CONTENT MARKETING ZOBACZ JAK ROBIĄ TO NA JLEPSI! tel.: (+48 22) ul. Marszałkowska 58 lok Warszawa

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "CONTENT MARKETING ZOBACZ JAK ROBIĄ TO NA JLEPSI! tel.: (+48 22) 11 48 157. ul. Marszałkowska 58 lok. 54 00-545 Warszawa"

Transkrypt

1 CONTENT MARKETING ZOBACZ JAK ROBIĄ TO NA JLEPSI! ul. Marszałkowska 58 lok Warszawa tel.: (+48 22)

2 Wstęp strona 2 CZYM JEST CONTENT MARKETING Content marketing jest obecnie jedną z najszybciej i najprężniej rozwijających się gałęzi marketingu. Klasyczny marketing, który wprost mówił o zaletach produktu i wręcz atakował hasłami w stylu: kup!, skorzystaj z promocji!, zobacz!, w dzisiejszej dobie przestał przynosić efekty. Dlaczego? Bo współczesny konsument jest zmęczony stricte sprzedażowym przekazem reklamowym i jednocześnie doskonale zna swoje potrzeby. Do tego, jako użytkownik smarthphona, Facebooka i Google a do perfekcji opanował możliwości dotarcia do najkorzystniejszej oferty, która zrealizuje jego potrzeby najpełniej. Nie ulega wątpliwości, że taki stan rzeczy to dla marek nie lada wyzwanie. Coraz więcej z nich świetnie sobie z nim radzi za sprawą wdrożenia w swoją strategię komunikacji działań content marketingowych. Flagowym przykładem w tym obszarze może być Coca Cola czy Red Bull. Te marki zaangażowały się tak mocno w tworzenie i dystrybucję contentu, że zyskały status wydawców.

3 O to lista 15 firm o globalnym zasięgu, które z sukcesem realizują działania content marketingowe.

4 CASE STUDY strona 4 Internet Evolution Ciężko jest znaleźć pracownika biurowego, który w jakimś momencie swojej kariery nie korzystał z komputera IBM. Jako lider w zakresie myśli technologicznej, IBM cieszy się wysoką wiarygodnością jeżeli chodzi o przyszłość Internetu. Jeden z najstarszych koncernów informatycznych dzieli się swoją wiedzą na stronie marketingu treści Internet Evolution, która zawiera szklenia w różnej formie: webinaria, samouczki (tutoriale), wideo oraz wiele innych rodzajów materiałów jak ThinkerNet, czyli moderowana blogosfera eksprtów Internetu". 6,237 3,792 51,238 78,907 Content:

5 CASE STUDY strona 5 Akademia Sieciowa Podobnie jak produkty i usługi Cisco, liczne blogi tej firmy zajmującej się technologią sieciową i dostępne ze strony internetowej blogi, koncentrują się na różnorodnych potrzebach branżowych i technicznych. Dzięki wiedzy ekspertów różnych działów Cisco, na stronie regularnie ukazują się nowe treści, w tym nowe odcinki TechWiseTV. Elementem arsenału contetnu są też dostępne na stronie głównej korporacji kursy edukacyjne. 95, ,697 14,894 39,803 Content:

6 CASE STUDY strona 6 Home Made Simple Podczas gdy Man of the House są zajęci uczeniem się jak naprawić ścianki z karton-gipsu, Procter & Gamble koncentruje się na bardziej tradycyjnych aspektach prowadzenia domu na stronie Home Made Simple, publikując duże ilości doskonałych materiałów na temat jedzenia, projektowania, rękodzielnictwa, aranżacji, przyjęć domowych i pracy w ogrodzie. Dzięki nim, ten projekt content marketingu stał się na tyle popularny, że zainspirował powstanie cyklu programów TV prowadzonych przez Paige Davis na stacji Oprah Network. 3, , ,210 1,233 Content:

7 CASE STUDY strona 7 The Adrenalist Skakanie wzwyż, sporty ekstremalne, jazda na złamanie karku i poszukiwacz przygód Bear Grylls to oferuje The Adrenalist najważniejsza strona z treściami koncernu Unilever, producenta popularnego dezodorantu Degree. Serwis ten pozycjonuje się jako miejsce, w którym można świętować życie na krawędzi, przy czym nie zawiera ona zbyt wielu odniesień do produktu. The Adrenalist, koncentruje się na grupie demograficznej aktywnych mężczyzn, użytkowników Degree, oferując im miejsce, w którym mogą odkryć najbardziej zwariowane sporty akcji, gadżety oraz osobowości sportów ekstremalnych. 2, , , Content:

8 CASE STUDY strona 8 makeup.com L'Oreal jest największym producentem kosmetyków i produktów pielęgnacyjnych na świecie, dlatego nie jest niespodzianką, że posiada domenę makeup.com. Autorami prezentowanych tam treści jest szeroka paleta blogerów, freelancerów i dziennikarzy. Ich celem jest pomóc użytkownikom od takich, którzy mają podstawowe problemy z makijażem po utalentowane artystki, które poszukują nowych technik. Strona zawiera bogaty wahlarz materiałów od tutoriali w formie wideo, po listy najbardziej popularnych postów. 7,924 25,284 44,605 3,227 Content:

9 CASE STUDY strona 9 BCG perspectives Własne doświadczenia biznesowe The Boston Consulting Group, jednej z najbardziej prestiżowych firm zajmujących się konsultingiem w zakresie zarządzania, gwarantują, że materiały, które zamieszcza, będą fascynujące. Sercem działań marketingowych BCG jest strona bcg perspectives, która przedstawia przykłady jej doświadczeń w różnych branżach. Firma zaspokaja wszelkie preferencje czytelników za pomocą szerokiego zakresu przedstawianych treści od artykułów po interaktywne multimedia. 5,077 20,611 3,540 15,975 Content: https://www.bcgperspectives.com

10 CASE STUDY strona 10 Adobe Blogs Jedynym ograniczeniem produktów Adobe jest kreatywność ich użytkowników i właśnie to stało się inspiracją contentu publikowanego na firmowym blogu tej firmy. Celem bloga jest pomaganie użytkownikom w maksymalnym wykorzystaniu produktów Adobe. Blog jest prowadzony przez szereg autorów o różnych specjalizacjach, którzy w sposób unikalny wykorzystują funkcje całości oferty producenta. Spółka publikuje też tutoriale, które mają pomóc początkującym użytkownikom jej produktów w najpełniejszym korzystaniu z ich możliwości. 100,456 47, ,055 17,260 Content:

11 CASE STUDY strona 11 Nuts About Southwest Southwest Airlines, jako największa linia lotnicza w Stanach (biorąc pod uwagę liczbę pasażerów krajowych) jest też znaczącym graczem na rynku marketingu treści. Tygodnik branżowy PRWeek uhonorował stronę Nuts About Southwest tytułem najlepszego blogu korporacyjnego w latach Linie Southwest są też bardzo widoczne w serwisach społecznościowych. Jaka jest tajemnica sukcesu tego przewoźnika? Humor przekazywany w różnego rodzaju materiałach, takich jak wideo, blogi i podcasty. 1,201,627 1,737,626 23,039 21,349 Content:

12 CASE STUDY strona 12 PlayStation Blog Od połowy lat dziewięćdziesiątych bawiąc dzieci oraz dorosłych, PlayStation stało się znane w każdym domu, zyskując tym samym status lidera na rynku gier wideo. Dzisiaj, PlayStation Blog oferuje lojalnym graczom informacje na temat oferty tej marki w formie niezliczonej liczby podpowiedzi na temat produktów, zwiastunów, klipów, podcastów i innych materiałów dostępnych w swoich zasobach marketingu treści. 1,142,325 18,282, ,373 52,967 Content:

13 CASE STUDY strona 13 Green Business Blog Deloitte Consulting na swoim blogu skoncentrowanym na tematyce ochrony środowiska Green Business Blog wykracza poza codzienne kwestie księgowe. Udowadnia tym samym, że w marketingu treści warto podejmować kontrowersyjne tematy np. dotyczące zmian klimatycznych. Korporacja na swoim blogu wyjaśnia w przystępny sposób jak działania związane ze zrównoważonym rozwojem mogą pomóc zaoszczędzić pieniądze, poprawić bezpieczeństwo i zwiększyć zyski populacji. 26,527 78, , Content:

14 CASE STUDY strona 14 Coffeehouse Kawowy gigant Starbucks koncentruje swoje działania w zakresie marketingu treści na stronie internetowej Coffeehouse. Strona ta prezentuje bogaty content w postaci zdjęć z Instagramu wgranych przez użytkowników, recenzji książek i muzyki, przegląd dyskusji społeczności jak również content stricte kojarzony z kawiarniami. Zespół ds. treści Starbucks a tworzy ciepłe, internetowe środowisko, które sprzyja dyskusjom na najbardziej aktualne i popularne tematy. 1,854,701 26,231,978 2,164, ,000 Content:

15 CASE STUDY strona 15 Dell Community Dell' może pochwalić się imponującym rozmachem swoich działań w zakresie marketingu treści prezentowanych na stronie Dell Community. Strona jest bogatym zasobem informacji na temat produktów związanych z komputerami, przy czym sięga daleko poza produkty własne Dell a. Blogi Dell s są obowiązkową lekturą dla każdego, kto jest zainteresowany nowinkami w zakresie designu technologicznego, zastosowań i biznesu. Dostępna na YouTube seria "America's Favorite Small Business" jest doskonałym przykładem content opartego na materiałach wideo. 20, , ,546 17,889 Content:

16 CASE STUDY strona 16 Omnivoracious Biorąc pod uwagę fakt, że na stronie Amazon można znaleźć dosłownie każdy produkt, łatwo jest zapomnieć, że największy na świecie detalista internetowy zaczął swoją działalność jako księgarnia internetowa. Przypominający o korzeniach Amazon serwis Omnivoracious jest poświęcony recenzjom książek, wywiadom ze sławnymi autorami, listami najlepszych w... oraz innym artykułom pisanym przez autorów wewnętrznych i zewnętrznych oraz przez autorów książek. Dodatkowym źródłem interesującego contentu jest serwis The Backstory, pełen wywiadów, przepisów i dyskusji, które umożliwiają kupującym interakcję charakterystyczną dla tradycyjnego targu. 159,745 2,002,087 4,888 18,467 Content:

17 CASE STUDY strona 17 GapMag Gap oznacza dostępny styl i działania tej marki w zakresie marketingu treści odzwierciedlają to znaczenie. GapMag zamieszczając zdjęcia zrobione na ulicy i przedstawiające zwykłych ludzi ubranych w najnowszym stylu Gap a, naśladuje popularny album The Sartorialist. Formuła GapMag w sposób niezwykle atrakcyjny inspiruje użytkowników. 126,102 1,827,675 42, Content:

18 CASE STUDY strona 18 The Ink blog Internetowy serwis aukcyjny ebay znany jest w każdym domu. Niemniej potencjalni sprzedający mogą czuć się przytłoczeni procesem sprzedaży swoich towarów online. W takich przypadkach kołem ratunkowym może być blog The Ink Blog. Ink pomaga nowym i doświadczonym sprzedawcom być na bieżąco w kwestiach wszelkich zawiłości e-commerce. Przyjazny layout i spokojne tempo publikacji contentu zapewniają czytelnikom optymalną ilość informacji do przyswojenia w określonym przedziale czasowym. 8,603 1,446,729 4,466 7,610 Content:

19 Opisane przykłady działań z zakresu content marketingu pokazują dobitnie ich skuteczny wpływ na budowanie konkurencyjnej przewagi marek i firm z każdej branży. Warto podkreślić, że piękno tych działań polega na ich stałości oraz trwałych efektach. Istotne jednak, aby były dobrze zaplanowane i rzetelnie zrealizowane. Atrakcyjny content powinien być dostępny w wartościowych miejscach oraz promowany w sposób efektywnościowy czyli w wynikach naturalnych Google a, u branżowych wydawców, w social mediach oraz ewentualnie wzmacniany kampanią CPC.

