FTTX KOMPLETNE ROZWIĄZANIE OD ERICSSON

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "FTTX KOMPLETNE ROZWIĄZANIE OD ERICSSON"

Transkrypt

1

2

3 FTTX KOMPLETNE ROZWIĄZANIE OD ERICSSON Aplikacje Sprzęt Aktywny Urządzenia końcowe Węzły dostępowe Metro, Edge, & Core FO i Akcesoria Dukty i kable FO 3

4 AGenda Ekonomia sieci FTTx Produkty i rozwiązania Ericsson do budowy nowoczesnych sieci FTTx Systemy i rozwiąznia aktywne dla dostępu światłowodowego - GbE P2P, GPON, WDM PON Infrastruktura pasywna - kable i osprzęt światłowodowy Przerwa kawowa Nowa generacja Routerów IP oraz urządzeń agregacyjnych Metro (MPLS-TP) Warsztaty systemu EDA1500 GPON 4

5 Ekonomia sieci FTTx 5

6 Eksplozja Pasma Mbps 1, Mbps 15 Mbps 50 Mbps 100 Mbps 200 Mbps

7 Czas inwestycji w światłowód Eksplozja pasma Rozwiązanie przyszłościowe Rozwój ekonomiczny Europa i Polska w tyle reszty świata FTTx dzieje się teraz 7

8 Sukces FTTx Światowi liderzy Japonia (49%) Wsparcie publiczne oraz konkurencja FTTx ze strony operatora dominującego South Korea (37%) Wsparcie publiczne oraz inicjatywa rządu UAE (31%) Rozwój greenfield, dostępne fundusze NA (11%) Konkurencja op. kablowych i uregulowany okres karencji Europa (1,5%) Liderzy w Europie Szwecja Najwyższa penetracja, pionierzy sieci otwarych, wielu graczy Portugalia Najwyższy wskaźnik wzrostu, wsparcie finasowe ze strony państwa Reszta Europy w tyle, ale zaczyna przyśpieszać 8

9 Kto inwestuje w FTTx w Europie? Operatorzy alternatywni / ISPs 28.7% Developerzy i inni 4.1% Operator dominujący 11.5% 55.7% Samorządy / utilities 9

10 Warstw. aktywna Warstw. aktywna Warstw. aktywna Op. usługi Op. usługi Op. usługi Op. usługi Op. usługi Op. usługi Op. usługi Op. usługi Op. usługi Nowe Modele biznesowe sieci otwarte - open access Operator usługi, warstwy aktywnej, Operator warstwy Operator usługi Operator wartswy aktywnej sieci paswynej Aktywnej, sieci pasywnej Operator sieci Operator sieci Operator sieci pasywnej pasywnej pasywnej 10

11 FTTx - Więcej niż światłowód do domu Szafka Węzeł centralny Dom Wieża Budynek/ Piętro Biznes 11

12 Produkty i rozwiązania Ericsson do budowy nowoczesnych sieci FTTx

13

14 Ericsson Deep fiber access sprzęt aktywny-pasywny-usługi Operatorzy sieci stałych Operatorzy sieci mobilnych ISP Operatorzy sieci konwergentnych Sprzęt Aktywny ERICSSON DEEP FIBER ACCESS Sprzęt Pasywny Profesjonalne Usługi 14

15 Ericsson Deep fiber access sprzęt aktywny-pasywny-usługi Operatorzy sieci stałych Operatorzy sieci mobilnych Operatorzy sieci konwergentnych Systemy i rozwiąznia aktywne dla dostępu ERICSSON DEEP FIBER ACCESS światłowodowego - GbE P2P, GPON, WDM PON Sprzęt Aktywny Sprzęt Pasywny Profesjonalne Usługi 15

16 Portfolio dla dostępu optycznego Sprzęt aktywny Gpon ONUs Ethernet Punkt-punkt GPON OLT WDMPON olt EDA 1500 EDA 1200 P2P EDA 1500 EA 1100 Obszerne portfolio aplikacji dla rynku rezydencjalnego oraz biznesowego Skalowalne rozwiązanie P2P klasy operatorsiej, gwarantujące minimalne koszty początkowe Dostęp FTTx z wykorzystaniem skalowalnego rozwiązania OLT o dużej pojemności i gęstości portów Gigabitowe usługi z wykorzystaniem dedykowanej długości fali 16

17 Broadband Access EDA 1200 P-2-P Solution 17

18 EFN432 węzeł Optyczny dla dostępu ETHernet P2p 32-portowe urząddzenie dla dostępu GbE EFN 432s: SFP optyczne EFN 432c: Ethernet CAT 5/6 Dwa porty 10G Uplink (XFP lub SFP+) EFN432 to więcej niż switch LAN! Zaawansowane funkcjonalności dla dostępu IGMPv3, bogaty QoS, VMAC, MAC/IP validation Urządzenie wyposażony w Procesor Sieciowy dla szybkiej i prostej implementacji nowych funkcjonalności Szeroki zakres pracy temperaturowej dla instalacji w środowisku niekontrolowanym temperaturowo Zarządzanie z wykorzystaniem GUI oraz CLI, EMS 18

19 Kompletne rozwiązanie dla P2P wyposażenie klienckie Konwerter O/E OPW120/OPW150 FTTH/FTTD zakończenie światłowodu oraz interfejs Ethernet Modularne CPE stosowane w Projektach EDA DKT Comega Modularne CPE, które umożlwia konfigurację odpowiedniego wyposażenia dla dostarczanych usług. GbE, LAN, WLAN, RF, POTS Zaawansowany Domowy Router dostępowy Partnetrstwo z Tilgin: 100Base-BX lub 1G WAN, 4/7 x LAN 100BaseT WiFi n USB2.0 Host 2 x POTS 19

20 Broadband Access EDA 1500 GPON Solution 20

21 EDA 1500 GPON Portfolio BLM 1500 Jednostka optyczna OLT Duża pojemność - ponad 14 tys ONT Duża gęstość - do 224 portów GPON Rozwiązanie operatorskie Architektura zorientowana na IP T-Series zakończenia sieciowe ONT Szerokie portfolio zakończeń sieciowych ONT/ONU dla instalacji wewnątrz budynków i na zewnątrz EntriView - System zarządzania elementami sieci EMS klasy operatorskiej Efektywne zarządzanie OLT, ONT/ ONU 21

22 EDA 1500 GPON BLM Jednoska optyczna OLT Architektura klasy operatorskiej Redundantny switch 320 Gbps Brak utraty ruchu podczas awarii Gwarancja 100% pojemności OLT dużej gęstości: Karta GPON 8 portów -7,168 ONT Karta GPON 16 portów -14,336 ONT Karta GbE P2P 32 portów 512 x GbE CPE Skalowalny uplink 2x10GE, 8xGE per karta Możliwość dodania kolejnych kart Protekcja ruchu uplink Silna kontrola bezpieczeństwa 128 bitowy mechanizm AES IP & MAC anti-spoofing 22

23 320G Backplane I/F G B a c k p l a n e I / F 3 320G 2 0 G B Backplane a c k p l a n I/F EDA 1500 GPON Architektura systemu OLT Node Controller 8x GigE 1 Gbps 1 Gbps Node Controller 2. 5 Gbps 2. 5 Gbps GPON GPON 10 GigE 10 Gbps 10 Gbps IP/Ethernet Packet Switch & IP Network / Ethernet Packet Processor Switch Network Processor & FAB-X FAB-X IP/Ethernet / Ethernet Packet Packet Switch & Switch Network & Network Processor Processor 2. 5 Gbps 2. 5 Gbps 2. 5 Gbps GPON GPON GPON 10 GigE 10 Gbps 10 Gbps 2x10GigE & 8x 1GigE (E28) FAB-X 320 G Packet Switch Fabric 320 G Packet Switch Fabric FAB-X 2. 5 Gbps 2. 5 Gbps 2. 5 Gbps GPON GPON GPON 2x10GigE & 8x 1GigE (E28) FAB port 2. 5 G / 1. 2 G GPON ( GP8 ) EFP Wewnętrzne połączenie kart uplink umożliwia agregację przepływności liniowej i zapewnia protekcję ruchu. Nieblokowalny switch o pojemności 320G jest w pełni redundatny i zapewnia połączenia 20G full duplex do każdego z 16 uniwersalnych slotów OLT 23

24 EDA 1500 GPON Architektura OLT dla IPTV IGMP Processing System IP Multicasting IGMP Processing G. 984 GPON Multicast IGMP ( Host ) IGMP & AC ( Router ) Real - time Encoder IGMP 2. 5 G / 1. 2 G GPON IP Router E28 FAB GP8 EDA 1500 OLT VoD Server IGMP IGMP IGMP ONT ONT ONT IGMP RG Middleware IGMP IGMP IGMP STB STB STB 24

25 EntriView EMS Główne korzyści Intrefejsy północne TL1, CORBA Wbudowana baza Oracle Graficzny Performance Monitoring Wielopoziomowe mapy Wysoka niezawodność/dostępność Łatwy provisioning Zarządzanie profilami usługowymi Klient Windows/Solaris 10 Hurtowe zbieranie danych PM Zarządzanie użytkownikami/rolami Silna kontrola bezpieczeństwa 25

26 Łatwość Implementacji SpeedClick provisioning NOC definiuje ONT, kreuje usługi i przypisuje unikalne hasło Technik wprowadza hasło podczas instalacji ONT: Ze względów bezpieczeństwa, GUI może być tylko użyte do rejestracji i może być udostępnione dla zakresu ONT Jeśli hasło się zgadza ONT jest rozpoznane i włączone do pracy Numer seryjny jest zczytywany i zapisywany w bazie Wcześniej zdefiniowane usługi zaczynają automatycznie działać bez kolejnej interwencji NOC Instalator ma możliwość weryfikacji działania usług podczas pojedynczej wizyty w lokalizacji klienta. 26

27 Szerokie Portfolio CPE wiele zastosowań Fttx Fiber to the Node /Curb Fiber to the Home Central Office Fiber to the Tower Fiber to the Building Fiber to the Floor Fiber to the Business 27

28 Portfolio ONT - EDA1500 T-Series Fiber To the x Światłowód do Węzła FTTN DLSAM EDA1200 z uplikiem GPON Światłowód do Krawężnika /Szafki FTTC T312G Światłowód do Budynku FTTB T720G DSLAM EDA1200 z uplikiem GPON T780G Switch Ethernet z uplinkiem GPON Światłowód do Domu /Mieszkania FTTH Indoor: T061G, T060G, T063G, T065G, T067G, T083G Outdoor: T111G Światłowód do Biznesu FTTBusiness T202G Światłowód do Wieży FTTTower LTE: T060G 2G/3G: T202G 28

29 GPON ONT dla realizacji FTThOME T06xg & T083G SFU ont 2.5/1.2 Gbps GPON Zintegrowany GbE switch Modele T061G: 1GE T060G: 4GE T063G: 4GE, 2POTS T065G: 4GE, RF T067G: 4GE, 2POTS, RF T083G: 4GE, 2POTS, WiFi, USB Zasilanie 12VDC UPS 29

30 GPON ONu dla realizacji FTTBuilding T720G 8/16/24-portowy MDU ONU Interfejsy 8/16/24 x autosensing 10/100Base-T 24 POTS (T720G model) Port konsoli Zasilanie AC Wymiary 19 x1ru Monitoring alarmów UPS (serial) Zewnętrzne alarmy (DB9) Efektywna kosztowo realizacja usług dostępu do Internetu i usług Głosowych 30

31 ONU dla realizacji FTTBusiness T202G SMB & MBH Interfejsy 4 x 10/100/1000Base-T 4 x E1 8 POTS 2.5/1.2 Gbps GPON Class B+, 28dB G filtr blokujący Wymiary 19 x1ru Zasilanie 48 VDC Zewnętrzne PSU lub UPS Gładka migracja z TDM do all-ip 31

32 Usługi GPON 4play Głos, VidEo, Internet, TDM Usługi głosowe Porty POTS w ONT lub telefony IP/terminal adaptery podłączone portu Eth w ONT Interfejs SIP lub H.248 Usługi Video RF overlay wykorzytsanie istniejącej infrastuktury sieciowej Operatora kablowego IPTV przez port Eth w ONT Usługi tr. Danych Ethernet, szybki dostęp do Internetu VDSL2 dla max wykorzystania istniejących pętli abonenckich Usługi TDM Emulacja łączy z PWE3 (Pseudo Wire Edge-to-Edge Emulation) Porty E1 dostępne w ONU 32

