PA500II Zaawansowany PDA

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PA500II Zaawansowany PDA"

Transkrypt

1 PA500II Zaawansowany PDA SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI Dystrybucja w Polsce: TORELL Pruszcz Gdański, ul. Obr. Westerplatte 5 tel. (58) fax. (58)

2 PA500II zawartość opakowania i akcesoria dodatkowe Terminal PA500II Zasilacz uniwersalny Akumulator 2200mAh Rysik ze smyczą Kabel komunikacyjny USB Stacja dokująca ( opcja ) Płyta CD z instrukcją

3 PA500II - widok z przodu 1. Laserowy skaner kodów (opcjonalnie) 2. Wskaźnik stanu 3. Gniazdo SDIO/MMC 4. Przycisk POWER 5. Ekran dotykowy LCD 6. Klawiatura Czyta i zachowuje informacje zawarte na etykiecie z kodem kreskowym. Poziom naładowania baterii i status skanera kodów kreskowych. Zielony bateria w pełni naładowana, urządzenie jest zasilane z baterii, lub potwierdzenie odczytu kodu kreskowego Czerwony - bateria jest w stanie ładowania, skanowanie kodów. Obsługuje karty SD, MMC lub SDIO, umożliwiając dodanie większej ilości pamięci. Można użyć jej do przechowywania kopii zapasowych danych z urządzenia. Jeżeli urządzenie jest wyłączone, naciśnięcie tego przycisku spowoduje włączenie. W celu wyłączenia terminalu należy nacisnąć i przytrzymać ten przycisk przez około dwie sekundy. Wyświetla aplikacje i dane zapisane w Twoim urządzeniu. Jest to ekran dotykowy, reagujący na pióro dotykowe lub dotyk palcem. Zawiera przyciski nawigacji i przyciski aplikacji, uruchamiające programy (np.: Microsoft Outlook Mobile). 7. Mikrofon Umożliwia nagrywanie dźwięków z otoczenia. 8. Lewy włącznik Naciśnij, żeby uruchomić laserowy skaner kodów kreskowych. skanera kodów 9. Uchwyt smyczy Umożliwia zaczepienie elastycznej smyczy.

4 PA500II widok z tyłu 10. Głośnik Gdy głośnik jest włączony, wszelkie dźwięki są stąd emitowane. 11. Zatrzask zwalniający pojemnik baterii Przesuń w prawo i trzymaj w miejscu, następnie wyjmij baterię z pojemnika. 12. Przycisk RESET Naciśnij przycisk końcem pióra dotykowego, aby przeładować urządzenie. 13. Główna bateria Mieści wyjmowaną i ładowalną baterię 3,7 V 2200 mah 14. Gniazdo uniwersalne Łączy terminal za pomocą kabla USB z portem USB komputera i poprzez zasilacz prądu zmiennego z gniazdkiem elektrycznym. To pozwala ładować urządzenie i komunikować się poprzez ActiveSync z komputerem. Możesz również użyć do podłączenia sprzętu peryferyjnego np. stacji dokującej. 15. Gniazdo słuchawek Unieś gumową przykrywkę z gniazda i podłącz kabel słuchawek. 16. Prawy włącznik skanera kodów Naciśnij, żeby uruchomić laserowy skaner kodów kreskowych. 17. Port podczerwieni (IR) (jeśli występuje) Korzysta z technologii podczerwieni aby transmitować i odbierać dane z innych urządzeń wykorzystujących podczerwień. 18. Pióro dotykowe Aby korzystać z pióra wyjmij je z uchwytu i chwyć w ten sam sposób co długopis lub ołówek.

