PA500II Zaawansowany PDA

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PA500II Zaawansowany PDA"

Transkrypt

1 PA500II Zaawansowany PDA SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI Dystrybucja w Polsce: TORELL Pruszcz Gdański, ul. Obr. Westerplatte 5 tel. (58) fax. (58)

2 PA500II zawartość opakowania i akcesoria dodatkowe Terminal PA500II Zasilacz uniwersalny Akumulator 2200mAh Rysik ze smyczą Kabel komunikacyjny USB Stacja dokująca ( opcja ) Płyta CD z instrukcją

3 PA500II - widok z przodu 1. Laserowy skaner kodów (opcjonalnie) 2. Wskaźnik stanu 3. Gniazdo SDIO/MMC 4. Przycisk POWER 5. Ekran dotykowy LCD 6. Klawiatura Czyta i zachowuje informacje zawarte na etykiecie z kodem kreskowym. Poziom naładowania baterii i status skanera kodów kreskowych. Zielony bateria w pełni naładowana, urządzenie jest zasilane z baterii, lub potwierdzenie odczytu kodu kreskowego Czerwony - bateria jest w stanie ładowania, skanowanie kodów. Obsługuje karty SD, MMC lub SDIO, umożliwiając dodanie większej ilości pamięci. Można użyć jej do przechowywania kopii zapasowych danych z urządzenia. Jeżeli urządzenie jest wyłączone, naciśnięcie tego przycisku spowoduje włączenie. W celu wyłączenia terminalu należy nacisnąć i przytrzymać ten przycisk przez około dwie sekundy. Wyświetla aplikacje i dane zapisane w Twoim urządzeniu. Jest to ekran dotykowy, reagujący na pióro dotykowe lub dotyk palcem. Zawiera przyciski nawigacji i przyciski aplikacji, uruchamiające programy (np.: Microsoft Outlook Mobile). 7. Mikrofon Umożliwia nagrywanie dźwięków z otoczenia. 8. Lewy włącznik Naciśnij, żeby uruchomić laserowy skaner kodów kreskowych. skanera kodów 9. Uchwyt smyczy Umożliwia zaczepienie elastycznej smyczy.

4 PA500II widok z tyłu 10. Głośnik Gdy głośnik jest włączony, wszelkie dźwięki są stąd emitowane. 11. Zatrzask zwalniający pojemnik baterii Przesuń w prawo i trzymaj w miejscu, następnie wyjmij baterię z pojemnika. 12. Przycisk RESET Naciśnij przycisk końcem pióra dotykowego, aby przeładować urządzenie. 13. Główna bateria Mieści wyjmowaną i ładowalną baterię 3,7 V 2200 mah 14. Gniazdo uniwersalne Łączy terminal za pomocą kabla USB z portem USB komputera i poprzez zasilacz prądu zmiennego z gniazdkiem elektrycznym. To pozwala ładować urządzenie i komunikować się poprzez ActiveSync z komputerem. Możesz również użyć do podłączenia sprzętu peryferyjnego np. stacji dokującej. 15. Gniazdo słuchawek Unieś gumową przykrywkę z gniazda i podłącz kabel słuchawek. 16. Prawy włącznik skanera kodów Naciśnij, żeby uruchomić laserowy skaner kodów kreskowych. 17. Port podczerwieni (IR) (jeśli występuje) Korzysta z technologii podczerwieni aby transmitować i odbierać dane z innych urządzeń wykorzystujących podczerwień. 18. Pióro dotykowe Aby korzystać z pióra wyjmij je z uchwytu i chwyć w ten sam sposób co długopis lub ołówek.

5 Przygotowanie terminala PA500 do pracy Wykonaj następujące proste czynności, aby rozpocząć użytkowanie Twojego urządzenia: Zainstaluj baterię Naładuj baterie Włącz PA500 Instalacja baterii OSTRZEŻENIE! Niewłaściwe zainstalowanie baterii jest niebezpieczne, może wywołać pożar i poparzenia. NIE WOLNO rozbierać, ściskać, nakłuwać, zwierać biegunów baterii, ani wrzucać jej do ognia lub wody. NIE WOLNO próbować jej otwierać lub naprawiać. Usuwając zużyte baterie należy postępować zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska. Bateria podtrzymująca pamięć jest wbudowana w urządzenie, aby zapobiec utracie danych w przypadku, gdy bateria główna zostanie wyjęta lub całkowicie rozładowana. Dzięki baterii podtrzymującej pamięć dane są utrzymywane przez minut, po których występuje ryzyko utraty wszystkich danych z wewnętrznej pamięci urządzenia. UWAGA: Aby zapewnić sprawne zasilanie z baterii podtrzymującej pamięć, należy ładować urządzenie z zainstalowaną baterią główną przynajmniej przez trzy i pół godziny. 1. Włóż baterię upewniając się, że pasuje ona do kształtu komory baterii. 2. Wsuń baterię do komory. Bateria powinna zatrzasnąć się z wyraźnie słyszalnym kliknięciem. 3. Jeśli akumulator zostanie wyjęty w trakcie używania i włożony powrotem zanim bateria zapasowa się rozładuje, nastąpi Warm BOOT 4. Jeśli jednak bateria zapasowa straci moc, nastąpi Clean BOOT

6 Ładowanie baterii terminala PA500 Za pierwszym razem należy ładować baterię przez około 16 godzin. Następnie bateria może być ładowana codziennie do pełnej pojemności. Można to robić przy pomocy kabla ładującego USB lub stacji dokującej. OSTRZEŻENIE! Używanie terminalu PA500 po raz pierwszy bez zasilacza i bez w pełni naładowanej baterii podtrzymującej może spowodować utratę danych zachowanych w pamięci RAM. UWAGA: Wprowadzane dane mogą być nieprawidłowo zapisywane, jeśli wbudowana bateria podtrzymująca pamięć nie zostanie dostatecznie naładowana. Ładowanie baterii przy pomocy kabla ładującego USB: 1. Jeśli jest to potrzebne zainstaluj wtyczkę do zasilacza. Wsuń wymienną wtyczkę w zasilacz, aż usłyszysz kliknięcie. 2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk gniazda na kablu ładowania USB i podłącz je do terminalu (1). 3. Podłącz kabel zasilacza do gniazda zasilania kabla ładowania USB (2). 4. Podłącz zasilacz do gniazdka sieci elektrycznej (3).

7 Ładowanie baterii przy użyciu stacji dokującej: 1. Podłącz kabel zasilacza do gniazda zasilania w stacji dokującej. 2. Podłącz zasilacz do gniazdka sieci elektrycznej. 3. Wsuwaj (po prowadnicach) urządzenie do stacji dokującej, aż zostanie właściwie zamocowane (zatrzaśnięte). Podłączenie jest prawidłowe, jeżeli spód urządzenia został dopasowany do stacji dokującej, a wskaźnik LED na stacji dokującej i terminala świeci się na czerwono. Status kontrolki LED w czasie ładowania: -> Stałe czerwone światło: ładowanie -> Stałe zielone światło: ładowanie zakończone Jeżeli poziom naładowania baterii staje się niski w trakcie normalnego użytkowania, na ekranie urządzenia pojawia się symbol stanu, oznaczający niski lub bardzo niski poziom naładowania baterii. W obu tych przypadkach dokonaj operacji ActiveSync, żeby utworzyć kopię zapasową Twoich danych, a następnie możliwie najszybciej naładuj terminal. Jeśli poziom naładowania baterii stanie się niski, urządzenie wejdzie w tryb uśpienia (sleep mode); a gdy poziom naładowania stanie się bardzo niski, urządzenie wejdzie w tryb głębokiego uśpienia (deep sleep mode). W tym przypadku, masz około 72 godzin aby naładować baterie, inaczej mogą zostać utracone wszystkie dane z wewnętrznej pamięci urządzenia.