33 Mini olt vs eda 1500 TCO zamiast porównania box-to-box Główne czynniki wyboru Mini OLT: Niższa cena OLT (czy aby napewno?) System skrojony tylko pod aktualne potrzeby usługowe (???) Brak możliwości zwiększenia ilości klientów (???) Brak założeń odnośnie zwiększenia pasma do użytkownika końcowego (???) Ograniczenia infrastruktury światłowodowej (to może być argument) Całkowity koszt posiadania sieci GPON tzw. TCO, zamiast porównania ceny OLT. 33

34 Całkowity koszt posiadania (Tco) Pay-as-you-grow vs. pain-as-you-grow >?K FTTH Mini OLT OLT 1024 FTTH/chassis OLT EDA chassis + zasilanie + porty na routerze + porty EMS + części zamienne >?K FTTH + tylko karty GPON 7168 FTTH/chassis 34

35 Kiedy Mini OLT? Ograniczenia infrastruktury Pasywnej ~10 bloków x 200 mieszkań każdy = 2K FTTH 10GE (2 włókna) Mini OLT Duże osiedle ~200 Domów Mini OLT 3 GPON (3 włókna) Osiedle domów jednorodzinnych 35

36 BLM 1510 kompaktowy olt gpon Wykorzystuje te same karty i oprogramowanie co jednostka OLT dużej gęstości BLM1500 Dwa dedykowane sloty dla redundantnych matryc (FAB3) Cztery uniwersalne sloty dla dowolnej kombinacji usługowych np kart interfejsów GPON 8 lub 16 portowych, kart uplink oraz dostępu Eth - E28 Maksymalnie 3072/4096 ONT 36

37 Przyszłość SIeci FTTx GPON dzisiaj i jutro, ale co dalej? Wymagania dla sieci NGA Maksymalne wykorzystanie istniejącej infrastruktury Możliwość dostarczenia większej pojemności/elastyczność rozbudowy W średnim okresie czasu XG-PON: większa przepływność w TDM z użyciem 10Gbps PON W długim okresie czasu WDM-PON: dedykowana długość fali (Wavelength) do użytkownika ONU1 λ 1 AWG λn λ6 λ5 λ4 λ3 λ2 λ1 WDM OLT Metro λ 3 ONU2 ONUn λ n 37

38 Współistnienie GPON & XG-PON1 Maksymalne wykorzystanie inwestycji w ODN XG-PON1 1577nm 1270nm ONT XG-PON1 GPON 1490nm 1310nm XG- PON1 Metro ONT1 Splitter WDM1r GPON ONT2 Spadek mocy na filtrze WDM1r zawarty jest w budżecie mocy zdefiniowanym w G ONTn ONT GPON chronione przez filtr blokujący G nm-1625nm 38

39 współistnienie GPON & WDM PON Maksymalne wykorzystanie inwestycji w ODN ONT1 ONT32 AWG Filter C-Band: 1530nm-1565nm L-Band: 1565nm-1625nm WDM PON Metro ONT1 GPON 1490nm 1310nm Splitter WDM1r Co-location WDM1r GPON ONT2 ONTn Dodatkowy spadek mocy na filtrze WDM1r nie jest zawarty w budżecie mocy w standardzie G

40 Broadband Access EA 1100 Wdm PON Solution 40

41 ericsson Wdm pon EA 1100 Connect & go WDM PON MBH ONT1 Usługi na bazie Ethernetu z wykorzystaniem technologii WDM 40 Gbps PON Gbps Colorless zakończenia sieciowe - Connect & Go WDM PON ONT2 ONT3 #1 PON Biznes SOHO/SME ONT3 ONT29 32 portowy filtr WDM 1 włókno dla 32 x 1Gbps #8 PON EA 1100 OLT Uplink EMS ONT30 Rezydencjalny ONT31 40 Km ONT32 41

42 WDM PON ea 1100 JedNostka OLT dla dostępu WDM-PON Platforma klasy operatorskiej Protekcja, Jakość, Performance, Bezpieczenstwo Najszybsza dostępna platforma PON 40 Gbps / PON Protekcja połaczeń w sieci PON Jedyna dostepna platforma Colorless WDM PON Kompletne portfolio zakończeń sieciowych colorless ONT Pojemność 320 Gbps per Chassis 8 portów WDM 40 Gbps każdy Protekcja switcha oraz kart i i/f agregacyjnych Karta dla dostepu Ethernet Point to Point 24/48 portowa karta dla P2P 100/1000Mbps Karta Circuit Emulation Service dla E1 32xE1 per karta CES Ekonomia sieci P2MP dla usług GbE Punkt-Punkt 42

43 Colorless ont remote seeded technology EABU ONT dla dostępu Enterprise lub MBH Colorless/niezależnie od długości fali FE, GE, E1/T1 Protekcja interfejsu optycznego oraz zaisilania EARU ONT dla dostepu mieszkaniowego Colorless/niezależnie od długości fali FE, GE POTS Rozwiązania wewnatrz i zewnatrzbudynkowe Filtry AWG Instalacja w szafach Mozliwość isntalacji w studzienkach Montaż na słupie/ścianie 43

44 Konsolidacja węzłów Dostęp 32xGE na dystansie 40km Obszar usługowy węzła dostęp. LTE IP DSLAM Pasywny filtr CO 40 Gbps 1 włókno EA1100 OLT EA 1100 OLT LTE CO 40 Km CO 44

45 Którą technologię wybrać? Łącze szybkie ale współdzielone czy dedykowane? GPON WDM-PON P2p Wszystkie te technologie będą stosowane w sieciach NGA GPON dla rynku rezydencjalnego FTTH WDM-PON dla dedykowanych połączeń o dużej przepływności, budynków wielorodzinnych FTTB, MBH P2P dla obszarów o małej gęstości zaludnienia, do sieci gdzie wymagana jest możliwość fizycznego uwolnienia dostępu do światłowodu. Standaryzacja WDM-PON oraz optymalizacja kosztów rozwiązania 45

46 Ericsson Deep fiber access sprzęt aktywny-pasywny-usługi Operatorzy sieci stałych Operatorzy sieci mobilnych Operatorzy sieci konwergentnych Infrastruktura pasywna - kable i osprzęt światłowodowy ERICSSON DEEP FIBER ACCESS Sprzęt Aktywny Sprzęt Pasywny Profesjonalne Usługi

47 Fiber Optic Cables for different applications Duct and direct burial installation FTTX - Full Solution for Access Aerial installation Submarine installation Building Cables Cable assemblies 47

48 P2P and PON Ericsson offers systems for P2P or PON topology, or as in some cases a mixture of the two Passive products, Point-to-Point (P2P) Mass termination systems ODFs P2P Passive products, Point to Multipoint (PON) Rack systems Centralized splitters PON 48

49 Network Definitions and denomination ONT ONT OLT FDH FAT Drop Cable/Duct/Fiber Feeder Cable/Duct Distribution Cable/Duct ONT ONT Central Feeder Distribution Termination Point Network Network CTP FDN DPN Drop Network Premises OLT = Optical Line Terminal FAT = Fiber Access Terminal FDH = Fiber Distribution Hub ONT = Optical Network Terminal 49

50 Recommendation: combined solution Rural area (Street cabinet) Urban area Rural area Duct cable Micro cable within multiduct Duct cable Ductjoint 1-3km 50

51 Central Termination Point ONT ONT OLT FDH FAT Drop Cable/Duct/Fiber Feeder Cable/Duct Distribution Cable/Duct ONT ONT Central Feeder Distribution Termination Point Network Network CTP FDN DPN Drop Network Premises OLT = Optical Line Terminal FAT = Fiber Access Terminal FDH = Fiber Distribution Hub ONT = Optical Network Terminal 51

52 Central Termination Point related to access nodes Centralized Splitters Optical Distribution Frames Multifiber Management 52

53 Multifiber Management System Same system for all applications such as PON and P2P, passives and actives BYB 501, 19 standard Pre-terminated with NCD 513 ODFs High modularity Class leading packing density Small footprint, 400x800x1800 mm 1536 terminations (16 x 96, SC) 4800 terminations / m 2 Fast cabling, using ultra slim multi-fiber patch cables Robust design Dedicated compartment for excess fiber Door system for fiber protection 1/BFM

54 Pre-connected fast system Pre-connected ODF features Pre-connected ODF with micro cable 2U high (88 mm) Up to 96 fiber connections / unit Integrated horizontal cable guide LC or SC connectors Included in 1/BFM Multi patch features Pre-connected multi patch For direct connection to active equipment Super slim, 4-5 mm Up to 24 fibers one cable per switch SC, LC G.657 A, extremely small bend radius 54

55 Fiber Jointing Cabinet large / small / medium Allows change of cable type and reorganization of fibers 768 / 96 / 48 single fiber fusion splices 2600 / 192 / 96(4-8f) ribbon fusion splices Wall mount, 19 or ETSI rack fiber trays, multi purpose system Small foot print Indoor - dust and bug proof (IP 44) Flexible cable inlet options Easy installation - built in work table NCD NCD NCD

56 ODF Allows for fast high quality roll outs ODF for Microducts 1U for 19 or ETSI mount Up to 48 microducts NCD FOR MICRODUCTS Pre-connected ODF options Micro cable indoor / Outdoor, Concentric core - indoor/outdoor Ribbon cable - indoor/outdoor 2U high (88 mm), up to 96 fiber NCD PRE-CONNECTED Field installation Wide selection of adapter options: SC, FC, ST, MT- RJ, E2000 and LC NCD FIELD INSTALlATION 56

57 PATCH PANEL / ODF Panels for Pre-con patches in / out Allows compact interconnection within sites Full front serviced 1U for 19 or ETSI mount 32 or 48 connections Pre-assembled SC adapters Empty panels for flexible field mount (SC or LC) Swingable A & B side for easy installation and maintenance NCD /+ NBL

58 PON splitters 19 Splitter module frame system 1U or 4U for 9 and 35 splitter units Wide range of splitter ratios Supports SC, SC/APC, LC and LC/APC Standard Splitter shelf 1U, 19 and ETSI rack mountable 1x2 to1x64, standard configurations Asymmetric splitter shelf For signal monitoring 2U for 19 or ETSI mount 24 channels 10:90% power split NBA &05 NCD Standard NBA /23 Asymmetric 58

59 FEEDER & DISTRIBUTION NETWORK FIBER ACCESS INFRASTRUCTURE SOLUTIONS 59

60 Average deployment cost share (CAPEX) of FTTx network... Key decision: Deployment technology and choice of material/design! Passive material 15-25% Ericsson solution savings Active equipment 15-25% Civil works and installation 50-70% 60

61 Feeder/distribution network ONT ONT OLT FDH FAT Drop Cable/Duct/Fiber Feeder Cable/Duct Distribution Cable/Duct ONT ONT Central Feeder Distribution Termination Point Network Network CTP FDN DPN Drop Network Premises OLT = Optical Line Terminal FAT = Fiber Access Terminal FDH = Fiber Distribution Hub ONT = Optical Network Terminal 61

62 Feeder and Distribution Network Duct Joints Micronet ducts/cables & Traditional Cables Fiber Distribution Hubs Fiber Joint closures Pre connected microcables Fiber Distribution Hubs Fiber Distribution Hubs Splitter modules Duct Joints 62

63 Micronet Microduct Assemblies INdoor / Outdoor Outdoor direct-buried or duct installation with Heavy-duty design (HDPE) Indoor Installations Halogen-free, flame-retardant Low-friction inner surface for maximum installation lengths (2000 m) Excellent environmental properties Dielectric 1, 4 or 7 assembly options 10/8 or 12/9.6 mm microduct systems 63

64 Micronet Cables, Loose Tube Design TOL for all applications Features Loose tube, 12 fiber easy fiber access SZ stranded easy mid-span access Slit up yarn easy to open cable jacket Swellable water block - dry design Very small bending radius Excellent air blown installation performance Excellent temperature performance (-40 to +70 C) <72 fibers Ø 5.7 mm 96 fibers Ø 6.7 mm 64

65 Duct Joints and Branches Feature combinations Straight Joints Duct Branches Cold seal Heat shrink Re-enterable Permanent seal 65

66 Straight Duct Joint Closures Re-enterable join closure For all Micronet ducts Cold seal, no heating - fast installation 6 sizes of universal fit Water tight, direct buried (IP 68) NDE /11-17 Reenterable Permanent seal outdoor kit For straight in line joints 3 sizes: 1 / 4 / 7 ducts (12/19/24 ducts) Water tight, direct buried (IP68) Robust, high torsion and pulling properties Dielectric NDE /4-6, Permanent seal 66

