Download "Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 25. Grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA"

1 Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 25 Grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA X 2010 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 23 X 2010, godzina Galeria ZPAP Pryzmat, ul. Łobzowska 3, Kraków

2 Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a Kraków Salon Antykwaryczny tel.: fax: kom.: nautilus@antique.com.pl BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Nr konta: OPRACOWANIE KATALOGU: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski Współpraca: Aleksandra Madej, Agnieszka Mazoń SKŁAD, ZDJĘCIA: Aleksandra Madej, Agnieszka Mazoń, Maciej Żywolewski Pierwsza strona okładki: Hecht Józef, Lamparty... (poz. 103, fragm.). Czwarta strona okładki: Dürer Albrecht, Naigrywanie (poz. 22). COPYRIGHT: Nautilus Salon Antykwaryczny 2010

3 poz. 43 Zawartość katalogu I. II. III. IV. V. VI. Grafika dawna XVI - XIX wiek poz Grafika XX wieku poz Akwarela, rysunek poz Wydawnictwa poz Biogramy s. 50 Indeksy s. 60 Reprodukcje wszystkich prac można zobaczyć na stronie internetowej W ramach prac jednego artysty w katalogu została zachowana chronologiczna kolejność dzieł

4 Aukcja nr 25 poz. 5 poz. 6 poz. 7 poz. 19 poz. 21 f poz. 21c poz. 22 poz. 23 4

5 poz. 13 e poz. 30 poz. 14 poz. 29 poz. 33 Grafika dawna Grafika XX w. Akwarela, rysunek Wydawnictwa Biogramy Indeks poz. 17 poz. 18 5

6 Grafika dawna 1. Adrianus Hubertus / Hans Collaert / Johannes Ditmar a) Narodziny Marii, ok Miedzioryt wg Crispina van den Broecka; wym.: 268 x 118 mm; sygn. pł. od l.: A[drianus] H[ubertus] ex, H[ans] C[ollaert] F[ecit], monogram wiązany Crispina van den Broecka. Pod kompozycją opis w jęz. łac. Grafika z cyklu 19 rycin ilustrujących życie Marii z Nazaretu, obcięta do granic odcisku płyty, z zachowaniem opisu. Lit.: M. Bryan, Dictionary of painters and engravers, biographical and critical, Londyn 1849, s b) Maria nawiedza dom kapłana Zachariasza, 1576 Miedzioryt wg Crispina van den Broecka; wym.: 268 x 118 mm; sygn. pł. od l.: Adrianus Hubertus excu., Crispiaen inven. 1576, I. Ditmar sculp. Pod kompozycją opis w jęz. łac. Odbitka na papierze z filigranem (dłoń i liść koniczyny), używanym w Brugii ok Grafika z cyklu 19 rycin ilustrujących życie Marii z Nazaretu, obcięta do granic odcisku płyty, z zachowaniem opisu. Lit.: M. Bryan, Dictionary of painters and engravers, biographical and critical, Londyn 1849, s Cena wyw.: 1600 poz. 1 a 2. Bacciarelli Marcello Napoleon I nadaje konstytucję Księstwu Warszawskiemu, 1836 Litografia Franza Serapha Hanfstaengla ( ) wg obrazu M. Bacciarellego; wym.: 492 x 393 (plansza: 588 x 494 mm); sygn. pł. l.d.: Peint par Marcel de Bacciarelli 1811, ś.d.: Imp. Hanfstaengl a Dresde, p.d.: Lith. par F. Hanfstaengl. Pod kompozycją tytuł w jęz. fr. Edycja drezdeńska. Lit.: Teka Wileńska. Ikonotheka, 1858, s. 68; E. Rastawiecki, Słownik malarzów, 1850, s. 34. Cena wyw.: Boucher Francois / Gilles Demarteau Femme nue etendue sur le ventre avec un Amour [Akt na sofie], 1764 Sposób kredkowy; wym. planszy: 285 x 350 mm; sygn. l.d.: F. Boucher 1764; pod kompozycją tekst dedykacyjny: Dédié à M. Bergeret, receveur des finances, honoraire associé libre de l Académie royale de peinture et de sculpture, par son très humble et très obéissant serviteur, Demarteau. Akt Luizy O Murphy, kochanki Ludwika XV. Stan zach.: lekkie zakwaszenie papieru; pełne odbicie płyty z 2-centymetrowymi marginesami. Lit.: A. Micha, Les Graveurs liegeois, Liège Cena wyw.: 2000 poz. 2 poz Callot Jacques Les images de tous les Saincts et Saintes de L Annee svivant le martyrologe Romain faictes par Iacques Calot [...], Paris, 1636, I. Henriet, s. nlb Opr. pergaminowa z epoki. Egzemplarz nie kompletny, zawiera 404 akwaforty oraz kartę tytułową. Na trzech planszach wycięte trzy grafiki. Karty o wym.: 282 x 184 mm ; pojedyncze wizerunki o wym. ok. : 65 x 50 mm. Tom wizerunków świętych (przypisanych do poszczególnych dni roku) dedykowany kard. Richelieu; prace nad cyklem liczącym 490 wizerunków na 124 płytach artysta rozpoczął w Lit. : É. Meaume, Recherches sur la vie et les ouvrages de Jacques Callot, t. I, 1860, s Campana Pietro, Lasinio Carlo Portret Leonarda da Vinci, lata 90. XVIII Miedzioryt, akwaforta kolorowana; wym. pl.: 288 x 187 mm; poniżej komp. banderola z inskrypcją: Leonardo da Vinci Pitt. Scul., e Archit./nato in Vinci Castello del Distritto Fiorentino nel morto Nel Stan zachowania: ubytek w p.g. i l.d. narożniku. Grafika z teki Raccolta di 324 ritratti di artisti eccellenti wydanej w l , w skład której wchodziły 324 plansze, przedstawiające najwybitniejszych artystów. Projekt wykonał Giovanni Domenico Campiglia. (il. s. 4) 0 6

7 6. Campana Pietro, Lasinio Carlo Portret Jana Holbeina, lata 90. XVIII Miedzioryt, akwaforta kolorowana; wym. pl.: 300 x 180 mm; poniżej komp. banderola z inskrypcją: Giovanni Holpein Pitt./nato In Basilea nel Morto nel Napis w ramach komp. p.g.: Basileusis AE XLV, l.g.: Joannes Holpenius/Sue Ipsius Effigiator. Grafika naklejona na stary podkład, dopełniona bordiurą. Pochodzi z teki Raccolta di 324 ritratti di artisti eccellenti, wydanej w l (il. s. 4) 0 7. Campana Pietro, Lasinio Carlo Portret Francesco da Ponte (zw. Bassano), lata 90. XVIII Miedzioryt, akwaforta kolorowana; wym. pl.: 290 x 185 mm; poniżej komp. banderola z inskrypcją: Francesco da Ponte deto il Bassano/Pittore nato in Bassano nel Morto nel Stan zachowania: brak części bordiury. Grafika z teki Raccolta di 324 ritratti di artisti eccellenti wydanej w l (il. s. 4) 0 8. Campana Pietro, Lasinio Carlo Portret Ottavio Giovanni Domenico, lata 90. XVIII Miedzioryt, akwaforta kolorowana; wym. pl.: 273 x 182 mm. Grafika naklejona na stary podkład, brak bordiury i tytułowej banderoli. Stan zachowania: przetarcia papieru poniżej kompozycji. Grafika z teki Raccolta di 324 ritratti di artisti eccellenti wydanej w l Caraglio Jacopo Giovanni Scena bitewna z tarczą i włócznią, ok Miedzioryt wg rysunku Rafaela; wym.: 342 x 485 mm; sygn. pł. ś.d.: R / I IACOBVS VER F; odbitka XVIII-wieczna, znak wodny lilia w podwójnym otoku (Rzym). Lit.: Bartsch XV, 59, Cumberland Cegliński Jan Warszawa. Widok od strony Pragi, , Litografia barwna; wym. planszy: 135 x 220 mm. Grafika na papierze listowym (winieta). Litogr. wykorzystana w: Album widoków i okolic Warszawy rysowane i litografowane z natury przez... Własność litografii A. Pecq i Co. w Warszawie ulica Miodowa no 4. Warszawa [ok. 1860], Księgarnia Polska A. Dzwonkowskiego i Sp. Lit.: I. Tessaro-Kosimowa Warszawa w starych albumach. Warszawa Cegliński Jan Warszawa. Krakowskie Przedmieście, , Litografia barwna, wym. planszy: 132 x 220 mm; Grafika na papierze listowym (winieta). Litogr. wykorzystana w: Album widoków i okolic Warszawy rysowane i litografowane z natury przez... Własność litografii A. Pecq i Co. w Warszawie ulica Miodowa no 4. Warszawa [ok. 1860], Księgarnia Polska A. Dzwonkowskiego i Sp.. Lit.: I. Tessaro-Kosimowa Warszawa w starych albumach. Warszawa Châtelain Henri Abraham Widok Krakowa, Wilna i Warszawy [Carte des trois ordres qui composent l Etat de la Republique de Pologne scavoir le roi et le senat et la noblese], 1714 Miedzioryt ręcznie kolorowany; wym. planszy: 425 x 530 mm, płyty: 348 x 455 mm; pod tytułem widok Krakowa wg P. Schuta, po bokach małe widoki Warszawy i Wilna. Poniżej tekst (uwagi o godności królewskiej, senacie i senatorach mniejszych). Pochodzi z Atlas historique, ou nouvelle introduction à l histoire, à la chronologie, et à la géographie ancienne et moderne (t. IV, poz. 9 poz. 10 poz. 12 tabl. 24), opracowanego przez N. Gueudeville`a; tomy wydawano w Amsterdamie (dwie edycje) w l , zaś sam t. IV w l oraz Cena wyw.: Collaert Adriaen Wizerunki świętych pustelnic, ok Zestaw sześciu miedziorytów wg Maartena de Vosa; wym.: 178 x 223 mm; sygn. pł. M. de Vis Invent.; Adr. Collaert fecie. et excud. Pod kompozycjami tytuł i opis w jęz. łac.: a) Maria Abrahami eremita neptis, b) Cometa i Nicosa, c) Euphraxia Romana, d) Sylvia Rufina, e) Ivetta Leodiensis (il. s. 5), f ) Otilia Bavara. Grafiki z cyklu przedstawiającego święte eremitki (Solitudo, sive Vita Foeminarum Anachoritarum, ab Adriano Collardo collecta atque expressa: a Cornelio Kiliano Dufflaeo Carmine Elegiaco explanata [Antwerpia, ok. 1593]) obcięte do granic odcisku płyty, z zachowaniem opisu. Lit.: New Hollstein (Dutch/Flemish), poz. 770, 773, 778, 779, 784, 787. Cena wyw.: 2400 Grafika dawna Grafika XX w. Akwarela, rysunek Wydawnictwa Biogramy Indeks 7

