To już koniec! Tomaten, mogłem zobaczyć wiele aspektów działalności. Tekst: Niels Honders. przedsiębiorstwa. Przede wszystkim podczas moich badań

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "To już koniec! Tomaten, mogłem zobaczyć wiele aspektów działalności. Tekst: Niels Honders. przedsiębiorstwa. Przede wszystkim podczas moich badań"

Transkrypt

1 9/5/2014 To już koniec! Tekst: Niels Honders Tomaten, mogłem zobaczyć wiele aspektów działalności przedsiębiorstwa. Przede wszystkim podczas moich badań Ostatnim dniem mojego stażu był piątek, 2 maja. Udanym okresem spędzonym w Looije Tomaten ukończyłem kolejną część studiów na kierunku przedsiębiorczość i agrobiznes. Looije Tomaten to firma rodzinna z regionu Westland i wyraźnie to widać. Westlanderzy to ludzie, którzy komunikują się ze sobą w bardzo bezpośredni sposób. Szybko zauważyłem, że praktycznie nie muszę się wysilać, aby wpisać się w kulturę firmy Looije Tomaten. Ponadto w Looije pracuje niesamowicie dotyczących rozpoznawalności marki doświadczyłem wielu nowych rzeczy. W ramach tego projektu pytałem konsumentów w Holandii, czy znają nazwy Looije Tomaten, Honingtomaten i Droomtomaten. Myślę, że ciekawiej będzie, jeśli podzielę się z Wami liczbami. Ogólnie: 850 tys. osób w Holandii zna markę Honingtomaten 340 tys. osób w Holandii zna markę Droomtomaten 340 tys. osób w Holandii zna firmę Looije Tomaten miła grupa ludzi, którzy zawsze są gotowi pomóc. Nasza firma dotarła więc do dużej liczby osób, które mogą W ciągu 12 tygodni, które spędziłem na stażu w Looije cieszyć się zdrowiem, jedząc nasze pyszne pomidorki.

2 Oprócz projektu związanego ze stażem brałem również udział w kilku innych projektach, m.in. w akcji promocyjnej Droomtomaten oraz wprowadzenie marki Looije Subliem do sieci Albert Heijn. Projekty te były bardzo ciekawe i w miarę możliwości dzieliłem się podczas nich swoją wizją i opiniami. Wprowadzeniu do sprzedaży Looije Subliem towarzyszyła akcja rozdawania produktów w głównej siedzibie Ahold w Zaandam. Podczas tej akcji wszystkim pracownikom Ahold rozdaliśmy 900 sztuk Looije Subliem. Akcję tę przeprowadziliśmy też w innym oddziale w Pijnacker, gdzie rozdano jeszcze 400 sztuk. Akcja ta była dla mnie bardzo pomidorka albo kupić całe opakowanie. W Looije Tomaten spędziłem bardzo przyjemny czas i chcę podziękować Wam wszystkim za wszystkie mądre rzeczy, których mogłem się tutaj nauczyć. Oczywiście jak też mogłem Was czegoś nauczyć ;-) Oto kilka rzeczy, których będzie mi brakować: piątkowych popołudni przy whisky z colą, jedzenia przez cały dzień pysznych pomidorków, rozmów o golfie, porannego słuchania Martina Morninga i Pani Łyżeczki, a także wszystkich innych wesołych rzeczy. Czego nie będzie mi brakować: chichotu mojej bardzo drogiej koleżanki Willemijn Visser (żart Willem). interesująca i pouczająca. Teraz wyjeżdżam do Australii, gdzie będę przez osiem tygodni Brałem również udział w jeszcze jednym wydarzeniu dla konsumentów, a mianowicie w Ladies Night w firmie Ter Laak Orchideeën. Celem tej imprezy była degustacja pomidorków Honingtomaten. Przy takich okazjach na stażu w zakładzie uprawy pomidorów o powierzchni 27 ha. Po tych ośmiu tygodniach jeszcze przez trzy tygodnie będę cieszył się pobytem w tym pięknym kraju. A w przyszłym roku W KOŃ-CU skończę studia! ma się bezpośredni kontakt z klientami, dzięki czemu w rzeczywistości równocześnie tworzy się popyt. Wiele osób mówiło, że chce nasze pomidorki. Możliwość zakupu była Dziękuję za wszystko i być może do zobaczenia! PS Dalej cieszcie się zdrowiem ;-) już podczas samej imprezy, ale wiele osób stwierdziło, że z pewnością będą je kupować w specjalistycznych sklepach warzywnych. Było to bardzo przyjemne i pouczające doświadczenie, a najlepsze było w tym to, że widziałem zadowolenie w oczach osób, które degustowały pomidorki. Niektórzy podchodzili nawet jeszcze raz, żeby zjeść kolejnego Część III Tekst: Michiel Hoogenboom Jakiś czas temu obiecałem, że podzielę się z Wami wynikami audytu QS. Mam dobre wiadomości, bo znów uzyskaliśmy QS! Kiedy to piszę, mamy już wszystkie nowe certyfikaty ISO, BRC i QS, a także trwają przygotowania do audytu LEAF, który odbędzie się 16 maja.

3 Utrudnienia w ruchu w Naaldwijk! Potrwa to przez cały weekend od 9 maja od godz do 12 maja do godz rano. 12 maja po godz rano wszystko wróci więc do normy. Objazd: Ruch lokalny od strony Galgeweg w kierunku De Lier kierowany będzie przez Galgeweg, rondo Galgeweg, Piet Struijkweg i Vlietpolderplein. Lokalny ruch od strony Oranjesluisweg w kierunku Westerlee / Delft kierowany będzie na Maasdijk (N220). Uwaga! W nadchodzący weekend droga Burgemeester Elsenweg (N213) będzie częściowo zamknięta. Chodzi o odcinek między Galgeweg a Oranjesluisweg (patrz mapka). 9 maja od godz zniknie połączenie Galgeweg i Oranjesluisweg z drogą N213/skrzyżowaniem Westerlee. Ruch od strony N223 w kierunku s Gravenzande / Hoek van Holland kierowany będzie przez Vlietpolderplein, Piet Struijkweg, rondo Galgeweg, Naaldwijkseweg i Woutersweg. Pojazdy rolnicze jadące od strony N223 kierowane będą przez Hoogweg, Burgerweg i Coldenhovelaan. Od 5 maja 2014 roku będzie to również ostateczna trasa dla pojazdów rolniczych. Przyklejamy naklejki! W tym miesiącu zorganizowaliśmy nową akcję z Droomtomaten naklejki z punktami na Droomtomaten! W pakowni na każde grono Droomtomaten przyklejana jest naklejka z punktami. Naklejki te można później nalepiać na specjalnej karcie promocyjnej Droomtomaten. Kiedy zbierze się 10 naklejek, karta jest pełna! Taką kartę można odesłać do nas i otrzymać fartuch kuchenny Droomtomaten oraz wyjątkową drewnianą łyżkę.akcja trwa już około 4/5 tygodni i do tej pory dostaliśmy już ponad 50 pełnych kart z naklejkami! The happy couple 30 kwietnia nasz kolega Ron van der Lugt poślubił (swoją) Maliekę. Życzymy im wszystkiego najlepszego!

