Instrukcja obsługi Nokia Lumia 710

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Instrukcja obsługi Nokia Lumia 710"

Transkrypt

1 Instrukcja obsługi Nokia Lumia 710 Wydanie 1.0

2 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 6 Klawisze i inne elementy 6 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 7 Wkładanie karty SIM 8 Ładowanie telefonu 9 Lokalizacje anten 11 Włączanie i wyłączanie telefonu 12 Tworzenie kont 12 Identyfikator Windows Live 13 Kopiowanie kontaktów ze starego telefonu 13 Blokowanie i odblokowywanie klawiszy i ekranu 14 Zestaw słuchawkowy 15 Zmiana głośności 16 Kody dostępu 16 Konfigurowanie telefonu pod kątem synchronizacji z komputerem 17 Podstawowe informacje 18 Ekran startowy informacje 18 Działania na ekranie dotykowym 18 Używanie telefonu, gdy jest zablokowany 21 Przełączanie otwartych aplikacji 22 Personalizowanie telefonu 22 Wprowadzanie tekstu 24 Wyszukiwanie w telefonie i w sieci 25 Sterowanie telefonem za pomocą głosu 26 Wskaźniki na pasku stanu 26 Używanie telefonu w trybie offline 27 Wydłużanie czasu pracy baterii 27 Ręczne włączanie trybu oszczędzania baterii 28 Połączenia 29 Nawiązywanie połączenia z kontaktem 29 Nawiązywanie połączenia z ostatnio wybranym numerem 29 Nawiązywanie połączenia z pocztą głosową 29 Przekazywanie połączeń na pocztę głosową lub inny numer telefonu 30 Nawiązywanie połączenia konferencyjnego 30 Wyciszanie połączenia przychodzącego 31 Nawiązywanie połączeń z kontaktami za pomocą głosu 31 Kontakty i usługi sieci społecznościowych 32 Kontakty 32 Sieci społecznościowe 35 Internet 37 Połączenia internetowe 37 Internet 39 Wiadomości i poczta 41 Wiadomości 41 Poczta 43 Aparat 46 Aparat informacje 46 Robienie zdjęcia 46 Robienie zdjęć z bliska 47 Robienie zdjęć w ciemności 47 Robienie zdjęć poruszających się obiektów 47 Wskazówki dotyczące aparatu 47 Nagrywanie filmów 48 Zapisywanie informacji o lokalizacji w danych zdjęć i filmów 48 Wysyłanie zdjęcia 48 Udostępnianie zdjęć i filmów 49

3 Spis treści 3 Twoje zdjęcia 49 Centrum Zdjęcia informacje 49 Wyświetlanie zdjęć 49 Oznaczanie zdjęcia jako ulubionego 50 Przekazywanie zdjęć i filmów do internetu 51 Zmiana tła w centrum Zdjęcia 51 Tworzenie albumu 51 Kopiowanie zdjęć między telefonem a komputerem 52 Informacje o bezpiecznym użytkowaniu produktu 76 Indeks 83 Rozrywka 52 Muzyka i wideo 52 Marketplace 54 Mapy i nawigacja 57 Ustalanie pozycji i usługi lokalizacyjne 57 Mapy Bing 58 Drive 61 Biuro 64 Zegar 64 Kalendarz 65 Microsoft Office Mobile 66 Używanie kalkulatora 70 Zarządzanie telefonem i łącznością 70 Bluetooth 70 Kopiowanie zdjęć lub innej zawartości między telefonem a komputerem 72 Aktualizowanie oprogramowania i aplikacji telefonu 72 Tworzenie kopii zapasowej, synchronizacja i przywracanie zawartości telefonu 73 Zwalnianie miejsca w pamięci telefonu 74 Usuwanie aplikacji z telefonu 74 Zabezpieczenia 75 Pomoc techniczna 76

4 4 Bezpieczeństwo Bezpieczeństwo Zapoznaj się z tymi prostymi wskazówkami. Nieprzestrzeganie tych wskazówek może być niebezpieczne lub niezgodne z prawem. Więcej informacji znajdziesz w pełnej wersji instrukcji obsługi. OBSZARY O OGRANICZONYM DOSTĘPIE Urządzenie należy wyłączyć tam, gdzie używanie telefonów komórkowych jest niedozwolone bądź może powodować zakłócenia i niebezpieczeństwo, na przykład w samolocie, w szpitalu, w pobliżu sprzętu medycznego, paliw, chemikaliów lub w miejscach, w których odpalane są ładunki wybuchowe. Stosuj się do wszystkich instrukcji w obszarach o ograniczonym dostępie. NAJWAŻNIEJSZE JEST BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM Stosuj się do wszystkich lokalnie obowiązujących przepisów. Prowadząc samochód, nie zajmuj rąk niczym innym. W trakcie jazdy miej przede wszystkim na uwadze bezpieczeństwo na drodze. ZAKŁÓCENIA Wszystkie urządzenia bezprzewodowe mogą być podatne na zakłócenia, które z kolei mogą wpływać na jakość połączeń. PROFESJONALNY SERWIS Instalować i naprawiać ten produkt może wyłącznie wykwalifikowany personel. BATERIE, ŁADOWARKI I INNE AKCESORIA Korzystaj wyłącznie z baterii, ładowarek i innych akcesoriów zatwierdzonych przez firmę Nokia do użytku z urządzeniem. Nie podłączaj niekompatybilnych produktów. DBAJ O TO, BY URZĄDZENIE BYŁO SUCHE To urządzenie nie jest wodoodporne. Chroń je przed wilgocią.

5 Bezpieczeństwo 5 CZĘŚCI SZKLANE Ekran urządzenia zrobiony jest ze szkła. To szkło może się stłuc, jeśli urządzenie spadnie na twardą powierzchnię lub gdy zostanie mocno uderzone. Jeśli to szkło się stłucze, nie dotykaj szklanych części urządzenia i nie próbuj wyjmować odłamków szkła z urządzenia. Nie używaj urządzenia, zanim wykwalifikowany pracownik serwisu nie wstawi nowego szkła. CHROŃ SŁUCH Słuchaj muzyki na umiarkowanym poziomie i nie trzymaj urządzenia blisko ucha, kiedy używasz głośnika.

6 6 Pierwsze kroki Pierwsze kroki Klawisze i inne elementy 1 Złącze mikro-usb (używane również do ładowania baterii) 2 Złącze słuchawek i głośników (3,5 mm) 3 Klawisz zasilania/blokady klawiatury 4 Klawisz głośności 5 Klawisz aparatu 6 Klawisz Szukaj 7 Klawisz Start 8 Klawisz Wstecz

7 Pierwsze kroki 7 9 Mikrofon 10 Lampa błyskowa 11 Obiektyw aparatu 12 Głośnik Klawisze Wstecz, Start i Szukaj Klawisze Wstecz, Start i Szukaj ułatwiają korzystanie z telefonu. Klawisz Wstecz Powrót do poprzedniego ekranu Naciśnij. Telefon zapamiętuje wszystkie aplikacje i witryny odwiedzone od chwili ostatniej blokady ekranu. Przełączanie otwartych aplikacji Naciśnij i przytrzymaj, przesuń palcem w lewo lub w prawo i wybierz odpowiednią aplikację. Klawisz Start Przechodzenie do ekranu startowego Nacisnąć. Sterowanie telefonem za pomocą głosu Naciśnij i przytrzymaj, a następnie wypowiedz komendę. Klawisz Szukaj Wyszukiwanie w internecie Naciśnij.

8 8 Pierwsze kroki Wkładanie karty SIM Twój telefon używa karty mikro-sim znanej również jako karta mini-uicc. Nie naklejaj żadnych naklejek na kartę SIM. 1 Kiedy telefon jest skierowany tyłem do Ciebie, umieść paznokieć w szczelinie znajdującej się na prawej krawędzi telefonu, a następnie ostrożnie unieś i zdejmij tylną pokrywę. 2 Jeśli bateria jest włożona, wyjmij ją. 3 Upewnij się, że obszar styków jest skierowany do dołu, a następnie włóż kartę SIM. 4 Wyrównaj styki baterii i włóż baterię.

9 Pierwsze kroki 9 5 Załóż z powrotem pokrywę. Wyjmowanie karty SIM 1 Zdejmij tylną pokrywę i wyjmij baterię. 2 Korzystając z otworu nad uchwytem karty SIM, wypchnij kartę z uchwytu. Ładowanie telefonu Bateria informacje Korzystaj wyłącznie z ładowarek zatwierdzonych przez firmę Nokia do użytku z tym telefonem. Telefon można również ładować za pomocą kompatybilnego kabla USB. Możesz ustawić w telefonie automatyczne oszczędzanie energii, gdy poziom naładowania baterii jest niski. Wybierz > i oszczędzanie baterii > Zawsze włączaj Oszczędzanie baterii przy niskim poziomie energii. Przy włączonym trybie oszczędzania baterii nie można zmienić ustawień niektórych aplikacji. Ładowanie baterii Bateria została częściowo naładowana w fabryce, ale przed pierwszym włączeniem telefonu konieczne może być jej ponowne naładowanie. Baterii nie trzeba ładować przez określony czas, a podczas ładowania można używać telefonu. Jeżeli telefon wskazuje niski poziom naładowania, wykonaj następujące czynności: Ładowanie telefonu przez gniazdko sieci elektrycznej 1 Najpierw podłącz ładowarkę do gniazdka sieci elektrycznej, a następnie do telefonu.

10 10 Pierwsze kroki 2 Gdy bateria będzie już w pełni naładowana, odłącz ładowarkę od telefonu i od gniazdka sieci elektrycznej. Aby uniknąć uszkodzenia złącza ładowarki, zachowaj ostrożność podczas podłączania i odłączania kabla ładowarki. Ładowanie przy użyciu komputera Z ładowania przez złącze USB można skorzystać, gdy nie ma dostępnego gniazdka sieci elektrycznej. Podczas ładowania urządzenia można przesyłać dane. Efektywność ładowania przez złącze USB bywa bardzo różna, a rozpoczęcie ładowania oraz działania urządzenia może nastąpić po dłuższym czasie. 1 Najpierw podłącz kabel USB do komputera, a następnie do telefonu.

11 Pierwsze kroki 11 2 Gdy bateria będzie już w pełni naładowana, najpierw odłącz kabel USB od telefonu, a następnie od komputera. Jeśli bateria była całkowicie rozładowana, może upłynąć kilka minut, zanim pojawi się wskaźnik ładowania i będzie można nawiązywać połączenia. Aby rozpocząć ładowanie długo nieużywanej baterii, być może trzeba będzie podłączyć ładowarkę, odłączyć ją, a następnie podłączyć ponownie. Lokalizacje anten Nie dotykaj obszaru anteny, kiedy jest używana. Kontakt z antenami wpływa na jakość komunikacji radiowej i może skrócić żywotność baterii ze względu na ilość pobieranej przez urządzenie energii. Obszar anteny jest wyróżniony.

12 12 Pierwsze kroki Włączanie i wyłączanie telefonu Włączanie telefonu Naciśnij i przytrzymaj klawisz zasilania, aż telefon zawibruje. Wyłączanie telefonu Naciśnij i przytrzymaj klawisz zasilania, a następnie przeciągnij ekran blokady w dół. Tworzenie kont Po włożeniu karty SIM i włączeniu telefonu po raz pierwszy zostaną wyświetlone instrukcje pomocne w początkowej konfiguracji. Aby uzyskać dostęp do wszystkich usług Windows Live i Nokia, utwórz identyfikator Windows Live i konto Nokia.

