INSTRUKCJA DLA DIETETYCZKI AKCJA JESIENNA 2011

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "INSTRUKCJA DLA DIETETYCZKI AKCJA JESIENNA 2011"

Transkrypt

1 INSTRUKCJA DLA DIETETYCZKI AKCJA JESIENNA 2011 W terminie 15 wrzesień - 15 listopad we wszystkich Centrach Naturhouse trwać będzie Ogólnopolska Akcja pod hasłem Polaku, zmierz się ze swoją nadwagą w ramach Ogólnopolskiego Programu Walki z Otyłością w Rodzinie Naturhouse. Jest to akcja skierowana nie tylko do osób dorosłych, ale również do dzieci a dokładnie mówiąc do całych rodzin. Chcemy pokazać, że Naturhouse może pomóc nie tylko osobie z problemem nadwagi, ale wprowadzić pozytywne zmiany w życiu i żywieniu całych rodzin wpływając na dobry wygląd i samopoczucie wszystkich domowników. Wszystkie materiały przygotowane do tej akcji będą uzupełniały do tej pory funkcjonujące materiały wręczane na pierwszej wizycie, czyli: zalecenia, produkty dozwolone oraz dietę. Materiały te będą mówiły jak zorganizować żywienie dla całej rodziny będąc na diecie Naturhouse. Cenne wskazówki i porady nie tylko ułatwią życie osobie odchudzające się, ale również pokażą rodzicom, gdzie mogą zgłosić się ze swoją pociechą z nadwagą. Ta akcja jest nie tylko wyjściem naprzeciw oczekiwaniom klientów, ale przede wszystkim okazją do powiększenia bazy naszych stałych zadowolonych osób korzystających z naszych usług. Jest to ostatni moment na zebranie odpowiedniej ilości klientów, którzy będą pracowali razem z personelem na sukces Centrum NH w najbliższych jesienno- zimowych miesiącach. Przede wszystkim należy zapoznać się z zaleceniami dla Asystentek i dopilnować czy wszystkie zostały wypełnione przed Akcją, oraz w czasie trwania Akcji. W czasie trwania Akcji grafik powinien być bardzo skrupulatnie prowadzony a wizyty zbijane w bloki tak, aby zostawało jak najwięcej miejsca do prowadzenia konsultacji i nowych wizyt. Informacja telefoniczna: Osoby dzwoniące do punktu mogą pytać o Akcję, i zarówno Asystentka jak i Dietetyk powinien udzielić niezbędnych informacji. Np. Witam, chciałabym się coś więcej dowiedzieć o prowadzonej Akcji, lub Chciałabym się dowiedzieć o wizytę u dietetyka.i czy prowadzicie w tej chwili jakaś Akcję lub przeczytałam na stronie o itd., itp. Przykładowa odpowiedź: Rzeczywiście od 15 września do 15 listopada prowadzimy Akcję w ramach Ogólnopolskiego programu Walki z Otyłością w Rodzinie Naturhouse. W tym czasie chcemy wyciągnąć pomocną rękę nie tylko do pojedynczych osób, ale do całych rodzin, które borykają się z problemem nadwagi. Dodatkowo można powiedzieć - Ponieważ wiemy, że zły sposób żywienia rodziców jest naśladowany przez dzieci przyczyniając się do ich nadwagi. Chcemy zachęcić do zmiany sposobu żywienia całe rodziny i pokazujemy jak to zrobić i zorganizować.

