Marketing Teoria i praktyka reklamy

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Marketing Teoria i praktyka reklamy"

Transkrypt

1 Marketing Teoria i praktyka reklamy

2 Komunikacja marketingowa w internecie

3 Komunikacja marketingowa w internecie CELE STRATEGICZNE I OPERACYJNE ŚWIAT HYBRYDOWY Granica pomiędzy online i offline jest bardzo cienka.

4 Kreacja reklamowa REKLAMA W INTERNECIE Silnie perswazyjna konstrukcja, która ma za zadanie wywołać określony skutek w osobach z grupy celu, które się z nią zetkną. W internecie to nie tylko baner reklamowy, ale wszystkie elementy komercyjne, które dotyczą marki i z którymi będzie mieć kontakt grupa docelowa. Najbardziej podstawowym komunikatem reklamowym jest logo powiela się je na wszystkich innych przekazach. To znak rozpoznawczy.

5 Kreacja reklamowa KSIĘGA ZNAKU Źródło:

6 Kreacja reklamowa Wszystkie reklamy powinny tworzyć spójną całość! STORYTELLING To pomysł na przekazanie istoty marki w formie ciekawej i spójnej opowieści. Ludzie od wieków opowiadają sobie różne historie, anegdoty, od dzieciństwa słuchają i uwielbiają bajki. Dlatego snucie opowieści jest naturalnie przyswajane wywołuje ciekawość, przykuwa uwagę i przez to zwiększa zapamiętanie komunikatu. Storytelling to narzędzie brandingu. W pierwszej kolejności tworzymy pozycjonowanie marki, a następnie ubieramy tożsamość w formę ciekawej opowieści. Dzięki storytellingowi przekaz jest prosty i czytelny!

7 Kreacja reklamowa METODY PERSWAZYJNE Reguła wzajemności Coś za coś, wypada być wdzięcznym i odwdzięczać się.

8 Kreacja reklamowa METODY PERSWAZYJNE Reguła społecznego dowodu słuszności W sytuacji, kiedy człowiek nie wie, jaki pogląd jest słuszny, podejmuje decyzję na podstawie obserwacji innych ludzi. Skoro inni tak robią, to i ja mogę.

9 Kreacja reklamowa METODY PERSWAZYJNE Reguła sympatii Człowiek wykazuje większą skłonność do wypełniania próśb ludzi, których zna i lubi.

10 Kreacja reklamowa METODY PERSWAZYJNE Reguła autorytetu Ludzie mają większą skłonność do posłuszeństwa osobom, które uważa się za autorytety. Bardziej zwracają również uwagę na to kto i w jaki sposób mówi, niż co.

11 Kreacja reklamowa METODY PERSWAZYJNE Reguła niedostępności Człowiek pragnie tego, co jest niedostępne lub czego jest za mało

12 Kanał komunikacji KANAŁ KOMUNIKACJI Miejsce, w którym umieszczona jest reklama, np. portal dlastudenta.pl, a na tym portalu banner reklamowy na stronie głównej, artykuł sponsorowany w sekcji Kobieta oraz organizacja konkursu redakcyjnego. Narzędzie, które jest wykorzystywane do działań reklamowych, np. ing (poczta), sms (komórka). Wybieramy je ze względu na zachowanie w sieci grupy celu.

13 Kanał komunikacji KANAŁ KOMUNIKACJI STRATEGIE TWORZENIA KANAŁÓW KOMUNIKACJI Run on Site ROS emisja na wybranej witrynie lub sekcji (np. ROS Aktywni.pl, ROS Kobieta.onet), Run on Network RON emisja bez targetowania w całym internecie, Run on Category ROC emisja na witrynach z danej kategorii, np. na witrynach kobiecych, Home Page HP emisja na stronie głównej wybranego serwisu.

14 Kanał komunikacji KANAŁ KOMUNIKACJI RODZAJE TARGETOWANIA Reklama kontekstowa reklama kupowana w konkretnym serwisie ze względu na jego zawartość. Reklama behawioralna reklama kupowana jest ze względu na profil internauty. <- Kontekst Internauta ->

15 Kanał komunikacji RETARGETING (REMARKETING) Ponowne zaangażowanie użytkownika, który już raz odwiedził witrynę internetową, ale nie dokonał na niej pożądanego działania (np. zakupu) Retargeting klasyczny statyczny, segmentowy i dynamiczny. Search targeting. Retargeting predykcyjny. Katarzyna Woroniec Teoria i praktyka reklamy

16 Kanał komunikacji RETARGETING (REMARKETING) KLASYCZNY - STATYCZNY reklama google militaria.p l system tworzy bazę ciasteczek (cookies)

17 Kanał komunikacji reklama google sekcja outdoor sekcja strzelectwo RETARGETING (REMARKETING) KLASYCZNY - SEGMENTOWY

18 Kanał komunikacji Kreacja jest personalizowana pod każdego użytkownika! RETARGETING (REMARKETING) KLASYCZNY - DYNAMICZNY

19 Kanał komunikacji RETARGETING (REMARKETING) RETARGETING PREDYKCYJNY Kierowanie reklamy do osób, które swoim profilem przypominają Twoich klientów. badamy profil użytkowników, którzy dokonali konwersji

20 Kanał komunikacji KANAŁY KOMUNIKACJI MODELE PŁATNOŚCI ZA REKLAMĘ ONLINE CPM (Cost Per Mile) FF (Flat Fee) CPC (Cost Per Click) CPS (Cost Per Sale) CPO (Cost Per Order) CPL (Cost Per Lead) CPE (Cost Per engagement) CPV (Cost per Video)

21 Kanał komunikacji STANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE DISPLAY - reklama banerowa w internecie Doublebillboard 750x200 px Rectangle 300x250 px tzw. box śródtekstowy

22 Kanał komunikacji STANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE DISPLAY - reklama banerowa w internecie Toplayer Wyświetla się nad treścią i musimy go zamknąć, żeby wrócić do swoich działań.

23 Kanał komunikacji STANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE DISPLAY także na stronach mobilnych i w aplikacjach

24 Kanał komunikacji STANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE IN-GAME ADVERTISING - reklama display w grach

25 Kanał komunikacji STANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE LINKI SPONSOROWANE (PPC) płatne wyniki wyszukiwania w wyszukiwarce Google Linki Sponsorowane PLA Product Listing Ads (reklamy produktowe wyświetlane w prawej kolumnie wyszukiwarki).

26 Kanał komunikacji STANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE platne pozycje LINKI SPONSOROWANE (PPC) płatne wyniki wyszukiwania w wyszukiwarce Google wyszukiwana fraza, słowo kluczowe platne pozycje, top 1-11, oznaczone jako reklama, tzw. linki sponsorowane naturalne wyniki wyszukiwania (organiczne)

27 Kanał komunikacji STANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE LINKI SPONSOROWANE (PPC) płatne wyniki wyszukiwania w wyszukiwarce Google Dlaczego płacimy za coś co możemy mieć za darmo? 1. Na wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania trzeba ciężko zapracować. Nie zawsze jest to możliwe, np. przy wysokiej konkurencji. 2. Silna pozycja organiczna w połączeniu z linkami sponsorowanymi to podwójna siła. 3. Linki sponsorowane charakteryzują się dużą możliwością kontroli przekazywanej wiadomości. Wyszukiwarki reagują na zmiany w wyszukiwaniu organicznym nawet do 12 tyg., wyniki organiczne są ograniczone do informacji zawartych w kodzie strony (w metatagach).

28 Kanał komunikacji STANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE MAILINGI wiadomości o charakterze reklamowym

29 Kanał komunikacji STANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE ARTYKUŁ SPONSOROWANY płatna forma reklamy w prasie i internecie w postaci publikacji z oznaczeniem artykuł sponsorowany lub reklama.

