Serwery. bezpieczne rozwiązania dla biznesu

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Serwery. bezpieczne rozwiązania dla biznesu"

Transkrypt

1 Serwery bezpieczne rozwiązania dla biznesu

2 twój dealer serwerów MEGA

3 Serwery Yamo MEGA Profesjonalne serwery szyte na miarę. Serwery Yamo MEGA są maszynami w pełni dopasowanymi do potrzeb Klienta końcowego. Każdy model w podstawowej ofercie rozpoczynamy od minimalnej konfiguracji pozwalającej na działanie.po ustaleniu z Klientem jego potrzeb rozbudowujemy dany model by w pełni dopasować do stawianych wymagań. W ten sposób powstaje serwer szyty na miarę. Zaufaliśmy 20 letniemu doświadczeniu firmy Intel w produkowaniu i dostarczaniu wydajnych rozwiązań dla serwerów. Nasze produkty wyposażone są w wielordzeniowe procesory Intel Xeon, zapewniające przełomową wydajność, jeszcze większe niż do tej pory możliwości w stosunku do procesorów konkurencji oraz stabilność i komfort pracy. We wszystkich wymienionych konfiguracjach stosujemy elementy przystosowane do ciągłej pracy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. W naszych serwerach sugerujemy instalację systemów z rodziny Windows Server 2008.

4 E Ekonomiczne rozwiązania dla każdego. Seria E to najbardziej popularna seria przeznaczona do małych i średnich przedsiębiorstw. W każdym modelu jest możliwość stosowania zarówno dysków SATA (oczywiście w wersji o podwyższonej wytrzymałości) jak i szybkich dysków SAS (Serial Attached SCSI). W celu zwiększenia bezpieczeństwa danych możemy zaproponować dodatkowy kontroler sprzętowy RAID czy klatkę Hot Swap pozwalającą wymieniać dyski twarde na gorąco. Yamo MEGA EM-5000 Yamo MEGA EI-5100 Łatwy w konfiguracji serwer wolnostojący oparty na jednym dwurdzeniowym procesorze Intel Xeon E3110. Przeznaczony jest dla małej firmy bez rozbudowanej infrastruktury serwerowej, może służyć jako prosty, serwer domeny lub mały serwer www. Podstawowa konfiguracja wyposażona jest w 1GB RAM, serwerowy dysk SATA 250GB i jedną gigabitową kartę sieciową. W miarę potrzeb Klienta możemy rozbudować go do 8GB RAM i zmienić procesor na czterordzeniowy Intel Xeon i dodać kolejną kartę sieciową. Możemy również zwiększyć liczbę dysków twardych (maksymalnie 6), ich pojemność, a nawet zastosować szybsze dyski SAS (Serial Attached SCSI). W celu zwiększenia bezpieczeństwa danych można również użyć sprzętowy kontroler RAID i klatkę Hot Swap. Czasami firma ma już infrastrukturę serwerową i sieciową ma szafę rack i potrzebuje serwer. Platforma Yamo MEGA EI-5100 oferuje możliwość obsadzenia w szafie o głębokości 20 czyli mieści się w szafie 600mm. Zastosowany dwurdzeniowy procesor Intel Xeon E3110 sprosta podstawowym zadaniom, ale oczywiście przewidujemy również zmianę na mocniejszy czterordzeniowy. W podstawowej konfiguracji uwzględnione jest 1GB pamięci RAM z możliwością rozbudowy do 8GB. Zastosowanie do 3 dysków (SAS lub SATA) sprawia iż ten prosty serwer rackowy może pełnić wiele funkcji od serwera www poprzez po maszynę do malej bazy firmowej. 2 zintegrowane gigabitowe adaptery sieciowe zapewniają nam szybką komunikacje serwera ze światem Intel, logo Intel, Xeon i Xeon Inside są znakami towarowymi firmy Intel Corporation w U.S.A. i w innych krajach.