2 Czy chciałaby Pani zapisać siebie do dietetyka czy inną osobę, uprzedzam, że jeżeli jest to dziecko to musi zgłosić się z rodzicem? (Jest to zdanie wskazujące na to, że jesteśmy pewni, że osoba dzwoni, aby się zapisać i jest to bardzo ważne aby miało to taki wydźwięk). Proponuję jutro o godzinie Jeżeli ta godzina nie pasuje pytamy o preferowany czas (przed czy popołudnie) i dopasowujemy godzinę, tak aby nowa osoby minęła się z naszym stałym klientem. Obsługa klienta z zewnątrz tzw. ulotki. Zapraszamy klienta do gabinetu. Nic nie powinno być przedstawiane i omawiane na sali sprzedaży, każda osoba powinna poczuć się komfortowo i wyjątkowo, bez względu na to czy jest zdecydowana na kurację czy nie. W gabinecie przedstawiamy się i wskazujemy, aby osoba zdjęła okrycie wierzchnie, (jeżeli nie zrobiła tego na sali sprzedaży) i wygodnie usiadła. Pytamy, w czym możemy pomóc? Jeżeli osoba jasno i wyraźnie precyzuje swoje oczekiwania np. chciałam się zważyć lub Pani na ulicy zachęciła mnie do pomiarów, to konkretnie przechodzimy do tych działań. Wyjaśniamy, co będziemy wykonywały, czyli: Na wadze lekarskiej sprawdzę Pani wagę oraz wzrost a na tej wadze (wskazując ręką) zbadam skład Pani ciała i określę poziomy tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej oraz przedstawię ewentualne nadmiary. Aby dokonać pomiaru muszę założyć Pani/Panu kartę klienta do tego potrzebuję Pani/Pana podstawowych danych i zgody na ich przetwarzanie, dlatego bardzo bym prosiła o wypełnienie tej karty. (Można w trakcie pisania głośno mówić, co pomoże nam w sprawnym założeniu karty). Polecamy rozebranie się, dokładnie wskazując elementy garderoby, które powinny być zdjęte. Mierzymy i ważymy - według naszych standardów. W międzyczasie jak mierzymy i ważymy klienta pytamy, czy wcześniej o nas słyszał, może widział na stronie internetowej nasze metamorfozy, co go skłoniło, aby wejść do centrum i zważyć się? Czy źle się czuje w swojej wadze? itp. Pytania powinny być luźne wprowadzając swobodniejszą atmosferę a odkrywające prawdziwe przemyślenia, uczucia i emocje klienta. Zapamiętujemy najważniejsze informacje i zapisujemy z boku na kartce. Przedstawiamy wyniki. Najpierw powinna zostać przedstawiona karta z tabelką BMI. Wpisujemy na niej wzrost, wagę oraz BMI i zaznaczamy kolorem w tabelce BMI, które odpowiada klientowi. Dobrze jest powiedzieć

3 kilka słów o tym wskaźniku i stopniu nadwagi lub otyłości, tak, aby przedstawić powagę problemu. Następnie przedstawiamy wyniki z Tanity : ilości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej oraz pokazujemy ich nadmiary. Omawiając wyniki mówimy całymi zdaniami i nie stosujemy skrótów myślowych, które mogą dezorientować klienta np. mamy 10kg tłuszczu i 5 kg wody. Pytamy, czy chciałabym Pani/Pan pozbyć się tych nadmiernych kilogramów? Jeżeli tak to proponujemy naszą pomoc, określamy przybliżony przewidywany czas kuracji z zaznaczeniem jakie jest tempo chudnięcia czyli : od 0,5 do 1kg tygodniowo. Przedstawiamy jak nasza metoda wygląda skupiając się na tym aby informacja była jasna i klarowna. Nie zapominamy o żadnym elemencie tzn: regularne cotygodniowe wizyty, przestrzegana dieta oraz regularnie przyjmowane suplementy diety, które wspomagają nasze ciało walce ze zbędnym kilogramami. Jeżeli osoba jeszcze nie podjęła decyzji należy zapytać czy wśród domowników występuje również problem nadwagi. Jeżeli tak to: Przedstawiamy Akcje jaką prowadzimy i informujemy, że w tej chwili jedna osoba decydująca się na naszą kuracje otrzymuje niezbędne materiały i wskazówki jak wprowadzić odpowiednie zmiany w żywieniu całej rodziny, oraz czekają na nią dodatkowe praktyczne gadżety pomagające w przestrzeganiu zasad zdrowego żywienia w rodzinie. Taka informacja może skusić osobę do współpracy z nami, jeżeli będzie miała stworzoną wizję, że pomoże nie tylko sobie, ale całej swojej rodzinie. Na koniec zawsze należy zapytać czy chciałaby Pani zdecydować się i rozpocząć kuracje od dziś? Jeżeli osoba zachęcona z zewnątrz przez ulotkę lub przez każdą inna reklamę nie wskazuje od razu na odbycie pomiarów a jedynie na chęć otrzymania dodatkowych informacji, rozpoczynamy od krótkiego wywiadu np.: Ten krótki wywiad musi być przeprowadzony w charakterze rozmowy i luźniej konwersacji a nie sztywnego zebrania informacji. Proszę mi na początku powiedzieć Czy już kiedyś się Pan/i odchudzał/a? Jakimi sposobami? Jakie były wyniki? Czy była zadowolona z tej metody? Czy był efekt jojo? Czy przyjmowała suplementy? Jakie? Kto jej polecił? Czy były dobrane przez specjalistę?