30 Kanał komunikacji STANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE REKLAMA VIDEO YOUTUBE

31 Kanał komunikacji STANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE REKLAMA VIDEO PLAYERY, VOD, VIDEO IN BANNER, BRANDING PLAYERA 3

32 Kanał komunikacji STANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE PRODUCT PLACEMENT - lokowanie produktu w filmach, serialach, programach

33 Kanał komunikacji STANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE REKLAMA W SOCIAL MEDIA

34 STANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE REKLAMA W SOCIAL MEDIA Źródło:

35 Kanał komunikacji Serwisy społecznościowe - najczęściej kojarzone z facebookiem. Pojawia się coraz więcej serwisów o profilu biznesowym (linkedin, goldenline). Serwisy treściowe najczęściej z obrazkami i filmami. Najważniejszy jest youtube i serwisy z memami. Mikroblogi liczy się twitter (140 znaków). Internetowe serwisy informacyjne np. wykop. Serwisy Q&A (questions and answers) bardzo popularne wśród internautów poniżej 20 roku życia. Np. Zapytaj.onet.pl lub zadane.pl Blogi, fora, serwisy typu wiki, serwisy geolokalizacyjne (foursquare).

36 Kanał komunikacji Jak polscy internauci korzystają z internetu? Najwięcej czasu poświęcają na kontakt ze znajomymi i wyszukiwanie informacji. Wzrost użycia sieci społecznościowych w Europie jest wyższy niż na innych kontynentach! 90% ankietowanych przyznaje się do tzw. cyberslackingu, czyli wykorzystywania internetu w pracy w celach prywatnych. 56% odmówiłoby pracy w firmie blokującej dostęp do FB.

37 Kanał komunikacji Social media pod koniec 2013 Facebook 1,15 bln użytkowników Twitter 500 mln użytkowników Google mln użytkowników LinkedIn mln użytkowników Instagram 130 mln użytkowników Pinterest 70 mln użytkowników Źródło:

38 Kanał komunikacji Social media pod koniec 2013 w Polsce

39 Kanał komunikacji Social media pod koniec 2013 w Polsce Liczba użytkowników Pinteresta i Instagrama w Polsce wzrasta w bardzo szybkim tempie. Multimedialny content to przyszłość internetu. Przykładowe kampanie w tych serwisach:

40 Kanał komunikacji STANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE SMS/MMS

41 Kanał komunikacji NIESTANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE RICH MEDIA interaktywne formaty banerów. Unikamy banner blindness! Reklamy Rich Media mają 3-5 krotnie większy wskaźnik CTR niż standardowe reklamy display. Xhtml Zaskakujemy użytkownika zmianą wyglądu strony z elementami video i interaktywnymi

42 Kanał komunikacji NIESTANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE RICH MEDIA interaktywne formaty banerów. Unikamy banner blindness! Cube 3D https://www.youtube.com/watch?v=nrovwvwgrmk

43 Kanał komunikacji NIESTANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE ADVERTGAMING tworzenie gier, aplikacji do promocji marek https://www.youtube.com/watch?v=wsuknov-drg

44 Kanał komunikacji NIESTANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE CONTENT MARKETING tworzenie i publikowanie wartościowych dla użytkowników treści. Nie są one oznaczane jako reklamowe. Mogą to być na przykład artykuły redakcyjne w serwisach, które niczym nie różnią się od treści publikowanych przez dziennikarzy, jednak poruszają tematy związane z marką To sztuka dotarcia do tysięcy potencjalnych klientów poprzez wartościowe treści odpowiadające ich aktualnym zainteresowaniom, bez bezpośredniego nakłaniania do zakupu produktów lub usług. Edukujemy rynek i budujemy zaufanie, dostarczając informacji o naszym produkcie!

45 Kanał komunikacji NIESTANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE CONTENT MARKETING case study: tabletki na ból gardła Stworzenie unikalnych treści o charakterze poradnikowym, odnoszących się do sposobów zwalczania i leczenia infekcji gardła. Zwiększenie świadomości użytkowników internetu na temat odpowiednich metod leczenia dolegliwości związanych z infekcjami gardła. Publikacja treści z dedykowanym do grupy docelowej przekazem na wybranych serwisach zdrowotnych, kobiecych i lifestylowych. Przedstawienie marki w artykułach jako eksperta w dziedzinie leczenia dolegliwości związanych z infekcjami gardła. Wypromowanie artykułów w sieci rekomendacji treści system reklamy kontekstowej w celu zwiększenia zasięgu i dotarcia do potencjalnych klientów.

46 Kanał komunikacji NIESTANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE REKLAMA NATYWNA tworzenie reklam, które nie wadzą użytkownikom, a nawet są pomocne, stanowiąc integralną część contentu w internecie. Powinny być integralną / naturalną ścieżką wykonywanych akcji przez użytkownika, dostarczać wartości dodane bądź zapewniać ciekawe wrażenia i doznania.

47 Kanał komunikacji NIESTANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY ONLINE REKLAMA NATYWNA case study Galeria Wnętrz

48 Kanał komunikacji NIESTANDARDOWE NOŚNIKI REKLAMY QR CODY (quick response) kodowanie treści odczytywanych przez skanery z urządzeń mobilnych. Gilette Ostatni sezon serialu Czysta krew Standardowy QR kod

49 Kanał komunikacji Programy afiliacyjne reklamodawca płaci właścicielowi witryny prowizję od osiągniętych celów (kliknięcia, pobrania plików, sprzedaż). Kupuje reklamowany produkt.

50 Kanał komunikacji Programami afiliacyjnymi zajmują się sieci afiliacyjne. Np. afilio.pl, netsales, tradedoubler.com itd. Sieci afiliacyjne organizują i obsługują cały proces. Zrzeszają wiele programów afiliacyjnych. Ciągle zwiększają liczbę afiliantów. Raportują wyniki i optymalizują kampanie. Ale pobierają też za to prowizję.

51 Strona internetowa STRONA INTERNETOWA To bardzo ważne miejsce użytkownik, którego na chwilę zainteresowaliśmy naszą reklamą, po kliknięciu w nią trafia właśnie tutaj. To, co zobaczy, ma za zadanie przyciągnąć jego uwagę jeszcze bardziej. Reklama coś obiecuje. Strona internetowa albo realizuje tę obietnicę (np. dostarcza informacji, których poszukiwaliśmy), albo zapewnia coś, co pozwala na jej realizację w świecie offline (np. kod rabatowy do sklepu). Strona internetowa powinna być czytelna i spójna z całą zaplanowaną komunikacją. Ponadto jej zadaniem jest poprowadzenie użytkownika za rękę w kierunku tego, co chcielibyśmy, żeby wykonał. User experience projektowanie strony w taki sposób, aby interakcja z nią dostarczała pozytywnych doświadczeń. Ma ona być atrakcyjna i funkcjonalna!

52 Strona internetowa STRONA INTERNETOWA JAKA POWINNA BYĆ Nie potrzebujemy ramek, żeby dostrzegać odrębne grupy

53 Strona internetowa STRONA INTERNETOWA JAKA POWINNA BYĆ Używamy powszechnie znanych metafor i stosujemy powszechnie znane zasady Kliknięcie w logo, czyli przejście do strony głównej

54 Strona internetowa STRONA INTERNETOWA JAKA POWINNA BYĆ Żeby być pewnym, że wykonaliśmy działanie na www, potrzebujemy informacji zwrotnej.

55 Strona internetowa STRONA INTERNETOWA JAKA POWINNA BYĆ Różne możliwości działania powinniśmy różnie oznaczać. W ten sposób możemy również sugerować internaucie wybór.

56 Strona internetowa STRONA INTERNETOWA JAKA POWINNA BYĆ Na internautów świetnie działają promocje oraz obawa przed stratą.

57 Strona internetowa STRONA INTERNETOWA JAKA POWINNA BYĆ Kolory w internecie mają przypisane znaczenia.

58 Strona internetowa STRONA INTERNETOWA JAKA POWINNA BYĆ Strona www powinna być responsywna, żeby mogła być funkcjonalna na różnych urządzeniach.

59 Strona internetowa STRONA INTERNETOWA JAKA POWINNA BYĆ Formularze nie mogą być zbyt długie, bo nikt ich nie wypełni.

60 Strona internetowa STRONA INTERNETOWA JAKA POWINNA BYĆ Jeśli formularz musi być długi, pomaga dzielenie na kroki.

61 Strona internetowa STRONA INTERNETOWA JAKA POWINNA BYĆ Jeśli formularz musi być długi, pomaga ukrywanie opcjonalnych pól.