8 Włączanie PA500 po raz pierwszy Po pierwszym ładowaniu urządzenia przez około 16 godzin, terminal jest gotowy do pracy. Możesz go teraz uruchomić i dokonać kalibracji ekranu, poćwiczyć posługiwanie się piórem dotykowym oraz ustawić strefę czasową, datę i godzinę. 1. Wciśnij i przytrzymaj krótko przycisk włącz/wyłącz znajdujący się na przednim panelu urządzenia: 2. Poczekaj aż zniknie ekran powitalny i wykonaj po kolei polecenia pojawiające się na ekranie. Niektóre z nich można pominąć naciskając przycisk Skip na ekranie dotykowym urządzenia. Przy pierwszym uruchomieniu może się pojawić opcja kalibracji ekranu jako pierwsze zadanie do wykonania najlepiej za pomocą rysika.

9 Obsługa pióra dotykowego OSTRZEŻENIE! Do dotykania ekranu używaj tylko pióra dotykowego PA500. Używanie innych przedmiotów może spowodować trwałe uszkodzenie. 1. Wysuń pióro zgodnie z kierunkiem strzałki, następnie wyciągnij z uchwytu. 2. Pióro trzymaj tak jak ołówek.. 3. Aby dokonać wyboru z menu lub uruchomić zadanie z pola Today, lekko dotknij końcem pióra dotykowego wybranego elementu. Aby przejść do menu systemowego należy dotknąć ikony Windows 4. Użyj pióra dotykowego, żeby w polu formularza wpisać dane, wydrukować litery lub liczby. Nacisk pióra dotykowego powinien być bardzo lekki.

10 Kalibracja ekranu dotykowego PA500II Kalibracja ekranu dotykowego powinna odbyć się przy pierwszym uruchomieniu systemu Windows Mobile, może się również pojawić po całkowitym resecie terminala (Cold Boot). Kalibracji dokonujemy przy pomocy rysika znajdującego się na tylnej ściance PA600 W obrębie ekranu (na środku i po rogach) znacznie się pojawiać krzyżyk. Należy lekko przyciskać lub stukać w środek krzyżyka aż do zakończenia kalibracji. E Uwaga: Jeśli ekran zachowuje się nieprecyzyjnie, należy ponownie dokonać jego kalibracji. W tym celu należy otworzyć zakładkę ustawień systemowych System Settings ->Screen i uruchomić aplikację kalibrującą Align Screen

11 Korzystanie z portu SDIO/MMC Terminal przygotowany jest do obsługi zarówno kart pamięci SD/SDHC służących do przechowywania danych lub tworzenia kopii zapasowych, jak również uniwersalnych kart rozszerzeń SDIO (w tym karty WiFi, RFID) zwiększających możliwości sprzętowe. Aby zainstalować kartę SD należy: 1. Złapać urządzenie portem rozszerzeń do góry i odchylić gumową osłonę portu. 2. Wkładaj kartę do otworu aż usłyszysz sygnał dźwiękowy systemu; to oznacza, że karta została prawidłowo umiejscowiona w otworze. Karta jest prawidłowo zainstalowana, jeśli nie wystaje z otworu portu SD i daje się prawidłowo zamknąć gumową osłonę. Usunięcie karty następuje po zwolnieniu blokady, tj lekkim wciśnięciu karty w głąb portu, dzięki czemu mechanizm zwalniający podniesie kartę do góry umożliwiając swobodne uchwycenie jej brzegu palcami i wysunięcie do góry.

12 Obsługa klawiatury Klawiatura PA500 posiada klawisz nawigacji i sześć specjalnych przycisków do otwierania odpowiednich aplikacji oraz wyświetlenia na ekranie klawiatury do pisania. 1. Przycisk klawiatury Przyciśnij, aby otworzyć Windows CE lub wyświetlić klawiaturę. wyświetlanej na ekranie 2. Przycisk notatek Przyciśnij aby otworzyć notatki. Możesz tam na bieżąco zapisywać pomysły, przemyślenia, szkice, przypomnienia i numery telefonów. Możesz stworzyć notatkę pisaną lub w notatce zawrzeć nagranie. 3. Przycisk Enter Przyciśnij przycisk Enter, znajdujący się w środku klawisza nawigacji, aby wejść do menu opcji lub dokonać potwierdzenia wyboru. 4. Przycisk nawigacji Użyj przycisków-strzałek do góry, w dół, w prawo, w lewo, aby poruszać się po opcjach menu. 5. Przycisk Przyciśnij, aby otworzyć Microsoft Outlook Express. 6. Przycisk Today Dopasowuje do Twoich potrzeb wygląd i informacje wyświetlane na ekranie Today. 7. Przycisk kalendarza Przyciśnij, aby wyświetlić kalendarz. Pozwala wygodnie zarządzać terminami, spotkaniami oraz wszelkimi działaniami związanymi z datą i godziną. 8. Przycisk zadań Spisz zadania do wykonania i określ ich znaczenie i pilność.

13 Podłączenie do komputera 1. Zainstaluj ActiveSync w Windows XP lub Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile w systemie Windows 7/Vista. Podłącz kabel ładujący USB do Twojego urządzenia. Jeśli jest to potrzebne, podłącz również zasilacz. 2. Podłącz drugi koniec kabla ładowania USB do portu USB w Twoim komputerze i włącz terminal. 3. Program ActiveSync powinien uruchomić się automatycznie, rozpoznać Twój PA500 i skonfigurować port USB. Automatycznie otworzy się kreator nowego partnerstwa. UWAGA: jeżeli ActiveSync nie otworzy się automatycznie, kliknij Start Programs Microsoft ActiveSync. Jeżeli pojawi się komunikat informujący, że nie jest możliwe wykrycie połączenia, kliknij przycisk Cancel i ręcznie skonfiguruj ustawienia komunikacji.

14 4. Wykonaj instrukcje pokazane na ekranie. 5. Gdy proces konfiguracji zostanie zakończony, okno ActiveSync pojawia się na Twoim komputerze, a ikona Data Connectivity pojawia się na pasku nawigacji Twojego urządzenia. 6. Synchronizacja zostanie zainicjowana jeśli wybrałeś synchronizację okresową lub po połączeniu w różny sposób - przez kabel ładujący USB, podczerwień lub Bluetooth. UWAGA: Twój komputer może stworzyć partnerstwo z wieloma terminalami PDA. Również PA500 może stworzyć partnerstwo z dwoma różnymi komputerami. Obsługa programu ActiveSync Programu ActiveSync możesz użyć do synchronizacji informacji między terminalem PA500 a Twoim komputerem - zawsze masz aktualne informacje, gdziekolwiek jesteś. Synchronizacja z komputerem : ActiveSync obsługuje następujące możliwości połączeń między Twoim terminalem i komputerem: Połączenie USB - przy użyciu kabla ładującego USB. To połączenie działa, gdy zostało stworzone partnerstwo ActiveSync z Twoim komputerem. Połączenie przez podczerwień - idealne do szybkiego przełączania między wieloma urządzeniami, ponieważ nie są potrzebne kable i adaptery. Połączenie Bluetooth -może być zastosowane gdy komputer jest wyposażony w Bluetooth lub miejsce jego dostępu.

15 Połączenie ActiveSync przez USB: 1. Otwórz ActiveSync na Twoim komputerze. 2. Kliknij File Connection Settings. 3. Zaznacz pole wyboru Allow USB connections. 4. Kliknij OK. 5. Otwórz ActiveSync na Twoim terminalu. 6. Dotknij Menu Connections. 7. Zaznacz pole wyboru Synchronize all PCs using this connection. 8. Wybierz USB i dotknij Ok. 9.Podłącz terminal do Twojego komputera przy użyciu kabla ładującego USB. Synchronizacja jest zainicjowana automatycznie. Połączenie ActiveSync przez podczerwień: 1. Skonfiguruj port podczerwieni w komputerze. Opis obsługi tej czynności znajdziesz w instrukcji obsługi Twojego komputera. 2. Gdy port podczerwieni w Twoim komputerze jest gotowy, otwórz w Twoim komputerze ActiveSync - kliknij File Connection Settings. 3. Na liście Allow connections to one of the following wybierz port podczerwieni (IR). 4. Kliknij OK. 5. Ustaw w jednej linii porty podczerwieni Twojego terminalu i Twojego komputera. 6. Otwórz ActiveSync na Twoim terminalu. 7. Dotknij Menu Connect via IR.

