2. Którędy przebiega trasa i czy można dosiąść się po drodze?

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "2. Którędy przebiega trasa i czy można dosiąść się po drodze?"

Transkrypt

1 1. Jak długo trwa podróż? Jedziemy autokarami. Podróż trwa około 4 godziny. Czas przejazdu zależy od warunków na drodze. W trakcie jazdy przewidziane są postoje na wyznaczonych parkingach. 2. Którędy przebiega trasa i czy można dosiąść się po drodze? Trasa przebiega drogą na Szczytno, przez Wielbark. Istnieje możliwość dosiadki po drodze w okolicach Przasnysza. Informację o dosiadaniu się po drodze należy zgłosić do pracownika BOK nie później niż na trzy dni przed planowanym wyjazdem. 3. Gdzie znajduje się Camp? Camp położony jest na Mazurach, w miejscowości Kobyłocha nieopodal Szczytna. 4. Komu można oddać leki i pieniądze dziecka? Komu zgłosić uwagi nt dziecka? Leki oraz pieniądze (kieszonkowe) można oddać kierownikowi autokaru. Leki należy zapakować np.: w podpisany woreczek i koniecznie dołączyć dawkowanie leku. Pieniądze przekazujemy w kopercie podpisanej imieniem i nazwiskiem dziecka oraz kwotą, z dodatkową instrukcją jak wydawać je dziecku, jeśli takie zastrzeżenia Państwo macie. Wszelkie uwagi dotyczące dziecka najlepiej przekazać drogą mailową do biura. Przy autokarze wszelkie informacje przygotować w formie pisemnej i przekazać kierownikowi autokaru, żeby w momencie wyjazdu nie tracić czasu na szczegółowe opowiadania. 5. Osobisty dowóz Dziecka na obóz lub odbiór Dziecka osobisty lub przez kogoś z rodziny. Dowóz dziecka: 1. Dziecko należy dowieźć w godzinach 16:00-18: Prosimy o zaparkowanie auta przed bramą na wyznaczonym parkingu. 3. Dziecko przejmie od Państwa dyżurujący przy bramie instruktor i odprowadzi je do świetlicy. Uczestnik zostaje tam z innymi dziećmi pod opieką wychowawców do czasu przyjazdu autokaru. Odbiór dziecka: 1. Dziecko należy odebrać przed odjazdem autokarów, czyli do godziny 10: Prosimy o zaparkowanie auta przed bramą na wyznaczonym parkingu. 3. Zapraszamy na recepcję. Dziecko zostanie do Państwa przyprowadzone wraz z instruktorem.

