Mediam Event to kluczowy dział firmy MEDIAM sp. z o.o. Od ponad 10 lat działamy na styku sztuki i nowoczesnych technologii multimedialnych.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Mediam Event to kluczowy dział firmy MEDIAM sp. z o.o. Od ponad 10 lat działamy na styku sztuki i nowoczesnych technologii multimedialnych."

Transkrypt

1 Kim jesteśmy? Mediam Event to kluczowy dział firmy MEDIAM sp. z o.o. Od ponad 10 lat działamy na styku sztuki i nowoczesnych technologii multimedialnych. Inspiratorem naszych działań jest Leonarda da Vinci wielki artysta, genialny wynalazca i prekursor wielu dziedzin naukowych człowiek renesansu, dla którego nie było barier w myśleniu i tworzeniu. Podobnie jak Mistrz Leonardo, kierujemy się w swoim działaniu otwartością na nowe pomysły i idee, a w pracy jesteśmy profesjonalistami zawsze pełnymi zaangażowania w to, czym się zajmujemy. Co robimy? Pomagamy naszym Klientom stworzyć niezapomniane wydarzenia artystyczne, promocyjne, firmowe czy sportowe kameralne i dla tłumów, plenerowe i odbywające się w pomieszczeniach. Realizujemy zaproponowane przez klientów wizje imprez, wydarzeń czy reklam - nawet te najbardziej śmiałe Wspieramy w tworzeniu scenariuszy wszelkich działań z użyciem multimediów Wyręczamy w każdej sprawie dotyczącej sprzętu multimedialnego oraz skomplikowanych technologii Wreszcie, Dajemy Klientom poczucie bezpieczeństwa, spokoju i kontroli nad tym, co się dzieje.

2 Mistrzostwo osiągnęliśmy w tworzeniu: pokazów laserowych video mappingów hologramów 3D oraz w nowatorskim wykorzystaniu sfer widowiskowych Jak działamy? Przede wszystkim z uwagą słuchamy naszych Klientów. Jako specjaliści w dziedzinie nowoczesnych technik multimedialnych realizujemy zlecone nam pomysły i staramy się doradzić, co z nich warto zastosować, żeby uzyskać jak najlepszy efekt, czyli oryginalny i zapadający w pamięć pokaz. W razie potrzeby możemy też zaproponować nasze autorskie rozwiązania i projekty. Oferujemy wszelką pomoc w przygotowaniu multimedialnego show. Warto dodać, że współpracując z nami, nie trzeba zgłębiać tajników nowoczesnych technologii, bo w razie potrzeby wytłumaczymy wszystko, o co Państwo zapytają. Oto nasze propozycje: POKAZY LASEROWE Pokazy laserowe to obecnie niemal nieodłączny element eventów, których celem jest wywołanie niezapomnianego wyrażenia na jego uczestnikach. Te nowoczesne urządzenia są wykorzystywane zarówno w trakcie trwania wielkich imprez plenerowych, jak i kameralnych wydarzeń artystycznych lub firmowych.

3 Przykładowe możliwości użycia techniki laserowej: Pokaz przestrzenny (tzw. beam show) to kreślone przez promień lasera pojedyncze wiązki światła, płaszczyzny lub figury. Dla dopełnienia efektu można użyć laserów typu big beam, którego zielony promień o średnicy 5 cm i jest widoczny nawet z odległości 15 km. Animacja laserowa (graphic show) to wyświetlane promieniem lasera sekwencje ruchomych obrazów, które tworzą swego rodzaju film animowany, najczęściej zsynchronizowany z muzyką Projekcja logotypu lub/i reklamy, np. na budynku lub wybranym obiekcie - to dokonała możliwość prezentacji banneru reklamowego czy logotypu w sytuacji braku pozwolenia na ekspozycję tego typu informacji, ale także świetny sposób na przykucie uwagi przechodniów właśnie na taką projekcję. Video tracing to konwertowanie obrazów video w czasie rzeczywistym na obraz lasera - wystarczy skierować kamerę na dowolną, poruszającą się osobę lub przedmiot, aby oglądać jej zarysy wyświetlone na danej płaszczyźnie. Wizualizacja głosowania SMS - system umożliwia przeprowadzanie głosowań i quizów za pomocą SMS, a wyniki zabawy po zliczeniu głosów mogą być potem wyświetlone w dowolnym miejscu Gra komputerowa Asteroids w realnej przestrzeni świetna zabawa integracyjna polegająca na zestrzeliwaniu meteorytów Pokazy niestandardowe czyli wszelkie realizacje laserowe realizowane według fantazji klienta VIDEO MAPPING To rodzaj wizualizacji polegający na wyświetlaniu dowolnych animacji lub obrazów na obiektach np. budynkach, przedmiotach (produktach), elementach scenicznych, a nawet na ludziach.

