odkrywamy talenty przedszkolaków

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "odkrywamy talenty przedszkolaków"

Transkrypt

1 1 Pozwólmy dziecku doświadczać, eksperymentować, dowiadywać się i porównywać, szukać i drążyć w głębinach wiedzy, wyruszać w podróże odkrywcze - czasami trudne, ale jakże bogate i fascynujące. Z "Gawędy Mateusza" C. Freinet odkrywamy talenty przedszkolaków

2 odkrywamy talenty przedszkolaków 2 Dziecko rodzi się wszechstronnie uzdolnione, z pełną możliwością rozwoju we wszystkich kierunkach, potencjalną wybitną inteligencją, zadatkami na rozwijanie wielkiej twórczości oraz dużym talentem społecznym.trzeba stworzyć mu możliwości ich maksymalnego rozwoju. To my dorośli, rodzice i nauczyciele powinniśmy odgrywać znaczącą role w zapewnieniu im pełnej samorealizacji.

3 odkrywamy talenty przedszkolaków 3 Zadaniem nauczyciela, jak i rodzica, jest dostosowanie wszelkich poczynań wychowawczo-edukacyjnych do możliwości i cech osobowości każdego dziecka tak, aby pomóc mu w ujawnianiu własnego potencjału twórczego, w ujawnianiu zdolności.

4 4 Przedszkole Miejskie Nr 12

5 zajęcia sportowo ruchowe 5 Głównym celem zajęć jest: przygotowywanie dzieci do udziału w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej (przedszkole od 2003r.organizuje zawody sportowe dla wszystkich słupskich przedszkolaków), ogólne podnoszenie tężyzny fizycznej przedszkolaków, zaszczepianie wśród dzieci przyjemności z czynnego uprawiania sportu, wpajanie zasady fair-play w sporcie i nie tylko. Nasze przedszkolaki biorą również udział w wyścigach rowerowych, organizowanych na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Słupsku.

6 6 zajęcia sportowo ruchowe Olimpiada dla przedszkolaków

7 7 zajęcia sportowo ruchowe Wyścigi rowerowe

8 zajęcia przyrodniczo- ekologiczne 8 Posiadamy Certyfikat,,Kubusiowi Przyjaciele Przyrody nadany nam już po raz czwarty za działania proekologiczne z dziećmi. Dzieci co roku biorą udział konkursie plastycznym organizowanym przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku, pt.,,z ekologią żyję w zgodzie, pomagam przyrodzie Współpracujemy ze spółką Wodociągi- Słupsk - przedszkolaki uczestniczą w lekcjach edukacyjnych prowadzonych przez pracowników spółki, którzy przybliżają dzieciom wiedzę z zakresu ochrony środowiska i dóbr naturalnych.

9 9 zajęcia przyrodniczo- ekologiczne wizyta przedszkolaków w spółce Wodociągi-Słupsk

10 zajęcia przyrodniczo- ekologiczne Powitanie Wiosny 10 W ramach edukacji ekologicznej organizujemy od 9 lat dla słupskich przedszkoli wspólne powitanie wiosny oraz wystawę Marzann w Muzeum Pomorza Środkowego. W tym roku w ramach łączenia pokoleń do wspólnej zabawy zaprosiliśmy Panie ze Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

11 zajęcia przyrodniczo- ekologiczne Powitanie Wiosny 11 CELE ZABAWY: kultywowanie tradycji ludowych powitanie wiosny, zachęcenie do uprawiania wędrówek pieszych i poznawania kraju, a przede wszystkim okolicy miejsca zamieszkania, propagowanie walorów krajoznawczych i turystycznych miasta Słupska, stosowanie w praktyce codziennego życia zasad ochrony środowiska, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, integracja środowisk słupskich przedszkolaków

12 12 zajęcia przyrodniczo- ekologiczne Powitanie Wiosny

13 13 zajęcia przyrodniczo- ekologiczne Wizyta rolników z gospodarstwa ekologicznego

14 zajęcia przyrodniczo ekologiczne Odkrywamy tajemnice podwodnego świata 14 Przedszkolaki, dzięki współpracy z firma EVENT MALL odkrywały tajemnice podwodnego świata w Centrum Handlowym,,JANTAR. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło zwiedzanie batyskafu oraz podziwianie bajecznie kolorowej rafy.

15 zajęcia teatralno-plastyczno-muzyczne 15 Działania w tym obszarze prowadzimy w oparciu o program nauczycieli,,ja i sztuka. Elementy edukacji muzycznej, plastycznej i teatralnej. Głównym celem tych działań jest: rozwijanie posiadanych przez dzieci talentów, przełamywanie bariery lęku przed występami publicznymi, nabywanie umiejętności prezentowania swoich indywidualnych możliwości.