5 Yamo MEGA ED-7000 ED-7000 to kompletny serwer dwuprocesorowy do małych lub średnich firm. Znakomicie nadaje się zarówno na, jak i serwer domenowy. Wolnostojąca obudowa, z możliwością adaptacji do szaf rackowych, daje mu pełną uniwersalność zastosowania (zarówno w firmach wyposażonych w szafy rackowe jak i w firmach bez wydzielonej serwerowni). Zastosowany w serwerze procesor Intel Xeon Quad Core E5405 o zegarze 2 GHz i szybkiej szynie 1333 MHz zapewnia maksymalną wydajność nawet przy większej liczbie użytkowników. 2 GB pamięci RAM FBDIMM (z możliwością rozbudowy maksymalnie do 16GB) sprostają wymaganiom mniejszych środowisk typu SQL Yamo MEGA ER-7100 Platforma Yamo MEGA ER-7100 to rozwiązanie dedykowane do firm, którym zależy na miejscu w szafie rackowej. Dwa czterordzeniowe procesory Intel Xeon z serii 5400, maksymalnie 12GB RAM i trzech dysków SAS lub SATA dają możliwość stosowania tej maszyny do naprawdę wymagających aplikacji. Całość zamknięta w obudowie 1U daje rozwiązanie idealne dla firm dzierżawiących miejsce w zewnętrznych serwerowniach lub posiadających mało miejsca w swojej szafie rackowej. Dyski Hot Swap czy sprzętowy kontroler RAID to dodatkowe opcje umożliwiające zwiększenie bezpieczeństwa danych. Może pełnić zarówno rolę serwera web jak i prostego serwera plików lub aplikacji. Yamo MEGA EA-7200 Platforma Yamo MEGA EA-7200 to idealna maszyna na serwer www dla malej bądź większej firmy - wprost stworzona dla firm z infrastrukturą. Moc obliczeniowa maksymalnie 2 czterordzeniowych procesorów pozwala na zastosowanie nawet w malej firmie która posiada szafę rackową. Serwer wyposażony jest w jeden zasilacz 600W z możliwością dołożenia nadmiarowego co zapewnia nam ciągłość pracy. W platformie nie zastosowano riserów PCI wiec jeśli chcielibyśmy rozszerzać naszą platformę o dodatkowe karty sieciowe lub kontrolery RAID należy pamiętać, że trzeba zastosować urządzenia Low Profile. Serwer posiada 2 gigabitowe karty sieciowe służące do komunikacji ze światem. Intel, logo Intel, Xeon i Xeon Inside są znakami towarowymi fi rmy Intel Corporation w U.S.A. i w innych krajach.

6 P Profesjonalne serwery dla wymagających użytkowników Seria P to maszyny przeznaczone dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Wszystkie maszyny mają możliwość instalacji dwóch procesorów czterordzeniowych Intel Xeon z serii 5400 (oczywiście Klient może zdecydować się na jeden). Podobnie do serii E mamy możliwość wyboru pomiędzy dyskami SATA (w wersji o podwyższonej wytrzymałości), a SAS (Serial Attached SCSI). Dla pełnego bezpieczeństwa możemy tu zaproponować redundantne zasilanie, kontrolery RAID z opcjonalnym Bartery Backup-em, czy nawet redundantny system chłodzenia z możliwością wymiany na gorąco. Dwuprocesorowe rozwiązania 1U i 2U nadają się świetnie do budowy potężnych systemów klastrowych. Yamo MEGA PK Yamo MEGA PH-7200 Bezkompromisowa maszyna dla firm, które potrzebują wydajności i zabezpieczenia danych. Maksymalnie dwa czterordzeniowe procesory Intel Xeon z serii 5400 zapewniają ciągłość pracy, nawet przy bardzo dużym obciążeniu (jednocześnie nie ma obaw o system chłodzenia serwera - maszyna wyposażona jest w zestaw wentylatorów i tunel powietrzny, który chłodzi procesory oraz dyski twarde). Zabezpieczona dwoma zasilaczami 830 W obudowa może być zastosowana zarówno w wersji wolnostojącej, jak również w szafie rackowej. Pamięć operacyjna (4 GB) świetnie poradzi sobie z serwerami proxy, exchange, SQL i innymi. Model PK-7000 przeznaczony jest głównie do baz danych, a w większych firmach (z dużymi obciążeniami i większą ilością użytkowników) jako serwer domeny lub plików. Idealna maszyna na serwer dla średniej, bądź większej firmy stworzona dla firm z infrastrukturą rackową. Serwer może być wyposażony w 2 procesory czterordzeniowe Intel Xeon z serii 5400 i 32 GB pamięci RAM (Fuldy Buffered DIMM). Obudowa posiada jeden zasilacz 750 W z możliwością dołożenia nadmiarowego, co zapewnia nam ciągłość pracy. Serwer umożliwia instalację do 6 dysków SAS lub SATA i jak każdy w serii P - posiada dwie gigabitowe karty sieciowe służące do komunikacji ze światem. W celu zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa można zastosować redundantny system chłodzenia wymieniany na gorąco. Dodatkowo możliwość zastosowania modułu Infiniband czyni tą maszynę gotową na bardzo wymagających użytkowników. Intel, logo Intel, Xeon i Xeon Inside są znakami towarowymi firmy Intel Corporation w U.S.A. i w innych krajach.