4 Dzięki tej technice można stworzyć iluzję ruchu oraz zmian, które w rzeczywistości nie mogłyby się zdarzyć. W jednej sekundzie budynek lub dowolny obiekt może zmienić całkowicie swój wygląd poprzez zmianę faktury, kształtu, koloru, struktury Może zacząć się poruszać w dowolny sposób - może płonąć, rozpływać się w wodzie, porastać roślinnością lub być zdmuchnięty przez wiatr i stać się niewidzialnym. Magia tego widowiska pozwala na niemal nieograniczone możliwości kreacyjne i realizację nawet najbardziej nieprawdopodobnych pomysłów. Video mapping stosuje się najczęściej do oświetlania architektury, produktów, sceny, dekoracji, ale też ludzi. Widowisko jest tak spektakularne, że można je wykorzystać jako odrębny performance artystyczny, nowatorski pokaz produktowy lub zaskakujący element gry scenicznej. SFERA WIDOWISKOWA Sfera - jak sama nazwa wskazuje - to kulista przestrzeń, która może być wykorzystana jako niezwykłe, bo przenośne miejsce eventowe i zarazem wielkoformatowy nośnik obrazu video - bardzo cenny zwłaszcza dla kampanii reklamowych. To w pewnym sensie olbrzymi balon, zrobiony ze specjalistycznego materiału umożliwiającego projekcję video zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz płaszczyzny sfery. Ten szczególny obiekt, mimo iż nadmuchiwany, dzięki drzwiom ze śluzami pozwala na swobodną i całkiem naturalną obecność ludzi w jego środku. Warto dodać, że wnętrze sfery może być dowolnie zagospodarowane i zaadaptowane na imprezę zamkniętą, jak i wielki otwarty pokaz dla publiczności. Niezwykłe wrażenia wizualne możemy uzupełnić dzięki ośmiokanałowym ścieżkom dźwiękowym.

5 Sfera, którą dysponujemy ma 25 m średnicy (jest prawdopodobnie największa w Europie) i może pomieścić wewnątrz na raz nawet 300 osób. Bezpieczeństwo gości jest gwarantowane poprzez specjalne drzwi awaryjne, oznaczone drogi ewakuacyjne, klimatyzację oraz atesty gwarantujące stabilność konstrukcji na wietrze. HOLOGRAMY 3D Pokazy hologramowe to nic innego jak video projekcja dająca wrażenie istnienia wirtualnych obiektów w przestrzeni. Tego typu prezentacje są spektakularne i zawsze robią ogromne wrażenie na widzach. Dowodem na to niech będą chociażby kultowe Gwiezdne wojny, a w nich hologramy księżniczki Lei czy mrocznego Dartha Sidiousa, które nie jednego wprawiły w osłupienie i zachwyt. Zdjęcia z filmu Gwiezdne wojny Jeśli mają Państwo ochotę wywołać podobne, ogromne wrażenie, na przykład poprzez teleportację jakiejś postaci czy przedmiotu w czasie konferencji, szkolenia, wydarzenia artystycznego lub imprezy firmowej chętnie w tym pomoże. Dzięki użyciu różnych technologii holograficznych możemy przygotować wielko i mało formatowy hologram 3D. TECHNOLOGIE EVENTOWE Ekrany LED profesjonalne ekrany video LED zapewniające doskonały obraz nawet w bardzo słoneczne dni. Ekrany, które posiadamy można łączyć ze sobą, tworząc dowolne konfiguracje o różnych docelowych wielkościach. Polecamy takie rozwiązanie dla imprez plenerowych i tych wewnątrz budynków. (Nasz sprzęt sprawdził się nawet przy dwudziestostopniowym mrozie).