16 Połączenie ActiveSync przez Bluetooth: Twój terminal został wyposażony w bezprzewodową technologię Bluetooth, dzięki czemu możesz wykorzystać ją do zsynchronizowania informacji z komputerem wyposażonym w adaptor Bluetooth lub poprzez punkt dostępowy. Bezprzewodowa technologia Bluetooth umożliwia nawiązanie łączności z komputerem, gdy znajduje się on w zasięgu działania. 1. Skonfiguruj połączenie Bluetooth na Twoim komputerze. Informacje na ten temat znajdziesz w Windows Online Help. 2. Upewnij się, że Bluetooth jest włączony na Twoim komputerze oraz widoczny i w bliskim zasięgu. 3. Zrób, aby Twój terminal był widoczny dla Twojego PC poprzez dotknięcie Start Settings zakładka Connections Bluetooth. 4. W zakładce Mode, zaznacz pola wyboru dla Turn on Bluetooth oraz Make this device visible to other devices. i dotknij ok. 5. W terminalu dotknij Start Programs ActiveSync. 6. Dotknij Menu Connect via IR. Jeśli jest wymagana autoryzacja i pojawi się ekran wprowadzania hasła, wpisz alfanumeryczne hasło (kod PIN), następnie dotknij Next; i wprowadź to samo hasło w komputerze. Jeśli nie chcesz używać hasła, dotknij Next.

17 Oświadczenie FCC To jest produkt klasy B opisany w części 15 dokumentu FCC. W warunkach domowych produkt może powodować zakłócenia fal radiowych. W takim przypadku może wystąpić potrzeba podjęcia przez użytkownika odpowiednich kroków. Oświadczenie Canadian Compliance To jest urządzenie klasy B Digital, spełniające wszelkie wymagania kanadyjskich przepisów odnośnie urządzeń wywołujących zakłócenia elektryczne (Canadian Interferance-Causing Equipment Regulations). To urządzenie jest certyfikowane dla wymogów RSS dla urządzeń 2,4 GHz spektrum rozpiętości. Oświadczenie zgodności europejskiej Deklaracja zgodności z przepisami R&TTE 1999/5/EWG i dyrektywami EMC 89/336/EWG. Uwagi dotyczące korzystania z urządzenia laserowego Terminale serii PA500 firmy unitech otrzymały certyfikaty w USA odpowiadające wymaganiom DHHS/ CDRH 21CFR Subchapter J i wymaganiom IEC Produkty Class II i Class 2 nie są uznawane za niebezpieczne. Urządzenia serii PA500 zawierają wewnętrzną diodę laserową VLD (Visible Laser Diode), której emisje nie przewyższają maksymalnych limitów jak stanowi czwarty z powyższych przepisów. Skaner został zaprojektowany w sposób ograniczający dostęp człowieka do szkodliwego światła laserowego podczas normalnej obsługi urządzenia, czynności konserwacyjnych dokonywanych przez użytkownika lub zalecanych czynności serwisowych. Tabliczka z ostrzeżeniami dotyczącymi lasera, wymagana przez DHHS/IEC w stosunku do urządzeń serii PA500 wyposażonych w opcjonalny moduł skanera laserowego, znajduje się na osłonie pojemnika pamięci z tyłu urządzenia. UWAGA! Wykorzystanie układów sterujących, ich modyfikacja, albo stosowanie procedur innych niż określone w niniejszej instrukcji może spowodować szkodliwe działanie światła laserowego. Stosowanie przyrządów optycznych, jak lornetki, mikroskopy czy szkła powiększające, podczas obsługi skanera może zwiększyć ryzyko uszkodzenia wzroku. Nie dotyczy to okularów noszonych przez użytkownika. CENTRALA TORELL: Pruszcz Gdański, ul. Obr. Westerplatte 5 tel.: , faks: POMOC TECHNICZNA: tel.: , mail: informacje dodatkowe:

Skrócona instrukcja obsługi

Skrócona instrukcja obsługi HT680 Solidny Terminal Mobilny Skrócona instrukcja obsługi HT680 oraz akcesoria - zawartość opakowania Terminal HT680 Płyta CD z instukcją Kabel komunikacyjny USB Akumulator Ładowarka + adaptery DOK komunikacyjny

Bardziej szczegółowo

Poznanie komputera MyPal

Poznanie komputera MyPal Poznanie komputera MyPal Elementy z przodu Dioda LED Power/Notification (Zasilanie/Powiadomienie) Power Notification Przycisk Launch (Uruchom) Przycisk Notes (Notatki) (nagrywanie głosu) Przycisk Contacts

Bardziej szczegółowo

www.m2t.com.pl M3 ORANGE+ Instrukcja szybkiego uruchamiania Ver.1.0

www.m2t.com.pl M3 ORANGE+ Instrukcja szybkiego uruchamiania Ver.1.0 www.m2t.com.pl M3 ORANGE+ Instrukcja szybkiego uruchamiania Ver.1.0 WYPOSAŻENIE Sprawdź czy masz wszystkie elementy w kartonie < M3 ORANGE+ > < Akumulator > < Zasilacz > < Przewód USB > < Piórko > lub

Bardziej szczegółowo

Szybki start Skrócona instrukcja obsługi. 6000-QS Rev P 12/11

Szybki start Skrócona instrukcja obsługi. 6000-QS Rev P 12/11 Szybki start Co znajdziemy w pudełku W opakowaniu fabrycznym urządzenia znajdują się następujące przedmioty: Terminal Dolphin 6000 Rysik z uchwytem i elastyczną smyczą Akumulator Litowo-Ionowy 3,7V /1530mAh

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELA DOTYKOWEGO EDX-S84 (SIEMENS)

INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELA DOTYKOWEGO EDX-S84 (SIEMENS) INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELA DOTYKOWEGO EDX-S84 (SIEMENS) SPIS TREŚCI 1. BUDOWA PANELA DOTYKOWEGO... 3 2. WŁĄCZANIE/WYŁĄCZANIE... 4 3. BATERIA - ŁADOWANIE... 4 4. OBSŁUGA SALI... 5 4.1 WYBÓR SYGNAŁU... 5

Bardziej szczegółowo

ZWIĘZŁY OPIS PODSTAWOWYCH FUNKCJI

ZWIĘZŁY OPIS PODSTAWOWYCH FUNKCJI Language Teacher, Słownik, Rozmówki audio oraz Przewodnik ZWIĘZŁY OPIS PODSTAWOWYCH FUNKCJI itravl, Language Teacher, jetbook, Audio PhraseBook, MorphoFinder, ihelp, itranslate, LingvoCompass oraz Vector

Bardziej szczegółowo

Instrukcja QuickStart

Instrukcja QuickStart Instrukcja QuickStart Przyciski i łączność 1. Włącznik urządzenia: Przytrzymaj przycisk, aby włączyć urządzenie. Krótkie naciśnięcie włącza urządzenie, gdy znajduje się trybie gotowości. 2. Przyciski głośności:

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi

Skrócona instrukcja obsługi Skrócona instrukcja obsługi 1. Przyciski i funkcje 1. Przedni aparat 2. Przycisk zwiększania głośności (+) 3. Przycisk zmniejszania głośności ( ) 4. Tylny aparat 5. Gniazdo słuchawek 6. Gniazdo karty SIM

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Startowa do MIO P350

Instrukcja Startowa do MIO P350 Instrukcja Startowa do MIO P350 Gratulujemy zakupu MIO P350 z wbudowanym modułem GPS. Poniższa instrukcja pomoże Ci prawidłowo skonfigurować Twój Pocket PC oraz zapozna Cię z jego podstawowymi funkcjami.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja podłączenia i konfiguracji BLUETOOTH NX. Interfejs. (instrukcja dostępna także na www.ac.com.pl) ver. 1.2 2014-12-18

Instrukcja podłączenia i konfiguracji BLUETOOTH NX. Interfejs. (instrukcja dostępna także na www.ac.com.pl) ver. 1.2 2014-12-18 Instrukcja podłączenia i konfiguracji BLUETOOTH NX Interfejs (instrukcja dostępna także na www.ac.com.pl) ver. 1.2 2014-12-18 SPIS TREŚCI 1. Dane techniczne... 3 2. Przeznaczenie... 3 3. Zasada działania...

