To już koniec! Tomaten, mogłem zobaczyć wiele aspektów działalności. Tekst: Niels Honders. przedsiębiorstwa. Przede wszystkim podczas moich badań

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "To już koniec! Tomaten, mogłem zobaczyć wiele aspektów działalności. Tekst: Niels Honders. przedsiębiorstwa. Przede wszystkim podczas moich badań"

Transkrypt

1 9/5/2014 To już koniec! Tekst: Niels Honders Tomaten, mogłem zobaczyć wiele aspektów działalności przedsiębiorstwa. Przede wszystkim podczas moich badań Ostatnim dniem mojego stażu był piątek, 2 maja. Udanym okresem spędzonym w Looije Tomaten ukończyłem kolejną część studiów na kierunku przedsiębiorczość i agrobiznes. Looije Tomaten to firma rodzinna z regionu Westland i wyraźnie to widać. Westlanderzy to ludzie, którzy komunikują się ze sobą w bardzo bezpośredni sposób. Szybko zauważyłem, że praktycznie nie muszę się wysilać, aby wpisać się w kulturę firmy Looije Tomaten. Ponadto w Looije pracuje niesamowicie dotyczących rozpoznawalności marki doświadczyłem wielu nowych rzeczy. W ramach tego projektu pytałem konsumentów w Holandii, czy znają nazwy Looije Tomaten, Honingtomaten i Droomtomaten. Myślę, że ciekawiej będzie, jeśli podzielę się z Wami liczbami. Ogólnie: 850 tys. osób w Holandii zna markę Honingtomaten 340 tys. osób w Holandii zna markę Droomtomaten 340 tys. osób w Holandii zna firmę Looije Tomaten miła grupa ludzi, którzy zawsze są gotowi pomóc. Nasza firma dotarła więc do dużej liczby osób, które mogą W ciągu 12 tygodni, które spędziłem na stażu w Looije cieszyć się zdrowiem, jedząc nasze pyszne pomidorki.

2 Oprócz projektu związanego ze stażem brałem również udział w kilku innych projektach, m.in. w akcji promocyjnej Droomtomaten oraz wprowadzenie marki Looije Subliem do sieci Albert Heijn. Projekty te były bardzo ciekawe i w miarę możliwości dzieliłem się podczas nich swoją wizją i opiniami. Wprowadzeniu do sprzedaży Looije Subliem towarzyszyła akcja rozdawania produktów w głównej siedzibie Ahold w Zaandam. Podczas tej akcji wszystkim pracownikom Ahold rozdaliśmy 900 sztuk Looije Subliem. Akcję tę przeprowadziliśmy też w innym oddziale w Pijnacker, gdzie rozdano jeszcze 400 sztuk. Akcja ta była dla mnie bardzo pomidorka albo kupić całe opakowanie. W Looije Tomaten spędziłem bardzo przyjemny czas i chcę podziękować Wam wszystkim za wszystkie mądre rzeczy, których mogłem się tutaj nauczyć. Oczywiście jak też mogłem Was czegoś nauczyć ;-) Oto kilka rzeczy, których będzie mi brakować: piątkowych popołudni przy whisky z colą, jedzenia przez cały dzień pysznych pomidorków, rozmów o golfie, porannego słuchania Martina Morninga i Pani Łyżeczki, a także wszystkich innych wesołych rzeczy. Czego nie będzie mi brakować: chichotu mojej bardzo drogiej koleżanki Willemijn Visser (żart Willem). interesująca i pouczająca. Teraz wyjeżdżam do Australii, gdzie będę przez osiem tygodni Brałem również udział w jeszcze jednym wydarzeniu dla konsumentów, a mianowicie w Ladies Night w firmie Ter Laak Orchideeën. Celem tej imprezy była degustacja pomidorków Honingtomaten. Przy takich okazjach na stażu w zakładzie uprawy pomidorów o powierzchni 27 ha. Po tych ośmiu tygodniach jeszcze przez trzy tygodnie będę cieszył się pobytem w tym pięknym kraju. A w przyszłym roku W KOŃ-CU skończę studia! ma się bezpośredni kontakt z klientami, dzięki czemu w rzeczywistości równocześnie tworzy się popyt. Wiele osób mówiło, że chce nasze pomidorki. Możliwość zakupu była Dziękuję za wszystko i być może do zobaczenia! PS Dalej cieszcie się zdrowiem ;-) już podczas samej imprezy, ale wiele osób stwierdziło, że z pewnością będą je kupować w specjalistycznych sklepach warzywnych. Było to bardzo przyjemne i pouczające doświadczenie, a najlepsze było w tym to, że widziałem zadowolenie w oczach osób, które degustowały pomidorki. Niektórzy podchodzili nawet jeszcze raz, żeby zjeść kolejnego Część III Tekst: Michiel Hoogenboom Jakiś czas temu obiecałem, że podzielę się z Wami wynikami audytu QS. Mam dobre wiadomości, bo znów uzyskaliśmy QS! Kiedy to piszę, mamy już wszystkie nowe certyfikaty ISO, BRC i QS, a także trwają przygotowania do audytu LEAF, który odbędzie się 16 maja.

