lecznictwo i relaks usługi konferencyjne noclegi hotelowe

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "lecznictwo i relaks usługi konferencyjne noclegi hotelowe"

Transkrypt

1 lecznictwo i relaks usługi konferencyjne noclegi hotelowe

2 O uzdrowisku Teplice nad Bečvou Uzdrowisko Teplice nad Bečvou leży w przepięknym otoczeniu nad rzeką Bečva, w centrum Moraw w Republice Czeskiej. Początki lecznictwa sięgają roku 1553, ale już od dawnych czasów wykorzystywano tu do leczenia unikatowe naturalne źródło. Woda mineralna jest bogata w dwutlenek węgla. Stosujemy kąpiele węglanowe, dzięki którym nasze uzdrowisko stało się jednym z czołowych ośrodków oferujących swoim klientom bogaty wybór pobytów leczniczych i wypoczynkowych. Specjalizujemy się w najwyższej jakości rehabilitacji kardiologicznej z naciskiem na profilaktykę zawałów serca i udarów mózgu. Zajmujemy się też leczeniem chorób przemiany materii i gruczołów wydzielania wewnętrznego (cukrzyca), chorób aparatu ruchowego i chorób nerwowych. W naszym uzdrowisku leczymy też dzieci w wieku od 3 do 18 lat. W domach uzdrowiskowych Moravan i Janáček pod jednym dachem są świadczone wszystkie usługi. Na terenie uzdrowiska znajdą Państwo również centrum odnowy biologicznej, polarium Arktika, 2 baseny, 3 kawiarnie, jaskinię solną SALTIKA, aptekę, bowling, trasy do nordic walking, korty tenisowe, bilard, tenis stołowy i solarium. Serdecznie zapraszamy do uzdrowiska Teplice nad Bečvou.

3 Sanatorium Bečva Specjalistyczny zakład rehabilitacji kardiologicznej W sanatorium Bečva znajduje się ośrodek rehabilitacji kardiologicznej na najwyższym europejskim poziomie. Dysponuje on najnowocześniejszymi przyrządami i wykwalifikowanym personelem. W Specjalistycznym Zakładzie Rehabilitacji Kardiologicznej (OLÚ), który jest pierwszym i jedynym ośrodkiem tego typu w całej Republice Czeskiej, są świadczone usługi wczesnej rehabilitacji kardiologicznej. Swoją działalność ośrodek rozpoczął w 2009 r. i co roku leczy się u nas niemal 1000 pacjentów. Leczenie Pacjenci przyjeżdżają już 5 6 dni po operacjach kardiochirurgicznych, najczęściej po następujących zabiegach pomostowanie, operacje łączone (pomostowanie + operacje zastawek) i inne operacje serca. Struktura wiekowa pacjentów i obecność chorób towarzyszących u seniorów po operacjach kardiochirurgicznych wymaga opracowania specjalnych programów rehabilitacyjnych. Ważną rolę w działalności OLÚ odgrywa też opieka medyczna, która obejmuje codzienne wizyty, program rehabilitacyjny opracowany indywidualnie według aktualnego stanu zdrowia pacjenta. Celem pobytu w OLÚ jest jak najszybszy powrót pacjenta do normalnego życia. Badania lekarskie EKG, echokardiografia, spirometria, testy obciążeniowe spiroergometria, ergometria, polar, holter, badania laboratoryjne krwi i moczu.

4 Sanatorium Moravan Komfortowo wyposażony dom uzdrowiskowy Moravan pochodzący z lat dwudziestych ubiegłego wieku znajduje się w spokojnej części uzdrowiska i jest otoczony zielenią. Swoim klientom oferuje pełne usługi medyczne związane z leczeniem, a także usługi w zakresie relaksacji, odpoczynku i ogólnej profilaktyki. Leczenie i relaks Do dyspozycji klientów jest basen z przeciwprądem, sauna fińska i nowoczesne centrum odnowy biologicznej. Znajdą tu Państwo zabiegi lecznicze i relaksacyjne, takie jak kąpiele węglanowe, masaże klasyczne częściowe lub całego ciała, bogatą ofertę masaży relaksacyjnych, miejscowe okłady borowinowe i parafinowe, różne rodzaje elektroterapii, magnetoterapii, kąpieli wirowych całego ciała, masaże podwodne, tlenoterapię, EKG, biolampy, ergometrię treningową, inhalacje, ćwiczenia grupowe w sali gimnastycznej lub w basenie i wiele innych zabiegów leczniczych. Wellness & Beauty Infrasauna Sauna ziołowa Sauna solna Kąpiele Kneippa Lodowy wodospad Kubeł zimnej wody Kąpiele wirowe Podgrzewane leżanki Kąpiele w saunie oprócz oczyszczania i wzmacniania organizmu zapewniają również przyjemne doznania. Pobyt w wellness pomaga osiągnąć harmonię duszy i ciała. Gastronomia Oferujemy wyżywienie dietetyczne lub dietę indywidualną według życzenia klienta. Śniadania są podawane w formie bufetu, a obiady i kolacje są do wyboru z menu. Codziennie jest czynna klimatyzowana kawiarnia dla niepalących, która w cieplejszym okresie jest powiększana o zewnętrzny taras. Internet Wszystkie kategorie pokoi oferują bezpłatnie stałe łącze internetowe. W kawiarni i foyer jest do dyspozycji również bezpłatne łącze internetowe wifi. Usługi konferencyjne Sanatorium Moravan oferuje również pomieszczenia konferencyjne odpowiednie dla małych i dużych wydarzeń. Sala mieszcząca osób jest wyposażona w rzutnik, projektor, odtwarzacz DVD, wideo, flipchart i pełne udźwiękowienie. Wydarzenia na miarę korzystne ceny - konferencje - seminaria - szkolenia - imprezy firmowe - spotkania integracyjne Sanatorium Moravan oferuje również dodatkowe usługi kosmetyczne i pedicure. Zakwaterowanie Całkowita liczba miejsc: 121 łóżek POKOJE EXCLUSIVE 1 APARTAMENT 2 POKOJE JEDNOOSOBOWE 12 POKOI DWUOSOBOWYCH POKOJE STANDARD PLUS 1 APARTAMENT 17 POKOI JEDNOOSOBOWYCH 37 POKOI DWUOSOBOWYCH Do naszego sanatorium mogą Państwo ze sobą zabrać również swojego czworonożnego pupila. Pobyt zwierząt domowych w sanatorium określa regulamin sanatorium dla właścicieli psów.

