KATALOG PRODUKTÓW WANDALEX

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "KATALOG PRODUKTÓW WANDALEX"

Transkrypt

1 WANDALEX.PL logistyka wewnątrzmagazynowa KATALOG PRODUKTÓW WANDALEX Projekty logistyczne Regały magazynowe Systemy przenośnikowe Urządzenia magazynowe Automatyka magazynowa Wózki widłowe PROJEKTOWANIE I WYPOSAŻENIE MAGAZYNÓW WANDALEX S.A.

2 SPIS TREŚCI Projektowanie i wyposażenie magazynów. O firmie Projekty logistyczne 1 2 Regały magazynowe 4 Systemy przenośnikowe 10 Urządzenia magazynowe 14 Automatyka magazynowa 16 Wózki widłowe 18 Serwis 24 OFERTA PRODUKTÓW WANDALEX Wandalex S.A. zajmuje się kompletnym wyposażeniem magazynów, projektowaniem rozwiązań systemów logistycznych w transporcie wewnętrznym i składowaniu, produkcją przenośników i regałów magazynowych oraz dystrybucją wózków widłowych wiodących marek. Budowanie długofalowych relacji z naszymi Klientami realizujemy w oparciu o motto firmy: partner na dłużej.

3 1 WANDALEX S.A. - O FIRMIE Celem Wandalex S.A. jest stworzenie idealnego rozwiązania magazynowego pod każdym względem i na każdym etapie. Wandalex S.A. jest spółką publiczną notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych z ponad 25-letnim doświadczeniem rynkowym w logistyce magazynowej. Firma należy do czołówki przedsiębiorstw krajowych specjalizujących się w logistyce wewnątrzmagazynowej. OFERTA W ofercie Wandalex znajdują się wózki widłowe, regały magazynowe, przenośniki taśmowe i rolkowe, jak również kompleksowe rozwiązania dla automatycznych systemów transportu, kompletacji i składo wania towarów. GPW Wandalex jest spółką akcyjną od 1995 roku i spółką giełdową, notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2000 roku. Jako spółka giełdowa, Wandalex jest stabilnym i wiarygodnym partnerem w biznesie. ISO Wandalex S.A. działa zgodnie z systemem jakości potwierdzonym międzynarodowym certyfikatem jakości ISO 9001:2008, przyznanym przez niezależną firmę TÜV CERT, jedną z wiodących, światowych instytucji certyfikujących. Certyfikat potwierdza wysoką jakość, skuteczność i powtarzalność procesów operacyjnych Wandalex S.A. i jest gwarancją jakości produktów i usług. PRODUKCJA Wandalex S.A. posiada własne biuro projektowe i nowoczesny zakład produkcyjny systemów transportu bliskiego w Zgierzu o powierzchni m 2 i mocach produkcyjnych wynoszących ton stali rocznie. Spółka zależna Wandalex-Feralco zajmuje się produkcją zaawansowanych systemów regałowych w kooperacji z francuskim potentatem branżowym Feralco. DYSTRYBUCJA I SERWIS Firma oferuje pełną gamę produktów Doosan, Crown i Combilift, a także wynajem oraz serwis wszystkich marek wózków widłowych. Sieć serwisowa składa się z 6 oddziałów stacjonarnych i szeregu serwisów mobilnych.

4 2 WANDALEX.PL PROJEKTY LOGISTYCZNE 1 Dobór odpowiedniego systemu składowania, aranżacja magazynu w regały i urządzenia specjalistyczne, dobór środków transportu, specyfikacje techniczne urządzeń, zestawione nakłady inwestycyjne. 2 Analiza składowanych towarów oraz wielkości ich przepływów, projekt technologii magazynowania i transportu wewnętrznego, wyznaczone bezpieczne poziomy zapasów, racjonalne rozlokowanie składowanych towarów. 3 Projektowanie procesów realizowanych w magazynie, wyznaczenie pracochłonności prac, wyznaczenie potrzebnej liczby pracowników i urządzeń, wyznaczenie kosztów eksploatacyjnych. Za usługę projektowania logistycznego Wandalex S.A. otrzymał nagrodę Medal Europejski BCC.

5 3 Dział Rozwiązań Systemowych Wandalex S.A. bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży logistycznej i wykwalifikowanym zespole projektantów różnych specjalności oferuje elastyczny trójpoziomowy system projektowania logistyki i technologii magazynowej. Oferta skierowana jest do klientów, którzy chcą zbudować nowy magazyn od podstaw, jak również do tych, którzy chcą usprawnić procesy w istniejącym. Kompleksowe doradztwo oprócz projektu logistyki i technologii wewnątrzmagazynowej może obejmować projekt architektury budynku i jego bliskiej infrastruktury, jak również określenie wytycznych i cech oprogramowania magazynowego (WMS).

6 4 WANDALEX.PL REGAŁY PALETOWE Najpowszechniej stosowane w logistyce magazynowej i występujące jako różne systemy regałowe. Nasze doświadczenie obejmuje ponad instalacji i miejsc paletowych w magazynach w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. MRK STANDARD Regały MRK przeznaczone są do składowania towarów o różnych rozmiarach, na paletach lub luzem. Zapewniają bezpośredni dostęp do każdej jednostki składowanej. Szeroki asortyment akcesoriów i wyposażenia pozwala na elastyczność sposobu składowania towaru i bezpieczeństwo obsługi. DRIVE-IN System regałów typu Drive-In przeznaczony jest do składowania dużej ilości towarów jednorodnych na paletach. Wielopoziomowa zabudowa regałów w zblokowanych tunelach pozwala osiągnąć wysoki współczynnik wykorzystania kubatury magazynu. Obsługa regałów odbywa się zgodnie z zasadą LIFO ostatnie weszło, pierwsze wyszło. REGAŁY PRZEPŁYWOWE System regałów przepływowych przeznaczony do składowania towarów na paletach, uporządkowanych według rodzaju i terminu ważności. W wyniku grawitacyjnego przepływu jednostek ładunkowych część pracy transportowej jest realizowana bez wykorzystania środków transportu, co wpływa na skrócenie czasów cykli transportowych wózków widłowych.

7 5 Cart Push Back System regałów Cart Push Back jest bezpieczniejszy, bardziej elastyczny i szybszy w obsłudze niż standardowe rozwiązania regałów. Wielopoziomowa zabudowa regałów w zblokowanych tunelach z łożami push back zapewnia osiągniecie wysokiego współczynnika wykorzystania kubatury magazynu. Radio Shuttle System magazynowania typu Pallet Radio Shuttle dedykowany jest do składowania dużej ilości szybko rotujących towarów znajdujących się na jednorodnych paletach. Składa się on z regałów oraz zdalnie sterowanego wózka transferowego. Zapewnia wysoki stopień wykorzystania kubatury. Szczególnie przydatny w mroźniach i chłodniach. System można stosować wg zasady LIFO. System można stosować wg zasady LIFO lub FIFO. Kwalifikowane w ramach ISO zespoły montażowe wykonują montaż regałów z wydajnością do 1000 mp. / dobę.

8 6 WANDALEX.PL REGAŁY WSPORNIKOWE Przeznaczone są do składowania dłużyc oraz towarów ponadgabarytowych spakowanych w pakiety lub luzem. System ten zapewnia bezpośredni dostęp do każdej jednostki składowanej. Konstrukcja regału pozwala na zaprojektowanie układu dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Wózki do dłużyc Combilift Przy zastosowaniu specjalistycznego wózka cztero kierunkowego typu Combilift do obsługi regału, system ten osiąga duży stopień wykorzystania kubatury magazynu.

9 7 PRODUKCJA W POLSCE Regały produkujemy w naszej fabryce w Zgierzu, w trybie automatycznej linii, wg projektu i technologii naszego partnera lidera rynku francuskiego, firmy Feralco. Linia produkcyjna zakładu ma wydajność ton stali w trybie rocznym i pracuje w ruchu ciągłym od przyjęcia surowca, aż do wykonania gotowego regału. Lakiernia regałów w fabryce Wandalex w Zgierzu osiąga wydajność 1600 m 2 na zmianę.

10 8 WANDALEX.PL REGAŁY PÓŁKOWE Regały CM System regałów CM jest systemem regałów półkowych do lekkich obciążeń przeznaczonych do składowania towarów w kartonach, paczkach, pojemnikach bądź luzem. Znajduje szczególnie zastosowanie w składowaniu i kompletacji lekkich towarów drobnicowych do 300 kg/półkę o dużym zróżnicowaniu asortymentowym. Szeroki zakres dostępnych akcesoriów takich jak separatory, panele boczne i tylne, itp. czyni system wysoce elastycznym. Regały Minirack System regałów Minirack jest linią regałów półkowych do średnich obciążeń przeznaczonych do składowania towarów w kartonach, paczkach, pojemnikach bądź luzem. Zaletą tego systemu jest możliwość jednoczesnego instalowania metalowych półek i belek na lekkie palety. Ze względu na dużą nośność może być podobnie jak regał standardowy wykorzystywany do budowy regału wielopoziomowego. Regały półkowe przepływowe System przeznaczony jest do składowania szybko rotujących towarów drobnicowych w pojemnikach lub w kartonach. Znajduje szczególnie zastosowanie podczas dynamicznej kompletacji towarów drobnicowych o średnim zróżnicowaniu asortymentowym. System regałów często współpracuje z układem przenośników do kompletacji, których linia przebiega wzdłuż rzędu regału rolkowego. Obsługa regałów odbywa się zgodnie z zasadą FIFO.

