Aktualizacja do systemu Windows 10 przewodnik krok po kroku

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Aktualizacja do systemu Windows 10 przewodnik krok po kroku"

Transkrypt

1 Aktualizacja do systemu Windows 10 przewodnik krok po kroku Co należy sprawdzić przed przystąpieniem do instalacji/aktualizacji systemu Windows do wersji Windows 10 Jak zaktualizować system do systemu Windows 10/Jak zainstalować system Windows 10 Instalacja za pośrednictwem Internetu (Samsung Electronics zaleca instalację internetową) Czysta instalacja z płyty DVD (Dla klientów komercyjnych, których środowisko korporacyjne obsługuje wyłącznie czystą instalację) Instalacja/aktualizacja systemu do Windows 10 nieobsługiwane platformy i urządzenia Znane problemy z instalacją/aktualizacją systemu do Windows 10 Instalacja/aktualizacja systemu do Windows 10 często zadawane pytania Uwaga! Obrazy użyte w niniejszym dokumencie mogą się różnić od rzeczywistości

2 Co należy sprawdzić przed przystąpieniem do instalacji/aktualizacji systemu Windows do wersji Windows 10 [Microsoft] Jak uaktualnić system do Windows 10 Sprawdzenie bieżącej wersji systemu Windows Windows 7: wymagana aktualizacja do Windows 7 SP1 Windows 8/8.1: dokonaj aktualizacji do najnowszej wersji systemu za pomocą usługi Windows Update Jednak aktualizacji systemu Windows 8 do wersji 8.1 należy dokonać za pośrednictwem Windows Store Sprawdzenie wersji systemu Windows [Komputer (kliknij prawym przyciskiem myszy) Właściwości] [Informacje o systemie] Wymagania systemowe Procesor: 1 GHz i więcej Pamięć RAM: 1 GB (32-bitowy) / 2 GB (64-bitowy) Wolne miejsce w pamięci urządzenia: 16 GB (32-bitowy) / 20 GB (64-bitowy) Karta graficzna: Urządzenie zgodne z Microsoft DirectX 9 (wliczając sterownik WDDM) Wyświetlacz:

3 Co należy sprawdzić i przygotować przed instalacją Zaktualizuj komputer do najnowszej wersji. Uruchom aplikację SW Update ( ), aby zaktualizować BIOS, programy i sterowniki do ich najnowszych wersji Pobierz aplikację SW Update : Uruchom usługę Windows Update w celu aktualizacji do najnowszej wersji Windows 7/8.1: Zainstaluj najnowsze aktualizacje za pomocą funkcji Windows Update w Panelu sterowania. Pamiętaj, aby zapisać wszystkie ważne dane na zewnętrznych urządzeniach pamięci masowej, takich jak pamięci USB, zewnętrzne dyski twarde lub foldery sieciowe. W celu uniknięcia utraty danych zaleca się utworzenie kopi zapasowej osobistych ustawień systemu Windows, kontaktów, zdjęć, dokumentów, filmów, muzyki itp. Za pomocą aplikacji Samsung Recovery Solution ( ) można bezpiecznie wykonać kopię zapasową wszystkich informacji na komputerze. W razie jakichkolwiek nieprzewidzianych problemów podczas instalacji można łatwo odzyskać skopiowane dane. Ikony programu mogą różnić się zależnie od wersji Wolne miejsca na urządzeniu pamięci masowej (16 GB (32-bity) lub 20 GB (64-bity)) może być niewystarczające w przypadku uaktualnienia do Windows 10. Zaleca się usunięcie nieużywanych programów przed aktualizacją. Produktów dla komputerów PC nie będzie można wymienić lub zwrócić po uaktualnieniu do systemu Windows 10, a za zlecenia serwisowe będzie naliczana opłata.

4 Uwaga Ustawienia systemu Windows, pliki osobiste oraz niektóre używane aplikacje zostaną zachowane w obecnym stanie nawet po dokonaniu aktualizacji. Jeśli wcześniej używany język systemu Windows nie może zostać użyty w zakładce wymagań systemowych, podczas aktualizacji w obecnym stanie zostaną zachowane jedynie osobiste pliki (tzn. aplikacje i ustawienia systemu Windows nie zostaną zachowane). Zapytania dotyczące pobierania, instalacji i strony internetowej można zgłaszać na stronie obsługi klienta firmy Microsoft (http://windows.com) Uwaga 1! Ponieważ podczas instalacji partycja instalacyjna zostaje sformatowana, wszystkie dane na tej partycji zostaną usunięte. Należy pamiętać o zapisaniu ważnych danych na zewnętrznych urządzeniach pamięci masowej. Szczegółowe informacje na temat tworzenia kopii zapasowych można znaleźć w sekcji Co należy sprawdzić i przygotować przed instalacją. Uwaga 2! Firma Samsung Electronics nie sprzedaje, ani nie zapewnia płyty DVD z systemem Windows 10.

5 Jak zainstalować system Windows 10/Jak zaktualizować system do wersji Windows 10 Instalacja za pośrednictwem internetu (Metoda 1) Aktualizacja używanego komputera Ustawienia systemu Windows, pliki osobiste oraz niektóre używane aplikacje zostaną zachowane w obecnym stanie nawet po dokonaniu aktualizacji 1. Podłącz zasilacz 2. Połącz z Internetem 3. Uruchom aplikację SW Update, aby zaktualizować BIOS, programy i sterowniki do ich najnowszych wersji 4. Uruchom usługę Windows Update w celu aktualizacji do najnowszej wersji Windows 7/8.1: zainstaluj najnowsze aktualizacje za pomocą funkcji Windows Update w Panelu sterowania. 5. Wybierz opcję Rozpocznij w oknie Windows Update Pobierz niezbędne pliki, zaakceptuj zasady i warunki, a następnie rozpocznij instalację. 6. Zakończ instalację systemu Windows zgodnie z instrukcjami 7. Po zakończeniu instalacji uruchom aplikację SW Update ( ), aby zaktualizować BIOS, programy i sterowniki do ich najnowszych wersji

6 (Metoda 2) Aktualizacja podczas rejestracji użytkownika Podczas pierwszej rejestracji, korzystając z systemu Windows 7 lub Windows 8.1 można dokonać aktualizacji do systemu Windows Włącz komputer. 2. Zarejestruj się jako użytkownik na zakupionym komputerze z Windows 7/Windows Dokonaj instalacji zgodnie z instrukcjami dostępnymi podczas rejestracji użytkownika. Należy wybrać połączenie internetowe w kroku wyboru połączenia internetowego. 4. Na ekranie rejestracji użytkownika, wybierz opcję Uaktualnij. 5. Po zakończeniu instalacji systemu Windows zostanie automatycznie zainstalowana najnowsza wersja systemu Windows. 6. Proces wygląda tak samo, jak w przypadku przedstawionym w sekcji Aktualizacja używanego komputera od kroku nr 5.