8 Aukcja nr Cranach Lucas St. Św. Anna Samotrzeć, ok Drzeworyt; wym.: 248 x 168 mm; sygn. p.d. znakiem graficznym artysty (skrzydlaty smok); pod kompozycją opis (tekst przycięty), nad kompozycją tytuł; na odwrocie tekst i drzeworyt obcą ręką. Lit.: Ho. 75. Dodgson 82. Kat. Cranach Nr (il. s. 5) Cena wyw.: Daddi Bernardo (Mistrz z Kostką) Eneasz wynoszący ojca Anchizesa z płonącej Troi, 2. ćwierć XVI w. Miedzioryt wg fresku Raffaello Sanzio; wym.: 256 x 180 mm; sygn. pł. p.d. znakiem graficznym artysty; pod kompozycją 8-wersowy tekst w jęz. włoskim; stan I. Lit.: Bartsch, T. XV, s.224, nr 72; Raphael Invenit. Stampe da Raffaello nelle collezioni dell Instituto Nazionale per la Grafica, Roma 1985, s. 235 i 792. Cena wyw.: 3600 poz Dahlberg Erik Przysięga magnatów. Dwie sceny przysięgi na wierność na imię Karola Gustawa. I. 16 X 1655 na przedpolu Krakowa [m.in. Aleksander Koniecpolski, Jan Sobieski, Michał Wiśniowiecki]. II 3 XI 1655 pod Sandomierzem [m.in. Stanisław Rewera Potocki i Stanisław Lanckoroński], 1696 Miedzioryt; wym.: 295 x 383 mm; sygn. pł.: Dahlberg ad vivum delin. W. Swidd sculp. Holmiae Grafika pochodzi z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz. 8. Cena wyw.: Debucourt Philibert-Louis Grand Garde de Lanciers Polonais [Polscy ułani Gwardii], 1818 Akwatinta kolorowana wg H. Verneta, wym.: 624 x 828 mm (plansza 681 x 887 mm); sygn.: Peint par Horace Vernet; s.d.: nota edytorska; p.d.: Grave par P.L. Debucourt an Lit.: E.Benezit, Dictionnaire, Paris 1976, t. 3, s. 411, poz. wg spisu nr 423; G. Nagler, Neues allgemeines Kunstler-Lexicon, Monachium 1836, t. III, s (il. s. 5) Cena wyw.: 7000 poz. 21 a poz. 16 poz. 20 poz. 21 b 18. Debucourt Philibert-Louis Lanciers Polonais en cantonnement [Polscy ułani na kwaterze], 1818 Akwatinta kolorowana wg H. Verneta, wym.: 630 x 827 mm (plansza 674 x 885 mm); sygn.: Peint par Horace Vernet; s.d.: nota edytorska; p.d.: Grave par P.L. Debucourt an Lit.: E.Benezit, Dictionnaire, Paris 1976, t. 3, s. 411; G. Nagler, Neues allgemeines Kunstler-Lexicon, Monachium 1836, t. III, s (il. s. 5) Cena wyw.: Della Bella Stefano Popiersie Wincentego Jarnowskiego sędziego inowrocławskiego, XVII w. Akwaforta, dublowany papier żeberkowy; wym.: 105 x 86 mm. Kopia ryciny z 1649 przypisywana Vaclavowi Hollarowi ( ) Della Bella Stefano Popiersia Polaków, XVII w. Akwaforta, papier żeberkowy bez znaku wodnego; wym.: 86 x 68 mm; sygn. l.d.: Israel ex[cudit]. Grafika z cyklu 16 akwafort wydanych przez I. Henrieta ( ) w Paryżu. Stan dobry, słabo widoczny odcisk płyty. Lit.: Vesme, Massar 1971, poz Cena wyw.: Della Bella Stefano Zespół 6 akwafort a) Frontispis do Recuil de divers griffonnements et preves d eauforte, 1646; wym.: 73 x 83 mm; sygn. pł. l.d.: SDB fec.; stan III. Lit.: Vesme, poz. 389, Talbierska II/136. 8

9 b) Śmierć i polski szlachcic, 1646; wym.: 37 x 86 mm; sygn. pł. l.d.: SDB fec.; stan III. Grafika z cyklu Recuil de divers griffonnements et preves d eau-forte, Lit.: Vesme, poz. 399, Talbierska II/144. c) Popiersie starca w turbanie z piórem, ok. 1650; wym.: 43 x 54 mm; nie sygn.; stan II. Grafika z cyklu Diverses testes et figures, Lit.: Vesme, poz. 391, Talbierska III/39. d) Dwa popiersia polskich szlachciców, ok. 1654; wym.: 30 x 85 mm; sygn. pł. p.d.: SDB fec.; stan III. Grafika z cyklu Second recuil de divers griffonnements et preves d eau-forte, Lit.: Vesme, poz. 414, Talbierska II/59. (il. s. 4) e) Studium trzech głów, ok. 1654; wym.: 37 x 76 mm; nie sygn. stan II. Grafika z cyklu Second recuil de divers griffonnements et preves d eau-forte, Lit.: Vesme, poz. 433, Talbierska III/66. f ) Trzech polskich szlachciców, 1662; wym.: 71 x 109 mm; nie sygn.; stan III. Lit. Vesme, Massar 1971, poz. 288, J. Talbierska, Stefano Della Bella, Warszawa 2001, poz. IV/40. Odbitki w stanie dobrym, naklejone na stary karton. (il. s. 4) Dürer Albrecht Verspottung Christi [Naigrywanie], 1510 Drzeworyt; wym.: 127 x 98 mm; sygn. na pł. monogramem wiązanym AD. Grafika z cyklu Die Kleine Passion (Mała Pasja), wydanego drukiem przez Benedictusa Chelidoniusa w Stan zachowania: odbitka obcięta do granic kompozycji. Lit.: Bartsch 30, Meder 139c. (il. s. 4) Dürer Albrecht Der zwölfjährige Jesus im Tempel [Dwunastoletni Jezus w Świątyni], 1503 Drzeworyt; wym.: 293 x 210 mm; sygn. na pł. monogramem wiązanym AD. Grafika z cyklu Das Marienleben (Żywot Maryi), wydanego drukiem przez Benedictusa Chelidoniusa w Grafika z kolejnej edycji (między 1540 a 1580). Stan zachowania: odbitka obcięta do granic kompozycji, zdublowana na XVIII-wiecznym manuskrypcie. Lit.: Meder 203. (il. s. 4) Cena wyw.: Everdingen Allaert van Źródła mineralne w Eidsvold w Norwegii, ok Akwaforta; wym.: 131 x 175 mm; sygn. pł. p.d. Everdingen (w obrębie kompozycji); zachowane niewielkie marginesy. Grafika z cyklu 4 plansz przedstawiających europejskie uzdrowiska. Lit.: Bartsch, poz. 95, Hollstein p (il. s. 5) Cena wyw.: Goltzius Hendrik Publius Horatius, 1586 Miedzioryt; wym.: 365 x 234 mm; sygn. monogramem wiązanym: HG Fc w obrębie kompozycji; pod kompozycją czterowiersz w jęz. łac. Praca z serii przedstawiającej bohaterów rzymskich (poz. 1 z 8). Stan zachowania: grafika po konserwacji, uzupełnione marginesy. Lit.: Holstein, II 162. Cena wyw.: Goltzius Hendrik Titus Manlius Torquatus, 1586 Miedzioryt; wym.: 369 x 234 mm; sygn. śr.d. monogramem wiązanym: HG fecit; pod kompozycją czterowiersz w jęz. łac. Praca z serii przedstawiającej bohaterów rzymskich (poz. 5 z 8). Stan zachowania: grafika po konserwacji, uzupełnione marginesy. Lit.: Holstein, II, 166. Cena wyw.: 2500 poz. 27 poz. 28 poz. 25 poz Goltzius Hendrik Marcus Valerius Corvus, 1586 Miedzioryt; wym.: 368 x 235 mm; sygn. monogramem wiązanym: HG fecit w obrębie kompozycji; pod kompozycją czterowiersz w jęz. łac. Praca z serii przedstawiającej bohaterów rzymskich (poz. 6 z 8). Stan zachowania: grafika po konserwacji, uzupełnione marginesy. Lit.: Holstein, 167. Cena wyw.: Goltzius Hendrik Titus Manlius portret konny, 1586 Miedzioryt; wym.: 365 x 234 mm; sygn. monogramem wiązanym: HG Fc w obrębie kompozycji; pod kompozycją czterowiersz w jęz. łac. Praca z serii przedstawiającej bohaterów rzymskich (poz. 7 z 8). Stan zachowania: grafika po konserwacji, uzupełnione marginesy. Lit.: Holstein, II, 165. Cena wyw.: Goltzius Hendrik Zmartwychwstanie, 1596 Miedzioryt; wym. komp.: 198 x 125 mm; sygn. ś.d. monogramem: HG, poniżej A 96. Grafika z cyklu Pasja ( ) dedykowanego abp. Mediolanu, kard. F. Borromeo, protektorowi sztuki niderlandzkiej. Stan zachowania: grafika po konserwacji, uzupełnione marginesy. Lit.: Bartsch, 38; M. Pokorska-Primus, Hendrick Goltzius i jego pracownia, Kraków (il. s. 5) Cena wyw.: Grafika dawna Grafika XX w. Akwarela, rysunek Wydawnictwa Biogramy Indeks