13 Pierwsze kroki 13 Do utworzenia identyfikatora Windows Live i konta Nokia potrzebne jest połączenie internetowe. Informacje na temat możliwych kosztów transmisji danych można uzyskać u usługodawcy sieciowego. Jeśli połączenie z internetem nie jest możliwe, możesz utworzyć konta później. Jeśli masz już identyfikator Windows Live i konto Nokia, zaloguj się, używając swojej nazwy użytkownika i hasła. Wskazówka: Nie pamiętasz hasła? Możesz poprosić o jego przesłanie w wiadomości lub SMS. Aby utworzyć identyfikator Windows Live później, podłącz telefon do komputera i otwórz aplikację Zune PC. Zostanie wyświetlony monit o utworzenie konta. Aby utworzyć konto Nokia później, uzyskaj dostęp do usługi Nokia w telefonie, a zostanie wyświetlony monit o utworzenie konta. Aby podczas konfigurowania konta nawiązać połączenie alarmowe, wybierz alarmowe. Identyfikator Windows Live Za pomocą identyfikatora Windows Live możesz uzyskać dostęp do wszystkich usług Windows Live i Zune przy użyciu jednej nazwy użytkownika i jednego hasła na komputerze lub w telefonie. Używając identyfikatora Windows Live, możesz na przykład: pobierać zawartość z usługi Marketplace; tworzyć kopie zapasowe kontaktów w usłudze Windows Live; śledzić i blokować swój zgubiony telefon za pomocą funkcji Znajdź mój telefon; Więcej informacji na temat identyfikatora i usług Windows Live można znaleźć w witrynie Kopiowanie kontaktów ze starego telefonu Zapewnij sobie natychmiastowy dostęp do najbliższych Ci osób. Możesz łatwo skopiować kontakty ze starego telefonu za pomocą aplikacji Transfer kontaktów. Stary telefon musi obsługiwać technologię Bluetooth. Kontakty w starym telefonie muszą być zapisane w pamięci telefonu, a nie na karcie SIM.

14 14 Pierwsze kroki 1 W starym telefonie włącz technologię Bluetooth. 2 Na ekranie startowym nowego telefonu przesuń palcem w lewo do menu aplikacji, a następnie wybierz Transfer kontaktów. 3 Wybierz Kontynuuj i włącz technologię Bluetooth. 4 Na liście znalezionych urządzeń wybierz stary telefon, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w obu telefonach. Jeśli Twoje kontakty są zapisane w języku nieobsługiwanym przez nowy telefon, informacje kontaktowe mogą być wyświetlane nieprawidłowo. Jeśli kopia zapasowa Twoich kontaktów została zapisana w usłudze Windows Live, możesz zaimportować je do telefonu bezpośrednio z tej usługi. Blokowanie i odblokowywanie klawiszy i ekranu Aby uniknąć przypadkowego nawiązania połączenia, gdy telefon znajduje się w kieszeni lub torbie, zablokuj klawisze oraz ekran telefonu. Blokowanie klawiszy i ekranu Naciśnij klawisz zasilania.

15 Pierwsze kroki 15 Odblokowywanie klawiszy i ekranu Naciśnij klawisz zasilania i przeciągnij ekran blokady w górę. Ustawianie automatycznej blokady klawiszy i ekranu Wybierz > i blokada+tapeta > Ekran wyłącza się po, a następnie ustaw czas, po upływie którego ma następować automatyczna blokada ekranu i klawiszy. Zestaw słuchawkowy Do telefonu można podłączyć kompatybilne słuchawki lub zestaw słuchawkowy. Nie podłączaj produktów, które na wyjściu generują sygnał, ponieważ może on uszkodzić urządzenie. Do złącza audio nie należy podłączać żadnych źródeł napięcia. Po podłączeniu do złącza audio urządzenia zewnętrznego lub zestawu słuchawkowego innego niż zalecane przez firmę Nokia do użytku z tym urządzeniem, należy zwrócić szczególną uwagę na poziomy głośności.

16 16 Pierwsze kroki Zmiana głośności Użyj klawiszy głośności. Sterują one wszystkimi dźwiękami, w tym głośnością alarmów i przypomnień. Wbudowany głośnik umożliwia rozmowę przez telefon z niewielkiej odległości, dzięki czemu telefonu nie trzeba trzymać przy uchu. Włączanie i wyłączanie głośnika podczas połączenia Wybierz lub. Kody dostępu Kod PIN lub PIN2 (4 8 cyfr) Kod PUK lub PUK2 (8 cyfr) Numer IMEI (15 cyfr) Kod blokady (kod zabezpieczający) (min. 4 cyfry) Kody te chronią kartę SIM przed dostępem osób nieupoważnionych lub są wymagane w przypadku korzystania z niektórych funkcji. Telefon można skonfigurować, tak aby po jego włączeniu pojawiał się monit o podanie kodu PIN. Jeśli kod nie został dostarczony wraz z kartą SIM lub jeśli go zapomnisz, skontaktuj się z usługodawcą. Jeśli wprowadzisz błędny kod trzy razy z rzędu, trzeba go będzie odblokować za pomocą kodu PUK lub PUK2. Kody te są potrzebne do odblokowania kodu PIN lub PIN2. Jeżeli nie zostały dostarczone razem z kartą SIM, skontaktuj się z usługodawcą. Ten numer jest używany do identyfikowania telefonów, które mogą korzystać z sieci. Może on także służyć do blokowania telefonów, na przykład takich, które zostały skradzione.konieczne może być również podanie numeru w usługach Nokia Care. Aby wyświetlić swój numer IMEI, wybierz *#06#. Kod blokady pomaga chronić telefon przed użyciem przez osoby nieupoważnione. Telefon można skonfigurować, tak aby pojawiał się monit o podanie zdefiniowanego kodu blokady. Nie ujawniaj nikomu tego kodu i trzymaj go w bezpiecznym miejscu (innym niż telefon).

17 Pierwsze kroki 17 Jeżeli zapomnisz kodu zablokowanego telefonu, trzeba będzie oddać telefon do serwisu. Za odblokowanie może zostać naliczona dodatkowa opłata, może ono również spowodować usunięcie wszystkich danych zapisanych w telefonie. Konfigurowanie telefonu pod kątem synchronizacji z komputerem Za pomocą aplikacji Zune PC możesz synchronizować muzykę, filmy i zdjęcia między telefonem a kompatybilnym komputerem. Możesz również utworzyć kopię zapasową zawartości i aktualizować oprogramowanie swojego telefonu, aby zwiększyć jego wydajność i uzyskać dostęp do nowych funkcji. Aby pobrać i zainstalować najnowszą wersję aplikacji Zune na komputerze lub dowiedzieć się więcej na jej temat, przejdź do witryny Wskazówka: Jeśli używasz komputera Apple Mac, pobierz aplikację Windows Phone 7 Connector dla komputerów Mac ze sklepu Mac App Store. Jeśli poprzednio do synchronizowania plików między telefonem a komputerem była używana inna aplikacja, taka jak Nokia Ovi Suite, możesz ustawić w aplikacji Zune synchronizowanie plików w tych samych folderach, co używane wcześniej, aby łatwo synchronizować muzykę i inną zawartość z nowym telefonem.

18 18 Podstawowe informacje Podstawowe informacje Ekran startowy informacje Ekran startowy zawiera kafelki, które można wybrać w celu otwarcia aplikacji lub nawiązania połączenia z kontaktami. Dynamiczne kafelki informują o wydarzeniach bieżących i przeszłych. W animowanych dynamicznych kafelkach są wyświetlane powiadomienia o nieodebranych połączeniach i odebranych wiadomościach, najnowsze informacje i prognoza pogody, kanały telewizji internetowej, statusy online znajomych i nie tylko. Ekran startowy można dowolnie personalizować. Przypinaj do niego kontakty, aplikacje, muzykę, źródła, skrzynki pocztowe i inne ulubione, aby zawsze mieć je pod ręką. Po przypięciu kontaktów ich aktualizacje będą wyświetlane na kafelku, a ponadto będzie można połączyć się z nimi bezpośrednio z ekranu startowego. Wskazówka: Aby szybko otworzyć menu aplikacji, przesuń palcem w lewo po ekranie startowym. Działania na ekranie dotykowym Aby korzystać z telefonu, naciśnij lub naciśnij i przytrzymaj ekran dotykowy.

19 Podstawowe informacje 19 Ważne: Staraj się nie zarysować tego ekranu. Do pisania na ekranie dotykowym nigdy nie używaj pióra, długopisu ani żadnych innych ostrych przedmiotów. Otwieranie aplikacji lub innego elementu ekranu Naciśnij aplikację lub element. Otwieranie menu z dalszymi opcjami przez naciśnięcie i przytrzymanie Trzymaj palec na elemencie do chwili otwarcia menu. Przykład: Aby edytować lub usunąć termin kalendarza, naciśnij i przytrzymaj termin, a następnie wybierz odpowiednią opcję. Przeciąganie elementu przez naciśnięcie i przytrzymanie Przytrzymaj palec na elemencie przez sekundę lub dwie, a następnie przesuń palec po ekranie. Przesuwanie Umieść palec na ekranie i przesuń go równo w wybranym kierunku.

20 20 Podstawowe informacje Przykład: Przesuń palcem w lewo lub w prawo między ekranem startowym a menu aplikacji albo między różnymi widokami w centrach. Aby szybko przewinąć długą listę lub menu, przesuń palec szybkim ruchem w górę lub w dół ekranu, a następnie unieś palec. Aby zatrzymać przewijanie, naciśnij ekran.

21 Podstawowe informacje 21 Powiększanie i pomniejszanie Umieść dwa palce na elemencie, takim jak mapa, zdjęcie czy strona internetowa, a następnie rozsuń je lub zsuń. Używanie telefonu, gdy jest zablokowany Niektórych funkcji telefonu można używać nawet wtedy, gdy jest zablokowany, bez konieczności wprowadzania kodu zabezpieczającego. Przykładowe operacje, które możesz wykonać: Nawiązywanie połączenia alarmowego Zmiana sposobu powiadamiania o połączeniach przychodzących w telefonie Odbieranie i odrzucanie połączenia przychodzącego Wstrzymywanie i wznawianie odtwarzania muzyki oraz przechodzenie do innego utworu Aby uaktywnić telefon, naciśnij klawisz zasilania. Nawiązywanie połączenia alarmowego Przesuń palcem w górę po ekranie blokady i wybierz alarmowe. Zmiana sposobu powiadamiania o połączeniach przychodzących Naciśnij klawisz głośności i wybierz lub. Wstrzymywanie i wznawianie odtwarzania muzyki oraz przechodzenie do innego utworu Użyj funkcji sterowania odtwarzaczem muzyki wyświetlanych u góry ekranu. Możesz także wyświetlić: datę i godzinę, następne zdarzenie kalendarza, nieodebrane połączenia lub wiadomości.

22 22 Podstawowe informacje Przełączanie otwartych aplikacji Aplikacje i zadania otwarte w tle można wyświetlać i przełączać je. Naciśnij i przytrzymaj aplikację., przesuń palcem w lewo lub w prawo i wybierz odpowiednią Personalizowanie telefonu Personalizowanie ekranu startowego Chcesz mieć na ekranie startowym telefonu tylko potrzebną zawartość? Przenieś lub usuń kafelki z ekranu startowego i przypnij do niego kontakty, aplikacje i witryny. Możesz także przypiąć muzykę i zdjęcia, najnowsze wiadomości , ulubione kontakty i nie tylko. Po przypięciu kontaktu jego aktualizacje będą wyświetlane na kafelku, a ponadto będzie można połączyć się z nim bezpośrednio z ekranu startowego. Przypinanie kontaktu W centrum Kontakty wybierz i przytrzymaj kontakt, a następnie wybierz przypnij do ekranu startowego. Przypinanie aplikacji W menu aplikacji wybierz i przytrzymaj aplikację, a następnie wybierz przypnij do ekranu startowego. Przypinanie witryny internetowej W witrynie wybierz > przypnij do ekranu startowego. Przenoszenie kafelków Wybierz i przytrzymaj kafelek, przeciągnij go do nowej lokalizacji i naciśnij. Usuwanie kafelka z ekranu startowego Wybierz i przytrzymaj kafelek, a następnie wybierz.