6 Wielkoformatowe projekcje video to zestaw nowoczesnych projektorów video o mocy 60 tys. Ansi, bardzo wysokiej rozdzielczości i świetnym kontraście obrazu. Najnowocześniejsze media serwery, takie jak Arkaos, Resolume czy Catalist, którymi dysponujemy, zapewniają niezawodną kontrolę wielkokanałowego przekazu. Systemy te są wspomagane przez oprogramowanie 3DMAX, After Effect, Madmapper oraz są synchronizowane sygnałem SMPT i Arnet. Atutem tego typu rozwiązania jest możliwość wykorzystania różnych powierzchni ścian budynków, wody czy pary jako jednolitego ekranu. Tego typu projekcje są w stanie zastąpić oświetlenie sceniczne na koncertach, w studio TV czy na scenie. Największa w Polsce tego typu realizacja o szerokości 25 metrów na koncercie MAYDAY - to nasze dzieło! Ekrany wodne i parowe Rozwiązanie to polega na stworzeniu płaszczyzny z pary wodnej lub wody, na której można wyświetlić dowolne video albo bardzo efektowną projekcję laserową. Wykorzystujemy do tego celu 3 rozwiązania: kurtyna wodna o szerokości od 3 do 12 m. wachlarz wodny o szerokości do 12 m. para wodna szerokość ekranu 2 na 2 m Ekrany wodne i parowe to z pewnością ciekawy element wszelkich wakacyjnych wydarzeń lub tych, których motywem jest woda.

7 Prócz wyżej wymienionych możliwości wzbogacania imprez, proponujemy Państwu dodatkowe elementy, które zwiększą atrakcyjność Państwa eventów i które składają się m.in. na określenie efekty specjalne, np. wyrzutnie ogni i wody, wielkie dymownice, fontanny oraz specjalistyczne ekrany i projektory. NASZE GWARANCJE: Profesjonalizm Zgrana ekipa ekspertów o wysokich kwalifikacjach i wieloletnim doświadczeniu z zakresu techniki, akustyki, elektroniki i reżyserii pokazów. Atestowany sprzęt najwyższej klasy. Niezawodność i bezpieczeństwo Od 10 lat realizujemy lokalne i ogólnopolskie imprezy miejskie, firmowe, artystyczne i sportowe. W naszej pracy korzystamy z renomowanego (europejskiego i amerykańskiego) sprzętu najwyższej jakości, który spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo i najwyższą jakość wykonania pracy potwierdza także nasze członkostwo w ILDA (International Laser Display Association). Organizacja ta zajmuje się m.in. wyznaczaniem standardów technologicznych, bezpieczeństwem użytkowania laserów oraz określa zasady etyki zawodowej naszej branży. Najlepszym świadectwem dobrze wykonanej przez nas pracy są liczne referencje i podziękowania, jakie otrzymaliśmy od naszych zadowolonych Klientów. Wszechstronna pomoc wsparcie i wiedza Aby korzystać z najnowocześniejszych technologii eventowych, nie trzeba się na nich znać całą odpowiedzialność za technologię i zaplanowanie mediów bierzemy na siebie. Dociekliwy i potrzebujący więcej informacji Klient otrzyma od nas odpowiedź na każde nurtujące go pytanie. Proponujemy m.in. wizualizację naszych technologii, jak i szczegółowe omówienie i częściową prezentację indywidualnych realizacji na życzenie Klienta.