20 1 KROK Firmy marketingowe wydają przeciętnie ponad jedną czwartą budżetów marketingowych na content marketing. (B2B Insider Marketing) 7 SZYBKICH KROKÓW DO SKUTECZNEGO CONTENT MARKETINGU OKREŚL SWOJE CELE BIZNESOWE! Wzrost sprzedaży Edukacja odbiorców o nowym produkcie Zwiększenie świadomości marki i produktu Zainspirowanie do działania Budowanie zaufania i wiarygodności PRZYGOTUJ SIĘ DO DZIAŁAŃ! Określ, gdzie przebywa Twój potencjalny klient np. Google, serwisy Wydawców, social Pamiętaj o synchronizacji działania w Google z akcją content marketing Stale informuj swoich fanów na o nowych fajnych treściach 90 proc. konsumentów uważa content marketing za użyteczny. (TMG Custom Media) 2 KROK 3 KROK ZAPLANUJ AKCJĘ Opracuj typ publikacji i treści, które stworzysz Ustal ew. sezonowość i najlepszy czas kampanii Stwórz harmonogram publikacji PRZYSTĄP DO DZIAŁANIA Przygotuj tresći najlepiej dopasowane do odbiorcoẃ (infografika,artykuły, slideshow, raporty etc.) Zoptymalizuj materiały pod kątem SEO - pamiętaj, że Google może być głównym źródłem trafficu Zadbaj o to, by treści miały faktyczne korzyści dla potencjalnego klienta! 4 KROK

21 Ciekawy content to jeden z top 3 powodów, dla których ludzie śledzą marki w social media. (Content+) 78 proc. jest zdania, że firmy oferujące usługi content marketing są skuteczne w budowaniu dobrych relacji z klientami. (TMG Custom Media) 5 KROK PUBLIKUJ Przystąp do publikacji treści w miejscach, gdzie przebywają Twoi potencjalni klienci: wydawcy, blogi, youtube, social. Pamiętaj o indeksacji treści przez Google! nextcontent PROMUJ SWOJE TREŚCI Użyj platform mediów społecznościowych do dystrybucji treści Pozycjonuj treści na ważne słowa kluczowe Google Dbaj o pozytywne komentarzami i opinie Kieruj traffic za pośrednictwem AdWords, Nextclick i innych metod performance Poinformuj swoich klientów o publikacjach za pośrednictwem mailingu! 6 KROK Średni koszt wygenerowania jednego leada poprzez inbound marketing jest o połowę mniejszy niż za pomocą outbound marketing. (G+) 7 KROK ANALIZA Dokładnie mierz konwersję ruchu generowanego przez treść Sprawdzaj wskaźniki w Google Analytics Oblicz ROI akcji w przeliczeniu na ruch i faktyczną sprzedaż Źródła B2B Marketing Insider, Content Marketing Institute and Marketing Profs, Social Media B2B, Content+

Podręcznik do content marketingu

Podręcznik do content marketingu Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Uczenie się przez całe życie. Publikacja powstała w wyniku projektu zrealizowanego przy wsparciu finansowym Komisji

Bardziej szczegółowo

dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU

dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU spis treści FACEBOOK DLA BIZNESU 4 6 Mobile first, mobile best Dlaczego Mark Zuckerberg wyprasza ze swojego pokoju zespoły projektowe? Jaki cel przyświeca Facebookowi

Bardziej szczegółowo

SOCIAL MEDIA KLUCZEM DO PROMOCJI BIZNESU

SOCIAL MEDIA KLUCZEM DO PROMOCJI BIZNESU SOCIAL MEDIA KLUCZEM DO PROMOCJI BIZNESU Michał Majek, Tomasz Bakalarz Akademia Morska w Gdyni Streszczenie Istnieje wiele możliwości promowania przedsiębiorstw za pomocą social media. Dysponują one bowiem