Bardziej szczegółowo

DOUBLEPHONE. Instrukcja obsługi. Dwie komórki w jednej MT847

DOUBLEPHONE. Instrukcja obsługi. Dwie komórki w jednej MT847 DOUBLEPHONE Dwie komórki w jednej MT847 Instrukcja obsługi Widok ogólny Widok z dołu Mikrofon Głośnik słuchawki Przycisk OK. Latarka wł/wył (3 sek.) Menu/lewy przycisk funkcyjny Przyciski nawigacyjne:

Bardziej szczegółowo

Niania elektroniczna Motorola Babyphone

Niania elektroniczna Motorola Babyphone INSTRUKCJA OBSŁUGI Niania elektroniczna Motorola Babyphone Nr produktu 260051 Strona 1 z 8 1. Zakres dostawy: 1 x Jednostka rodzica 1 x Jednostka dziecka 2 x akumulator AAA dla jednostki rodzica 1 x zasilacz

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkowania

Instrukcja użytkowania ASPEL S.A. PL 32-080 Zabierzów, os. H. Sienkiewicza 33 tel. +48 12 285 22 22, fax +48 12 285 30 30 www.aspel.com.pl Instrukcja użytkowania Konfiguracja bezprzewodowej komunikacji rejestratora AsPEKT 703

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji modemu CDMA MV410R z wykorzystaniem kabla USB w systemie operacyjnym MS Windows XP 32-bit

Instrukcja instalacji modemu CDMA MV410R z wykorzystaniem kabla USB w systemie operacyjnym MS Windows XP 32-bit Instrukcja instalacji modemu CDMA MV410R z wykorzystaniem kabla USB w systemie operacyjnym MS Windows XP 32-bit OGSM/PDF08/0409, Strona 1 z 26 Spis treści 1. Prezentacja zestawu instalacyjnego... 3 1.1.

Bardziej szczegółowo

Mini kamera HD AC-960.hd

Mini kamera HD AC-960.hd Mini kamera HD AC-960.hd Szanowny Kliencie, dziękujemy za zakup mini kamery HD. Prosimy o przeczytanie instrukcji i przestrzeganie podanych wskazówek i porad, abyście mogli Państwo optymalnie korzystać

Bardziej szczegółowo

G1342 Instrukcja szybkiej instalacji

G1342 Instrukcja szybkiej instalacji G1342 Instrukcja szybkiej instalacji 2QM02-00005-200S Twój telefon W tej części zapoznasz się z wyposażeniem Twojego urządzenia. 5 6 3 1 12 4 2 10 7 8 9 11 Lp Pozycje Funkcje 1 Gniazdo słuchawkowe jack

Bardziej szczegółowo

Mini kamera Full HD (AC-1080.ir)

Mini kamera Full HD (AC-1080.ir) Mini kamera Full HD (AC-1080.ir) Szanowny Kliencie, dziękujemy za zakup mini kamery Full HD. Mała i lekka kamera nagrywa filmy w jakości Full HD nawet w ciemności, dzięki wbudowanym diodom podczerwieni.

Bardziej szczegółowo

TWIN PHONE MT843. Instrukcja obsługi

TWIN PHONE MT843. Instrukcja obsługi TWIN PHONE MT843 Instrukcja obsługi PL Widok ogólny Przycisk OK. Latarka wł/wył (3 sek.) Głośnik słuchawki Przyciski nawigacyjne: lewo/prawo/ góra/dół Głośnik zewnętrzny Obiektyw aparatu cyfrowego Dioda

Bardziej szczegółowo

Moduły pamięci. Instrukcja obsługi

Moduły pamięci. Instrukcja obsługi Moduły pamięci Instrukcja obsługi Copyright 2006 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie mogą zostać zmienione bez powiadomienia. Jedyne warunki gwarancji na

Bardziej szczegółowo

TAB9-200 XENTA 97ic 9.7 TABLET ANDROID 4.1.1 JELLY BEAN - INSTRUKCJA AKTUALIZACJI

TAB9-200 XENTA 97ic 9.7 TABLET ANDROID 4.1.1 JELLY BEAN - INSTRUKCJA AKTUALIZACJI TAB9-200 XENTA 97ic 9.7 TABLET ANDROID 4.1.1 JELLY BEAN - INSTRUKCJA AKTUALIZACJI 1 ZANIM ZACZNIESZ: ZABEZPIECZ WAŻNE DANE Przeprowadzenie aktualizacji tabletu Yarvik do wersji Android 4.1.1 spowoduje

Bardziej szczegółowo

Rozpoczęcie pracy. Kalibracja nabojów drukujących bez użycia komputera

Rozpoczęcie pracy. Kalibracja nabojów drukujących bez użycia komputera Rozpoczęcie pracy Kalibracja nabojów drukujących bez użycia komputera Należy najpierw wykonać czynności opisane na arkuszu Instalacja, aby zakończyć instalację sprzętu. Następnie należy wykonać czynności

Bardziej szczegółowo

Konftel 55Wx Skrócona instrukcja obsługi

Konftel 55Wx Skrócona instrukcja obsługi POLSKI Konftel 55Wx Skrócona instrukcja obsługi Konftel 55Wx to urządzenie konferencyjne, które można połączyć z telefonem stacjonarnym, komórkowym oraz z komputerem. Wykorzystując jedyną w swoim rodzaju

Bardziej szczegółowo

Długopis cyfrowy Nr produktu 000884129

Długopis cyfrowy Nr produktu 000884129 INSTRUKCJA OBSŁUGI Długopis cyfrowy Nr produktu 000884129 Strona 1 z 7 Przewodnik użytkownika Niniejszy przewodnik użytkownika zawiera ogólne wskazówki w zakresie instalacji i użycia IRISnotes Express

Bardziej szczegółowo

Długopis z ukrytą kamerą cyfrową HD

Długopis z ukrytą kamerą cyfrową HD Długopis z ukrytą kamerą cyfrową HD Instrukcja obsługi Nr produktu: 956256 Strona 1 z 5 1. Szczegóły produktu Nr Nazwa Opis 1 Przycisk obsługi Jest to wielofunkcyjny przycisk, którego funkcje zależą od

Bardziej szczegółowo

Podręcznik skrócony Prestigio MultiPhone PAP4322 DUO

Podręcznik skrócony Prestigio MultiPhone PAP4322 DUO 1. Zawartość opakowania 1. Telefon 2. Adapter AC 3. Słuchawki 4. Kabel USB 5. 6. Karta gwarancyjna 7. Uwagi dotyczące kwestii prawnych i bezpieczeństwa 8. Akumulator 9. Pokrowiec 2. Przegląd 1 2 3 4 5

Bardziej szczegółowo

NWD-210N Bezprzewodowy adapter USB 802.11n

NWD-210N Bezprzewodowy adapter USB 802.11n NWD-210N Bezprzewodowy adapter USB 802.11n Skrócona instrukcja obsługi Wersja 1.00 11/2007 Edycja 1 Copyright 2006. Wszelkie prawa zastrzeżone. Przegląd NWD210N to adapter sieciowy USB do komputerów osobistych.

Bardziej szczegółowo

IRISPen Air 7. Skrócona instrukcja obsługi. (Android)

IRISPen Air 7. Skrócona instrukcja obsługi. (Android) IRISPen Air 7 Skrócona instrukcja obsługi (Android) Niniejsza skrócona instrukcja obsługi pomaga w rozpoczęciu korzystania z urządzenia IRISPen Air TM 7. Zapoznaj się z nią przed przystąpieniem do użytkowania

Bardziej szczegółowo

WAŻNE! PRZECZYTAJ KONIECZNIE!