5 Sanatorium Janáček Dominujący kompleks sanatoryjny świadczący wszystkie usługi pod jednym dachem. W 2012 roku budynek został zmodernizowany, a zabiegi odbywają się w nowo wyremontowanych pomieszczeniach zakładu balneoterapii. Leczenie i relaks W części leczniczej sanatorium świadczony jest cały szereg zabiegów z zakresu hydroterapii, elektroterapii, rehabilitacji, masażu, magnetoterapii. W budynku znajduje się też sala gimnastyczna, solarium, ośrodek fitness i Vacushape przyrząd do kontrolowanego spalania tłuszczu w problematycznych miejscach. Sanatorium jest wyposażone również w polarium ARKTIKA, nowoczesną kabinę, gdzie stosowana jest metoda rehabilitacji terapia całego ciała w temperaturach około -120 C. Jesienią 2012 roku oddano do użytku nowy basen rehabilitacyjny, w pomieszczeniach którego znajduje się sauna parowa. Dla urozmaicenia pobytu i rozrywki gości uzdrowiska wybudowano również dwa tory bowlingowe. Sanatorium oferuje dodatkowe usługi kosmetyczne, pedicure i fryzjerskie. Gastronomia Oferujemy wyżywienie dietetyczne lub dietę indywidualną według życzenia klienta. Śniadania są podawane w formie bufetu, a obiady i kolacje są do wyboru z menu. Codziennie jest czynna klimatyzowana kawiarnia dla niepalących z bogatą ofertą pizzy, steków i deserów. Internet W holu sanatorium można korzystać z bezpłatnego dostępu do internetu. Połączenie z internetem jest bezpłatnie dostępne również w pokojach. Usługi konferencyjne Sanatorium Janáček oferuje również pomieszczenia konferencyjne dla mniejszych wydarzeń. Pomieszczenie konferencyjne dla 35 osób jest wyposażone w projektor z dźwiękiem, flipchart i łącze internetowe. Imprezy na miarę korzystne ceny - konferencje - seminaria - szkolenia - imprezy firmowe - spotkania integracyjne Zakwaterowanie Całkowita liczba miejsc: 240 łóżek 1 APARTAMENT POKOJE STANDARD PLUS 30 POKOI JEDNOOSOBOWYCH 8 POKOI DWUOSOBOWYCH Oferujemy zakwaterowanie również w pokojach niższej kategorii Standard, ceny na żądanie.

6 Oferta pobytów Pobyt leczniczy pobyt 7-dniowy z 3 zabiegami dziennie według zaleceń lekarza ZAKWATEROWANIE: sanatorium Moravan, sanatorium Janáček WYŻYWIENIE: wyżywienie całodzienne z możliwością wyboru Śniadanie w formie bufetu, obiad i kolacja wybór z 3 menu. POBYT OBEJMUJE: 1 x duże wstępne kontrolne i końcowe badania lekarskie, 3 zabiegi lecznicze dziennie zgodnie z zaleceniami lekarza (oprócz niedzieli), bezpłatny wstęp na basen, wypożyczenie szlafroka, opłata uzdrowiskowa. BONUS: bezpłatny parking CZAS TRWANIA POBYTU: minimalnie 7 dni RABAT: pobyt 14 dni za cenę 13 dni 1 dzień BEZPŁATNIE pobyt 21 dni za cenę 19 dni 2 dni BEZPŁATNIE pobyt 28 dni za cenę 25 dni 3 dni BEZPŁATNIE Zdrowe serce pobyt 7-dniowy z badaniami lekarskimi i 3 zabiegami dziennie ZAKWATEROWANIE: sanatorium Moravan, sanatorium Janáček WYŻYWIENIE: wyżywienie całodzienne z możliwością wyboru Śniadanie w formie bufetu, obiad i kolacja wybór z 3 menu. POBYT OBEJMUJE: 1 x duże wstępne kontrolne i końcowe badania lekarskie, badania EKG, EKG obciążeniowe (ergometria funkcyjna), badania biochemiczne krwi i moczu w celu wykrycia czynników ryzyka, 3 zabiegi lecznicze dziennie zgodnie z zaleceniami lekarza (oprócz niedzieli), bezpłatny wstęp na basen, wypożyczenie szlafroka, opłata uzdrowiskowa. BONUS: bezpłatny parking CZAS TRWANIA POBYTU: minimalnie 7 dni RABAT: pobyt 14 dni za cenę 13 dni 1 dzień BEZPŁATNIE pobyt 21 dni za cenę 19 dni 2 dni BEZPŁATNIE pobyt 28 dni za cenę 25 dni 3 dni BEZPŁATNIE Ceny w EUR za osobę na dzień Poza sezonem W sezonie Ceny w EUR za osobę na dzień Poza sezonem W sezonie MORAVAN 1/2 APP Exclusive 1/1 Exclusive 1/2 Exclusive 1/2 APP JANÁČEK 1/2 APP Standard plus MORAVAN 1/2 APP Exclusive 1/1 Exclusive 1/2 Exclusive 1/2 APP JANÁČEK 1/2 APP Standard plus 90,- 78,- 74,- 75,- 70,- 66,- 67,- 65,- 60,- 102,- 88,- 82,- 87,- 80,- 74,- 76,- 71,- 66,- 97,- 85,- 81,- 82,- 77,- 73,- 74,- 72,- 67,- 109,- 95,- 89,- 94,- 87,- 81,- 83,- 78,- 73,- Ceny obowiązują od , zastrzega się możliwość zmiany cen. Objaśnienia: Zabiegów nie świadczymy kobietom w ciąży i osobom w wieku poniżej 18 lat. Ceny obowiązują od , zastrzega się możliwość zmiany cen. Uwagi: Ceny dla dzieci: dziecko do 3 lat bezpłatnie, dzieciom w wieku do 12 lat przysługuje zniżka 50% na zakwaterowanie i wyżywienie.