3 Utrudnienia w ruchu w Naaldwijk! Potrwa to przez cały weekend od 9 maja od godz do 12 maja do godz rano. 12 maja po godz rano wszystko wróci więc do normy. Objazd: Ruch lokalny od strony Galgeweg w kierunku De Lier kierowany będzie przez Galgeweg, rondo Galgeweg, Piet Struijkweg i Vlietpolderplein. Lokalny ruch od strony Oranjesluisweg w kierunku Westerlee / Delft kierowany będzie na Maasdijk (N220). Uwaga! W nadchodzący weekend droga Burgemeester Elsenweg (N213) będzie częściowo zamknięta. Chodzi o odcinek między Galgeweg a Oranjesluisweg (patrz mapka). 9 maja od godz zniknie połączenie Galgeweg i Oranjesluisweg z drogą N213/skrzyżowaniem Westerlee. Ruch od strony N223 w kierunku s Gravenzande / Hoek van Holland kierowany będzie przez Vlietpolderplein, Piet Struijkweg, rondo Galgeweg, Naaldwijkseweg i Woutersweg. Pojazdy rolnicze jadące od strony N223 kierowane będą przez Hoogweg, Burgerweg i Coldenhovelaan. Od 5 maja 2014 roku będzie to również ostateczna trasa dla pojazdów rolniczych. Przyklejamy naklejki! W tym miesiącu zorganizowaliśmy nową akcję z Droomtomaten naklejki z punktami na Droomtomaten! W pakowni na każde grono Droomtomaten przyklejana jest naklejka z punktami. Naklejki te można później nalepiać na specjalnej karcie promocyjnej Droomtomaten. Kiedy zbierze się 10 naklejek, karta jest pełna! Taką kartę można odesłać do nas i otrzymać fartuch kuchenny Droomtomaten oraz wyjątkową drewnianą łyżkę.akcja trwa już około 4/5 tygodni i do tej pory dostaliśmy już ponad 50 pełnych kart z naklejkami! The happy couple 30 kwietnia nasz kolega Ron van der Lugt poślubił (swoją) Maliekę. Życzymy im wszystkiego najlepszego!

4 4 maja Tekst: Jos Looije którzy oddali za to swoje życie. W ubiegłą niedzielę był 4 maja. To dzień, w którym w Holandii upamiętniamy poległych podczas II wojny światowej. Również dla mojej żony An 4 maja jest zawsze szczególnym dniem. Rankiem 10 maja 1940 roku jej dziadek był jedną z pierwszych ofiar II wojny światowej w Holandii. 2 minuty ciszy wieczorem 4 maja jest więc dla niej świętym czasem, dlatego wszystko inne odkłada ona wtedy na bok. W naszej firmie pracuje wielu pracowników z Polski. Holandia wiele zawdzięcza również Polakom. Podczas wyzwalania Holandii polscy żołnierze ginęli za nasz kraj. Powinniśmy być W niedzielę rano moja żona zdała sobie sprawę, że wieczorem za to wdzięczni Polakom każdego dnia. będzie pracować u nas duża grupa ludzi. Pomyślała, że pewnie nie zrobią 2-minutowej ciszy. W niedzielę wieczorem pojechałem więc do Naaldwijk. Porozmawiałem z Radkiem i postanowiliśmy również zrobić 2 minuty ciszy dla poległych podczas II wojny światowej. Po krótkim przemówieniu wszyscy pracownicy nocnej zmiany zebrali się o godzinie i na 2 minuty zapanowała absolutna cisza. Każdy pozostał z własnymi myślami i własnymi historiami. Wielu ludzi oddało swoje życie za wolność i praworządność w tamtych czasach. Żyjemy w państwie prawa, w którym jesteśmy wolni, aby mówić to, co chcemy, i w którym ludzie są równo Nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że ludzie oddali swoje życie za wolność, pokój i równouprawnienie. Warto walczyć za to również każdego dnia. traktowani. Właśnie dlatego nie chcemy zapominać ludzi,