5 Przygotowanie terminala PA500 do pracy Wykonaj następujące proste czynności, aby rozpocząć użytkowanie Twojego urządzenia: Zainstaluj baterię Naładuj baterie Włącz PA500 Instalacja baterii OSTRZEŻENIE! Niewłaściwe zainstalowanie baterii jest niebezpieczne, może wywołać pożar i poparzenia. NIE WOLNO rozbierać, ściskać, nakłuwać, zwierać biegunów baterii, ani wrzucać jej do ognia lub wody. NIE WOLNO próbować jej otwierać lub naprawiać. Usuwając zużyte baterie należy postępować zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska. Bateria podtrzymująca pamięć jest wbudowana w urządzenie, aby zapobiec utracie danych w przypadku, gdy bateria główna zostanie wyjęta lub całkowicie rozładowana. Dzięki baterii podtrzymującej pamięć dane są utrzymywane przez minut, po których występuje ryzyko utraty wszystkich danych z wewnętrznej pamięci urządzenia. UWAGA: Aby zapewnić sprawne zasilanie z baterii podtrzymującej pamięć, należy ładować urządzenie z zainstalowaną baterią główną przynajmniej przez trzy i pół godziny. 1. Włóż baterię upewniając się, że pasuje ona do kształtu komory baterii. 2. Wsuń baterię do komory. Bateria powinna zatrzasnąć się z wyraźnie słyszalnym kliknięciem. 3. Jeśli akumulator zostanie wyjęty w trakcie używania i włożony powrotem zanim bateria zapasowa się rozładuje, nastąpi Warm BOOT 4. Jeśli jednak bateria zapasowa straci moc, nastąpi Clean BOOT

6 Ładowanie baterii terminala PA500 Za pierwszym razem należy ładować baterię przez około 16 godzin. Następnie bateria może być ładowana codziennie do pełnej pojemności. Można to robić przy pomocy kabla ładującego USB lub stacji dokującej. OSTRZEŻENIE! Używanie terminalu PA500 po raz pierwszy bez zasilacza i bez w pełni naładowanej baterii podtrzymującej może spowodować utratę danych zachowanych w pamięci RAM. UWAGA: Wprowadzane dane mogą być nieprawidłowo zapisywane, jeśli wbudowana bateria podtrzymująca pamięć nie zostanie dostatecznie naładowana. Ładowanie baterii przy pomocy kabla ładującego USB: 1. Jeśli jest to potrzebne zainstaluj wtyczkę do zasilacza. Wsuń wymienną wtyczkę w zasilacz, aż usłyszysz kliknięcie. 2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk gniazda na kablu ładowania USB i podłącz je do terminalu (1). 3. Podłącz kabel zasilacza do gniazda zasilania kabla ładowania USB (2). 4. Podłącz zasilacz do gniazdka sieci elektrycznej (3).

7 Ładowanie baterii przy użyciu stacji dokującej: 1. Podłącz kabel zasilacza do gniazda zasilania w stacji dokującej. 2. Podłącz zasilacz do gniazdka sieci elektrycznej. 3. Wsuwaj (po prowadnicach) urządzenie do stacji dokującej, aż zostanie właściwie zamocowane (zatrzaśnięte). Podłączenie jest prawidłowe, jeżeli spód urządzenia został dopasowany do stacji dokującej, a wskaźnik LED na stacji dokującej i terminala świeci się na czerwono. Status kontrolki LED w czasie ładowania: -> Stałe czerwone światło: ładowanie -> Stałe zielone światło: ładowanie zakończone Jeżeli poziom naładowania baterii staje się niski w trakcie normalnego użytkowania, na ekranie urządzenia pojawia się symbol stanu, oznaczający niski lub bardzo niski poziom naładowania baterii. W obu tych przypadkach dokonaj operacji ActiveSync, żeby utworzyć kopię zapasową Twoich danych, a następnie możliwie najszybciej naładuj terminal. Jeśli poziom naładowania baterii stanie się niski, urządzenie wejdzie w tryb uśpienia (sleep mode); a gdy poziom naładowania stanie się bardzo niski, urządzenie wejdzie w tryb głębokiego uśpienia (deep sleep mode). W tym przypadku, masz około 72 godzin aby naładować baterie, inaczej mogą zostać utracone wszystkie dane z wewnętrznej pamięci urządzenia.

