KRONIKA Szkolna Kasa Oszczędności

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "KRONIKA Szkolna Kasa Oszczędności"

Transkrypt

1 KRONIKA Szkolna Kasa Oszczędności Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Łomnicy rok szkolny 2013/2014 Opiekunowie: Aneta Chmielewska-Żyhałko Anna Frąckowiak

2 Popularyzacja wiedzy związanej z oszczędzaniem LEKCJE Z ZAKRESU OSZCZĘDNOŚCI, PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, EKONOMII: r. kl. 1- Co to jest SKO? Odbyło się pierwsze spotkanie łomnickich pierwszaków z żyrafką Lokatką Dzieci otrzymały książeczki r.- kl. 0 - Dzieci sześcioletnie dowiedziały się, co to jest SKO i do czego służą pieniądze. W prezencie dostały książeczki o przygodach Kasi i Kuby i kolorowanki r. kl. IV, V, VI Jak korzystać z internetowej wersji gazetki Brawo Bank? Na zajęciach z bankowości uczniowie nauczyli się jak odnaleźć ją na stronach www i skorzystać z jej zasobów. cały rok- wszystkie klasy. W szkolnej świetlicy uczniowie mogą czytać, przeglądać gazetkę Brawo Bank r.-kl. 2- Czy pieniądze są nam potrzebne? Lekcja na podstawie scenariusza z segregatora SKO r.-kl. 3- Czy pieniądze są nam potrzebne? Lekcja na podstawie scenariusza z segregatora SKO r.-kl. 4- "Czy pieniądze są nam potrzebne? Lekcja na podstawie scenariusza z segregatora SKO r.-kl. 5- Co to są pieniądze, karta płatnicza? Uczniowie wykonywali projekt swojej karty płatniczej. Lekcje na podstawie scenariusza z segregatora SKO.

3 r.- klasa VI - Do czego służą pieniądze? Uczniowie układali domino, rozwiązywali krzyżówkę, musieli wykazać się wiedzą na temat pieniędzy. Lekcja na podstawie scenariusza z segregatora SKO r.- kl.5- zajęcia komputerowe- "Robimy zakupy". Uczniowie klasy 5 pracowali na arkuszu kalkulacyjnym. Uczyli się wpisywać formuły, liczyli wartość towarów, robili wykresy i analizowali je. Musieli zaplanować wydatki na imprezę r. kl.5 matematyka- Sklep. Zadaniem wszystkich uczniów było zebranie artykułów do sklepu, przygotowanie stoisk, pieniędzy i wszystkiego do handlu. W przygotowania włączyli się również rodzice r. kl.5- zajęcia komputerowe- Remanent w sklepiku". Uczniowie skupili się na pracy w arkuszu kalkulacyjnym r. - kl. 4,5,6 język polski- SKO czyli Szkolny Konkurs Ortograficzny Z ortografią na bank. Dyktando dotyczyło tematyki oszczędzania. Dyplomy i nagrody wręczył dyrektor Banku PKO BP w Trzciance pan Jerzy Szymanowski r. - kl. 1, 2, 3- lekcja przeprowadzona przez dyrektora Banku PKO BP w Trzciance pana Jerzego Szymanowskiego. Tematem zajęć był pieniądz i jego nowe zabezpieczenia r. - kl. 4, 5, 6- lekcja przeprowadzona przez dyrektora Banku PKO BP w Trzciance pana Jerzego Szymanowskiego. Tematem był pieniądz i nowe zabezpieczenia oraz co to jest konto następne - dla uczniów kończących 13 lat.

4 POPULARYZACJA SKO: r.- Uczniowie z klas drugiej, czwartej i piątej dostali ulotki, które przekazali bliskim i znajomym. Znajdowały się w nich informacje o naszym blogu, zachęcaliśmy również do głosowania na nasz blog. tytuł: Apele SKO data : cały rok szkolny zasięg: wszyscy uczniowie cel: ogłoszenie konkursów, podsumowanie konkursów i akcji, powitanie nowych członków SKO, przekazanie informacji dotyczących SKO, opis działań: co miesiąc odbywają się apele, w których biorą udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. tytuł: Gazetki SKO data : cały rok szkolny zasięg: szkoła cel: prezentacja osiągnięć uczniów, wystawy prac konkursowych, informacje bieżące, wyniki konkursów, opis działań: na szkolnym korytarzu znajdują się dwie gazetki, na jednej są informacje o stałych konkursach, dyplomy; na drugiej bieżące informacje, wyniki, ogłoszenia, kącik małego konsumenta, wystawy prac w szkolnych konkursach.

5 tytuł: Promocja na stronie i Facebooku Urzędu Miejskiego Trzcianki data : r. Gminna Olimpiada SKO r. Wieczorek muzyczno-literacki Z kobietą w tle r. SP Łomnica na podium w Poznaniu r. Blog SKO Łomnica jednym z lepszych w kraju! r. Dzień Ziemi (facebook) r. Przyrodnicza wycieczka rowerowa i Ortografia na bank (facebook) r. Rekordowa zbiórka odzieży (facebook) Wizyta w banku Warsztaty kulinarne zasięg: strona internetowa cel, opis działania: promocja osiągnięć i działań SKO tytuł: Promocja w gazecie. data : r. artykuł Gminna Olimpiada SKO r. artykuł Z kobietą w tle zasięg: gmina Trzcianka / cel, opis działania: promocja osiągnięć i działań SKO tytuł: Promocja w telewizji lokalnej. data : r. Gminna Olimpiada SKO r. Z kobietą w tle zasięg: Trzcianka / cel, opis działania: promocja osiągnięć i działań SKO tytuł: Zakładka SKO na stronie szkoły. data : cały rok / zasięg: strona internetowa cel, opis działania: promocja osiągnięć i działań SKO

6 KONKURSY : tytuł: Głosowanie na naszego bloga. data : cały rok zasięg: uczniowie i ich rodziny, przyjaciele szkoły, nauczyciele i inni blogerzy, cel: popularyzacja naszego bloga oraz działań SKO, opis działań, efekty: konkursy związane z głosowaniem np. Szczęśliwy numerek, Pizza dla klasy - (2 edycje IV, V 2014r.) tytuł: Konkurs na przerwie. data : cały rok, zasięg: wszyscy uczniowie, cel: umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem, wyszukiwanie widomości, opis działań, efekty: na gazetce wywieszane są wiadomości ekonomiczne, gazetka Brawo Bank i te treści wykorzystywane są w szybkich konkursach - jedno pytanie i odpowiedzi należy udzielić tego samego dnia. tytuł: Zadania do rozwiązania na szkolnym blogu. data : cały rok, zasięg: wszyscy uczniowie, cel: zachęcanie do szukania informacji ekonomicznych, zabawa. opis działań, efekty: na szkolnym blogu wstawiane są konkursy: Rebusy, Bingo, Rusz głową, Rymowanka, Kto szybszy, Jakie monety?. Odpowiedzi należy wpisać w komentarzach lub wrzucić w szkole do skrzynki SKO następnego dnia.

7 Konkursy SKO trwające cały rok: tytuł: Ciułacz roku. data : cały rok zasięg: szkoła i oddział przedszkolny cel: wyłonienie osoby, która w danym miesiącu dokona największej ilości wpłat opis działań, efekty: opiekunki SKO na początku każdego miesiąca podliczają ilości wpłat z miesiąca poprzedniego. Podczas apelu nagradzają dyplomem i gadżetem SKO. Dodatkowo na gazetce jest tabela, na której każdy wpłacający otrzymuje jedną żyrafkę za jedną wpłatę. Każdy uczeń na bieżąco może sprawdzić- ile wpłat ma każdy członek SKO tytuł: Mistrz Oszczędzania. data : cały rok zasięg: szkoła i oddział przedszkolny cel: wyłonienie osoby, która w danym miesiącu dokona największej wpłaty opis działań, efekty: opiekunki SKO, na początku każdego miesiąca, podliczają sumy wpłat poszczególnych uczniów w poprzednim miesiącu i podczas apelu nagradzają dyplomem i gadżetem SKO. tytuł: Blogowicz miesiąca. data : cały rok zasięg: szkoła i oddział przedszkolny cel: wyłonienie osoby, która w danym miesiącu najwięcej razy zagłosuje, skomentuje artykuł i jest widoczna na blogu. opis działań, efekty: opiekunki na początku każdego miesiąca podliczają aktywność SKO - wicz na blogu w poprzednim miesiącu i podczas apelu nagradzają dyplomem i gadżetem SKO.