2 Uwaga: Jeżeli dziecko nie zostanie odebrane przed odjazdem autobusów, a my nie będziemy mogli nawiązać z Państwem kontaktu telefonicznego, dziecko pojedzie z innymi uczestnikami obozu. Odbiór przez osoby trzecie: - jeżeli dziecko odbiera ktoś z rodziny lub znajomych (nie rodzic lub prawny opiekun) prosimy jednego z rodziców/opiekunów o wystawienie upoważnienia do odbioru Dziecka (wzór dostępny na stronie w Dokumentach przy każdym obozie ). Osoba odbierająca musi mieć takie oświadczenie ze sobą. 6. Czy można zgłosić, aby znające się dzieci były razem w autokarze i w pokoju? Prośby o wspólne zakwaterowanie w pokoju i/lub w autokarze zgłaszamy do biura najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem obozu. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłaszanych w ostatniej chwili, ponieważ dzieci są rozlokowywane zarówno w autokarach jak i w pokojach jeszcze przed wyjazdem. 7. Jak należy przygotować prowiant? Organizator nie przewiduje żadnych ciepłych posiłków w trakcie drogi. W drodze dojazdowej do Ośrodka dzieci prowiant zabierają z domu sugerujemy, aby wyglądał podobnie jak ten, który otrzymują na obozie (jedna kanapka, drożdżówka, owoc, słodki batonik, woda mineralna). Prosimy o wykluczenie słodkich napoi gazowanych, sztucznych i barwionych słodyczy oraz chipsów. Zaraz po przyjeździe na miejsce dzieci jedzą kolację z ciepłym daniem. Prowiant na drogę powrotną przygotowuje Campowa stołówka. 8. W jaki sposób dzieci są przydzielane do pokoi i grup zajęciowych? Dzieci są przydzielane do pokoi przez kierownika Campu. Kierownik bierze pod uwagę płeć, wiek oraz w miarę możliwości sugestie rodziców. Uwagi dotyczące zakwaterowania lub grup zajęciowych należy zgłosić do pracownika biura obsługi klienta nie później niż na dwa tygodnie przed rozpoczęciem obozu. Uwagi przesłane w późniejszym terminie są zwykle trudne do uwzględnienia. Zajęcia wieczorne i ogólnocampowe dotyczą grupy wiekowej Elfów lub Smoków. 9. Na jaką pomoc mogą liczyć dzieci? Najprościej mówiąc na każdą. Najmłodsze dzieci mają na Campie przeróżne troski. Niektóre są drobne, jak samodzielne ubranie czy toaleta wieczorna, inne znacznie poważniejsze, jak kłopoty z zaśnięciem, tęsknota za rodzicami czy nieporozumienia z kolegami i koleżankami. Wychowawcy pracujący na Campie posiadają takie kompetencje, by radzić sobie ze wszystkimi takimi sytuacjami: doradzają oni w doborze odpowiedniego ubrania, uczą nastawiać odpowiednią temperaturę wody w kranie, a dziewczynkom pomagają myć i czesać

3 włosy, jeśli jest taka potrzeba. Podstawą życia campowego jest solidna integracja na początku obozu (przeprowadzana w grupie za pomocą gier i zabaw nastawionych na poznanie i polubienie się), a także wyjątkowa atmosfera podczas trwania całego obozu, co zapobiega kłótniom i nieporozumieniom między dziećmi. Kadra ma także wyjątkowe sposoby na tęsknotę najmłodszych campowiczów. Są to przede wszystkim: wieczorne czytanie, przy którym dużo maluchów usypia, specjalne maskotki leczące tęsknotę, badziki (znaczki) dla lodołamaczy przełamujących swoje lęki i inne formy. 10.Jak wygląda standardowy dzień zajęć na Campie? Standardowy dzień na Campie obejmuje 4 bloki 1,5 - godzinnych zajęć: 2 bloki po śniadaniu i 2 bloki po obiedzie oraz zajęcia dodatkowe i wieczorne ogólno campowe, odbywające się po kolacji. 11. Jak wyglądają i jak długo trwają posiłki? Co w przypadku niejadków? Posiłki trwają około 25 minut. Dzięki szwedzkiemu stołowi zazwyczaj nie ma większych problemów z niejadkami, bo każde dziecko znajduje coś dla siebie. W trudniejszych sytuacjach, z dziećmi podpisywane są kontrakty, które zachęcają do zjedzenia odpowiedniej i pożywnej porcji, by potem móc zjeść np. coś słodkiego. Zazwyczaj jednak nie trzeba uciekać się do takich sposobów, ponieważ aktywność fizyczna dzieci podczas codziennych zajęć sprawia, że same chętnie jedzą. 12. Czy jest możliwość realizacji diety lub przestrzegania zastrzeżeń dietetycznych? Dzieci ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi mogą uczestniczyć w programie obozu. Informacje i wskazówki dotyczące żywienia czy specjalnej diety należy przekazać pracownikowi BOK po zapisaniu dziecka na obóz. 13. Jak i kiedy można skontaktować się z dzieckiem? Najlepszą porą na kontakt z dzieckiem jest czas sjesty poobiedniej, która trwa około 1 h. Rodzice mogą zadzwonić do recepcji ośrodka. Osoba pełniąca dyżur przekaże telefon dziecku. Godziny posiłków oraz numer telefonu do recepcji zostaną umieszczone na stronie internetowej. Przypominamy że na Campie Osada, zgodnie z zasadami wprowadzonymi na Campie dzieci mają ograniczony dostęp do telefonów komórkowych ( telefony są zdeponowane w sejfie, dzieci mogą z nich korzystać w środy i w soboty) 14. Jak można skontaktować się z wychowawcą? Z wychowawcą można skontaktować się dzwoniąc do recepcji ośrodka i poprosić o oddzwonienie. Jeżeli wychowawca jest w danej chwili nieosiągalny można zostawić osobie dyżurnej numer telefonu. Wychowawca oddzwoni do Państwa w najbliższej wolnej chwili.