8 Elementem ułatwiającym Państwu poruszanie się po świecie eventów może być specjalnie przygotowany dla Państwa mini-słowniczek trudniejszych pojęć z zakresu technologii multimedialnych. Komfort Zarówno duże, jak i kameralne imprezy wymagają dobrego planu i bezproblemowej realizacji. W gąszczu wielu działań i licznych spraw jesteśmy sprawdzonymi wykonawcami i doświadczonymi przewodnikami. Ponieważ wychodzimy z założenia, że event ma być świętem i wydarzeniem przynoszącym satysfakcję jego uczestnikom, dlatego dbamy także o komfort i zadowolenie naszych klientóworganizatorów. Czekamy na Państwa pytania i zapraszamy do naszego biura: Mediam Sp. z o.o. ul. Wadowicka Kraków Tu jesteśmy

Katalog usług promocyjnych dla miast

Katalog usług promocyjnych dla miast REKLAMA Media INTERNET eventy strategia Katalog usług promocyjnych dla miast outdoor i regionów 2011/2012 public relations KATALOG.indd 1 11-11-16 13:20 Czy wiesz jak wyglądać będzie gmina, miasto, region,

Bardziej szczegółowo

Praca wydana na licencji Creative Common (CC BY-NC-ND 3.0) Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported

Praca wydana na licencji Creative Common (CC BY-NC-ND 3.0) Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported 1 Niniejsza Metodyka Nowych Mediów (wersja 1) została przygotowana w ramach projektu New Media Production Methodology how to increase you multimedia competencies współfinansowanego w ramach programu Uczenie

Bardziej szczegółowo

STANDARD ODPOWIEDZIALNEGO I EKOLOGICZNEGO PROWADZENIA DZIAŁAŃ Z ZAKRESU MARKETINGU SPOŁECZNEGO

STANDARD ODPOWIEDZIALNEGO I EKOLOGICZNEGO PROWADZENIA DZIAŁAŃ Z ZAKRESU MARKETINGU SPOŁECZNEGO STANDARD ODPOWIEDZIALNEGO I EKOLOGICZNEGO PROWADZENIA DZIAŁAŃ Z ZAKRESU MARKETINGU SPOŁECZNEGO SPIS TREŚCI _01 Wstęp................................... str. 03 _02 Definicje związane z obszarem marketingu

Bardziej szczegółowo

TECHNIKA RYNEK ZARZĄDZANIE PRAWO

TECHNIKA RYNEK ZARZĄDZANIE PRAWO # 03 1_08 ISSN 1898-486X TECHNIKA RYNEK ZARZĄDZANIE PRAWO OGÓLNOPOLSKI KWARTALNIK KRAJOWEJ IZBY ARCHITEKTÓW z:a DOSTRZEGAĆ SIŁĘ PROFESJONALIZMU...... 10 PRESTIŻ ZAWODU A KOMPETENCJE....... 18 MONTAŻ ELEWACYJNYCH

Bardziej szczegółowo

Event w chmurach str. 8

Event w chmurach str. 8 Inspiracja dla event managera nr 2 LIPIEC 2013 Okiem marketingowca Wirtualne wydarzenia str. 6 Okiem TECHNIKA Event w chmurach str. 8 Okiem REDAKCJI Zobacz, dotknij, polub mnie! str. 12 Spotkania łowców,

Bardziej szczegółowo

M-LEARNING, czyli (r)ewolucja w nauczaniu

M-LEARNING, czyli (r)ewolucja w nauczaniu M-LEARNING, czyli (r)ewolucja w nauczaniu Publikacja skierowana do nauczycieli, opracowana w ramach projektu Moj@ Edukacja (2011) finansowanego ze środków firmy isource S.A. Wydanie pierwsze, lipiec 2011.

Bardziej szczegółowo

Co to jest mobile learning?