8 Konkursy plastyczne tytuł: Moja skarbonka i Logo SKO data : październik 2013r. zasięg: kl.0-3, kl.4-6 cel, opis działania: uczniowie mieli zaprojektować i namalować prace. Zostały one wyeksponowane na gazetce szkolnej. Wyboru najładniejszych dokonali wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły, biorąc udział w głosowaniu. tytuł: Bombka, ozdoba choinkowa data : grudzień 2013r. zasięg: szkoła, kl.0-6 cel, opis działania: był to konkurs świąteczny skierowany do wszystkich uczniów i dzieci z oddziału przedszkolnego na wykonanie bombki z logo SKO. Najpiękniejsza została przekazana wraz z życzeniami do banku w Trzciance. tytuł: Konkurs Maska. data : luty 2014r. zasięg: ogólnopolski, kl.0-6 cel, opis działania: konkurs z organizowany przez gazetkę Brawo Bank. Najpierw odbył się etap szkolny, a najlepsze prace zostały wysłane do Warszawy.

9 tytuł: Konkurs Banknot w oczach SKO - owicza. data : maj 2014r. zasięg: szkolny, kl.1-3 cel, opis działania, efekt : Uczniowie klas młodszych musieli wymyślić i zaprojektować banknot, który chcieliby mieć. Oceniali wszyscy, uczniowie i pracownicy. Najlepsi zostali nagrodzeni na apelu. tytuł: Konkurs Karta płatnicza w oczach SKO - owicza. data : maj 2014r. zasięg: szkolny, kl.4-6 cel, opis działania, efekt: Uczniowie klas starszych musieli wymyślić i zaprojektować kartę płatniczą. Oceniali wszyscy, uczniowie i pracownicy. Najlepsi zostali nagrodzeni na apelu. Inne konkursy i turnieje : tytuł: I Olimpiada SKO. data: luty 2014r./ r. zasięg: etap szkolny, etap gminny cel, opis działania, efekt: nasza szkoła zorganizowała olimpiadę. Pierwszy etap szkolny miał wyłonić trójkę uczniów naszej szkoły, którzy reprezentowali nasze SKO w następnym etapie-gminnym. W gminie jest 5 szkół prowadzących SKO, a na olimpiadę przyjechały dwie. Puchar i nagrody dla wszystkich uczestników i opiekunów ufundował Dyrektor Banku PKO BP w Trzciance pan Jerzy Szymanowski. Był test wiedzy bankowej, zadania praktyczne, zadania sportowe i dobra zabawa. Nasza drużyna zdobyła 1 miejsce.

10 tytuł: Turniej warcabowy. data : luty-maj 2014r. zasięg: szkolny, kl.1-6 cel, opis działania, efekt: turniej odbywał się podczas szkolnych przerw, sędziowali sami uczniowie, opiekun SKO koordynował cały turniej. Zadaniem turnieju było urozmaicenie nudnych przerw i zachęcenie uczniów do korzystania z gier logicznych. W turnieju wystartowało ponad 90% społeczności uczniowskiej. Najlepsi zostali nagrodzeni. tytuł: Turniej Potentaci soku. data : r. zasięg: etap szkolny, kl.4-6 cel, opis działania, efekt: uczniowie przygotowali się do turnieju na zajęciach SKO, został przeprowadzony szkolny etap turnieju, w wyniku którego dwuosobowa drużyna reprezentowała naszą szkołę na turnieju w Poznaniu. tytuł: Turniej Potentaci soku. data : r. zasięg: województwo wielkopolskie cel, opis działania, efekt: Przedsiębiorczość drogą do nauki kreatywności i pracy zespołowej to nazwa projektu, w ramach którego odbył się w Poznaniu turniej gry planszowej Potentaci soku. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów klasy piątej. W Turnieju startowało 20 drużyn z całej Wielkopolski. Nasi uczniowie stanęli na podium, zajęli II miejsce. Gra planszowa w prosty i interesujący sposób wprowadza dzieci i młodzież w zawiłe arkana świata biznesu i finansów. W swoich założeniach ma stymulować w uczniach rozwój cech niezbędnych do nauki przedsiębiorczości.

11 PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ: tytuł: Dni Matematyki. data : marca 2014r. zasięg: szkolny, kl.1-6 cel, opis działania, efekt: podczas Dni Matematyki uczniowie brali udział w konkursach, konkurencjach, zawodach matematycznych. Klasy IV VI brały udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. Uczniowie wszystkich klas mogli się pobawić matematyką i mile spędzić czas, rozwiązując ciekawe krzyżówki i rebusy. Dnia 20 marca uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Całość uświadomiła uczniom, iż matematyka wcale nie musi być nudna, trudna i nieciekawa. tytuł: Klasa 5 sprzedaje galaretki. data : r.. zasięg: szkolny cel, opis działania, efekt: Uczniowie wspólnie z wychowawcą uszykowali 100 deserów. Sprzedali wszystko podczas przerw. Poznali proces produkcyjny deserów. Od zakupu produktów, przez uszykowanie galaretek, aż do podliczenia zysku. Zarobili 152zł. tytuł: Sklepik szkolny Grosik. data : cały rok zasięg: szkoła cel, opis działania, efekt: Sklepik działa w szkole od 12 lat. Sprzedają w nim uczniowie. Otwierany jest podczas przerw. Można w nim kupić artykuły papiernicze, napoje, słodkie przekąski. Zysk przeznaczony jest na potrzeby szkoły (nagrody w konkursach, słodycze np. na Mikołaja, doposażenie klasopracowni, materiały na dekoracje itp.)

12 tytuł: Zbiórka używanej odzieży. data : listopad 2013r. / maj 2014r. zasięg: wszystkie miejscowości, w których mieszkają uczniowie naszej szkoły, cel, opis działania, efekt: odbyły się dwie zbiórki odzieży ( jesienią i wiosną), odzież była również odbierana od osób, które nie mają dzieci w naszej szkole. Pierwsza zbiórka to: 851,5 kg i (425,75zł plus 50zł - dla kl. 6 i kl.1- które nazbierały najwięcej.) Druga zbiórka to:1307,90 kg i (653,95 zł plus 100 zł -dla kl.4). Odzież odbierała od nas Fundacja dla Ziemi z Torunia. tytuł: Sprzedaż ciasta/ pierników. data : r./ r. zasięg: cała szkoła cel, opis działania, efekt: uczniowie kl.5 wraz z rodzicami uszykowała w domu (ciasto/pierniki) i sprzedała podczas przerw w szkole. Zarobek: ciasto- 230 zł. / pierniki- 83 zł tytuł: Loteria fantowa/ sprzedaż ciasta/ sprzedaż galaretek data: r. / r./ r. zasięg: cała szkoła cel, opis działania, efekt: uczniowie kl. 4, wspólnie z wychowawcą, zorganizowali loterię fantową/ sprzedaż ciasta. Podczas przerw było można zakupić los. Każdy był wygrany. Pieniążki zebrane podczas loterii to: 114 zł - / sprzedaży ciasta 136,60 zł / sprzedaży galaretek-119 zł -zasiliły książeczkę klasową.

13 tytuł: Kawiarenka podczas: Jasełek szkolnych / Imprezy Z kobietą w tle. data : r./ r. zasięg: Łomnica i okoliczne miejscowości. cel, opis działania, efekt: podczas zebrania z rodzicami, połączonego z Jasełkami i Wieczorkiem muzyczno-literackim Z kobietą w tle w szkole działała kawiarenka, do której rodzice upiekli ciasta. Podczas występów rodzice mogli wypić kawę z słodkim dodatkiem oraz zabrać pyszne ciasto na wynos. Zysk, - 682,40 zł./ 1096,50 zł., przeznaczony na remont łazienek szkolnych. tytuł: Inicjatywy zarobkowe Rady Rodziców. data: zabawa sylwestrowa r./ r.- zabawa karnawałowa zasięg: szkoła i okoliczne miejscowości, cel, opis działania, efekt: Rada Rodziców aktywnie włączyła się w pozyskiwanie środków pieniężnych na remont łazienek szkolnych. Zorganizowała dwie zabawy dla dorosłych, z których dochód był następujący : 2300 zł / 1290 zł. Pieniądze wpłacono na konto Rady Rodziców. tytuł: Portrety podczas balu przebierańców. data: r. zasięg: Łomnica i okoliczne miejscowości. cel, opis działania, efekt: podczas balu SKO wykonało każdemu dziecku portret w karnawałowym przebraniu, rodzice na zebraniu zakupili zdjęcia. Zysk- 365 zł przeznaczony na remont łazienek szkolnych. tytuł: Kawiarenka SKO data : maj 2013r. zasięg: szkoła cel, opis działania, efekt: podczas przerw SKO sprzedawało lody. Zysk w kwocie 305zł. przeznaczony na remont łazienek szkolnych.