7 Yamo MEGA PG-7100 Platforma Yamo MEGA PG-7100 to starszy brat modelu ER to również rozwiązanie dedykowane do firm, którym zależy na miejscu w szafie rackowej. Dwa czterordzeniowe procesory Intel Xeon z serii 5400 obsługiwane przez wydajny chipset 5000P, maksymalnie 32GB RAM i do sześciu dysków SAS 2,5 rozbudowują ten model do maszyny o bardzo wysokiej wydajności, którą dodatkowo możemy używać w budowaniu rozwiązań klastrowych. Ograniczenie kosztów w przypadku dzierżawienia miejsca w serwerowni jest dodatkowym atutem pamiętajmy, że jest to serwer 1U. Dyski Hot Swap są uwzględnione w podstawowej konfiguracji, a sprzętowy kontroler RAID to dodatkowa opcja umożliwiająca zwiększenie bezpieczeństwa danych. G Stacje graficzne do profesjonalnych zastosowań Seria G to rozwiązania dedykowane dla grafików potrzebujących wydajnych maszyn do codziennej pracy. Konfiguracje zawsze opierają się o płyty serwerowe z możliwością instalacji dwóch wydajnych procesorów Intel Xeon z serii 5400 co daje im niewyobrażalną moc obliczeniową potrzebną do tworzenia dużych projektów graficznych. W celu zwiększenia szybkości dostępu do danych przy jednoczesnym zwiększeniu ich bezpieczeństwa możemy tu stosować zarówno dyski SATA jak i SAS połączone sprzętowym kontrolerem RAID. Do stacji z serii G zawsze polecamy specjalistyczne karty graficzne przeznaczone do projektowania i wizualizacji. Yamo MEGA GX-9000 Stacja graficzna GX-9000 to profesjonalne rozwiązanie przeznaczone dla użytkowników zajmujących się profesjonalną obróbką grafiki. Tu również możliwości rozbudowy są olbrzymie do dwóch czterordzeniowych procesorów Intel Xeon z serii 5400, maksymalnie 32GB pamięci RAM i możliwość stosowania zarówno dysków SAS (Serial Attached SCSI) jak i SATA (wersja o podwyższonej wytrzymałości). Sercem tej konfiguracji jest jednak karta graficzna, a właściwie cała gama kart z serii Quadro przeznaczonych do projektowania i wizualizacji (3D CAD i DCC) od modelu FX 370 po FX 3700 dla najbardziej wymagających użytkowników. Obudowa serwerowa zapewnia bezpieczną pracę nawet 24 godziny na dobę. Intel, logo Intel, Xeon i Xeon Inside są znakami towarowymi fi rmy Intel Corporation w U.S.A. i w innych krajach.

