4 maja, niedziela. 5 maja, poniedziałek

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "4 maja, niedziela. 5 maja, poniedziałek"

Transkrypt

1

2 Szanowni Państwo, Po kwietniowych uroczystych obchodach rocznicy Powstania w Getcie przyszedł czas na drugą ważną dla Żydów na całym świecie datę 60 rocznicę powstania państwa Izraela. Ambasada i kilka organizacji żydowskich przygotowały bogaty program obchodów, mam nadzieję, że znajdą Państwo w tej ofercie interesujące dla Państwa pozycje. 18 maja odbędzie się coroczna impreza: Dzień Otwarty Gminy Żydowskiej. W programie znaleźć można koncert zespołu klezmerskiego, warsztaty muzyczne i taneczne oraz plenerową projekcję filmową na zakończenie imprezy. To dobra okazja, by w niezobowiązującej atmosferze poznać aktualną ofertę organizacji zajmujących się kulturą i życiem żydowskim w Polsce. Zachęcam serdecznie, by na Dzień Otwarty przyprowadzić znajomych, którzy być może dotychczas wahali się, czy pojawiać się na żydowskich imprezach. W maju czeka nas m.in. wystawa o życiu profesora Mojżesza Schorra (16 maja), kilka projekcji filmowych, koncert (27 maja), nowe zajęcia (gimnastyka) i ciekawe spotkania. Tych z Państwa, którzy chcą być na bieżąco ofertą Gminy, zapraszam do odwiedzenia nowej gminnej strony internetowej, warszawa.jewish.org.pl. Judyta Nekanda-Trepka Koordynator Programu Kulturalnego i Edukacyjnego GWŻ w Warszawie 4 maja, niedziela 11:15 12:00 hebrajski dla najmłodszych z Udim 12:00 15:00 zajęcia dla dzieci 7-12 lat. Przygotowanie przedstawienia na "Międzynarodowy Dzień Dziecka" w Wilanowie 12: zajęcia dla dzieci lat. Warsztaty plenerowe Lomdej Tora, studiowanie z M.Kochanowicz ZAJĘCIA ODWOŁANE! (teksty będą omawiane 11.05) 5 maja, poniedziałek Nauka Gemary z Rabinem Meiselsem, grupa kobieca 16:00, Sala konferencyjna w synagodze Wykłady Tomka Krakowskiego Emocje a halacha 18:00, Centrum im. Mojżesza Schorra Rozczarowanie i gorycz. Czy człowiek może zawieść Boga i czy Bóg może zawieść się na człowieku? Tora parokrotnie pokazuje momentu kiedy Bóg zawiódł się na człowieku, czasami do tego stopnia, że zniszczył swoje dzieło. Człowiek podobnie odczuwa żal do Boga o to, że nie otrzymuje tego co według niego otrzymać powinien. Relacje miedzy ludźmi obfitują w żal i gorycz. Jak Tora i Talmud tłumaczą te uczucia i jakie proponują antidotum na gorycz? kom

3 Konsultacje kosmetyczne z przedstawicielkami Mary-Kay 17:00, Popołudniowa Kawiarnia Spotkanie z konsultantkami kosmetycznymi firmy Mary-Kay. Podczas spotkania będzie można skorzystać z drobnych zabiegów kosmetycznych oraz dowiedzieć się, jak zadbać o swoją cerę. Spotkanie jest początkiem cyklu konsultacji, które będą odbywać się w każdy poniedziałek o godzinie 17:00. Kino izraelskie po irlandzku II - Or 19:00, Jimmy Bradley's Irish Bar, ul. Sienna 39 (na tyłach Intercontinental) Wieczór z filmami izraelskimi w pubie irlandzkim, organizowany we współpracy z Agencją Sochnut. Film Or ( Mój skarb ) podejmuje trudny temat dzieci prostytuujących się kobiet. Praca na ulicy to nie tylko trudne sytuacje i niepewność, ale też forma uzależnienia. Tytułowa Or, córka pracującej na telawiwskich ulicach Ruthie, próbuje namówić mamę do zwykłej pracy. 17letnia dziewczyna musi podjąć odpowiedzialność, na którą być może nie jest jeszcze gotowa. Doskonały, nagradzany między innymi w Cannes film, w reżyserii Kerena Yedaya, pokazuje Izrael, o którym nie przeczytamy w przewodniku turystycznym. Film po hebrajsku, z napisami po polsku. Wstęp wolny. Następna projekcja Nauka Gemary z Rabinem Meiselsem, grupa męska 20:00, Sala konferencyjna w synagodze 6 maja, wtorek Koncert Neshamy Carlebach 20:00, Teatr Żydowski Neshama Carlebach swoją karierę aktorki i piosenkarki rozpoczęła już w wieku 5 lat. Od 15 roku życia występowała już na scenie wspólnie ze swoim znanym na całym świecie ojcem, Shlomo Carlebachem. Pracę na indywidualnym repertuarem rozpoczęła 3 tygodnie po śmierci ojca, w 1994 roku. Wspólnie ze swoim producentem i konmpozytorem, Davidem Morganem, kontynuuje dziedzictwo ojca oraz przedstawia swoją własną muzykę. Darmowe wejściówki na koncert, zorganizowany przez Joint Distribution Committee, dostępne są od poniedziałku w biurze JDC (Synagoga im. Nożyków, III piętro). Koncert jest częścią uroczystych obchodów 60tej rocznicy powstania Państwa Izraela. 7 maja, środa 16:00 17:00 lekcje hebrajskiego z Udim 17: warsztat tańców izraelskich dla dzieci i młodzieży Studia z Anią Ciałowicz 18:30, sala konferencyjna w Synagodze Parszat Emor - Dlaczego Żydzi nie wróżą z trupiej czaszki? Kształt naszych opowieści Zajęcia z twórczego pisania z Martą Dąbrowską 18:30, Celem spotkań jest wyjście poza ćwiczenie umiejętności pisarskich i praca nad własnymi tekstami, w tym opowiadaniami, wspomnieniami, lub powieściami. Zajęcia prowadzone są metodą warsztatową.

4 8 maja, czwartek 60 ROCZNICA POWSTANIA PAŃSTWA IZRAELA 9 maja, piątek Szabatowy wykład Rabina Schudricha 19:00, sala konferencyjna synagogi Mincha Parsza Haszwua 19:44 początek szabatu Kolacje szabatowe: 21:00 kolacja szabatowa w Beiteinu 20:00 - kolacja szabatowa grupy Chawura 11 maja, niedziela Niedzielne wykłady Rabina Sala konferencyjna w synagodze 11:00 Miszna dla młodzieży 12:00 Podstawy judaizmu dla dorosłych 17:30 Zaawansowany Talmud (po hebrajsku) Piknik z okazji Yom Hatzmaut 12:00, parking obok Synagogi im. Nożyków Agencja Żydowska Sochnut, American Jewish Joint Distribution Committee i Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie serdecznie zapraszają 11 maja o godzinie na coroczny piknik organizowany z okazji Dnia Niepodległości Państwa Izraela. Piknik odbędzie się na parkingu koło Synagogi im. Nożyków przy ulicy Twardej 6. Start o godzinie 12:00. W programie między innymi degustacja dań kuchni izraelskiej oraz izraelskiego wina, nauka tradycyjnych tańców izraelskich z grupą Snunit, wystawa fotografii uczestników programu Taglit, występ Efraima Shamira (znanego izraelskiego muzyka rockowego) w Teatrze Żydowskim oraz mini-israeli disco na zakończenie. 11:15 12:00 hebrajski dla najmłodszych z Udim 12:00 17:00 - Piknik dla dzieci i gra terenowa z okazji Dnia Niepodległości Izraela (zbiórka w siedzibie klubu o godz.12:00). Lomdej Tora, studiowanie z Marią Kochanowicz Początek wyjątkowo o 16:00, Sala konferencyjna w synagodze Emor -Wajikra [21:1-24:23], Haftara Ezekiel [44:15-44:31], Behar -Wajikra [25:1 26:2], Haftara Jeremiasz [32:6-32:27] 18:00-19:00 podsumowanie zajęć z R. Meiselsem 12 maja, poniedziałek Nauka Gemary z Rabinem Meiselsem, grupa kobieca 16:00, Sala konferencyjna w synagodze Konsultacje kosmetyczne z przedstawicielkami Mary-Kay 17:00, popołudniowa kawiarnia (Klub Seniora) Więcej szczegółów na końcu Informatora. Wykłady Tomka Krakowskiego Emocje a halacha 18:00, Centrum im. Mojżesza Schorra Nostalgia, tęsknota. Za czym tęskni człowiek i czy ma prawo do tęsknoty?

5 Nauka Gemary z Rabinem Meiselsem, gr. męska 20:00, Sala konferencyjna w synagodze 14 maja, środa 16:00 17:00 lekcje hebrajskiego z Udim 17: próba przedstawienia na Dzień Dziecka Studia z Anią Ciałowicz 18:30, sala konferencyjna w synagodze Parszat Behar - Czy Żydzi dają na tacę? Prawo i zwyczaj, czyli o judaizmie tradycyjnym i chasydyzmie. Kształt naszych opowieści Zajęcia z twórczego pisania z Martą Dąbrowską 18:30, Celem spotkań jest wyjście poza ćwiczenie umiejętności pisarskich i praca nad własnymi tekstami, w tym opowiadaniami, wspomnieniami, lub powieściami. Zajęcia prowadzone są metodą warsztatową 15 maja, czwartek Projekcja filmu Back to Gombin 18:00, Centrum im. Mojżesza Schorra Ambasada USA, Gmina Żydowska w Warszawie oraz Fundacja im. Mojżesza Schorra zapraszają na pokaz filmu Minny Zielonki-Packer. Back to Gombin to opowieść o tragicznej historii Żydów z małego miasteczka Gombin położonego niedaleko Warszawy (dziś Gąbin), którzy przeżyli Holokaust. Jednym z nich jest ojciec autorki filmu. Minna Zielonka-Packer wraca z grupą potomków innych uratowanych do miasteczka, by pokazać, jak doświadczenie ich rodziców wpływa na życie kolejnych pokoleń. Autorka filmu urodziła się i wychowała w Nowym Jorku. Ukończyła w USA i Kanadzie kilka znanych i prestiżowych szkół, m.in. Pratt Institute w NYC, a wcześniej High School of the Performing Arts. Obecnie stypendystka Stypendium Fulbrighta przygotowuje w Polsce swój nowy film Liliput. Film w wersji oryginalnej (język angielski), bez tłumaczenia. 16 maja, piątek Wernisaż wystawy Prof. Mojżesz Schorra ostatni rabin Wielkiej Synagogi 16:00, lobby Błękitnego Wieżowca, Pl. Bankowy Fundacja im. Prof. Mojżesza Schorra organizuje wystawę o życiu i działalności prof. Mojżesza Schorra, który pełnił funkcję rabina Wielkiej Synagogi w latach Dzięki temu przedsięwzięciu uszanujemy pamięć o tragicznym losie Wielkiej Synagogi poznając mądrość i życie jej ostatniego rabina. Więcej info na końcu IKE. Szabatowy wykład Rabina 19:05, sala konferencyjna synagogi Mincha Parsza Haszwua 19:56 początek szabatu Kolacje szabatowe: 21:00 kolacja szabatowa w Beiteinu 20:00 - kolacja szabatowa grupy Chawura