11 9 PODESTY WIELOPOZIOMOWE Podesty wielopoziomowe są rozwiązaniem dedykowanym do składowania towarów na kilku poziomach, jak i do wy dzielania dodatkowych stref komisjonowania w magazynie. Zabudowę wielopoziomową realizuje się w oparciu o systemy regałów półkowych i paletowych. System optymalizuje aranżację powierzchni w magazynie, zwiększa współczynnik wykorzystania kubatury i wygospo da rowywuje dodatkową przestrzeń operacyjną.

12 10 WANDALEX.PL SYSTEMY PRZENOŚNIKOWE DO PALET Specjalnością Wandalex S.A. jest projektowanie i budowa kompletnego systemu transportu palet czy ładunków jednostkowych takich jak: skrzynki, opony, beczki, czy ładunki sztaplowane. Zarówno procesy projektowe jak produkcja przebiegają na bazie własnego typoszeregu przenośników rolkowych lub łańcuchowych, które są kompatybilne z windami, obrotnicami i transferami kątowymi oraz innymi urządzeniami niezbędnymi w nowoczesnym, optymalnie pracującym magazynie, takimi jak: paletery magazynki palet, inwertery wymienniki palet, wagi, czy owijarki. W ROLKOWE Układy zbudowane z przenośników rolkowych mają zastosowanie na odcinkach linii do transportu poziomego, kompletacji oraz buforowania palet lub innych jednostek ładunkowych. Mogą występować jako napędzane lub grawitacyjne. W ŁAŃCUCHOWE Transportery łańcuchowe znajdują zastosowanie tam, gdzie ze względu na oszczędność lub brak miejsca palety muszą być transportowane poprzecznie.

13 11 SYSTEMY PRZENOŚNIKOWE DO POJEMNIKÓW I KARTONÓW Układy zbudowane z przenośników rolkowych mają zastosowanie na odcinkach linii do transportu poziomego, kompletacji oraz buforowania pojemników lub innych ładunków jednostkowych. Mogą występować jako napędzane lub grawitacyjne. Przenośniki taśmowe znajdują szerokie zastosowanie w przemieszczaniu ładunków jednostkowych na liniach produkcyjnych w transporcie międzyoperacyjnym i magazynowym. Stosowane szczególnie tam, gdzie występują różnice poziomów. Oferujemy integrację automatyki naszych układów transportowych z systemami nadrzędnymi WMS. W ROLKOWE W TAŚMOWE

14 12 WANDALEX.PL MODUŁY I URZĄDZENIA TRANSPORTOWE Dostosowane są do parametrów technicznych innych urządzeń do realizowania operacji magazynowych wchodzących w skład automatycznego systemu transportowego takich jak: owijarki, paskarki, wagi, drukarki, itp. Systemy transportowe Modelowane są w oparciu o typoszereg modułów urządzeń transportowych zaprojektowanych do współpracy w jednej linii - instalacji dedykowanej dla konkretnej jednostki logistycznej lub określonej grupy towarów: tacek, kartonów, palet lub innych opakowań o gabarytach i ciężarach zdefiniowanych w naszych projektach logistycznych lub przez naszych klientów. W ROZCIĄGANE Stosowane w centrach dystrybucji, magazynach, liniach montażowych gdzie występuje częsta zmiana kierunku przepływu towarów. W TELESKOPOWE Przenośniki teleskopowe przeznaczone są do załadunku i rozładunku towarów jednostkowych w opakowaniach kartonowych, workach lub zgrzewkach samochodów dostawczych.

15 13 PRODUKCJA PRZENOŚNIKÓW Wybór drogi oraz środka transportu towarów w magazynie ma decydujący wpływ na wydajność i koszty magazynowania. Wandalex posiada duże doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów transportu przenośnikowego we własnym zakładzie produkcyjnym w Zgierzu.

16 14 WANDALEX.PL URZĄDZENIA MAGAZYNOWE Inwestowanie w urządzenia magazynowe zapewnia osiągnięcie w stosunkowo krótkim czasie obniżki kosztów stałych, wysokich wskaźników efektywności magazynu z szybką stopą zwrotu nakładów inwestycyjnych. PICK-TO-LIGHT Rozwiązanie szczególnie przydatne, kiedy wymagana jest duża wydajność kompletacji realizowanej przez człowieka przy jednoczesnej eliminacji błędów związanych z pobraniem niewłaściwego towaru. WYMIENNIKI PALET INWERTERY Dzięki inwerterom palet zabrudzone palety nie wchodzą do stref chronionych w zakładach kosmetycznych, farmaceutycznych lub spożywczych, a drogie palety z tworzywa lub metalu pozostają w zakładzie produkcyjnym w obiegu zamkniętym. OWIJARKI, OBKURCZARKI Owijarki palet służą do zabezpieczania ładunków paletowych folią rozciągliwą stretch, a obkurczarki folią termokurczliwą.

17 15 WIĄZARKI I ZAKLEJARKI Wiązarki przy zastosowaniu polipropylenowej taśmy PP nadają się do wiązania kartonów, opakowań zbiorczych itp. Taśma papierowa zalecana jest do wiązania mniejszych wyrobów. STOŁY NOŻYCOWE Umożliwiają transport wymagający pokonania różnicy poziomów. Pełnią również funkcje stołów roboczych, kompletacyjnych, elementów ciągu transportowego itp. MAGAZYNKI PALET Magazynek palet zapewnia łatwe zachowanie porządku w magazynie. Oferujemy magazynki palet wolnostojące tzw. palomaty oraz magazynki palet w linii paletery. WINDY DO PALET I POJEMNIKÓW W biurze konstrukcyjnym Wandalex projektujemy w naszych instalacjach transportery pionowe z napędem łańcuchowym, śrubowym, hydraulicznym lub pneumatycznym. WYGRODZENIA Wygrodzenia są najprostszym rozwiązaniem do zabezpieczania maszyn i urządzeń. Dzięki nim można w łatwy i ekonomiczny sposób uniemożliwić dostęp ludzi do strefy zagrożenia.

18 16 WANDALEX.PL AUTOMATYKA MAGAZYNOWA Wydajna i oszczędna produkcja oraz dystrybucja wymaga stosowania najnowszych rozwiązań w logistyce. Zautomatyzowany magazyn zapewnia uzyskanie bardzo dużej wydajności przy znacznym zredukowaniu liczby błędów. Oprócz tego systemy pozwalają na szybki dostęp do każdej jednostki ładunkowej oraz bardzo łatwą i szybką inwentaryzację. Sortery Są idealnym rozwiązaniem dla miejsc, w których wymagana jest realizacja dużej ilości zamówień w krótkim czasie. Sortery segregują towary jako pojedyncze sztuki, zarówno luzem jak i w opakowaniach jednostkowych, kartonach lub pojemnikach. Szczególne zastosowanie znajdują w sprzedaży hurtowej, dystrybucji lub branży wysyłkowej. Sortery w naszej ofercie mają wydajność sięgającą od tacek na godzinę do tacek na godzinę i charakteryzują się elastycznością konfiguracji. Paletyzacja Korzyści płynące z robotyzacji stanowisk załadunku i rozładunku palet są w krótkim czasie namacalne i wymierne. Robot zapewnia: powtarzalność ruchów, poprawia jakość pakowania i zapewnia poprawny kształt palety. Dodatkowo zwiększa wydajność pakowania i paletyzacji, elastycznie nadążając za produkcją. Robotyzacja daje efekty ekonomiczne w postaci zmniejszenia kosztów magazynowania oraz efekty jakościowe poprzez zapewnienie gwarancji czystości dla produktów żywnościowych i farmaceutycznych oraz podnosi bezpieczeństwo pracy.