67 Branch Duct Joint Closure, Outdoor NDE , Permanent seal Flexible in-line (straight / branches) Inexpensive Cold closure, vulcanizing tape Water tight, direct buried (IP 68) Consumables as refill kit Outdoor Re-enterable Branches many combinations in line Easy and safe installation Basic design No tools required Mechanical protection (IP44) NDE , Permanent seal NDE , Re-enterable 67

68 Branch Duct Joint Closure, Outdoor NDE Features For branching of Ribbonet direct-buried ducts In line ( butt end possibilities) Fast installation Cold seal Re-enterable Water tight, direct buried (IP68) Branches any combination of 2 times: NDE Universal 6 x 1 1 x 12 1 x 4 1 x 19 1 x 7 1 x 24 NDE /1 multiple twelve 12 x 1 2 x 12 1 x 24 68

69 Micronet Duct Accessories Features Tested for Micronet system requirements Facilitates installation quality and speed Microduct connectors Microduct gas seal connector Multiduct end-caps Valves for pressurized duct Microduct end seal 69

70 FDH, Fiber Distribution Hubs Three types Outdoor, Above Ground Outdoor, Underground Indoor Connector interfaces Splicing only 70

71 FDH 288 Outdoor, above ground 2/NBD Unique design, the only FDH cabinet that can handle: Air-blown fiber (ABF) Micro cables Traditional cables In-cabinet splicing PON splitters P2P cross connect all in the same cabinet Size: (HxWxD) 700x635x450mm Capacity: PON, 288 subscribers P2P, 144 subscribers (1-f, full cross connect) P2P, 336 subscribers (spliced) 71

72 FDH 64 Indoor 1/NBD Unique design, handles: Air-blown fiber (ABF) Micro cables Drop Cables In cabinet splicing PON splitters P2P cross connect all in the same cabinet Size: (HxWxD) 450x370x185mm Capacity: PON, 64 subscribers P2P, 80 subscribers (1-f, full cross connect) 72

73 FDH 96 Outdoor, Underground 3/NBD Up to 96 end users (PON) Handles both cables and air-blown fiber Splitters and splicing in same closure For PON and P2P FDH OD UG 73

74 FDH Outdoor, Underground (splicing only) NCD 504 & NCD 506 Splicing only, for fixed configuration without connectors For PON and P2P For cables and blown fiber FDH OD UG 74

75 Drop premises network ONT ONT OLT FDH FAT Drop Cable/Duct/Fiber Feeder Cable/Duct Distribution Cable/Duct ONT ONT Central Termination Point Feeder Network Distribution Network Drop Network CTP FDN DPN Premises OLT = Optical Line Terminal FAT = Fiber Access Terminal FDH = Fiber Distribution Hub ONT = Optical Network Terminal 76

76 Drop and Premises Networks Fiber Access Terminals (FAT) Air Blown Fiber Media Converter s Drop cables Microducts Fiber Termination Boxes 77

77 Air-blown fiber EPFU 1, 2, 4 or 8 fibers Discrete fibers or Ribbon Ø 1-1.4mm D1 1 fiber D2 2 fibers D4 4 fibers Discrete Ribbon Rough surface (glass marbles) Decreased friction to duct Increased friction to air Control of static charges R2 2 fibers R4 4 fibers R8 8 fibers Ribbon 1 = 1 line Ribbon 2 = 2 lines Every 20 cm 78

78 Ribbonet Microducts Indoor Flame-retardant, halogen-free polyethylene For installation in existing ducts Aluminum foil for water protection Direct-buried Outer sheath in HD-PE Dielectric or aluminum foil for water protection Low friction antistatic inner surface Single or duct assemblies (4, 7, 12, 19 or 24 microducts) Individual marking of the ducts (numbers) 79

79 Fiber Blowing Tool LTT Features Ericsson patented blowing tool Small and fast Handheld Battery operated Pre-connected fiber drum directly attached to the tool Friction clutch to eliminate fiber damage With compressed air, up to 1000m Without compressed air, 50 70m 80

80 Splicing and concentration of ribbon or ribbonizing reduces implementation time 81

81 FTTH deployment examples 82

82 P2P / OSP solution Duct connector Air blown fiber Multifiber Management System (MMF) CPE Ribbonet Indoor multiducts Micronet single direct buried duct Splice cabinet 72 fiber microcable Micronet 7-w outdoor direct buried multiduct Micronet ductjoint Pre-connected microcable with ODF 1000m 83

83 P2MP (PON) / OSP solution Duct connector Air blown fiber CPE Multifiber Management System (MMF) Splitter Splitter ODF Ribbonet Indoor multiducts Ribbonet single direct buried duct Splice cabinet Ribbonet 2 fiber EPFU Ribbonet 7-w outdoor direct buried multiduct Ribbonet ductjoint Pre-connected ribbonet fiber 1000m 84

84 Distribution and drop network overview 5m Single ribbonet duct (in existing duct) 15m 2 x single ribbonet ducts (in existing duct) Road 24, 19 or 4 way micro duct (in existing duct) Fiber Distribution Hub A 4 Duct Distribution Point NDE 451 showing number of micro-duct connectors/connections A Fiber Distribution Hub NBD (part of distribution and drop area A in this example) ONT (subscriber node) 85

85 Aerial Solution Overview 86

86 Hybrid access aerial multi-duct 2 x 10 mm duct for Microcables (1 2 km +) 8 x 5 mm duct for Ribbonet Air Blown Fiber (< 1 km) 1 x 10 mm duct for Micronet cables (1 2 km) 9 x 5 mm duct for Ribbonet Air Blown Fiber (< 1 km) 87

87 Aerial Drop Duct Features: Visually discrete Self supporting, concentric Dielectric design Contains duct for air blown fiber 88

88 Tension, multiduct Anchoring clamps: For both figure-8 and concentric ducts Wedge clamp type, easy and quick installation Installation span m 89

89 Branching of single ducts 90

90 Joint closure for aerial application FEATURES Max application 24 subscribers and 48 fiber splices 4 trays for fusion splicing 2 multi duct inlet (Hybrid Micronet / Ribbonet) terminals 2 Ribbonet outlet (0-8 subscribers direct distribution) Mid-span storage Discrete design and low visual impact Durable UV-protected plastics Dielectric Sealed according to IP 54 Adapted for smooth and fast installation in poles (non losable parts) Over ground pole mount (or wall) 91

91 Solution principle: the 5th pole concept Fiber Splicing 92

92 Certification - of installers and contractors Ericsson is using Training partners for certification: CUL, Sweden (Hudiksvall) IT-skolen, Denmark (Vejle) Forehand, Holland (Rotterdam) For new markets we have a similar strategy A certified installer get: Continues updates of product news and installation instructions Access to use, buy or rent the blowing tool Legal access to use the licences when using the Ribbonet EPFU and ducts. Registration in The Ericsson data base for Ribbonet certified installers (marketing) Possibility to give warranty of the Ribbonet system 93

93 Ericsson Optical cables Direct Burial Duct installation Aerial Submarine Accessories Drop Cable FTTH FTTA 94

94 Drop Cable types Indoor or Indoor/outdoor/Aerial Halogen-free 1-12 fibers Ø 4.8mm G657B (G657A and G652D compliant) 95

95 traditional Fiber Optic Cables Concentric loose tube (144, 312) duct Slotted core ribbon (96, 192) duct Concentric ribbon (384) duct Slotted core ribbon (96, 192) submarine Concentric loose tube (144) aerial GASQBDUV ribbon (96) indoor/outdoor GQHQQBDU tight buffer (4) indoor 96

96 Ericsson Deep fiber access sprzęt aktywny-pasywny-usługi Operatorzy sieci stałych Sprzęt Aktywny Operatorzy sieci mobilnych Sprzęt Pasywny Operatorzy sieci konwergentnych Nowa generacja urządzeń agregacyjnych Metro (MPLS-TP) ERICSSON DEEP FIBER ACCESS Profesjonalne Usługi 97

97 Network as a Differentiator 4th Gen IP Networking 1 Smart 2 simple 3 scalable Challenge the network needs to be aware of devices, content, location, users & flow and provide highly secure network Solution look inside the pipe & control the content flow with intelligent policy technology Challenge the network is over-layered, complex & expensive Solution optimize with verified network solutions, de-layer, apply glue technology, i.e. MPLS Challenge bandwidth explosion, fast growth in subscribers, devices & sessions Solution increase capacity while distributing intelligence; focus on new signaling technologies An amazing experience User value, operator profits 98

98 Carrier Ethernet transport (CET) An architectural approach for building the next-gen transport infrastructure from TDM to Ethernet SERVICE EXPANSION DATA OPTIMIZED NETWORKS COST EFFICIENT GROWTH NEXT-GEN ARCHITECTURE CET is not Ethernet itself - but an architecture that enables convergence and wide scale deployment of Ethernet that is different from its traditional use in the LAN TRANSPORT SCALABILITY Current voice networks have reached the scale limits and CET with the use of Ethernet can provide that future scalability, high-capacity and transport efficiency SERVICE RELIABILITY CET standard services must include E-LINE, E-LAN and E- TREE with sophisticated QoS support, sub 50-ms service restoration and extensive OAM for service performance assurance 100

99 MPLS-TP at-a-glance - Transport optimized, maximum manageability RFC 5654 specifies the general MPLS-TP requirements Transport Centric Operational Model NMS Configuration without Control Plane Connection-Oriented Support Bi-directional LSP Paths Transport Optimized OAM Operations, Administration, Maintenance Standard MPLS Data Paths Standard push/pop/swap Operations on Labels Protection Switching Triggered by OAM No Dependencies on Signaling or Control Plane 102

100 Optical metro positioning 10/100M E11 1/10GE E1, E3 DVB SAN lambda Optical Access network Edge network Metro Edge network Metro Aggregation network Metro network Core / Backbone network Aggregation & grooming of 10M-1G client services into G optical backhaul pipes Aggregation/grooming of G content and/or pipes onto service platforms or core optical layer HIGH PORT COUNT NETWORKS PORTS COUNT 1GE, 10GE, STM-N, OTN SPO 1410 LOW PORT COUNT SP 110, 210, Gbit/s 2.5/10G C/DWDM 320Gbit/s 10/40G DWDM SPO Tbit/s SPO 1480 CAPACITY COMMON ARCHITECTURE FOR SCALABLE PRODUCT REALIZATION WITH UNIFIED OSS & CONTROL PLANE (GMPLS) 103

101 MINI-LINK SP series - Media agnostic backhaul portfolio Highly extensible aggregation platforms Industry-highest Ethernet switching capacity - up to 60 Gbps High-density GigE and 10-GigE aggregation platforms MINI-LINK SP 210 and 310 support two modular expansion slots MINI-LINK SP 210/ 310 Compact high-capacity aggregation and metro platforms Converged packet transport platforms Targeting backhaul over fiber and microwave (with MINI-LINK PT) MINI-LINK SP 210 and 310 support MPLS-TP for connectionoriented packet transport Comprehensive Circuit Emulation Service (CES) support Integrated packet sync supports via 1588v2 and SyncE Designed for resilient backhaul of voice and data with G.8032 Ethernet Ring Protection Based on common OS framework SP 110/ 210/ 310 and Ericsson SPO 1400 share common OS framework for a unified mobile backhaul packet solution Ensures cross-platform interoperability and feature parity Enables seamless migration from circuit to connection-oriented Ethernet MINI-LINK SP 110 Compact node for cell-site 104

102 MINI-LINK SP Series Function MINI-LINK SP 110 MINI-LINK SP 210 MINI-LINK SP 310 Aggregation Switching Capacity FD Cell-site 8 Gbps 1 st Level 18 Gbps 2 nd Level and Metro 60 Gbps Switching/ Routing MPLS-TP Switching only No Yes Yes Yes Yes Interfaces Redundancy T1/E1, GigE ERP and LAG T1/E1, GigE ERP, LAG, LSP T1/E1, GigE, 10-GigE ERP, LAG, LSP CES Sync CESoPSN, SAToP, MEF v2, SyncE CESoPSN, SAToP, MEF v2, SyncE CESoPSN, SAToP, MEF v2, SyncE SP 110 PT GigE over microwave PT SP 210 GigE ERP SP GigE ERP SP 310 SP 110 GigE over fiber SP 210 SP 210 SP 210 GigE ERP SP