6 18 maja, niedziela DZIEŃ OTWARTY GMINY ŻYDOWSKIEJ I DZIEŃ DNI KSIĄŻKI ŻYDOWSKIEJ MIDRASZA 11:00-13:00 Zwiedzanie pl. Grzybowskiego i okolic z Janem Jagielskim Zbiórka pod Teatrem Żydowskim 13:00 UROCZYSTE OTWARCIE Synagoga im. Nożyków. Występ muzyczny dzieci ze szkoły Lauder Morasha. Po występie opowieść o Synagodze (I). 13:30 Zwiedzanie Cmentarza Żydowskiej przy ul. Okopowej (I). Zbiórka na cmentarzu, przy bramie. 14:00 Synagoga, sala konferencyjna: Wykład Historia żydowskiej gminy w Warszawie, cz. I kahał warszawski. Centrum Schorra: Warsztaty muzyczne, prowadzenie: Teresa Wrońska. Parking: Warsztaty tańca izraelskiego z grupą Snunit. 14:30 Zwiedzanie Cmentarza Żydowskiej przy ul. Okopowej (II). Zbiórka na cmentarzu, przy bramie. 15:00 Synagoga, babiniec: Uroczysta inauguracja Dni Książkii Żydowskiej. Otwarcie wystawy grafik Andrzeja Wajdy do sztuki Dybuk. Wernisaż z udziałem autora. Centrum Schorra: Warsztaty muzyczne, prowadzenie: Teresa Wrońska. 16:15 Synagoga, sala konferencyjna: Wykład Historia żydowskiej gminy w Warszawie, cz. II Żydowska Gmina wyznaniowa w okresie międzywojennym. Centrum Schorra: Warsztaty mini kurs z alfabetu hebrajskiego. Scena: Występ chóru Clil. 17:00 Synagoga: Oprowadzanie po synagodze (II). Centrum Schorra: Spotkanie Młode pokolenie polskich Żydów plany, obawy i nadzieje. Parking: Warsztaty tańca izraelskiego Snunit. 18:00 Synagoga: Oprowadzanie po synagodze (III). Parking: Występ kelnerów śpiewających z restauracji Warszawa- Jerozolima. Centrum Schorra: Wykład Jak i gdzie szukać informacji o żydowskich przodkach? 19:00 Synagoga: Oprowadzanie po synagodze (IV). Scena: Występ zespołu klezmerskiego Rzeszów Klezmer Band. Klezmerski, obecnie pięcioosobowy zespół powstał w 2004 roku. Jego skład tworzą absolwenci i uczniowie rzeszowskich szkół muzycznych. Twórczość zespołu opiera się na standardach muzyki klezmerskiej. Większość utworów to autorskie, tworzone od podstaw interpretacje oraz indywidualne aranżacje. 20:30 Scena: Spotkanie z belgijskim reżyserem Danem Alexe. "Kabała w Kabulu" opowiada historię dwóch ostatnich Żydów żyjących w Afganistanie. Urodzony w Rumunii reżyser spędził z bohaterami swojego filmu kilka lat.

7 21:00 Parking: Projekcja plenerowa filmu Kabała w Kabulu (87 min.) 22:30 ZAKOŃCZENIE IMPREZY W trakcie trwania imprezy na parkingu obok Synagogi będzie można zapoznać się z ofertą organizacji i stowarzyszeń zajmujących się życiem i kulturą żydowską w Polsce oraz skosztować dań kuchni izraelskiej i żydowskiej. W godzinach 13:00-18:00 będzie czynny ogródek dla dzieci ze specjalnie przygotowanym dla nich programem. ORGANIZATOR: GWŻ w Warszawie PATRONAT: Impreza posiada patronat Burmistrza Dzielnicy Śródmieście. SPONSOR: Grupa Żywiec i browar Heineken PARTNERZY: Miesięcznik Midrasz, Rumuński Instytut Kultury, Fundacja im. Mojżesza Schorra.!!! Program może ulec zmianie, najbardziej aktualna wersja dostępna będzie na: i w biurze Gminy ZAJĘCIA ODWOŁANE Lomdej Tora, studiowanie z Marią Kochanowicz 17:00, Sala konferencyjna w synagodze Bechukotaj - Wajikra [26:3-27:34], Haftara Jeremiasz [16:19-17:14] 18:00-19:00 podsumowanie zajęć z R.Meiselsem 19 maja, poniedziałek Otwarcie cmentarza w Sławatyczach Wyjazd autokarem o 7:00 rano Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego zaprasza do udziału w ceremonii otwarcia wyremontowanego cmentarza żydowskiego w Sławatyczach (położonych przy granicy polsko-białoruskiej, na wys. między Białymstokiem a Lublinem). W uroczystości udział wezmą potomkowie Żydów sławatyckich z Kanady i USA. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc Fundacja prosi o zgłoszenia chęci udziału do biura: lub mailem: Podróż w jedną stronę potrwa 4 godziny, uczestnicy proszeni są o przygotowanie własnego prowiantu. Nauka Gemary z Rabinem Meiselsem, grupa kobieca 16:00, Sala konferencyjna w synagodze Konsultacje kosmetyczne z przedstawicielkami Mary-Kay 17:00, Popołudniowa Kawiarnia (Klub Seniora) Więcej szczegółów na końcu Informatora. Wykłady Tomka Krakowskiego Emocje a halacha 18:00, Centrum im. Mojżesza Schorra Emocje a Halacha podsumowanie. Nauka Gemary z Rabinem Meiselsem, gr. męska 20:00, Sala konferencyjna w synagodze

8 20 maja, wtorek Spotkanie Judaizmy Ziemi Izraela Prowadzi: Miriam Gonczarska 20:00, Sala konferencyjna w synagodze 2000 lat diaspory zaowocowały ogromnymi różnicami zwyczajów, poglądów i przekonań mieszkańców współczesnego Państwa Izraela. Ma to ogromny, nie zawsze pozytywny, wpływ na życie tego kraju, ale jednocześnie powoduje, że jest to jedno z najbarwniejszych kulturowo miejsc na Ziemi. 21 maja, środa 16:00 17:00 lekcje hebrajskiego z Udim 17: próba przedstawienia na Dzień Dziecka Studia z Anią Ciałowicz 18:30, sala konferencyjna w Synagodze Zajęcia odwołane!!! Kształt naszych opowieści Zajęcia z twórczego pisania z Martą Dąbrowską 18:30, Więcej szczegółów na końcu Informatora. 22 kwietnia, czwartek BOŻE CIAŁO Święto państwowe. Biuro Gminy i pozostałe instytucje na Twardej będą nieczynne. 23 maja, piątek EREV LAG BA OMER Piknik i grill świąteczny przy Białym Budynku Start o godzinie 16:00. Więcej informacji: biuro Gminy Szabatowy wykład Rabina Schudricha 19:20, sala konferencyjna synagogi Mincha Parsza Haszwua 20:07 początek szabatu Kolacje szabatowe: 21:15 kolacja szabatowa w Beiteinu 20:00 kolacja szabatowa Chawura 24 maja, sobota LAG BA OMER 25 maja, niedziela Niedzielne wykłady Rabina Schudricha Sala konferencyjna w synagodze 11:00 Miszna dla młodzieży 12:00 Podstawy judaizmu dla dorosłych 17:30 Zaawansowany Talmud dla kobiet (po hebrajsku) 11:15 12:00 hebrajski dla najmłodszych z Udim 12:00 15:00 makabiada z nagrodami z okazji Lag ba Omer (obie grupy) 15: próba przedstawienia na Dzień Dziecka

9 Lomdej Tora, studiowanie z Marią Kochanowicz 17:00, Sala konferencyjna w synagodze Bemidbar-Bemidbar, [1:1-4:20], Haftara Hosea [2:1-2:22] 18:00-19:00 podsumowanie zajęć z R. Meiselsem Magia Szabatu, koncert Rabina Avrahama Greenbauma z Jerozolimy 19:00, Synagoga im. Nożyków Rabin Avraham Greenbaum, założyciel Instytutu Azamra w Jerozolimie ( HYPERLINK "http://www.azamra.org/" na codzień naucza w Instytucie Kabały i innych żydowskich nauk. W Warszawie wprowadzi nas w świat magii szabatowych melodii chasydzkich i pieśni śpiewanych przy szabatowym stole. Wstęp wolny. 26 maja, poniedziałek Otwarcie cmentarza w Siedleczce Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego zaprasza do udziału w ceremonii otwarcia wyremontowanego cmentarza żydowskiego w Siedleczce (gm. Kanczuga). W uroczystości udział wezmą goście z Izraela. Chętnych do udziału Fundacja prosi o zgłoszenia pod numerem: lub mailem: HYPERLINK Nauka Gemary z Rabinem Meiselsem, grupa kobieca 16:00, Sala konferencyjna w synagodze Konsultacje kosmetyczne z przedstawicielkami Mary-Kay 17:00, Popołudniowa Kawiarnia (Klub Seniora) Więcej szczegółów na końcu Informatora. Nauka Gemary z Rabinem Meiselsem, gr. męska 20:00, Sala konferencyjna w synagodze 27 maja, wtorek Spotkanie: Elektronika, klonowanie, technologia obróbki żywności; Technologia a tradycja żydowska: Potencjał czy utrudnienie? Prowadzenie: Miriam Gonczarska. 20:00, Sala konferencyjna w synagodze Będziemy mogli wspólnie zastanowić się nad tym co we współczesnej technologii pomaga a co przeszkadza. Czy należy się bronić czy wykorzystywać ją? Czym się kierować? Czy należy dostosowywać tradycję do możliwości oraz wyzwań współczesności czy raczej starać się bronić przed nią? 28 maja, środa 16:00 17:00 lekcje hebrajskiego z Udim 17: próba przedstawienia na Dzień Dziecka Studia z Anią Ciałowicz 18:30, sala konferencyjna w Synagodze Parszat Bamidbar - Pustynia wielka i straszna, pełna wężów jadowitych i skorpionów, ziemia sucha, bez wody czyż nie jest ziemią błogosławioną? Kształt naszych opowieści Zajęcia z twórczego pisania z Martą Dąbrowską 18:30, Więcej szczegółów na końcu Informatora.