62 Strona internetowa STRONA INTERNETOWA JAKA POWINNA BYĆ Badanie eyetracking - badanie ruchu gałek ocznych, które pozwala na określenie, które elementy i na jak długo przyciągają uwagę użytkownika. Sakkady szybkie ruchy gałek ocznych związane z przenoszeniem uwagi na inny element. Fiksacje momenty, podczas których oczy są nieruchome i skupiamy się na danym elemencie.

63 Strona internetowa STRONA INTERNETOWA JAKA POWINNA BYĆ Internauci skupiają uwagę na nagłówkach. Im niżej, tym bardziej ich zainteresowanie spada.

64 Strona internetowa STRONA INTERNETOWA JAKA POWINNA BYĆ Grafika na górze przyciąga wzrok bardziej niż tekst.

65 Strona internetowa STRONA INTERNETOWA JAKA POWINNA BYĆ Tekst + grafika to bardzo dobre połączenie.

66 Strona internetowa STRONA INTERNETOWA JAKA POWINNA BYĆ Lewa strona bardziej przyciąga uwagę. Czytamy od lewej do prawej.

67 Strona internetowa STRONA INTERNETOWA JAKA POWINNA BYĆ Cyfry, zwłaszcza napisane dużą czcionką, Przyciągają uwagę.

68 Strona internetowa STRONA INTERNETOWA JAKA POWINNA BYĆ Button call to action jest wyraźnie zaznaczony i wywołuje kliknięcia.

69 Strona internetowa STRONA INTERNETOWA JAKA POWINNA BYĆ Twarze i postacie przyciągają uwagę.

70 Strona internetowa WAŻNE POJĘCIA: Konwersja realizacja celu marketingowego, np. wypełnienie formularza. CR współczynnik konwetsji (conversion rate), czyli procent użytkowników, którzy konwertują. Cookies informacje tekstowe, wysyłane przez serwer www i zapisywane po stronie użytkownika (na twardym dysku). Unikalny użytkownik - pojedyncze cookisy, identyfikujące internautę korzystającego z danej przeglądarki. Każdy taki internauta liczony jest tylko raz, ale kiedy skasuje on ciasteczka, dla systemów raportujących, będzie nowym unikalnym użytkownikiem. Wizyta odwiedziny użytkownika na stronie internetowej. Odsłona odwiedziny użytkownika na jeden podstronie w witrynie. Call to action wezwanie do działania

71 Strona internetowa WAŻNE POJĘCIA: Google Analytics bezpłatne narzędzie, które umożliwia badanie zachowania użytkowników na stronie internetowej. Dzięki niemu wiemy, które kanały komunikacji w kampanii są bardziej skuteczne i możemy alokować budżet na nie z tych kanałów, które przynoszą gorsze efekty.

72 Strona internetowa STRONA INTERNETOWA VS LANDING PAGE

73 Strona internetowa STRONA INTERNETOWA VS LANDING PAGE

74 Strona internetowa LANDING PAGE Landing page, czyli strona lądowania strona, na którą zostanie odesłana osoba klikająca w reklamę. To specjalnie przygotowana strona internetowa pozostająca w oderwaniu od całego serwisu i służąca skłonieniu nabywcy do wykonania akcji, którą zaplanowaliśmy w kampanii reklamowej. Zawiera tylko istotne informacje oraz wykorzystuje techniki, które pomagają w sprzedaży. Dzięki landing page internauta dokładnie wie, czego od niego oczekujemy. Komunikujemy mu to jasno i nie odciągamy jego uwagi w żaden sposób.

75 Strona internetowa TESTY A/B VS TESTY MVT (MULTIVARIATE) Testy A/B - przygotowujemy dwie wersje strony, różniące się jednym elementem, na przykład sloganem reklamowym albo call to action. Testujemy ich skuteczność na małej próbie. Wersja, która generuje wyższą konwersję, jest wykorzystywana w całej kampanii. Testy MVT - przygotowujemy dwie wersje landing paga, które różnią się wieloma elementami. Minus jest taki, że nie uzyskujemy odpowiedzi na pytanie, który element zaważył na wyższej efektywności. Plus w przypadku kampanii, które nie osiągają stosunkowo wysokiej liczby odsłon witryny, często nie możemy sobie pozwolić na stopniowe testowanie poszczególnych elementów i bardziej korzystne jest zbadanie dwóch różnych wersji www. Narzędzia do testowania: https://www.youtube.com/watch?v=q7vmukb-rrg

76 Strona internetowa SPECYFIKA KAMPANII ONLINE To, że w internecie każde działanie możemy dokładnie mierzyć, testować w różnych opcjach zapewnia internetowi ogromną przewagę w stosunku do innych mediów! Jesteśmy w stanie na bieżąco monitorować kampanie w poszczególnych kanałach komunikacji i je optymalizować, a jeśli mimo to nie są efektywne, zawsze możemy alokować budżet na inne kanały! Kampania jest bardzo dynamiczna a mediplan nie jest sztywnym planem, którego musimy się trzymać. Zmienia się on w trakcie kampanii.

77 Sposoby komunikacji z grupą docelową Inbound marketing a interruption marketing Inbound marketing (marketing przychodzący) strategia polegająca na tym, żeby być częścią działań użytkownika, a nie mu przeszkadzać. To dyskretne zwracanie na siebie uwagi. Interruption marketing (marketing rozpraszający) strategia polegająca na tym, żeby zwracać na siebie uwagę użytkownika, odrywając go od jego działań.

78 Sposoby komunikacji z grupą docelową Jakie działania obejmuje inbound marketing, a jakie interruption marketing?

79 Sposoby komunikacji z grupą docelową Inbound marketing to na przykład: pozycjonowanie (SEO), kampanie linków sponsorowanych (PPC), Blogowanie, marketing treści (ang. content marketing), aktywność w mediach społecznościowych, e reklamowe zamówione przez odbiorcę (newslettery),

80 Sposoby komunikacji z grupą docelową Interruption marketing to na przykład: Wszelki spam, Reklamy bannerowe i video, Wyskakujące okienka, Reklamy tv, radiowe, drukowane, Outdoor.

81 Mediaplan

82 ZADANIE Kampania reklamowa w internecie Stwórz kampanię reklamową online dla marek Pampers i Nestle Fitness. Celem kampanii ma być zapis do newslettera. Określ jak będzie wyglądał proces komunikacji wybierz kanały komunikacji, zastanów się jak będą wyglądały kreacje reklamowe w tych kanałach i zaprojektuj landing page, na który będzie kierowała kampania.

STRONA WWW A LANDING PAGE

STRONA WWW A LANDING PAGE Zajęcia 9 Czym się różnią? Przykład: http://www.expander.pl/ http://f.expander.pl/lp/20140124_hipo_kal_zdoln/index.jsp?lpid=20140124_hipo_ka l_zdoln&formtype=google_kredyt_hipoteczny&product0=99&idpartner=98&gclid=c

Bardziej szczegółowo

MOŻEMY DORADZIĆ. Jak nie przepłacać za powierzchnię reklamową? (np. kupować CPM za 2 zł na witrynach biznesowych)

MOŻEMY DORADZIĆ. Jak nie przepłacać za powierzchnię reklamową? (np. kupować CPM za 2 zł na witrynach biznesowych) MOŻEMY DORADZIĆ Jak nie przepłacać za powierzchnię reklamową? (np. kupować CPM za 2 zł na witrynach biznesowych) Jak precyzyjnie i tanio docierać do Twojej Grupy Docelowej? Jakie efektywne modele komunikacji

Bardziej szczegółowo

Adfocus platforma RTB. Retargeting spersonalizowany.