4 4 maja Tekst: Jos Looije którzy oddali za to swoje życie. W ubiegłą niedzielę był 4 maja. To dzień, w którym w Holandii upamiętniamy poległych podczas II wojny światowej. Również dla mojej żony An 4 maja jest zawsze szczególnym dniem. Rankiem 10 maja 1940 roku jej dziadek był jedną z pierwszych ofiar II wojny światowej w Holandii. 2 minuty ciszy wieczorem 4 maja jest więc dla niej świętym czasem, dlatego wszystko inne odkłada ona wtedy na bok. W naszej firmie pracuje wielu pracowników z Polski. Holandia wiele zawdzięcza również Polakom. Podczas wyzwalania Holandii polscy żołnierze ginęli za nasz kraj. Powinniśmy być W niedzielę rano moja żona zdała sobie sprawę, że wieczorem za to wdzięczni Polakom każdego dnia. będzie pracować u nas duża grupa ludzi. Pomyślała, że pewnie nie zrobią 2-minutowej ciszy. W niedzielę wieczorem pojechałem więc do Naaldwijk. Porozmawiałem z Radkiem i postanowiliśmy również zrobić 2 minuty ciszy dla poległych podczas II wojny światowej. Po krótkim przemówieniu wszyscy pracownicy nocnej zmiany zebrali się o godzinie i na 2 minuty zapanowała absolutna cisza. Każdy pozostał z własnymi myślami i własnymi historiami. Wielu ludzi oddało swoje życie za wolność i praworządność w tamtych czasach. Żyjemy w państwie prawa, w którym jesteśmy wolni, aby mówić to, co chcemy, i w którym ludzie są równo Nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że ludzie oddali swoje życie za wolność, pokój i równouprawnienie. Warto walczyć za to również każdego dnia. traktowani. Właśnie dlatego nie chcemy zapominać ludzi,

5 Niespodzianki to nasza specjalność! Tekst: Rinze Noordam W ostatnich tygodniach znów przeprowadziliśmy kilka ciekawych akcji z udziałem naszych Honingtomaten. Zaskoczyliśmy na przykład właścicieli sklepów warzywnych z Amstelveen, a także Alphen aan den Rijn poznało nasze pomidory. Po raz pierwszy w Holandii w tym roku nie było Dnia Królowej, ale Dzień Króla. Pewnie widzieliście już nasze pomarańczowe opakowania, bo na cały tydzień nasze Honingtomaten zamieniły się w Koningtomaten! Zgodnie z tradycją para królewska udała się z okazji święta do jednego z holenderskich miast. W tym roku było to Amstelveen, leżące tuż pod Amsterdamem. Również w Amstelveen znajduje się kilka sklepów warzywnych, które sprzedają nasze Honingtomaten, dlatego kilka dni przez Dniem Króla postanowiliśmy zaskoczyć ich naszymi Koningtomaten! Z samochodem pełnym pomidorów pojechałem do Amstelveen, gdzie odwiedziłem sklepy Kingsalmarkt, Groentespeciaalzaak Peter Sol oraz Van den Bos Fruitspecialisten. Te trzy sklepy warzywne mają już od jakiegoś czasu Honingtomaten w swoim asortymencie i dlatego zostały przez nas wyróżnione. Właściciele tych sklepów o niczym nie wiedzieli i otrzymali 20 pudeł naszych opakowań 6x200! Nie było to jednak dla nich zbyt dużo i wszyscy znaleźli miejsce dla dodatkowych Honingtomaten w swoich sklepach. W ten sposób sklepy były pięknie przystrojone na pomarańczowo. Po Dniu Króla nie spuściliśmy z tonu, bo w programie mieliśmy jeszcze Alphen aan den Rijn (w okolicach Lejdy). Specjaliści z Het Fruitpaleis zdobyli nagrodę dla najlepszego sklepu warzywnego w branży i chcieliśmy im pogratulować. Naszym prezentem z okazji wygranej było zorganizowanie degustacji Honingtomaten dla ich klientów. W piątek 2 maja mieszkańcy Alpen aan den Rijn mogli przyjść i spróbować Honingtomaten w sklepie Het Fruitpaleis, ale szaleństwo rozpoczęło się dopiero w sobotę na targu! Był to ciepły dzień i dodatkowo dzień wolny, więc na targ przyszło bardzo dużo ludzi. W tym dniu rozdaliśmy ponad 800 zdrowych cukierków (naszych jednoczęściowych opakowań dla Honingtomaten), a potem rozeszło się jeszcze 8 kilogramów Honingtomaten z opakowań degustacyjnych! Ludzie oszaleli na punkcie naszych pomidorów i wielu z nich mówiło, że będzie je kupować w Het Fruitpaleis. Coraz więcej ludzi poznaje nasze produkty i bardzo fajne jest to, że wszędzie w Holandii słyszymy, jak smaczne są nasze pomidorki! Cały czas będziemy wymyślać ciekawe akcje i szukać ludzi, którzy nie znają jeszcze naszych produktów, bo przed nami targi Libelle Zomerweek i Taste of Amsterdam!

6 CZY WIESZ, ŻE..w tygodniu 18 przetworzyliśmy około różnych elementów opakowań?..zapakowano do nich kg pomidorów?..w ostatnich tygodniach kolejnych 30 osób zdało egzamin kończący kurs języka niderlandzkiego? GRATULUJEMY!..w Financieel Dagblad napisano o nas, że uprawiamy smaczne pomidory?..ron i Malieka wybrali się w podróż poślubną na Ibizę?..poprosił on ją tam również o rękę?..że ponad osób zna firmę Looije i markę Droomtomaten, a ponad zna markę Honingtomaten?..stanowi to odpowiednio 3% i 5% ludności Holandii?..każdego tygodnia stronę Honingtomaten odwiedza około 1200 osób?...laurens hoduje w domu kaczki?..krzak pomidora może osiągnąć wysokość nawet 16 metrów?..bullent ma syna, który od niedawna pracuje w szklarni w Naaldwijk?..logo Looije na szklarni w Naaldwijk ma wymiary 2000 na 540 cm?..logo na pakowni ma wymiary 1700 na 787 cm?..mervynowi i Paulinie znów udały się wakacje w tym pełnym pracy okresie? ;)..wkrótce znów weźmiemy udział w targach Libelle Zomerweek?..Ron jest podobny do Martina Morninga?..rośliny w szklarni 1 w Naaldwijk zostały ścięte, więc zbliża się płodozmian?..już wkrótce będziemy mieć ogrodnika, który zajmie się zielenią wokół szklarni i pakowni w Naaldwijk?..ten numer jest 149. wydaniem Pogawędki o Pomidorach?..Josef prawie nie mieści się w swoje koszule, bo jest tak umięśniony?..willemijn i Ron pracują nad aplikacją Looije na smartfony?..nadesłano do nas 50 pełnych kart z naklejkami Droomtomaten?..Anja przygotowała sprawozdanie roczne?..chakir Akachit jest naszym nowym stażystą w dziale administracji?..robbert chyba nie jest w stanie odejść od swojego komputera?..możesz śledzić aktualności z firmy Looije na Facebooku?

7 URODZINY Kevin Koornneef 10-5 Mary van Loon 12-5 Roman Michalowski 12-5 Samanta Dauga 13-5 Wies Lippold 13-5 Mees Storm 17-5 Adrian Gawronski 20-5 Bas Oudshoorn 21-5 Czym się zajmujesz... Agata Lewandowska Mam na imię Agata Lewandowska. Jestem z Rzeszowa, mam 42 lata. Jestem osobą zdyscyplinowaną i opanowaną. Posiadam naturalną skłonność do koncentrowania się na wytyczonym celu. Jestem komunikatywna, odpowiedzialna i ambitna. W firmie Looije pracuję od r. w szklarni przy pielęgnacji pomidorów....w świecie? Wydarzenie, które mało miejsce r. jest bardzo ważne dla ludzi na całym świecie, ale przede wszystkim dla nas Polaków, nasz rodak Jan Paweł II został ogłoszony świętym. To historyczna chwila, po 9 latach od jego śmierci obecny papież Franciszek wyniósł go na ołtarze....w Twoim otoczeniu? Moje życie prywatne to moja słodka tajemnica. Interesują mnie ciekawostki kulinarne, lubię gotować i eksperymentować w kuchni. Poznawać nowe smaki i tajniki gastronomi. Mój czas wolny jest zawsze dobrze zaplanowany i spędzam go bardzo miło. Uwielbiam kontakt z przyrodą: czyste powietrze, słońce, wodę i zieleń. Moje hobby to ogrodnictwo, nie ma nic bardziej relaksującego niż praca w ogrodzie. Mieszanka świeżego powietrza, pięknych roślin oraz spokojnej pracy sprawia, że uśmiech sam pojawia się na twarzy, zbierając warzywa, owoce, kwiaty!...w Twojej pracy? Na co dzień zajmuję się ścinaniem pomidorków koktajlowych, w słonecznej aurze w rytmie przymulającej nuty i dużej ilości popękanych pomidorów, zdarza nam się wyrobić normę.

