Google Analytics - Wstęp

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Google Analytics - Wstęp"

Transkrypt

1 Google Analytics

2 Google Analytics - Wstęp Google Analytics to narzędzie do analityki internetowej, udostępnione przez firmę Google w listopadzie 2005,które umożliwia właścicielom witryn zebrać informacje na następujące zagadnienia: + ilu użytkowników korzysta z naszej strona, + w jaki sposób dowiedzieli się o naszej stronie, + co ich najbardziej interesuje na naszej witrynie itp.. Takie informacje zgromadzone przez Google Analytics pozwalają: + ocenić czy nasza oferta jest dobrze skonstruowana (np. jeśli mamy dużo odwiedzin, a mało zapytań znaczy to, że coś jest nie tak z samym przedstawieniem oferty); + stwierdzić, skąd trafiają do nas wartościowi użytkownicy, którzy są zainteresowani naszymi produktami i usługami oraz spędzają dużo czasu na naszej stronie;

3 Jak założyć konto Google Analytics? Istnieją trzy sposoby - proces zakładania nowego konta Google Analytics : a) posiadamy konto Google AdWords b) posiadamy konto Google i korzystamy z innej usługi (np igoogle ) c) nie posiadamy w ogóle konta Google.

4 Zakładanie konta Google Analytics Zakładanie konta Google Analytics - kiedy w ogóle nie posiadamy konta: 1. Wchodzimy na stronę: 2. Następnie klikamy przycisk 'Zarejestruj się teraz',który znajduje się w niebieskim prostokącie.

5 Zakładanie konta Google Analytics 3. Zostaniemy przekierowani na podstronę, gdzie klikamy na przycisk 'Załóż nowe konto ' 4. Następnie wypełniamy dane rejestracyjne dla konta Google podając działający adres mail, na który zostanie wysłany mail z prośbą o potwierdzenie konta. 5. Po wypełnieniu formularza kliknij przycisk: Akceptuje. 'Stwórz moje konto' i czekamy na maila z prośbą o potwierdzenie konta. 6. Logujemy się i przystępujemy do procesu rejestracji konta Google Analytics.

6 Zakładanie konta Google Analytics

7 Rejestracja konta Google Analytics + Rozpocznynamy proces rejestracji konta Google Analytics klikając przycisk 'Zarejestruj się'

8 Rejestracja konta Google Analytics + Wypełnijamy dane dotyczące swojej witryny (adres witryny, nazwa konta, strefa czasowa) i przyciskamy przycisk 'Kontynuuj'

9 Rejestracja konta Google Analytics + Akceptujemy 'Warunki korzystania' z konta Google Analytics i klikamy przycisk 'Utwórz nowe konto'

10 Rejestracja konta Google Analytics + Następnie zostaje wygenerowany kod śledzący który wklejamy do kodu HTML 1.Twoja strona obejmuje tylko jedną domenę (np. ittechnology.us). 2. Twoja witryna obejmuje domenę i subdomeny (np. ittechnology.us, kurs.ittechnology.us, przewodnik.ittechnology.us) 3. Chciałbyś mierzyć ruch obejmujący wiele domen (np. ittechnology.us i

11 Kod śledzący w Google Analytics

12 Google Analytics + Po wklejeniu kodu Google Analytics do swojej strony internetowej sprawdźamy poprawność dodania tego kodu w polu 'Stan' w widoku nowo otworzonego konta.

13 Google Analytics Stan śledzenia: + Oczekiwanie na dane oznacz że : na stronie głównej twojej witryny wykryto kod śledzenia. W usłudze Google Analytics zbierane są dane, które zostaną umieszczone w raportach.( Czas zbierania danych ok.24h ) + Śledzenie nieznane lub niezweryfikowane oznacz że : kod nie został poprawnie zaimplementowany w kod strony i Google Analytics nie jest w stanie zbierać danych dla naszej strony. + Odbieranie danych oznacz że : kod śledzenia działa poprawnie, a dane są umieszczane w raportach.