7 Minimalna cena , : 48 EUR Maksymalna cena : 116 EUR Urlop w sanatorium pobyt 7-dniowy z 2 zabiegami dziennie i dwoma posiłkami dziennie ZAKWATEROWANIE: sanatorium Moravan, sanatorium Janáček WYŻYWIENIE: dwa posiłki dziennie z możliwością wyboru Śniadanie w formie bufetu, kolacja wybór z 3 menu. Możliwość dokupienia obiadu. POBYT OBEJMUJE: 1 x małe wstępne badania lekarskie, badania EKG, 2 zabiegi lecznicze dziennie zgodnie z zaleceniami lekarza (oprócz niedzieli), bezpłatny wstęp na basen, wypożyczenie szlafroka, opłata uzdrowiskowa. BONUS: bezpłatny parking CZAS TRWANIA POBYTU: minimalnie 7 dni RABAT: pobyt 14 dni za cenę 13 dni 1 dzień BEZPŁATNIE pobyt 21 dni za cenę 19 dni 2 dni BEZPŁATNIE pobyt 28 dni za cenę 25 dni 3 dni BEZPŁATNIE Dzień w sanatorium Moravan minimalnie jednodniowy pobyt z zabiegami sanatoryjnymi ZAKWATEROWANIE: sanatorium Moravan WYŻYWIENIE: wyżywienie całodzienne z możliwością wyboru Śniadanie w formie bufetu, obiad i kolacja wybór z 3 menu. POBYT OBEJMUJE: 1 x małe wstępne badanie lekarskie, 1 x kąpiel węglanowa, 1 x klasyczny masaż całego ciała, 1 x wstęp na basen na dwie godziny, wypożyczenie szlafroka, opłata uzdrowiskowa. Podany program leczniczy może zostać zmieniony przez lekarza na podstawie oceny stanu zdrowia podczas wstępnego badania lekarskiego. BONUS: 1 x wstęp na dwie godziny do centrum odnowy biologicznej Moravan, parking bezpłatny. CZAS TRWANIA POBYTU: 1 dzień Ceny w EUR za osobę na dzień Poza sezonem W sezonie Ceny w EUR za osobę na dzień Poza sezonem W sezonie MORAVAN 1/2 APP Exclusive 1/1 Exclusive 1/2 Exclusive 1/2 APP JANÁČEK 1/2 APP Standard plus MORAVAN 1/2 APP Exclusive 1/1 Exclusive 1/2 Exclusive 1/2 APP Ceny obowiązują od , zastrzega się możliwość zmiany cen. 78,- 66,- 62,- 63,- 58,- 54,- 55,- 53,- 48,- 90,- 76,- 70,- 75,- 68,- 62,- 64,- 59,- 54,- 104,- 92,- 88,- 89,- 84,- 80,- 116,- 102,- 96,- 101,- 94,- 88,- Ceny obowiązują od , zastrzega się możliwość zmiany cen. Objaśnienia: 1/1 - pokój jednoosobowy, 1/2 - pokój dwuosobowy, APP Exclusive (Apartament): pokój dzienny, sypialnia, prysznic, WC, TV, minibar, HIFI, sejf, suszarka do włosów, szybkie łącze internetowe, Exclusive: prysznic, WC, TV, minibar, suszarka do włosów, szybkie łącze internetowe APP Apartament: pokój dzienny, sypialnia, prysznic, wanna, WC, TV, minibar (w sanatorium Janáček tylko lodówka), Internet, Standard plus: prysznic, WC, TV, minibar (w sanatorium Janáček tylko lodówka), Internet

8 Zabiegi Podstawowym środkiem leczniczym są kąpiele w unikatowym źródle naturalnym wodzie mineralnej z wysoką zawartością dwutlenku węgla, który uzupełnia szeroki wachlarz zabiegów z zakresu masaży, okładów, elektroterapii i rehabilitacji. Powszechnie dostępna jest oferta odpłatnych zabiegów sanatoryjnych. Istnieje również możliwość wybrania niektórych z wyjątkowych zabiegów, jakimi są krioterapia w polarium Arktika, zabieg w Vacushape, masaż kamieniami lawowymi lub masaż czekoladowy. Kąpiele Kąpiel węglanowa + okład Węglanowa kąpiel w wannie przebiega w nierozcieńczonej węglanowej wodzie mineralnej, ogrzewanej bezpośrednio w wannie do temperatury C. Kąpiel trwa 15 minut, potem następuje suchy okład, w którym odpoczywa się przynajmniej 15 minut. Cena 9 EUR. Kąpiel wirowa całego ciała 3 Wanna, wypełniona do 4 wodą o temperaturze C wirowana wodną turbiną, oddziałuje na ciało poprzez temperaturę oraz delikatny masaż wirującą wodą trwający 20 minut. Na s tę p uj e ro z l u ź n i e n i e n a p i ę c i a m i ę ś n i i o g ó l n e o d p ręże n i e. Cena 9 EUR. Kąpiel wirowa nóg Klient przebywa minut w wannie z nogami zanurzonymi w wodzie o temperaturze około 34 C, z dysz płynie pod ciśnieniem woda, następuje masaż podwodny. Zabieg poprawia krążenie krwi i funkcjonowanie układu limfatycznego, zapobiega obrzękom, poprawia metabolizm. Cena 3,5 EUR. Masaże Masaże są świetnym sposobem na rozluźnienie napięcia mięśni, poprawę krążenia, dostarczenie składników odżywczych i tlenu do tkanek, szybsze spalanie szkodliwych substancji z tkanek, obniżenie stresu. masaż klasyczny częściowy, plecy i szyja... 7 EUR masaż klasyczny całego ciała EUR masaż aromatyczny całego ciała... 23,5 EUR masaż kamieniami lawowymi całego ciała... 25,5 EUR masaż miodowy częściowy EUR masaż czekoladowy całego ciała EUR masaż twarzy... 9 EUR masaż tajski całego ciała EUR Okłady Miejscowe okłady termiczne (parafina, parafango, torf) Okłady termiczne powodują łagodne przekrwienie, rozluźniają napięte mięśnie i ścięgna, zmniejszają ból. Cena 3 EUR. Okłady winne i okłady miodowo-mleczne Okłady luksusowe ze środków naturalnych. Okład winny EUR Okład miodowo-mleczny EUR Okład całego ciała z błota Morza Martwego Błoto mineralne Morza Martwego zawiera dużą ilość minerałów i soli. Odpręża i wzmacnia organizm. Cena 21 EUR.