4 Wystarczy kilka pytań, aby poznać podstawowe doświadczenia klienta i tak opowiedzieć o usłudze, aby chciał z nami zostać. Jasno i wyraźnie pytamy czy obecna waga przeszkadza Pani/Panu i czy chciałaby ja zmienić? Jeżeli tak to: Na podstawie uzyskanych informacji we wstępnym wywiadzie omawiamy błędy, jakie popełniła w przypadku poprzednich prób schudnięcia i jak nasz system pomoże jej uchronić się od takich wpadek. Np. - Regularne wizyty, chronią przed przedwczesnym porzucaniem diety, i podnoszą motywację. - dieta nasza jest lekka prosta i smaczna, przez co z przyjemnością się ją stosuje - suplementy są produkowane tylko i wyłącznie dla naszej firmy i pod nasze diety, więc mamy pewność, że wszystko razem tworzy spójną, działająca całość. Itd.itp. Dokładnie raz jeszcze omawiamy, na czym polega odchudzanie z nami uzupełniając jedynie te aspekty, które nie były poruszone w punkcie wyżej. Jeżeli osoba nigdy wcześniej się nie odchudzał to od razu przedstawiamy, jakie są nasze metody odchudzania. Przedstawiamy Nasza najnowszą akcję! Jeżeli osoba nadal nie jest zdecydowana przeprowadzamy pomiary według instrukcji wyżej omówionej. Jeżeli osoba na pytanie W czym mogę Pani pomóc?, od razu wspomina o problemach z dzieckiem w rodzinie lub o naszej akcji od razu zaczynamy od dokładnego przedstawienia jak możemy pomóc, jak wprowadzić zmiany w żywieniu jej jak i domowników. Pozostałe elementy są wykonywane jak w poprzednich przypadkach. Jeżeli osoba odwiedzająca centrum jest zainteresowana konkretnie akcja, w szeregu pytań dietetyczka powinna dowiedzieć się jak wygląda profil tej rodziny: - ile jest osób, - w jakim wieku, - jakiej płci - jaki zawód wykonują (przyda się to pod względem sprzedażowym oraz pozwoli zobaczyć jakie są możliwości stosowania diety). - jakie jest największy problem w rodzinie tzn. jak jedzą, kto gotuje itp. - należny się dowiedzieć czy osoba, która przyszła jest zainteresowana odchudzaniem i przy okazji chce wprowadzić zmiany w żywieniu rodziny czy przyszła dowiedzieć się o cały mechanizm mając na myśli np. syna. Jeżeli osoba, która przyszła chce skorzystać z konsultacji dla siebie to przeprowadzamy pomiary według poprzedniego schematu i omawiamy wyniki.