5 Niespodzianki to nasza specjalność! Tekst: Rinze Noordam W ostatnich tygodniach znów przeprowadziliśmy kilka ciekawych akcji z udziałem naszych Honingtomaten. Zaskoczyliśmy na przykład właścicieli sklepów warzywnych z Amstelveen, a także Alphen aan den Rijn poznało nasze pomidory. Po raz pierwszy w Holandii w tym roku nie było Dnia Królowej, ale Dzień Króla. Pewnie widzieliście już nasze pomarańczowe opakowania, bo na cały tydzień nasze Honingtomaten zamieniły się w Koningtomaten! Zgodnie z tradycją para królewska udała się z okazji święta do jednego z holenderskich miast. W tym roku było to Amstelveen, leżące tuż pod Amsterdamem. Również w Amstelveen znajduje się kilka sklepów warzywnych, które sprzedają nasze Honingtomaten, dlatego kilka dni przez Dniem Króla postanowiliśmy zaskoczyć ich naszymi Koningtomaten! Z samochodem pełnym pomidorów pojechałem do Amstelveen, gdzie odwiedziłem sklepy Kingsalmarkt, Groentespeciaalzaak Peter Sol oraz Van den Bos Fruitspecialisten. Te trzy sklepy warzywne mają już od jakiegoś czasu Honingtomaten w swoim asortymencie i dlatego zostały przez nas wyróżnione. Właściciele tych sklepów o niczym nie wiedzieli i otrzymali 20 pudeł naszych opakowań 6x200! Nie było to jednak dla nich zbyt dużo i wszyscy znaleźli miejsce dla dodatkowych Honingtomaten w swoich sklepach. W ten sposób sklepy były pięknie przystrojone na pomarańczowo. Po Dniu Króla nie spuściliśmy z tonu, bo w programie mieliśmy jeszcze Alphen aan den Rijn (w okolicach Lejdy). Specjaliści z Het Fruitpaleis zdobyli nagrodę dla najlepszego sklepu warzywnego w branży i chcieliśmy im pogratulować. Naszym prezentem z okazji wygranej było zorganizowanie degustacji Honingtomaten dla ich klientów. W piątek 2 maja mieszkańcy Alpen aan den Rijn mogli przyjść i spróbować Honingtomaten w sklepie Het Fruitpaleis, ale szaleństwo rozpoczęło się dopiero w sobotę na targu! Był to ciepły dzień i dodatkowo dzień wolny, więc na targ przyszło bardzo dużo ludzi. W tym dniu rozdaliśmy ponad 800 zdrowych cukierków (naszych jednoczęściowych opakowań dla Honingtomaten), a potem rozeszło się jeszcze 8 kilogramów Honingtomaten z opakowań degustacyjnych! Ludzie oszaleli na punkcie naszych pomidorów i wielu z nich mówiło, że będzie je kupować w Het Fruitpaleis. Coraz więcej ludzi poznaje nasze produkty i bardzo fajne jest to, że wszędzie w Holandii słyszymy, jak smaczne są nasze pomidorki! Cały czas będziemy wymyślać ciekawe akcje i szukać ludzi, którzy nie znają jeszcze naszych produktów, bo przed nami targi Libelle Zomerweek i Taste of Amsterdam!

