KATALOG PRODUKTÓW WANDALEX

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "KATALOG PRODUKTÓW WANDALEX"

Transkrypt

1 WANDALEX.PL logistyka wewnątrzmagazynowa KATALOG PRODUKTÓW WANDALEX Projekty logistyczne Regały magazynowe Systemy przenośnikowe Urządzenia magazynowe Automatyka magazynowa Wózki widłowe PROJEKTOWANIE I WYPOSAŻENIE MAGAZYNÓW WANDALEX S.A.

2 SPIS TREŚCI Projektowanie i wyposażenie magazynów. O firmie Projekty logistyczne 1 2 Regały magazynowe 4 Systemy przenośnikowe 10 Urządzenia magazynowe 14 Automatyka magazynowa 16 Wózki widłowe 18 Serwis 24 OFERTA PRODUKTÓW WANDALEX Wandalex S.A. zajmuje się kompletnym wyposażeniem magazynów, projektowaniem rozwiązań systemów logistycznych w transporcie wewnętrznym i składowaniu, produkcją przenośników i regałów magazynowych oraz dystrybucją wózków widłowych wiodących marek. Budowanie długofalowych relacji z naszymi Klientami realizujemy w oparciu o motto firmy: partner na dłużej.

3 1 WANDALEX S.A. - O FIRMIE Celem Wandalex S.A. jest stworzenie idealnego rozwiązania magazynowego pod każdym względem i na każdym etapie. Wandalex S.A. jest spółką publiczną notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych z ponad 25-letnim doświadczeniem rynkowym w logistyce magazynowej. Firma należy do czołówki przedsiębiorstw krajowych specjalizujących się w logistyce wewnątrzmagazynowej. OFERTA W ofercie Wandalex znajdują się wózki widłowe, regały magazynowe, przenośniki taśmowe i rolkowe, jak również kompleksowe rozwiązania dla automatycznych systemów transportu, kompletacji i składo wania towarów. GPW Wandalex jest spółką akcyjną od 1995 roku i spółką giełdową, notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2000 roku. Jako spółka giełdowa, Wandalex jest stabilnym i wiarygodnym partnerem w biznesie. ISO Wandalex S.A. działa zgodnie z systemem jakości potwierdzonym międzynarodowym certyfikatem jakości ISO 9001:2008, przyznanym przez niezależną firmę TÜV CERT, jedną z wiodących, światowych instytucji certyfikujących. Certyfikat potwierdza wysoką jakość, skuteczność i powtarzalność procesów operacyjnych Wandalex S.A. i jest gwarancją jakości produktów i usług. PRODUKCJA Wandalex S.A. posiada własne biuro projektowe i nowoczesny zakład produkcyjny systemów transportu bliskiego w Zgierzu o powierzchni m 2 i mocach produkcyjnych wynoszących ton stali rocznie. Spółka zależna Wandalex-Feralco zajmuje się produkcją zaawansowanych systemów regałowych w kooperacji z francuskim potentatem branżowym Feralco. DYSTRYBUCJA I SERWIS Firma oferuje pełną gamę produktów Doosan, Crown i Combilift, a także wynajem oraz serwis wszystkich marek wózków widłowych. Sieć serwisowa składa się z 6 oddziałów stacjonarnych i szeregu serwisów mobilnych.

4 2 WANDALEX.PL PROJEKTY LOGISTYCZNE 1 Dobór odpowiedniego systemu składowania, aranżacja magazynu w regały i urządzenia specjalistyczne, dobór środków transportu, specyfikacje techniczne urządzeń, zestawione nakłady inwestycyjne. 2 Analiza składowanych towarów oraz wielkości ich przepływów, projekt technologii magazynowania i transportu wewnętrznego, wyznaczone bezpieczne poziomy zapasów, racjonalne rozlokowanie składowanych towarów. 3 Projektowanie procesów realizowanych w magazynie, wyznaczenie pracochłonności prac, wyznaczenie potrzebnej liczby pracowników i urządzeń, wyznaczenie kosztów eksploatacyjnych. Za usługę projektowania logistycznego Wandalex S.A. otrzymał nagrodę Medal Europejski BCC.

5 3 Dział Rozwiązań Systemowych Wandalex S.A. bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży logistycznej i wykwalifikowanym zespole projektantów różnych specjalności oferuje elastyczny trójpoziomowy system projektowania logistyki i technologii magazynowej. Oferta skierowana jest do klientów, którzy chcą zbudować nowy magazyn od podstaw, jak również do tych, którzy chcą usprawnić procesy w istniejącym. Kompleksowe doradztwo oprócz projektu logistyki i technologii wewnątrzmagazynowej może obejmować projekt architektury budynku i jego bliskiej infrastruktury, jak również określenie wytycznych i cech oprogramowania magazynowego (WMS).