7 Jak zainstalować system Windows 10/Jak zaktualizować system do wersji Windows 10 Czysta instalacja z płyty DVD (Metoda 3) Instalacja z płyty DVD po zalogowaniu się w systemie Windows (dla specjalnych klientów komercyjnych) Przygotowanie instalacyjnej płyty DVD Windows 10 zakupionej u firmy Microsoft lub w handlu detalicznym 1. Włóż płytę DVD z systemem Windows 10 do napędu, a następnie poczekaj na automatyczne uruchomienie Jeżeli instalator nie zostanie uruchomiony automatycznie, kliknij dwukrotnie plik setup.exe ( ) na płycie DVD 2. Wybierz opcję Download and install updates (recommended) (Pobierz i zainstaluj aktualizacje (zalecane)), a następnie przycisk Dalej 3. Podaj swój klucz produktu Windows 10 i kliknij przycisk Dalej 4. Kliknij przycisk Zgadzam się przy licencji użytkownika, a następnie, w oknie przygotowania do zakończenia instalacji kliknij opcję Wybierz elementy do zachowania 5. Wybierz Nic, a następnie kliknij przycisk Dalej 6. Zakończ instalację systemu Windows zgodnie z instrukcjami 7. Po wprowadzeniu podstawowych ustawień uruchom aplikację SW Update ( ), aby zaktualizować BIOS, programy i sterowniki do ich najnowszych wersji Uwaga! Czysta instalacja nie jest obsługiwana w niektórych modelach (działa na 32-bitowych systemach operacyjnych).

8 (Metoda 4) Instalacja systemu Windows 10 z płyty DVD podczas rozruchu komputera (dla specjalnych klientów komercyjnych) Przygotowanie instalacyjnej płyty DVD Windows 10 zakupionej u firmy Microsoft lub w handlu detalicznym Uwaga: Jeśli wystąpią problemy podczas rozruchu systemu z płyty DVD, należy zapoznać się z sekcją (Uwagi) Jeżeli nie działa rozruch z płyty DVD 1. Włóż płytę DVD z systemem Windows 10 do napędu, a następnie włącz zasilanie komputera 2. Naciśnij klawisz F10 i wybierz napęd DVD z listy urządzeń do rozruchu Ewentualnie naciśnij klawisz F2, aby wejść do ustawień biosu i ustaw napęd DVD jako pierwsze urządzenie rozruchowe 3. Po wyświetleniu komunikatu Press any key to boot from the CD or DVD (Naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić komputer z dysku CD lub DVD) naciśnij dowolny klawisz. 4. Przejdź do ekranu instalacji systemu Windows 10 po ponownym uruchomieniu 5. Wybierz język, czas, typ klawiatury, z którego będziesz korzystać i kliknij przycisk Dalej 6. Kliknij przycisk Zainstaluj, aby rozpocząć instalację 7. Podaj swój klucz produktu Windows 10 i kliknij przycisk Dalej 8. Zaznacz pole zgody na warunki korzystania, a następnie kliknij przycisk Dalej Uwaga! Czysta instalacja nie jest obsługiwana w niektórych modelach (działa na 32-bitowych systemach operacyjnych).

9 9. Wybierz opcję Niestandardowa: tylko zainstaluj system Windows (zaawansowane) Twoje pliki, ustawienia i programy nie zostaną zachowane. 10. Wybierz partycję, na której chcesz zainstalować system Windows 10, a następnie wybierz opcję Formatuj 11. Wybierz przycisk OK w oknie ostrzeżenia o utracie danych 12. Gdy formatowanie zostanie zakończone, kliknij przycisk Dalej, aby rozpocząć instalację 13. Zakończ instalację systemu Windows zgodnie z instrukcjami, a następnie ponownie uruchom komputer 14. Po ponownym uruchomieniu skonfiguruj podstawowe ustawienia systemu Windows 15. Po dokonaniu podstawowych ustawień uruchom aplikację SW Update ( ), aby zaktualizować BIOS, programy i sterowniki do ich najnowszych wersji Uwaga! Czysta instalacja nie jest obsługiwana w niektórych modelach (działa na 32-bitowych systemach operacyjnych).

10 (Uwagi) Jeżeli nie działa rozruch z płyty DVD Ustawienie informacji biosu tak, aby rozruch komputera następował z dysku DVD 1. Włóż płytę DVD z systemem Windows 10, a następnie uruchom komputer 2. Włącz zasilanie komputera, a następnie natychmiast naciśnij klawisz F2 od 4 do 5 razy, aby przejść do systemu BIOS 3. Wyłącz tryb Fast (Szybki) systemu BIOS Uwaga! Ekran może wyglądać inaczej, w zależności od specyfikacji systemu 4. Naciśnij klawisz F10, aby zapisać ustawienia biosu i opuścić ekran ustawień