14 WIZYTA W BANKU PKO BP W TRZCIANCE: tytuł: Wycieczka do Banku PKO BP w Trzciance. data : r. zasięg: kl.5 cel, opis działania, efekt: klasa udała się na umówione spotkanie z dyrektorem banku, panem Jerzym Szymanowskim. Zwiedziła całą placówkę, wysłuchała opowieści pana dyrektora o pracy w banku, o jego funkcjonowaniu. tytuł: Wycieczka Warszawy. data : r.r. zasięg: kl.5 cel, opis działania, efekt: W nagrodę za sukcesy w oszczędzaniu otrzymaliśmy od Banku PKO BP vouchery do Planetarium Niebo Kopernika w Warszawie. Stało się to impulsem do klasowego wyjazdu. Kl. 5 uczestniczyła w wycieczce, na której wydała, wcześniej zarobione w akcjach szkolnych, pieniądze. EKOLOGIA: Akcje, konkursy i inne imprezy: tytuł: Sprzątanie Świata data : r. / zasięg: Łomnica i okolica cel, opis działania, efekt: Jak co roku wzięliśmy udział w akcji. Młodsi uczniowie sprzątali najbliższą okolicę szkoły, starsi wyruszyli do lasu. Posprzątaliśmy pobocze drogi w kierunku Trzcianki (ok 4 km). Na koniec grochówka dla wszystkich ufundowana przez nadleśnictwo, z którym nasza szkoła współpracuje. tytuł: Zbiórka kasztanów. data : październik 2013r., zasięg: uczniowie wraz z rodzinami, cel, opis działania, efekt: przez cały miesiąc trwała zbiórka kasztanów. Zaangażowały się całe rodziny. Zebraliśmy 540 kg, zarobiliśmy 216 zł.

15 tytuł: Ocal swego kasztanowca. data : październik 2013r. zasięg: Łomnica cel, opis działania, efekt: Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 7 już edycji akcji grabienia liści kasztanowców zaatakowanych przez szrotówka. Teren pod kasztanowcami, który znajduje się blisko szkoły został wysprzątany z liści. Ma to zapobiec chorowaniu tych drzew. tytuł: Turniej Leśny w Sarbii. data : r. zasięg: województwo cel, opis działania, efekt: Na leśnej ścieżce dydaktycznej Nadleśnictwa Sarbia rozegrany został XIV Turniej Leśny, w którym wzięliśmy udział. W turnieju brały udział szkoły z całego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego oraz części powiatu pilskiego i obornickiego. Naszej drużynie udało się zająć 4 miejsce. tytuł: Konkurs plastyczny Cudaki śmieciaki data : r. zasięg: powiat cel, opis działania, efekt: Uczniowie kl. 3 wzięli udział w konkursie plastycznym Cudaki Śmieciaki" organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Trzciance. Materiały, które wykorzystali nadawały się już tylko do KOSZA, a prace wyglądały bardzo interesująco. Nagrodzeni i wyróżnieni w tym konkursie pojechali do Regionalnego Składowiska Odpadów w Kłodzie na ciekawą i niecodzienną lekcję ekologii. tytuł: Dokarmiamy ptaki. data : zima zasięg: szkoła cel, opis działania, efekt: Jak co roku podczas zimy uczniowie naszej szkoły karmią ptaki. Pomagają zwierzętom przetrwać zimę.

16 tytuł: Konkurs- Pomniki przyrody. data : r. zasięg: powiat czarnkowsko- trzcianecki cel, opis działania, efekt: Uczniowie kl.5 wzięli udział w powiatowym konkursie wiedzy przyrodniczej Czarnkowsko trzcianeckie pomniki przyrody. Organizatorem była Biblioteka Publiczna w Trzciance oraz Nadnoteckie Koło PTOP Salamandra. Uczestnicy w trzyosobowych zespołach rozwiązywali test dotyczący znajomości pomników przyrody występujących na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny i zajęły 1 miejsce i 3 miejsce. tytuł: Dzień Ziemi. data : r. zasięg: szkoła cel, opis działania, efekt: Uczniowie podzieleni na kolorowe zespoły uczestniczyły w biegu patrolowym, po okolicznym lesie. Musieli znaleźć zadania o tematyce przyrodniczej i rozwiązać je. Potem była rywalizacja sportowa. Wygrali wszyscynagrodami były słodkie woreczki, które również należało poszukać w lesie. tytuł: Wycieczka edukacyjna do Zdrojowej Góry. data : r. zasięg: szkoła cel, opis działania, efekt: W dniu 31 marca 2014r. uczniowie naszej szkoły należący do kółka przyrodniczego wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Obejrzeli prezentację na temat ekologicznego dekalogu zachowania się w lesie, podziwiali wypchane eksponaty zwierząt oraz zwiedzili ścieżkę edukacyjną, mieli również okazję na żywo podziwiać rezerwat przyrody Kuźnik, w którym panował niezwykły klimat przy malowniczym Jeziorze Rudnickim. tytuł: Przyrodnicza wycieczka rowerowa. data : r. zasięg: szkoła cel, opis działania, efekt: Koło Przyrodnicze przez cały rok szkolny solidnie pracowało. W nagrodę, uczniowie kl. 5, pojechali na rajd rowerowy do Trzcianki. Odwiedzili Park Ryb Słodkowodnych, a na strzelnicy myśliwskiej spotkali się z leśniczym. Było też ognisko.

17 tytuł: Zbieractwo. data : cały rok zasięg: szkoła cel, opis działania, efekt: Jesteśmy ekologiczną szkołą. SKO współpracuje z innymi organizacjami w szkole, razem przeprowadza akcje. Nakrętki zbieramy wspólnie z SP 3 w Trzciance. Prowadzimy zbiórki: puszek 1268 szt. - 77,20 zł kasztanów 540 kg odzieży 2159,9 kg- 1229,90 zł makulatury 971 kg nakrętek szt. tonerów 152 szt.- 312,36 zł płyt CD 2028 szt. baterii szt.

18 Działalność na rzecz lokalnej społeczności. tytuł: Loteria z sercem. data : r. zasięg: szkoła cel, opis działania, efekt: Zorganizowana została loteria, z której cały dochód został przeznaczony dla rodziny naszych uczennic. W wakacje, w wyniku pożaru domu, siedmioosobowa rodzina straciła cały swój dobytek. Dom, przy pomocy wielu ludzi dobrych serc, został wyremontowany. Zysk z loterii, 200 zł., został wpłacony na konto rodziny. tytuł: Mikołaj w szkole data: r. zasięg : szkoła i przedszkola (Łomnica, Stobno) cel, opis działania, efekt: Każde dziecko czekało w tym dniu na Mikołaja. Do nas przyjechał i rozdawał wszystkim milusińskim słodkie upominki. SKO maczało w tym palce. tytuł: Wigilia i jasełka. data :grudzień 2013r. zasięg: szkoła cel, opis działania, efekt: W wigilii biorą zawsze udział wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie, chętni rodzice, dziadkowie. Przyjeżdżają również dzieci niepełnosprawne, które na co dzień mają nauczanie indywidualne w domu. Takie imprezy integrują środowisko, a dzieci uczą się tolerancji i empatii dla innych. tytuł: Góra grosza/wośp Data: październik 2013r./ styczeń 2014r. zasięg : akcje ogólnopolskie cel, opis działania, efekt: W efekcie zbiórki w szkole na Górę Grosza zebraliśmy 125,95zł. Pieniądze zostały przekazane na konto organizatora. WOŚP- dołączyliśmy do trzcianeckiej orkiestry. Sztab znajdował się przy SP2 w Trzciance. Mamy czworga naszych uczniów upiekły ciasta do kawiarenki, jedna uczennica kwestowała. Zebrała do swojej puszki ponad 500zł.

19 tytuł: Dzień Babci i Dziadka data: r. zasięg : szkoła cel, opis działania, efekt: W naszej szkole jest to bardzo ważne święto. Przedszkolaki i uczniowie kl. I-III zapraszają swoich najbliższych Wszystko oczywiście z piękna oprawą i życzeniami dla babć i dziadziusiów. O pyszne ciasto i kawę dbają rodzice. tytuł: Bal karnawałowy data: r. zasięg: szkoła i przedszkole cel, opis działania, efekt: Odbył się w naszej szkole bal przebierańców, podczas którego były konkursy na przebranie, taniec i inne. Dzieci nagradzane były słodyczami, sponsorowanymi przez SKO. Rodzice również bardzo chętnie uczestniczą w tej imprezie tytuł: Z kobietą w tle. data: r. zasięg : gminny cel, opis działania, efekt: Wieczorek muzyczno literacki Z kobietą w tle zorganizowany przez SKO. Program artystyczny (śpiew, recytacja i taniec) w wykonaniu dzieci kl.0-6 i absolwenta naszej szkoły, który dał koncert saksofonowy. Na zaproszenia przybyli pan burmistrz Trzcianki, przedstawiciele Banku PKO BP w Trzciance, sołtysi okolicznych wsi i oczywiście rodzice dzieci i ich rodziny. Impreza bardzo się udała. tytuł: Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, Matki i Ojca data: maj 2014r. zasięg: gmina cel, opis działania, efekt: Przez cały maj trwały przygotowania do festynu. Dzieci przygotowywały program artystyczny, robiły i losy plakaty, zbierane były fanty do loterii fantowej. Impreza gromadzi społeczność z najbliższych wsi, przyjeżdżają również do nas goście z Trzcianki. Bawią się całe rodziny. Biorą udział w zawodach i innych wesołych konkurencjach. W tym roku XII Festyn Rodzinny odbędzie się 1 czerwca. Już po oddaniu tej kroniki.