103 MINI-LINK SP overview Dimension 1 RU, 220mm deep 1.5 RU, 250mm deep 1.5 RU, 250mm deep Expansion slots Temperature range -25 to +55C Extended: -40 to +65C Extended: -40 to +65C Power supply -48V -48V or V AC -48V or V AC Power Consumption (Typical/Max) 35W/50W 53W/75W 58W/100W Ethernet Switching Capacity (Full- Duplex) 8Gbps 18 Gbps 60 Gbps GbE interfaces GbE interfaces - - T1/ E1 CES (SAToP, CESoPSN, MEF-8) MINI-LINK SP ports MINI-LINK SP ports per expansion module MINI-LINK SP (+2 via expansion modules) 8-ports per expansion module Routing Only on DCN DCN & Traffic, OSPF DCN & Traffic, OSPF MPLS - MPLS-TP (1.3 SW) MPLS-TP (1.3 SW) 106

104 MINI-LINK 210 Base Platform 18 FD Gig Switching Capacity 8 x multi-speed FE/GE SFP Ports supporting optical and electrical SFPs 8 x 10/100/1000 Ethernet Combo Ports Supports Native RJ45 Supports FE/GE optical SFP 2 Expansion Slots for 8 x T1/E1 CES module Dimension: Height: 1.5RU Depth: 250mm Width: 446mm NEBS Support Optional Field Replaceable Air Filter Native 1588v2/SynchE support Two sync ports for 1pps + TOD Extended Temperature Range (-40C to 65C) Redundant Power Supply Single or Redundant AC Power Supply Single or Redundant DC Power Supply Field Replaceable Fan Tray One 10/100/1000BaseT Management Port One Console Port One USB port for file transfer to USB flash drive 107

105 MINI-LINK SP 310 Base Platform 60 FD Gig Switching Capacity 12 x multi-speed FE/GE SFP Ports supporting optical and electrical SFPs 8 x 10/100/1000 Ethernet Combo Ports Supports Native RJ45 Supports FE/GE optical SFP 2 x 10GE XFP 2 Expansion Slots for 8 x T1/E1 CES module 1 x 10GE XFP module Dimension: Height: 1.5RU Depth: 250mm Width: 446mm NEBS Support Optional Field Replaceable Air Filter Native 1588v2/SynchE support Two sync ports for 1pps + TOD Extended Temperature Range (-40C to 65C) Redundant Power Supply Single or Redundant AC Power Supply Single or Redundant DC Power Supply Field Replaceable Fan Tray One 10/100/1000BaseT Management Port One Console Port One USB port for file transfer to USB flash drive 108

106 Ericsson SPO 1400 Family Packet Optical Transport Platforms (POTP) Simple, Smart and Scalable packet optical transport SPO 1400 family Compact nodes suitable for service delivery and traffic aggregation Integrates TDM, packet and DWDM for efficient cost, power and management Common management with Ericsson transport portfolio provides unified operations SPO 1410 SPO RU 8RU PERFECT FOR PACKET MIGRATION AND ALL-PACKET NETWORKING 109

107 A packet optical transport system Native Ethernet Packet switch Scalable Ethernet switching Connection oriented MPLS-TP Flexible SLA, sub-1g services OTN switch Transparently carry any TDM, packet traffic on wavelengths to optimize the bandwidth Cloud Computing, SAN with low latency, leased line services Fixed SLA with deterministic QoS TDM switch Native TDM switching x SDH OAM to match SDH strength Packet switch Services WDM OTN switch WDM TDM switch Optical switch WDM support Connection with WDM 10G with interfaces SFP/XFP Ethernet services Building a Layer 2 VPN VLAN, EVLAN E-LAN, E-Line, E-Tree Optical switch ROADM Carry wavelengths thorough multiple nodes building agile mesh architectures for wide distributed services Move architecture from ring to mesh Packet-Optical Transport System (P-OTS): An optical transport systems, based on WDM transport, that includes ROADM optical fabric, SONET/SDH on a card/chip, and Layer 2 connection-oriented Ethernet (COE) switching in a single chassis. 112

108 SPO 1410 in a nutshell Highlights Product Enables service providers to groom and consolidate traffic from various sources in a metro access network Seamless migration from TDM to Packet Hybrid TDM/packet architecture 80G FD packet and 15G TDM switching capacity Aggregate speed of up to 10 Gbps Distributed packet switching modules, scaling in 20G steps Enables service providers to offer service availability of % with its 1+1 module protection Wide range of Service modules; PDH, SDH and Ethernet SDH mapping: GFP-F, VCAT, LCAS Full suite of packet features: Ethernet PB & ring protection (G.8032), Ethernet OAM MPLS-TP: Data plane, OAM and 1:1/1+1 protection CES MEF 8, IETF SAToP/CESoPSN MEF services: E-LINE, E-LAN, E-TREE OTN interfaces support G-MPLS control plane for WDM, OTN and MPLS-TP WDM: Interfaces, Filters, amplifiers and ROADM Synch: SDH, Synchronous Ethernet and IEEE 1588 Ultra-compact 2 RU, metro-access carrier class POTP Packet switch TDM switch External Optical switch 113

109 SPO 1410 What does it look like? Fan module slot Filter unit 2 x Expansion module slots E1,E3/T3 STM-1 and GE/FE/E SFP 2 x System Controller module slots STM-1/4/16,10GE & OTN TDM matrix, Ethernet switch and system controller 4 x Service modules slots E1, E3, T3 STM1/4/16 GE/FE/E 114

110 SPO 1460 in a nutshell Highlights Product Carrier class Packet Transport Seamless migration from TDM to Packet Hybrid TDM and packet architecture 640G FD packet and 60G TDM switching capacity Aggregate speed of up to 10 Gbps for SDH (STM-64) and packet (10GE/OTU2) 40G slot ready for 40GE Protection schemes enable % availability with ERP and MPLS-TP Distributed packet switching modules, 20G and 40G steps Reuse of OMS 1410 modules and SW platform Extended feature set: Packet Same functions as OMS 1410, plus MPLS-TP connection Oriented Operation Administration and maintenance (OAM), Circuit Emulation Services (CES) ROADM External optical switch SPO 1460 in 8 RU Metro-optimised carrier class POTP Packet switch OTN switch Optical switch TDM switch 115

111 HoW 1460 looks like? 2x System Control Module (SCM) TDM matrix Ethernet switch Data Fabric switch module (DFM) 16 x Universal slots supporting Service & Expansion module slots E1, T1,E3, T3 STM1/4/16/64 E/FE/GE/10GE E1/T1 CES 2 x Power module slots (- 48V DC) Fan Module Typical configuration 1. Ethernet card: SM 1x10GE-20xGE 2. CES: SM 2xSTM- 63E1xT1 3. SDH: SM-1xS64-4xS16 4. EM 63xE1 EM E1/T1 5. Ethernet over SDH: SM-10xGE-32xMAP 6. SM-8xSTM 7. SM-63xE1 8. EM 63xE1 EM E1/T1 (# 4) 9. SCM Controller 10. DFM 11. SCM Controller 12. Ethernet card: SM-1x10GE-20xGE 13. EM-10xSFP 14. SDH card: SM-2x10GE- 10xGE 15. EM-10xSFP (# 13) 16. SM-6xE3/T (2 slots) EM-6xE3/T3 19. SM-6xE3/T3 (# 16) 116

112 SPO1400 modules Modules SPO1410 SPO1460 Service Modules Expansion modules SM-1xS64-4xS16-AH SM-8xSTM SM-6xE3/T3 SM-63xE1 SM-C/2xSTM-63xP-A SM-2x10GE-10xGE-A SM-1x10GE-20xGE-B SM-10xGE-32xMAP-B EM-63xE1-LFH EM-63xE1-AH EM-C/63xE1/T1-A EM-C/63xE1/T1-AH EM-6x1.0/2.3 EM-6x1.0/2.3-AH EM-10xSFP EM-10xSFP-AH EM-6x1.0/2.3-BH EM-10xSFP-BH 117

113 What is a service module (SM) SM Eth Switch SM CES + PW SM SM Eth Switch EOS PDH/SDH Term PDH/SDH Term Also called Line card Available in different configurations SDH termination PDH termination Ethernet switch Ethernet switch with EoSDH functionality CES/PW Connects to Packet crossbar and TDM DXC in SCs 118

114 SM-2x10GE-10xGE-A Ethernet switch 2x10GE int. based on XFP 10GBASE-xR DWDM 80km 10xSGMII int. based on SFP in EM 1000Base-X 100Base-X 10Base-T FE/GE BiDi 10/80 km CWDM 80/120km (8λ) DWDM 120km (40λ) 10 on front of SM SFPs in EM OTN wrapper supported 10GE -> OTU-2 G.FEC and E-FEC (I.7) Synchronous Ethernet and 1588v2 support Operational modes 2x10GE 1x10GE+10xGE 4 LEDs SFP XFP Inventory EEPROM Module Controller Ethernet Switch Power Supply Timing ECOM SC SYNC ETH SC ETH-DM CES SM 10 SGMII for EM I2C PWR 119

115 SM-1x10GE-20xGE-B Ethernet switch 20xSGMII int. Based on SFP 1000Base-X 100Base-X 10Base-T FE/GE BiDi 10/80 km CWDM 80/120km (8λ) DWDM 120km (40λ) 10 on front of SM 10 in EM Synchronous Ethernet and 1588v2 support Based on new HW Operational modes 20xGE (both) 10xGE (both) 1x10GE-10x1GE (SPO 1410) Replaces SM-1x10GE-20xGE 22 LEDs SFP SFP SFP SFP SFP SFP SFP SFP SFP SFP Inventory EEPROM Module Controller Ethernet Switch Power Supply Timing ECOM SC SYNC ETH SC ETH-DM CES SM 10 SGMII for EM XAUI For SC I2C PWR 120

116 SM-10xGE-32xMAP-B Ethernet switch 10xSGMII int. based on SFP 1000Base-X 100Base-X 10Base-T FE/GE BiDi 10/80 km CWDM 80/120km (8λ) DWDM 120km (40λ) SDH termination Synchronous Ethernet EoSDH Mapper 32 Mappers 2.5G capacity NxVC-12/3/4 GFP-F, VCAT, LCAS Replaces SM-10xGE-32xMAP 22 LEDs SFP SFP SFP SFP SFP SFP SFP SFP SFP SFP Inventory EEPROM Module Controller Ethernet Switch Power Supply SDH EOS Mapper ECOM SC ETH SC ETH DM CES SM TCOM SC TDM SC I2C PWR 121

117 SM-CES/2xSTM1-63xPDH-A SDH termination 63xVC-12 for E1 63xVC-12 maximum 63xE1/T1 physical interfaces Supported on EM 2xSTM-1/4/16 SFP Int. S-x.1&L-x.1/2 x=1,4&16 STM-1/4 BiDi 10/8 km STM-16 BiDi 80 km CWDM 80/120 km (8λ) DWDM 120 km (40λ) STM-1e Individually configurable to Transparent (G.703) Framed (G.704) CES and IETF TDM PW MEF.8 SAToP CESoPSN Flexible routing of traffic E1/T1 to CES VC-12 to CES Individual configurable 1588v2 Timing client 1+1 Equipment protection Module Controller SFP SFP 2 LEDs CES SDH Term Inventory EEPROM Interface number / /4 Power Supply PWR Cannot be used - Don t care CES SM ECOM SC 63 E1/T1 for EM TCOM SC SYNC I2C 122

118 SPO1400 WDM interworking Two different sub racks for passive filters available LU28BB Compact Filter Subrack 1RU 3 single horizontal slots LU28BA Filter Subrack 4RU 14 vertical slots with room for single, double or triple width modules Both subracks supports 19 and ETSI racks Wide range of passive filter modules CWDM MUX/DEMUX and OADM DWDM MUX/DEMUX, Bandpass and OADM Protection modules All modules are based on LGX industry standard Available as single, double or triple width modules 123

119 Shape and prioritize traffic ENABLING differentiated services Personalized Services Expand market segments using Class of Service based on eight queues Flexible markings based on 802.1p, DSCP, MPLS EXP Simplify subscriber groupings with pre-defined service profiles Better Network Utilization Protect voice traffic with CIR Increase network utilization by oversubscribing besteffort internet services Enable tiered-bandwidth service and enforce finegrain traffic control in 1 kbps increments Shape High-Value and Aggregated Traffics Eliminate unwanted video streams with IGMP Snooping Shaped high-value traffic with CIR (Committed Information Rate) and EIR (Excess Information Rate) before passing it to a leased line to prevent random packet drop Queue, Filter, Police and Traffics Internet Best Effort High-Value Traffic (MPLS EXP, IP DSCP,.1p) Shape Aggregated Traffics Aggregated Traffic Shaped Voice - Guaranteed 126