19 17 Układnice Viastore Dzisiaj minimalna wielkość partii to jedna sztuka, czas dostawy poniżej 24 godzin jest normą, a bezbłędna kompletacja jest warunkiem zadowolenia klientów i płynnych procesów. Trzy linie modelowe viaspeed, viapal i viasprint zapewniają niezawodny przepływ towarów zarówno w zautomatyzowanym magazynie drobnych części, jak również w wysokoregałowym magazynie paletowym. Ocme Auriga LGV Wózki zdalnie prowadzone laserem Auriga to idealne rozwiązanie dla Klientów pracujących na dwie lub więcej zmian i posiadających powtarzalne procesy transportowe powiązane zarówno z przewożeniem towaru z punktu A do B, jak i ze składowaniem w regałach. Są doskonałą alternatywą w miejscach, gdzie nie ma możliwości zastosowania innych środków transportowych, np. przenośników. Dzięki magazynom wysokiego składowania Viastore można uzyskać najwyższą możliwą gęstość składowania w przeliczeniu na jednostkę powierzchni magazynowej. Wózki LGV precyzyjnie i w krótkim czasie lokalizują towar i wykonują zadaną czynność transportową przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

20 18 WANDALEX.PL DOOSAN Doosan to koreański potentat o przychodach 12 mld euro rocznie. Marka koreańskiego koncernu produkującego maszyny przemysłowe oferuje doskonałą proporcję pomiędzy jakością a ceną, kładąc nacisk na trwałość i niezawodność produktów takich jak elektryczne i spalinowe wózki czołowe. Asortyment wózków obejmuje modele z napędem elektrycznym, gazowym i diesel w przedziale udźwigów 1-16 ton. ZAPRASZAMY NA STRONĘ wozkidoosan.pl

21 19 DOOSAN GX Doosan GX to linia ekonomicznych wózków widłowych w standardzie premium. Wózki tej serii sprawdzają się w najcięższych warunkach i słyną z niesłychanej wytrzymałości i doskonałej wydajności. Dlatego wprowadziliśmy podwójną gwarancję: z jednej strony zapewniamy 2 lata niezawodnej pracy, a z drugiej oferujemy gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będą Państwo zadowoleni z naszych wózków to po 6 miesiącach można je zwrócić. DOOSAN PRO5 Nowa, profesjonalna generacja wózków widłowych Doosan jest wynikiem kontynuacji globalnej strategii rozwoju produktu, która skupia się na maksymalizacji wydajności maszyn przy jednoczesnym zachowaniu norm emisji spalin i niskich kosztów eksploatacji.

22 20 WANDALEX.PL WÓZKI MAGAZYNOWE CROWN Crown jest pionierem i światowym liderem w dziedzinie produkcji elektrycznych wózków magazynowych segmentu premium, które charakteryzują się ponadprzeciętną wydajnością, bezawaryjnością oraz komfortem i łatwością pracy operatorów. Najnowocześniejsza fabryka wózków i centrum rozwoju produktów znajduje się w Niemczech pod Monachium. Szeroka oferta wózków paletowych, unoszących, podnośnikowych średniego i wysokiego składowania, najwyższa w branży jakość i produktywność, łatwość obsługi i serwisowania uzasadniają renomę produktów Crown w wymagającej grupie firm operatorów logistycznych. PH 50, WP 3000, WT 3000, PR 4500, RT 3500, TC 3000 ST 3000, SX 3000, SH 5500, ES 4000, ESi 4000, ET 4000, ETi 4000, WF 3000, DT 3000, SHR 5500 PALETOWE RĘCZNIE PROWADZONE ESR 5200, ESR 5200S, RR 5700, RR 5700S, RD 5700, RD 5700S GPC 3000, SP 3500, LP 3500, WAVE 50 REACH TRUCK DO KOMISJONOWANIA SC 6000, FC 4500, RC 5500, C-5 TSP 6000, TSP 6500, TSP 7000 CZOŁOWE DO WĄSKICH KORYTARZY ZAPRASZAMY NA STRONĘ wozkicrown.pl

23 21 TWÓJ OPERATOR WYBRAŁBY CROWN Crown Equipment Corporation zdobywał reputację dzięki wyjątkowemu projektowaniu, dopracowaniu technicznemu i produkcji uznanej linii elektrycznych wózków podnośnikowych. Poczynając od najmniejszego ręcznego wózka paletowego, a skończywszy na najwyższym wąskokorytarzowym wózku wysokiego składowania, Crown ma zawsze na celu zapewnienie użytkownikowi możliwie najbezpieczniejszego, najwydajniejszego i najbardziej ergonomicznego wózka. To wszystko po to, aby zmniejszyć Państwa całkowity koszt posiadania i zwiększyć czas sprawności Państwa sprzętu. Fabryki CROWN zostały ulokowane na 4 kontynentach i osiągają roczne przychody 2 mld euro.

24 22 WANDALEX.PL WÓZKI CZTEROKIERUNKOWE COMBILIFT Wielokierunkowe wózki ułatwiają manipulowanie długimi ładunkami na ograniczonych przestrzeniach składowania. Stanowią one szereg wymiernych korzyści dla klientów, którzy przemieszczają nietypowe i ponadwymiarowe ładunki, takie jak dłużyce czy kontenery. Produkty wytwarzane przez Combilift Ltd. są efektem ponad 40 lat doświadczeń firmy. ZAPRASZAMY NA STRONĘ wozkicombilift.pl Combilift to trzy urządzenia w jednym: tradycyjny wózek czołowy z przeciwwagą, wózek boczny oraz wózek do składowania w wąskich korytarzach.

25 23 DYSTRYBUCJA INTERNETOWA Ceny wózków w sklepie zbudowane są w oparciu o zredukowane koszty obsługi handlowej, osiągnięte grupowe rabaty zakupowe i uwzględniają wszystkie aktualnie obo wiązujące promocje. Szeroka flota wózków widłowych i magazynowych dostępna jest w różnych konfiguracjach ładowności i wysokości podno szenia. W W W WOZKI.WDX.PL Gwarancja najniższej ceny Certyfikat Bezpieczeństwa Inwestycji Sprzedaż, wynajem, leasing Gwarancja najniższej ceny wyłącznie w serwisie internetowym WDX.

26 24 WANDALEX.PL SERWIS WANDALEX Realizujemy ideę efektywnego serwisu znacznie redukując koszty utrzymania i eksploatacji wózków w grupie ponad współpracujących z nami firm. OPIEKA SERWISOWA Autorski System Zarządzania Serwisem MZS on-line, pozwalaja na stałą kontrolę: stanu technicznego wózków, poniesionych kosztów, wskaźników szybkości i jakości obsługi serwisowej oraz dyspozycyjności wózków. SERWIS NA ŻĄDANIE Lokalizacja punktów serwisowych umożliwia dojazd do klienta w maksymalnie 1,5 godziny. W 95% przypadków czas reakcji serwisowej nie przekroczył 24h, a średni czas naprawy wózków wyniósł 32h. SPRZEDAŻ CZĘŚCI DO WÓZKÓW WIDŁOWYCH Posiadamy magazyny części o wartości przekraczającej PLN.

27 SIEĆ SERWISOWA Potencjał serwisowy Spółki tworzy: 6 warsztatów, 8 dodatkowych punktów serwisowych, ponad 50 samochodów serwisowych, ponad 100 pracowników, flota 800 wózków zastępczych w wynajmie krótko i długookresowym. Proces obsługi serwisowej nadzorowany jest systemem jakości ISO. Mechanicy i inżynierowie są objęci systemem cyklicznych szkoleń fabrycznych Doosan, Crown i Combilift oraz posiadają certyfikaty UDT.

28 WANDALEX.PL WANDALEX S.A. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI Nasi przedstawiciele handlowi z przyjemnością przedstawią ofertę handlową. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej aktualizowanej na bieżąco strony internetowej. WANDALEX S.A. Taśmowa Warszawa Telefon Telefon Katalog produktów Wandalex WDX_PRZEK/POL/F/15/1/1

WDX.PL. logistyka magazynowa AUTOMATYCZNY MIĘDZYPOZIOMOWY TRANSPORT PALET

WDX.PL. logistyka magazynowa AUTOMATYCZNY MIĘDZYPOZIOMOWY TRANSPORT PALET WDX.PL logistyka magazynowa AUTOMATYCZNY MIĘDZYPOZIOMOWY TRANSPORT PALET 2 WDX.PL Przenośniki - transport magazynowy SPIS TREŚCI WDX jest dostawcą kompleksowych, zautomatyzowanych rozwiązań magazynowych.