8 Włączanie PA500 po raz pierwszy Po pierwszym ładowaniu urządzenia przez około 16 godzin, terminal jest gotowy do pracy. Możesz go teraz uruchomić i dokonać kalibracji ekranu, poćwiczyć posługiwanie się piórem dotykowym oraz ustawić strefę czasową, datę i godzinę. 1. Wciśnij i przytrzymaj krótko przycisk włącz/wyłącz znajdujący się na przednim panelu urządzenia: 2. Poczekaj aż zniknie ekran powitalny i wykonaj po kolei polecenia pojawiające się na ekranie. Niektóre z nich można pominąć naciskając przycisk Skip na ekranie dotykowym urządzenia. Przy pierwszym uruchomieniu może się pojawić opcja kalibracji ekranu jako pierwsze zadanie do wykonania najlepiej za pomocą rysika.

9 Obsługa pióra dotykowego OSTRZEŻENIE! Do dotykania ekranu używaj tylko pióra dotykowego PA500. Używanie innych przedmiotów może spowodować trwałe uszkodzenie. 1. Wysuń pióro zgodnie z kierunkiem strzałki, następnie wyciągnij z uchwytu. 2. Pióro trzymaj tak jak ołówek.. 3. Aby dokonać wyboru z menu lub uruchomić zadanie z pola Today, lekko dotknij końcem pióra dotykowego wybranego elementu. Aby przejść do menu systemowego należy dotknąć ikony Windows 4. Użyj pióra dotykowego, żeby w polu formularza wpisać dane, wydrukować litery lub liczby. Nacisk pióra dotykowego powinien być bardzo lekki.

10 Kalibracja ekranu dotykowego PA500II Kalibracja ekranu dotykowego powinna odbyć się przy pierwszym uruchomieniu systemu Windows Mobile, może się również pojawić po całkowitym resecie terminala (Cold Boot). Kalibracji dokonujemy przy pomocy rysika znajdującego się na tylnej ściance PA600 W obrębie ekranu (na środku i po rogach) znacznie się pojawiać krzyżyk. Należy lekko przyciskać lub stukać w środek krzyżyka aż do zakończenia kalibracji. E Uwaga: Jeśli ekran zachowuje się nieprecyzyjnie, należy ponownie dokonać jego kalibracji. W tym celu należy otworzyć zakładkę ustawień systemowych System Settings ->Screen i uruchomić aplikację kalibrującą Align Screen

11 Korzystanie z portu SDIO/MMC Terminal przygotowany jest do obsługi zarówno kart pamięci SD/SDHC służących do przechowywania danych lub tworzenia kopii zapasowych, jak również uniwersalnych kart rozszerzeń SDIO (w tym karty WiFi, RFID) zwiększających możliwości sprzętowe. Aby zainstalować kartę SD należy: 1. Złapać urządzenie portem rozszerzeń do góry i odchylić gumową osłonę portu. 2. Wkładaj kartę do otworu aż usłyszysz sygnał dźwiękowy systemu; to oznacza, że karta została prawidłowo umiejscowiona w otworze. Karta jest prawidłowo zainstalowana, jeśli nie wystaje z otworu portu SD i daje się prawidłowo zamknąć gumową osłonę. Usunięcie karty następuje po zwolnieniu blokady, tj lekkim wciśnięciu karty w głąb portu, dzięki czemu mechanizm zwalniający podniesie kartę do góry umożliwiając swobodne uchwycenie jej brzegu palcami i wysunięcie do góry.

12 Obsługa klawiatury Klawiatura PA500 posiada klawisz nawigacji i sześć specjalnych przycisków do otwierania odpowiednich aplikacji oraz wyświetlenia na ekranie klawiatury do pisania. 1. Przycisk klawiatury Przyciśnij, aby otworzyć Windows CE lub wyświetlić klawiaturę. wyświetlanej na ekranie 2. Przycisk notatek Przyciśnij aby otworzyć notatki. Możesz tam na bieżąco zapisywać pomysły, przemyślenia, szkice, przypomnienia i numery telefonów. Możesz stworzyć notatkę pisaną lub w notatce zawrzeć nagranie. 3. Przycisk Enter Przyciśnij przycisk Enter, znajdujący się w środku klawisza nawigacji, aby wejść do menu opcji lub dokonać potwierdzenia wyboru. 4. Przycisk nawigacji Użyj przycisków-strzałek do góry, w dół, w prawo, w lewo, aby poruszać się po opcjach menu. 5. Przycisk Przyciśnij, aby otworzyć Microsoft Outlook Express. 6. Przycisk Today Dopasowuje do Twoich potrzeb wygląd i informacje wyświetlane na ekranie Today. 7. Przycisk kalendarza Przyciśnij, aby wyświetlić kalendarz. Pozwala wygodnie zarządzać terminami, spotkaniami oraz wszelkimi działaniami związanymi z datą i godziną. 8. Przycisk zadań Spisz zadania do wykonania i określ ich znaczenie i pilność.