120 CFM & Y.1731 Monitoring Service Provided to the Customer Customer G.8032 Access VPLS Core G.8032 Access Customer EVC Maintenance Level Infrastructure Maintenance Level Infrastructure Maintenance Level Y.1731 running between MEPs at EVC level that reside at the UNIs can provide frame loss, delay and delay variation information to the service provider. This information can be used to ensure the service provided is according to the SLA ag CCM running between MEPs at EVC level that reside at the UNIs can detect service interruption across the provider network. This allows the service provider to initiate any repair procedures before customer even report the outage ag LB/LT are trouble shooting tools much like IP Ping and Traceroute that are use to isolate and verify the fault condition. 127

121 Ericsson transport OS (ET-OS) - Assurance of cross platform interoperability Ericsson Transport (ET-OS) is the baseline framework for the next-gen transport platforms, including Mini-Link CN/PT/ TN/SP and SPO Evolution Path from TDM to Packet Networks PACKET EVOLUTION TDM/ SDH EVOLUTION Preserves the familiar transport model focusing on maximum operator control Focused on E-LINE service based on TDM, Ethernet, MPLS-TP over microwave and fixed-line platforms MINI-LINK PT/ TN/ CN MINI-LINK TN/ CN 500 SEA 20/ 10 MINI-LINK TN MINI-LINK TN Management for Configuration, Provisioning, Service Assurance OMS ERP ERP 1400 OMS 1400 Service Assurance Connectivity Monitoring 50-ms Per-Hop Service Restoration NetOp EMS/ NSM ServiceON EM/ ESA MEF & ITU Y.1731 Service Mgmt IEEE 802.1ag Connectivity Fault Mgmt Multiprotocol Transports* MPLS-TP PB GFP/ SDH PDH ATM Best Balance Between Upgrade Cost and Packet Evolution 130

122 ERICSSON IP TRANSPORT NMS Ethernet OTN Ericsson IP Transport NMS MPLS-TP IP/MPLS WSON SDH PDH CES IP SEC PB Assurance Fulfillment Readiness Ericsson Element Managers 3PP EDA SP OMS SPO SE MHL BROADBAND ACCESS TRANSPORT and AGGREGATION IP EDGE CORE 131

123 Ericsson IP Transport NMS Manages complete Mobile Backhaul solution Access, Metro, IP Edge and Core products End-to-end L1/L2/L3 service provisioning and assurance across technology domains TDM, Ethernet, IP/MPLS Full management of standard Ethernet services Single, unified web browser GUI Ease of use, point and click provisioning Open and modular architecture Easily integrates 3 rd party equipment Scalable in capacity Runs on existing NMS HW and operating systems From single servers to high availability clusters High Availability options Cold, Warm or Hot standby 132

124 Summary Industry s most comprehensive and forward-looking CET portfolio consisting of carrierclass microwave and fixed-line platforms Massively scalable and convergence-ready CET architectures designed to simplify carrier networks and reduce network churns Powered by highly-extensible operating systems for future IP-based revenue-generating services Purpose-built for carrier infrastructure evolutions from TDM to connection-oriented packet networks based MPLS-TP and IP/MPLS 133

125 Ericsson Deep fiber access sprzęt aktywny-pasywny-usługi Operatorzy sieci stałych Operatorzy sieci mobilnych Operatorzy sieci konwergentnych Smart Services Router The Edge Solution ERICSSON DEEP FIBER ACCESS Sprzęt Aktywny Sprzęt Pasywny Profesjonalne Usługi 134

126 SmartEdge Family The edge solution Ericsson AB 2009 Ericsson Internal SE Boot Camp 4Q09 PAIB PL-IP 135

127 SmartEdge SE1200 & SE600 SE1200 / SM480 NEBS 12 x I/O slot chassis (12+2) 54 cm (12 RU) x 44 cm x 58 cm 480 Gbps, 20G slot-to-slot ~3840W per chassis Front to back airflow with air-ramp Power: DC SE600 6 x I/O slot chassis (6+2) 31 cm (7 RU) x 44 cm x 60 cm 240 Gbps, 20G slot-to-slot ~2350W per chassis Side-to-back airflow Power: DC / AC (through power tray) SE1200 SE600 Shared I/O and Control plane 136

128 SmartEdge 100 Compact 2 RU / 500mm depth footprint Two fixed GE dual-wired ports Two FlexSlots for Media Interface Cards (MICs) 12-port SFP-based 100 FX 12-port 10/100 TX Copper 2-port SFP-based GE 2-port SFP-based ATM OC3 PPA2-DDR Forwarding complex XCRP3 grade control plane SE100 Media Interface Adaptors (MICs) No compromises on Feature support or Scalability 137

FTTX KOMPLETNE ROZWIĄZANIE OD ERICSSON

FTTX KOMPLETNE ROZWIĄZANIE OD ERICSSON FTTX KOMPLETNE ROZWIĄZANIE OD ERICSSON Aplikacje Sprzęt Aktywny Urządzenia końcowe Węzły dostępowe Metro, Edge, & Core FO i Akcesoria Dukty i kable FO 3 Ekonomia sieci FTTx 5 Eksplozja Pasma Mbps 1,000

Bardziej szczegółowo

Dystrybucja Usług. Omówienie nowoczesnych elementów sieci dostępowych w oparciu o produkty firmy Raisecom

Dystrybucja Usług. Omówienie nowoczesnych elementów sieci dostępowych w oparciu o produkty firmy Raisecom Dystrybucja Usług Omówienie nowoczesnych elementów sieci dostępowych w oparciu o produkty firmy Raisecom Agenda Ethernet Ethernet over Fiber Ethernet over PDH Ethernet over SDH Platformy wielousługowe

Bardziej szczegółowo

Przełą. łączniki Ethernetowe

Przełą. łączniki Ethernetowe Przełą łączniki Ethernetowe proste przełą zarządzalne przełą zarządzalne przełą zarządzalne przełą łączniki Layer 3+ łączniki Layer 2+ łączniki Layer 2 łączniki niezarządzalne Layer 2 Przełą łączniki ethernetowe

Bardziej szczegółowo

Pasywne sieci optyczne który wariant wybrać? Przemysław Sadło

Pasywne sieci optyczne który wariant wybrać? Przemysław Sadło Pasywne sieci optyczne który wariant wybrać? Przemysław Sadło AGENDA Pasywne sieci optyczne (rok później) RFoG GPON GEPON Porównanie Przykłady systemów Huawei Arris A może P2P Ethernet Podsumowanie Wchodzimy

Bardziej szczegółowo

www.investor.netia.pl Netia Network Infrastructure

www.investor.netia.pl Netia Network Infrastructure www.investor.netia.pl Netia Network Infrastructure Backbone Fiber Optics Infrastructure Backbone FO length 5000km 7 and 8 duct pipe standard in the backbone Minimum 6 duct pipe free resources in all most

Bardziej szczegółowo

Institute of Telecommunications. koniec wykładu IX. mariusz@tele.pw.edu.pl

Institute of Telecommunications. koniec wykładu IX. mariusz@tele.pw.edu.pl koniec wykładu IX architektura OSS TMN w zarządzaniu sieciami SDH Network hierarchy Internet Service Provider (ISP) IP R 1 R 3 R 2 MPLS Transport Network Provider SDH Optical Network Provider WDM SDH (Synchronous

Bardziej szczegółowo

Chmura zrzeszenia BPS jako centrum świadczenia usług biznesowych. Artur Powałka Microsoft Services

Chmura zrzeszenia BPS jako centrum świadczenia usług biznesowych. Artur Powałka Microsoft Services Chmura zrzeszenia BPS jako centrum świadczenia usług biznesowych. Artur Powałka Services Tradycyjne podejście do wirtualizacji Business system administrators request infrastructure through email or an

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania xwdm Gdzie stosować, kiedy warto, jakie są możliwości. Marcin Bała

Rozwiązania xwdm Gdzie stosować, kiedy warto, jakie są możliwości. Marcin Bała Rozwiązania xwdm Gdzie stosować, kiedy warto, jakie są możliwości Marcin Bała Agenda Dlaczego stosować? Gdzie stosować? Co można przesłać? Dlaczego warto stosować rozwiązania xwdm? Awaryjność Łatwe łączenie

Bardziej szczegółowo

Cel szkolenia. Konspekt

Cel szkolenia. Konspekt Cel szkolenia About this CourseThis 5-day course provides administrators with the knowledge and skills needed to deploy and ma Windows 10 desktops, devices, and applications in an enterprise environment.

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie sieciami telekomunikacyjnymi

Zarządzanie sieciami telekomunikacyjnymi SNMP Protocol The Simple Network Management Protocol (SNMP) is an application layer protocol that facilitates the exchange of management information between network devices. It is part of the Transmission

Bardziej szczegółowo

Budowa sieci dostępowych TriplePlay z wykorzystaniem rozwiązań DCN oraz Raisecom

Budowa sieci dostępowych TriplePlay z wykorzystaniem rozwiązań DCN oraz Raisecom Budowa sieci dostępowych TriplePlay z wykorzystaniem rozwiązań DCN oraz Raisecom Agenda Budowa sieci xpon Łączenie węzłów w technologi xwdm Przykładowa konfiguracja sieci PON bazująca na rozwiązaniu Raisecom

Bardziej szczegółowo

Usługi IBM czyli nie taki diabeł straszny

Usługi IBM czyli nie taki diabeł straszny Usługi IBM czyli nie taki diabeł straszny Michał Wawrzyński 693 93 5338 michal.wawrzynski@pl.ibm.com Usługi IBM dla Partnerów Handlowych Maintenance & Technical Support Asset-based Services Labor-based

Bardziej szczegółowo

IBM PureSystems Czy to naprawdę przełom w branży IT?

IBM PureSystems Czy to naprawdę przełom w branży IT? IBM PureSystems Czy to naprawdę przełom w branży IT? Krzysztof Rozanka Pure Systems, Poland & Baltics k.rozanka@pl.ibm.com kom. 693 93 51 42 IBM Polska 2 3 Zintegrowane systemy eksperckie 4 Infrastructure

Bardziej szczegółowo

PRZEDMIAR ROBÓT ROZBUDORWA SIECI LOGICZNEJ

PRZEDMIAR ROBÓT ROZBUDORWA SIECI LOGICZNEJ PRZEDMIAR ROBÓT ROZBUDORWA SIECI LOGICZNEJ Nazwa robót budowlanych Obiekt: Nazwa i adres zamawiającego Wykonanie rozbudowy sieci logicznej 45-068 Opole Ul. 1 Maja 6 Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział

Bardziej szczegółowo

Planning and Cabling Networks

Planning and Cabling Networks Planning and Cabling Networks Network Fundamentals Chapter 10 Version 4.0 1 Projektowanie okablowania i sieci Podstawy sieci Rozdział 10 Version 4.0 2 Objectives Identify the basic network media required

Bardziej szczegółowo

Klimatyzatory ścienne i kasetonowe YORK. Cennik 2013

Klimatyzatory ścienne i kasetonowe YORK. Cennik 2013 Klimatyzatory ścienne i kasetonowe YORK Cennik 2013 ELECTRONIC CONTROL SYSTEMS SP. Z O. O. 32-083 Balice k. Krakowa; ul. Krakowska 84 MODEL / KOMPLET YJHJZH 09 ŚCIENNY YJHJZH 12 ŚCIENNY YJHJZH 18 ŚCIENNY

Bardziej szczegółowo

EWOLUCJA KOMUNIKACJI W SEKTORZE BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO TETRA I LTE

EWOLUCJA KOMUNIKACJI W SEKTORZE BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO TETRA I LTE EWOLUCJA KOMUNIKACJI W SEKTORZE BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO TETRA I LTE MOTOROLA SOLUTIONS TOMASZ PIKTEL DYREKTOR DS.KLIENTÓW KLUCZOWYCH EWOLUCJA KOMUNIKACJI W SEKTORZE BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO TETRA

Bardziej szczegółowo

Systemy GEPON oraz EoC. Jerzy Szczęsny

Systemy GEPON oraz EoC. Jerzy Szczęsny Systemy GEPON oraz EoC Jerzy Szczęsny AGENDA Sieci Pasywne Omówienie technologii Rynek Urządzeń GEPON Rodzaje Urządzeń Przykładowe Sieci EoC Omówienie technologii Rodzaje Urządzeń Przykładowe Sieci Omówienie

Bardziej szczegółowo

Wszystko po światłowodzie. Systemy konwersji mediów CTC Union oraz SFP/XFP GBC Photonics.

