WROCŁAWSKIE DNI COWORKINGU W RAMACH ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI LISTOPAD 2012

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "WROCŁAWSKIE DNI COWORKINGU W RAMACH ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 12-18 LISTOPAD 2012"

Transkrypt

1 WROCŁAWSKIE DNI COWORKINGU W RAMACH ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI LISTOPAD 2012 Przedsiębiorczość bez tajemnic W dniach listopada po raz kolejny we Wrocławiu odbędzie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Wrocławianie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach i wykładach wspierających przedsiębiorczość. Spotkania odbędą się w Idea Place na Pl. Solnym 15. ŚTP został zapoczątkowany w 2008 roku. Od czasu pierwszej edycji inicjatywa rozszerzyła się na 115 państw, w których ponad partnerów zorganizowało wydarzenia angażujące ponad 7 milionów ludzi. Wachlarz wydarzeń tworzących ŚTP jest każdego roku niezwykle szeroki: od merytorycznych szkoleń i wykładów przez konferencje i spotkania z przedsiębiorcami, po wystawy, przedstawienia i happeningi. Polskim partnerem ŚTP jest Biuro Coworkingowe IdeaPlace, organizator Wrocławskich Dni Coworkingu cyklu comiesięcznych bezpłatnych wykładów i warsztatów wspierających przedsiębiorczość. W Ramach ŚTP Idea Place organizuje kilkanaście spotkań poruszających najróżniejsze aspekty prowadzenia własnego biznesu. Wszystkie warsztaty i wykłady prowadzone będą przez doświadczonych i uznanych specjalistów z różnych dziedzin. Zainteresowanych tą inicjatywą zapraszamy na stronę oraz na profil na Facebooku Można tam znaleźć szczegółowy harmonogram spotkań. Osoby chętne do wzięcia udziału w ŚTP mogą już zapisywać się na wybrane warsztaty i wykłady. Zgłoszenia (Imię, Nazwisko, nr telefonu oraz tytuł warsztatu) należy przesyłać na adres: Ilość miejsc ograniczona. Patronat Honorowy nad Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości 2012 objęli: Ministerstwo Adminstracji i Cyfryzacji, PARP, Komisja Europejska i Proseed.

2 HARMONOGRAM PONIEDZIAŁEK Godzina 13:15-14:45 TEMAT: Kontrakt menadżerski jako jedna z form współpracy gospodarczej W dzisiejszych czasach zarówno firmy, jak i potencjalni pracownicy poszukują bardziej elastycznych form zatrudniania. Alternatywą dla tradycyjnych umów może być tzw. kontrakt menedżerski. Czym jest i dlaczego nazywamy tę umowę kontraktem? Czy zatrudniona na podstawie kontraktu menedżerskiego osoba, podlega przepisom kodeksu pracy? Jakie korzyści może uzyskać przyszły menadżer podpisując kontrakt, a na jakie ryzyka się naraża? Godzina 15:00-16:30 TEMAT: Zakaz konkurencji w trakcie trwania stosunku pracy oraz po ustaniu stosunku pracy Wzrost konkurencji niemal w każdej dziedzinie działalności gospodarczej powoduje, że coraz więcej przedsiębiorców stara się chronić swoje interesy również przed działaniami konkurencyjnymi swoich pracowników. Standardem staje się więc zawieranie umów o pracę z pracownikami z klauzulą o zakazie konkurencji. Z jakimi skutkami dla przyszłego pracownika wiąże się zawarcie takiej umowy? Czy rozwiązując umowę o pracę pracownik uwalnia się od wszelkich zobowiązań wobec byłego pracodawcy? PROWADZĄCA: Marzena Czuksanow - Radca Prawny w SKORY I SOŁTYS Spółka Partnerska Radców Prawnych, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu, absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Podyplomowego Studium Prawo i Gospodarka Unii Europejskiej, specjalista z zakresu prawa umów w obrocie gospodarczym, prawa spółek, prawa cywilnego i procesowego, prawa pracy, prawa ochrony konkurencji i konsumentów oraz prawa administracyjnego. Autorka licznych opinii i ekspertyz prawnych dla firm i instytucji. Reprezentuje Klientów Kancelarii w sporach sądowych. Doradza m. in. wiodącym spółkom z sektora budowlanego oraz przemysłu.

