemu: Aktualne minimalne wymagania systemowe dla program pixel-fox na PC: -

Bardziej szczegółowo

Karta TV PVR-TV 713X

Karta TV PVR-TV 713X Karta TV PVR-TV 713X SPIS TREŚCI Ver 2.0 Rozdział 1 : Instalacja sprzętowa karty PVR-TV 713X TV...2 1.1 Zawartość opakowania...2 1.2 Wymagania systemowe...2 1.3 Instalacja sprzętu...2 Rozdział 2. Instalacja

Bardziej szczegółowo

Spis treści... 2... 4... 7... 8... 10

Spis treści... 2... 4... 7... 8... 10 Spis treści... 2... 4... 7... 8... 10 Czasem, aby zainstalować najnowszą wersję programu Bitdefender należy odinstalować jego poprzednią wersję. Instalacja najnowszej wersji jest zawsze wskazana nowsze

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI Grand TV USB 2.0

INSTRUKCJA OBSŁUGI Grand TV USB 2.0 INSTRUKCJA OBSŁUGI Grand TV USB 2.0 ROZDZIAŁ 1 1.1 Wstęp Grand TV USB 2.0 to tuner telewizyjny na magistrali USB 2.0. Umożliwia oglądanie audycji telewizyjnych na ekranie notebooka/monitora, jak również

Bardziej szczegółowo

Wymagania systemowe oraz sposób instalacji systemu Lokale Spis treści

Wymagania systemowe oraz sposób instalacji systemu Lokale Spis treści Wymagania systemowe oraz sposób instalacji systemu Lokale Spis treści Wymagania sprzętowe i systemowe :...2 Instalacja dla systemów Windows 32-bit...3 Instalacja dla systemów Windows 64-bit/Linux...6 1

Bardziej szczegółowo

Windows Vista Instrukcja instalacji

Windows Vista Instrukcja instalacji Windows Vista Instrukcja instalacji Zanim będzie można używać maszyny, należy skonfigurować sprzęt i zainstalować sterownik. Proszę przeczytać ten podręcznik szybkiej konfiguracji oraz przewodnik instalacji

Bardziej szczegółowo

Motorola Phone Tools. Krótkie wprowadzenie

Motorola Phone Tools. Krótkie wprowadzenie Motorola Phone Tools Krótkie wprowadzenie Spis treści Minimalne wymagania... 2 Przed instalacją Motorola Phone Tools... 3 Instalowanie Motorola Phone Tools... 4 Instalacja i konfiguracja urządzenia przenośnego...

Bardziej szczegółowo

OTOsuite. Podręcznik instalacji. Polski. Wersja 4.75

OTOsuite. Podręcznik instalacji. Polski. Wersja 4.75 OTOsuite Podręcznik instalacji Polski Wersja 4.75 Wymagania systemowe Procesor o częstotliwości taktowania 1,5 GHz lub wyższej (zalecana 2 GHz) 2 GB pamięci RAM 3,5 GB wolnego miejsca na dysku do zainstalowania

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji oprogramowania pixel-fox

Instrukcja instalacji oprogramowania pixel-fox Instrukcja instalacji oprogramowania pixel-fox Aktualizacja 06/2010 V4.03 (PL) - Subject to change without notice! Wymagania systemu: Aktualne minimalne wymagania systemowe dla program pixel-fox na PC:

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji Zespołu Diagnostycznego Delphi w systemie Vista.

Instrukcja instalacji Zespołu Diagnostycznego Delphi w systemie Vista. Instrukcja instalacji Zespołu Diagnostycznego Delphi w systemie Vista. Przed przejściem do dalszej części niniejszej instrukcji upewnij się, czy modułbluetooth, który jest zamontowany w Twoim urządzeniu

Bardziej szczegółowo

IBM SPSS Statistics dla systemu Windows Instrukcje instalacji (licencja sieciowa)

IBM SPSS Statistics dla systemu Windows Instrukcje instalacji (licencja sieciowa) IBM SPSS Statistics dla systemu Windows Instrukcje instalacji (licencja sieciowa) Przedstawione poniżej instrukcje dotyczą instalowania IBM SPSS Statistics wersji 21 przy użyciu licencja sieciowa. Ten

Bardziej szczegółowo

IBM SPSS Statistics dla systemu Windows Instrukcje dotyczące instalacji (licencja sieciowa)

IBM SPSS Statistics dla systemu Windows Instrukcje dotyczące instalacji (licencja sieciowa) IBM SPSS Statistics dla systemu Windows Instrukcje dotyczące instalacji (licencja sieciowa) Przedstawione poniżej instrukcje dotyczą instalowania IBM SPSS Statistics wersji 19 przy użyciu licencja sieciowa.