10 Wykład Rabina Meiselsa 20:00, sala konferencyjna w synagodze Zajęcia z halachy grupa zaawansowana 30 maja, piątek Szabatowy wykład Rabina Schudricha 19:40, sala konferencyjna synagogi Mincha Parsza Haszwua 20:27 początek szabatu Kolacje szabatowe: 21:40 kolacja szabatowa w Beiteinu 20:00 kolacja szabatowa Chawura KONTAKT DO PROWADZĄCYCH ZAJĘCIA W GWŻ: Ania Ciałowicz: Miriam Gonczarska: Maria Kochanowicz: Tomasz Krakowski: Tusia Dąbrowska: Rabin Meisels: Rabin Schudrich: Rabini oprócz wymienionych zajęć, zapraszają na krótką naukę codziennie 10 minut przed poranną modlitwą Szachrit i 10 minut między modlitwą Maariv i Mincha. Rabin chętny jest poprowadzić również inne zajęcia (poza wymienionymi wcześniej), jeśli znajdzie się grupa kilku osobnych zainteresowanych konkretnym, wybranym przez siebie tematem. KLUBOKAWIARNIA KOŁO BEITEINU Miejsce spotkań dla wszystkich Przypominamy, że w pomieszczeniu Klubu Seniora działa popołudniowa klubokawiarnia, czynna w godzinach 15:00-20:00. Do dyspozycji gości jest kawa, herbata, telewizja i dwie gry strategiczne planszowe: Osadnicy, Scrabble, i Puerto Rico. Od maja w klubie będzie też poniedziałkowy klub piękności, w ramach którego konsultantki firmy Mary-Kay pomogą Paniom i Panom zadbać o zdrowy i piękny wygląd (vide poniżej). Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Gminy! KONSULTACJE KOSMETYCZNE MARY-KAY W poniedziałek 5 maja w Popołudniowej Klubokawiarni Gminy (w siedzibie Klubu Seniora) o godzinie 17:00 odbędzie się pierwsze spotkanie z konsultantkami kosmetycznymi firmy Mary-Kay. Podczas spotkania będzie można skorzystać z drobnych zabiegów kosmetycznych oraz dowiedzieć się, jak zadbać o swoją cerę. Spotkanie jest początkiem cyklu konsultacji, które będą odbywać się w każdy poniedziałek o godzinie 17:00. WYCIECZKA DO TVP Gmina zaprasza wszystkich chętnych do zapisu na wycieczkę do siedziby Telewizji Polskiej. Wycieczka odbędzie się najprawdopodobniej w maju, termin zostanie przekazany osobom chętnym. Na wycieczkę zapisać się można w biurze Gminy w godzinach pracy lub poprzez (namiar na biuro jest na tylniej okładce Informatora).

11 GIMNASTYKA W GMINIE START! Zajęcia gimnastyczne w Gminie ruszają! Pierwsze zajęcia odbędą się w środę 7 maja. Grafik w maju: PON WT ŚR CZW 18:00-18:45 Fitness 17:30-18:30 Joga 18:00-19:00 Taniec brzucha 15:00-16:00 Joga 20:30-21:15 Fitness Zajęcia są płatne za miesiąc z góry. Miesięczny abonament, niezależnie od ilości zajęć, na które się uczęszcza, wynosi 40 złotych dla członków Gminy oraz 60 złotych dla osób spoza Gminy. Zapisy i informacje: lub telefon: TAMARA ZAPRASZA W podziemiach Białego Budynku od poniedziałku do piątku (w godzinach 12:00 19:00) działa Kawiarenka Bak-Buk. Prowadząca, Tamara Szyber, zaprasza na dania kuchni domowej w domowej atmosferze i domowej cenie. W majowe ciepłe dni kawiarenka oferuje m.in.. mrożoną herbatę. PIKNIK YOM HATZMAUT 11 MAJA O EFRAIM SHAMIR INFORMACJE O ARTYŚCIE Efraim Shamir to jeden z najważniejszych artystów rockowych w Izraelu. Co ciekawe, związany z Bytomiem przez dziesięć lat. Aż do pamiętnego 1968 roku. W 1971 r. pisze swoją pierwszą piosenkę Be medinat ha tapuz ('W państwie pomarańczy'), która ukazuje się na albumie Riwki Zohar pt. Safta Riwka ('Babcia Rywka'). Następnie dołącza do zespołu Ha Szniclim ('Sznycle'), występuje też z zespołem operowym, by w 1973 r. związać się z grupą Kaveret. Na koncie ma trzy płyty solowe, ostatnią Jam ha beton ('Morze betonu') nagrał w 2003 roku. ZESPÓŁ TAŃCA IZRAELSKIEGO SNUNIT Ul. Twarda 6 Zespół Tańca Izraelskiego "Snunit" (hebr. jaskółka) od 1995 roku zaprasza wszystkich dwa razy w tygodniu do doświadczenia wspólnego tańca i radości. Ich spotkania, nazywane jak w Izraelu harkada są otwarte dla tych, którzy kochają taniec (albo jeszcze o tym nie wiedzą), którzy interesują się kulturą izraelską (albo chcą ją poznać), wreszcie dla tych - którzy po prostu chcą cieszyć się życiem. Tel lub www: FUNDACJA IM. MOJŻESZA SCHORRA Ul. Twarda 6, Biały budynek (parter po prawej stronie) "Droga do umiłowania żydostwa, droga do wierności i przywiązania wobec wiary, droga do narodu - prowadzi przez intelektualne wniknięcie w istotę judaizmu, przez poznanie naszej chlubnej przeszłości z jednej, a skarbów piśmiennictwa z drugiej strony prof. Mojżesz Schorr Fundacja kontynuuje i rozwija wartości edukacyjne głoszone przez

12 prof. Mojżesza Schorra ( ); rabina, historyka, nauczyciela, senatora, działacza społecznego. Oferuje naukę języka hebrajskiego oraz zajęcia z kultury, tradycji i historii żydowskiej. Programy adresuje do wszystkich zainteresowanych kulturą żydowską, zapewnia wysokiej klasy wykładowców z wielu krajów. Na stronie Centrum czytamy: Wszyscy mamy szansę poznawać kulturę i dzieje swoich przodków, studiować dzieła wybitnych uczonych, dyskutować o różnych wartościach w żydowskiej tradycji. Bądźmy dumni z naszej historii, przekażmy ją naszym dzieciom. Dyrektor: Grażyna Pawlak Tel www: WYSTAWA PROF. MOJŻESZ SCHORR OSTATNI RABIN WIELKIEJ SYNAGOGI. Lobby Błękitnego Wieżowca. 16-tego maja 2008 roku mija 65-ta rocznica zburzenia Wielkiej Synagogi przy Tłomackiem 17 (obecnie Plac Bankowy 2). Została osobiście wysadzona przez Jurgena Stroopa, który w ten symboliczny sposób ogłosił światu akt unicestwienia przez Niemców getta warszawskiego. Uroczyście otwarta 26 września 1878 roku w święto żydowskiego Nowego Roku (Rosz ha-szana) stanowiła jedną z najwspanialszych budowli polskich w XIX wieku. Wielka Synagoga była dumą całej Warszawy. Fundacja im. Prof. Mojżesza Schorra organizuje wystawę o życiu i działalności prof. Mojżesza Schorra, który pełnił funkcję rabina Wielkiej Synagogi w latach Dzięki temu przedsięwzięciu uszanujemy pamięć o tragicznym losie Wielkiej Synagogi poznając mądrość i życie jej ostatniego rabina. Dla tego projektu otrzymaliśmy znaczną pomoc z miasta oraz naszej gminy żydowskiej. Wystawa będzie się mieściła w lobby Błękitnego Wieżowca (Plac Bankowy 2), w miejscu, gdzie stała Wielka Synagoga. Uroczyste otwarcie nastąpi 16 maja o godz. 16:00 (zaproszenia można odebrać w sekretariacie warszawskiej gminy), następnie przez miesiąc można ją będzie zwiedzać w godzinach 9:00 do 19:00. Zapraszamy! MŁODZIEŻOWY KLUB ŻYDOWSKI MOADON Ul. Twarda 6, Biały budynek, II piętro Oferta klubu młodzieżowego Moadon skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu: środy i niedziele. Członkowie klubu biorą udział w letnich i zimowych obozach i innych wyjazdach. Zajęcia w klubie obejmują tematykę religii i tradycji żydowskiej, życia różnych społeczności żydowskiej na całym świecie, warsztaty kulinarne, taneczne, fotograficzne, plastyczne itd. Opłata miesięczna w za udział w zajęciach Moadon wynosi 50 PLN. W ofercie klubu znajduje się również indywidualna nauka gry na gitarze, lekcje prowadzi Henryk Kutten. Termin spotkań są ustalane bezpośrednio z uczniami. Klub jest wspólną inicjatywą Joint Distribution Committee i Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie. Prowadzący klub: Tel. Agata Rakowiecka i Sasza Kijek (Agata)