16 16 zajęcia teatralno-plastyczno-muzyczne udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Teatrzyków

17 zajęcia teatralno-plastyczno-muzyczne zajęcia w szkole muzycznej Yamaha 17 Nasi absolwenci, już jako uczniowie Szkoły Muzycznej odwiedzają nas z koncertami z okazji świąt i innych uroczystości.

18 Zamigajmy razem. Podstawy języka migowego dla dzieci. 18 W przedszkolu dzieci poznają podstawowe znaki języka migowego w ramach realizacji programu Zamigajmy razem.

19 Nauczyciel Roku 2010/ października2011r. nauczycielka naszego przedszkola, otrzymała zaszczytny tytuł :,,Nauczyciel Roku - przyznawany przez komisję konkursową wybitnym pedagogom za profesjonalizm, kompetencje, partnerstwo oraz przyjaźń. Podopieczni obdarowali swoją Panią wielkim sercem oraz życzeniami dalszych sukcesów.

20 20 Przedszkole Miejskie nr 19

21 tajemniczy świat pisma wg Ireny Majchrzak 21 Dzieci na zajęciach: odkrywają wizualną i dźwiękową właściwość liter, są gotowe na spotkanie ze słowem, rozwijają percepcję wzrokową i wrażliwość słuchową, postrzegają i poznają świat jako całość.

22 tajemniczy świat pisma - wg: Ireny Majchrzak 22 Analiza własnego imienia pozwala pojąć, że słowo napisane znaczy to samo, co słowo wypowiedziane i że graficzny układ wyrazu zależy od jego brzmienia. Posłużenie się imieniem dziecka pozwala mu błyskawicznie zdać sobie z tego sprawę. Dziecko obserwuje, jak brzmienie imion przekształca się w znaki graficzne i jak ono samo i jego koledzy, zostają ukryci za literowym szyfrem.

23 tajemniczy świat pisma - wg Ireny Majchrzak 23 Codziennie równolegle do organizowanych zajęć czytamy teksty literackie co najmniej 15 minut dziennie. W ten sposób książka staje się źródłem interesujących doznań. Czytanie jest przygodą intelektualną, wyjściem naprzeciw niespodziance, tajemnicy ukrytej za literowym szyfrem. Jest działaniem gorącym, uruchamiającym mechanizm, który się sam napędza. Z pisaniem jest inaczej- tu dochodzi się do perfekcji kosztem trudu, po dłuższym czasie.

24 24 tajemniczy świat pisma - wg Ireny Majchrzak zajęcia w bibliotece

25 Akademia Zdrowego Przedszkolaka 25 Podczas zajęć i zabaw dzieci poznają: zasady zdrowego odżywiania, jak dbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo, jak radzić sobie w sytuacjach trudnych, znaczenie aktywności ruchowej.

26 Akademia Zdrowego Przedszkolaka - piramida zdrowego żywienia 26 Stawia przed sobą ambitny cel: propagowanie zasad zdrowego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym, upowszechnienie wiedzy o niebezpieczeństwach związanych z nieprawidłową dietą oraz jej konsekwencjami dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka.

27 27 Akademia Zdrowego Przedszkolaka

28 28 Akademia Zdrowego Przedszkolaka - bezpieczeństwo, zdrowie

29 29 Akademia Zdrowego Przedszkolaka - zdrowie

30 warsztaty teatralno -taneczne teatrzyk kukiełkowy Królewna Śnieżka, Pszczółka Maja 30 na zajęciach uczą się: wewnętrznej koncentracji, ćwiczą mowę oraz pamięć, wzbogacają słownictwo, ćwiczą poczucie rytmu, tańczą proste układy taneczne, uczą się sztuki animacji lalką, przygotowują przedstawienia teatralne

31 31 warsztaty teatralno -taneczne udział dzieci w przeglądach teatralnych

32 32 warsztaty teatralno -taneczne - nasi wychowankowie na dużej scenie Blanka w przedstawieniu Teatru Nowego w Słupsku- Kaszubskie kolędowanie

33 33 warsztaty teatralno -taneczne - nasi wychowankowie na dużej scenie Awantura o Basię główna rola naszej 6-letniej Natalki

34 lekcja muzyki 34 Nauczyciele ze Szkoły Muzycznej przygotowali dla dzieci lekcję muzyki. Przedszkolaki miały możliwość "zagrać" na skrzypcach.