Bardziej szczegółowo

WDX.PL WAREHOUSE DEVELOPMENT EXPERTS REGAŁY MINIRACK I PODESTY MAGAZYNOWE

WDX.PL WAREHOUSE DEVELOPMENT EXPERTS REGAŁY MINIRACK I PODESTY MAGAZYNOWE WDX.PL WAREHOUSE DEVELOPMENT EXPERTS REGAŁY MINIRACK I PODESTY MAGAZYNOWE 2 WDX.PL Regały półkowe MINIRACK SPIS TREŚCI Regały półkowe MINIRACK są najczęściej wykorzystywane do składowania towarów drobnicowych

Bardziej szczegółowo

Projekty logistyczne Maksymalna wydajność Twojego magazynu

Projekty logistyczne Maksymalna wydajność Twojego magazynu Projekty logistyczne Maksymalna wydajność Twojego magazynu WDX.PL Projekty logistyczne Firma WDX S.A. oferuje kompleksowe, efektywne i ekonomiczne rozwiązania systemowe. Projekty logistyczne są flagowym

Bardziej szczegółowo

AutoSAT - system gęstego składowania palet z satelitą półautomatycznym

AutoSAT - system gęstego składowania palet z satelitą półautomatycznym AutoSAT - system gęstego składowania palet z satelitą półautomatycznym Gęste składowanie i automatyczny transport palet System AutoSAT to doskonałe rozwiązanie do gęstego składowania dużej ilości palet

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Grupo Familia Automatyczny magazyn samonośny dla Grupo Familia zrealizowany w Kolumbii przez Mecalux

Przypadek praktyczny: Grupo Familia Automatyczny magazyn samonośny dla Grupo Familia zrealizowany w Kolumbii przez Mecalux Przypadek praktyczny: Grupo Familia Automatyczny magazyn samonośny dla Grupo Familia zrealizowany w Kolumbii przez Mecalux Lokalizacja: Kolumbia Grupo Familia, firma specjalizująca się papierowych artykułach

Bardziej szczegółowo

PROMAG S.A. jedna firma, tysiące wyposażonych magazynów

PROMAG S.A. jedna firma, tysiące wyposażonych magazynów PROMAG S.A. jedna firma, tysiące wyposażonych magazynów OD PONAD 30 LAT WYPOSAŻAMY MAGAZYNY Już od ponad 30 lat, optymalizujemy przestrzeń magazynową i produkcyjną Klientów zgodnie z najnowszymi osiągnięciami

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Cogeferm Różnorodne rozwiązania do składowania i kompletacji pojemników i palet

Przypadek praktyczny: Cogeferm Różnorodne rozwiązania do składowania i kompletacji pojemników i palet Przypadek praktyczny: Cogeferm Różnorodne rozwiązania do składowania i kompletacji pojemników i palet Lokalizacja: Francja Cogeferm, francuska firma specjalizująca się w dystrybucji artykułów ślusarskich,

Bardziej szczegółowo

WDX.PL WAREHOUSE DEVELOPMENT EXPERTS REGAŁY PÓŁKOWE CM

WDX.PL WAREHOUSE DEVELOPMENT EXPERTS REGAŁY PÓŁKOWE CM WDX.PL WAREHOUSE DEVELOPMENT EXPERTS REGAŁY PÓŁKOWE CM 2 WDX.PL OPIS SYSTEMU W naszym Zakładzie Produkcyjnym w Zgierzu produkujemy kompletne regały pólkowe począwszy od surowca a skończywszy na gotowych

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Amagosa Amagosa automatyzuje swoje centrum logistyczne

Przypadek praktyczny: Amagosa Amagosa automatyzuje swoje centrum logistyczne Przypadek praktyczny: Amagosa Amagosa automatyzuje swoje centrum logistyczne Lokalizacja: Hiszpania Amagosa, firma specjalizująca się w dystrybucji napojów i żywności, w tym produktów dla branży gastronomicznej,

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Trumpler Funkcjonalność i wydajność automatycznego magazynu firmy Trumpler

Przypadek praktyczny: Trumpler Funkcjonalność i wydajność automatycznego magazynu firmy Trumpler Przypadek praktyczny: Trumpler Funkcjonalność i wydajność automatycznego magazynu firmy Trumpler Lokalizacja: Hiszpania Mecalux dostarczył firmie Trumpler automatyczny magazyn składający się z regałów

Bardziej szczegółowo

Wyposażenie nowoczesnego magazynu w urządzenia techniczne. Mariusz Malczewski PROMAG S.A.

Wyposażenie nowoczesnego magazynu w urządzenia techniczne. Mariusz Malczewski PROMAG S.A. Wyposażenie nowoczesnego magazynu w urządzenia techniczne Mariusz Malczewski Magazyn - regały dynamiczne Regały przejezdne Regały przepływowe Regały paletowe przejezdne Nowoczesne systemy magazynowania

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: BH Bikes Dwa magazyny automatyczne w nowym centrum logistycznym BH Bikes. Lokalizacja: Hiszpania

Przypadek praktyczny: BH Bikes Dwa magazyny automatyczne w nowym centrum logistycznym BH Bikes. Lokalizacja: Hiszpania Przypadek praktyczny: BH Bikes Dwa magazyny automatyczne w nowym centrum logistycznym BH Bikes Lokalizacja: Hiszpania Dzięki budowie nowego centrum logistycznego, składającego się z automatycznego magazynu

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Alliance Healthcare Wysoka wydajność kompletacji zamówień w magazynie Alliance Healthcare

Przypadek praktyczny: Alliance Healthcare Wysoka wydajność kompletacji zamówień w magazynie Alliance Healthcare Przypadek praktyczny: Alliance Healthcare Wysoka wydajność kompletacji zamówień w magazynie Alliance Healthcare Lokalizacja: Portugalia Mecalux kompleksowo wyposażył centrum logistyczne Alliance Healthcare

Bardziej szczegółowo

Wykorzystanie powierzchni magazynowych

Wykorzystanie powierzchni magazynowych Wykorzystanie powierzchni magazynowych Znamy najlepsze rozwiązania do składowania każdego rodzaju produktu Informatyczny System Zarządzania Od blisko 50 lat Grupa Mecalux oferuje wszelkiego rodzaju systemy

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Mega Pharma Mega Pharma w technologicznej czołówce dzięki automatycznemu magazynowi samonośnemu firmy Mecalux

Przypadek praktyczny: Mega Pharma Mega Pharma w technologicznej czołówce dzięki automatycznemu magazynowi samonośnemu firmy Mecalux Przypadek praktyczny: Mega Pharma Mega Pharma w technologicznej czołówce dzięki automatycznemu magazynowi samonośnemu firmy Mecalux Lokalizacja: Urugwaj Mecalux zbudował dla firmy Mega Pharma automatyczny

Bardziej szczegółowo

www.toyota-forklifts.pl Systemy regałowe

www.toyota-forklifts.pl Systemy regałowe www.toyota-forklifts.pl Systemy regałowe Systemy regałowe oferowane przez firmę Toyota Material Handling Firma Toyota Material Handling zawsze skłaniała się ku ukierunkowanemu podejściu do przeładunku

Bardziej szczegółowo

Statystyki. Wózki widłowe

Statystyki. Wózki widłowe Statystyki Wózki widłowe Rok 215 Wszystkie oferty Oferty publikowane na portalu notują w każdym roku wzrosty, największe wzrosty były w czasie rozruchu portalu, rok 215 zakończył się również sporym bo

Bardziej szczegółowo

SSI SCHÄFER. Aktualne trendy rozwiązań magazynowych w branży mięsnej. W co inwestują producenci mięsa, wędlin aby zwiększyć swoje możliwości?

SSI SCHÄFER. Aktualne trendy rozwiązań magazynowych w branży mięsnej. W co inwestują producenci mięsa, wędlin aby zwiększyć swoje możliwości? SSI SCHÄFER Aktualne trendy rozwiązań magazynowych w branży mięsnej. W co inwestują producenci mięsa, wędlin aby zwiększyć swoje możliwości? Warszawa 04.11.2015 Andrzej Bonk 2 Regały stacjonarne rzędowe,

Bardziej szczegółowo

INFORMACJA PRASOWA 1 / 5

INFORMACJA PRASOWA 1 / 5 Rozwiązania w systemie dynamicznego składowania Interroll prezentuje na CeMAT nowe, kluczowe produkty w zakresie logistyki wewnętrznej: stoisko E32, hala 27 Sant'Antonino, 2 maja 2011 r. W dniach 2 6 maja

Bardziej szczegółowo

Folie i Maszyny do pakowania

Folie i Maszyny do pakowania Folie i Maszyny do pakowania Oferta Firmy Vincent Sp. z o.o. Kompletne Systemy Pakowania www.vincent.com.pl 2012 VINCENT Spółka z o.o. powstała w 1991 roku. Od początku swojej działalności specjalizujemy

Bardziej szczegółowo

LOGISTYKA. Definicje. Definicje

LOGISTYKA. Definicje. Definicje LOGISTYKA Magazynowanie Definicje Magazyn: jednostka funkcjonalno-organizacyjna przeznaczona do magazynowania dóbr materialnych (zapasów w wyodrębnionej przestrzeni budowli magazynowej według ustalonej

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Motoblouz.com Cztery kondygnacje do przygotowywania zamówień w magazynie sklepu internetowego Motoblouz.com

Przypadek praktyczny: Motoblouz.com Cztery kondygnacje do przygotowywania zamówień w magazynie sklepu internetowego Motoblouz.com Przypadek praktyczny: Motoblouz.com Cztery kondygnacje do przygotowywania zamówień w magazynie sklepu internetowego Motoblouz.com Lokalizacja: Francja Motoblouz.com, francuski sklep internetowy oferujący

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Grupo Ramos Połączenie różnych systemów składowania i kompletacji w celu zwiększenia wydajności logistycznej

Przypadek praktyczny: Grupo Ramos Połączenie różnych systemów składowania i kompletacji w celu zwiększenia wydajności logistycznej Przypadek praktyczny: Grupo Ramos Połączenie różnych systemów składowania i kompletacji w celu zwiększenia wydajności logistycznej Lokalizacja: Republika Dominikany Grupo Ramos, lider w sprzedaży detalicznej