10 Aukcja nr 25 poz. 31 poz. 32 poz Haye, Charles de la Wielcy astronomowie, 1686 Miedzioryt wg kompozycji J. Heweliusza i A. Stecha; wym. komp.: 300 x 342 mm; poniżej komp. w kartuszach inskrypcja: IOHAN- NIS HEVELII / PRODROMUS / ASTRONOMIA oraz łac. opisy dokonań przedstawionych postaci. Zbiorowy portret wielkich uczonych: J. Heweliusza, T. de Brahe, Ptolomeusza, U. Berga, landgrafa Hesji Wilhelma IV oraz G. Riccoli, zgromadzonych wokół mitologicznej Uranii. Grafika pochodzi z katalogu gwiazd Jana Heweliusza Prodromus astronomiae quibus additus est uterque Catalogus Stellarum Fixarum Accessit Corollarii loco Tabula Motus Lunae Libratorii. - Firmamentum Sobiescianum, sive Uranographia totum Coelum Stellatum, wyd. przez Johannesa-Zachariasa Stolla, Gdańsk Stan zachowania: arkusz obcięty z pr. strony. (il. s. 5) Cena wyw.: Heemskerck, Maarten van Grzech pierworodny Adam i Ewa zrywają zakazany owoc, 1548 Akwaforta, papier żeberkowy z filigranem; wym.: 245 x 193 mm; sygn. pł.: l.d. Martinus Heemskerck; u dołu datowanie: 1548 may 29. Grafika z serii Upadek i zbawienie ludzkości poprzez życie i mękę Chrystusa, obecnie przypisywanego Dirkowi Coornhertowi. Stan dobry, skaza wydawnicza (zagięcie papieru). Lit.: Katalog Gabinetu Rycin PAU, Kraków 2001, cz. III C, s. 115, poz Cena wyw.: Heemskerck, Maarten van Triumf Józefa, 1559 Akwaforta, miedzioryt, papier żeberkowy z filigranem; wym.: 179 x 255 mm; sygn.: u góry postacie kolejno podpisane, u dołu w l. i p. narożniku monogram autora i rytownika (M Ins), DVC (wiązane). Grafika z serii Triumf Cierpliwości, wydanego przez Hieronymusa Cocka w Antwerpii w 1559; odbitka obcięta. Lit.: Katalog Gabinetu Rycin PAU, Kraków 2001, cz. II C, s. 123, poz Cena wyw.: Höfel Blasius Jasełka w Polszcze, w drugiej połowie XVIII wieku, 1858 Miedzioryt wg L.P. Norblina; wym. pl.: 405 x 285 mm; sygn. pł.: malował Norblin; w drukarni A. Wetteroth; rytował Blasius Hofel. Grafika (reprodukcja obrazu z galerii hr. Andrzejowej Potockiej) była premią TPSP w Krakowie za rok Lit.: P. Smolik, J. P. Norblin. Prace rytownicze, Łódź 1934, il. 28. (il. s. 5) Cena wyw.: 1200 poz. 35 poz. 36 poz Hoffer Joseph Czerniatyń na Podolu. Pałac Ignacego Witosławskiego, ok Litografia wg rys. H. Ittara, projektanta pałacu w Czerniatyniu; wym.: 320 x 460 mm; nie sygn., opis pod kompozycją; nota typograficzna: Gedr.[uckt] im Lith.[ographische] Inst.[itut] in Wien. Cena wyw.: Lauri Giacomo Gwałt na Lukrecji, 1586 Miedzioryt wg Tycjana; wym.: 410 x 297 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji: Iacobus Lauris F.; pod kompozycją opis w jęz. wł. oraz informacja Titianus Inventor; zachowane niewielkie marginesy. Nota typograficzna: Roma Baptista Parmen. formis Odbitka XVIII-wieczna. Cena wyw.: Le Prince, Jean Baptiste Żyd polski, 1765, Akwaforta, wym. komp.: 97 x 58 mm; sygn. i dat. na płycie l.d.: Le Prince Lit.: Rastawiecki E., Słownik ryt. polskich, str

11 37. Łopieński Ignacy Autoportret Jana Matejki, 1897 Akwaforta; wym.: 342 x 260 cm (odcisk płyty), arkusz przycięty bez szkody dla kompozycji i napisów; sygn. l. d.: J. MATEJKO pxt., p.d.: IGN. ŁOPIEŃSKI sct.; pod kompozycją opisy wydawnicze: Gesellschaft für vervielfältigende Kunst, Wien Łopieński Ignacy Autoportret Anny Bilińskiej-Bohdanowiczowej, 1897 Akwaforta; wym.: 332 x 260 cm (odcisk płyty), arkusz przycięty bez szkody dla kompozycji i napisów; sygn. l. d.: ANNA BILIŃ- SKA pxt., p.d.: IGN. ŁOPIEŃSKI sct.; pod kompozycją opisy wydawnicze: Gesellschaft für vervielfältigende Kunst, Wien Nasi Plac Zamkowy w Warszawie [Piazza del Castello di Varsovia], 1831 Miedzioryt, wym. komp.: 195 x 286 mm, planszy: 225 x 330 mm; sygn. p.d.: Nasi inc. Miedzioryt z dzieła osiadłego we Florencji polskiego historyka Bernarda Zaydlera,,Storia della Polonia fino agli ultimi tempi, Firenze Lit.: L. Bernardini, L Ottocento: i Polacchi a Firenze fra Grand Tour ed emigrazione, Firenze 2005, s. 148 i nn Norblin Jan Piotr a) Profil męski, 1778 / b) Chłopiec, 1777 a) Akwaforta; wym.: 26 x 22 mm; sygn. l.g.: N.f Lit.: H. Hillemacher, Catalogue des Estampes de J.P. Norblin, Paris 1899, poz. 74. b) Akwaforta; wym.: 54 x 25 mm; nie sygn. Lit.: H. Hillemacher, Catalogue des Estampes de J.P. Norblin, Paris 1899, poz [powstanie styczniowe] Żuawi Śmierci w bitwie z Rosjanami, po 1863 Drzeworyt; wym.: 285 x 390 mm; nie sygn. Grafika fr. (?); pod kompozycją opis oł. w jęz. franc. Cena wyw.: Probst Georg Balthasar Fryderyk II, ok Akwatinta barwna; wym.: 270 x 380 mm; sygn. pł. p.d.: Georg. Balthasar Probst. Excud. Aug. Vind. [ ], l.d.: Cum Gratia et Privilegio Sac. Caes. Majestatis; pod kompozycją tytuł: Fridericus II. Rex Borus. El. / Br. Natus d. 24. Ianuarius A Na odwrocie XIX-wieczna nalepka handlowa (F. van Hoos, Paryż). Cena wyw.: Ptolemeusz Klaudiusz Sarmacja [Tabula Asiae II], 1540 Drzeworyt; wym. planszy: 315 x 400 mm; edycja bazylejska (z mapą Sebastiana Münstera; wyd. Henricus Petri, Bazylea, 1542). Mapa sięga brzegu Bałtyku [Basilici Sarmatae] Ptolemeusz Klaudiusz Dacja i Tracja [Tabula Europae IX], 1525 Drzeworyt; wym. pl.: 311 x 400 mm; edycja strasburska (z mapą Lorenza Friesa; wyd. Johannes Grüninger dla Johannesa Kobergera, Strassburg, 1525). Mapa obejmuje swym zasięgiem łańcuch Karpat Sadeler Egidius II Alegoria małżeństwa Ferdynanda II i Eleonory Gonzagi, 1622 Miedzioryt, akwaforta; wym.: 350 x 240 mm; nie sygn. Grafika obcięta do granic kompozycji, z zachowanym opisem w jęz. łac. Stan bardzo dobry, niewielkie drukarskie zagięcie papieru. Lit.: The Illustrated Bartsch, poz. 119; G. Nagler, Neues allgemeines Kunstler-Lexicon, Monachium 1836, t. XIV, s Dołączona ekspertyza. Cena wyw.: Schedel Hartmann Widok Krakowa, 1493 Drzeworyt; wym.: 255 x 530 mm; podwójna karta z Liber Chronicarum, Nuremberg (oficyna Antona Kobergera), 1493; widok pochodzi z pierwszej edycji (z lipca 1493; nakład 1500 egz) Schedel Hartmann / Schönsperger Johann Widok Krakowa, 1497 Drzeworyt kolorowany; wym.: 85 x 195 mm (plansza: 300 x 218 mm). Karta z grafiką pochodzi z inkunabułu Hartmanna Schedla Liber chronicarum, wydanego przez Johanna [Hansa] Schönspergera w Augsburgu [edycja piracka, bez zezwolenia autora], w lutym 1497 [edycja łac.]; na potrzeby tej edycji wykonano drzeworyty będące naśladownictwem oryginalnych prac M. Wolgemuta i W. Pleydenwurffa; z powodu zmniejszonego formatu publikacja nazywana jest małym Schedlem. Cena wyw.: Visscher Claes Janszoon młodszy Rut rozmawiająca z Boozem z rodu Elimeleka, XVII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; pod kompozycją opis w jęz. holend., fr., niem. i ang. oraz tytuł łac.; poniżej opisów opis typograficzny: Gedruckt t Amsterdam by Clemendt de Jonge. Grafika z The Holy Bible, Oxford Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki. Cena wyw.: Visscher Claes Janszoon młodszy Dalila obcina włosy Samsonowi, XVII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji l.d.: Vischer excudit; pod kompozycją opis w jęz. holend. i tytuł łac. Grafika z The Holy Bible, Oxford Stan zachowania: wydawnicze zgięcia w połowie grafiki. Cena wyw.: Visscher Claes Janszoon młodszy Narodziny Jezusa, XVII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji l.d.: Vischer ecu.; pod kompozycją opis w jęz. holend. Grafika z The Holy Bible, Oxford Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki, 1-cm naddarcie na na złożeniu. Cena wyw.: Visscher Claes Janszoon młodszy Jezus wypędzający przekupniów ze świątyni, XVII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji ś.d.: Marten de Vos invent, p.d. Vischer excudit; pod kompozycją opis w jęz. holend. i tytuł łac. Grafika z The Holy Bible, Oxford Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki, 2-cm naddarcie na złożeniu. Cena wyw.: Visscher Claes Janszoon młodszy Jezus w domu Marty i Marii, XVII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji l.d.: Vischer excudebat; pod kompozycją opis w jęz. holend. i tytuł łac. Grafika z The Holy Bible, Oxford Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki. Cena wyw.: 2000 Grafika dawna Grafika XX w. Akwarela, rysunek Wydawnictwa Biogramy Indeks 11