14 Opis interfejsu Google Analytics

15

16 Opis interfejsu Google Analytics Interfejs składa się: 1. Ustawienia Analytics umożliwia przejście do widoku profili i ustawień Google Analytics (tam można zakładać nowe profile i edytować ustawienia istniejących profili). 2. Wyświetl raporty umożliwia przejście do raportów dowolnego profilu konta Google Analytics. 3. Eksportuj i Eksportuj umożliwia eksport danych do jednego z czterech formatów: PDF, XML, CSV i TSV; umożliwia wysłanie raportu na określony przez nas adres Dodatkowo możliwe jest również założenie reguły, która będzie wysyłała taki raport w ustalonym przez nas czasie. np.tygodniowo (wysyłany w każdy poniedziałek).

17 Opis interfejsu Google Analytics 4. Opcje daty - umożliwiają wybór daty dla pokazywanych danych. Zakres czasu możemy wybrać na kalendarzu jak również na wykresie czasowym.w otwartym zakresie czasowym możemy również porównywać dane z dowolnym okresem w przeszłości. 5. Wykres wg - ta opcja umożliwia porównanie przedziałów czasowych danych (czy chcemy na wykresie widzieć dane dzienne, tygodniowe czy też miesięczne). 6. Menu umożliwia wybór raportów w Google Analytics. 7. Opcje wskaźników danych - nazwa miernika pokazywanego na wykresie. Kliknięcie w strzałkę z prawej strony nazwy tego wskaźnika otwiera okno, które pozwala na zmianę przeglądanych danych.

18 Opis interfejsu Google Analytics 8. Panel kontrolny witryny - jest podsumowaniem statystyk danej witryny, gdzie widzimy zazwyczaj wykres odwiedzin, panel wykorzystania witryny, przegląd źródeł odwiedzin, przegląd treści oraz przegląd użytkowników. Rozmieszczenie poszczególnych elementów możemy zmieniać, możemy też usuwać istniejące i dodawać nowe moduły w celu dostosowania panelu do swoich wymagań.

19 Opcja wskaźników danych w Google Analytics Wśród opcji dostępnych po rozwinięciu wcześniej wspominanego okna istnieje możliwość wyboru prezentowanego wykresu: + Odwiedziny ilość wejść na stronę przez unikalnego użytkownika. Jedno wejście jest liczone jako jedna trwająca sesja ( w której użytkownik mógł przeglądać wiele podstron ). + Odsłony stron ilość wywołanych strony. Zliczane jest każde odświeżenie witryny, czy też przejście na podstronę. + Strony/odwiedziny stosunek ilości odsłon do ilości unikalnych odwiedzin. Parametr ten obrazuje, jak bardzo nasza strona jest eksplorowana przez odwiedzających.

20 Opcja wskaźników danych w Google Analytics + Średni czas spędzony na witrynie jest mierzony poprzez analizę czasu pomiędzy wywołaniami podstron przez danego użytkownika. Parametr ten jest tym mniej dokładny im większy wskaźnik odrzuceń. + Współczynnik odrzuceń stosunek ilości wejść na stronę po których użytkownik nie przeszedł na żadną z podstron witryny, do wszystkich wejść. Parametr ten pokazuje, jak bardzo użytkownicy są zainteresowani naszą stroną (czy nie są przypadkowymi odwiedzającymi). + % nowych odwiedzin stosunek ilości odwiedzin przez użytkowników którzy pierwszy raz odwiedzają witrynę, do wszystkich odwiedzin.

21 Wyres stosunku odwiedzin i współczynnika w odrzuceń

22 Menu w Google Analytics Użytkownicy - dzięki temu panelowi, możemy uzyskać szczegółowe informacje odnośnie odwiedzających witrynę użytkowników. W tym panelu możemy porównywać użytkowników ze względu na używany język przeglądarki, na lokalizację sieciową, używaną przeglądarkę, system operacyjny, rozdzielczość i kolory ekranu. Zebrane informacje przydatne są między innymi dla projektantów witryn. W przypadku dużego wzrostu użytkowników odwiedzających naszą witrynę przez przeglądarkę Opera wiemy czy nasza strona jest kompatybilna z tą przeglądarka. Umożliwia nam to zmodyfikowanie kodu strony i zwiększenie popularności nasze strony.

23 Użytkownicy -lojalność użytkownika Ciekawą funkcjonalnością zakładki użytkownicy jest lojalność użytkownika możemy tutaj zbadać jak bardzo nasz użytkownik eksploruje witrynę i jak często.