3 Godzina 17:00-18:30 TEMAT: Mocne strony właściciela i firmy oraz ich wpływ na powodzenie biznesu Największe organizacje oraz ludzie, którzy odnieśli sukces, najczęściej opierają swoje działania na wykorzystywaniu mocnych stron. Warto je znać i działać zgodnie z nimi, tak w życiu prywatnym jak i zawodowym, ale przede wszystkim, przy prowadzeniu swojego biznesu. Istnieją 34 talenty, które zostały określone podczas badań na ponad 2 mln grupie ludzi, którzy odnieśli sukces. Warto zobaczyć więc, jakie talenty posiadamy oraz jak je wykorzystujemy. Działanie zgodnie ze swoimi talentami, jest kluczem do osiągania zamierzonych celów i sukcesu. PROWADZĄCA: Edyta Pazur - Certyfikowany Coach ACC i trener biznesu. Jest vice-liderem wrocławskiego oddziału ICF Polska (International Coach Federation). Absolwentka programu Managment 2006 na Canadian International Managment Institute przy współpracy z Harvard Business School Publishing oraz Executive Leadership na WSB. Obecnie doskonali swoją wiedzę na Zarządzaniu Zasobami Ludzkimi. Ma kilkunastoletnie doświadczenie jako manager w międzynarodowych korporacjach. W procesie coachingowym pracuje głównie z managerami.

4 WTOREK Godzina 09:00 Miejsce: Hotel Radisson Blu, Jana Ewangelisty Purkyniego 10 we Wrocławiu. Konferencja Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu Innowacja pt. Pieniądze potrzebne od zaraz! Tematyka: - skąd pozyskać finansowanie na własny projekt biznesowy? - crowdfunding, - aniołowie biznesu, - dotacje unijne, - fundusze venture capital, - inwestorzy branżowi, - rynki giełdowe. Godzina 12:30 14:45 Temat: Zrozumieć podatki - podstawowy kompas podatkowy 1. Podział i zrozumienie podatków. 2. Wpływ na działalność dziś i w przyszłości. 3. Praktyczne przykłady. 4. Statystyka utrzymania się na rynku. 5. Etap rozwoju przed otwarciem. PROWADZĄCA: BEATA PALARCZYK-ANIOŁ - Zastępca Naczelnika, Urząd Skarbowy Wrocław Psie Pole

5 Godzina 15:00 16:30 TEMAT: Efektywne zarządzanie czasem Coaching grupowy dla przedsiębiorców. Jeśli masz wrażenie, ze pracujesz zbyt długo i zbyt ciężko. Jeśli nie osiągasz tego, co sobie zaplanowałeś. Jeśli cierpisz z powodu stresu wywołanego wielością zadań i ogromu pracy, Jeśli masz wrażenie, że to inni zarządzają Tobą i Twoim czasem, a nie Ty sam. Jeśli czujesz się przemęczony i wciąż brakuje Ci czasu dla siebie, to zapraszam Cię na interaktywny warsztat poprowadzony metodą coachingu grupowego wokół postawionego tematu. Mam nadzieję, że odkryjesz ważne dla siebie rzeczy i po warsztacie będziesz mógł wykonać śmiały krok naprzód w efektywnym zarządzaniu sobą i swoim biznesem. PROWADZĄCA: Anna Mroczyńska - Executive Coach, Dyrektor wrocławskiego oddziału ICF Polska wykorzystuje w pracy z klientami swoje wieloletnie doświadczenie menedżerskie w międzynarodowych biznesach głownie w branży energetycznej, produkcyjnej oraz w sektorze FMCG. Będąc certyfikowanym coachem ICF wspiera menedżerów w rozwoju ich własnego stylu przywództwa, w lepszym rozumieniu siebie i otoczenia, w osiąganiu postawionych celów. Wspiera menedżerów w stawaniu się wyjątkowym liderem dla siebie i innych, w osiąganiu życiowej harmonii i spełnienia. Członek międzynarodowej organizacji zrzeszającej coachów w106 krajach na świecie - International Coach Federation.