Adfocus platforma RTB. Retargeting spersonalizowany. Adfocus platforma RTB. Retargeting spersonalizowany. 1 Czy retargeting jest mi potrzebny? Jak zaangażować pozostałe 98% aby dokonali zakupu? 2% klientów kupuje podczas pierwszej wizyty w sklepie. 2 Czy

Bardziej szczegółowo

netsprint Firma i produkty artur.banach@netsprint.eu 1

netsprint Firma i produkty artur.banach@netsprint.eu 1 netsprint Firma i produkty artur.banach@netsprint.eu 1 Oferta artur.banach@netsprint.eu 2 Sieć kontekstowo-behawioralna Adkontekst największa polska sieć reklamy kontekstowej umożliwiająca emisję reklam

Bardziej szczegółowo

Modele zakupu reklamy

Modele zakupu reklamy 2012 Modele zakupu reklamy Dominik Dróżdż Kampania marketingowa e-usługi Rzeszów, 24 października 2012 IV 1994 Pierwsza kampania reklamowa w Internecie Kamienie milowe w reklamie online 1994: Początek

Bardziej szczegółowo

Narzędzia marketingu internetowego (1): SEO, SEM, afiliacja, kampanie banerowe, e-mail marketing, inne.

Narzędzia marketingu internetowego (1): SEO, SEM, afiliacja, kampanie banerowe, e-mail marketing, inne. 2012 Narzędzia marketingu internetowego (1): SEO, SEM, afiliacja, kampanie banerowe, e-mail marketing, inne. Rafał Marek Kampania marketingowa e-usługi Rzeszów, 24.10.2012 Narzędzia marketingu internetowego

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie do reklamy w wyszukiwarkach

Wprowadzenie do reklamy w wyszukiwarkach Wprowadzenie do reklamy w wyszukiwarkach Interruption marketing Permission Marketing Reklama a użytkownik internetu 5 tys. przekazów reklamowych dziennie na osobę (badanie DoubleClick). Człowiek buduje

Bardziej szczegółowo

netsprint Oferta 360 stopni artur.banach@netsprint.eu 1

netsprint Oferta 360 stopni artur.banach@netsprint.eu 1 netsprint Oferta 360 stopni artur.banach@netsprint.eu 1 Gdzie jesteśmy Polska (Adkontekst.pl & 6 innych sieci) Ukraina (Adpower.com.ua) Dania (Openadex.com) Litwa, Łotwa (Textads) Norwegia (Adpower) Bułgaria,

Bardziej szczegółowo

WYNIKI badania Stan marketingu cyfrowego w centrach handlowych Benchmark - Social Media Index. PRCH Marketing Club 26 marca 2015

WYNIKI badania Stan marketingu cyfrowego w centrach handlowych Benchmark - Social Media Index. PRCH Marketing Club 26 marca 2015 WYNIKI badania Stan marketingu cyfrowego w centrach handlowych Benchmark - Social Media Index PRCH Marketing Club 26 marca 2015 AGENDA 1. Badanie ankietowe roli marketingu cyfrowego w działaniach marketingowych

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Marketing internetowy

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Marketing internetowy Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Marketing internetowy Dr Leszek Gracz Uniwersytet Szczeciński 25 marca 2015 r. EKONOMICZNY UNIWERSYTET DZIECIĘCY WWW.UNIWERSYTET-DZIECIECY.PL O czym dzisiaj będziemy mówić

Bardziej szczegółowo

Sieć reklamowa Google

Sieć reklamowa Google Sieć owa Google. Reklama display - bannerowa. www.marketing-it.pl Program. Dlaczego warto ować się online? jest sieć owa Goggle? Proces kupowania Jakie są zalety sieci owej Google? Wybieranie odpowiednich

Bardziej szczegółowo

SEO / SEM PREZENTACJA OFERTY

SEO / SEM PREZENTACJA OFERTY SEO / SEM PREZENTACJA OFERTY 1CONTENT 2 Zajmujemy się marketingiem internetowym. Zdobywaliśmy doświadczenie w znanych firmach pcozycjonerskich oraz agencjach interaktywnych. Wypracowaliśmy własne metody

Bardziej szczegółowo

Oferta prowadzenia działań reklamowych w Internecie

Oferta prowadzenia działań reklamowych w Internecie Oferta prowadzenia działań reklamowych w Internecie 1. Dlaczego reklama w Internecie cieszy się powodzeniem? W Polsce jest ponad 17 milionów Internautów; Przeciętny Internauta spędza w sieci ponad 50 godzin

Bardziej szczegółowo

Skuteczne kampanie reklamowe w linkach sponsorowanych dla Twojej firmy. ABC linków sponsorowanych

Skuteczne kampanie reklamowe w linkach sponsorowanych dla Twojej firmy. ABC linków sponsorowanych Skuteczne kampanie reklamowe w linkach sponsorowanych dla Twojej firmy ABC linków sponsorowanych Czym są linki sponsorowane? Teksty reklam Dowolne teksty reklam oraz dowolna ilość tekstów do każdej kampanii

Bardziej szczegółowo

INTERNET - NOWOCZESNY MARKETING

INTERNET - NOWOCZESNY MARKETING STRONA INTERNETOWA TO JUŻ ZBYT MAŁO! INTERNET ROZWIJA SIĘ Z KAŻDYM DNIEM MÓWIMY JUŻ O: SEM Search Engine Marketing, czyli wszystko co wiąże się z marketingiem internetowym w wyszukiwarkach. SEM jest słowem

Bardziej szczegółowo

SMO MEDIA I KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE. Bydgoszcz, dnia..2014 r. Usługodawca

SMO MEDIA I KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE. Bydgoszcz, dnia..2014 r. Usługodawca Bydgoszcz, dnia..2014 r. SMO MEDIA I KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE Usługodawca Talem Technologies Sp. z o.o. ul. Cieszkowskiego 22/1; 85-052 Bydgoszcz Tel. 52 366 70 73; Infolinia: 801 080 238 NIP: 967-12-41-356;

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa w serwisach Grupy Marketingowej TAI

Oferta reklamowa w serwisach Grupy Marketingowej TAI Oferta reklamowa w serwisach Grupy Marketingowej TAI Targetmarketing.pl to serwis, w którym w prosty i szybki sposób można kupić marketingową bazę danych, stworzyć własną kampanię e-mailingową oraz pozyskać

Bardziej szczegółowo

OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU. KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko

OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU. KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko O nas 2 1 2 Efektywność ponad W skrócie: wszystko Nie uznajemy kompromisów i nie zadowalamy się średnimi wynikami. Naszym celem

Bardziej szczegółowo

StartUp IT / rozgrzewka

StartUp IT / rozgrzewka StartUp IT / rozgrzewka StartUp IT / rozgrzewka Ile osób na sali słyszało o Google? Kto już próbował reklamować się w wyszukiwarkach? Kto uważa że to ma sens? StartUp IT / Jak zdobyć Klienta za grosze?

Bardziej szczegółowo

Czym jest. Inbound Marketing?

Czym jest. Inbound Marketing? Czym jest Inbound Marketing? Co to jest Inbound Marketing? Inbound Marketing to skuteczny marketing internetowy służący do promocji biznesu i marki za pośrednictwem Internetu. Jest to strategia marketingowa

Bardziej szczegółowo

Portal pięknych wnętrz

Portal pięknych wnętrz Portal pięknych wnętrz O PORTALU Dobrzemieszkaj.pl to portal poświęcony urządzaniu i wyposażaniu wnętrz. Codziennie aktualizowany i tworzony przy aktywnym udziale ekspertów, inspiruje do zmian we wnętrzach,

Bardziej szczegółowo

kompleksowa prezentacja oferty

kompleksowa prezentacja oferty kompleksowa prezentacja oferty Wydawcy gwarantujemy dostęp do wydawców pracujących w wielu modelach biznesowych wyszukiwarki i porównywarki produktów serwisy społecznościowe i zakupowe fora i blogi tematyczne

Bardziej szczegółowo

PREZENTACJA HANDLOWA VIDEOREACH

PREZENTACJA HANDLOWA VIDEOREACH PREZENTACJA HANDLOWA VIDEOREACH I. RYNEK TRENDY REKLAMY WIDEO Źródło: IAB AdEx 2011 I. RYNEK - DLACZEGO REKLAMA VIDEO Trend światowy wskazuje na duży potencjał rozwoju reklamy wideo w Polsce (reklama wideo

Bardziej szczegółowo

Spis Treści. 1. Wprowadzenie. 2. Dlaczego warto wykorzystywać linki sponsorowane? 3. Zasady współpracy. 4. Cennik