24 Użytkownicy Funkcje przeglądarek Inną ciekawą funkcjonalnością zakładki użytkownicy jest Funkcje przeglądarek ta zakładka zawiera wszystkie dane techniczne dotyczące użytkowników witryny internetowej. Bardzo ważne jest, aby monitorować wszystkie elementy tego zbioru, aby wiedzieć, w jaki sposób użytkownicy widzą naszą stronę i czy są w stanie z niej korzystać. W wyniku czego wiemy w jaki sposób rozwijać swoją stronę.

25 Użytkownicy Funkcje przeglądarek

26 Menu w Google Analytics Źródła odwiedzin - są również ważnym elementem, który oferuje w Google Analytics ich analiza pozwala na zbadanie popularności witryny ze względu na popularności w wyszukiwarkach, słowa kluczowe itp. W ramach tej funkcjonalności, dostępnych jest kilka modułów między innymi: + Wyszukiwarki podobnie jak w witrynach odsyłających, tutaj również mamy ranking wyszukiwarek ze względu na liczbę wyszukiwań naszej strony. + AdWords moduł ten, oferuje statystyki słów kluczowych dla usługi AdWords, jeśli z niej korzystamy. + Słowa kluczowe tutaj możemy przejrzeć ranking słów kluczowych, czyli fraz, po których wpisaniu w wyszukiwarki, szukający został przeniesiony na naszą stronę. Analiza tych raportów ułatwia dostosowanie witryny do wymagań użytkowników

27 Źródła odwiedzin - Słowa kluczowe

28 Źródła odwiedzin - Słowa kluczowe

29 Menu w Google Analytics Zawartość - ta zakładka, pozwala na analizę treści naszej witryny popularności poszczególnych artykułów. Mamy tutaj do dyspozycji ranking najpopularniejszych podstron (wg tytułu podstrony), ranking najpopularniejszych odnośników, oraz ranking podstron po których użytkownicy najczęściej opuszczali stronę. Cele - to strona witryny internetowej, do której dociera użytkownik po dokonaniu zakupu lub wykonaniu innej pożądanej czynności, takiej jak rejestracja czy pobranie pliku. Funkcjonalność ta przydaje się więc w sklepach internetowych, serwisach z płatną zawartością, w witrynach w których wypełniamy kilkuetapowe formularze.

30 Menu w Google Analytics Analiza (beta) - ma za zadanie ułatwiać zaawansowaną analizę danych strony. Oglądając dane w narzędziu analitycznym bardzo trudno jest zauważać wszystkie zmiany towarzyszące rozwojowi witryny. Zakładka Analiza wskazuje te elementy, które zmieniły się w obrębie naszej witryny. W interfejsie informacje o zmianach nazwane są alertami. Zakładka ta pokazuje 2 rodzaje alertów: + alerty automatyczne informacje o zmianach robionch automatycznie przez mechanizm Google Analytics. Pokazują one zmiany na segmentach użytkowników bez naszego udziału + alerty niestandardowe alerty, które sami definiujemy obserwując wybrane wskaźniki i mierniki w obrębie witryny

31

32 Google Analytics 1. Alerty możliwość obserwacji alertów dziennych, tygodniowych lub miesięcznych. 2. Alerty niestandardowe wyświetlanie w raporcie alertów zdefiniowanych przez nas. 3. Alerty automatyczne zdarzenia i zmiany zaobserwowane przez mechanizm Google Analytics. 4. Raporty alertów opis tych wskaźników, które zmieniły się na naszej witrynie. 5. Opis segmentu użytkowników, których dotyczy ta zmiana. W tym przypadku mamy segment direct, czyli użytkowników, którzy weszli bezpośrednio na naszą witrynę. 6. Znaczenie Google Analytics analizuje dane historyczne tworząc model danych, starając się wyznaczyć określone trendy. Innymi słowy stara się przewidzieć, jak określona dana (np. liczba odwiedzin na stronie) będzie wyglądała. 7. Czułość alertu im czulej ustawimy alerty, tym bardziej szczegółowych rzeczy one będą dotyczyć.