6 ŚRODA Godzina 14:00 16:00 TEMAT: Sprzedaj swój biznes Co będzie do wygrania? odwaga podczas rozmów język korzyści gotowiec na "test windy" kreatywność w negocjacjach PROWADZĄCA: Aleksandra Gajek - Współpracowała między innymi ze Szkołą Coachów, Szkołą Trenerów oraz Kuźnią Kadr prowadząc warsztaty dla adeptów oraz współtworząc programy nauczania. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z komunikacją interpersonalną, kształtowaniem postaw asertywnych i rozwiązywaniem konfliktów po kształtowanie wizerunku i radzenia sobie ze stresem. Doświadczenie zdobyte na stanowiskach kierowniczych wykorzystuje w pracy nad wprowadzaniem zmian w organizacjach oraz rozwojem umiejętności motywowania. Prowadząc szkolenia koncentruje się na pracy warsztatowej, treningu umiejętności. Pozostając w dialogu z grupą i podążając za procesem grupowym odpowiada na konkretne pytania i omawia sytuacje problemowe zgłaszane przez uczestników szkoleń. Realizując projekty rozwojowe dla firm, dobiera zakres tematyczny oraz formę w zależności od potrzeb, określonych dzięki analizie potrzeb. Prowadzi sesje coachingowe dla menedżerów, jak również life-coaching. Wiedza i doświadczenie psychologiczne są bazą, dzięki której szerzej wykorzystuje narzędzia coachingowe. Działa zgodnie ze standardami International Coach Federation (ICF), co wiąże się z wysoką jakością, ciągłym poszerzaniem kompetencji oraz etyką zawodową. Dzięki temu jej klienci szybciej osiągają swoje cele, równocześnie utrwalając zmianę na poziomie postaw i przekonań. Z przyjemnością wspiera swoim doświadczeniem tych, którzy poszukują swojej drogi w karierze trenera lub coacha.

7 Godzina 16:30 19:30 TEMAT: Przyłącz się do Albo załóż swoją organizację! Na spotkaniu dowiesz się: Czym są organizacje pozarządowe i w jakich obszarach działają? Jakie możliwości daje członkostwo, praca, wolontariat w organizacjach społecznych? Co wybrać przyłączeni się do już działającej organizacji czy może założenie własnej? Czym różni się stowarzyszenie od fundacji? Jak wygląda procedura rejestracji organizacji pozarządowej? Jakle obowiązki muszą spełniać organizacje pozarządowe? PROWADZĄCY: Grzegorz Tymoszyk Prezes Fundacji Umbrella, Koordynator Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, od wielu lat aktywnie działa w trzecim sektorze. Monika Kowalczyk radca prawny, Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Sławomira Piechoty. Od 12 lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi służąc im wiedzą i pomagając w pokonywaniu problemów.

8 Piątek Godzina 14:00 17:00 TEMAT: Jak zaprojektować lub zoptymalizować Biznes Warsztat na którym wspólnie zaprojektujemy nowy ebiznes lub zoptymalizujemy istniejący. Uczestnicy warsztatu poznają narzędzia wsparcia tworzenia nowych produktów: testy z użytkownikami, analiza heurystyczna, metodologia User-Centered Design. Uczestnicy warsztatu poznają konkretne sposoby stworzenia realnego biznesu w Sieci. PROWADZĄCY: Tomasz Karwatka - Prezes Zarządu Divante, firmy kompleksowo wspierającej sprzedaż online. Do spółek Divante należą: agencja interaktywna Ideacto, system rekomendacji Quartic, system marketingu Sendingo oraz platforma sklepowa WellCommerce.pl. Jest autorem książek "ecommerce. Proste odpowiedzi na trudne pytania", "Usability w e-biznesie". W latach aktywnie promował pojęcie usability w branży interaktywnej. Stworzył bezpłatny ebook Kurs Usability, współorganizował pierwszy polski World Usability Day i pierwsze polskie imprezy typu barcamp Grill IT. Z projektami internetowymi związany od 1999 roku. Wcześniej pracował w międzynarodowej agencji interaktywnej, agencji reklamowej i firmie IT. Pisze bloga