12 Aukcja nr Visscher Claes Janszoon młodszy Jezus uzdrawia paralityka, XVII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji l.d.: Clemendt de Ionghe Excudit; pod kompozycją opis w jęz. holend. i tytuł łac. Grafika z The Holy Bible, Oxford Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki, 3-cm naddarcie na złożeniu. Cena wyw.: 2000 poz Visscher Claes Janszoon młodszy Sąd nad jawnogrzesznicą, XVII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji p.d.: Vischer excudit; pod kompozycją opis w jęz. holend. i tytuł łac. Grafika z The Holy Bible, Oxford Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki. Cena wyw.: Visscher Claes Janszoon młodszy Wskrzeszenie Łazarza, XVII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji p.d.: ABloemert Inventor oraz Vischer excudebat; pod kompozycją opis w jęz. holend. i tytuł łac. Grafika z The Holy Bible, Oxford Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki. Cena wyw.: 2000 poz Visscher Claes Janszoon młodszy Wniebowstąpienie Chrystusa, XVII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji l.d.: Diepenbeeck in oraz Vischer excudit; pod kompozycją opis w jęz. holend. i tytuł łac. Grafika z The Holy Bible, Oxford Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki. Cena wyw.: Weber M. Śmierć księcia Józefa Poniatowskiego, ok Grafika wg obrazu H. Verneta ze zbiorów Galerie du Palais Royal; wym.: 290 x 356 mm; sygn. pł. l.d. Weber del., śr.d.: J.P.Quenol divex.; pod kompozycją tytuł: Mort de Poniatowsky; praca po konserwacji. Cena wyw.: 1200 poz Wolffgang, Johann Georg Constantinus Ferber, Consul Gedanensis, 1704 Miedzioryt; wym. komp.: 365 x 243 mm; sygn. w obrębie płyty: l.; d.: J.[ohann] B.[enedikt] Hoffmann del. 1704, p.d.: Joh.[ann] Georg Wolffgang... Portret burmistrza gdańskiego, nadłowczego królewskiego ( ). Lit.: Katalog portretów osobistości polskich i obcych, Warszawa 1990, poz Cena wyw.: Zespół grafik dewocyjnych a) Najświętsze Serce Maryi, przed 1876; litografia; wym.: 630 x 440 mm; sygn. pod kompozycją l.d. A. Collette inv. & lith.; centralne przedstawienie Maryi uzupełniają mniejsze wizerunki, m.in. adoracja przez Arcybractwo Serca Maryi; w kartuszu tekst modlitwy; polska wersja druku wydawanego w Paryżu przez C. Bertina; pod kompozycją nota księgarska: Sprzedają się w składzie Album Wileńskiego w Wilnie. b) Najsłodsze Serce Jezusa, przed 1876; litografia; wym.: 630 x 440 mm; nie sygn.; wizerunek Jezusa uzupełniają sceny adoracji; w kartuszu tekst modlitwy; polska wersja druku wydawanego w Paryżu przez C. Bertina; pod kompozycją nota księgarska: Sprzedają się w składzie Album Wileńskiego w Wilnie. poz

13 c) Matka Boska z Dzieciątkiem, XIX wiek; litografia; wym. komp.: 450 x 340 mm; sygn. pod komp. l.d.: L. Turgis Imp. Editeur [Paris], p.d. et Maison a New-York; pod komp. opis w jęz. fr., wł. i ang.; grafika po konserwacji. d) Św. Jan Boży, XIX wiek; litografia; wym. komp.: 450 x 340 mm; sygn. pod komp. l.d.: L. Turgis Imp. Editeur [Paris], p.d. et a New- York, Duane St. 78; pod komp. opis w jęz. fr., port., hiszp. i ang. e) Powrót z Egiptu, XIX wiek; litografia; wym. komp.: 450 x 340 mm; sygn. pod komp. l.d.: L. Turgis Imp. Editeur [Paris], p.d. et Maison a New-York; pod komp. opis w jęz. fr., wł., hiszp. i ang. f ) Św. Jan z Barankiem, XIX wiek; litografia; wym. komp.: 450 x 340 mm; sygn. pod komp. l.d.: L. Turgis Imp. Editeur [Paris], p.d. et Maison a New-York; pod komp. opis w jęz. fr., hiszp., port. i ang. g) Św. Gertruda, XIX wiek; litografia; wym. komp.: 450 x 340 mm; sygn. pod komp. l.d.: L. Turgis Imp. Editeur [Paris], p.d. et Maison a New-York; pod komp. opis w jęz. fr. i ang. h) Najświętsze Serce Jezusa, XIX wiek; litografia barwna; wym. komp.: 680 x 490 mm; sygn. pod komp. l.d.: d apres J. Emile Lafon, ś.d.: Paris, L. Descodets Editeur, p.d. Imp. Lemercier a Paris; pod komp. opis w jęz. fr. i) Matka Boska Najświętszego Serca, XIX wiek; litografia; wym. komp.: 680 x 495 mm; sygn. w obrębie kompozycji: Josephine Ducoller; sygn. pod komp. l.d.: Lith. par Josephinaq Ducoller d apres Grellet, Paris, L. Descodets Editeur, p.d. Imp. Lemercier a Paris; pod komp. opis w jęz. fr. j) Madonna Della Sedia według Rafaela, XIX wiek; staloryt; wym. komp.: 400 x 370 mm; sygn. pod komp. l.d.: Gem. v. Raphael, ś.d.: Kunstverlag v. Friedrich Pustet In Regensburg, New-York & Cincinnati, p.d. Gest. v. Fleischmann; w obrębie komp. tytuł w jęz. niem. k) Święta Rodzina, XIX wiek; litografia barwna; wym. komp.: 430 x 340 mm; sygn. pod komp. l.d.: Bouasse-Lebel, imp. edit, p.d. S. Neraudau, Rue St. Sulpice Paris; tytuł obcięty. l. Matka Boska Bolesna, XIX wiek; litografia barwna; wym. komp.: 350 x 275 mm (owal); sygn. pod komp. l.d.: Bouasse-Lebel, imp. edit, p.d. Rue St. Sulpice Paris; tytuł łac. ł) Ecce Homo, XIX wiek; litografia barwna; wym. komp.: 350 x 275 mm (owal); sygn. pod komp. l.d.: Bouasse-Lebel, imp. edit, p.d. Rue St. Sulpice Paris; tytuł łac. m) Matka Boska Najświętszego Serca, XIX wiek; litografia; wym. komp.: 680 x 495 mm; sygn. pod komp. l.d.: Paris, Emile Bouasse Jeuna edit, p.d. Imp. Becquet, rue de Noyer [Paris]; tytuł fr. n) Najświętsze Serce Maryi Matka Boska Bolesna, XIX wiek; litografia; wym. komp.: 360 x 283 mm; sygn. pod komp. l.d.: L. Turgis Imp. Editeur [Paris], p.d. New-York, Barclay St. 39; pod komp. opis w jęz. fr. o) Św. Franciszek z Paoli, XIX wiek; litografia; wym. komp.: 630 x 480 mm; sygn. pod komp. l.d.: L. Turgis Imp. Editeur [Paris], ś.d.: Lithographie par G. Barry d apres Mes; p.d. New-York, Duane St 78; pod komp. tytuł w jęz. fr. Cena wyw.: Portrety z dzieła J. Straszewicza, Les Polonais et les Polonaises de Revolution du 29 Novembre 1830 ou portraits des personnes qui ont figure dans la derniere guerre de l independance polonaise avec les facsimile de leurs signatures [ ], Paris Villain Louis Gen. Jan Skrzynecki, 1832 Litografia; wym. planszy: 254 x 160 mm; sygn. pł.: Lith. de Villain; pod kompozycją fascimile podpisu Skrzyneckiego i tytuł: Skrzynecki. General en chef. Cena wyw.: Villain Louis Gen. Maciej Rybiński, 1832 Litografia; wym. planszy: 254 x 160 mm; sygn. pł.: Lith. de Villain; pod kompozycją fascimile podpisu Rybińskiego i tytuł.: Rybinski. Cena wyw.: Villain Louis Klaudyna Potocka, 1832 Litografia; wym. planszy: 254 x 160 mm; sygn. pł.: Lith. de Villain; pod kompozycją fascimile podpisu Potockiej i tytuł: Claudine Potocka. Cena wyw.: Villain Louis Gen. Józef Bem, 1832 Litografia; wym. planszy: 254 x 160 mm; sygn. pł.: Lith. de Villain; pod kompozycją fascimile podpisu Bema i tytuł: J. Bem. Cena wyw.: Villain Louis Michał Wołłowicz i Leon Przecławski, 1832 Litografia; wym. planszy: 254 x 160 mm; sygn. pł.: Lith. de Villain; pod kompozycją fascimile podpisów i tytuł: Michel Wołłowicz i Leon Przecławski. Cena wyw.: Villain Louis Por. Piotr Wysocki, 1832 Litografia; wym. planszy: 254 x 160 mm; sygn. pł.: Lith. de Villain; pod kompozycją fascimile podpisu Wysockiego i tytuł: Pierre Wysocki. Cena wyw.: Villain Louis Walerian Łukasiński, 1832 Litografia; wym. planszy: 254 x 160 mm; sygn. pł.: Lith. de Villain; pod kompozycją fascimile podpisu Łukasińskiego. Cena wyw.: Villain Louis Gen. Józef Chłopicki, 1832 Litografia; wym. planszy: 254 x 160 mm; sygn. pł.: Lith. de Villain; pod kompozycją fascimile podpisu Chłopickiego i tytuł: Chlopicki. Cena wyw.: Villain Louis Klementyna z Tańskich Hofmanowa, 1832 Litografia; wym. planszy: 254 x 160 mm; sygn. pł.: Lith. de Villain; pod kompozycją fascimile podpisu Hofmanowej i tytuł: Clementine Hofman nee Tańska. Cena wyw.: Villain Louis Gen. Józef Sowiński, 1832 Litografia; wym. planszy: 254 x 160 mm; sygn. pł.: Lith. de Villain; pod kompozycją fascimile podpisu Sowińskiego i tytuł: Sowinski. Cena wyw.: 160 Grafika dawna Grafika XX w. Akwarela, rysunek Wydawnictwa Biogramy Indeks 13

14 Aukcja nr 25 poz. 74 poz. 199 poz. 76 poz. 98 poz. 96 poz. 182 poz. 103 poz

15 poz. 241 poz. 134 poz. 248 poz. 244 Grafika dawna Grafika XX w. Akwarela, rysunek Wydawnictwa Biogramy Indeks poz. 159 poz

16 Grafika XX wieku 70. Acedański Zygmunt Stare podwórko, lata 40. XX w. Drzeworyt; wym.: 175 x 116 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański, l.d.: tytuł. Cena wyw.: Bartłomiejczyk Edmund Ludwik Deszcz, 1922 Drzeworyt na tincie; wym.: 175 x 110 mm; sygn. oł. p.d.: E. Bartłomiejczyk, l.d.: Deszcz Grafika w ppartou, podklejone marginesy. Cena wyw.: Bartłomiejczyk Edmund Ludwik Hucuł z koniem na przesiece, 1932 Drzeworyt barwny; wym.: 245 x 190 mm; sygn. oł. śr. d.: Edmund Bartłomiejczyk 1932, płyta p.d.: monogram wiązany: EB. Cena wyw.: Bartłomiejczyk Edmund Ludwik Burza, 1933 Drzeworyt; wym.: 197 x 216 mm; sygn. oł. pod kompozycją: Edmund Bartłomiejczyk, Warszawa 1933; sygn. pł. p.g. monogram wiązany. Lit.: Edmund Bartłomiejczyk, W-wa 1956, s. 32, poz poz Bartłomiejczyk Edmund Ludwik Hucuł z Jaworowa, 1935 Drzeworyt barwny; wym.: 233 x 246 mm; sygn. pł. p.g.: monogram wiązany. Lit.: I. Jakimowicz, Pięć wieków grafiki, Warszawa 1997, il. s (il. s. 14) Cena wyw.: Bartłomiejczyk Edmund Ludwik Z gaikiem, 1938 Drzeworyt; wym.: 240 x 300 mm; sygn. oł. śr. d.: E. Bartłomiejczyk, p.d. oł.: 1938; płyta l.d.: monogram wiązany EB; grafika z Zbiór drzeworytów, Warszawa Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 71. Cena wyw.: Berlewi Henryk Szklarz, 1918 Litografia barwna; wym.: 582 x 366 mm; sygn. oł. p.d.: H. Berlewi; sygn. pł. (w obrębie kompozycji): monogram wiązany i data; odbitka późniejsza. (il. s. 14) Cena wyw.: 5500 poz Bielecki Władysław Kraków. Ulica Garbarska, lata 20. XX w. Drzeworyt barwny; wym.: 177 x 163 mm; sygn. oł. p.d.: Wł. Bielecki del et sc., l.d.: tytuł Bielecki Władysław Wawel. Katedra, ok Drzeworyt barwny; wym. pł.: 405 x 310 mm; sygn. oł. p.d.: Wł. Bielecki del. et imp., l.d.: Wawel. Katedra. Oryg. drzeworyt. Cena wyw.: 800 poz Błocki Włodzimierz Kościół św. Marka, 1911 Autolitografia barwna; wym.: 317 x 210 mm; plansza z teki Kraków 1911, wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie. Stan bdb. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, W-wa 1994, poz