4 15. Czy rodzeństwo będące w różnych grupach będzie miało szansę na spotkanie w trakcie obozu? Rodzeństwo w różnych grupach wiekowych ma szansę spotkać się podczas sjest oraz imprez dodatkowych, jednak tego czasu nie ma zbyt wiele. 16. Co się dzieje, jeśli dziecko zachoruje? W naszym ośrodku podczas obozu znajduje się lekarz lub pomoc medyczna pozostająca do dyspozycji uczestników. W przypadku zachorowania dziecko jest prowadzone przez wychowawcę do lekarza, który wdraża odpowiednie leczenie. W skrajnych przypadkach, gdy diagnostyka wymaga specjalistycznego sprzętu, dziecko wraz z wychowawcą lub instruktorem zawożone jest do pobliskiego szpitala. 17. Czy pokoje i łazienki dzieci są sprzątane? Pokoje są odkurzane, łazienki sprzątane, natomiast o ścielenie łóżek i porządek w swoich rzeczach dbają dzieci pod nadzorem wychowawców. 18. Czy będą wyjścia poza ośrodek np. po zakupy? Nie ma organizowanych specjalnych wyjść na zakupy. Istnieje możliwość wyjścia poza ośrodek w trakcie weekendu na Mszę Świętą. 19. Czy dzieci będą mogły uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej? Wszystkie chętne dzieci będą mogły uczestniczyć we Mszy Świętej. Możliwość uczestniczenia we Mszy istnieje jedynie w niedzielę w środku trwania obozu, lub w sobotę na Mszę niedzielną. Nie ma możliwości zawiezienia uczestnika do Kościoła w innym terminie. 20. Czy w ośrodku dostępna jest pralka? Niestety nie ma możliwości uprania ubrań na miejscu w ośrodku. 21. Co z rzeczami wartościowymi podczas trwania obozu? Na campie jest zakaz posiadania tabletów, konsol przenośnych czy innej skomplikowanej elektroniki. Ponadto zalecamy zaniechanie zabieranie na Camp rzeczy wartościowych jak drogie telefony komórkowe, karty kredytowe i dokumenty nie wymagane przez organizatora oraz ograniczenie zabierania wysokich kwot pieniędzy. Na czas trwania obozu można przekazać pieniądze pod opiekę wychowawcy. Zgodnie z istniejącym regulaminem naszych obozów, uczestnicy biorą rzeczy wartościowe wyłącznie na własną odpowiedzialność.

5 22. Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na kieszonkowe dla dziecka? Wszystko zależy od decyzji rodziców. Dzieci mają zapewnione posiłki oraz wodę bez ograniczeń, a pieniądze ewentualnie mogą wydać w sklepiku na słodycze, pamiątki, gadżety campowe zł kieszonkowego na jeden dzień pobytu stanowi kwotę wystarczającą. 23. Co jeśli dziecku zabraknie pieniędzy w trakcie obozu? Sumę, którą chcieliby Państwo przekazać dziecku, można wpłacić na konto naszej firmy. W tytule proszę wpisać: kieszonkowe dla: imię, nazwisko, obóz, Camp. Po zaksięgowaniu wpłaty kierownik zostaje poinformowany o tym fakcie i wypłaca dziecku kwotę. Można wysłać również potwierdzenie wpłaty na adres mailowy przyśpieszy to wypłatę kieszonkowego.