Bardziej szczegółowo

Wyzwania dla menadżerów marketingu w obliczu rozwoju technologii IT

Wyzwania dla menadżerów marketingu w obliczu rozwoju technologii IT Raporty, badania, dobre praktyki Maria Johann, Malina Jankowska Wyzwania dla menadżerów marketingu w obliczu rozwoju technologii IT 89 Podstawowym zadaniem marketerów jest precyzyjne rozpoznanie potrzeb

Bardziej szczegółowo

USŁUGI INFORMATYCZNE strony WWW, sklepy internetowe, aplikacje, pozycjonowanie

USŁUGI INFORMATYCZNE strony WWW, sklepy internetowe, aplikacje, pozycjonowanie USŁUGI INFORMATYCZNE strony WWW, sklepy internetowe, aplikacje, pozycjonowanie ADMINISTRACJA I ZARZĄDZANIE obsługa stron WWW, e-sklepów oraz aukcji sprzedażowych Wybierz swój pakiet lub usługę... E-COMMERCE

Bardziej szczegółowo

Efektywna komunikacja w internecie

Efektywna komunikacja w internecie Efektywna komunikacja w internecie Cztery najważniejsze obszary skutecznej e-komunikacji: WWW media społecznościowe monitoring mediów mobile Nowe standardy komunikacji W szkole uczono nas tego, jak przebiega

Bardziej szczegółowo

Opis strony www.mediasolutionsgroup.pl

Opis strony www.mediasolutionsgroup.pl Opis strony www.mediasolutionsgroup.pl 1 O NAS Misją Media Solutions Group są kompleksowe, skuteczne i przejrzyste rozwiązania reklamowe. Nie jesteśmy agencją sieciową dlatego pozwala nam to głęboko zaangażować

Bardziej szczegółowo

Wstęp. Historia content marketingu. Czym zatem jest content marketing?

Wstęp. Historia content marketingu. Czym zatem jest content marketing? 1 Wstęp Content is king! To jedno z najgorętszych haseł ostatnich miesięcy. Content marketing widnieje na niemal wszystkich listach trendów na rok 2015, a wskaźniki w Google potwierdzają tylko, że jest

Bardziej szczegółowo

Marketing w sieci. podstawowe zagadnienia, inspiracje i przykłady

Marketing w sieci. podstawowe zagadnienia, inspiracje i przykłady Marketing w sieci podstawowe zagadnienia, inspiracje i przykłady Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie Marketing w sieci podstawowe zagadnienia, inspiracje i przykłady Kraków 2011

Bardziej szczegółowo

INBOUND MARKETING JAKO INTEGRALNY ELEMENT STRATEGII MARKETINGOWEJ WSPÓŁCZESNEGO PRZEDSIĘBIORSTWA

INBOUND MARKETING JAKO INTEGRALNY ELEMENT STRATEGII MARKETINGOWEJ WSPÓŁCZESNEGO PRZEDSIĘBIORSTWA INBOUND MARKETING JAKO INTEGRALNY ELEMENT STRATEGII MARKETINGOWEJ WSPÓŁCZESNEGO PRZEDSIĘBIORSTWA Open Access MINIB, 2014, Vol. 12, Issue 2 INBOUND MARKETING JAKO INTEGRALNY ELEMENT STRATEGII MARKETINGOWEJ

Bardziej szczegółowo

Marketing wielowymiarowy

Marketing wielowymiarowy Marketing wielowymiarowy Marketing wielowymiarowy Marketing wielowymiarowy Nowe zasady w erze cyfrowej Ostatnie pięć lat to okres znaczącej ewolucji marketingu. Jej podstawą jest ewolucja klientów połączonych

Bardziej szczegółowo

Poradnik e-commerce. Przygotowane przez grupę roboczą ds. e-commerce działającą w strukturach IAB Polska

Poradnik e-commerce. Przygotowane przez grupę roboczą ds. e-commerce działającą w strukturach IAB Polska Poradnik e-commerce Przygotowane przez grupę roboczą ds. e-commerce działającą w strukturach IAB Polska IAB Grupy robocze Poradnik e-commerce Spis treści 03 Wstęp. Michał Kraus 04 Obowiązki internetowego