35 Nasze przedszkola miejscem odkrywania talentów

36 Nasze przedszkola miejscem odkrywania talentów 36 Na tytuł, który został przyznany naszym przedszkolom złożyło się wiele elementów: doświadczenie i ciężka codzienna praca, duże zaangażowanie rodziców doskonale układająca się współpraca z licznymi organizacjami i instytucjami wspierającymi działalność przedszkoli, przede wszystkim oddanie i zaufanie dzieci,które zawsze są chętne do działania i współpracy, trzeba je tylko często chwalić i oddać im całego siebie.

37 37 dziękujemy za uwagę

KONCEPCJA PRACY NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA BAŚNIOWA KRAINA w Tomaszowie Lubelskim na lata 2013-2016

KONCEPCJA PRACY NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA BAŚNIOWA KRAINA w Tomaszowie Lubelskim na lata 2013-2016 KONCEPCJA PRACY NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA BAŚNIOWA KRAINA w Tomaszowie Lubelskim na lata 2013-2016 Koncepcja pracy przedszkola oparta jest na celach i zadaniach zawartych w aktach prawnych: ustawie o

Bardziej szczegółowo

Daj mi czas KONCEPCJA PRACY. Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Marii Montessori w Kołobrzegu. Opracowanie: Mirosława Kaczyńska Joanna Libera

Daj mi czas KONCEPCJA PRACY. Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Marii Montessori w Kołobrzegu. Opracowanie: Mirosława Kaczyńska Joanna Libera Daj mi czas KONCEPCJA PRACY Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Marii Montessori w Kołobrzegu Opracowanie: Mirosława Kaczyńska Joanna Libera Kołobrzeg 2011 1 WERSJA ZMODYFIKOWANA PRZEZ RADĘ PEDAGOGICZNĄ I

Bardziej szczegółowo

Misja Przedszkola. Wizja Przedszkola

Misja Przedszkola. Wizja Przedszkola Misja Przedszkola Każde dziecko jest dla nas ważne. Robimy wszystko, by w naszym przedszkolu czuło się akceptowane i bezpieczne. Stwarzamy warunki do harmonijnego rozwoju, uczymy dzieci samodzielnego myślenia

Bardziej szczegółowo

PROGRAM NAUCZANIA EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ W KLASACH I III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

PROGRAM NAUCZANIA EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ W KLASACH I III SZKOŁY PODSTAWOWEJ PROGRAM NAUCZANIA EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ W KLASACH I III SZKOŁY PODSTAWOWEJ 1 Opracowanie treści muzycznych: Krystyna Serwańska Redaktor prowadzący: Aleksandra Gibała, Ewelina Szczęsna, Urszula Matlak

Bardziej szczegółowo

Oswiata. w Gminie Grodzisk Mazowiecki

Oswiata. w Gminie Grodzisk Mazowiecki , Oswiata w Gminie Grodzisk Mazowiecki 1 Szanowni Państwo Ważnym elementem w wychowaniu młodych ludzi jest otaczające ich środowisko. Szkoły kształtują osobowość, a także rozwój intelektualny i społeczny

Bardziej szczegółowo

ROCZNY PLAN PRACY WRAZ Z KONCEPCJĄ PRACY PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W ZAGWIŹDZIU w roku szkolnym 2012/2013

ROCZNY PLAN PRACY WRAZ Z KONCEPCJĄ PRACY PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W ZAGWIŹDZIU w roku szkolnym 2012/2013 ROCZNY PLAN PRACY WRAZ Z KONCEPCJĄ PRACY PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W ZAGWIŹDZIU w roku szkolnym 2012/2013 WSZYSTKIEGO, CO NAPRAWDĘ TRZEBA WIEDZIEĆ NAUCZYŁEM SIĘ W PRZEDSZKOLU- O TYM JAK ŻYĆ, CO ROBIĆ I JAK

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ Przedszkole Miejskie nr 10 Gorzów Wielkopolski Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim Wstęp Prezentowany raport jest rezultatem

Bardziej szczegółowo

PRACA Z UCZNIEM ZDOLNYM W PLACÓWKACH WYCHOWANIA POZASZKOLNEGO

PRACA Z UCZNIEM ZDOLNYM W PLACÓWKACH WYCHOWANIA POZASZKOLNEGO Publikacja współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego PRACA Z UCZNIEM ZDOLNYM W PLACÓWKACH WYCHOWANIA POZASZKOLNEGO PRZEGLĄD DOBRYCH PRAKTYK (opracowanie materiału:

Bardziej szczegółowo

MAŁE DZIECKO W SZKOLE SPECJALNEJ

MAŁE DZIECKO W SZKOLE SPECJALNEJ MAŁE DZIECKO W SZKOLE SPECJALNEJ Inspiruj, edukuj, motywuj i dziel się dobrymi praktykami Poradnik metodyczny Praca zbiorowa pod redakcją Małgorzaty Kulka, Elżbiety Wolniewicz Autorzy: Katarzyna Bochenek,

Bardziej szczegółowo

Świetlica jest ważna-jak organizować zajęcia na świetlicy szkolnej

Świetlica jest ważna-jak organizować zajęcia na świetlicy szkolnej Świetlica jest ważna-jak organizować zajęcia na świetlicy szkolnej Szkolna świetlica stanowi wewnątrzszkolną strukturę wychowawczo-opiekuńczą. Jest bardzo ważnym uzupełnieniem pracy szkoły we wszystkich

Bardziej szczegółowo

Bo przedszkole uczy bawi nas, bo w przedszkolu miło płynie czas... 2. Sześciolatek uczniem Szkoły Podstawowej w Przywieczerzynie...

Bo przedszkole uczy bawi nas, bo w przedszkolu miło płynie czas... 2. Sześciolatek uczniem Szkoły Podstawowej w Przywieczerzynie... 1 Spis treści Bo przedszkole uczy bawi nas, bo w przedszkolu miło płynie czas... 2 Sześciolatek w szkole Szkoła Podstawowa nr 6 w Toruniu... 5 Sześciolatek uczniem Szkoły Podstawowej w Przywieczerzynie...

Bardziej szczegółowo

METODYKA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W ZIELONYCH PRZEDSZKOLACH

METODYKA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W ZIELONYCH PRZEDSZKOLACH METODYKA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W ZIELONYCH PRZEDSZKOLACH Podstawa programowa zajęć dydaktycznych w przedszkolu Zajęcia i metody realizowane dla wszystkich dzieci uczęszczające do Zielonych Przedszkoli w

Bardziej szczegółowo

Program Rozwoju Przedszkola Publicznego w Bytomiu Odrzańskim na lata 2011-2016 (Koncepcja pracy przedszkola)

Program Rozwoju Przedszkola Publicznego w Bytomiu Odrzańskim na lata 2011-2016 (Koncepcja pracy przedszkola) P. P. 411-2/11 ZAŁĄCZNIK NR1 DO UCHWAŁY RADY PEDAGOGICZNEJ NR 5 /11 Z DNIA 14 WRZEŚNIA 2011R. Program Rozwoju Przedszkola Publicznego w Bytomiu Odrzańskim na lata 2011-2016 (Koncepcja pracy przedszkola)

Bardziej szczegółowo

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA HAPPY KIDS Przedszkole Niepubliczne nr 1 w Kamieocu Wr.

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA HAPPY KIDS Przedszkole Niepubliczne nr 1 w Kamieocu Wr. KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA HAPPY KIDS Przedszkole Niepubliczne nr 1 w Kamieocu Wr. Koncepcja pracy przedszkola oparta jest na celach i zadaniach zawartych w aktach prawnych: ustawie o systemie oświaty

Bardziej szczegółowo

Koncepcja Rozwoju Przedszkola Niepublicznego Caritas Nr 1 w Pile. opracowana na lata 2013/2016

Koncepcja Rozwoju Przedszkola Niepublicznego Caritas Nr 1 w Pile. opracowana na lata 2013/2016 Koncepcja Rozwoju Przedszkola Niepublicznego Caritas Nr 1 w Pile opracowana na lata 2013/2016 I Podstawa prawna Koncepcja rozwoju przedszkola opracowano na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 7 października

Bardziej szczegółowo

Program Wychowawczy Szkoły Podstawowej Nr 86 w Gdańsku

Program Wychowawczy Szkoły Podstawowej Nr 86 w Gdańsku 1 Nie można żyć szczęśliwie, nie żyjąc godnie, moralnie, uczciwie. (Epikur) Program Wychowawczy Szkoły Podstawowej Nr 86 w Gdańsku Spis treści : I. Podstawa prawna. Założenia ogólne. II. Cele ogólne. III.

