WARSZTAT KOMPETENCYJNY PROMOCJA MIASTA I GMINY W INTERNECIE

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "WARSZTAT KOMPETENCYJNY PROMOCJA MIASTA I GMINY W INTERNECIE"

Transkrypt

1 WARSZTAT KOMPETENCYJNY PROMOCJA MIASTA I GMINY W INTERNECIE Strona 1 Idea Warsztat Promocja miasta i gminy w Internecie to kompleksowe szkolenie skierowane do przedstawicieli samorządu terytorialnego. Podczas warsztatu uczestnicy w praktyczny sposób poznają szeroki wachlarz dostępnych dzisiaj możliwości komunikacyjnych i promocyjnych gminy/miasta w Internecie od strony internetowej, poprzez reklamę w wyszukiwarkach i serwisach społecznościowych, po mailingi i newslettery. Warsztat odbywa się w specjalne do tego celu przystosowanej sali multimedialnej, gdzie każdy z uczestników ma możliwośd korzystania z komputera i Internetu. Po zakooczeniu szkolenia każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający nabycie w/w kompetencji. Dla kogo Pracownicy biur promocji w urzędach miast i gmin. Pracownicy instytucji odpowiedzialnych pośrednio za promocję - LOTy, ROTy, domy kultury, ośrodki sportowe itp.. Pracownicy odpowiedzialni za zarządzanie stroną internetową miasta/gminy. Pracownicy innych biur informacji, turystyki, komunikacji społecznej, inwestycji itd. ZAKRES TEMATYCZNY: Marketing Polityczny w praktyce 1. Case Obamy - czyli jak wygrad wybory dzięki Internetowi 2. Narzędzia marketingu w Internecie - wprowadzenie 3. Internet w Polsce i profil Internauty Strona internetowa 1. Wprowadzenie podsumowanie Raportu Użyteczności Stron Gmin Miejskich 2. Czemu służy strona internetowa?

2 Cele strony gminnej Charakterystyka grup odbiorców 3. Zgodnośd z zasadami użyteczności Usability. Definicja i charakterystyka użytecznych stron Zalety użytecznej strony internetowej 4. Na co zwracad uwagę przy projektowaniu stron Orientacja i układ strony Nawigacja, logo i wyszukiwarka Treści i informacja Grafika i budowanie wizerunku Interakcja i multimedia 5. Analiza stron uczestników (warsztat) Analiza błędów i propozycje wniosków Dobre praktyki i porównanie z konkurencją Pomysły na rozwój strony 6. Jak można poprawid swoją stronę? Testy użyteczności na czym polegają i jak przeprowadzid je samemu. Darmowe aplikacje i sposoby na rozwijanie stron z ich wykorzystaniem (Webmaster Tools, Mapy, Google Apps) Narzędzia do analizy Google Analytics. Strona 2 Reklama w wyszukiwarkach 1. Czym jest reklama w wyszukiwarce (SEM)? Wyniki organiczne Reklama AdWords 2. Jak skutecznie promowad stronę w wyszukiwarce 3. Zakładanie konta AdWords (warsztat) 4. Dobór skutecznych słów kluczowych (warsztat) 5. Dobre praktyki w zakresie tekstów reklamowych (warsztat) 6. Struktura konta AdWords i ustawienia kampanii (warsztat) 7. Strategia wykorzystania wyszukiwarek i sposoby promocji 8. Oferta Agencji SEM i modele rozliczeniowe, współpraca z Agencją SEO Reklama graficzna. 1. Wprowadzenie do reklamy graficznej. Definicja i charakterystyka reklamy graficznej.