Spis Treści. 1. Wprowadzenie. 2. Dlaczego warto wykorzystywać linki sponsorowane? 3. Zasady współpracy. 4. Cennik Spis Treści 1. Wprowadzenie 2. Dlaczego warto wykorzystywać linki sponsorowane? 3. Zasady współpracy. 4. Cennik 5. Korzyści płynące ze współpracy z nami? 6. Słownik Wprowadzenie Popularność linków sponsorowanych

Bardziej szczegółowo

REKLAMA NA STRONIE WYPOZYCZ.PL

REKLAMA NA STRONIE WYPOZYCZ.PL REKLAMA NA STRONIE WYPOZYCZ.PL Proponujemy Państwu możliwość zareklamowania swojej oferty wśród użytkowników portalu wypozycz.pl. Zakres oferty, której szczegóły znajdą Państwo poniżej, obejmuje moduły

Bardziej szczegółowo

Poniżej pozwolimy sobie przedstawić argumenty przemawiające za tym, że warto zainwestować w reklamę w portalu budnet.pl

Poniżej pozwolimy sobie przedstawić argumenty przemawiające za tym, że warto zainwestować w reklamę w portalu budnet.pl Szanowni Państwo, Poniżej pozwolimy sobie przedstawić argumenty przemawiające za tym, że warto zainwestować w reklamę w portalu budnet.pl Portal budnet.pl jest tematycznym serwisem informacyjnym, skierowanym

Bardziej szczegółowo

Handel internetowy w Polsce w dużym skrócie

Handel internetowy w Polsce w dużym skrócie Handel internetowy w Polsce w dużym skrócie Celem stworzenia dokumentu było, przedstawienie danych o rynku internetowym w Polsce firmom branży odzieżowej. Zagadnienia: Rynek internetowy w Polsce Co robimy,

Bardziej szczegółowo

DOZ.PL Kupowanie przez wyszukiwanie

DOZ.PL Kupowanie przez wyszukiwanie DOZ.PL Kupowanie przez wyszukiwanie Jak poprawić ilość i jakość ruchu w serwisie internetowym i przełożyć to na sprzedaż? Portal Dbam o Zdrowie pokazał jak tego dokonać. Właściciel serwisu www.doz.pl w

Bardziej szczegółowo

Spis treści. O autorce. O recenzentach. Wprowadzenie

Spis treści. O autorce. O recenzentach. Wprowadzenie Spis treści O autorce O recenzentach Wprowadzenie Rozdział 1. Badanie rynku i konkurencji oraz ustalanie celów Koncentracja na trafności Identyfikowanie konkurentów przy użyciu wyników wyszukiwania w Google

Bardziej szczegółowo

Concordia Workshops. Mailing Facebook Google Adwords Podsumowanie

Concordia Workshops. Mailing Facebook Google Adwords Podsumowanie Concordia Workshops Mailing Facebook Google Adwords Podsumowanie Mailing 2 wysyłki newslettera Mailing newsletter na bazy Concordia Design i Prodesign Wysyłka 11.02-1245 adresów email w bazie Concordia

Bardziej szczegółowo

Video Content Marketing

Video Content Marketing Video Content Marketing Sposobem na skuteczną komunikację w biznesie. Case Study. Justyna Hernas Kierownik Działu Reklamy Internetowej Agenda 2 Video Marketing dlaczego warto Video Content Marketing wybrane

Bardziej szczegółowo

Rozmieszczenie form reklamowych

Rozmieszczenie form reklamowych Cennik reklam Rozmieszczenie form reklamowych Formy reklamowe Billboard 750x100 px/double Billboard 750x200 px Medium Rectangle 300x250 px Promo Box 325x310 px Animowany (gif) lub statyczny (jpg, gif,

Bardziej szczegółowo

Podstawy Efektywnego Marketingu dla ecommerce. Tomasz Kryk z ekspercimarketingu.pl

Podstawy Efektywnego Marketingu dla ecommerce. Tomasz Kryk z ekspercimarketingu.pl Podstawy Efektywnego Marketingu dla ecommerce Tomasz Kryk z ekspercimarketingu.pl Tomasz Kryk 727-903-288 2 Dla kogo? Do 10 000 UU Przy średnim koszyku 150 zł Przy średniej konwersji 1,7% Zatrudniający

Bardziej szczegółowo

PORTAL TURYSTYCZNY. Zapraszamy do zapoznania się z profilem serwisu oraz naszą ofertą

PORTAL TURYSTYCZNY. Zapraszamy do zapoznania się z profilem serwisu oraz naszą ofertą PORTAL TURYSTYCZNY Zapraszamy do zapoznania się z profilem serwisu oraz naszą ofertą SPIS TREŚCI 1. Informacja o serwisie - str. 2 2. Statystyki - str. 3 3. Oferta reklamy - str. 4 4. Kontakt - str. 11

Bardziej szczegółowo

Oferta dla na autorską akcję Commerce PRO, czyli kompleksowe działania polegające na wsparciu sprzedaży przy wykorzystaniu Search Engine Marketing

Oferta dla na autorską akcję Commerce PRO, czyli kompleksowe działania polegające na wsparciu sprzedaży przy wykorzystaniu Search Engine Marketing Oferta dla na autorską akcję Commerce PRO, czyli kompleksowe działania polegające na wsparciu sprzedaży przy wykorzystaniu Search Engine Marketing // Search Engine Marketing Commerce PRO to autorskie rozwiązanie

Bardziej szczegółowo

II Kongres Online Marketing Warszawa 20/10/2011

II Kongres Online Marketing Warszawa 20/10/2011 II Kongres Online Marketing Warszawa 20/10/2011 Agenda Przyszłość Marketing internetowy w Polsce Display There is a perfect ad for everyone Twitter Joining Up Online & Offline Social Media i SEO Google+

Bardziej szczegółowo

- google.pl (dla serwisów polskich) - google.com (dla witryn i fraz obcojęzycznych)

- google.pl (dla serwisów polskich) - google.com (dla witryn i fraz obcojęzycznych) Pozycjonowanie stron to najpopularniejsza obecnie metoda promocji serwisów www w Internecie. Obejmuje szereg działań dokonywanych wobec określonej strony internetowej. Prowadzą one do tego, aby po wpisaniu

Bardziej szczegółowo

PROGRAM SZKOLENIA Marketing internetowy i jego wykorzystanie do promocji firmy oraz aspekty prawne - MOJA FIRMA W SIECI

PROGRAM SZKOLENIA Marketing internetowy i jego wykorzystanie do promocji firmy oraz aspekty prawne - MOJA FIRMA W SIECI oraz aspekty prawne - MOJA FIRMA W SIECI Miejsce szkolenia: Kraków, ul. Karmelicka 55/3 Organizatorzy szkolenia: Pro Innowacja Agnieszka Rożek i Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych Prowadzenie: Piotr Chmielewski

Bardziej szczegółowo

Akademia Młodego Ekonomisty TRENDY W E-BIZNESIE. dr Michał Kucia. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 15 listopada 2010 r.

