Plany rozwoju Grupy Selvita. Przeniesienie notowań spółki z NewConnect na Rynek Główny GPW w IV kw r.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Plany rozwoju Grupy Selvita. Przeniesienie notowań spółki z NewConnect na Rynek Główny GPW w IV kw. 2014 r."

Transkrypt

1 Plany rozwoju Grupy Selvita. Przeniesienie notowań spółki z NewConnect na Rynek Główny GPW w IV kw r. Zapis czatu inwestorskiego na Forum Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych z dnia 10 lipca 2014 r., Moderator: Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w czacie inwestorskim z Grupą Selvita, który będzie dotyczył m.in. planów rozwoju Grupy oraz przeniesienia notowań spółki na rynek Główny GPW. Czat odbędzie się w czwartej 10 lipca o godzinie 12:00. Na pytania inwestorów odpowiadać będzie Paweł Przewięźlikowski, Prezes Zarządu, współzałożyciel i większościowy akcjonariusz Selvita S.A. Zadaj pytanie już dziś! Paweł Przewięźlikowski: Witam Państwa na naszym czacie internetowym. Zaczniemy od odpowiedzi na pytania, jakie trafiły do nas od Internautów jeszcze przed rozpoczęciem spotkania. Tymczasem zachęcam Państwa do zadawania kolejnych pytań. PRZENIESIENIE NOTOWAŃ / POTENCJALNA EMISJA AKCJI master: przeniesienie akcji to 100% decyzja? Wiele spółek z NC komunikuje cały czas "chęć" przeniesienia...i tak mijają miesiące i lata... Paweł Przewięźlikowski: Tak. 100% jeżeli KNF wyrazi zgodę, a GPW nas przyjmie :) master: Witam Panie Prezesie. Kiedy będzie przedstawiony harmonogram oferty? Paweł Przewięźlikowski: W Q van inwestor: Spółka dopiero co zamknęła pierwsze kwartały na plusie. Czy to nie jest jeszcze trochę za wcześnie żeby przechodzić na rynek główny? Paweł Przewięźlikowski: Nie jest za wcześnie. Mamy wystarczającą kapitalizację, rozproszenie, standardy korporacyjne. mamy inwestorów z USA, i OFE którzy narzekają, że nie mogą kupić akcji Selvity na NewConnect. Przejście na rynek główny to wręcz konieczność. Adam: Co było główną motywacją do przeniesienia spółki na główny parkiet? Paweł Przewięźlikowski: Większa płynność obrotu. Lepszy dostęp do akcji dla inwestorów instytucjonalnych, w tym zagranicznych. Lepsza przejrzystość informacyjna, szczególnie ważna w przypadku złożonego organizmu biznesowego, jakim jest Selvita. inwestor: Czy przy przeniesieniu notowań na GPW możemy spodziewać się oferty publicznej? Paweł Przewięźlikowski: Raczej tak

2 Na co planujecie przeznaczyć pieniądze z emisji? W jaki sposób mają one wpłynąć na wzrost wartości spółki dla Akcjonariuszy? Paweł Przewięźlikowski: 75% na segment innowacyjny, 25% na usługowy. Mechanizm jest taki, że projekty, w które zainwestuje się 50% więcej niż do tej pory, można sprzedać trzy razy drożej w przypadku ich powodzenia. Rozmawiacie już z instytucjami o objęciu emisji? Jakie są co do tego oczekiwania? Paweł Przewięźlikowski: Tak, rozmawiamy. Liczymy, że będziemy mieli instytucje w akcjonariacie. giepewu: emisję obejmą inwestorzy branżowi? Paweł Przewięźlikowski: Prawdopodobnie większość emisji skierujemy do inwestorów instytucjonalnych, ale liczymy też na zainteresowanie podmiotów branżowych. Ale liczymy też na indywidualnych. Do tej pory wspierali i wierzyli w nas tylko inwestorzy indywidualni i zawsze będziemy o tym pamiętać. Kiedy znana będzie cena emisji nowych akcji? Paweł Przewięźlikowski: Cena będzie zależała od warunków rynkowych. Mam nadzieje, że będzie wyższa niż dzisiaj. sylur: Kiedy spółka poda do wiadomości chociażby zakres cenowy dla nowej emisji? Każdy, kto zastanawia się teraz nad zakupem akcji, mocno obawia się, czy przy ofercie spółka nie będzie oferowała nowym inwestorom tak dużego dyskonta jak Mabion ostatnio (przy cenie ~55 zł akcje nowej emisji sprzedano po 41 zł). Może to powinna być emisja z prawem poboru, przy cenie emisyjnej na poziomie ceny rynkowej, a główni akcjonariusze odsprzedaliby swoje prawa poboru nowym inwestorom? To rozwiązanie byłoby bezpieczniejsze dla dotychczasowego akcjonariatu. Paweł Przewięźlikowski: Mechanizmy emisji będzie opracowywał DI Investors. casadivx: Czy jest szansa, że emisja będzie mniejsza niż poziom zapisany w uchwałach WZA? Paweł Przewięźlikowski: Tak. 20,2% to poziom maksymalny. Czy w związku z przeniesieniem notowań na GPW planuje Pan sprzedaż akcji Selvita? Paweł Przewięźlikowski: Na dzisiaj nie planuję sprzedaży akcji SLV. Czy pan prezes pogodził się już z tym, że wkrótce przestanie być akcjonariuszem większościowym? Paweł Przewięźlikowski: Patrząc na doświadczenia podmiotów zagranicznych, spółki technologiczne, w których prezes nie jest akcjonariuszem większościowym odnoszą większy sukces. W ComArchu miałem 0,5% udziałów, w Interii 5%, a traktowałem te firmy jak swoje. Ważne jest utożsamienie się ze spółką. Pełnia władzy nie jest potrzebna do sukcesu.

3 eldoris: W przeciągu ostatnich trzech miesięcy kurs akcji Selvity spadł o ponad 20%. Czy inwestorzy powinni mieć obawy o dalsze spadki? Paweł Przewięźlikowski: My robimy swoje: budujemy biznes, dostarczamy dobre newsy. A rynek jest nieprzewidywalny. capitałowy: OFE już nie mogą inwestować w spółki z rynku NC, czy uważa Pan, że dla Spółek takich jak Selvita jest to duży sygnał to próby przejścia na GPW? Paweł Przewięźlikowski: Tak, wydaje nam się, że brak możliwości inwestowania OFE na NewConnect jest pomyłką ustawodawcy. Ale nic nie możemy z tym zrobić, poza przejściem na rynek główny. inwestor: Nie wiem czy już o tym było... czy spółka będzie pozyskiwała kapitał poprzez emisję obligacji? Paweł Przewięźlikowski: Na razie nie mamy takich planów. KONKURENCYJNOŚĆ / ROZPOZNAWALNOŚĆ edek: W czym Selvita jest lepsza od innych spółek ze swojej branży notowanych na warszawskiej giełdzie? Paweł Przewięźlikowski: Selvita jest firmą unikalną i trudno mówić, że jesteśmy lepsi czy gorsi od innych spółek biotechnologicznych. Na rynku głównym GPW nie jest notowana żadna firma inwestująca w oryginalne cząsteczki chemiczne tak jak my. Zalety Selvity to rozmiar zespołu, duże przychody, zdywersyfikowany portfel usług, rozproszona baza klientów, rentowność, i duży upside z projektów innowacyjnych. Wydaje nam się również, że to co zrobiliśmy dla akcjonariuszy ComArchu, Interii i inwestorów NewConnect, którzy kupowali nasze akcje po 5,5 PLN, jest całkiem dobre. brojek: jaka jest rozpoznawalność Spółki na arenie międzynarodowej? Paweł Przewięźlikowski: Coraz większa, chociaż nadrabiamy słabe pozycjonowanie Polski jako eksportera technologii. Nie mamy np. żadnego noblisty w naukach ścisłych pracującego w Polsce. I to przekłada się na markę kraju. Jest kilka innych spółek np. Adamed, Celon Pharma, Polpharma, Blirt, Medicalgorithmics, Mabion, które pracują intensywnie za granicą na markę Polski w biotechnologii, medycynie i farmacji. Bardzo to nam pomaga. Nie konkurujemy, ale się wspieramy. Monika Mróz: Gdybyście mieli uplasować poziom cen usług na tle konkurencji to jesteście tani czy porównywalni? Paweł Przewięźlikowski: Porównywalni do Azji, tańsi od Europy Zachodniej i USA. Kasza: Jaka jest wiarygodność Selvity w oczach firm farmaceutycznych, które rozmawiają o kupnie projektów? Dlaczego mają wydać pieniądze na projekt Selvity skoro na pewno na całym świecie są setki bardziej doświadczonych firm? Paweł Przewięźlikowski: Nie czujemy się gorsi od innych firm. Nasze projekty są na najwyższym światowym poziomie. A unikalnych projektów na nowe cele terapeutyczne naprawdę nie ma dużo. W każdej klasie targetów, tylko kilka projektów jest oryginalnych i dobrych.

4 brojek: Na czym polega konkurencyjność Selvity względem podobnych firm zagranicznych? Paweł Przewięźlikowski: Z Azją konkurujemy wiarygodnością, ochroną praw własności intelektualnej, logistyką, kreatywnością. Z USA i Europą Zachodnią kreatywnością i kosztami. Seba1978: czym różnicie się od innych spółek biotechnologicznych? Paweł Przewięźlikowski: Swietni pracownicy, dobra organizacja, oryginalne pomsly, duza dycyplina w zaradzaniu i tworzeniu wartosci dla akcjonarisuzy. wanilio: Jaka jest konkurencja dla spółki oraz jakie są bariery wejścia na rynek na którym funkcjonuje spółka? Paweł Przewięźlikowski: Konkurencja spółki to przede wszystkim podmioty zagraniczne, działające w tych samych targetach, (białkach) co my. W usługach konkurujemy z Evotec, Galapagos, i firmami z Azji. Główną barierą jest świadomość marki spółki. Jak już nas poznają, to kupują. Nadrabiamy straty wynikające z zapóźnienia Polski w R&D i nowoczesnym przemyśle. Dopiero od 25 lat budujemy u nas gospodarkę opartą na wiedzy i to się przekłada na łatwość kontaktów z klientami. ANTON: Jak jesteście w stanie konkurować z firmami o dużo większym doświadczeniu? Paweł Przewięźlikowski: Tak, dlatego tak szybko rośniemy. RYNKI SELVITY oscar: W ostatnich latach spółki z branży biotechnologicznej zachowywały się zdecydowanie lepiej niż rynek. Czy uważa Pan, że ten trend zostanie utrzymany? Paweł Przewięźlikowski: Myślę, że tak. Ludzie chcą żyć dłużej i z lepszą jakością, więc wydatki na ochronę zdrowia będą rosnąć. ziomal: Z iloma podmiotami współpracuje spółka? Paweł Przewięźlikowski: Mamy ponad 100 klientów w segmencie usługowym oraz współpracujemy z dwoma podmiotami w obszarze projektów innowacyjnych. Rozmawiamy aktualnie z kilkudziesięcioma potencjalnymi klientami na cząsteczki to duże i średnie koncerny farmaceutyczne z całego świata. W kraju mamy kilkunastu sprawdzonych parterów naukowych i dostawców usług. raiff_broker: Może Pan przedstawić portfolio wykonanych badań/zleceń? Paweł Przewięźlikowski: Proszę sięgnąć do prezentacji. broda: czy spółka posiada jakiegoś jednego dużego klienta, który ma duży udział w realizowanych przychodach? Paweł Przewięźlikowski: Nie.