Wszystko po światłowodzie. Systemy konwersji mediów CTC Union oraz SFP/XFP GBC Photonics. Wszystko po światłowodzie. Systemy konwersji mediów CTC Union oraz SFP/XFP GBC Photonics. Mariusz Ferenczak - Kraków, 28.10.2009 Agenda Nowe możliwości w systemach konwersji mediów - zalety nowoczesnych

Bardziej szczegółowo

PARAMETRY TECHNICZNE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

PARAMETRY TECHNICZNE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Sprawa Nr RAP.272.44. 2013 Załącznik nr 6 do SIWZ (nazwa i adres Wykonawcy) PARAMETRY TECHNICZNE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Modernizacja urządzeń aktywnych sieci komputerowej kampusu Plac Grunwaldzki Uniwersytetu

Bardziej szczegółowo

Institute of Telecommunications. koniec wykładu VIII. mariusz@tele.pw.edu.pl

Institute of Telecommunications. koniec wykładu VIII. mariusz@tele.pw.edu.pl koniec wykładu VIII przykład data client office + firewall depot management mapa z google map POP points of presence SP data client POP POP office depot POP POP management VPN warstwy 2 (VPLL, VPLS) i

Bardziej szczegółowo

Kompleksowe rozwiązania TriplePlay od Salumanus

Kompleksowe rozwiązania TriplePlay od Salumanus Kompleksowe rozwiązania TriplePlay od Salumanus Raisecom PON Portfolio produktowe OLT ONU Data ISCOM5101 ISCOM6800 ISCOM5104/5104Q Data+Voice Auto Meter Reading Data+Voice+CATV ISCOM5204 ISCOM5104PI-4R

Bardziej szczegółowo

24 GE with 4 Shared SFP Web Smart Switch

24 GE with 4 Shared SFP Web Smart Switch GES-2451 Wersja: 1 24 GE with 4 Shared SFP Web Smart Switch LevelOne GES-2451 is a powerful, high-performance Gigabit Ethernet switch with 24 10/100/1000Mbps ports shared 4 SFP(mini GBIC) ports, providing

Bardziej szczegółowo

Wdrożenie systemów GPON w różnych scenariuszach biznesowych. Marcin Ułasik

Wdrożenie systemów GPON w różnych scenariuszach biznesowych. Marcin Ułasik Wdrożenie systemów GPON w różnych scenariuszach biznesowych Marcin Ułasik AGENDA Trendy i wymagania Możliwości rozwoju Dlaczego GPON? Możliwe zastosowania Rozwiązania techniczne Podsumowanie Usługi w sieci

Bardziej szczegółowo

SIEĆ SZEROKOPASMOWA POLSKI WSCHODNIEJ - KONCEPCJA SIECI W WOJEWÓDZTWIE WARMIŃSKO-MAZURSKIM

SIEĆ SZEROKOPASMOWA POLSKI WSCHODNIEJ - KONCEPCJA SIECI W WOJEWÓDZTWIE WARMIŃSKO-MAZURSKIM SIEĆ SZEROKOPASMOWA POLSKI WSCHODNIEJ - KONCEPCJA SIECI W WOJEWÓDZTWIE WARMIŃSKO-MAZURSKIM Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe Sp. z o.o. Olsztyn, 22 maja 2013 Agenda ORSS podstawowe informacje Infrastruktura

Bardziej szczegółowo

IBM System Networking -przewagi konkurencyjne w rzeczywistości kryzysowej

IBM System Networking -przewagi konkurencyjne w rzeczywistości kryzysowej IBM System Networking -przewagi konkurencyjne w rzeczywistości kryzysowej Adam Wygodny System Networking Sales Leader for CEE adam.wygodny@pl.ibm.com Agenda Trendy zmieniające Data Center Przyszłość sieci

Bardziej szczegółowo

Goodman Kraków Airport Logistics Centre. 62,350 sqm available. Units from 1,750 sqm for immediate lease. space for growth+

Goodman Kraków Airport Logistics Centre. 62,350 sqm available. Units from 1,750 sqm for immediate lease. space for growth+ Goodman Kraków Airport Logistics Centre 62,350 sqm available. Units from 1,750 sqm for immediate lease. space for growth Goodman Kraków Airport Logistics Centre ul. Komandosów 1, 32-085 Modlniczka Goodman

Bardziej szczegółowo

Chmura prywatna od podstaw Nowoczesny storage w rozwiązaniach chmury prywatnej z NetApp

Chmura prywatna od podstaw Nowoczesny storage w rozwiązaniach chmury prywatnej z NetApp Chmura prywatna od podstaw Nowoczesny storage w rozwiązaniach chmury prywatnej z NetApp Piotr Potocki, Inżynier Systemowy APN Promise S.A. NetApp & Microsoft Private Cloud Wirtualizacja Deduplikacja Konfiguracja

Bardziej szczegółowo

GEPON Światłowód do domu

GEPON Światłowód do domu GEPON Światłowód do domu Rafał Kościelniak rafal.koscielniak@salumanus.com Agenda GEPON Światłowód do domu - Omówienie technologii - Zalety systemów GEPON - Prezentacja urządzeń - Przykładowe rozwiązania

Bardziej szczegółowo

Transmisja w sieciach xwdm

Transmisja w sieciach xwdm Transmisja w sieciach xwdm Agenda GBC Photonics Mux/Demux, OADM GBIC, SFP, SFP+, XFP,... CTC Union FRM 301 FRM 220 Raisecom OPCOM 100 OPCOM 200 OPCOM 600 Arcutronix Transpondery FCX GBC Photonics EDFA,

Bardziej szczegółowo

Agenda. Kompletny system 10G CWDM - 2U! Ekonomiczna platforma xwdm. Do 8 Tbps po parze włókien. Komponenty GBC Photonics. Przykładowe rozwiązania

Agenda. Kompletny system 10G CWDM - 2U! Ekonomiczna platforma xwdm. Do 8 Tbps po parze włókien. Komponenty GBC Photonics. Przykładowe rozwiązania xwdm bez ograniczeń Agenda Kompletny system 10G CWDM - 2U! Ekonomiczna platforma xwdm EKINOPS 360 Komponenty GBC Photonics OPCOM 600 - RAISECOM Do 8 Tbps po parze włókien FRM220 CTC UNION SFP, XFP, SFP+,...

Bardziej szczegółowo

Ewolucja sieci dostępowej - Pasywne Sieci Optyczne jako kierunek rozwoju sieci. Marcin Starzyński

Ewolucja sieci dostępowej - Pasywne Sieci Optyczne jako kierunek rozwoju sieci. Marcin Starzyński Ewolucja sieci dostępowej - Pasywne Sieci Optyczne jako kierunek rozwoju sieci Marcin Starzyński Agenda Wzrost zapotrzebowania na pasmo jako stały element biznesu Aktualny status rynku FTTH/FTTB Pasywne

Bardziej szczegółowo

Fixtures LED HEDRION

Fixtures LED HEDRION K A R T Y K ATA L O G O W E Fixtures LED HEDRION Oprawy lampy LED Hedrion do zastosowań profesjonalnych Fixtures LED lamps Hedrion for professional applications NATRIUM Sp. z o.o. ul. Grodziska 15, 05-870

Bardziej szczegółowo

ROZWÓJ STANDARDU GPON MIKOŁAJ CHMURA

ROZWÓJ STANDARDU GPON MIKOŁAJ CHMURA ROZWÓJ STANDARDU GPON MIKOŁAJ CHMURA Solution Manager xpon AGENDA Trendy w konsumpcji pasma Ewolucja do sieci typu experience driven Migracja sieci GPON do sieci typu NG-PON1 i NG-PON2 Nowa platforma NG-PON

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie do Cloud Networking. Czym jest Meraki i jak możemy pozycjonować Meraki?

Wprowadzenie do Cloud Networking. Czym jest Meraki i jak możemy pozycjonować Meraki? Wprowadzenie do Cloud Networking Czym jest Meraki i jak możemy pozycjonować Meraki? Kilka faktów dotyczących Meraki Bookings Growth Kilka podstawowych faktów Historia Meraki rozpoczęła się w 2006 na MIT

Bardziej szczegółowo

DATA-S MONITORING ROZPROSZONY OŚWIETLENIA AWARYJNEGO DIVERSIFIED MONITORING OF EMERGENCY LIGHTING

DATA-S MONITORING ROZPROSZONY OŚWIETLENIA AWARYJNEGO DIVERSIFIED MONITORING OF EMERGENCY LIGHTING Wymiary Dimensions 500x282x89 IP40 DATA-S MONITORING ROZPROSZONY OŚWIETLENIA AWARYJNEGO System monitoruje prawidłową pracę zainstalowanych opraw oświetlenia awaryjnego w dużych obiektach użyteczności publicznej.

Bardziej szczegółowo

system OPEN LED ES-SYSTEM

system OPEN LED ES-SYSTEM ES-SYSTEM Light impressions system OPEN LED Niekonwencjonalne rozwiązanie stropu podwieszanego. Konstrukcja wykonana z profilu aluminiowego zamkniętego dyfuzorem mikropryzmatycznym. Wysokowydajne diody

Bardziej szczegółowo

Produkty. FortiGate Produkty

Produkty. FortiGate Produkty Produkty FortiGate Produkty czerwiec 2006 COPYRIGHT ArkaNET KATOWICE CZERWIEC 2006 KOPIOWANIE I ROZPOWSZECHNIANIE ZABRONIONE FortiGate Produkty czerwiec 2006 Wersja dokumentu 1.0 W dokumencie użyto obrazków

Bardziej szczegółowo

ZST Wykład (lato 2014)

ZST Wykład (lato 2014) ZST Wykład (lato 2014) Mariusz Mycek namiary organizacja zajęć namiary Mariusz Mycek p. 346 tel. 6189 konsultacje środy, w godzinach 14-16 (po wykładzie) strona przedmiotu (rozbudowywana wraz z wykładem)

Bardziej szczegółowo

Potencjał ostatniej mili. Optymalizacja systemów dystrybucji usług informatycznych z wykorzystaniem urządzeń firmy RAISECOM

Potencjał ostatniej mili. Optymalizacja systemów dystrybucji usług informatycznych z wykorzystaniem urządzeń firmy RAISECOM Potencjał ostatniej mili Optymalizacja systemów dystrybucji usług informatycznych z wykorzystaniem urządzeń firmy RAISECOM Agenda Platformy wielousługowe Multipleksery PDH TDM over IP Ethernet over...

Bardziej szczegółowo

Stakowalny zarządzany przełącznik L3 20 GE + 4 GE Combo SFP + 2 gniazda 10G

Stakowalny zarządzany przełącznik L3 20 GE + 4 GE Combo SFP + 2 gniazda 10G GTL-2691 Wersja: 1 Modules are to be ordered separately. Stakowalny zarządzany przełącznik L3 20 GE + 4 GE Combo SFP + 2 gniazda 10G The LevelOne GEL-2691 is a Layer 3 Managed switch with 24 x 1000Base-T

Bardziej szczegółowo

Pomiary łączy ethernetowych - zajęcia praktyczne. Darek Matyjewicz RATE ART www.rateart.pl

Pomiary łączy ethernetowych - zajęcia praktyczne. Darek Matyjewicz RATE ART www.rateart.pl Pomiary łączy ethernetowych - zajęcia praktyczne Darek Matyjewicz RATE ART www.rateart.pl Ramka Ethernetowa Throughput Dla interfejsu 1Gbps 3000B danych Nagłówek Nagłówek 14B POLE DANYCH 4B 14B POLE DANYCH

Bardziej szczegółowo

PLAN KONSPEKT. do przeprowadzenia zajęć z przedmiotu. Szerokopasmowe sieci dostępowe. Konfigurowanie urządzeń w szerokopasmowych sieciach dostępowych

PLAN KONSPEKT. do przeprowadzenia zajęć z przedmiotu. Szerokopasmowe sieci dostępowe. Konfigurowanie urządzeń w szerokopasmowych sieciach dostępowych PLAN KONSPEKT do przeprowadzenia zajęć z przedmiotu Szerokopasmowe sieci dostępowe TEMAT: Konfigurowanie urządzeń w szerokopasmowych sieciach dostępowych CEL: Zapoznanie uczniów z podstawami konfiguracji

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfiguracji usługi Wirtualnej Sieci Prywatnej w systemie Mac OSX

Instrukcja konfiguracji usługi Wirtualnej Sieci Prywatnej w systemie Mac OSX UNIWERSYTETU BIBLIOTEKA IEGO UNIWERSYTETU IEGO Instrukcja konfiguracji usługi Wirtualnej Sieci Prywatnej w systemie Mac OSX 1. Make a new connection Open the System Preferences by going to the Apple menu

Bardziej szczegółowo

Microsoft StorSimple nowe możliwości archiwizacji oraz back-up danych dla uczelni. Michał Jędrzejczak Architekt IT, Cloud Expert Comparex

Microsoft StorSimple nowe możliwości archiwizacji oraz back-up danych dla uczelni. Michał Jędrzejczak Architekt IT, Cloud Expert Comparex Microsoft StorSimple nowe możliwości archiwizacji oraz back-up danych dla uczelni. Michał Jędrzejczak Architekt IT, Cloud Expert Comparex COMPAREX 33 kraje 80 biur i oddziałów StorSimple: kto już używa?

