Seria Rho 1000 Najbardziej wydajna płaska drukarka UV

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Seria Rho 1000 Najbardziej wydajna płaska drukarka UV"

Transkrypt

1 PL Seria Rho 1000 Najbardziej wydajna płaska drukarka UV Seria Rho 1000 jest produktem flagowym firmy Durst zapewniającym druk szerokim zakresie na płaskich mediach. Seria ta oferuje wyjątkową kombinację wysokiej jakości druku i najwyższej szybkości drukowania na rynku zapewniając niezrównaną wszechstronność niedostępną dla innych maszyn. Seria Rho 1000 jest rozszerzona przez dodanie serii Rho 1300 do istniejącego wachlarzu modeli. Występują różne poziomy automatyzacji urządzenia w tym 3/4 i pełna automatyzacja druku. Dostępne są opcje z roli na rolę oraz z roli na arkusz. Każda maszyna może być ustawiona do formatu najbardziej odpowiadającemu wymaganiom klienta. Seria Rho 1300 Jako część ciągłego ulepszania produktów Durst, seria Rho 1300 zapewnia kilka zmian, włącznie ze zwiększeniem wydajności istniejących modeli; Rho 1330 do 1250m 2 /h, a Rho 1312 do 620 m2/h. Dodatkowo zapewniają one polepszoną jakość druku, możliwość uzyskania większego połysku wydruków, zwiększoną niezawodność podczas drukowania i jeszcze większą elastyczność w doborze mediów, w tym materiałów szczególnie trudnych i wrażliwych na temperaturę. Seria Rho 1300 zawiera również udoskonalenie dotyczące transportu mediów, dzięki zastosowaniu wyższego podciśnienia i poprawieniu rejestracji mediów. To prowadzi do większej niezawodności podczas drukowania i lepszej wydajności podczas pracy z trudnymi mediami np. tektura falista. Drukowanie mediów wrażliwych na ciepło jest skutecznie poprawione dzięki zastosowaniu końcowego suszenia UV poza maszyną. Postęp technologiczny zawarty w serii Rho 1300 jest spowodowany przez inną konfigurację drukowania nazwaną stopniowy przepływ drukowania. Technologia Stopniowego Przepływu Drukowania Tryb Gradual Flow Printing obejmuje szerszy pas transmisyjny i minimalny postęp mediów podczas drukowania. Media o maksymalnym rozmiarze 125 x 250 cm są transportowane na pas, a vacuum działa na pasie jeszcze zanim materiał znajdzie się wewnątrz maszyny. Opcja ta pozwala na stopniowe budowanie obrazu, który tworzony jest stopniowo, zapewniając gładsze przejścia tonalne na większych obszarach wydruku i wysoką jakość połysku, nawet przy największych szybkościach druku.

2 Durst. Specjalista druku przemysłowego Od roku 1936 Durst jest odpowiedzialny za bycie pionierem w lepszej i szybszej metodzie reprodukcji wielkoformatowej. Firma rozpoczęła swoją działalność od technologii fotografii analogowej, a następnie przeszła do cyfrowego druku laserowego. Była to jedna z pierwszych drukarek wielkoformatowych, początkowo dla rynku grafiki artystycznej, a ostatnio z powodzeniem rozszerzył technologię na różne zastosowania przemysłowe. Dzisiaj, uważamy siebie za specjalistów od druku przemysłowego. Nasze nowe laboratorium badawcze w Lienz, Austria jest dowodem zarówno naszego zaangażowania w świat nauki z zakresu druku atramentowego, jak i pogoni za nowymi zastosowaniami w tymże druku. Nasze drukarki są zdolne zmienić istniejący rynek i zapewnić naszym klientom nowe możliwości biznesowe. Uważamy za nasz obowiązek zapewnić zrównoważony rozwój tworząc maszyny, które są bezpieczniejsze dla środowiska i zużywają mniej tuszu i energii. Dbamy o minimalizowanie konieczności składowania i marnowania tuszy, przez zastosowanie możliwości drukowania na życzenie dla różnych zastosowań i gałęzi przemysłu. Przez optymalizację wydajności naszych drukarek, zarówno dzięki naukom fizycznym jak i chemicznym, z sukcesem dostarczamy naszym klientom konkurencyjne i rentowne narzędzie. Dlatego wierzymy, że Durst jest: specjalistą druku przemysłowego.