6 CZY WIESZ, ŻE..w tygodniu 18 przetworzyliśmy około różnych elementów opakowań?..zapakowano do nich kg pomidorów?..w ostatnich tygodniach kolejnych 30 osób zdało egzamin kończący kurs języka niderlandzkiego? GRATULUJEMY!..w Financieel Dagblad napisano o nas, że uprawiamy smaczne pomidory?..ron i Malieka wybrali się w podróż poślubną na Ibizę?..poprosił on ją tam również o rękę?..że ponad osób zna firmę Looije i markę Droomtomaten, a ponad zna markę Honingtomaten?..stanowi to odpowiednio 3% i 5% ludności Holandii?..każdego tygodnia stronę Honingtomaten odwiedza około 1200 osób?...laurens hoduje w domu kaczki?..krzak pomidora może osiągnąć wysokość nawet 16 metrów?..bullent ma syna, który od niedawna pracuje w szklarni w Naaldwijk?..logo Looije na szklarni w Naaldwijk ma wymiary 2000 na 540 cm?..logo na pakowni ma wymiary 1700 na 787 cm?..mervynowi i Paulinie znów udały się wakacje w tym pełnym pracy okresie? ;)..wkrótce znów weźmiemy udział w targach Libelle Zomerweek?..Ron jest podobny do Martina Morninga?..rośliny w szklarni 1 w Naaldwijk zostały ścięte, więc zbliża się płodozmian?..już wkrótce będziemy mieć ogrodnika, który zajmie się zielenią wokół szklarni i pakowni w Naaldwijk?..ten numer jest 149. wydaniem Pogawędki o Pomidorach?..Josef prawie nie mieści się w swoje koszule, bo jest tak umięśniony?..willemijn i Ron pracują nad aplikacją Looije na smartfony?..nadesłano do nas 50 pełnych kart z naklejkami Droomtomaten?..Anja przygotowała sprawozdanie roczne?..chakir Akachit jest naszym nowym stażystą w dziale administracji?..robbert chyba nie jest w stanie odejść od swojego komputera?..możesz śledzić aktualności z firmy Looije na Facebooku?

7 URODZINY Kevin Koornneef 10-5 Mary van Loon 12-5 Roman Michalowski 12-5 Samanta Dauga 13-5 Wies Lippold 13-5 Mees Storm 17-5 Adrian Gawronski 20-5 Bas Oudshoorn 21-5 Czym się zajmujesz... Agata Lewandowska Mam na imię Agata Lewandowska. Jestem z Rzeszowa, mam 42 lata. Jestem osobą zdyscyplinowaną i opanowaną. Posiadam naturalną skłonność do koncentrowania się na wytyczonym celu. Jestem komunikatywna, odpowiedzialna i ambitna. W firmie Looije pracuję od r. w szklarni przy pielęgnacji pomidorów....w świecie? Wydarzenie, które mało miejsce r. jest bardzo ważne dla ludzi na całym świecie, ale przede wszystkim dla nas Polaków, nasz rodak Jan Paweł II został ogłoszony świętym. To historyczna chwila, po 9 latach od jego śmierci obecny papież Franciszek wyniósł go na ołtarze....w Twoim otoczeniu? Moje życie prywatne to moja słodka tajemnica. Interesują mnie ciekawostki kulinarne, lubię gotować i eksperymentować w kuchni. Poznawać nowe smaki i tajniki gastronomi. Mój czas wolny jest zawsze dobrze zaplanowany i spędzam go bardzo miło. Uwielbiam kontakt z przyrodą: czyste powietrze, słońce, wodę i zieleń. Moje hobby to ogrodnictwo, nie ma nic bardziej relaksującego niż praca w ogrodzie. Mieszanka świeżego powietrza, pięknych roślin oraz spokojnej pracy sprawia, że uśmiech sam pojawia się na twarzy, zbierając warzywa, owoce, kwiaty!...w Twojej pracy? Na co dzień zajmuję się ścinaniem pomidorków koktajlowych, w słonecznej aurze w rytmie przymulającej nuty i dużej ilości popękanych pomidorów, zdarza nam się wyrobić normę.