5 Vaquero: Jak jest z dywersyfikacją klientów - jaki udział przychodów w segmencie usługowym posiada największy zleceniodawca? Paweł Przewięźlikowski: W 2013 r. nie przekraczał 15%. rajder: Czy spółka nastawia się na współpracę przede wszystkim z kontrahentami zagranicznymi? Paweł Przewięźlikowski: W usługach nie dyskryminujemy polskich klientów. Mamy wielu dobrych klientów w Polsce. To, że zagranica ma większy udział w przychodach, wynika z większego rozmiaru rynku zagranicznego. W segmencie innowacyjnym nie ma polskich klientów. Te spółki, które prowadzą działalność R&D, robią to same, a nie kupują projekty z zewnątrz. Heniu: Ciekawi mnie w jaki sposób udało się wejść spółce do Brazylii? Paweł Przewięźlikowski: Dzięki kontaktom na rynku niemieckim. Partner niemiecki zarekomendował nas Brazylijczykom. Obserwując zawieranie kontrakty przez spółkę widzę, że spółka równolegle pozyskuje klientów w różnych obszarach ( chemia, biologia, informatyka ) gdzie w Pana ocenie jest przyszłości firmy? Jak Pan widzi przyszłość Selvity za 3-5 lat? Paweł Przewięźlikowski: Przyszłość firmy jest we wszystkich obszarach. Każdy członek zarządu ciągnie swoją działkę do przodu i do góry. Za 3-5 lat chcemy mieć cząsteczki w drugiej fazie badań klinicznych i kilkaset osób pracujących w segmencie usług. Szczegóły znajdą się w prospekcie i raportach analitycznych, które są przygotowywane. Jerry: Czy w związku z wejściem na rynki Ameryki Pld. Selvita rozważa jakieś możliwości wspólnego działania z firmą Mabion? Paweł Przewięźlikowski: Adresujemy inne rynki niż Mabion, ale razem budujemy markę polskiej biotechnoloogii na świecie, w tym w Brazylii. szeff: Czy możliwe są jakieś akwizycje? Jeśli tak, to na jakich rynkach? Paweł Przewięźlikowski: Na dzisiaj nie rozmawiamy o akwizycjach. sylur: czy biora Panstwo pod uwage akwizycje? Na NewConnect jest spółka, która działa w podobnej branży, zatrudnia kilkadziesiąt osób, a wycena to ułamek wyceny SLV. Może przejecie pakietu kontrolnego, poprawa zarzadzania i pozyskiwania zleceń byłoby ciekawym sposobem przyspieszenia rozwoju? Paweł Przewięźlikowski: Nie myślimy i nie rozmawiamy o akwizycjach ani w Polsce, ani za granicą. forum_inwestorskie: Panie Prezesie, spółka bierze udział w światowych konferencjach naukowych. Przekłada się to na podpisywanie nowych kontraktów? Paweł Przewięźlikowski: Zdecydowanie tak. Bez publikacji wyników badań nie można mówić o wiarygodności projektu. Może kiedyś będziemy mogli sprzedawać bez publikowania do tych, którzy nas już wcześniej sprawdzili. Ale na razie pewnie 5% deali w biotechnologii jest robionych w oparciu o projekty nieznane wcześniej publicznie.

6 WYNIKI FINANSOWE Vaquero: Witam serdecznie. Czy zarząd podtrzymuje zapowiedź, że cały rok będzie na plusie? Paweł Przewięźlikowski: Tak, podtrzymujemy tę zapowiedź. Warto pamiętać, że składaliśmy ją jeszcze zanim otrzymaliśmy płatność za kamień milowy w projekcie z H3 Biomedicine. Kowal: Kiedy spółka osiągnie rentowność netto? Czy jest to kwestia odpowiedniego poziomu przychodów? Paweł Przewięźlikowski: Selvita wypracowała zysk netto w Q i Q Vaquero: I pytanie związane z moim poprzednim - o zapowiedzi dot. zysku w całym roku. Czy spółka będzie publikować prognozy kwartalne regularnie? Paweł Przewięźlikowski: Nie możemy, bo niedługo prospekt trafi do KNF i zdaniem audytora każdą prognozę musielibyśmy audytować. Na dzisiaj udostępniliśmy więcej danych, dzięki czemu możliwe jest wykonanie analizy trendów. stowarzyszony: jaka jest sytuacja finansowa spółki w zakresie płynności i obecnego zadłużenia? Paweł Przewięźlikowski: Sytuacja finansowa jest dobra. Od Q r. stopniowo poprawiamy wszystkie wskaźniki. Płynność jest niezagrożona, mimo intensywnego wzrostu skali działalności i przychodów praktycznie nie rośnie nam poziom zadłużenia grzelipapa: jaki jest popyt na usługi oferowane przez spółkę? Paweł Przewięźlikowski: Silnie rosnący. W ubiegłym roku urośliśmy o 47%. W tym roku chcemy urosnąć min. 30%. Damian: spółka raportowała dynamikę przychodów 61%. Z czego wynika wzrost sprzedaży? Nowe produkty, zwiększająca się się sprzedaż, wyższe wydatki na marketing? Paweł Przewięźlikowski: Efekt kuli śniegowej w usługach. Nowe kontrakty w segmencie innowacyjnym, które podpisaliśmy we wrześniu i październiku 2013 r. bankier.pl: Jakie przychody generują poszczególne segmenty działalności spółki? Paweł Przewięźlikowski: W tym roku segment innowacyjny ma już zakontraktowanie ponad 11 mpln, a segment usługowy blisko 11,7 mpln (dane na koniec czerwca). Łączny backlog wskazuje na wzrost o 61% względem przychodów wypracowanych w 2013 r. Patryk_sobczy: Ile wynosi obecnie portfel zleceń? Paweł Przewięźlikowski: Backlog to ponad 35 mpln na 2014 r. hades: Który z segmentów działalności jest najbardziej rentowny? Paweł Przewięźlikowski: Najbardziej rentowny jest segment usług. Większość zysków z segmentu innowacyjnego przeznaczamy na inwestycje w dalsze badania.

7 Kasza: Backlog na 2014 wskazuje na duży wzrost udziału segmentu innowacyjnego w przychodach. Spodziewacie się, że ten trend będzie kontynuowany? Paweł Przewięźlikowski: Tak, poprzez nowe kontrakty (chcemy podpisać kolejne jeszcze w 2014 r.) oraz osiągnięcie kamieni milowych z projektów realizowanych z Merck Serono i H3 (w 2015 r.). Witam, jaka jest rentowność na usługach? w jaki sposób można ją zwiększać? Paweł Przewięźlikowski: Rentowność kształtuje się na poziomie kilkunastu procent. Podnosić ją można poprzez podnoszenie kompetencji pracowników, lepsze wyposażenie laboratoriów, podpisywanie długoterminowych kontraktów FTE (full-time-equivalent) i projekty zintegrowane, a także przez rezygnację z niskomarżowych projektów typu "fixed price". Jak zamierzacie Państwo utrzymać dynamikę przychodów na tak imponującym poziomie? Paweł Przewięźlikowski: W segmencie innowacyjnym cały czas inwestujemy w nowe cząsteczki i chcemy je coraz drożej sprzedawać. W usługach rozbudowujemy zespół i laboratoria. Inwestujemy też w nową aparaturę. Jeździmy do nowych klientów. Uczestniczymy w targach. inwestor: Środki pieniężne stanowią ponad 25% majątku firmy. zagospodarować te środki? Jak spółka zamierza Paweł Przewięźlikowski: Sporą część tych środków stanowią otrzymane zaliczki w ramach realizowanych grantów na projekty innowacyjne. Nadwyżki generowane z rentownych kwartałów są inwestowane w rozwój Selvity spółkowicz: Znacznie wzrosła pozycja należności krótkoterminowych. Może Pan wytłumaczyć co się na to złożyło? Paweł Przewięźlikowski: Zwiększamy skalę działalności a przede wszystkim podpisujemy więcej kontraktów z globalnymi firmami farmaceutycznymi, gdzie standardem są dłuższe okresy płatności. venture: Należności długoterminowe już od dwóch lat wynoszą tyle samo. Z czego wynikają te należności? Dlaczego nie ulegają zwiększaniu? Paweł Przewięźlikowski: W praktyce są to głównie kaucje wpłacone przez Spółkę jako zabezpieczenie wynajmowanych powierzchni. Wartość utrzymuje się na podobnym poziomie mimo wzrostu wynajmowanej powierzchni ponieważ wynegocjowaliśmy korzystniejszy współczynnik dla nowych powierzchni. indyvidualny99: Co kryje się pod pozycją pozostałe rezerwy? Ich wartość znacząco wzrosła. Paweł Przewięźlikowski: W związku ze wzrostem zatrudnienia, audytor zobowiązał nas do powiększenia rezerw na urlopy/odprawy privat: Co kryje się pod pozycją inne wartości niematerialne i prawne? Ich wartość znacząco spadła.