3 Technologia Durst Materiały użyte w fabryce Durst do produkcji wszystkich wielkoformatowych drukarek atramentowych są najwyższej jakości, co w rezultacie prowadzi do uzyskania urządzeń o najwyższej jakości i stabilności na rynku. Dzięki temu można produkować w systemie 24/7 przy minimalnym czasie przestoju. Quadro Array Technology Technologia głowic Durst Quadro Array Seria drukarek Rho 1000 wyposażona jest w najnowsze głowice Durst Quadro Array 12M dla Rho 1012 i 30M dla Rho 1030, które mają 1024 dysze w szeregu. Daje to ponad 65,000 dysz w karetce drukujacej dla wysokiej wydajności i bezkompromisowej jakości. Temperatura tuszu jest dokładnie kontrolowana przez system zasilania tuszem. Precyzja wyrzutu i nałożenia kropli, przy odchyleniu sięgającym jedynie 1.5μ, zapewnia najwyższą jakość wydruku. Zapewnia to ostrość tekstu nawet przy 4pkt wielkości czcionki i obraz wolny od bandingu, bez wygładzania uzyskiwanego przez nakładanie się na siebie kropli tuszu (pass overlap). Płyta dysz jest teraz zbudowana z tlenku krzemu (SiO2), przy zastosowaniu technologii produkcji MEMS i trawienia anizotropowego dla lepszej wytrzymałości i dokładności. CMYKW Atramenty Durst Rho Tusze Durst Rho zapewniają doskonałą przyczepność do najszerszego zakresu mediów. Ich wysoki poziom pigmentacji zapewnia idealne pokrycie i opłacalność dzięki mniejszemu zużyciu na metr kwadratowy. Wszystkie tusze Rho UV są wolne od VOC i bardzo nisko zapachowe. Tusze Durst Rho zostały odznaczone prestiżowym certyfikatem GREENGUARD. Magnetyczny napęd liniowy Transport karetki jest prowadzony dzięki magnetycznemu silnikowi liniowemu. To zapewnia dodatkową pewność dokładnego drukowania. Precyzja wykonania pomostu stosowana jest dla większej dokładności i niezawodności, dzięki czemu karetka porusza się po nim z dokładnością do 2μ. Technologia Stopniowego Przepływu Drukowania Seria Rho 1300 oferuje tryb stopniowego przepływu drukowania która umożliwia tworzenie obrazu na medium przy prawie statycznym drukowaniu. Skutkiem tego trybu jest zwiększenie wydajności i poprawienie jakości wydruku. Poprawiona jakość wydruku obejmuje lepszą jakość warstwy błyszczącej i gładsze przejścia tonalne na całej powierzchni, nawet przy największych szybkościach. Zewnętrzna suszarka UV Użycie delikatnego utwardzania UV warstwy tuszu podczas druku poprawia obraz i umożliwia dokonanie dodatkowego utwardzenia poza maszyną przy użyciu zewnętrznej suszarki UV. Rezultatem jest lepszy wydruk wrażliwych na ciepło mediów spowodowany przez minimalne poszerzenie mediów podczas drukowania. Suszarka może być zamontowana na stole odbiorczym dla utrzymania druku ciągłego.

4 Rho 1012 i Rho 1312 Najbardziej wydajne 12 pikolitrowe drukarki płaskie w swojej klasie. Obie drukarki wyznaczają granice jakości dla przemysłowego druku atramentowego. Jest to spowodowane najnowszą technologią głowic firmy Durst Quadro Array, która zapewnia bardzo małą wielkość kropli tylko 12 pikolitrów i ponad 80,000 dysz w karetce drukującej dla Rho Umożliwia to bardzo wysoką szybkość druku bez utraty jakości. Drukarki z tej serii zapewniają jakość offsetu, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności drukarek atramentowych. Od krótkich serii, nawet jednego wydruku do dużej produkcji przemysłowej Rho 1012 i 1312 stanowią ekonomiczne rozwiązanie. Zalety Rho 1012 i Rho 1312 Najnowsza technologia głowic Durst Quadro Array 12M dla wysokiej jakości i maksymalnej prędkości druku Proces ciągłego druku maksymalizuje wydajność Rejestracja lewej i prawej strony zapewnia drukowanie jednocześnie płyt obok siebie Mechaniczny 2 punktowy system rejestracji umożliwia idealne drukowanie na przedniej i tylnej stronie Opcje tuszu zapewniają możliwość dodania jasnych kolorów, kolorów specjalnych (PCA): pomarańczowego i zielonego lub pomarańczowego i fioletowego Możliwość dokonania upgrade u do różnych konfiguracji Najwyższa niezawodność na rynku (produkcja 24/7) Stół pozycjonujący Płyta jest umieszczona bezpośrednio na stole. Mechaniczny 2 punktowy system rejestracji zapewnia dokładne ułożenie i spozycjonowanie mediów w kierunkach X i Y. Rolka przenosi płytę do lewej lub prawej strony, tak że jest na równi z krawędzią. Dokładne pozycjonowanie mediów umożliwia jednoczesne drukowanie kilku płyt naraz. Odbiornik materiału Durst (stacker) Stacker umożliwia odbiór dwóch stosów materiału jednocześnie. Jest wyposażony w zintegrowany system wyrównywania stosów (w kierunku x i y), a zadrukowany materiał może być ładowany bezpośrednio na paletę.

5 Roller table Stół pozycjonujący Rho 1012 Stacker Optymalna konfiguracja systemu Drukarki Rho 1000 pozwalają na różne konfiguracje systemu, tak aby klienci mogli ustawić system drukowania najlepiej odpowiadający ich wymaganiom i przebiegowi pracy. Drukowanie z roli na rolę Seria Rho 1000 umożliwia szybką zmianę pomiędzy płaskimi i rolowymi mediami. Ciężkie rolki ładowane są na rolkę nośnikową, a rolki dociskowe (dancer rolls), zapewniają precyzyjne naprężenie medium. Rolka może być regulowana podczas drukowania. Z roli na arkusz Istnieje specjalna opcja w pełni zautomatyzowanego systemu druku z roli na arkusz, która używa systemu nakładania mediów z przodu drukarki. Medium zamiast być przesuwane przez drukarkę i zawijane na drugiej roli jest wprowadzane do przecinaka XY, zadrukowane media są przycinane i jednocześnie paletowane; gotowe do wysyłki. Integracja systemu Rho 1000 może być zintegrowane z przemysłową linią produkcyjną. Dzięki temu możliwe jest maksymalizowanie wydajności przy jednoczesnym zapewnieniu zdolności do produkcji w sam raz, która redukuje koszty składowania produktów zadrukowanych i zmniejsza czas przesyłki.