9 Elektroterapia Zabiegi są wykonywane na zalecenie lekarza: VAS 07, prądy interferencyjne, diadynamika, biolampa, słońce górskie, solarium, magnetoterapia, ultradźwięki i inne. Polarium Arktika - nowoczesne leczenie całego ciała niskimi temperaturami W trakcie terapii niskimi temperaturami całego ciała organizm jest poddawany, w specjalnej kabinie, na działaniu temperatury około -120 C. Pobyt w kriokomorze trwa nie dłużej niż 2 3 minuty. W ciele, dzięki zimnu, następuje wyraźne zwiększenie przepływu krwi, przyspieszenie wypłukiwania szkodliwych produktów przemiany materii, przyspieszenie gojenia ran i usuwanie pozostałości infekcji. Leczenie całego ciała niskimi temperaturami można wykorzystać w leczeniu zapalnych chorób reumatycznych, zapalenia stawów, łuszczycy, cellulitu i nadwagi, problemów w okresie menopauzy lub przewlekłego bólu. W dziedzinie regeneracji i zapobiegania spowalnia procesy starzenia, zwiększa wydajność układu odpornościowego i wywołuje uczucie szczęścia. Cena za 1 wejście: 19 EUR. Vacushape Urządzenie do celowego spalania tkanki tłuszczowej i zmniejszania masy ciała w części bioder, pośladków i ud. Zabieg poprzedza rozgrzewka na stacjonarnym rowerze treningowym, 1 30 minut w Vacushape i 2 l płynów. Cena 8 EUR. Odchudzamy się z lekarzem Specjalny pakiet dla tych, którzy chcą pozbyć się nadmiaru kilogramów pod nadzorem lekarza. Zawiera: wstępną konsultację lekarską, konsultację z terapeutą żywieniowym, pomiary kontrolne po 10 kuracjach, 20x zabieg Vacushape, badanie kontrolne. Cena 94 EUR. Rzucanie palenia Dzięki poradni rzucania palenia i pomocy urządzenia BICOM 2000 można się pozbyć przykrego nałogu.. Jaskinia solna Saltika W inhalacyjnej jaskini solnej SALTIKA panuje swoisty mikroklimat soli z Morza Martwego, himalajskich kryształów solnych, jodobromowej soli z Polski i z wodospadów solankowych. Pobyt w jaskini solnej działa profilaktycznie na wiele problemów zdrowotnych. Cena 5,5 EUR. Bony upominkowe Oferujemy kupony upominkowe na pobyty uzdrowiskowe o wartości: 50 EUR, 100 EUR, 200 EUR, które można podarować członkom rodziny, przyjaciołom, kolegom, pracownikom i partnerom biznesowym. Aktualne informacje o ofercie usług uzdrowiskowych można znaleźć na Zastrzega się możliwość zmian cen.

