Nasze nowe Inwestycje. To się na pewno nie uda czyli najszybszy start-up w historii

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Nasze nowe Inwestycje. To się na pewno nie uda czyli najszybszy start-up w historii"

Transkrypt

1 inqbe Członek NEWS Magazyn Grupy Inqbe Czerwiec 2011 (1) Nasze spółki: Sztuka prawa, sztuka zarabiania Z naszej perspektywy: Wydarzyło się w InQbe: Nasze nowe Inwestycje Z rynku: To się na pewno nie uda czyli najszybszy start-up w historii Dlaczego warto rozmowa z Jerzym Kawą na temat drogi od pomysłu do inwestycji Po godzinach: Dobra książka czyli jak wygrać bilet na Euro 2012 Na zdjęciu: Tomasz Ostrowski i Arkadiusz Howara (ArsLege)

2 2 InQbe News Od redakcji Jeden z dziennikarzy zapytał mnie ostatnio czym jest dobry start up. Pytanie z rodzaju tych, na które można odpowiedzieć długimi akademickimi wywodami, lub prosto, że to firma, która potrafi wejść na rynek w odpowiednim miejscu i czasie. Pojawia się dziś, jutro zaczyna zarabiać, a pojutrze nikt nie pamięta jak to było bez niej. Obecnie w naszym portfelu inwestycyjnym mamy 20 spółek. Część z nich już zdążyła podbić swoje branże, inne kończą prace nad finalną wersja swoich produktów i usług oraz przygotowują się do wprowadzenia ich na rynek. InQbe jest obecnie krajowym liderem wśród firm inwestujących w start up y z obszaru nowych technologii. Obecnie pracujemy nad kolejnymi 20 projektami, które z biznesowego punktu widzenia wydają się nam ciekawymi inwestycjami. W które z nich zdecydujemy się zainwestować? Jak rozwijają się spółki w które już zainwestowaliśmy? Jakie nowe tendencje pojawiają się na rynku? Lektura InQbe News pozwoli znaleźć odpowiedź na te i inne ważne pytania. Wojciech Przyłęcki prezes zarządu InQbe Sp. z o.o. W numerze Wydarzyło się w InQbe Moc ukryta w cenie Nasze najnowsze inwestycje Gametrade.pl wyruszył na podbój rynku brytyjskiego Z Rynku To na pewno się nie uda I LOVE.NYC o2 rusza na zakupy Nasze spólki ArsLege.pl sztuka prawa, sztuka zarabiania Z naszej perspektywy Dlaczego warto? Poszukiwacze złota!!! Po Godzinach Sport to zdrowie Wydawnictwo RADWAN poleca W skrócie IQ Partners ogłosiło wyniki za I kwartał więcej na Czerwonywidelec.pl uruchomił platformę do grupowego zamawiania posiłków. Na razie z usług mogą korzystać mieszkańcy Trójmiasta i Warszawy Poszerza się grono mediów, z którymi współpracuje Digital Broadcast. Realizowane przez spółkę materiały z Europejskiego Kongresu Gospodarczego transmitowały bankier.tv, wyborcza.biz i rp.pl. Dzięki Gametrade.pl już 100 tysięcy gier zmieniło swoich właścicieli Mobile Parters S.A. zadebiutowal na rynku NewConnect więcej na

3 Wydarzyło się w InQbe 3 MOC UKRYTA W CENIE platforma Power Price uruchomiona Prawie równo rok temu, 26 maja 2010 roku zawiązana została spółka Power Price S.A. Od tego czasu firma zbudowała i uruchomiła jedną z najnowocześniejszych platform handlowych skierowanych do sektora b2b w Polsce. Udało się nawiązać współpracę z ponad 100 producentów i dostawców z całego kraju uzyskując najlepsze ceny dla klientów. Debiut na rynku NewConnect, zakończył się pozyskaniem od inwestorów zewnętrznych 1,3 miliona złotych. Były to dobrze zainwestowane pieniądze, gdyż od czasu debiutu w styczniu 2011 roku kurs Power Price wzrósł o kilkaset %. Można zadać pytanie gdzie leży tajemnica sukcesu? Power Price zjada cały łańcuch dostaw przyjmując rolę pośrednika wyjaśnia Piotr Skawiński, prezes zarządu. Eliminując poszczególne ogniwa w łańcuchu dostaw, jesteśmy w stanie zagwarantować bardzo atrakcyjne ceny, w wielu przypadkach pewnie najniższe na rynku. Jednocześnie każdy z dostawców sprzedaje towar z pewnym zyskiem dla siebie. W nieco podobnym modelu biznesowym działają popularne serwisy zakupów grupowych, takie jak Groupon czy Gruper, jednak zasadnicza różnica jest taka, że my oferujemy produkty przeznaczone dla klienta biznesowego. Po zrealizowaniu zakupu danego towaru naliczany jest również rabat grupowy dodaje Skawiński - będzie on mógł być wykorzystany na kolejne zakupy w naszym serwisie. Do końca roku planujemy pozyskać przynajmniej trzy tysiące klientów instytucjonalnych mówi Piotr Skawiński prezes zarządu Power Price S.A Gametrade.pl wyruszył na podbój rynku brytyjskiego Gametrade24.co.uk to brytyjski odpowiednik gametrade.pl - najpopularniejszego obecnie na polskim rynku serwisu do wymiany gier. Dzięki gametrade.pl swoich właścicieli zmieniło już około 100 tysięcy gier. W samym tylko lutym dokonano 9 tysięcy transakcji, ktorych wartość wyniosła około 430 tysięcy złotych. Gametrade.pl to serwis dla ludzi z pasją tworzony przez pasjonatów. Być może w tym tkwi tajemnica dlaczego w tak krótkim czasie (30 czerwca minie dopiero rok od momentu startu) serwis potrafił stworzyć liczną społeczność. Obecnie ma 67 tysięcy użytkowników.zdaniem Damiana Legawca - Prezesa zarządu - rynek brytyjski ma kilka razy większy potencjał niż polski, co daje duże prawdopodobieństwo podboju wysp i powtórzenia sukcesu znad Wisły. Pierwsze doświadczenia zdają się potwierdzać tą tezę. Anglojęzyczna wersja serwisu ma już około 30 tysięcy tytułów gier. W Polsce liczba ta to prawie 80 tysięcy tytułów. Czy angielska wersja serwisu prześcignie swą polską odpowiedniczkę? Wszystko wskazuje na to, że w ciągu następnych miesięcy czekać nas będzie bardzo pasjonujący wyścig.

4 4 Wydarzyło się w InQbe Nasze najnowsze inwestycje To najnowsza inwestycja InQbe. Spółka prowadzi serwis umożliwiający między innymi dzielenie się płytami. Dodatkowo spółka zajmować się będzie tworzeniem nowatorskich serwisów internetowych, zajmujących się przygotowywaniem oprawy muzycznej imprez i eventów oraz audio marketingiem. Przedmiotem działalności spółki będzie świadczenie usług prawnych z wykorzystaniem videokonferencji prowadzonych przez Internet. To druga po spółce Prawomaniacy inwestycja InQbe w obszar rynku, gdzie produktem jest wiedza prawnicza. Spółka planuje skupić swoją działalność wokół prowadzenia serwisów internetowych dotyczących obrotu nieruchomościami komercyjnymi oraz dostarczania narzędzi podmiotom w takim obrocie uczestniczącym. Jeszcze w II kwartale bieżącego roku planowany jest debiut na rynku NewConnect. Spółka zajmować się będzie wymianą walut za pośrednictwem platformy internetowej oraz świadczyć usługi tzw. escrow. Rozpoczęcie działalności operacyjnej planowane jest po uzyskaniu wymaganych prawem pozwoleń na działalność kantorową. Spółka zamierza również zadebiutować na rynku NewConnect. Debiut zaplanowany jest na drugi kwartał 2011 r. To kolejna spółka, która dołączyła do portfela inwestycyjnego InQbe. To spółka wyjątkowa, gdyż nie sprzedaje swojego produktu, lecz sama wykorzystuje go do inwestowania na rynkach finansowych. Głównym obszarem działalności m10 S.A jest wykorzystanie tzw. automatów inwestycyjnych, opartych o własne autorskie rozwiązania, które odpowiadają za podejmowanie decyzji inwestycyjnych. Dodatkowo m10 prowadzić będzie również działalność badawczą, rozwojową i licencyjną w obszarze algorytmów inwestycyjnych.

5 Z Rynku 5 I LOVE.NYC Jeśli wierzyć zapewnieniom burmistrza Nowego Jorku Michael a Bloomberga już niedługo w sieci pojawią się serwisy z domeną.nyc (New York City). Wszystko odbędzie się w ramach stworzenia tzw. cyfrowego miasta. Nowa inicjatywa burmistrza o2 rusza na zakupy spotkała się z zainteresowaniem ze strony mediów a sam projekt powstaje przy współpracy z między innymi Facebookiem, i Twitterem. Nowojorczycy oczywiście kochają Nowy Jork, a jak to wygląda w Polsce? No cóż pod adresem póki co niczego jeszcze nie znajdziemy. Grupa o2 to kolejny gracz na rynku zakupów grupowych. Jej nowy projekt ruszaj.pl opiera się na podobnych założeniach rabatów jakie wcześniej stosował między innymi gruper.pl. Dodatkowo ruszaj.pl definiuje grupy docelowe według płci. Na pierwszy front poszły produkty skierowane do kobiet. W dalszej kolejności planowane są promocje na produkty typowo męskie oraz produkty turystyczne. Czy ruszaj.pl rzeczywiście wyruszy na podbój Internetu i zagrozi dotychczasowym liderom? Dotychczasowy potencjał użytkowników na pewno odegra w tym kluczową rolę. To na pewno się nie uda Gdzie w Europie żyje najwięcej malkontentów, szyderców i różnej maści narzekaczy? Oczywiście nad Wisłą. Nic zatem dziwnego, że właśnie Startup Weekend Warsaw, był miejscem gdzie powstał oryginalny pomysł szydercamp. pl czyli miejsce gdzie można wyszydzić i wyśmiać wszelkie biznesowe pomysły. Dobra atmosfera spotkania sprawiła, że pomysł i pierwszy prototyp powstał w przeciągu 30 minut. Więcej na szydercamp.pl Czy najszybszy startup w historii ma szansę na rynkowy sukces?