Bardziej szczegółowo

PODSTAWY LOGISTYKI ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM PODSTAWY LOGISTYKI ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM MARCIN FOLTYŃSKI

PODSTAWY LOGISTYKI ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM PODSTAWY LOGISTYKI ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM MARCIN FOLTYŃSKI PODSTAWY LOGISTYKI ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM MAGAZYN Jednostka funkcjonalno - organizacyjna przeznaczona do magazynowania dóbr materialnych (zapasów) czasowo wyłączonych z użycia w wyodrębnionej przestrzeni

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Novamed Caso Automatyczny práctico: magazyn samonośny o wysokości 20 m dla firmy Nfarmaceutycznej Novamed

Przypadek praktyczny: Novamed Caso Automatyczny práctico: magazyn samonośny o wysokości 20 m dla firmy Nfarmaceutycznej Novamed Uma empresa do Grupo NC Przypadek praktyczny: Novamed Caso Automatyczny práctico: magazyn samonośny o wysokości 20 m dla firmy Nfarmaceutycznej Novamed Ubicación: Lokalizacja: España Brazylia Mecalux zaprojektował,

Bardziej szczegółowo

Systemy dynamiczne i automatyczne Wydajna logistyka magazynowa dzięki indywidualnej technice składowania i transportu

Systemy dynamiczne i automatyczne Wydajna logistyka magazynowa dzięki indywidualnej technice składowania i transportu SYSTEMY DYNAMICZNE Więcej przestrzeni Systemy dynamiczne i automatyczne Wydajna logistyka magazynowa dzięki indywidualnej technice składowania i transportu MOBILNE ROZWIĄZANIA - OPTYMALIZACJA PROCESÓW

Bardziej szczegółowo

TOYOTA MATERIAL HANDLING EUROPE. 25/09/2009 - page 1

TOYOTA MATERIAL HANDLING EUROPE. 25/09/2009 - page 1 25/09/2009 - page 1 BT RADIOSHUTTLE ZAUTOMATYZOWANY SYSTEM GĘSTEGO SKŁADOWANIA 25/09/2009 - page 2 SYSTEMY GĘSTEGO SKŁADOWANIA Możliwości i zalety: Lepsze wykorzystanie przestrzeni Więcej przestrzeni magazynowej

Bardziej szczegółowo

Systemy transporterów i automatyzacji produkcji

Systemy transporterów i automatyzacji produkcji Systemy transporterów i automatyzacji produkcji Optymalizacja Efektywny przepływ produktu Od ponad 20 lat specjalizujemy się w produkcji transporterów płytkowych i dostarczaniu dedykowanych rozwiązań dotyczących

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Apymsa Apymsa zainwestowała w nowy magazyn do przygotowywania zamówień

Przypadek praktyczny: Apymsa Apymsa zainwestowała w nowy magazyn do przygotowywania zamówień Przypadek praktyczny: Apymsa Apymsa zainwestowała w nowy magazyn do przygotowywania zamówień Lokalizacja: Meksyk Apymsa, meksykański dystrybutor części samochodowych, posiada duży magazyn w Guadalajarze

Bardziej szczegółowo

WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI

WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI POZNAŃ ĆWICZENIA Z PRZEDMIOTU MAGAZYNOWANIE NAZWISKO IMIĘ ROK STUDIÓW SEMESTR KIERUNEK NUMER GRUPY PROWADZĄCY NUMER ZESTAWU 010 / IV / Z / B15 POZNAŃ, 2010 ROK PROCES TECHNOLOGICZNY

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: JAS-FBG S.A. Dwa systemy magazynowe w centrum logistycznym firmy JAS-FBG S.A.

Przypadek praktyczny: JAS-FBG S.A. Dwa systemy magazynowe w centrum logistycznym firmy JAS-FBG S.A. Przypadek praktyczny: JAS-FBG S.A. Dwa systemy magazynowe w centrum logistycznym firmy JAS-FBG S.A. Lokalizacja: Polska Firma Mecalux dostarczyła regały paletowe oraz regały przesuwne Movirack do zlokalizowanego

Bardziej szczegółowo

ZASADY DOBREJ PRAKTYKI PRZY PROJEKTOWANIU I EKSPLOATACJI URZĄDZEŃ GOSPODARKI MAGAZYNOWEJ. w w w. p r o m a g. p l

ZASADY DOBREJ PRAKTYKI PRZY PROJEKTOWANIU I EKSPLOATACJI URZĄDZEŃ GOSPODARKI MAGAZYNOWEJ. w w w. p r o m a g. p l Dobór regałów magazynowych i wózków jezdniowych widłowych w projektowaniu i eksploatacji jest istotnie określony przez warunki środowiska pracy. W szczególności środowisko pracy opisane jest przez ustalenie

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Special Dog Automatyczny magazyn samonośny dla firmy Special Dog

Przypadek praktyczny: Special Dog Automatyczny magazyn samonośny dla firmy Special Dog Przypadek praktyczny: Special Dog Automatyczny magazyn samonośny dla firmy Special Dog Lokalizacja: Brazylia Mecalux zaprojektował i zbudował automatyczny magazyn samonośny dla brazylijskiego producenta

Bardziej szczegółowo

Kompletacja (picking) prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015

Kompletacja (picking) prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015 Kompletacja (picking) prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015 Kompletacja def. Operacja w procesie magazynowym polegająca na pobraniu zapasów ze stosów lub urządzeń do składowania

Bardziej szczegółowo

WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI

WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI POZNAŃ ĆWICZENIA Z PRZEDMIOTU MAGAZYNOWANIE NAZWISKO IMIĘ ROK STUDIÓW SEMESTR KIERUNEK NUMER GRUPY PROWADZĄCY NUMER ZESTAWU 010 / IV / D / R11 POZNAŃ, 2010 ROK PROCES TECHNOLOGICZNY

Bardziej szczegółowo

Podsumowanie 2015 roku

Podsumowanie 2015 roku Podsumowanie roku Dynamika Statystyki wejść w oferty wszystkich grup produktowych w latach 211 - Grupy produktowe w latach 211-12 3 277 541 Wózki widłowe Regały 1 25 Baterie trakcyjne Opony przemysłowe

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Unilever Maksymalna pojemność i efektywność centrum dystrybucyjnego Unilever w Brazylii

Przypadek praktyczny: Unilever Maksymalna pojemność i efektywność centrum dystrybucyjnego Unilever w Brazylii Przypadek praktyczny: Unilever Maksymalna pojemność i efektywność centrum dystrybucyjnego Unilever w Brazylii Lokalizacja: Brazylia Mecalux wyposażył zlokalizowany w Brazylii magazyn firmy Unilever w regały

Bardziej szczegółowo

1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego.

1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego. Obsługa Klientów 1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego. 01 18.500.000 produktów FANUC zainstalowanych na całym świecie 55 lat doświadczenia średni

Bardziej szczegółowo

Składowanie dynamiczne z użyciem konstrukcji regałowych

Składowanie dynamiczne z użyciem konstrukcji regałowych Składowanie dynamiczne z użyciem konstrukcji regałowych Regały przepływowe - regał jest nieruchomy, natomiast składowane towary przemieszczają się w stosunku do konstrukcji regału. Składowanie w regale

Bardziej szczegółowo

Dlaczego warto nas wybrać?

Dlaczego warto nas wybrać? Dlaczego warto nas wybrać? Kompetencja SLS jest specjalistycznym dostawcą kompleksowych rozwiązań sprzętowych dla logistyki wewnętrznej. Nasz najcenniejszy kapitał to zespół pracowników, posiadających

Bardziej szczegółowo

WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI

WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI POZNAŃ ĆWICZENIA Z PRZEDMIOTU MAGAZYNOWANIE NAZWISKO IMIĘ ROK STUDIÓW SEMESTR KIERUNEK NUMER GRUPY PROWADZĄCY NUMER ZESTAWU 0016 / V / Z B - POZNAŃ, 2016 ROK PROCES TECHNOLOGICZNY

Bardziej szczegółowo

Systemy magazynowe. Odpowiedź na wszystkie potrzeby związane ze składowaniem

Systemy magazynowe. Odpowiedź na wszystkie potrzeby związane ze składowaniem Systemy magazynowe Odpowiedź na wszystkie potrzeby związane ze składowaniem Składowanie palet Regały paletowe 3 Optymalne rozwiązanie do magazynów, w których składuje się różnorodne produkty na paletach.

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Vynex Efektywna kompletacja zamówień z przenośnikami firmy Mecalux

Przypadek praktyczny: Vynex Efektywna kompletacja zamówień z przenośnikami firmy Mecalux Przypadek praktyczny: Vynex Efektywna kompletacja zamówień z przenośnikami firmy Mecalux Lokalizacja: Francja Mecalux dostarczył system przenośników do centrum dystrybucyjnego firmy Vynex we francuskich

Bardziej szczegółowo

WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI

WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI POZNAŃ ĆWICZENIA Z PRZEDMIOTU GOSPODARKA MAGAZYNOWA NAZWISKO IMIĘ ROK STUDIÓW SEMESTR KIERUNEK NUMER GRUPY PROWADZĄCY NUMER ZESTAWU MSP 0009 / V / Z / R6 POZNAŃ, 2009 ROK Faza procesu

Bardziej szczegółowo

UNILINE: Automatyczny system składowania blach. Efektywny przepływ materiałów w procesach produkcyjnych i kompletacji.