13 CHÓR ŻYDOWSKI CLIL Ul. Twarda 6 Chór liczy około pięćdziesięciu osób w różnym wieku, czerpiących radość ze wspólnego śpiewania. Celem chóru jest kultywowanie żydowskich tradycji muzycznych oraz krzewienie tolerancji i idei dialogu kultur. Repertuar obejmuje pieśni i piosenki w języku hebrajskim, jidysz oraz ladino. Przew. Zarządu: Grażyna Rudolf Tel www: GRUPA CHAWURA Ul. Twarda 6, Biały budynek Grupa Chawura to inicjatywa członków naszej Gminy pragnących rozszerzyć jej dotychczasową ofertę, w której nie znaleźli wydarzeń odpowiadających ich oczekiwaniom. Skierowana jest do osób pragnących spędzić piątkowy wieczór we wspólnym gronie i niezobowiązującej atmosferze. Chawura zawiązała się w listopadzie 2007 roku i szybko rozrosła się z kilkuosobowej grupy założycieli do ponad 70 osobowej grupy uczestników spotkań. W tej chwili Chawura spotyka się w każdy piątek podczas kolacji szabatowych. Część kolacji jest określona tematycznie (filmy, wykłady, dyskusje), a podczas każdej z nich wspólnie studiowana jest aktualna parsza. W marcu odbyła się też jedna wycieczka z przewodnikiem, do Muzeum Narodowego i planowane są kolejne. KSZTAŁT NASZYCH OPOWIEŚCI ZAJĘCIA Z TWÓRCZEGO PISANIA U podstawy pisania leży ciągłe poszukiwanie i szlifowanie swojego głosu, który wymaga nie tylko płynnego pojmowania i ćwiczenia elementów tekstu, ale również zaufania swoim instynktom i otwarcia się na twórczą produktywność. Celem spotkań jest wyjście poza ćwiczenie umiejętności pisarskich i praca nad własnymi tekstami, w tym opowiadaniami, wspomnieniami, lub powieściami. Zajęcia prowadzone są metodą warsztatową, która zakłada, że osoby uczestniczące w nich decydują się narzucić sobie rygor cotygodniowego pisania i dzielenia się swoimi tekstami z innymi w grupie, oraz dyskutowania (konstruktywna krytyka) podczas spotkań. Prowadząca: Marta J. Dąbrowska, magister literatury popularnej z Trinity College w Dublinie. Termin: każda środa, godz. 18:30-20:00 Miejsce: Moadon, Żydowski Klub Młodzieży, ul. Twarda 6, Biały Budynek, 2 piętro UWAGA zajęcia są płatne, za miesiąc z góry: członkowie GWŻ - 20zł, goście 80 zł Tel (Ania Bakuła) (Judyta Nekanda-Trepka)

14 OGŁOSZENIE BIURA GMINY: Szanowni Państwo, Wszystkich członków Gminy, do których nie dociera drogą pocztową Biuletyn, Informator Kulturalno-Edukacyjny oraz inne pisma, prosimy o zgłoszenie się do Biura Gminy w celu aktualizacji danych adresowych. Sylwia Skoczeń Kierownik Biura Gminy Najbardziej aktualny program dostępny jest na zupełnie nowej stronie Gminy: warszawa.jewish.org.pl Zachęcamy Państwa do współtworzenia strony naszej Gminy! Czekamy na Państwa uwagi, propozycje, artykuły, zdjęcia i inne materiały. Judyta Nekanda-Trepka Kuba Wyszyński

2 kwietnia, środa. 4 kwietnia, piątek

2 kwietnia, środa. 4 kwietnia, piątek Szanowni Państwo, szósty kwietnia to początek miesiąca Nisan, pierwszego miesiąca biblijnego Nowego Roku Żydowskiego. Niezwykle ważne i jednocześnie symboliczne wydarzenia historii żydowskiej miały często

Bardziej szczegółowo

MARZEC.08 INFORMATOR KULTURALNO-EDUKACYJNY GMINY WYZNANIOWEJ ŻYDOWSKIEJ W WARSZAWIE

MARZEC.08 INFORMATOR KULTURALNO-EDUKACYJNY GMINY WYZNANIOWEJ ŻYDOWSKIEJ W WARSZAWIE INFORMATOR KULTURALNO-EDUKACYJNY GMINY WYZNANIOWEJ ŻYDOWSKIEJ W WARSZAWIE Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie Ul. Twarda 6, 00-950 Warszawa Centrala: 022 620 43 24 Sekretariat: 022 652 28 05 czynny 8:00-16:00,

Bardziej szczegółowo

1 czerwca, niedziela. 2 czerwca, poniedziałek

1 czerwca, niedziela. 2 czerwca, poniedziałek Szanowni Państwo, Wakacyjna aura zawitała wreszcie w Warszawie. Ciepła czerwcowa noc w czasie Szawuot to magiczny czas wspólngo studiowania Tory. Uczeni, rabini, osoby świeckie Żydzi na całym świecie spotkają

Bardziej szczegółowo

Nieco wcześniej, 12 grudnia, na PlaŜowe Party Chanukowe zapraszają OjWej Kolektyw wraz z śydowską Ogólnopolską Organizacją MłodzieŜową.

Nieco wcześniej, 12 grudnia, na PlaŜowe Party Chanukowe zapraszają OjWej Kolektyw wraz z śydowską Ogólnopolską Organizacją MłodzieŜową. Szanowni Państwo, Grudzień rozpocznie się wyjątkowym zdarzeniem wszystkie organizacje, które przygotowują (przynajmniej raz na jakiś czas) kolacje szabatowe, połączyły siły i zapraszają na szabat sefardyjski,

Bardziej szczegółowo

poniedziałek: 10:00 14:00 wtorek: 10:00 14:00 środa: 12:00 16:00 czwartek: 12:00 16:00 piątek: 12:00 16:00

poniedziałek: 10:00 14:00 wtorek: 10:00 14:00 środa: 12:00 16:00 czwartek: 12:00 16:00 piątek: 12:00 16:00 GODZINY OTWARCIA CAS Senior w Centrum poniedziałek: 10:00 14:00 wtorek: 10:00 14:00 środa: 12:00 16:00 czwartek: 12:00 16:00 piątek: 12:00 16:00 nr tel. 733 131 638, 12 265 65 53 adres: ul. Berka Joselewicza

Bardziej szczegółowo

Młodzieżowy Dom Kultury

Młodzieżowy Dom Kultury 3 15 II 2014 r. Młodzieżowy Dom Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie zaprasza na: - warsztaty teatralne, tańca współczesnego i nowoczesnego, capoeiry, baletowe, gitarowe, gry na instrumentach

Bardziej szczegółowo

PROGRAM XIII FESTIWAL KULTURY ŻYDOWSKIEJ SIMCHA 29/05 3/06/2011 Wrocław

PROGRAM XIII FESTIWAL KULTURY ŻYDOWSKIEJ SIMCHA 29/05 3/06/2011 Wrocław PROGRAM XIII FESTIWAL KULTURY ŻYDOWSKIEJ SIMCHA 29/05 3/06/2011 Wrocław 29/05/2011 Niedziela KUCHNIA 10:00 JARMARK ŻYDOWSKI 11:00 OD KRAMARCZYKA DO MECENASA SZTUKI ZMIENNE ROLE WROCŁAWSKICH ŻYDÓW W XIX

Bardziej szczegółowo

poniedziałek: 10:00-14:00 wtorek: 10:00-14:00 środa: 10:00-14:00 czwartek: 10:00-14:00 piątek: 10:00-14:00

poniedziałek: 10:00-14:00 wtorek: 10:00-14:00 środa: 10:00-14:00 czwartek: 10:00-14:00 piątek: 10:00-14:00 GODZINY OTWARCIA CAS Senior w Centrum poniedziałek: 10:00-14:00 wtorek: 10:00-14:00 środa: 10:00-14:00 czwartek: 10:00-14:00 piątek: 10:00-14:00 nr tel. 12 265 65 53, 733 131 638 adres: ul. Berka Joselewicza

Bardziej szczegółowo

Letni kurs języka polskiego i kultury polskiej dla Cudzoziemców

Letni kurs języka polskiego i kultury polskiej dla Cudzoziemców Letni kurs języka polskiego i kultury polskiej dla Cudzoziemców Nie możemy się doczekać, aby powitać Was w Łodzi i sprawić, aby ten pobyt był tak komfortowy, jak to jest tylko możliwe Kurs miesięczny Termin

Bardziej szczegółowo

Dialog i dyskusja Relacja z II zjazdu Akademii Polin

Dialog i dyskusja Relacja z II zjazdu Akademii Polin Dialog i dyskusja Relacja z II zjazdu Akademii Polin W dniach 7-9 lutego w Przystanku Historia Centrum Edukacyjnego IPN im. Janusza Kurtyki odbył się II zjazd Akademii Polin, podczas którego na wykładach

Bardziej szczegółowo

Na krawędzi pamięci rzecz o zagładzie kutnowskich Żydów

Na krawędzi pamięci rzecz o zagładzie kutnowskich Żydów Patronat Honorowy: Na krawędzi pamięci rzecz o zagładzie kutnowskich Żydów Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zaprasza na obchody, upamiętniające 75. rocznicę utworzenia przez Niemców w Kutnie, getta

Bardziej szczegółowo

Temat:Jak władze lokalne dbają o rozwój kulturalny dzieci i młodzieży naszej szkoły?

Temat:Jak władze lokalne dbają o rozwój kulturalny dzieci i młodzieży naszej szkoły? Temat:Jak władze lokalne dbają o rozwój kulturalny dzieci i młodzieży naszej szkoły? Projekt edukacyjny realizowany w Publicznym Gimnazjum im. Biskupa Piotra Gołębiowskiego w Jedlińsku w roku szkolnym

Bardziej szczegółowo

Dział edukacji. Oferta 2014/2015. - zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych - wydarzenia kulturalne - usługi turystyczne

Dział edukacji. Oferta 2014/2015. - zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych - wydarzenia kulturalne - usługi turystyczne Dział edukacji Oferta 2014/2015 - zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych - wydarzenia kulturalne - usługi turystyczne O Żydowskim Muzeum Galicja Proponowane zajęcia edukacyjne Żydowskie Muzeum

Bardziej szczegółowo

Dział współpracy agencyjnej Bydgoszcz, ul. Zamoyskiego 2, tel. 052 32 63 281, fax 322 53 74, e-mail: dzial.reklamy@pomorska.pl Konsultanci ds.

Dział współpracy agencyjnej Bydgoszcz, ul. Zamoyskiego 2, tel. 052 32 63 281, fax 322 53 74, e-mail: dzial.reklamy@pomorska.pl Konsultanci ds. Informacje ogólne: Turnus Drukarnia: start : Wtorek 18 sierpień 2009 koniec : Niedziela 30 sierpień 2009 Turnus Drukarnia czynny : od pon do czw : od 11.00-21.00 od pt do nd : od 11.00-23.00 w każdy piątek

Bardziej szczegółowo

Październik/ WKK Leśniewo. Data Godzina Temat Miejsce. Imprezy/ Spotkania :30 XXI Biegi w Piaśnicy. Leśniewo-Piaśnica.

Październik/ WKK Leśniewo. Data Godzina Temat Miejsce. Imprezy/ Spotkania :30 XXI Biegi w Piaśnicy. Leśniewo-Piaśnica. Październik/ WKK Leśniewo 08.10.2016 10:30 XXI Biegi w Piaśnicy. Leśniewo-Piaśnica. 10.10.2016 19:30 Spotkanie autorskie z P. Jerzym Wierzbickim o tematyce Bliskiego Wschodu oraz Czarnobylu. 18.10.2016

Bardziej szczegółowo

kalendarz imprez kulturalnych

kalendarz imprez kulturalnych www.nysa.pl I kwartał 2014 kalendarz imprez kulturalnych KULTURA 1 Marca XVII GALA TRYTONA NYSKIEGO Uroczysta gala wręczenia statuetki dla wybitnych i nieprzeciętnych nysan - Trytona Nyskiego. W programie

Bardziej szczegółowo

18 listopada 2012 r. (niedziela) Niepodległości 141 a. Przewodniczący Organizacyjnego. Hotel Na Półboru, Stawiszcze 39 A. Klub DGW, Al.