20 Powszechność oszczędzania kl.0 kl.1 kl.2 kl.3 kl.4 kl.5 kl.6 uprawnieni członkowie SKO- 86 uczniów członkowie SKO- 78 uczniów (t.j. 90,7 %) Promocja oszczędzania W szkole i w oddziale przedszkolnym jest 86 uprawnionych uczniów. W tym roku szkolnym do SKO zapisało się 26 uczniów (tj. 30,23% wszystkich uprawnionych uczniów). Aktywne prowadzenie bloga SKO na platformie blogowej Blog istnieje od r. WYRÓŻNIENIE BLOG MIESIĄCA LISTOPADA! 147 wpisów na blogu w roku szkolnym 2013/2014 RANKINGI: Udział w Spotkaniu Autorów Najlepszych Szkolnych Blogów Warszawa, r. -31 miejsce -36 miejsce

rok szkolny 2014/2015

rok szkolny 2014/2015 rok szkolny 2014/2015 Opiekun SKO: p. Hanna Zdanowska Szkoła Podstawowa nr 323 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie zaczęliśmy przygodę z SKO i współpracę z 43 Oddziałem Banku Polskiego PKO w Warszawie

Bardziej szczegółowo

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2014/2015 Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Pawłowie BANK PKO BP Kolejny rok z SKO W roku szkolnym 2014/2015 Szkoła Podstawowa w Pawłowie po raz kolejny przystąpiła do Ogólnopolskiego

Bardziej szczegółowo

KRONIKA SKO 2013/2014. PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. BOLESŁAWA CHROBEGO w WĄSOSZU Al. Niepodległości 10 56-210 Wąsosz

KRONIKA SKO 2013/2014. PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. BOLESŁAWA CHROBEGO w WĄSOSZU Al. Niepodległości 10 56-210 Wąsosz KRONIKA SKO 2013/2014 PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. BOLESŁAWA CHROBEGO w WĄSOSZU Al. Niepodległości 10 56-210 Wąsosz 1 Poznajemy MOC OSZCZĘDZANIA Zaoszczędziliśmy ponad 54 000 zł Lekcje z edukacji finansowej

Bardziej szczegółowo

SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI SZKOŁA PODSTAWOWA NR3 WOJKOWICE 2014/2015 KRONIKA SKO- ZAPRASZAMY DO KRAINY OSZCZĘDNOŚCI

SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI SZKOŁA PODSTAWOWA NR3 WOJKOWICE 2014/2015 KRONIKA SKO- ZAPRASZAMY DO KRAINY OSZCZĘDNOŚCI SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI SZKOŁA PODSTAWOWA NR3 WOJKOWICE 2014/2015 KRONIKA SKO- ZAPRASZAMY DO KRAINY OSZCZĘDNOŚCI POPULARYZACJA I ŚWIADOMOŚĆ WIEDZY ZWIĄZANEJ Z OSZCZĘDZANIEM. Przez cały rok szkolny systematycznie

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. PARTYZANTÓW POLSKICH W ŻABNICY W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

PLAN PRACY RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. PARTYZANTÓW POLSKICH W ŻABNICY W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 PLAN PRACY RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. PARTYZANTÓW POLSKICH W ŻABNICY W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 Cele i zadania Rady Samorządu Uczniowskiego: 1. Wdrażanie uczniów do samorządności

Bardziej szczegółowo

NASZE SKO ROKU SZKOLNYM 2013/2014. Szkoła Podstawowa im. mjr H. Sucharskiego ul. Szkolna 4 84-217 Szemud

NASZE SKO ROKU SZKOLNYM 2013/2014. Szkoła Podstawowa im. mjr H. Sucharskiego ul. Szkolna 4 84-217 Szemud W NASZE SKO ROKU SZKOLNYM 2013/2014 Szkoła Podstawowa im. mjr H. Sucharskiego ul. Szkolna 4 84-217 Szemud Zachęcamy do oszczędzania w SKO i otwieramy nowe konta. Organizujemy wycieczki do PKO Banku Polskiego

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZESPOŁU SZKÓŁ INTEGRACYJNYCH W LUBINIE ROK SZKOLNY 2011/2012

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZESPOŁU SZKÓŁ INTEGRACYJNYCH W LUBINIE ROK SZKOLNY 2011/2012 PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZESPOŁU SZKÓŁ INTEGRACYJNYCH W LUBINIE ROK SZKOLNY 2011/2012 MIESIĄC TEMAT SPOSOBY I FORMY REALIZACJI wrzesień 1. Spotkanie organizacyjne - przypomnienie regulaminu SU

Bardziej szczegółowo

KRONIKA SKO ZESPÓŁ SZKÓŁ GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. POR. J. CZUMY SKRYTEGO W CELESTYNOWIE W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 WRZESIEŃ 2013 R.

KRONIKA SKO ZESPÓŁ SZKÓŁ GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. POR. J. CZUMY SKRYTEGO W CELESTYNOWIE W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 WRZESIEŃ 2013 R. KRONIKA SKO ZESPÓŁ SZKÓŁ GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. POR. J. CZUMY SKRYTEGO W CELESTYNOWIE W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 WRZESIEŃ 2013 R. Wznowienie działalności Wybranie skarbników w poszczególnych

Bardziej szczegółowo

PROGRAM DZIAŁALNOŚCI MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13 IM. TRYBUNAŁU KORONNEGO W PIOTRKOWIE TRYB.

PROGRAM DZIAŁALNOŚCI MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13 IM. TRYBUNAŁU KORONNEGO W PIOTRKOWIE TRYB. PROGRAM DZIAŁALNOŚCI MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13 IM. TRYBUNAŁU KORONNEGO W PIOTRKOWIE TRYB. CEL GŁÓWNY : Rozwijanie samorządności wśród uczniów klas I III CELE SZCZEGÓŁOWE:

Bardziej szczegółowo

Harmonogram planowanych konkursów i imprez gminnych w roku 2016 z udziałem instytucji kultury w Gminie Bobrowo

Harmonogram planowanych konkursów i imprez gminnych w roku 2016 z udziałem instytucji kultury w Gminie Bobrowo Harmonogram planowanych konkursów i imprez gminnych w roku 2016 z udziałem instytucji kultury w Gminie Lp. Nazwa imprezy Termin 1. 2. 3. 4. XXIV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 10 styczeń 2016

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU SZKOLNEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 322 IM. JANA BRZECHWY W WARSZAWIE ROK SZKOLNY 2014/2015

PLAN PRACY SAMORZĄDU SZKOLNEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 322 IM. JANA BRZECHWY W WARSZAWIE ROK SZKOLNY 2014/2015 PLAN PRACY SAMORZĄDU SZKOLNEGO (MAŁEGO I DUŻEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO) SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 322 IM. JANA BRZECHWY W WARSZAWIE ROK SZKOLNY 2014/2015 Cele Samorządu Uczniowskiego: Dbanie o dobre imię

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA PODSTAWOWA im. Przyjaciół Borów Tucholskich w Lipinkach Lipinki 12 86 160 Warlubie PLAN PRACY

SZKOŁA PODSTAWOWA im. Przyjaciół Borów Tucholskich w Lipinkach Lipinki 12 86 160 Warlubie PLAN PRACY SZKOŁA PODSTAWOWA im. Przyjaciół Borów Tucholskich w Lipinkach Lipinki 12 86 160 Warlubie PLAN PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. Przyjaciół Borów Tucholskich (KALENDARZ IMPREZ) ROK SZKOLNY 2013/2014 Lipinki

Bardziej szczegółowo

PROGRAM SZKOLNEJ KASY OSZCZĘDNOŚCI DZIAŁAJĄCEJ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W BASZNI DOLNEJ

PROGRAM SZKOLNEJ KASY OSZCZĘDNOŚCI DZIAŁAJĄCEJ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W BASZNI DOLNEJ PROGRAM SZKOLNEJ KASY OSZCZĘDNOŚCI DZIAŁAJĄCEJ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W BASZNI DOLNEJ Program jest zgodny z założeniami podstawy programowej I i II etapu edukacyjnego ( Dz.U Nr 51, poz. 458 z dnia 26

Bardziej szczegółowo

Tak to się zaczęło...