6 Rho 1030 i Rho 1330 Najszybsze w pełni zautomatyzowane płaskie drukarki UV Rho 1030 jest najszybszą drukarką do druku płaskiego na rynku, a Rho 1330 dodaje dodatkowe 25% do tej szybkości. Są idealne do w pełni zautomatyzowanej produkcji, jednocześnie oferując możliwość drukowania krótkich serii, różnych plików równoczenie i bardzo szybkiej zmiany mediów. Obie drukarki utrzymują wysoki poziom jakości firmy Durst, ale Rho 1330 oferuje jeszcze bardziej ulepszony obraz dzięki wysokiemu poziomowi połysku, gładszymi tonami i lepszą ostrością tekstu i linii. Zalety Rho 1030 i Rho 1330 Najnowsza technologia głowic Durst Quadro Array 30M w karetce dla znakomitej wydajności bez utraty jakości Pełna automatyzacja płyt od ich załadunku na paletę, przez wydruk, aż do dostawy na automatyczny odbiornik (stacker) i gotowość do wysyłki Opcje tuszu zapewniają dodanie kolorów specjalnych (PCA) dla rozszerzenia gamutu kolorystycznego, dodawanie jasnych kolorów Idealne do włączenia do przemysłowej linii produkcyjnej Lewe i prawe pozycjonowanie umożliwia jednoczesne drukowanie kilku płyt 2 punktowa rejestracja/pozycjonowanie/ umożliwia drukowanie z obu stron Najwyższa niezawodność na rynku (produkcja 24/7) Podajnik Mirus Najnowszymi osiągnięciami zautomatyzowanej obsługi arkuszy jest podajnik i układarka Mirus. Podajnik pozwala na ładowanie stosów o ciężarze do 1500kg na palecie, a 2 stosy mogą być układane jednocześnie (rejestracja lewa i prawa). Podajnik jest zdolny do obsługi mediów do 5mm grubości i wygięciu do 20mm. Stół pozycjonujący Płyta jest ładowana bezpośrednio na stół Mechaniczne 2-punktowe pozycjonowanie zapewnia dokładną rejestrację mediów w kierunkach x i y. Rolki przenoszą płytę do lewej lub prawej, tak że jest na równi z krawędzią. Dokładna rejestracja mediów daje możliwość jednoczesnego druku kilku płyt.

7 Podajnik Stół pozycjonujący Rho 1030 Stacker Integracja systemu Rho 1000 Różne konfiguracje systemu są dostępne z w pełni zautomatyzowanym wykorzystaniem niezwykłej szybkości drukowania Rho Opcja drukowania na tekturze falistej Ta opcja pozwala na bezpośrednie drukowanie tektury falistej. Posiada regulowane prowadnice wspierające i jest przeznaczona do obsługi wyżłobień B, E i F. Maksymalne wygięcie mediów falistych to 20mm. Odbiornik (stacker) Mirus Stacker może obsługiwać 2 równoległe stosy w tym samym czasie. Jest wyposażony w zintegrowany system wyrównywania stosów (w kierunku x i y), a stosy mogą być ładowane bezpośrednio na palety. Rho 1000 może być włączona w linie produkcyjną. System ciągłego transportu mediów kontroluje przejście mediów przez cały proces od ładowania płyty, przez drukowanie, powlekanie (w razie potrzeby), do układania na stos elementów gotowych do wysyłki. Zautomatyzowana linia produkcyjna maksymalizuje wydajność zapewniając zdolność do produkcji na czas. To zmniejsza koszt składowania wydruków, a przede wszystkim znacznie skraca czas dostarczenia. Zastosowanie kilku różnych wzorów bez zwiększenia kosztów jest możliwe nawet dla pojedynczych serii.

8 Rho 1000 Series workflow features Zmienne drukowanie danych (VDP) i optymalizacja przebiegu pracy Durst jest liderem optymalizacji przebiegu pracy. Rho 1000 obsługuje nowy format plików PDF/VT, oferując kombinację wysokiej klasy projektowania graficznego i funkcji VPD. Przyjęcie standardu ISO dla Caldera/ RIP umożliwia zoptymalizowanie przetwarzania wielostronicowych plików PDF i wyprowadzenie wielokrotnie zgranych plików, które są przenoszone do bufora Rho. To umożliwia również jednoczesne drukowanie kilku plików w razie potrzeby. Variable Data Text and/or Images Source Files High Resolution PDF High Resolution PDF High Resolution PDF High Resolution PDF Caldera RIP Caldera RIP Caldera RIP Caldera RIP Autospooling Queue Autospooling Queue Autospooling Queue Autospooling Queue Print Row Left Print Row Right Druk do zestawu Seria Rho 1000 dzięki swojej unikalnej elastyczności idealnie nadaje się do opcji druk do zestawu, która idzie dalej niż drukowanie zmiennych danych dla automatycznej obsługi procesu drukowania. Obejmuje ona również zmiany typów mediów, nawet ze sztywnych do rolowych oraz ich rozmiarów i grubości bez uszczerbku dla wydajności. Oznacza to, że możliwe jest zastosowanie pojedynczego nakładu, a więc pozwala na zrealizowanie złożonej pracy (różne media) dla pojedynczego klienta na jednej maszynie, co jest zarówno efektywne jak i wydajne. Największą korzyścią jest zdolność Rho 1000 do drukowania dużej ilości wydruków, oraz opłacalność drukowania w systemie 24/7, nawet podczas drukowania na różnych rozmiarach i zmian z mediów rolowych na płaskie. Jak było to wcześniej opisane, Rho 1000 jest zaprojektowane do włączenia w ciągłą produkcję i zapewnienia wysokiej wydajności druk wielkoformatowy. Zakład jest zdolny do obsługi skomplikowanych poleceń wydruku w jednej operacji. Zaawansowany system przebiegu pracy Caldera RIP używany w drukarkach wielkoformatowych Durst oferuje teraz pomost Caldery umożliwiający komunikację RIP z innymi etapami przebiegu drukowania, takimi jak MIS (System Zarządzania Informacjami - Management Information System), który może śledzić wydruk od kolejki aż do dostarczenia. Most w zasadzie umożliwia zdalną kontrolę Caldera RIP. Naturalnie musi być wybrany standard, który będzie opisywał co zrobić z plikami wejściowymi i tym standardem do opisu plików jest JDM. Powiązanie wiadomości między różnymi etapami jest głównym zadaniem JMF. Tropiciel pracy Nawet jeśli urządzenie LFP nie jest zgodne z JDM/JMF pomost Caldera jest w stanie zachować informacje pomiędzy różnymi etapami pracy drukarki i śledzić każdą część zadania do momentu jego zakończenia. Types of variability Workflow integration Print to kit Variability in content, sizes, thickness and types of media (material) Variability in content, sizes and thickness Variability in content and sizes Variability in content (text and images) Short run wide format printing Long run wide format printing Increasing levels of variability (by steps)