18 listopada 2012 r. (niedziela) Niepodległości 141 a. Przewodniczący Organizacyjnego. Hotel Na Półboru, Stawiszcze 39 A. Klub DGW, Al. PROGRAM XXV OGÓLNOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU FILMÓW AMATORSKICH WP, XXVII KONKURSU FOTOGRAFII WP, XI BIENNALE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ WP SIERADZ 2012 18-22 listopada 2012 r. Lp. Godz. Przedsięwzięcie Miejsce 1.

Bardziej szczegółowo

Senior w Centrum w październiku

Senior w Centrum w październiku Senior w Centrum w październiku Październik w CAS Senior w Centrum: harmonogram do pobrania zmiany od 10 października 2016 r. GODZINY OTWARCIA CAS Senior w Centrum poniedziałek: wtorek: środa: czwartek:

Bardziej szczegółowo

PROGRAM RAMOWY 3-9 lipca 2016 r.

PROGRAM RAMOWY 3-9 lipca 2016 r. PROGRAM RAMOWY 3-9 lipca 2016 r. NIEDZIELA (3 lipca 2016) 12:00-14:00 akredytacja uczestników Hotel GUS ul. Planty 39/45 15:00-15:20 spotkanie organizacyjne z uczestnikami 15:30-17:00 Scenariusz w filmie

Bardziej szczegółowo

Program nauczania zajęcia artystyczne (muzyka) klasy II gimnazjum w Końskowoli

Program nauczania zajęcia artystyczne (muzyka) klasy II gimnazjum w Końskowoli Program nauczania zajęcia artystyczne (muzyka) klasy II gimnazjum w Końskowoli Paweł Pytlak Końskowola 2010 Spis treści; I Ogólna charakterystyka programu II Cel zajęć artystycznych Cele główne Cele szczegółowe

Bardziej szczegółowo

Auschwitz historia, pamięć i edukacja Nauczanie o Holokauście w autentycznym miejscu pamięci

Auschwitz historia, pamięć i edukacja Nauczanie o Holokauście w autentycznym miejscu pamięci DZIEŃ PIERWSZY Auschwitz historia, pamięć i edukacja Nauczanie o Holokauście w autentycznym miejscu pamięci Europejskie seminarium dla nauczycieli Kraków Auschwitz-Birkenau 7-13 października 2007 Niedziela,

Bardziej szczegółowo

poniedziałek: 10:00-14:00 wtorek: 10:00-14:00 środa: 10:00-14:00 czwartek: 10:00-14:00 piątek: 10:00-14:00

poniedziałek: 10:00-14:00 wtorek: 10:00-14:00 środa: 10:00-14:00 czwartek: 10:00-14:00 piątek: 10:00-14:00 GODZINY OTWARCIA CAS Senior w Centrum poniedziałek: 10:00-14:00 wtorek: 10:00-14:00 środa: 10:00-14:00 czwartek: 10:00-14:00 piątek: 10:00-14:00 nr tel. 12 265 65 53, 733 131 638 adres: ul. Berka Joselewicza

Bardziej szczegółowo

WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM

WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM MIĘDZYSZKOLNE DNI KULTURY 2014 WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. PŁK. L. LISA-KULI WARSZAWA, UL. OSZMIAŃSKA 23/25 12-14 i 25 marca 2014 r. MDK to niepowtarzalny

Bardziej szczegółowo

Harmonogram zajęć oraz podział na grupy wiekowe. podczas akcji Zima w mieście SP 143

Harmonogram zajęć oraz podział na grupy wiekowe. podczas akcji Zima w mieście SP 143 Harmonogram zajęć oraz podział na grupy wiekowe podczas akcji Zima w mieście SP 143 Organizator informuje, że plan cały czas jest modyfikowany, uatrakcyjniany, więc mogą nastąpić w nim zmiany. Grupa 1

Bardziej szczegółowo

Projekt edukacyjny dla przedszkoli Przedszkole z kulturą Raport 2012

Projekt edukacyjny dla przedszkoli Przedszkole z kulturą Raport 2012 Projekt edukacyjny dla przedszkoli Przedszkole z kulturą Raport 2012 Cele projektu: edukacja artystyczna, włączająca do prac placówek przedszkolnych instytucje kultury z Bydgoszczy zachęcenie przedszkoli

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE FUNDACJI ATID Z SIEDZIBĄ W WARSZAWIE Z DZIAŁALNOŚCI W 2011 roku

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE FUNDACJI ATID Z SIEDZIBĄ W WARSZAWIE Z DZIAŁALNOŚCI W 2011 roku SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE FUNDACJI ATID Z SIEDZIBĄ W WARSZAWIE Z DZIAŁALNOŚCI W 2011 roku I. Nazwa organizacji: Fundacja ATID (dawniej Fundacja Lauder-Morasha School Foundation) ul. Wawelberga 10 01-188

Bardziej szczegółowo

Biuletyn Informacyjny

Biuletyn Informacyjny PolArt 2012 Biuletyn Informacyjny Wydanie 2 6 pażdziernika 2011 Szanowni Państwo, Witamy serdecznie wszystkich sympatyków PolArt u. Wraz ze zbliżającym się końcem roku rośnie tempo prac nad przygotowaniem

Bardziej szczegółowo

ORGANIZATOR: Fundacja Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej

ORGANIZATOR: Fundacja Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej SĄDECKI SZTETL ORGANIZATOR: Fundacja Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej PARTNERZY: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, Małopolskie Towarzystwo Oświatowe, Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu.

Bardziej szczegółowo

MIĘDZYSZKOLNE DNI KULTURY 2016

MIĘDZYSZKOLNE DNI KULTURY 2016 MIĘDZYSZKOLNE DNI KULTURY 2016 XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI WARSZAWA, UL. OSZMIAŃSKA 23/25 15-17 marca 2016 r. Odważnym los sprzyja /H. Sienkiewicz/ Projekt edukacji kulturalnej

Bardziej szczegółowo

Plan ferii zimowych 2015 w Miejskim Domu Kultury w Kaletach ul. Lubliniecka 2 od 12.00-20.00

Plan ferii zimowych 2015 w Miejskim Domu Kultury w Kaletach ul. Lubliniecka 2 od 12.00-20.00 Plan ferii zimowych 2015 w Miejskim Domu Kultury w Kaletach ul. Lubliniecka 2 od 12.00-20.00 02.01 poniedziałek Godz. 10.00 Zajęcia tańca nowoczesnego dla dzieci zapraszamy do udziału wszystkie chętne

Bardziej szczegółowo

KWIECIEŃ Nazwa wydarzenia: Spotkanie autorskie z Dominiką Czarny Charakter wydarzenia, Otwarcie i omówienie wystawy prac malarskich.

KWIECIEŃ Nazwa wydarzenia: Spotkanie autorskie z Dominiką Czarny Charakter wydarzenia, Otwarcie i omówienie wystawy prac malarskich. Wydarzenia w Białowieży w 2013 roku ---------------------------------------------- UWAGA! KALENDARZ JEST W CIĄGŁEJ AKTUALIZACJI, MOGĄ POJAWIĆ SIĘ NOWE IMPREZY MIEJSCA, TERMINY ORAZ GODZINY MOGĄ ULEC ZMIANIE

Bardziej szczegółowo

Zajęcia otwarte dla chętnych w czasie ferii i wakacji.

Zajęcia otwarte dla chętnych w czasie ferii i wakacji. Zajęcia otwarte dla chętnych w czasie ferii i wakacji. Zajęcia artystyczne w kołach zainteresowań działające przez cały rok: piosenka, muzyka, taniec, fotografia, teatr, recytacja, plastyka, reportaż.

Bardziej szczegółowo

Kalendarz imprez kulturalnych Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach 2009 rok. STYCZEŃ. Środowiskowy Dom Kultury w Gorzycach

Kalendarz imprez kulturalnych Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach 2009 rok. STYCZEŃ. Środowiskowy Dom Kultury w Gorzycach Kalendarz imprez kulturalnych Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach 2009 rok. STYCZEŃ 18 styczeń - Nad Betlejem Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach

Bardziej szczegółowo

PROGRAM RAMOWY 5-11 lipca 2015 r.

PROGRAM RAMOWY 5-11 lipca 2015 r. PROGRAM RAMOWY 5-11 lipca 2015 r. NIEDZIELA (5 lipca 2015) 12:00-12:30 12:00-14:00 Uroczysta parada otwierająca KAMERALNE LATO 2015 (start: Wojewódzka Komenda Policji finał: ul. Żeromskiego 35 - fontanny)

Bardziej szczegółowo

FERIE ZIMOWE 2013 W OZORKOWIE

FERIE ZIMOWE 2013 W OZORKOWIE FERIE ZIMOWE 2013 W OZORKOWIE Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie W okresie ferii zimowych Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie poprowadzi zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat, w godzinach 10.00-16.00, w

Bardziej szczegółowo

LATO W MIEŚCIE 2012 Z MSZCZONOWSKIM OŚRODKIEM KULTURY LATO CZEKA NA NAS

LATO W MIEŚCIE 2012 Z MSZCZONOWSKIM OŚRODKIEM KULTURY LATO CZEKA NA NAS LATO W MIEŚCIE 2012 Z MSZCZONOWSKIM OŚRODKIEM KULTURY LATO CZEKA NA NAS S I E R P I E Ń TYDZIEŃ PIERWSZY 01.08 /ŚRODA/ 11.00 DROGA PEŁNA SŁOŃCA zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży 11.00 LATO, LATO,

Bardziej szczegółowo

ZIMOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE. CHOCHOŁÓW 16 23 stycznia 2016

ZIMOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE. CHOCHOŁÓW 16 23 stycznia 2016 ZIMOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE CHOCHOŁÓW 16 23 stycznia 2016 PROGRAM WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury- Dom Harcerza 30-059 Kraków, ul. Reymonta 18 Miejsce: Ośrodek szkolno- wypoczynkowy

Bardziej szczegółowo

FERIE W MIEŚCIE TPD GDK

FERIE W MIEŚCIE TPD GDK FERIE W MIEŚCIE TPD GDK PÓŁKOLONIE ZIMOWE 16.01 27.01.2006 KIEDY GODZ. CO DLA KOGO KOSZT GDZIE ORGANIZATOR 16-27.I.2006 dni powszednie 9 00-15 00 Półkolonie zimowe o Zajęcia w pracowniach GDK o Zajęcia

Bardziej szczegółowo

Akcja Ferie 2014r. MDK ul. Słowackiego 17

Akcja Ferie 2014r. MDK ul. Słowackiego 17 Akcja Ferie 2014r. MDK ul. Słowackiego 17 1 PARTER Sala 8 Sala muzyczna Iwona Skwarek, Iwona Skwarek, Fryderyk Fryderyk Koziak Koziak Nagrania materiału Nagrania materiału muzycznego zespołu muzycznego

Bardziej szczegółowo

Gminny Ośrodek Kultury przedstawia ofertę zajęć zapraszając jednocześnie do korzystania z przygotowanej oferty.