Bardziej szczegółowo

Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania

Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania Spis treści 3 Wstęp 3 Co jest potrzebne? 4 Omówienie instalacji 4 Krok 1: Sprawdź dostępność uaktualnień 4 Krok 2: Przygotuj Maca do zainstalowania

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI DRUKARKI. (Dla Windows CP-D70DW/D707DW)

INSTRUKCJA INSTALACJI DRUKARKI. (Dla Windows CP-D70DW/D707DW) INSTRUKCJA INSTALACJI DRUKARKI (Dla Windows CP-D70DW/D707DW) Microsoft, Windows, Windows XP, Windows Vista i Windows 7 są zastrzeżonymi znakami towarowymi Microsoft Corporation w Stanach Zjednoczonych

Bardziej szczegółowo

Samsung Universal Print Driver Podręcznik użytkownika

Samsung Universal Print Driver Podręcznik użytkownika Samsung Universal Print Driver Podręcznik użytkownika wyobraź sobie możliwości Copyright 2009 Samsung Electronics Co., Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten podręcznik administratora dostarczono tylko w

Bardziej szczegółowo

Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania

Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania Spis treści 3 Wstęp 3 Co jest potrzebne? 4 Omówienie instalacji 4 Krok 1: Sprawdź dostępność uaktualnień 4 Krok 2: Przygotuj Maca do zainstalowania

Bardziej szczegółowo

Windows Vista /Windows 7 Instrukcja instalacji

Windows Vista /Windows 7 Instrukcja instalacji Seria drukarek laserowych Windows Vista / 7 Instrukcja instalacji Przed użyciem drukarki należy skonfigurować sprzęt i zainstalować sterowniki. Przeczytaj Podręcznik szybkiej obsługi i niniejszy Przewodnik

Bardziej szczegółowo

IBM SPSS Statistics dla systemu Windows Instrukcje dotyczące instalacji (jeden użytkownik)

IBM SPSS Statistics dla systemu Windows Instrukcje dotyczące instalacji (jeden użytkownik) IBM SPSS Statistics dla systemu Windows Instrukcje dotyczące instalacji (jeden użytkownik) Przedstawione poniżej instrukcje dotyczą instalowania IBM SPSS Statistics wersji 21 przy użyciu licencja dla jednego

Bardziej szczegółowo

Uaktualnianie systemu Windows Vista do systemu Windows 7 W zależności od sprzętu oraz używanej wersji systemu Windows Vista można użyć opcji Uaktualnienie w trakcie instalowania systemu Windows 7 w celu

Bardziej szczegółowo

Expo Composer. www.doittechnology.pl 1. Garncarska 5 70-377 Szczecin tel.: +48 91 404 09 24 e-mail: info@doittechnology.pl. Dokumentacja użytkownika

Expo Composer. www.doittechnology.pl 1. Garncarska 5 70-377 Szczecin tel.: +48 91 404 09 24 e-mail: info@doittechnology.pl. Dokumentacja użytkownika Expo Composer Dokumentacja użytkownika Wersja 1.0 www.doittechnology.pl 1 SPIS TREŚCI 1. O PROGRAMIE... 3 Wstęp... 3 Wymagania systemowe... 3 Licencjonowanie... 3 2. PIERWSZE KROKI Z Expo Composer... 4

Bardziej szczegółowo

Podręcznik instalacji Command WorkStation 5.6 z aplikacjami Fiery Extended Applications 4.2

Podręcznik instalacji Command WorkStation 5.6 z aplikacjami Fiery Extended Applications 4.2 Podręcznik instalacji Command WorkStation 5.6 z aplikacjami Fiery Extended Applications 4.2 Pakiet Fiery Extended Applications Package (FEA) w wersji 4.2 zawiera aplikacje Fiery służące do wykonywania

Bardziej szczegółowo

Karta TV PVR-TV 883 SPIS TREŚCI. Ver 2.0

Karta TV PVR-TV 883 SPIS TREŚCI. Ver 2.0 Karta TV PVR-TV 883 SPIS TREŚCI Ver 2.0 Rozdział 1 : Instalacja sprzętowa karty PVR-TV 883 TV...2 1.1 Zawartość opakowania...2 1.2 Wymagania systemowe...2 1.3 Instalacja sprzętu...2 Rozdział 2. Instalacja

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Karta video USB + program DVR-USB/8F. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

Instrukcja obsługi. Karta video USB + program DVR-USB/8F. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Instrukcja obsługi Karta video USB + program DVR-USB/8F Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Spis treści 1. Wprowadzenie...3 1.1. Opis...3 1.2. Wymagania systemowe...5

Bardziej szczegółowo

UNIFON podręcznik użytkownika

UNIFON podręcznik użytkownika UNIFON podręcznik użytkownika Spis treści: Instrukcja obsługi programu Unifon...2 Instalacja aplikacji Unifon...3 Korzystanie z aplikacji Unifon...6 Test zakończony sukcesem...9 Test zakończony niepowodzeniem...14

Bardziej szczegółowo

Instalacja oprogramowania ESI 20 2.0 oraz konfiguracja

Instalacja oprogramowania ESI 20 2.0 oraz konfiguracja Instalacja oprogramowania ESI 20 2.0 oraz konfiguracja modułu KTS AA/DGP-ASA1-Wö 06/2012 Robert Bosch GmbH 2012. All rights reserved, also regarding any disposal, exploitation, reproduction, editing, Instalacja