9 Rho 1000 Series ink options Tusz Rho POP Tusz Rho POP jest ekonomicznym rozwiązaniem idealnym do zastosowań POP. Jest zoptymalizowany do PVC, styrenu, poliestru i różnych powierzchni papieru. Zapewnia wysoką twardość powierzchni, błyszczące zakończenie, słaby zapach i 2-3 letnią odporność na działanie światła. Tusz Paper and Board System tuszy Paper & Board jest zaprojektowany jako ekonomiczne rozwiązanie dla materiałów, których warstwa wierzchnia (do druku) jest na bazie papieru (w tym tektura falista). Tusz zapewnia najwyższą wydajność zarówno na papierze powlekanym, jak i na mocno pochłaniającym papierze takim jak Kraft czy Test liner. Jest tuszem szybkoschnącym, aby zapobiegać migracji tuszu w głąb medium. Ponadto nie porusza się podczas układania w stos, czy przy manualnej obsłudze. Wszystkie tusze Rho 1000 są bezpieczne dla środowiska, nie zawierają szkodliwych VOC, są bezzapachowe i nietoksyczne. Additional process colours extend the colour gamut. Opcje koloru tuszu Rho Seria Rho 1000 zapewnia różne opcje tuszu, takie jak: Specjalne jasne kolory (Lm and Lc) dla uzyskania jeszcze lepszych przejść tonalnych i idealnych tonów skóry Kolory specjalne - Process Colour Addition (PCA). Zarówno pomarańczowy i fioletowy jak i pomarańczowy i zielony rozszerzają stopniowanie kolorów i zapewniają doskonałe odwzorowanie nawet trudnych kolorów zbiorowych. Zdolność do recyklingu tuszy Durst Rho Tusze są utrwalane promieniami UV, co zmniejsza ilość energii wymaganej do ich wysuszenia w porównaniu z suszarkami termicznymi, co jest korzystne dla środowiska. Dodatkowo w porównaniu do tuszy solwentowych i wielu rodzajów tuszy wodnych, które zawierają substancje organiczne, wysokiej jakości tusze utrwalane promieniami UV, takie jak tusze Rho 1000, nie wydzielają VOC podczas procesu suszenia. Recykling płyty zadrukowanej jest ważnym czynnikiem dla dzisiejszej świadomości ochrony środowiska. Utrwalanie tuszu promieniami UV powoduje znaczne poprawienie zdolności do recyklingu, ponieważ w procesie rozcierania, tusz, który po zadruku i utrwaleniu UV, tworzy niejako plastikową warstwę, oddziela się od włókien i jest łatwo usuwany. Inaczej dzieje się w niektórych tuszach wodnych, które permanentnie plamią włókna i pogarszają jakość włókien pochodzących z recyklingu. Zdrowie i bezpieczeństwo Padają pytania na temat aspektów zdrowia i bezpieczeństwa tuszy utrwalanych promieniami UV, ale w praktyce są one łatwo obsługiwane z rutynowymi zasadami BHP, a po wydrukowaniu i utrwaleniu nie przedstawiają żadnego zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa. Historycznie, niektóre tusze utrwalane promieniami UV miały charakterystyczny zapach, ale woń nowej generacji produktów jest bardzo słaba, a w przypadku tuszy Rho nie ma w ogóle resztkowego zapachu. Ponadto, tusze Rho są całkowicie wolne od VOC. Istnieje kilka specyficznych zastosowań, gdzie wymagane jest zachowanie ostrożności podczas stosowania farb utwardzanych UV. Na przykład nie będzie on zalecany do zastosowań, podczas których jest przewidywany bezpośredni kontakt tuszu z żywnością. Dzieje się tak z powodu możliwej migracji śladowych ilości tuszu. Chociaż jest tak niska, że nie stanowi zagrożenia (kilka części na miliard), to jednak nie jest to zalecane. Pomarańczowy i fioletowy Pomarańczowy i zielony