8 V Wirtualizacja przyszłością systemów serwerowych. Rozwiązaniem, które zdobyło popularność w ostatnich latach jest wirtualizacja aplikacji. Wyeliminowanie procesu instalacji aplikacji bezpośrednio na komputerze użytkownika zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia błędów i niezgodności. Także cały proces zarządzania cyklem życia aplikacji odbywa się w sposób przyjazny dla użytkownika. Zastosowanie wirtualizacji pozwala także na szybką i łatwą inwentaryzację stosowanych aplikacji dając informacje niezbędne podczas planowania inwestycji informatycznych. Yamo MEGA VM-9600 Serwery szyte na miarę. Kompletna infrastruktura dla małej, średniej, a nawet dużej firmy. Kupując to rozwiązanie zapewniamy firmie kompletne rozwiązanie. Maszyna składa się z maksymalnie 6 serwerów 2 procesorowych obsadzonych procesorami Intel Xeon serii 5400 i do 32 GB RAM na serwer, macierzy na 14 dysków 2.5 calowych z nadmiarowymi kontrolerami RAID w postaci modułów wymienianych na gorąco. Poziomy RAID to 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60. Dwa zarządzalne switche gigabitowe połączone z serwerami 4 kartami sieciowymi gigabitowymi, które mogą pracować razem zwiększając przepustowość lub być skonfigurowane jako adaptery nadmiarowe. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzamy zasoby, energię i miejsce w szafie rackowej. Każdy z serwerów jednocześnie ma zapewnione redundantne zasilanie, hotswapowe dyski i wysoki poziom zabezpieczenia przed awarią. Oczywiście każdym modułem serwera można zarządzać zdalnie za pomocą prostej przeglądarki z poziomu komputera PC lub laptopa. Moduł zarządzający pozwala na połączenie się z każdym serwerem, wejście do BIOSu, lub instalacje sytemu operacyjnego. Możemy też dowolnie konfigurować macierz i przydzielać zarówno dyski lokalne do serwerów jak i dyski dzielone (na przykład jeden dysk z danymi do wirtualizacji lub jako zasób backupowy do kilku lub wszystkich serwerów). W wypadku awarii serwera czas wymiany to jedynie czas startu sytemu operacyjnego na dysku umieszczonym w macierzy i 2 kliknięcia myszką. Zaawansowany system chłodzenia oczywiście również redundantny zapewnia odpowiednią wentylację macierzy, switchów oraz serwerów. Oczywiście switche ethernetowe również są zarządzane z poziomu modułu i można na nich zdalnie ustawiać konfiguracje WLANów. Dzięki zdalnemu dostępowi mamy też całą informację o zasilaniu, temperaturze i prędkościach obrotowych wiatraków w serwerach. Jeśli występuje jakaś awaria serwer informuje nas o tym mailowo (można przekierować na sms) i podaje informację, który serwer ma awarię (i jaką) lub informuje, że coś może się zdarzyć za chwilę. Rozwiązanie może być zastosowane praktycznie w każdej firmie i wpięte do już istniejącej infrastruktury bądź w nowej firmie może pracować jako kompletna infrastruktura serwerowo - sieciowa. Serwery są w pełni wystarczające - zarówno do roli web serwerów, serwerów bazy danych czy maszyn wirtualnych. Wysokie zabezpieczenie przed awariami i bardzo krotki czas wymiany elementów stawia nasze rozwiązanie modularne na najwyższym szczeblu rozwiązań dla SMB i daje w przystępnej cenie rozwiązania zarezerwowane do tej pory dla dużych, drogich serwerów stosowanych w przemyśle lub instytucjach finansowych. Intel, logo Intel, Xeon i Xeon Inside są znakami towarowymi firmy Intel Corporation w U.S.A. i w innych krajach.

9 kieszeń dysku twardego dysk twardy przedni panel serwera moduł chłodzenia moduł serwera moduł zarządzania tylni panel obudowy zasilacz moduł głownego wentylatora moduł ethernetowy Yamo MEGA VM-9600 moduł zarządzający macierzą Intel, logo Intel, Xeon i Xeon Inside są znakami towarowymi fi rmy Intel Corporation w U.S.A. i w innych krajach.