13 Podłączenie do komputera 1. Zainstaluj ActiveSync w Windows XP lub Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile w systemie Windows 7/Vista. Podłącz kabel ładujący USB do Twojego urządzenia. Jeśli jest to potrzebne, podłącz również zasilacz. 2. Podłącz drugi koniec kabla ładowania USB do portu USB w Twoim komputerze i włącz terminal. 3. Program ActiveSync powinien uruchomić się automatycznie, rozpoznać Twój PA500 i skonfigurować port USB. Automatycznie otworzy się kreator nowego partnerstwa. UWAGA: jeżeli ActiveSync nie otworzy się automatycznie, kliknij Start Programs Microsoft ActiveSync. Jeżeli pojawi się komunikat informujący, że nie jest możliwe wykrycie połączenia, kliknij przycisk Cancel i ręcznie skonfiguruj ustawienia komunikacji.

14 4. Wykonaj instrukcje pokazane na ekranie. 5. Gdy proces konfiguracji zostanie zakończony, okno ActiveSync pojawia się na Twoim komputerze, a ikona Data Connectivity pojawia się na pasku nawigacji Twojego urządzenia. 6. Synchronizacja zostanie zainicjowana jeśli wybrałeś synchronizację okresową lub po połączeniu w różny sposób - przez kabel ładujący USB, podczerwień lub Bluetooth. UWAGA: Twój komputer może stworzyć partnerstwo z wieloma terminalami PDA. Również PA500 może stworzyć partnerstwo z dwoma różnymi komputerami. Obsługa programu ActiveSync Programu ActiveSync możesz użyć do synchronizacji informacji między terminalem PA500 a Twoim komputerem - zawsze masz aktualne informacje, gdziekolwiek jesteś. Synchronizacja z komputerem : ActiveSync obsługuje następujące możliwości połączeń między Twoim terminalem i komputerem: Połączenie USB - przy użyciu kabla ładującego USB. To połączenie działa, gdy zostało stworzone partnerstwo ActiveSync z Twoim komputerem. Połączenie przez podczerwień - idealne do szybkiego przełączania między wieloma urządzeniami, ponieważ nie są potrzebne kable i adaptery. Połączenie Bluetooth -może być zastosowane gdy komputer jest wyposażony w Bluetooth lub miejsce jego dostępu.

15 Połączenie ActiveSync przez USB: 1. Otwórz ActiveSync na Twoim komputerze. 2. Kliknij File Connection Settings. 3. Zaznacz pole wyboru Allow USB connections. 4. Kliknij OK. 5. Otwórz ActiveSync na Twoim terminalu. 6. Dotknij Menu Connections. 7. Zaznacz pole wyboru Synchronize all PCs using this connection. 8. Wybierz USB i dotknij Ok. 9.Podłącz terminal do Twojego komputera przy użyciu kabla ładującego USB. Synchronizacja jest zainicjowana automatycznie. Połączenie ActiveSync przez podczerwień: 1. Skonfiguruj port podczerwieni w komputerze. Opis obsługi tej czynności znajdziesz w instrukcji obsługi Twojego komputera. 2. Gdy port podczerwieni w Twoim komputerze jest gotowy, otwórz w Twoim komputerze ActiveSync - kliknij File Connection Settings. 3. Na liście Allow connections to one of the following wybierz port podczerwieni (IR). 4. Kliknij OK. 5. Ustaw w jednej linii porty podczerwieni Twojego terminalu i Twojego komputera. 6. Otwórz ActiveSync na Twoim terminalu. 7. Dotknij Menu Connect via IR.