23 Podstawowe informacje 23 Zmiana motywu Kolory można zmieniać, aby dostosować je do swoich upodobań i nastroju. Wybierz > i motyw > Tło lub Kolor akcentów. Wskazówka: Używając ciemniejszego tła, oszczędzasz energię baterii. Zmiana obrazów tła Chcesz częściej oglądać swój ulubiony krajobraz lub zdjęcie rodziny? Możesz zmienić obraz tła ekranu blokady, centrum Zdjęcia i dynamicznego kafelka. Zmiana tapety ekranu blokady 1 Wybierz > i blokada+tapeta > zmień tapetę. 2 Wybierz zdjęcie, dostosuj je do swoich potrzeb i wybierz. Zmiana tła centrum Zdjęcia i dynamicznego kafelka 1 W centrum Zdjęcia wybierz > wybierz tło. 2 Wybierz zdjęcie, dostosuj je do swoich potrzeb i wybierz. Wskazówka: Jeśli lubisz różnorodność, wybierz losowo zmieniaj tło, a telefon będzie losowo wyświetlał zdjęcia. Personalizowanie dzwonka i innych dźwięków Dźwięki telefonu można personalizować. Wybierz > i dzwonki+dźwięki. Wybierz typ dzwonka lub sygnału, który chcesz zmienić, a następnie wybierz plik dźwiękowy. Wskazówka: Za pomocą aplikacji Zune PC możesz tworzyć dzwonki na podstawie swoich ulubionych utworów. Wyciszanie telefonu Po włączeniu trybu cichego wyciszone zostają wszystkie dzwonki i sygnały. Używaj tego trybu, na przykład gdy jesteś w kinie lub na spotkaniu. Naciśnij klawisz głośności, aby zobaczyć pasek statusu głośności, a następnie wybierz dzwonek. Tryb cichy jest włączony. Jeśli w telefonie są ustawione wibracje, włączony jest tryb wibracji zamiast trybu cichego.

24 24 Podstawowe informacje Ustawianie wibracji w telefonie Wybierz > i dzwonki+dźwięki, a następnie przełącz opcję Wibracje na wartość Włączone. Wprowadzanie tekstu Używanie klawiatury wirtualnej Aby otworzyć klawiaturę wirtualną, wybierz pole wprowadzania tekstu. Klawiatury wirtualnej można używać, gdy telefon znajduje się w pozycji pionowej lub jest obrócony na bok. 1 Klawisze znakowe 2 Klawisz Shift 3 Klawisz liczb i symboli 4 Klawisz uśmieszków 5 Klawisz spacji 6 Klawisz języka (dostępny tylko w przypadku, gdy wybrano kilka języków pisania tekstów) 7 Klawisz Enter 8 Klawisz Backspace Układ klawiatury może się różnić w poszczególnych aplikacjach. Przełączanie małych i wielkich liter Przed wstawieniem znaku wybierz klawisz Shift. Aby włączyć tryb Caps Lock, wybierz ten klawisz dwukrotnie. Aby powrócić do normalnego trybu, wybierz ponownie klawisz Shift. Wstawianie liczby lub znaku specjalnego Wybierz klawisz liczb i symboli. Do niektórych klawiszy znaków specjalnych może być przypisanych kilka symboli. Aby zobaczyć powiązane symbole, wybierz i przytrzymaj znak specjalny.

25 Podstawowe informacje 25 Wskazówka: Aby szybko wstawić liczbę lub najczęściej używany znak specjalny, wybierz klawisz liczb i symboli, a następnie, nie unosząc palca, przesuń go do znaku. Dodawanie akcentu do znaku Wybierz i przytrzymaj znak, a następnie w menu podręcznym wybierz znak diakrytyczny. Usuwanie znaku Wybierz klawisz Backspace. Przełączanie języków pisania tekstów Wybierz klawisz języka. Przenoszenie kursora Naciśnij i przytrzymaj ekran obok tekstu do momentu pojawienia się kursora. Przeciągnij kursor do wybranego miejsca, nie podnosząc palca. Aby przenieść kursor do następnego wiersza lub pola wprowadzania tekstu, wybierz klawisz Enter. W poszczególnych aplikacjach klawisz Enter może mieć przypisane różne funkcje. Przykładowo, w polu adresu internetowego przeglądarki internetowej klawisz ten działa jak ikona Idź. Dodawanie większej liczby języków pisania tekstów Do klawiatury można dodać kilka języków pisania tekstów i przełączać je podczas pisania. Wybierz kolejno: > i klawiatura, a następnie żądane języki pisania tekstów. Przełączanie języków podczas pisania Wybierz klawisz języka. Wyszukiwanie w telefonie i w sieci Poznaj swój telefon, przeszukuj sieć i zobacz, co się dzieje na świecie. W wyszukiwarce Bing można wprowadzać wyszukiwane hasła za pomocą klawiatury ekranowej lub głosu. Za pomocą aparatu w telefonie można skanować materiały, takie jak kody kreskowe czy okładki książek lub płyt DVD, i uzyskiwać dalsze informacje na temat tych, które telefon rozpoznał. Wyszukiwanie w internecie 1 Naciśnij. 2 Wpisz wyszukiwane hasło w polu wyszukiwania i wybierz spośród propozycji. 3 Wybierz.

26 26 Podstawowe informacje Wskazówka: Aby zobaczyć powiązane wyniki wyszukiwania, przesuń do opcji lokalne lub zdjęcia. Wyszukiwanie za pomocą głosu 1 Naciśnij. 2 Wybierz w polu wyszukiwania. 3 Wypowiedz Znajdź lub Wyszukiwane hasło i wyszukiwane słowo. Wyszukiwanie w aplikacji 1 W aplikacji takiej jak Marketplace, wybierz. 2 Wpisz wyszukiwane hasło w polu wyszukiwania i wybierz spośród propozycji. 3 Wybierz. Wyszukiwanie za pomocą usługi vision 1 Naciśnij. 2 Wybierz i zeskanuj tekst, kod QR lub kod kreskowy. Wskazówka: Aby przetłumaczyć lub wyszukać tekst w internecie, wybierz skanuj tekst. Sterowanie telefonem za pomocą głosu Masz zajęte ręce, ale musisz skorzystać z telefonu? Używając swojego głosu, możesz nawiązać połączenie, wysłać wiadomość SMS, przeprowadzić wyszukiwanie w internecie lub otworzyć aplikację. Ta funkcja może być niedostępna w niektórych językach. 1 Naciśnij i przytrzymaj. 2 Wypowiedz komendę. Przykład: Aby sprawdzić swój harmonogram, wypowiedz openkalendarz. Wskazówka: Aby uzyskać więcej przykładów, wypowiedz Pomoc. Wskaźniki na pasku stanu Pasek stanu u góry ekranu informuje m.in. o aktualnej godzinie, poziomie naładowania baterii, mocy sygnału. Wskazówka: Aby wyświetlić ukryte ikony, naciśnij pasek stanu. Moc sygnału. Połączenie transmisji danych (GPRS) (usługa sieciowa) jest otwarte. Połączenie transmisji danych (EDGE) (usługa sieciowa) jest otwarte.

27 Podstawowe informacje 27 Telefon jest połączony z siecią 3G (usługa sieciowa). Połączenie transmisji danych (HSDPA/HSUPA) (usługa sieciowa) jest otwarte. Połączenie Wi-Fi jest dostępne. Połączenie Wi-Fi jest aktywne. Do telefonu jest podłączone urządzenie Bluetooth. Połączenia są przekazywane na inny numer lub pocztę głosową. W telefonie nie ma karty SIM. Karta SIM jest zablokowana. Telefon korzysta z roamingu, a nie z macierzystej sieci komórkowej. Tryb cichy jest włączony. Tryb samolotowy jest włączony. Tryb wibracji jest włączony. Poziom naładowania baterii. Tryb oszczędzania baterii jest włączony. Trwa ładowanie baterii. Ikony mogą się różnić w zależności od regionu lub usługodawcy sieciowego. Używanie telefonu w trybie offline Jeśli znajdujesz się w miejscu, w którym nie chcesz nawiązywać ani odbierać połączeń, po włączeniu trybu samolotowego nadal masz dostęp do muzyki, filmów i gier offline. Wybierz > i przełącz opcję tryb samolotowy na wartość Włączony. Po włączeniu trybu samolotowego połączenie z siecią komórkową zostanie zamknięte. Wymiana sygnałów o częstotliwości radiowej między telefonem a siecią komórkową zostanie zablokowana. Gdy tryb samolotowy jest włączony, nadal możesz połączyć się z siecią Wi-Fi, aby na przykład odczytać wiadomości lub przeglądać internet. Możesz także używać technologii Bluetooth. Wyłącz telefon, gdy używanie telefonów komórkowych jest zabronione lub gdy może ono spowodować zakłócenia lub inne zagrożenia. Postępuj zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi zaleceniami dotyczącymi bezpieczeństwa. Wydłużanie czasu pracy baterii Jeśli wydaje Ci się, że stale potrzebujesz ładowarki, możesz podjąć pewne kroki, aby zmniejszyć pobór energii w telefonie. Najważniejsza jest równowaga między maksymalnym wykorzystaniem możliwości telefonu a uzyskaniem odpowiedniego czasu pracy baterii. Zawsze ładuj baterię do pełna.

28 28 Podstawowe informacje Zamykaj nieużywane aplikacje. Przykład: Wizjer aparatu pobiera dużą ilość energii, więc po skończeniu robienia zdjęć naciśnij. Włącz tryb oszczędzania baterii. Wskazówka: Aby sprawdzić stan baterii i włączyć tryb oszczędzania baterii, wybierz > i oszczędzanie baterii. Oszczędzanie baterii dzięki odpowiednim opcjom dźwięków i ekranu Wycisz niepotrzebne dźwięki, takie jak dźwięki klawiszy. Używaj przewodowych słuchawek zamiast głośnika. Ustawianie w telefonie wyłączania ekranu po krótkim czasie Wybierz > i blokada+tapeta > Ekran wyłącza się po. Używanie ciemnego motywu Wybierz > i motyw > Tło > Ciemne. Zmniejszanie jasności ekranu Wybierz > i jasność, przełącz opcję Dopasuj automatycznie na wartość Wyłączone, a następnie wybierz odpowiedni poziom. Wybiórcze używanie połączeń internetowych Jeśli słuchasz muzyki lub w inny sposób używasz telefonu, ale nie chcesz nawiązywać ani odbierać połączeń, włącz tryb samolotowy. Zamiast przesyłać muzykę za pomocą bezprzewodowej transmisji strumieniowej, skopiuj swoje ulubione utwory do telefonu przy użyciu aplikacji Zune PC. Ustaw w telefonie rzadsze sprawdzanie, czy nadeszły nowe wiadomości . Włączaj Bluetooth, tylko gdy trzeba. Łącz się z internetem za pomocą sieci Wi-Fi zamiast przy użyciu mobilnego połączenia do transmisji danych (GPRS lub 3G). Zatrzymaj wyszukiwanie dostępnych sieci Wi-Fi w telefonie. Wybierz > i przełącz opcję Wi-Fi na wartość Wyłączone. Ręczne włączanie trybu oszczędzania baterii W trybie oszczędzania baterii możesz normalnie używać telefonu, ale ekran dotykowy szybko wygasa, nowe wiadomości nie są automatycznie pobierane, a wszelkie aplikacje uruchomione w tle, takie jak radio, są zamykane.