6 6 Nasze spółki - Prawomaniacy Sp. z o.o. Sztuka prawa, sztuka zarabiania Nie od dziś wiadomo, że na wiedzy prawniczej można nieźle zarobić. Prawo to obok medycyny jeden z najbardziej obleganych i prestiżowych kierunków studiów, a prawnik to zawód, który kojarzony jest z bogactwem i wysokim statusem społecznym. Pomimo tego, że w mediach od lat toczy się burzliwa dyskusja dotycząca kwestii równego dostępu do zawodów prawniczych, tych którzy swoją zawodową przyszłość wiążą właśnie z tą dziedziną nie brakuje. Korepetycje, podręczniki, kursy doszkalające - oferta edukacyjna jest już bardzo szeroka. Czy jest tu zatem jeszcze miejsce na e-biznes? Przykład spółki Prawomaniacy będącej właścicielem serwisu Arslege.pl pokazuje, że tak. Oczywiście pod warunkiem, że pomysł będzie innowacyjny i bardzo mocno dopasowany do faktycznych potrzeb użytkowników. ArsLege.pl to przykład nieszablonowego podejścia do definiowania biznesu i penetracji rynku. Gdyby przeprowadzić uliczną sondę z pytaniem kto najczęściej rozwiązuje testy z nauk prawniczych uzyskalibyśmy odpowiedź, że są to oczywiście studenci prawa. Grupa jak najbardziej perspektywiczna, ale nie do końca atrakcyjna z biznesowego punktu widzenia. Wiadomo, że studenci mają wiele ważniejszych wydatków niż zakup pomocy naukowych. Idąc dalej tym tropem dochodzimy do błędnego wniosku, że popyt na e-testy, audioustawy czy inne kazusy prawne nie wygeneruje rynku, który wart byłby poważniejszych inwestycji. Tymczasem Tomasz Ostrowski i Arkadiusz Howara pomysłodawcy serwisu ArsLege.pl podeszli do tematu w sposób zupełnie inny. Zadaliśmy sobie pytanie, kto jeszcze oprócz samych tylko studentów potrzebuje tego typu produktów. Okazało się, że lista zrobiła się bardzo długa. Aplikanci, biegli rewidenci, doradcy podatkowi, geodeci, rzeczoznawcy majątkowi, maklerzy a nawet detektywi. Wszyscy oni muszą zdawać egzaminy państwowe, aby uzyskać uprawnienia do wykonywania zawodu. Jeżeli dodamy do tego jeszcze urzędników służby cywilnej i wspomnianych wcześniej studentów to mówimy o liczbie około osób mówi Ostrowski. Jest to już spory potencjał, zwłaszcza, że przykładowy rzeczoznawca majątkowy, który przygotowuje się do jednego z najważniejszych egzaminów w karierze jest w stanie zainwestować kilka złotych aby dobrze się do niego przygotować. Ten sposób myślenia okazał się jak najbardziej słuszny. Serwis już po trzech miesiącach działania odwiedziło 200 tysięcy użytkowników. Obecnie dziennie notujemy od 10 do 13 tysięcy odwiedzin mówi Howara. Jeśli porównamy to z gigantami rynku internetowego, to być może nie jest to wynik rzucający na kolana, ale mając na uwadze fakt, że działamy w pewnym sensie na rynku niszowym i to dopiero od kilku miesięcy należy uznać to za całkiem spory ruch. Dla porównania według naszych źródeł jest to większa liczba unikalnych użytkowników odwiedzających dziennie portal niż obecnie generuje internetowa wersja najbardziej prestiżowego magazynu biznesowego w Polsce. Czego zatem użytkownicy szukają na ArsLege? Oferta serwisu jest szeroka. Stale rozszerzana baza testów zawierająca obecnie ponad 32 tysiące pytań (najlepszy wynik w kraju) to magnez dla dużej części klientów. Dotychczas użytkownicy rozwiązali już ponad milion pytań. Inni oprócz samych testów wykupują dostęp do tzw. casusów czyli opisanych skomplikowanych prawnie przypadków z życia.

7 Nasze spółki - Prawomaniacy Sp. z o.o. 7 Dużą popularnością cieszą się też tzw. audioustawy czyli profesjonalnie nagrane w formacie mp3 akty prawne. W tym ostatnim obszarze ArsLege jest zresztą absolutnym monopolistą na rynku. Rynku, który dotychczas wydawał się być w miarę podzielony pomiędzy wydawnictwo INFOR (właściciela prawnik.pl) Legalsupport sp. z o.o. (e-prawnik.pl) i oczywiście firmę Wolters Kluver sp. z o.o. (lex.com.pl). Wejście ArsLege.pl okazało się zupełnie nowym podejściem do klienta. Dotychczas nikt z liderów nie oferował audioustaw, nikt nie próbował tworzyć wokół swojego serwisu społeczności, wreszcie nikt nie wprowadzał dodatkowych narzędzi ułatwiających pracę (przykładowo funkcja zastępstwa - narzędzia, z którego mogą korzystać adwokaci, radcowie prawni, aplikanci adwokaccy i radcowscy oraz pracownicy ich kancelarii. System obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę, tak więc dzięki temu adwokat z Poznania jest w stanie szybko i sprawnie znaleźć zastępstwo na rozprawie w Warszawie). Jeżeli dodatkowo weźmiemy pod uwagę możliwość dodawania kontentu przez użytkowników czy tzw. bitwy testowe wprowadzające model współzawodnictwa okazuje się, że swoją ofertą Arslege.pl sporo namieszał na rynku. Co dalej? Atrakcyjność grupy docelowej użytkowników ArsLege.pl już została dostrzeżona przez reklamodawców. Znacznie większy potencjał wydaje się być jednak ukryty w budowanej wokół serwisu społeczności. To trudne zadanie twierdzi Piotr Chumicki, Prezes Zarządu spółki Site, która w swoim portfelu posiada kilka portali skupiających różne grupy niemniej jednak jeśli faktyczną społeczność uda się zbudować możliwe jest zastosowanie jeszcze innych modeli biznesowych. Nie chcę dawać gotowych recept, ale dobrym przykładem może być konsylium24. pl. Portal skupiający lekarzy i oferujący między innymi dedykowane mailingi oraz badania fokusowe dodaje Chumicki. Niewykluczone, że spółka będzie starać się powtórzyć swój sukces na rynkach zagranicznych. Nie chcę na razie ujawniać szczegółów, ale analizujemy różne możliwości mówi Ostrowski. Według naszych obserwacji całkiem realne jest wejście na rynek, którego potencjał jest ponad 8 razy większy niż Polski. To jednak dopiero przyszłość, dziś musimy rozważyć różne pojawiające się koncepcje współpracy biznesowym na krajowym podwórku - dodaje. ArsLege.pl w liczbach: 12 tysięcy użytkowników dziennie Baza 32 tysięcy pytań testowych Ponad milion udzielonych odpowiedzi O tym jak sztukę prawa przełożyć na sztukę zarabiania rozmawiamy z Tomaszem Ostrowskim - prezesem zarządu Prawomaniacy Sp. z o.o. właściciela ArsLege.pl Przygotowując biznes plan spodziewaliście się aż takiego zainteresowania? Założenia autorów biznesplanów zazwyczaj są optymistyczne. Dopiero rynek weryfikuje czy szacowane parametry są możliwe do osiągnięcia. Już pierwsze miesiące działalności pokazały, że potencjał ArsLege jest większy niż prognozowaliśmy. Docieracie do grupy bardzo dobrze sprofilowanej i jednocześnie atrakcyjnej pod kątem reklamowym. Czy plany rozwoju zakładają oprócz pozyskiwania klientów czysto reklamowych również zwiększenie zakresu usług skierowanego do zupełnie innego sektora? Dedykowane mailingi czy badania fokusowe to nowe modele biznesowe. Jakie są szacunki procentowego udziału nowych usług w całości przychodów spółki? To prawda. Użytkownikami ArsLege są m.in. prawnicy, rzeczoznawcy majątkowi, doradcy podatkowi, maklerzy papierów wartościowych, księgowi czy osoby obiegające się o uprawnienia budowlane. Jest to atrakcyjna dla reklamodawców grupa. Mamy do dyspozycji szereg narzędzi jak mailing, reklamy

8 8 Nasze spółki - Prawomaniacy Sp. z o.o. Serwis już po trzech miesiącach działania odwiedziło 200 tysięcy użytkowników. Obecnie dziennie notujemy od 10 do 13 tysięcy odwiedzin bannerowe, reklamy wgrywane w audioustawy czy artykuły sponsorowane. Możemy precyzyjnie dotrzeć do wybranej grupy zawodowej. Szacujemy, że nowe usługi, które właśnie wprowadzamy, w tym przychody z reklam, dwukrotnie zwiększą naszą aktualną sprzedaż. Na rynku polskim już macie największą bazę testów, wyprzedzając takich potentatów jak Lex czy Beck, może czas pomyśleć o ekspansji za granicę? Mamy wiele planów rozwoju ArsLege. Jednym z ważniejszych przedsięwzięć, które obecnie realizujemy, jest współpraca w modelu B2B z uczelniami wyższymi, firmami organizującymi kursy przygotowawcze do egzaminów zawodowych, a także innymi serwisami internetowymi. Nie wykluczam również wprowadzenia ArsLege na rynek zagraniczny. Wygląda na to, że te inwestycje będziecie w stanie sami udźwignąć, a może rozważacie pozyskanie dodatkowego kapitału na przykład z New connect? Przy realizacji zagranicznych inwestycji dopuszczamy możliwość dokapitalizowania spółki.