UNILINE: Automatyczny system składowania blach. Efektywny przepływ materiałów w procesach produkcyjnych i kompletacji. UNILINE: Automatyczny system składowania blach. Efektywny przepływ materiałów w procesach produkcyjnych i kompletacji. 1 UNILINE: Elastyczny system magazynowania przeznaczony do składowania blach oraz

Bardziej szczegółowo

TOYOTA MATERIAL HANDLING EUROPE. 25/08/ page 1

TOYOTA MATERIAL HANDLING EUROPE. 25/08/ page 1 25/08/2009 - page 1 BT RADIOSHUTTLE ZAUTOMATYZOWANY SYSTEM GĘSTEGO SKŁADOWANIA 25/08/2009 - page 2 SYSTEMY GĘSTEGO SKŁADOWANIA Możliwości i zalety: Lepsze wykorzystanie przestrzeni Więcej przestrzeni magazynowej

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Eurofirany Optymalna organizacja składowania towarów w nowym magazynie firmy Eurofirany

Przypadek praktyczny: Eurofirany Optymalna organizacja składowania towarów w nowym magazynie firmy Eurofirany Przypadek praktyczny: Eurofirany Optymalna organizacja składowania towarów w nowym magazynie firmy Eurofirany Lokalizacja: Polska Mecalux wyposażył nowy magazyn firmy Eurofirany, zlokalizowany w Żywcu,

Bardziej szczegółowo

SOLIDNY PARTNER I TRWAŁE WÓZKI W EUROPIE WSCHODNIEJ

SOLIDNY PARTNER I TRWAŁE WÓZKI W EUROPIE WSCHODNIEJ SPOTKANIE PRASOWE Hyster Europe and Zeppelin Polska SOLIDNY PARTNER I TRWAŁE WÓZKI W EUROPIE WSCHODNIEJ MOŻLIWOŚCI FIRMY HYSTER NA RYNKU POLSKIM 1920 s Początki w Ameryce Północnej 1935 Rozpoczęcie produkcji

Bardziej szczegółowo

Automatyzacja magazynowania w przemyśle farmaceutycznym jako sposób na oszczędność powierzchni i czasu

Automatyzacja magazynowania w przemyśle farmaceutycznym jako sposób na oszczędność powierzchni i czasu 2. KONGRES ŚWIATA PRZEMYSŁU FARMACEUTYCZNEGO Automatyzacja magazynowania w przemyśle farmaceutycznym jako sposób na oszczędność powierzchni i czasu Andrzej Anielski, Marcin Pardyak ISL Innowacyjne Systemy

Bardziej szczegółowo

Zakres usług. Uruchomienie. Serwis. Opracowywanie logistyki materiału. Montaż urządzeo u klienta. Analiza i projektowanie. Projektowanie urządzeo

Zakres usług. Uruchomienie. Serwis. Opracowywanie logistyki materiału. Montaż urządzeo u klienta. Analiza i projektowanie. Projektowanie urządzeo Zakres usług Analiza i projektowanie Opracowywanie logistyki materiału Projektowanie urządzeo Wykonawstwo Montaż urządzeo u klienta Uruchomienie Serwis Rozmowy projektowe Obliczenia wydajności Urządzenia

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: B. Braun Maksymalna pojemność i wydajność centrum logistycznego B. Braun

Przypadek praktyczny: B. Braun Maksymalna pojemność i wydajność centrum logistycznego B. Braun Przypadek praktyczny: B. Braun Maksymalna pojemność i wydajność centrum logistycznego B. Braun Lokalizacja: Hiszpania Mecalux zbudował automatyczny magazyn samonośny o pojemności 42 116 palet dla firmy

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: SLVA Akumulacyjny system Pallet Shuttle: idealne rozwiązanie do składowania mleka wdrożone w magazynie firmy SLVA

Przypadek praktyczny: SLVA Akumulacyjny system Pallet Shuttle: idealne rozwiązanie do składowania mleka wdrożone w magazynie firmy SLVA Przypadek praktyczny: SLVA Akumulacyjny system Pallet Shuttle: idealne rozwiązanie do składowania mleka wdrożone w magazynie firmy SLVA Lokalizacja: Francja SLVA, francuski producent i dostawca mleka,

Bardziej szczegółowo

zaawansowane IT dla Twojej firmy Expert w logistyce i produkcji

zaawansowane IT dla Twojej firmy Expert w logistyce i produkcji zaawansowane IT dla Twojej firmy Expert w logistyce i produkcji DataConsult Nagrody DataConsult Sp. z o.o. oferuje kompleksowe rozwiązania informatyczne wspomagające zarządzanie logistyką wewnętrzną przedsiębiorstw.

Bardziej szczegółowo

Rotom w Europie. Grupa Rotom swoim zasięgiem obejmuje wiele krajów europejskich. Oto nasze lokalizacje:

Rotom w Europie. Grupa Rotom swoim zasięgiem obejmuje wiele krajów europejskich. Oto nasze lokalizacje: Rotom w Europie Grupa Rotom swoim zasięgiem obejmuje wiele krajów europejskich. Oto nasze lokalizacje: Rotom Holandia Rotom Belgia Rotom Polska Rotom Francja Rotom Francja-Południe Rotom Niemcy (Powiązany

Bardziej szczegółowo

Planowanie tras transportowych

Planowanie tras transportowych Jerzy Feldman Mateusz Drąg Planowanie tras transportowych I. Przedstawienie 2 wybranych systemów: System PLANTOUR 1.System PLANTOUR to rozwiązanie wspomagające planowanie i optymalizację transportu w przedsiębiorstwie.

Bardziej szczegółowo

Storage meets intelligence Nedcon Storage Systems

Storage meets intelligence Nedcon Storage Systems Storage meets intelligence Nedcon Storage Systems Nedcon Silesia jest międzynarodową grupą kapitałową zajmującą się projektowaniem i instalacją przemysłowych systemów składowania. Inteligentne składowanie

Bardziej szczegółowo

dustrial Packaging Materiały opakowaniowe Systemy pakujące Rozwiązania opakowaniowe Usługi doradcze

dustrial Packaging Materiały opakowaniowe Systemy pakujące Rozwiązania opakowaniowe Usługi doradcze In dustrial Packaging Materiały opakowaniowe Systemy pakujące Rozwiązania opakowaniowe Usługi doradcze In ternational Europa u Twoich stóp Jesteśmy tam, gdzie Ty. Dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji

Bardziej szczegółowo

Stan na 30.09.2013 roku

Stan na 30.09.2013 roku Stan na 3.9.213 roku Wizyty Kolejny rok działalności portalu log4.pl, nowe produkty oraz nowatorskie działania portalu, zostały zaakceptowane przez rynek, który chętnie sięga po informację zawartą na portalu.

Bardziej szczegółowo

SYSTEMY MAGAZYNOWANIA

SYSTEMY MAGAZYNOWANIA SYSTEMY MAGAZYNOWANIA Automatyzacja - lepsza wydajność i ergonomia pracy MAGAZYN BLACH MAGAZYN DREWNA MAGAZYN NARZĘDZI KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA Automatyczne składowanie materiałów jest rozwiązaniem o charakterze

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Cofan Efektywny i innowacyjny system przygotowania zamówień w firmie prowadzącej sprzedaż przez Internet

Przypadek praktyczny: Cofan Efektywny i innowacyjny system przygotowania zamówień w firmie prowadzącej sprzedaż przez Internet Przypadek praktyczny: Cofan Efektywny i innowacyjny system przygotowania zamówień w firmie prowadzącej sprzedaż przez Internet Lokalizacja: Hiszpania Firma Cofan zbudowała nowoczesne centrum logistyczne,

Bardziej szczegółowo

Magazyny Budowle magazynowe

Magazyny Budowle magazynowe Magazyny Budowle magazynowe Magazyny jednostek ładunkowych Magazyny materiałów masowych (sypkich) Magazyny materiałów płynnych (cieczy i gazów) Składowanie statyczne bezregałowe podłogowe Do piętrzenia

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Granada La Palma Granada La Palma wyposaża swoje centrum produkcyjne w dwa nowe magazyny o wysokiej pojemności składowania

Przypadek praktyczny: Granada La Palma Granada La Palma wyposaża swoje centrum produkcyjne w dwa nowe magazyny o wysokiej pojemności składowania Przypadek praktyczny: Granada La Palma Granada La Palma wyposaża swoje centrum produkcyjne w dwa nowe magazyny o wysokiej pojemności składowania Lokalizacja: Hiszpania Firma Granada La Palma, światowy