10 Using the Rho 1000 Series Firmy używające Rho 1000 zdążyły już docenić wiele unikalnych korzyści z tego płynących. Teraz z Rho 1012 i Rho 1312 mogą one również docenić jakość niedostępną wcześniej dla maszyn high end-owych. Drukowanie zmiennych danych/plików. Łączenie druku cyfrowego z analogowym Typowym przykładem możliwości Rho do drukowania zmiennych/różnych plików było zamówienie do francuskiego klienta z branży Automotive kilku tysięcy zewnętrznych ekspozycji. Klient chciał zmienić numer rejestracyjny samochodu, tak aby był zgodny z miastem, w którym ekspozycja miała być pokazywana. Obraz samochodu i tło były drukowane z pomocą sitodruku, a zmienne dane (tablica rejestracyjna), była dodawana w następnej kolejności na Durst Rho 1000 z automatyczną linią produkcyjną Rho 1000, włącznie z podajnikiem mediów i ładownicą które mogą być zintegrowane z istniejącą linią produkcyjną sitodruku. Użytkownicy Rho 1000 zdążyli docenić elastyczność i wydajność maszyny, i następujące informacje zostały dostarczone dzięki ich praktycznemu doświadczeniu ze szczególnym odniesieniem do druku zmiennych danych (VDP) i przygotowaniem do zestawu. Jednak argumenty za korzystaniem z VDP i przygotowywaniem do zestawu mają zastosowanie do dużej ilości druku wielkoformatowego. Potwierdza to fakt, że średnie użycie tuszy UV dramatycznie wzrosło w ostatnich dziesięciu latach. Konsumenci Durst dokonali własnych porównań między drukowaniem analogowym i Rho Odkryli, że w wielu przypadkach, Rho 1000 okazało się nie tylko produkować szybciej, ale również generować niższe koszty, np. przygotowania do druku. Ponadto Rho udowodniło, że drukowanie zmiennych danych/różnych plików w tym samym czasie i drukowanie do zestawu może być zastosowane przy wysokim poziomie wydajności. Drukowanie do zestawu Jedna z niemieckich drukarń uważa, że Rho 1000 jest jedynym urządzeniem na rynku, które naprawdę może wydrukować całą mieszaną pracę, w poszczególnych jednostkach z powodzeniem i ograniczeniem kosztów. Może to stanowić znaczącą przewagę, gdy wymaga się bardzo szybkiego reagowania na dostarczanie zestawów reklamowych poszczególnych gałęzi dużej sieci handlowej. Różne dane, rozmiary, grubości i wszystkie media mogą być obsługiwane w jednym procesie produkcyjnym Rho 1000.

11 Druk na żądanie i późny etap dostosowywania Rodzinna firma opakowaniowa teraz w trzeciej generacji pracowała na początku w branży opakowań kartonowych i z tektury falistej. Uważa, że Rho stanowi odpowiedź na wciąż rosnące wymogi stawiane jej w zakresie warunków dostawy i wielkości produkcji. Prezes firmy, powiedział: Nie musimy już dłużej utrzymywać dużego stosu zadrukowanego materiału, czekając na wykończenie i wysyłkę do przykładowo różnych sieci handlowych. Możemy odpowiedzieć znacznie szybciej drukując całą pracę bezpośrednio na tekturze falistej, z powodzeniem eliminując proces laminacji, a po tym arkusze tektury zostają wycinane cyfrowo. Nie tylko eliminuje to konieczność składowania znacznych ilości wydruków, ale również pozwala na personalizację i dostosowanie poszczególnych wydruków do potrzeb każdego klienta. Druk bez nadzoru i wysokie standardy ochrony środowiska Japońska firma założona około 30 lat temu i od tego czasu wykorzystująca technologię druku flexo i sztancowania do produkcji i cięcia tektury falistej. Głównym obszarem działalności jest dostarczanie wielkoformatowych opakowań transportowych. Przez większość czasu Rho jest używana bezobsługowo. Pozwala to operatorowi kontrolować proces wykończenia cyfrowego. Co więcej, wielu z klientów firmy przyjęło rygorystyczne normy środowiskowe dla swoich dostawców. Z tego powodu konieczne było, żeby tusze Paper&Board prod. Durst były całkowicie wolne od śladowej ilości metali ciężkich lub lotnych związków organicznych. Szybki zwrot Kolejna niemiecka firma, która działa na rynku kartonów i opakowań z tektury falistej od sześciu dekad, uważa, że wysokiej jakości druk cyfrowy i wydajność Rho pozwala im reagować znacznie szybciej i bardziej elastycznie. Rzecznik firmy powiedział: Dzisiaj, display-e muszą być produkowane znacznie szybciej, prototypy i krótkie serie muszą mieć tą samą jakość i wygląd jak offsetowe długie serie. 5 prototypów dziś, jutro 200 display w różnych wersjach językowych, nie byłoby możliwe z użyciem tradycyjnego druku i technologii konwersji. Wierzymy, że jest to sposób na ruch do przodu do pewnej sukcesu przyszłości.