9 Nasze spółki - Prawomaniacy Sp. z o.o. 9 Rynek informacji prawnej okiem eksperta. W dzisiejszych czasach znajomość i właściwa interpretacja przepisów prawa staje się niezbędną kompetencją. Dzieje się tak w dużym stopniu za sprawą samych prawników i urzędników publicznych, którzy odrzucają coraz częściej dobrze znaną zasadę: co nie jest zakazane jest dozwolone, a samo prawo jest ciągle zmieniane i staje się coraz obszerniejsze dążąc do objęcia przepisami wszystkich aspektów życia publicznego i prywatnego. Zmusza to praktycznie wszystkich dorosłych obywateli do znajomości aktualnego prawa, a więc i do ciągłego aktualizowania posiadanej wiedzy. Drugim czynnikiem wpływającym na rosnącą atrakcyjność rynku informacji prawnej jest coraz częstszy wymóg posiadania certyfikatów i aplikacji do wykonywania wielu zawodów o specyfice prawnej lub prawno-ekonomicznej: adwokata, doradcy finansowego, maklera giełdowego, rzecznika patentowego, pośrednika nieruchomości i wielu innych. Zawody te można uznać za powszechne, a znajomość prawa dotyczy praktycznie wszystkich. Trzecim powodem, który pozwala mówić o rozwojowym charakterze rynku informacji prawnej jest znany argument, że w Polsce jest ciągle 3-krotnie mniej prawników i innych pracowników, których zawody zalicza się do obsługi prawnej społeczeństwa w porównaniu z rozwiniętymi krajami Unii Europejskiej i USA. Te trzy powody czynią rynek informacji prawnej rynkiem masowym o praktycznie nieograniczonej pojemności, i co ważne dla przedsiębiorców i marketingowców - ciągle odwiedzanym Tymczasem tak wielkie i powszechne zapotrzebowanie na informację prawną obsługuje dotąd zaledwie kilka wielkich wydawnictw o tradycyjnym profilu (książki, interpretacje/orzecznictwa, podręczniki), nieliczne portale internetowe oraz szkoły wyższe, znowu dostarczające wiedzy prawniczej w nieco archaiczny sposób. Z tych powodów przedsięwzięcia w Internecie i w technologii mobilnej tworzą przestrzeń informacji prawnej atrakcyjną dla przeciętnego mieszkańca jak i dla prawników i bardzo szybko rozwijają się. Pozwalają bowiem pozyskiwać wiedzę prawniczą aktualną i w sposób ciągły (24 godziny na dobę), i co bardzo ważne z sposób urozmaicony oraz znacznie tańszy niż dotąd. Dzięki Internetowi i technologii mobilnej prawo można poznawać czytając, powtarzając i sprawdzając swoją wiedzę bezpośrednio w wyspecjalizowanym portalu siedząc przy PC/laptopie/ netbooku. Coraz częściej skomplikowane aplikacje dostępne są w smart fonach, co dobrze rokuje dla dalszego rozwoju rynku inflacji prawnej. Nowe rozwiązania pozwalają też natychmiast uzyskiwać informację o skuteczności naszej nauki przepisów prawnych. W tym celu wystarczy tylko wypełnić dostępne w wymienionych uprzędzeniach specjalnie przygotowane testy, które udzielą natychmiastowej odpowiedzi co do stanu naszej wiedzy i podpowiedzą, czy jesteśmy wystarczająco przygotowani do zdania egzaminu na aplikację adwokacką. Poprzez portale internetowe można także kontaktować się z innymi ludźmi mającymi podobne problemy prawne na różnego rodzaju forach społecznościowych lub można także kontaktować się ze specjalistami prawa praktycznie w każdej sytuacji życiowej i zawodowej i coraz częściej uzyskać tą droga skuteczną poradę po przyzwoitej cenie. Także na egzaminach, chociaż jako wykładowca Wydziału Prawa i Administracji na UWM w Olsztynie tego akurat bym nie polecał lichy to prawnik, który zapomni całą swoją wiedzę z chwilą wyłączenia prądu. Jerzy Kawa Ekspert InQbe, wykłada m.in. na wydziale Prawa i Administracji UWM w Olsztynie

10 10 Z naszej perspektywy Dlaczego warto? Jerzy Kawa - ekspert InQbe O biznesowej drodze, którą musi przejść pomysłodawca by przekonać do siebie inwestorów InQbe rozmawiamy z Jerzym Kawą ekspertem oceniającym pomysły na e- -biznes. Wiele osób pyta, dlaczego warto skorzystać z InQbe do pozyskania środków na rozwój. Kiedy aplikuje się bezpośrednio w PARP wystarczy przecież wysłać wniosek..i już! Przyznają fundusze, albo nie przyznają, ale droga jest niezbyt ciernista i zależy tylko od opinii bliżej nie znanych ekspertów Agencji. Tymczasem w InQbe wysyła się najpierw wniosek z arkuszem kalkulacyjnym, potem trzeba pisać biznes plan, a i tak nie wiadomo, czy zainwestują w mój projekt. To PO CO i dlaczego WARTO wybierać ścieżkę InQbe? JK. Takie opinie dość często pojawiają się w naszych rozmowach z wnioskodawcami głównie z tymi, którzy już zgłosili się do In- Qbe i są gotowi przebrnąć tę ciernistą drogę. O innych wiemy mniej, jednak można założyć, że wszyscy inni znacznie częściej zadają sobie takie pytania i jednocześnie odpowiadają sobie: nie, to nie dla mnie. Odpowiedzi na pytanie, jaka jest przydatność InQbe dla potencjalnego wnioskodawcy trzeba szukać w doświadczeniach firm. Dość powszechnie znaną prawdą jest to, że na dziesięć pomysłów biznesowych tylko jeden potrafi samodzielnie przetrwać na rynku. W przypadku firm, które przeszły drogę przez inkubator przedsiębiorczości tych firm jest 2-3 krotnie więcej, czyli aż o %! To jest właśnie rezultat, który oferujemy każdemu wnioskodawcy zwiększamy jego szansę na udany biznes 2-3 krotnie ponad tzw. standard. Red. Czy to znaczy, że współpraca z inkubatorem od razu powoduje, że projekt jest lepszy? JK. Na pewno dużo więcej pomysłów osiąga sukces. Dzieje się to poprzez wiele różnych czynności, które realizujemy wobec wobec każdego zgłoszonego pomysłu. Przede wszystkim zaczynamy od zapoznania się koncepcją biznesową i oceniamy jej szanse na rynku jeszcze przed zbudowaniem biznes planu i poznaniem wnioskodawcy. To bardzo wiele, bo szereg pomysłów rozmija się z zapotrzebowaniem rynku, aczkolwiek z technicznego punktu widzenia wydają się pomysłowe. Jeśli tak się dzieje wnioskodawca może liczyć na dwie nasze reakcje: stanowczą odmowę realizowania takiego projektu lub dokonanie zmian w pomyśle, co ratuje wnioskodawcę przed stratą czasu i nadziei, a czasami i pieniędzy. No i zwiększa szansę na pozyskanie kapitał u i końcowy sukces. Red. Czy wiele takich odmów InQbe wysyła? JK. Co najmniej połowa wniosków nie ma biznesowej szansy. Do mnie docierają wnioski wstępnie zaakceptowane, ale i wówczas w dwóch na trzy pomysły podejmuję z wnioskodawcą działania doradcze polegające na zmianie formuły pomysłu, zbadaniu docelowych klientów i ich upodobań. Badam także, czy przyszłe przedsiębiorstwo informatyczne będzie miało wystarczającą wielkość sprzedaży i czy będzie rentowne. Na tym etapie analizuję też model biznesowy i ustalam z wnioskodawcą, w jaki sposób nowe przedsiębiorstwo będzie zarabiać i realizować przychody i zyski z działalności. Dopiero tak sprawdzone przedsięwzięcie, po rozwianiu rynkowych i dochodowych wątpliwości może zostać zaakceptowane do dalszego rozwoju.