6 4 WANDALEX.PL REGAŁY PALETOWE Najpowszechniej stosowane w logistyce magazynowej i występujące jako różne systemy regałowe. Nasze doświadczenie obejmuje ponad instalacji i miejsc paletowych w magazynach w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. MRK STANDARD Regały MRK przeznaczone są do składowania towarów o różnych rozmiarach, na paletach lub luzem. Zapewniają bezpośredni dostęp do każdej jednostki składowanej. Szeroki asortyment akcesoriów i wyposażenia pozwala na elastyczność sposobu składowania towaru i bezpieczeństwo obsługi. DRIVE-IN System regałów typu Drive-In przeznaczony jest do składowania dużej ilości towarów jednorodnych na paletach. Wielopoziomowa zabudowa regałów w zblokowanych tunelach pozwala osiągnąć wysoki współczynnik wykorzystania kubatury magazynu. Obsługa regałów odbywa się zgodnie z zasadą LIFO ostatnie weszło, pierwsze wyszło. REGAŁY PRZEPŁYWOWE System regałów przepływowych przeznaczony do składowania towarów na paletach, uporządkowanych według rodzaju i terminu ważności. W wyniku grawitacyjnego przepływu jednostek ładunkowych część pracy transportowej jest realizowana bez wykorzystania środków transportu, co wpływa na skrócenie czasów cykli transportowych wózków widłowych.

7 5 Cart Push Back System regałów Cart Push Back jest bezpieczniejszy, bardziej elastyczny i szybszy w obsłudze niż standardowe rozwiązania regałów. Wielopoziomowa zabudowa regałów w zblokowanych tunelach z łożami push back zapewnia osiągniecie wysokiego współczynnika wykorzystania kubatury magazynu. Radio Shuttle System magazynowania typu Pallet Radio Shuttle dedykowany jest do składowania dużej ilości szybko rotujących towarów znajdujących się na jednorodnych paletach. Składa się on z regałów oraz zdalnie sterowanego wózka transferowego. Zapewnia wysoki stopień wykorzystania kubatury. Szczególnie przydatny w mroźniach i chłodniach. System można stosować wg zasady LIFO. System można stosować wg zasady LIFO lub FIFO. Kwalifikowane w ramach ISO zespoły montażowe wykonują montaż regałów z wydajnością do 1000 mp. / dobę.

8 6 WANDALEX.PL REGAŁY WSPORNIKOWE Przeznaczone są do składowania dłużyc oraz towarów ponadgabarytowych spakowanych w pakiety lub luzem. System ten zapewnia bezpośredni dostęp do każdej jednostki składowanej. Konstrukcja regału pozwala na zaprojektowanie układu dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Wózki do dłużyc Combilift Przy zastosowaniu specjalistycznego wózka cztero kierunkowego typu Combilift do obsługi regału, system ten osiąga duży stopień wykorzystania kubatury magazynu.

9 7 PRODUKCJA W POLSCE Regały produkujemy w naszej fabryce w Zgierzu, w trybie automatycznej linii, wg projektu i technologii naszego partnera lidera rynku francuskiego, firmy Feralco. Linia produkcyjna zakładu ma wydajność ton stali w trybie rocznym i pracuje w ruchu ciągłym od przyjęcia surowca, aż do wykonania gotowego regału. Lakiernia regałów w fabryce Wandalex w Zgierzu osiąga wydajność 1600 m 2 na zmianę.

10 8 WANDALEX.PL REGAŁY PÓŁKOWE Regały CM System regałów CM jest systemem regałów półkowych do lekkich obciążeń przeznaczonych do składowania towarów w kartonach, paczkach, pojemnikach bądź luzem. Znajduje szczególnie zastosowanie w składowaniu i kompletacji lekkich towarów drobnicowych do 300 kg/półkę o dużym zróżnicowaniu asortymentowym. Szeroki zakres dostępnych akcesoriów takich jak separatory, panele boczne i tylne, itp. czyni system wysoce elastycznym. Regały Minirack System regałów Minirack jest linią regałów półkowych do średnich obciążeń przeznaczonych do składowania towarów w kartonach, paczkach, pojemnikach bądź luzem. Zaletą tego systemu jest możliwość jednoczesnego instalowania metalowych półek i belek na lekkie palety. Ze względu na dużą nośność może być podobnie jak regał standardowy wykorzystywany do budowy regału wielopoziomowego. Regały półkowe przepływowe System przeznaczony jest do składowania szybko rotujących towarów drobnicowych w pojemnikach lub w kartonach. Znajduje szczególnie zastosowanie podczas dynamicznej kompletacji towarów drobnicowych o średnim zróżnicowaniu asortymentowym. System regałów często współpracuje z układem przenośników do kompletacji, których linia przebiega wzdłuż rzędu regału rolkowego. Obsługa regałów odbywa się zgodnie z zasadą FIFO.