Nagrody w Niemczech. Tekst: Willemijn Visser. Po rozmowie telefonicznej szczęśliwy klient wysłał nam e-mail:

Nagrody w Niemczech. Tekst: Willemijn Visser. Po rozmowie telefonicznej szczęśliwy klient wysłał nam e-mail: nieuwsbrief@looijetomaten.nl 25/10/2013 Nagrody w Niemczech Tekst: Willemijn Visser Po rozmowie telefonicznej szczęśliwy klient wysłał nam e-mail: Pewnie pamiętacie jeszcze, jak kilka miesięcy temu organizowaliśmy

Bardziej szczegółowo

Kenia. Tekst: Margriet Looije. Według naszych współpracowników rolnicy biorący udział w. projekcie Satebu nie mają źle, w każdym razie nie aż tak źle,

Kenia. Tekst: Margriet Looije. Według naszych współpracowników rolnicy biorący udział w. projekcie Satebu nie mają źle, w każdym razie nie aż tak źle, nieuwsbrief@looijetomaten.nl 28//3/2014 Kenia Tekst: Margriet Looije Według naszych współpracowników rolnicy biorący udział w projekcie Satebu nie mają źle, w każdym razie nie aż tak źle, Za około dwa

Bardziej szczegółowo

Weekend Kom in de Kas

Weekend Kom in de Kas 10/5/2015 Weekend Kom in de Kas Po wielomiesięcznych przygotowaniach wreszcie się doczekaliśmy: przed nami weekend Kom in de Kas! po raz pierwszy wystawiane są na działanie światła słonecznego, do momentu,

Bardziej szczegółowo

Ruszaj w podróż z Honingtomaten

Ruszaj w podróż z Honingtomaten nieuwsbrief@looijetomaten.nl 5/7/2013 Uwaga W związku z wakacjami następna Pogawędka o Pomidorach nie ukaże się w piątek 19 lipca, a w poniedziałek 22 lipca. Ruszaj w podróż z Honingtomaten Autor: Willemijn

Bardziej szczegółowo

Branie odpowiedzialności

Branie odpowiedzialności nieuwsbrief@looijetomaten.nl 3/1/2014 Branie odpowiedzialności Tekst: Jos Looije Tuż przed Świętami Esther Simone Spaargaren-Lanser z Burgerveen przysłała podziękowania za pomidory i zdjęcie, które jej

Bardziej szczegółowo

Audyt. 14/3/2014. Tekst: Michiel Hoogenboom. W firmie Looije wyróżniamy 3 formy audytu: audyt wewnętrzny,

Audyt. 14/3/2014. Tekst: Michiel Hoogenboom. W firmie Looije wyróżniamy 3 formy audytu: audyt wewnętrzny, nieuwsbrief@looijetomaten.nl 14/3/2014 Audyt Tekst: Michiel Hoogenboom W firmie Looije wyróżniamy 3 formy audytu: audyt wewnętrzny, audyt zewnętrzny i audyt przeprowadzany przez klientów. W Czym jest audyt?

Bardziej szczegółowo

Święty Mikołaj i Czarny Piotruś

Święty Mikołaj i Czarny Piotruś nieuwsbrief@looijetomaten.nl 22/11/2013 Święty Mikołaj i Czarny Piotruś Tekst: Teddy Hriskova obchodzone jest 5 grudnia. Sinterklaas to święto rodzinne. Według tradycji, kiedy Święty Mikołaj W grudniu

Bardziej szczegółowo

Zwiedzanie. nieuwsbrief@looijetomaten.nl 1/2/2013. Tekst: Noël Wijn. Nie zrobiliśmy tego oczywiście bez powodu! Niezwykle ważne

Zwiedzanie. nieuwsbrief@looijetomaten.nl 1/2/2013. Tekst: Noël Wijn. Nie zrobiliśmy tego oczywiście bez powodu! Niezwykle ważne nieuwsbrief@looijetomaten.nl 1/2/2013 Zwiedzanie Tekst: Noël Wijn Ubiegłe tygodnie były w naszej firmie nieco spokojniejszym czasem ze względu na mniejszą produkcję o tej porze roku. Była to więc doskonała

Bardziej szczegółowo

Marzenia i nasze pomidory

Marzenia i nasze pomidory nieuwsbrief@looijetomaten.nl 16/8/2013 Marzenia i nasze pomidory Tekst: Willemijn Visser Był to piękny widok! Oprócz tego, że Westland miał dobrą reprezentację, udało nam się też dobrze przybliżyć I stało

Bardziej szczegółowo

Świąteczne promocje Honingtomaten

Świąteczne promocje Honingtomaten nieuwsbrief@looijetomaten.nl 2012/2013 Świąteczne promocje Honingtomaten Tekst: Rinze Noordam Jednym ze sprzedawców, którego miałem okazję odwiedzić, był Ton Kanters ze W okresie przedświątecznym coraz

Bardziej szczegółowo

Dziwne pomysły na pomidory na targach Horecava

Dziwne pomysły na pomidory na targach Horecava nieuwsbrief@looijetomaten.nl 18/01/2013 Dziwne pomysły na pomidory na targach Horecava Door Ron van der Lugt to produkt, który pozwala im się wyróżnić. Popularne są również wszystkie dziwne rzeczy, które

Bardziej szczegółowo

FILM - W INFORMACJI TURYSTYCZNEJ (A2 / B1)

FILM - W INFORMACJI TURYSTYCZNEJ (A2 / B1) FILM - W INFORMACJI TURYSTYCZNEJ (A2 / B1) Turysta: Dzień dobry! Kobieta: Dzień dobry panu. Słucham? Turysta: Jestem pierwszy raz w Krakowie i nie mam noclegu. Czy mogłaby mi Pani polecić jakiś hotel?

Bardziej szczegółowo

Dzień otwarty w Naaldwijk 5/4/2014

Dzień otwarty w Naaldwijk 5/4/2014 nieuwsbrief@looijetomaten.nl 28/02/2014 Kiedy? 5 kwiecień O której? W godzinach 14.00-16.30 Dzień otwarty w Naaldwijk 5/4/2014 Teraz, kiedy wszyscy już znaleźli swoje miejsce w nowym budynku firmowym,

Bardziej szczegółowo

Pierwszy pal. nieuwsbrief@looijetomaten.nl 25/4/2013. Tekst: Willemijn Visser. Jak wszyscy wiemy, w piątek 12 kwietnia wbity został pierwszy pal

Pierwszy pal. nieuwsbrief@looijetomaten.nl 25/4/2013. Tekst: Willemijn Visser. Jak wszyscy wiemy, w piątek 12 kwietnia wbity został pierwszy pal nieuwsbrief@looijetomaten.nl 25/4/2013 Pierwszy pal Tekst: Willemijn Visser Jak wszyscy wiemy, w piątek 12 kwietnia wbity został pierwszy pal pod nową pakownię w Naaldwijk. Był to piękny moment i kolejny

Bardziej szczegółowo

Lista rejestracji użycia plastra

Lista rejestracji użycia plastra 8/5/2015 Lista rejestracji użycia plastra W każdym numerze Plastry, których używamy Pogawędki o w firmie Looije, są Pomidorach jeden niebieskie. To kolor, członek grupy ETT który rzuca się w oczy, pisze

Bardziej szczegółowo

Pomidory warzywa czy owoce?

Pomidory warzywa czy owoce? nieuwsbrief@looijetomaten.nl 13/09/2013 Pomidory warzywa czy owoce? Tekst: Willemijn Visser pomidory. Warzywa były bowiem objęte podatkiem, Od wieków toczy się dyskusja na temat tego, czy pomidory są warzywami,

Bardziej szczegółowo

Witamy Świętego Mikołaja i Czarnych Piotrusiów

Witamy Świętego Mikołaja i Czarnych Piotrusiów nieuwsbrief@looijetomaten.nl 6/12/2013 Witamy Świętego Mikołaja i Czarnych Piotrusiów Tekst: Cynthia Boekestijn 2 pozostałych Piotrusiów! W sobotę 30 listopada zakład Looije odwiedził Święty Mikołaj w

Bardziej szczegółowo

POOOOOŻAR?! nieuwsbrief@looijetomaten.nl 1-3/2013. gdzie ma dojść do fikcyjnego pożaru? Których wyjść powinni używać. Tekst: Cynthia Boekestijn

POOOOOŻAR?! nieuwsbrief@looijetomaten.nl 1-3/2013. gdzie ma dojść do fikcyjnego pożaru? Których wyjść powinni używać. Tekst: Cynthia Boekestijn nieuwsbrief@looijetomaten.nl 1-3/2013 POOOOOŻAR?! Tekst: Cynthia Boekestijn gdzie ma dojść do fikcyjnego pożaru? Których wyjść powinni używać ludzie na potrzeby ewakuacji? Jak szybko ludzie są w stanie

Bardziej szczegółowo

13/2/2015. Fruit Logistica 2015

13/2/2015. Fruit Logistica 2015 13/2/2015 Fruit Logistica 2015 W ubiegłym tygodniu w Berlinie miały miejsce najważniejsze w roku targi w branży owocowo-warzywnej, umożliwiające nawiązywanie kontaktów biznesowych. W związku z tym niemal

Bardziej szczegółowo

Gratulacje i najlepsze życzenia w dniu ślubu! Gratulacje z okazji wypowiedzenia sakramentalnego "tak"! najlepsze na nadchodzącej drodze życia

Gratulacje i najlepsze życzenia w dniu ślubu! Gratulacje z okazji wypowiedzenia sakramentalnego tak! najlepsze na nadchodzącej drodze życia 祝 福 : 结 婚 Gratulujemy! Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze! Gratulujemy! Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze! Gratulacje i najlepsze życzenia w dniu ślubu! Gratulacje i najlepsze życzenia w dniu ślubu!