Bardziej szczegółowo

We engineer your success. All over the world. Systemy Automatycznego Magazynowania

We engineer your success. All over the world. Systemy Automatycznego Magazynowania We engineer your success. All over the world. Systemy Automatycznego Magazynowania Wprowadzenie Systemy Magazynowania Oprogramowanie zarządzające magazynem tworzone wedle standardów bądź na indywidualne

Bardziej szczegółowo

PAKOWACZKA TAŚMOWA TYPU PPS-1

PAKOWACZKA TAŚMOWA TYPU PPS-1 i niezawodne. Mogą służyć do pakowania w worki różnego rodzaju kruszywa, piasku, żwiru, eko groszku, pelletu. PAKOWACZKA TAŚMOWA TYPU PPS-1 Pakowaczka taśmowa typu PPS-1 Długość: 2,50 m Szerokość: 1,30

Bardziej szczegółowo

SCP SCHÄFER CASE PICKING. W pełni zautomatyzowany system komisjonowania

SCP SCHÄFER CASE PICKING. W pełni zautomatyzowany system komisjonowania SCP SCHÄFER CASE PICKING W pełni zautomatyzowany system komisjonowania Laureat Targów Wzorcowych Logistic Award 2008 Schäfer Case Picking: wydajność zdefiniowana na nowo Szybciej, wydajniej, w dostosowaniu

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Kern Pharma Kern Pharma rozbudowuje centrum logistyczne w związku z rozwojem firmy

Przypadek praktyczny: Kern Pharma Kern Pharma rozbudowuje centrum logistyczne w związku z rozwojem firmy Przypadek praktyczny: Kern Pharma Kern Pharma rozbudowuje centrum logistyczne w związku z rozwojem firmy Lokalizacja: Hiszpania Nowy automatyczny magazyn samonośny zbudowany dla firmy Kern Pharma w hiszpańskiej

Bardziej szczegółowo

AUTOMATYZACJA TRANSPORTU OPON

AUTOMATYZACJA TRANSPORTU OPON BEZPIECZNA JAZDA ZACZYNA SIĘ NA TAŚMIE PRODUKCYJNEJ AUTOMATYZACJA TRANSPORTU OPON BEZPIECZEŃSTWO ZWIĘKSZENIE PRODUKCJI NIEZAWODNOŚĆ PROCESÓW SKUTECZNE WYKORZYSTANIE ZASOBÓW KNOW-HOW W BRANŻY OPONIARSKIEJ

Bardziej szczegółowo

SEGMENTOWE BRAMY PRZEMYSŁOWE

SEGMENTOWE BRAMY PRZEMYSŁOWE SEGMENTOWE BRAMY PRZEMYSŁOWE INDYWIDUALNE ROZWIĄZANIA DLA FIRM od 1995 Segmentowe Bramy Przemysłowe ST40 Ciepłe Trwałe Niezawodne Bramy ST40 to właściwy wybór tam, gdzie wymagana jest stabilna ochrona

Bardziej szczegółowo

WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI

WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI POZNAŃ ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM MSU NAZWISKO IMIĘ NUMER ZESTAWU MSU/03/ 2010 POZNAŃ, 2010 ROK TABLICA W-1. Postać fizyczna asortymentów Lp. Asortyment Wymiary opz [mm] Masa q opz X

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Euréquip W pełni automatyczny zakład produkcyjny francuskiego producenta mebli

Przypadek praktyczny: Euréquip W pełni automatyczny zakład produkcyjny francuskiego producenta mebli Przypadek praktyczny: Euréquip W pełni automatyczny zakład produkcyjny francuskiego producenta mebli Lokalizacja: Francja Mecalux dostarczył nowoczesny system przenośników do zakładu produkcyjnego francuskiej

Bardziej szczegółowo

PRZEGLĄD FOLII TRIOPAK

PRZEGLĄD FOLII TRIOPAK Syg. N/04/2016 PRZEGLĄD FOLII TRIOPAK Owijanie folią stretch jest wiodącą metodą gotowywania jednostek ładunkowych, łączenia pojedynczych pakunków i owijania palet z towarami. Dlatego Triopak zapewnia

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Natura Cosméticos Większa pojemność i sprawne funkcjonowanie magazynu Natura Cosméticos

Przypadek praktyczny: Natura Cosméticos Większa pojemność i sprawne funkcjonowanie magazynu Natura Cosméticos Przypadek praktyczny: Natura Cosméticos Większa pojemność i sprawne funkcjonowanie magazynu Natura Cosméticos Lokalizacja: Argentyna Mecalux dostarczył firmie Natura Cosméticos regały paletowe mieszczące

Bardziej szczegółowo

AKCESORIA DO REGAŁÓW AUTOMATYCZNYCH

AKCESORIA DO REGAŁÓW AUTOMATYCZNYCH A Member of the Constructor Group AKCESORIA DO REGAŁÓW AUTOMATYCZNYCH Większa wydajność i sprawność kompletacji Akcesoria Regały automatyczne dostosowane do Państwa potrzeb Regały automatyczne Dexion są

Bardziej szczegółowo

DRIVE IN. optymalizacji przestrzeni magazynowej

DRIVE IN. optymalizacji przestrzeni magazynowej DRIVE IN Utilisation Wysokiej jakości optimale system de l espace składowania palet dla optymalizacji przestrzeni magazynowej REGAŁY WJEZDNE Regały wjezdne zaprojektowano po to, by przechowywać duże ilości

Bardziej szczegółowo

Doświadczenie i zaufanie na całym świecie

Doświadczenie i zaufanie na całym świecie T H E P O W E R O F D E L I V E R Y viastore: Doświadczenie i zaufanie na całym świecie 03 Kompetentni dostawcy napędzają handel. My dajemy im te kompetencje. Naszym hasłem przewodnim jest The Power of

Bardziej szczegółowo

Gospodarka magazynowa. Definicja magazynu (1) Definicja magazynu (2) 2014-10-06. Podstawowe pojęcia i definicje. Zadania i funkcje magazynów

Gospodarka magazynowa. Definicja magazynu (1) Definicja magazynu (2) 2014-10-06. Podstawowe pojęcia i definicje. Zadania i funkcje magazynów Gospodarka magazynowa Podstawowe pojęcia i definicje. Zadania i funkcje magazynów Definicja magazynu (1) Wyodrębnione: pomieszczenie zamknięte (budynki), przestrzeń zadaszona (wiata), otwarte składowisko

Bardziej szczegółowo

Specjalistyczne rozwiązania dla logistyki wewnętrznej

Specjalistyczne rozwiązania dla logistyki wewnętrznej Specjalistyczne rozwiązania dla logistyki wewnętrznej SLS specjalizuje się w projektowaniu i dostarczaniu kompleksowego wyposażenia logistyki wewnętrznej dla magazynów, centrów dystrybucyjnych i zakładów

Bardziej szczegółowo

TKT kontenery termoizolacyjne do higienicznego, oszczędnego i bezpiecznego transportu świeżych i mrożonych produktów

TKT kontenery termoizolacyjne do higienicznego, oszczędnego i bezpiecznego transportu świeżych i mrożonych produktów TKT kontenery termoizolacyjne do higienicznego, oszczędnego i bezpiecznego transportu świeżych i mrożonych produktów Obniżanie kosztów, elastyczność transportu. TKT kontenery termoizolowane: sprawny transport

Bardziej szczegółowo

czynny udział w projektowaniu i implementacji procesów produkcyjnych

czynny udział w projektowaniu i implementacji procesów produkcyjnych Inżynier Procesu Zarobki: min. 3500 zł brutto (do negocjacji) czynny udział w projektowaniu i implementacji procesów produkcyjnych określenie cyklu produkcyjnego opis działań produkcyjnych dla nowych projektów,

Bardziej szczegółowo

Magazyn. Podsystemy logistyki - podział funkcjonalny. Opracowywanie zamówień Zarządzanie zapasami (gospodarka magazynowa) Opakowanie Transport

Magazyn. Podsystemy logistyki - podział funkcjonalny. Opracowywanie zamówień Zarządzanie zapasami (gospodarka magazynowa) Opakowanie Transport Podsystemy logistyki - podział funkcjonalny Opracowywanie zamówień Zarządzanie zapasami (gospodarka magazynowa) Magazyn Opakowanie Transport Podsystemy logistyki - magazyn 1 Rodzaje magazynów Rodzaje i

Bardziej szczegółowo

Baks. Zapytanie ofertowe. System zarządzania magazynem WMS 1/4

Baks. Zapytanie ofertowe. System zarządzania magazynem WMS 1/4 BAKS Kazimierz Sielski 05-480 Karczew ul. Jagodne 5 Tel./ fax (022) 7108100 fax (022) 7108101 Internet www.baks.com.pl e-mail baks@baks.com.pl NIP 532-010-20-41 Karczew dnia 2013-11-08 ZAPYTANIE OFERTOWE

Bardziej szczegółowo

Magazyn, proces magazynowy, gospodarka magazynowa. prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015