WAŻNE! PRZECZYTAJ KONIECZNIE! Pl_Omicron Addendum.fm Page 68 Wednesday, September 17, 2003 12:23 PM WAŻNE! PRZECZYTAJ KONIECZNIE! W przypadku każdego urządzenia magazynującego, które wykorzystuje nośniki cyfrowe, należy regularnie

Bardziej szczegółowo

System operacyjny Android wersja 4.2.2 Język polski

System operacyjny Android wersja 4.2.2 Język polski ENDEAVOUR 800QC Skrócona instrukcja obsługi tabletu System operacyjny Android wersja 4.2.2 Język polski Dziękujemy wybranie produktu firmy Blaupunkt. Dokonali Państwo dobrego wyboru. Oczywiście będziemy

Bardziej szczegółowo

NR410 Podręcznik UŜytkownika

NR410 Podręcznik UŜytkownika NR410 Podręcznik UŜytkownika Informacje dotyczące bezpieczeństwa Zapoznaj się z poniŝszymi zasadami bezpieczeństwa i przestrzegaj ich. Nieprzestrzeganie poniŝszych zasad, zwiększa ryzyko wypadku i moŝe

Bardziej szczegółowo

Dla przykładu, w instrukcji tej wykorzystano model TL-WA701ND.

Dla przykładu, w instrukcji tej wykorzystano model TL-WA701ND. Instalacja Podłączenie urządzenia Dla przykładu, w instrukcji tej wykorzystano model TL-WA701ND. Nadaj komputerowi statyczny adres IP: 192.168.1.100. W razie problemów przejdź do punktu T3 sekcji Rozwiązywanie

Bardziej szczegółowo

PRZENOŚNY GŁOŚNIK BLUETOOTH SUPER BASS

PRZENOŚNY GŁOŚNIK BLUETOOTH SUPER BASS PRZENOŚNY GŁOŚNIK BLUETOOTH SUPER BASS Instrukcja obsługi DA-10287 Dziękujemy za zakup przenośnego głośnika Bluetooth Super Bass DIGITUS DA-10287! Niniejsza instrukcja obsługi pomoże i ułatwi użytkowanie

Bardziej szczegółowo

IRISPen Air 7. Skrócona instrukcja obsługi. (ios)

IRISPen Air 7. Skrócona instrukcja obsługi. (ios) IRISPen Air 7 Skrócona instrukcja obsługi (ios) Niniejsza skrócona instrukcja obsługi pomaga w rozpoczęciu korzystania z urządzenia IRISPen TM Air 7. Zapoznaj się z nią przed przystąpieniem do użytkowania

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi

Skrócona instrukcja obsługi Skrócona instrukcja obsługi Dziękujemy za wybranie C-Pen. C-Pen umożliwia skanowanie tekstu i cyfr do dowolnego edytora tekstu, programu pocztowego, oprogramowania biznesowego i przeglądarek internetowych.

Bardziej szczegółowo

UPROSZCZONA INSTRUKCJA OBSŁUGI ZEBEX Z-2170

UPROSZCZONA INSTRUKCJA OBSŁUGI ZEBEX Z-2170 Spis treści Wstęp.... 3 Informacje o urządzeniu.... 3 UPROSZCZONA INSTRUKCJA OBSŁUGI ZEBEX Z-2170 Zawartość opakowania.... 3 Budowa kolektora.... 4 Pierwsze kroki.... 5 Instalacja akumulatora.... 5 Wyjmowanie

Bardziej szczegółowo

ZyXEL NBG-415N. Bezprzewodowy router szerokopasmowy 802.11n. Skrócona instrukcja obsługi. Wersja 1.00 10/2006 Edycja 1

ZyXEL NBG-415N. Bezprzewodowy router szerokopasmowy 802.11n. Skrócona instrukcja obsługi. Wersja 1.00 10/2006 Edycja 1 ZyXEL NBG-415N Bezprzewodowy router szerokopasmowy 802.11n Skrócona instrukcja obsługi Wersja 1.00 10/2006 Edycja 1 Copyright 2006 ZyXEL Communications Corporation. Wszystkie prawa zastrzeżone Wprowadzenie

Bardziej szczegółowo

Podłączenie urządzenia. W trakcie konfiguracji routera należy korzystać wyłącznie z przewodowego połączenia sieciowego.

Podłączenie urządzenia. W trakcie konfiguracji routera należy korzystać wyłącznie z przewodowego połączenia sieciowego. Instalacja Podłączenie urządzenia W trakcie konfiguracji routera należy korzystać wyłącznie z przewodowego połączenia sieciowego. Należy dopilnować by nie podłączać urządzeń mokrymi rękami. Jeżeli aktualnie

Bardziej szczegółowo

Wi-Fi ZTE. instrukcja instalacji

Wi-Fi ZTE. instrukcja instalacji Wi-Fi ZTE instrukcja instalacji Spis treści 1. zawartość zestawu instalacyjnego...2 2. opis gniazd i przycisków modemu...3 3. opis działania diod modemu...4 4. instalacja modemu Wi-Fi ZTE za pomocą kabla

Bardziej szczegółowo

Ładowanie akumulatora. Wymiana akumulatora

Ładowanie akumulatora. Wymiana akumulatora Ładowanie akumulatora UWAGA: Gdy używa się zasilacza prądu przemiennego, wszystkie akumulatory korzystają z Dell ExpressCharge. Gdy system jest wyłączony, akumulator naładuje się do 80% pojemności w ciągu

Bardziej szczegółowo

KolNet. Konfiguracja kolektora Unitech i instalacja programu. NET Innovation Software Sp. z o. o.

KolNet. Konfiguracja kolektora Unitech i instalacja programu. NET Innovation Software Sp. z o. o. KolNet Konfiguracja kolektora Unitech i instalacja programu NET Innovation Software Sp. z o. o. ul.plażowa 35 15-502 Białystok 085 66 23 016, 085 65 44 733 Marcin Szot KolNet: Konfiguracja

Bardziej szczegółowo

Strona 1 z 10. 1. Przedni panel. LED Opis funkcji ADSL

Strona 1 z 10. 1. Przedni panel. LED Opis funkcji ADSL Strona 1 z 10 Wskaźniki i złącza urządzenia Zawartość opakowania Podłączenie urządzenia Instalacja oprogramowania Konfiguracja połączenia sieciowego Konfiguracja urządzenia Rejestracja usługi Neostrada

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI www.goclever.com

INSTRUKCJA OBSŁUGI www.goclever.com GOCLEVER TAB A73 INSTRUKCJA OBSŁUGI www.goclever.com Spis treści 1. Ekran główny... 3 1.1 Uruchomienie... 3 1.2 Okno główne... 3 1.3 Przedstawienie podstawowych przycisków oraz ikon... 3 1.4 Powiadomienia

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy (50206)

Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy (50206) Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy (50206) 1 Instrukcja obsługi Opis produktu 1) Góra 2) Menu 3) Dół 4) Wejście USB 5) Kamera 6) Głośnik 7) OK 8) Mode 9) Power 10) Wyświetlacz 11) Slot na kartę 12) Diody

Bardziej szczegółowo

EM4590R1 Uniwersalny repeater Wi-Fi z funkcją WPS

EM4590R1 Uniwersalny repeater Wi-Fi z funkcją WPS EM4590R1 Uniwersalny repeater Wi-Fi z funkcją WPS 2 POLSKI EM4590R1 - Uniwersalny repeater Wi-Fi z funkcją WPS Spis treści 1.0 Wprowadzenie... 2 1.1 Zawartość opakowania... 2 2.0 Gdzie można umieścić repeater

Bardziej szczegółowo

Tablet bezprzewodowy QIT30. Instrukcja obsługi

Tablet bezprzewodowy QIT30. Instrukcja obsługi Tablet bezprzewodowy QIT30 Instrukcja obsługi Spis treści 1. Informacje ogólne... 3 2. Zawartość opakowania... 4 3. Budowa tabletu... 5 3.1 Widok z przodu... 5 3.2 Widok od spodu... 5 3.3 Odbiornik radiowy

Bardziej szczegółowo

ADSL Router Instrukcja instalacji 1. Wskaźniki i złącza urządzenia... 1 1.1 Przedni panel.... 1 1.2 Tylni panel... 1 2. Zawartość opakowania... 2 3. Podłączenie urządzenia... 2 4. Instalacja oprogramowania...

Bardziej szczegółowo

SENIOR PHONE INSTRUKCJA OBSŁUGI Plik PDF do pobrania: http://akai-atd.com/ Spis treści Przyciski... 4 Pierwsze kroki...6 Włączanie..... 8 Ładowanie...9 Połączenia alarmowe...11 Połączenia... 13 Latarka...15

Bardziej szczegółowo

BLUETOOTH INSTRUKCJA PODŁĄCZENIA I KONFIGURACJI.