8 Paweł Przewięźlikowski: Obecnie w pozycji wnip widoczne są jedynie drobne wartości, licencje. Nasze patenty są w trakcie przyznawania, a nie ma takiej pozycji jak "wnip w budowie" więc obecnie są ujmowane jako środki trwałe w budowie. Mariusz: jakie były ostatnie zdarzenia jednorazowe w wynikach? Paweł Przewięźlikowski: Wyniki opublikowane za ostatni kwartał nie zawierały zdarzeń jednorazowych. darkol: Czy kontrakty sprzedażowe mają charakter długoterminowy czy krótkoterminowy? Paweł Przewięźlikowski: Kontrakty w segmencie innowacyjnym są dwuletnie plus etap bonusów. Kontrakty usługowe najdłużej na razie na rok. Vaquero: Czy płatności za badania/usługi schodzą w formie jednorazowej, czy w ratach? Jakie jest zagrożenie, że badania "nie wyjdą" i kolejne etapy płatności nie wpłyną do spółki? Paweł Przewięźlikowski: Usługi fakturujemy co miesiąc. W projektach innowacyjnych pokrywamy koszty z płatności okresowych i mamy premie za sukces. Oczywiście każdy kontrakt może być wypowiedziany, ale liczymy raczej na poszerzanie współpracy z naszymi partnerami niż rozwiązanie umów. mikołaj: jakie korzyści finansowe średniorocznie płyną z obecności w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomiczne? Paweł Przewięźlikowski: Zgodnie z zasadami, na jakich wydane jest nasze zezwolenie na działalność w KSSE. Będzie to możliwość odpisania 60% kosztów każdego nowozatrudnionego pracownika przez okres dwóch lat od podatku CIT. Czyli realna wysokość korzyści będzie zależała od wysokości kosztów nowych pracowników i tempa ich zatrudniania. brooklyn: Zakładam, że głównym kosztem stałym są wynagrodzenia. Ile wynoszą miesięczne wynagrodzenia pracowników? Paweł Przewięźlikowski: Średnia pensja w Selvicie to ok. 6 kpln. PLANY ROZWOJU / ZAGROŻENIA roberto: Czy Selvita planuje ekspansję zagraniczną? Paweł Przewięźlikowski: Już w tej chwili znacząca większość naszych przychodów pochodzi z rynków zagranicznych. Kluczowe rynki to USA, Niemcy, Szwajcaria, Włochy i Izrael, chociaż Polski też nie zaniedbujemy. W przyszłości otworzymy na pewno odziały w pierwszej kolejności sprzedażowe. Prawdopodobnie najpierw w Bostonie. Jest to największe miejsce koncentracji branży biotechnologicznej na świecie. Monika Mróz: Witam, jeżeli chodzi o kierunek dalszego rozwoju - planujecie bardziej iść w stronę rozwoju segmentu usług czy badań nad nowymi lekami?

9 Paweł Przewięźlikowski: Obydwa segmenty są ważne. Generują na dzisiaj podobne przychody i zatrudniają podobną liczbę pracowników. gracz gieldowy: Chcecie zwiększyć zatrudnienie w usługach blisko trzykrotnie w ciągu kilku lat... nie jesteście za dużymi optymistami? Macie powody żeby liczyć na taki wzrost zamówień?? Paweł Przewięźlikowski: Mamy duże doświadczenie w skalowaniu biznesu z poprzedniej pracy - w ComArchu zatrudnialiśmy nawet po 200 nowych osób rocznie. Jeżeli jest popyt na nasze usługi, to potrafimy mu sprostać. A kandydatów do pracy nam nie zabraknie. Obecnie na każdego zatrudnianego przypada 40 aplikujących. eldoris: Czy spółka ma w planach duże inwestycje? Paweł Przewięźlikowski: Tak, o szczegółach można przeczytać na prezentacji. roberto: Jakie widzi Pan zagrożenia przed spółką na najbliższe lata? Paweł Przewięźlikowski: Niepowodzenie kluczowych projektów badawczych - to jest zawsze ryzyko w biotechnologii. Ale w biznesie nie warto zajmować się rzeczami pewnymi. W jakim stopniu ewentualna zmiana przepisów prawnych może wpłynąć na działalność spółki? Spowoduje raczej przejściowe niedogodności czy może skutkować poważniejszymi problemami? Paweł Przewięźlikowski: Na ten temat w prospekcie jest 10 stron :) PROJEKTY INNOWACYJNE hades: jakie główne projekty innowacyjne spółka obecnie prowadzi? Paweł Przewięźlikowski: Portfel projektów Selvity składa się z 10 projektów. Dwa z nich realizowane są we współpracy z globalnymi koncernami farmaceutycznymi H3 Biomedicine i Merck Serono. Oba projekty dotyczą obszaru onkologicznego. Dwa kolejne, najbardziej rozwinięte projekty to SEL24 i SEL120, na które Selvita otrzymała ostatnio grant KIND P1. To projekty, które są w stanie wygenerować w najbliższych latach największą wartość. Ponadto prowadzimy kilka kolejnych projektów, które są na wcześniejszych etapach rozwoju, ale ich wartość jest strategiczna dla spółki w dłuższym terminie. Projekty opisane są szerzej w prezentacji dostępnej pod oknem czatu. sylur: Biotechnologia i leki innowacyjne kojarzą się wszystkim z olbrzymimi pieniędzmi; sprzedażą na poziomie wielu miliardów usd. Zakładając pozytywny rozwój sytuacji, to czy inwestorzy mogą się spodziewać np. jednorazowego wykazania kilkunastu-kilkudziesięciu mln zł zysku, czy raczej nie należy liczyć na złoty strzał, a spółka stopniowo będzie stopniowo poprawiała swoje wyniki, po kilkanaście-kilkadziesiąt % rocznie? Paweł Przewięźlikowski: Płatność za kamienie milowe na poziomie kilkanaście - kilkadziesiąt mpln jednorazowo są możliwe raczej przy fazie I czy II badań klinicznych. Na obecnym etapie liczymy na kilka mpln. logic: Na jaki okres spółka ma podpisane kluczowe/najważniejsze dla spółki kontrakty?

10 Paweł Przewięźlikowski: Kontrakty z Merck Serono i H3 w fazie obecnie zakontraktowanej kończą się odpowiednio w październiku i wrześniu 2015 r., ale liczymy na ich przedłużenie. Na bieżąco będziemy starali się pozyskiwać nowe kontrakty. Monia: jaki jest potencjał w pozyskiwaniu nowych kontraktów? Paweł Przewięźlikowski: Obecnie Selvita ma mniej niż jeden promil udziału w globalnym rynku R&D, wiec potencjał jest bardzo duży. casadivx: Czy sprzedaż projektu tak jak w przypadku tych dwóch sprzedanych oznacza, że Selvita traci do nich wszelkie prawa? Paweł Przewięźlikowski: Tracimy prawo do decydowania o ich losie. Nie tracimy prawa do przychodów z kamieni milowych i tantiem. Ynwestor: Jak to jest z tym partneringiem? Selvita sprzedaje projekty i je traci czy prowadzicie dalej badania? Paweł Przewięźlikowski: Po spartnerowaniu projektów partner przejmuje finansowanie i płaci nam premie jeśli projekt idzie do przodu. Możemy w rozwoju projektu uczestniczyć jako partner badawczo-rozwojowy lub obserwować z boku jak projekt się posuwa. 1234olas: Jak wygląda proces badawczo rozwojowy? Jak bardzo jest to proces czasochłonny? Paweł Przewięźlikowski: Kilkanaście lat nad jednym projektem - wymyślanie cząsteczek, a potem badania na białkach, komórkach, zwierzętach i ludziach. ANTON: Jakie macie ambicje? Do jakiego etapu chcecie samodzielnie rozwijać projekty? Paweł Przewięźlikowski: Na razie koncentrujemy się na badaniach przedklinicznych i pierwszej fazy klinicznej. W miarę wzrostu dojrzałości firmy może kiedyś będziemy realizowali fazę drugą i trzecią badań klinicznych. A może nawet kiedyś sami zaczniemy sprzedawać nasze cząsteczki w aptekach i szpitalach. Ale to przyszłość. Monika Mróz: Zastanawia mnie czy z klientami współpracujecie na odległość, czy musicie jeździć do nich z tymi wszystkimi związkami w jakiś lodówkach? :) Paweł Przewięźlikowski: Wysyłamy związki za pomocą specjalnych przesyłek. Często materiały przesyłamy na tzw. "suchym lodzie". Wiec do lodówki niedaleko. Ale sami związków nie przewozimy. Krzy$: Jakimi dokonaniami może pochwalić się firma? Co już odkryła? Paweł Przewięźlikowski: Najlepsze na świecie dualne inhibitory kinaz PIM/FLT3, które mogą posłużyć do leczenia białaczek i chłoniaków. Pierwsze i najlepsze w klasie inhibitory kinaz CDK8 z potencjałem w leczeniu raka jelita grubego. To są projekty porównywalne z efektami prac najlepszych biotechnologicznych i farmaceutycznych firm na świecie. energy: Informacja dot. H3 Biomedicine była dość pozytywna. Czy można ją odczytywać jako potwierdzenie potencjału waszych projektów?

11 Paweł Przewięźlikowski: Tak, to był nas pierwszy kontrakt w onkologii. A H3 jest tym dla japońskiego Eisai, czym Genentech był dla Roche. Monika Mróz: Udało Wam się zdobyć pierwszy kamień milowy w projekcie z H3. Kiedy zakończycie kolejne etapy i jaka może być ich wartość? Paweł Przewięźlikowski: Kolejne kamienie raczej w 2015 r. Ich wartość będzie większa niż pierwszego. Monika Mróz: Projekt KIND P1 zakłada przeprowadzenie fazy przedklinicznej w projektach SEL24 i SEL120 i 1 fazy klinicznej dla najlepiej rokującej cząstki. To oznacza, że np jeśli cząsteczka 120 będzie lepsza od 24 to ten 24 pójdzie "do śmietnika"? Paweł Przewięźlikowski: Nie. Z KIND-P1 możemy finansować jedną fazę I badań klinicznych. Ale drugi projekt możemy finansować z innych środków. Liczymy, że zrobimy dwa. Ynwestor: Jak wybieracie nowe projekty? Co decyduje o tym czy rozpoczynać nowe badania?? Paweł Przewięźlikowski: Unmet medical need - czyli działamy tam, gdzie pacjenci nie mają dobrych metod leczenia, np. większość chorób nowotworowych. Patrzymy na konkurencje - lubimy mieć dwóch-trzech konkurentów, żeby mieć na bieżąco informacje, jak dobry jest nasz projekt. Rozmawiamy z klientami, czy chcą taki projekt kupić. DOTACJE Czy w nowej perspektywie unijnej zmieniają się warunki na jakich Selvita będzie pozyskiwać dotacje? Paweł Przewięźlikowski: Powinno być dla nas lepiej niż w poprzedniej perspektywie. Do tej pory konkurowaliśmy o dotacje np. z fabryką zniczy nagrobkowych. Teraz będzie większa selekcja i powinno być więcej funduszy na projekty prawdziwie innowacyjne. Ireneusz: Czy spółka ma szanse na otrzymanie kolejnych dotacji? Paweł Przewięźlikowski: Chcemy pozyskiwać min. 10 mpln dotacji rocznie w najbliższych latach. stiff: Spółka otrzymuje spore wartości dotacji. Z jakich źródeł one pochodzą i jaka kwota z dotacji jest możliwa do osiągnięcia w całym 2014 i 2015 r.? Paweł Przewięźlikowski: Ogólnokrajowe i Regionalne Programy, z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Na 2014 r. przychody z dotacji szacujemy na poziomie 12 mln zł. trendy: w jakim razie jak długo możliwe jest finansowanie się przez spółkę dotacjami? Paweł Przewięźlikowski: Na pewno co najmniej do 2020 r.