BEZPIECZEŃSTWO ORGANIZACJI IMPREZ

BEZPIECZEŃSTWO ORGANIZACJI IMPREZ BEZPIECZEŃSTWO ORGANIZACJI IMPREZ Wszystkie imprezy, które organizujemy i zamieszczamy w naszej ofercie są zorganizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami i zawsze są zgłaszane we właściwych kuratoriach

Bardziej szczegółowo

Autokary: k Bezpieczeństwo: j Bagaż: n Cenne przedmioty, pieniądze: p Chore dziecko: Dokumenty: Dyskoteki: Dopłata transportowa:

Autokary: k Bezpieczeństwo: j Bagaż: n Cenne przedmioty, pieniądze: p Chore dziecko: Dokumenty: Dyskoteki: Dopłata transportowa: Autokary: korzystamy z usług sprawdzonych i uznanych w kraju przewoźników. Wszystkie autokary posiadają aktualne badania techniczne, odpowiednie zezwolenie i licencje. W większości przypadków jest możliwość

Bardziej szczegółowo

Przygotuj się do podróży Ważne informacje dla Klientów podróżujących z Wezyr Holidays

Przygotuj się do podróży Ważne informacje dla Klientów podróżujących z Wezyr Holidays Niniejsze Warunki Uczestnictwa w Imprezach Turystycznych obowiązują dla imprez turystycznych zarezerwowanych na stronie internetowej www.wezyrholidays.pl, przez Centrum Rezerwacji Wezyr Holidays oraz sieć

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN WYCIECZEK SZKOLNYCH ZESPOŁU SZKÓŁ NR 118 W WARSZAWIE

REGULAMIN WYCIECZEK SZKOLNYCH ZESPOŁU SZKÓŁ NR 118 W WARSZAWIE REGULAMIN WYCIECZEK SZKOLNYCH ZESPOŁU SZKÓŁ NR 118 W WARSZAWIE Podstawa prawna 1. Ustawa o kulturze fizycznej z dnia 18 stycznia 1996 r. (Dz.U. Nr 25, poz. 113 z późn. zm.). 2. Ustawa z dnia 29 sierpnia

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1 DOKĄD CHCESZ WYJECHAĆ?... 3 PRZEMYŚL TO... 4 JĘZYK OBCY... 4 ZAWÓD I WYKSZTAŁCENIE... 6 WARUNKI ŻYCIA... 6 PODSUMOWANIE...

SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1 DOKĄD CHCESZ WYJECHAĆ?... 3 PRZEMYŚL TO... 4 JĘZYK OBCY... 4 ZAWÓD I WYKSZTAŁCENIE... 6 WARUNKI ŻYCIA... 6 PODSUMOWANIE... i NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ PRZYGOTUJ SIĘ DO WYJAZDU Podstawowe informacje dla osób wyjeżdżających do pracy za granicę Warszawa 2012 SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1 DOKĄD CHCESZ WYJECHAĆ?... 3 PRZEMYŚL TO... 4 JĘZYK

Bardziej szczegółowo

Informator dla Rodziców 2014 / 2015

Informator dla Rodziców 2014 / 2015 Informator dla Rodziców 2014 / 2015 Przedszkole EDUMONTESSORI ul. Modrzewiowa 6 09-402 Płock (24) 268 71 75 601 693 138 Filie: Żłobek ul. Lenartowicza 8 09-402 Płock tel. 24 366 74 97 Szkoła Podstawowa

Bardziej szczegółowo

Neckermann Polska BP, ul. Dubois 9, 00-182 Warszawa. Materiały szkoleniowe Neckermann Polska. 1 Neckermann Polska - materiały szkoleniowe 2012-05-18