5 Proponujemy pomoc w zrzuceniu kilogramów, które wykazała "Tanita" przedstawiamy standardowo jak u nas wygląda sposób odchudzania czyli "metoda Naturhouse", wspominamy, że do standardowych diet zostaną dołączone schematy pomagające zorganizować żywienie całej rodziny. Jeżeli osoba jest zainteresowana możemy rozpocząć wizytę. Na końcu wręczamy jej wszystkie materiały tzn: podstawowe materiały do wizyty (dieta, zalecenia, produkty dozwolone) oraz poradnik rodzinny, jeden z gadżetów, i schemat ułatwiający dietę, tabelki kaloryczne. Jeżeli mimo wszystko osoba nie decyduje się to otrzymuje od nas wizytówkę, poradnik rodzinny, tabelki kaloryczne, informacje odnośnie zagrożeń otyłości, zachęcamy do zakupienia Peso Perfecto, które zawiera przykładową dietę na 14 dni do wypróbowania i może otrzymać gadżet. Zachęcamy na koniec do przeanalizowania całej propozycji i o kontakt. Jeżeli jedna osoba z rodziny decyduje się na odchudzanie a reszta będzie korzystała z jej diety, można polecić Fibroki granulki dla całej rodziny, dodatkowo ciastka lub zastępnik chleba czyli Fibroki grzanki. W późniejszym okresie członkowie rodziny być może zaczną kupować dodatkowe suplementy dla siebie np. (po pierwszych tygodniach diety) Pani Asiu dla Pani w tym tyg. Fiolki... (opis cały suplementu) a proszę powiedzieć jak członkowie rodziny czuja się na diecie... jak mąż ma problem z okrągłym brzuchem to poleciałbym zakupić dla niego... Podsumowując każda osoba, która przyszła w ramach akcji powinna otrzymać na pierwszej wizycie wypełnioną kartę BMI. Dodatkowo osoba chętna do wprowadzenia prawidłowych zasad żywieniowych w swojej rodzinie powinna otrzymać poradnik rodzinny i/lub jeden z gadżetów oraz wybrany przepis reklamujący suplement. Osoba decydująca się na kurację powinna oprócz poprzednich materiałów dodatkowo otrzymać harmonogram posiłków dla całej rodziny i pozostałe materiały informacje opisane powyżej.

Skrypt ABC tworzenia projektu praktyczny przewodnik

Skrypt ABC tworzenia projektu praktyczny przewodnik Skrypt ABC tworzenia projektu praktyczny przewodnik - materiał opracowany przez Zespół Centrum PISOP - Spis treści DEFINICJA... 3 CHARAKTERYSTYKA PROJEKTU... 3 CYKL ŻYCIA PROJEKTU... 5 TWORZYMY PROJEKT...

Bardziej szczegółowo

Wspieranie dziecka z nadwagą i otyłością. Jan Nowak. Praca zbiorowa pod redakcją Anny Oblacińskiej

Wspieranie dziecka z nadwagą i otyłością. Jan Nowak. Praca zbiorowa pod redakcją Anny Oblacińskiej Wspieranie dziecka z nadwagą i otyłością Jan Nowak Tytuł publikacji w społeczności szkolnej Praca zbiorowa pod redakcją Anny Oblacińskiej Wspieranie dziecka z nadwagą i otyłością w społeczności szkolnej

Bardziej szczegółowo

Ocenianie kształtujące: Dzielmy się tym, co wiemy! Zeszyt trzeci: Informacja zwrotna

Ocenianie kształtujące: Dzielmy się tym, co wiemy! Zeszyt trzeci: Informacja zwrotna Ocenianie kształtujące: Dzielmy się tym, co wiemy! Zeszyt trzeci: Informacja zwrotna Autorzy: Agnieszka Arkusińska Ewa Borgosz Aleksandra Cupok Bernadetta Czerkawska Krystyna Dudak Justyna Franczak Joanna

Bardziej szczegółowo

METODOLOGIA MONTESSORI W NAUCZANIU JĘZYKÓW OBCYCH Praktyczny poradnik nauczania osób dorosłych.