Tak to się zaczęło... SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI ROK SZKOLNY 2014/2015 Tak to się zaczęło... Pewnego dnia, podczas planowania wycieczek szkolnych jeden z uczniów powiedział: Jedźmy do Disneylandu...mój tata ma mnóstwo kasy,

Bardziej szczegółowo

ZESPÓŁ SZKÓŁ W JAZGARCE Jazgarka 54 07-420 Kadzidło

ZESPÓŁ SZKÓŁ W JAZGARCE Jazgarka 54 07-420 Kadzidło ZESPÓŁ SZKÓŁ W JAZGARCE Jazgarka 54 07-420 Kadzidło rok szkolny 2014-2015 Opiekunowie SKO: Marzena Joanna Zera i Hanna Faderewska Szkoła współpracuje z PKO BP Oddział 1 w Kadzidle Realizujemy wiele zadań

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO NA ROK SZKOLNY 2013/2014

PLAN PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO NA ROK SZKOLNY 2013/2014 PLAN PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO NA ROK SZKOLNY 2013/2014 WRZESIEŃ ZADANIA 1/ Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 ślubowanie klas pierwszych FORMA REALIZACJI Apel

Bardziej szczegółowo

HARMONOGRAM PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 16 IM. WŁ. BRONIEWSKIEGO W RZESZOWIE NA ROK SZKOLNY 2014/2015

HARMONOGRAM PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 16 IM. WŁ. BRONIEWSKIEGO W RZESZOWIE NA ROK SZKOLNY 2014/2015 HARMONOGRAM PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 16 IM. WŁ. BRONIEWSKIEGO W RZESZOWIE NA ROK SZKOLNY 2014/2015 MIESIĄC ZADANIA FORMA REALIZACJI OSOBY ODPOWIEDZIALNE Wrzesień 1.Organizacja

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO NA ROK SZKOLNY 2011/2012

PLAN PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO NA ROK SZKOLNY 2011/2012 PLAN PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO NA ROK SZKOLNY 2011/2012 WRZESIEŃ 1/ Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 ślubowanie klas pierwszych Apel 1.09 2/ Dzień Chłopaka Dyskoteka

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY. ZESPOŁU SZKOLNO PRZEDSZKOLNEGO W GÓRKACH ŚLASKICH na rok szkolny 2004/2005

PLAN PRACY. ZESPOŁU SZKOLNO PRZEDSZKOLNEGO W GÓRKACH ŚLASKICH na rok szkolny 2004/2005 PLAN PRACY ZESPOŁU SZKOLNO PRZEDSZKOLNEGO W GÓRKACH ŚLASKICH na rok szkolny 2004/2005 Zadanie Organizacja w roku szkolnym 2004/05 Uczeń podmiotem procesu wychowawczego. 1. Współpraca z rodzicami. Sposób

Bardziej szczegółowo

Harmonogram planowanych konkursów i imprez gminnych w roku 2015 z udziałem instytucji kultury w Gminie Bobrowo.

Harmonogram planowanych konkursów i imprez gminnych w roku 2015 z udziałem instytucji kultury w Gminie Bobrowo. Harmonogram planowanych konkursów i imprez gminnych w roku 2015 z udziałem instytucji kultury w Gminie. Lp. Nazwa imprezy Termin Miejsce imprezy Organizator/współorganiza tor Opis imprezy Uwagi 1. XXIII

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014 / 2015

PLAN PRACY Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014 / 2015 PLAN PRACY Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014 / 2015 Główne cele działalności Samorządu Uczniowskiego: Budowanie wśród uczniów poczucia własnej wartości i przydatności działania na rzecz szkoły;

Bardziej szczegółowo

KALENDARIUM IMPREZ SZKOLNYCH ROK SZKOLNY 2015/2016. TERMIN REALIZACJI Wrzesień 2015

KALENDARIUM IMPREZ SZKOLNYCH ROK SZKOLNY 2015/2016. TERMIN REALIZACJI Wrzesień 2015 KALENDARIUM IMPREZ SZKOLNYCH ROK SZKOLNY 2015/2016 WYDARZENIE Rozpoczęcie roku szkolnego kl. 0 I kl. II-VI Sprzątanie świata OSOBY ODPOWIEDZIALNE H. Studzińska A. Wojciechowska A. Skorupska A. Pałamar

Bardziej szczegółowo

Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim Rok szkolny 2013/2014

Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim Rok szkolny 2013/2014 Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim Rok szkolny 2013/2014 Skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim Przewodniczący

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KL. 0 - III. Szkoła Podstawowa nr 13 Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KL. 0 - III. Szkoła Podstawowa nr 13 Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KL. 0 - III w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim Szkoła Podstawowa nr 13 Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY Małego Samorządu Uczniowskiego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Wielkopolskiej Rok szkolny 2012/2013

PLAN PRACY Małego Samorządu Uczniowskiego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Wielkopolskiej Rok szkolny 2012/2013 PLAN PRACY Małego Samorządu Uczniowskiego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Wielkopolskiej Rok szkolny 2012/2013 Cel główny Rozwijanie samorządności wśród uczniów klas I - III Cele szczegółowe Reprezentowanie

Bardziej szczegółowo

KAENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH GMINY CHOCZ 2014. Lp. Termin Wydarzenia/uroczystości Miejsce Organizacja

KAENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH GMINY CHOCZ 2014. Lp. Termin Wydarzenia/uroczystości Miejsce Organizacja KAENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH GMINY CHOCZ 2014 Lp. Wydarzenia/uroczystości Miejsce Organizacja 1. styczeń 02.01 06.01 12.01 18.01 25.01 31.01 Konkurs na najpiękniejszy wiersz o Choczu Koncert Kolęd i Pastorałek

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU SZKOLNEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 322 IM. JANA BRZECHWY W WARSZAWIE NA ROK SZKOLNY 2016/2017

PLAN PRACY SAMORZĄDU SZKOLNEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 322 IM. JANA BRZECHWY W WARSZAWIE NA ROK SZKOLNY 2016/2017 PLAN PRACY SAMORZĄDU SZKOLNEGO (MAŁEGO I DUŻEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO) SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 322 IM. JANA BRZECHWY W WARSZAWIE NA ROK SZKOLNY 2016/2017 Cele Samorządu Szkolnego: Dbanie o dobre imię i

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO DZIAŁAJĄCEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 IM. STANISŁAWA STASZICA W GŁOGOWIE NA ROK SZKOLNY 2016/2017

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO DZIAŁAJĄCEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 IM. STANISŁAWA STASZICA W GŁOGOWIE NA ROK SZKOLNY 2016/2017 PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO DZIAŁAJĄCEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 IM. STANISŁAWA STASZICA W GŁOGOWIE NA ROK SZKOLNY 2016/2017 Jednym z zadań nauczycieli w ich pracy wychowawczej jest uczenie dzieci

Bardziej szczegółowo

Postanowienia ogólne:

Postanowienia ogólne: Postanowienia ogólne: Szkolny Samorząd Uczniowski działa zgodnie z przyjętym wcześniej regulaminem. Harmonogram działań Szkolnego Samorządu Uczniowskiego opracowuje aktyw uczniowski wraz z opiekunem i

Bardziej szczegółowo

Program NA WŁASNE KONTO krok po kroku

Program NA WŁASNE KONTO krok po kroku Program NA WŁASNE KONTO krok po kroku Założenia programu uzupełnienie wiedzy ekonomicznej uczniów gimnazjum, w tym w szczególności finansów (dwupłaszczyznowo, tj. znajomość instytucji finansowych i ich

Bardziej szczegółowo

Plan pracy Szkoły Podstawowej w Glince na rok szkolny 2015/2016

Plan pracy Szkoły Podstawowej w Glince na rok szkolny 2015/2016 Plan pracy Szkoły Podstawowej w Glince na rok szkolny 2015/2016 Wrzesień 1. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i obchody 70-lecia Szkoły Podstawowej w Glince. 2. Przydział godzin i czynności, wybór zespołów

Bardziej szczegółowo

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego. w roku szkolnym 2015/2016

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego. w roku szkolnym 2015/2016 Zadania Samorządu Uczniowskiego: Plan pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/2016 1. Angażowanie uczniów do wykonywania niezbędnych prac na rzecz szkoły i poszczególnych klas. 2. Dbanie o estetykę

Bardziej szczegółowo

HARMONOGRAM IMPREZ W PRZEDSZKOLU NR 325

HARMONOGRAM IMPREZ W PRZEDSZKOLU NR 325 HARMONOGRAM IMPREZ W PRZEDSZKOLU NR 325 ROK SZKOLNY 2015/2016 DATA TEMATYKA RODZAJ IMPREZY OSOBA ODPOWIEDZIALNA 7 wrzesień Mazowieckie Warszawskie dźwięki Towarzystwo Muzyczne UWAGI 17 wrzesień Jesienne

Bardziej szczegółowo

>Mały Samorząd Uczniowski<

>Mały Samorząd Uczniowski< >Mały Samorząd Uczniowski< Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Wielkopolskiej PLAN PRACY Małego Samorządu Uczniowskiego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Wielkopolskiej w roku szkolnym 2016/2017 Cel

