Mercedes connect me. Witaj w swoim świecie.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Mercedes connect me. Witaj w swoim świecie."

Transkrypt

1

2 Mercedes connect me. Witaj w swoim świecie. Mobilność się zmienia. Dziś poruszamy się po świecie inaczej, stale korzystamy z Internetu, jesteśmy wciąż dostępni. Żyjemy cyfrowo. A samochody przez długi czas podążały za nami. Mercedes connect me oznacza sieciowe połączenie między samochodem a urządzeniami kierowcy. I jeszcze więcej: samochód staje się częścią osobistej sfery życia. Stąd większy komfort i przyjemna świadomość ciągłej łączności ze światem zewnętrznym również w trakcie jazdy. Mercedes connect me to część nowego świata usług i wrażeń Mercedes-Benz: Mercedes me. Nazwą tą objęliśmy zindywidualizowane rozwiązania w zakresie mobilności, komunikacji elektronicznej, serwisu i finansowania. Mercedes move me to inteligentne rozwiązania mobilnościowe, np. świetny system wypożyczalni samochodów car2go. Mercedes assist me daje Państwu

3 zindywidualizowane usługi internetowe, takie jak kontakt z dealerami i uzgadnianie terminów. Mercedes finance me pozwala dobrać kredyt lub ubezpieczenie do wskazanego pojazdu oraz do Państwa potrzeb. Mercedes inspire me sprawia, że mogą Państwo wziąć udział w tworzeniu naszych koncepcji.

4 Mój czas jest cenny.

5 Usługi podstawowe Mercedes connect me. Większe bezpieczeństwo, większy komfort. Więcej czasu dla mnie. W podróży dobrze jest uwolnić się od wszelkiej zbędnej fatygi: Mercedes connect me odciąża kierowcę na różne sposoby pomaga diagnozować pojazd, nawiązać kontakt z autoryzowanym serwisem, a w krytycznych sytuacjach nawet wezwać pierwszą pomoc. Zarządzanie PRZEGLĄDAMI TELEDIAGNOSTYKA W RAZIE AWARII W RAZIE WYPADKU Aby w razie wypadku drogowego jak najszybciej zorganizować pomoc, akcję ratowniczą lub odholowanie uszko - dzonego pojazdu, na życzenie połą czymy Państwa z Działem Obsługi Klienta Mercedes-Benz. TELEFON ALARMOWY MERCEDES-BENZ Pilnowanie terminowych przeglądów Mercedesa przestanie być Państwa zmartwieniem. Zajmie się tym zintegrowany system zarządzania przeglądami. Wszystkie istotne dane mogą być przesyłane do odpowiedniego autoryzowanego serwisu Mercedes-Benz jako podstawa do sporządzenia konkretnej, zindywidualizowanej oferty serwisowej. Mercedes może rozpoznawać stopień zużycia ważnych, diagnozowalnych części i ewentualną konieczność ich wymiany. Gdy trzeba je wymienić, automatycznie powiadamiany jest odpowiedni autoryzowany serwis Mercedes-Benz, który nawiązuje kontakt z Państwem. Awarie zdarzają się rzadko a jeśli się zdarzą, to Mercedes-Benz służy łatwą i nieskomplikowaną pomocą. Odpowiednim przyciskiem w samochodzie mogą Państwo natychmiast skontaktować się z Service24h Mercedes-Benz a my już zajmiemy się resztą. Pomoc techniczna przyjedzie do Państwa z optymal nym wyposażeniem o każdej porze dnia i nocy. Po ręcznym (za pomocą przycisku SOS w aucie) lub automatycznym wysłaniu sygnału alarmowego, nasza centrala spra wdza, czy konieczna jest pomoc na miejscu zdarzenia. W krytycznych sytuacjach odpowiednie dane, np. pozy cja GPS, zostają przesłane do publicz nej europej skiej centrali alarmowej. Więcej na stronie extra/ecall Live Traffic Information. Fascynacja w czasie rzeczywistym. Telefon alarmowy Mercedes-Benz jest zawsze aktywny, uaktywnia się całkowicie automatycznie z myślą o Państwa bezpieczeństwie. Natomiast wszystkie inne funkcje podstawowe Mercedes connect me urucha - miają się dopiero na Państwa wyraźne życzenie po zaakceptowaniu warunków korzystania z usług (prze widywane uruchomienie od września 2014). Dysponując funkcją Live Traffic Information można otrzymywać aktualne i niezwykle precyzyjne informacje drogowe dynamicznie usprawniające nawigację i pozwalające dokładniej obliczyć rzeczywistą godzinę przyjazdu do celu. Przy pierwszej rejestracji pojazdu Live Traffic Information stanowi integralny element opcjonalnego systemu multimedialnego COMAND Online. Usługa ta jest aktywna przez trzy lata, następnie zaś można ją odpłatnie przedłużać.