Bardziej szczegółowo

bab.la Zwroty: Korespondencja osobista Życzenia polski-polski

bab.la Zwroty: Korespondencja osobista Życzenia polski-polski Życzenia : Ślub Gratulujemy! Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze! Gratulujemy! Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze! młodej parze Gratulacje i najlepsze życzenia w dniu ślubu! Gratulacje i najlepsze

Bardziej szczegółowo

bab.la Zwroty: Korespondencja osobista Życzenia chiński-polski

bab.la Zwroty: Korespondencja osobista Życzenia chiński-polski Życzenia : Ślub 祝 贺, 愿 你 们 幸 福 快 乐, 天 长 地 久 Gratulujemy! Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze! młodej parze 致 以 我 对 你 们 婚 姻 真 诚 的 祝 福 Gratulacje i najlepsze życzenia w dniu ślubu! młodej parze 恭 喜 喜 结

Bardziej szczegółowo

Kamila Kobylarz. A oto wyróżnione prace i kilka ciekawych opracowań: Wesołych Świąt

Kamila Kobylarz. A oto wyróżnione prace i kilka ciekawych opracowań: Wesołych Świąt Uczniowie klas 4-6 wykonali kartki świąteczne techniką komputerową, a do tego opisywali krótko czym dla nich jest MAGIA ŚWIĄT Nagrodzono 2 prace: Kamili Kobylarz i Zuzanny Madejskiej gratulujemy A oto

Bardziej szczegółowo

Edukacyjny Projekt Unijny ERASMUS: Przez żołądek do serca. Kulinarna wymiana językowa pomiędzy Polską a Litwą

Edukacyjny Projekt Unijny ERASMUS: Przez żołądek do serca. Kulinarna wymiana językowa pomiędzy Polską a Litwą Edukacyjny Projekt Unijny ERASMUS: Przez żołądek do serca Kulinarna wymiana językowa pomiędzy Polską a Litwą Edukacyjny Projekt Unijny ERASMUS: Przez żołądek do serca rozpoczął się dnia 1 września 2014r.

Bardziej szczegółowo

Kreatywne łapanie ciem w Burgerveen

Kreatywne łapanie ciem w Burgerveen nieuwsbrief@looijetomaten.nl 29/3/2013 Kreatywne łapanie ciem w Burgerveen Tekst: Teddy Hriskova najpowszechniejszym przedstawicielem owadów z tej rodziny w szklarniach. Wspólnie z innymi motylami nocnymi

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z POBYTU NA WYMIANIE STUDENCKIEJ W RAMACH PROGRAMU ERASMUS UNIVERSIDAD DE MURCIA 2013/2014 Maria Malec

SPRAWOZDANIE Z POBYTU NA WYMIANIE STUDENCKIEJ W RAMACH PROGRAMU ERASMUS UNIVERSIDAD DE MURCIA 2013/2014 Maria Malec SPRAWOZDANIE Z POBYTU NA WYMIANIE STUDENCKIEJ W RAMACH PROGRAMU ERASMUS UNIVERSIDAD DE MURCIA 2013/2014 Maria Malec Jestem studentką kierunku Zarządzanie na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej.

Bardziej szczegółowo

Planowanie, przygotowanie, przebieg, działania i wnioski ze szkolnej debaty. Przygotowały: Joanna Staszewska kl. III D Katarzyna Jedyk kl.

Planowanie, przygotowanie, przebieg, działania i wnioski ze szkolnej debaty. Przygotowały: Joanna Staszewska kl. III D Katarzyna Jedyk kl. Planowanie, przygotowanie, przebieg, działania i wnioski ze szkolnej debaty Przygotowały: Joanna Staszewska kl. III D Katarzyna Jedyk kl. III C Po raz kolejny uczennice Gimnazjum nr 3 postanowiły ubiegać

Bardziej szczegółowo

Wesoły i ciepły turniej piłkarski i siatkarski!

Wesoły i ciepły turniej piłkarski i siatkarski! nieuwsbrief@looijetomaten.nl 14/9/2012 Wesoły i ciepły turniej piłkarski i siatkarski! Tekst: Michiel Hoogenboom Oprócz wydarzeń sportowych, był również grill z pyszną polską kiełbasą, którą przyrządzała

Bardziej szczegółowo

Tak prezentują się laurki i duży obrazek z życzeniami. Juz jesteśmy bardzo blisko.

Tak prezentują się laurki i duży obrazek z życzeniami. Juz jesteśmy bardzo blisko. Przygotowujemy laurki dla dzielnych strażaków. Starałyśmy się, by prace były ładne. Tak prezentują się laurki i duży obrazek z życzeniami. Juz jesteśmy bardzo blisko. 182 Jeszcze kilka kroków i będziemy

Bardziej szczegółowo

Moje pierwsze wrażenia z Wielkiej Brytanii

Moje pierwsze wrażenia z Wielkiej Brytanii Moje pierwsze wrażenia z Wielkiej Brytanii Polska Szkoła Sobotnia im. Jana Pawla II w Worcester Opracował: Maciej Liegmann 30/03hj8988765 03/03/2012r. Wspólna decyzja? Anglia i co dalej? Ja i Anglia. Wielka

Bardziej szczegółowo

Fruit Logistica 2013

Fruit Logistica 2013 nieuwsbrief@looijetomaten.nl 15/02/2013 Wymarzony pomidor Tekst: Willemijn Visser Firma Looije jeszcze nigdy nie uczestniczyła w tej imprezie, ale w tym roku się to zmieni! Tym razem postanowiliśmy wziąć

Bardziej szczegółowo

Honingtomaten na targach Horecava

Honingtomaten na targach Horecava nieuwsbrief@looijetomaten.nl 20/01/12 Honingtomaten na targach Horecava Zgodnie z tradycją rozpoczynamy rok od targów w Amsterdamie. Już po raz trzeci prezentowaliśmy nasze Honingtomaten podczas targów

Bardziej szczegółowo

TRYB ROZKAZUJĄCY A2 / B1 (wersja dla studenta)

TRYB ROZKAZUJĄCY A2 / B1 (wersja dla studenta) TRYB ROZKAZUJĄCY A2 / B1 (wersja dla studenta) Materiał prezentuje sposób tworzenia form trybu rozkazującego dla każdej koniugacji (I. m, -sz, II. ę, -isz / -ysz, III. ę, -esz) oraz część do ćwiczeń praktycznych.

Bardziej szczegółowo

Ponad 250 gości podczas Dnia Otwartego w Burgerveen

Ponad 250 gości podczas Dnia Otwartego w Burgerveen nieuwsbrief@looijetomaten.nl 1/3/2011 W sobotę 18 lutego Ponad 250 gości podczas Dnia Otwartego w Burgerveen drzwi zakładu Looije zostały otwarte dla gości. Około 250 odwiedzających przyszło tego dnia

Bardziej szczegółowo

ZWYCZAJE ZAKUPOWE POLAKÓW. Marcin Idzik

ZWYCZAJE ZAKUPOWE POLAKÓW. Marcin Idzik ZWYCZAJE ZAKUPOWE POLAKÓW Marcin Idzik POLSKI KONSUMENT Ekonomiczne determinanty zachowań nabywczych konsumentów Codzienność zakupowa Preferencje i upodobania zakupowe Akcje promocyjne, sklepy wielkopowierzchniowe

Bardziej szczegółowo

Pielgrzymka,18.01. 2013. Kochana Mamo!