10 System Windows Web Server 2008, to wyspecjalizowany, który oferuje solidny fundament dla infrastruktury IT otwartej na usługi i aplikacje internetowe. Zintegrowany z zaprojektowanymi na nowo narzędziami IIS 7.0, ASP.NET i Microsoft.NET Framework, Windows Web Server 2008 umożliwia każdej organizacji szybkie wdrażanie stron WWW, witryn intranetowych, aplikacji sieciowych oraz usług. Windows Server 2008 Standard jest aktualnie najbardziej funkcjonalnym serwerowym systemem operacyjnym ze wszystkich znanych do tej pory wersji Windows Server. Dzięki zintegrowanym usługom internetowym oraz technologii wirtualizacji Windows Server 2008 Standard pozwala wzmocnić niezawodność i elastyczność infrastruktury serwerowej, a także pomaga oszczędzać czas i redukować koszty. Rozbudowane funkcje bezpieczeństwa chronią dane i sieć oraz zapewniają solidną, wysoce niezawodną podstawę do działania firmy. Zestaw zaawansowanych narzędzi systemowych daje większą kontrolę nad serwerami oraz usprawnia procesy konfigurowania i zarządzania. Windows Server 2008 Enterprise oferuje niespotykany dotąd poziom niezawodności, najbardziej zaawansowane zabezpieczenia oraz skalowalność wymaganą przez coraz większe ilości aplikacji typu mission-critical. Windows Server 2008 Enterprise jest optymalnym systemem operacyjnym dla serwerów używanych do takich zastosowań jak usługi sieciowe, poczta korporacyjna i komunikacja, bazy danych oraz systemy obsługi klienta. Windows Server 2008 Datacenter jest przeznaczony do wirtualizacji na dużą skalę, zarówno małych jak i większych systemów serwerowych w przedsiębiorstwach, które wymagają najwyższego poziomu skalowalności, niezawodności i dostępności dla aplikacji typu mission-critical. Dzięki prawu do uruchamiania nieograniczonej liczby maszyn wirtualnych oraz technologii wirtualizacji opartej o hypervisor system Windows Server 2008 Datacenter zapewnia elastyczność i oszczędność, pozwalając łatwo uruchomić dużą liczbę wirtualnych instancji serwera. Windows Server 2008 Datacenter pozwala na obsługę dużej ilości RAM oraz daje niezbędną moc obliczeniową, aby mogły na nim być uruchamiane kluczowe dla przedsiębiorstwa systemy ERP, bazy danych, konsolidacje serwerów oraz specyficzne aplikacje branżowe. Tabela porównania = Full = Partial/Limited = Not Available Server Role Enterprise Datacenter Standard Web Active Directory Certificate Services Active Directory Domain Services Active Directory Federation Services Active Directory Lightweight Directory Services Active Directory Rights Management Services Application Server DHCP Server DNS Server Fax Server File Services Hyper-V 1 Network Policy and Access Services Print Services Terminal Services UDDI Services Web Services Windows Deployment Services 1 - For customers that do not need virtualization, Windows Server 2008 Standard, Enterprise, and Datacenter editions are available without Windows Server Hyper-V Technology. 2 - Limited to creating Certificate Authorities no other ADCS features (NDES, Online Responder Service). See ADCS role documentation on TechNet for more information. 3 - Limited to one standalone DFS root. 4 - Limited to 250 RRAS connections, 50 IAS connections, and 2 IAS Server Groups. 5 - Limited to 250 Terminal Services Gateway connections Intel, logo Intel, Xeon i Xeon Inside są znakami towarowymi firmy Intel Corporation w U.S.A. i w innych krajach.

11

12 Yamo Sp. z o.o. SIEDZIBA GŁÓWNA ul. Okulickiego 6, Piaseczno Yamo Sp. z o.o. iddział ŁÓDŹ ul. Ogrodowa 72/74, Łódź Yamo Sp. z o.o. oddział KATOWICE oraz Centrum Komputerowe MICROMAN al. Roździeńskiego 188b, Katowice Reactor Sieć Salonów Komputerowych