11 Instalacja/aktualizacja systemu do Windows 10 nieobsługiwane platformy i urządzenia Poniżej znajduje się lista platform, które nie zapewniają pomocy technicznej lub zapewniają ograniczone wsparcie dla sterowników oprogramowania. Kategoria Lista Chipset Intel AMD Piąta generacja procesorów Intel Core (procesory Broadwell) dla konfiguracji z 32-bitowym systemem operacyjnym Czwarta generacja procesorów Intel Core (procesory Haswell) dla konfiguracji z 32-bitowym systemem operacyjnym Trzecia generacja procesorów Intel Core (procesory Ivy Bridge) Druga generacja procesorów Intel Core (procesory Sandy Bridge) Trzecia generacja procesorów Intel Core (procesory Mahobay) Druga generacja procesorów Intel Core (procesory Sugarbay) Procesory Intel Pentium / procesory Intel Celeron (Baytrail-M) Procesory Intel Atom (Clovertrail) Procesor czterordzeniowy AMD dla konfiguracji z 32-bitowym systemem operacyjnym AMD A6-5200M APU z kartą graficzną Radeon HD8400 APU (Kabini) dla konfiguracji z 32-bitowym systemem operacyjnym AMD A M APU z kartą graficzną AMD Radeon HD 7660G (Comal) AMD A8-4500M APU z kartą graficzną AMD Radeon HD 7640G (Comal) AMD A6-4400M APU z kartą graficzną AMD Radeon HD 7520G (Comal) AMD A4-4300M APU z kartą graficzną AMD Radeon HD 7420G (Comal) AMD A M APU z kartą graficzną AMD Radeon HD 7660G (Comal) AMD A8-4557M APU z kartą graficzną AMD Radeon HD 7640G (Comal) AMD A6-4455M APU z kartą graficzną AMD Radeon HD 7500G (Comal) AMD A4-4355M APU z kartą graficzną AMD Radeon HD 7400G (Comal) AMD E APU z kartą graficzną Radeon HD7340 (Brazos) AMD E APU z kartą graficzną Radeon HD7340 (Brazos) AMD E APU z kartą graficzną Radeon HD7310 (Brazos) AMD E APU z kartą graficzną Radeon HD7310 (Brazos) Urządzenie Intel WiMAX 6250, Intel WiMAX 6150 Adapter sieci WLAN Qualcomm Atheros AR6004 Sterownik Qualcomm Atheros Bluetooth UART Transport Adapter Broadcom abgn Wireless SDIO Sterownik magistrali szeregowej Broadcom wykorzystujący moduł wyliczający magistrali UART NXP NearFieldProximity Provider Czujnik geolokalizacji Broadcom GNSS Kontroler sieci Ethernet Marvell Yukon 88E8075 Family PCI-E Gigabit Technologia Intel Smart Connect Technologia Intel Rapid Start Globe Trotter MO40x interfejs modemu Globe Trotter MO67xx interfejs modemu Modem 9245 Gobi 2000 HS-USB Modem SAMSUNG HSPA Modem Samsung HSPA DataCard Modem bezprzewodowy Samsung Kiera2 Interfejs sieciowy Samsung LTE DataCard Mobilna sieć szerokopasmowa Samsung LTE Modem 3G HUAWEI Mobile Connect TELEFON HUAWEI Bezprzewodowy czujnik lokalizacji EM7700, Sierra Adapter sieci szerokopasmowej LTE Mobile Adapter sieci szerokopasmowej LTE Mobile, modułowy czujnik lokalizacji AMTelecom Należy zwrócić uwagę, że treści w tej tabeli mogą ulec zmianie.

12 Znane problemy z instalacją/aktualizacją systemu Windows 10 Element Wersja, w przypadku której występuje problem Poprzedni system operacyjny IntelliMemory Wszystkie wersje Windows 7/8/8.1 Objawy i przyczyny problemu Rozdzielczość Kroki do podjęcia Niekompatybilny z Windows 10; wydajność systemu spada po uaktualnieniu Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz IntelliMemory > Odinstaluj ExpressCache Wszystkie wersje Windows 7/8/8.1 Niekompatybilny z Windows 10; wydajność systemu spada po uaktualnieniu Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz ExpressCache > Odinstaluj Easy File Share Wszystkie wersje Windows 7 Quick Starter Wszystkie wersje Windows 7/8/8.1 Samsung Link x Windows 8/8.1 Samsung Link 2.0.x.x Windows 8.1 Samsung Story Wszystkie wersje Windows 8 Niekompatybilny z Windows 10; nie uruchamia się 1. Podobnie jak w przypadku menu Start w systemie Windows 10; dezorientacja podczas korzystania 2. Nie działa prawidłowo podczas przeciągania i upuszczania uniwersalnej aplikacji systemu Windows 10 w celu zadokowania Podczas uruchamiania aplikacji Samsung Link po aktualizacji do systemu Windows 10, po kliknięciu przycisku i <Install> (Instaluj) oraz komunikatu <Install Samsung Link Service> (Zainstaluj usługę Samsung Link), instalacja nie zostaje doprowadzona do końca z powodu problemu zgodności z Microsoft Edge. Sterownik sieci LAN firmy Marvell w modelu AIO nie jest kompatybilny z systemem Windows 10, dlatego funkcja zdalnego uruchamiania komputera nie jest obsługiwana Niekompatybilny z Windows 10; działa nieprawidłowo Aktualizacja do Samsung Link 2.0 Funkcja ta jest automatycznie wyłączana Panel sterowania > Programy i funkcje > wybierz Easy File Share > Odinstaluj Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz Quick Starter > Odinstaluj 1. Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz Samsung Link > Odinstaluj 2. Wybierz i zainstaluj Samsung Link w programie Samsung SW Update Użyj wcześniej używanej wersji systemu Windows Start > Wszystkie programy > kliknij prawym przyciskiem myszy program Samsung Story > Usuń SideSync Windows 8/ Niekompatybilny z Windows 10; nie przechodzi do pulpitu po uruchomieniu SideSync w środowisku wirtualnego pulpitu 2. Czasami przestaje działać na wielu wirtualnych pulpitach podczas udostępniania klawiatury i myszy. 1. Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz SideSync > Odinstaluj 2. Panel sterowania > Programy i funkcje > wybierz Phone Screen Sharing > Odinstaluj ArcSoft TV Windows 8/ bity Niekompatybilny z Windows 10; ekran zawiesza się lub program zamyka się po aktualizacji Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz ArcSoft TV 5.0 > Odinstaluj