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu CMS Dla rejestratorów HANBANG

Instrukcja obsługi programu CMS Dla rejestratorów HANBANG Instrukcja obsługi programu CMS Dla rejestratorów HANBANG 1. Wymagania sprzętowe: Minimalne wymagania sprzętowe: System operacyjny: Windows Serwer 2003 Standard Edition SP2 Baza danych: Mysql5.0 Procesor:

Bardziej szczegółowo

SecureDoc Standalone V6.5

SecureDoc Standalone V6.5 SecureDoc Standalone V6.5 Instrukcja instalacji WinMagic Inc. SecureDoc Standalone Instrukcja Instalacji Spis treści Zanim przystąpisz do instalacji... 3 Tworzenie kopii zapasowej... 3 Wymagania systemowe...

Bardziej szczegółowo

Grand AV USB 2.0 ROZDZIAŁ 1

Grand AV USB 2.0 ROZDZIAŁ 1 INSTRUKCJA OBSŁUGI Grand AV USB 2.0 ROZDZIAŁ 1 1.1 Wstęp Grand AV USB 2.0 to konwerter analogowego sygnału video na magistrali USB 2.0, który pozwala zgrywać materiał video do komputera, a dołączone oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

DVD MAKER USB2.0 Instrukcja instalacji

DVD MAKER USB2.0 Instrukcja instalacji DVD MAKER USB2.0 Instrukcja instalacji Spis treści V1.0 Rozdział1: Instalacja karty telewizyjnej DVD MAKER USB2.0...2 1.1. Zawartość opakowania...2 1.2. Wymagania systemowe...2 1.3. Instalacja sprzętu...2

Bardziej szczegółowo

Wykonywanie kopii zapasowych i odtwarzanie danych Instrukcja obsługi

Wykonywanie kopii zapasowych i odtwarzanie danych Instrukcja obsługi Wykonywanie kopii zapasowych i odtwarzanie danych Instrukcja obsługi Copyright 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation, zarejestrowanym

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji PS Bonus Pack do IBM SPSS Statistics 20 w systemie operacyjnym Windows

Instrukcja instalacji PS Bonus Pack do IBM SPSS Statistics 20 w systemie operacyjnym Windows Instrukcja instalacji PS Bonus Pack do IBM SPSS Statistics 20 w systemie operacyjnym Windows Instalacja PS Bonus Pack Przed przystąpieniem do instalacji PS Bonus Pack należy wcześniej zainstalować program

Bardziej szczegółowo

WPROWADZENIE DO. Instalowania sterowników Nokia Connectivity Cable Drivers

WPROWADZENIE DO. Instalowania sterowników Nokia Connectivity Cable Drivers WPROWADZENIE DO Instalowania sterowników Nokia Connectivity Cable Drivers Spis treści 1. Wprowadzenie...1 2. Wymagania...1 3. Instalowanie Sterowników Nokia Connectivity Cable Drivers...2 3.1 Przed instalacją...2

Bardziej szczegółowo

Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania

Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania Spis treści 4 Wstęp 5 Co jest potrzebne? 6 Instalowanie w skrócie 6 Krok 1: Sprawdzenie uaktualnień 6 Krok 2: Otwarcie Asystenta Boot Camp 6 Krok 3:

Bardziej szczegółowo

IBM SPSS Statistics dla systemu Windows Instrukcje dotyczące instalacji (licencja lokalna)

IBM SPSS Statistics dla systemu Windows Instrukcje dotyczące instalacji (licencja lokalna) IBM SPSS Statistics dla systemu Windows Instrukcje dotyczące instalacji (licencja lokalna) Przedstawione poniżej instrukcje dotyczą instalowania IBM SPSS Statistics wersji 21 przy użyciu licencja lokalna.

Bardziej szczegółowo

SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI

SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI dla systemu Windows Vista SPIS TREśCI Rozdział 1: WYMAGANIA SYSTEMOWE...1 Rozdział 2: INSTALACJA OPROGRAMOWANIA DRUKARKI W SYSTEMIE WINDOWS...2 Instalowanie oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Podłączenie urządzenia. W trakcie konfiguracji routera należy korzystać wyłącznie z przewodowego połączenia sieciowego.