Neckermann Polska BP, ul. Dubois 9, 00-182 Warszawa. Materiały szkoleniowe Neckermann Polska. 1 Neckermann Polska - materiały szkoleniowe 2012-05-18 Materiały szkoleniowe Neckermann Polska 1 Centrala i Biura Neckermanna KONTAKT Telefon Telefax Centrala / Helpdesk ul. Dubois 9, 00-182 Warszawa (22) 536 98 98 (22) 635 96 94 Dokumenty (22) 536 98 90 Finanse

Bardziej szczegółowo

Front Cover. Wielka Brytania od środka

Front Cover. Wielka Brytania od środka Front Cover Wielka Brytania od środka Contents Page Spis treści Spis treści Witamy Życie w Wielkiej Brytanii - Wiadomości ogólne - Telefonowanie - Telefony komórkowe - Godziny otwarcia - Dni wolne od pracy

Bardziej szczegółowo

Warunki Imprez Turystycznych. Warunki Ubezpieczenia. Dodatkowo

Warunki Imprez Turystycznych. Warunki Ubezpieczenia. Dodatkowo Niniejsze 62 wydanie Warunków Imprez Turystycznych obowiązuje dla imprez turystycznych zarezerwowanych z katalogów Zima 2012/2013 Warunki Imprez Turystycznych Szczegółowe warunki imprez turystycznych TUI

Bardziej szczegółowo

Ogólne Warunki Świadczenia Usług (OWŚU):

Ogólne Warunki Świadczenia Usług (OWŚU): Ogólne Warunki Świadczenia Usług (OWŚU): położenie: 01.07.2015 1. stosunki prawne 1.1. Stosunek prawny między Panem/Panią jako klientem i firmą Adrialin GmbH, Werftestr. 4, 6002 Luzern, Schweiz, zarejestrowaną

Bardziej szczegółowo

PORADNIK AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY

PORADNIK AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY PORADNIK AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY Białystok, marzec 2008 r. Copyright by RCS Sp. z o.o. WSTĘP Celem niniejszego opracowania jest przekazanie Państwu praktycznych wskazówek dotyczących poruszania się

Bardziej szczegółowo

Warunki Imprez Turystycznych

Warunki Imprez Turystycznych Niniejsze wydanie Warunków Imprez Turystycznych obowiązuje dla imprez turystycznych zarezerwowanych na stronie internetowej www.tui.pl oraz przez Centrum Rezerwacji TUI z katalogów Lato 2014 od dnia 03.03.2014

Bardziej szczegółowo

Zapewnić uczniom bezpieczeństwo

Zapewnić uczniom bezpieczeństwo Zapewnić uczniom bezpieczeństwo Wybrane uwarunkowania prawne organizacji bezpiecznej nauki, rekreacji i wypoczynku Kuratorium Oświaty w Katowicach 1 Spis treści Wprowadzenie - Śląski Kurator Oświaty Stanisław

Bardziej szczegółowo

Publikacja została wydana w ramach projektu Nowoczesne finanse przyjazne seniorom dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego.

Publikacja została wydana w ramach projektu Nowoczesne finanse przyjazne seniorom dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego. BEZPIECZNE FINANSE SENIORA Andrzej Baranowski Publikacja została wydana w ramach projektu Nowoczesne finanse przyjazne seniorom dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego. Andrzej Baranowski

Bardziej szczegółowo

WITAMY. Szanowni Państwo W HORSENS I HEDENSTED. Witamy w Horsens, Hedensted i okolicy!

WITAMY. Szanowni Państwo W HORSENS I HEDENSTED. Witamy w Horsens, Hedensted i okolicy! WITAMY W HORSENS I HEDENSTED Szanowni Państwo Witamy w Horsens, Hedensted i okolicy! Cieszymy się, że wybrali Państwo naszą piękną okolicę do osiedlenia się w Danii. W Horsens i Hedensted jest wiele atrakcji.