3 2. Rodzaje reklam graficznych ( Google, Portale, Sieci reklamowe, Komunikatory) Rozmiary Typy Sposoby emisji Modele płatności 3. Cele reklamy Reklama wizerunkowa, Generowanie Leadów i Sprzedaż Pozyskiwanie ruchu (traffic) 4. Przykłady reklam, analiza dobrych praktyk i zasady tworzenia kreacji 5. Banner blindness, 6. Mierzenie skuteczności i trendy w reklamie graficznej. 7. Tworzenie briefu i copy reklam (warsztat) 8. DisplayAd Builder aplikacja do tworzenia reklam AdWords (warsztat) Strona 3 Reklama Video 1. Wprowadzenie Charakterystyka i rozwój treści video w sieci. Przegląd serwisów video 2. Tworzenie i edycja filmu video Edycja filmu za pomocą darmowych aplikacji Publikacja filmów w YouTube (warsztat) 3. Kanały YouTube. Rodzaje kanałów YouTube Tworzenie kanału w serwisie YouTube (warsztat) 4. Reklama video w Google AdWords Tradycyjna reklama Video Promowane video na YouTube (warsztat) Dobre praktyki tworzenia reklam video 5. Promocja Gmin z wykorzystaniem filmów video User-generated kontent (treśd tworzona przez mieszkaoców) Jak tanio zorganizowad konkurs dla mieszkaoców na film promocyjny

4 Mailingi i newslettery 1. Mailing Co to jest mailing definicja, zalety i przykłady Mail reklamowy Co to jest newsletter definicja i przykłady Co to jest spam definicja i przykłady 2. Formy mailingu Różne formy mailingu (html, txt, stopka reklamowa w mailu, mailing flash, mailing video) Wybór odpowiedniej formy mailingu 3. Oferta mailingowa portali 4. Kryteria targetowania Targetowanie geograficzne Targetowanie demograficzne Retargeting definicja i przykłady 5. Jak zbudowad dobry mail reklamowy? Definiowanie celów i dobór treści Personalizacja Przegląd dobrych praktyk Strona 4 Serwisy społecznościowe 1. Serwisy społecznościowe. Przegląd i ich charakterystyka. 2. Facebook.com Fanpage i grupy Cele, grupa docelowa, zalety Dobre praktyki i przykłady działao konkurencji Zakładanie fanpage a (warsztat) Aplikacje i gry Eventy Dobre praktyki i przykłady działao Tworzenie eventu (warsztat) Płatna reklama kontekstowa 3. Nasza-Klasa.pl Konta fikcyjne, konta oficjalne, konta sponsorowane Strony dedykowane

5 4. Mikroblogi Płatna reklama graficzna Twitter.com o Dobre praktyki i przykłady działao o Zakładanie konta w serwisie, dodawanie wiadomości (warsztat) Blip.pl o Dobre praktyki i przykłady działao o Zakładanie konta w serwisie, dodawanie wiadomości (warsztat) 5. Elementy społecznościowe na stronach gim przyciski like, wykop, śledzik, twitter ; boxy zostao fanem na Facebooku etc. Strona 5 Mapy Internetowe i książki telefoniczne 1. Przegląd serwisów z mapami: Mapy Google, Google Earth i Street View, Zumi 2. Weryfikacja danych na mapie i sposoby reklamy Trenerzy Piotr Marzec (Google) Odpowiedzialny za planowanie strategii biznesowej klientów w Google oraz doradztwo w zakresie użyteczności i marketingowej funkcjonalności stron. Wykładowca Marketingu w Internecie na Uniwersytecie Jagiellooskim i założyciel WebKliniki - organizacji promującej użytecznośd stron internetowych. Urszula Reczek (WebKlinika) Absolwentka Elektronicznego Przetwarzania Informacji na Uniwersytecie Jagiellooskim w Krakowie. Członek i aktywny uczestnik projektów WebKliniki. Kierowała i przeprowadzała badania użyteczności stron dla Era, Orange, Plus GSM, Play, Home.pl. Współtworzyła Raport Użyteczności Stron Gmin Miejskich. Obecnie Project Manager ds. badao użyteczności interfejsów. Piotr Rudnicki (WebKlinika) Absolwent Elektronicznego przetwarzania Informacji na Uniwersytecie Jagiellooskim w Krakowie. Członek i aktywny uczestnik projektów WebKliniki specjalizujący się w programowaniu i grafice komputerowej. Freelancer realizujący zaawansowane serwisy, sklepy internetowe i kampanie AdWords. Doświadczenie zdobywał realizując projekty dla Ochsner, OpenFinance czy Uniwersytet Jagiellooski. Specjalista w zakresie badania zakresu dostępności Internetu dla osób niewidomych. Obecnie Project Manager ds. serwisów Internetowych.