Certyfikaty jakości Looije zostały przedłużone

Certyfikaty jakości Looije zostały przedłużone kalendarz wydarzen na 2011 14 kwiecien turniej karciany w Naaldwijk 14 maj BBQ-Feest Strandclub FF-Tijd w Hoek van Holland 18 czerwiec turniej pilki noznej i siatkowki w Tinte 3 listopad turniej karciany

Bardziej szczegółowo

WNOP odcinek 013. Tanie zwiedzanie świata z Krzysztofem Szymańskim - część 2

WNOP odcinek 013. Tanie zwiedzanie świata z Krzysztofem Szymańskim - część 2 WNOP odcinek 013 Tanie zwiedzanie świata z Krzysztofem Szymańskim - część 2 Opis odcinka: /013 To jest podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - odcinek trzynasty. Cześć, dzień dobry. Witam Cię w trzynastym

Bardziej szczegółowo

Twoje: studia, uczelnia, życie, przyszłość. Zawsze odważnie, konkretnie i na czas!

Twoje: studia, uczelnia, życie, przyszłość. Zawsze odważnie, konkretnie i na czas! Świat jest niesamowity! Numer 1/2012 [6] Dodatek do Gazety AMG 2012, nr 1 [253] Twoje: studia, uczelnia, życie, przyszłość. Zawsze odważnie, konkretnie i na czas! 1 RemediuM 1/2012 Świat A.D. 2012 Polub

Bardziej szczegółowo

Zaczęło się wiosną 1993 roku, kiedy

Zaczęło się wiosną 1993 roku, kiedy ROŻEK BROKERS GROUP Z rodziną najbezpieczniej NAZYWAM SIĘ BERNARD ROŻEK, jestem właścicielem kancelarii brokerskiej. Bernard Rożek z małżonką, Barbarą Staśkiewicz-Rożek Zaczęło się wiosną 1993 roku, kiedy

Bardziej szczegółowo

20-lecie Fundacji Szansa dla Niewidomych

20-lecie Fundacji Szansa dla Niewidomych WIADOMOŚCI TYFLOREHABILITACYJNE WARTO WIEDZIEĆ OPINIE KONTROWERSJE Kwartalnik nr 6 wrzesień 2012 ISNN 2083-2788 CZAS NA PRAWDZIWE UBRAJLOWIENIE I UDŹWIĘKOWIENIE ŚWIATA ALTIX TO ZROBI W POLSCE I U NASZYCH

Bardziej szczegółowo

MOC ŚWIĄTECZNYCH PRZEPISÓW

MOC ŚWIĄTECZNYCH PRZEPISÓW Nr 3/2014 magazyn PKUconnect MOC ŚWIĄTECZNYCH PRZEPISÓW NIECH BĘDZIE Z WAMI! KULTURA POD CHOINKĄ PODPOWIADAMY, CO WYBRAĆ NA PREZENT PKU W USA I NA WĘGRZECH HISTORIE DANA I RÉKI O MAGII ŚWIĄT ROZMAWIAMY

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI: Dasko Niepruszewo: witamy! LNG24: Dasko przoduje w użyciu. nowego paliwa. Christopher Runge: Dobra atmosfera jest ważna

SPIS TREŚCI: Dasko Niepruszewo: witamy! LNG24: Dasko przoduje w użyciu. nowego paliwa. Christopher Runge: Dobra atmosfera jest ważna DASKO NIEPRUSZEWO: WITAMY! DAS- KOMPAS NR 5 CZE 2014 6 Dasko przoduje w użyciu LNG 8 Christopher Runge, kierownik działu planowania Dasko Wietzendorf 9 Społeczna odpowiedzialność biznesu według Dasko SPIS

Bardziej szczegółowo

6 Ekspert radzi. Pytamy 8 Winobranie w atmosferze skandalu? Perspektywy 9 Jaka będzie Zielona Góra po liftingu?

6 Ekspert radzi. Pytamy 8 Winobranie w atmosferze skandalu? Perspektywy 9 Jaka będzie Zielona Góra po liftingu? Spis treści Spis treści Portal TwójRynek.pl No i mamy znów wrzesień Prawdopodobnie większość z nas zdążyła odpocząć podczas urlopów, skorzystać z wakacyjnej pogody, naładować akumulatory. Jednak, jak twierdzą

Bardziej szczegółowo

wykład nik Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga, Łam, czego rozum nie złamie Adam Mickiewicz, Oda do młodości ...nie czytać na wykładach!