BLUETOOTH INSTRUKCJA PODŁĄCZENIA I KONFIGURACJI. Interfejs BLUETOOTH INSTRUKCJA PODŁĄCZENIA I KONFIGURACJI. Producent: AC Spółka Akcyjna. 15 182 Białystok, ul. 27 Lipca 64 tel. +48 85 7438117, fax +48 85 653 8649 www.ac.com.pl, e mail: autogaz@ac.com.pl

Bardziej szczegółowo

Kolektor danych Datalogic Memor (128MB RAM)

Kolektor danych Datalogic Memor (128MB RAM) Kolektor danych Datalogic Memor (128MB RAM) Instrukcja obsługi Nowy Sącz, luty 2010 Spis Treści 1. WSTĘP... 5 2. PARAMETRY TECHNICZNE... 6 3. WIDOK OGÓLNY URZĄDZENIA... 8 4. ZAWARTOŚĆ ZESTAWU... 9 5. AKUMULATOR...

Bardziej szczegółowo

Wideoboroskop AX-B250

Wideoboroskop AX-B250 Wideoboroskop AX-B250 Instrukcja obsługi Przed włączeniem urządzenia proszę przeczytać instrukcję. Instrukcja zawiera ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Spis treści 1. Uwagi dotyczące bezpieczeństwa...

Bardziej szczegółowo

Podłączenie urządzenia

Podłączenie urządzenia Podłączenie urządzenia W trakcie konfiguracji punktu dostępowego należy korzystać wyłącznie z przewodowego połączenia sieciowego. Wyłącz wszystkie urządzenia sieciowe (komputer, injector i punkt dostępowy).

Bardziej szczegółowo

HD CVI DVR Serii 1U Skrócona instrukcja obsługi

HD CVI DVR Serii 1U Skrócona instrukcja obsługi HD CVI DVR Serii 1U Skrócona instrukcja obsługi Strona 1 z 5 Witamy Dziękujemy za zakup rejestratora firmy HD-SIGHT. Skrócona instrukcja obsługi pomoże Państwu poznać zakupiony produkt. Przed instalacją,

Bardziej szczegółowo

Mini stacja MP3 (4w1) MPS-550.cube

Mini stacja MP3 (4w1) MPS-550.cube Mini stacja MP3 (4w1) MPS-550.cube Szanowny Kliencie, dziękujemy za zakup mini stacji MP3 z radiem UKF, zegarem i alarmem. Prosimy o przeczytanie instrukcji i przestrzeganie podanych wskazówek i porad,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. 11017373 Skaner

Instrukcja obsługi. 11017373 Skaner 11017373 Skaner Instrukcja obsługi 1. Wymagania systemowe PC, laptop, desktop lub IBM w połączeniu z Pentium 166 MHz min. i aktywnym portem USB (Universal Serial Bus) Windows 2000/XP/Vista, CD-ROM, kolorowy

Bardziej szczegółowo

Instalacja. Podłączenie urządzenia. Wyłącz wszystkie urządzenia sieciowe (komputer, modem i router).

Instalacja. Podłączenie urządzenia. Wyłącz wszystkie urządzenia sieciowe (komputer, modem i router). Instalacja Podłączenie urządzenia Wyłącz wszystkie urządzenia sieciowe (komputer, modem i router). Podłącz kabel sieciowy do port WAN routera i do portu LAN modemu. Podłącz kabel sieciowy do komputera

Bardziej szczegółowo

U-DRIVE DUAL. Instrukcja obsługi. Osobista czarna skrzynka kierowcy z kamerą cofania MT4056

U-DRIVE DUAL. Instrukcja obsługi. Osobista czarna skrzynka kierowcy z kamerą cofania MT4056 U-DRIVE DUAL Osobista czarna skrzynka kierowcy z kamerą cofania MT4056 Instrukcja obsługi PL Ogólne Kamera główna Gniazdo kamery tylnej Gniazdo USB/ ładowarki Gniazdo microsd Obiektyw kamery głównej Mikrofon

Bardziej szczegółowo

Combo ZTE. instrukcja instalacji

Combo ZTE. instrukcja instalacji Combo ZTE instrukcja instalacji Spis treści 1. zawartość zestawu instalacyjnego...2 2. opis tylnego panelu modemu...3 3. opis działania diod modemu...4 4. instalacja modemu Combo ZTE za pomocą kabla Ethernet...5

Bardziej szczegółowo

Huawei E173 Bezprzewodowy modem USB INSTRUKCJA

Huawei E173 Bezprzewodowy modem USB INSTRUKCJA Huawei E173 Bezprzewodowy modem USB INSTRUKCJA Dziękujemy za wybranie mobilnego modemu szerokopasmowego USB. Za pomocą modemu USB można uzyskać szybki dostęp do sieci bezprzewodowej. Niniejsza instrukcja

Bardziej szczegółowo

Kamera sportowa Contour Roam 2, 1809K

Kamera sportowa Contour Roam 2, 1809K INSTRUKCJA OBSŁUGI Nr produktu 394756 Kamera sportowa Contour Roam 2, 1809K Strona 1 z 6 SZYBKI START 1. Przesuń element zabezpieczający w lewo tak, aby zakrył czerwone pole. 2. Przesuń klapkę zabezpieczającą

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika TKSTAR PET. Zawartość opakowania

Instrukcja użytkownika TKSTAR PET. Zawartość opakowania Instrukcja użytkownika TKSTAR PET Wersja elektroniczna na www.angelgts.eu Zawartość opakowania Lokalizator GPS Kabel usb i ładowarka Instrukcja obsługi 1 Parametry techniczne lokalizatora Wymiary 80 x

Bardziej szczegółowo

ROGUE RF. Instrukcja obsługi (wersja poprawiona) Wireless Gamepad PC with headphones MT1503

ROGUE RF. Instrukcja obsługi (wersja poprawiona) Wireless Gamepad PC with headphones MT1503 ROGUE RF Wireless Gamepad PC with headphones MT1503 Instrukcja obsługi (wersja poprawiona) Dziękujemy za wybranie wspaniałego, bezprzewodowego gamepada ROGUE RF MT1503. Urządzenie jest zaawansowanym kontrolerem

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika TKSTAR PET. Wersja elektroniczna na Opakowanie

Instrukcja użytkownika TKSTAR PET. Wersja elektroniczna na  Opakowanie Instrukcja użytkownika TKSTAR PET Wersja elektroniczna na www.angelgts.eu Opakowanie Lokalizator GPS Kabel usb i ładowarka Instrukcja obsługi 1 Parametry techniczne lokalizatora Wymiary 80 x 38 x 20 [mm]

Bardziej szczegółowo

DWL-2100AP 802.11g/108Mbps Bezprzewodowy punkt dostępowy D-Link AirPlus XtremeG

DWL-2100AP 802.11g/108Mbps Bezprzewodowy punkt dostępowy D-Link AirPlus XtremeG Do skonfigurowania urządzenia może posłużyć każda nowoczesna przeglądarka, np. Internet Explorer 6 lub Netscape Navigator 6.2.3. DWL-2100AP 802.11g/108Mbps Bezprzewodowy punkt dostępowy D-Link AirPlus

Bardziej szczegółowo

Huawei E352. Bezprzewodowy modem USB INSTRUKCJA

Huawei E352. Bezprzewodowy modem USB INSTRUKCJA Huawei E352 Bezprzewodowy modem USB INSTRUKCJA 1 Dziękujemy za wybranie mobilnego modemu szerokopasmowego USB. Za pomocą modemu USB można uzyskać szybki dostęp do sieci bezprzewodowej. Niniejsza instrukcja

Bardziej szczegółowo

BEZPRZEWODOWA KARTA SIECIOWA WL-8313 / WL-8314

BEZPRZEWODOWA KARTA SIECIOWA WL-8313 / WL-8314 BEZPRZEWODOWA KARTA SIECIOWA WL-8313 / WL-8314 WL-8313-8314 10.2005 >>>Dane techniczne. Produkt Bezprzewodowa karta sieciowa PCI 54 Mbps. Model WL-8313 / WL-8314 Interfejs zgodny z PCI 2.2 Tryby pracy

Bardziej szczegółowo

Kamera Domu Inteligentnego. Instrukcja instalacji

Kamera Domu Inteligentnego. Instrukcja instalacji Kamera Domu Inteligentnego Instrukcja instalacji 1 Spis treści 1.Wprowadzenie... 3 2.Wymagania sprzętowe... 3 3.Specyfikacja techniczna... 3 4.Schemat urządzenia... 4 5.Instalacja urządzenia... 4 6.Instalacja

Bardziej szczegółowo

Więcej informacji zawiera instrukcja obsługi na załączonej płycie CD-ROM.