Podłączenie urządzenia. W trakcie konfiguracji routera należy korzystać wyłącznie z przewodowego połączenia sieciowego. Instalacja Podłączenie urządzenia W trakcie konfiguracji routera należy korzystać wyłącznie z przewodowego połączenia sieciowego. Należy dopilnować by nie podłączać urządzeń mokrymi rękami. Jeżeli aktualnie

Bardziej szczegółowo

Wykonywanie kopii zapasowych i odtwarzanie danych Instrukcja obsługi

Wykonywanie kopii zapasowych i odtwarzanie danych Instrukcja obsługi Wykonywanie kopii zapasowych i odtwarzanie danych Instrukcja obsługi Copyright 2007-2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation,

Bardziej szczegółowo

Rozdział 1. Zagadnienia podstawowe

Rozdział 1. Zagadnienia podstawowe Rozdział 1. Zagadnienia podstawowe Ćwiczenia zawarte w tym rozdziale pozwolą poznać zagadnienia związane z rozpoczęciem i zakończeniem pracy w środowisku Windows XP. Omówiony zostanie również nowy mechanizm

Bardziej szczegółowo

Podręcznik instalacji

Podręcznik instalacji Oprogramowanie Fiery Command WorkStation 5.8 z pakietem Fiery Extended Applications 4.4 Pakiet Fiery Extended Applications (FEA) wersja 4.4 obejmuje oprogramowanie Fiery do wykonywania zadań za pomocą

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi urządzenia DS150E z systemem operacyjnym Windows 7. Dangerfield luty 2010 V1.0 Delphi PSS

Instrukcja obsługi urządzenia DS150E z systemem operacyjnym Windows 7. Dangerfield luty 2010 V1.0 Delphi PSS Instrukcja obsługi urządzenia DS150E z systemem operacyjnym Windows 7 Dangerfield luty 2010 V1.0 Delphi PSS 1 SPIS TREŚCI Główne elementy....3 Instrukcje instalacji.......5 Instalacja adaptera Bluetooth.....17

Bardziej szczegółowo

USB HYBRID TV STICK. Instrukcja obsługi. Watch & record Digital TV & Analog TV programs on Your PC! MT4153

USB HYBRID TV STICK. Instrukcja obsługi. Watch & record Digital TV & Analog TV programs on Your PC! MT4153 USB HYBRID TV STICK Watch & record Digital TV & Analog TV programs on Your PC! MT4153 Instrukcja obsługi PL 2 Wprowadzenie Presto! PVR jest rejestratorem wideo w Twoim komputerze. Możesz nagrywać programy

Bardziej szczegółowo

WPROWADZENIE DO. Instalowania sterowników Nokia Connectivity Cable Drivers

WPROWADZENIE DO. Instalowania sterowników Nokia Connectivity Cable Drivers WPROWADZENIE DO Instalowania sterowników Nokia Connectivity Cable Drivers Spis treści 1. Wprowadzenie...1 2. Wymagania...1 3. Instalowanie Sterowników Nokia Connectivity Cable Drivers...1 3.1 Przed instalacją...2

Bardziej szczegółowo

Drogi Kliencie! Przed odzyskaniem/wycofaniem. Możliwość I:

Drogi Kliencie! Przed odzyskaniem/wycofaniem. Możliwość I: Drogi Kliencie! W mało prawdopodobnym przypadku, że po uaktualnieniu do systemu Windows 10 zechcesz wrócić do starszej wersji systemu Windows, masz do wyboru dwie niżej opisane możliwości działania. Możliwość

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Strona 1 z 20

Spis treści. Strona 1 z 20 Spis treści Opcje instalacji... 2 Instalacja DVD... 2 Pobranie ze strony... 2 Instalacja RM Easiteach Next Generation... 3 Instalacja pakietu dodatków Corbis Multimedia... 9 Instalacja głosów narzędzia

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika PCI-x Karta przechwytująca 4xHDMI

Podręcznik użytkownika PCI-x Karta przechwytująca 4xHDMI Podręcznik użytkownika PCI-x Karta przechwytująca 4xHDMI Spis treści 1. Specyfikacja... 3 1.1 Cechy:... 3 1.2 Rozdzielczość wideo na wejściu :... 3 1.3 Zawartość opakowania... 3 1.4 Wymagania systemowe...

Bardziej szczegółowo

Platforma szkoleniowa krok po kroku. Poradnik Kursanta

Platforma szkoleniowa krok po kroku. Poradnik Kursanta - 1 - Platforma szkoleniowa krok po kroku Poradnik Kursanta PORA - 2 - Jeśli masz problemy z uruchomieniem Platformy szkoleniowej warto sprawdzić poprawność poniższych konfiguracji: - 3 - SPRZĘT Procesor

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI URZĄDZENIA

INSTRUKCJA INSTALACJI URZĄDZENIA INSTRUKCJA INSTALACJI URZĄDZENIA Dla urządzeń o numerach seryjnych serii A01000 i E01000 1. Wymagania FiloVox działa na komputerach z systemem operacyjnym Windows 2000, XP lub Windows 2003. Dodatkowo komputer

Bardziej szczegółowo

Aktualizacje oprogramowania Podręcznik użytkownika

Aktualizacje oprogramowania Podręcznik użytkownika Aktualizacje oprogramowania Podręcznik użytkownika Copyright 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation, zarejestrowanym w USA.

Bardziej szczegółowo

Udostępnianie urządzenia USB w sieci...3. Udostępnianie drukarki USB...5. Tworzenie kopii zapasowej komputera Mac z użyciem funkcji Time Machine...