Co to jest mobile learning? A więc myślisz o mobile learning v.2 Co to jest mobile learning? Mobile learning ma miejsce wtedy, gdy ludzie korzystają ze swoich urządzeń przenośnych w celu uczenia się, a zatem nie ogranicza ich dana

Bardziej szczegółowo

Sprint. Data Center. wizyjny. w Gdyni. Monitoring. Fundusze. unijne. Innowacje w systemach. Czy to się opłaca? Energooszczędność w data center

Sprint. Data Center. wizyjny. w Gdyni. Monitoring. Fundusze. unijne. Innowacje w systemach. Czy to się opłaca? Energooszczędność w data center Magazyn informacyjny firmy Sprint Innowacje w systemach lokalizacji Robert d'aystetten Czy to się opłaca? Energooszczędność w data center Roman Sadowski (Alcatel-Lucent) Sprint Data Center Monitoring wizyjny

Bardziej szczegółowo

Witaj! kliknij. Odkryj nowy sposób współpracy z Agencją Interaktywną Web-Best. Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy. To zupełnie nic nie kosztuje

Witaj! kliknij. Odkryj nowy sposób współpracy z Agencją Interaktywną Web-Best. Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy. To zupełnie nic nie kosztuje Odkryj nowy sposób współpracy z Agencją Interaktywną Web-Best Witaj! Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy To zupełnie nic nie kosztuje kliknij O firmie Nasza Agencja Interaktywna jest już na rynku ponad

Bardziej szczegółowo

TECHNIKA & KONTENT TV. Nr 10/2009(2) ISSN 2080-4407 CENA 9,90 zł (w tym 7% VAT)

TECHNIKA & KONTENT TV. Nr 10/2009(2) ISSN 2080-4407 CENA 9,90 zł (w tym 7% VAT) TECHNIKA & KONTENT TV Nr 10/2009(2) ISSN 2080-4407 CENA 9,90 zł (w tym 7% VAT) SPIS TELE 4 TYLKO U NAS KATARZYNA KIELI Animal Planet HD to fascynująca oferta skierowana do wszystkich miłośników dzikiej

Bardziej szczegółowo

www.parkerdesign.pl KATALOG USŁUG I PRODUKTÓW CREATE BETTER IDEAS

www.parkerdesign.pl KATALOG USŁUG I PRODUKTÓW CREATE BETTER IDEAS www.parkerdesign.pl 2014 KATALOG USŁUG I PRODUKTÓW CREATE BETTER IDEAS O Nas... Jakub Baranowski general manager chief designer większymi ParkerDesign to najnowocześniejsze studio projektów i realizacji

Bardziej szczegółowo

INFORMACJE O USŁUDZE: Google AdWords

INFORMACJE O USŁUDZE: Google AdWords WSTĘP Jak wygląda reklama idealna? Jakie cechy są jej właściwe? Naszym zdaniem powinna być przede wszystkim skuteczna... O USŁUDZE Jak wygląda reklama idealna? Powinna być przede wszystkim skuteczna, czyli

Bardziej szczegółowo

Teleimersja. Spis treści

Teleimersja. Spis treści Teleimersja Spis treści Wstęp... 2 I. Wprowadzenie: Grafika i wizualizacja... 7 II. Teleimersja: Wirtualna obecność... 16 III. Tele imersja: Telekonferencje jutra... 31 IV. SOFT (oprogramowanie dla teleimersji);

Bardziej szczegółowo

tel/fax. +48 22 647 04 99 ul. Włodarzewska 72 02-393 Warszawa biuro@ejsak.pl www.ejsakgroup.pl

tel/fax. +48 22 647 04 99 ul. Włodarzewska 72 02-393 Warszawa biuro@ejsak.pl www.ejsakgroup.pl tel/fax. +48 22 647 04 99 ul. Włodarzewska 72 02-393 Warszawa biuro@ejsak.pl www.ejsakgroup.pl Strony i aplikacje WWW Ofertę naszą kierujemy do firm poszukujących partnera w zakresie szeroko pojętych technologii