6 Koszty Koszt uczestnictwa jednej osoby w warsztacie to 700 zł. Przy zgłoszeniu więcej niż jednej osoby z danej instytucji obowiązują ceny: 2 osoby 650 zł od osoby Strona 6 3 i więcej osób 600 zł od osoby W cenie zawarte jest uczestnictwo, przerwy kawowe, materiały szkoleniowe oraz poczęstunek (przerwa kawowa). Organizatorzy nie pokrywają wydatków związanych dojazdem na miejsce szkolenia. Informacje organizacyjne Warsztat trwa łącznie 7 godzin zegarowych. Miejsce szkolenia: Warszawa, Kraków, Poznao dokładny termin warsztatu zależy od zebrania odpowiedniej liczby uczestników. Maksymalna liczba uczestników na jednym warsztacie 22 osoby. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w warsztacie bardzo prosimy o kontakt na adres mailowy: (z dopiskiem w temacie: Warsztat Internet oraz podaniem miasta docelowego szkolenia).

7 O ORGANIZATORZE Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc Misja Strona 7 Wspieranie rozwoju miast, regionów i krajów poprzez doskonalenie metod marketingu terytorialnego oraz budowanie efektywnych koalicji samorządów z innymi podmiotami, których wspólnym celem jest dynamizacja rozwoju miejsc. Jesteśmy społecznością ekspertów z zakresu marketingu miejsc działającą na rzecz rozwoju miast, regionów i krajów. Wspieramy rozwój dziedziny marketingu terytorialnego, badamy, uczymy, doradzamy i pracujemy nad doskonaleniem metod marketingowych w służbie zrównoważonego rozwoju miejsc. Poszukujemy nowych idei i pracujemy nad doskonaleniem narzędzi już znanych i stosowanych. Łączymy naukę z praktyką. Efektywnie wykorzystujemy media do promocji naszych idei. Budujemy korzystne relacje i współpracę samorządów, instytucji pozarządowych, firm i innych podmiotów, których misją jest dynamizacja rozwoju miejsc. Naszym sukcesem są sukcesy samorządów i organizacji, z którymi współpracujemy. Siła marki BestPlace to kapitał marek miejsc, dla których pracujemy. Nasze wartości Synergia wiedzy, doświadczenia praktycznego i umiejętności w marketingu miejsc każdej skali. Marketing miejsc jako narzędzie realizacji postulatów zrównoważonego rozwoju przestrzeni. Międzynarodowa współpraca, wymiana myśli i doświadczeo. Interdyscyplinarne podejście do rozwoju miejsc. Otwartośd na nowe idee. Aktywnośd medialna i publiczna edukacyjna i popularyzatorska. Krytyczne podejście do schematów i utartych ścieżek. Priorytet dla uczenia się, czerpania z doświadczeo innych, wymiany wiedzy.