33 Dziękuje za uwagę

Przewodnik po Google Analytics Mariusz Gąsiewski

Przewodnik po Google Analytics Mariusz Gąsiewski Przewodnik po Google Analytics 1 http:// 1. Wstęp... 5 Jak założyć konto Google Analytics?... 7 Tworzenie konta Google Analytics w przypadku posiadania konta Google AdWords... 7 Łączenie konta Google AdWords

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Google Analytics. Mariusz Gąsiewski www.ittechnology.us

Przewodnik po Google Analytics. Mariusz Gąsiewski www.ittechnology.us Przewodnik po Google Analytics 1 http:// Wstęp... 7 Jak założyć konto Google Analytics?... 9 Tworzenie konta Google Analytics w przypadku posiadania konta Google AdWords... 9 Tworzenie konta Google Analytics

Bardziej szczegółowo

Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014. Menedżer projektu: Radosław Karbowski

Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014. Menedżer projektu: Radosław Karbowski 1 Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014 Menedżer projektu: Radosław Karbowski Redakcja i korekta: Partnerzy: Vestigio Sp. z o.o. ul. Domaniewska 17/19 lok. 133 02-663 Warszawa http://vestigio.pl

Bardziej szczegółowo

Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak siê to robi. Wydanie II poprawione i uzupe³nione

Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak siê to robi. Wydanie II poprawione i uzupe³nione Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak siê to robi. Wydanie II poprawione i uzupe³nione Autor: Bartosz Danowski, Micha³ Makaruk ISBN: 978-83-246-1936-8 Format: 158x235, stron: 432 Przewodnik po

Bardziej szczegółowo

Kurs Google AdWords. Mariusz Gąsiewski www.ittechnology.us

Kurs Google AdWords. Mariusz Gąsiewski www.ittechnology.us Kurs Google AdWords 1 Najważniejsze pojęcia do zapamiętania... 8 Podstawy i wprowadzenie... 12 Co to jest reklama Google AdWords?... 12 Zalecenie redakcyjne tworzenia tekstu reklamowego Google AdWords...

Bardziej szczegółowo

Najważniejsze pojęcia do zapamiętania... 3 Podstawy i wprowadzenie... 5 Co to jest reklama Google AdWords?... 5 Zalecenie redakcyjne tworzenia tekstu

Najważniejsze pojęcia do zapamiętania... 3 Podstawy i wprowadzenie... 5 Co to jest reklama Google AdWords?... 5 Zalecenie redakcyjne tworzenia tekstu Najważniejsze pojęcia do zapamiętania... 3 Podstawy i wprowadzenie... 5 Co to jest reklama Google AdWords?... 5 Zalecenie redakcyjne tworzenia tekstu reklamowego Google AdWords... 5 Wykorzystanie rabatów,

Bardziej szczegółowo

Google Tag Manager Nie dla programistów

Google Tag Manager Nie dla programistów Google Tag Manager Nie dla programistów Przewodnik po Google Tag Managerze dla specjalistów marketingu i innych zawodów nie związanych z programowaniem. Przemysław Modrzewski, marketinglab.pl Warszawa,

Bardziej szczegółowo

PRACA DYPLOMOWA MAGISTERSKA

PRACA DYPLOMOWA MAGISTERSKA AKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA IM. STANISŁAWA STASZICA WYDZIAŁ INŻYNIERII METALI I INFORMATYKI PRZEMYSŁOWEJ PRACA DYPLOMOWA MAGISTERSKA Narzędzie do optymalizacji i pozycjonowania stron internetowych dla wyszukiwarki

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA WDROŻENIA I UŻYTKOWANIA SYSTEMU. Opracowanie: Tomasz Ajzak Paweł Dymowski Marcin Rokoszewski

INSTRUKCJA WDROŻENIA I UŻYTKOWANIA SYSTEMU. Opracowanie: Tomasz Ajzak Paweł Dymowski Marcin Rokoszewski INSTRUKCJA WDROŻENIA I UŻYTKOWANIA SYSTEMU Opracowanie: Tomasz Ajzak Paweł Dymowski Marcin Rokoszewski SPIS TREŚCI PLATFORMA INTERNETOWA ABSOLWENT I. Serwis Absolwenta... 2 II. Przygotowanie środowiska

Bardziej szczegółowo

JAK ZNALEŹĆ SIĘ NA SZCZYCIE GOOGLE? Ujawniamy sekrety skutecznego pozycjonowania TEMAT NUMERU: SPRZEDAŻ W SIECI E-COMMERCE UŻYTECZNOŚĆ