17 80. Bruck Albrecht Wrocław. Ostrów Tumski, ok Akwaforta; wym.: 190 x 275 mm; sygn. oł. l.d.: Breslau Dominsel, p.d.: ABruck. Lit.: Ikonografia Wrocławia, t. I, poz Bystrzyński (Sobiesław) Włodzimierz Emerytura, 1904 Autolitografia; wym.: 355 x 275 mm; sygn. pł. p.d.: Rys. Sobiesław. Grafika z Teki Melpomeny, Kraków Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Chełmoński Józef Matka, 1903 Litografia; wym. komp. 190 x 190 mm (plansza 500 x 395 mm); sygn. pł. p.d. Józef Chełmoński. Praca po konserwacji, uzupełnienia planszy (bez szkody dla kompozycji). Grafika z Teki Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików, Kraków 1903 (nakład 120 egz.). Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Ossolineum 1994, s , poz. 5. Cena wyw.: Cross Edmond Henri In den Champs-Elysées [Na Polach Elizejskich], ok Litografia barwna; wym.: 202 x 260 mm. Praca z czasopisma Pan, 1898 (R. IV), z.1-2, wklejka po s. 60. Pan był ekskluzywnym periodykiem propagującym sztukę; ukazywał się w l w Berlinie. Lit.: Distanz und Aneigung Kunstbeziehungen zwischen Deutschland und Frankreich, Akademie Verlag 2004, s Cena wyw.: Czajkowski Józef Fragment Rynku, 1911 Autolitografia barwna; wym.: 420 x 310 mm; plansza z teki Kraków 1911, wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie. Stan zachowania: ubytek prawego górnego narożnika. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz Dominik Tadeusz Kompozycja, 1960 Drzeworyt barwny; wym.: 220 x 220 mm; sygn. oł. p.d.: T. Dominik 60; p.d.: 18. Cena wyw.: Dretler-Flin Stefania Semafory, lata 40. XX w. Drzeworyt; wym.: 170 x 135 mm; sygn. oł. p.d.: St. Dretler-Flin Farrell Frederick Arthur Krakowski Rynek, ok Akwaforta; wym.: 195 x 365 mm; sygn. oł. śr.d. Fred. A. Farrel; z lewej suche pieczątki wydawnicze, m.in. kontrasygnata autentyczności umieszczona przez londyńską Fine Art Trade Guild; grafika z teki widoków miast polskich wyd. Vicars Bros., London b. d.; nakład 50 egz. Cena wyw.: 1000 poz. 87 poz. 85 poz. 82 poz. 86 poz. 83 Grafika dawna Grafika XX w. Akwarela, rysunek Wydawnictwa Biogramy Indeks 88. Fini Leonor Trzy gracje, ok Sucha igła; wym. komp.: 395 x 300 mm (planszy 635 x 450 mm); sygn. oł. p.d.: Leonor Fini; 54/150. (il. s. 18) Cena wyw.:

18 Aukcja nr Florencja Ponte Vecchio we Florencji, 1925 Akwaforta; wym.: 195 x 290 mm; sygn. oł. p.d. (nieczytelne), l.d.: Firenze Frycz Karol Józef Helena Sulima jako Rachel w sztuce S. Wyspiańskiego Wesele, 1904 Autolitografia; wym.: 320 x 160 mm; sygn. pł. p.d.: FK. Grafika z Teki Melpomeny, Kraków Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 7. Cena wyw.: Frycz Karol Józef Marian Jednowski, Adolf Walewski i Leon Stępowski w sztuce Piotra Augusta Carona Beaumarchais Wesele Figara, 1904 Autolitografia; wym.: 445 x 330 mm; sygn. pł. p.d.: FK. Grafika z Teki Melpomeny, Kraków Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz poz Frycz Karol Józef / Rzecki-Szreniawa Stanisław 1. Michał Przybyłowicz jako Stańczyk w sztuce S. Wyspiańskiego Wesele, Bronisława Jeremi jako pazik Porcji w sztuce Szekspira Kupiec Wenecki, 1904 Autolitografia (wspólna plansza); wym. pl.: 455 x 310 mm; sygn. pł. p.d.: FKJ oraz St.R. Grafika z Teki Melpomeny, Kraków Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 7. Cena wyw.: Gaj Jacek Drzewo, 1965 Miedzioryt; wym.: 145 x 195 mm; sygn. oł. p.d.: Jacek Gaj 65, l.d.: tytuł, śr.d.: epr. d art. Lit.: Jacek Gaj. Grafiki i rysunki, MNK, Kraków 2000, s. 60 (repr.). Cena wyw.: 1200 poz Gaj Jacek Kuszenie, 1970 Miedzioryt; wym.: 96 x 133 mm; sygn. oł. p.d.: JG 1970, l.d. tytuł. Lit.: Jacek Gaj. Grafiki i rysunki, MNK, Kraków 2000, s. 72 (repr.). Cena wyw.: poz Glicenstein Henryk Chrzest Jezusa, lata 30. XX w. Sucha igła; wym.: 198 x 149 mm; sygn. oł. p.d.: H. Glicenstein. Cena wyw.: Goldberg Chaim Wędrowni klezmerzy, Litografia barwna; wym.: 480 x 635 mm; sygn. oł. p.d.: Chaim Goldberg, l.d. odbitka nr 127/150. (il. s. 14) Cena wyw.: Goryńska Wiktoria Wizja Joanny d Arc, 1927 Drzeworyt; wym.: 244 x 195 mm; sygn. oł. p.d.: Wiktorya J. Goryńska, l.d.: Lit.: M. Sitkowska, Wiktoria Goryńska, Warszawa 1977, kat. nr 43, il. 2. Cena wyw.: Goryńska Wiktoria Pieta (Mater Dolorosa), 1929 Drzeworyt; wym.: 297 x 297 mm; sygn. oł. p.d.: Wiktorya Goryńska, l.d.: Grafika po konserwacji. Jedna z najlepszych prac graficznych Rytu. Lit.: Wiktoria Goryńska, Warszawa 1977, poz. 60. (il. s. 14) Cena wyw.: 2400

19 99. Gottlieb Leopold Caritas, 1906 Litografia barwna; wym.: 300 x 230 mm (plansza 405 x 295 mm); sygn. oł. p.d.: Leopold Gottlieb. Grafika dla wiedeńskiego wydawnictwa Verlag des Gesselschaft für verwielfältigende Kunst. Egzemplarz z luksusowej edycji zawierającej prace sygn. przez artystów (edycje zwykłe miały nadruki typograficzne). Cena wyw.: Gross Fritz Robotnicy portowi z Marsylii, 1928 Litografia barwna; wym. komp.: 340 x 240 mm, pl.: 400 x 300 mm, sygn. oł. p.d. Stan zachowania b. dobry. Cena wyw.: Grott Teodor Wnętrze kościoła Mariackiego, 1911 Autolitografia barwna; wym.: 420 x 300 mm; plansza z teki Kraków 1911, wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz Guth Otto Truda z portu [Hafentrude], lata 20. XX w. Akwaforta, akwatinta barwna; wym. komp.: 380 x 304 mm; sygn. oł. p.d.: Otto Guth, tyt. oł. l.d. Cena wyw.: Hecht Józef Lamparty polujące na muflony, lata 30. XX w. Sucha igła, akwaforta; wym.: 300 x 400 mm; sygn. pł. l.d. znakiem graficznym artysty. Grafika naklejona na karton. (il. s. 14) Cena wyw.: Hiszpańska-Neumann Maria Droga do Betleem, 1958 Drzeworyt na bibule; wym.: 340 x 180 mm; sygn. oł. l.d.: M. Hiszpańska i monogram wiązany (tzw. mysz); śr. tytuł, technika i datowanie. Lit.: J. Białostocki, Maria Hiszpańska-Neumann, Warszawa 1963, il. tabl. 25. Cena wyw.: Hrynkowski Jan Wypędzenie z Raju, 1920 Drzeworyt; wym.: 115 x 160 mm; sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski. Na odwrocie nota katalogowa z opisem pracy. Cena wyw.: Jabłczyński Feliks Warszawa. Teatr na Wyspie w Łazienkach, 1920 Ceratoryt barwny; wym.: 180 x 142 mm; sygn. oł. l.d.: FJabłczyński 920, p.d. oł. tytuł. Cena wyw.: Jabłczyński Feliks Gdańsk - Obserwatorium, 1924 Ceratoryt kolorowany; wym.: 395 x 290 mm; sygn. i datowany oł. l.d.: F. Jabłczyński 924, p.d. tytuł. Cena wyw.: 2200 poz. 99 poz. 105 Grafika dawna Grafika XX w. Akwarela, rysunek Wydawnictwa Biogramy Indeks 108. Jarocki Władysław Jordan II, 1912 Litografia; wym.: 273 x 632 mm; nie sygn. Grafika z teki Lamus, Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s (il. s. 15) Cena wyw.: 1000 poz