Akademia Młodego Ekonomisty TRENDY W E-BIZNESIE. dr Michał Kucia. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 15 listopada 2010 r. Akademia Młodego Ekonomisty TRENDY W E-BIZNESIE dr Michał Kucia Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 15 listopada 2010 r. Pojęcia E-biznes Internet Model biznesowy Model reklamowy Link płatny (boksy reklamowe)

Bardziej szczegółowo

Kampania linków sponsorowanych Google Adwors

Kampania linków sponsorowanych Google Adwors Kampania linków sponsorowanych Google Adwors Sens istnienia każdego serwisu internetowego realizuje się poprzez odwiedzających go Użytkowników. Nawet najbardziej funkcjonalny i efektowny serwis stanie

Bardziej szczegółowo

Skalnik.pl kompleksowa obsługa Performance Marketing case study

Skalnik.pl kompleksowa obsługa Performance Marketing case study Skalnik.pl kompleksowa obsługa Performance Marketing case study Wprowadzenie Skalnik to sieć sklepów górskich we Wrocławiu założona w 1993 roku. Od lat zaopatruje wszystkich, którzy przyjemnie i bezpiecznie

Bardziej szczegółowo

Grupa ebroker. Formy reklamowe

Grupa ebroker. Formy reklamowe Grupa ebroker Formy reklamowe Billboard 750x100 Billboard to graficzna forma reklamowa umieszczona centralnie w górnej części strony pod jej nagłówkiem. Ekspozycja na górze strony zapewnia bardzo dobrą

Bardziej szczegółowo

Reklama online w Polsce. Katarzyna Garbaciak. Baby s Secret.pl Dyrektor zarządzający. www.babyssecret.pl

Reklama online w Polsce. Katarzyna Garbaciak. Baby s Secret.pl Dyrektor zarządzający. www.babyssecret.pl Reklama online w Polsce Katarzyna Garbaciak Baby s Secret.pl Dyrektor zarządzający Plan prezentacji 1. Jesteśmy profilem 2. Jaka jest reklama online? 3. Wartość reklamy online w Polsce 4. Cele reklamy

Bardziej szczegółowo

maciaszczyk interaktywny wzbudzamy e-mocje

maciaszczyk interaktywny wzbudzamy e-mocje maciaszczyk interaktywny wzbudzamy e-mocje Nie chcemy, żeby ludzie Cię zobaczyli. Chcemy, żeby Cię zapamiętali. Jak zbudujemy Twój wizerunek w Internecie? Kompleksowa oferta działań interactive obejmuje

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa portalu Uroda.com. Cennik reklam

Oferta reklamowa portalu Uroda.com. Cennik reklam Oferta reklamowa portalu Uroda.com Cennik reklam Zakup reklamy na portalu Uroda.com Warunki formalne Wszystkie ceny podane w cenniku są cenami netto i obowiązują do odwołania Minimalna wartość zamówienia

Bardziej szczegółowo

Prezentacja usług. Informacja Komunikacja Dystrybucja - Sprzedaż

Prezentacja usług. Informacja Komunikacja Dystrybucja - Sprzedaż Prezentacja usług Informacja Komunikacja Dystrybucja - Sprzedaż Twórcy firmy 7 lat doświadczenia w zakresie e-commerce Zarządzanie i tworzenie sukcesów największej polskiej apteki internetowej Domzdrowia.pl

Bardziej szczegółowo

Czym jest PayPer.pl?

Czym jest PayPer.pl? Czym jest PayPer.pl? Jesteśmy siecią reklamy efektywnościowej: z Klientem rozliczamy się na podstawie efektów kampanii, czyli liczby kliknięć, którą użytkownicy wykonali w reklamę Dbamy o jakość ruchu:

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa 2012

Oferta reklamowa 2012 Oferta reklamowa 2012 To jedna z najlepszych stron internetowych o tematyce Franczyzy w sieci. Portalfranczyza.pl jest portalem internetowym przedstawiającym system franczyzy w Polsce. Działąjący już od

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa 2013

Oferta reklamowa 2013 Oferta reklamowa 2013 To jedna z najlepszych stron internetowych o tematyce Franczyzy w sieci. Portalfranczyza.pl jest portalem internetowym przedstawiającym system franczyzy w Polsce. Działąjący już od

Bardziej szczegółowo

KOMPLEKSOWA OPIEKA NAD STRONĄ WWW.SKORYTAPICERSKIE.PL REKLAMA STRONY: Pozycjonowanie do 50 słów kluczowych Promocja w Google i Bing Linki sponsorowane Google AdWords Reklamy graficzne oraz Remarketing

Bardziej szczegółowo

Marketing Online. O nas w kilku słowach. Copyright 2014 Marketing Online

Marketing Online. O nas w kilku słowach. Copyright 2014 Marketing Online Marketing Online O nas w kilku słowach Marketing Online Firma Marketing Online działa na rynku od roku 2001 i zajmuje się opracowywaniem i realizacją marketingowych strategii reklamy online. Specjalizujemy

Bardziej szczegółowo

Skuteczne sposoby budowania ruchu w oparciu o SEM/SEO. - Karol Wnukiewicz

Skuteczne sposoby budowania ruchu w oparciu o SEM/SEO. - Karol Wnukiewicz Skuteczne sposoby budowania ruchu w oparciu o SEM/SEO - Karol Wnukiewicz Pino Brunch - 26 marca 2009 Agenda Wstęp SEM a SEO Strategie i założenia Wybór słów kluczowych Techniczne aspekty budowy strony

Bardziej szczegółowo

profesjonalna obsługa programu partnerskiego

profesjonalna obsługa programu partnerskiego profesjonalna obsługa programu partnerskiego program partnerski w modelu Cost Per Sale na przykładzie sklepu sportowego liczba unikalnych użytkowników: 80 000 założenia reklama online rozliczana wyłącznie

Bardziej szczegółowo

Oferta usług reklamowych. Copyright 2014 elektroonline.pl

Oferta usług reklamowych. Copyright 2014 elektroonline.pl Oferta usług reklamowych Copyright 2014 elektroonline.pl Statystyki portalu Odwiedziny wg Google Analytics w okresie maj listopad 2014 roku: Średnio: 77 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie 230 tys.

Bardziej szczegółowo

Dotarcie do atrakcyjnej grupy adresatów, posiadających realną siłę nabywczą. Oferta dedykowana i formaty dopasowane do potrzeb

Dotarcie do atrakcyjnej grupy adresatów, posiadających realną siłę nabywczą. Oferta dedykowana i formaty dopasowane do potrzeb Dotarcie do atrakcyjnej grupy adresatów, posiadających realną siłę nabywczą Oferta dedykowana i formaty dopasowane do potrzeb Efekt synergii nasze pozycjonowanie, m.in. obecność w Google News i serwisie

Bardziej szczegółowo

Narzędzia Googlowe w marketingu nieruchomości

Narzędzia Googlowe w marketingu nieruchomości Narzędzia Googlowe w marketingu nieruchomości Najpopularniejsze serwisy internetowe w Polsce 18,8 mln 90% 16,5 mln 79% 14,7 mln 70% Źródło: Megapanel PBI Gemius, sierpień 2013 15,6 mln 75% SEM Search Engine

Bardziej szczegółowo

NETSPRINT 360 o. Oferta dla Wydawców

NETSPRINT 360 o. Oferta dla Wydawców NETSPRINT 360 o Oferta dla Wydawców NetSprint 360 o dla Wydawców Propozycja skierowana do największych polskich Wydawców Przedstawia kompleksowe spojrzenie na potrzeby Wydawców artur.banach@netsprint.eu

Bardziej szczegółowo

Reklamuj się z Google. Skuteczne rozwiązania i przykłady

Reklamuj się z Google. Skuteczne rozwiązania i przykłady Reklamuj się z Google. Skuteczne rozwiązania i przykłady Autor: Kristina Cutura Skuteczne kampanie na platformie Google Adwords! Google Adwords to skuteczne i niezwykle elastyczne narzędzie, dzięki któremu

Bardziej szczegółowo

Opis Przedmiotu Zamówienia

Opis Przedmiotu Zamówienia Załącznik nr 1 do SIWZ Opis Przedmiotu Zamówienia 1. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA: Przedmiotem zamówienia jest zakup usług mających na celu promocję bazy praktyk i staży. Realizacja promocji odbędzie się poprzez

Bardziej szczegółowo

Jak Sportowysklep.pl. wyprzedził konkurencję? Nominacje do nagród:

Jak Sportowysklep.pl. wyprzedził konkurencję? Nominacje do nagród: Jak wyprzedził konkurencję? Wyzwania: wyprzedaż asortymentowa - maksymalizacja wolumenu sprzedaży, poszerzenie zasięgu kampanii wśród nowych użytkowników, zmniejszenie kosztu konwersji o 10% w porównaniu

Bardziej szczegółowo

Oferta niestandardowa! 2013!