16 Połączenie ActiveSync przez Bluetooth: Twój terminal został wyposażony w bezprzewodową technologię Bluetooth, dzięki czemu możesz wykorzystać ją do zsynchronizowania informacji z komputerem wyposażonym w adaptor Bluetooth lub poprzez punkt dostępowy. Bezprzewodowa technologia Bluetooth umożliwia nawiązanie łączności z komputerem, gdy znajduje się on w zasięgu działania. 1. Skonfiguruj połączenie Bluetooth na Twoim komputerze. Informacje na ten temat znajdziesz w Windows Online Help. 2. Upewnij się, że Bluetooth jest włączony na Twoim komputerze oraz widoczny i w bliskim zasięgu. 3. Zrób, aby Twój terminal był widoczny dla Twojego PC poprzez dotknięcie Start Settings zakładka Connections Bluetooth. 4. W zakładce Mode, zaznacz pola wyboru dla Turn on Bluetooth oraz Make this device visible to other devices. i dotknij ok. 5. W terminalu dotknij Start Programs ActiveSync. 6. Dotknij Menu Connect via IR. Jeśli jest wymagana autoryzacja i pojawi się ekran wprowadzania hasła, wpisz alfanumeryczne hasło (kod PIN), następnie dotknij Next; i wprowadź to samo hasło w komputerze. Jeśli nie chcesz używać hasła, dotknij Next.

17 Oświadczenie FCC To jest produkt klasy B opisany w części 15 dokumentu FCC. W warunkach domowych produkt może powodować zakłócenia fal radiowych. W takim przypadku może wystąpić potrzeba podjęcia przez użytkownika odpowiednich kroków. Oświadczenie Canadian Compliance To jest urządzenie klasy B Digital, spełniające wszelkie wymagania kanadyjskich przepisów odnośnie urządzeń wywołujących zakłócenia elektryczne (Canadian Interferance-Causing Equipment Regulations). To urządzenie jest certyfikowane dla wymogów RSS dla urządzeń 2,4 GHz spektrum rozpiętości. Oświadczenie zgodności europejskiej Deklaracja zgodności z przepisami R&TTE 1999/5/EWG i dyrektywami EMC 89/336/EWG. Uwagi dotyczące korzystania z urządzenia laserowego Terminale serii PA500 firmy unitech otrzymały certyfikaty w USA odpowiadające wymaganiom DHHS/ CDRH 21CFR Subchapter J i wymaganiom IEC Produkty Class II i Class 2 nie są uznawane za niebezpieczne. Urządzenia serii PA500 zawierają wewnętrzną diodę laserową VLD (Visible Laser Diode), której emisje nie przewyższają maksymalnych limitów jak stanowi czwarty z powyższych przepisów. Skaner został zaprojektowany w sposób ograniczający dostęp człowieka do szkodliwego światła laserowego podczas normalnej obsługi urządzenia, czynności konserwacyjnych dokonywanych przez użytkownika lub zalecanych czynności serwisowych. Tabliczka z ostrzeżeniami dotyczącymi lasera, wymagana przez DHHS/IEC w stosunku do urządzeń serii PA500 wyposażonych w opcjonalny moduł skanera laserowego, znajduje się na osłonie pojemnika pamięci z tyłu urządzenia. UWAGA! Wykorzystanie układów sterujących, ich modyfikacja, albo stosowanie procedur innych niż określone w niniejszej instrukcji może spowodować szkodliwe działanie światła laserowego. Stosowanie przyrządów optycznych, jak lornetki, mikroskopy czy szkła powiększające, podczas obsługi skanera może zwiększyć ryzyko uszkodzenia wzroku. Nie dotyczy to okularów noszonych przez użytkownika. CENTRALA TORELL: Pruszcz Gdański, ul. Obr. Westerplatte 5 tel.: , faks: POMOC TECHNICZNA: tel.: , mail: informacje dodatkowe:

Palmtop Acer n300. Instrukcja obsługi

Palmtop Acer n300. Instrukcja obsługi Palmtop Acer n300 Instrukcja obsługi Informacje dotyczące utylizacji Informacje dotyczące utylizacji Urządzeń elektronicznych nie wolno wyrzucać wraz z odpadami domowymi. W celu ograniczenia zanieczyszczeń