11 Z naszej perspektywy 11 Red. Co ostatecznie decyduje o sukcesie przedsiębiorstwa internetowego? JK. Nie ma jednej recepty. Dlatego na etapie inkubacji każdy projekt podlega sprawdzeniu pod kątem innowacyjności pomysłu, sprawności marketingowej i technologicznej, a także sprawności wnioskodawcy do zarządzania swoim przedsiębiorstwem. Myślę, że ten ostatni czynnik jest decydujący, a bardzo rzadko brany pod uwagę. Start up y, czyli nowe przedsięwzięcia, wymagają od wnioskodawcy wiele uporu, wyobraźni oraz pokory wobec rynku. Wielu wnioskodawców we wczesnej fazie o tym zapomina Jerzy Kawa - ekspert InQbe w zakresie doradztwa biznesowego Poszukiwacze złota!!! Czy warto inwestować w innowacje? Nas nie trzeba do tego przekonywać. Wierzymy, że w rynku nowych rozwiązań e-biznesu drzemie ogromny potencjał. Poszukiwanie go często przypomina dawnych poszukiwaczy złota, którzy z uporem maniaka przesypywali piasek wypatrując tam najmniejszych chociaż ziarenek drogocennego kruszcu. Podobnie wygląda praca eksperta oceniającego biznesowe projekty na start upy. Trzeba przejść przez wiele pomysłów, których właściciele zapewne są jedynymi przedstawicielami ludzkości, rozumiejącymi do końca ich ideę i żyjących w przekonaniu, że bez nich czeka nas wielowiekowa stagnacja rozwojowa. Trud się jednak opłaca. Nam opłacił się już 21 razy. W tyle bowiem spółek zainwestowaliśmy do tej pory. Obecnie przechodzą one różne fazy rozwoju. Od finalnych prac testowych, po analizę w jaki sposób rozszerzyć rynki i jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż. Szukajcie a znajdziecie caly czas szukamy i rzeczywiście znajdujemy. MD SZUKAMY PROJEKTÓW NA ETAPIE KONCEPCJI INNOWACYJNYCH DOTYCZĄCYCH OBSZARÓW TAKICH JAK E-COMMERCE, INTERNET, MEDIA, IT, USLUGI MOBILNE (89) JUTRO ZACZYNA SIĘ DZIŚ

12 12 Po Godzinach Sport to zdrowie W wolnej chwili dobrze jest oderwać się na chwile od biznesowej gorączki i poemocjonować czymś zupełnie innym.czy Wisla Kraków awansuje do Champions League? Czy Adamek będzie mistrzem świata? Jak czuje się Robert Kubica i kiedy wróci na tor? Czy Polska reprezentacja piłkarska ma szansę w meczu z Francją i Argentyną? Wyniki, prognozy, analizy czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o sporcie znajdziecie na serwisie Wydawnictwo RADWAN poleca Książka dedykowana jest tym, którzy chcą odkrywać samodzielnie nowe zakątki świata. Do tego wystarcza wola obejrzenia czegoś nowego i determinacja w przygotowaniu podróży. Doskonała wielowątkowa powieść dotykająca przede wszystkim tematyki przemocy domowej oraz funkcjonowania polskiego prawa i służby zdrowia. Anna, ratując siebie i dziecko, zabija męża alkoholika... Ciepła, zabawna i miejscami wzruszająca historia młodej kobiety, która wspólnie z ukochanym mężczyzną zmaga się z jego nagłą chorobą.

Wsparcie innowacyjnych pomysłów na starcie. Warsztaty StartUp-IT, Poznań, 22 września 2007 roku

Wsparcie innowacyjnych pomysłów na starcie. Warsztaty StartUp-IT, Poznań, 22 września 2007 roku Wsparcie innowacyjnych pomysłów na starcie Warsztaty StartUp-IT, Poznań, 22 września 2007 roku Agenda_ Kim jesteśmy Nasza filozofia beyond capital_ Specyfika projektów na wczesnych etapach rozwoju Jak

Bardziej szczegółowo

Miliony pompowane w e-biznes

Miliony pompowane w e-biznes Miliony pompowane w e-biznes Początkujący przedsiębiorca, który szuka kapitału na własny biznes, ma wiele możliwości pozyskania wsparcia. Dotacje z urzędu pracy, pieniądze unijne dla młodych przedsiębiorców

Bardziej szczegółowo

Skorzystanie z funduszy venture capital to rodzaj małżeństwa z rozsądku, którego horyzont czasowy jest z góry zakreślony.

Skorzystanie z funduszy venture capital to rodzaj małżeństwa z rozsądku, którego horyzont czasowy jest z góry zakreślony. Skorzystanie z funduszy venture capital to rodzaj małżeństwa z rozsądku, którego horyzont czasowy jest z góry zakreślony. Jedną z metod sfinansowania biznesowego przedsięwzięcia jest skorzystanie z funduszy

Bardziej szczegółowo

ODPOWIEDZIALNI ZA SUKCESY NASZYCH KLIENTÓW. Prezentacja spółki IPO SA. www.iposa.pl

ODPOWIEDZIALNI ZA SUKCESY NASZYCH KLIENTÓW. Prezentacja spółki IPO SA. www.iposa.pl ODPOWIEDZIALNI ZA SUKCESY NASZYCH KLIENTÓW Prezentacja spółki IPO SA www.iposa.pl Kim jesteśmy? IPO SA od 2007 roku jest firmą consultingową, wyspecjalizowaną w rynku kapitałowym i finansowym. Od grudnia

Bardziej szczegółowo

Warszawa, 4 grudnia 2007

Warszawa, 4 grudnia 2007 Prezentacja firmy Warszawa, 4 grudnia 2007 Kim jesteśmy? - Podmiot IQ Partners Sp. z o.o. IFA Investment Sp. z o.o. Działałą w obszarze internetu, IT i szeroko pojętych nowych technologii, Tworzyła i generowała

Bardziej szczegółowo

Cafe News. Nowe Media. Nowa rzeczywistość.

Cafe News. Nowe Media. Nowa rzeczywistość. Cafe News Nowe Media. Nowa rzeczywistość. O Cafe News Cafe News kreuje wolną, niezagospodarowaną jeszcze przestrzeń rynkową. Dzięki temu konkurencja przestaje być istotna Spółka jest agregatorem treści

Bardziej szczegółowo

Jak zdobyćpierwszy milion w Internecie i dobrze sięprzy tym bawić? V Pomorskie Forum Przedsiębiorczości Gdynia, 14 maja 2010

Jak zdobyćpierwszy milion w Internecie i dobrze sięprzy tym bawić? V Pomorskie Forum Przedsiębiorczości Gdynia, 14 maja 2010 Jak zdobyćpierwszy milion w Internecie i dobrze sięprzy tym bawić? V Pomorskie Forum Przedsiębiorczości Gdynia, 14 maja 2010 JAK TO SIĘDZIEJE? 2005 potrzeba zakupu analiza możliwości pomysł potrzeba działania

Bardziej szczegółowo

NOWE TRENDY REKLAMY ONLINE. - Allbiz Międzynarodowe Centrum E-commerce

NOWE TRENDY REKLAMY ONLINE. - Allbiz Międzynarodowe Centrum E-commerce NOWE TRENDY REKLAMY ONLINE - Allbiz Międzynarodowe Centrum E-commerce PODZIAŁ PREZENTACJI: 1 Potencjał sieci Internet dla rozwoju biznesu. 2 Aktualne sposoby przyciągania klientów przy użyciu globalnej

Bardziej szczegółowo

Venture Capital - kapitalna sprawa

Venture Capital - kapitalna sprawa Venture Capital - kapitalna sprawa Kinga Stanisławska Partner Zarządzający Experior Venture Fund PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROJEKTU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI

Bardziej szczegółowo

ZGŁOSZENIE POMYSŁU do Konkursu INNOWACYJNY POMYSŁ 2008

ZGŁOSZENIE POMYSŁU do Konkursu INNOWACYJNY POMYSŁ 2008 ZGŁOSZENIE POMYSŁU do Konkursu INNOWACYJNY POMYSŁ 2008 KONKURS Zgłoszenie pomysłu do Konkursu należy przysłać do 17 listopada, e-mailem na adres konkurs@uni.lodz.pl Rozstrzygnięcie Konkursu do 12 grudnia

Bardziej szczegółowo

Nokaut.pl mobilna rewolucja na rynku zakupów internetowych. Dziś ostatni dzień zapisów na akcje Grupy Nokaut

Nokaut.pl mobilna rewolucja na rynku zakupów internetowych. Dziś ostatni dzień zapisów na akcje Grupy Nokaut Warszawa, 8 grudnia 2011 Nokaut.pl mobilna rewolucja na rynku zakupów internetowych Dziś ostatni dzień zapisów na akcje Grupy Nokaut czołowy gracz e-commerce w Polsce, właściciel internetowych porównywarek

Bardziej szczegółowo

POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie

POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie Warszawa, marzec 2011 r. Dane rejestrowe spółki Power Price S.A. ul. Rosy Bailly 36 01-494 Warszawa tel./fax (22) 25 01 700 www.powerprice.pl e-mail: biuro@powerprice.pl

Bardziej szczegółowo

Inwestycje Kapitałowe w innowacyjne projekty

Inwestycje Kapitałowe w innowacyjne projekty Inwestycje Kapitałowe w innowacyjne projekty Krótko o inkubatorze Forma prawna Spółka akcyjna Zasięg geogr. Polska (Świat) Start 2008 Oczekiwana st. zwrotu 70 % rocznie Debiut NC 7 czerwca 2010 Ilość projektów

Bardziej szczegółowo

STUDIA Z GWARANCJĄ SUKCESU

STUDIA Z GWARANCJĄ SUKCESU Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku ul. Ks.Stanisława Suchowolca 6, 15-567 Białystok