12 PRACOWNICY mass: W jaki sposób spółka próbuje zatrzymać i budować lojalność wśród swoich pracowników? Paweł Przewięźlikowski: Dajemy ciekawe projekty, możliwość rozwoju zawodowego. Pensje szybko rosną, premie są coraz wyższe, kilkudziesięciu pracowników jest akcjonariuszami. Ludzie widzą, że praca w Selvicie to platforma dla sukcesu w karierze zawodowej. Stworzyliśmy środowisko, w którym liderzy robią co chcą z korzyścią dla siebie, spółki i akcjonariuszy.. Monia: Jak dużą wartość firmy stanowią pracownicy? Paweł Przewięźlikowski: na dzisiaj pewnie 55% pracownicy, 40% projekty, 5% gotówka i laboratoria :) casadivx: Macie problemy z pozyskaniem pracowników w Polsce? Zatrudniacie studentów prosto po studiach? Paweł Przewięźlikowski: Zatrudniamy studentów po studiach, doktorów, postdoców i ludzi z 20- letnim doświadczeniem w pracy. Praktykantów bardzo rzadko. sylur: Jak wygląda sytuacja z akcjami przekazanymi pracownikom w ramach programów motywacyjnych. Czy te akcje objęte są nadal lock-upem? Paweł Przewięźlikowski: Nie POZOSTAŁE zdrowy_rydz: Widzę, że Pan Prezes nie ma wykształcenia medycznego, doświadczenie w branży informatycznej więc skąd pomysł na firmę badawczo-rozwojowo-farmaceutyczną? Paweł Przewięźlikowski: Chcieliśmy z Bogusławem Sieczkowskim mieć firmę w Krakowie, zatrudniać wysokiej klasy specjalistów, mieć dobra rentowność i budować wartość spółki w długim terminie oraz zrobić coś dobrego dla ludzkości. Nie mieliśmy na to innych pomysłów niż biotechnologia medyczna, więc nie było innego wyjścia :) casadivx: Ciężko było przestawić się z informatyki na biotechnologię? Paweł Przewięźlikowski: Nasza kluczowa kompetencja menedżerska to tworzenie i zarządzanie zespołami wysokokwalifikowanych specjalistów i sprzedaż efektów ich pracy na rynkach globalnych. Robimy to z Bogdanem Sieczkowskim od 20 lat. Informatyka (ComArch) nie rożni sie bardziej od reklamy internetowej (Interia) niż biotechnologia. Panie Prezesie, obserwuje Państwa działalność i jestem naprawdę pod dużym jej wrażeniem. Innowacyjne projekty badawcze, ambitne plany, duzi partnerzy z branży farmaceutycznej. Jednocześnie mam przeświadczenie ze obszar onkologii, tej bliskiej pacjentowi, strasznie kuleje w naszym kraju. Czujecie chęć i odpowiedzialność, aby zaangażować się może jakoś w ten temat np. w ramach biznesu odpowiedzialnego społecznie?

13 Paweł Przewięźlikowski: Na razie robimy to co umiemy najlepiej. Chcemy dać pacjentom, również polskim, nowe opcje terapeutyczne. Chcemy tez doprowadzić do tego, że jak juz coś opracujemy, to będzie to również dostępne finansowo dla Polaków w ramach limitów NFZ. raiff_broker: Czy spółka posiada jakieś certyfikaty potwierdzające jakość prowadzonych badań? Paweł Przewięźlikowski: GLP, GMP, ISO Krysian: ilu inwestorów przybyło na dzisiejszy dzień inwestora? Paweł Przewięźlikowski: Zapisanych jest chyba 25 osób. Ale to będzie o oscar: Czy akcjonariusze mogą liczyć na wypłatę dywidend? Paweł Przewięźlikowski: Nie szybko. Spółki biotechnologiczne takie jak Selvita, koncentrują się na rozwijaniu projektów innowacyjnych, które są dość kosztowne. Z natury rzadko wypłacają dywidendę, oferując w zamian naprawdę duży upside. Oczywiście kiedy poziom przychodów spółki odpowiednio wzrośnie, nie wykluczamy takiej możliwości. grzelipapa: Czyli dywidendy będzie można spodziewać się dopiero po ustabilizowaniu przychodów? Paweł Przewięźlikowski: Tak. darok_moon: Czy wchodząc na NewConnect spółka emitowała akcje? Na jaki cel? Paweł Przewięźlikowski: Wyemitowaliśmy 2,7 miliona akcji po 5,5 PLN na badania cząsteczek i rozwój usług (laboratoria). sowa: Czy można Was porównać do notowanej na NewConnect Pharmeny? Paweł Przewięźlikowski: Pharmena działa w obszarze chorób układu sercowo-naczyniowego i jest już badaniach klinicznych. My w onkologii, jesteśmy w badaniach przedklinicznych, ale mamy więcej projektów. U nich są do tego dermokosmetyki, u nas usługi R&D. Więc też mamy model hybrydowy. venture: wszystko wygląda prawidłowo... na Pharmencie zarobiłem to i tu też zarobię :D Paweł Przewięźlikowski: Życzymy udanych inwestycji w SLV. Paweł Przewięźlikowski: Dziękuję bardzo za wszystkie pytania. Zachęcam do zapisywania się na listę mailingową Selvity, gdzie publikujemy informacje ze spółki i często dodatkowy komentarz członków Zarządu odpowiedzialnych za dany obszar - poza tym, co możemy puszczać przez ESPI, EBI - jeżeli ktoś z Państwa jest zainteresowany, to proszę wysyłać maile na adres

Selvita Środkowoeuropejski lider w badaniach nad nowymi lekami

Selvita Środkowoeuropejski lider w badaniach nad nowymi lekami Selvita Środkowoeuropejski lider w badaniach nad nowymi lekami www.selvita.com Plan prezentacji Informacje o spółce Obszary biznesowe Porównanie z zagranicznymi spółkami z branży Źródła przychodów Portfel

Bardziej szczegółowo

Grupa Nokaut rusza oferta publiczna

Grupa Nokaut rusza oferta publiczna Warszawa, 29 listopada 2011 rusza oferta publiczna Akwizycja Skąpiec.pl i Opineo.pl S.A. czołowy gracz e-commerce w Polsce, właściciel internetowych porównywarek cen opublikowała dziś prospekt emisyjny

Bardziej szczegółowo

Stopa zwrotu a ryzyko inwestycji na NewConnect. Marek Zuber Dexus Partners

Stopa zwrotu a ryzyko inwestycji na NewConnect. Marek Zuber Dexus Partners Stopa zwrotu a ryzyko inwestycji na NewConnect Marek Zuber Dexus Partners Ryzyko na rynkach finansowych Skąd się bierze? Generalna zasada: -Im większe ryzyko tym większy zysk -Im większy zysk tym większe

Bardziej szczegółowo

Comarch Q1-Q3 2007. Janusz Filipiak. Prezes Zarządu. 20 listopada 2007, Warszawa

Comarch Q1-Q3 2007. Janusz Filipiak. Prezes Zarządu. 20 listopada 2007, Warszawa Comarch Q1-Q3 2007 Janusz Filipiak Prezes Zarządu 20 listopada 2007, Warszawa Wyniki finansowe Q3 Q3 2007 Q3 2006 Przychody 140 435 (wzrost o 15%) 122 057 Zysk operacyjny 9 844 8 863 Zysk netto 6 839 6

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Zapraszam Państwa do lektury Raportu Rocznego. Krzysztof Nowak Prezes Zarządu

Szanowni Państwo, Zapraszam Państwa do lektury Raportu Rocznego. Krzysztof Nowak Prezes Zarządu Szanowni Państwo, Ubiegły rok był em kontynuowania przyjętej strategii biznesowej. Dział konsultingu dla jednostek samorządu terytorialnego, zbudowany w oparciu o przejętą spółkę Inwest Consulting SA,

Bardziej szczegółowo

Konferencja prasowa Warszawa, 03 marca 2008 r. 1

Konferencja prasowa Warszawa, 03 marca 2008 r. 1 Wyniki za I kwartał 2008 roku Pharmena na New Connect Warszawa, 19 maja 2008 r. Konferencja prasowa Warszawa, 03 marca 2008 r. 1 Podsumowanie I kwartału 2008 Rekordowa sprzedaż Najlepszy wynik netto jednak

Bardziej szczegółowo

Wyniki Q3, 2014. 7 listopada 2014 r.

Wyniki Q3, 2014. 7 listopada 2014 r. Wyniki Q3, 2014 7 listopada 2014 r. Agenda Podstawowe informacje o Spółce Obszary biznesowe Segment Innowacyjny Segment Usługowy Wyniki finansowe Historyczne Q3, 2014 Istotne wydarzenia i plany na przyszłość

Bardziej szczegółowo

RAPORT OKRESOWY POWER PRICE SPÓŁKA AKCYJNA ZA I KWARTAŁ 2013 ROKU

RAPORT OKRESOWY POWER PRICE SPÓŁKA AKCYJNA ZA I KWARTAŁ 2013 ROKU RAPORT OKRESOWY POWER PRICE SPÓŁKA AKCYJNA ZA I KWARTAŁ 2013 ROKU obejmujący sprawozdanie finansowe za okres 1 stycznia 31 marca 2013 roku I. Informacje ogólne Firma: Power Price Forma prawna: Spółka Akcyjna

Bardziej szczegółowo

W metodzie porównawczej wskaźniki porównywalnych firm, obecnych na giełdzie, są używane do obliczenia wartości akcji emitenta.

W metodzie porównawczej wskaźniki porównywalnych firm, obecnych na giełdzie, są używane do obliczenia wartości akcji emitenta. W metodzie porównawczej wskaźniki porównywalnych firm, obecnych na giełdzie, są używane do obliczenia wartości akcji emitenta. Wycena spółki, sporządzenie raportu z wyceny Metodą wyceny, która jest najczęściej

Bardziej szczegółowo

Oferta. opracowania mierzalnego i efektywnego procesu sprzedaży. dla xxxxxxxxxx. Niniejsza oferta została przygotowana przez:

Oferta. opracowania mierzalnego i efektywnego procesu sprzedaży. dla xxxxxxxxxx. Niniejsza oferta została przygotowana przez: Oferta opracowania mierzalnego i efektywnego procesu sprzedaży dla xxxxxxxxxx Niniejsza oferta została przygotowana przez: Right Solutions ul. Pileckiego 130/86 02-781 Warszawa www.rightsolutions.pl NIP:

Bardziej szczegółowo

IMS więcej niż media. IMS S.A. Wall Street, prezentacja inwestorska, 29-31 maja 2015

IMS więcej niż media. IMS S.A. Wall Street, prezentacja inwestorska, 29-31 maja 2015 IMS więcej niż media IMS S.A. Wall Street, prezentacja inwestorska, 29-31 maja 2015 Od stycznia 2012 roku IMS jest spółką publiczną, początkowo notowaną w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect,

Bardziej szczegółowo

Rozkład przychodów w latach 2015-2018

Rozkład przychodów w latach 2015-2018 Strategia na lata 2015-2018 Strategicznym celem spółki PIK S.A. jest dalszy, dynamiczny wzrost przychodów i zysków oraz dywersyfikacja dotychczasowych źródeł przychodów, przy jednoczesnym wzroście kapitalizacji

Bardziej szczegółowo

RAPORT ROCZNY SPÓŁKI DORADCY24 S.A. ZA 2013 ROK

RAPORT ROCZNY SPÓŁKI DORADCY24 S.A. ZA 2013 ROK RAPORT ROCZNY SPÓŁKI DORADCY24 S.A. ZA 2013 ROK Autoryzowany Doradca Wrocław, 16 kwietnia 2014 r. SPIS TREŚCI RAPORTU ROCZNEGO Doradcy24 S.A. 1. LIST PREZESA ZARZĄDU... 3 2. WYBRANE DANE FINANSOWE Z BILANSU

Bardziej szczegółowo

BRIdge Alfa współpraca naukowców z inwestorami - sposób na sukces w komercjalizacji. Poznań, czerwiec 2015 r.