Bardziej szczegółowo

Plan pracy Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Kielnie w roku szkolnym 2016/2017

Plan pracy Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Kielnie w roku szkolnym 2016/2017 Plan pracy Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Kielnie w roku szkolnym 2016/2017 Działania całoroczne Zadanie Sposób realizacji Termin Osoby odpowiedzialne Zbiórka surowców wtórnych nakrętki i

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W TUCHOLI IM. KS. PPŁK. JÓZEFA WRYCZY NA ROK SZKOLNY 2015-2016

PLAN PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W TUCHOLI IM. KS. PPŁK. JÓZEFA WRYCZY NA ROK SZKOLNY 2015-2016 PLAN PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W TUCHOLI IM. KS. PPŁK. JÓZEFA WRYCZY NA ROK SZKOLNY 2015-2016 Rodzaj imprezy (święta, apele, spotkania okolicznościowe, konkursy, rozgrywki sportowe i inne ) Data wrzesień

Bardziej szczegółowo

>Mały Samorząd Uczniowski<

>Mały Samorząd Uczniowski< >Mały Samorząd Uczniowski< Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Wielkopolskiej PLAN PRACY Małego Samorządu Uczniowskiego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Wielkopolskiej w roku szkolnym 2014/2015 Cel

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działań przeprowadzonych w ramach konkursu.,,z Ekologią na Ty 2016

Sprawozdanie z działań przeprowadzonych w ramach konkursu.,,z Ekologią na Ty 2016 Sprawozdanie z działań przeprowadzonych w ramach konkursu,,z Ekologią na Ty 2016 zorganizowanego przez Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o. w Leżajsku we współpracy z: EKO PUNKT Organizacja Odzysku Opakowań

Bardziej szczegółowo

Dni Przyjaciół Lasu 2015. Szkoła Podstawowa nr 16

Dni Przyjaciół Lasu 2015. Szkoła Podstawowa nr 16 Dni Przyjaciół Lasu 2015 Szkoła Podstawowa nr 16 Dni Przyjaciół Lasu 2015 pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Działania w naszej szkole: Konkursy: Drzewa naszych lasów - konkurs

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ IMPREZ NA ROK SZKOLNY 2013/2014

KALENDARZ IMPREZ NA ROK SZKOLNY 2013/2014 KALENDARZ IMPREZ NA ROK SZKOLNY 2013/2014 Publiczna Szkoła Podstawowa w Opolnie Zdroju MIESIĄC L.P. TERMIN TEMAT ODPOWIEDZ. WSPÓŁODPOWIEDZ. 1. 02.09.2013 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Dyrektor

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W GIMNAZJUM NA ROK SZKOLNY 2016/2017

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W GIMNAZJUM NA ROK SZKOLNY 2016/2017 PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W GIMNAZJUM Cele i zadania samorządu uczniowskiego: NA ROK SZKOLNY 2016/2017 1. Doskonalenie samorządności i praworządności młodzieży, organizowanie zebrań samorządu

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI SZKOLNYCH DLA KLAS 0 VI W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 LP. NAZWA IMPREZY TERMIN ODPOWIEDZIALNY. 30.09.2015r.

KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI SZKOLNYCH DLA KLAS 0 VI W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 LP. NAZWA IMPREZY TERMIN ODPOWIEDZIALNY. 30.09.2015r. KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI SZKOLNYCH DLA KLAS 0 VI W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 LP. NAZWA IMPREZY TERMIN ODPOWIEDZIALNY 1. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 2. Całoroczny konkurs Super Klasa

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO

PLAN PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO Plan pracy PLAN PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO Rok szkolny 2014/2015 WRZESIEŃ 1 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE APEL PROWADZENIE- SU, SPRZĘT B. 1.09 ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 ŚLUBOWANIE KLAS

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLAS I-III W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLAS I-III W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 Miesiąc Wrzesień PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLAS I-III W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 Hasła miesiąca Wracamy do szkoły. Chodzimy do szkoły Dbamy o porządek i czystość wokół siebie. Dbamy o bezpieczeństwo

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2011/2012 w GIMNAZJUM Nr 48 im. Jana Pawła II

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2011/2012 w GIMNAZJUM Nr 48 im. Jana Pawła II PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2011/2012 w GIMNAZJUM Nr 48 im. Jana Pawła II Praca Samorządu Uczniowskiego dotyczy pewnych kręgów tematycznych rozwijanych i realizowanych w ciągu całego

Bardziej szczegółowo

MATEMATYCZNY TURNIEJ KLAS Szkoła a Podstawowa nr 26 im.andrzeja Struga W Krakowie

MATEMATYCZNY TURNIEJ KLAS Szkoła a Podstawowa nr 26 im.andrzeja Struga W Krakowie MATEMATYCZNY TURNIEJ KLAS Szkoła a Podstawowa nr 26 im.andrzeja Struga W Krakowie Jest to konkurs matematyczny, który w Naszej Szkole ma już dość długą tradycję. Pomysł powstał na spotkaniu zespołu nauczycieli

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ IMPREZ NA ROK SZKOLNY 2012/2013

KALENDARZ IMPREZ NA ROK SZKOLNY 2012/2013 KALENDARZ IMPREZ NA ROK SZKOLNY 2012/2013 Publiczna Szkoła Podstawowa w Opolnie Zdroju MIESIĄC L.P. TERMIN TEMAT ODPOWIEDZ. WSPÓŁODPOWIEDZ. 1. 03.09.2012 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Dyrektor

Bardziej szczegółowo

NA ROK SZKOLNY 2013/2014

NA ROK SZKOLNY 2013/2014 Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 8 76-200 Słupsk, ul. Wiatraczna 10, tel./fax. (059) 841-78-69 Konto: BRE BANK Nr 21114011530000217681001001 KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNYCH PRZEDSZKOLA

Bardziej szczegółowo

Analiza i ocena realizacji. Planu Pracy Samorządu Uczniowskiego. za rok szkolny 2015/2016

Analiza i ocena realizacji. Planu Pracy Samorządu Uczniowskiego. za rok szkolny 2015/2016 Analiza i ocena realizacji Planu Pracy Samorządu Uczniowskiego za rok szkolny 2015/2016 Główne cele działalności Samorządu Uczniowskiego: Budowanie wśród uczniów poczucia własnej wartości i przydatności

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2015/ 2016

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2015/ 2016 PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2015/ 2016 CELE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO: reprezentuje szkolną społeczność dba o dobre imię i honor szkoły kultywuje i wzbogaca tradycje szkolne i regionalne

Bardziej szczegółowo

Co ciekawego wydarzyło się w Niepublicznym Przedszkolu Przy Lesie w Chotomowie w roku przedszkolnym 2015/2016

Co ciekawego wydarzyło się w Niepublicznym Przedszkolu Przy Lesie w Chotomowie w roku przedszkolnym 2015/2016 Niepubliczne Przedszkole Przy Lesie 05-123 Chotomów, ul. Partyzantów 118 www.przedszkole.info.pl, tel. 661-333-173 Co ciekawego wydarzyło się w Niepublicznym Przedszkolu Przy Lesie w Chotomowie w roku

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. Gimnazjum im. Karola Miarki w Swierklanach

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. Gimnazjum im. Karola Miarki w Swierklanach PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO Gimnazjum im. Karola Miarki w Swierklanach 1 Samorząd Uczniowski w swoim planie pracy kładzie szczególny nacisk na: tworzenie warunków do rozwoju samodzielności i samorządności

Bardziej szczegółowo

SKO. Szkolna Kasa Oszczędności

SKO. Szkolna Kasa Oszczędności SKO Szkolna Kasa Oszczędności Historia Pierwsze szkolne kasy oszczędności powstały w XIX wieku w Belgii, następne w Anglii, Francji, Niemczech i Austrii. Na ziemiach polskich sama idea oszczędzania przez

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2012/2013 PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM / L.p. Tematyka problemy, zagadnienia Odpowiedzialni Termin realizacji 1. Wybory Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny / (przewodniczący, zastępca, skarbnik,

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2010/2011

PLAN PRACY SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2010/2011 PLAN PRACY SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2010/2011 ZADANIE DO REALIZACJI TERMIN ODPOWIEDZIALNY 1) Wznowienie działalności SU. Spotkanie z Radą SU. dyskusja, propozycje młodzieży na nowy rok szkolny.

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2011/2012. Przedszkole Nr 117 im. Czecha w Poznaniu.