Bardziej szczegółowo

Grupa Nokaut rusza oferta publiczna

Grupa Nokaut rusza oferta publiczna Warszawa, 29 listopada 2011 rusza oferta publiczna Akwizycja Skąpiec.pl i Opineo.pl S.A. czołowy gracz e-commerce w Polsce, właściciel internetowych porównywarek cen opublikowała dziś prospekt emisyjny

Bardziej szczegółowo

SPECJALNY MAGAZYN BRANŻOWY 4 EDYCJA

SPECJALNY MAGAZYN BRANŻOWY 4 EDYCJA SPECJALNY MAGAZYN BRANŻOWY 4 EDYCJA KIM JESTEŚMY? Firma Bild Presse Polska to znany i ceniony przedsiębiorca na rynku mediowym, dostarczający niezawodne systemy informatyczne, ale także wyjątkowe podejście

Bardziej szczegółowo

Raport miesięczny EBC Solicitors S.A. za okres 01.10.2014-31.10.2014

Raport miesięczny EBC Solicitors S.A. za okres 01.10.2014-31.10.2014 Raport miesięczny EBC Solicitors S.A. za okres 01.10.2014-31.10.2014 Warszawa, dnia 14 listopada 2014 roku 1. Spis treści: 1. Spis treści:... 2 2. Informacje podstawowe... 3 3. Informacje na temat wystąpienia

Bardziej szczegółowo

Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych

Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych Najbardziej rozwojowe rabaty Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak

Bardziej szczegółowo

Raport miesięczny EBC Solicitors S.A. za okres 01.10.2012-31.10.2012

Raport miesięczny EBC Solicitors S.A. za okres 01.10.2012-31.10.2012 Raport miesięczny EBC Solicitors S.A. za okres 01.10.2012-31.10.2012 Warszawa, dnia 14 listopada 2012 roku 1. Spis treści: 1. Spis treści:... 2 2. Informacje podstawowe... 3 3. Informacje na temat wystąpienia

Bardziej szczegółowo

I. Wykaz wszystkich informacji opublikowanych przez Emitenta w trybie raportu bieżącego w okresie objętym raportem

I. Wykaz wszystkich informacji opublikowanych przez Emitenta w trybie raportu bieżącego w okresie objętym raportem Raport miesięczny za kwiecień 2012 roku Zgodnie z punktem 16 Załącznika Nr 1 do Uchwały Nr 795/2008 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 31 października 2008 roku "Dobre Praktyki

Bardziej szczegółowo

Rynek leków generycznych i innowacyjnych w Polsce Polityka refundacyjna i prognozy rozwoju na lata

Rynek leków generycznych i innowacyjnych w Polsce Polityka refundacyjna i prognozy rozwoju na lata Rynek leków generycznych i innowacyjnych w Polsce 2014 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Q2 Format: pdf Cena od: 950 Sprawdź w raporcie Jaka jest obecnie wartość i potencjał rynku leków generycznych

Bardziej szczegółowo

Projektowanie systemu krok po kroku

Projektowanie systemu krok po kroku Rozdział jedenast y Projektowanie systemu krok po kroku Projektowanie systemu transakcyjnego jest ciągłym szeregiem wzajemnie powiązanych decyzji, z których każda oferuje pewien zysk i pewien koszt. Twórca

Bardziej szczegółowo

CO MOZ NA WYCISNA C Z SAMOOBSŁUGI CZYLI SPRZEDAZ W KANAŁACH SELF CARE? Bartosz Szkudlarek

CO MOZ NA WYCISNA C Z SAMOOBSŁUGI CZYLI SPRZEDAZ W KANAŁACH SELF CARE? Bartosz Szkudlarek CO MOZ NA WYCISNA C Z SAMOOBSŁUGI CZYLI SPRZEDAZ W KANAŁACH SELF CARE? Bartosz Szkudlarek Self Care, Big Data i sprzedaż 2 Czym jest Self Care? Aplikacja Self Care pozwala użytkownikom na obsługę swojego

Bardziej szczegółowo

SKONSOLIDOWANY RAPORT ROCZNY

SKONSOLIDOWANY RAPORT ROCZNY SKONSOLIDOWANY RAPORT ROCZNY Grupy Kapitałowej Agencja Rozwoju Innowacji S.A. z siedzibą we Wrocławiu za okres 01.01.2014-31.12.2014 Wrocław, dnia 3 czerwca 2015r. Spis treści I. List do Akcjonariuszy

Bardziej szczegółowo

Biznes plan innowacyjnego przedsięwzięcia

Biznes plan innowacyjnego przedsięwzięcia Biznes plan innowacyjnego przedsięwzięcia 1 Co to jest biznesplan? Biznes plan można zdefiniować jako długofalowy i kompleksowy plan działalności organizacji gospodarczej lub realizacji przedsięwzięcia

Bardziej szczegółowo

Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych

Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych Każdy ma prawo do rabatu Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie

Bardziej szczegółowo

biuro pośrednictwa Jak założyć kredytowego ABC BIZNESU

biuro pośrednictwa Jak założyć kredytowego ABC BIZNESU Jak założyć biuro pośrednictwa kredytowego ABC BIZNESU Jak założyć biuro pośrednictwa kredytowego ABC BIZNESU Spis treści 2 Pomysł na firmę / 3 1. Klienci biura pośrednictwa kredytowego / 4 2. Cele i zasoby

Bardziej szczegółowo

NewConnect. Wojciech Zieliński Prezes Zarządu MakoLab S.A.

NewConnect. Wojciech Zieliński Prezes Zarządu MakoLab S.A. NewConnect nowa perspektywa MakoLab S.A. Wojciech Zieliński Prezes Zarządu MakoLab S.A. Historia 1989 powstanie firmy, elektroniczne usługi DTP 1995dystrybucja oraz tworzenie autorskiego oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych

Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych Odkryj rozrywkowy potencjał rabatów Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Prowadzenie biznesu bez reklamy

Bardziej szczegółowo

Ponadprzeciętne stopy zwrotu z inwestycji [średni IRR: 140%]

Ponadprzeciętne stopy zwrotu z inwestycji [średni IRR: 140%] my Czołowa polska spółka o charakterze funduszu venture capital inwestująca w rozwojowe projekty technologiczne [seed, startup, early stage] Unikalna ekspozycja na najbardziej perspektywiczne branże [internet,

Bardziej szczegółowo

2016 CONSULTING DLA MŚP. Badanie zapotrzebowania na usługi doradcze

2016 CONSULTING DLA MŚP. Badanie zapotrzebowania na usługi doradcze 2016 CONSULTING DLA MŚP Badanie zapotrzebowania na usługi doradcze 1 O raporcie Wraz ze wzrostem świadomości polskich przedsiębiorców rośnie zapotrzebowanie na różnego rodzaju usługi doradcze. Jednakże

Bardziej szczegółowo

Stopa zwrotu a ryzyko inwestycji na NewConnect. Marek Zuber Dexus Partners

Stopa zwrotu a ryzyko inwestycji na NewConnect. Marek Zuber Dexus Partners Stopa zwrotu a ryzyko inwestycji na NewConnect Marek Zuber Dexus Partners Ryzyko na rynkach finansowych Skąd się bierze? Generalna zasada: -Im większe ryzyko tym większy zysk -Im większy zysk tym większe

Bardziej szczegółowo

RAPORT OKRESOWY POWER PRICE SPÓŁKA AKCYJNA ZA I KWARTAŁ 2013 ROKU

RAPORT OKRESOWY POWER PRICE SPÓŁKA AKCYJNA ZA I KWARTAŁ 2013 ROKU RAPORT OKRESOWY POWER PRICE SPÓŁKA AKCYJNA ZA I KWARTAŁ 2013 ROKU obejmujący sprawozdanie finansowe za okres 1 stycznia 31 marca 2013 roku I. Informacje ogólne Firma: Power Price Forma prawna: Spółka Akcyjna

Bardziej szczegółowo

Sytuacja na rynku pracy w III kwartale 2016r.

Sytuacja na rynku pracy w III kwartale 2016r. RAPORT Sytuacja na rynku pracy w III kwartale 2016r. Trzeci kwartał 2016 roku potwierdził wcześniej widoczne na rynku pracy tendencje. Analiza ofert pracy zamieszczonych na portalu Praca.pl pokazuje, że

Bardziej szczegółowo

Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych

Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych Rabaty godne sukcesu Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 2 do SIWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza wartości 193 000 euro Nazwa postępowania

Bardziej szczegółowo

PNO Consultants i KGHM LETIA Legnicki Park Technologiczny zapraszają na seminarium:

PNO Consultants i KGHM LETIA Legnicki Park Technologiczny zapraszają na seminarium: PNO Consultants i KGHM LETIA Legnicki Park Technologiczny zapraszają na seminarium: 2015 początkiem ogromnej fali dotacji! czyli jak i gdzie szukać pieniędzy na rozwój biznesu. Przegląd wsparcia finansowego

Bardziej szczegółowo

PREZENTACJA SPÓŁKI WYNIKI FINANSOWE III KWARTAŁ 2011

PREZENTACJA SPÓŁKI WYNIKI FINANSOWE III KWARTAŁ 2011 PREZENTACJA SPÓŁKI WYNIKI FINANSOWE III KWARTAŁ 2011 AGENDA O nas Portfolio Wyjścia z inwestycji i debiuty na NewConnect Wyniki finansowe za III kwartał 2011 Notowania Akcjonariat Podsumowanie O NAS KIM

Bardziej szczegółowo

DOŁĄCZ DO NAS! pracuj w INTERIA.PL

DOŁĄCZ DO NAS! pracuj w INTERIA.PL DOŁĄCZ DO NAS! pracuj w INTERIA.PL O INTERIA.PL nasza firma O INTERIA.PL INTERIA.PL Sp. z o.o. powstała w sierpniu 1999 r. jako wspólne przedsięwzięcie lidera polskiego rynku informatycznego firmy Comarch

Bardziej szczegółowo

Co warto wiedzieć o reklamie w wyszukiwarce Google, gdy masz biuro rachunkowe?