Bardziej szczegółowo

Z A P Y T A N I E O F E R T O W E

Z A P Y T A N I E O F E R T O W E FineMEDIA s.c. Wojciech Wrona, Grzegorz Kałuża ul. Zagrzebska 3 51-206 Wrocław NIP: 895-17-91-494 REGON: 932905107 Wrocław, 20 lutego 2015 r. Z A P Y T A N I E O F E R T O W E Nr 13_p10_prj02 1 Opis przedmiotu

Bardziej szczegółowo

Exalogic platforma do aplikacji Oracle i Middleware. Jakub Połeć Business Development Manager CE

Exalogic platforma do aplikacji Oracle i Middleware. Jakub Połeć Business Development Manager CE Exalogic platforma do aplikacji Oracle i Middleware Jakub Połeć Business Development Manager CE 2011 Oracle Corporation The following is intended to outline our general product direction. It is intended

Bardziej szczegółowo

Multiplekser Gigabit TDM MICROSENS Wprowadzenie Gigabit TDM firmy MICROSENS jest optycznym multiplekserem z podziałem czasowym umożliwiającym jednoczesną transmisję głosu i danych. Transmisja może odbywać

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr Numer postępowania: 87/PN/20 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w prowadzonym postępowaniu pn: Rozbudowa i modernizacja sieci MAN Lp. Produkt Ilość gwarant owana. Karta liniowa Cisco A9K-4T-L

Bardziej szczegółowo

Nowa sieć HAWE Telekom. Od L2 do wielousługowej sieci IP/MPLS

Nowa sieć HAWE Telekom. Od L2 do wielousługowej sieci IP/MPLS Nowa sieć HAWE Telekom. Od L2 do wielousługowej sieci IP/MPLS Piotr Pomin HAWE Telekom Artur Gmaj, Adrian COMP PLNOG11 1.10.2013 HAWE Telekom podstawowe informacje o spółce Spółka zależna od grupy kapitałowej

Bardziej szczegółowo

Szczypta historii. 2010 Inteligentne rozmieszczanie. Pierwszy magnetyczny dysk twardy. Macierz RAID. Wirtualizacja. danych

Szczypta historii. 2010 Inteligentne rozmieszczanie. Pierwszy magnetyczny dysk twardy. Macierz RAID. Wirtualizacja. danych Szczypta historii 1956 Pierwszy magnetyczny dysk twardy IBM 305 RAMAC (Random Access Method of Accounting and Control). 50 dysków o średnicy ok. 60 cm - 5 MB. 1993 Macierz RAID Grupa dysków jest widziana

Bardziej szczegółowo

PORTS AS LOGISTICS CENTERS FOR CONSTRUCTION AND OPERATION OF THE OFFSHORE WIND FARMS - CASE OF SASSNITZ

PORTS AS LOGISTICS CENTERS FOR CONSTRUCTION AND OPERATION OF THE OFFSHORE WIND FARMS - CASE OF SASSNITZ Part-financed by EU South Baltic Programme w w w. p t m e w. p l PROSPECTS OF THE OFFSHORE WIND ENERGY DEVELOPMENT IN POLAND - OFFSHORE WIND INDUSTRY IN THE COASTAL CITIES AND PORT AREAS PORTS AS LOGISTICS

Bardziej szczegółowo

Projekt centralnie zarządzanej sieci WLAN dla dużej organizacji wieloodziałowej. Mateusz Grajewski Systems Engineer, CCIE R&S

Projekt centralnie zarządzanej sieci WLAN dla dużej organizacji wieloodziałowej. Mateusz Grajewski Systems Engineer, CCIE R&S Projekt centralnie zarządzanej sieci WLAN dla dużej organizacji wieloodziałowej Mateusz Grajewski Systems Engineer, CCIE R&S Unified Access Opcje wdrożeniowe Autonomiczny FlexConnect Scentralizowany Converged

Bardziej szczegółowo

Configuring and Testing Your Network

Configuring and Testing Your Network Configuring and Testing Your Network Network Fundamentals Chapter 11 Version 4.0 1 Konfigurowanie i testowanie Twojej sieci Podstawy sieci Rozdział 11 Version 4.0 2 Objectives Define the role of the Internetwork

Bardziej szczegółowo

Implementacja usług głosowych w systemie GPON Alcatel-Lucent softswitch ADESCOM

Implementacja usług głosowych w systemie GPON Alcatel-Lucent softswitch ADESCOM Implementacja usług głosowych w systemie GPON Alcatel-Lucent softswitch ADESCOM 21 Maj 2014, Rawa Mazowiecka Witold Zając AGENDA 1. Platforma sprzętowa - ISAM FX, ONT 2. Platforma Usługowa 3. Wdrożenie

Bardziej szczegółowo

Zintegrowane rozwiązania VoIP dla biznesu

Zintegrowane rozwiązania VoIP dla biznesu Jakub Galus Sales Engineer, Poland (AudioCodes) Grzegorz Szmyd Business Development Manager (Acnet) Zintegrowane rozwiązania VoIP dla biznesu O nas... Innowacyjność, Jakość i Satysfakcja Klienta 3Q11 Low

Bardziej szczegółowo

Infrastruktura transportowa i dostępowa dla Internetu przyszłości

Infrastruktura transportowa i dostępowa dla Internetu przyszłości Krzysztof Łapiński Infrastruktura transportowa i dostępowa dla Internetu przyszłości Historia infrastruktury dla Internetu Technologie które nie osiągnęły stawianych im celów: ATM ISDN Frame Relay FDDI

Bardziej szczegółowo

Wydajne rozwiązanie GEPON dla sieci FTTx najlepszy wybór dla instalacji Triple Play

Wydajne rozwiązanie GEPON dla sieci FTTx najlepszy wybór dla instalacji Triple Play Wydajne rozwiązanie GE dla sieci FTTx najlepszy wybór dla instalacji Triple Play EP-103 EP-402V GE SFU GE 11n Wi-Fi IPTV Internet Gry online VoIP przez Wi-Fi 48 WWW.PLAET.PL Rozwiązanie Planet Last Mile

Bardziej szczegółowo

Inteligentny Konwerter Mediów 10/100/1000Base-T do Fiber Dual-speed z obsługą Power over Ethernet Plus

Inteligentny Konwerter Mediów 10/100/1000Base-T do Fiber Dual-speed z obsługą Power over Ethernet Plus Inteligentny Konwerter Mediów 10/100/1000Base-T do Fiber Dual-speed z obsługą Power over Ethernet Plus Seria KGC-320-HP Cechy kluczowe: ź Konwersja sygnału miedzianego o potrujnej prędkości 10/100/1000Mbps

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. Część I dostawa urządzeń UTM, Routera i Przełączników sieciowych

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. Część I dostawa urządzeń UTM, Routera i Przełączników sieciowych ... /pieczęć Wykonawcy/ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Część I dostawa urządzeń UTM, Routera i Przełączników sieciowych L.p. Wymagane parametry Informacja o spełnieniu lub nie spełnieniu wymaganego parametru.

Bardziej szczegółowo

Hosting i backup danych w środowisku operatorskim

Hosting i backup danych w środowisku operatorskim Hosting i backup danych w środowisku operatorskim Konferencja PLNOG 2012 Warszawa, 5-6 marca 2012 Paweł Pytlakowski, GTS CE Group Product Manager (Cloud & Managed Services) Agenda GTS Central Europe Dlaczego

Bardziej szczegółowo

PROJEKT ROZBUDOWY SIECI LOGICZNEJ ANR Oddział Terenowy w Opolu

PROJEKT ROZBUDOWY SIECI LOGICZNEJ ANR Oddział Terenowy w Opolu PROJEKT ROZBUDOWY SIECI LOGICZNEJ ANR Oddział Terenowy w Opolu Nazwa robót budowlanych Obiekt: Nazwa i adres zamawiającego Wykonanie rozbudowy sieci logicznej 45-068 Opole Ul. 1 Maja 6 Agencja Nieruchomości

Bardziej szczegółowo

Zapytanie ofertowe do inwestycji: Ostatnia mila szerokopasmowy Internet dla miejscowości Lubosz.

Zapytanie ofertowe do inwestycji: Ostatnia mila szerokopasmowy Internet dla miejscowości Lubosz. Zapytanie ofertowe do inwestycji: Ostatnia mila szerokopasmowy Internet dla miejscowości Lubosz. Temat zapytania: Dostawa switchy zarządzalnych, urządzeń klienckich CPE oraz modułów SFP Międzychód dnia

Bardziej szczegółowo

Datacenter - Przykład projektu dla pewnego klienta.

Datacenter - Przykład projektu dla pewnego klienta. Datacenter - Przykład projektu dla pewnego klienta. Wstęp! Technologie oraz infrastruktury wykorzystywane przez Capgemini. Projekt dla pewnego francuskiego klienta założenia Requests Capgemini datacenters

Bardziej szczegółowo

Jak działa sieć WiFi? (WiFi how it works?)

Jak działa sieć WiFi? (WiFi how it works?) Jak działa sieć WiFi? (WiFi how it works?) Marcin Krysiński Rozwiązania WiFi Media Access Radios Form Antennas Ultra Thin Access Points Existing Network = Transport Mobility Controllers Authentication

Bardziej szczegółowo

Teraz MPLS Ale jak przez 20 lat do tego dochodziliśmy?

Teraz MPLS Ale jak przez 20 lat do tego dochodziliśmy? Teraz MPLS Ale jak przez 20 lat do tego dochodziliśmy? Piotr Szafran Główny Architekt Sieci EXATEL S.A. 30 września 2013 Exatel 20 lat doświadczenia Rodowód Telenergo Telbank Exatel = Telenergo + Telbank

Bardziej szczegółowo

How much does SMARTech system cost?

How much does SMARTech system cost? 1. How much does an intelligent home system cost? With over six years of experience in construction of Intelligent Home Systems we have done a value analysis of systems and services usually purchased by

Bardziej szczegółowo

RAZEM brutto (poz. 1+2). (kwotę należy przenieść do formularza oferty)

RAZEM brutto (poz. 1+2). (kwotę należy przenieść do formularza oferty) Załącznik Nr 1 do formularza Oferty Nr postępowania: ZP/M-15/15 Wykaz cenowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia. Lp. Nazwa komponentu Cena brutto za 1 sztukę Ilość sztuk Brutto RAZEM 1. Przełączniki sieciowe

Bardziej szczegółowo

Marzena Kanclerz. Microsoft Channel Executive. Zachowanie ciągłości procesów biznesowych. z Windows Server 2012R2

Marzena Kanclerz. Microsoft Channel Executive. Zachowanie ciągłości procesów biznesowych. z Windows Server 2012R2 Marzena Kanclerz Microsoft Channel Executive Zachowanie ciągłości procesów biznesowych z Windows Server 2012R2 Rejestracja urządzenia w usłudze Company Portal dająca dostęp do aplikacji firmowych

Bardziej szczegółowo

Przykładowy typ urządzenia IP CAM Interlink Wi-Fi AP Urządzenie GEPON OLT, z MPU, 2 x slot dla modułu PON OLT 8510

Przykładowy typ urządzenia IP CAM Interlink Wi-Fi AP Urządzenie GEPON OLT, z MPU, 2 x slot dla modułu PON OLT 8510 Załącznik 2 Urządzenia sieci GPON Tabela 2/1 ETAP I Zestawienie urządzeń do sieci GPON Przykładowy typ urządzenia IP CAM Interlink Wi-Fi AP Urządzenie GEPON OLT, z MPU, 2 x slot dla modułu PON OLT 8510

Bardziej szczegółowo

Nowoczesne rozwiązania GPON. Mikołaj Chmura

Nowoczesne rozwiązania GPON. Mikołaj Chmura Nowoczesne rozwiązania GPON Mikołaj Chmura Agenda Technologia GPON Dlaczego GPON Jak to działa Kolejny krok - XGPON Platforma GPON Huawei MA5600T Dlaczego Huawei Architektura systemu Kluczowe funkcjonalności

Bardziej szczegółowo

GOZ-353-2210-7-13/12 Warszawa, dnia 13 lipca 2012 r.