6 Nowe technologie wzbogacają moje życie.

7 Usługi Remote Online. Ułatwiają życie. Czy to na domowej kanapie, w kawiarence, czy w hotelu aby doświadczyć komfortu, jaki zapewnia Państwu Mercedes, nie trzeba mieć dużo więcej, niż połączenie internetowe i smartfon. Po wejściu na stronę można korzystać z opcjonalnych usług Remote Online 1 : na przykład zmieniać ustawienia lub sprawdzać informacje o samochodzie. LOKALIZATOR POJAZDU Obce miasto, kręte uliczki nasza usługa Remote Online pokaże Państwu na ekranie smartfona, gdzie w promieniu 1,5 kilometra zapar kowane jest Państwa auto. ŚLEDZENIE POJAZDU Możliwe jest także śledzenie jadącego pojazdu (np. jeśli go Państwo wypożyczyli) przez GPS. A może chcą Państwo prześledzić trasę już przejechaną? Remote Online to umożliwia w wygodny sposób. Ślad na mapie (tracking) jest wyświetlany w samochodzie, i w każdej chwili można go wyłączyć. ZDALNE INFORMACJE O POJEŹDZIE Konfigurowanie aplikacji Mercedes-Benz Wykorzystując usługę zdalnych informacji o pojeździe można też wygodnie w domu lub podczas jazdy skonfigurować zainstalowane w samochodzie aplikacje Mercedes-Benz: na przykład zmienić kolejność lub ustawić kategorie w aplikacji Wiadomości. PROGRAMOWANIE OGRZEWANIA POSTOJOWEGO 2 Remote Online dla Electric Drive i PLUG-IN-Hybrid Stan licznika kilometrów, poziom paliwa: wiele aktualnych informacji dotyczących Mercedesa mogą Państwo sprawdzać przez Internet. Jeśli Państwa Mercedes posiada ogrzewanie postojowe, można je uruchamiać i wyłączać za pomocą smartfona a także zaprogramować godzinę obu tych czynności. W samochodach Mercedes-Benz z napędem elektrycznym Remote Online należy do wyposażenia standardowego i daje Państwu dwie dodatkowe usługi: Programo - wanie ustawień ładowania i wstępne ustawienia klimatyzacji oraz Planowanie trasy 3. 1 Aby korzystać z opisywanych tu usług, trzeba posiadać wyposażenie Remote Online. Remote Online zamawia się opcjonalnie w połączeniu z systemami multimedialnymi Audio 20 CD i Audio 20 USB, jest to również integralny element opcjonalnego systemu multimedialnego COMAND Online. Samochody Mercedes-Benz z napędem elektrycznym posiadają Remote Online w standardzie. Z wyposażenia dodatkowego Remote Online można korzystać przez trzy lata od daty pierwszej rejestracji pojazdu, następnie zaś istnieje możliwość odpłatnego przedłużania. 2 Usługa dostępna tylko w samochodach Klasy C i S. 3 Przybliżony termin wprowadzenia: do końca 2014.

8 Życie bez aplikacji?