13 Element Wersja, w przypadku której występuje problem Poprzedni system operacyjny Objawy i przyczyny problemu Rozdzielczość Kroki do podjęcia TotalMedia Theatre DVD Wszystkie wersje Windows 8/ bity Niekompatybilny z Windows 10; czasami po aktualizacji pojawia się szary ekran i nie można odtwarzać filmów na DVD Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz TotalMedia Theatre > Odinstaluj TotalMedia Record Wszystkie wersje Windows 8/ bity Niekompatybilny z Windows 10; nagrywanie płyt CD nie działa po aktualizacji, a następnie użyj funkcji nagrywania dysku CD dostępnej w systemie Windows Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz TotalMedia Record > Odinstaluj 2. Użyj funkcji wbudowanej w system Windows 10 S Player+ Wszystkie wersje Windows 8/8.1 Niekompatybilny z Windows 10; brak możliwości odtwarzania filmów po aktualizacji Start > Wszystkie programy > kliknij prawym przyciskiem myszy program S Player+ > Usuń S PhotoStudio Wszystkie wersje Windows 8/8.1 Niekompatybilny z Windows 10; brak wyświetlania miniatur po aktualizacji Start > Wszystkie programy > kliknij prawym przyciskiem myszy program S PhotoStudio > Usuń S Camera+ Wszystkie wersje Windows 8/8.1 Niekompatybilny z Windows 10; brak możliwości robienia zdjęć po aktualizacji Start > Wszystkie programy > kliknij prawym przyciskiem myszy program S Camera+ > Usuń S Player Wszystkie wersje Windows 8/8.1 Niekompatybilny z Windows 10; brak możliwości odtwarzania filmów po aktualizacji Start > Wszystkie programy > kliknij prawym przyciskiem myszy program S Player > Usuń S Gallery Wszystkie wersje Windows 8/8.1 Niekompatybilny z Windows 10; brak możliwości robienia zdjęć i brak wyświetlania miniatur po aktualizacji Start > Wszystkie programy > kliknij prawym przyciskiem myszy program S Gallery > Usuń S Camera Wszystkie wersje Windows 8/8.1 Niekompatybilny z Windows 10; brak możliwości robienia zdjęć i brak wyświetlania miniatur po aktualizacji Start > Wszystkie programy > kliknij prawym przyciskiem myszy program S Camera > Usuń Sterownik DPTF 110S1J/110S1Q Windows 7 Metoda sterowania wytwarzaniem ciepła z Użycie i ograniczenia systemu Windows 7 zostaje zmieniona po użycia aplikacji aktualizacji do systemu Windows 10, więc na Samsung SW Update sterowniku pojawia się żółty wykrzyknik. Nie spowoduje to problemu, ponieważ metoda sterowania pozostanie taka sama jak dla systemu Windows 7. Rozwiązanie będzie wspierane w czwartym kwartale 2015 roku.

14 Element Wersja, w przypadku której występuje problem Poprzedni system operacyjny TPM (Infineon TPM wer Windows 8/8.1 Professional Package) Objawy i przyczyny problemu Rozdzielczość Kroki do podjęcia Oprogramowanie Infineon TPM Professional Package nie jest obsługiwane w systemie Windows 10. Może wystąpić komunikat o błędzie TPM powodującym brak możliwości otwierania zaszyfrowanych plików. Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz Infineon TPM > Odinstaluj TPM (Embassy Security Center) wer , wer Windows 7/8/8.1 Pakiet Embassy Security Center nie jest obsługiwany w systemie Windows 10. Może wystąpić komunikat o błędzie TPM powodującym brak możliwości otwierania zaszyfrowanych plików. Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz Embassy TPM Application > Odinstaluj Bluetooth Wszystkie wersje Windows 7/8/8.1 (Qualcomm Atheros) Zmieniono uruchamiany stos na Microsoft Bluetooth w systemie Windows 10; funkcje A2DP Sink (głośnik Bluetooth) i HFP HF (telefon głośnomówiący) został usunięte Ograniczenia Jeśli funkcje A2DP Sink i HFP HF są potrzebne, użytkownik nie powinien uaktualniać systemu do Windows 10 Bluetooth (Intel) Wszystkie wersje Windows 7 W systemie Windows 10 zmieniono uruchamiany stos na Microsoft Bluetooth zamiast Intel (Motorola) Bluetooth Stack; funkcja A2DP Sink (głośnik Bluetooth) została usunięta w sterowniku dla systemu Windows 10 Ograniczenia Jeśli funkcja A2DP Sink jest potrzebna, użytkownik nie powinien uaktualniać systemu do Windows 10 Panel dotykowy Wszystkie wersje Windows 7 32-bit Sterownik szyny Intel I2C nie jest obsługiwany w systemie Windows 10 w Ograniczenia wersji 32-bitowej; panel dotykowy nie działa. Nie zaleca się aktualizacji systemów do Windows 10 Panel dotykowy Wszystkie wersje Windows bitowy Czasami panel dotykowy nie działa lub działa nawet w przypadku, gdy zostanie wyłączony (Fn+F5) Usuń urządzenie wejściowe Samsung I2C w Menedżerze urządzeń Menedżer urządzeń > Urządzenia interfejsu HID > kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie Samsung I2C, a następnie usuń je Panel dotykowy NT110S (układ BayTrail-M) Windows 7 Sterownik szyny Intel I2C dla układu BayTrail-M nie został uwzględniony w systemie Windows 10; panel dotykowy nie działa Uruchom Windows Update w celu Połącz się z Internetem, a następnie uruchom zainstalowania Windows Update sterownika szyny I2C dla układu BayTrail-M