29 Połączenia 29 Tryb oszczędzania baterii jest włączany automatycznie, gdy poziom naładowania baterii jest niski. Jeśli jednak wiesz, że nie będzie można naładować telefonu przez dłuższy czas, od razu włącz tryb oszczędzania baterii, aby jak najdłużej z niego korzystać. Wybierz > i oszczędzanie baterii > Zawsze włączaj Oszczędzanie baterii przy niskim poziomie energii. wskazuje, że tryb oszczędzania energii jest włączony. Wyłączanie trybu oszczędzania baterii Usuń zaznaczenie pola Zawsze włączaj Oszczędzanie baterii przy niskim poziomie energii. Zapobieganie automatycznemu włączaniu trybu oszczędzania baterii Usuń zaznaczenie pola Zawsze włączaj Oszczędzanie baterii przy niskim poziomie energii. Połączenia Nawiązywanie połączenia z kontaktem Na ekranie startowym wybierz >, a następnie kontakt oraz numer. Wyszukiwanie kontaktu Na ekranie startowym wybierz > i zacznij wprowadzać nazwę kontaktu. Nawiązywanie połączenia z ostatnio wybranym numerem Próbujesz zadzwonić do kogoś, ale numer nie odpowiada? Możesz znów zadzwonić pod ten sam numer. W widoku historii połączeń możesz wyświetlić informacje na temat nawiązanych i odebranych połączeń. Na ekranie startowym wybierz. Wybierz obok nazwy lub numeru telefonu. Nawiązywanie połączenia z pocztą głosową Połączenia przychodzące można przekazywać na pocztę głosową. Jeśli nie odpowiesz, osoba dzwoniąca może zostawić dla Ciebie wiadomość. Poczta głosowa to usługa sieciowa. 1 Wybierz >. 2 Jeśli telefon zażąda hasła poczty głosowej, wprowadź je.

30 30 Połączenia 3 Wiadomości poczty głosowej można odsłuchiwać, usuwać i odpowiadać na nie. Można również nagrać wiadomość powitalną. Postępuj zgodnie z usłyszanymi instrukcjami. Zmiana numeru telefonu poczty głosowej 1 Wybierz > > ustawienia połączeń oraz numer poczty głosowej. 2 Wprowadź nowy numer i wybierz zapisz. Jeśli numer poczty głosowej został automatycznie ustawiony przez usługodawcę sieciowego, nie trzeba go zmieniać. Przekazywanie połączeń na pocztę głosową lub inny numer telefonu Jeśli nie możesz odbierać połączeń przychodzących, możesz je przekazywać na pocztę głosową lub inny numer telefonu. Pamiętaj o skonfigurowaniu poczty głosowej przed rozpoczęciem przekazywania do niej połączeń. Aby przekazać połączenie przychodzące do poczty głosowej, wybierz ignoruj. Przekazywanie połączeń na inny numer telefonu 1 Na ekranie startowym wybierz > > ustawienia połączeń > Przekazywanie połączeń. 2 Wprowadź numer telefonu w polu Przekazuj rozmowy pod numer i wybierz zapisz. Aby sprawdzić, czy przekazywanie połączeń jest używane, o czym informuje, naciśnij ekran u góry. Przekazywanie połączeń to usługa sieciowa. Aby uzyskać szczegółowe informacje, skontaktuj się z usługodawcą sieciowym. Nawiązywanie połączenia konferencyjnego Twój telefon obsługuje połączenia konferencyjne między co najmniej dwoma osobami. Maksymalna liczba uczestników zależy od operatora sieci. Połączenia konferencyjne to usługa sieciowa.

31 Połączenia 31 1 Nawiąż połączenie z pierwszym uczestnikiem. 2 Aby nawiązać połączenie z kolejnym uczestnikiem, wybierz i nawiąż połączenie. 3 Aby po nawiązaniu nowego połączenia rozpocząć połączenie konferencyjne, wybierz. Dodawanie nowego uczestnika do połączenia konferencyjnego Połącz się z następnym uczestnikiem i dodaj to nowe połączenie do połączenia konferencyjnego, wybierając. Prowadzenie prywatnej rozmowy z jednym z uczestników połączenia konferencyjnego Wybierz oraz nazwę lub numer telefonu danej osoby. Połączenie konferencyjne w Twoim telefonie zostanie zawieszone. Pozostali uczestnicy kontynuują połączenie konferencyjne. Aby wrócić do połączenia konferencyjnego, wybierz. Kończenie aktywnego połączenia konferencyjnego Wybierz rozłącz. Wyciszanie połączenia przychodzącego Po odebraniu połączenia przychodzącego naciśnij klawisz głośności. Nawiązywanie połączeń z kontaktami za pomocą głosu Możesz nawiązywać połączenia telefoniczne za pomocą głosu. Naciśnij i przytrzymaj. Wypowiedz Call oraz nazwę kontaktu.

32 32 Kontakty i usługi sieci społecznościowych Aby anulować nawiązywanie połączenia, naciśnij. Wskazówka: Za pomocą komendy głosowej możesz również nawiązać połączenie przez zestaw słuchawkowy Bluetooth. Kontakty i usługi sieci społecznościowych Kontakty Centrum Kontakty informacje W centrum Kontakty możesz zapisywać i porządkować numery telefonów, adresy i inne informacje kontaktowe swoich znajomych. Możesz również kontaktować się ze znajomymi za pośrednictwem usług sieci społecznościowych. Usługi sieci społecznościowych są oferowane przez inne podmioty i nie są świadczone przez firmę Nokia. Sprawdź ustawienia prywatności usługi sieci społecznościowej, ponieważ korzystanie z niej może się wiązać z udostępnianiem informacji dużym grupom użytkowników. Warunki korzystania z usługi sieci społecznościowej obejmują udostępnianie informacji w tej usłudze. Zapoznaj się z warunkami korzystania z usługi i jej zasadami dotyczącymi ochrony prywatności. Używanie usług lub pobieranie zawartości może spowodować przesyłanie dużych ilości danych, co może się wiązać z koniecznością poniesienia kosztów transmisji danych. Tworzenie, edytowanie i usuwanie kontaktu W centrum Kontakty możesz zapisywać numery telefonów, adresy i inne informacje kontaktowe swoich znajomych. Wybierz Kontakty i przesuń palcem do opcji wszyscy. Dodawanie nowego kontaktu 1 Wybierz > nowy kontakt. 2 Po zalogowaniu się na kilku kontach wybierz to, z którym jest połączony dany kontakt. 3 Wybierz szczegół kontaktu, wypełnij pola i wybierz. 4 Po dodaniu szczegółów wybierz. Edytowanie kontaktu 1 Wybierz kontakt i. 2 Jeśli z wizytówką danego kontaktu jest połączonych kilka kont, wybierz jedno z nich. 3 Wybierz szczegół kontaktu, edytuj pola i wybierz.

33 Kontakty i usługi sieci społecznościowych 33 Usuwanie kontaktu 1 Wybierz kontakt i > usuń. 2 Jeśli z wizytówką danego kontaktu jest połączonych kilka kont, wybierz jedno z nich i usuń. Kontakt jest usuwany zarówno z telefonu, jak i z usługi online, w której jest zapisany (z pewnymi wyjątkami). Zapisywanie numeru z odebranych połączeń lub wiadomości Masz odebrane połączenie lub wiadomość od osoby, której numer telefonu nie jest jeszcze zapisany w centrum Kontakty? Możesz łatwo zapisać ten numer jako nową pozycję na liście kontaktów lub dodać go do istniejącej pozycji. Zapisywanie numeru z połączenia 1 Na ekranie startowym wybierz. 2 Na liście historii połączeń wybierz numer telefonu i. 3 Wybierz, edytuj numer telefonu i typ numeru telefonu, a następnie wybierz. 4 Wprowadź inne szczegóły kontaktu, w tym nazwę, i wybierz. Zapisywanie numeru z wiadomości 1 Na ekranie startowym wybierz. 2 Wybierz rozmowę z listy rozmów. 3 U góry ekranu rozmowy wybierz numer telefonu i. 4 Wybierz, edytuj numer telefonu i typ numeru telefonu, a następnie wybierz. 5 Wprowadź inne szczegóły kontaktu, w tym nazwę, i wybierz. Wyszukiwanie kontaktu Twoje centrum Kontakty obejmuje mnóstwo osób? Zamiast przewijać całą listę kontaktów, możesz wyszukać kontakt lub przejść do wybranej litery alfabetu. W celu nawiązania połączenia lub wysłania wiadomości do kontaktu, możesz również użyć komendy. Wybierz Kontakty i przesuń palcem do opcji wszyscy. Wybierz i zacznij pisać nazwę. Lista jest filtrowana podczas pisania. Przechodzenie do wybranej litery alfabetu Najpierw wybierz jakąkolwiek literę, następnie wybierz tę, która Cię interesuje, a na liście kontaktów przejdziesz do nazw zaczynających się na nią.

34 34 Kontakty i usługi sieci społecznościowych Zmniejszanie liczby widocznych kontaktów Wybierz > ustawienia > filtruj moją listę kontaktów i zaznacz lub wyczyść odpowiednie pola wyboru. Używanie komend 1 W dowolnym widoku naciśnij i przytrzymaj. 2 Wypowiedz Call lub Text i nazwę kontaktu. Wskazówka: Przypnij najważniejsze kontakty lub grupy kontaktów do ekranu startowego. Wybierz i przytrzymaj kontakt, a następnie wybierz przypnij do ekranu startowego. Tworzenie, edytowanie i usuwanie grupy kontaktów Po utworzeniu grup kontaktów można wysłać wiadomości do kilku osób jednocześnie. Możesz na przykład przypisać wszystkich członków swojej rodziny do jednej grupy i łatwo kontaktować się z nimi, wysyłając jedną wiadomość. Wybierz Kontakty i przesuń palcem do opcji wszyscy. Dodawanie nowej grupy kontaktów 1 Wybierz > nowa grupa. 2 Wprowadź nazwę grupy. 3 Wybierz dodaj kontakt i kontakt. Aby dodać kolejny kontakt, wybierz ponownie dodaj kontakt. 4 Wybierz. Edytowanie grupy kontaktów Wybierz grupę i. Zmiana nazwy grupy Wybierz nazwę grupy i wprowadź nową nazwę. Dodawanie nowego kontaktu Wybierz dodaj kontakt i kontakt. Usuwanie kontaktu Wybierz kontakt i usuń z grupy > Usuń. Zmiana preferowanych informacji kontaktowych dla kontaktu Wybierz kontakt oraz informacje, które chcesz zmienić, a po zakończeniu wybierz.

35 Kontakty i usługi sieci społecznościowych 35 Usuwanie grupy kontaktów Wybierz grupę i > usuń > usuń. Łączenie kontaktów Czy w Twoim telefonie informacje kontaktowe tej samej osoby z różnych usług sieci społecznościowych lub kont poczty są zapisane jako oddzielne pozycje na liście kontaktów? Możesz połączyć ze sobą kilka kontaktów, aby ich informacje znajdowały się na jednej wizytówce. Wybierz Kontakty i przesuń palcem do opcji wszyscy. Łączenie co najmniej dwóch kontaktów 1 Wybierz główny kontakt, z którym chcesz połączyć inne, a następnie wybierz. 2 Wybierz wybierz kontakt i kontakt, który ma zostać połączony. Odłączanie kontaktu 1 Wybierz główny kontakt i. 2 Wybierz kontakt, który ma zostać odłączony i odłącz. Kopiowanie kontaktów z karty SIM do telefonu Jeśli masz kontakty zapisane na karcie SIM, możesz skopiować je do telefonu. Informacje kontaktów zapisanych w telefonie mogą być uzupełniane o dodatkowe szczegóły, takie jak inne numery telefonów, adresy czy zdjęcia. Wybierz Kontakty. Wybierz > ustawienia > importuj kontakty z karty SIM. Sieci społecznościowe Konfigurowanie konta Skonfiguruj konta usług sieci społecznościowych. Wybierz > i poczta+konta. Wybierz dodaj konto i nazwę usługi, a następnie postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Zmiana zdjęcia profilowego Po skonfigurowaniu w telefonie konta na Facebooku lub konta usługi Windows Live Twoje zdjęcie profilowe z jednej z tych usług sieci społecznościowych zostanie umieszczone w Twojej wizytówce w telefonie. Jeśli zmienisz swoje zdjęcie w telefonie, możesz jednocześnie zaktualizować swój profil na Facebooku i w usłudze Windows Live.