PLAN PRACY PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2011/2012. Przedszkole Nr 117 im. Czecha w Poznaniu. PLAN PRACY PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2011/2012 Przedszkole Nr 117 im. Czecha w Poznaniu. Dziecięcy Świat Matematyki. Tworzenie sytuacji edukacyjnych oraz wykorzystanie spontanicznych działań przyrodniczych,

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM PLN PY SMOĄU UNOSKGO OKU SKOLNYM 2015/2016 arząd: Milena Szendzielorz Martyna raga leksandra Sokołowska Opiekun: nna Ostafińska - ziwisz MN N FOMY LJ UG S 1. ybory Samorządu Uczniowskiego. 2. Opracowanie

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2013/ 2014

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2013/ 2014 KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2013/ 2014 Zdarzenie czynność Termin Uwagi o realizacji Organizacja roku szkolnego: Rozpoczęcie zajęć edukacyjnych Zakończenie zajęć edukacyjnych Klasyfikacja śródroczna Klasyfikacja

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ IMPREZ, UROCZYSTOŚCI, KONKURSÓW, RAJDÓW W ROKU SZKOLNYM 2011/ 2012

KALENDARZ IMPREZ, UROCZYSTOŚCI, KONKURSÓW, RAJDÓW W ROKU SZKOLNYM 2011/ 2012 KALENDARZ IMPREZ, UROCZYSTOŚCI, KONKURSÓW, RAJDÓW W ROKU SZKOLNYM 2011/ 2012 DATA NAZWA IMPREZY DO KOGO ADRESOWANY? wrzesień Dzień Chłopca KTO ODPOWIEDZIALNY? 16 września akcja Sprzątanie świata wrzesień

Bardziej szczegółowo

Gazetka dla najmłodszych dzieci Wydanie III wiosna 2012/2013. Pokoloruj obrazek:

Gazetka dla najmłodszych dzieci Wydanie III wiosna 2012/2013. Pokoloruj obrazek: Gazetka dla najmłodszych dzieci Wydanie III wiosna 2012/2013 Pokoloruj obrazek: POWITANIE WIOSNY! 21 marca to pierwszy kalendarzowy dzień wiosny. Dzieci z klas I-III postanowiły pożegnać zimę. Przygotowały

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA W ZESPOLE SZKÓŁ PUBLICZNYCH W CZERNIEJEWIE 20 WRZEŚNIA 2008 ROKU Uczniowie z Zespołu Szkół

SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA W ZESPOLE SZKÓŁ PUBLICZNYCH W CZERNIEJEWIE 20 WRZEŚNIA 2008 ROKU Uczniowie z Zespołu Szkół SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA W ZESPOLE SZKÓŁ PUBLICZNYCH W CZERNIEJEWIE 20 WRZEŚNIA 2008 ROKU Uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Czerniejewie po raz kolejny przyłączyli się pod

Bardziej szczegółowo

PLAN WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI I ŚRODOWISKIEM W GRUPIE XI ROK SZKOLNY 2007 / 2008

PLAN WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI I ŚRODOWISKIEM W GRUPIE XI ROK SZKOLNY 2007 / 2008 PLAN WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI I ŚRODOWISKIEM W GRUPIE ROK SZKOLNY 2007 / 2008 Forma Tematyka Termin realizacji Osoba odpowiedzialna Uwagi o realizacji Zebrania z rodzicami. I. Zebranie organizacyjne. 1.Zapoznanie

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 WRZESIEŃ. Opiekunowie SU. Wychowawcy klas. Opiekunowie SU. Wychowawcy klas PAŹDZIERNIK

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 WRZESIEŃ. Opiekunowie SU. Wychowawcy klas. Opiekunowie SU. Wychowawcy klas PAŹDZIERNIK PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 WRZESIEŃ l.p. Zadania i sposób realizacji Odpowiedzialni i współodpowiedzialni 1. Opracowanie planu Samorządu Uczniowskiego. 2. Zorganizowanie

Bardziej szczegółowo

KALENDARIUM IMPREZ SZKOLNYCH ROK SZKOLNY 2013/2014. TERMIN REALIZACJI Wrzesień 2013

KALENDARIUM IMPREZ SZKOLNYCH ROK SZKOLNY 2013/2014. TERMIN REALIZACJI Wrzesień 2013 KALENDARIUM IMPREZ SZKOLNYCH ROK SZKOLNY /2014 WYDARZENIE Rozpoczęcie roku szkolnego kl. 0-I OSOBY ODPOWIEDZIALNE D. Rajman TERMIN REALIZACJI Wrzesień UWAGI kl. II-VI Sprzątanie świata D. Rajman Wrzesień

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ IMPREZ O CHARAKTERZE EKOLOGICZNO-EDUKACYJNYM 2015 ROK. Publiczne Szkoły Podstawowe

KALENDARZ IMPREZ O CHARAKTERZE EKOLOGICZNO-EDUKACYJNYM 2015 ROK. Publiczne Szkoły Podstawowe Lp. Placówka oświatowa (organizator) Nazwa / tytuł imprezy Termin Miejsce Informacje dodatkowe 1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, 2. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, 3. Publiczna Szkoła Podstawowa nr

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ W RAMACH ROKU JANUSZA KORCZAKA

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ W RAMACH ROKU JANUSZA KORCZAKA SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ W RAMACH ROKU JANUSZA KORCZAKA Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka Ul. B. Chrobrego 29 44-200 Rybnik Tel. 032 4222587 Szkoła nosi imię Janusza

Bardziej szczegółowo

NA ROK SZKOLNY 2014/2015

NA ROK SZKOLNY 2014/2015 Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 8 76 200 Słupsk, ul. Wiatraczna 10, tel./fax. (059) 841-78-69 Konto: mbank nr 21 1140 1153 0000 2176 8100 1001 KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNYCH PRZEDSZKOLA

Bardziej szczegółowo

Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2013/2014

Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2013/2014 Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2013/2014 Główne cele działalności Samorządu Uczniowskiego: Budowanie wśród uczniów poczucia własnej wartości i przydatności działania na rzecz szkoły;

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM Nr 48 im. JAN PAWŁA II W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM Nr 48 im. JAN PAWŁA II W ROKU SZKOLNYM 2010/2011 PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM Nr 48 im. JAN PAWŁA II W ROKU SZKOLNYM 2010/2011 Praca Samorządu Uczniowskiego dotyczy pewnych kręgów tematycznych rozwijanych i realizowanych w ciągu całego

Bardziej szczegółowo

My- czyli SKO w liczbach: 2-- liczba opiekunów- p. Beata Zalewska-Radziejewska oraz p. Teresa Depińska-Kapela 8- akcji ekologicznych 7- akcji

My- czyli SKO w liczbach: 2-- liczba opiekunów- p. Beata Zalewska-Radziejewska oraz p. Teresa Depińska-Kapela 8- akcji ekologicznych 7- akcji My- czyli SKO w liczbach: 2-- liczba opiekunów- p. Beata Zalewska-Radziejewska oraz p. Teresa Depińska-Kapela 8- akcji ekologicznych 7- akcji zarobkowych 8- akcji charytatywnych 9- lekcji ekonomicznych

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOSZALINIE NA ROK SZKOLNY 2014/2015

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOSZALINIE NA ROK SZKOLNY 2014/2015 PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOSZALINIE NA ROK SZKOLNY 2014/2015 Plan pracy Samorządu Uczniowskiego został opracowany w oparciu o: 1. Wnioski wynikające z realizacji planu pracy

Bardziej szczegółowo

S P R A W O Z D A N I E

S P R A W O Z D A N I E S P R A W O Z D A N I E "PROGRAM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ NA OBSZARZE ZWIĄZKU GMIN REGIONU KUTNOWSKIEGO" sierpień - grudzień 2004 r. Umowa dotacji Nr 46/EE/D/2004 I. Opis zrealizowanych zadań. II. Informacja

Bardziej szczegółowo

Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego. Gimnazjum nr 6 w Elblągu. na rok szkolny 2015/2016

Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego. Gimnazjum nr 6 w Elblągu. na rok szkolny 2015/2016 Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 6 w Elblągu na rok szkolny 2015/2016 Plan pracy SU został opracowany w oparciu o : wnioski wynikające z realizacji planu pracy SU za rok szkolny 2014/15

Bardziej szczegółowo

Zespół Szkół w Marzęcicach

Zespół Szkół w Marzęcicach Zespół Szkół w Marzęcicach ul. Szkolna 21, Marzęcice 13-306 Kurzętnik tel./ fax: 056 47 404 97 e-mail: szkolamarzecice@wp.pl www.szkolamarzecice.pl Żyj w zgodzie z naturą, bądź wrażliwy na piękno i otwarty

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY Małego Samorządu Uczniowskiego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Wielkopolskiej w roku szkolnym 2011/2012

PLAN PRACY Małego Samorządu Uczniowskiego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Wielkopolskiej w roku szkolnym 2011/2012 PLAN PRACY Małego Samorządu Uczniowskiego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Wielkopolskiej w roku szkolnym 2011/2012 Cel główny Rozwijanie samorządności wśród uczniów klas I - III Cele szczegółowe