15 Element Wersja, w przypadku której występuje problem Poprzedni system operacyjny Objawy i przyczyny problemu Rozdzielczość Kroki do podjęcia Dolby Home Theater v Windows 7/8 Oprogramowanie Dolby v4 GUI SW nie działa w systemie Windows 10. Zainstaluj ponownie Dolby GUI SW dla Windows 10 Uruchom aplikację Samsung SW Update. Wybierz opcję Aktualizuj w lewym menu, a następnie wybierz program Dolby GUI SW, aby go zainstalować DolbyDigital Plus Home Theater Windows 8.1 Wersje silnika Dolby w oprogramowaniu Dolby GUI SW i sterowniku audio są niezgodne; wyświetlany jest komunikat o błędzie i funkcja nie działa Zainstaluj ponownie Dolby GUI SW dla Windows 10 Uruchom aplikację Samsung SW Update. Wybierz opcję Aktualizuj w lewym menu, a następnie wybierz program Dolby GUI SW, aby go zainstalować Sterownik TV (MC570/MC770) Wszystkie wersje Windows 7/8/8.1 MC570/MC770 to wycofany moduł TV; osobny sterownik w systemie Windows 10 nie jest obsługiwany Zainstaluj sterownik modułu TV MC570/MC770 dla systemu Windows 10 Uruchom aplikację Samsung SW Update. Wybierz All Software (Wszystkie programy) w lewym menu i wybierz HDTV driver (Sterownik HDTV), aby go zainstalować Sterownik karty Sterownik graficznej zainstalowany za (modele wszystko w pomocą Windows jednym ) Update Windows 7/8/8.1 Po uruchomieniu aktualizacji systemu do Windows 10 monitory podstawowy i dodatkowy modelu AIO zostają zamienione, gdy rejestr zostaje przywrócony; w przypadku wybrania tylko monitora komputera wykorzystywany jest monitor zewnętrzny Zainstaluj sterownik karty graficznej firmy Samsung Samsung SW Update > Install graphics driver (Zainstaluj sterownik karty graficznej) Sterownik karty graficznej Wszystkie wersje Windows 7/8/8.1 Kolaż sterownika nie jest obsługiwany w systemie Windows 10; Graphics properties (Właściwości grafiki) Multiple displays (Wiele ekranów) brak przycisku Collage mode (Tryb kolażu) Ograniczenia Sterownik trybu kolażu zostanie dostarczony za pośrednictwem programu SW Update w 4. kwartale 2015 r. Sterownik przejściówki z USB na DVI Windows 7/8/8.1 Podczas instalowania sterownika przejściówki z USB na DVI (EZnet Ubiquitous) żółty wykrzyknik pojawia się na sterowniku grafiki i nie może być on używany Ograniczenia Zobacz dodatkowe informacje na firmowej stronie internetowej. Urządzenia czujników NXP5441, (NXP *BCM_4751, NearFieldProximity, SDOV2, czujnik DEV_91D0 geolokalizacyjny Broadcom GNSS) Windows 8 Wsparcie sprzętowe niektórych urządzeń, jak np. czujniki NXP i geolokalizacyjne, zostanie wycofane; funkcje NFC i GNSS nie działają w Ograniczenia niektórych modelach komputerów z systemem Windows 10 Nie zaleca się aktualizacji systemów do Windows 10

16 Element Wersja, w przypadku której występuje problem Poprzedni system operacyjny Objawy i przyczyny problemu Rozdzielczość Kroki do podjęcia Funkcja dostosowywania jasności ekranu Nieznane urządzenia (!) Wszystkie wersje Windows 8.1 Wszystkie wersje Windows 7/8/8.1 Zgodność po aktualizacji do systemu Windows 10 nie jest zapewniona; jasność ekranu się nie zmienia Niektóre rozwiązania sprzętowe i oprogramowanie układowe/sterowniki do starszych urządzeń nie są obsługiwane przez system Windows 10; mogą one być oznaczone żółtym znakiem wykrzyknika Błąd wyświetlony w Menedżerze urządzeń Sterowniki Bluetooth są duplikowane w Bluetooth (Intel, Qualcomm Atheros) Niektóre wersje Windows 7/8/8.1 Panel sterowania Programy i funkcje po aktualizacji do systemu Windows 10 Uruchom aplikację Samsung SW Update. Samsung SW Update Wybierz All Software (Wszystkie programy) w korzystanie i lewym menu i zainstaluj najnowszy sterownik. ograniczenia (Mogą istnieć nierozwiązane problemy) Uruchom aplikację Samsung SW Update. Samsung SW Update korzystanie i ograniczenia y Windows 7/8/8.1 Wybierz All Software (Wszystkie programy) w lewym menu i zainstaluj najnowszy sterownik. (Mogą istnieć nierozwiązane problemy) Panel sterowania > Programy i funkcje > Wybierz sterownik Bluetooth > Odinstaluj *Jeśli wystąpi błąd podczas usuwania sterownika firmy Intel, kliknij menu naprawy, a następnie usuń sterownik Problemy z oprogramowaniem antywirusowym Wszystkie programy antywirusowe nie Windows 7/8/8.1 dystrybuowane przez Samsung Po aktualizacji do systemu Windows 10 mogą wystąpić błędy z powodu niezweryfikowanych programów antywirusowych Ponów aktualizację po usunięciu odpowiedniego programu antywirusowego WiDi Wszystkie wersje Windows 7 WiDi/Miracast Ustawienia Wszystkie wersje Wszystkie wersje Windows 7/Windows 8.1 Windows 7/Windows 8.1 Aplikacja WiDi nie działa po aktualizacji do systemu Windows 10 Miracast nie łączy się po aktualizacji do systemu Windows 10 lub ekran zamyka się lub nie pojawia się nawet po nawiązaniu połączenia Funkcja mobilnego punktu dostępu w Ustawieniach nie działa Ograniczenia Ograniczenia (Kompatybilność z systemem Windows 10 nie jest zapewniona) Ograniczenia Zainstaluj najnowsze wersje sterowników karty graficznej i bezprzewodowej łączności LAN, a następnie użyj funkcji Miracast w systemie Windows 10 Nie zaleca się aktualizacji do systemu Windows 10, dopóki aplikacja Miracast nie będzie stabilna Nie zaleca się aktualizacji systemów do Windows 10