BRIdge Alfa współpraca naukowców z inwestorami - sposób na sukces w komercjalizacji. Poznań, czerwiec 2015 r. BRIdge Alfa współpraca naukowców z inwestorami - sposób na sukces w komercjalizacji Poznań, czerwiec 2015 r. O co chodzi? Narodowe Centrum Badań i Rozwoju + SpeedUp Venture Capital Group i 9 innych funduszy

Bardziej szczegółowo

POWER PRICE SPÓŁKA AKCYJNA

POWER PRICE SPÓŁKA AKCYJNA RAPORT OKRESOWY POWER PRICE SPÓŁKA AKCYJNA ZA II KWARTAŁ 2013 ROKU obejmujący sprawozdanie finansowe za okres 1 kwietnia 30 czerwca 2013 roku Szanowni Akcjonariusze, drugi kwartał 2013 roku potwierdził

Bardziej szczegółowo

RAPORT KWARTALNY skonsolidowany i jednostkowy

RAPORT KWARTALNY skonsolidowany i jednostkowy RAPORT KWARTALNY skonsolidowany i jednostkowy ZA I KWARTAŁ 2010 R. KRYNICKI RECYKLING SA z siedzibą w Olsztynie Olsztyn, 14 maj 2010 roku SPIS TREŚCI: 1. WYBRANE JEDNOSTKOWE DANE FINANSOWE ZAWIERAJĄCE

Bardziej szczegółowo

Skorzystanie z funduszy venture capital to rodzaj małżeństwa z rozsądku, którego horyzont czasowy jest z góry zakreślony.

Skorzystanie z funduszy venture capital to rodzaj małżeństwa z rozsądku, którego horyzont czasowy jest z góry zakreślony. Skorzystanie z funduszy venture capital to rodzaj małżeństwa z rozsądku, którego horyzont czasowy jest z góry zakreślony. Jedną z metod sfinansowania biznesowego przedsięwzięcia jest skorzystanie z funduszy

Bardziej szczegółowo

o Wartość aktywów netto (NAV) należna akcjonariuszom Spółki wzrosła o 32% i wyniosła 974 mln zł w porównaniu do 737 mln zł w 2012 r.

o Wartość aktywów netto (NAV) należna akcjonariuszom Spółki wzrosła o 32% i wyniosła 974 mln zł w porównaniu do 737 mln zł w 2012 r. Komunikat prasowy Warszawa, 26 marca 2013 r. INFORMACJA PRASOWA CAPITAL PARK W 2013 R.: WZROST WARTOŚCI AKTYWÓW NETTO I PORTFELA NIERUCHOMOŚCI ORAZ NISKI POZIOM ZADŁUŻENIA Podsumowanie 2013 r.: Wyniki

Bardziej szczegółowo

Rynek NewConnect Skuteczne źródło finansowania

Rynek NewConnect Skuteczne źródło finansowania Twój czas Twój Kapitał Gdańsk, 15 czerwca 2011 r. Rynek NewConnect Skuteczne źródło finansowania Maciej Richter Partner Zarządzający Grant Thornton Frąckowiak 2011 Grant Thornton Frąckowiak. Wszelkie prawa

Bardziej szczegółowo

Henkel podtrzymuje prognozy wyników na 2016 r.

Henkel podtrzymuje prognozy wyników na 2016 r. Henkel podtrzymuje prognozy wyników na 2016 r. data aktualizacji: 2016.11.14 Henkel w trzecim kwartale ponownie notuje dobre wyniki. Firma wygenerowała przychody na poziomie 4,748 mld euro, co oznacza

Bardziej szczegółowo

RAPORT KWARTALNY XPLUS S.A. ZA OKRES OD 01 STYCZNIA 2010 r. DO 31 MARCA 2010 r.

RAPORT KWARTALNY XPLUS S.A. ZA OKRES OD 01 STYCZNIA 2010 r. DO 31 MARCA 2010 r. Strona 1 RAPORT KWARTALNY XPLUS S.A. ZA OKRES OD 01 STYCZNIA 2010 r. DO 31 MARCA 2010 r. Strona 2 Spis treści Wybrane informacje finansowe... 3 Podstawowe informacje o Spółce... 4 Organy Spółki... 4 Informacja

Bardziej szczegółowo

Prezentacja Grupy Impel 25 września 2003

Prezentacja Grupy Impel 25 września 2003 Prezentacja Grupy Impel 25 września 2003 Grupa Impel - podstawowe informacje Największa w Polsce grupa firm świadczących usługi wspierające funkcjonowanie przedsiębiorstw i instytucji. Lider na polskim

Bardziej szczegółowo

Informacja na temat stosowania zasad Dobre praktyki Spółek Notowanych na NewConnect

Informacja na temat stosowania zasad Dobre praktyki Spółek Notowanych na NewConnect Informacja na temat stosowania zasad Dobre praktyki Spółek Notowanych na NewConnect Oświadczenie DIGITAL AVENUE S.A. w przedmiocie przestrzegania przez spółkę zasad zawartych w Załączniku Nr 1 do Uchwały

Bardziej szczegółowo

RAPORT MIESIĘCZNY Marka S.A. KWIECIEŃ 2013 r.

RAPORT MIESIĘCZNY Marka S.A. KWIECIEŃ 2013 r. RAPORT MIESIĘCZNY Marka S.A. KWIECIEŃ 2013 r. Białystok, 13 maj 2013 r. 1 z 6 Spis treści: 1. Informacje na temat wystąpienia tendencji i zdarzeń w otoczeniu rynkowym Spółki, które w jej ocenie mogą mieć

Bardziej szczegółowo

RAPORT ZA III KWARTAŁ 2010 R. WERTH-HOLZ SPÓŁKA AKCYJNA. z siedzibą w Poznaniu

RAPORT ZA III KWARTAŁ 2010 R. WERTH-HOLZ SPÓŁKA AKCYJNA. z siedzibą w Poznaniu RAPORT ZA III KWARTAŁ 2010 R. WERTH-HOLZ SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Poznaniu 15-11-2010 1. Podstawowe informacje o Emitencie Nazwa WERTH-HOLZ SPÓŁKA AKCYJNA Siedziba ul. Szarych Szeregów 27, 60-462 Poznań

Bardziej szczegółowo

Edycja 8 Ankieta wskaźnikowa 2015

Edycja 8 Ankieta wskaźnikowa 2015 P1. Proszę zaznaczyć poniżej, jaka jest forma prawna Państwa firmy? 1. Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą 2. Spółka jawna 3. Spółka partnerska 4. Spółka komandytowa 5. Spółka komandytowo-akcyjna

Bardziej szczegółowo

RAPORT KWARTALNY ZA II I KWARTAŁ 2011

RAPORT KWARTALNY ZA II I KWARTAŁ 2011 RAPORT KWARTALNY ZA II I KWARTAŁ 2011 Warszawa, 12 1 sierpień 2011 Finhouse Spółka Akcyjna ul. Nowogrodzka 50 00-695 Warszawa Tel. (22) 423 90 85, fax. (22) 353 88 53 info@finhouse.pl Sąd Rejonowy dla

Bardziej szczegółowo

Działalnośd GlaxoSmithKline w Polsce. Krzysztof Kępioski Dyrektor Relacji Zewnętrznych

Działalnośd GlaxoSmithKline w Polsce. Krzysztof Kępioski Dyrektor Relacji Zewnętrznych Działalnośd GlaxoSmithKline w Polsce Krzysztof Kępioski Dyrektor Relacji Zewnętrznych GSK na świecie Globalna firma farmaceutyczna, działająca w blisko 100 krajach 96 tys. pracowników, w tym 12 tys. naukowców

Bardziej szczegółowo

RAPORT MIESIĘCZNY ZA KWIECIEŃ 2016 ROKU

RAPORT MIESIĘCZNY ZA KWIECIEŃ 2016 ROKU RAPORT MIESIĘCZNY ZA KWIECIEŃ 2016 ROKU Lubsko, 14 maja 2016 roku 1 Podstawa prawna Raport miesięczny LZMO S.A. ( Emitent, Spółka, LZMO ) publikowany jest zgodnie z punktem 16 Załącznika do Uchwały Nr

Bardziej szczegółowo

Your Image S.A raport za IV kwartał 2014

Your Image S.A raport za IV kwartał 2014 Your Image S.A raport za IV kwartał 2014 1 1. Spis treści List Prezesa Zarządu str.3 Dane ewidencyjne str.4 Struktura akcjonariatu str.5 Jednostki wchodzące w skład grupy kapitałowej. Przyczyny niesporządzania

Bardziej szczegółowo

RAPORT OKRESOWY EXAMOBILE S.A. IV KWARTAŁ ROKU 2012. Bielsko-Biała, 13.02.2013 r.

RAPORT OKRESOWY EXAMOBILE S.A. IV KWARTAŁ ROKU 2012. Bielsko-Biała, 13.02.2013 r. RAPORT OKRESOWY EXAMOBILE S.A. IV KWARTAŁ ROKU 2012 Bielsko-Biała, 13.02.2013 r. Raport EXAMOBILE S.A. za IV kwartał roku 2012 został przygotowany zgodnie z aktualnym stanem prawnym w oparciu o Regulamin

Bardziej szczegółowo

GRUPA KAPITAŁOWA INVICO S.A.

GRUPA KAPITAŁOWA INVICO S.A. GRUPA KAPITAŁOWA INVICO S.A. RAPORT ROCZNY ZA 2014 ROK Tarnowskie Góry, 14 maja 2015r. 1 Spis treści I. LIST PREZESA ZARZĄDU... 3 II. WYBRANE DANE FINANSOWE... 5 III. SPRAWOZDANIE FINANSOWE ZA ROK OBROTOWY

Bardziej szczegółowo

RAPORT ROCZNY HM INWEST S.A. ZA ROK OBROTOWY 2013

RAPORT ROCZNY HM INWEST S.A. ZA ROK OBROTOWY 2013 RAPORT ROCZNY HM INWEST S.A. ZA ROK OBROTOWY 2013 SPIS TREŚCI 1. Pismo Prezesa Zarządu HM Inwest S.A. 2. Wybrane dane finansowe za rok 2013 3. Roczne sprawozdanie finansowe za okres 01.01.2013 31.12.2013

Bardziej szczegółowo

Venture Incubator S.A.