Więcej informacji zawiera instrukcja obsługi na załączonej płycie CD-ROM. Więcej informacji zawiera instrukcja obsługi na załączonej płycie CD-ROM. Prezentacja produktu Widok od przodu 1 2 3 4 Polski 5 6 7 8 9 10 1. Przycisk migawki 2. Włącznik 3. Głośnik 4. Dioda samowyzwalacza

Bardziej szczegółowo

Instalacja. Dla przykładu, w instrukcji tej wykorzystano model TD-8817.

Instalacja. Dla przykładu, w instrukcji tej wykorzystano model TD-8817. Instalacja Dla przykładu, w instrukcji tej wykorzystano model TD-8817. Podłączenie urządzenia Wyłącz wszystkie urządzenia sieciowe (komputery, modem/router). Jeżeli modem jest używany, należy go odłączyć.

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Mini DVR MD-80

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Mini DVR MD-80 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA Mini DVR MD-80 Najważniejsze cechy urządzenia: Nagrywanie video i audio Zasilanie z wbudowanego akumulatora lub ze złącza USB Przetwornik o dużej rozdzielczości 2Mpix CMOS Bardzo

Bardziej szczegółowo

Seria P-661HW-Dx Bezprzewodowy modem ADSL2+ z routerem

Seria P-661HW-Dx Bezprzewodowy modem ADSL2+ z routerem Seria P-661HW-Dx Bezprzewodowy modem ADSL2+ z routerem Skrócona instrukcja obsługi Wersja 3.40 Edycja 1 3/2006-1 - Informacje ogólne Posługując się dołączoną płytą CD lub postępując zgodnie ze wskazówkami

Bardziej szczegółowo

Instrukcja szybkiej instalacji. Przed przystąpieniem do instalacji należy zgromadzić w zasięgu ręki wszystkie potrzebne informacje i urządzenia.

Instrukcja szybkiej instalacji. Przed przystąpieniem do instalacji należy zgromadzić w zasięgu ręki wszystkie potrzebne informacje i urządzenia. Instrukcja szybkiej instalacji Do konfiguracji modemu może posłużyć dowolna nowoczesna przeglądarka np. Internet Explorer 6 lub Netscape Navigator 6.2.3. DSL-300T ADSL Modem Przed rozpoczęciem Przed przystąpieniem

Bardziej szczegółowo

Dziękujemy za wybranie mobilnego modemu szerokopasmowego USB. Za pomocą modemu USB można uzyskać szybki dostęp do sieci bezprzewodowej.

Dziękujemy za wybranie mobilnego modemu szerokopasmowego USB. Za pomocą modemu USB można uzyskać szybki dostęp do sieci bezprzewodowej. Dziękujemy za wybranie mobilnego modemu szerokopasmowego USB. Za pomocą modemu USB można uzyskać szybki dostęp do sieci bezprzewodowej. Niniejsza instrukcja opisuje wygląd modemu USB, a także procedury

Bardziej szczegółowo

SP-1101W/SP-2101W Instrukcja Szybkiej Instalacji

SP-1101W/SP-2101W Instrukcja Szybkiej Instalacji SP-1101W/SP-2101W Instrukcja Szybkiej Instalacji 05-2014 / v1.0 1 I. Informacje o produkcie I-1. Zawartość opakowania Przełącznik Smart Plug Instrukcja Szybkiej Instalacji CD z szybkiej instalacji I-2.

Bardziej szczegółowo

Wygląd aparatu: POL 1

Wygląd aparatu: POL 1 Wygląd aparatu: ENGLISH Micro USB Micro HDMI Reset Micro SD LCD UP Down Mode TRANSLATION Micro USB Micro HDMI Reset Micro SD LCD Góra Dół Tryb ENGLISH Shutter key Power key Busy indicator WIFI indicator

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UZUPEŁNIAJĄCA DO CENTRAL DUPLEX ZE STEROWANIEM RD4

INSTRUKCJA UZUPEŁNIAJĄCA DO CENTRAL DUPLEX ZE STEROWANIEM RD4 INSTRUKCJA UZUPEŁNIAJĄCA DO CENTRAL DUPLEX ZE STEROWANIEM RD4 Quatrovent Morska 242 Gdynia Tel. +48 58 3505995, fax +48 58 6613553 1 Spis treści I. Ustawienie orientacji wentylatorów...3 A. Za pomocą regulatora

Bardziej szczegółowo

N150 Router WiFi (N150R)

N150 Router WiFi (N150R) Easy, Reliable & Secure Podręcznik instalacji N150 Router WiFi (N150R) Znaki towarowe Nazwy marek i produktów są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi należącymi do ich prawnych właścicieli.

Bardziej szczegółowo

Okulary sportowe z wbudowaną kamerą HD, Hyundai X4s Sunnyboy, 1280 x 720 px, czarne

Okulary sportowe z wbudowaną kamerą HD, Hyundai X4s Sunnyboy, 1280 x 720 px, czarne INSTRUKCJA OBSŁUGI Okulary sportowe z wbudowaną kamerą HD, Hyundai X4s Sunnyboy, 1280 x 720 px, czarne Nr produktu 956428 Strona 1 z 5 1. Przegląd 1: Kamera 2: Przycisk operacyjny ON/OFF 3: Przycisk trybu

Bardziej szczegółowo

GreenPro Cash i urządzenia parkingowe

GreenPro Cash i urządzenia parkingowe GreenPro Cash i urządzenia parkingowe Instrukcja obsługi systemu parkingowego GREEN Center Polska Sp. z o.o. ul. Opalenicka 67 60-362 Poznań 1. Obsługa komputera 1.1 Włączenie komputera i logowanie 1.2

Bardziej szczegółowo

Program APEK Użytkownik Instrukcja użytkownika

Program APEK Użytkownik Instrukcja użytkownika Program APEK Użytkownik Instrukcja użytkownika http://www.apek.pl e-mail. Biuro@apek.pl tel. 022 6447970 Systemy monitorowania programem APEK Użytkownik. 1.1 Wiadomości wstępne: Podgląd danych i ustawianie.

Bardziej szczegółowo

OSTRZEŻENIE: NIEBEZPIECZEŃSTWO ZADŁAWIENIA małe elementy. Dla dzieci powyżej 3 roku życia.

OSTRZEŻENIE: NIEBEZPIECZEŃSTWO ZADŁAWIENIA małe elementy. Dla dzieci powyżej 3 roku życia. OSTRZEŻENIE: NIEBEZPIECZEŃSTWO ZADŁAWIENIA małe elementy. Dla dzieci powyżej 3 roku życia. Ostrzeżenia Instrukcję obsługi należy zachować, aby móc z niej skorzystać w późniejszym czasie. Mikroskop Easi-Scope

Bardziej szczegółowo

FAQ dla Eee Pad TF201

FAQ dla Eee Pad TF201 FAQ dla Eee Pad TF201 PL6915 Zarządzanie plikami... 2 Jak uzyskać dostęp do danych zapisanych na karcie pamięci microsd, SD i w urządzeniu USB?... 2 Jak przenieść wybrany plik do innego foldera?... 2 Jak

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Obsługi Monitora Dotykowego Multi- touch

Instrukcja Obsługi Monitora Dotykowego Multi- touch Instrukcja Obsługi Monitora Dotykowego Multi- touch SPIS TREŚCI Przed uruchomieniem... 4 Bezpieczeństwo.... 5 Instalacja sterownika... 7 Podłączenie nakładki dotykowej...12 Kalibracja nakładki dotykowej...13