36 36 Kontakty i usługi sieci społecznościowych Wybierz Kontakty i przesuń palcem do opcji wszyscy. 1 Wybierz swoją wizytówkę i zdjęcie. 2 Wybierz ponownie zdjęcie, a następnie w centrum Zdjęcia wybierz nowe zdjęcie. 3 Przeciągnij odpowiednio zdjęcie, aby dostosować jego przycięcie, i wybierz. 4 Aby zaznaczyć usługi, w których zdjęcie ma zostać zaktualizowane, wybierz Opublikuj w sieci, zaznacz lub wyczyść odpowiednie pola wyboru, a następnie wybierz. 5 Wybierz. Wyświetlanie aktualizacji statusów znajomych Po skonfigurowaniu usług sieci społecznościowych w swoim telefonie możesz śledzić aktualizacje statusów swoich znajomych w centrum Kontakty. Wybierz Kontakty i przesuń palcem do opcji co nowego. Publikowanie statusu Jeśli masz ochotę skontaktować się ze znajomymi, podziel się z nimi swoimi przemyśleniami. Opublikuj swój status w usługach sieci społecznościowych, z których korzystasz. Wybierz Kontakty i przesuń palcem do opcji wszyscy. 1 Wybierz swoją wizytówkę i opublikuj wiadomość. 2 Wpisz wiadomość. 3 W polu Opublikuj w sieci zaznacz pole wyboru obok każdego konta, na którym chcesz opublikować swój status, i wybierz. 4 Wybierz. Pisanie wiadomości na tablicy znajomego Na Facebooku masz możliwość kontaktu ze znajomymi przez napisanie wiadomości na ich tablicy lub skomentowanie aktualizacji statusów. Wybierz Kontakty. 1 Przesuń palcem do opcji wszyscy. 2 Wybierz profil znajomego z Facebooka i napisz na tablicy. 3 Wpisz wiadomość i wybierz. Komentowanie postów znajomych 1 Przesuń palcem do opcji co nowego. Zostaną wyświetlone najnowsze posty Twoich znajomych.

37 Internet 37 2 W obszarze posta wybierz. 3 Wpisz komentarz i wybierz. Przekazywanie zdjęcia do usługi Po zrobieniu zdjęcia możesz przekazać je do internetu, aby pokazać wszystkim znajomym, co porabiasz. Możesz również ustawić w telefonie automatyczne przekazywanie zdjęć do usług sieci społecznościowych. Wybierz Zdjęcia. 1 Przejrzyj swoje albumy zdjęć, aby znaleźć zdjęcie, które chcesz udostępnić. 2 Wybierz i przytrzymaj zdjęcie, a następnie wybierz udostępnij... 3 Wybierz metodę udostępniania. Możesz wysłać zdjęcie w wiadomości SMS lub e- mail albo przekazać je do usług sieci społecznościowych. 4 W razie potrzeby dodaj podpis zdjęcia, a następnie wybierz. Internet Połączenia internetowe Określanie sposobu łączenia się telefonu z internetem Czy Twój usługodawca sieciowy pobiera stałą opłatę za transfer danych, czy płacisz za rzeczywiste wykorzystanie danych? Aby korzystać z optymalnej metody połączenia, zmień ustawienia sieci Wi-Fi i przesyłania danych. Wybierz >. Korzystanie z połączenia Wi-Fi Wybierz Wi-Fi i żądane połączenie. Korzystanie z połączenia Wi-Fi jest na ogół szybsze i tańsze niż korzystanie z mobilnego połączenia do transmisji danych. Korzystanie z mobilnego połączenia do transmisji danych 1 Wybierz sieć komórkowa. 2 Przełącz opcję Transmisja danych na wartość Włączona i wybierz odpowiednie połączenie. Korzystanie z mobilnego połączenia do transmisji danych podczas roamingu Wybierz sieć komórkowa > Opcje roamingu danych > korzystaj z roamingu. Roaming transmisji danych oznacza, że telefon odbiera dane za pośrednictwem sieci nienależącej do Twojego usługodawcy.

38 38 Internet Łączenie się z internetem podczas roamingu, szczególnie za granicą, może znacznie zwiększyć koszty transmisji danych. Punkty dostępu przesyłania danych są zazwyczaj podawane przez usługodawcę sieciowego. Punkty dostępu można dodawać ręcznie. Ręczne dodawanie punktu dostępu przesyłania danych 1 Wybierz sieć komórkowa > dodaj APN. 2 Wprowadź adres punktu APN w polu APN. 3 Wprowadź nazwę użytkownika i hasło konta do przesyłania danych. 4 Jeśli punkt APN korzysta z serwera proxy, wprowadź adres i numer portu w odpowiednich polach. W razie zmiany usługodawcy sieciowego w późniejszym czasie instrukcje dotyczące pobrania ustawień internetowych znajdziesz na stronie Połączenia Wi-Fi informacje Wybierz > i Wi-Fi. Wskazówka: Telefon co jakiś czas sprawdza dostępność połączeń i informuje o nich. Powiadomienie jest wyświetlane na krótko u góry ekranu. Aby zarządzać połączeniami Wi-Fi, wybierz powiadomienie. Ważne: Aby zwiększyć bezpieczeństwo połączenia Wi-Fi, należy używać szyfrowania. Szyfrowanie zmniejsza ryzyko dostępu do danych przez inne osoby. Uwaga: Możliwość korzystania z sieci Wi-Fi może być w niektórych krajach ograniczona. We Francji, na przykład, można korzystać z sieci Wi-Fi tylko w pomieszczeniach. W celu uzyskania informacji na ten temat należy zwrócić się do lokalnych władz. Łączenie się z siecią Wi-Fi Połączenie z siecią Wi-Fi to praktyczny sposób uzyskiwania dostępu do internetu. Przebywając poza domem, możesz łączyć się z sieciami Wi-Fi w miejscach publicznych, takich jak biblioteki czy kafejki internetowe. Wybierz > i Wi-Fi. 1 Upewnij się, że opcja Sieci Wi-Fi jest ustawiona na wartość Włączony. 2 Wybierz odpowiednie połączenie Wi-Fi. Łączenie się z ukrytą siecią Wi-Fi 1 Upewnij się, że opcja Sieci Wi-Fi jest ustawiona na wartość Włączony.

39 Internet 39 2 Wybierz zaawansowane >. 3 Wprowadź nazwę sieci i wybierz dodaj. Zamykanie połączenia Wi-Fi Przełącz opcję Sieci Wi-Fi na wartość Wyłączone. Zamykanie połączenia sieciowego Jeśli aplikacja uruchomiona w tle używa połączenia internetowego, możesz zamknąć połączenie, nie zamykając aplikacji. Wybierz >. Zamykanie wszystkich mobilnych połączeń do transmisji danych 1 Wybierz sieć komórkowa. 2 Przełącz opcję Transmisja danych na wartość Wyłączona. Zamykanie wszystkich połączeń Wi-Fi 1 Wybierz Wi-Fi. 2 Przełącz opcję Sieci Wi-Fi na wartość Wyłączone. Zamykanie wszystkich połączeń sieciowych 1 Wybierz tryb samolotowy. 2 Przełącz opcję tryb samolotowy na wartość Włączony. Internet Przeglądarka internetowa informacje Wybierz. Bądź na bieżąco z wiadomościami i odwiedzaj swoje ulubione witryny internetowe. Do wyświetlania stron internetowych w telefonie możesz używać programu Internet Explorer 9 Mobile. Aby przeglądać sieć, musisz mieć połączenie z internetem. Przeglądanie internetu Wybierz. Wskazówka: Jeśli nie masz stałej stawki za transmisję danych w planie taryfowym u swojego usługodawcy sieciowego, do łączenia się z internetem używaj sieci Wi-Fi, aby zmniejszyć koszty przesyłania danych.

40 40 Internet Przechodzenie do witryny internetowej Wybierz pasek adresu, wprowadź adres internetowy, a następnie wybierz. Wyszukiwanie w internecie Wybierz pasek adresu i wprowadź wyszukiwane hasło. Powiększanie i pomniejszanie Umieść dwa palce na ekranie, a następnie rozsuń je lub zsuń. Wskazówka: Aby szybko powiększyć sekcję strony internetowej, dwukrotnie naciśnij ekran. Aby pomniejszyć, ponownie dwukrotnie naciśnij ekran. Jednocześnie można otworzyć do sześciu kart przeglądarki i przełączać je. Otwieranie nowej karty Wybierz > karty >. Przełączanie kart Wybierz > karty oraz kartę. Zamykanie karty Wybierz. Wysyłanie łącza internetowego Wybierz > udostępnij stronę oraz metodę udostępniania. Ładowanie stacjonarnej wersji przeglądarki Wybierz > ustawienia i przewiń do pozycji Preferencje witryny internetowej. W menu rozwijanym możesz wybrać stacjonarną (pełną) wersję przeglądarki. Pamięć cache to pamięć buforowa, która służy do tymczasowego przechowywania danych. Po uzyskaniu lub próbie uzyskania dostępu do informacji poufnych lub usług z zabezpieczeniami, wymagających podania hasła, należy opróżnić pamięć cache. Opróżnianie pamięci podręcznej Wybierz > ustawienia > usuń historię. Dodawanie witryny internetowej do ulubionych Jeśli często odwiedzasz te same witryny internetowe, dodaj je do ulubionych, aby mieć do nich łatwy dostęp. Wybierz.

41 Wiadomości i poczta 41 Podczas przeglądania wybierz > dodaj do ulubionych. Przechodzenie do ulubionej witryny internetowej Wybierz > ulubione oraz witrynę. Wskazówka: Możesz również przypiąć swoje ulubione witryny internetowe do ekranu startowego. Podczas przeglądania witryny wybierz > przypnij do ekranu startowego. Wiadomości i poczta Wiadomości Wiadomości informacje Wybierz. Możesz wysyłać i odbierać różne wiadomości: wiadomości SMS, wiadomości MMS zawierające zdjęcia, wiadomości błyskawiczne (usługa sieciowa). Wiadomości i czat między Tobą a określonym kontaktem są uporządkowane w rozmowy. Jeśli chcesz skontaktować się ze swoim kontaktem, telefon pomoże Ci wybrać najlepszą metodę. Jeśli dany kontakt jest zalogowany w usłudze czatu, możesz wysłać do niego wiadomość błyskawiczną. Jeśli nie, możesz wysłać wiadomość SMS. Jeśli masz grupy kontaktów obejmujące na przykład rodzinę lub współpracowników, możesz wysłać wiadomość do grupy. Wiadomości SMS można wysyłać nawet po przekroczeniu dozwolonej liczby znaków pojedynczej wiadomości. Dłuższe wiadomości zostaną wysłane w postaci dwóch lub więcej wiadomości. Za każdą z nich usługodawca może naliczyć odpowiednią opłatę. Litery akcentowane, symbole oraz litery charakterystyczne dla języka polskiego (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż) zajmują więcej miejsca, ograniczając tym samym liczbę znaków, z których może się składać pojedyncza wiadomość. Używanie usług lub pobieranie zawartości może spowodować przesyłanie dużych ilości danych, co może się wiązać z koniecznością poniesienia kosztów transmisji danych.