Oferta niestandardowa! 2013! Oferta niestandardowa! 2013! INNOVAWEB - KOBIETA! MIESIĘCZNIE ODWIEDZA NAS 2.5 MLN INTERNAUTÓW * GENERUJĄC W SUMIE 12 MLN ODSŁON* BAZA MAILINGOWA 300 000 adresów Źródło: * Google Analytics (styczeń 2013

Bardziej szczegółowo

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Sp. z o.o

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Sp. z o.o - 2016 Experto24.pl to portal z bezpłatnymi poradami wykwalifikowanych ekspertów z wielu branż. Codziennie przybywają nowe artykuły w najpopularniejszych kategoriach. Tysiące porad, dziesiątki specjalistów

Bardziej szczegółowo

Oddział Śląsk. INTERNET PR Marcin Janowski. Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Oddział Śląsk. INTERNET PR Marcin Janowski. Szkolenie dla organizacji pozarządowych Oddział Śląsk INTERNET PR Marcin Janowski Szkolenie dla organizacji pozarządowych Katowice, 12 stycznia 2012 Polskie Stowarzyszenie Public Relations Oddział Śląsk we współpracy ze Stowarzyszeniem Wzajemnej

Bardziej szczegółowo

Marketing w wyszukiwarkach, wyniki organiczne i sponsorowane

Marketing w wyszukiwarkach, wyniki organiczne i sponsorowane Marketing w wyszukiwarkach, wyniki organiczne i sponsorowane 1 Strona wyników wyszukiwania (SERP) Strona wyników wyszukiwania to dwa obszary: PPC i SEO. Tworzą one jeden ekosystem i są współzależne, mimo,

Bardziej szczegółowo

SMYK buduje zasięg marki i zwiększa sprzedaż dzięki kampanii Display

SMYK buduje zasięg marki i zwiększa sprzedaż dzięki kampanii Display buduje zasięg marki i zwiększa sprzedaż dzięki kampanii Display O to międzynarodowa sieć sklepów specjalistycznych z artykułami dla dzieci. Zarówno sklepy stacjonarne, jak i sklep internetowy dostarczają

Bardziej szczegółowo

reklama display zaprezentuj się potencjalnym Klientom

reklama display zaprezentuj się potencjalnym Klientom reklama display zaprezentuj się potencjalnym Klientom dlaczego interaktywnie.com dlaczego interaktywnie.com interaktywnie.com to specjalistyczny portal informacyjny skierowany przede wszystkim do osób

Bardziej szczegółowo

Rozliczamy efekty sprzedaży

Rozliczamy efekty sprzedaży sieć afiliacyjna dedykowana e-commerce Rozliczamy efekty sprzedaży Budujemy dla Reklamodawców sieć Wydawców którzy prowadzą dla nich kampanie marketingowe w efektywnościowych modelach współpracy Cost Per

Bardziej szczegółowo

W jaki sposób już dziś możesz zacząć zarabiać w programach partnerskich nie mając strony internetowej

W jaki sposób już dziś możesz zacząć zarabiać w programach partnerskich nie mając strony internetowej W jaki sposób już dziś możesz zacząć zarabiać w programach partnerskich nie mając strony internetowej Od autora, Słowniczek, Narzędzia, Zysk, Adwords, Sieci afiliacyjne, Rejestracja, Budowa kont, Wybór

Bardziej szczegółowo

Marketing on-line przy niskim budżecie. Mierzenie efektów działań marketingowych

Marketing on-line przy niskim budżecie. Mierzenie efektów działań marketingowych Marketing on-line przy niskim budżecie. Mierzenie efektów działań marketingowych Magdalena Pietrzak istore, Grupa Allegro Marketing Specialist Kilka słów o sobie Magdalena Pietrzak Specjalista ds. marketingu

Bardziej szczegółowo

Budowa profesjonalnego mediaplanu

Budowa profesjonalnego mediaplanu 2012 Budowa profesjonalnego mediaplanu Wojciech Szymański Kampania marketingowa e-usługi Rzeszów, 24 października 2012 Kompetencje prowadzącego Wojciech Szymański - kierownik Działu Promocji w Wyszukiwarkach

Bardziej szczegółowo

Platforma Content Marketingowa. Buduj oglądalność i pozyskuj wartościowe prospekty biznesowe. Dla szybszego rozwoju Twojego biznesu

Platforma Content Marketingowa. Buduj oglądalność i pozyskuj wartościowe prospekty biznesowe. Dla szybszego rozwoju Twojego biznesu Platforma Content Marketingowa Buduj oglądalność i pozyskuj wartościowe prospekty biznesowe Dla szybszego rozwoju Twojego biznesu Dlaczego Content Marketing? Główna różnica pomiędzy tradycyjnymi akcjami

Bardziej szczegółowo

Narzędzia do analizy działań marketingowych w internecie: Google Analytics & Webmaster Tools, analityka social media

Narzędzia do analizy działań marketingowych w internecie: Google Analytics & Webmaster Tools, analityka social media 2012 Narzędzia do analizy działań marketingowych w internecie: Google Analytics & Webmaster Tools, analityka social media Maciej Jankowski Fundacja Rozwoju Branży Internetowej Netcamp Mierzenie skuteczności

Bardziej szczegółowo

OPIS FORM REKLAMOWYCH

OPIS FORM REKLAMOWYCH OPIS FORM REKLAMOWYCH : KATARZYNA PIĄTEK 600-25-33-25 REKLAMA@DDWLOCLAWEK.PL OPIS ZAWARTOŚCI 1. BILLBOARD 2. BILLBOARD PODSTRONA 3. BILLBOARD ROZWIJANY 4. BILLBOARD PŁYWAJĄCY 5. PODWÓJNY BILLBOARD 6. BANNER

Bardziej szczegółowo

Alarm Kent Aura Obuwie Eltkom Firma Gorkan Firma Styrodek Gmina Kęty Meble Pierkiel Stowarzyszenie Miasto i Gmina Kęty XXI Telewizja Kęty

Alarm Kent Aura Obuwie Eltkom Firma Gorkan Firma Styrodek Gmina Kęty Meble Pierkiel Stowarzyszenie Miasto i Gmina Kęty XXI Telewizja Kęty Firma HUGO Paweł Wojewodzic istnieje na rynku usług od 2011 roku, od tego czasu zdołaliśmy wybudować markę kojarzoną z solidnością i profesjonalizmem. Nasi klienci to przede wszystkim małe i średnie firmy,

Bardziej szczegółowo

Goldbach Multichannel

Goldbach Multichannel Goldbach Multichannel >> Założenia oferty Trendy w konsumpcji mediów Fragmentacja kanałów komunikacji Postępująca digitalizacja punktów styku z grupą docelową w świecie rzeczywistym Zmiana sposobu konsumpcji

Bardziej szczegółowo

Media społecznościowe: wykorzystanie w PR

Media społecznościowe: wykorzystanie w PR : O badaniu Cel Deklarowany zakres wykorzystania mediów społecznościowych w komunikacji public relations i marketingowej Opinie pracowników branży PR & marketing na temat ich oczekiwań związanych z tego

Bardziej szczegółowo

Jak wyłowić nowoczesnego klienta internetową wędką? Finanse w Internecie jak złowić więcej w sieci, 20 marca 2014

Jak wyłowić nowoczesnego klienta internetową wędką? Finanse w Internecie jak złowić więcej w sieci, 20 marca 2014 Jak wyłowić nowoczesnego klienta internetową wędką? Finanse w Internecie jak złowić więcej w sieci, 20 marca 2014 Informatyk, przedsiębiorca, współtwórca wielu serwisów internetowych jak: Kim jestem? Rys

Bardziej szczegółowo

Kilka słów o Portalu

Kilka słów o Portalu Oferta współpracy RECENZJE INSTRUKCJE RANKINGI PORADY Kilka słów o Portalu Zasięg (UU): 320k Emisja (PV): 700k YouTube: 38.5k Facebook: 4.5k dane: Google Analytics październik 2014 Serwis VideoTesty.pljest

Bardziej szczegółowo

Innow o a w cyj y na Reklama w grupie portali

Innow o a w cyj y na Reklama w grupie portali Innowacyjna Reklama w grupie portali Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o. Priorytety Reklamy 1. Dostrzegamy potrzeby Klienta, jego indywidualność i cele. Każdą reklamę przygotowujemy wspólnie z Klientem,

Bardziej szczegółowo

Co zrobić aby dołączyć do Programu Partnerskiego Ceneo.pl?