Bardziej szczegółowo

>Mały Samorząd Uczniowski<

>Mały Samorząd Uczniowski< >Mały Samorząd Uczniowski< Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Wielkopolskiej PLAN PRACY Małego Samorządu Uczniowskiego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Wielkopolskiej w roku szkolnym 2015/2016 Cel

Bardziej szczegółowo

Kalendarz imprez w roku szkolnym 2015/2016

Kalendarz imprez w roku szkolnym 2015/2016 Kalendarz imprez w roku szkolnym 2015/2016 Termin Nazwa imprezy Odpowiedzialni Wrzesień Udział w akcji Narodowe Czytanie. nauczyciele języka polskiego Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii Zespołu Szkół Mistrzostwa

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI 2015/2016/1 SIERPIEŃ/WRZESIEŃ L.P. ZADANIE TERMIN ODPOWIEDZIALNI

KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI 2015/2016/1 SIERPIEŃ/WRZESIEŃ L.P. ZADANIE TERMIN ODPOWIEDZIALNI KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI 2015/2016/1 SIERPIEŃ/WRZESIEŃ L.P. ZADANIE TERMIN ODPOWIEDZIALNI 1. Rada Pedagogiczna nr 1 27.09.2015 dyrektor 10:00 2. Rozpoczęcie roku szkolnego 20014/15 01.09.201458:00

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach 2016/2017 1 Samorząd Uczniowski w swoim planie pracy kładzie szczególny nacisk na: tworzenie warunków do rozwoju samodzielności

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2014/2015 GIMNAZJUM NR 35 W POZNANIU Samorząd Uczniowski w swoim planie pracy kładzie szczególny nacisk na: tworzenie warunków do rozwoju samodzielności

Bardziej szczegółowo

WITAJCIE PO FERIACH!!!

WITAJCIE PO FERIACH!!! SZKOŁA I JA WITAJCIE PO FERIACH!!! MŁODSZY SAMORZĄD SZKOLNY 1 MOJE ZIMOWE PRZYGODY Ferie zimowe spędziłam na wsi u swoich dziadków. Wesoło spędziłam czas. Pewnego razu wybraliśmy się na wycieczkę do lasu.

Bardziej szczegółowo

JA I MOJA DZIAŁALNOŚĆ

JA I MOJA DZIAŁALNOŚĆ DLA INNYCH Marta Sak, Gimnazjum nr 92 JA I MOJA DZIAŁALNOŚĆ Od II semestru klasy I biorę udział w rozmaitych działaniach dodatkowych w mojej szkole i znajdujących się w sąsiedztwie integracyjnych placówkach

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z wykonania zadania 10

Sprawozdanie z wykonania zadania 10 Sprawozdanie z wykonania zadania 10 Wykonanie dowolnego zadania wg tematyki wybranej przez uczestniczącą w konkursie szkołę, dotyczącą kwestii bezpiecznej szkoły lub bezpieczeostwa uczniów W ramach zadania

Bardziej szczegółowo

Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015

Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015 Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015 Główne cele działalności Samorządu Uczniowskiego: Budowanie wśród uczniów poczucia własnej wartości i przydatności działania na rzecz szkoły;

Bardziej szczegółowo

- DNI CIEPŁA RODZINNEGO ( ) Podczas tego tygodnia w naszej szkole odbyły się lekcje wychowawcze w klasach 0-III i IV-VI Pt Moja

- DNI CIEPŁA RODZINNEGO ( ) Podczas tego tygodnia w naszej szkole odbyły się lekcje wychowawcze w klasach 0-III i IV-VI Pt Moja Sprawozdanie z działań podjętych w Szkole Podstawowej nr 41 w Szczecinie w ramach akcji Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości - Szczecińskie Szkoły Potrzebującym Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w

Bardziej szczegółowo

Plan pracy szkoły podstawowej w roku szkolnym 2015 / 2016

Plan pracy szkoły podstawowej w roku szkolnym 2015 / 2016 Plan pracy szkoły podstawowej w roku szkolnym 2015 / 2016 Lp. 1. Działania (imprezy, apele, inne zajęcia) Odpowiedzialny Tworzenie kółek zainteresowań i innych zajęć pozalekcyjnych: Termin realizacji Nauka

Bardziej szczegółowo

Kalendarz imprez przedszkolnych

Kalendarz imprez przedszkolnych Kalendarz imprez przedszkolnych 28.09.2014 11:24 Kalendarz imprez przedszkolnych 2015/2016 Przedszkole Nr 7 w Koszalinie Lp. Temat plan działań termin 1 Dzień Przedszkolaka 2 Wykopki 3 Sprzątanie Świata

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 wersja 1 WRZESIEŃ L.P. ZADANIE TERMIN ODPOWIEDZIALNI

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 wersja 1 WRZESIEŃ L.P. ZADANIE TERMIN ODPOWIEDZIALNI KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 wersja 1 WRZESIEŃ L.P. ZADANIE TERMIN ODPOWIEDZIALNI 1. Rozpoczęcie roku szkolnego 20016/17 01.09.2016 8:00 2. Spotkanie integracyjne kl. IV-VI 03.09.2016 17:00-19:00

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2009/2010

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2009/2010 PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2009/ Praca Samorządu Uczniowskiego dotyczy pewnych kręgów tematycznych rozwijanych i realizowanych w ciągu całego roku 2009/. Są to następujące zagadnienia:

Bardziej szczegółowo

Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2015/2016

Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2015/2016 Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2015/2016 Główne cele działalności Samorządu Uczniowskiego: Budowanie wśród uczniów poczucia własnej wartości i przydatności działania na rzecz szkoły;

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZESPOŁU SZKÓŁ nr 2 im. J. KORCZAKA, rok szkolny 2015/2016

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZESPOŁU SZKÓŁ nr 2 im. J. KORCZAKA, rok szkolny 2015/2016 Cele wychowawcze Samorządu Uczniowskiego: współdecydowanie o sprawach dotyczących wychowania w szkole; współpraca z innymi organizacjami działającymi w szkole, z redakcją gazetki szkolnej oraz redakcją

Bardziej szczegółowo

Przydział czynności dodatkowych w roku szkolnym 2015/2016

Przydział czynności dodatkowych w roku szkolnym 2015/2016 Przydział czynności dodatkowych w roku szkolnym 2015/2016 Imię i nazwisko Przydział czynności Katecheci - gablota na górnym korytarzu - konkurs biblijny dla klas V-VI - apel wigilijny - udział w konkursach

Bardziej szczegółowo

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu Plan pracy Samorządu Uczniowskiego Opiekun Samorządu Uczniowskiego Urszula Sawicka 2013/14 TERMIN ZADANIA Wybór do SU FORMY REALIZACJI Wybory przedstawicieli

Bardziej szczegółowo

Projekt NA WŁASNE KONTO

Projekt NA WŁASNE KONTO Projekt NA WŁASNE KONTO Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od 25 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera

Bardziej szczegółowo

ROK AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

ROK AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ Dziecko zostało uznane za człowieka, za istotę, z którą trzeba się liczyć, której nie wolno wieść na smyczy, lecz należy kierować nią umiejętnie, z rozwagą, wysiłkiem umysłu, uczucia i woli. Janusz Korczak

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ UROCZYSTOŚCI I IMPREZ SZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

KALENDARZ UROCZYSTOŚCI I IMPREZ SZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2014/2015 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty KALENDARZ UROCZYSTOŚCI I IMPREZ SZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2014/2015 WYDARZENIE DATA WRZESIEŃ Rozpoczęcie roku szkolnego 1

Bardziej szczegółowo

SKO. SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej

SKO. SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej SKO SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej ROK 2014/2015 SKO We wrześniu wznowiła działalność Szkolna Kasa Oszczędności, opiekunem której jest p. Magdalena Mąka. Do SKO

Bardziej szczegółowo

Rok szkolny 2011/2012 DZIAŁANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Rok szkolny 2011/2012 DZIAŁANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO Rok szkolny 2011/2012 DZIAŁANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO Chętni uczniowie włączyli się do pracy w SU Przewodniczącą SU została uczennica klasy IIe Elżbieta Kunicka Opiekunami SU zostały panie: Barbara Korytko

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN CELE KONKURSU

REGULAMIN CELE KONKURSU REGULAMIN Szkolna Liga Klas CELE KONKURSU Podniesienie jakości pracy szkoły Integracja zespołów klasowych przez wspólne działania Motywowanie zespołów klasowych do własnego rozwoju, działań na rzecz szkoły

Bardziej szczegółowo

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego. Gimnazjum im. Orła Białego w Doruchowie. Rok szkolny 2014/2015

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego. Gimnazjum im. Orła Białego w Doruchowie. Rok szkolny 2014/2015 Plan pracy Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum im. Orła Białego w Doruchowie Rok szkolny 2014/2015 TERMIN ZADANIA FORMY REALIZACJI Rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 - powitanie na apelu pierwszoklasistów

Bardziej szczegółowo