Katalog Produktów. Komputery / Serwery / Oprogramowanie

Katalog Produktów. Komputery / Serwery / Oprogramowanie Katalog Produktów 2010 Komputery / Serwery / Oprogramowanie Serwery Actina Solar Firma ACTION S.A., działająca na rynku IT od 1991 roku, systematycznie rozszerza swoja ofertę. Marka Actina została wprowadzona

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 4 do SIWZ

Załącznik nr 4 do SIWZ Spis treści 1. Serwer blade...3 1.1. Obudowa blade...3 1.2. Moduł serwerowy...5 1.3. Szafa rack...6 1.4. System wirtualizacji...7 2. Macierz dyskowa podstawowa w PCPD...11 3. Macierz dyskowa zapasowa w

Bardziej szczegółowo

SYSTEMY STORAGE DLA BIZNESU WYDAJNOŚĆ, NIEZAWODNOŚĆ I SKALOWALNOŚĆ

SYSTEMY STORAGE DLA BIZNESU WYDAJNOŚĆ, NIEZAWODNOŚĆ I SKALOWALNOŚĆ SYSTEMY STORAGE DLA BIZNESU WYDAJNOŚĆ, NIEZAWODNOŚĆ I SKALOWALNOŚĆ Producent zaawansowanych sieciowych systemów pamięci masowych o wysokiej wydajności i niezawodności. Jest pierwszym dostawcą, który zaoferował

Bardziej szczegółowo

Systemy dla przedsiębiorstw

Systemy dla przedsiębiorstw Systemy dla przedsiębiorstw Oferta Alstor 2014 konsultacje sprzedaż wdrożenia serwis Zaufanie Partnerów Alstor działa na polskim rynku od ponad 26 lat. Swoje wieloletnie sukcesy na rynku teleinformatycznym

Bardziej szczegółowo

Touch the Future Nieunikniony koniec wsparcia dla Windows Server 2003

Touch the Future Nieunikniony koniec wsparcia dla Windows Server 2003 Touch the Future Nieunikniony koniec wsparcia dla Windows Server 2003 jak migrować szybko i bezpiecznie? Nieunikniony koniec wsparcia dla Windows Server 2003 jak migrować szybko i bezpiecznie? Firma HP

Bardziej szczegółowo

FORMULARZ CENOWY I cześć zamówienia

FORMULARZ CENOWY I cześć zamówienia Załącznik nr 5 do oferty FORMULARZ CENOWY I cześć zamówienia (pieczęć Wykonawcy/Wykonawców) Serwer Cena jednostkowa brutto Wartość brutto ilość: 2..... Obudowa Typ procesora Wydajność systemu Ilość procesorów

Bardziej szczegółowo

Narzędzia umożliwiające tworzenie scentralizowanej polityki prowadzenia backupów Prowadzący: prof. dr hab. inż. Mikołaj Karpiński Opracowanie: Bogumił Gargula Bezpieczeństwo danych - Backup W dzisiejszych

Bardziej szczegółowo

Wybrane systemy dla przedsiębiorstw

Wybrane systemy dla przedsiębiorstw Wybrane systemy dla przedsiębiorstw Oferta Alstor 2014 konsultacje sprzedaż wdrożenia serwis Alstor od ponad 26 lat działa na polskim jako rynku jako dystrybutor IT, oferując klientom nie tylko produkty

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK PO PRODUKTACH

PRZEWODNIK PO PRODUKTACH PRZEWODNIK PO PRODUKTACH 1 WHAT STORAGE DOES NEXT. LENOVOEMC LTD. TO spółka założona przez Lenovo i EMC, która prowadzi sprzedaż sieciowych pamięci masowych iomega. Firmy Lenovo i EMC jedno z najszybciej

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (parametry i wymagania minimalne)

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (parametry i wymagania minimalne) WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE ZP/UR/42/2013 Załącznik nr 1.1 do SIWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (parametry i wymagania minimalne) Pozycja nr 1: Dostawa serwera blade o następujących parametrach

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Specyfikacja techniczna rozbudowy infrastruktury IT oraz wdrożenia systemu Backupu. W ramach prowadzonego postępowania przetargowego Zamawiający zamierza wdrożyć profesjonalny