KONGRES EDUKACJI POZAFORMALNEJ

KONGRES EDUKACJI POZAFORMALNEJ 2014 KONGRES EDUKACJI POZAFORMALNEJ Jak rozwijać się przez całe życie? Program pierwszego dnia kongresu 25 listopada 2014 r. Centrum Nauki Kopernik Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach

Bardziej szczegółowo

TRZY GRY SYMULACYJNE! Weź udział, by nauczyć się jak efektywnie zaplanować i wdrożyć dobry projekt. Zero rutyny. Adaptacyjny charakter spotkania

TRZY GRY SYMULACYJNE! Weź udział, by nauczyć się jak efektywnie zaplanować i wdrożyć dobry projekt. Zero rutyny. Adaptacyjny charakter spotkania WYBIERZ GRĘ Limity uczestników! TRZY GRY SYMULACYJNE! Weź udział, by nauczyć się jak efektywnie zaplanować i wdrożyć dobry projekt. 2Forum KIEROWNIKÓW PROJEKTÓW 2012, Warszawa 23-24 kwietnia INNOWACJE

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. SZKOLENIA GÓRNOŚLĄSKA AGENCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ROZWOJU SP. Z O.O.

Bardziej szczegółowo

Studia podyplomowe. Wyróżnij się na rynku pracy. w Uczelni Kwiatkowskiego. Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków

Studia podyplomowe. Wyróżnij się na rynku pracy. w Uczelni Kwiatkowskiego. Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków Studia podyplomowe w Uczelni Kwiatkowskiego Wyróżnij się na rynku pracy Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków Współpraca z partnerami biznesowymi oraz organizacjami Zajęcia w formie warsztatów,

Bardziej szczegółowo

SKIEROWANA SPECJALNIE DO

SKIEROWANA SPECJALNIE DO OFERTA SZKOLENIOWA SKIEROWANA SPECJALNIE DO DORADCÓW ZAWODOWYCH str. 1 WSTĘP Niniejsza oferta szkoleniowa została przygotowana specjalnie dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Brodnicy, w szczególności

Bardziej szczegółowo

VIII FORUM DYREKTORÓW DZIAŁÓW PRAWNYCH

VIII FORUM DYREKTORÓW DZIAŁÓW PRAWNYCH VIII FORUM DYREKTORÓW DZIAŁÓW PRAWNYCH Prawo i biznes w harmonii 29-30 września 2015 Hotel Marriott, Warszawa Al. Jerozolimskie 65 Szanowni Państwo, Jak co roku serdecznie zapraszamy do udziału w Forum

Bardziej szczegółowo

Harvard Business Review Polska poleca

Harvard Business Review Polska poleca Harvard Business Review Polska poleca General Management Program Uwaga: Tylko 175 miejsc. Start od września 2012 r. Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów!

Bardziej szczegółowo

KUŹNIA KADR IV. Dlaczego współpraca z praktyką gospodarczą jest tak istotna dla Uczelni. Satysfakcja z rozwoju

KUŹNIA KADR IV. Dlaczego współpraca z praktyką gospodarczą jest tak istotna dla Uczelni. Satysfakcja z rozwoju Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Numer projektu: POKL.04.01.01-00-311/10 FABER EST SUAE QUISQUE FORTUNAE Magazyn nr 2/2013 (6) KUŹNIA KADR IV Dlaczego

Bardziej szczegółowo

Jak się wyszkolić, by szkolić innych

Jak się wyszkolić, by szkolić innych Jak się wyszkolić, by szkolić innych Wprowadzenie w problematykę zawodu trenera Wydanie I Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa www.parp.gov.pl Copyright by

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z PRZEBIEGU REALIZACJI PROJEKTU REJS DO KARIERY

RAPORT Z PRZEBIEGU REALIZACJI PROJEKTU REJS DO KARIERY RAPORT Z PRZEBIEGU REALIZACJI PROJEKTU REJS DO KARIERY 1 Spis treści WSTĘP... 3 WSPARCIE STUDENTÓW W UCZELNIACH EUROPEJSKICH... 6 1. Podsumowanie kontaktów z uczelniami zagranicznymi... 6 2. Seminaria