Udostępnianie urządzenia USB w sieci...3. Udostępnianie drukarki USB...5. Tworzenie kopii zapasowej komputera Mac z użyciem funkcji Time Machine... Funkcje dodatkowe Spis treści Udostępnianie urządzenia USB w sieci...3 Udostępnianie drukarki USB...5 Tworzenie kopii zapasowej komputera Mac z użyciem funkcji Time Machine...6 Aplikacja NETGEAR genie...8

Bardziej szczegółowo

Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania

Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania Spis treści 3 Wstęp 4 Co jest potrzebne? 5 Omówienie instalacji 5 Krok 1: Sprawdź dostępność uaktualnień 5 Krok 2: Przygotuj Maca do zainstalowania

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA instalacja landxpert v11

INSTRUKCJA instalacja landxpert v11 Wymagania minimalne do wersji 11: Microsoft Windows 7 32 lub 64-bit Enterprise, Ultimate, Professional lub Home Premium (porównaj wersje Windows 7); Microsoft Windows Vista Enterprise, Business, Ultimate

Bardziej szczegółowo

Statistics dla systemu Windows. Instrukcje dotyczące instalacji (licencja sieciowa)

Statistics dla systemu Windows. Instrukcje dotyczące instalacji (licencja sieciowa) PASW Statistics dla systemu Windows Instrukcje dotyczące instalacji (licencja sieciowa) Przedstawione poniżej instrukcje dotyczą instalowania PASW Statistics 18 przy użyciu licencja sieciowa. Ten dokument

Bardziej szczegółowo

11. Rozwiązywanie problemów

11. Rozwiązywanie problemów 11. Rozwiązywanie problemów Ćwiczenia zawarte w tym rozdziale pokaŝą, jak rozwiązywać niektóre z problemów, jakie mogą pojawić się podczas pracy z komputerem. Windows XP został wyposaŝony w kilka mechanizmów

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI OPROGRAMOWANIA MICROSOFT LYNC 2010 ATTENDEE ORAZ KORZYTANIA Z WYKŁADÓW SYNCHRONICZNYCH

INSTRUKCJA INSTALACJI OPROGRAMOWANIA MICROSOFT LYNC 2010 ATTENDEE ORAZ KORZYTANIA Z WYKŁADÓW SYNCHRONICZNYCH INSTRUKCJA INSTALACJI OPROGRAMOWANIA MICROSOFT LYNC 2010 ATTENDEE ORAZ KORZYTANIA Z WYKŁADÓW SYNCHRONICZNYCH Wstęp Warunkiem uczestnictwa w wykładzie zdalnym jest zainstalowanie na komputerze ucznia uczestnika

Bardziej szczegółowo

IBM SPSS Statistics dla systemu Windows Instrukcje dotyczące instalacji (jeden użytkownik)

IBM SPSS Statistics dla systemu Windows Instrukcje dotyczące instalacji (jeden użytkownik) IBM SPSS Statistics dla systemu Windows Instrukcje dotyczące instalacji (jeden użytkownik) Przedstawione poniżej instrukcje dotyczą instalowania IBM SPSS Statistics wersji 19 przy użyciu licencja dla jednego

Bardziej szczegółowo

Następnie kliknąć prawym klawiszem myszy na Połączenie sieci bezprzewodowej i wybrać Wyłącz.

Następnie kliknąć prawym klawiszem myszy na Połączenie sieci bezprzewodowej i wybrać Wyłącz. Przygotowanie urządzenia: Krok 1 Włączyć i zresetować wzmacniacz sygnału TL-WA850RE do ustawień fabrycznych naciskając i przytrzymując przycisk RESET, który znajduje obok portu LAN tego urządzenia przez

Bardziej szczegółowo

Przeczytaj przed zainstalowaniem Mac OS X

Przeczytaj przed zainstalowaniem Mac OS X Przeczytaj przed zainstalowaniem Mac OS X Przeczytaj ten dokument, zanim zainstalujesz Mac OS X. Zawiera on informacje o obsługiwanych komputerach, wymaganiach systemowych i instalowaniu Mac OS X. Więcej

Bardziej szczegółowo

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu Wprowadzenie Memeo Instant Backup pozwala w łatwy sposób chronić dane przed zagrożeniami cyfrowego świata. Aplikacja regularnie i automatycznie tworzy kopie zapasowe ważnych plików znajdujących się na

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI SYSTEMU NA SERWERZE KROK PO KROKU

INSTRUKCJA INSTALACJI SYSTEMU NA SERWERZE KROK PO KROKU INSTRUKCJA INSTALACJI SYSTEMU NA SERWERZE KROK PO KROKU 1 / 10 Co jest potrzebne do instalacji aplikacji wraz z bazą danych: serwer z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows, posiadający min. 4 GB

Bardziej szczegółowo

Aktualizacje oprogramowania Instrukcja obsługi

Aktualizacje oprogramowania Instrukcja obsługi Aktualizacje oprogramowania Instrukcja obsługi Copyright 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation, zarejestrowanym w USA. Uwagi

Bardziej szczegółowo

Instalacja oprogramowania Rigel Med-eBase dla systemów Windows XP, 7 oraz 8.