Gminny Ośrodek Kultury przedstawia ofertę zajęć zapraszając jednocześnie do korzystania z przygotowanej oferty. OFERTA ZAJĘĆ GOK Gminny Ośrodek Kultury przedstawia ofertę zajęć zapraszając jednocześnie do korzystania z przygotowanej oferty. Gminna Biblioteka Publiczna i kawiarenka internetowa czynna od poniedziałku

Bardziej szczegółowo

Materiały wypracowane w ramach projektu Szkoła Dialogu - projektu edukacyjnego Fundacji Form

Materiały wypracowane w ramach projektu Szkoła Dialogu - projektu edukacyjnego Fundacji Form Materiały wypracowane w ramach projektu Szkoła Dialogu - projektu edukacyjnego Fundacji Form Nasze zajęcia w ramach Szkoły Dialogu odbyły się 27 i 28 kwietnia oraz 26 i 27 maja. Nauczyły nas one sporo

Bardziej szczegółowo

Baw się twórczo. Tematyka zajęć: 1. C jak cyrk

Baw się twórczo. Tematyka zajęć: 1. C jak cyrk Baw się twórczo Projekt Baw się twórczo to zajęcia edukacyjne dla przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych podczas których dzieci i młodzież poprzez zabawę uczą się, nabywają nowych, przydatnych

Bardziej szczegółowo

Klub Seniora 2015. Projekt Razem lepiej. Imprezy integracyjne. Dzień Babci i Dziadka

Klub Seniora 2015. Projekt Razem lepiej. Imprezy integracyjne. Dzień Babci i Dziadka Klub Seniora 2015 Projekt Razem lepiej Imprezy integracyjne Dzień Babci i Dziadka Pierwsza tegoroczna impreza integracyjna w ramach projektu Razem lepiej zorganizowana została z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Bardziej szczegółowo

W nadchodzącym miesiącu czekają nas przede wszystkim dwa waŝne wydarzenia.

W nadchodzącym miesiącu czekają nas przede wszystkim dwa waŝne wydarzenia. Szanowni Państwo, Wielkie wydarzenia ubiegłego miesiąca: gminne kolacje noworoczne, które odwiedziło ponad 200 osób, pełna synagoga podczas święta Jom Kippur czy po raz pierwszy organizowany (z wielkim

Bardziej szczegółowo

PÓŁKOLONIE W MDK- 01 lipca do 31 lipca 2015

PÓŁKOLONIE W MDK- 01 lipca do 31 lipca 2015 PÓŁKOLONIE W MDK- 01 lipca do 31 lipca 2015 Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu na półkolonie w naszym mieście Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie organizuje półkolonie letnie od 29 czerwca

Bardziej szczegółowo

Ferie zimowe w publicznych szkołach podstawowych i publicznych gimnazjach na terenie Gminy Olesno w roku szkolnym 2015/2016

Ferie zimowe w publicznych szkołach podstawowych i publicznych gimnazjach na terenie Gminy Olesno w roku szkolnym 2015/2016 Ferie zimowe w publicznych szkołach podstawowych i publicznych gimnazjach na terenie Gminy Olesno w roku szkolnym 2015/2016 30 stycznia 2016 roku (sobota) - Dzień Babci i Dziadka, Bal Karnawałowy w sali

Bardziej szczegółowo

FERIE 2015 W CENTRUM MŁODZIEŻY

FERIE 2015 W CENTRUM MŁODZIEŻY Kraków, 5 lutego 2015 r. INFORMACJA PRASOWA FERIE 2015 W CENTRUM MŁODZIEŻY Do wyboru: plastyka, ceramika, rękodzieło, film animowany, fotografia, teatr, taniec, sport, literatura, muzyka oraz wykłady,

Bardziej szczegółowo

W RAMACH UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU ODBYWAJĄ SIĘ BEZPŁATNIE:

W RAMACH UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU ODBYWAJĄ SIĘ BEZPŁATNIE: W RAMACH UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU ODBYWAJĄ SIĘ BEZPŁATNIE: - WYKŁADY Z RÓŻNYCH DZIEDZIN (literatura, historia, filozofia, polityka, medycyna, historia sztuki) poniedziałek 1x w tygodniu, godz. 11,00

Bardziej szczegółowo

Centrum Informacji Turystycznej OSRiR w Kaliszu UL. Zamkowa tel./fax. 0-62/ 598 27 31 e-mail: cit@osir.kalisz.pl www.osir.kalisz.

Centrum Informacji Turystycznej OSRiR w Kaliszu UL. Zamkowa tel./fax. 0-62/ 598 27 31 e-mail: cit@osir.kalisz.pl www.osir.kalisz. Centrum Informacji Turystycznej OSRiR w Kaliszu UL. Zamkowa tel./fax. 0-62/ 598 27 31 e-mail: cit@osir.kalisz.pl www.osir.kalisz.pl/cit Zapraszamy do:/ w: 31.12.2009 01.01.2010 02.01.2010 03.01.2010 Miasto

Bardziej szczegółowo

Relacja z obchodów X Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. 24.03.2015r.

Relacja z obchodów X Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. 24.03.2015r. Relacja z obchodów X Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa 24.03.2015r. Z okazji X Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa Niepubliczna Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna wraz z Ośrodkiem Rehabilitacyjno

Bardziej szczegółowo

FERIE ZIMOWE OFERTA ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH W MŁODZIEŻOWYM DOMU KULTURY W KONINIE ROKU SZKOLNYM 2013/2014

FERIE ZIMOWE OFERTA ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH W MŁODZIEŻOWYM DOMU KULTURY W KONINIE ROKU SZKOLNYM 2013/2014 FERIE ZIMOWE OFERTA ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH W MŁODZIEŻOWYM DOMU KULTURY W KONINIE ROKU SZKOLNYM 2013/2014 Dzień tygodnia Godziny Poniedziałek 03.02.2014 Formy zajęć Piosenka jest dobra na wszystko Miasto zimą

Bardziej szczegółowo

Tygodniowy plan zajęć Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu na rok 2014/2015

Tygodniowy plan zajęć Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu na rok 2014/2015 Zajęcia grafiki warsztatowej Zajęcia grafiki komputerowej dla dzieci i młodzieży (grafika, rysunek, malarstwo) Koło plastyczne UTW Grafika Użytkowa Akademia Malucha dla dzieci i młodzieży dla dzieci i

Bardziej szczegółowo

DREPTAK KULTURY r.

DREPTAK KULTURY r. POZNAŃSKI DREPTAK KULTURY 18 21.06.2010 r. LOGO DREPTAKA ORGANIZATORZY Koalicja Starego Miasta ODDZ. ETNOGRAFICZNY pomoc wolontariat: CELE Prezentacja artystyczna Od amatora do mistrza Wsparcie działań

Bardziej szczegółowo

Wolontariusz WANTED!

Wolontariusz WANTED! Wolontariusz WANTED! Kogo szukamy: Asystenta Prowadzącego warsztaty dla dzieci i rodzin 7 dzień tworzenia Opis programu: 7 DZIEŃ TWORZENIA to cykl warsztatów artystycznych, którego uczestnicy zwiedzają

Bardziej szczegółowo

CENTRUM SZKOLENIA ŻANDARMERII WOJSKOWEJ KLUB ŻANDARMERII WOJSKOWEJ

CENTRUM SZKOLENIA ŻANDARMERII WOJSKOWEJ KLUB ŻANDARMERII WOJSKOWEJ CENTRUM SZKOLENIA ŻANDARMERII WOJSKOWEJ KLUB PROWADZI DZIAŁALNOŚĆ poniedziałek piątek w godz. 7:00 19:00 sobota niedziela według odrębnych planów CENTRUM SZKOLENIA ŻANDARMERII WOJSKOWEJ ADRESATEM PROPOZYCJI

Bardziej szczegółowo

PROGRAM "Lato w Mieście 2009 r."

PROGRAM Lato w Mieście 2009 r. PROGRAM "Lato w Mieście 2009 r." Termin Godz. Program Organizator i miejsce zajęć CZERWIEC 1. 24.06 (środa) 12.00 Seans Kina Letniego Góra czarownic 2. 29.06 (poniedziałek) 10.00-12.00 12.00-14.00 3. 30.06

Bardziej szczegółowo

Przyjdź w ferie do Family Park, zapisz swoje dane na kuponie konkursowym, wrzuć do urny i wygraj całe mnóstwo nagród!!!

Przyjdź w ferie do Family Park, zapisz swoje dane na kuponie konkursowym, wrzuć do urny i wygraj całe mnóstwo nagród!!! Przyjdź w ferie do Family Park, zapisz swoje dane na kuponie konkursowym, wrzuć do urny i wygraj całe mnóstwo nagród!!! - Kursy języka angielskiego w doskonałej szkole językowej! - Kurs tańca w szkole

Bardziej szczegółowo

Hommage à Kieślowski FESTIWAL FILMOWY DEDYKOWANY KRZYSZTOFOWI KIEŚLOWSKIEMU W 15 ROCZNICĘ ŚMIERCI I 70 ROCZNICĘ URODZIN

Hommage à Kieślowski FESTIWAL FILMOWY DEDYKOWANY KRZYSZTOFOWI KIEŚLOWSKIEMU W 15 ROCZNICĘ ŚMIERCI I 70 ROCZNICĘ URODZIN Hommage à Kieślowski FESTIWAL FILMOWY DEDYKOWANY KRZYSZTOFOWI KIEŚLOWSKIEMU W 15 ROCZNICĘ ŚMIERCI I 70 ROCZNICĘ URODZIN Hommage à Kieślowski To festiwal filmowy zorganizowany dla uczczenia osoby i twórczości

Bardziej szczegółowo

Kapitan Warszawa ratuje stolicę! 20 wydarzeń rodzinnych w każdej dzielnicy Warszawy - propozycja współpracy przy wyjątkowym warszawskim projekcie!