METODOLOGIA MONTESSORI W NAUCZANIU JĘZYKÓW OBCYCH Praktyczny poradnik nauczania osób dorosłych. METODOLOGIA MONTESSORI W NAUCZANIU JĘZYKÓW OBCYCH Praktyczny poradnik nauczania osób dorosłych. MANUAL Część praktyczna Laura Gastaldi Roberta Marsil LINGUA PIU ASSOCIAZIONE CULTURALE przy współpracy Patryka

Bardziej szczegółowo

MODUŁ VII OPERACJE/ZARZĄDZANIE RACHUNKOWOŚCIĄ

MODUŁ VII OPERACJE/ZARZĄDZANIE RACHUNKOWOŚCIĄ MODUŁ VII OPERACJE/ZARZĄDZANIE RACHUNKOWOŚCIĄ AGORA EUROPE II - WSPÓLNY ZINTEGROWANY SYSTEM E- LEARNINGOWY W ZAKRESIE ZARZĄDZANIA WSPOMAGAJĄCY ROZWÓJ ZAWODOWYCH UMIEJĘTNOŚCI KONKURENCYJNYCH W HANDLU MIEJSKIM

Bardziej szczegółowo

Zestaw narzędzi dla instytucji wspierających migrantów na rynku pracy

Zestaw narzędzi dla instytucji wspierających migrantów na rynku pracy Zestaw narzędzi dla instytucji wspierających migrantów na rynku pracy www.migrant-toolkit.eu www.migrant-toolkit.eu 2 Spis treści Rozdział 1: Wstęp Strona 1.1 Czym jest Europejski Pakiet Narzędziowy dla

Bardziej szczegółowo

Drodzy Czytelnicy, Niniejsza broszura powstała dla wszystkich miłośników edukacji żywieniowej

Drodzy Czytelnicy, Niniejsza broszura powstała dla wszystkich miłośników edukacji żywieniowej Drodzy Czytelnicy, Niniejsza broszura powstała dla wszystkich miłośników edukacji żywieniowej dzieci. Wolontariuszki w ramach projektu Jeść Lepiej Żyć Lepiej w uzgodnieniu z nauczycielami opracowały i

Bardziej szczegółowo

PORADNIK AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY

PORADNIK AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY PORADNIK AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY Białystok, marzec 2008 r. Copyright by RCS Sp. z o.o. WSTĘP Celem niniejszego opracowania jest przekazanie Państwu praktycznych wskazówek dotyczących poruszania się

Bardziej szczegółowo

Nie taki komputer straszny jak go malują

Nie taki komputer straszny jak go malują Nie taki komputer straszny jak go malują PODSTAWY OBSŁUGI KOMPUTERA SZKOLENIE DLA TRENERA Niniejsze opracowanie powstało w ramach projektu innowacyjnego Fifty-Fifty model sieci franczyzy społecznej metodą

Bardziej szczegółowo

STRATEGIA ROZWOJU ZRÓB TO SAM 11 KROKÓW DO STRATEGII ROZWOJU DOMU KULTURY

STRATEGIA ROZWOJU ZRÓB TO SAM 11 KROKÓW DO STRATEGII ROZWOJU DOMU KULTURY STRATEGIA ROZWOJU ZRÓB TO SAM 11 KROKÓW DO STRATEGII ROZWOJU DOMU KULTURY KOORDYNATORKI PROJEKTU: Marta Białek-Graczyk, Agata Nowotny ZESPÓŁ: W GÓRZE KALWARII PRACOWALI: Marta Olejnik, Łukasz Ostrowski,

Bardziej szczegółowo

Zrób to sam. Jak zostać badaczem społeczności lokalnej? Poradnik dla domów kultury