Pielgrzymka,18.01. 2013. Kochana Mamo! Pielgrzymka,18.01. 2013 Kochana Mamo! Na początku mego listu chciałbym Ci podziękować za wiedzę, którą mi przekazałaś. Wiedza ta jest niesamowita i wielka. Cudownie ją opanowałem i staram się ją dobrze

Bardziej szczegółowo

POGAWEDKA O POMIDORACH

POGAWEDKA O POMIDORACH 25 LISTOPAD 2016 POGAWEDKA O POMIDORACH ALBERT HEIJN EXPERIENCE Sobota 12 listopada stała w naszym zakładzie w Naaldwijk całkowicie pod znakiem wydarzenia Albert Heijn Experience. Jest to inicjatywa wszystkich

Bardziej szczegółowo

RELACJA Z PRAKTYKI HUDDERSFIELD/ MANCHESTER

RELACJA Z PRAKTYKI HUDDERSFIELD/ MANCHESTER RELACJA Z PRAKTYKI HUDDERSFIELD/ MANCHESTER O STAŻU W ramach programu Leonardo Da Vinci udało nam się zakwalifikować do wyjazdu na praktyki za granicą. Staż odbył się w angielskich miejscowościach Huddersfield

Bardziej szczegółowo

AUDIO A2/B1 IDZIEMY NA ZAKUPY! (wersja dla studenta)

AUDIO A2/B1 IDZIEMY NA ZAKUPY! (wersja dla studenta) AUDIO A2/B1 IDZIEMY NA ZAKUPY! (wersja dla studenta) 1. Przed przeczytaniem proszę pomyśleć nad pytaniami i napisać odpowiedzi: 1. Czy lubisz robić zakupy? Co najczęściej kupujesz? Gdzie? 2. Co myślisz

Bardziej szczegółowo

ZDANIA ZŁOŻONE PODRZĘDNIE PRZYDAWKOWE A2/B1. Odmiana zaimka który. męski żeński nijaki męskoosobowy

ZDANIA ZŁOŻONE PODRZĘDNIE PRZYDAWKOWE A2/B1. Odmiana zaimka który. męski żeński nijaki męskoosobowy ZDANIA ZŁOŻONE PODRZĘDNIE PRZYDAWKOWE A2/B1 Odmiana zaimka który liczba pojedyncza liczba mnoga męski żeński nijaki męskoosobowy niemęskoosobowy Mian. który która które którzy które Dop. którego której

Bardziej szczegółowo

Nowa wersja Enjoy The Taste zaprezentowana w uroczystej atmosferze!

Nowa wersja Enjoy The Taste zaprezentowana w uroczystej atmosferze! nieuwsbrief@looijetomaten.nl 25/5/2012 Nowa wersja Enjoy The Taste zaprezentowana w uroczystej atmosferze! Już od długiego czasu grupa robocza zajmowała się aktualizacją naszych norm i wartości zawartych

Bardziej szczegółowo

Wyjazd na Erasmusa polecam każdemu. Moim zdaniem wynikają z niego same korzyści zaczynając od udowodnienia samemu sobie na ile nas stać, nauczenia

Wyjazd na Erasmusa polecam każdemu. Moim zdaniem wynikają z niego same korzyści zaczynając od udowodnienia samemu sobie na ile nas stać, nauczenia Nazywam się Anna Janaszkiewicz moja przygoda z Erasmusem zaczęła się przez przypadek. Wyjazdem bardziej zainteresowani byli moi przyjaciele niż ja, po długich namowach zdecydowałam się na udział w programie.

Bardziej szczegółowo

Przeżyj pełne emocji mistrzostwa europy dzięki zakładom piłkarskim Looije

Przeżyj pełne emocji mistrzostwa europy dzięki zakładom piłkarskim Looije nieuwsbrief@looijetomaten.nl 26/4/2012 Przeżyj pełne emocji mistrzostwa europy dzięki zakładom piłkarskim Looije Jak zapewne każdy z Was wie, w nadchodzących miesiącach czeka nas cudowne sportowe lato.

Bardziej szczegółowo

Wynajem Looije Tinte od 15 grudnia

Wynajem Looije Tinte od 15 grudnia nieuwsbrief@looijetomaten.nl 14/10/2011 Wynajem Looije Tinte od 15 grudnia Jos Looije Plany rozwoju naszego nowego zakładu w Burgerveen zakładały również sprzedaż zakładu w Tinte. Decyzja ta podyktowana

Bardziej szczegółowo

Kolejny udany, rodzinny przeszczep w Klinice przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu. Mama męża oddała nerkę swojej synowej.

Kolejny udany, rodzinny przeszczep w Klinice przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu. Mama męża oddała nerkę swojej synowej. Kolejny udany, rodzinny przeszczep w Klinice przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu. Mama męża oddała nerkę swojej synowej. 34-letnia Emilia Zielińska w dniu 11 kwietnia 2014 otrzymała nowe życie - nerkę

Bardziej szczegółowo

Nowy projekt Leonardo da Vinci w ZSZ Nr 3. "Perspektywy twojej przyszłej kariery zawodowej"

Nowy projekt Leonardo da Vinci w ZSZ Nr 3. Perspektywy twojej przyszłej kariery zawodowej Nowy projekt Leonardo da Vinci w ZSZ Nr 3 "Perspektywy twojej przyszłej kariery zawodowej" w marcu 2012 r. do Plymouth w Wielkiej Brytanii, na praktyki zagraniczne pojedzie: 9 elektroników i 5 elektryków.

Bardziej szczegółowo

Kto chce niech wierzy

Kto chce niech wierzy Kto chce niech wierzy W pewnym miejscu, gdzie mieszka Bóg pojawił się mały wędrowiec. Przysiadł na skale i zapytał: Zechcesz Panie ze mną porozmawiać? Bóg popatrzył i tak odpowiedział: mam wiele czasu,

Bardziej szczegółowo

Paweł Kowalski ZJEDZ KONKURENCJĘ. Jak maksymalizować zyski i pisać skuteczne teksty sprzedażowe

Paweł Kowalski ZJEDZ KONKURENCJĘ. Jak maksymalizować zyski i pisać skuteczne teksty sprzedażowe Paweł Kowalski ZJEDZ KONKURENCJĘ Jak maksymalizować zyski i pisać skuteczne teksty sprzedażowe Copyright by Paweł Kowalski & e-bookowo Projekt okładki: Paweł Kowalski ISBN 978-83-7859-269-3 Wydawca: Wydawnictwo

Bardziej szczegółowo

Nawożenie. nieuwsbrief@looijetomaten.nl 10/10/2014. Co tydzień w poniedziałek pobierane są próbki zadawanej i

Nawożenie. nieuwsbrief@looijetomaten.nl 10/10/2014. Co tydzień w poniedziałek pobierane są próbki zadawanej i nieuwsbrief@looijetomaten.nl 10/10/2014 Nawożenie Co tydzień w poniedziałek pobierane są próbki zadawanej i odprowadzanej wody. Próbka zadawanej wody jest kontrolowana przede wszystkim pod kątem tego,

Bardziej szczegółowo

SPRAWDZIAN PRÓBNY W SZÓSTEJ KLASIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

SPRAWDZIAN PRÓBNY W SZÓSTEJ KLASIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ UZUPEŁNIA ZESPÓŁ NADZORUJĄCY KOD UCZNIA DATA URODZENIA UCZNIA miejsce na naklejkę z kodem dzień miesiąc rok SPRAWDZIAN PRÓBNY W SZÓSTEJ KLASIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ Warzywa, owoce Czas pracy: 60 minut (można

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z wyjazdu HORSENS DANIA

Sprawozdanie z wyjazdu HORSENS DANIA Sprawozdanie z wyjazdu HORSENS DANIA W Horsens spędziłem jeden semestr, wyjechałem tam z moimi kolegami z uczelni można powiedzieć że przez to było nam łatwiej z wieloma sprawami. Pierwsza rzeczą jaką

Bardziej szczegółowo

Dołącz do sieci polskich sklepów. Zostań właścicielem polskiego sklepu w Irlandii! Oferta współpracy Franchising

Dołącz do sieci polskich sklepów. Zostań właścicielem polskiego sklepu w Irlandii! Oferta współpracy Franchising Dołącz do sieci polskich sklepów Zostań właścicielem polskiego sklepu w Irlandii! Oferta współpracy Franchising KRÓTKO O NASZEJ SIECI SKLEPÓW Sklepy Sami Swoi to sieć polskich sklepów w Irlandii. Nasz

Bardziej szczegółowo

grudzień2013/styczeń2014 numer 9

grudzień2013/styczeń2014 numer 9 Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii Wydział Zamiejscowy w Szczecinie grudzień2013/styczeń2014 numer 9 Goniometr czyli co, gdzie, kiedy w Wydziale Zamiejscowym w Szczecinie WSEiT Grudzień i styczeń obfitował

Bardziej szczegółowo

Happy birthday! Oprócz zgłoszeń było również wiele miłych reakcji. Kto wysłał mi te kartki? No i kto ma pierwsze urodziny?