42 42 Wiadomości i poczta Wysyłanie wiadomości Dzięki wiadomościom SMS i MMS można szybko skontaktować się ze znajomymi i rodziną. Do wiadomości MMS można dołączać zdjęcia. Wybierz. 1 Przesuń palcem do konwersacje i wybierz. 2 Wybierz i kontakt. Można dodać kilku adresatów. 3 Wybierz pole wiadomości i wpisz jej treść. 4 Aby dodać załącznik, wybierz i plik. 5 Aby wysłać wiadomość, wybierz. Odpowiadanie na wiadomość 1 Wybierz konwersację zawierającą wiadomość. 2 Wybierz pole wiadomości, wpisz odpowiedź, a następnie wybierz. Przekazywanie wiadomości dalej 1 Wybierz konwersację zawierającą wiadomość. 2 Wybierz i przytrzymaj wiadomość, a następnie wybierz prześlij dalej. 3 Wybierz adresatów. 4 Wybierz pole wiadomości i. Wysyłanie wiadomości z załącznikiem może być droższe niż wysyłanie zwykłej wiadomości SMS. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zwróć się do usługodawcy. Jeżeli element wstawiony do wiadomości MMS jest zbyt duży, by można było przesłać go przez sieć, urządzenie może automatycznie go zmniejszyć. Wiadomości MMS mogą odbierać i wyświetlać tylko urządzenia kompatybilne. W poszczególnych urządzeniach wiadomości mogą wyglądać inaczej. Wysyłanie wiadomości do grupy osób Chcesz wysłać wiadomość do wszystkich członków swojej rodziny? Jeśli są oni przypisani do grupy, możesz wysłać wiadomość SMS lub do wszystkich jednocześnie. Wybierz Kontakty. Wybierz grupę i sms lub wyślij , a następnie napisz i wyślij wiadomość.

43 Wiadomości i poczta 43 Czat ze znajomymi Wybierz. Aby korzystać z czatu, potrzebujesz konta Windows Live. Skonfiguruj usługę czatu, zanim zaczniesz z niej korzystać. Przesuń w lewo do opcji dostępni, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie telefonu. 1 Zaloguj się do usługi czatu, jeśli jeszcze nie zalogowano. 2 W centrum Kontakty wybierz kontakt, z którym chcesz porozmawiać na czacie. Możesz również rozmawiać na czacie z grupą osób. 3 Wpisz wiadomość i wybierz. Wyświetlanie rozmowy Wiadomości wysłane do określonego kontaktu i otrzymane od niego są wyświetlane w jednej konwersacji, w której można kontynuować rozmowę. Konwersacja zawiera wiadomości błyskawiczne, SMS i MMS. Na ekranie startowym wybierz oraz rozmowę. Odpowiadanie na wiadomość w rozmowie Wybierz pole wiadomości, wpisz odpowiedź i wyślij wiadomość. Usuwanie rozmowy Wybierz konwersacje, wybierz i przytrzymaj rozmowę, a następnie wybierz usuń. Wysłana wiadomość zostaje dodana do bieżącej rozmowy. Jeśli nie ma żadnej rozmowy, rozpoczynana jest nowa konwersacja. Otrzymana wiadomość otwarta z ekranu startowego otwiera się w widoku rozmowy. Poczta Poczta informacje Na ekranie startowym wybierz skrzynkę pocztową. Twój telefon umożliwia odczytywanie wiadomości i odpowiadanie na nie, kiedy jesteś w podróży. Możesz łączyć skrzynki pocztowe, aby wyświetlać wszystkie wiadomości w połączonej skrzynce odbiorczej. Wiadomości są uporządkowane w rozmowy. Dodawanie skrzynki pocztowej Do telefonu można dodać kilka skrzynek pocztowych.

Instrukcja obsługi Connection Manager

Instrukcja obsługi Connection Manager Instrukcja obsługi Connection Manager Wydanie 1.0 2 Spis treści Informacje na temat aplikacji Menedżer połączeń 3 Pierwsze kroki 3 Otwieranie aplikacji Menedżer połączeń 3 Wyświetlanie statusu bieżącego

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610 z technologią NFC

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610 z technologią NFC Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610 z technologią NFC Wydanie 1.1 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 6 Klawisze i części 6 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 7 Wkładanie karty SIM

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia Lumia 710

Instrukcja obsługi Nokia Lumia 710 Instrukcja obsługi Nokia Lumia 710 Wydanie 2.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 6 Klawisze i inne elementy 6 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 7 Wkładanie karty SIM 8 Ładowanie telefonu

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Szybki start

Przewodnik Szybki start Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Android Przewodnik Szybki start Sprawdzanie poczty e-mail Skonfiguruj telefon z systemem Android w celu wysyłania i odbierania poczty za pomocą konta

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia 900

Instrukcja obsługi Nokia 900 Instrukcja obsługi Nokia 900 Wydanie 1.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 6 Klawisze i części 6 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 7 Wkładanie karty SIM 8 Ładowanie telefonu 9 Lokalizacje

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia Lumia 800

Instrukcja obsługi Nokia Lumia 800 Instrukcja obsługi Nokia Lumia 800 Wydanie 1.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 6 Klawisze i inne elementy 6 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 7 Wkładanie karty SIM 8 Ładowanie telefonu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia Lumia 800

Instrukcja obsługi Nokia Lumia 800 Instrukcja obsługi Nokia Lumia 800 Wydanie 2.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 6 Klawisze i części 6 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 7 Wkładanie karty SIM 8 Ładowanie telefonu

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 510

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 510 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 510 Wydanie 1.1 PL Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 510 Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 5 Klawisze i części 5 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 6 Wkładanie

Bardziej szczegółowo

Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Windows Phone

Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Windows Phone Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Windows Phone Przewodnik Szybki start Sprawdzanie poczty e-mail Skonfiguruj telefon z systemem Windows Phone w celu wysyłania i odbierania poczty za pomocą

Bardziej szczegółowo

Twoja instrukcja użytkownika NOKIA LUMIA 610 NFC

Twoja instrukcja użytkownika NOKIA LUMIA 610 NFC Możesz przeczytać rekomendacje w przewodniku, specyfikacji technicznej lub instrukcji instalacji dla. Znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania w instrukcji dla (informacje, specyfikacje, rozmiar, akcesoria,

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 510

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 510 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 510 Wydanie 1.0 PL Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 510 Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 5 Klawisze i części 5 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 6 Wkładanie

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 800

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 800 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 800 Wydanie 1.0 PL Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 800 Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 5 Klawisze i części 5 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 5 Wkładanie

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610 z technologią NFC

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610 z technologią NFC Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610 z technologią NFC Wydanie 1.0 PL Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610 z technologią NFC Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 5 Klawisze i części 5 Klawisze

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Sklepie Windows Phone

Przewodnik po Sklepie Windows Phone Przewodnik po Sklepie Windows Phone Wzbogać swój telefon o aplikacje i gry ze Sklepu Windows Phone. Aplikacje i gry możesz kupować w dwóch dogodnych miejscach: W telefonie (na ekranie startowym naciśnij

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610 Wydanie 1.3 PL Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610 Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 5 Klawisze i części 5 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 5 Wkładanie

Bardziej szczegółowo

Twoja instrukcja użytkownika NOKIA LUMIA 620 http://pl.yourpdfguides.com/dref/5061564

Twoja instrukcja użytkownika NOKIA LUMIA 620 http://pl.yourpdfguides.com/dref/5061564 Możesz przeczytać rekomendacje w przewodniku, specyfikacji technicznej lub instrukcji instalacji dla. Znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania w instrukcji dla (informacje, specyfikacje, rozmiar, akcesoria,

Bardziej szczegółowo

Copyright 2009 myphone. All rights reserved. 1

Copyright 2009 myphone. All rights reserved. 1 1 BEZPIECZEŃSTWO Zapoznaj się uważnie z podanymi tu w skrócie wskazówkami. Nieprzestrzeganie tych ich może być niebezpieczne lub niezgodne z prawem. NIE RYZYKUJ Nie włączaj urządzenia w miejscach, w których

Bardziej szczegółowo

Twoja instrukcja użytkownika NOKIA LUMIA 720 http://pl.yourpdfguides.com/dref/5099633

Twoja instrukcja użytkownika NOKIA LUMIA 720 http://pl.yourpdfguides.com/dref/5099633 Możesz przeczytać rekomendacje w przewodniku, specyfikacji technicznej lub instrukcji instalacji dla. Znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania w instrukcji dla (informacje, specyfikacje, rozmiar, akcesoria,

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620 Wydanie 1.0 PL Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620 Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 5 Klawisze i części 5 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 5 Lokalizacje

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po nowych opcjach. www.htc.com

Przewodnik po nowych opcjach. www.htc.com Przewodnik po nowych opcjach www.htc.com INFORMACJA DOTYCZĄCA PRAWA WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ Copyright 2009 HTC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Microsoft, Windows i Windows Mobile są zarejestrowanymi

Bardziej szczegółowo

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web (www.login.eramail.pl) INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści Internetowy serwis Era mail dostępny przez komputer z podłączeniem do Internetu (aplikacja sieci Web)

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 720

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 720 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 720 Wydanie 1.0 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym przesuń palcem

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 920

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 920 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 920 Wydanie 1.1 PL Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 920 Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 5 Klawisze i części 5 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 5 Lokalizacje

Bardziej szczegółowo

SENIOR PHONE INSTRUKCJA OBSŁUGI Plik PDF do pobrania: http://akai-atd.com/ Spis treści Przyciski... 4 Pierwsze kroki...6 Włączanie..... 8 Ładowanie...9 Połączenia alarmowe...11 Połączenia... 13 Latarka...15

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkowania. Ładowanie urządzenia

Instrukcja użytkowania. Ładowanie urządzenia GOCLEVER PlayTAB 01 Instrukcja użytkowania Szanowni Państwo, Dziękujemy za zakup naszego urządzenia. Mamy nadzieję, że nasz produkt multimedialny spełni Państwa oczekiwania i zapewni satysfakcję z jego

Bardziej szczegółowo

SMARTWATCH ZGPAX S8. Instrukcja obsługi. Online World tel: BEZPIECZEŃSTWO:

SMARTWATCH ZGPAX S8. Instrukcja obsługi. Online World tel: BEZPIECZEŃSTWO: Instrukcja obsługi SMARTWATCH ZGPAX S8 BEZPIECZEŃSTWO: Przed rozpoczęciem użytkowania przeczytaj uważnie całą instrukcję obsługi. Rysunki i zrzuty ekranu mogą się różnic w zależności od aktualnego oprogramowania.

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 920

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 920 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 920 Wydanie 1.0 PL Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 920 Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 5 Klawisze i części 5 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 5 Lokalizacje

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 720

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 720 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 720 Wydanie 1.1 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym przesuń palcem

Bardziej szczegółowo

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Eura-Tech Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Pobieranie aplikacji Przed rozpoczęciem ustawiania kamery IP, pobierz i zainstaluj aplikację Eura Cam. W sklepie Google Play wyszukaj aplikację EuraCam Funkcjonalność

Bardziej szczegółowo

DOUBLEPHONE. Instrukcja obsługi. Dwie komórki w jednej MT847

DOUBLEPHONE. Instrukcja obsługi. Dwie komórki w jednej MT847 DOUBLEPHONE Dwie komórki w jednej MT847 Instrukcja obsługi Widok ogólny Widok z dołu Mikrofon Głośnik słuchawki Przycisk OK. Latarka wł/wył (3 sek.) Menu/lewy przycisk funkcyjny Przyciski nawigacyjne:

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi SmartWatch S28 Informacja bezpieczeństwa

Instrukcja obsługi SmartWatch S28 Informacja bezpieczeństwa Instrukcja obsługi SmartWatch S28 Informacja bezpieczeństwa Przed użyciem, proszę dokładnie przeczytać instrukcję. Zegarek pracuje tylko z dedykowanym akumulatorem, ładowarką i akcesoriami, producent/sprzedawca

Bardziej szczegółowo

1 GENEZA I HISTORIA SMARTFONA ZAPOZNANIE SIĘ ZE SMARTFONEM WYBÓR OPERATORA SIECI... 37

1 GENEZA I HISTORIA SMARTFONA ZAPOZNANIE SIĘ ZE SMARTFONEM WYBÓR OPERATORA SIECI... 37 SPIS TREŚCI 1 GENEZA I HISTORIA SMARTFONA... 11 2 ZAPOZNANIE SIĘ ZE SMARTFONEM... 17 2.1 RODZAJE SYSTEMÓW OPERACYJNYCH... 17 2.2 PODZIAŁ WIZUALNY SMARTFONÓW... 21 2.3 PODZIAŁ NA PARAMETRY... 22 3 WYBÓR