17 Element Wersja, w przypadku której występuje problem Poprzedni system operacyjny Objawy i przyczyny problemu Rozdzielczość Kroki do podjęcia Centrum pomocy technicznej/biuro pomocy Wszystkie wersje Windows 7/8/8.1 Nie można zapewnić zgodności po aktualizacji do systemu Windows 10; nie uruchamia się Ograniczenia Jeśli chcesz używać tej funkcji, nie aktualizuj systemu do Windows 10 ADP (Absolution Data Protect) Wszystkie wersje Windows 7/8/8.1 Nie można zapewnić zgodności po aktualizacji do systemu Windows 10; nie uruchamia się Ograniczenia Przejdź do strony aby uzyskać informacje dotyczące obsługi i czynności, które należy podjąć. Program Samsung Recovery Solution 5 Wszystkie wersje Windows 7/8 Przestaje pracować po błędzie Funkcja tworzenia kopii zapasowych nie jest oferowana w systemie Windows 10 Samsung SW Update korzystanie i ograniczenia Uruchom aplikację Samsung SW Update, aby zainstalować najnowszą wersję Samsung Recovery Solution 5.7, a następnie, podczas ponownego uruchamiania systemu, naciśnij klawisz F4, gdy pojawi się logo Samsung, aby uruchomić Recovery Solution i przeprowadzić aktualizację. Uaktualnienie do systemu Windows 10 nie jest zalecane, jeśli chcesz używać tej funkcji Recovery 6 Wszystkie wersje Windows 8/8.1 Po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej systemu Windows 10 aplikacja Recovery nie działa lub pojawia się komunikat o błędzie podczas uruchamiania aplikacji Recovery przy użyciu klawisza F4. Funkcja tworzenia kopii zapasowych nie jest oferowana w systemie Windows 10 Samsung SW Update korzystanie i ograniczenia Uruchom aplikację Samsung SW Update, aby zainstalować najnowszą wersję Recovery 6.1, a następnie, podczas ponownego uruchamiania systemu, naciśnij klawisz F4, gdy pojawi się logo Samsung, aby uruchomić Recovery Solution i przeprowadzić aktualizację. Uaktualnienie do systemu Windows 10 nie jest zalecane, jeśli chcesz używać tej funkcji Recovery Wszystkie wersje Windows 8.1 Recovery nie działa po utworzeniu kopii zapasowej systemu Windows 10 Samsung SW Update korzystanie i ograniczenia Uruchom Samsung SW Update, aby zainstalować najnowszą wersję: Recovery 7.2 Uwaga! Informacje o znanych problemach mogą ulec zmianie

18 Instalacja/aktualizacja systemu do Windows 10 często zadawane pytania 1) Pyt.: System zostaje przywrócony do moich poprzednich wersji systemu Windows w trakcie uaktualniania do systemu Windows 10. Odp.: Zainstaluj najnowsze programy i sterowniki za pomocą Windows Update, a następnie spróbuj ponownie. 2) Pyt.: Niektóre programy nie działają prawidłowo po aktualizacji. Odp.: Usuń niedziałające programy, a następnie zainstaluj najnowsze wersje dla systemu Windows 10. Uruchom SW Update, aby zainstalować programy firmy Samsung. Możesz sprawdzić informacje o zgodności programów z systemem Windows 10 tutaj: Uwaga! Niektóre programy mogą nie być zgodne z systemem Windows 10. 3) Pyt.: Aplikacja Samsung SW Update ( ) nie została zainstalowana. Odp.: Można ją pobrać ze strony 4) Pyt.: Jak mogę sprawdzić, jakie urządzenia potrzebują zainstalowanych sterowników systemu Windows 10? Odp.: Uruchom Menedżer urządzeń, naciskając kombinację klawiszy Windows + X, aby wyszukać urządzenia oznaczone wykrzyknikami. 5) Pyt.: Chcę powrócić do poprzedniej wersji systemu Windows. Odp.: Możesz powrócić do poprzedniej wersji systemu za pomocą opcji Przywrócić poprzednią wersję systemu Windows. Menu: Ustawienia systemu Windows > Aktualizacja i przywracanie > Przywracanie > Przywrócić poprzednią wersję systemu Windows Uwaga! Nie można przywrócić poprzedniej wersji, jeśli od czasu modernizacji upłynęło 31 lub więcej dni.

19 6) Pyt.: Czy aktualizacja do systemu Windows 10 jest bezpłatna? Odp.: System Windows 10 jest darmowy przez 1 rok po jego pierwszym wydaniu ( ). 7) Pyt.: Czym jest Edge? Odp.: Jest to nowa przeglądarka w systemie Windows 10. Ponieważ nie obsługuje ona ActiveX i BHO, korzystanie z bankowości online, gier itp. może być ograniczone. 8) Pyt.: Czy Cortana obsługuje wszystkie języki? Odp.: Region i język muszą być dopasowane podczas wstępnego ustawienia systemu Windows 10, aby aplikacja Cortana mogła działać poprawnie. Następujące kraje i języki będą obsługiwane w 2015: angielski (USA), angielski (UK), niemiecki (Niemcy), francuski (Francja), włoski (Włochy), hiszpański (Hiszpania) i chiński uproszczony(chiny). Zapytania odnośnie krajów i języków, które będą dostępne w przyszłości należy kierować do firmy Microsoft. 9) Pyt.: Niektóre aplikacje i urządzenia nie działają poprawnie w systemie Windows 10. Odp.: Aplikacje przeznaczone do pracy w systemie Windows 7/8/8.1 mogą nie działać w systemie Windows 10. Sprawdź stronę internetową producenta aplikacji albo zapytaj w centrum obsługi klienta producenta. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie

Lenovo S20-30 / S20-30 Touch

Lenovo S20-30 / S20-30 Touch Lenovo S20-30 / S20-30 Touch Podręcznik użytkownika Przed rozpoczęciem korzystania z komputera zapoznaj się z informacjami na temat bezpieczeństwa i ważnymi wskazówkami w dołączonych instrukcjach. Uwagi

Bardziej szczegółowo

Lenovo Y70-70 Touch/ Y70-80 Touch

Lenovo Y70-70 Touch/ Y70-80 Touch Lenovo Y70-70 Touch/ Y70-80 Touch Podręcznik użytkownika Przed rozpoczęciem korzystania z komputera zapoznaj się z informacjami na temat bezpieczeństwa i ważnymi wskazówkami w dołączonych instrukcjach.