Magazyn, proces magazynowy, gospodarka magazynowa. prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015 Magazyn, proces magazynowy, gospodarka magazynowa prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015 Magazyn def. (I): Wyodrębnione pomieszczenie zamknięte (budynki), przestrzeń zadaszoną

Bardziej szczegółowo

Gospodarka magazynowa z elementami projektowania zagospodarowania magazynów istniejących i nowo planowanych

Gospodarka magazynowa z elementami projektowania zagospodarowania magazynów istniejących i nowo planowanych Gospodarka magazynowa z elementami projektowania zagospodarowania magazynów istniejących i nowo planowanych Cele szkolenia Zasadniczym celem szkolenia jest rozpracowanie szeregu zagadnień, dotyczących

Bardziej szczegółowo

THE POWER OF DELIVERY. Układnice magazynowe Większa wydajność w magazynie

THE POWER OF DELIVERY. Układnice magazynowe Większa wydajność w magazynie THE POWER OF DELIVERY Układnice magazynowe Większa wydajność w magazynie Zawsze odpowiednie rozwiązanie Układnice magazynowe firmy viastore są zawsze doskonałymi rozwiązaniami. Na życzenie Klienta możemy

Bardziej szczegółowo

Zwykły magazyn. Centralny magazyn

Zwykły magazyn. Centralny magazyn Zwykły magazyn Centralny magazyn Celem mojej pracy jest zaprezentowanie i przedstawienie w formie pisemnej zasad prawidłowego funkcjonowania magazynów zarówno w przemyśle jak i handlu oraz zarządzanie

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Groupe Rand Przygotowywanie zamówień w magazynie Groupe Rand nowe trendy nie tylko w projektowaniu biżuterii

Przypadek praktyczny: Groupe Rand Przygotowywanie zamówień w magazynie Groupe Rand nowe trendy nie tylko w projektowaniu biżuterii Przypadek praktyczny: Groupe Rand Przygotowywanie zamówień w magazynie Groupe Rand nowe trendy nie tylko w projektowaniu biżuterii Lokalizacja: Francja Centrum dystrybucyjne firmy Groupe Rand zlokalizowane

Bardziej szczegółowo

Magazyn. Podsystemy logistyki - podział funkcjonalny. Opracowywanie zamówień Zarządzanie zapasami (gospodarka magazynowa) Opakowanie Transport

Magazyn. Podsystemy logistyki - podział funkcjonalny. Opracowywanie zamówień Zarządzanie zapasami (gospodarka magazynowa) Opakowanie Transport Podsystemy logistyki - podział funkcjonalny Opracowywanie zamówień Zarządzanie zapasami (gospodarka magazynowa) Magazyn Opakowanie Transport Podsystemy logistyki - magazyn 1 Rodzaje magazynów Rodzaje i

Bardziej szczegółowo

ul. Lipowa 31, Lututów GSM

ul. Lipowa 31, Lututów GSM 1 SANTI GROUP Robert Kaleta Oddział Lututów ul. Lipowa 31, 98-360 Lututów GSM + 48 785 385 432 785385432 biuro@santi-group.pl Szanowni Państwo, W związku z Państwa działalnością jestem przekonany, że Państwa

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Didactic Pallet Shuttle szybko i sprawnie dostarcza narzędzia i sprzęt medyczny

Przypadek praktyczny: Didactic Pallet Shuttle szybko i sprawnie dostarcza narzędzia i sprzęt medyczny Przypadek praktyczny: Didactic Pallet Shuttle szybko i sprawnie dostarcza narzędzia i sprzęt medyczny Lokalizacja: Francja Mecalux wyposażył magazyn firmy Didactic we Francji w system Pallet Shuttle. Firma

Bardziej szczegółowo

O FIRMIE SYSTEMY TRANSPORTOWE PRODUCENT SYSTEMÓW I URZĄDZEŃ DO TRANSPORTU CASE STUDIES WEWNĘTRZNEGO KTO NAM ZAUFAŁ

O FIRMIE SYSTEMY TRANSPORTOWE PRODUCENT SYSTEMÓW I URZĄDZEŃ DO TRANSPORTU CASE STUDIES WEWNĘTRZNEGO KTO NAM ZAUFAŁ O FIRMIE SYSTEMY TRANSPORTOWE URZĄDZENIA TRANSPORTU WEWNĘTRZNEGO URZĄDZENIA MAGAZYNOWE I KOMPONENTY PRODUCENT SYSTEMÓW I URZĄDZEŃ DO TRANSPORTU WEWNĘTRZNEGO CASE STUDIES KTO NAM ZAUFAŁ 2 www.europasystems.pl

Bardziej szczegółowo

Wózki widłowe. światowa sieć. Wsparcie 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu

Wózki widłowe. światowa sieć. Wsparcie 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu Wózki widłowe światowa sieć Wsparcie 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu Twój wózek jest ważny. Jego sprawne działanie jest najważniejsze. finansowanie sprzęt do magazynu wózki czołowe wózki specjalne

Bardziej szczegółowo

Systemy magazynowe. Odpowiedź na wszystkie potrzeby związane ze składowaniem

Systemy magazynowe. Odpowiedź na wszystkie potrzeby związane ze składowaniem Systemy magazynowe Odpowiedź na wszystkie potrzeby związane ze składowaniem Składowanie palet Regały paletowe Optymalne rozwiązanie do magazynów, w których składuje się różnorodne produkty na paletach.

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: E-commerce Ze Szwecji do Polski z magazynem Mecalux

Przypadek praktyczny: E-commerce Ze Szwecji do Polski z magazynem Mecalux Przypadek praktyczny: E-commerce Ze Szwecji do Polski z magazynem Mecalux Lokalizacja: Polska Jedna z wiodących firm zajmująca się sprzedażą on-line części i akcesoriów motocyklowych oraz skuterów śnieżnych,

Bardziej szczegółowo

GOSPODARKA MAGAZYNOWA

GOSPODARKA MAGAZYNOWA 1 GOSPODARKA MAGAZYNOWA GOSPODARKA MAGAZYNOWA TO Działalność obejmująca zespół środków, czynności organizacyjnych, technicznych i zadań ekonomicznych związanych z przechowywaniem zapasów magazynowych.

Bardziej szczegółowo

TRANSPORT MULTIMODALNY

TRANSPORT MULTIMODALNY WSTĘP Eco Spedycja jest polską firmą specjalizującą się w transporcie intermodalnym. Dzięki współpracy z renomowanymi partnerami dysponuje największą multimodalną siecią transportową w Europie. USŁUGI

Bardziej szczegółowo

Kim jesteśmy ReWistA Wms GLOBAL

Kim jesteśmy ReWistA Wms GLOBAL Kim jesteśmy REWISTA WMS GLOBAL Zmienia się technologia, zmieniają się potrzeby. Nasza misja wciąż pozostaje ta sama. Usprawnić życie firmy, ułatwić pracę człowieka, udoskonalić proces. Od blisko 15 lat

Bardziej szczegółowo

Taśmy klejące z nadrukiem Taśmy klejące PP-PCV-Kauczuk-Akryl Taśmy papierowe Taśmy dwustronnie klejące

Taśmy klejące z nadrukiem Taśmy klejące PP-PCV-Kauczuk-Akryl Taśmy papierowe Taśmy dwustronnie klejące O firmie... Od 1989 roku oferujemy Państwu wysokiej jakości produkty, które można nabyć w siedzibie naszej firmy oraz w oddziałach w Polsce. Zajmujemy się foliami miękkimi z tworzyw sztucznych, opakowaniami

Bardziej szczegółowo

ZAAWANSOWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA MAGAZYNEM WMS

ZAAWANSOWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA MAGAZYNEM WMS ZAAWANSOWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA MAGAZYNEM WMS SYSTEM MAGAZYNIER JEST PRODUKTEM DEDYKOWANYM DLA KLIENTÓW POSIADAJĄCYCH OPROGRAMOWANIE ERP COMARCH CDN XL. JEST TO KOM- PLEKSOWE ROZWIĄZANIE INFORMATYCZNE

Bardziej szczegółowo

Planuj z nami. Serwis firmy Züblin

Planuj z nami. Serwis firmy Züblin Planuj z nami Serwis firmy Züblin 1 Serwis firmy Züblin Zastosowania 4 Doradztwo produktowe 6 Rozwiązania 7 Planowanie 10 Instalowanie 12 Szkolenia 12 Obsługa 14 5 lat gwarancji 15 2 Zorientowany na rozwiązania

Bardziej szczegółowo

Pracujemy z pasją a nasze motto to perfekcyjna obsługa Klienta.

Pracujemy z pasją a nasze motto to perfekcyjna obsługa Klienta. FIRMA Jesteśmy prężną i solidną firmą z kilkunastoletnim doświadczeniem zdobytym na rynku krajowym i zagranicznym. Projektujemy i dostarczamy kompleksowe rozwiązania dla szerokiego grona Odbiorców z różnych

Bardziej szczegółowo