Co warto wiedzieć o reklamie w wyszukiwarce Google, gdy masz biuro rachunkowe? Co warto wiedzieć o reklamie w wyszukiwarce Google, gdy masz biuro rachunkowe? Czy w Krakowie naprawdę poszukują księgowych? Ile razy w miesiącu w Warszawie szuka się doradcy podatkowego? Czy pełna księgowość

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 1 do SIWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza wartości 193 000 euro Nazwa postępowania

Bardziej szczegółowo

Zacznij zarabiać z programem partnerskim iparts.pl!

Zacznij zarabiać z programem partnerskim iparts.pl! Zacznij zarabiać z programem partnerskim iparts.pl! Dołącz do Programu Partnerskiego iparts.pl! Polecaj sklep internetowy iparts.pl swoim klientom i zarabiaj na ich transakcjach! iparts Program Partnerski

Bardziej szczegółowo

Rozmowa ze sklepem przez telefon

Rozmowa ze sklepem przez telefon Rozmowa ze sklepem przez telefon - Proszę Pana, chciałam Panu zaproponować opłacalny interes. - Tak, słucham, o co chodzi? - Dzwonię w imieniu portalu internetowego AmigoBONUS. Pan ma sklep, prawda? Chciałam

Bardziej szczegółowo

Grupa portali biznesowych IPO: IPO.pl NoweBiuro.pl Excluzive.pl

Grupa portali biznesowych IPO: IPO.pl NoweBiuro.pl Excluzive.pl Grupa portali biznesowych IPO: IPO.pl NoweBiuro.pl Excluzive.pl Oferta ważna do 30 czerwca 2009 tel.: (71) 780 27 31 fax: (71) 780 28 16 NIP 8992609747 Informacje o IPO Spółka IPO jest wydawcą portali

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK DO PRZYGOTOWANIA PLANU DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

PRZEWODNIK DO PRZYGOTOWANIA PLANU DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ PRZEWODNIK DO PRZYGOTOWANIA PLANU DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ CZYM JEST PLAN DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ (BIZNES-PLAN), I DO CZEGO JEST ON NAM POTRZEBNY? Plan działalności gospodarczej jest pisemnym dokumentem,

Bardziej szczegółowo

Czaty dla firm. Innowacyjne narzędzia komunikacji z klientami. Oferta ważna od 1 maja do 30 września 2010 r. Organizator czatów.

Czaty dla firm. Innowacyjne narzędzia komunikacji z klientami. Oferta ważna od 1 maja do 30 września 2010 r. Organizator czatów. Czaty dla firm Innowacyjne narzędzia komunikacji z klientami Oferta ważna od 1 maja do 30 września 2010 r. Organizator czatów Partnerzy Czaty biznesowe Czaty biznesowe, stworzone przez Grupę IPO.pl, dedykowane

Bardziej szczegółowo

F a c e b o o k - d l a F i r m

F a c e b o o k - d l a F i r m F a c e b o o k - d l a F i r m Oferta działań marketingowych dla firm związanych z tenisem ziemnym O nas: jesteśmy Agencją Marketingu Interaktywnego; świadczymy usługi w zakresie prezentacji oraz obecności

Bardziej szczegółowo

Rozwiń skrzydła przy wsparciu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości

Rozwiń skrzydła przy wsparciu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości Rozwiń skrzydła przy wsparciu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości 1 Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (API) są odpowiedzią na potrzeby rynku dotyczące prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Bardziej szczegółowo

powiat jeleniogórski

powiat jeleniogórski powiat jeleniogórski Rozwój uzdrowisk szansą rozwoju organizacji pozarządowych w powiatach jeleniogórskim, kłodzkim i wałbrzyskim To projekt, którego głównym celem jest wzmocnienie potencjału organizacji

Bardziej szczegółowo

www.kpt.krakow.pl Idealny start

www.kpt.krakow.pl Idealny start www.kpt.krakow.pl» Idealny start Inkubator Technologiczny KPT Jeżeli myślisz o założeniu własnej działalności, albo prowadzisz firmę nie dłużej niż dwa lata, działasz w branży informatycznej, telekomunikacyjnej

Bardziej szczegółowo

Jeśli uważasz, że franczyza jest dla Ciebie szansą na udany biznes i chcesz zostać franczyzobiorcą, przeczytaj informacje w artykule.

Jeśli uważasz, że franczyza jest dla Ciebie szansą na udany biznes i chcesz zostać franczyzobiorcą, przeczytaj informacje w artykule. Jeśli uważasz, że franczyza jest dla Ciebie szansą na udany biznes i chcesz zostać franczyzobiorcą, przeczytaj informacje w artykule. Europejskie statystyki dowodzą, że prowadzenie działalności w ramach

Bardziej szczegółowo

INWESTYCJA W START-UP

INWESTYCJA W START-UP INWESTYCJA W START-UP Jacek Bzdurski Kierownik Komitetu Inwestycyjnego KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA 00-074 Warszawa, ul. Trębacka 4; tel.: (022) 63 09 668, 63 09 650; e-mail: kigmed@kig.pl; www.kig.pl AGENDA

Bardziej szczegółowo

Future Advert. Doświadczona agencja PR. Zajmujemy się kompleksową obsługą firm w zakresie wizualizacji marki oraz komunikacji.

Future Advert. Doświadczona agencja PR. Zajmujemy się kompleksową obsługą firm w zakresie wizualizacji marki oraz komunikacji. Future Advert Doświadczona agencja PR. Zajmujemy się kompleksową obsługą firm w zakresie wizualizacji marki oraz komunikacji. Nasza Agencja Profesjonalna obsługa Public Relations dla Twojej firmy. Posiadamy

Bardziej szczegółowo

Brytyjsko Polskie Usługi Sp. z o. o.

Brytyjsko Polskie Usługi Sp. z o. o. Brytyjsko-Polska Izba Handlowa ul. Nowogrodzka 12/3 00-511 Warszawa Tel/Fax: +48 22 622 20 56 www.bpcc.org.pl Brytyjsko-Polska Izba Handlowa nieustannie stara się udoskonalać swój system medialnokomunikacyjny,

Bardziej szczegółowo

Oferta dla III sektora

Oferta dla III sektora Stowarzyszenie Młodych Profesjonalistów Extremum Oferta dla III sektora Stowarzyszenie Młodych Profesjonalistów Extremum ul. Garncarska 2/9, 61-817 Poznań tel. 501 684 242 e-mail: extremum@extremum.org.pl

Bardziej szczegółowo

POWER PRICE SPÓŁKA AKCYJNA

POWER PRICE SPÓŁKA AKCYJNA RAPORT OKRESOWY POWER PRICE SPÓŁKA AKCYJNA ZA II KWARTAŁ 2013 ROKU obejmujący sprawozdanie finansowe za okres 1 kwietnia 30 czerwca 2013 roku Szanowni Akcjonariusze, drugi kwartał 2013 roku potwierdził

Bardziej szczegółowo

Zarząd DIGITAL AVENUE SA przekazuje do publicznej wiadomości raport miesięczny za grudzień 2012 roku.

Zarząd DIGITAL AVENUE SA przekazuje do publicznej wiadomości raport miesięczny za grudzień 2012 roku. Raport miesięczny za grudzień 2012 roku Zgodnie z punktem 16 Załącznika Nr 1 do Uchwały Nr 795/2008 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 31 października 2008 roku "Dobre Praktyki

Bardziej szczegółowo

Oferta prowadzenia działań reklamowych w Internecie

Oferta prowadzenia działań reklamowych w Internecie Oferta prowadzenia działań reklamowych w Internecie 1. Dlaczego reklama w Internecie cieszy się powodzeniem? W Polsce jest ponad 17 milionów Internautów; Przeciętny Internauta spędza w sieci ponad 50 godzin

Bardziej szczegółowo

LEAD GENERATION OUTSOURCING SPRZEDAŻY

LEAD GENERATION OUTSOURCING SPRZEDAŻY LEAD GENERATION OUTSOURCING SPRZEDAŻY ENCORE to: Zespół specjalistów od sprzedaży B2B Unikalny system docierania do klientów biznesowych Ponad 1200 pozyskanych klientów biznesowych dla naszych Partnerów

Bardziej szczegółowo

POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie

POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie Warszawa, styczeń 2011 r. Profil działalności Power Price Podstawowym przedmiotem działalności spółki Power Price S.A. jest obsługa platformy e-commerce przeznaczonej

Bardziej szczegółowo

Kazimierz Korpowski Gorzów Wlkp.25.10.2011

Kazimierz Korpowski Gorzów Wlkp.25.10.2011 I Inkubatory przedsiębiorczości i centra nowych technologii, jako miejsca rozpoczynania działalności gospodarczej przez absolwentów.przekwalifikowanie zawodowe. Kazimierz Korpowski Gorzów Wlkp.25.10.2011

Bardziej szczegółowo

Raport satysfakcji z wdrożonego ERP. Badanie opinii menedżerów przedsiębiorstw produkcyjnych średniej wielkości.