Bardziej szczegółowo

Koncepcja pracy Przedszkola Integracyjnego w Namysłowie na lata 2013-2016

Koncepcja pracy Przedszkola Integracyjnego w Namysłowie na lata 2013-2016 Koncepcja pracy Przedszkola Integracyjnego w Namysłowie na lata 2013-2016 Misja przedszkola W naszym przedszkolu wspierany jest rozwój dziecka, rozpoznaje się i zaspakaja jego potrzeby edukacyjne oraz

Bardziej szczegółowo

KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA I ROZWOJU PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO INTEGRACYJNEGO NR 5 IM. MISIA USZATKA W LEGIONOWIE

KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA I ROZWOJU PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO INTEGRACYJNEGO NR 5 IM. MISIA USZATKA W LEGIONOWIE KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA I ROZWOJU PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO INTEGRACYJNEGO NR 5 IM. MISIA USZATKA W LEGIONOWIE Legionowo, maj 2013 r. Wstęp Niniejsza koncepcja funkcjonowania i rozwoju Przedszkola Miejskiego

Bardziej szczegółowo

Nowość! Nasze sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Nowość! Nasze sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda) Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów www.klanza.poznan.pl biuro@klanza.poznan.pl Serdecznie witamy wszystkich, którym bliska jest idea pracy metodami aktywnymi z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Bardziej szczegółowo

W krainie sześciolatka

W krainie sześciolatka Barbara Papierz, Barbara Lauba W krainie sześciolatka Program Wychowania Przedszkolnego dla dzieci sześcioletnich Program dopuszczony do użytku na podstawie opinii rzeczoznawców: mgr Ewy Brańskiej i mgr

Bardziej szczegółowo

Możliwości wykorzystania metody projektu do pracy z dziećmi w przedszkolu

Możliwości wykorzystania metody projektu do pracy z dziećmi w przedszkolu SPOŁECZEŃSTWO I EDUKACJA Międzynarodowe Studia Humanistyczne Nr 1/2012 [s. 219-237] Grażyna Maciak Możliwości wykorzystania metody projektu do pracy z dziećmi w przedszkolu Possibilities of using the project

Bardziej szczegółowo

ROCZNA KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 5 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W TURKU SŁONECZNE

ROCZNA KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 5 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W TURKU SŁONECZNE 5 ROCZNA KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 5 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W TURKU SŁONECZNE NA ROK SZKOLNY 2012/2013 ZATWIERDZONY PRZEZ RADĘ PEDAGOGICZNĄ Zadania do realizacji Sposoby realizacji

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dnia 18 czerwca 2014 r. Poz. 803 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ 1) z dnia 30 maja 2014 r.

Warszawa, dnia 18 czerwca 2014 r. Poz. 803 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ 1) z dnia 30 maja 2014 r. DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 18 czerwca 2014 r. Poz. 803 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ 1) z dnia 30 maja 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie podstawy programowej

Bardziej szczegółowo

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne Strona1 Strona2 Spis treści: 1. PROJEKT EDUKACYJNY W GIMNAZJUM...5 2. DLACZEGO PROJEKT EDUKACYJNY W GIMNAZJUM...7 2.1. Nowa podstawa programowa...7

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 3 do Statutu Szkoły

Załącznik nr 3 do Statutu Szkoły Załącznik nr 3 do Statutu Szkoły Nauczyciel w swoich działaniach dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych ma obowiązek kierowania się dobrem uczniów, troską o ich zdrowie, postawę moralną i obywatelską

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ

RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ Przedszkole Prywatne Entliczek Pentliczek Lublin Lubelski Kurator Oświaty Kuratorium Oświaty w Lublinie Przebieg ewaluacji: Prezentowany

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Efekty

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Efekty Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Efekty Przedszkole Nr 1 w Gryfinie Gryfino Zachodniopomorski Kurator Oświaty Kuratorium Oświaty w Szczecinie Przebieg ewaluacji:

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ

RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ Punkt Przedszkolny Montessori Kraków Małopolski Kurator Oświaty Kuratorium Oświaty w Krakowie Przebieg ewaluacji: Prezentowany

Bardziej szczegółowo

WSPIERAMY ROZWÓJ KAŻDEGO DZIECKA. organizacja pożytku publicznego na rzecz dzieci niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością

WSPIERAMY ROZWÓJ KAŻDEGO DZIECKA. organizacja pożytku publicznego na rzecz dzieci niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością FUNDACJA PROMYK SŁOŃCA WSPIERAMY ROZWÓJ KAŻDEGO DZIECKA organizacja pożytku publicznego na rzecz dzieci niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością MISJA Niesiemy pomoc dzieciom niepełnosprawnym

Bardziej szczegółowo

STATUT PRZEDSZKOLA NR

STATUT PRZEDSZKOLA NR STATUT PRZEDSZKOLA NR 5 im. Calineczki w GRYFINIE ul. Stefana Żeromskiego 12 tel. 091-416-33-75 calineczkap5@wp.pl www.przedszkolenr5-calineczka.pl 1 Statut opracowany został na podstawie: 1. Ustawy z

Bardziej szczegółowo