Bardziej szczegółowo

Lenovo IdeaPad Flex 14/Flex 14D Flex 15/Flex 15D

Lenovo IdeaPad Flex 14/Flex 14D Flex 15/Flex 15D Lenovo IdeaPad Flex 14/Flex 14D Flex 15/Flex 15D Podręcznik użytkownika Przed rozpoczęciem korzystania z komputera zapoznaj się z informacjami na temat bezpieczeństwa i ważnymi wskazówkami w dołączonych

Bardziej szczegółowo

Lenovo Seria Z/P. Podręcznik użytkownika V1.0

Lenovo Seria Z/P. Podręcznik użytkownika V1.0 Lenovo Seria Z/P Podręcznik użytkownika V1.0 Przed rozpoczęciem korzystania z komputer przeczytaj informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz ważne wskazówki zawarte w instrukcjach dołączonych do zestawu.

Bardziej szczegółowo

Lenovo G70-70/G70-80 Z70-80

Lenovo G70-70/G70-80 Z70-80 Lenovo G70-70/G70-80 Z70-80 Podręcznik użytkownika Przed rozpoczęciem korzystania z komputera zapoznaj się z informacjami na temat bezpieczeństwa i ważnymi wskazówkami w dołączonych instrukcjach. Uwagi

Bardziej szczegółowo

GRAITEC, Bievres. Wszystkie prawa zastrzeżone. Windows oraz logo Windows są zastrzeżonymi znakami towarowymi Microsoft.

GRAITEC, Bievres. Wszystkie prawa zastrzeżone. Windows oraz logo Windows są zastrzeżonymi znakami towarowymi Microsoft. W przypadku rozbieżności pomiędzy informacjami zawartymi w niniejszym przewodniku a tymi przedstawionymi w programie, informacje pochodzące z programu należy traktować jako priorytetowe. Zawartość niniejszego

Bardziej szczegółowo

ALIENWARE M17x MOBILE MANUAL

ALIENWARE M17x MOBILE MANUAL ALIENWARE M17x MOBILE MANUAL Uwagi, przestrogi i ostrzeżenia UWAGA: UWAGA wskazuje ważną informację, która pomoże Ci lepiej korzystać z komputera. PRZESTROGA: PRZESTROGA wskazuje potencjalne zagrożenie

Bardziej szczegółowo

wydanie VI KOPRIN Sp. z o.o. Koszalin 2011

wydanie VI KOPRIN Sp. z o.o. Koszalin 2011 wydanie VI KOPRIN Sp. z o.o. Koszalin 2011 Rodos 2010 Instalacja i aktualizacja Wydanie VI, 6.8.14.0 2011 KOPRIN Sp. z o.o. KOPRIN Sp. z o.o. 75-062 Koszalin, ul. Wyszyńskiego 1 tel. 94 717 35 00, 347

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA KOMPUTERA ALIENWARE M18x MOBILE

INSTRUKCJA KOMPUTERA ALIENWARE M18x MOBILE INSTRUKCJA KOMPUTERA ALIENWARE M18x MOBILE Uwagi, przestrogi i ostrzeżenia UWAGA: UWAGA wskazuje ważną informację, która pomoże Ci lepiej korzystać z komputera. PRZESTROGA: PRZESTROGA wskazuje potencjalne

Bardziej szczegółowo

Joybook Lite Seria U102 Podręcznik użytkownika

Joybook Lite Seria U102 Podręcznik użytkownika Joybook Lite Seria U102 Podręcznik użytkownika Informacje o prawach autorskich i znakach handlowych Copyright 2009 by BenQ Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Reprodukowanie jakiejkolwiek części niniejszej

Bardziej szczegółowo

nscreen Seria i91/i221 Podręcznik użytkownika

nscreen Seria i91/i221 Podręcznik użytkownika nscreen Seria i91/i221 Podręcznik użytkownika Prawa autorskie oraz znak firmowy Copyright 2009 by BenQ Corporation. Wszystkie prawa zastrzeżone. Reprodukowanie niniejszej publikacji, jej przekazywanie,

Bardziej szczegółowo

My Book. World Edition Instrukcja Obsługi. Jedno- i dwudyskowe sieciowe systemy pamięci masowej

My Book. World Edition Instrukcja Obsługi. Jedno- i dwudyskowe sieciowe systemy pamięci masowej My Book World Edition Instrukcja Obsługi Jedno- i dwudyskowe sieciowe systemy pamięci masowej Ważne zalecenia dotyczące bezpieczeństwa 1. Należy stosować się do wszystkich ostrzeżeń i instrukcji umieszczanych

Bardziej szczegółowo

Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania

Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania Spis treści 3 Wstęp 4 Co jest potrzebne? 5 Omówienie instalacji 5 Krok 1: Sprawdź dostępność uaktualnień 5 Krok 2: Przygotuj Maca do zainstalowania

Bardziej szczegółowo

Przewodnik szybkiego startu i rozwiązywania problemów

Przewodnik szybkiego startu i rozwiązywania problemów Przewodnik szybkiego startu i rozwiązywania problemów SPIS TREŚ CI Ważne informacje 3 Informacje podstawowe 5 Bezpieczeństwo i wygoda... 5 Środki ostrożności... 5 Zalecenia zdrowotne... 5 Poznawanie komputera...

Bardziej szczegółowo

Sieciowy odtwarzacz płyt Blu-Ray 3D / płyt DVD

Sieciowy odtwarzacz płyt Blu-Ray 3D / płyt DVD INSTRUKCJA OBSŁUGI Sieciowy odtwarzacz płyt Blu-Ray 3D / płyt DVD Proszę dokładnie przeczytać ten podręcznik przed rozpoczęciem użytkowania urządzenia i zachować go na przyszłość. BP430/BP430N P/NO : MFL67475831_1.0

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Rozwiązywanie problemów. Znajdowanie informacji na komputerze...7 Wprowadzenie do podręcznika...8. Rozwiązywanie problemów...