Bardziej szczegółowo

Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych. biznes 2.0 contium divante imas international

Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych. biznes 2.0 contium divante imas international Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych biznes 2.0 contium divante imas international wrzesień 2009 Dodaj form p atnoêci dla Twoich Klientów LUKAS Raty dla Twojego Sklepu

Bardziej szczegółowo

Skuteczny marketing B2B = WZROST SPRZEDAŻY

Skuteczny marketing B2B = WZROST SPRZEDAŻY HARVARD BUSINESS REVIEW POLSKA REKOMENDUJE: Praktyczny i zorientowany na wyniki program dla działów marketingu B2B ICAN TOTAL MARKETING B2B Skuteczny marketing B2B = WZROST SPRZEDAŻY Zintegrowane podejście

Bardziej szczegółowo

Content marketing jako istotny element strategii marketingowej instytucji naukowych

Content marketing jako istotny element strategii marketingowej instytucji naukowych Witold Świeczak Instytut Lotnictwa, Warszawa Content marketing jako istotny element strategii marketingowej instytucji naukowych Najlepsi ludzie to tacy, którzy rozumieją jak ważna jest treść. Kierowanie

Bardziej szczegółowo

Katalog firm i usług. www.ecommercepolska.pl

Katalog firm i usług. www.ecommercepolska.pl Katalog firm i usług www.ecommercepolska.pl Wstęp Izba Gospodarki Elektronicznej jest podmiotem reprezentującym branżę e-commerce. Naszym celem jest rozwój polskiego rynku usług świadczonych drogą elektroniczną,

Bardziej szczegółowo

raport media online Sponsor Partnerzy

raport media online Sponsor Partnerzy raport media online Sponsor Partnerzy wrzesień 2010 1 spis treści 3 Najmłodsze medium połyka konkurencję Internet na rynku mediów rozpycha się łokciami. Coraz częściej wskazywany jest jako podstawowe źródło

Bardziej szczegółowo

SEM W BANKACH ZADOWOLENIE.pl Optymalizacja stron DOCELOWYCH MAGAZYN MARKETINGU W WYSZUKIWARKACH

SEM W BANKACH ZADOWOLENIE.pl Optymalizacja stron DOCELOWYCH MAGAZYN MARKETINGU W WYSZUKIWARKACH MAGAZYN MARKETINGU W WYSZUKIWARKACH www.semspecialist.pl Numer 2 styczeń 2011 ISSN 2082-3894 SEM W BANKACH ZADOWOLENIE.pl Optymalizacja stron DOCELOWYCH PATRONAT WYDAWCA Duarte Leszek Wolany ul. Studzienna

Bardziej szczegółowo

OKLADKA_bankowoscdetal-wybrana.indd 1

OKLADKA_bankowoscdetal-wybrana.indd 1 OKLADKA_bankowoscdetal-wybrana.indd 1 6/8/15 1:56 PM Wyzwania bankowości detalicznej pod redakcją Zbigniewa Jagiełły Gdańsk 2015 Opracowanie redakcyjne: Aleksandra Gibała Projekt graficzny: TOFU Studio

Bardziej szczegółowo

media społecznościowe

media społecznościowe raport media społecznościowe wrzesień 2010 Sponsorzy Partnerzy spis treści 5 Społeczności wciągają jak narkotyk. I szybko nie przestaną 23 Zaistnieć z własną aplikacją 11 Social media reklamowo. Powoli

Bardziej szczegółowo

Wykorzystanie mediów społecznościowych przez firmy w celach marketingowych i wizerunkowych

Wykorzystanie mediów społecznościowych przez firmy w celach marketingowych i wizerunkowych UNIWERSYTET WARSZAWSKI WYDZIAŁ DZIENNIKARSTWA I NAUK POLITYCZNYCH Monika Tomkiewicz Nr albumu: 248760 Wykorzystanie mediów społecznościowych przez firmy w celach marketingowych i wizerunkowych Praca wykonana

Bardziej szczegółowo

Twoja firma w Internecie. Od czego zacząć?