wykład nik Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga, Łam, czego rozum nie złamie Adam Mickiewicz, Oda do młodości ...nie czytać na wykładach! WYDAWCA: KOŁO NAUKOWE MARKETINGU WWW.WYKLADNIK.HOME.PL wykład...nie czytać na wykładach! nik październik 07 MIESIĘCZNIK WYDZIAŁU NAUK EKONOMICZNYCH I ZARZĄDZANIA Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga, Łam,

Bardziej szczegółowo

www.artmedicalcenter.eu

www.artmedicalcenter.eu www.artmedicalcenter.eu miesięcznik bezpłatny nr 06 72 czerwiec 2014 r. www.prestizszczecin.pl MODNY SZCZECIN Paweł Żuchowski NA TROPIE AMERYKI NIEZWYCZAJNA PARA KSIĄŻĘCA DZIEŃ Z ŻYCIA CHIRURGA 4 od

Bardziej szczegółowo

Polacy. Dobry Wybór. Kolporter proponuje. polubili soki s. 6-7. E-papieros w dwóch smakach s. 16. na święta s. 20

Polacy. Dobry Wybór. Kolporter proponuje. polubili soki s. 6-7. E-papieros w dwóch smakach s. 16. na święta s. 20 MARZEC 2013 (189) BEZPŁATNE PISMO KOLPORTERA www.nasz.kolporter.com.pl Polacy polubili soki s. 6-7 Dobry Wybór na święta s. 20 E-papieros w dwóch smakach s. 16 www.kolporter.com.pl Kolporter proponuje

Bardziej szczegółowo

Człowiek. jest najważniejszy GŁOS BIZNESU. Co zyskujemy będąc na GIEŁDZIE DEBATA PRZEDSIĘBIORCÓW. Inwestycja czy oszczędność Produkty bankowe

Człowiek. jest najważniejszy GŁOS BIZNESU. Co zyskujemy będąc na GIEŁDZIE DEBATA PRZEDSIĘBIORCÓW. Inwestycja czy oszczędność Produkty bankowe Numer 6 (15) 2011 Magazyn gospodarczy Dystrybuowany bezpośrednio do wielkopolskich przedsiębiorców GŁOS BIZNESU Co zyskujemy będąc na GIEŁDZIE DEBATA PRZEDSIĘBIORCÓW / KRONIKA / DESIGN / / GOSPODARKA /

Bardziej szczegółowo

swój biznes Historie miłośników jedzenia, którzy swoją pasję zmienili w karierę Rachel Hofstetter

swój biznes Historie miłośników jedzenia, którzy swoją pasję zmienili w karierę Rachel Hofstetter Ugotuj swój biznes Historie miłośników jedzenia, którzy swoją pasję zmienili w karierę Rachel Hofstetter Tytuł oryginału: Cooking Up a Business. Lessons from Food Lovers Who Turned Their Passion into a

Bardziej szczegółowo

Gotowi. do Euro 2012. Kolporter proponuje. Papierosy a sprawa polska s. 11. Wielkie szkolenie partnerów Kolportera s. 15. s.

Gotowi. do Euro 2012. Kolporter proponuje. Papierosy a sprawa polska s. 11. Wielkie szkolenie partnerów Kolportera s. 15. s. czerwiec 2012 (181) BEZPŁATNE PISMO KOLPORTERA S.A. www.nasz.kolporter.com.pl Gotowi do Euro 2012 s. 7, 8-9 Papierosy a sprawa polska s. 11 Wielkie szkolenie partnerów Kolportera s. 15 www.kolporter.com.pl

Bardziej szczegółowo

Tydzień inny niż wszystkie

Tydzień inny niż wszystkie Tydzień inny niż wszystkie EKSPERYMENT NO IMPACT TYGODNIOWY PLAN WYZEROWANIA EMISJI CO 2 Czy chcesz zaoszczędzić pieniądze? Stracić zbędne kilogramy? Mieć więcej wolnego czasu? Żyć zdrowo i radośnie? Mamy