10 Wskazania dla dorosłych Choroby układu krążenia Objawowa choroba wieńcowa. Stan po zawale mięśnia sercowego. Choroba nadciśnieniowa II do III stopnia. Choroby tętnic kończyn na bazie arteriosklerozy IIb lub zapalenia. Zaburzenia czynności naczyń obwodowych i stany pozakrzepowe, najwcześniej 3 miesiące po ustąpieniu ostrego stadium. Przewlekły obrzęk limfatyczny. Stany po zabiegach kardiochirurgicznych typu: - wymiana zastawki serca bioprotezą lub sztuczną zastawką, rekonstrukcja zastawek serca, - chirurgiczna rewaskularyzacja mięśnia sercowego CABG, zabiegi łączone, - rewaskularyzacja mięśnia sercowego i wymiana lub korekcja zastawki, wady przegrody międzyprzedsionkowej lub komorowej. - zabiegi kardiochirurgiczne z wyłączeniem zabiegów kardiologii inwazyjnej. Stany po operacjach wad serca. Stany po rewaskularyzacyjnych operacjach serca. Stany po przezskórnej transluminarnej koronarnej angioplastyce. Stany po rekonstrukcji i operacjach rewaskularyzacyjnych systemu naczyń krwionośnych poza sercem. Stany po przezskórnej transluminarnej angioplastyce. Stany po transplantacji serca. Choroby spowodowane zaburzeniami metabolizmu i endokrynologicznymi Cukrzyca. Choroby układu nerwowego Polineuropatia z objawami niedowładu. Zespoły korzeniowe z zespołem podrażnieniowo-ubytkowym. Stany po urazach i operacjach mózgu, rdzenia kręgowego i obwodowego układu nerwowego, z zaburzeniami ruchu, z oznakami regeneracji. Choroby nerwowo-mięśniowe pierwotne, wtórne, zwyrodnieniowe. Jamistość rdzenia z objawami niedowładu. Choroba Parkinsona (nie dotyczy zespołu Parkinsona i wtórnego pozapiramidowego zespołu w leczeniu lekami psychotropowmi). Choroby narządu ruchu Reumatoidalne zapalenie stawów od I do IV kategorii, łącznie z młodzieńczym idiopatycznym zapaleniem stawów, leczone systematycznie, w ramach opieki ambulatoryjnej. Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (choroba Bechterewa) leczone systematycznie w ramach opieki ambulatoryjnej. Inne seronegatywne zapalenie stawów, leczone systematycznie, w ramach opieki ambulatoryjnej (łuszczycowe zapalenie stawów, zespół Reitera, enteropatyczne zapalenie stawów, reaktywne parainfekcyjne ). Wtórne zapalenie stawów leczone systematycznie w ramach opieki ambulatoryjnej. Reumatyzm pozastawowy leczony systematycznie w ramach opieki ambulatoryjnej. Dyfuzyjne choroby tkanki łącznej leczone systematycznie w ramach opieki ambulatoryjnej (toczeń rumieniowaty układowy, twardziny, zapalenie wielomięśniowe, zapalenie skórno-mięśniowe, zespół Sjogrena i inne pokrywające się zespoły). Bolesne zespoły ścięgien, pochewek ścięgnistych, kaletek maziowych, mięśni szkieletowych lub stawów (w tym choroby spowodowane na skutek wibracji i długotrwałego, nadmiernego, jednostronnego przeciążania, jako choroby zawodowej, na podstawie innego przepisu prawnego). Zwyrodnienia stawu biodrowego, zwyrodnienie stawu kolanowego podlegajace systematycznej opiece ambulatoryjnej ortopedy i rehabilitanta. Zwyrodnienia innych stawów. Artropatia. Przewlekły zespół bólowy kręgosłupa pochodzenia cywilizacyjnego podlegający systematycznej opiece ambulatoryjno-rehabilitacyjnej. Stany po operacjach ortopedycznych z użyciem protezy stawów. Stany po urazach narządu ruchu i po operacjach ortopedycznych, w tym po operacjach krążków międzykręgowych i stenozie kanału kręgowego, jeżeli systematyczna opieka ambulatoryjna lub szpitalna rehabilitacyjna nie jest skuteczna. Stany po amputacji kończyn dolnych, stopień aktywności od 1 do 4, gdy pacjent ma protezę. W naszym uzdrowisku leczymy też dzieci w wieku od 3 do 18 lat.

11 Atrakcje w okolicy uzdrowiska Aragonitowe jaskinie Zbrašovské aragonitové jeskyně Najcieplejsze jaskinie w Republice Czeskiej ze stałą temperaturą około 14 C. Na terenie uzdrowiska znajduje się unikatowy w skali Europy system jaskiniowy, powstały w wyniku jednoczesnego działania wód atmosferycznych i ciepłych wód mineralnych. Wyjątkowym zdobieniem jaskiń jest aragonit minerał przypominający pączki. Przepaść Hranická propast Druga co do głębokości na świecie i najgłębsza w Republice Czeskiej. Jej sucha część, do której można zajrzeć, ma głębokość 69,5 metra, w zalanej części najnowsze pomiary w 2012 roku potwierdziły głębokość dalszych 373 m, dna do tej pory nie osiągnięto. Rožnov pod Radhoštěm Wołoskie muzeum architektury ludowej i rzemiosł skansen, tworzy Drewniane miasteczko, Wieś wołoska, Dolina młyńska. Można zobaczyć pracę w młynie, tartaku, foluszu i kuźni. Svatý Hostýn Svatý Hostýn ze swoją świątynią mariacką (Bazylika mniejsza) jest najliczniej odwiedzanym sanktuarium na Morawach. Dominantą całego Hostýna jest bazylika Wniebowzięcia Marii Panny (dobudowana w 1748 r.) z posągiem Panny Marii i Droga krzyżowa autorstwa Dušana Jurkoviča. Inne atrakcje w najbliższej okolicy: Zabytki w miejscowości Hranice, średniowieczny zamek Helfštýn, jeziorka Valšovická jezírka. Pomysły na wycieczkę: zabytki UNESCO Olomouc 46 km Miasto wojewódzkie Ołomuniec może się szczycić bogatym zabytkowym centrum. Słup Trójcy Przenajświętszej jest od 2000 roku zapisany na liście światowego dziedzictwa kultury i przyrody UNESCO. Jest to największe zgrupowanie barokowych posągów w ramach jednej rzeźby w Europie środkowej. Słup mierzy 32 metry, a w jego dolnej części znajduje się kaplica, która jest sezonowo dostępna do zwiedzania. Kroměříž - 52 km Miasto zabytków historii, szkół, sztuki i kultury jest nazywane Hanáckimi Atenami. Jest popularne wśród turystów zwłaszcza dzięki bogactwu zabytków. Kroměříž ogłoszono najpiękniejszym zabytkowym miastem Republiki Czeskiej w 1997 roku. Kompleks zabytkowych ogrodów i Pałacu Arcybiskupiego w grudniu 1998 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