Bardziej szczegółowo

G1342 Instrukcja szybkiej instalacji

G1342 Instrukcja szybkiej instalacji G1342 Instrukcja szybkiej instalacji 2QM02-00005-200S Twój telefon W tej części zapoznasz się z wyposażeniem Twojego urządzenia. 5 6 3 1 12 4 2 10 7 8 9 11 Lp Pozycje Funkcje 1 Gniazdo słuchawkowe jack

Bardziej szczegółowo

TWIN PHONE MT843. Instrukcja obsługi

TWIN PHONE MT843. Instrukcja obsługi TWIN PHONE MT843 Instrukcja obsługi PL Widok ogólny Przycisk OK. Latarka wł/wył (3 sek.) Głośnik słuchawki Przyciski nawigacyjne: lewo/prawo/ góra/dół Głośnik zewnętrzny Obiektyw aparatu cyfrowego Dioda

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 520 RM-914

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 520 RM-914 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 520 RM-914 Wydanie 3.0 PL 520 Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym

Bardziej szczegółowo

Witaj. Skrócona instrukcja obsługi. Podłączanie. Instalowanie. Podstawy obsługi

Witaj. Skrócona instrukcja obsługi. Podłączanie. Instalowanie. Podstawy obsługi Witaj Skrócona instrukcja obsługi 1 Podłączanie PL 2 3 Instalowanie Podstawy obsługi Zawartość opakowania Słuchawka Stacja bazowa Zasilacz stacji bazowej Kabel telefoniczny 2 akumulatory AAA (R03) Tylna

Bardziej szczegółowo

Konftel 55Wx Skrócona instrukcja obsługi

Konftel 55Wx Skrócona instrukcja obsługi POLSKI Konftel 55Wx Skrócona instrukcja obsługi Konftel 55Wx to urządzenie konferencyjne, które można połączyć z telefonem stacjonarnym, komórkowym oraz z komputerem. Wykorzystując jedyną w swoim rodzaju

Bardziej szczegółowo

Przygotowanie telefonu do pracy. Ładowane akumulatora. Włączanie i wyłączanie telefonu

Przygotowanie telefonu do pracy. Ładowane akumulatora. Włączanie i wyłączanie telefonu INSTRUKCJA OBSŁUGI Przygotowanie telefonu do pracy 1. Zdjąć pokrywę akumulatora. 2. Włożyć kartę SIM stykami do dołu. 3. Włożyć kartę pamięci stykami do dołu (opcjonalnie). 4. Włożyć akumulator. 5. Założyć

Bardziej szczegółowo

Zestaw głośnomówiący B-Speech BT-FSE PRIM

Zestaw głośnomówiący B-Speech BT-FSE PRIM INSTRUKCJA OBSŁUGI Zestaw głośnomówiący B-Speech BT-FSE PRIM Nr produktu 769722 Strona 1 z 6 Gratulujemy zakupu zestawu głośnomówiącego B-Speech BT-FSE PRIM. To urządzenie pozwala komunikować się bezprzewodowo

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 520

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 520 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 520 Wydanie 1.1 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym przesuń palcem

Bardziej szczegółowo

1) Naciśnij i przytrzymaj przez 2 sekundy ikonę z menu głównego, następnie naciśnij Potwierdź.

1) Naciśnij i przytrzymaj przez 2 sekundy ikonę z menu głównego, następnie naciśnij Potwierdź. Instrukcja obsługi aplikacji do projekcji I. Uruchom/zatrzymaj projekcję Są trzy sposoby uruchamiania/zatrzymywania projekcji: 1) Naciśnij i przytrzymaj przez 2 sekundy ikonę z menu głównego, następnie

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z poczty e-mail i Internetu

Korzystanie z poczty e-mail i Internetu Korzystanie z poczty e-mail i Internetu Jesteś nowym użytkownikiem systemu Windows 7? Wiele elementów odpowiada funkcjom znanym z poprzednich wersji systemu Windows, możesz jednak potrzebować pomocy, aby

Bardziej szczegółowo

CTKOFFROAD. Instrukcja obsługi

CTKOFFROAD. Instrukcja obsługi CTKOFFROAD Instrukcja obsługi 1 Informacje ogólne 1.1 Wprowadzenie Gratulujemy zakupu telefonu komórkowego CTKOFFROAD. Dla zapewnienia bezpieczeostwa oraz komfortu użytkowania zaleca się przeczytanie instrukcji

Bardziej szczegółowo

WIĘCEJ NIŻ TELEFON! CZĘŚĆ PIERWSZA - WPROWADZENIE

WIĘCEJ NIŻ TELEFON! CZĘŚĆ PIERWSZA - WPROWADZENIE WIĘCEJ NIŻ TELEFON! CZĘŚĆ PIERWSZA - WPROWADZENIE SYSTEMY OPERACYJNE 4,1% 1% 0,2% Android 13,4% ios Windows Phone 81,3% BlackBerry OS Inne ERA G1 - POCZĄTEK WERSJE 1.0 Apple Pie 1.1 Banana Bread Cupcake

Bardziej szczegółowo

Poznaj nowy Windows. Piękny. Szybki. Wydajny.

Poznaj nowy Windows. Piękny. Szybki. Wydajny. Poznaj nowy Windows. Piękny. Szybki. Wydajny. Dostępne Najważniejsze wersje elementy, Windows: o których 1. trzeba Windows wiedzieć 8 i je pokazać : 2. 1. Windows Ekran startowy 8 Pro i żywe kafelki

Bardziej szczegółowo

SMS-8010. SMS telefon. Umożliwia łatwe i szybkie wysyłanie wiadomości SMS...

SMS-8010. SMS telefon. Umożliwia łatwe i szybkie wysyłanie wiadomości SMS... SMS-8010 SMS telefon Umożliwia łatwe i szybkie wysyłanie wiadomości SMS... Spis treści: 1. Główne funkcje telefonu SMS-8010?... 3 2. Instalacja... 4 3. Ustawianie daty i czasu... 4 4. Rozmowy telefoniczne...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620 RM-846

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620 RM-846 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620 RM-846 Wydanie 3.0 PL 620 Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym

Bardziej szczegółowo

bla bla Messenger podręcznik użytkownika

bla bla Messenger podręcznik użytkownika bla bla Messenger podręcznik użytkownika Messenger Messenger: podręcznik użytkownika data wydania wtorek, 12. kwiecień 2016 Version 1.4.1 Copyright 2006-2016 OX Software GmbH., Niniejszy dokument stanowi

Bardziej szczegółowo

IRISPen Air 7. Skrócona instrukcja obsługi. (ios)

IRISPen Air 7. Skrócona instrukcja obsługi. (ios) IRISPen Air 7 Skrócona instrukcja obsługi (ios) Niniejsza skrócona instrukcja obsługi pomaga w rozpoczęciu korzystania z urządzenia IRISPen TM Air 7. Zapoznaj się z nią przed przystąpieniem do użytkowania

Bardziej szczegółowo

SMARTWATCH ZGPAX S99

SMARTWATCH ZGPAX S99 Instrukcja obsługi SMARTWATCH ZGPAX S99 BEZPIECZEŃSTWO: Przed rozpoczęciem użytkowania przeczytaj uważnie całą instrukcję obsługi. Rysunki i zrzuty ekranu mogą się różnic w zależności od aktualnego oprogramowania.

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 720 RM-885

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 720 RM-885 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 720 RM-885 Wydanie 3.0 PL 720 Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 920 RM-821

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 920 RM-821 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 920 RM-821 Wydanie 3.0 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym przesuń

Bardziej szczegółowo

Nowy Skrzynka odbiorcza Szyfrowanie Wysłane Robocze Szablony Ustawienia Wiadomości sieciowe Poczta głosowa Ogólna

Nowy Skrzynka odbiorcza Szyfrowanie Wysłane Robocze Szablony Ustawienia Wiadomości sieciowe Poczta głosowa Ogólna ZAWARTOŚĆ ZESTAWU - Telefon, - Bateria, - Ładowarka, - Słuchawki, - Instrukcja obsługi, -Karta gwarancyjna. Dodatkowe akcesoria są dostępne u przedstawicieli sieci GSM. Przedmioty dostarczone wraz z telefonem

Bardziej szczegółowo

Zacznij tutaj BlackBerry Torch 9800 Smartphone

Zacznij tutaj BlackBerry Torch 9800 Smartphone BlackBerry Zapraszamy! Zapoznaj się ze swoim nowym smartfonem BlackBerry Torch 9800. Zapoznaj się z klawiszami 2010 Research In Motion Limited. Wszelkie prawa zastrzeżone. BlackBerry, RIM, Research In

Bardziej szczegółowo

Udostępnianie online 3.1. Wydanie 1

Udostępnianie online 3.1. Wydanie 1 Udostępnianie online 3.1 Wydanie 1 2008 Nokia. Wszelkie prawa zastrzeżone. Nokia, Nokia Connecting People i Nseries są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Nokia Corporation.

Bardziej szczegółowo

IRISPen Air 7. Skrócona instrukcja obsługi. (Android)

IRISPen Air 7. Skrócona instrukcja obsługi. (Android) IRISPen Air 7 Skrócona instrukcja obsługi (Android) Niniejsza skrócona instrukcja obsługi pomaga w rozpoczęciu korzystania z urządzenia IRISPen Air TM 7. Zapoznaj się z nią przed przystąpieniem do użytkowania

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 520

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 520 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 520 Wydanie 2.0 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym przesuń palcem

Bardziej szczegółowo

APLIKACJA BEZPIECZNY INTERNET TOYA dla systemów Android

APLIKACJA BEZPIECZNY INTERNET TOYA dla systemów Android APLIKACJA BEZPIECZNY INTERNET TOYA dla systemów Android Telewizja Internet Telefonia Mobilna VOD TV 3G GO Aby pobrać i zainstalować program należy zalogować się swoimi danymi autoryzacyjnymi do Portalu

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 1020

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 1020 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 1020 Wydanie 1.0 PL Model: Nokia 909.1 Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia 603

Podręcznik użytkownika Nokia 603 Podręcznik użytkownika Nokia 603 Wydanie 3.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 5 Wprowadzenie 6 Klawisze i inne elementy 6 Wkładanie karty SIM 6 Wkładanie karty pamięci 8 Ładowanie telefonu 9 Włączanie

Bardziej szczegółowo

Motorola Phone Tools. Krótkie wprowadzenie

Motorola Phone Tools. Krótkie wprowadzenie Motorola Phone Tools Krótkie wprowadzenie Spis treści Minimalne wymagania... 2 Przed instalacją Motorola Phone Tools... 3 Instalowanie Motorola Phone Tools... 4 Instalacja i konfiguracja urządzenia przenośnego...