JAK ZNALEŹĆ SIĘ NA SZCZYCIE GOOGLE? Ujawniamy sekrety skutecznego pozycjonowania TEMAT NUMERU: SPRZEDAŻ W SIECI E-COMMERCE UŻYTECZNOŚĆ SIERPIEŃ-WRZESIEŃ 2014 Nr 4(17)/2014 ISSN 2084-2473 0 8 > 9 772084 247404 TEMAT NUMERU: JAK ZNALEŹĆ SIĘ NA SZCZYCIE GOOGLE? Ujawniamy sekrety skutecznego pozycjonowania SPRZEDAŻ W SIECI E-COMMERCE UŻYTECZNOŚĆ

Bardziej szczegółowo

Gekosale Poradnik - Jak zacząć

Gekosale Poradnik - Jak zacząć Gekosale Poradnik - Jak zacząć 1 Spis treści 2 Zakładanie sklepu 3 Asortyment 3 Dodawanie kategorii 2 Dodawanie produktów 6 Dodawanie producentów 2 Grupy cech produktów 15 Warianty produktów 16 Magazyn

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi panelu Futuro Flexo.

Instrukcja obsługi panelu Futuro Flexo. Instrukcja obsługi panelu Futuro Flexo. 1. Logowanie do usługi 2 2. Informacje w panelu 3 2.1. Autowylogowanie 3 2.2. Informacje o kliencie i usłudze 3 2.3. Wykorzystanie limitu ruchu 4 3. Menu panelu:

Bardziej szczegółowo

Administracja sklepu

Administracja sklepu Spis treści...3 Logowanie...3 Opcje główne...5 Konfiguracja...5 SEO...6 Opcje...7 Strony...9 Prezentacja produktu... 10 Prezentacja produktów... 11 Wyróżnione produkty... 12 Wyszukiwanie produktów... 13

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi panelu zarządzania w programie shopgold do prowadzenia sklepu internetowego

Instrukcja obsługi panelu zarządzania w programie shopgold do prowadzenia sklepu internetowego shopgold instrukcja obsługi panelu zarządzania Instrukcja obsługi panelu zarządzania w programie shopgold do prowadzenia sklepu internetowego Najbardziej aktualną wersję instrukcji możecie Państwo wygenerować

Bardziej szczegółowo

Paweł Budynek. Metody optymalizacji i pozycjonowania stron internetowych Methods of search engine optimization

Paweł Budynek. Metody optymalizacji i pozycjonowania stron internetowych Methods of search engine optimization Paweł Budynek Metody optymalizacji i pozycjonowania stron internetowych Methods of search engine optimization Praca licencjacka Promotor: dr inż. Rafał Wojciechowski KIERUNEK: Informatyka i ekonometria

Bardziej szczegółowo

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE 2012 - Krzysztof Morawski 1 Do swobodnego kopiowania i rozpowszechniania! Zezwala się na: łączenie tej publikacji z innymi

Bardziej szczegółowo

Witamy wśród użytkowników panelu NextContent!

Witamy wśród użytkowników panelu NextContent! Witamy wśród użytkowników panelu NextContent! Narzędzie, które oddajemy do Twojego użytku, pozwala reklamodawcom na szybkie, skuteczne i trwałe promowanie treści wśród wydawców, a wydawcom na budowanie

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO SYSTEMU CMS

INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO SYSTEMU CMS INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO SYSTEMU CMS System CMS (Content Managment System) jest to aplikacja internetowa pozwalająca na łatwą aktualizację i rozbudowę strony internetowej. Osoba aktualizująca

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA SKLEPU INTERNETOWEGO MaxShop

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA SKLEPU INTERNETOWEGO MaxShop PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA SKLEPU INTERNETOWEGO MaxShop Spis treści I: WSTĘP 1. INSTALACJA SKLEPU 2. LOGOWANIE DO PANELA ADMNISTRACYJNEGO 2.1 PRZYWRACANIE ZAPOMNIANEGO HASŁA 3. WSTĘPNA KONFIGURACJA 3.1 WYŁĄCZENIE