12 Praktyczne informacje Teplice nad Bečvou GPS sanatorium Moravan Loc: N, E GPS sanatorium Janáček Loc: N, E Lázně Teplice nad Bečvou a.s Teplice nad Bečvou nr 63 Czech Republic Call centrum: Pobyty można zarezerwować: telefon: Praktyczne informacje POCZĄTEK DOBY HOTELOWEJ GODZ. 13:00 (POKÓJ PRZYGOTOWANY OD GODZ. 13:00) KONIEC DOBY HOTELOWEJ GODZ. 12:00 (PROSIMY OPUŚCIĆ POKÓJ DO GODZINY 12:00) bezpłatne miejsca do parkowania bezpośrednio obok sanatoriów, obok sanatorium Moravan miejsca do parkowania są strzeżone przez system kamer wszystkie pomieszczenia domów uzdrowiskowych są przeznaczone dla niepalących nie wolno zapomnieć zabrać ze sobą leków w ilości wystarczającej na cały okres Państwa pobytu u nas aktualne godziny otwarcia basenów, centrum odnowy biologicznej, sauny i solarium znajdą Państwo na naszych stronach internetowych zalecamy wykupienie ubezpieczenia na podróż Warunki płatności Akceptujemy następujące karty płatnicze: MasterCard, Maestro, MasterCard Electronic, Visa, Visa electron Nie akceptujemy kart płatniczych: American Expres i JCB Bank Płatności można realizować przelewem bankowym. Pobyt musi zostać opłacony najpóźniej 1 tydzień przed rozpoczęciem. Płatność można realizować gotówką w recepcji. Przyjmujemy płatności tylko w CZK, EUR, USD (według obowiązującego aktualnego kursu dnia). Nie przyjmujemy płatności czekiem. Warunki anulowania Klient ma prawo do stornowania zamówienia pobytu bez dodatkowych kosztów najpóźniej 29 dni przed rozpoczęciem pobytu. W razie stornowania w późniejszym terminie klient uiszcza następujące opłaty: Storno dni 30% ceny przed terminem pobytu... zamówionych usług Storno dni 40% ceny przed terminem pobytu... zamówionych usług Storno dni 80% ceny przed terminem pobytu... zamówionych usług Storno w dniu rozpoczęcia pobytu lub 100% ceny nieprzybycie klienta na pobyt... zamówionych usług PRZYJAZD I TRANSPORT Transport lotniczy Najbliższe lotnisko: Katowice km Kraków km Wrocław km Warszawa km Według życzenia i wymagań gości oferujemy przewóz z lotnisk do sanatoriów w uzdrowisku Teplice nad Bečvou. Przyjazd koleją, najbliższa stacja kolejowa: Hranice na Moravě Katowice Hranice n.m., Kraków Hranice n.m., Wrocław Hranice n.m., Warszawa Hranice n.m. Połączenia kolejowe można znaleźć na następujących stronach internetowych: Komunikacja autobusowa, najbliższa stacja: Hranice (okres Přerov) Regularne połączenia autobusowe z Krakowa do miasta Hranice (okres Přerov). Połączenia autobusowe można znaleźć na następujących stronach internetowych: Dojazd do uzdrowiska Hranice na Moravě Teplice nad Bečvou 4 km, bezpłatnie przejazd do sanatoriów w uzdrowisku według życzenia klienta. Spółka Lázně Teplice nad Bečvou a.s. współpracuje ze spółką Klinika LLC, chirurgia plastyczna i centrum leczenia laserowego.

Posiadamy Certyfikat Jakości ISO 9001

Posiadamy Certyfikat Jakości ISO 9001 POLSKA ISSN 1429-3145 Posiadamy Certyfikat Jakości ISO 9001 POLSKA Z A P R A S Z A Kim jesteśmy? Jesteśmy jednym z wiodących, Polskich touroperatorów, którzy spełniają najbardziej egzotyczne marzenia Klientów.

Bardziej szczegółowo

Informator Turystyczny

Informator Turystyczny Noclegi Informator Turystyczny T rzygwiazdkowy hotel Cesarskie Ogrody to zabytkowy 100 letni budynek, położony w dzielnicy uzdrowiskowej w Świnoujściu, otoczony własnym parkiem, w odległości około 600

Bardziej szczegółowo

WYBIERAJ W PRZYWILEJACH

WYBIERAJ W PRZYWILEJACH WYBIERAJ W PRZYWILEJACH SPIS TREŚCI WSTĘP............................................................................................ 3 WYPOCZYNEK I ROZRYWKA........................................................................

Bardziej szczegółowo

Szymon - TEST. Informacje poufne. Enocnoshare Sp. z o.o. Jana Pawła II 12/23 00-001 Warszawa. Biznesplan Sierpień 2013

Szymon - TEST. Informacje poufne. Enocnoshare Sp. z o.o. Jana Pawła II 12/23 00-001 Warszawa. Biznesplan Sierpień 2013 Szymon - TEST Biznesplan Sierpień 2013 Informacje poufne Enocnoshare Sp. z o.o. Jana Pawła II 12/23 00-001 Warszawa Klauzula o poufności Niniejsze materiały stanowią tajemnice przedsiębiorstwa. Zabronione

Bardziej szczegółowo

ISSN 1731-8971. PREWENCJA i REHABILITACJA. kwartalnik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. nr 4 (14)

ISSN 1731-8971. PREWENCJA i REHABILITACJA. kwartalnik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. nr 4 (14) ISSN 1731-8971 PREWENCJA i REHABILITACJA kwartalnik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nr 4 (14) 2006 PREWENCJA i REHABILITACJA Spis treści 1 Postępowanie diagnostyczno-lecznicze w zespołach bólowych kręgosłupa

Bardziej szczegółowo

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM PODNOSZENIA JAKOŚCI OBSŁUGI GOŚCI. www.zlotystandard.info

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM PODNOSZENIA JAKOŚCI OBSŁUGI GOŚCI. www.zlotystandard.info OGÓLNOPOLSKI PROGRAM PODNOSZENIA JAKOŚCI OBSŁUGI GOŚCI w Obsłudze Klienta 95 16 94 04 09 02 11 07 10 92 08 91 01 03 05 06 13 14 15 12 63 56 90 93 55 60 66 62 64 58 65 61 59 Patroni honorowi: Patron merytoryczni:

Bardziej szczegółowo

MICHAŁ FAJBUSIEWICZ MOJE ŻYCIE TO PODRÓŻ SPORT I TURYSTYKA TRENDY ZDROWIE RANKING NAJPOPULARNIEJSZYCH KURORTÓW ZAGRANICZNYCH DLA SENIORÓW

MICHAŁ FAJBUSIEWICZ MOJE ŻYCIE TO PODRÓŻ SPORT I TURYSTYKA TRENDY ZDROWIE RANKING NAJPOPULARNIEJSZYCH KURORTÓW ZAGRANICZNYCH DLA SENIORÓW MAGAZYN LUDZI PEŁNYCH ŻYCIA NR 1/WIOSNA 2014 TRENDY RANKING NAJPOPULARNIEJSZYCH KURORTÓW ZAGRANICZNYCH DLA SENIORÓW SPORT I TURYSTYKA SANATORIA PRYWATNE I PUBLICZNE, CO OFERUJĄ? ZDROWIE MICHAŁ FAJBUSIEWICZ

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK DLA PACJENTA

PRZEWODNIK DLA PACJENTA SZPITAL DAMIANA SZPITAL DAMIANA PRZEWODNIK DLA PACJENTA Z Damianem przez całe życie O SZPITALU DAMIANA Szpital Damiana otwarty został w 1994 roku jako pierwszy prywatny szpital w Warszawie. Szpital składa

Bardziej szczegółowo

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Droga Życia W Smoligowie

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Droga Życia W Smoligowie Zakład Opiekuńczo - Leczniczy "Droga Życia" jest Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Został on stworzony z myślą o najbardziej potrzebujących pacjentach. Niesiemy pomoc wszystkim tym którym jest ona

Bardziej szczegółowo

REHABILITACJA Czas ważności skierowania na zabiegi fizjoterapeutyczne wynosi 30 dni. I. W warunkach ambulatoryjnych: II. W warunkach domowych

REHABILITACJA Czas ważności skierowania na zabiegi fizjoterapeutyczne wynosi 30 dni. I. W warunkach ambulatoryjnych: II. W warunkach domowych REHABILITACJA Czas ważności skierowania na zabiegi fizjoterapeutyczne wynosi 30 dni. Skierowanie traci ważność w przypadku, gdy nie zostało zarejestrowane w gabinecie/zakładzie rehabilitacji w terminie

Bardziej szczegółowo

CYPR 1181 PLN. Katalog Grecja i Cypr. Aktualne ceny i informacje na www.neckermann.pl

CYPR 1181 PLN. Katalog Grecja i Cypr. Aktualne ceny i informacje na www.neckermann.pl 178 CYPR CYPR MORZE ŚRÓDZIEMNE Skała Afrodyty Polis Latchi Klasztor Neophytos Coral Bay Paphos Limassol Petra tou Zamek Romion Kolossi G ó r y CYPR T r o o d o s Larnaca Alaminos Protaras Ayia Napa Stała

Bardziej szczegółowo

Życie z niewydolnością serca

Życie z niewydolnością serca Dr n. med. Magdalena Kłosińska Prof. dr hab. med. Jarosław D. Kasprzak Życie z niewydolnością serca Poradnik dla pacjentów www.servier.pl Dr n. med. Magdalena Kłosińska Prof. dr hab. med. Jarosław D. Kasprzak

Bardziej szczegółowo

Ogólne warunki grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków. Allianz ubezpieczenia od A do Z.

Ogólne warunki grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków. Allianz ubezpieczenia od A do Z. Ubezpieczenia osobowe Ogólne warunki grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków Allianz ubezpieczenia od A do Z. Spis treści Postanowienia ogólne....................................................................................1

Bardziej szczegółowo

www.sunfun.pl lato 2012 Kreta Rodos Bułgaria Majorka Egipt Tunezja Turcja Maroko Izrael

www.sunfun.pl lato 2012 Kreta Rodos Bułgaria Majorka Egipt Tunezja Turcja Maroko Izrael www.sunfun.pl Lato 2012 lato 2012 Kreta Rodos Bułgaria Majorka Egipt Tunezja Turcja Maroko Izrael Szanowni Państwo, przed nami kolejne wakacje. Zazwyczaj na krótko przed rozpoczęciem urlopu dociera do

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZENIE NR 80/2013/DSOZ PREZESA NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA. z dnia 16 grudnia 2013 r.

ZARZĄDZENIE NR 80/2013/DSOZ PREZESA NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA. z dnia 16 grudnia 2013 r. ZARZĄDZENIE NR 80/2013/DSOZ PREZESA NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA z dnia 16 grudnia 2013 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju rehabilitacja lecznicza Na podstawie art.

Bardziej szczegółowo

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA PAKIET PODRÓŻNY POSTANOWIENIA OGÓLNE

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA PAKIET PODRÓŻNY POSTANOWIENIA OGÓLNE OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA PAKIET PODRÓŻNY POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Niniejsze Ogólne Warunki Ubezpieczenia Podróżnego Pakiet Podróżny, zwane dalej OWU, określają zasady udzielania ochrony ubezpieczeniowej

Bardziej szczegółowo

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA PODRÓŻY ZAGRANICZNYCH Direct

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA PODRÓŻY ZAGRANICZNYCH Direct Generali T.U. S.A. Warszawa, ul. Postępu 15B tel. 19505 www.generalidirect.pl OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA PODRÓŻY ZAGRANICZNYCH Direct SPIS TREŚCI 1 ZAKRES UBEZPIECZENIA... 2 2 DEFINICJE... 2 3 ZAWARCIE

Bardziej szczegółowo

2 W porozumieniu z Ubezpieczającym do Umowy ubezpieczenia mogą być wprowadzone postanowienia dodatkowe lub odmienne od ustalonych w niniejszych OWU.