GOZ-353-2210-7-13/12 Warszawa, dnia 13 lipca 2012 r. GOZ-353-2210-7-13/12 Warszawa, dnia 13 lipca 2012 r. Wykonawcy wg rozdzielnika Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę switchy dla PIP Zamawiający zgodnie z art. 38 ust. 1

Bardziej szczegółowo

Proces certyfikowania aplikacji na platformie PureSystems. Rafał Klimczak Lab Services Consultant

Proces certyfikowania aplikacji na platformie PureSystems. Rafał Klimczak Lab Services Consultant Proces certyfikowania aplikacji na platformie PureSystems Rafał Klimczak Lab Services Consultant Produkty Pure Systems w IBM Rodziny produktów IBM: System z Freedom through design Eksperckie systemy zintegrowane:

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 4 do SIWZ specyfikacja techniczna

Załącznik nr 4 do SIWZ specyfikacja techniczna Załącznik nr do SIWZ specyfikacja techniczna lp. Produkt Opis Szt. Punkt dystrybucyjny nr - konfiguracja bazowa 0 WS-C0E-S-0GE lub równoważny Cat0E chassis, WS-SUP-0GE-B, Fan Tray (req.p/s) SIBK-SXF lub

Bardziej szczegółowo

Moxa Solution Day 2011

Moxa Solution Day 2011 Moxa Solution Day 2011 Bezprzewodowa komunikacja GSM/GPRS w przemyśle Cezary Kalista 31.05.2011 Plan prezentacji Przegląd produktów Tryby pracy modemów Tryby pracy modemów IP Bramy IP i Routery: dostęp

Bardziej szczegółowo

INTERNAL CARD READER WITH USB 2.0 MC-CR103

INTERNAL CARD READER WITH USB 2.0 MC-CR103 s U r e a M n u a l INTERNAL CARD READER WITH USB 2.0 MC-CR103 T A B L E O F C O N T E N T S e n g l i s h 3-6 p o l s k i 7-1 1 2 www.modecom.eu INTERNAL CARD READER WITH USB 2.0 MC-CR103 Introduction

Bardziej szczegółowo

Goodman Poznań Airport Logistics Centre 16,734 sqm warehouse space available as from Q3 2016. Best placed for business+

Goodman Poznań Airport Logistics Centre 16,734 sqm warehouse space available as from Q3 2016. Best placed for business+ Goodman Poznań Airport 16,734 sqm warehouse space available as from Q3 2016. Best placed for business Goodman Poznań Airport ul. Batorowska 35, 62-081 Wysogotowo, Poznań Najlepsze miejsce dla biznesu Goodman

Bardziej szczegółowo

Metodyki projektowania i modelowania systemów Cyganek & Kasperek & Rajda 2013 Katedra Elektroniki AGH

Metodyki projektowania i modelowania systemów Cyganek & Kasperek & Rajda 2013 Katedra Elektroniki AGH Kierunek Elektronika i Telekomunikacja, Studia II stopnia Specjalność: Systemy wbudowane Metodyki projektowania i modelowania systemów Cyganek & Kasperek & Rajda 2013 Katedra Elektroniki AGH Zagadnienia

Bardziej szczegółowo

Advanced Internet Information Services Management (IIS 8)

Advanced Internet Information Services Management (IIS 8) Advanced Internet Information Services Management (IIS 8) Warsztat autorski Pauli Januszkiewicz (4 dni, 28 godzin lekcyjnych) Paula Januszkiewicz ekspert ds. bezpieczeństwa infrastruktury IT. Jako jedna

Bardziej szczegółowo

3 RAZY TAK 28.01.2014 Tomasz Busłowski Netformers Sp. z o.o.

3 RAZY TAK 28.01.2014 Tomasz Busłowski Netformers Sp. z o.o. 3 RAZY TAK 28.01.2014 Tomasz Busłowski Netformers Sp. z o.o. Powiedz TAK dla innowacyjnych rozwiązań sieci bezprzewodowych nowej generacji firmy Aerohive Networks HQ Wi-Fi Primary Access Guest, Corp, BYOD

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie do Avaya Networking 08-03-2012. Maciej Domaszewski

Wprowadzenie do Avaya Networking 08-03-2012. Maciej Domaszewski Wprowadzenie do Avaya Networking 08-03-2012 Maciej Domaszewski Rynek, na którym działamy Konsumeryzacja IT / BYOD Wszechobecna współpraca Przetwarzanie w chmurach Ponad 918 milionów tabletów zostanie sprzedanych

Bardziej szczegółowo

No matter how much you have, it matters how much you need

No matter how much you have, it matters how much you need CSR STRATEGY KANCELARIA FINANSOWA TRITUM GROUP SP. Z O.O. No matter how much you have, it matters how much you need Kancelaria Finansowa Tritum Group Sp. z o.o. was established in 2007 we build trust among

Bardziej szczegółowo

Zintegrowana infrastruktura informatyczna.

Zintegrowana infrastruktura informatyczna. Zintegrowana infrastruktura informatyczna. Michał Włodarczyk Document number TCO, a koszty zakupu 10%-50% Acquisition Cost Deployment Downtime Security Maintenance Software TCO 50%-90% Power Asset Management

Bardziej szczegółowo

Przełącznik zarządzany L2 24x GE + 2x GE SFP

Przełącznik zarządzany L2 24x GE + 2x GE SFP GEL-2670 Wersja: 1 Przełącznik zarządzany L2 24x GE + 2x GE SFP The LevelOne GEL-2670 is an intelligent L2 Managed Switch with 24 x 1000Base-T ports and 2 x 100/1000BASE-X SFP (Small Form Factor Pluggable)

Bardziej szczegółowo

załącznik nr 2 do umowy Wykaz cen oferowanego sprzętu w ofercie Wykonawcy złożony w ramach postępowania prowadzonego w celu zawarcia umowy.

załącznik nr 2 do umowy Wykaz cen oferowanego sprzętu w ofercie Wykonawcy złożony w ramach postępowania prowadzonego w celu zawarcia umowy. załącznik nr 2 do umowy Wykaz cen oferowanego sprzętu w ofercie Wykonawcy złożony w ramach postępowania prowadzonego w celu zawarcia umowy. Nazwa elementu Kod Opis Cena jednostkowa brutto [PLN] Bramki

Bardziej szczegółowo

ARCHITEKTURA USŁUG ZRÓŻNICOWANYCH

ARCHITEKTURA USŁUG ZRÓŻNICOWANYCH ARCHITEKTURA USŁUG ZRÓŻNICOWANYCH This architecture achieves scalability by implementing complex classification and conditioning functions only at network boundary nodes and by applying per-hop behaviors

Bardziej szczegółowo

Radiolinia Siklu EtherHaul 1200L v2 i 1200 nowa generacja radiolinii punkt punkt na pasmo 71-76 GHz

Radiolinia Siklu EtherHaul 1200L v2 i 1200 nowa generacja radiolinii punkt punkt na pasmo 71-76 GHz Radiolinia Siklu EtherHaul 1200L v2 i 1200 nowa generacja radiolinii punkt punkt na pasmo 71-76 GHz v3.3 WPROWADZENIE DO ROZWIĄZAŃ SIKLU Prowadzi Maciej Eckstein maciej.e@siklu.com Siklu Zmiana zasad gry

Bardziej szczegółowo

Unified MPLS. Marcin Aronowski Consulting Systems Engineer Cisco Systems maaronow@cisco.com

Unified MPLS. Marcin Aronowski Consulting Systems Engineer Cisco Systems maaronow@cisco.com Unified MPLS Marcin Aronowski Consulting Systems Engineer Cisco Systems maaronow@ciscocom Kraków, 23102012 1 Agenda Wstęp Opis rozwiązania Unicast Routing + MPLS Szybkie odtworzenie Podsumowanie BRKSPG-2405

Bardziej szczegółowo

Features: Specyfikacja:

Features: Specyfikacja: Router bezprzewodowy dwuzakresowy AC1200 300 Mb/s Wireless N (2.4 GHz) + 867 Mb/s Wireless AC (5 GHz), 2T2R MIMO, QoS, 4-Port Gigabit LAN Switch Part No.: 525480 Features: Stwórz bezprzewodowa sieć dwuzakresową

Bardziej szczegółowo

VLAN 450 ( 2.4 + 1300 ( 5 27.5 525787 1.3 (5 450 (2.4 (2,4 5 32 SSID:

VLAN 450 ( 2.4 + 1300 ( 5 27.5 525787 1.3 (5 450 (2.4 (2,4 5 32 SSID: Access Point Dwuzakresowy o Dużej Mocy Gigabit PoE AC1750 450 Mb/s Wireless N ( 2.4 GHz) + 1300 Mb/s Wireless AC ( 5 GHz), WDS, Izolacja Klientów Bezprzewodowych, 27.5 dbm, Mocowanie ścienne Part No.:

Bardziej szczegółowo

Komunikacja bezprzewodowa w technologiach GSM/GPRS/EDGE/UMTS/HSPA

Komunikacja bezprzewodowa w technologiach GSM/GPRS/EDGE/UMTS/HSPA Komunikacja bezprzewodowa w technologiach GSM/GPRS/EDGE/UMTS/HSPA Piotr Gocłowski 21.05.2013 Agenda Sieć Komórkowa Oferta modemów przemysłowych Moxa Zakres Funkcjonalności Sieć Komórkowa GSM Global system

Bardziej szczegółowo

Tworzenie własnych Smart Mobile Apps dzięki MobileHMI. ICONICS Worldwide Customer Summit - 2013

Tworzenie własnych Smart Mobile Apps dzięki MobileHMI. ICONICS Worldwide Customer Summit - 2013 Tworzenie własnych Smart Mobile Apps dzięki MobileHMI Agenda Przemiany Technologiczne Urządzenia mobilne PC Phone Browser Do 2016 By 2020 1/3 światowej populacji połączona przez ponad 20 miliardów urządzeń

Bardziej szczegółowo

Porty przełącznika: 8 lub więcej portów typu 10/100/1000Base-T 2 lub więcej porty SFP Gigabit Ethernet (obsługujące również moduły SFP Fast Ethernet)

Porty przełącznika: 8 lub więcej portów typu 10/100/1000Base-T 2 lub więcej porty SFP Gigabit Ethernet (obsługujące również moduły SFP Fast Ethernet) Specyfikacja techniczna zamówienia 1. Zestawienie przełączników Lp. Typ przełącznika Ilość 1 Przełącznik dostępowy z portami SFP GigabitEthernet 30 szt. 2 Przełącznik dostępowy PoE Gigabit Ethernet 3 szt.

Bardziej szczegółowo

Obsługa abonentów poprzez sieć L2 i L3, czyli ciąg dalszy centralnego BRASa w sieci

Obsługa abonentów poprzez sieć L2 i L3, czyli ciąg dalszy centralnego BRASa w sieci Obsługa abonentów poprzez sieć L2 i L3, czyli ciąg dalszy centralnego BRASa w sieci coś o mnie dlaczego kontynuacja tematu? Obecna struktura sieci SE100 #1 SE100 #2 BGP peer 1 BGP peer 2 BGP peer 3 PPPoE

Bardziej szczegółowo

Opis produktu. OccuSwitch DALI

Opis produktu. OccuSwitch DALI Opis produktu OccuSwitch DALI Zintegrowany czujnik i sterownik uwzględniający obecność i natężenie światła dziennego oraz dający się lokalnie regulować Może sterować maksymalnie 15 oprawami DALI Łatwe

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 6 do SIWZ

Załącznik nr 6 do SIWZ Załącznik nr 6 do SIWZ Pieczęć firmowa Wykonawcy PARAMETRY TECHNICZNE I EKSPLOATACYJNE 1. Przełącznik dostępowy 48 port Model, wyposażenie (P/N producenta): Producent: Kraj produkcji: Lp. Parametr Wymagany

Bardziej szczegółowo

Kompletny i zintegrowany system mobilnej sieci GSM/WiFi do bezprzewodowego dostępu do Internetu dla podróżnych na pokładzie pojazdów szynowych.

Kompletny i zintegrowany system mobilnej sieci GSM/WiFi do bezprzewodowego dostępu do Internetu dla podróżnych na pokładzie pojazdów szynowych. Kompletny i zintegrowany system mobilnej sieci GSM/WiFi do bezprzewodowego dostępu do Internetu dla podróżnych na pokładzie pojazdów szynowych. Rozwiązanie WiFi dla pasażerów zawierające min. stronę powitalną

Bardziej szczegółowo