Kapitan Warszawa ratuje stolicę! 20 wydarzeń rodzinnych w każdej dzielnicy Warszawy - propozycja współpracy przy wyjątkowym warszawskim projekcie! Kapitan Warszawa ratuje stolicę! 20 wydarzeń rodzinnych w każdej dzielnicy Warszawy - propozycja współpracy przy wyjątkowym warszawskim projekcie! List przewodni Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszam

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 258 IM. GEN. JAKUBA JASIŃSKIEGO W WARSZAWIE

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 258 IM. GEN. JAKUBA JASIŃSKIEGO W WARSZAWIE SZKOLNY PROGRAM AKTYWNEJ WSPÓŁPRACY SZKOŁA PODSTAWOWA NR 258 IM. GEN. JAKUBA JASIŃSKIEGO W WARSZAWIE Dokument ten jest podsumowaniem udziału szkoły w projekcie Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem

Bardziej szczegółowo

16 lipca, środa 9.30-11.00 Transfer z lotniska do Jarocina uczestników przylatujących z Norwegii

16 lipca, środa 9.30-11.00 Transfer z lotniska do Jarocina uczestników przylatujących z Norwegii WARSZTATY podzielone są na 2 etapy: 1) Jarocin 16-20 lipca, którego tematem jest Jarocin Festival i imprezy towarzyszące 2) Górny Śląsk, 21-23 lipca, którego tematem jest krajobraz postindustrialny Opieka

Bardziej szczegółowo

FERIE ZIMOWE 2014. Ferie z uśmiechem, sportem, muzyką i filmem PIERWSZY TYDZIEŃ

FERIE ZIMOWE 2014. Ferie z uśmiechem, sportem, muzyką i filmem PIERWSZY TYDZIEŃ FERIE ZIMOWE 2014 Ferie z uśmiechem, sportem, muzyką i filmem Miejski Dom Kultury Data Zajęcia Godziny Sala Warsztat teatralny scena dziecięca 12 14 48 Taneczne zajęcia zespołowe Blask i Switch 13 14 11

Bardziej szczegółowo

Kontekst nauczania o Holokauście

Kontekst nauczania o Holokauście Kontekst nauczania o Holokauście IV edycja seminarium dla nauczycieli Kraków, 20.01.2013-27.01.2013 Seminarium skierowane jest do nauczycieli przedmiotów humanistycznych zainteresowanych historią i kulturą

Bardziej szczegółowo

Sobota 11 lipca 14:00 00:00 Bal Seniora

Sobota 11 lipca 14:00 00:00 Bal Seniora Poniedziałek 6 lipiec 11:00 13:00 Gry i zabawy na placu GOKiS dla dzieci 6-9 lat (zabawy z piłką, badminton, skakanka, hula-hop, itp.), opiekun M. Muzyczak, M. 15:00 17:00 Rozgrywki w Tenisa Stołowego

Bardziej szczegółowo

W MOJEJ PIĘKNEJ OJCZYŹNIE-POLSZCZYŹNIE

W MOJEJ PIĘKNEJ OJCZYŹNIE-POLSZCZYŹNIE MIĘDZYSZKOLNE DNI KULTURY 2013 W 60. ROCZNICĘ ŚMIERCI JULIANA TUWIMA: W MOJEJ PIĘKNEJ OJCZYŹNIE-POLSZCZYŹNIE XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. PŁK. L. LISA-KULI WARSZAWA, UL.

Bardziej szczegółowo

Senior w Centrum w grudniu

Senior w Centrum w grudniu Senior w Centrum w grudniu Grudzień w CAS Senior w Centrum: harmonogram do pobrania GODZINY OTWARCIA CAS Senior w Centrum poniedziałek: wtorek: środa: czwartek: piątek: nr tel. 12 265 65 53, 733 131 638

Bardziej szczegółowo

Katedra UNESCO im. Janusza Korczaka działająca w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

Katedra UNESCO im. Janusza Korczaka działająca w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Katedra UNESCO im. Janusza Korczaka działająca w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie zorganizowała, z okazji ustanowionego przez Parlament Rzeczypospolitej Polskiej Roku

Bardziej szczegółowo

MISHOWA SEKCJA KULTURY

MISHOWA SEKCJA KULTURY Samorząd Studentów Kolegium MISH UW ul. Dobra 72, 00-312 Warszawa E-mail samomish@gmail.com Facebook https://www.facebook.com/mish.uw http://www.samorzad.mish.uw.edu.pl/ Kim jesteśmy? Sekcja Kultury powstała

Bardziej szczegółowo

"Zima w Mieście 16 27 lutego 2009

Zima w Mieście 16 27 lutego 2009 "Zima w Mieście 16 27 lutego 2009 Burmistrz Miasta Nowego Targu zaprasza Burmistrz Miasta Nowego Targu zaprasza: Miejski Ośrodek Kultury, Al. Tysiąclecia 37 dodatkowe informacje: tel. 018 266 21 32 16/02

Bardziej szczegółowo

KWIECIEŃ Nazwa wydarzenia: Spotkanie autorskie z Dominiką Czarny Charakter wydarzenia, Otwarcie i omówienie wystawy prac malarskich.

KWIECIEŃ Nazwa wydarzenia: Spotkanie autorskie z Dominiką Czarny Charakter wydarzenia, Otwarcie i omówienie wystawy prac malarskich. Wydarzenia w Białowieży w 2013 roku ---------------------------------------------- UWAGA! KALENDARZ JEST W CIĄGŁEJ AKTUALIZACJI, MOGĄ POJAWIĆ SIĘ NOWE IMPREZY MIEJSCA, TERMINY ORAZ GODZINY MOGĄ ULEC ZMIANIE

Bardziej szczegółowo

Szanowna Mieszkanko, Szanowny Mieszkańcu miejscowości Pleśna! Zabierz głos w sprawie swojej miejscowości!

Szanowna Mieszkanko, Szanowny Mieszkańcu miejscowości Pleśna! Zabierz głos w sprawie swojej miejscowości! Szanowna Mieszkanko, Szanowny Mieszkańcu miejscowości Pleśna! Zabierz głos w sprawie swojej miejscowości! Gmina Pleśna bierze udział w projekcie Samorząd z inicjatywą realizowanym przez Fundację Biuro

Bardziej szczegółowo

Program "Zima w Mieście 2015" Dzielnica Bielany m.st. Warszawy

Program Zima w Mieście 2015 Dzielnica Bielany m.st. Warszawy Program "Zima w Mieście 15" Dzielnica Koordynator: Bożena Walo Zastępca Koordynatora: Jacek Bączkowski Feryjne zajęcia specjalistyczne Lp. Rodzaj zajęć 1 edukacyjne Nazwa placówki adres Temat zajęć* MALARSTWO

Bardziej szczegółowo

WIZYTA W NIEMCZECH 4 maja 2013r 5 maja 2013r. 6 maja 2013r.

WIZYTA W NIEMCZECH 4 maja 2013r 5 maja 2013r. 6 maja 2013r. WIZYTA W NIEMCZECH W dniach 4-8 maja 2013 r. odbyła się kolejna wizyta w ramach realizacji projektu Comenius Partnerska Współpraca Szkół, tym razem była to miejscowość Bittenfeld w Niemczech. W wizycie

Bardziej szczegółowo

Kurs Opis Daty rozpoczęcia

Kurs Opis Daty rozpoczęcia PROGRAMY FÁBRICA DE ESPAÑOL 2011 Kurs Opis Daty rozpoczęcia Wliczone w *** 20 Kurs hiszpańskiego 20h Doskonałe rozwiązanie, aby poczynić duże postępy w hiszpańskim i skorzystać z oferty kulturowej i atrakcji

Bardziej szczegółowo

Miejski Dom Kultury w Łańcucie. ul. Tadeusza Kościuszki Łańcut. Tel Fax:

Miejski Dom Kultury w Łańcucie. ul. Tadeusza Kościuszki Łańcut. Tel Fax: Miejski Dom Kultury w Łańcucie ul. Tadeusza Kościuszki 15 37-100 Łańcut Tel. + 48 17 225 22 94 + 48 17 225 22 95 Fax: + 48 17 225 04 38 e-mail: mdklancut@wp.pl strona internetowa: http://www.mdklancut.pl

Bardziej szczegółowo

Kultura Pamięci XX wieku w Polsce i w Niemczech

Kultura Pamięci XX wieku w Polsce i w Niemczech Kultura Pamięci XX wieku w Polsce i w Niemczech 1. Seminarium: 15-18 maja 2008, Berlin (Dla uczestników z Niemiec) Miejsce: Instytut Polski, Burgstr. 27, 10178 Berlin czwartek, 15 maja 2008 Przyjazd uczestników

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowa Letnia Szkoła Tańca Współczesnego Koszęcin, 17 26 lipca 2015r. PROGRAM WARSZTATÓW

Międzynarodowa Letnia Szkoła Tańca Współczesnego Koszęcin, 17 26 lipca 2015r. PROGRAM WARSZTATÓW Międzynarodowa Letnia Szkoła Tańca Współczesnego Koszęcin, 17 26 lipca 2015r. PROGRM WRSZTTÓW Uwaga! Prosimy o dokładne sprawdzanie godzin lekcyjnych ze względu na różnicę w trwaniu poszczególnych zajęć.

Bardziej szczegółowo

MISJA SZKOŁY. Dąż. ążymy do tego aby każdy gnął sukces na miarę swoich

MISJA SZKOŁY. Dąż. ążymy do tego aby każdy gnął sukces na miarę swoich WITAMY W MISJA SZKOŁY Dąż ążymy do tego aby każdy uczeń osiągn gnął sukces na miarę swoich możliwo liwości W NASZEJ SZKOLE jest kameralna atmosfera podchodzimy indywidualnie do każdego ucznia umożliwiamy

Bardziej szczegółowo

4-20.12.2015. Siegfried Deinege, Nadburmistrz Miasta Görlitz

4-20.12.2015. Siegfried Deinege, Nadburmistrz Miasta Görlitz 4-20.12.2015 Witamy serdecznie na Śląskim Jarmarku Bożonarodzeniowym w Görlitz! Szanowni Goście, serdecznie witamy Państwa na Jarmarku. Wybraliśmy dla Państwa handlarzy i wystawców, którzy prezentują ciekawe

Bardziej szczegółowo

Sezon 2014 / 2015 rok PONIEDZIAŁEK

Sezon 2014 / 2015 rok PONIEDZIAŁEK Sezon 2014 / 2015 rok L. p Nazwa zajęć/warsztatów Prowadzący + kontakt Dzień tygodnia, godzina i sala Podział na grupy Opłata PONIEDZIAŁEK 1 UTW Zajęcia gi-gona Elżbieta Jóżwiak 504530420 Instruktor Pani

Bardziej szczegółowo

Obóz odbywał się od 6 do 28 lipca i z naszej szkoły pojechały na niego dwie uczennice. 5.07.2011 r. (wtorek)

Obóz odbywał się od 6 do 28 lipca i z naszej szkoły pojechały na niego dwie uczennice. 5.07.2011 r. (wtorek) Moscovia letni obóz językowy dla ludzi niemalże z całego świata. Wyjazd daje możliwość nauki j. rosyjskiego w praktyce, a także poznania ludzi z różnych stron świata. Obóz odbywał się od 6 do 28 lipca

Bardziej szczegółowo

INFORMACJA. W dniach 13 27 lipca 2013 r. na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbędą się zajęcia Akademii Językowej CIOR.