2 W porozumieniu z Ubezpieczającym do Umowy ubezpieczenia mogą być wprowadzone postanowienia dodatkowe lub odmienne od ustalonych w niniejszych OWU. OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA TURYSTYCZNEGO BRE Ubezpieczenia I. POSTANOWIENIA OGÓLNE 1 Niniejsze Ogólne Warunki Ubezpieczenia Turystycznego mdirect, zwane dalej OWU, stosuje się do umów ubezpieczenia zawieranych

Bardziej szczegółowo

LATO 2014 MAROKO TURCJA TUNEZJA DJERBA WYSPY GRECKIE BUŁGARIA EGIPT WYSPY KANARYJSKIE MAROKO

LATO 2014 MAROKO TURCJA TUNEZJA DJERBA WYSPY GRECKIE BUŁGARIA EGIPT WYSPY KANARYJSKIE MAROKO Spełniamy marzenia! LATO 2014 MAROKO TURCJA TUNEZJA DJERBA WYSPY GRECKIE BUŁGARIA EGIPT WYSPY KANARYJSKIE MAROKO Już dziś zaplanuj z nami swoje wakacje LATO 2014 Dziecko już od 690 PLN* Polska ANIMACJA

Bardziej szczegółowo

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA SIGNAL IDUNA TRAVEL

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA SIGNAL IDUNA TRAVEL Dobrze wiedzieć, że jest SIGNAL IDUNA. OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA SIGNAL IDUNA TRAVEL Spis treści POSTANOWIENIA OGÓLNE str 3 DEFINICJE str 3 ZAWARCIE UMOWY UBEZPIECZENIA str 6 SKŁADKA UBEZPIECZENIOWA

Bardziej szczegółowo

ubytek SŁuCHu ZIELARNIA OFFICINA SANITATIS GazETa BEzPŁaTNa Intensywny weekend na targach AKTYWNI 50+ w Poznaniu! Zapraszamy 16-17 marca

ubytek SŁuCHu ZIELARNIA OFFICINA SANITATIS GazETa BEzPŁaTNa Intensywny weekend na targach AKTYWNI 50+ w Poznaniu! Zapraszamy 16-17 marca www.czerwonyportfelik.pl / Senior / dwumiesięcznik bezpłatny GazETa BEzPŁaTNa POraDNIk SENIOra Poznań ISSN: 2082-6729/ nakład: 10 000 egz./ marzec - kwiecień 2013 w partnerstwie z Nowe technologie w służbie

Bardziej szczegółowo

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA PODRÓŻE

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA PODRÓŻE OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA PODRÓŻE I. POSTANOWIENIA OGÓLNE 1 1. Na podstawie niniejszych OWU Link4 zawiera umowę ubezpieczenia z Ubezpieczającym. 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta na rzecz osoby

Bardziej szczegółowo

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA EDU PLUS

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA EDU PLUS OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA EDU PLUS SPIS TREŚCI POSTANOWIENIA POCZĄTKOWE Co oznaczają określenia użyte w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia? DEFINICJE Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie? PRZEDMIOT UBEZPIECZENIA

Bardziej szczegółowo

kwartalnik j-elita.org.pl

kwartalnik j-elita.org.pl Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego kwartalnik Choroba Leśniowskiego-Crohna j-elita.org.pl ISSN 1898-6749 4 nr (16) październik - grudzień 2011 Szanowni Państwo, W imieniu Towarzystwa J-elita i wszystkich

Bardziej szczegółowo

Nowe życie z wszczepionym kardiowerterem-defibrylatorem

Nowe życie z wszczepionym kardiowerterem-defibrylatorem Nowe życie z wszczepionym kardiowerterem-defibrylatorem Leczenie zaburzeń rytmu serca Broszura dla pacjentów Nowe życie z wszczepionym kardiowerterem-defibrylatorem 363411- -A BIOTRONIK SE & Co. KG Woermannkehre

Bardziej szczegółowo

Nowa Droga do rio. www.businesstraveller.pl 9,60 zł (w tym 8% VAT) NR 9/2013 (43) wrzesień 2013. ISSN 2080-7228 indeks 256765

Nowa Droga do rio. www.businesstraveller.pl 9,60 zł (w tym 8% VAT) NR 9/2013 (43) wrzesień 2013. ISSN 2080-7228 indeks 256765 AlzacjA TurcjA SłoweniA delhi KopenhagA Sewilla nr 9/2013 (43) wrzesień 2013 www.businesstraveller.pl 9,60 zł (w tym 8% VAT) NR 9/2013 (43) wrzesień 2013 Nowa Droga do rio ISSN 2080-7228 indeks 256765

Bardziej szczegółowo

Ogólne warunki grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dla placówek oświatowych Ubezpieczenie z Klasą

Ogólne warunki grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dla placówek oświatowych Ubezpieczenie z Klasą Ogólne warunki grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dla placówek oświatowych Ubezpieczenie z Klasą Spis treści 1 Postanowienia ogólne... 1 2 Przedmiot i zakres odpowiedzialności Allianz

Bardziej szczegółowo

ABC opieki zdrowotnej

ABC opieki zdrowotnej ABC opieki zdrowotnej Informator Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Lublin 2013 WYDAWNICTWO BEZPŁATNE ABC opieki zdrowotnej Wydawca: Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu

Bardziej szczegółowo

AMAZONKI WARSZAWA-CENTRUM

AMAZONKI WARSZAWA-CENTRUM ISSN-1732-2928 nr 24 NASI TWÓRCY AMAZONKI kwiecień 2014 gazeta bezpłatna Gazeta Stowarzyszenia AMAZONKI WARSZAWA-CENTRUM Motto na 2014 rok: Nigdy nie rezygnujemy z nadziei MOJE 17 LAT W SŁUŻBIE AMAZONEK,

Bardziej szczegółowo