8 Eksperci Instytutu BestPlace w Polsce Dr Magdalena Florek pracownik naukowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, wykładowca m.in. marketingu terytorialnego, zarządzania marką, marketingu międzynarodowego, public relations. W latach wykładowca na University of Otago w Nowej Zelandii. Prowadziła wykłady na Universidade do Algarve w Portugalii oraz IE Business School w Madrycie. Stypendystka Polsko-Amerykaoskiej Fundacji Fulbrighta na Northwestern University i Kellogg School of Management w USA. Autorka pierwszego w Polsce podręcznika na temat marketingu terytorialnego. Autorka i współautorka książek oraz kilkudziesięciu publikacji polsko- i anglojęzycznych z zakresu marketingu terytorialnego, marki terytorialnej, promocji i wizerunku regionów. Prelegent na wielu krajowych i zagranicznych konferencjach. Członek The Institute of Place Management w Londynie zespołu Place-Based Marketing w The Marketing in Asia Group oraz Place Branding Group w Nowej Zelandii. Członek Rady Programowej czasopisma "Journal of Town and City Management". Konsultant z zakresu strategii marki i promocji miast i regionów. Strona 8 Jarosław Górski doktorant na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, absolwent studiów ekonomicznych i menedżerskich. Pracownik naukowy WNE UW (badania nt. marketingu terytorialnego, doświadczenie dydaktyczne z zakresu ekonomii i marketingu), doradca prezesa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, ekspert gospodarczy Instytutu Sobieskiego, członek Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Trener i konsultant w obszarze marketingu i zarządzania, autor publikacji naukowych, ekspertyz, szkoleo, wystąpieo na konferencjach i komentarzy eksperckich dla mediów. Adam Mikołajczyk - ekspert marketingu terytorialnego, pasjonat brandingu, dziennikarz. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Gospodarka Przestrzenna - Zarządzanie Miastem i Regionem, student The Chartered Institute of Marketing (Londyn/Warszawa) oraz Stonebridge Associated College. Jako konsultant w Polskiej Agencji Rozwoju Turystyki w latach był współtwórcą pierwszych strategii marketingowych dla miast i regionów w Polsce. Przez ostatnie lata pełnił funkcję Redaktora Prowadzącego i Dyrektora Zarządzającego Brief for Poland" pierwszej w Polsce, specjalnej platformy medialnoconsultingowej z zakresu marketingu miejsc. Pomysłodawca wielu nowatorskich przedsięwzięd edukacyjnych i komercyjnych (konferencje, seminaria, gry symulacyjne, targi etc.). Współorganizator Festiwalu Reklamy AdDays w Łodzi (2009 r.). Wykładowca studiów podyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego Marketing Terytorialny promocja rozwoju regionów i miast. Członek Jury wielu konkursów, m.in. na najlepszy produkt turystyczny (Konkurs POT) i najlepsze wydawnictwo promocyjne (Konkurs Złote Formaty). Prelegent na kilkudziesięciu konferencjach w Polsce i za granicą.

9 WSPÓŁORGANIZATOR WebKlinika WebKlinika to grupa specjalistów od reklamy w Internecie. Strona 9 Absolwenci wyjątkowego kierunku studiów - Elektronicznego przetwarzania informacji na UJ, łączą umiejętności programistyczne i humanistyczne. Dzięki temu każdy w WebKlinice rozumie technologię ale też jej użytkownika. Pozwala to na osiąganie wyjątkowych efektów w tak szybko rozwijającym się medium jak Internet. Finaliści konkursu Google Online Marketing Challenge a także uczestnicy programu Google dla Agencji, doskonalili się pod okiem wykładowców i trenerów z Google. Praktycy marketingu w sieci - z doświadczeniem z portali, agencji reklamowych ale też z własnym portfolio klientów. Szczególnie ceniący użytecznośd stron i badania user experience, przekładające się na skuteczniejszą rywalizację w sieci. Więcej na WebKlinika.pl KONTAKT Fundacja Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc Ul. Górskiego Warszawa tel fax Zapraszamy do współpracy! Zarząd Fundacji Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc: Adam Mikołajczyk Prezes Zarządu Magdalena Florek Członek Zarządu Jarosław Górski Członek Zarządu

Skuteczny marketing B2B = WZROST SPRZEDAŻY

Skuteczny marketing B2B = WZROST SPRZEDAŻY HARVARD BUSINESS REVIEW POLSKA REKOMENDUJE: Praktyczny i zorientowany na wyniki program dla działów marketingu B2B ICAN TOTAL MARKETING B2B Skuteczny marketing B2B = WZROST SPRZEDAŻY Zintegrowane podejście

Bardziej szczegółowo

Katalog usług promocyjnych dla miast

Katalog usług promocyjnych dla miast REKLAMA Media INTERNET eventy strategia Katalog usług promocyjnych dla miast outdoor i regionów 2011/2012 public relations KATALOG.indd 1 11-11-16 13:20 Czy wiesz jak wyglądać będzie gmina, miasto, region,

Bardziej szczegółowo

Konferencja. GDZIE I KIEDY: 25 października 2011 roku,

Konferencja. GDZIE I KIEDY: 25 października 2011 roku, Organizator: Patroni honorowi: konferencje GDZIE I KIEDY: 25 października 2011 roku, NAJWAŻNIEJSZE ZAGADNIENIA: Standardy CSR narzędzia ułatwiające zarządzanie społeczną odpowiedzialnością biznesu CSR

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczna efektywność i opłacalność projektów. Ekonomika zarządzania projektami w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych.