12 Dane techniczne Ogólne dane techniczne Wymiary: Rho 1012/Rho 1030 Szerokość: 716 cm (282 in.). Długość ze stołem rolkowym: 510 cm (201 in.) Długość bez stołu rolkowego: 230 cm (91 in.) Wysokość: 258 cm (102 in.) Wymiary: Rho 1312/Rho 1330 Szerokość: 716 cm (282 in.). Długość ze stołem rolkowym: 630 cm (248 in.) Długość bez stołu rolkowego: 310 cm (122 in.) Wysokość: 258 cm (102 in.) Waga: Ok kg ( funtów) Normy bezpieczeństwa: Drukarka zgodna z aktualnie obowiązującymi wytycznymi Quadro Array Technology CMYKW System druku: Opatentowany system druku płaskiego z wykorzystaniem technologii Quardo Array dla najlepszej jakości i najwyższej szybkości Rozdzielczość: Rho 1012/Rho 1312: 1000 dpi Rho 1030/Rho 1330: 600 dpi Kolory: Standard: CMYK Opcjonalnie: jasny Cyan, jasna Magenta, Wybrane kolory dodatkowe (PCA): pomarańczowy i zielony lub pomarańczowy i fioletowy Atramenty: Tusze utrwalane promieniami UV dla zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych Dostarczanie tuszu: Zintegrowany zbiornik z atramentem o pojemności 10 litrów, umożliwiający napełnianie podczas procesu drukowania. Tusze do napełniania są pojemnikami 5-litrowymi, łatwymi do utylizacji, w stanie złożonym, dzięki czemu unika się zanieczyszczeń urządzenia i środowiska Oprogramowanie/RIP: Oprogramowanie Linux Durst Rho zaopatrzone w ekran dotykowy dla bardzo szybkiego przetwarzania z minimalnej pojemności na dysku twardym. Zewnętrzne oprogramowanie Caldera RIP Server z GrandRIP + Wydajność (dla pełnej szerokości przy ciągłej produkcji): Rho 1012 do 490 m 2 /h (5,300 sq. ft./h) Rho 1312 do 620 m 2 /h (6,600 sq. ft./h) Rho 1030 do 1000 m 2 /h (10,700 sq.ft./h) Rho 1330 do 1250 m 2 /h (13,400 sq.ft./h) Specyfikacje materiałów Typy mediów: Szeroki zakres niepowlekanych i powlekanych rodzajów mediów, takich jak arkusze twarde pianki, miękkie pianki, aluminium, szkło akrylowe, płyty poliwęglanowe, tektura, papier, itp. Maksymalna szerokość druku: 250 cm (8 ft.) Max. Długość druku: Rho 1012 i Rho 1030 ograniczona tylko przez długość materiału Rho 1312 i Rho 1330, z Gradual Printing Mode maksymalne wymiary drukowania to 125 x 250 cm Maksymalna grubość: Standard: 40 mm (1,58 in.) Wersja przemysłowa: 70mm (2,75 in.) Max. waga medium na pasie: Standard: do 50kg (110lb) Wersja przemysłowa: do 120kg (265 lb) Najmniejszy rozmiar arkusza: DIN-A3 29.7cm 42cm (12 17 in.) Ograniczenia materiału: Materiały są rejestrowane w prowadzonej krawędzi za pomocą czujników światłowodowych lub alternatywnie przez przednie mechaniczne odbijacze. Enkoder mierzy sekwencje komunikacyjne, zapewniając najwyższą precyzję dopasowania obrazu. Warunki otoczenia Wymagane miejsce: Min m (33 26 ft.) Max. wysokość nad poziomem morza instalacji: 2400 m n.p.m. (8000 stóp). Max. temperatura otoczenia: +15 C do + 30 C (+ 59 F do 86 F) Max. wilgotność: 25-80%, nie kondensująca Durst Phototechnik AG Large Format Printing Julius-Durst-Strasse Brixen/Bressanone, Italy P.: F.: Durst Phototechnik Digital Technology GmbH Julius-Durst-Strasse Lienz, Austria P.: F.: Durst Industrial Inkjet Application GmbH Julius-Durst-Straße Lienz, Austria P.: F.: Najnowsze rozwiązania techniczne są stale wcielane do produktów Durst. Ilustracje i opisy podlegają zatem zmianom. Wszystkie prawa do zdjęć i ilustracji są zastrzeżone. Durst is a Registered Trade Mark Copyright Durst Phototechnik AG PL - 01/2015

WEB2 PRINT. druk etykiet. raport specjalny. finansowanie inwestycji MAPA DOSTAWCÓW MEDIÓW I MASZYN. dla BRANży opakowań

WEB2 PRINT. druk etykiet. raport specjalny. finansowanie inwestycji MAPA DOSTAWCÓW MEDIÓW I MASZYN. dla BRANży opakowań news kampanie out of home pos digital signage visual&print artykuły promocyjne lipiec - wrzesień 2013 cena: 15 PLN(w tym 8% vat) www.oohmagazine.pl WEB2 PRINT dostawcy mediów i MAszyn raport specjalny

Bardziej szczegółowo

dostawcy Festiwal Druku mediów i maszyn Zestawienie do druku cyfrowego NOWOŚCI PRODUKTOWE Laminowanie raport specjalny MAPA DOSTAWCÓW MEDIÓW I MASZYN

dostawcy Festiwal Druku mediów i maszyn Zestawienie do druku cyfrowego NOWOŚCI PRODUKTOWE Laminowanie raport specjalny MAPA DOSTAWCÓW MEDIÓW I MASZYN news kampanie out of home pos digital signage visual&print artykuły promocyjne 2 (31) kwiecień - czerwiec 2012 cena: 15 PLN(w tym 8% vat) www.oohmagazine.pl Laminowanie dostawcy mediów i maszyn raport

Bardziej szczegółowo

Wiadomości, rozwiązania, technologie i analizy przypadków

Wiadomości, rozwiązania, technologie i analizy przypadków Wiadomości, rozwiązania, technologie i analizy przypadków Numer 1 2012 Obniżanie całkowitych kosztów posiadania Rozwiązania zintegrowane pomagają ci zachować kontrolę 10 14 PLUS Firma CT Pack zmniejsza

Bardziej szczegółowo

Komunikacja graficzna Portfolio produktów i rozwiązań. Jak możemy pomóc w rozwoju Twojej firmy? Komunikacja graficzna Portfolio produktów i rozwiązań

Komunikacja graficzna Portfolio produktów i rozwiązań. Jak możemy pomóc w rozwoju Twojej firmy? Komunikacja graficzna Portfolio produktów i rozwiązań Komunikacja graficzna Portfolio produktów i rozwiązań Jak możemy pomóc w rozwoju Twojej firmy? Komunikacja graficzna Portfolio produktów i rozwiązań Pomaganie w odnoszeniu sukcesów to nasza pasja. Xerox

Bardziej szczegółowo

Systemy wzorcowych odbitek próbnych

Systemy wzorcowych odbitek próbnych Wstęp EFI Colorproof XF jest systemem do tworzenia proofa, narzędziem, które w sposób całkowicie przewidywalny przekazuje dane o kolorze pomiędzy rozmaitymi placówkami graficznymi. Narzędzie wykorzystuje

Bardziej szczegółowo

bizhub PRESS C6000 i bizhub PRESS C7000 Wyjątkowa jakość obrazu

bizhub PRESS C6000 i bizhub PRESS C7000 Wyjątkowa jakość obrazu bizhub PRESS C6000 i bizhub PRESS C7000 Wyjątkowa jakość obrazu Systemy produkcyjne bizhub PRESS C6000 i bizhub PRESS C7000/P Systemy produkcyjne bizhub PRESS C6000 i bizhub PRESS C7000/P Moc tworzenia

Bardziej szczegółowo

CENTRA TOKARSKIE CNC. Haas Automation Inc.