Venture Incubator S.A. Strona1 Venture Incubator S.A. Raport kwartalny za II kwartał 2010 r. Wrocław, sierpień 2010 Spis treści: 1. PODSTAWOWE INFORMACJE O SPÓŁCE... 2 2. REALIZOWANE PROJEKTY:... 2 3. WSTĘP... 3 4. WYBRANE DANE

Bardziej szczegółowo

Centrum Medyczne ENEL-MED S.A. Wyniki finansowe po III kwartałach 2011

Centrum Medyczne ENEL-MED S.A. Wyniki finansowe po III kwartałach 2011 Warszawa Centrum Medyczne ENEL-MED S.A. Wyniki finansowe po III kwartałach 2011 Agenda 1 Podsumowanie III kwartałów 2011 2 Profil działalności 3 Perspektywy prywatnego rynku medycznego 4 Omówienie wyników

Bardziej szczegółowo

RAPORT MIESIĘCZNY EGB INVESTMENTS S.A.

RAPORT MIESIĘCZNY EGB INVESTMENTS S.A. RAPORT MIESIĘCZNY EGB INVESTMENTS S.A. za kwiecieo 2011 r. Bydgoszcz, 13 maja 2011 r. Spis treści 1. Informacje na temat wystąpienia tendencji i zdarzeo w otoczeniu rynkowym Emitenta, które w ocenie Emitenta

Bardziej szczegółowo

Aneks Nr 1 do Prospektu Emisyjnego. PCC Rokita Spółka Akcyjna. zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 7 maja 2014 roku

Aneks Nr 1 do Prospektu Emisyjnego. PCC Rokita Spółka Akcyjna. zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 7 maja 2014 roku Aneks Nr 1 do Prospektu Emisyjnego PCC Rokita Spółka Akcyjna zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 7 maja 2014 roku Niniejszy aneks został sporządzony w związku z opublikowaniem przez

Bardziej szczegółowo

Wyniki za I półrocze 2013 oraz plany rozwojowe OPONEO.PL. Bydgoszcz, czerwiec 2013 rok

Wyniki za I półrocze 2013 oraz plany rozwojowe OPONEO.PL. Bydgoszcz, czerwiec 2013 rok Wyniki za I półrocze 2013 oraz plany rozwojowe OPONEO.PL Bydgoszcz, czerwiec 2013 rok profil grupy kapitałowej OPONEO.PL lider rynku e-sprzedaży ogumienia i felg w Polsce firma z ponad 12 letnim doświadczeniem

Bardziej szczegółowo

MFO SA PRZYDZIELIŁ WSZYSTKIE AKCJE OFEROWANE

MFO SA PRZYDZIELIŁ WSZYSTKIE AKCJE OFEROWANE KOMUNIKAT PRASOWY 18 grudnia 2013 MFO SA PRZYDZIELIŁ WSZYSTKIE AKCJE OFEROWANE STOPA REDUKCJI W TRANSZY INWESTORÓW INDYWIDUALNYCH WYNIOSŁA 81,5% MFO SA, lider polskiego rynku zimnogiętych profili stalowych,

Bardziej szczegółowo

Konferencja prasowa wyniki finansowe I kw. 2010

Konferencja prasowa wyniki finansowe I kw. 2010 Konferencja prasowa wyniki finansowe I kw. 2010 17 maja 2010 SERWIS HURT Jesteśmy niezbędnym pośrednikiem w obrocie lekami w Polsce Jesteśmy głównym dostawcą usług logistycznych, marketingowych i sprzedażowych

Bardziej szczegółowo

ZGŁOSZENIE POMYSŁU do Konkursu INNOWACYJNY POMYSŁ 2008

ZGŁOSZENIE POMYSŁU do Konkursu INNOWACYJNY POMYSŁ 2008 ZGŁOSZENIE POMYSŁU do Konkursu INNOWACYJNY POMYSŁ 2008 KONKURS Zgłoszenie pomysłu do Konkursu należy przysłać do 17 listopada, e-mailem na adres konkurs@uni.lodz.pl Rozstrzygnięcie Konkursu do 12 grudnia

Bardziej szczegółowo

OŚWIADCZENIE SPÓŁKI ERNE VENTURES S.A. w zakresie stosowania Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na NewConnect

OŚWIADCZENIE SPÓŁKI ERNE VENTURES S.A. w zakresie stosowania Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na NewConnect OŚWIADCZENIE SPÓŁKI ERNE VENTURES S.A. w zakresie stosowania Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na NewConnect 30/06/2015 PKT DOBRA PRAKTYKA 1 Spółka powinna prowadzić przejrzystą i efektywną politykę informacyjną,

Bardziej szczegółowo

Dobre Praktyki Spółek Notowanych na NewConnect

Dobre Praktyki Spółek Notowanych na NewConnect Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr 795/2008 Zarządu Giełdy z dnia 31 października 2008 r. Dobre Praktyki Spółek Notowanych na NewConnect 1. Spółka powinna prowadzić przejrzystą i efektywną politykę informacyjną,

Bardziej szczegółowo

czytamy w komunikacie rządu(link is external).

czytamy w komunikacie rządu(link is external). W 2015 r. nieprawidłowości w podatku VAT w obrocie paliwami, stwierdzone przez kontrolę skarbową, wyniosły 5,8 mld zł. Oszustwa w podatku VAT w obrocie paliwami to główny problem rzetelnych producentów

Bardziej szczegółowo

CREDITIA S.A. z siedzibą w Poznaniu to holding prowadzący działalność na rynku usług pozabankowych poprzez spółki zależne:

CREDITIA S.A. z siedzibą w Poznaniu to holding prowadzący działalność na rynku usług pozabankowych poprzez spółki zależne: Rynek Rynek szybkich pożyczek konsumenckich jest w fazie dynamicznego rozwoju. Pożyczki pozabankowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno osób, które nie mają możliwości skorzystania z oferty

Bardziej szczegółowo

Finansowanie bez taryfy ulgowej

Finansowanie bez taryfy ulgowej Finansowanie bez taryfy ulgowej Czego oczekują inwestorzy od innowacyjnych przedsiębiorców? Barbara Nowakowska Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych CambridgePython Warszawa 28 marca 2009r. Definicje

Bardziej szczegółowo

POTENCJAŁ RYNKOWY PROJEKTÓW TECHNOLOGICZNYCH

POTENCJAŁ RYNKOWY PROJEKTÓW TECHNOLOGICZNYCH POTENCJAŁ RYNKOWY PROJEKTÓW TECHNOLOGICZNYCH PRAKTYCZNY WARSZTAT GRUPY INVESTIN Termin: 8 grudnia 2016 roku. Miejsce: Warszawa Siedziba INVESTIN, ul. Sapieżyńska 10, I piętro POTENCJAŁ RYNKOWY PROJEKTÓW

Bardziej szczegółowo

KOMUNIKAT PRASOWY KOMPUTRONIK S.A. OPUBLIKOWAŁ PROSPEKT EMISYJNY

KOMUNIKAT PRASOWY KOMPUTRONIK S.A. OPUBLIKOWAŁ PROSPEKT EMISYJNY KOMUNIKAT PRASOWY 13 czerwca 2007 KOMPUTRONIK S.A. OPUBLIKOWAŁ PROSPEKT EMISYJNY Komputronik S.A., czołowy na polskim rynku dostawca sprzętu i oprogramowania komputerowego, elektroniki użytkowej oraz operator

Bardziej szczegółowo

PLAN PREZENTACJI STRATEGIA OFERTA I PROWADZONE PROJEKTY REZULTATY REORGANIZACJI I WYNIKI FINANSOWE PERSPEKTYWY NA 2006

PLAN PREZENTACJI STRATEGIA OFERTA I PROWADZONE PROJEKTY REZULTATY REORGANIZACJI I WYNIKI FINANSOWE PERSPEKTYWY NA 2006 2 PLAN PREZENTACJI STRATEGIA 2004-2006 OFERTA I PROWADZONE PROJEKTY REZULTATY REORGANIZACJI I WYNIKI FINANSOWE PERSPEKTYWY NA 2006 3 STRATEGIA 2004 2006 koncentracja na silnych stronach 1. Koncentracja

Bardziej szczegółowo

CAPITAL VENTURE. Jak zdobyć mądry kapitał? Krajowy Fundusz Kapitałowy 24 maja 2012. Piotr Gębala

CAPITAL VENTURE. Jak zdobyć mądry kapitał? Krajowy Fundusz Kapitałowy 24 maja 2012. Piotr Gębala VENTURE CAPITAL Jak zdobyć mądry kapitał? Piotr Gębala Krajowy Fundusz Kapitałowy 24 maja 2012 Agenda Źródła kapitału na rozwój Fundusze VC w Polsce KFK i fundusze VC z jego portfela Źródła kapitału a

Bardziej szczegółowo

RAPORT KWARTALNY ZA IV I KWARTAŁ 2011

RAPORT KWARTALNY ZA IV I KWARTAŁ 2011 RAPORT KWARTALNY ZA IV I KWARTAŁ 2011 Warszawa, 14 1 lutego 2012 Finhouse Spółka Akcyjna ul. Nowogrodzka 50 00-695 Warszawa Tel. (22) 42 90 85, fax. (22) 5 88 5 info@finhouse.pl Sąd Rejonowy dla m.st.

Bardziej szczegółowo

Selvita Lider drug discovery w Europie Środkowo-Wschodniej

Selvita Lider drug discovery w Europie Środkowo-Wschodniej Selvita Lider drug discovery w Europie Środkowo-Wschodniej 6 grudnia 2013 www.selvita.com Plan prezentacji Informacje o spółce Pipeline projektów przedklinicznych i perspektywy sprzedaży Usługi w zakresie

Bardziej szczegółowo

Raport okresowy. z siedzibą w Bielanach Wrocławskich. Skonsolidowany oraz jednostkowy raport kwartalny z działalności. I kwartał 2011 r.