Bardziej szczegółowo

Błędy i przyzwyczajenia które kradną czas - Hubert Oleszczuk. CzasRozwoju.pl

Błędy i przyzwyczajenia które kradną czas - Hubert Oleszczuk. CzasRozwoju.pl 1 Spis treści: 1. Wstęp 2. Rzeczy które powinniśmy umieć 3. Odkładanie rzeczy na później 4. Brak planu dnia 5. Brak pomocników 6. Multitasking 7. Robienie rzeczy w nieodpowiedniej kolejności 8. Zdrowie

Bardziej szczegółowo

Chcielibyśmy, aby kolejne numery gazetki

Chcielibyśmy, aby kolejne numery gazetki CZEŚĆ r 1 Maj 2009 GAZETKA POLONISTÓW TOKIJSKIEGO UNIWERSYTETU STUDIÓW MIĘDZYNARODOWYCH 東 京 外 国 語 大 学 ポーランド 語 学 生 新 聞 Drodzy Czytelnicy, Oddajemy w Państwa ręce pierwszy numer gazetki studenckiej Cześć.

Bardziej szczegółowo

STAWIAM NA ROZWÓJ. w finansach. raport 2014. Czego oczekują młodzi finansiści? 4str. Co jest ważne w pracy? 16str. Skąd czerpać inspiracje? 26str.

STAWIAM NA ROZWÓJ. w finansach. raport 2014. Czego oczekują młodzi finansiści? 4str. Co jest ważne w pracy? 16str. Skąd czerpać inspiracje? 26str. STAWIAM wydawca NA ROZWÓJ w finansach raport 2014 4str. Czego oczekują młodzi finansiści? 16str. Co jest ważne w pracy? 26str. Skąd czerpać inspiracje? 35str. O czym marzą młodzi finansiści? Wstęp Życie

Bardziej szczegółowo

PUBLIC RELATIONS W NGO

PUBLIC RELATIONS W NGO PUBLIC RELATIONS W NGO Budowanie wizerunku organizacji pozarządowych Człowiek najlepsza inwestycja Autorki publikacji dołożyły wszelkich starań, aby opublikowane informacje były zgodne z najnowszym stanem

Bardziej szczegółowo

Dobry. Komfort. Brak wyboru. zakorzenienia Prof. Kazimierz Rogoziński. start Marek Zefirian

Dobry. Komfort. Brak wyboru. zakorzenienia Prof. Kazimierz Rogoziński. start Marek Zefirian KWARTALNIK 10/13 UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO w Poznaniu Komfort zakorzenienia Prof. Kazimierz Rogoziński Dobry start Marek Zefirian Brak wyboru najlepszym rozwiązaniem Prof. Nicholas Barr Większość ludzi

Bardziej szczegółowo

PRZYKŁADOWY TEST Z JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO POZIOM PODSTAWOWY

PRZYKŁADOWY TEST Z JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO POZIOM PODSTAWOWY PRZYKŁADOWY TEST Z JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO POZIOM PODSTAWOWY B1 Państwowa Komisja Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego Państwowa Komisja Poświadczania Znajomości Języka Polskiego

Bardziej szczegółowo

EkSoc - UŁ. www.skninwestor.com. nr 2 (10) listopad 2010 SKN Inwestor Uniwersytet Łódzki ISSN: 1897-1075

EkSoc - UŁ. www.skninwestor.com. nr 2 (10) listopad 2010 SKN Inwestor Uniwersytet Łódzki ISSN: 1897-1075 EkSoc - UŁ www.skninwestor.com Deal nr 2 (10) listopad 2010 SKN Inwestor Uniwersytet Łódzki ISSN: 1897-1075 1 0 WYCENA ŻYCIA strona 22 ANDRZEJ KLESYK GRACZ ROKU 2010 strona 6 RESPECT INDEX strona 14 JUBILEUSZ

Bardziej szczegółowo

Pomarańczowa Rewolucja na Warmii i Mazurach (nr 6)

Pomarańczowa Rewolucja na Warmii i Mazurach (nr 6) Pomarańczowa Rewolucja na Warmii i Mazurach (nr 6) W naszej Pomarańczowej Sieci miejsc aktywnych są już: Banie Mazurskie Bartoszyce Bielice Biskupiec Bukwałd Braniewo Dywity Działdowo Elbląg Ełk Giżycko