Ekonomiczna efektywność i opłacalność projektów. Ekonomika zarządzania projektami w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych. ZAŁĄCZNIK do wniosku o utworzenie studiów podyplomowych Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego Projekt studiów podyplomowych: Ekonomiczna efektywność i opłacalność projektów. Ekonomika

Bardziej szczegółowo

Akademia Arinova. Innovation Leader Thinking. Innowacyjna Komunikacja

Akademia Arinova. Innovation Leader Thinking. Innowacyjna Komunikacja Akademia Arinova. Innovation Leader Thinking. Innowacyjna Komunikacja Program specjalizacji: Innowacyjna Komunikacja Akademia Arinova. Innovation Leader Thinking oferuje wiele możliwości wyboru najbardziej

Bardziej szczegółowo

Projekt otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kulturalni-e! Cykl warsztatów dla kadry kultury Projekt otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Akredytacja: 150.00 od osoby, Ilość uczestników: 15 osób, Zapewniamy: obiad,

Bardziej szczegółowo

AKADEMIA PRAKTYKÓW MARKETINGU. Recepta jak budować silną markę w dobie cyfrowego konsumenta. zaprasza na szkolenie:

AKADEMIA PRAKTYKÓW MARKETINGU. Recepta jak budować silną markę w dobie cyfrowego konsumenta. zaprasza na szkolenie: AKADEMIA PRAKTYKÓW MARKETINGU zaprasza na szkolenie: Recepta jak budować silną markę w dobie cyfrowego konsumenta 14-15 maja 2013 Dla kogo jest to szkolenie? Średnia kadra zarządzająca, kierownicy działów

Bardziej szczegółowo

FORUM MARKETINGU ZINTEGROWANEGO DNI INSPIRUJĄCYCH PRELEKCJI CASE STUDIES PRELEGENTÓW Z WIODĄCYCH FIRM

FORUM MARKETINGU ZINTEGROWANEGO DNI INSPIRUJĄCYCH PRELEKCJI CASE STUDIES PRELEGENTÓW Z WIODĄCYCH FIRM FORUM 6. MARKETINGU ZINTEGROWANEGO 90-180-360 KAMPANIA ZINTEGROWANA Z POTRZEBAMI I BUDŻETEM 19-20 listopada 2014 Adgar Plaza ul. Postępu 17A, Warszawa DNI INSPIRUJĄCYCH PRELEKCJI CASE STUDIES PRELEGENTÓW

Bardziej szczegółowo

Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości. Pomyśl o studiach podyplomowych

Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości. Pomyśl o studiach podyplomowych Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości Pomyśl o studiach podyplomowych Studia podyplomowe 2012/2013 Studia podyplomowe w WSE Dlaczego my? Na pierwszym miejscu stawiamy jakość dydaktyki oraz

Bardziej szczegółowo

co każdy marketingowiec musi wiedzieć o narzędziach Google?

co każdy marketingowiec musi wiedzieć o narzędziach Google? Centrum Konferencyjne Golden Floor budynek Millennium Plaza co każdy marketingowiec musi wiedzieć o narzędziach Google? Przegląd od A do Z Google Analytics, aspektów pozycjonowania SEO, kampanii w AdWords

Bardziej szczegółowo

atrakcyjność miejsca Zasoby miejsca są atrakcyjne jeśli rynek uzna je za atrakcyjne. 2011-04-18

atrakcyjność miejsca Zasoby miejsca są atrakcyjne jeśli rynek uzna je za atrakcyjne. 2011-04-18 Kreacja unikatowej cechy miejsca - nowoczesne metody promocji miast i regionów. aspekt gospodarczy atrakcyjność miejsca Atrakcyjność miejsca (miasta, gminy aglomeracji) jest dla inwestorów kategorią względną