Bardziej szczegółowo

Ogólne warunki rezerwacji biletów w PETPOLONIA (www.promy.pl) Armatora SMYRIL LINE

Ogólne warunki rezerwacji biletów w PETPOLONIA (www.promy.pl) Armatora SMYRIL LINE Ogólne warunki rezerwacji biletów w PETPOLONIA () Armatora SMYRIL LINE 1. PASAŻEROWIE Zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej, dekretem prezydialnym i międzynarodowymi ustaleniami organizacji SOLAS w celu

Bardziej szczegółowo

2012/2013. erasmus. krok po kroku. przewodnik dla studentów wyjeżdżających na praktykę. Dział Współpracy Międzynarodowej UKSW

2012/2013. erasmus. krok po kroku. przewodnik dla studentów wyjeżdżających na praktykę. Dział Współpracy Międzynarodowej UKSW 2012/2013 erasmus krok po kroku przewodnik dla studentów wyjeżdżających na praktykę Dział Współpracy Międzynarodowej UKSW Publikacja sfinansowana z funduszu Komisji Europejskiej w ramach programu Uczenie

Bardziej szczegółowo

USŁUGI TURYSTYCZNE. ORGANIZATOR TURYSTYKI, czy AGENT

USŁUGI TURYSTYCZNE. ORGANIZATOR TURYSTYKI, czy AGENT USŁUGI TURYSTYCZNE Przedstawiony poniżej tekst jest poradnikiem przeznaczonym dla konsumentów. Gdy podane w nim treści uznasz za niewystarczające, zapraszam Cię do siedziby naszego Inspektoratu w Poznaniu,

Bardziej szczegółowo

Przewodnik do umowy dotacji Programu Działaj Lokalnie VIII

Przewodnik do umowy dotacji Programu Działaj Lokalnie VIII Przewodnik do umowy dotacji Programu Działaj Lokalnie VIII Warszawa, 2013 (wersja zaktualizowana) Spis treści Program Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jest realizowany przez Akademię

Bardziej szczegółowo

OKŁADKA: PORADNIK AKTYWNEGO STUDENTA: ROZLICZANIE WNIOSKÓW O FINANSOWANIE DZIAŁALNOŚCI STUDENCKIEJ

OKŁADKA: PORADNIK AKTYWNEGO STUDENTA: ROZLICZANIE WNIOSKÓW O FINANSOWANIE DZIAŁALNOŚCI STUDENCKIEJ OKŁADKA: PORADNIK AKTYWNEGO STUDENTA: ROZLICZANIE WNIOSKÓW O FINANSOWANIE DZIAŁALNOŚCI STUDENCKIEJ POR A D N I K A K T Y W N E G O S T U D E N T A Zawartość: Słowo wstępu... 3 Składanie wniosków do Komisji

Bardziej szczegółowo

Impressum. Das österreichische Gesundheitssystem Ein Wegweiser für Migrantinnen und Migranten Gesundheit Hand in Hand

Impressum. Das österreichische Gesundheitssystem Ein Wegweiser für Migrantinnen und Migranten Gesundheit Hand in Hand Impressum Das österreichische Gesundheitssystem Ein Wegweiser für Migrantinnen und Migranten Gesundheit Hand in Hand Herausgeber: Volkshilfe Wien Weinberggasse 77, 1190 Wien Tel.: 01 / 360 64 Internet:

Bardziej szczegółowo

Ogólne warunki przewozu

Ogólne warunki przewozu Ogólne warunki przewozu 1 Spis treści Wstęp Informacje dotyczące znaczenia określonych wyrażeń wykorzystanych w niniejszym dokumencie, Artykuł 1 Zastosowanie, Artykuł 2 Bilety, Artykuł 3 Ceny, opłaty,

Bardziej szczegółowo

ZASADY FUNKCJONOWANIA DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO ZSO Nr7 w Radomiu