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Obsługi ARISTO R100

Instrukcja Obsługi ARISTO R100 Instrukcja Obsługi ARISTO R100 (Kwiecień 2008) OSTRZEŻENIE Prosimy nie demontować komputera. Każda ingerencja własna użytkownika może spowodować utratę gwarancji. Komputer jest integralną całością i wewnątrz

Bardziej szczegółowo

LG-P990. Instrukcja obsługi WERSJA POLSKA E N G L I S H. www.lg.com P/N : MFL67121817 (1.0)

LG-P990. Instrukcja obsługi WERSJA POLSKA E N G L I S H. www.lg.com P/N : MFL67121817 (1.0) WERSJA POLSKA E N G L I S H Pytania ogólne Infolinia LG Electronics Polska 0801-54-54-54 022-4-54-54-54 (koszt połączenia wg cennika usług powszechnych operatora). Instrukcja obsługi LG-P990 P/N : MFL67121817

Bardziej szczegółowo

Wersja: Znaki towarowe Uwaga

Wersja: Znaki towarowe Uwaga Instrukcji obsługi Wersja: R01 Znaki towarowe Logo Microsoft, Windows, Windows Media, Outlook oraz ActiveSync ActiveSync są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi korporacji Microsoft

Bardziej szczegółowo

Joybook Lite Seria U102 Podręcznik użytkownika

Joybook Lite Seria U102 Podręcznik użytkownika Joybook Lite Seria U102 Podręcznik użytkownika Informacje o prawach autorskich i znakach handlowych Copyright 2009 by BenQ Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Reprodukowanie jakiejkolwiek części niniejszej

Bardziej szczegółowo

Palmtop Acer seria c500 Travel Companion. Instrukcja obsługi

Palmtop Acer seria c500 Travel Companion. Instrukcja obsługi Palmtop Acer seria c500 Travel Companion Instrukcja obsługi 1 Copyright 2006. Acer Incorporated. Wszelkie prawa zastrzeżone. Instrukcja obsługi palmtopa Acer seria c500, wersja 019 Data wydania: wrzesień

Bardziej szczegółowo

Joybook Lite Seria U101 Podręcznik użytkownika

Joybook Lite Seria U101 Podręcznik użytkownika Joybook Lite Seria U101 Podręcznik użytkownika Prawa autorskie i znaki towarowe Copyright 2008 BenQ Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadnej z części tej publikacji nie można kopiować, transmitować,

Bardziej szczegółowo

Przeczytaj przed włączeniem urządzenia

Przeczytaj przed włączeniem urządzenia Instrukcja obsługi Przeczytaj przed włączeniem urządzenia Na dysku startowym znajdziesz próbną (testową) wersję programu Microsoft Office Outlook 2007, którą możesz zainstalować w swoim komputerze i używać

Bardziej szczegółowo

Komputer TravelMate Serii 2410. Instrukcja Obsługi

Komputer TravelMate Serii 2410. Instrukcja Obsługi Komputer TravelMate Serii 2410 Instrukcja Obsługi Copyright 2005. Acer Incorporated. Wszelkie prawa zastrzeżone. Instrukcja obsługi komputera serii TravelMate 2410 Wydanie oryginalne: Lipiec 2005 Publikacja

Bardziej szczegółowo

PL6177. Podręcznik użytkownika komputera ASUS

PL6177. Podręcznik użytkownika komputera ASUS PL6177 Podręcznik użytkownika komputera ASUS Grudzień 2010 Spis treści Rozdział 1: Wprowadzenie do komputera O podręczniku użytkownika... 6 Uwagi dotyczące tego podręcznika... 6 Zasady bezpieczeństwa...