Bardziej szczegółowo

Infrastruktura. Wymagania ogólne. Obudowa serwerów kasetowych. Załącznik nr 7. Opis przedmiotu zamówienia Pakiet nr 1

Infrastruktura. Wymagania ogólne. Obudowa serwerów kasetowych. Załącznik nr 7. Opis przedmiotu zamówienia Pakiet nr 1 Załącznik nr 7 Opis przedmiotu zamówienia Pakiet nr 1 Infrastruktura Wymaganie Globalne Normy Oznakowanie Wymagania ogólne Parametry minimalne Urządzenia muszą być fabrycznie nowe. Muszą być wyprodukowane

Bardziej szczegółowo

Zalecenia dotyczące budowania infrastruktury sprzętowej systemu Comarch CDN XL 10.5. Aktualizacja dokumentu: 2012-06-29

Zalecenia dotyczące budowania infrastruktury sprzętowej systemu Comarch CDN XL 10.5. Aktualizacja dokumentu: 2012-06-29 Zalecenia dotyczące budowania infrastruktury sprzętowej systemu Comarch CDN XL 10.5 Aktualizacja dokumentu: 2012-06-29 Copyright 2012 COMARCH Wszelkie prawa zastrzeżone Nieautoryzowane rozpowszechnianie

Bardziej szczegółowo

Funkcja Live Migration systemu Windows Server 2008 R2 Hyper-V

Funkcja Live Migration systemu Windows Server 2008 R2 Hyper-V Funkcja Live Migration systemu Windows Server 2008 R2 Hyper-V Dokument oficjalny Opublikowano: 9 sierpnia Niniejszy dokument jest dokumentem wstępnym, który przed ostatecznym, komercyjnym udostępnieniem

Bardziej szczegółowo

Microsoft Public Cloud

Microsoft Public Cloud 1. Prelegenci Dominik Wojciechowski, eopen; Adrian Przygoda, eopen. Waldemar Skrzypiec, w firmie Microsoft jest odpowiedzialny za wsparcie techniczne. Dominik Wojciechowski oraz Adrian Przygoda z firmy

Bardziej szczegółowo

Wymagane funkcjonalności środowiska świadczenia usług chmury obliczeniowej i ochrony danych

Wymagane funkcjonalności środowiska świadczenia usług chmury obliczeniowej i ochrony danych Załącznik nr 9 Dostawa i wdrożenie środowiska świadczenia usług chmury obliczeniowej i ochrony danych w ramach Projektu pn. Małopolski Park Technologii Informacyjnych Ośrodek Innowacyjności Krakowskiego

Bardziej szczegółowo

KATALOG BIZNESOWY. Produkty 2014/2015. Bezpieczeństwo Przełączniki NASy WiFi Rejestratory

KATALOG BIZNESOWY. Produkty 2014/2015. Bezpieczeństwo Przełączniki NASy WiFi Rejestratory KATALOG BIZNESOWY Produkty 2014/2015 Bezpieczeństwo Przełączniki NASy WiFi Rejestratory Przełączniki, sieci bezprzewodowe oraz rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo stworzone przez NETGEAR są podstawą

Bardziej szczegółowo

Zaproszenie do składnia ofert

Zaproszenie do składnia ofert Gdańsk, dnia 30.05.2014r. Zaproszenie do składnia ofert Na realizację zamkniętego serwisu informatycznego, w tym zaprojektowanie, zainstalowanie, uruchomienie i wdrożenie do użytkowania w pełni skonfigurowanego

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie: Ochrona danych Agenty i moduły programu Backup Exec 2010

Wprowadzenie: Ochrona danych Agenty i moduły programu Backup Exec 2010 Wprowadzenie Agenty i moduły programu Backup Exec 2010 umożliwiają rozszerzenie funkcjonalności tego oprogramowania oraz zastosowanie go na dodatkowych platformach. Niezależnie od tego, czy potrzebna jest

Bardziej szczegółowo

Katalog produktów 2012/13

Katalog produktów 2012/13 Katalog produktów 2012/13 P U R E I P - C O M M U N I C A T I O N S Wersja polska Communicate & Collaborate. Boost Your Efficiency. ESTOS Software for Unified Communications The ESTOS Unified Communications