9 Trudno to sobie wyobrazić. Twoja muzyka, Twoi przyjaciele, Twoje finanse: od zaraz w Twoim Mercedesie. Dogodna możliwość zintegrowania licznych aplikacji sprawia, że jazda autem wreszcie może być równie prosta, zabawna i fascynująca, jak życie. Sieci społecznościowe, radio internetowe, wyszukiwarka hoteli, serwisy pogodowe prawie wszystko jest tutaj możliwe z intuicyjną obsługą. Wiele aplikacji mogą Państwo zintegrować, stosując wyposażenie dodatkowe Remote Online i smartfon z łączem internetowym. Świat aplikacji o jeszcze większych możliwościach otworzy się przed Państwem w połączeniu z opcjonalnym systemem multimedialnym COMAND Online. Polecamy aplikacje z trójramienną gwiazdą pod adresem dostępne są dodatkowo, oprócz oferty standardowej inne aplikacje Mercedes-Benz, opracowane specjalnie z myślą o zwiększeniu komfortu i wzbogaceniu oferty informacyjno-rozrywkowej w czasie jazdy: STATUS LOTU Aktualne informacje o połączeniach lotniczych i lotniskach bezpośrednio na wyświetlaczu w samochodzie: godziny lotów, dane kontaktowe, informacje o sposobie dojazdu i wiele innych. Finanse Morningstar Wśród aktualnych informacji z agencji ratingowej Morningstar, wyspecjalizowanej w analizie funduszy inwestycyjnych, znajdą Państwo wartości indeksów giełdowych i kursy akcji, według kursu lub indeksu. Rozliczne światowe kursy giełdowe dostępne w podróży. Aby szybko zorientować się w sytuacji, wystarczy wybrać żądany kurs na liście ulubionych. Wiadomości Aplikacja Wiadomości daje Państwu w każdej chwili dostęp do aktualności, których zakres wybiera się z obszernego zestawu kategorii. Mają tu Państwo do wyboru wiadomości z kraju i z zagranicy, wiadomości najważniejsze, a także kategorie tematyczne: gospodarka, polityka lub technologie. Wyszukiwanie miejsca do zaparkowania W czasie jazdy można wyszukiwać parkingi w określonym promieniu od aktualnego położenia samochodu, punktu docelowego lub punktów ulubionych. Oprócz lokalizacji parkingu podawana jest liczba miejsc oraz inne przydatne informacje: wysokość opłat, rodzaj parkingu, dane kontaktowe i godziny otwarcia. Proszę pamiętać, że dostępność aplikacji zależy od wyposażenia samochodu oraz od działania łącza internetowego. Konsultacji udzielą Państwu dealerzy Mercedes-Benz. Zastrzegamy możliwość zmian w zainstalowanych aplikacjach Mercedes-Benz. Wymagany jest odpowiedni telefon komórkowy (patrz: aktywna usługa przesyłu danych oraz możliwość używania telefonu komórkowego jako modemu (tethering) w sieci komórkowej danego operatora. Korzystanie z usług może wiązać się z dodatkowymi kosztami (zależnymi od operatora sieci komórkowej).