20 Aukcja nr Jarocki Władysław Stary góral, 1920 Akwaforta; wym.: 600 x 430 mm; l.d. odręczna dedykacja: Panu Czachowskiemu z wyrazami szczerej przyjaźni, W. Jarocki 18 V 934; grafika ze zbiorów znanego historyka literatury: Kazimierza Czachowskiego ( ), bliskiego znajomego artysty. Cena wyw.: Jarocki Władysław Rybak naprawiający sieć, lata 20. XX w. Akwaforta; wym.: 475 x 575 mm; sygn. oł. l.d.: Wład. Jarocki. Cena wyw.: Jarocki Władysław Kaszubki przy pracy, lata 20. XX w. Akwaforta; wym.: 580 x 440 mm; nie sygn. Cena wyw.: Jarocki Władysław Rybacy na łodzi, lata 20. XX w. Akwaforta; wym.: 410 x 555 mm; nie sygn. Cena wyw.: 1600 poz Jarocki Władysław Sianokosy, lata 40. XX w. Akwaforta; wym.: 360 x 445 mm; l.d. sygn. i dedykacja artysty: Kol. [ Jerzemu] Pankowi na pamiątkę przyjaciel stary. Jarocki Cena wyw.: 1600 poz. 115 poz Jurgielewicz Mieczysław Chopin, 1955 Drzeworyt; wym.: 260 x 198 mm; sygn. oł. p.d.: M. Jurgielewicz 1955, l.d. tytuł Jurkiewicz Andrzej Joanna d Arc, ok Kamienioryt; wym.: 180 x 130 mm; sygn. oł. p.d.: A. Jurkiewicz, l.d.: kamienioryt. Wczesna praca artysty. Cena wyw.: Jurkiewicz Andrzej Pucybut, 1933 Akwaforta; wym.: 310 x 245 mm; sygn. oł. p.d.: Jurkiewicz. Grafika kaszerowana. Cena wyw.: Kamieński Antoni Zaułek przy kościele St. Germain w Paryżu, ok Akwaforta; wym.: 360 x 263 mm; sygn. oł. p.d.: A. Kamieński; grafika po konserwacji. Cena wyw.: Kamocki Stanisław Kościół św. Barbary, 1911 Autolitografia barwna; wym.: 410 x 295 mm; plansza z teki Kraków 1911, wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz Kawiorski Jarosław Balkon, 1985 Akwaforta, sucha igła; wym. komp.: 245 x 245 mm, pl. 557 x 379 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: Kawiorski 85, tyt. d., e/a Klemm Walther Szczenięta [ Junge Hunde], 1907 Drzeworyt barwny, wym. komp.: 248 x 300 mm, pl.: 297 x 394 mm, 20

21 sygn. na pł. l.d. Stan b. dobry. Cena wyw.: Konarska-Słonimska Janina Jarmark w Kazimierzu Dolnym, 1924 Drzeworyt barwny; wym. komp.: 220 x 243 mm; sygn. i dat. p.d.: J. Konarska Cena wyw.: Kopczyński Bronisław Warszawa. Kościół OO.Bernardynów, 1919 Litografia; wym.: 450 x 340 mm; sygn. kredką p.d.: Bronisł. Kopczyński, l.d.: Dawna Warszawa. Na płycie napisy tytułowe, monogram artysty i data. Grafika z cyklu Dawna Warszawa. Stan zachowania: w p.g. części ślady zalania Korzeniowska Wanda [Lwów] Baszta [Prochowa] na Wałach, 1923 Akwaforta; wym.: 130 x 132 mm; sygn. oł. p.d.: Wanda Korzeniowska. Lit.: I. Rylska, Katalog zbiorów, Warszawa 1983, s. 109, p Kościelniak Mieczysław Wiolonczelista, 1958 Drzeworyt; wym.: 300 x 205 mm; sygn. oł. p.d.: Mieczysław Kościelniak 1958, p.d. oł. tytuł Krasnodębska-Gardowska Bogna Stary Port [Tulon], 1930 Drzeworyt barwny; wym.: 220 x 285 mm; sygn. oł. p.d. BGKrasnodębska-Gardowska. Lit.: M. Rogoyska, Drzeworyty Bogny Krasnodębskiej-Gardowskiej, [w:] Plastyka, R. IV [1938], nr 4, il. s. 85. Cena wyw.: Krasnodębska-Gardowska Bogna Afro, 1961 Drzeworyt; wym.: 380 x 278 mm; sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d.: Afro 1961; odb. nr 4/20. Lit.: A. Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska-Gardowska, Warszawa Krasnodębska-Gardowska Bogna Comedja I, 1966 Lino-drzeworyt dwubarwny; wym.: 370 x 275 mm; sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d.: Comedja I; odb. nr 1/20. Lit.: A. Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska-Gardowska, Warszawa 1995, poz Cena wyw.: Krasnodębska-Gardowska Bogna Schron I, 1969 Linoryt barwny; wym.: 300 x 342 mm; sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska; l.d. tytuł; odb. nr 7/20; dedykacja autorska. Lit.: A. Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodębska-Gardowska, Warszawa 1999, poz Cena wyw.: Krasnodębska-Gardowska Bogna Opowiadania włoskie I (Capri), 1969 Linoryt barwny; wym.: 335 x 385 mm; sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, po lewej tytuł; odb. nr 5/20. Lit.: A. Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodębska-Gardowska, Warszawa 1999, poz Cena wyw.: 1000 poz. 121 poz. 123 poz. 125 poz. 130 Grafika dawna Grafika XX w. Akwarela, rysunek Wydawnictwa Biogramy Indeks 21

22 Aukcja nr Krasnodębska-Gardowska Bogna Opowiadania włoskie II (Asyż), 1969 Linoryt barwny; wym.: 332 x 335 mm; sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, po lewej tytuł. Lit.: A. Pietrzak, A. Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodębska-Gardowska, Warszawa 1999, poz Cena wyw.: Kuczborski Stanisław Kotarbiński jako Sheylock w sztuce Szekspira Kupiec Wenecki, 1904 Autolitografia; wym. pl.: 340 x 245 mm; sygn. pł. p.d.: Kuczborski. Grafika z Teki Melpomeny, Kraków Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 7. Cena wyw.: 800 poz Kuczborski Stanisław Taniec Chochoła ze sztuki S. Wyspiańskiego Wesele, 1904 Autolitografia; wym.: 285 x 400 mm; sygn. pł. l.d.: St. Kuczborski. Grafika z Teki Melpomeny, Kraków Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 7. Cena wyw.: Kulisiewicz Tadeusz Oracz, 1929 Drzeworyt; wym.: 345 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz 29. Grafika z teki Szlembark (teka 12 drzeworytów wydana przez IPS, Warszawa 1931), naklejona na podkład wydawniczy. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece..., poz Cena wyw.: Lewicki Leopold Walka klasowa, 1932 Akwatinta; wym.: 106 x 172 mm, sygn. oł. p.d., tyt. oł. l.d. Na odwrocie dawne znaki proweniencyjne. Lit.: Leopold Lewicki i Grupa Krakowska, Kraków 1991, il. 35; Leopold Lewicki - wystawa mapoz. 141 poz Kurzweil Max (Maximilian) Poduszka, 1903 Drzeworyt barwny, bibuła; wym. komp: 286 x 260 mm, pl.: 390 x 299 mm. Na oryginalnym podkładzie napisy typograficzne: Der Polster. Farbiger Orginalholzschnitt von Maximilian Kurzweil; Verlag des Gesselschaft für verwielfältigende Kunst, Wien. Stan zachowania b. dobry. Jedna z najpiękniejszych prac graficznych wiedeńskiej secesji. Lit.: P. Banaś, Secesja w zbiorach polskich, WAiF, Warszawa 1990, il (il. s. 15) Cena wyw.: Lam Władysław Dysputa, 1925 Drzeworyt; wym.: 250 x 188 mm (plansza 295 x 385 mm); sygn. oł. p.d.: W. Lam. Grafika po konserwacji, pochodząca z teki Don Quijote, Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz poz Larisch Karol Korowód Akwaforta; wym.: 130 x 177 mm; sygn. oł. p.d.: Larisch. Cena wyw.: 1000 poz. 148 poz. 149 b 137 Lenica Jan Lulu, lata 90. Serigrafia; wym.: 650 x 480 mm; sygn. oł. p.d.: Lenica; egz. 79/200. Cena wyw.: Lenica Jan Kompozycja roślinna, lata 90. Serigrafia; wym.: 460 x 640 mm; sygn. oł. p.d.: Lenica; egz. 102/200. Cena wyw.:

23 larstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 80, il. 53. Cena wyw.: Łoś Maria (Imola) Połowy dalekomorskie, przed 1939 Drzeworyt; wym.: 170 x 205 mm; sygn. oł. p.d.: M Łoś, l.d. oł. tytuł Malczewski Jacek Stanisław Bryniarski, 1903 Litografia; wym. pl.: 602 x 440 mm; sygn. i dat. na pł. p.d.: JMalczewski Grafika z Teki Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików, Kraków 1903 (nakład 120 egz.). Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Ossolineum 1994, s , poz. 5. Cena wyw.: Malczewski Jacek Feliks Jasieński, 1903 Litografia; wym. pl.: 600 x 440 mm; sygn. na pł. p.d.: JMalczewski. Grafika z Teki Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików, Kraków 1903 (nakład 120 egz.). Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Ossolineum 1994, s , poz. 5. (il. s. 14) Cena wyw.: Malina Marian Kompozycja morska, 1958 Cellografia; wym.: 360 x 665 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: M. Malina 1958, tyt. l.d. Cena wyw.: Marcousis Louis Plakat: Loterie Nationale Tranche De La Pologne Heroique. 3 Tranche 1940, [1940] Litografia barwna; wym.: 590 x 395 mm; sygn. pł. p.g.: L. Marcoussis 1939; pod kompozycją opis typograficzny: Creation Imp. Lafayette, 24 Rue Chauchat, Paris. 4 I 1940 zawarto umowę polsko-francuską przewidującą odtworzenie we Francji armii polskiej. Pożyczka była elementem gromadzenia środków na jej uzbrojenie i wyposażenie. Cena wyw.: Matejko Jan Stańczyk, 1881 Litografia; wym. komp.: 300 x 340 mm (plansza 590 x 435 mm); sygn. pł. p.d. JM RP Praca po konserwacji. Grafika z Teki Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików, Kraków 1903 (nakład 120 egz.). Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Ossolineum 1994, s , poz Mediolan Katedra w Mediolanie, lata 20. XX w. Akwaforta; wym.: 225 x 290 mm; sygn. oł. p.d. (nieczytelne) Mondral Karol Autoportret, 1914 Akwaforta; wym.: 195 x 145 mm; sygn. oł. p.d.: K. Mondral 1914 oraz w obrębie odbitki: K. Mondral, 1914, Paris. Odbitka naklejona na karton. Cena wyw.: Moser Karl W oczekiwaniu [In Erwartung], 1914 Drzeworyt na bibule; wym. komp.: 335 x 215 mm, pl.: 354 x 255 mm, sygn. na pł. l.d.: CM., do litery M dopisano oł.: OSER 1914 Bozen.; po prawej oł: In Erwartung Orginal-Holzschnitt No 70. Grafika dołączona do II. Jahresgabe der Freunde graphischer Kunst, Leipzig Stan zachowania b. dobry. Cena wyw.: Mrożewski Stefan Legendy Warszawy, 1938 Teka drzeworytów; wym.: 400 x 258 mm; teksty E. Szelburg-Zarembina, wstęp P. Koczorowski; wydano nakładem Towarzystwa Bibliofilów Polskich w Warszawie; odbito pod nadzorem A. Półtawskiego; ozdobne inicjały, winiety; oddzielnie 10 prac pełnoformatowym w ppartou, sygn. oł. przez autora: a) Wróżba Panny Wodnej, b) Kocur z kamienicy Książąt Mazowieckich, c) Kochanica diabła, d) Złota Kaczka, e) Burmistrz i śmierć, f ) Pan Jezus u fary, g) Widmo, h) O Basi Giżance, i) Cud u Św. Anny, j) Przestroga. Stan zach.: brak oryginalnej teki, część kart zabrudzona. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Mrożewski Sefan Danae, 1940 Drzeworyt; wym.: 251 x 280 mm; sygn. oł. p.d.: StfMrożewski 1940, l.d. tytuł. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz Cena wyw.: Mrożewski Stefan Leda, lata 40. XX w. Drzeworyt; wym.: 315 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: StefMrożewski/ Baldwin Park 1960; l.d. tytuł i nr 3/30; sygn. pł. monogramem wiązanym. Rzadka praca, nie notowana w podstawowej literaturze przedmiotu. Cena wyw.: Mrożewski Stefan Ukrzyżowanie, 1951 Drzeworyt; wym. komp.: 382 x 320 mm; sygn. oł. p.d.: StMrożewski/Amsterdam oraz na pł. mon. wiąz. i dat. Lit.: Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz Cena wyw.: Nowotnowa Janina Wenecja, lata 30. XX w. Akwatinta barwna; wym.: 290 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: Janina Nowotnowa, l.d. Wenecja akwatinta Paeschke Paul Park zabaw [Kinderspielplatz], ok Akwaforta, ruleta; wym. komp.: 340 x 445 mm, pl.: 454 x 560 mm, sygn. oł. p.d. Stan zachowania b. dobry. Cena wyw.: Panek Jerzy Na wykładzie, 1952 Drzeworyt, bibuła; wym.: 210 x 160 mm; sygn. oł. p.d.: Panek Jerzy, l.d.: Na wykładzie; praca z cyklu Nasze współczesne życie. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Keber Verlag 1995, poz. 57. Uwaga: Na grafice artysta umieścił swój autoportret (5 rząd, 2 od prawej) Panek Jerzy Don Kichot IV, 1958 Drzeworyt; wym.: 400 x 360 mm; sygn. oł. p.d.: Panek. Stan zach. dobry. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Keber Verlag 1995, poz Cena wyw.: Panek Jerzy Chorągiew XXVII, 1965 Drzeworyt, bibuła; wym.: 545 x 450 mm; sygn. i opisane oł. od l.d.: Chorągiew XXVII Epreuve d artiste I, J. Panek Praca wystawiana na XVIII Festiwalu Sztuk Plastycznych w Sopocie (1965). Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Kerber Verlag 1995, poz Cena wyw.: 3200 Grafika dawna Grafika XX w. Akwarela, rysunek Wydawnictwa Biogramy Indeks 23

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 18. grafika, rysunek, malarstwo, rzeźba, wydawnictwa Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 18 grafika, rysunek, malarstwo, rzeźba, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 24 IV 26 IV 2008 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 26

Aukcja letnia Nr 1 (24)

Henryk Rutkowski. Kartografia wschodniej Wielkopolski do początku XIX wieku

Józef Ignacy Kraszewski (1812-1887) życie i twórczość

P.P. Rubens - Sąd Parysa

P.P. Rubens - Sąd Parysa P.P. Rubens - 209-0-6 P.P. Rubens - Niemcy Galerie 93 - Rommler & Jonas, Dresden 2000-20 das Urteil des Paris 9 x 4 cm tytuł: autor: P.P. Rubens 209-0-6 Polska Studio Wydawnicze Sztuka 2000-20 Malarstwo

1998 rok. STEMPLE JEDNODNIOWE.

NOCNA WYPRZEDAŻ KSIĄŻEK Oddział Sztuki Dawnej

NOCNA WYPRZEDAŻ KSIĄŻEK Oddział Sztuki Dawnej NOCNA WYPRZEDAŻ KSIĄŻEK 21.05.2016 Oddział Sztuki Dawnej Albert Lipczynski 1876-1974 cena za 1 sztukę: 47,00 zł; po przecenie cena za 1 sztukę: 10,00 zł Album dla Gdańska 2008 Album dla Gdańska 2009 Album

2. Tezeusz wyzwalający dzieci Ateny (Pompeje), Neapol, Museo Archeologico

2. Tezeusz wyzwalający dzieci Ateny (Pompeje), Neapol, Museo Archeologico 1. Tezeusz wyzwalający dzieci Ateny (Herkulanum), Neapol, Museo Archeologico Nazionale (fot. za: R. Bianchi Bandinelli, Rome, le centre du pouvoir, Gallimard, Paris 1969). 2. Tezeusz wyzwalający dzieci

PONIEDZIAŁEK r. NMP Matki Kościoła.

PONIEDZIAŁEK r. NMP Matki Kościoła. PONIEDZIAŁEK 21.05.2018 r. NMP Matki Kościoła. 7.3o + Rodzice: Helena, Stanisław, siostra Stefania (k) i zmarli z rodzin z obojga stron 7.3o 9.oo + Barbara Cierlecka w 1 rocz. śm., Zofia, Jan Maruszczak,

STARODRUKI BIBLIOTEKI JAGIELLOŃSKIEJ STAN OPRACOWANIA, PROWENIENCJE, PERSPEKTYWY BADAWCZE

STARODRUKI BIBLIOTEKI JAGIELLOŃSKIEJ STAN OPRACOWANIA, PROWENIENCJE, PERSPEKTYWY BADAWCZE STARODRUKI BIBLIOTEKI JAGIELLOŃSKIEJ STAN OPRACOWANIA, PROWENIENCJE, PERSPEKTYWY BADAWCZE Wratislaviae, a.d. III Kal. Oct. CIƆ CIƆ XVI Starodruki w Bibliotece Jagiellońskiej zasób ZASÓB: Jednostki zinwentaryzowane

AUKCJA NR 19 malarstwo, rysunek, grafika, wydawnictwa, plakat

AUKCJA NR 19 malarstwo, rysunek, grafika, wydawnictwa, plakat Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 19 malarstwo, rysunek, grafika, wydawnictwa, plakat WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 26 XI 29 XI 2008 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 29

Potęga antyku sztuka klasycystyczna

Potęga antyku sztuka klasycystyczna 1 Cele lekcji Uczeń: określa antyk jako źródło inspiracji sztuki klasycystycznej potrafi wskazać ramy czasowe i ideologię oświecenia jako epoki odwołującej się do rozumu potrafi wymienić charakterystyczne

Radomsko. ikonografia w radomszczańskiej kolegiacie

Radomsko. ikonografia w radomszczańskiej kolegiacie Radomsko ikonografia w radomszczańskiej kolegiacie Kościół par. pw. św. Lamberta zbudowany został w latach 1869-76 staraniem ks. Wincentego Gajewskiego, na miejscu zrujnowanej fary według projektu Konstantego

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 30. Grafika, rysunek, akwarela WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 30 Grafika, rysunek, akwarela WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 17 X-21 X 2011 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 22 X 2011, godzina 12 00 Sala

Voyage en Allemagne et en Pologne, commencé en 1776 francuska relacja podróżnicza z drugiej połowy XVIII wieku. Paulina Latek IINiSB UW

Voyage en Allemagne et en Pologne, commencé en 1776 francuska relacja podróżnicza z drugiej połowy XVIII wieku. Paulina Latek IINiSB UW Voyage en Allemagne et en Pologne, commencé en 1776 francuska relacja podróżnicza z drugiej połowy XVIII wieku. Paulina Latek IINiSB UW Analiza osiemnastowiecznej anonimowej relacji podróżniczej. Ramy

7.oo Z prośbą o dary Ducha św. dla Krystyny, Macieja, Emilii, Mateusza, Aleksandry (k), Krzysztofa, Moniki i Michała PONIEDZIAŁEK 05.06.2017 r. 7.oo Z prośbą o dary Ducha św. dla Krystyny, Macieja, Emilii, Mateusza, Aleksandry (k), Krzysztofa, Moniki i Michała 8.oo + Jadwiga w 1 rocz. śm. i Stefan, Marian w 45 rocz.

Instytut Pamięci Narodowej - Wrocław

Instytut Pamięci Narodowej - Wrocław Instytut Pamięci Narodowej - Wrocław Źródło: http://wroclaw.ipn.gov.pl/wro/aktualnosci/36086,ostatni-weekend-lata-z-historia-final-projektu-polskie-panstwo-podzie mne-portret.html Wygenerowano: Niedziela,

1. Mistrzowie włoskiego renesansu

1. Mistrzowie włoskiego renesansu 1. Mistrzowie włoskiego renesansu Uczeń powinien: 1. 1. Cele lekcji 1. a) Wiadomości umiejscowić epokę w czasie, przyporządkować dzieła autorom, związać prezentowane dzieła z miejscem, w którym się znajdują,

wykład ogólnouniwersytecki

wykład ogólnouniwersytecki LICENCJACKIE STUDIA NIESTACJONARNE ROK I Piątek BUW, sala 105 17.00-18.30 Figuratio facierum. Forma i funkcja graficznych autoportretów XV i XVI wieku wykład ogólnouniwersytecki dr Joanna Sikorska 18.30-20.00

(12) OPI S OCHRONN Y WZORU PRZEMYSŁOWEGO

(12) OPI S OCHRONN Y WZORU PRZEMYSŁOWEGO (12) OPI S OCHRONN Y WZORU PRZEMYSŁOWEGO (19) PL (11 ) 6731 (21) Nume r zgłoszenia: 20509 (51) Klasyfikacja : 19-04 (22) Dat a zgłoszenia: 01.09.2000 (54) Folde r (73) Uprawnion y z rejestracj i wzoru

Karol Estreicher twórca Bibliografii polskiej

Rothschild Foundation (Hanadiv) Europe

Rothschild Foundation (Hanadiv) Europe Rothschild Foundation (Hanadiv) Europe Konserwacja i badania dwóch rękopisów hebrajskich na pergaminie z Biblioteki Książąt Czartoryskich Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie Sygnatury 2442, 3888 www.muzeum.krakow.pl/rothschild

Jak poprawnie sporządzić opis bibliograficzny w bibliografii załącznikowej?