Bardziej szczegółowo

ZARZĄD POWIATU TATRZAŃSKIEGO

ZARZĄD POWIATU TATRZAŃSKIEGO POWIAT TATRZAŃSKI ZARZĄD POWIATU TATRZAŃSKIEGO 34-500 Zakopane, ul. Chramcówki 15, tel. (0-18) 20-17-100, fax (0-18) 20-17-104 e-mail: zp@powiat.tatry.pl http://www.powiat.tatry.pl ZP.272.1.2015 pyt. i

Bardziej szczegółowo

Wymagania dotyczące infrastruktury informatycznej

Wymagania dotyczące infrastruktury informatycznej Załącznik nr 9 do Opisu Przedmiotu Zamówienia Infrastruktura informatyczna Wymagania dotyczące infrastruktury informatycznej 1. Wstęp 1.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa serwerów i urządzeń do masowego

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania którym możesz zaufać!

Rozwiązania którym możesz zaufać! O FER TA PRODUK TOWA Rozwiązania którym możesz zaufać! Pełna ochrona Firma SoniWALL posiada bogatą ofertę rozwiązań w zakresie zabezpieczeń sieci, zdalnego dostępu, poczty elektronicznej oraz archiwizacji

Bardziej szczegółowo

Paweł Kowalski, Dane i Bezpieczeństwo, Wydawnictwo Escape Magazine, http://www.escapemag.pl. Paweł Kowalski DANE I BEZPIECZEŃSTWO

Paweł Kowalski, Dane i Bezpieczeństwo, Wydawnictwo Escape Magazine, http://www.escapemag.pl. Paweł Kowalski DANE I BEZPIECZEŃSTWO Paweł Kowalski DANE I BEZPIECZEŃSTWO http://www.escapemag.pl 2 DANE I BEZPIECZEŃSTWO Paweł Kowalski Skład i łamanie: Kamil "Cebula" Cebulski Projekt i wykonanie okładki: Maciej "Gilek" Kłak Wydanie pierwsze

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1 do SIWZ i umowy

Załącznik nr 1 do SIWZ i umowy 1. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA Dostawa sprzętu komputerowego w zakresie: I. 1 sztuka serwera kopii zapasowych (obudowa typu RACK) + montaż i konfiguracja II. 1 sztuka serwera kontrolera domeny (obudowa typy RACK)

Bardziej szczegółowo

Kompleksowy system archiwizacji, synchronizacji i udostępniania danych w firmie

Kompleksowy system archiwizacji, synchronizacji i udostępniania danych w firmie W Y Ł Ą C Z N Y D Y S T R Y B U T O R Kompleksowy system archiwizacji, synchronizacji i udostępniania danych w firmie CTERA Networks specjalizuje się w systemach do magazynowania i ochrony danych, realizo

Bardziej szczegółowo

SUSE Linux Enterprise Server 10

SUSE Linux Enterprise Server 10 Analiza produktu www.novell.pl SUSE Linux Enterprise Server 10 SUSE LINUX ENTERPRISE 10... 3 SUSE LINUX ENTERPRISE SERVER 10... 3 KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA... 4 WŁAŚCIWOŚCI I KORZYŚCI... 5 ZMIANY W SYSTEMIE

Bardziej szczegółowo

Poradnik administratora Windows Server 2008

Poradnik administratora Windows Server 2008 Poradnik administratora Windows Server 2008 Poradnik administratora Windows Server 2008 Materiał powstał przy współudziale wykładowców autoryzowanych ośrodków szkoleniowych Microsoft: ABC Data Altkom Akademia

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie ciągłością biznesową w rozwiązaniach firmy Microsoft

Zarządzanie ciągłością biznesową w rozwiązaniach firmy Microsoft Zarządzanie ciągłością biznesową w rozwiązaniach firmy Microsoft Zarządzanie ciągłością biznesową w rozwiązaniach firmy Microsoft Rok 2014. okazał się być przełomowym na rynku rozwiązań sieci bezprzewodowych.

Bardziej szczegółowo