Bardziej szczegółowo

Harvard Business Review Polska poleca

Harvard Business Review Polska poleca Harvard Business Review Polska poleca tylko 100 miejsc Zajęcia i materiały w języku polskim! (dostępne także materiały źródłowe w języku angielskim) edycja 2015 Wizja poprawia jakość przywództwa Advanced

Bardziej szczegółowo

Harvard Business Review Polska poleca

Harvard Business Review Polska poleca Harvard Business Review Polska poleca Advanced Executive Education UWAGA: Tylko 100 miejsc. Start od września 2012 r. Wybitni światowi eksperci i najnowsze metody budowy wartości firmy w warunkach niepewności

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2013/2014

studia podyplomowe 2013/2014 studia podyplomowe 2013/2014 www.wsb.pl 51 ATRAKCYJNYCH KIERUNKÓW STUDIÓW Z DZIEDZIN TAKICH JAK: ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO FINANSE HR IT JĘZYKI OBCE LOGISTYKA MARKETING I SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI PEDAGOGIKA

Bardziej szczegółowo

KOBIECA LIDERKA. Poczuj esencję swojej wewnętrznej mocy

KOBIECA LIDERKA. Poczuj esencję swojej wewnętrznej mocy KOBIECA LIDERKA Program rozwoju dla kobiet aspirujących lub będących na stanowiskach kierowniczych Poczuj esencję swojej wewnętrznej mocy Naszą misją jest ewolucja człowieka przez coaching. Wspieramy kobiety

Bardziej szczegółowo

NOWOCZESNE PRZYWÓDZTWO

NOWOCZESNE PRZYWÓDZTWO PARTNER CERTYFIKUJĄCY: NOWOCZESNE PRZYWÓDZTWO Jak z menedżera stać się przywódcą! WARSZTATY CERTYFIKOWANE Po ukończeniu warsztatu uczestnicy będą: Posiadali świadomość swoich kompetencji przywódczych Znali

Bardziej szczegółowo

18 Program rozwoju menadżerów i doradców w bankowości oddziałowej i regionalnej

18 Program rozwoju menadżerów i doradców w bankowości oddziałowej i regionalnej katalog szkolen' 1 strona 2 Szkolenia dla menadżerów 2 1. Przywództwo 3 2. Zarządzanie przez cele 4 3. Prezentacja 5 4. Negocjacje 6 5. Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych 7 6. Zarządzanie zespołem sprzedażowym

Bardziej szczegółowo

III edycja projektu SZKOLENIA W POLSCE. Era Profesjonalizacji WARSZTATY: I. Coaching lekarstwem na wszystko?

III edycja projektu SZKOLENIA W POLSCE. Era Profesjonalizacji WARSZTATY: I. Coaching lekarstwem na wszystko? III edycja projektu SZKOLENIA W POLSCE Era Profesjonalizacji WARSZTATY: I. Coaching lekarstwem na wszystko? II. Wzorce zarządzania i tworzenia relacji, czyli wykorzystanie Analizy Transakcyjnej w szkoleniach

Bardziej szczegółowo

Raport merytoryczny po konferencji Mentoring i Coaching w służbie przedsiębiorczości

Raport merytoryczny po konferencji Mentoring i Coaching w służbie przedsiębiorczości Raport merytoryczny po konferencji Mentoring i Coaching w służbie przedsiębiorczości Warszawa, 28 czerwca 2011 r. Patronat honorowy: Patronat medialny: Spis treści 1. Wstęp... 3 2. Program konferencji:...