Raport okresowy. z siedzibą w Bielanach Wrocławskich. Skonsolidowany oraz jednostkowy raport kwartalny z działalności. I kwartał 2011 r. Raport okresowy z siedzibą w Bielanach Wrocławskich Skonsolidowany oraz jednostkowy raport kwartalny z działalności. r. List Prezes Zarządu Black Point S.A. do Akcjonariuszy i Inwestorów. Szanowni Akcjonariusze

Bardziej szczegółowo

Informacje na temat stosowania przez BLIRT S.A. zasad ładu korporacyjnego

Informacje na temat stosowania przez BLIRT S.A. zasad ładu korporacyjnego Numer zasady Informacje na temat stosowania przez BLIRT S.A. zasad ładu korporacyjnego, o których mowa w dokumencie Dobre Praktyki Spółek Notowanych na NewConnect Stan na dzień 15.05.2011 r. Zasada ładu

Bardziej szczegółowo

RAPORT MIESIĘCZNY ZA MARZEC 2016 ROKU

RAPORT MIESIĘCZNY ZA MARZEC 2016 ROKU RAPORT MIESIĘCZNY ZA MARZEC 2016 ROKU Lubsko, 14 kwietnia 2016 roku 1 Podstawa prawna Raport miesięczny LZMO S.A. ( Emitent, Spółka, LZMO ) publikowany jest zgodnie z punktem 16 Załącznika do Uchwały Nr

Bardziej szczegółowo

Investor Private Equity FIZ

Investor Private Equity FIZ Kwiecień 2015 Investor Private Equity FIZ Prezentacja funduszu Investor Private Equity FIZ Podstawowe informacje Fundusz powstał we wrześniu 2007 Nadzór KNF Wartość aktywów na koniec marca 2015r.: 158,9

Bardziej szczegółowo

JUJUBEE S.A. Raport za rok

JUJUBEE S.A. Raport za rok JUJUBEE S.A. Raport za rok 2015 1 1 JUJUBEE S.A. Raport za rok 2015 2 SPIS TREŚCI 1. List Zarządu 3 2. Wybrane dane finansowe. 5 3. Sprawozdanie finansowe za rok obrotowy 2015. 6 4. Sprawozdanie Zarządu

Bardziej szczegółowo

Jak zdobywać rynki zagraniczne

Jak zdobywać rynki zagraniczne Jak zdobywać rynki zagraniczne Nagroda Emerging Market Champions 2014 *Cytowanie bez ograniczeń za podaniem źródła: Jak zdobywać rynki zagraniczne. Badanie Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy zrealizowane

Bardziej szczegółowo

Prezentacja prospektowa. Listopad/Grudzień 2014 r.

Prezentacja prospektowa. Listopad/Grudzień 2014 r. Prezentacja prospektowa Listopad/Grudzień 2014 r. Disclaimer Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie promocyjny. Jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o Spółce oraz o Publicznej

Bardziej szczegółowo

Poznań, 31 maja 2013 r. Szanowni Akcjonariusze,

Poznań, 31 maja 2013 r. Szanowni Akcjonariusze, Poznań, 31 maja 2013 r. Szanowni Akcjonariusze, W imieniu Zarządu Spółki GPPI S.A. z siedzibą w Poznaniu przedstawiam Państwu Raport Roczny podsumowujący działalność Spółki w 2012 roku, na który składają

Bardziej szczegółowo

Skąd biorą się pieniądze? INTEGRA INVEST

Skąd biorą się pieniądze? INTEGRA INVEST Skąd biorą się pieniądze? STRATEGIA Strategia spółki to zarabianie na starannie wyselekcjonowanych przedsiębiorstwach będących na kolejnych etapach rozwoju/wzrostu lub ekspansji (firmy po etapie startup),

Bardziej szczegółowo

Wycisnąć IR-owca jak cytrynę

Wycisnąć IR-owca jak cytrynę Wycisnąć IR-owca jak cytrynę Jak inwestorzy indywidualni mogą zdobyć więcej informacji ze spółek? Piotr Biernacki Associate Director Euro RSCG Sensors Piotr Biernacki Prezentacja dla uczestników konferencji

Bardziej szczegółowo

Rynek kapitałowy. jak skutecznie pozyskać środki na rozwój. Gdańsk Styczeń 2014

Rynek kapitałowy. jak skutecznie pozyskać środki na rozwój. Gdańsk Styczeń 2014 Rynek kapitałowy jak skutecznie pozyskać środki na rozwój Gdańsk Styczeń 2014 Plan spotkania Kapitał na rozwój firmy Możliwości pozyskania finansowania na rozwój Kapitał z Giełdy specjalna oferta dla małych

Bardziej szczegółowo

Skonsolidowany oraz jednostkowy raport kwartalny z działalności. III kwartał 2010 r.

Skonsolidowany oraz jednostkowy raport kwartalny z działalności. III kwartał 2010 r. Skonsolidowany oraz jednostkowy raport kwartalny z działalności. III kwartał 2010 r. 3 3 Spis treści Jednostkowy raport kwartalny 1. Wybrane jednostkowe dane finansowe za III kwartał 2010 r. oraz dane

Bardziej szczegółowo

RAPORT KWARTALNY. VENITI SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie. IV kwartał 2011 r. za okres 01.10.2011 r. 31.12.2011 r.

RAPORT KWARTALNY. VENITI SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie. IV kwartał 2011 r. za okres 01.10.2011 r. 31.12.2011 r. RAPORT KWARTALNY VENITI SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie IV kwartał 2011 r. za okres 01.10.2011 r. 31.12.2011 r. Warszawa, dnia 14 lutego 2012 r. Spis treści 1. Podstawowe informacje o Spółce... 3

Bardziej szczegółowo

RAPORT ROCZNY GO TOWARZYSTWO FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH SA. Spis Treści ZA OKRES OD 1 STYCZNIA 2013 R. DO 31 GRUDNIA 2013 R.

RAPORT ROCZNY GO TOWARZYSTWO FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH SA. Spis Treści ZA OKRES OD 1 STYCZNIA 2013 R. DO 31 GRUDNIA 2013 R. RAPORT ROCZNY GO TOWARZYSTWO FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH SA ZA OKRES OD 1 STYCZNIA 2013 R. DO 31 GRUDNIA 2013 R. Spis Treści I. List Prezesa Zarządu GO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółka Akcyjna II.

Bardziej szczegółowo

Rawlplug > Zysk może się podwoić. Koniunktura sprzyja producentowi śrub RAWLPLUG WYNIKI FINANSOWE (MLN ZŁ) 2013 wynik netto*

Rawlplug > Zysk może się podwoić. Koniunktura sprzyja producentowi śrub RAWLPLUG WYNIKI FINANSOWE (MLN ZŁ) 2013 wynik netto* SPIS TRE CI Numer strony w biuletynie: 4 Tytu³ informacji: KONIUNKTURA SPRZYJA PRODUCENTOWI RUB Tytu³ gazety: PARKIET Strona: 7 Data wydania: 2014-03-28 Numer strony w biuletynie: 5 Tytu³ informacji: RAWLPLUG

Bardziej szczegółowo

Firma Fast Finance S.A. 1

Firma Fast Finance S.A. 1 Firma Fast Finance S.A. 1 PEWNY ZYSK NA NIEPEWNE CZASY Fast Finance S.A. Spółka publiczna notowana na NewConnect Prezentuje jeden z najwyższych współczynników rentowności operacyjnej spośród wszystkich

Bardziej szczegółowo

Pozyskanie technologii

Pozyskanie technologii Pozyskanie technologii Przeszukiwanie otoczenia w poszukiwaniu sygnałów o potencjalnych zagrożeniach i szansach Analiza strategiczna, wybór I planowanie Nabycie technologii Dokonanie przeglądu i uczenie

Bardziej szczegółowo

RAPORT KWARTALNY. Skonsolidowany i jednostkowy za IV kwartał 2012. NWAI Dom Maklerski SA

RAPORT KWARTALNY. Skonsolidowany i jednostkowy za IV kwartał 2012. NWAI Dom Maklerski SA RAPORT KWARTALNY Skonsolidowany i jednostkowy za IV kwartał 2012 NWAI Dom Maklerski SA Spis treści 1. Skład grupy kapitałowej... 2 2. Struktura akcjonariatu na dzień sporządzenia raportu... 2 3. Wybrane

Bardziej szczegółowo

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego BIZNESPLAN

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego BIZNESPLAN BIZNESPLAN Dokument wypełniają osoby, które uczestniczyły w module szkoleniowym, ubiegające się o udział w doradztwie indywidualnym w ramach projektu SPINAKER WIEDZY II Regionalny program wsparcia przedsiębiorczości

Bardziej szczegółowo

Inwestujemy W POLSKIE FIRMY. www.tarheelcap.com

Inwestujemy W POLSKIE FIRMY. www.tarheelcap.com Inwestujemy W POLSKIE FIRMY 2015 www.tarheelcap.com Wspólnicy Tar Heel Capital Zarządzający Funduszem O Tar Heel Capital 19 Przeprowadzonych transakcji 15 Od tylu lat inwestujemy w Polsce >200 mln zł Łączna

Bardziej szczegółowo

PREZENTACJA WYNIKÓW GRUPY KAPITAŁOWEJ GRUPA EMMERSON S.A. (d. Emmerson Capital S.A.) 2012 r.

PREZENTACJA WYNIKÓW GRUPY KAPITAŁOWEJ GRUPA EMMERSON S.A. (d. Emmerson Capital S.A.) 2012 r. PREZENTACJA WYNIKÓW GRUPY KAPITAŁOWEJ GRUPA EMMERSON S.A. (d. Emmerson Capital S.A.) 2012 r. AGENDA Historia Profil działalności Projekty w realizacji Grupa Kapitałowa Wyniki finansowe Strategia rozwoju

Bardziej szczegółowo

RAPORT ZA III KWARTAŁ 2010 r. tj. za okres od 1.07. do 30.09.2010 r.

RAPORT ZA III KWARTAŁ 2010 r. tj. za okres od 1.07. do 30.09.2010 r. RAPORT ZA III KWARTAŁ 2010 r. tj. za okres od 1.07. r. Opublikowany w dniu 15 listopada 2010 r. Raport za III kwartał 2010 roku został sporządzony zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości z dnia 29

Bardziej szczegółowo

UZASADNIENIE. przeznaczenia zysku DEKTRA SA za rok obrotowy 2011

UZASADNIENIE. przeznaczenia zysku DEKTRA SA za rok obrotowy 2011 UZASADNIENIE przeznaczenia zysku DEKTRA SA za rok obrotowy 2011 W związku z 4 ust. 2 pkt. 11) Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu strona 1/ 5 Przyjmując stanowisko rekomendujące

Bardziej szczegółowo

Jak zdobyćpierwszy milion w Internecie i dobrze sięprzy tym bawić? V Pomorskie Forum Przedsiębiorczości Gdynia, 14 maja 2010

Jak zdobyćpierwszy milion w Internecie i dobrze sięprzy tym bawić? V Pomorskie Forum Przedsiębiorczości Gdynia, 14 maja 2010 Jak zdobyćpierwszy milion w Internecie i dobrze sięprzy tym bawić? V Pomorskie Forum Przedsiębiorczości Gdynia, 14 maja 2010 JAK TO SIĘDZIEJE? 2005 potrzeba zakupu analiza możliwości pomysł potrzeba działania

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu

Sprawozdanie Zarządu Warszawa, 24 kwietnia 2013 roku Cloud Technologies S.A. ul. Żeromskiego 7 05-075 Warszawa Sprawozdanie Zarządu z działalności w okresie od 1 stycznia 2012 roku do 31 grudnia 2012 roku Zawartość Wybrane