INFORMACJA. W dniach 13 27 lipca 2013 r. na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbędą się zajęcia Akademii Językowej CIOR. INFORMACJA W dniach 13 27 lipca 2013 r. na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbędą się zajęcia Akademii Językowej CIOR. Główną misją Akademii Językowej CIOR jest nauka języka, jako dwóch języków

Bardziej szczegółowo

PLAN ROCZNY NA ROK SZKOLNY 2015/2016. PRZEDSZKOLE Nr 400 ul. Lokajskiego 2, 02-793 Warszawa. "Przedszkolaków spotkanie z Warszawą"

PLAN ROCZNY NA ROK SZKOLNY 2015/2016. PRZEDSZKOLE Nr 400 ul. Lokajskiego 2, 02-793 Warszawa. Przedszkolaków spotkanie z Warszawą PLAN ROCZNY NA ROK SZKOLNY 2015/2016 PRZEDSZKOLE Nr 400 ul. Lokajskiego 2, 02-793 Warszawa "Przedszkolaków spotkanie z Warszawą" PROMOWANIE RODZIMEJ KULTURY i KSZTAŁTOWANIE POCZUCIA DUMY MŁODEGO WARSZAWIAKA

Bardziej szczegółowo

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA. Zakładu Wokalistyki Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku UNIWERSYTETU MUZYCZNEGO FRYDERYKA CHOPINA

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA. Zakładu Wokalistyki Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku UNIWERSYTETU MUZYCZNEGO FRYDERYKA CHOPINA OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA Zakładu Wokalistyki Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku UNIWERSYTETU MUZYCZNEGO FRYDERYKA CHOPINA Białystok: 26-30 listopada 2015 roku KOMUNIKAT OGÓLNOPOLSKA

Bardziej szczegółowo

LISTOPAD/ WKK Mechowo. Data Godzina Temat Miejsce

LISTOPAD/ WKK Mechowo. Data Godzina Temat Miejsce LISTOPAD/ WKK Mechowo 09.11.2016 18:00 Mała Baśka 12.11.2016 14:00 Pucka Liga Baśki 14.11.2016 18:00 Zebranie 15.11.2016 18:00 Mała Baśka 20.11.2016 14:00 Pucka Liga Baśki 21.11.2016 18:00 Mała Baśka 26.11.2016

Bardziej szczegółowo

Zapraszamy do udziału w projektach i działaniach zaplanowanych w najbliższych miesiącach (plan działań może ulec zmianie)

Zapraszamy do udziału w projektach i działaniach zaplanowanych w najbliższych miesiącach (plan działań może ulec zmianie) Zapraszamy do udziału w projektach i działaniach zaplanowanych w najbliższych miesiącach (plan działań może ulec zmianie) Dzień Godz. Projekt Opis Udział PAŹDZIERNIK Dlaczego zebry nie mają wrzodów żołądka?

Bardziej szczegółowo

Informator Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej 13.11.2013 19.11.2013

Informator Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej 13.11.2013 19.11.2013 Informator Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej 13.11.2013 19.11.2013 Środa środa, 13 Listopad 2013 11:00 Wstęp wolny Psychologia złotego wieku - czy blondynki są głupie" a Cyganie kradną"? Stereotypy

Bardziej szczegółowo

Centrum Kulturalne Białorusi w Warszawie

Centrum Kulturalne Białorusi w Warszawie Centrum Kulturalne Białorusi w Warszawie Styczeń 2014 Pn Wt Śr Cz Pt Sb N 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 wydarzenia: 1 stycznia Święto Nowego Roku 7

Bardziej szczegółowo

Projekt Unii Europejskiej Comenius 2012 2014 EUROPEJSKIE GRAFFITI SPOSOBY WYRAŻANIA EMOCJI

Projekt Unii Europejskiej Comenius 2012 2014 EUROPEJSKIE GRAFFITI SPOSOBY WYRAŻANIA EMOCJI Projekt Unii Europejskiej Comenius 2012 2014 EUROPEJSKIE GRAFFITI SPOSOBY WYRAŻANIA EMOCJI Szkoła Podstawowa nr 3 w Żywcu zaprosiła do wspólpracy nad nowym projektem szkoły z 6 krajów: Chorwacji, Irlandii

Bardziej szczegółowo

Plan imprez Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej na styczeń 2015

Plan imprez Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej na styczeń 2015 Plan imprez Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej na styczeń 2015 Zbiórka otwarta 77 Drużyny Harcerskiej z ZHP Komendy Chorągwi Śląskiej. 2015-01-02, 09, 16, 23, 30, godz. 17.30 Zbiórki harcerskie

Bardziej szczegółowo

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW, RENCISTÓW I INWALIDÓW ODDZIAŁ REJONOWY WARSZAWA TARGÓWEK 10 lat naszych kół 2002-2012. Koło nr 11

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW, RENCISTÓW I INWALIDÓW ODDZIAŁ REJONOWY WARSZAWA TARGÓWEK 10 lat naszych kół 2002-2012. Koło nr 11 POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW, RENCISTÓW I INWALIDÓW Koło nr 11 Koło nr 11 jest bardzo młode. Nasz początek działalności to luty 2011. Pomimo krótkiego stażu i niewielkiej ilości członków staramy się aktywnie

Bardziej szczegółowo

Dzień Kuchni Polskiej. zaproszenie do współpracy

Dzień Kuchni Polskiej. zaproszenie do współpracy Dzień Kuchni Polskiej zaproszenie do współpracy Dzień Kuchni Polskiej jest formą radosnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. To apolityczny ruch społeczny, promujący prywatny i całkowicie osobisty

Bardziej szczegółowo

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY nr 9 w KRAKOWIE, os. WYCIĄŻE, ul. PRAWOCHEŃSKIEGO 7 TEL. 12 645 08 87 ZAPRASZAMY

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY nr 9 w KRAKOWIE, os. WYCIĄŻE, ul. PRAWOCHEŃSKIEGO 7 TEL. 12 645 08 87 ZAPRASZAMY ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY nr 9 w KRAKOWIE, os. WYCIĄŻE, ul. PRAWOCHEŃSKIEGO 7 TEL. 12 645 08 87 ZAPRASZAMY Zespół Szkolno Przedszkolny nr 9 w Krakowie. Przedszkole Samorządowe nr 19 oraz Szkoła Podstawowa

Bardziej szczegółowo

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY POD AKACJĄ W LUBLINIE

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY POD AKACJĄ W LUBLINIE PROGRAM WYCHOWAWCZY MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY Pod Akacją w Lublinie w roku szkolnym 2016/2017 Młodzieżowy Dom Kultury Pod Akacją w Lublinie jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego. Stwarza możliwości

Bardziej szczegółowo

10-15.10.2011 r. Impreza towarzysząca: g.20.00 projekcje filmowe kina Bollywoodzkiego w klubie 12, Rynek 22

10-15.10.2011 r. Impreza towarzysząca: g.20.00 projekcje filmowe kina Bollywoodzkiego w klubie 12, Rynek 22 g.13.00 JAK SZIWA BUDOWAŁ ŚWIAT Z RYTMU Prelekcja, audycja muzyczna i warsztat Jacka Tabisza BOLLYWOOD ZWIERCIADŁO NASTROJÓW Prelekcja Kai Bryx g.19.00 TEATR LALKI I AKTORA, ul. Buczka 16 LOTOSOWA KATEDRA

Bardziej szczegółowo

MIEJSKI KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH 2012

MIEJSKI KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH 2012 MIEJSKI KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH 2012 Styczeń 6.01.2012r. godz. 17,00 Koncert kolęd Chrystus Pan się narodził w wykonaniu Chóru Camerata, Chóru Appasjonata, Chóru Canzonetta 8.01.2012r. XIX Finał

Bardziej szczegółowo

Lp nazwa podmiotu tytuł oferty Przyznana dotacja 1. Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenie Księży Marianów z Lublina

Lp nazwa podmiotu tytuł oferty Przyznana dotacja 1. Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenie Księży Marianów z Lublina Zestawienie ofert w Konkursie z dziedziny kultury AD 2010 wraz z przyznanymi dotacjami Lp nazwa podmiotu tytuł oferty Przyznana dotacja 1. Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenie Księży Marianów z Lublina

Bardziej szczegółowo

FESTIWAL KOMIKSU HISTORYCZNEGO

FESTIWAL KOMIKSU HISTORYCZNEGO FESTIWAL KOMIKSU HISTORYCZNEGO Organizatorzy i patronaty medialne: II edycja Centrum Edukacyjne IPN Przystanek Historia 2 czerwca 2012 r,. Warszawa 1 WYSTAWY: Sala wystawowa/sala konferencyjna Sala edukacyjna

Bardziej szczegółowo

w Hotelu Lidia **** SPA & Wellness

w Hotelu Lidia **** SPA & Wellness w Hotelu Lidia **** SPA & Wellness Podczas letniego pobytu zachęcam wszystkich Gości do skorzystania z licznych atrakcji, które urozmaicą Państwa pobyt w Hotelu Lidia. Dla polecam między innymi specjalnie

Bardziej szczegółowo

SZANOWNI PAŃSTWO DYREKTORZY, NAUCZYCIELE I SYMPATYCY PIEŚNI POLSKIEJ

SZANOWNI PAŃSTWO DYREKTORZY, NAUCZYCIELE I SYMPATYCY PIEŚNI POLSKIEJ Pieśń ujdzie cało Adam Mickiewicz SZANOWNI PAŃSTWO DYREKTORZY, NAUCZYCIELE I SYMPATYCY PIEŚNI POLSKIEJ Zwracamy się do Państwa z serdecznym apelem i prośbą o zaangażowanie i udział uczniów w IV Gminnym

Bardziej szczegółowo