Bardziej szczegółowo

Strony WWW. Software. Kreacja. Strategia i doradztwo

Strony WWW. Software. Kreacja. Strategia i doradztwo Strony WWW Software Kreacja Strategia i doradztwo Klienci O nas Szanowni Państwo, pracujemy dla Państwa od 1996 roku. Przez ten czas zrealizowaliśmy przeszło 1000 projektów, w tym prawie 800 serwisów i

Bardziej szczegółowo

9 11 maja 2011. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Sprawozdanie z organizacji E biznes Festiwal

9 11 maja 2011. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Sprawozdanie z organizacji E biznes Festiwal Sprawozdanie z organizacji E biznes Festiwal 9 11 maja 2011 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Centrum Informacji Biznesowej i Europejskiej Kraków, ul. Rajska 1 tel. 12 / 37-52-225 biznes@wbp.krakow.pl

Bardziej szczegółowo

Harvard Business Review Polska poleca

Harvard Business Review Polska poleca Harvard Business Review Polska poleca General Management Program Uwaga: Tylko 175 miejsc. Start od września 2012 r. Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów!

Bardziej szczegółowo

Do kogo skierowana. Efekty

Do kogo skierowana. Efekty O szkole Do kogo skierowana jest Cele Dlaczego SSM Zajęcia, ile, kiedy Efekty Fazy Wykładowcy Rekrutacja O szkole Dobrze wypromowana i wyrazista marka to generator pieniędzy dla jej właściciela. Współczesne

Bardziej szczegółowo

Kreowanie wizerunku i promocja działań samorządów i organizacji studenckich w Internecie

Kreowanie wizerunku i promocja działań samorządów i organizacji studenckich w Internecie Kreowanie wizerunku i promocja działań samorządów i organizacji studenckich w Internecie Poronin, 11-14.12.2014r. Drodzy Samorządowcy! Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego serdecznie zaprasza

Bardziej szczegółowo

CO WARTO (I TRZEBA) WIEDZIEĆ O SEO?

CO WARTO (I TRZEBA) WIEDZIEĆ O SEO? SEMINARIUM PRAKTYCZNY E-BIZNES: CO WARTO (I TRZEBA) WIEDZIEĆ O SEO? s E o 16-17 września WARSZAWA Centrum Biurowe Kaskada W PROGRAMIE: Warsztat SEO, Wystąpienia merytoryczne ekspertów dotyczące pozycjonowania,

Bardziej szczegółowo

Oddział Śląsk. INTERNET PR Marcin Janowski. Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Oddział Śląsk. INTERNET PR Marcin Janowski. Szkolenie dla organizacji pozarządowych Oddział Śląsk INTERNET PR Marcin Janowski Szkolenie dla organizacji pozarządowych Katowice, 12 stycznia 2012 Polskie Stowarzyszenie Public Relations Oddział Śląsk we współpracy ze Stowarzyszeniem Wzajemnej

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR SZKOLENIOWY 2011/2012

INFORMATOR SZKOLENIOWY 2011/2012 INFORMATOR SZKOLENIOWY 2011/2012 ROZWIJAMY NIEPUBLICZNA PLACÓWKA DOSKONALENIA NAUCZYCIELI Europejskie Centrum Edukacji budujemy dla przestrze edukacji www.nowaszkola.com infolinia: 801 5555 08 Zapraszamy

Bardziej szczegółowo

Jak efektywnie zarządzać reputacją i wizerunkiem w sieci? Content SEO Social Media. Agata Lipiec PZU. Monika Czaplicka. Patryk Grzeszczuk Orange

Jak efektywnie zarządzać reputacją i wizerunkiem w sieci? Content SEO Social Media. Agata Lipiec PZU. Monika Czaplicka. Patryk Grzeszczuk Orange 9-10.04. 2015 Warszawa warsztaty Digital PR w praktyce Jak efektywnie zarządzać reputacją i wizerunkiem w sieci? Content SEO Social Media w gronie prelegentów: Bartosz Węglarczyk Agata Lipiec Maciej Buczowski