Happy birthday! Oprócz zgłoszeń było również wiele miłych reakcji. Kto wysłał mi te kartki? No i kto ma pierwsze urodziny? 5/12/2014 Happy birthday! Kto wysłał mi te kartki? No i kto ma pierwsze urodziny? Te 2 pytania z pewnością chodziły przez pewien po głowie niektórym właścicielom sklepów warzywnych. Oprócz zgłoszeń było

Bardziej szczegółowo

W ramach projektu Kulinarna Francja - początkiem drogi zawodowej

W ramach projektu Kulinarna Francja - początkiem drogi zawodowej W ramach projektu Kulinarna Francja - początkiem drogi zawodowej Chcielibyśmy podzielić się z wami naszymi przeżyciami, zmartwieniami, oraz pokazać jak wyglądała nasza fantastyczna przygoda w obcym ale

Bardziej szczegółowo

Izabella Mastalerz siostra, III kl. S.P. Nr. 156 BAJKA O WARTOŚCIACH. Dawno, dawno temu, w dalekim kraju istniały następujące osady,

Izabella Mastalerz siostra, III kl. S.P. Nr. 156 BAJKA O WARTOŚCIACH. Dawno, dawno temu, w dalekim kraju istniały następujące osady, Laura Mastalerz, gr. IV Izabella Mastalerz siostra, III kl. S.P. Nr. 156 BAJKA O WARTOŚCIACH Dawno, dawno temu, w dalekim kraju istniały następujące osady, w których mieszkały wraz ze swoimi rodzinami:

Bardziej szczegółowo

Przewodnik dla wyjeżdzających na studia do Lizbony w ramach programu Erasmus+

Przewodnik dla wyjeżdzających na studia do Lizbony w ramach programu Erasmus+ Przewodnik dla wyjeżdzających na studia do Lizbony w ramach programu Erasmus+ Adam Adrianowski Wymiana w roku akademickim 2013/2014 (semestr letni) Civil Engineering Uczelnia Instituto Politécnico de Lisboa

Bardziej szczegółowo

zdecydowanie tak do większości zajęć do wszystkich zajęć zdecydowanie tak do większości do wszystkich do wszystkich do większości zdecydowanie tak

zdecydowanie tak do większości zajęć do wszystkich zajęć zdecydowanie tak do większości do wszystkich do wszystkich do większości zdecydowanie tak Kwestioriusz ankiety dla uczniów "Moja szkoła" Dzień bry, Odpowiedz, proszę, pytania temat Twojej szkoły. Odpowiedzi udzielone przez Ciebie i Twoje koleżanki i kolegów pomogą rosłym zobaczyć szkołę Waszymi

Bardziej szczegółowo

Avalantino z szklarni nr. 1

Avalantino z szklarni nr. 1 9/10/2015 Avalantino z szklarni nr. 1 Tekst Basia Kolodziejczyk Jak już większość z Was wie, w naszej szklarni w Naaldwijk wszyscy stanęliśmy przed nowym wyzwaniem. W tygodniu 36 cała szklarnia nr 1 została

Bardziej szczegółowo

Zaplanuj Twój najlepszy rok w życiu!

Zaplanuj Twój najlepszy rok w życiu! Sukces na Twoich warunkach Zaplanuj Twój najlepszy rok w życiu! "Naszą najgłębszą obawą nie jest to, że jesteśmy zbyt słabi, ale to, że jesteśmy zbyt potężni. To nasz blask nas przeraża, nie ciemność.

Bardziej szczegółowo

DODAJ KOLORÓW DO SWOJEJ DIETY

DODAJ KOLORÓW DO SWOJEJ DIETY DODAJ KOLORÓW DO SWOJEJ DIETY DODAJ KOLORÓW DO SWOJEJ DIETY WPROWADZENIE DO PREZENTACJI Carl Rehnborg i Nutrilite historia Wyzwania związane ze zdrowym sposobem odżywiania się Pokoloruj swoją dietę Zdrowy

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja zdjęciowa z projektu gimnazjalnego skierowanego do rodziców i młodzieży.

Dokumentacja zdjęciowa z projektu gimnazjalnego skierowanego do rodziców i młodzieży. Dokumentacja zdjęciowa z projektu gimnazjalnego skierowanego do rodziców i młodzieży. Czy wiesz, co jesz? Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5, Gimnazjum nr 14 W Bytomiu JUŻ WKRÓTCE! Opiekun projektu:

Bardziej szczegółowo

POLITYKA SŁUCHANIE I PISANIE (A2) Oto opinie kilku osób na temat polityki i obecnej sytuacji politycznej:

POLITYKA SŁUCHANIE I PISANIE (A2) Oto opinie kilku osób na temat polityki i obecnej sytuacji politycznej: POLITYKA SŁUCHANIE I PISANIE (A2) Oto opinie kilku osób na temat polityki i obecnej sytuacji politycznej: Ania (23 l.) Gdybym tylko mogła, nie słuchałabym wiadomości o polityce. Nie interesuje mnie to

Bardziej szczegółowo

Głos Jutrzenki. Już w tym numerze: *Wywiad z Panią Ewą Żylińskąpracownikiem

Głos Jutrzenki. Już w tym numerze: *Wywiad z Panią Ewą Żylińskąpracownikiem Głos Jutrzenki 1 grudnia 2011 Już w tym numerze: *Wywiad z Panią Ewą Żylińskąpracownikiem socjalnym. *Andrzejki w Jutrzence *Chrzciny Amandy, Miłosza i Anastazji. I inne artykuły Andrzejki 2011! Dnia 25.11.2011

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z przebiegu zagranicznych staży zawodowych uczniów Technikum nr 6 w Słupsku, realizowanych w Hiszpanii w dniach od 30.06-25.07.

Sprawozdanie z przebiegu zagranicznych staży zawodowych uczniów Technikum nr 6 w Słupsku, realizowanych w Hiszpanii w dniach od 30.06-25.07. Sprawozdanie z przebiegu zagranicznych staży zawodowych uczniów Technikum nr 6 w Słupsku, realizowanych w Hiszpanii w dniach od 30.06-25.07.2014 W dniach od 30 czerwca do 25 lipca 2014 r. grupa uczniów

Bardziej szczegółowo

Zawsze pamiętaj, aby być mądrym uczestnikiem ruchu drogowego!

Zawsze pamiętaj, aby być mądrym uczestnikiem ruchu drogowego! Zawsze pamiętaj, aby być mądrym uczestnikiem ruchu drogowego! Wakacje tuż, tuż i będziesz na pewno więcej przebywać na świeżym powietrzu! To bardzo dobrze, ale Nie możesz zapominać o zasadach bezpieczeństwa!

Bardziej szczegółowo

Zapewne wasz trzylatek właśnie rozpocznie lub rozpoczął edukację przedszkolną, która wiąże się z pewnymi trudnościami dodatkowymi emocjami.

Zapewne wasz trzylatek właśnie rozpocznie lub rozpoczął edukację przedszkolną, która wiąże się z pewnymi trudnościami dodatkowymi emocjami. Współczesne przedszkola są otwarte na potrzeby rodziców i dzieci, dlatego też podejmują wiele inicjatyw i działań własnych, których celem jest podnoszenie jakości pracy placówki, a co za tym idzie podniesienie

Bardziej szczegółowo

Z WIZYTĄ AUDIO / VIDEO (A2 / B1) (wersja dla studenta) 1. PARAPETÓWKA Martin: Cześć Kasia! Dawno cię nie widziałem. Co u ciebie nowego? Kasia: Witaj!