Bardziej szczegółowo

Komputer TravelMate Serii 4010. Instrukcja Obsługi

Komputer TravelMate Serii 4010. Instrukcja Obsługi Komputer TravelMate Serii 4010 Instrukcja Obsługi Copyright 2005. Acer Incorporated. Wszelkie prawa zastrzeżone. Instrukcja obsługi komputera serii TravelMate 4010 Wydanie oryginalne: Czerwiec 2005 Publikacja

Bardziej szczegółowo

Joybook seria A52/C41 - Podręcznik użytkownika

Joybook seria A52/C41 - Podręcznik użytkownika Joybook seria A52/C41 - Podręcznik użytkownika Zastrzeżenie praw autorskich Copyright 2007 BenQ Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadnej z części tej publikacji nie można kopiować, transmitować,

Bardziej szczegółowo

2014 myphone. All rights reserved. myphone LUNA PL INSTRUKCJA OBSŁUGI

2014 myphone. All rights reserved. myphone LUNA PL INSTRUKCJA OBSŁUGI INSTRUKCJA OBSŁUGI Dziękujemy za wybranie urządzenia firmy myphone. Niniejsza instrukcja ma na celu zapoznanie użytkownika z obsługą i funkcjami urządzenia. Bez uprzedniej pisemnej zgody firmy myphone

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Usługi sieciowe

Spis treści. Usługi sieciowe Spis treści Usługi sieciowe 5 Toshiba Corporation 6 Gwarancja w UE 9 Licencje 10 Deklaracja zgodności 12 Zdrowie i bezpieczeństwo 13 Informacje ogólne 13 Środowisko pracy 14 Urządzenia elektroniczne 15

Bardziej szczegółowo

WERSJA POLSKA ENGLISH USER GUIDE LG-H815. www.lg.com MFL69196101 (1.0)

WERSJA POLSKA ENGLISH USER GUIDE LG-H815. www.lg.com MFL69196101 (1.0) USER GUIDE WERSJA POLSKA ENGLISH LG-H815 MFL69196101 (1.0) www.lg.com UWAGA: Pamiętaj, że telefon LG-H815 często wykorzystuje połączenia danych. Wykup u swojego Operatora stosowny pakiet danych, by uniknąć

Bardziej szczegółowo

Lenovo IdeaPad Flex 14/Flex 14D Flex 15/Flex 15D

Lenovo IdeaPad Flex 14/Flex 14D Flex 15/Flex 15D Lenovo IdeaPad Flex 14/Flex 14D Flex 15/Flex 15D Podręcznik użytkownika Przed rozpoczęciem korzystania z komputera zapoznaj się z informacjami na temat bezpieczeństwa i ważnymi wskazówkami w dołączonych

Bardziej szczegółowo

2012 myphone. All rights reserved. MYTAB 7 PL INSTRUKCJA OBSŁUGI MYTAB 7

2012 myphone. All rights reserved. MYTAB 7 PL INSTRUKCJA OBSŁUGI MYTAB 7 INSTRUKCJA OBSŁUGI MYTAB 7 1 Dziękujemy za wybranie urządzenia firmy myphone. Niniejsza instrukcja ma na celu zapoznanie użytkownika z obsługą i funkcjami urządzenia. Bez uprzedniej pisemnej zgody firmy

Bardziej szczegółowo

nscreen Seria i91/i221 Podręcznik użytkownika

nscreen Seria i91/i221 Podręcznik użytkownika nscreen Seria i91/i221 Podręcznik użytkownika Prawa autorskie oraz znak firmowy Copyright 2009 by BenQ Corporation. Wszystkie prawa zastrzeżone. Reprodukowanie niniejszej publikacji, jej przekazywanie,

Bardziej szczegółowo

PL6792. Podręcznik użytkownika komputera ASUS

PL6792. Podręcznik użytkownika komputera ASUS PL6792 Podręcznik użytkownika komputera ASUS Wrzesień 2011 Spis treści Rozdział 1: Wprowadzenie do komputera O podręczniku użytkownika... 6 Uwagi dotyczące tego podręcznika... 6 Zasady bezpieczeństwa...