CENTRA TOKARSKIE CNC. Haas Automation Inc. T CENTRA TOKARSKIE CNC Haas Automation Inc. PL C iągłe doskonalenie to filozofia firmy Haas Automation. Nieustannie szukamy sposobów na ulepszanie naszych produktów CNC, aby oferować naszym klientom najwyższą

Bardziej szczegółowo

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2 Solutions Material Handling Przestrzeń i czas 2 Już dziś poznaj nowoczesne, dynamiczne systemy magazynowe przyszłości: rozwiązania Kardex Remstar do optymalizacji procesów intralogistycznych. Systemy Kardex

Bardziej szczegółowo

Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych

Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych wrzesień 2013 Inject the future: ENGEL na targach K 2013 Nowe aplikacje, rekordy wydajności, światowe premiery Strona 8 W pełni elektryczna, wysoce

Bardziej szczegółowo

Podejście Lean.Green.Seen w odniesieniu do druku arkuszowego i opakowaniowego Program seminarium

Podejście Lean.Green.Seen w odniesieniu do druku arkuszowego i opakowaniowego Program seminarium 1 Podejście Lean.Green.Seen w odniesieniu do druku arkuszowego i opakowaniowego Program seminarium 9:30 Rejestracja uczestników 10:00 Korzyści i technologie Value Added Printing PrintCity 10:20 Sesja LEAN

Bardziej szczegółowo

niezbędne dane i raporty dla szybkiego zwalniania partii produktów.

niezbędne dane i raporty dla szybkiego zwalniania partii produktów. Mleko i napoje Przemysłowe systemy ważenia i pomiaru 11 News Doskonała kontrola masy netto w fabryce Nestlé Dong Nai Produkcja milionów opakowań dziennie oferuje ogromny potencjał oszczędności przy pomocy

Bardziej szczegółowo

NOwE TEChNOlOgiE W BraNŻy logistyczno-spedycyjnej

NOwE TEChNOlOgiE W BraNŻy logistyczno-spedycyjnej NOwE TEChNOlOgiE W BraNŻy logistyczno-spedycyjnej OpraCOwał: Dr PawEł ROMaNOw WY ŻsZa SzkOła logistyki W POzNaNiu WARsZAWA 2013 ABstraKt Wopracowaniu zaprezentowano systematyzację kluczowych technologii

Bardziej szczegółowo

tec News25 Integrated Industry Jak produkty będą sterować produkcją w przyszłości. Robert Harting "To sprawa umysłu"

tec News25 Integrated Industry Jak produkty będą sterować produkcją w przyszłości. Robert Harting To sprawa umysłu tec News25 HARTING's Technology Newsletter Artykuł gościnny: Prof. Dr. Nils Aschenbruck Bezpieczeństwo i ochrona w Industry 4.0 Wywiad: Robert Harting "To sprawa umysłu" Artykuł gościnny: Stefan Hoppe

Bardziej szczegółowo

Przejrzysty odczyt i wizualizacja

Przejrzysty odczyt i wizualizacja MITSUBISHI EECTRIC FACTORY AUTOMATION HMI Panele operatorskie Skuteczna komunikacja Przejrzysty odczyt i wizualizacja Wizualizacja systemu i procesu /// Ekran dotykowy i przyciski funkcyjne /// Narzędzia

Bardziej szczegółowo

Drukarka serii hp LaserJet 1010 1012 1015. instrukcja obsługi

Drukarka serii hp LaserJet 1010 1012 1015. instrukcja obsługi Drukarka serii hp LaserJet 1010 1012 1015 instrukcja obsługi Drukarka serii HP LaserJet 1010 HP LaserJet 1012 HP LaserJet 1015 instrukcja obsługi Prawa autorskie Prawa autorskie Hewlett-Packard Company

Bardziej szczegółowo

Integrator Systemów Informatycznych

Integrator Systemów Informatycznych Integrator Systemów Informatycznych Profil Działalności Nasze działania są odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorstw produkcyjnych, firm handlowych i usługowych oraz instytucji finansowych, sektora publicznego

Bardziej szczegółowo

HP Deskjet F2200 All-in-One series. Pomoc dla systemu Windows

HP Deskjet F2200 All-in-One series. Pomoc dla systemu Windows HP Deskjet F2200 All-in-One series Pomoc dla systemu Windows HP Deskjet F2200 All-in-One series Spis treści 1 Pomoc urządzenia HP Deskjet F2200 All-in-One series...7 2 HP All-in-One opis Urządzenie HP

Bardziej szczegółowo

PROFInet. Technologie i aplikacje. Opis systemu. Standard dla zastosowań w automatyce

PROFInet. Technologie i aplikacje. Opis systemu. Standard dla zastosowań w automatyce PROFInet Technologie i aplikacje Opis systemu Standard dla zastosowań w automatyce Peryferia rozproszone Integracja systemów polowych Rozproszona Automatyka Integracja IT Komunikacja PROFInet Instalacja

Bardziej szczegółowo

Element pusty z wkładem w ramach jednego etapu technologicznego

Element pusty z wkładem w ramach jednego etapu technologicznego Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych. wrzesień 2014 Pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę w Szanghaju ENGEL udostępnia podwójny system kształcenia zawodowego w Chinach Strona 7 Witamy na targach