10 Przytulny kąt w cyfrowym świecie.

11 Zdalna obsługa funkcji pojazdu, komunikaty drogowe w czasie rzeczywistym Mercedes connect me sprawi, że Państwa mobilność będzie prostsza i wygodniejsza. Aby mieć sprawniejszy dostęp do tych usług, mogą Państwo od zaraz wejść na portal dla klientów: Przez całą dobę na smartfonie, tablecie lub komputerze osobistym. Już wkrótce będzie jeszcze więcej rzeczy do odkrycia: będą Państwo mogli dowiadywać się jako pierwsi o nowych technologiach Mercedes-Benz, umawiać się przez Internet na przegląd auta i sprawdzać możliwości finansowania upatrzonego samochodu. Aktywacja i zarządzanie. Oto jak wejść w przyszłościową mobilność opartą na połączeniach sieciowych. Dealer Mercedes-Benz aktywuje dla Państwa konto użytkownika i połączy Państwa samochód z Mercedes connect me. Następnie będą Państwo mogli wybrać dla siebie indywidualny zestaw usług z oferty Mercedes connect me. Oczywiście wybór ten można w każdej chwili zmienić. Dostępność poszczególnych usług zależy też od wybranego przez Państwa wyposażenia samochodu. Dalsze zarządzanie wykonuje się na portalu dla klientów: Zaufaj marce Mercedes-Benz. Mobilność oparta na połączeniach sieciowych to rzecz fascynująca. Ważniejsze są Państwa prawa osobiste oraz przejrzyste warunki korzystania z usług: Zwracamy uwagę, że usługi Mercedes connect me będą dostępne prawdopodobnie od września 2014 dla fabrycznie nowych pojazdów Mercedes-Benz, jednak nie we wszystkich krajach. Najbliższy dealer Mercedes-Benz doradzi Państwu niezbędne wyposażenie pojazdu. Świadczenie usług Mercedes connect me odbywa się poprzez zamontowaną w samochodzie kartę SIM i jest uzależnione od dostępności sygnału sieci. Koszty połączenia między pojazdem a serwerem spółki Daimler AG pokrywa Daimler AG. Połączenie samochodu z usługami Mercedes connect me odbywa się wyłącznie u dealerów Mercedes-Benz biorących udział w akcji, po okazaniu dokumentów potwierdzających uprawnienie. Posiadacz samochodu lub kierowca pojazdu służbowego może następnie wskazać inne osoby jako współużytkowników. Spółka Daimler AG gromadzi, zapisuje, przetwarza i wykorzystuje dane osobowe w zakresie niezbędnym do świadczenia usług Mercedes connect me i wynikającym z warunków korzystania z danej usługi oraz pod warunkiem, że wykorzystywanie danych zostało zaaprobowane przez klienta. Za pomocą systemu bezpieczeństwa spółka Daimler AG skutecznie chroni wszystkie informacje i dane klienta przed niezamierzonym bądź niepowołanym zniszczeniem, zmianą, przekazaniem, utratą oraz dostępem niepowołanych osób trzecich. Więcej informacji o usługach, ich dostępności, okresach użytkowania i kosztach znajdą Państwo w cennikach Mercedes-Benz. Kompatybilność ze smartfonami i przeglądarkami inter netowymi można sprawdzić na stronie Obraz Mercedesa: w niniejszej broszurze pokazana jest nowa Klasa C Kombi (C 250 BlueTEC), zużycie paliwa (miasto/poza miastem/średnio): 5,7 5,4/4,2 3,9/4,8 4,5 l/100 km; emisja CO 2 (średnio): g/km; klasa wydajności: A A+. Dane nie dotyczą konkretnego pojazdu i nie są częścią oferty, lecz służą jedynie porównaniu różnych typów pojazdu. Pokazane na zdjęciach samochody posiadają opcjonalny pakiet Night, który będzie dostępny pod koniec roku 2014.

12 Nowa Klasa S 1 otrzymała tytuł Connected Car of the Year. Czytelnicy auto Bild oraz Computer Bild zadecydowali: nowa Klasa S była w minionym roku samochodem najlepiej połączonym z siecią. 2 1 Zużycie paliwa średnio: 11,9 4,4 l/100 km; emisja CO 2 średnio: g/km. 2 Źródło: Auto Bild wydanie 50/2013. Informacje o niniejszej broszurze: Po zakończeniu redakcji tej publikacji, r., mogły nastąpić zmiany w wyszczególnionych w niej produktach. Producent zastrzega sobie prawo do dokonania przed terminem dostawy zmian konstrukcji czy formy, odstępstw od ustalonej kolorystyki, jak również do zmian zakresu dostawy, o ile te zmiany i odstępstwa są obiektywnie akceptowalne dla kupującego. Jeżeli sprzedawca lub producent w celu oznaczenia zamówienia lub przedmiotu zamówienia używa określonych symboli lub liczb, nie jest to podstawą nabycia jakichkolwiek praw ani roszczeń. Ilustracje mogą zawierać wyposażenie dodatkowe oraz akcesoria nienależące do standardowego zakresu dostawy. Technologia druku może mieć wpływ na różnice w przedstawionych kolorach. Niniejsza publikacja może zawierać typy pojazdów i usługi niedostępne w ofercie w niektórych krajach. Stwierdzenia na temat przepisów prawnych i podatkowych oraz ich skutków dotyczą wyłącznie Republiki Federalnej Niemiec w momencie zamykania redakcji. Wiążących i aktualnych informacji udzielą Państwu dealerzy samochodów Mercedes-Benz. Daimler AG, Mercedesstr. 137, Stuttgart MS/MAA /0514 Wydrukowano w Niemczech