Raport satysfakcji z wdrożonego ERP. Badanie opinii menedżerów przedsiębiorstw produkcyjnych średniej wielkości. Strona 1 Spis treści Spis treści... 2 Wprowadzenie... 3 O badaniu... 5 Grupa docelowa... 5 Ankieta... 5 Uzyskana próba... 5 Przyjęte zasady interpretacji wyników... 7 Podsumowanie wyników... 8 Wyniki badania

Bardziej szczegółowo

IMS więcej niż media. IMS S.A. Wall Street, prezentacja inwestorska, 29-31 maja 2015

IMS więcej niż media. IMS S.A. Wall Street, prezentacja inwestorska, 29-31 maja 2015 IMS więcej niż media IMS S.A. Wall Street, prezentacja inwestorska, 29-31 maja 2015 Od stycznia 2012 roku IMS jest spółką publiczną, początkowo notowaną w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect,

Bardziej szczegółowo

Inwestowanie w IPO ile można zarobić?

Inwestowanie w IPO ile można zarobić? Inwestowanie w IPO ile można zarobić? W poprzednich artykułach opisano w jaki sposób spółka przeprowadza ofertę publiczną oraz jakie może osiągnąć z tego korzyści. Teraz należy przyjąć punkt widzenia Inwestora

Bardziej szczegółowo

FUNDUSZ POŻYCZKOWY DLA KOBIET. Ministerstwo Gospodarki Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Jelenia Góra, grudzień 2014 r.

FUNDUSZ POŻYCZKOWY DLA KOBIET. Ministerstwo Gospodarki Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Jelenia Góra, grudzień 2014 r. FUNDUSZ POŻYCZKOWY DLA KOBIET Ministerstwo Gospodarki Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Jelenia Góra, grudzień 2014 r. I. Fundusz pożyczkowy dla kobiet... 3 1. Termin przyjmowania wniosków... 3 2. Limity

Bardziej szczegółowo

DEBIUT NA NEWCONNECT 13 LIPCA 2011 R. Siedziba: Wrocław Strona Emitenta: www.internetworks.pl. Prezentacja Spółki

DEBIUT NA NEWCONNECT 13 LIPCA 2011 R. Siedziba: Wrocław Strona Emitenta: www.internetworks.pl. Prezentacja Spółki DEBIUT NA NEWCONNECT Siedziba: Wrocław Strona Emitenta: www.internetworks.pl 13 LIPCA 2011 R. Prezentacja Spółki PRZEDMIOT DZIAŁALNOŚCI WDRAŻANIE OPROGRAMOWANIA WSPIERAJĄCEGO ZARZĄDZANIE PRZEDSIĘBIORSTWEM

Bardziej szczegółowo

KIM JESTEŚMY? ASM GROUP S.A., ul. Świętokrzyska 18, 00-052 Warszawa, tel.: (+48) 22 892 94 61, fax: (+48) 22 892 94 62, www.asmgroup.

KIM JESTEŚMY? ASM GROUP S.A., ul. Świętokrzyska 18, 00-052 Warszawa, tel.: (+48) 22 892 94 61, fax: (+48) 22 892 94 62, www.asmgroup. KIM JESTEŚMY? ASM GROUP S.A. wraz ze spółkami zależnymi tworzy grupę kapitałową specjalizującą się w kompleksowych usługach wsparcia sprzedaży i outsourcingu w Polsce i za granicą. DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ

Bardziej szczegółowo

Komunikaty, wydarzenia i artykuły firmowe w Serwisach branżowych xtech.pl

Komunikaty, wydarzenia i artykuły firmowe w Serwisach branżowych xtech.pl Komunikaty, wydarzenia i artykuły firmowe w Serwisach branżowych xtech.pl Spis treści: Użytkownicy Serwisów xtech.pl... 3 Promowanie komunikatów i wydarzeń firmowych... 4 Artykuły... 5 Kontakt:... 6 4

Bardziej szczegółowo

CENTRUM INNOWACJI I TRANSFERU TECHNOLOGII

CENTRUM INNOWACJI I TRANSFERU TECHNOLOGII CENTRUM INNOWACJI I TRANSFERU TECHNOLOGII Uniwersytetu Warmińsko sko-mazurskiego w Olsztynie UWM W OLSZTYNIE 17 Wydziałów 56 kierunków kształcenia ponad 31 tys. studentów ponad 1700 pracowników naukowych

Bardziej szczegółowo

Profil i struktura Firmy. Zespół zarządzający. Struktura akcjonariatu. Opis działalności. Rynek. Prognozy finansowe.

Profil i struktura Firmy. Zespół zarządzający. Struktura akcjonariatu. Opis działalności. Rynek. Prognozy finansowe. Profil i struktura Firmy Zespół zarządzający Struktura akcjonariatu Opis działalności Rynek Prognozy finansowe Strategia rozwoju Emisja obligacji Oferta prywatna Kontakt PROFIL FIRMY Firma Forma prawna

Bardziej szczegółowo

PressPack. Sztuka doradzania. O firmie

PressPack. Sztuka doradzania. O firmie PressPack PressPack Rynek usług finansowych i ubezpieczeniowych w Polsce rośnie bardzo dynamicznie. I choć do Niemiec, gdzie jeden doradca finansowy przypada średnio na 1000 mieszkańców jeszcze nam daleko

Bardziej szczegółowo

KIGMED.eu szansą na innowacyjny biznes Jerzy Bujok - Kierownik Projektu

KIGMED.eu szansą na innowacyjny biznes Jerzy Bujok - Kierownik Projektu KIGMED.eu szansą na innowacyjny biznes Jerzy Bujok - Kierownik Projektu DOTACJE NA INNOWACJE INWESTUJEMY W WASZA PRZYSZŁOŚĆ PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU

Bardziej szczegółowo

Jak pozyskać wsparcie finansowe od anioła biznesu?

Jak pozyskać wsparcie finansowe od anioła biznesu? Jak pozyskać wsparcie finansowe od anioła biznesu? Monika Gancarewicz Gdynia, 26 maja 2011 r. Kim jest anioł biznesu: inwestor prywatny, przedsiębiorca lub menedŝer, inwestujący własny kapitał w ciekawe

Bardziej szczegółowo

RAPORT KWARTALNY PROJEKTU Nr 1 Styczeń 2010

RAPORT KWARTALNY PROJEKTU Nr 1 Styczeń 2010 Strona1 Miasteczko Multimedialne Sp. z o.o. Stowarzyszenie Klaster Multimediów i Systemów Informacyjnych Projekt Kapitał na start w innowacje - promocja innowacji w środowisku biznesowym i naukowym RAPORT

Bardziej szczegółowo

Otwieramy firmę żeby więcej zarabiać

Otwieramy firmę żeby więcej zarabiać Otwieramy firmę żeby więcej zarabiać Mężczyzna, w wieku do 40 lat, wykształcony, chcący osiągać wyższe zarobki i być niezależny taki portret startującego polskiego przedsiębiorcy można nakreślić analizując

Bardziej szczegółowo

I. Wykaz wszystkich informacji opublikowanych przez Emitenta w trybie raportu bieżącego w okresie objętym raportem

I. Wykaz wszystkich informacji opublikowanych przez Emitenta w trybie raportu bieżącego w okresie objętym raportem Raport miesięczny za maj 2011 r. Zgodnie z punktem 16 Załącznika Nr 1 do Uchwały Nr 795/2008 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 31 października 2008 roku "Dobre Praktyki Spółek

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Koordynator Festiwalu BOSS

Szanowni Państwo, Koordynator Festiwalu BOSS Szanowni Państwo, w imieniu Fundacji Studenckie Forum Business Centre Club zwracamy się do Państwa z ofertą współpracy przy projekcie Festiwal BOSS. Mamy nadzieję, że poniższa oferta będzie dla Państwa

Bardziej szczegółowo

Finansowanie bez taryfy ulgowej

Finansowanie bez taryfy ulgowej Finansowanie bez taryfy ulgowej Czego oczekują inwestorzy od innowacyjnych przedsiębiorców? Barbara Nowakowska Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych CambridgePython Warszawa 28 marca 2009r. Definicje

Bardziej szczegółowo

www.eco-talent.pl Posiedzenie RADY PROJEKTU Warszawa, dnia 24 lutego 2014

www.eco-talent.pl Posiedzenie RADY PROJEKTU Warszawa, dnia 24 lutego 2014 www.eco-talent.pl Posiedzenie RADY PROJEKTU Warszawa, dnia 24 lutego 2014 Harmonogram spotkania RADY 1. Przedstawienie członków Rady. Wymiana doświadczeń. 2. Omówienie celów Projektu i dotychczasowych

Bardziej szczegółowo

dla rozwoju innowacyjnej gospodarki Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

dla rozwoju innowacyjnej gospodarki Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego MACIERZ BCG ANALIZA I INTERPRETACJA dla rozwoju innowacyjnej gospodarki Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Jesteś producentem telewizorów.