Zrób to sam. Jak zostać badaczem społeczności lokalnej? Poradnik dla domów kultury Zrób to sam Jak zostać badaczem społeczności lokalnej? Poradnik dla domów kultury Zrób to sam Zrób to sam Jak zostać badaczem społeczności lokalnej? Poradnik dla domów kultury Spis treści: Wstęp 7 1. Od

Bardziej szczegółowo

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę WWW - v2.0

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę WWW - v2.0 1 Spis treści Wstęp... 3 Dla kogo jest ten e- book?... 4 Komu polecam tego e- booka?... 4 Czego dowiesz się, czytając tego e- booka?... 4 Rozdział 1 - Co zyskujesz dzięki posiadaniu własnej strony WWW?...

Bardziej szczegółowo

MANUAL РУКОВОДСТВО MANUÁL KÉZIKÖNYV MANUAL HANDBUCH MANUAL MANUÁL

MANUAL РУКОВОДСТВО MANUÁL KÉZIKÖNYV MANUAL HANDBUCH MANUAL MANUÁL MANUAL РУКОВОДСТВО MANUÁL KÉZIKÖNYV MANUAL HANDBUCH MANUAL MANUÁL SIEDZIBA KORPORACJI STARLIFE w Hostivicach, w Czechach Hostivice Palouky działka o powierzchni 10.000 m 2 centrum szkoleniowe dla 125 reprezentantów

Bardziej szczegółowo

ANALIZA POTRZEB SZKOLENIOWYCH

ANALIZA POTRZEB SZKOLENIOWYCH ANALIZA POTRZEB SZKOLENIOWYCH Analiza potrzeb szkoleniowych stanowi pierwszy etap cyklu szkoleniowego w szkoleniach zamkniętych, przeznaczonych dla pracowników konkretnej firmy. Pozwala ona ustalić, czy

Bardziej szczegółowo

Jak zarabiać w Internecie 100 euro dziennie?

Jak zarabiać w Internecie 100 euro dziennie? Jak zarabiać w Internecie 100 euro dziennie? www.100eurodziennie.pl Jest to robocza wersja poradnika na temat zarabiania w Internecie. H. Bernaciak J. Gortatowska Sz. Miałkas M. Rogoziński P. Wójcik 1

Bardziej szczegółowo

METODA PROJEKTÓW PORADNIK DLA NAUCZYCIELI I DYREKTORÓW GIMNAZJÓW AGNIESZKA MIKINA BOŻENA ZAJĄC

METODA PROJEKTÓW PORADNIK DLA NAUCZYCIELI I DYREKTORÓW GIMNAZJÓW AGNIESZKA MIKINA BOŻENA ZAJĄC METODA PROJEKTÓW PORADNIK DLA NAUCZYCIELI I DYREKTORÓW GIMNAZJÓW AGNIESZKA MIKINA BOŻENA ZAJĄC Szanowni Państwo, Dyrektorzy i Nauczyciele Gimnazjów Przekazujemy Wam materiały informacyjne dotyczące pracy

Bardziej szczegółowo

Jestem niepełnosprawny, idę do pracy

Jestem niepełnosprawny, idę do pracy ROZWÓJ POTENCJAŁU I OFERTY DYDAKTYCZNEJ POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ Anna Twarda Jestem niepełnosprawny, idę do pracy Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu

Bardziej szczegółowo

PROTOKÓŁ. ze spotkania zespołu roboczego

PROTOKÓŁ. ze spotkania zespołu roboczego PROTOKÓŁ ze spotkania zespołu roboczego ds. monitoringu w ramach zleconego zadania publicznego pn. Działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości (Promocja gospodarcza miasta

Bardziej szczegółowo

Szkolenia i rozwój kompetencji pracowników

Szkolenia i rozwój kompetencji pracowników Agata Dragan Szkolenia i rozwój kompetencji pracowników WSTĘP Kapitał ludzki jest zasobem każdego przedsiębiorstwa, który w znacznym stopniu wpływa na jego konkurencyjność, ale jednocześnie wymaga szczególnych