Bardziej szczegółowo

Raport współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Współpraca firm z sektorem edukacji Raport z badania

Raport współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Współpraca firm z sektorem edukacji Raport z badania Raport współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Współpraca firm z sektorem edukacji Raport z badania Raport powstał jako część projektu Kwalifikacje dla potrzeb

Bardziej szczegółowo

Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości zamiast Zarząd PAIP

Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości zamiast Zarząd PAIP Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości zamiast Zarząd PAIP Badanie potencjału organizacji studenckich w ramach projektu Spinnet. Stworzenie sieci organizacji studenckich działających na rzecz

Bardziej szczegółowo

Ku współpracy trójsektorowej w Pile ----- Organizacja bezpłatnych szkoleń -----

Ku współpracy trójsektorowej w Pile ----- Organizacja bezpłatnych szkoleń ----- Ku współpracy trójsektorowej w Pile ----- Organizacja bezpłatnych szkoleń ----- W imieniu Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych EFFATA z Piły, zapraszam WSZYSTKICH CHĘTNICH na bezpłatne szkolenia z zakresu:

Bardziej szczegółowo

Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości. Pomyśl o studiach podyplomowych

Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości. Pomyśl o studiach podyplomowych Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości Pomyśl o studiach podyplomowych Studia podyplomowe 2012/2013 Studia podyplomowe w WSE Dlaczego my? Na pierwszym miejscu stawiamy jakość dydaktyki oraz

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2013/2014

studia podyplomowe 2013/2014 studia podyplomowe 2013/2014 www.wsb.pl 22 KIERUNKI I AŻ 14 NOWOŚCI GRY BIZNESOWE, CASE STUDIES, WARSZTATY DOBRA ORGANIZACJA PROCESU KSZTAŁCENIA A o uczelni Kształcimy kadrę dla regionu...1 W biznesie

Bardziej szczegółowo

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Raport Dobrych Praktyk CSR

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Raport Dobrych Praktyk CSR Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji Raport Dobrych Praktyk CSR Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji Raport Dobrych Praktyk CSR spis treści Wstęp List Prezesa Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowe. Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego

Międzynarodowe. Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego BIZNES EXPO - szansa na zysk Wydawnictwo bezpłatne. ISSN: 1424-610X Wrzesień 2011 Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Konferencja

Bardziej szczegółowo

Innowacje technologiczne. Innowacje technologiczne

Innowacje technologiczne. Innowacje technologiczne dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego Numer 12 czerwiec 2013 Innowacje technologiczne Innowacje technologiczne Jak przygotować pracowników na wdrożenie innowacji? Audyt

Bardziej szczegółowo

questus Diploma in Professional Marketing Programy certyfikowane Akredytowane Centrum Szkoleniowe i Egzaminacyjne The Chartered Institute of Marketing

questus Diploma in Professional Marketing Programy certyfikowane Akredytowane Centrum Szkoleniowe i Egzaminacyjne The Chartered Institute of Marketing questus Programy certyfikowane The Chartered Institute of Marketing Diploma in Professional Marketing Akredytowane Centrum Szkoleniowe i Egzaminacyjne The Chartered Institute of Marketing CIM The Chartered

Bardziej szczegółowo

Akademia16+ oferta zajęć dydaktycznych 2014/2015

Akademia16+ oferta zajęć dydaktycznych 2014/2015 Akademia16+ oferta zajęć dydaktycznych 2014/2015 Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa Użycie niekomercyjne Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe Zespół: Katarzyna Górak-Sosnowska,

Bardziej szczegółowo

numer 4 WSPIERAMY TWÓJ BIZNES EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO

numer 4 WSPIERAMY TWÓJ BIZNES EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO numer 4 WSPIERAMY TWÓJ BIZNES EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU POLSKI WSCHODNIEJ Publikacja współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju

Bardziej szczegółowo

Giełda: dołącz do biznesowej elity. Raport. Wywiad Michał Lisiecki: młody magnat mediów. Kasa Dotacje dla firm: ruszają działania

Giełda: dołącz do biznesowej elity. Raport. Wywiad Michał Lisiecki: młody magnat mediów. Kasa Dotacje dla firm: ruszają działania Nr 5 ISSN 1898-732X czerwiec 2008 MAGAZYN POLSKI PRZEDSIĘBIORCZEJ Wywiad Michał Lisiecki: młody magnat mediów Kasa Dotacje dla firm: ruszają działania Mixer Zarządzaj sobą w czasie Raport Giełda: dołącz

Bardziej szczegółowo