Bardziej szczegółowo

Fuugo dla OSX Podręcznik użytkownika

Fuugo dla OSX Podręcznik użytkownika Fuugo dla OSX Podręcznik użytkownika Poznań 2012 Instalacja Fuugo... 3 Wstępne ustawienia... 4 Wyszukiwanie kanałów... 4 Przełączanie kanałów... 5 Funkcje specjalne programu... 6 Przewodnik po programach...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 625

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 625 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 625 Wydanie 1.0 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym przesuń palcem

Bardziej szczegółowo

APLIKACJA BEZPIECZNY INTERNET TOYA dla systemów Android

APLIKACJA BEZPIECZNY INTERNET TOYA dla systemów Android APLIKACJA BEZPIECZNY INTERNET TOYA dla systemów Android Telewizja Internet Telefonia Mobilna VOD TV 3G GO Aby pobrać i zainstalować program należy zalogować się swoimi danymi autoryzacyjnymi do Portalu

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI www.goclever.com

INSTRUKCJA OBSŁUGI www.goclever.com GOCLEVER TAB A73 INSTRUKCJA OBSŁUGI www.goclever.com Spis treści 1. Ekran główny... 3 1.1 Uruchomienie... 3 1.2 Okno główne... 3 1.3 Przedstawienie podstawowych przycisków oraz ikon... 3 1.4 Powiadomienia

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia 500

Podręcznik użytkownika Nokia 500 Podręcznik użytkownika Nokia 500 Wydanie 2.1 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 5 Pierwsze kroki 7 Klawisze i części 7 Wkładanie karty SIM 9 Wkładanie karty pamięci 10 Ładowanie 12 Włączanie i wyłączanie

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Asha 501 RM-899

Podręcznik użytkownika Nokia Asha 501 RM-899 Podręcznik użytkownika Nokia Asha 501 RM-899 Wydanie 2.0 PL Podręcznik użytkownika Nokia Asha 501 Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 6 Klawisze i części 6 Wkładanie karty SIM i baterii 6 Wkładanie

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 1520

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 1520 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 1520 Wydanie 1.0 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym przesuń palcem

Bardziej szczegółowo

JVC CAM Control (na telefony iphone) Instrukcja obsługi

JVC CAM Control (na telefony iphone) Instrukcja obsługi JVC CAM Control (na telefony iphone) Instrukcja obsługi Polski To jest instrukcja obsługi oprogramowania (na telefony iphone) urządzenia Live Streaming Camera GV LS2/GV LS1 wyprodukowanego przez firmę

Bardziej szczegółowo

DWM-157. Modem USB HSPA+ Podręcznik użytkownika

DWM-157. Modem USB HSPA+ Podręcznik użytkownika DWM-157 Modem USB HSPA+ Podręcznik użytkownika Spis treści Podstawowe funkcje modemu D-Link DWM-157... 3 Połączenie z Internetem... 7 Wiadomości SMS... 7 Kontakty..... 9 Krótkie Kody (USSD)... 10 Opcje...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia 308

Podręcznik użytkownika Nokia 308 Podręcznik użytkownika Nokia 308 Wydanie 1.1 PL Spis treści Pierwsze kroki...7 Telefon z dwiema kartami SIM...7 Klawisze i części...8 Wkładanie karty SIM i baterii...10 Wkładanie drugiej karty SIM...11

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 925

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 925 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 925 Wydanie 1.0 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym przesuń palcem

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 820 RM-825

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 820 RM-825 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 820 RM-825 Wydanie 3.0 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym przesuń

Bardziej szczegółowo

Novell Messenger 3.0.1 Mobile Szybki start

Novell Messenger 3.0.1 Mobile Szybki start Novell Messenger 3.0.1 Mobile Szybki start Maj 2015 Program Novell Messenger 3.0.1 i jego nowsze wersje są dostępne dla urządzeń przenośnych z systemami ios i Android oraz urządzeń BlackBerry. Dzięki możliwości

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia 303

Instrukcja obsługi Nokia 303 Instrukcja obsługi Nokia 303 Wydanie 1.1 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 5 Klawisze i części 5 Wprowadzanie tekstu za pomocą klawiatury 5 Wkładanie karty SIM i baterii 6 Wkładanie

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 620 Wydanie 2.0 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym przesuń palcem

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Internet Service. Wersja: 4.5.1. użytkownika. Podręcznik

BlackBerry Internet Service. Wersja: 4.5.1. użytkownika. Podręcznik BlackBerry Internet Service Wersja: 4.5.1 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2014-01-09 SWD-20140109135251664 Spis treści 1 Rozpoczęcie pracy...7 Informacje o planach taryfowych BlackBerry Internet Service...7

Bardziej szczegółowo

Uwagi dotyczące produktu

Uwagi dotyczące produktu Instrukcja obsługi Copyright 2014 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bluetooth jest znakiem towarowym należącym do swojego właściciela i używanym przez firmę Hewlett-Packard Company w ramach licencji.

Bardziej szczegółowo

Telefon głośnomówiący HP UC Speaker Phone. Instrukcja obsługi

Telefon głośnomówiący HP UC Speaker Phone. Instrukcja obsługi Telefon głośnomówiący HP UC Speaker Phone Instrukcja obsługi Copyright 2014, 2015 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bluetooth jest znakiem towarowym należącym do właściciela i używanym przez firmę

Bardziej szczegółowo

STORM EXTREME MT848. Instrukcja obsługi

STORM EXTREME MT848. Instrukcja obsługi STORM EXTREME MT848 Instrukcja obsługi Widok z przodu Widok z tyłu Obiektyw aparatu cyfrowego Głośnik Przyciski nawigacyjne: lewo/prawo/góra/ dół/ok Przycisk Menu/lewy funkcyjny Połącz/ Odbierz Kontakty/

Bardziej szczegółowo

OmniTouch 8400 Instant Communications Suite Telefon aplikacji My Instant Communicator. My Instant Communicator dla serii Alcatel-Lucent /4068

OmniTouch 8400 Instant Communications Suite Telefon aplikacji My Instant Communicator. My Instant Communicator dla serii Alcatel-Lucent /4068 OmniTouch 8400 Instant Communications Suite Telefon aplikacji My Instant Communicator Przewodnik informacyjny - R6.0 My Instant Communicator dla serii Alcatel-Lucent 8 4038/4068 Aplikacja My Instant Communicator

Bardziej szczegółowo

Klient poczty elektronicznej

Klient poczty elektronicznej Klient poczty elektronicznej Microsoft Outlook 2010 wysyłaj i odbieraj pocztę elektroniczną, zarządzaj kalendarzem, kontaktami oraz zadaniami. Aplikacja Outlook 2010 to narzędzie spełniające wszystkie

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z aplikacji P-touch Transfer Manager

Korzystanie z aplikacji P-touch Transfer Manager Korzystanie z aplikacji P-touch Transfer Manager Wersja 0 POL Wprowadzenie Ważna uwaga Treść niniejszego dokumentu i dane techniczne produktu mogą ulegać zmianom bez powiadomienia. Firma Brother zastrzega

Bardziej szczegółowo

Program GroupWise WebAccess interfejs podstawowy

Program GroupWise WebAccess interfejs podstawowy Program GroupWise WebAccess interfejs podstawowy 21 listopada 2011 Novell Skrócona instrukcja obsługi Po zainstalowaniu przez administratora systemu oprogramowania GroupWise 2012 WebAccess można korzystać

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi

Skrócona instrukcja obsługi Zarejestruj produkt i uzyskaj pomoc na stronie www.philips.com/welcome CD250 CD255 SE250 SE255 Skrócona instrukcja obsługi 1 Podłącz 2 Zainstaluj 3 Korzystaj Zawartość opakowania Stacja bazowa LUB Słuchawka

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia 603

Instrukcja obsługi Nokia 603 Instrukcja obsługi Nokia 603 Wydanie 2.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 5 Wprowadzenie 6 Klawisze i inne elementy 6 Wkładanie karty SIM 6 Wkładanie karty pamięci 8 Ładowanie telefonu 9 Włączanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia 603

Instrukcja obsługi Nokia 603 Instrukcja obsługi Nokia 603 Wydanie 1.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 5 Pierwsze kroki 6 Klawisze i części 6 Wkładanie karty SIM 6 Wkładanie karty pamięci 8 Ładowanie telefonu 10 Regulacja

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Opis urządzenia. Pierwsze użycie

Spis treści. Opis urządzenia. Pierwsze użycie Spis treści Opis urządzenia... 1 Pierwsze użycie... 1 Podstawowa obsługa urządzenia... 2 Opis diod LED... 2 Przygotowania do odczytu danych z urządzenia... 2 Proces instalacji... 3 Zmiana domyślnego sterownika

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 820

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 820 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 820 Wydanie 2.0 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym przesuń palcem

Bardziej szczegółowo

Share online 3.1. Wydanie 1

Share online 3.1. Wydanie 1 Share online 3.1 Wydanie 1 2008 Nokia. Wszelkie prawa zastrzeżone. Nokia, Nokia Connecting People i Nseries są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Nokia Corporation. Sygnał

Bardziej szczegółowo

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Windows 8.1 instalacja i aktualizacja Zaktualizuj BIOS, aplikacje, sterowniki i uruchom usługę Windows Update Wybierz typ instalacji Zainstaluj

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Microsoft Apps

Instrukcja obsługi Microsoft Apps Instrukcja obsługi Microsoft Apps Wydanie 1 2 Microsoft Apps informacje Microsoft Apps informacje Dzięki pakietowi Microsoft Apps możesz korzystać z aplikacji biznesowych firmy Microsoft w swoim telefonie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia 500

Instrukcja obsługi Nokia 500 Instrukcja obsługi Nokia 500 Wydanie 2.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 5 Pierwsze kroki 7 Klawisze i części 7 Wkładanie karty SIM 9 Wkładanie karty pamięci 10 Ładowanie 12 Włączanie i wyłączanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu. BlazeVideo HDTV Player v6

Instrukcja obsługi programu. BlazeVideo HDTV Player v6 Instrukcja obsługi programu BlazeVideo HDTV Player v6 Spis treści 1. Opis programu...3 1.1 Wprowadzenie...3 1.2 Funkcje programu...3 1.3 Wymagania sprzętowe...4 2. Wygląd interfejsu...4 3. Obsługa programu...6

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki v 1.0, 22-05-2014 1 Spis treści 1. Wprowadzenie do technologii HD-CVI...3 2. Pierwsze uruchomienie...3 3. Logowanie i przegląd menu rejestratora...4 4. Ustawienia

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi Menedżera połączeń CommPilot

Skrócona instrukcja obsługi Menedżera połączeń CommPilot Skrócona instrukcja obsługi Menedżera połączeń CommPilot Skrócona instrukcja obsługi Menedżera połączeń CommPilot Uzyskiwanie połączenia 1. Wybierz spis telefonów. Aby wyświetlić spis telefonów, kliknij

Bardziej szczegółowo

Kopiowanie przy użyciu szyby skanera. 1 Umieść oryginalny dokument na szybie skanera stroną zadrukowaną skierowaną w dół, w lewym, górnym rogu.

Kopiowanie przy użyciu szyby skanera. 1 Umieść oryginalny dokument na szybie skanera stroną zadrukowaną skierowaną w dół, w lewym, górnym rogu. Skrócony opis Kopiowanie Kopiowanie Szybkie kopiowanie 3 Naciśnij przycisk na panelu operacyjnym 4 Po umieszczeniu dokumentu na szybie skanera dotknij opcji Zakończ zadanie, aby powrócić do ekranu głównego.

Bardziej szczegółowo

WhatsApp, czyli wszystko, to co chcieliście wiedzieć, ale baliście się zapytać. K O N R A D P O S T A W A

WhatsApp, czyli wszystko, to co chcieliście wiedzieć, ale baliście się zapytać. K O N R A D P O S T A W A WhatsApp, czyli wszystko, to co chcieliście wiedzieć, ale baliście się zapytać. K O N R A D P O S T A W A WhatsApp Aplikacja pozwalająca na komunikację głosową, wideo oraz tekstową, pomiędzy użytkownikami.

Bardziej szczegółowo

Kabel Ethernet (UTP/bezpośredni, kat. 5) Pilot zdalnego sterowania z bateriami

Kabel Ethernet (UTP/bezpośredni, kat. 5) Pilot zdalnego sterowania z bateriami Urządzenie działa z systemami operacyjnymi Windows XP, 2000, Me i 98SE Przed rozpoczęciem DSM-320 Bezprzewodowy odtwarzacz multimedialny Wymagania wstępne: komputer z systemem operacyjnym Windows XP, 2000,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia 300

Instrukcja obsługi Nokia 300 Instrukcja obsługi Nokia 300 Wydanie 1.2 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 5 Klawisze i części 5 Wkładanie karty SIM i baterii 5 Wkładanie karty pamięci 7 Ładowanie baterii 8 Ładowanie

Bardziej szczegółowo