Bardziej szczegółowo

Strona internetowa projektu: www.ipr.fnm.pl. Osoba odpowiedzialna: k.kubisty@fnm.pl lub

Strona internetowa projektu: www.ipr.fnm.pl. Osoba odpowiedzialna: k.kubisty@fnm.pl lub Narzędzia informatyczne służące do efektywnego zarządzania Centrum Kompetencji Seed i Start-up, procesami decyzyjnymi w nim zachodzącymi oraz budowania bazy pomysłodawców, technologii i ekspertów zewnętrznych

Bardziej szczegółowo

Dotacje dla wiedzy i technologii

Dotacje dla wiedzy i technologii Dotacje dla wiedzy i technologii Ewelina Hutmańska, Wiceprezes Zarządu Capital-ECI sp. z o.o. Polskie firmy wciąż są wtórnymi innowatorami Ponad 34,5 mld zł wydały na innowacje firmy, zatrudniające powyżej

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa w serwisach Grupy Marketingowej TAI

Oferta reklamowa w serwisach Grupy Marketingowej TAI Oferta reklamowa w serwisach Grupy Marketingowej TAI Targetmarketing.pl to serwis, w którym w prosty i szybki sposób można kupić marketingową bazę danych, stworzyć własną kampanię e-mailingową oraz pozyskać

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1. Modelowa prezentacja inwestorska wraz z pytaniami pomocniczymi ułatwiającymi Pomysłodawcy zestawianie informacji

Załącznik nr 1. Modelowa prezentacja inwestorska wraz z pytaniami pomocniczymi ułatwiającymi Pomysłodawcy zestawianie informacji Załącznik nr 1 Modelowa prezentacja inwestorska wraz z pytaniami pomocniczymi ułatwiającymi Pomysłodawcy zestawianie informacji Część 3 - Narzędzia służące rekrutacji i ocenie Pomysłodawców oraz pomysłów

Bardziej szczegółowo

RAPORT ROCZNY SPÓŁKI DORADCY24 S.A. ZA 2013 ROK

RAPORT ROCZNY SPÓŁKI DORADCY24 S.A. ZA 2013 ROK RAPORT ROCZNY SPÓŁKI DORADCY24 S.A. ZA 2013 ROK Autoryzowany Doradca Wrocław, 16 kwietnia 2014 r. SPIS TREŚCI RAPORTU ROCZNEGO Doradcy24 S.A. 1. LIST PREZESA ZARZĄDU... 3 2. WYBRANE DANE FINANSOWE Z BILANSU

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamy. na portalu Laboratoria.net

Oferta reklamy. na portalu Laboratoria.net Oferta reklamy na portalu Laboratoria.net (2) 364-6-95 m.czerwinski@laboratoria.net 885 222 000 Chcesz poznać ceny? Skontaktuj się przygotujemy dla Ciebie specjalną ofertę PROMOCJA FIRM I LABORATORIÓW

Bardziej szczegółowo

Fundusze Europejskie KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE DLA FIRM I INSTYTUCJI. Akademia ASAP

Fundusze Europejskie KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE DLA FIRM I INSTYTUCJI. Akademia ASAP Fundusze Europejskie KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE DLA FIRM I INSTYTUCJI Akademia ASAP KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE KWESTII ŚRODKÓW EUROPEJSKICH Właścicielu! Dyrektorze! Czy poszukujesz środków rozwój swojej działalności?

Bardziej szczegółowo

INNOWACJE NA CELOWNIKU

INNOWACJE NA CELOWNIKU INNOWACJE NA CELOWNIKU 1 Kim jesteśmy? - Istniejemy na rynku od 2005 roku - Pracujemy w gronie 15 specjalistów wysokiej klasy - w 2009 pomyślnie przeszliśmy audyt technologiczny, otrzymując opinię firma

Bardziej szczegółowo

IAI SA Raport miesięczny za listopad 2015 r.

IAI SA Raport miesięczny za listopad 2015 r. 2015-12-08 18:04 IAI SA Raport miesięczny za listopad 2015 r. Raport Bieżący nr 24/2015 Zgodnie z punktem 16 Załącznika Nr 1 do Uchwały Nr 795/2008 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Bardziej szczegółowo

INNOWACJE W FINANSOWANIU MMŚP

INNOWACJE W FINANSOWANIU MMŚP INNOWACJE W FINANSOWANIU MMŚP 8.30 REJESTRACJA UCZESTNIKÓW 9.15 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE Adam Maciejewski, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., 9.30 KEYNOTE SPEAKER Jan Mroczka, Prezes Zarządu,

Bardziej szczegółowo

Klinika Biznesu. rozwój i innowacja. biznesu. Kompilator finansowy Moderator kooperacyjny. Virtual spot. Menadżer finansowy

Klinika Biznesu. rozwój i innowacja. biznesu. Kompilator finansowy Moderator kooperacyjny. Virtual spot. Menadżer finansowy KLINIKA biznesu pl Menadżer finansowy Virtual spot Kompilator finansowy Moderator kooperacyjny Klinika Biznesu rozwój i innowacja rozwój i innowacja Czy projekt jest dla Ciebie? Tak, jeżeli jesteś MIKRO

Bardziej szczegółowo

ZAKUPY GRUPOWE W POLSCE OFERTA SPRZEDAŻY RAPORTU

ZAKUPY GRUPOWE W POLSCE OFERTA SPRZEDAŻY RAPORTU ZAKUPY GRUPOWE W POLSCE OFERTA SPRZEDAŻY RAPORTU 1 ZAKUPY GRUPOWE W POLSCE Zakupy grupowe to jedno z najszerzej komentowanych zjawisk ostatnich kilkunastu miesięcy w polskiej sieci. Pierwsze serwisy Gruper.pl

Bardziej szczegółowo

Debiut na rynku NewConnect. 18 kwietnia 2011 r.

Debiut na rynku NewConnect. 18 kwietnia 2011 r. Debiut na rynku NewConnect 18 kwietnia 2011 r. AGENDA O Spółce Działalność Wyniki finansowe NewConnect Kontakt O SPÓŁCE PROFIL FIRMY Innowacyjne przedsiębiorstwo technologiczne Producent platformy Digital

Bardziej szczegółowo

Rezultaty realizacji projektu. Opis celów. Sposoby tworzenia wskaźników produktu i rezultatów projektu

Rezultaty realizacji projektu. Opis celów. Sposoby tworzenia wskaźników produktu i rezultatów projektu Rezultaty realizacji projektu. Opis celów. Sposoby tworzenia wskaźników produktu i rezultatów projektu Czyli jak ułatwić sobie - zaplanowanie - sfinansowanie - realizowanie Mojego własnego e-biznesu? Perspektywa

Bardziej szczegółowo

Akcjonariusze TIM S.A.

Akcjonariusze TIM S.A. Wrocław, 20.03.2015 r. Krzysztof Folta Prezes Zarządu TIM S.A. Akcjonariusze TIM S.A. Szanowni Państwo, Mam zaszczyt przekazać Państwu jednostkowy Raport Roczny TIM SA oraz skonsolidowany Raport Roczny

Bardziej szczegółowo

Goldenline oraz LinkedIn zakładanie konta i możliwości

Goldenline oraz LinkedIn zakładanie konta i możliwości Goldenline oraz LinkedIn zakładanie konta i możliwości Serwisy społecznościowe zdobyły ogromną popularność wśród polskich internautów. Sam tylko Facebook, który jest najpopularniejszym serwisem tego typu

Bardziej szczegółowo

WYMAGAMY UCZCIWYCH RABATÓW.

WYMAGAMY UCZCIWYCH RABATÓW. Twoje miasto z Co to jest Rabatem? Serwis zakupów grupowych, a raczej serwis zakupów z RABATAMI; Przeznaczeniem serwisu Rabatnowysacz.pl jest umożliwienie osobom prywatnym, pełnoletnim przeglądanie i korzystanie

Bardziej szczegółowo

Budownictwo kolejowe w Polsce 2015-2020. Inwestycje - Firmy - Statystyki - Prognozy - Ceny

Budownictwo kolejowe w Polsce 2015-2020. Inwestycje - Firmy - Statystyki - Prognozy - Ceny 2 Język: polski, angielski Data publikacji: czerwiec 2015 Format: pdf Cena od: 1000 Sprawdź w raporcie Jaka jest obecna wartość rynku budownictwa kolejowego? Jakie są perspektywy rozwoju rynku budownictwa

Bardziej szczegółowo

Organizator w kilka minut tworzy profesjonalną stronę internetową wydarzenia i rozpoczyna sprzedaż biletów

Organizator w kilka minut tworzy profesjonalną stronę internetową wydarzenia i rozpoczyna sprzedaż biletów Czym jest Evenea? Evenea to elastyczne narzędzie dla organizatorów wszelkiego rodzaju wydarzeń (takich jak konferencje, szkolenia, targi, imprezy rozrywkowe, kulturalne, imprezy korporacyjne i prywatne)

Bardziej szczegółowo

INWESTYCJE SYSTEMATYCZNE ILE TAK NAPRAWDĘ UDAŁO SIĘ ZAROBIĆ I CZY WYNIK JEST WIĘKSZY OD LOKATY

INWESTYCJE SYSTEMATYCZNE ILE TAK NAPRAWDĘ UDAŁO SIĘ ZAROBIĆ I CZY WYNIK JEST WIĘKSZY OD LOKATY INWESTYCJE SYSTEMATYCZNE ILE TAK NAPRAWDĘ UDAŁO SIĘ ZAROBIĆ I CZY WYNIK JEST WIĘKSZY OD LOKATY ARKUSZE DO TWOICH WŁASNYCH OBLICZEŃ POZNAŃ OZNAŃ,, 11 KWIETNIA 2011, 11 2011 BLOGI: WIEDZA I SZKOLENIA: BEZPŁATNE

Bardziej szczegółowo