Bardziej szczegółowo

Polski. Informacje dotyczące bezpieczeństwa. Polski

Polski. Informacje dotyczące bezpieczeństwa. Polski Niniejszy podręcznik zawiera następujące sekcje: Informacje dotyczące bezpieczeństwa na str. 35. Rozwiązywanie problemów z instalacją na str. 36. Znajdowanie dalszych informacji na str. 40. Informacje

Bardziej szczegółowo

Uzupełnienie AvMap Geosat 5 BLU / Geosat 5 GT Przenośne urządzenie do nawigacji satelitarnej. Spis treści

Uzupełnienie AvMap Geosat 5 BLU / Geosat 5 GT Przenośne urządzenie do nawigacji satelitarnej. Spis treści Uzupełnienie AvMap Geosat 5 BLU / Geosat 5 GT Przenośne urządzenie do nawigacji satelitarnej Spis treści I. Uzupełnienie danych technicznych Geosat 5 BLU I.I Dane techniczne I.II Zawartość opakowania I.III

Bardziej szczegółowo

Zawartość pakietu. Widok telefonu. Skrócona instrukcja obsługi PL-1. Port mikro-usb. Gniazdo słuchawek. Słuchawka. Aparat przedni

Zawartość pakietu. Widok telefonu. Skrócona instrukcja obsługi PL-1. Port mikro-usb. Gniazdo słuchawek. Słuchawka. Aparat przedni Zawartość pakietu MultiPhone Prestigio Akumulator Ładowarka podróżna Skrócona instrukcja obsługi Widok telefonu Aparat przedni Słuchawki Kabel USB Kolorowe tylne obudowy Słuchawka Gniazdo słuchawek Aparat

Bardziej szczegółowo

EM398x-R1 UPS 600-1000-1600VA

EM398x-R1 UPS 600-1000-1600VA EM398x-R1 UPS 600-1000-1600VA EM398x-R1 - UPS 600-1000-1600VA 2 POLSKI Spis treści 1.0 Wprowadzenie... 2 1.1 Funkcje i właściwości... 3 1.2 Zawartość opakowania... 3 1.3 Podłączanie UPS... 3 2.0 Oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi www.facebook.com/denverelectronics

Instrukcja obsługi www.facebook.com/denverelectronics Instrukcja obsługi www.facebook.com/denverelectronics Wygląd i opis funkcji 1. 6. 11. 16. Klawisz menu Wyjściowe złącze sygnału TV Soczewki Głośnik 2. 7. 12. 17. Klawisz w górę. 3 Klawisz w dół 4. Klawisz

Bardziej szczegółowo

ADSL 2/2+ Modem Router

ADSL 2/2+ Modem Router ADSL 2/2+ Modem Router ADE-3410 / ADE-3400v2 / ADE-4400v2 Skrócona instrukcja obsługi. ADE-3410 / 3400.v2 / 4400.v2 07.2006 Planet ADE-3400 / 4400 ADSL 2/2+ jest urządzeniem typu "combo", łączącym modem

Bardziej szczegółowo

Konfiguracja i obsługa

Konfiguracja i obsługa Konfiguracja i obsługa www.avm.de/en AVM GmbH - Alt-Moabit 95 D-10559, Germany 411328002 Zawartość opakowania Power WPS Oto FRITZ! Repeater 310 Niniejszy opis jest pomocny przy pierwszej konfiguracji urządzenia

Bardziej szczegółowo

Zalecamy uważne przeczytanie niniejszej instrukcji przed pierwszym uruchomieniem komputera.

Zalecamy uważne przeczytanie niniejszej instrukcji przed pierwszym uruchomieniem komputera. P O L S K I SZYBKI START Gratulujemy nabycia nowego notebooka! Zalecamy uważne przeczytanie niniejszej instrukcji przed pierwszym uruchomieniem komputera. Komputer przybywa do Państwa zabezpieczony wytrzymałym

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Grand IP Camera III. Kamera IP do monitoringu

Instrukcja obsługi. Grand IP Camera III. Kamera IP do monitoringu Instrukcja obsługi Grand IP Camera III Kamera IP do monitoringu 1 ROZDZIAŁ 1 1.1Wstęp Grandtec przedstawia kamerę IP z wbudowanym serwerem web i możliwością zarządzania przez WWW. Produkt stanowi idealne

Bardziej szczegółowo

Motorola Phone Tools. Krótkie wprowadzenie

Motorola Phone Tools. Krótkie wprowadzenie Motorola Phone Tools Krótkie wprowadzenie Spis treści Minimalne wymagania... 2 Przed instalacją Motorola Phone Tools... 3 Instalowanie Motorola Phone Tools... 4 Instalacja i konfiguracja urządzenia przenośnego...

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi Czytnik kodów XL6200

Skrócona instrukcja obsługi Czytnik kodów XL6200 Skrócona instrukcja obsługi Czytnik kodów XL6200 Edata Polska Sp. z o.o. ul. Puławska 314 02-819 Warszawa Tel 22 545-32-40 Fax 22 678-60-29 biuro@edatapolska.pl Ver 1.06 Spis treści: I. Ogólna charakterystyka

Bardziej szczegółowo

Zegar ścienny cyfrowy DCF

Zegar ścienny cyfrowy DCF INSTRUKCJA OBSŁUGI Zegar ścienny cyfrowy DCF Nr produktu 672320 Strona 1 z 6 Dane techniczne: - Zegar sterowany przez radio - Ręczne ustawienie czasu - Ustawienie strefy czasowej w trybie: -12/+12 - Funkcja

Bardziej szczegółowo

Podłącz bezprzewodowy punkt dostępowy DWL-700AP do sieci.

Podłącz bezprzewodowy punkt dostępowy DWL-700AP do sieci. Do skonfigurowania rutera może posłużyć każda nowoczesna przeglądarka, np. Internet Explorer 6 lub Netscape Navigator 6.2.3. DWL-700AP Bezprzewodowy punkt dostępowy D-Link Air Przed rozpoczęciem Do skonfigurowania

Bardziej szczegółowo

Polski. Informacje dotyczące bezpieczeństwa. Polski

Polski. Informacje dotyczące bezpieczeństwa. Polski Niniejszy podręcznik zawiera następujące sekcje: Informacje dotyczące bezpieczeństwa na str. 35. Rozwiązywanie problemów z instalacją na str. 36. Znajdowanie dalszych informacji na str. 40. Informacje

Bardziej szczegółowo

EM4591 Uniwersalny repeater Wi-Fi z funkcją WPS

EM4591 Uniwersalny repeater Wi-Fi z funkcją WPS EM4591 Uniwersalny repeater Wi-Fi z funkcją WPS EM4591 - Uniwersalny repeater Wi-Fi z funkcją WPS 2 POLSKI Spis treści 1.0 Wprowadzenie... 2 1.1 Zawartość opakowania... 2 1.2 Omówienie urządzenia... 3

Bardziej szczegółowo

MINIX NEO X7 Nr produktu 000818006

MINIX NEO X7 Nr produktu 000818006 INSTRUKCJA OBSŁUGI MINIX NEO X7 Nr produktu 000818006 Strona 1 z 17 Dziękujemy za zakup MINIX NEO X7. Postępuj zgodnie z instrukcją, aby ustawić urządzenie. MINIX NEO X7 to rewolucyjna, inteligentna centralka

Bardziej szczegółowo

NR370 Simplo Przewodnik Użytkownika

NR370 Simplo Przewodnik Użytkownika NR370 Simplo Przewodnik Użytkownika Informacje dotyczące bezpieczeństwa UWAGA! Zapoznaj się z poniższymi zasadami bezpieczeństwa i przestrzegaj ich. Nieprzestrzeganie poniższych zasad, zwiększa ryzyko

Bardziej szczegółowo

Spisz na kartce dane sieci Wi-Fi, którą będzie generował router: nazwę sieci SSID oraz hasło do sieci WIFI KEY.

Spisz na kartce dane sieci Wi-Fi, którą będzie generował router: nazwę sieci SSID oraz hasło do sieci WIFI KEY. ROUTER HUAWEI E5220 Zapoznaj się z instrukcją obsługi routera Huawei E5220 dołączoną do opakowania, przejrzyj wszystkie informacje zawarte w materiałach drukowanych znajdujących się w pudełku z routerem.

Bardziej szczegółowo