Bardziej szczegółowo

Lenovo S20-30 / S20-30 Touch

Lenovo S20-30 / S20-30 Touch Lenovo S20-30 / S20-30 Touch Podręcznik użytkownika Przed rozpoczęciem korzystania z komputera zapoznaj się z informacjami na temat bezpieczeństwa i ważnymi wskazówkami w dołączonych instrukcjach. Uwagi

Bardziej szczegółowo

Joybook seria S31V - Podręcznik użytkownika

Joybook seria S31V - Podręcznik użytkownika Joybook seria S31V - Podręcznik użytkownika Zastrzeżenie praw autorskich Copyright 2007 BenQ Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadnej z części tej publikacji nie można kopiować, transmitować, przetwarzać,

Bardziej szczegółowo

Komputer TravelMate serii 2350. Instrukcja Obsługi

Komputer TravelMate serii 2350. Instrukcja Obsługi Komputer TravelMate serii 2350 Instrukcja Obsługi Copyright 2004. Acer Incorporated. Wszelkie prawa zastrzeżone. Instrukcja obsługi komputera notebook TravelMate serii 2350 Drugi wydanie: Listopad 2004

Bardziej szczegółowo

Lenovo G70-70/G70-80 Z70-80

Lenovo G70-70/G70-80 Z70-80 Lenovo G70-70/G70-80 Z70-80 Podręcznik użytkownika Przed rozpoczęciem korzystania z komputera zapoznaj się z informacjami na temat bezpieczeństwa i ważnymi wskazówkami w dołączonych instrukcjach. Uwagi

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika. Komputer osobisty seria VPCX11

Podręcznik użytkownika. Komputer osobisty seria VPCX11 Podręcznik użytkownika Komputer osobisty seria VPCX11 n 2 Spis treści Przed użyciem... 4 Uzyskiwanie dodatkowych informacji o komputerze VAIO... 5 Zagadnienia dotyczące ergonomii... 7 Podstawy obsługi...

Bardziej szczegółowo

Lenovo Seria Z/P. Podręcznik użytkownika V1.0

Lenovo Seria Z/P. Podręcznik użytkownika V1.0 Lenovo Seria Z/P Podręcznik użytkownika V1.0 Przed rozpoczęciem korzystania z komputer przeczytaj informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz ważne wskazówki zawarte w instrukcjach dołączonych do zestawu.

Bardziej szczegółowo

WERSJA POLSKA ENGLISH. Instrukcja obsługi User Guide LG-D331. www.lg.com MFL68587618 (1.0)

WERSJA POLSKA ENGLISH. Instrukcja obsługi User Guide LG-D331. www.lg.com MFL68587618 (1.0) WERSJA POLSKA ENGLISH Instrukcja obsługi User Guide LG-D331 MFL68587618 (1.0) www.lg.com UWAGA! Pamiętaj, że telefon LG-D331 często wykorzystuje połączenia danych. Wykup u swojego Operatora stosowny pakiet

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Xperia P LT22i

Instrukcja obsługi. Xperia P LT22i Instrukcja obsługi Xperia P LT22i Spis treści Xperia P Instrukcja obsługi...6 Czynności przygotowawcze...7 Android co i dlaczego?...7 Przegląd...7 Przygotowanie telefonu do pracy...8 Włączanie i wyłączanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. www.htc.com

Instrukcja obsługi. www.htc.com Instrukcja obsługi www.htc.com Przeczytaj przed włączeniem urządzenia PO WYJĘCIU URZĄDZENIA Z OPAKOWANIA AKUMULATOR NIE JEST NAŁADOWANY. NIE WYJMOWAĆ AKUMULATORA PODCZAS ŁADOWANIA URZĄDZENIA. GWARANCJA

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi urządzenia Nokia N97. Wydanie 5

Instrukcja obsługi urządzenia Nokia N97. Wydanie 5 Instrukcja obsługi urządzenia Nokia N97 Wydanie 5 Spis treści Bezpieczeństwo 6 Kilka słów o urządzeniu 6 Usługi sieciowe 7 Pamięć współdzielona 8 Poczta Exchange 8 Znajdowanie pomocy 9 Pomoc techniczna

Bardziej szczegółowo

WERSJA POLSKA. Instrukcja obsługi User Guide LG-V490. www.lg.com MFL68624816 (1.0)

WERSJA POLSKA. Instrukcja obsługi User Guide LG-V490. www.lg.com MFL68624816 (1.0) WERSJA POLSKA E N G L I S H Instrukcja obsługi User Guide LG-V490 MFL68624816 (1.0) www.lg.com UWAGA! Pamiętaj, że tablet LG-V490 często wykorzystuje połączenia danych. Wykup u swojego Operatora stosowny

Bardziej szczegółowo