INFORMACJE DLA UŻYTKOWNIKÓW

INFORMACJE DLA UŻYTKOWNIKÓW PL MYTO DLA SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH W NIEMCZECH INFORMACJE DLA UŻYTKOWNIKÓW Wydanie zaktualizowane 2014 Na zlecenie www.toll-collect.de SPIS TREŚCI Wstęp... 1 1 Informacje ogólne... 2 2 Obowiązek wykupu

Bardziej szczegółowo

Ogólne Warunki Handlowe oraz Korzystania z ConnectedDrive. 1. Usługi BMW ConnectedDrive oraz Umowy BMW ConnectedDrive

Ogólne Warunki Handlowe oraz Korzystania z ConnectedDrive. 1. Usługi BMW ConnectedDrive oraz Umowy BMW ConnectedDrive Ogólne Warunki Handlowe oraz Korzystania z ConnectedDrive 1. Usługi BMW ConnectedDrive oraz Umowy BMW ConnectedDrive 1.1 Spółka BMW Vertriebs GmbH, Siegfried Marcus Strasse 24, 5021 Salzburg, Austria,

Bardziej szczegółowo

System Internetowy Sez@m Podręcznik użytkownika

System Internetowy Sez@m Podręcznik użytkownika System Internetowy Sez@m Podręcznik użytkownika Spis treści Wstęp... 3 Przygotowanie do korzystania z Systemu Internetowego Banku BPH... 4 Zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu z Systemu Internetowego

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK USŁUG BZWBK24

PRZEWODNIK USŁUG BZWBK24 PRZEWODNIK USŁUG BZWBK24 OFERTA DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH I MAŁYCH FIRM Obowiązuje od dnia: 2013-09-30 2 Pierwsze kroki w BZWBK24 internet 1. Zaloguj się wykorzystując link na stronie www.bzwbk.pl UWAGA!

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Bold 9790 Smartphone. Wersja: 7.1. użytkownika. Podręcznik

BlackBerry Bold 9790 Smartphone. Wersja: 7.1. użytkownika. Podręcznik BlackBerry Bold 9790 Smartphone Wersja: 7.1 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2012-09-19 SWD-20120919124658062 Spis treści Szybka pomoc... 9 Rozpoczęcie pracy: twój smartfon... 9 Popularne tematy...

Bardziej szczegółowo

Telefon HTC Desire. Instrukcja obsługi

Telefon HTC Desire. Instrukcja obsługi Telefon HTC Desire Instrukcja obsługi Przeczytaj przed wykonaniem wszelkich czynności Naładuj akumulator Akumulator umieszczony w telefonie nie został naładowany. Podczas ładowania nie wolno wyjmować akumulatora.

Bardziej szczegółowo

Przewodnik szybkiego startu i rozwiązywania problemów

Przewodnik szybkiego startu i rozwiązywania problemów Przewodnik szybkiego startu i rozwiązywania problemów SPIS TREŚ CI Ważne informacje 3 Informacje podstawowe 5 Bezpieczeństwo i wygoda... 5 Środki ostrożności... 5 Zalecenia zdrowotne... 5 Poznawanie komputera...

Bardziej szczegółowo

Przewodnik zabezpieczeń Windows Phone 8.1

Przewodnik zabezpieczeń Windows Phone 8.1 Przewodnik zabezpieczeń Windows Phone 8.1 Spis treści 1. Wstęp do przewodnika... 6 2. Cykl życia urządzeń mobilnych... 9 2.1 Rejestracja urządzenia... 9 2.2 Zarządzanie konfiguracją urządzenia... 9 2.2.1

Bardziej szczegółowo

ESET FILESECURITY DLA MICROSOFT WINDOWS SERVER. Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika

ESET FILESECURITY DLA MICROSOFT WINDOWS SERVER. Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika ESET FILESECURITY DLA MICROSOFT WINDOWS SERVER Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika Microsoft Windows Server 2003 / 2003 R2 / 2008 / 2008 R2 / 2012 / 2012 R2 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą

Bardziej szczegółowo

Informacje dla użytkownika

Informacje dla użytkownika PL MYTO W NIEMCZECH Informacje dla użytkownika Wydanie zaktualizowane 2009 Na zlecenie S p i s t r e ś c i Wstęp... 1 1 Informacje ogólne... 2 2 Obowiązek wykupu myta... 4 2.1 Przepisy dotyczące obowiązku

Bardziej szczegółowo

SAMSUNG LBS Mapy i nawigacja o każdym czasie i w każdym miejscu. Podręcznik użytkownika

SAMSUNG LBS Mapy i nawigacja o każdym czasie i w każdym miejscu. Podręcznik użytkownika SAMSUNG LBS Mapy i nawigacja o każdym czasie i w każdym miejscu. Podręcznik użytkownika 1 Copyright 1993-2010 ROUTE 66. OŚWIADCZENIE I ZASTRZEŻENIA PRAWNE: Wszelkie prawa zastrzeżone. ROUTE 66 i logo ROUTE

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 625

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 625 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 625 Wydanie 1.0 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym przesuń palcem

Bardziej szczegółowo

NAVIGON 20 EASY NAVIGON 20 PLUS

NAVIGON 20 EASY NAVIGON 20 PLUS NAVIGON 20 EASY NAVIGON 20 PLUS Podręcznik użytkownika Polski Czerwiec 2010 Ikona przekreślonego kontenera na kółkach oznacza, że w obszarze Unii Europejskiej, zużyty produkt trafić musi do specjalnego

Bardziej szczegółowo

Spis treści. >>> Spis treści

Spis treści. >>> Spis treści >>> Spis treści Spis treści Spis treści 2 Gwarancja 24-miesięczna 6 Gwarancja 6 Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa 7 Urządzenie nawigacyjne 9 Zawartość instrukcji obsługi 9 Użytkowanie 9 Nawigacja 9 Obrazy*

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi urządzenia Nokia N97. Wydanie 5

Instrukcja obsługi urządzenia Nokia N97. Wydanie 5 Instrukcja obsługi urządzenia Nokia N97 Wydanie 5 Spis treści Bezpieczeństwo 6 Kilka słów o urządzeniu 6 Usługi sieciowe 7 Pamięć współdzielona 8 Poczta Exchange 8 Znajdowanie pomocy 9 Pomoc techniczna

Bardziej szczegółowo

NOwE TEChNOlOgiE W BraNŻy logistyczno-spedycyjnej

NOwE TEChNOlOgiE W BraNŻy logistyczno-spedycyjnej NOwE TEChNOlOgiE W BraNŻy logistyczno-spedycyjnej OpraCOwał: Dr PawEł ROMaNOw WY ŻsZa SzkOła logistyki W POzNaNiu WARsZAWA 2013 ABstraKt Wopracowaniu zaprezentowano systematyzację kluczowych technologii

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia E52

Instrukcja obsługi Nokia E52 Instrukcja obsługi Nokia E52 Wydanie 7.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 5 Kilka słów o urządzeniu 6 Usługi sieciowe 7 Informacje o technologii zarządzania prawami cyfrowymi (DRM) 7 Znajdowanie

Bardziej szczegółowo

Publikacja została wydana w ramach projektu Nowoczesne finanse przyjazne seniorom dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego.

Publikacja została wydana w ramach projektu Nowoczesne finanse przyjazne seniorom dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego. BEZPIECZNE FINANSE SENIORA Andrzej Baranowski Publikacja została wydana w ramach projektu Nowoczesne finanse przyjazne seniorom dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego. Andrzej Baranowski

Bardziej szczegółowo

Informacje o systemie Comarch ERP Altum. Wersja: 5.4

Informacje o systemie Comarch ERP Altum. Wersja: 5.4 Informacje o systemie Comarch ERP Altum Wersja: 5.4 Spis treści 1. Informacje ogólne... 6 2. Funkcjonalność Comarch ERP Altum w pigułce... 6 3. Elastyczność i otwartość systemu... 9 3.1. Ergonomia, interfejs