Co zrobić aby dołączyć do Programu Partnerskiego Ceneo.pl? OFERTA Spis treści: 1) Jak zacząć? - str.2 2) Dostępne kreacje - str.4 3) Dodawanie kreacji - str.6 4) Kampanie dedykowane - str.16 5) System poleceń - str.17 str. 1 Co zrobić aby dołączyć do Programu

Bardziej szczegółowo

Bluerank kompleksowo i skutecznie dla Inter Cars SA

Bluerank kompleksowo i skutecznie dla Inter Cars SA Bluerank kompleksowo i skutecznie dla Inter Cars SA Bluerank opracował i wdrożył kompleksową kampanię SEM dla marki Motointegrator, która wyraźnie poprawiła sprzedaż i wizerunek marki. Projekt zakładał

Bardziej szczegółowo

CENNIK. produktów reklamowych Serwisu. Net Line s.c. 20-361 Lublin ul. Wilcza 30 Biuro: 20-328 Lublin ul. Lucyny Herc 58 tel./fax (81) 746 11 78

CENNIK. produktów reklamowych Serwisu. Net Line s.c. 20-361 Lublin ul. Wilcza 30 Biuro: 20-328 Lublin ul. Lucyny Herc 58 tel./fax (81) 746 11 78 Net Line s.c. 20-361 Lublin ul. Wilcza 30 Biuro: 20-328 Lublin ul. Lucyny Herc 58 tel./fax (81) 746 11 78 http://www.net-line.pl e-mail: info@net-line.pl CENNIK produktów reklamowych Serwisu Oferta reklamowa

Bardziej szczegółowo

Internetowe narzędzia promocji w eksporcie. Seminarium z cyklu Europejskie Przedsiębiorstwo

Internetowe narzędzia promocji w eksporcie. Seminarium z cyklu Europejskie Przedsiębiorstwo Internetowe narzędzia promocji w eksporcie Seminarium z cyklu Europejskie Przedsiębiorstwo Program seminarium Działania rekomendowane - Kampanie SEM Partnerzy handlowi Polski. Główne polskie produkty eksportowe

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja techniczna formatów reklamowych w serwisie www.zwierciadlo.pl

Specyfikacja techniczna formatów reklamowych w serwisie www.zwierciadlo.pl Specyfikacja techniczna formatów reklamowych w serwisie www.zwierciadlo.pl Billboard Rozmiar: 750x100 px Graficzny element reklamowy w górnej części strony. Zawiera statyczną lub animowaną grafikę, kliknięcie

Bardziej szczegółowo

Marketing internetowy dla branży budowlanej i branży wyposażenie wnętrz

Marketing internetowy dla branży budowlanej i branży wyposażenie wnętrz Blue Vision Internet Marketing ul. Popiołka 16, 01-496 Warszawa Tel: 22 423 11 11, 22 425 32 32 E:mail: info@bluevision.pl www.bluevision.pl Marketing internetowy dla branży budowlanej i branży wyposażenie

Bardziej szczegółowo

prezentuje działania na platformie

prezentuje działania na platformie prezentuje działania na platformie Obecność na - korzyści Obecność na YouTube - korzyści O co chodzi? Ile razy zastanawialiście się Państwo jak skutecznie komunikować się z odbiorcami? Ile razy narzekaliście

Bardziej szczegółowo

Medium pierwszego wyboru dla kobiet w ciąży i młodych rodziców!

Medium pierwszego wyboru dla kobiet w ciąży i młodych rodziców! Medium pierwszego wyboru dla kobiet w ciąży i młodych rodziców! Od ponad 9 lat działamy w branży parentingowej Mamy w internecie nie mają przed nami tajemnic Miesięcznie jest z nami ponad 450 000 kobiet

Bardziej szczegółowo

Goldbach Audience prezentacja firmy. Maj 2013

Goldbach Audience prezentacja firmy. Maj 2013 Goldbach Audience prezentacja firmy Maj 2013 >> Kim jesteśmy? Goldbach Audience EUROPEJSKA JAKOŚĆ / Goldbach Audience jest częścią Goldbach Group działającej w 10 krajach Europy / Wiodący dostawca usług

Bardziej szczegółowo

Oferta KEO dla Biznesu

Oferta KEO dla Biznesu Oferta KEO dla Biznesu Tworzenie stron internetowych Mottem przewodnim naszej pracy są estetyczne i miłe dla oka strony. Tworzone przez nas witryny są oparte na najnowszych technologiach i odpowiednio

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa 2015

Oferta reklamowa 2015 Oferta reklamowa 2015 Nr 1 w Polsce Biuranet.pl jest największym portalem o tematyce nieruchomości komercyjnych w Polsce. Działąjący już od 2006, systematycznie rozwijany, od lat pomaga w wynajęciu wolnej

Bardziej szczegółowo

Wzrost liczby transakcji dzięki optymalizacji z Google Analytics case studies

Wzrost liczby transakcji dzięki optymalizacji z Google Analytics case studies 1 z 5 2013-01-29 10:05 portal wiedzy dla biznesu Wzrost liczby transakcji dzięki optymalizacji z Google Analytics case studies Małgorzata Kucharska-Grochocka Sunrise System Sp. z o.o. 2013-01-24 08:00:00

Bardziej szczegółowo

Certyfikowani Partnerzy

Certyfikowani Partnerzy Marketing i kropka. Kim jest FEB? Jesteśmy interaktywną agencją reklamową, specjalizującą się w budowaniu marki oraz dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań z dziedziny marketingu. Nasz zespół składa się

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja techniczna do wybranych form reklamowych

Specyfikacja techniczna do wybranych form reklamowych Specyfikacja techniczna do wybranych form reklamowych Specyfikacja techniczna do wybranych form reklamowych wymagających kreacji www.ceneo.pl REKLAMUJ SIĘ WŚRÓD MILIONÓW UŻYTKOWNIKÓW DOTRZYJ DO OKREŚLONYCH

Bardziej szczegółowo

O Agencji Celem ImPress PR Kompleksowe podejście do budowania wizerunku marki/produktu Oferta szyta na miarę - Wiedza

O Agencji Celem ImPress PR Kompleksowe podejście do budowania wizerunku marki/produktu Oferta szyta na miarę - Wiedza OFERTA ImPress PR O Agencji Celem ImPress PR jest w pełni mierzalne kreowanie wizerunku Państwa firmy przy wykorzystaniu najlepszych praktyk PR i marketingu Zajmujemy się tworzeniem kompleksowych strategii

Bardziej szczegółowo

PODSTAWOWE FORMY REKLAMOWE

PODSTAWOWE FORMY REKLAMOWE A Billboard A1 Double Billboard A2 Triple Billboard B Belka A C Rectangle Billboard Rozmiar: 750x100 pikseli (do 40 kb) Cena 100 zł* A1 Double Billboard Rozmiar: 750x200 pikseli (do 40 kb) Cena 120 zł*

Bardziej szczegółowo

Program partnerski Money2Money krok po kroku

Program partnerski Money2Money krok po kroku Opracowanie: Magdalena Kasprzak Program partnerski Money2Money krok po kroku Przewodnik dla nowych Partnerów 01 Dla kogo program partnerski Money2Money? Do programu Money2Money mogą przystąpić: osoby pełnoletnie,

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN. Cookies. Co to są ciasteczka?

REGULAMIN. Cookies. Co to są ciasteczka? Cookies REGULAMIN Polityka dotycząca Ciasteczek Niniejsza Polityka dotycząca Ciasteczek odnosi się do wszystkich stron internetowych oraz aplikacji na urządzenia mobilne, należących do tkkf.tarnobrzeg.pl.

Bardziej szczegółowo

Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik

Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik Niniejszy plik PDF jest skróconym przewodnikiem po książce Reklama w Internecie praktyczny poradnik autorstwa Artura Kosińskiego. Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik

Bardziej szczegółowo

SEO to nie wszystko. Jak promować content bez ryzyka? Łukasz Ciechanek ContentStream

SEO to nie wszystko. Jak promować content bez ryzyka? Łukasz Ciechanek ContentStream SEO to nie wszystko Jak promować content bez ryzyka? Łukasz Ciechanek ContentStream SEO i content marketing jeszcze nigdy nie były tak blisko SEOwcy mówią: Jak content marketing wspiera SEO Content marketing

Bardziej szczegółowo