Z WIZYTĄ AUDIO / VIDEO (A2 / B1) (wersja dla studenta) 1. PARAPETÓWKA Martin: Cześć Kasia! Dawno cię nie widziałem. Co u ciebie nowego? Kasia: Witaj! Z WIZYTĄ AUDIO / VIDEO (A2 / B1) (wersja dla studenta) 1. PARAPETÓWKA Martin: Cześć Kasia! Dawno cię nie widziałem. Co u ciebie nowego? Kasia: Witaj! Miło cię znów spotkać! U mnie mnóstwo zmian: mam nową

Bardziej szczegółowo

NAUKA JAK UCZYĆ SIĘ SKUTECZNIE (A2 / B1)

NAUKA JAK UCZYĆ SIĘ SKUTECZNIE (A2 / B1) NAUKA JAK UCZYĆ SIĘ SKUTECZNIE (A2 / B1) CZYTANIE A. Mówi się, że człowiek uczy się całe życie. I jest to bez wątpienia prawda. Bo przecież wiedzę zdobywamy nie tylko w szkole, ale również w pracy, albo

Bardziej szczegółowo

AUDIO / VIDEO (A 2 / B1 ) (wersja dla studenta) ROZMOWY PANI DOMU ROBERT KUDELSKI ( Pani domu, nr )

AUDIO / VIDEO (A 2 / B1 ) (wersja dla studenta) ROZMOWY PANI DOMU ROBERT KUDELSKI ( Pani domu, nr ) AUDIO / VIDEO (A 2 / B1 ) (wersja dla studenta) ROZMOWY PANI DOMU ROBERT KUDELSKI ( Pani domu, nr 4-5 2009) Ten popularny aktor nie lubi udzielać wywiadów. Dla nas jednak zrobił wyjątek. Beata Rayzacher:

Bardziej szczegółowo

CZAS PRZYSZŁY (ASPEKT NIEDOKONANY I DOKONANY)

CZAS PRZYSZŁY (ASPEKT NIEDOKONANY I DOKONANY) CZAS PRZYSZŁY (ASPEKT NIEDOKONANY I DOKONANY) ASPEKT NIEDOKONANY I. KIEDY UŻYWAMY? 1. Kiedy planujemy coś robić dłuższy czas, kiedy to będzie proces (np. cały wieczór, całą noc, dwie godziny, przez trzy

Bardziej szczegółowo

ROK SZKOLNY 2014/2015

ROK SZKOLNY 2014/2015 ROK SZKOLNY 2014/2015 Październik - Opowieści z leśnej polany - przedstawienie muzyczne - Fabryka krówek - do Milanówka grupa IV i V - uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka grupa I - wycieczka na pocztę

Bardziej szczegółowo

Jak bezrobotny może wyjechać na Wolontariat Europejski? Prześledźmy to na przykładzie:

Jak bezrobotny może wyjechać na Wolontariat Europejski? Prześledźmy to na przykładzie: Prześledźmy to na przykładzie: Basia ma 26 lat, skończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie w Szczecinie. Niestety, po zakończeniu studiów nie udało się jej znaleźć pracy. Zdecydowała się wrócić do

Bardziej szczegółowo

Wiarygodność e-sprzedaży sklepów wielkopowierzchniowych i delikatesów w oczach użytkowników

Wiarygodność e-sprzedaży sklepów wielkopowierzchniowych i delikatesów w oczach użytkowników Katalizator Innowacji - usługi doradcze dla biznesu realizowane w modelu audytu benchmarkowego. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dotacje na

Bardziej szczegółowo

AKADEMIA KOMPETENCJI KLUCZOWYCH PROGRAM ROZWOJU UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POLSKI WSCHODNIEJ PROJEKT REALIZOWANY PRZEZ:

AKADEMIA KOMPETENCJI KLUCZOWYCH PROGRAM ROZWOJU UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POLSKI WSCHODNIEJ PROJEKT REALIZOWANY PRZEZ: AKADEMIA KOMPETENCJI KLUCZOWYCH PROGRAM ROZWOJU UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POLSKI WSCHODNIEJ PROJEKT REALIZOWANY PRZEZ: Bezpłatne zajęcia dodatkowe w Twojej szkole dowiedz się więcej!!!! Projekt

Bardziej szczegółowo

BIULETYN W NUMERZE: Nowa promocja w TME. Robot z obudów Kradex. Promocje z marką Kradex. Nowości w ofercie WYDANIE 1 STR.3

BIULETYN W NUMERZE: Nowa promocja w TME. Robot z obudów Kradex. Promocje z marką Kradex. Nowości w ofercie WYDANIE 1 STR.3 BIULETYN WYDANIE 1 W NUMERZE: Nowa promocja w TME Robot z obudów Kradex Promocje z marką Kradex Nowości w ofercie STR.3 2 BIULETYN WYDANIE 1 Z wielką przyjemnością prezentujemy Państwu pierwsze wydanie

Bardziej szczegółowo

MÓJ PLAN DZIAŁANIA DROGA DO BLASKU

MÓJ PLAN DZIAŁANIA DROGA DO BLASKU MÓJ PLAN DZIAŁANIA DROGA DO BLASKU Mój plan działania Droga do blasku Szanowni członkowie LifeWave! Wprowadzamy właśnie na rynek produkty stanowiące przełom w pielęgnacji skóry to ekscytujący moment na

Bardziej szczegółowo

Dzieci 6-letnie. Stwarzanie sytuacji edukacyjnych do poznawania przez dzieci swoich praw

Dzieci 6-letnie. Stwarzanie sytuacji edukacyjnych do poznawania przez dzieci swoich praw Dzieci 6-letnie Temat: RADOŚĆ I SMUTEK PRAWEM DZIECKA Cele ogólne: Stwarzanie sytuacji edukacyjnych do poznawania przez dzieci swoich praw Cele szczegółowe: DZIECKO: poznaje prawo do radości i smutku potrafi

Bardziej szczegółowo

Kochamy gotować czy kochamy kupować. Monika Hasslinger-Pawlak, Michał Maksymiec, Anna Przeczka GfK Polonia

Kochamy gotować czy kochamy kupować. Monika Hasslinger-Pawlak, Michał Maksymiec, Anna Przeczka GfK Polonia Kochamy gotować czy kochamy kupować Monika Hasslinger-Pawlak, Michał Maksymiec, Anna Przeczka GfK Polonia Wiele sprzecznych informacji Co drugi Polak deklaruje, że lubi gotować 1/3 Polaków nie lubi gotować

Bardziej szczegółowo

Looije Tomaten: 17. miejsce w rankingu Hillenraad100 6/11/2015. 30 października ogłoszono wyniki corocznego rankingu

Looije Tomaten: 17. miejsce w rankingu Hillenraad100 6/11/2015. 30 października ogłoszono wyniki corocznego rankingu 6/11/2015 Looije Tomaten: 17. miejsce w rankingu Hillenraad100 30 października ogłoszono wyniki corocznego rankingu Hillenraad100. W tym roku firma Looije Tomaten uplasowała się na 17. pozycji! (w ubiegłym

Bardziej szczegółowo

Marta Krawczyk mkrawczyk@infusion.com JAK DOSTAĆ WYMARZONĄ PRACĘ I NIE ZWARIOWAĆ?

Marta Krawczyk mkrawczyk@infusion.com JAK DOSTAĆ WYMARZONĄ PRACĘ I NIE ZWARIOWAĆ? Marta Krawczyk mkrawczyk@infusion.com JAK DOSTAĆ WYMARZONĄ PRACĘ I NIE ZWARIOWAĆ? Projekt praca jak zacząć? 3 zasadnicze pytania: Co chcę robić? Czy mogę się z tego utrzymać? Co potrafię robić? Konkretny

Bardziej szczegółowo

Nowo budowane centrum pakowania

Nowo budowane centrum pakowania nieuwsbrief@looijetomaten.nl 15/3/2013 Nowo budowane centrum pakowania Tekst: Mervyn Noordam en Michiel Hoogenboom Opracowanie planu Od sierpnia trwały prace logistycznej grupy roboczej, która najpierw

Bardziej szczegółowo

Ogólnopolski Program Edukacyjny. Trzyma j Formę. Przedszkole im. Św. Jana de La Salle. w Gdańsku 2015/16

Ogólnopolski Program Edukacyjny. Trzyma j Formę. Przedszkole im. Św. Jana de La Salle. w Gdańsku 2015/16 Ogólnopolski Program Edukacyjny Trzyma j Formę Przedszkole im. Św. Jana de La Salle w Gdańsku 2015/16 Czym jest program i jakie są jego cele? To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym, dwukierunkowym