Twoja firma w Internecie. Od czego zacząć? Twoja firma w Internecie Od czego zacząć? Spis treści Dlaczego Twoja firma powinna być w Internecie? Strony internetowe Facebook Kampanie Google 3 8 17 23 ul. Kościelna 44, 18-200 Wysokie Mazowieckie woj.

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Kompleksowe wdrożenie e-commerce dla TIM SA 3. Kompleksowa optymalizacja e-commerce dla INTERSPORT Polska S.A. 17

Spis treści. Kompleksowe wdrożenie e-commerce dla TIM SA 3. Kompleksowa optymalizacja e-commerce dla INTERSPORT Polska S.A. 17 Spis treści Kompleksowe wdrożenie e-commerce dla TIM SA 3 Kompleksowa optymalizacja e-commerce dla INTERSPORT Polska S.A. 17 Rozwijanie sprzedaży e-commerce w modelu success fee dla In360.pl 25 Wsparcie

Bardziej szczegółowo

ekomercyjnie.pl Wybieramy platformę sklepową Sklep internetowy a GIODO Strategia e-mail marketingowa Wzór polityki prywatności nr 1 wrzesień 2011

ekomercyjnie.pl Wybieramy platformę sklepową Sklep internetowy a GIODO Strategia e-mail marketingowa Wzór polityki prywatności nr 1 wrzesień 2011 E-commerce sklepy internetowe aukcje zakupy grupowe ekomercyjnie.pl nr 1 wrzesień 2011 Wybieramy platformę sklepową Po raz drugi Sklep internetowy a GIODO Rejestracja bazy Strategia e-mail marketingowa

Bardziej szczegółowo

MARKETING W WYSZUKIWARKACH

MARKETING W WYSZUKIWARKACH Grudzień 2011 RAPORT MARKETING W WYSZUKIWARKACH Sponsor Partnerzy Wydawca Nie nachalnie, lecz skutecznie Klikamy w nie czasem nawet nie zdając sobie sprawy, że to linki sponsorowane. Nie ma to jednak dla

Bardziej szczegółowo

Wysokiej jakości teksty w marketingu internetowym

Wysokiej jakości teksty w marketingu internetowym Liczy się każde słowo Liczy się każde słowo Wysokiej jakości teksty w marketingu internetowym www.textbroker.pl Odnieś sukces dzięki wyrazistym tekstom Twoich e-marketingowych kampanii Wysokiej jakości

Bardziej szczegółowo

Podręcznik świadczenia nowej usługi doradczej o charakterze proinnowacyjnym

Podręcznik świadczenia nowej usługi doradczej o charakterze proinnowacyjnym wsparcie 3D Diagnoza. Definicja. Działanie. Podręcznik świadczenia nowej usługi doradczej o charakterze proinnowacyjnym AUDYT MARKETINGOWY MŁODEJ FIRMY Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego

Bardziej szczegółowo

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Raport Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Przedmowa Internet. To słowo zadomowiło się w języku na dobre. Sieć stała się częścią naszego życia, naszej codzienności. Coraz częściej jako użytkownicy

Bardziej szczegółowo

edycja 2013 Zwyczaje zakupowe Polaków Warszawa, kwiecień 2013 r.

edycja 2013 Zwyczaje zakupowe Polaków Warszawa, kwiecień 2013 r. edycja 2013 Zwyczaje zakupowe Polaków Warszawa, kwiecień 2013 r. RAPORT CZĄSTKOWY Analiza rynkowa branży Retail&Fashion 2013 Jak zmienia się retail w Polsce? Wpływ aktywności e-commerce na sprzedaż tradycyjną

Bardziej szczegółowo

Content marketing zmieni świat reklamy

Content marketing zmieni świat reklamy Content marketing zmieni świat reklamy W ciągu kilku najbliższych lat rynek kreacji reklamowej czeka rewolucja. Dlatego menadżerowie marketingu już dziś muszą zacząć przebudowywać swoje budżety w kierunku

Bardziej szczegółowo