Bardziej szczegółowo

Pomysł na biznes Kreatywny

Pomysł na biznes Kreatywny Pomysł na biznes Kreatywny przedsiębiorca Pomysł na biznes redakcja naukowa recenzenci dr Sławomir Jarka dr Andrzej Filipowicz dr Anna Marianowska prof. dr hab. Janina Sawicka Kreatywny przedsiębiorca

Bardziej szczegółowo

Kalisz. Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. Pomysł na projekt

Kalisz. Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. Pomysł na projekt Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego KAPITAŁ LUDZKI NARODOWA STRATEGIA SPÓJNOŚCI te m ek pr oj tu ni ki ys m SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO

Bardziej szczegółowo

Prawie wszystko o prowadzeniu bloga firmowego przez dział HR

Prawie wszystko o prowadzeniu bloga firmowego przez dział HR Prawie wszystko o prowadzeniu bloga firmowego przez dział HR Autorzy: Ben Yoskovitz i Susan Burns Wydawca w Polsce: HRstandard.pl Tłumaczenie: Magdalena Nowacka, SETENTA 1 Spis treści: Wstęp Dlaczego właśnie

Bardziej szczegółowo

M AT E R I A Ł Y P O M O C N I C Z E D L A U C Z N I Ó W

M AT E R I A Ł Y P O M O C N I C Z E D L A U C Z N I Ó W M AT E R I A Ł Y P O M O C N I C Z E D L A U C Z N I Ó W m ł o d z i o b y w a t e l e d z i a ł a j ą Publikacja finansowana ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu Warszawa 2004 03 06 06

Bardziej szczegółowo

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE 2012 - Krzysztof Morawski 1 Do swobodnego kopiowania i rozpowszechniania! Zezwala się na: łączenie tej publikacji z innymi

Bardziej szczegółowo

Komisja Dydaktyczna Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej

Komisja Dydaktyczna Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej Komisja Dydaktyczna Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej Warszawa 2010 Redakcja: inż. Michał Okulewicz Magda Ziółkowska Zuzanna Krawczyk Piotr Bogdanowicz Magda Kochanowska Współpraca: Bartłomiej

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z REALIZACJI ZADAŃ POWIERZONYCH FIRMIE heapmail Internet Solutions sp. z o. o. Z SIEDZIBĄ W WAŁBRZYCHU

RAPORT Z REALIZACJI ZADAŃ POWIERZONYCH FIRMIE heapmail Internet Solutions sp. z o. o. Z SIEDZIBĄ W WAŁBRZYCHU RAPORT Z REALIZACJI ZADAŃ POWIERZONYCH FIRMIE heapmail Internet Solutions sp. z o. o. Z SIEDZIBĄ W WAŁBRZYCHU W RAMACH PROJEKTU WAMP - WSPARCIE ADAPTACYJNOŚCI MAŁYCH PRZEDSIĘBIORSTW MODEL WSPARCIA MAŁYCH

Bardziej szczegółowo

Poradnik dla trenerów i organizatorów szkoleń komputerowych dla seniorów. Marzena Łotys

Poradnik dla trenerów i organizatorów szkoleń komputerowych dla seniorów. Marzena Łotys i organizatorów szkoleń komputerowych dla seniorów Marzena Łotys Fundacja Wspomagania Wsi, 2010 i organizatorów szkoleń komputerowych dla seniorów Autorka badania i poradnika: Marzena Łotys O autorce dr

Bardziej szczegółowo

Poradnik dla szukających pracy

Poradnik dla szukających pracy Poradnik dla szukających pracy PODZIEL SIĘ WIEDZĄ, TEN E-BOOK TO ŚWIETNY PREZENT DLA PRZYJACIÓŁ, KTÓRY NIC NIE KOSZTUJE! Możesz go wysłać jako specjalny prezent pocztą elektroniczną, możesz go również

Bardziej szczegółowo