ZASADY FUNKCJONOWANIA DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO ZSO Nr7 w Radomiu ZASADY FUNKCJONOWANIA DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO ZSO Nr7 w Radomiu Opracowali nauczyciele: Anna Słowińska i Monika Włodek, informatyk Jarosław Orczykowski pod kierunkiem dyrektora szkoły Anety Nowak 1 Spis

Bardziej szczegółowo

STATUT PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO BIAŁA ŻYRAFA W LUBINIE ROZDZIAŁ I POSTANOWIENIA OGÓLNE

STATUT PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO BIAŁA ŻYRAFA W LUBINIE ROZDZIAŁ I POSTANOWIENIA OGÓLNE STATUT PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO BIAŁA ŻYRAFA W LUBINIE ROZDZIAŁ I POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Nazwa Przedszkola 1. Przedszkole Niepubliczne Biała Żyrafa, zwane dalej przedszkolem lub placówką, ma swoją siedzibę

Bardziej szczegółowo

STATUT MIEJSKIGO PRZEDSZKOLA NR 22 IM. MARII MONTESSORI W CZĘSTOCHOWIE W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM NR 2

STATUT MIEJSKIGO PRZEDSZKOLA NR 22 IM. MARII MONTESSORI W CZĘSTOCHOWIE W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM NR 2 Tekst jednolity Statutu Miejskiego Przedszkola nr 22 im. Marii Montessori w Częstochowie Uchwała Rady Pedagogicznej nr 10-2013/14 z dnia 24-04-2014 r. STATUT MIEJSKIGO PRZEDSZKOLA NR 22 IM. MARII MONTESSORI

Bardziej szczegółowo

AMBASADA RP W AUSTRII

AMBASADA RP W AUSTRII AMBASADA RP W AUSTRII PRAKTYCZNY PORADNIK DLA OBYWATELI POLSKICH PRZYJEŻDŻAJĄCYCH DO PRACY W AUSTRII OTWARCIE AUSTRIACKIEGO RYNKU PRACY Wiedeń 2011 Wydział Konsularny Ambasady RP w Austrii Strona 1 1.

Bardziej szczegółowo

Polnisch Funkcjonowanie systemu zdrowotnego w Niemczech Przewodnik dla obcokrajowców

Polnisch Funkcjonowanie systemu zdrowotnego w Niemczech Przewodnik dla obcokrajowców Polnisch Funkcjonowanie systemu zdrowotnego w Niemczech Przewodnik dla obcokrajowców Zadbajmy wspólnie o zdrowie Impressum Das deutsche Gesundheitssystem Ein Wegweiser für Migrantinnen und Migranten Gesundheit

Bardziej szczegółowo

WARUNKI UCZESTNICTWA W IMPREZACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ MONDO TRAVEL Sp. z o.o. DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH

WARUNKI UCZESTNICTWA W IMPREZACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ MONDO TRAVEL Sp. z o.o. DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH ` WARUNKI UCZESTNICTWA W IMPREZACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ MONDO TRAVEL Sp. z o.o. DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH I. Definicje: 1. Organizator MONDO TRAVEL Spółka z o.o., Adres: ul. Górczewska 200A/243, 01-463

Bardziej szczegółowo

Oddział przedszkolny pełni funkcję opiekuńczą, wychowawczą i kształcącą. Zapewniają dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach

Oddział przedszkolny pełni funkcję opiekuńczą, wychowawczą i kształcącą. Zapewniają dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach Oddział przedszkolny pełni funkcję opiekuńczą, wychowawczą i kształcącą. Zapewniają dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych.

Bardziej szczegółowo

Rozliczanie kosztów imprez i produktów turystycznych 341[05].Z4.03

Rozliczanie kosztów imprez i produktów turystycznych 341[05].Z4.03 MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ Luiza Wosik Rozliczanie kosztów imprez i produktów turystycznych 341[05].Z4.03 Poradnik dla ucznia Wydawca Instytut Technologii Eksploatacji Państwowy Instytut Badawczy

Bardziej szczegółowo