Bardziej szczegółowo

WEB2 PRINT. druk etykiet. raport specjalny. finansowanie inwestycji MAPA DOSTAWCÓW MEDIÓW I MASZYN. dla BRANży opakowań

WEB2 PRINT. druk etykiet. raport specjalny. finansowanie inwestycji MAPA DOSTAWCÓW MEDIÓW I MASZYN. dla BRANży opakowań news kampanie out of home pos digital signage visual&print artykuły promocyjne lipiec - wrzesień 2013 cena: 15 PLN(w tym 8% vat) www.oohmagazine.pl WEB2 PRINT dostawcy mediów i MAszyn raport specjalny

Bardziej szczegółowo

Kompleksowe usługi marketingowo-reklamowe dla Twojej firmy

Kompleksowe usługi marketingowo-reklamowe dla Twojej firmy Kompleksowe usługi marketingowo-reklamowe dla Twojej firmy Dołącz do grona zadowolonych klientów. Marketing Fanpage powstał z myślą o kompleksowym wsparciu przedsiębiorstw w zakresie usług marketingowych.

Bardziej szczegółowo

1. O nas. Doświadczenie + pasja = sukces

1. O nas. Doświadczenie + pasja = sukces 1. O nas Znasz powiedzenie, że najlepiej robić w życiu to, co się lubi i jeszcze otrzymywać za to pieniądze? W naszej firmie praktykujemy właśnie tę filozofię! Nie dość, że działamy profesjonalnie i pełną

Bardziej szczegółowo

KSZTAŁTOWANIE WIZERUNKU MARKI NA PRZYKŁADZIE SAMOCHODÓW OSOBOWYCH VOLVO

KSZTAŁTOWANIE WIZERUNKU MARKI NA PRZYKŁADZIE SAMOCHODÓW OSOBOWYCH VOLVO Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego Dagmara Remer KSZTAŁTOWANIE WIZERUNKU MARKI NA PRZYKŁADZIE SAMOCHODÓW OSOBOWYCH VOLVO Praca dyplomowa napisana pod kierunkiem mgr Sebastiana

Bardziej szczegółowo

Firmy z certyfikatem SEO 2012

Firmy z certyfikatem SEO 2012 Firmy z certyfikatem SEO 2012 1. Andahaft Anda jest toruńską firmą działającą na rynku już od kilku lat. Swoją działalność skupia przede wszystkim na hafcie komputerowym. Haft wykonywany jest na różnych

Bardziej szczegółowo

Podstawy realizacji telewizyjnej czyli o tworzeniu struktur audiowizualnych

Podstawy realizacji telewizyjnej czyli o tworzeniu struktur audiowizualnych Widzieć dźwięk i słyszeć obraz Witold Lutosławski Podstawy realizacji telewizyjnej czyli o tworzeniu struktur audiowizualnych dla dziennikarzy tv, realizatorów i montaŝystów Autor: STANISŁAW PIENIAK UMFC

Bardziej szczegółowo

NOWOCZESNE POSTRZEGANIE PROMOCJI KULTUROWYCH PRODUKTÓW TURYSTYCZNYCH

NOWOCZESNE POSTRZEGANIE PROMOCJI KULTUROWYCH PRODUKTÓW TURYSTYCZNYCH Artykuł zamieszczony w publikacji: KULTURA I TURYSTYKA WSPÓLNIE ZYSKAĆ. Praca zbiorowa pod red. Andrzeja Stasiaka. Wydawnictwo Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa, Łódź 2009. Str. 335-360 dr Zygmunt

Bardziej szczegółowo

KIERUNEK: BIBLIOTEKA Przewodnik po systemie oznakowania

KIERUNEK: BIBLIOTEKA Przewodnik po systemie oznakowania KIERUNEK: BIBLIOTEKA Przewodnik po systemie oznakowania KIERUNEK: BIBLIOTEKA Przewodnik po systemie oznakowania 1. Wstęp Idea projektu 2. Projekty graficzne systemu Zestaw inspiracji 3. Od pomysłu do

Bardziej szczegółowo

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę WWW - v2.0

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę WWW - v2.0 1 Spis treści Wstęp... 3 Dla kogo jest ten e- book?... 4 Komu polecam tego e- booka?... 4 Czego dowiesz się, czytając tego e- booka?... 4 Rozdział 1 - Co zyskujesz dzięki posiadaniu własnej strony WWW?...