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji. Manager Połączeń wersja 9

Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji. Manager Połączeń wersja 9 Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji Manager Połączeń wersja 9 Spis treści 1. Wstęp 2. Instalacja Managera Połączeń 3. Panel zarządzania Managera Połączeń 4. Uruchamianie Managera Połączeń 5. Połączenia

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia 500

Instrukcja obsługi Nokia 500 Instrukcja obsługi Nokia 500 Wydanie 2.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 5 Pierwsze kroki 7 Klawisze i części 7 Wkładanie karty SIM 9 Wkładanie karty pamięci 10 Ładowanie 12 Włączanie i wyłączanie

Bardziej szczegółowo

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W FIRMIE

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W FIRMIE Gazeta Finansowa NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W FIRMIE Kolorowy magazyn tygodnika Gazeta Finansowa (bezpłatny, wyłącznie do 46 numeru z 18 24 listopada 2011 r.) Już 16 grudnia specjalne wydanie Magazynu GF Kolorowy

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej

Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej e-mail: online@eurobank.pl pomoc telefoniczna: 19 000 1 Spis treści: INFORMACJE PODSTAWOWE... 3 Bankowość Internetowa... 3 Bankowość Telefoniczna... 9 KONFIGURACJA

Bardziej szczegółowo

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Konwencja CMR elementarz transportu Magazynowe okolice Warszawy

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Konwencja CMR elementarz transportu Magazynowe okolice Warszawy listopad 11/2012 (30) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka branży e-commerce Kolej musi przyspieszyć Nakład:

Bardziej szczegółowo

Ümobilny bank dla firm

Ümobilny bank dla firm raport Ümobilny bank dla firm 1. Mobilność: dostęp do banku przez smartfon, netbook, laptop, wszędzie, gdzie chcesz. raport Ümobilny bank dla firm mobilny Michał opala Menadżment odpowiedzialny za finanse

Bardziej szczegółowo

Windows Phone 8S by HTC Instrukcja obsługi

Windows Phone 8S by HTC Instrukcja obsługi Windows Phone 8S by HTC Instrukcja obsługi 2 Spis treści Spis treści Rozpakowanie Twój telefon 8 Pokrywa dolna 9 Karta SIM 10 Karta pamięci 11 Akumulator 13 Włączanie lub wyłączanie zasilania 14 Konfigurowanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Dla Network Attached Storage. Wer.1.0.0.0909. (Dla ADM 2.0)

Instrukcja obsługi. Dla Network Attached Storage. Wer.1.0.0.0909. (Dla ADM 2.0) Instrukcja obsługi Dla Network Attached Storage Wer.1.0.0.0909 (Dla ADM 2.0) Spis treści ASUSTOR NAS User Guide 1. Wstęp... 5 2. Fabrycznie zainstalowane aplikacje... 6 2.1. Ustawienia... 6 2.1.1. Ogólne...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia Lumia 800

Instrukcja obsługi Nokia Lumia 800 Instrukcja obsługi Nokia Lumia 800 Wydanie 2.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 6 Klawisze i części 6 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 7 Wkładanie karty SIM 8 Ładowanie telefonu

Bardziej szczegółowo

U Instrukcja obsługi

U Instrukcja obsługi U Instrukcja obsługi Spis treści Ważne informacje...7 Android co i dlaczego?...8 Aplikacje...8 Czynności przygotowawcze...9 Przygotowanie telefonu do pracy...9 Włączanie i wyłączanie telefonu...11 Kreator

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PORSCHE DESIGN P'9220 HARD DRIVE

INSTRUKCJA OBSŁUGI PORSCHE DESIGN P'9220 HARD DRIVE INSTRUKCJA OBSŁUGI PORSCHE DESIGN P'9220 HARD DRIVE KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ DOSTĘP DO AKTUALNEJ WERSJI ONLINE tego dokumentu, który zawiera najnowsze informacje oraz jest bardziej funkcjonalny dzięki

Bardziej szczegółowo