Bardziej szczegółowo

Instalacja Obsługa i konserwacja

Instalacja Obsługa i konserwacja Instalacja Obsługa i konserwacja Znaki towarowe 2011 Plustek Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Reprodukcja dowolnej części tego dokumentu bez zezwolenia jest zabroniona. Wszystkie znaki towarowe i handlowe

Bardziej szczegółowo

Inżynier BIZNES. w firmie. Wywiad. Certyfikacja inżynierów. Praktyka inżynierska. benchmark magazyn #4 / 12 / 2013 BIZNES

Inżynier BIZNES. w firmie. Wywiad. Certyfikacja inżynierów. Praktyka inżynierska. benchmark magazyn #4 / 12 / 2013 BIZNES BIZNES benchmark magazyn #4 / 12 / 2013 Wybieramy komputer dla inżyniera s. 6 Wywiad Rozmowa z Mirko Baeckerem, dyrektorem marketingu Tecnomatix na region EMEA w Siemens PLM Software s. 43 Certyfikacja

Bardziej szczegółowo

Szczegółowa prezentacja oferty. Oferta produktów 2014 Cyfrowe urządzenia wielofunkcyjne NAJWYŻSZA WYDAJNOŚĆ DLA WSPÓŁCZESNEGO BIURA

Szczegółowa prezentacja oferty. Oferta produktów 2014 Cyfrowe urządzenia wielofunkcyjne NAJWYŻSZA WYDAJNOŚĆ DLA WSPÓŁCZESNEGO BIURA Oferta produktów 2014 Cyfrowe urządzenia wielofunkcyjne NAJWYŻSZA WYDAJNOŚĆ DLA WSPÓŁCZESNEGO BIURA Urządzenia wielofunkcyjne firmy Sharp Szczegółowa prezentacja oferty 1 22 Urządzenia wielofunkcyjne firmy

Bardziej szczegółowo

Nordlam 1.0. Nordlam 2.0

Nordlam 1.0. Nordlam 2.0 NAJWYŻSZA WYDAJNOŚĆ W PRODUKCJI DREWNA KLEJONEGO Pasja do drewna NAJLEPSZE REZULTATY Z ZASTOSO- WANIEM DREWNA KLEJONEGO Koncepcje architektoniczne w parze ze świadomością ekologiczną. Zalety konstrukcyjne

Bardziej szczegółowo

Przemysł EQUIPMENT PROTECTION SOLUTIONS. Przemysł

Przemysł EQUIPMENT PROTECTION SOLUTIONS. Przemysł Przemysł Design with CONFIDENCE EQUIPMENT PROTECTION SOLUTIONS Przemysł Twój partner w aplikacjach i systemach przemysłowych Wiodące marki, doświadczenie, wsparcie Pentair Equipment Protection Pentair

Bardziej szczegółowo

PACMotion, VersaMotion Nowe serwonapędy GE FANUC. Zarządzanie zmianami w systemach sterowania. strona 10. strona 22

PACMotion, VersaMotion Nowe serwonapędy GE FANUC. Zarządzanie zmianami w systemach sterowania. strona 10. strona 22 PACMotion, VersaMotion Nowe serwonapędy GE FANUC strona 10 Zarządzanie zmianami w systemach sterowania strona 22 Aktualności Szanowni Państwo, jadąc do pracy słyszę w radiu, że Polacy mają problemy ze

Bardziej szczegółowo

Aby poprawić szybkość i jakość

Aby poprawić szybkość i jakość Raport MSI Krok do doskonałości Lean manufacturing, kanban, plant intelligence, six sigma... Jak te najnowsze techniki mogą być wykorzystane w sektorze produkcyjnym? Elżbieta Jaworska, MSI Polska Aby poprawić

Bardziej szczegółowo

Novoferm Docking Solutions. Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów

Novoferm Docking Solutions. Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów Novoferm Docking Solutions Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów Nowe pomysły i sprawdzona

Bardziej szczegółowo

Wstęp... 3 O Przewodniku Inwestora... 5 Przedsiębiorstwa produkcyjne, czyli o jakich problemach mowa? 8

Wstęp... 3 O Przewodniku Inwestora... 5 Przedsiębiorstwa produkcyjne, czyli o jakich problemach mowa? 8 PRZEWODNIK INWESTORA MES 2 Spis treści Wstęp... 3 O Przewodniku Inwestora... 5 Przedsiębiorstwa produkcyjne, czyli o jakich problemach mowa? 8 System MES, czyli o czym w ogóle mówimy?... 11 MES vs. ERP,

Bardziej szczegółowo

Energetyka Przemysł Telekomunikacja Trakcja Automatyka Sterowanie Informatyka Budownictwo Kolej

Energetyka Przemysł Telekomunikacja Trakcja Automatyka Sterowanie Informatyka Budownictwo Kolej Energetyka Przemysł Telekomunikacja Trakcja Automatyka Sterowanie Informatyka Budownictwo Kolej 11/2011 Rok 2, numer 2 Power News TEMATY NUMERU Zadanie na dziś - Stworzyć akumulatorownię Stworzenie akumulatorowni,

Bardziej szczegółowo

06 informatyczny system zarządzania EasyWMS 08 regały paletowe tradycyjne 10 regały paletowe wjezdne 12 regały paletowe przepływowe

06 informatyczny system zarządzania EasyWMS 08 regały paletowe tradycyjne 10 regały paletowe wjezdne 12 regały paletowe przepływowe Spis treści 06 informatyczny system zarządzania EasyWMS system integrujący magazynowanie oraz dystrybucję. 08 regały paletowe tradycyjne uniwersalny system, zapewniający bezpośredni dostęp do każdej palety.

Bardziej szczegółowo