Instalacja oprogramowania Rigel Med-eBase dla systemów Windows XP, 7 oraz 8. Nota Aplikacyjna 0037 Instalacja oprogramowania Rigel Med-eBase dla systemów Windows XP, 7 oraz 8. W celu instalacji oprogramowania Rigel Med-eBase należy spełnić minimalne wymagania sprzętowe opisane

Bardziej szczegółowo

Instrukcja aktualizacji oprogramowania modemu Huawei E398 LTE!

Instrukcja aktualizacji oprogramowania modemu Huawei E398 LTE! Instrukcja aktualizacji oprogramowania modemu Huawei E398 LTE! (W_1 z dnia 14.06.2013) UWAGA! Przed rozpoczęciem aktualizacji dokładnie zapoznaj się z niniejszą Instrukcją gdyż nieprawidłowe przeprowadzenie

Bardziej szczegółowo

Program Płatnik 10.01.001. Instrukcja instalacji

Program Płatnik 10.01.001. Instrukcja instalacji Program Płatnik 10.01.001 Instrukcja instalacji S P I S T R E Ś C I 1. Wymagania sprzętowe programu Płatnik... 3 2. Wymagania systemowe programu... 3 3. Instalacja programu - bez serwera SQL... 4 4. Instalacja

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI ROUTERA 4 w 1 - ΩMEGA O700 - WIRELESS N 300M ROUTER.

INSTRUKCJA OBSŁUGI ROUTERA 4 w 1 - ΩMEGA O700 - WIRELESS N 300M ROUTER. INSTRUKCJA OBSŁUGI ROUTERA 4 w 1 - ΩMEGA O700 - WIRELESS N 300M ROUTER. Dziękujemy za zakup bezprzewodowego routera marki ΩMEGA. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby to urządzenie spełniło Twoje oczekiwania.

Bardziej szczegółowo

Instrukcje dotyczące systemu Windows w przypadku drukarki podłączonej lokalnie

Instrukcje dotyczące systemu Windows w przypadku drukarki podłączonej lokalnie Strona 1 z 5 Połączenia Instrukcje dotyczące systemu Windows w przypadku drukarki podłączonej lokalnie Przed instalacją oprogramowania drukarki do systemu Windows Drukarka podłączona lokalnie to drukarka

Bardziej szczegółowo

SKRÓCONA INSTRUKCJA INSTALACJI MODEMU I KONFIGURACJA POŁĄCZENIA Z INTERNETEM NA WINDOWS 8 DLA AnyDATA ADU-510L

SKRÓCONA INSTRUKCJA INSTALACJI MODEMU I KONFIGURACJA POŁĄCZENIA Z INTERNETEM NA WINDOWS 8 DLA AnyDATA ADU-510L SKRÓCONA INSTRUKCJA INSTALACJI MODEMU I KONFIGURACJA POŁĄCZENIA Z INTERNETEM NA WINDOWS 8 DLA AnyDATA ADU-510L Przed rozpoczęciem instalacji przygotuj wszystkie niezbędne elementy wymagane do poprawnej

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacyjna karty PCI Analog TV Card Lite

Instrukcja instalacyjna karty PCI Analog TV Card Lite Instrukcja instalacyjna karty PCI Analog TV Card Lite Spis treści V2.1 Rozdział 1Instalacja sprzętowa karty PCI Analog TV Card Lite... 2 1.1 Zawartość opakowania... 2 1.2 Wymagania systemowe... 2 1.3 Instalacja

Bardziej szczegółowo

Platforma szkoleniowa krok po kroku

Platforma szkoleniowa krok po kroku Platforma szkoleniowa krok po kroku Jeśli masz problemy z uruchomieniem Platformy szkoleniowej warto sprawdzić poprawność poniższych konfiguracji: Minimalne wymagania sprzętowe SPRZĘT Procesor min. 233

Bardziej szczegółowo

Karta Video USB DVR-USB/42

Karta Video USB DVR-USB/42 Karta Video USB DVR-USB/42 Instrukcja użytkownika 1 www.delta.poznan.pl Spis treści 1. Wprowadzenie...3 1.1. Opis...3 1.2. Wymagania systemowe...5 1.3. Specyfikacja systemu...5 2. Instalacja sprzętu...6

Bardziej szczegółowo

AG-220 Bezprzewodowa karta sieciowa USB 802.11a/g

AG-220 Bezprzewodowa karta sieciowa USB 802.11a/g AG-220 Bezprzewodowa karta sieciowa USB 802.11a/g Skrócona instrukcja obsługi Wersja 1.00 Edycja 1 9/2006 Copyright 2006 ZyXEL Communications Corporation. Wszystkie prawa zastrzeŝone ZyXEL AG-220 informacje

Bardziej szczegółowo

Aktualizowanie, tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie oprogramowania

Aktualizowanie, tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie oprogramowania Aktualizowanie, tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie oprogramowania Instrukcja obsługi Copyright 2006 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Microsoft i Windows są zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych

Bardziej szczegółowo

Zainstalowany AutoCAD w pełnej wersji najlepiej Civil lub MAP 2007 lub wyższej.