Bardziej szczegółowo

SKONSOLIDOWANY RAPORT ROCZNY ZA ROK OBROTOWY 2013

SKONSOLIDOWANY RAPORT ROCZNY ZA ROK OBROTOWY 2013 SKONSOLIDOWANY RAPORT ROCZNY ZA ROK OBROTOWY 2013 sporządzony zgodnie z 5 ust. 1 pkt 2 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu Informacje Bieżące i Okresowe w Alternatywnym Systemie

Bardziej szczegółowo

Finansowanie projektów wczesnych faz rozwoju. MCI Management SA

Finansowanie projektów wczesnych faz rozwoju. MCI Management SA Finansowanie projektów wczesnych faz rozwoju Dziedziny projekty wczesnych faz rozwoju Biotechnologia Lifescience Medtech Fundraising Biotechnologia Tools - Europa for IP Polska Wegry Austria Irlandia Holandia

Bardziej szczegółowo

e-kancelaria Grupa Prawno-Finansowa S.A. na rynku windykacji w 2011 roku Styczeń 2012 Najważniejsze wnioski z raportu: rynek zakupu wierzytelności wzrósł o 36,4% w stosunku do roku 2010 największymi dostawcami

Bardziej szczegółowo

Budynki biurowe w Polsce 2015-2020. Inwestycje - Firmy - Statystyki - Prognozy - Ceny

Budynki biurowe w Polsce 2015-2020. Inwestycje - Firmy - Statystyki - Prognozy - Ceny 2 Język: polski, angielski Data publikacji: kwiecień 2015 Format: pdf Cena od: 1000 Sprawdź w raporcie Jaka jest obecna wartość rynku budownictwa biurowego? Jakie są perspektywy rozwoju rynku na najbliższe

Bardziej szczegółowo

Bariery i stymulanty rozwoju rynku Venture Capital w Polsce

Bariery i stymulanty rozwoju rynku Venture Capital w Polsce Bariery i stymulanty rozwoju rynku Szymon Bula Wiceprezes Zarządu Association of Business Angels Networks 25 maja 2012 Fazy rozwoju biznesu Zysk Pomysł Seed Start-up Rozwój Dojrzałość Zysk Czas Strata

Bardziej szczegółowo

w drodze na NewConnect 27 września 2012 r.

w drodze na NewConnect 27 września 2012 r. w drodze na NewConnect 27 września 2012 r. Systemy motywacji i aktywizacji sprzedaży Programy lojalnościowe Programy badawczorozwojowe Produkty i usługi zwiększające sprzedaż oraz motywację zespołów biznesowych.

Bardziej szczegółowo

Centrum Medyczne ENEL-MED S.A. Wyniki finansowe za 2011 rok

Centrum Medyczne ENEL-MED S.A. Wyniki finansowe za 2011 rok Centrum Medyczne ENEL-MED S.A. Wyniki finansowe za 2011 rok 1 Agenda 1 Podsumowanie 2011 roku 2 Realizacja planów inwestycyjnych w 2011 roku 3 Omówienie wyników finansowych za 2011 rok 4 Plany na 2012

Bardziej szczegółowo

ZAWARTOŚĆ I STRUKTURA BIZNES PLANU

ZAWARTOŚĆ I STRUKTURA BIZNES PLANU ZAWARTOŚĆ I STRUKTURA BIZNES PLANU I. STRESZCZENIE to krótkie, zwięzłe i rzeczowe podsumowanie całego dokumentu, które powinno zawierać odpowiedzi na następujące tezy: Cel opracowania planu (np. założenie

Bardziej szczegółowo

RAPORT MIESIĘCZNY LUTY 2013

RAPORT MIESIĘCZNY LUTY 2013 RAPORT MIESIĘCZNY LUTY 2013 13 MARCA 2013 Spis treści 1. Informacje na temat wystąpienia tendencji i zdarzeń w otoczeniu rynkowym Emitenta, które w ocenie Emitenta mogą mieć istotne skutki dla kondycji

Bardziej szczegółowo

Jak zdobywać rynki zagraniczne

Jak zdobywać rynki zagraniczne Jak zdobywać rynki zagraniczne Nagroda Emerging Market Champions 2014 *Cytowanie bez ograniczeń za podaniem źródła: Jak zdobywać rynki zagraniczne. Badanie Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy zrealizowane

Bardziej szczegółowo

RAPORT OPEN-NET S.A. ZA III KWARTAŁ 2012 ROKU

RAPORT OPEN-NET S.A. ZA III KWARTAŁ 2012 ROKU RAPORT OPEN-NET S.A. ZA III KWARTAŁ 2012 ROKU 2012-11-14 www.open.net.pl SPIS TREŚCI 1. INFORMACJE OGÓLNE... 3 2. WYBRANE DANE FINANSOWE... 7 3. KOMENTARZ ZARZĄDU NA TEMAT CZYNNIKÓW I ZDARZEŃ, KTÓRE MIAŁY

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Czarodziejski młynek do pomnażania pieniędzy? Grzegorz Kowerda Uniwersytet w Białymstoku 29 października 2015 r. Początki giełdy przodek współczesnych giełd to rynek (jarmark,

Bardziej szczegółowo

Finansowanie Venture Capital: Wady i Zalety

Finansowanie Venture Capital: Wady i Zalety Finansowanie Venture Capital: Wady i Zalety Barbara Nowakowska Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych Poznań, 22 września 2007 r. 1. Fundusze venture capital 2. Finansowanie innowacji 2 Definicje

Bardziej szczegółowo

RAPORT EBI. Raport kwartalny Selvita S.A. za II kwartał 2011 r.

RAPORT EBI. Raport kwartalny Selvita S.A. za II kwartał 2011 r. RAPORT EBI typ raportu Raport kwartalny numer 10/2011 data dodania 15-08-201114:10:13 spółka Selvita Spółka Akcyjna Raport kwartalny Selvita S.A. za II kwartał 2011 r. Zarząd Selvita S.A. przekazuje w

Bardziej szczegółowo

Rynek szpitali publicznych w Polsce 2015. Plany inwestycyjne i analiza porównawcza województw

Rynek szpitali publicznych w Polsce 2015. Plany inwestycyjne i analiza porównawcza województw 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Grudzień 2015 Format: pdf Cena od: 1900 Sprawdź w raporcie Które podmioty uruchomią szpitale publiczne w Polsce? Jakie są przewidywania odnośnie kolejnych przekształceń

Bardziej szczegółowo

Podsumowanie finansowe pierwszego półrocza 2012 r. Warszawa, 10 września 2012 r.

Podsumowanie finansowe pierwszego półrocza 2012 r. Warszawa, 10 września 2012 r. Podsumowanie finansowe pierwszego półrocza 2012 r. Warszawa, 10 września 2012 r. Opis Grupy Grupa składa się z 3 spółek operacyjnych: Aero 2 Sp. z o.o., Mobyland Sp. z o.o. i CenterNet S.A. oraz spółki

Bardziej szczegółowo

MINOX S.A. raport miesięczny styczeń 2016

MINOX S.A. raport miesięczny styczeń 2016 MINOX S.A. raport miesięczny styczeń 2016 Warszawa, 2016 r. Zarząd Spółki Minox S.A. z siedzibą w Warszawie, działając w oparciu o pkt. 16 Załącznika Nr 1 do Uchwały Nr 293/2010 Zarządu Giełdy Papierów

Bardziej szczegółowo

RAPORT OKRESOWY FABRYKA FORMY S.A. I KWARTAŁ 2013 r. POZNAŃ 14 MAJA 2013 r.

RAPORT OKRESOWY FABRYKA FORMY S.A. I KWARTAŁ 2013 r. POZNAŃ 14 MAJA 2013 r. RAPORT OKRESOWY FABRYKA FORMY S.A. I KWARTAŁ 2013 r. POZNAŃ 14 MAJA 2013 r. Raport FABRYKA FORMY S.A. za I kwartał roku 2013 został przygotowany zgodnie z aktualnym stanem prawnym w oparciu o Regulamin

Bardziej szczegółowo

Nokaut.pl mobilna rewolucja na rynku zakupów internetowych. Dziś ostatni dzień zapisów na akcje Grupy Nokaut

Nokaut.pl mobilna rewolucja na rynku zakupów internetowych. Dziś ostatni dzień zapisów na akcje Grupy Nokaut Warszawa, 8 grudnia 2011 Nokaut.pl mobilna rewolucja na rynku zakupów internetowych Dziś ostatni dzień zapisów na akcje Grupy Nokaut czołowy gracz e-commerce w Polsce, właściciel internetowych porównywarek

Bardziej szczegółowo

RAPORT ROCZNY STANUSCH TECHNOLOGIES S.A. z siedzibą w Rudzie Śląskiej za okres 01.01.2011 31.12.2011

RAPORT ROCZNY STANUSCH TECHNOLOGIES S.A. z siedzibą w Rudzie Śląskiej za okres 01.01.2011 31.12.2011 RAPORT ROCZNY STANUSCH TECHNOLOGIES S.A. z siedzibą w Rudzie Śląskiej za okres 01.01.2011 Raport został przygotowany przez Emitenta zgodnie z wymaganiami określonymi 5 ust. 6.1. 6.3. Załącznika Nr 3 do

Bardziej szczegółowo

Igoria Trade S.A. RAPORT za II kwartał 2012r. 1 kwietnia 2012r. 30 czerwca 2012r.

Igoria Trade S.A. RAPORT za II kwartał 2012r. 1 kwietnia 2012r. 30 czerwca 2012r. Igoria Trade S.A. RAPORT za II kwartał 2012r. 1 kwietnia 2012r. 30 czerwca 2012r. 1. PODSTAWOWE INFORMACJE O SPÓŁCE... 3 1.1. DANE SPÓŁKI... 3 1.2. ZARZĄD... 3 1.2. RADA NADZORCZA... 3 1.3. AKCJONARIAT*...

Bardziej szczegółowo

Wyniki finansowe w 2014

Wyniki finansowe w 2014 Wyniki finansowe w 2014 25 marca 2015 www.selvita.com Zarząd Paweł Przewięźlikowski Prezes Zarządu MBA, Mgr inż. Informatyki; Współzałożyciel Selvity w 2007 W latach 1994 2007 w Comarch, Wiceprezes Zarządu

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie, usługi i infrastruktura ICT w małych i średnich firmach w Polsce 2015. Na podstawie badania 800 firm z sektora MŚP

Oprogramowanie, usługi i infrastruktura ICT w małych i średnich firmach w Polsce 2015. Na podstawie badania 800 firm z sektora MŚP Oprogramowanie, usługi i infrastruktura ICT w małych i średnich firmach w Polsce 2015 2 Język: polski, angielski Data publikacji: IV kwartał 2015 Format: pdf Cena od: 2400 Możesz mieć wpływ na zawartość

Bardziej szczegółowo