Bardziej szczegółowo

str. Na dziś i na przyszłość str. Szlachetna forma prostego kształtu Światło w Klinice Zdrowego Uśmiechu Polecamy nowy dział: LED Line str. str.

str. Na dziś i na przyszłość str. Szlachetna forma prostego kształtu Światło w Klinice Zdrowego Uśmiechu Polecamy nowy dział: LED Line str. str. ACRON 100 Na dziś i na przyszłość VENEZ 30 Szlachetna forma prostego kształtu Światło w Klinice Zdrowego Uśmiechu Polecamy nowy dział: LED Line str. 28 str. 36 str. 40 str. 73 Złoty sponsor targów Spis

Bardziej szczegółowo

HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach

HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach RAPORT Z PILOTAŻOWEGO WDROŻENIA PRAKTYK ZAWODOWYCH JAKO FORMY DOSKONALENIA ZAWODOWEGO NAUCZYCIELI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I INSTRUKTORÓW PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODÓW HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy

Bardziej szczegółowo

Inteligentne miasta SMART CITY. Tarnów miasto pilotaży. Klaster Inteligentnego Budownictwa. Forum Klastrów Małopolski

Inteligentne miasta SMART CITY. Tarnów miasto pilotaży. Klaster Inteligentnego Budownictwa. Forum Klastrów Małopolski INNOWACJE DLA MAŁOPOLSKI nr 1 (36) 2015 KWIECIEŃ ISSN 1898-5009 Periodyk wydawany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Inteligentne miasta SMART CITY Tarnów miasto pilotaży Klaster Inteligentnego

Bardziej szczegółowo

Białystok. grudzień 2010. Nasza Jaga Trwa budowa stadionu piłkarskiego regionu północno-wschodniej Polski w Białymstoku str. 12

Białystok. grudzień 2010. Nasza Jaga Trwa budowa stadionu piłkarskiego regionu północno-wschodniej Polski w Białymstoku str. 12 ISSN 1732-6990 Nr 4(31)/2010 Tylko my mamy taki łuk Widowiskowy montaż konstrukcji wiaduktu nad ulicą gen. Maczka w Białymstoku str. 10 Fot. Mikołaj Malesza Fot. Barbara Klem Fot. Władysław Kazberuk grudzień

Bardziej szczegółowo

Kształcimy praktyków - projekt współfinansowany przez Unię Europejską. w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Fotografia.

Kształcimy praktyków - projekt współfinansowany przez Unię Europejską. w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Fotografia. Fotografia Dominik Imielski 40 Spis treści 1. Wstęp... 42 2. Lustrzanka cyfrowa, analogowa i aparat kompaktowy... 42 3. Tarcza trybów w aparacie... 44 4. Kompensacja ekspozycji... 46 5. Kompozycja dla

Bardziej szczegółowo

Competence in Video Security. Katalog 2 011

Competence in Video Security. Katalog 2 011 Competence in Video Security compe ence Katalog 2 011 GEUTEBRÜCK Katalog 2011 PRZYSZŁOŚĆ BUDOWANA JEST NA PRZESZŁOŚCI* Praktycznie codziennie rynek zalewany jest nowymi produktami. Nasz nowy katalog zawiera

Bardziej szczegółowo

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W FIRMIE

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W FIRMIE Gazeta Finansowa NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W FIRMIE Kolorowy magazyn tygodnika Gazeta Finansowa (bezpłatny, wyłącznie do 46 numeru z 18 24 listopada 2011 r.) Już 16 grudnia specjalne wydanie Magazynu GF Kolorowy

Bardziej szczegółowo