Zainstalowany AutoCAD w pełnej wersji najlepiej Civil lub MAP 2007 lub wyższej. Wymagania do wersji DEMO: Microsoft Windows 7 32/64 bit Enterprise, Ultimate, Professional lub Home Premium (porównaj wersje Windows 7); Microsoft Windows Vista Enterprise, Business, Ultimate lub Home

Bardziej szczegółowo

Dysk CD (ze sterownikami i podręcznikiem użytkownika) Kabel USB 2.0

Dysk CD (ze sterownikami i podręcznikiem użytkownika) Kabel USB 2.0 Urządzenie działa z systemami operacyjnymi Windows XP, 2000, Me i 98SE. DUB-A2 Szybka karta PCI z 2 portami USB 2.0 Przed rozpoczęciem Do korzystania z urządzenia niezbędne są następujące elementy Windows

Bardziej szczegółowo

Kopia zapasowa i odzyskiwanie

Kopia zapasowa i odzyskiwanie Kopia zapasowa i odzyskiwanie Podręcznik użytkownika Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation, zarejestrowanym w

Bardziej szczegółowo

Karta rejestracji wideo VTV Instrukcja instalacji Edycja 2004-05

Karta rejestracji wideo VTV Instrukcja instalacji Edycja 2004-05 Karta rejestracji wideo VTV Instrukcja instalacji Edycja 2004-05 Spis treści Wprowadzenie ----------------------------------------------------- 1.1 Wymagania sprzętowe -----------------------------------------------------

Bardziej szczegółowo

Instalacja Czytnika Kart GemPc Twin 1.4 dla przeglądarek 32 bitowych dla systemów Windows XP/Vista/2000/7/8 32 bity i 64 bity Wersja 1.

Instalacja Czytnika Kart GemPc Twin 1.4 dla przeglądarek 32 bitowych dla systemów Windows XP/Vista/2000/7/8 32 bity i 64 bity Wersja 1. Instalacja Czytnika Kart GemPc Twin 1.4 dla przeglądarek 32 bitowych dla systemów Windows XP/Vista/2000/7/8 32 bity i 64 bity Wersja 1.4 Spis treści: 1. Wymagania sprzętowe...2 2. Sprawdzenie oraz instalacja

Bardziej szczegółowo

Pierwsze kroki w programie QuarkXPress 10.0.1

Pierwsze kroki w programie QuarkXPress 10.0.1 Pierwsze kroki w programie QuarkXPress 10.0.1 SPIS TREŚCI Spis treści Pokrewne dokumenty...3 Wymagania systemowe...4 Wymagania systemowe: Mac OS X...4 Wymagania systemowe: Windows...4 Instalowanie: Mac

Bardziej szczegółowo

Instalacja. Produkt pokazany na ilustracjach w tej instrukcji to model TD-VG3631. Podłączanie urządzenia

Instalacja. Produkt pokazany na ilustracjach w tej instrukcji to model TD-VG3631. Podłączanie urządzenia Instalacja Najpierw uruchom płytę CD, program instalacyjny przeprowadzi cię krok po kroku przez proces konfiguracji urządzenia. W wypadku problemów z uruchomieniem płyty postępuj według poniższej instrukcji.

Bardziej szczegółowo

Instalacja aplikacji

Instalacja aplikacji 1 Instalacja aplikacji SERTUM... 2 1.1 Pobranie programu z Internetu... 2 1.2 Instalacja programu... 2 1.3 Logowanie... 3 2 Instalacja aplikacji RaportNet... 4 2.1 Pobranie programu z Internetu... 4 2.2

Bardziej szczegółowo

Jak się zalogować do Pocztowy24 Biznes

Jak się zalogować do Pocztowy24 Biznes Jak się zalogować do Pocztowy24 Biznes Wejdź na stronę Banku Pocztowego www.pocztowy.pl. W prawym górnym rogu, na czerwonej belce znajdziesz przycisk Zaloguj się, wybierz go, a następnie wybierz przycisk

Bardziej szczegółowo

Drukarka serii HP LaserJet P2015 Uwagi dotyczące instalacji systemu drukowania

Drukarka serii HP LaserJet P2015 Uwagi dotyczące instalacji systemu drukowania Drukarka serii HP LaserJet P2015 Uwagi dotyczące instalacji systemu drukowania Prawa autorskie i licencja 2006 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Powielanie, adaptacja lub tłumaczenie