Spis treści. Rozwiązywanie problemów. Znajdowanie informacji na komputerze...7 Wprowadzenie do podręcznika...8. Rozwiązywanie problemów... Spis treści PL Znajdowanie informacji na komputerze...7 Wprowadzenie do podręcznika...8 Rozwiązywanie problemów Rozwiązywanie problemów...10 Co należy zrobić, jeśli komputer się nie uruchamia?... 10 Co

Bardziej szczegółowo

Boot Camp Podręcznik instalowania i konfigurowania

Boot Camp Podręcznik instalowania i konfigurowania Boot Camp Podręcznik instalowania i konfigurowania Spis treści 3 Wstęp 4 Omówienie procesu instalowania 4 Krok 1: Sprawdź dostępność uaktualnień 4 Krok 2: Przygotuj Maca do zainstalowania systemu Windows

Bardziej szczegółowo

Zewnętrzny dysk twardy Podręcznik. użytkownika

Zewnętrzny dysk twardy Podręcznik. użytkownika Zewnętrzny dysk twardy Podręcznik użytkownika Działanie przycisku wielofunkcyjnego: Przytrzymanie, dopóki nie zaświeci się dioda LED: Włączenie zasilania. Wciśnięcie przy włączonym zasilaniu: Rozpoczęcie

Bardziej szczegółowo

Joybook seria A52/C41 - Podręcznik użytkownika

Joybook seria A52/C41 - Podręcznik użytkownika Joybook seria A52/C41 - Podręcznik użytkownika Zastrzeżenie praw autorskich Copyright 2007 BenQ Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadnej z części tej publikacji nie można kopiować, transmitować,

Bardziej szczegółowo

Wstęp, instalacja i konfiguracja Windows 2000 Professional

Wstęp, instalacja i konfiguracja Windows 2000 Professional Str. 1 Ćwiczenie 1 Wstęp, instalacja i konfiguracja Windows 2000 Professional Cel ćwiczenia: Zapoznanie się z planowaniem instalacji, instalacją i podstawową konfiguracją systemu Windows 2000 Professional

Bardziej szczegółowo

Pierwsze kroki: Wprowadzenie do systemu Proficy* WebSpace 4.71 PL firmy GE Intelligent Platforms

Pierwsze kroki: Wprowadzenie do systemu Proficy* WebSpace 4.71 PL firmy GE Intelligent Platforms Pierwsze kroki: Wprowadzenie do systemu Proficy* WebSpace 4.71 PL firmy GE Intelligent Platforms Wydanie 1.0 Podręcznik opracowany przez VIX Automation sp. z o.o. Autoryzowanego Dystrybutora GE Intelligent

Bardziej szczegółowo

Radeon X1900 Series. Podręcznik użytkownika P/N 137-40988-10

Radeon X1900 Series. Podręcznik użytkownika P/N 137-40988-10 Radeon X1900 Series Podręcznik użytkownika P/N 137-40988-10 ii Copyright 2005, ATI Technologies Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. ATI, logo ATI oraz wszystkie nazwy produktów, opcji i funkcji ATI są znakami

Bardziej szczegółowo

System Backup 2010. Podręcznik użytkownika

System Backup 2010. Podręcznik użytkownika System Backup 2010 Podręcznik użytkownika Spis treści Wstęp...3 Składniki produktu...3 Omówienie funkcji...3 Główne funkcje...3 Obsługiwane nośniki...4 W jaki sposób System Backup chroni komputer?...4

Bardziej szczegółowo

Kontakt. System Antywirusowy NOD32. 1317 Ynez Place ul. Pszczyńska 15. California, 92118 Tel: +48 32 259 11 00 USA Fax: +48 32 259 11 90

Kontakt. System Antywirusowy NOD32. 1317 Ynez Place ul. Pszczyńska 15. California, 92118 Tel: +48 32 259 11 00 USA Fax: +48 32 259 11 90 Kontakt Producent: Dystrybutor w Polsce: Eset Software DAGMA Sp. z o.o. 1317 Ynez Place ul. Pszczyńska 15 Suite CD, Coronado 40 478 Katowice, Polska California, 92118 Tel: +48 32 259 11 00 USA Fax: +48

Bardziej szczegółowo

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 Podręcznik użytkownika (dotyczy programu w wersji 8.0 lub nowszej) Microsoft Windows 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP / Home Server 2003 / Home Server 2011 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą

Bardziej szczegółowo

Backup & Recovery 11 Home

Backup & Recovery 11 Home Paragon-Software Poland Sp. z o.o. ul. Śląska 22/21 42-217 Częstochowa, Polska Tel. +48 (34) 343 81 81 Internet: www.paragon-software.pl Email: kontakt@paragon-software.pl Backup & Recovery 11 Home Podręcznik

Bardziej szczegółowo

avast! Free antivirus 7.0 - Szybkie wprowadzenie avast! Free antivirus 7.0 Szybkie wprowadzenie

avast! Free antivirus 7.0 - Szybkie wprowadzenie avast! Free antivirus 7.0 Szybkie wprowadzenie avast! Free antivirus 7.0 Szybkie wprowadzenie 1 Witamy w programie antywirusowym avast! Free Antivirus 7.0 Nowa wersja avast! Antivirus 7.0 oferuje szereg nowych funkcji i ulepszeń, które jeszcze bardziej

Bardziej szczegółowo

ESET FILESECURITY DLA MICROSOFT WINDOWS SERVER. Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika

ESET FILESECURITY DLA MICROSOFT WINDOWS SERVER. Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika ESET FILESECURITY DLA MICROSOFT WINDOWS SERVER Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika Microsoft Windows Server 2003 / 2003 R2 / 2008 / 2008 R2 / 2012 / 2012 R2 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą

Bardziej szczegółowo

Partition Manager 12 Home

Partition Manager 12 Home Paragon Software Poland Sp. z o.o ul. Śląska 22/21 42 217 Częstochowa, Polska Tel. +48 (34) 343 81 81 Internet: www.paragon software.pl Email: kontakt@paragon software.pl Partition Manager 12 Home Podręcznik

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji. Manager Połączeń wersja 9

Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji. Manager Połączeń wersja 9 Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji Manager Połączeń wersja 9 Spis treści 1. Wstęp 2. Instalacja Managera Połączeń 3. Panel zarządzania Managera Połączeń 4. Uruchamianie Managera Połączeń 5. Połączenia

Bardziej szczegółowo