Bardziej szczegółowo

POZYCJONOWANIE HOTELU, MOTELU, PENSJONATU W WYSZUKIWARCE

POZYCJONOWANIE HOTELU, MOTELU, PENSJONATU W WYSZUKIWARCE POZYCJONOWANIE HOTELU, MOTELU, PENSJONATU W WYSZUKIWARCE krok po kroku dr Rafał Marek wiedza doświadczenie praktyka Tytuł Pozycjonowanie hotelu, motelu, pensjonatu w wyszukiwarce krok po kroku Autor dr

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią Black Wolf Spis treści

Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią Black Wolf Spis treści Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią Black Wolf Spis treści Wstęp... 4 Logowanie/wylogowanie do/z panelu administracyjnego... 5 Część systemowa... 5 Menadżer stron... 5 Lista wszystkich stron...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja administratora Systemu SJO BeSTi@

Instrukcja administratora Systemu SJO BeSTi@ System powstał w ramach projektu Transition Facility 2006/018-180.01.04 System zarządzania budżetami jednostek samorządu terytorialnego sprawozdawczość jednostek organizacyjnych Strona 2 z SPIS TREŚCI

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA USŁUGI INTERNET BANKING W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W BIELSKU PODLASKIM

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA USŁUGI INTERNET BANKING W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W BIELSKU PODLASKIM Załącznik nr 1 do Regulaminu usług SBE w Banku Spółdzielczym w Bielsku Podlaskim. INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA USŁUGI INTERNET BANKING W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W BIELSKU PODLASKIM https://konto.bsbielsk.pl SPIS

Bardziej szczegółowo

www.pzw.org.pl Instrukcja obsługi portalu internetowego Polskiego Związku Wędkarskiego. (wersja 1.07 z dnia 31 marca 2009r.)

www.pzw.org.pl Instrukcja obsługi portalu internetowego Polskiego Związku Wędkarskiego. (wersja 1.07 z dnia 31 marca 2009r.) www.pzw.org.pl Instrukcja obsługi portalu internetowego Polskiego Związku Wędkarskiego. (wersja 1.07 z dnia 31 marca 2009r.) ------------------------------------------------------------------------------

Bardziej szczegółowo

WYBRANE ELEMENTY OCENY WITRYN INTERNETOWYCH

WYBRANE ELEMENTY OCENY WITRYN INTERNETOWYCH WYBRANE ELEMENTY OCENY WITRYN INTERNETOWYCH Marek Dziembała, Marcin Słaboń Wprowadzenie Tworzenie strategii promocji firm, a w szczególności ich witryn internetowych staje się coraz większym źródłem dochodu

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z platformy Moodle

Korzystanie z platformy Moodle Korzystanie z platformy Moodle Rafał Michałowski Platforma oparta jest o system Moodle 2.2.x i znajduje się pod adresem: www.kno-koweziu.pl/moodle Platforma umożliwia tworzenie kursów e-learningowych oraz

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi stron internetowych opartych na systemie Quick.Cms Zawartość

Instrukcja obsługi stron internetowych opartych na systemie Quick.Cms Zawartość Instrukcja obsługi stron internetowych opartych na systemie Quick.Cms Zawartość Logowanie do panelu administracyjnego strony... 2 Modyfikacja wstępnej konfiguracji strony... 3 Zarządzanie stronami... 6

Bardziej szczegółowo

Copywright by Grzegorz Skiera & SILENCE!

Copywright by Grzegorz Skiera & SILENCE! Największe Mity SEO dowiedz się, jak jest naprawdę! Wyszukiwarka Google to obecnie jedno z najważniejszych źródeł pozyskiwania informacji o produktach i usługach. Nie dziwi więc fakt, że każdemu zależy

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi systemu: Korporacyjny i Indywidualny Rachunek Internetowy dla Banków Spółdzielczych. Instrukcja dla klienta

Instrukcja obsługi systemu: Korporacyjny i Indywidualny Rachunek Internetowy dla Banków Spółdzielczych. Instrukcja dla klienta Instrukcja obsługi systemu: Korporacyjny i Indywidualny Rachunek Internetowy dla Banków Spółdzielczych Instrukcja dla klienta Data aktualizacji: 28-01-2013 1 Spis treści 1 Podstawowe zasady bezpiecznego

Bardziej szczegółowo