Bardziej szczegółowo

Aktualizacje oprogramowania Podręcznik użytkownika

Aktualizacje oprogramowania Podręcznik użytkownika Aktualizacje oprogramowania Podręcznik użytkownika Copyright 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows i Windows Vista są zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych znakami towarowymi firmy Microsoft

Bardziej szczegółowo

Systemy operacyjne i sieci komputerowe. 1 SYSTEMY OPERACYJNE I SIECI KOMPUTEROWE. Etapy uruchamiania systemu

Systemy operacyjne i sieci komputerowe. 1 SYSTEMY OPERACYJNE I SIECI KOMPUTEROWE. Etapy uruchamiania systemu Systemy operacyjne i sieci komputerowe. 1 SYSTEMY OPERACYJNE I SIECI KOMPUTEROWE Etapy uruchamiania systemu 010 2 Systemy operacyjne i sieci komputerowe. Część 010. I. Etapy uruchamiania systemu Windows

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu DS150E. Dangerfield March. 2009V3.0 Delphi PSS

Instrukcja obsługi programu DS150E. Dangerfield March. 2009V3.0 Delphi PSS Instrukcja obsługi programu DS150E 1 SPIS TREŚCI Główne elementy... 3 Instrukcje instalacji.... 5 Konfiguracja Bluetooth.26 Program diagnostyczny...39 Zapis do ECU (OBD)...85 Skanowanie..88 Historia...93

Bardziej szczegółowo

FAQ dla Eee Pad TF201

FAQ dla Eee Pad TF201 FAQ dla Eee Pad TF201 PL6915 Zarządzanie plikami... 2 Jak uzyskać dostęp do danych zapisanych na karcie pamięci microsd, SD i w urządzeniu USB?... 2 Jak przenieść wybrany plik do innego foldera?... 2 Jak

Bardziej szczegółowo

SKRÓCONA INSTRUKCJA INSTALACJI MODEMU I KONFIGURACJA POŁĄCZENIA Z INTERNETEM NA WINDOWS 8 DLA AnyDATA ADU-520L

SKRÓCONA INSTRUKCJA INSTALACJI MODEMU I KONFIGURACJA POŁĄCZENIA Z INTERNETEM NA WINDOWS 8 DLA AnyDATA ADU-520L SKRÓCONA INSTRUKCJA INSTALACJI MODEMU I KONFIGURACJA POŁĄCZENIA Z INTERNETEM NA WINDOWS 8 DLA AnyDATA ADU-520L Przed rozpoczęciem instalacji przygotuj wszystkie niezbędne elementy wymagane do poprawnej

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI

INSTRUKCJA INSTALACJI INSTRUKCJA INSTALACJI TcpMDT ver. 7 Aplitop, 2014 C/ Sumatra, 9 E-29190 MÁLAGA (SPAIN) web: www.aplitop.com e-mail: support@aplitop.com Spis treści Instalacja MDT ver. 7... 3 Wymagania systemowe... 3 Menu

Bardziej szczegółowo

SecureFile. Podręcznik użytkownika

SecureFile. Podręcznik użytkownika SecureFile Podręcznik użytkownika Program SecureFile został opracowany przez firmę Engine ON sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część niniejszej dokumentacji nie może być powielana, przechowywana

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji programu STATISTICA

Instrukcja instalacji programu STATISTICA Instrukcja instalacji programu STATISTICA UWAGA: Program STATISTICA wymaga zarejestrowania licencji, które należy przeprowadzić on-line. Dlatego też przed rozpoczęciem instalacji należy upewnić się, że

Bardziej szczegółowo

DESKTOP Internal Drive. Przewodnik po instalacji

DESKTOP Internal Drive. Przewodnik po instalacji DESKTOP Internal Drive Przewodnik po instalacji Przewodnik po instalacji Seagate Desktop 2013 Seagate Technology LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Seagate, Seagate Technology, logo Wave i FreeAgent to znaki

Bardziej szczegółowo

Wpisany przez Mateusz Ponikowski Czwartek, 01 Listopad 2012 11:37 - Zmieniony Czwartek, 01 Listopad 2012 14:42

Wpisany przez Mateusz Ponikowski Czwartek, 01 Listopad 2012 11:37 - Zmieniony Czwartek, 01 Listopad 2012 14:42 Jeżeli posiadasz komputer z oryginalnym systemem Windows może za niewielkie pieniądze cieszyć się najnowszą edycją "okienek". Microsoft przygotował preferencyjne warunki dla użytkownicy którzy chcąc przesiąść

Bardziej szczegółowo

EM4590R1 Uniwersalny repeater Wi-Fi z funkcją WPS

EM4590R1 Uniwersalny repeater Wi-Fi z funkcją WPS EM4590R1 Uniwersalny repeater Wi-Fi z funkcją WPS 2 POLSKI EM4590R1 - Uniwersalny repeater Wi-Fi z funkcją WPS Spis treści 1.0 Wprowadzenie... 2 1.1 Zawartość opakowania... 2 2.0 Gdzie można umieścić repeater

Bardziej szczegółowo