AUKCJA NR 14 grafika, rysunek, akwarela, fotografia

K O N K U R S H I S T O R Y C Z N Y dla uczniów gimnazjów - etap szkolny

Kacper Bożek. Akwaforta towarzyska. 24 kwietnia - 15 maja Fundacja Promocji Sztuki Polskiej

Kacper Bożek. Akwaforta towarzyska. 24 kwietnia - 15 maja Fundacja Promocji Sztuki Polskiej 1 Kacper Bożek Akwaforta towarzyska 24 kwietnia - 15 maja 2015 Fundacja Promocji Sztuki Polskiej 5 Akwaforta Towarzyska Moja warszawska wystawa jest wyborem grafik wykonanych w przeciągu ostatnich piętnastu

BIULETYN POLSKIEGO TOWARZYSTWA JĘZYKOZNAWCZEGO BULLETIN DE LA SOCIÉTÉ POLONAISE DE LINGUISTIQUE

BIULETYN POLSKIEGO TOWARZYSTWA JĘZYKOZNAWCZEGO BULLETIN DE LA SOCIÉTÉ POLONAISE DE LINGUISTIQUE ISSN 0032-3802 BIULETYN POLSKIEGO TOWARZYSTWA JĘZYKOZNAWCZEGO BULLETIN DE LA SOCIÉTÉ POLONAISE DE LINGUISTIQUE ZESZYT LX FASCICULE LX UNIVERSITAS BIULETYN POLSKIEGO TOWARZYSTWA JĘZYKOZNAWCZEGO BULLETIN

KLUCZ ODPOWIEDZI. K O N K U R S H I S T O R Y C Z N Y dla gimnazjów etap szkolny

KLUCZ ODPOWIEDZI. K O N K U R S H I S T O R Y C Z N Y dla gimnazjów etap szkolny KLUCZ ODPOWIEDZI K O N K U R S H I S T O R Y C Z N Y dla gimnazjów etap szkolny Zadanie 1. max. 7 p. Wiosna Ludów na ziemiach polskich Zaznacz w tabeli (wpisując w odpowiednią rubrykę literę ), czy poniższe

PONIEDZIAŁEK r.

PONIEDZIAŁEK r. PONIEDZIAŁEK 02.01.2017 r. 7.00 + Bernard w 25 rocz. śm. i zmarli z rodziny Grygrowicz i Hałas 7.00 Z prośbą o błog. Boże i opiekę Matki Bożej dla Teresy i Marka oraz ich dzieci i wnuków 7.00 O szczęśliwą

Załącznik nr 10 do SIWZ/ Załącznik nr 3 do umowy Wykaz jednostek aktowych przeznaczonych do konserwacji Część I

Załącznik nr 10 do SIWZ/ Załącznik nr 3 do umowy Wykaz jednostek aktowych przeznaczonych do konserwacji Część I Załącznik nr 10 do SIWZ/ Załącznik nr 3 do umowy Wykaz jednostek aktowych przeznaczonych do konserwacji Część I Lp. Zestawienie ilościowe materiałów z grupy I Nr ewid. Konserwacja Skanowanie Rys. planu

WOJEWÓDZKI KONKURS Z PLASTYKI ELIMINACJE SZKOLNE DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM w roku szkolnym 2013/2014

WOJEWÓDZKI KONKURS Z PLASTYKI ELIMINACJE SZKOLNE DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM w roku szkolnym 2013/2014 WOJEWÓDZKI KONKURS Z PLASTYKI ELIMINACJE SZKOLNE DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM w roku szkolnym 2013/2014 KOD UCZNIA Liczba uzyskanych punktów (wypełnia komisja): Witamy Cię w eliminacjach szkolnych. 1. Na rozwiązanie

43. Aukcja Dzieł Sztuki

WYDZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO AKADEMII OBRONY NARODOWEJ ZESZYTY DOKTORANCKIE WYMOGI EDYTORSKIE

WYDZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO AKADEMII OBRONY NARODOWEJ ZESZYTY DOKTORANCKIE WYMOGI EDYTORSKIE WYDZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO AKADEMII OBRONY NARODOWEJ ZESZYTY DOKTORANCKIE WYMOGI EDYTORSKIE Wymogi edytorskie publikowania w Zeszytach Doktoranckich WBN UWAGI OGÓLNE Artykuł przeznaczony do wydania

AUKCJA NR 16. NAUTILUS Salon Antykwaryczny. 19 V 2007, godz. 12.00 INDEKS OSÓB:

AUKCJA NR 16. NAUTILUS Salon Antykwaryczny. 19 V 2007, godz. 12.00 INDEKS OSÓB: GŁÓWNA/HOME INFORMACJE OFERTA AUKCJE -ARCHIWUM WYSTAWY WYDAWNICTWA KONTAKT WERSJA ZE ZDJĘCIAMI-WITH FOTO WERSJA BEZ ZDJĘĆ-TEXT ONLY NAUTILUS Salon Antykwaryczny. AUKCJA NR 16 19 V 2007, godz. 12.00 GRAFIKA

(WZÓR BIBLIOGRAFII) Imię i Nazwisko, klasa BIBLIOGRAFIA

(WZÓR BIBLIOGRAFII) Imię i Nazwisko, klasa BIBLIOGRAFIA (WZÓR BIBLIOGRAFII) Imię i Nazwisko, klasa data Temat: (wyróżnij kursywą, grubszą czcionką, podkreśleniem) I PODMIOTOWA: 1 2 3 4 II PRZEDMIOTOWA: 1 2 3 4 III MATERIAŁY POMOCNICZNE: 1 Ramowy plan wypowiedzi

L.p. Strona Kod wpisu Nazwisko Imię Data ur. Uwagi D 1851/09 ARC Wielichowo Waber Walenty C 1819/15 RC Wielichowo Waber

L.p. Strona Kod wpisu Nazwisko Imię Data ur. Uwagi D 1851/09 ARC Wielichowo Waber Walenty C 1819/15 RC Wielichowo Waber L.p. Strona Kod wpisu Nazwisko Imię Data ur. Uwagi 665 17 D 1851/09 ARC Wielichowo Waber Walenty 1851.01.15 88 3 C 1819/15 RC Wielichowo Waber Wojciech 1818.04.19 1 131 29 D 1857/16 KD Wielichowo Waber

PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY Z HISTORII SZTUKI

PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY Z HISTORII SZTUKI LICEUM PLASTYCZNE W.. PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY Z HISTORII SZTUKI POZIOM ROZSZERZONY Czas pracy 180 minut STYCZEŃ ROK 2012 Instrukcja dla zdającego 1. Sprawdź, czy arkusz zawiera 13 stron (zadania 1 12).

SPOTKANIE Z EKSLIBRISEM Ex Libris (łac. = z ksiąŝek, z księgozbioru ZASADY PISOWNI EKSLIBRIS LUB EX LIBRIS PROFESOR JAN MIODEK wyjaśnia ortograficzną zasadę pisowni słowa ekslibris UwaŜany za formę rodzaju

Ksiądz Kanonik Edward Kłopotek

Ksiądz Kanonik Edward Kłopotek Historia życia kapłana. Ksiądz Kanonik Edward Kłopotek 1 Historia życia kapłana Ksiądz Kanonik Edward Kłopotek 26.10.1934 19.11.2008 (praca w trakcie opracowywania) Część I Renata Kulik, Henryk Kulik 2

Pracownia to studio graficzne założone w 1991 roku przez Janusza Górskiego, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 1995 roku Pracownia ma

Pracownia to studio graficzne założone w 1991 roku przez Janusza Górskiego, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 1995 roku Pracownia ma Pracownia to studio graficzne założone w 1991 roku przez Janusza Górskiego, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 1995 roku Pracownia ma własną drukarnię offsetową i sitodrukową. W tym roku wyposażyliśmy

PONIEDZIAŁEK r Wigilia Bożego Narodzenia.

PONIEDZIAŁEK r Wigilia Bożego Narodzenia. PONIEDZIAŁEK 24.12.2018 r Wigilia Bożego Narodzenia. 6.3o + Marianna, Jan Kłobuchowscy 6.3o + Jerzy, Aleksandra (k) Drążkiewicz 6.3o + Wojciech Skonieczny - 24 Msza św. Gregoriańska 8.oo + Franciszek w

Historia Grabowca, zdjęcia z roku: Historia Grabowca. Zdjęcia z roku: Renata Kulik, Henryk Kulik. Wszelkie prawa autorów zastrzeżone

Historia Grabowca, zdjęcia z roku: Historia Grabowca. Zdjęcia z roku: Renata Kulik, Henryk Kulik. Wszelkie prawa autorów zastrzeżone 1 Historia Grabowca Zdjęcia z roku: 1940 Renata Kulik, Henryk Kulik Wszelkie prawa autorów zastrzeżone 2 Historia Grabowca, zdjęcia z roku: 1940 Zdjęcie 1 Rok 1940. Grabowiec. Od lewej stoją: Jadwiga Koprowska,

KRAKÓW W OCZACH SENIORÓW. Seniora

KRAKÓW W OCZACH SENIORÓW. Seniora KRAKÓW W OCZACH SENIORÓW 2009 1 RYNEK GŁÓWNY W KRAKOWIE Przy przygotowaniu materiałów z ochotą pracowali: - Wanda Adamek - Krystyna Chmielińska - Barbara Giedroyć - Maria Kałuża - Barbara Myszkowska -

FOTOGRAFII 13.00-14.00 PRZERWA

Niedziela BUW, sala 105

Niedziela BUW, sala 105 LICENCJACKIE STUDIA NIESTACJONARNE ROK I Piątek BUW, sala 105 17.00-18.30 Apelles czarnych linii. Grafika Albrechta Dürera wobec wyzwań epoki wykład ogólnouniwersytecki dr Joanna Sikorska 18.30-20.00 Historia

PONIEDZIAŁEK r.

PONIEDZIAŁEK r. PONIEDZIAŁEK 24.04.2017 r. 7.oo + Alfred Banach 7 Msza św. Gregoriańska 7.oo W intencji Parafian 8.oo + Jadwiga i Jerzy Grześkowiak 8.oo + Tadeusz w 1 rocz. śm. 10.oo + Marianna Karwicka w 20 rocz. śm.

strona 1 Leda z łabędziem 2011-10-01 29658 - Stengel, Dresden

strona 1 Leda z łabędziem 2011-10-01 29658 - Stengel, Dresden Kraj pochodzenia: Niemcy Data i sposób nabycia: 2000-2011 Data korespondencji: 30.03.1917 29658 - Stengel, Dresden mit dem Schwan Rozmiar: 9x14 cm Opis przedmiotu: Autor: Michał Anioł Buonarroti (1475-1564).