Bardziej szczegółowo

Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w

Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w efekcie rynek funduszy w Polsce rozwijał się w sposób nie

Bardziej szczegółowo

B2B SALES DEVELOPMENT WARSZTATY. 16-17 października 2014 Warszawa. Jak zmaksymalizować potencjał sieci i wyniki sił sprzedaży

B2B SALES DEVELOPMENT WARSZTATY. 16-17 października 2014 Warszawa. Jak zmaksymalizować potencjał sieci i wyniki sił sprzedaży 16-17 października 2014 Warszawa B2B SALES DEVELOPMENT Jak zmaksymalizować potencjał sieci i wyniki sił sprzedaży Jak skutecznie zbudować myślenie sprzedażowe we wszystkich działach Twojej firmy Jak wyglądają

Bardziej szczegółowo

Działamy Razem 3. Przewodnik po projekcie. Edycja III. Strona 1

Działamy Razem 3. Przewodnik po projekcie. Edycja III. Strona 1 Działamy Razem 3 Strona 1 Edycja III Przewodnik po projekcie luty grudzień 2014 Witamy w projekcie Działamy razem 3 Szanowni Państwo, Strona 2 Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce Przewodnik po III

Bardziej szczegółowo

Głodni Sukcesu! Program kongresu. Organizator. Mecenasi. Patroni medialni

Głodni Sukcesu! Program kongresu. Organizator. Mecenasi. Patroni medialni Głodni Sukcesu! Program kongresu Organizator Mecenasi Partnerzy Patroni honorowi Patroni medialni 1 MID - Międzynarodowy Instytut Demokracji Międzynarodowy Instytut Demokracji (MID) to organizacja pozarządowa,

Bardziej szczegółowo

X Kongres Public Relations i Komunikacji

X Kongres Public Relations i Komunikacji X Kongres Public Relations i Komunikacji 20-21 października 2014 r., Warszawa hotel Marriott Relacje z agencją PR Relacje z dziennikarzami Efektywność działań PR CSR PR Kryzysowy Etyka PR Regulacje prawne

Bardziej szczegółowo

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 1 Spis treści Wprowadzenie... 3 I. Charakterystyka projektu... 4 1. Główne założenia... 6 2. Analiza trendów w obszarze rozwoju technologii... 7 3. Analiza szans i zagrożeń... 7 4. Cele...10 Cel strategiczny...10

Bardziej szczegółowo

Harvard Business Review Polska poleca

Harvard Business Review Polska poleca Harvard Business Review Polska poleca tylko 100 miejsc Zajęcia i materiały w języku polskim! (dostępne także materiały źródłowe w języku angielskim) edycja 2015 Wizja poprawia jakość przywództwa Advanced

Bardziej szczegółowo

KONGRES EDUKACJI POZAFORMALNEJ

KONGRES EDUKACJI POZAFORMALNEJ 2014 KONGRES EDUKACJI POZAFORMALNEJ Jak rozwijać się przez całe życie? Program pierwszego dnia kongresu 25 listopada 2014 r. Centrum Nauki Kopernik Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach

Bardziej szczegółowo

Event jako narzędzie marketingu terytorialnego na przykładzie działalności Gdańsk Convention Bureau

Event jako narzędzie marketingu terytorialnego na przykładzie działalności Gdańsk Convention Bureau ZNUV 2015;40;59-70 59 Anna Kalinowska-Żeleźnik Uniwersytet Gdański Marta Sidorkiewicz Uniwersytet Szczeciński Event jako narzędzie marketingu terytorialnego na przykładzie działalności Gdańsk Convention

Bardziej szczegółowo

VI KONGRES ONLINE MARKETING 2013/2014 Lab

VI KONGRES ONLINE MARKETING 2013/2014 Lab To już pew ne! Google Glass i 20 najlepszych prelegentów z Polski i zagranicy na VI Kongresie Online Marketing 2013/2014! Jeśli e-mail nie wyświetla się prawidłowo, użyj tego linka. Tylko dla odbiorców

Bardziej szczegółowo