Bardziej szczegółowo

Dzieciak OD PRZEWODNICZĄCEGO: OD REDAKCJI: Bezpłatny kwartalnik Towarzystwa Nasz Dom Numer 8: Marzec 2014 SPIS TREŚCI

Dzieciak OD PRZEWODNICZĄCEGO: OD REDAKCJI: Bezpłatny kwartalnik Towarzystwa Nasz Dom Numer 8: Marzec 2014 SPIS TREŚCI Dzieciak Bezpłatny kwartalnik Towarzystwa Nasz Dom Numer 8: Marzec 2014 OD PRZEWODNICZĄCEGO: Wciąż jeszcze w Nowym Roku, którego dni tak szybko mijają, pozdrawiam serdecznie wszystkich naszych zapracowanych

Bardziej szczegółowo

BIULETYN SIECI MPD NR 11

BIULETYN SIECI MPD NR 11 NR 11 1 Drodzy Czytelnicy! Tematyka podejmowana w naszym kolejnym biuletynie będzie i tym razem krążyć wokół zagadnień dotyczących praw osób z niepełnosprawnością. Praw płynących z Konwencji ONZ, której

Bardziej szczegółowo

numer 4, wrzesień 2010 Raport: leasing międzynarodowy Nauka poprzez zabawę Płać, kiedy zarobisz Festiwal O Holender Brawura kontra kampanie społeczne

numer 4, wrzesień 2010 Raport: leasing międzynarodowy Nauka poprzez zabawę Płać, kiedy zarobisz Festiwal O Holender Brawura kontra kampanie społeczne numer 4, wrzesień 2010 Raport: leasing międzynarodowy Nauka poprzez zabawę Płać, kiedy zarobisz Festiwal O Holender Brawura kontra kampanie społeczne Konkurs Akcja społeczna Athlon Car Lease Bezpieczna

Bardziej szczegółowo

Drodzy Czytelnicy, Niniejsza broszura powstała dla wszystkich miłośników edukacji żywieniowej

Drodzy Czytelnicy, Niniejsza broszura powstała dla wszystkich miłośników edukacji żywieniowej Drodzy Czytelnicy, Niniejsza broszura powstała dla wszystkich miłośników edukacji żywieniowej dzieci. Wolontariuszki w ramach projektu Jeść Lepiej Żyć Lepiej w uzgodnieniu z nauczycielami opracowały i

Bardziej szczegółowo

Podjąłeś decyzję o współpracy z Earth Power International i teraz stałeś się przedsiębiorcą, więc pamiętaj o kilku zasadach:

Podjąłeś decyzję o współpracy z Earth Power International i teraz stałeś się przedsiębiorcą, więc pamiętaj o kilku zasadach: 1 THE WAY TO SUCCESS WSTĘP Marketing sieciowy nie jest idealny... Jest po prostu lepszy. Cieszymy się, że podjąłeś decyzję o wzięciu odpowiedzialności za swoje życie i przyszłość. W odróżnieniu od innych

Bardziej szczegółowo

Nasze liceum skończyłam trzy lata temu. Swój czas tam spędzony wspominam bardzo ciepło z uśmiechem, bo przecież dzięki tej szkole dostałam się na

Nasze liceum skończyłam trzy lata temu. Swój czas tam spędzony wspominam bardzo ciepło z uśmiechem, bo przecież dzięki tej szkole dostałam się na Nasze liceum skończyłam trzy lata temu. Swój czas tam spędzony wspominam bardzo ciepło z uśmiechem, bo przecież dzięki tej szkole dostałam się na wymarzone studia, na których dobrze sobie radzę. Chodziłam

Bardziej szczegółowo

tel. (42) 235 26 28 www.gazetarzgowska.pl redakcja@gazetarzgowska.pl

tel. (42) 235 26 28 www.gazetarzgowska.pl redakcja@gazetarzgowska.pl GAZETA RZGOWSKA NR 8 (31) Sierpień 2012 ISSN 2081-8106 BEZPŁATNA tel. (42) 235 26 28 www.gazetarzgowska.pl redakcja@gazetarzgowska.pl Kupcy przejmują gazetę J. Romański - prezes OFSKiP Drodzy Czytelnicy!

Bardziej szczegółowo