Bardziej szczegółowo

OKOLICZNOŚCIOWE WYDANIE GAZETKI SZKOLNEJ KLASY III PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ARMII KRAJOWEJ

OKOLICZNOŚCIOWE WYDANIE GAZETKI SZKOLNEJ KLASY III PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ARMII KRAJOWEJ OKOLICZNOŚCIOWE WYDANIE GAZETKI SZKOLNEJ KLASY III PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ARMII KRAJOWEJ 1 Drogi Czytelniku! Życzymy Ci przyjemnej lektury Szkolnego Newsa. Zachęcamy do refleksji nad pytaniem

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po wyjeździe do Holandii, CAH Dronten University of Applied Sciences

Przewodnik po wyjeździe do Holandii, CAH Dronten University of Applied Sciences Katarzyna Klimczak Przewodnik po wyjeździe do Holandii, CAH Dronten University of Applied Sciences Nazywam się Katarzyna Klimczak i jestem studentką pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku Technologia

Bardziej szczegółowo

Firmowe życzenia świąteczne

Firmowe życzenia świąteczne Wszystkim Klientom, Partnerom oraz Sympatykom naszej firmy składamy życzenia Spokojnych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Pomyślności i Sukcesów w Nowym Roku. Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych

Bardziej szczegółowo

IV TARGI BĘDĘ MAMĄ W SKLEPIE

IV TARGI BĘDĘ MAMĄ W SKLEPIE IV TARGI BĘDĘ MAMĄ W SKLEPIE (Łódź, ul. Piłsudskiego 135H, tel. 42 252-39-39) Drodzy klienci! Zapraszamy na czwarte targi pod hasłem Będę mamą dedykowane rodzinom oczekującym dziecka oraz tym, którzy swoje

Bardziej szczegółowo

ZACZYTAJ TO CO LUBISZ MOJE 5 SERWISÓW

ZACZYTAJ TO CO LUBISZ MOJE 5 SERWISÓW ZACZYTAJ TO CO LUBISZ MOJE 5 SERWISÓW lubimyczytac.pl Moim serwisem numer jeden, który wybrałam do konkursu jest portal lubimyczytac.pl. Jestem użytkownikiem tej strony od ponad 3 lat. Każdy kto lubi czytać

Bardziej szczegółowo

Rola Inkubatora Kuchennego w systemie Produkt Lokalny z Małopolski

Rola Inkubatora Kuchennego w systemie Produkt Lokalny z Małopolski Konferencja: Inkubator kuchenny i lokalne formy sprzedaży produktów lokalnych szansą na rozwój przedsiębiorczości wiejskiej Stryszów 17 września 2015 Rola Inkubatora Kuchennego w systemie Produkt Lokalny

Bardziej szczegółowo

W MOJEJ RODZINIE WYWIAD Z OPĄ!!!

W MOJEJ RODZINIE WYWIAD Z OPĄ!!! W MOJEJ RODZINIE WYWIAD Z OPĄ!!! W dniu 30-04-2010 roku przeprowadziłem wywiad z moim opą -tak nazywam swojego holenderskiego dziadka, na bardzo polski temat-solidarność. Ten dzień jest może najlepszy

Bardziej szczegółowo

SZLACHETNA PACZKA DORĘCZONA!

SZLACHETNA PACZKA DORĘCZONA! SZLACHETNA PACZKA DORĘCZONA! Po dwutygodniowej zbiórce w naszej szkole doręczyliśmy już po raz drugi Szlachetną Paczkę ( w ilości 11 wypełnionych po brzegi pudeł) do jednej z potrzebujących rodzin w Mysłowicach

Bardziej szczegółowo

Przedstawienie. Kochany Tato, za tydzień Dzień Ojca. W szkole wystawiamy przedstawienie. Pani dała mi główną rolę. Będą występowa-

Przedstawienie. Kochany Tato, za tydzień Dzień Ojca. W szkole wystawiamy przedstawienie. Pani dała mi główną rolę. Będą występowa- Przedstawienie Agata od kilku dni była rozdrażniona. Nie mogła jeść ani spać, a na pytania mamy, co się stało, odpowiadała upartym milczeniem. Nie chcesz powiedzieć? mama spojrzała na nią z troską. Agata

Bardziej szczegółowo

AIESEC. Rekrutacja Wewnętrzna TMP Q1 2014. Łódź. Booklet

AIESEC. Rekrutacja Wewnętrzna TMP Q1 2014. Łódź. Booklet AIESEC Łódź Rekrutacja Wewnętrzna TMP Q1 2014 Booklet Hej, AIESEC! Tym bookletem i jeszcze kilkoma długimi mailami mam przyjemność ogłosić początek rekrutacji wewnętrznej TMP (czyli na pozycje OC) w naszym

Bardziej szczegółowo

Scenariusz widowiska scenicznego Zdrowo żyj Dzieci 5 6 letnie

Scenariusz widowiska scenicznego Zdrowo żyj Dzieci 5 6 letnie Scenariusz widowiska scenicznego Zdrowo żyj Dzieci 5 6 letnie Teksty narratora i słowa piosenek Ewy Knap Choreografia Małgorzata Piotrowicz W widowisku wykorzystano muzykę zespołu ABBA Samorządowe Przedszkole

Bardziej szczegółowo

Army Party i Naaldwijk

Army Party i Naaldwijk nieuwsbrief@looijetomaten.nl 17 Wrzesien 2010 Army Party i Naaldwijk Ron van der Lugt W sobotni ranek 4 września około godziny 11 nic jeszcze nie wskazywało, że przy ulicy Hoge Noordweg w Naaldwijk będzie

Bardziej szczegółowo

NUMER WIOSENNO - WAKACYJNY MAJ CZERWIEC 2016 GAZETKA SZKOLNA -- SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. KSIĄŻĄT PSZCZYŃSKICH W PSZCZYNIE W TYM NUMERZE:

NUMER WIOSENNO - WAKACYJNY MAJ CZERWIEC 2016 GAZETKA SZKOLNA -- SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. KSIĄŻĄT PSZCZYŃSKICH W PSZCZYNIE W TYM NUMERZE: GAZETKA SZKOLNA -- SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. KSIĄŻĄT PSZCZYŃSKICH W PSZCZYNIE NUMER WIOSENNO - WAKACYJNY MAJ CZERWIEC 2016 W TYM NUMERZE: - RELACJA Z PRZEDSTAWIENIA W CENTRUM KULTURY - PRZYRODNICZA CIEKAWOSTKA

Bardziej szczegółowo

Kluczowe umiejętności marketingowe. Strategie, techniki i narzędzia sukcesu rynkowego.

Kluczowe umiejętności marketingowe. Strategie, techniki i narzędzia sukcesu rynkowego. Kluczowe umiejętności marketingowe. Strategie, techniki i narzędzia sukcesu rynkowego. Autor: Peter Cheverton Przekuj strategię w rzeczywistość Poznaj nowe sposoby osiągania sukcesu rynkowego Zdobądź wiedzę

Bardziej szczegółowo

SCENARIUSZ LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE IV

SCENARIUSZ LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE IV SCENARIUSZ LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE IV Opracowała: Hanna Nowakowska Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żydowie TEMAT : ŻEGNAMY FIGURY PŁASKIE Cel ogólny: Utrwalenie wiadomości o figurach płaskich

Bardziej szczegółowo

2-4 grudnia 2011 nasza pierwsza akcja- Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Fundację Bank Żywności SOS w Warszawie odbyła się w 30

2-4 grudnia 2011 nasza pierwsza akcja- Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Fundację Bank Żywności SOS w Warszawie odbyła się w 30 2-4 grudnia 2011 nasza pierwsza akcja- Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Fundację Bank Żywności SOS w Warszawie odbyła się w 30 warszawskich sklepach oraz kilkunastu miastach na Mazowszu.

Bardziej szczegółowo

Siekierczyn, 12.11.2012r. Kochana Babciu!

Siekierczyn, 12.11.2012r. Kochana Babciu! Siekierczyn, 12.11.2012r. Kochana Babciu! Na wstępie mojego listu serdecznie Cię pozdrawiam. Chcę Ci opowiedzieć, jak dbam o siebie. Zdrowo się odżywiam. Piję soki owocowe. Chodzę z mamą na spacery. Dużo

Bardziej szczegółowo