11 9 PODESTY WIELOPOZIOMOWE Podesty wielopoziomowe są rozwiązaniem dedykowanym do składowania towarów na kilku poziomach, jak i do wy dzielania dodatkowych stref komisjonowania w magazynie. Zabudowę wielopoziomową realizuje się w oparciu o systemy regałów półkowych i paletowych. System optymalizuje aranżację powierzchni w magazynie, zwiększa współczynnik wykorzystania kubatury i wygospo da rowywuje dodatkową przestrzeń operacyjną.

12 10 WANDALEX.PL SYSTEMY PRZENOŚNIKOWE DO PALET Specjalnością Wandalex S.A. jest projektowanie i budowa kompletnego systemu transportu palet czy ładunków jednostkowych takich jak: skrzynki, opony, beczki, czy ładunki sztaplowane. Zarówno procesy projektowe jak produkcja przebiegają na bazie własnego typoszeregu przenośników rolkowych lub łańcuchowych, które są kompatybilne z windami, obrotnicami i transferami kątowymi oraz innymi urządzeniami niezbędnymi w nowoczesnym, optymalnie pracującym magazynie, takimi jak: paletery magazynki palet, inwertery wymienniki palet, wagi, czy owijarki. W ROLKOWE Układy zbudowane z przenośników rolkowych mają zastosowanie na odcinkach linii do transportu poziomego, kompletacji oraz buforowania palet lub innych jednostek ładunkowych. Mogą występować jako napędzane lub grawitacyjne. W ŁAŃCUCHOWE Transportery łańcuchowe znajdują zastosowanie tam, gdzie ze względu na oszczędność lub brak miejsca palety muszą być transportowane poprzecznie.

13 11 SYSTEMY PRZENOŚNIKOWE DO POJEMNIKÓW I KARTONÓW Układy zbudowane z przenośników rolkowych mają zastosowanie na odcinkach linii do transportu poziomego, kompletacji oraz buforowania pojemników lub innych ładunków jednostkowych. Mogą występować jako napędzane lub grawitacyjne. Przenośniki taśmowe znajdują szerokie zastosowanie w przemieszczaniu ładunków jednostkowych na liniach produkcyjnych w transporcie międzyoperacyjnym i magazynowym. Stosowane szczególnie tam, gdzie występują różnice poziomów. Oferujemy integrację automatyki naszych układów transportowych z systemami nadrzędnymi WMS. W ROLKOWE W TAŚMOWE

14 12 WANDALEX.PL MODUŁY I URZĄDZENIA TRANSPORTOWE Dostosowane są do parametrów technicznych innych urządzeń do realizowania operacji magazynowych wchodzących w skład automatycznego systemu transportowego takich jak: owijarki, paskarki, wagi, drukarki, itp. Systemy transportowe Modelowane są w oparciu o typoszereg modułów urządzeń transportowych zaprojektowanych do współpracy w jednej linii - instalacji dedykowanej dla konkretnej jednostki logistycznej lub określonej grupy towarów: tacek, kartonów, palet lub innych opakowań o gabarytach i ciężarach zdefiniowanych w naszych projektach logistycznych lub przez naszych klientów. W ROZCIĄGANE Stosowane w centrach dystrybucji, magazynach, liniach montażowych gdzie występuje częsta zmiana kierunku przepływu towarów. W TELESKOPOWE Przenośniki teleskopowe przeznaczone są do załadunku i rozładunku towarów jednostkowych w opakowaniach kartonowych, workach lub zgrzewkach samochodów dostawczych.

15 13 PRODUKCJA PRZENOŚNIKÓW Wybór drogi oraz środka transportu towarów w magazynie ma decydujący wpływ na wydajność i koszty magazynowania. Wandalex posiada duże doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów transportu przenośnikowego we własnym zakładzie produkcyjnym w Zgierzu.

16 14 WANDALEX.PL URZĄDZENIA MAGAZYNOWE Inwestowanie w urządzenia magazynowe zapewnia osiągnięcie w stosunkowo krótkim czasie obniżki kosztów stałych, wysokich wskaźników efektywności magazynu z szybką stopą zwrotu nakładów inwestycyjnych. PICK-TO-LIGHT Rozwiązanie szczególnie przydatne, kiedy wymagana jest duża wydajność kompletacji realizowanej przez człowieka przy jednoczesnej eliminacji błędów związanych z pobraniem niewłaściwego towaru. WYMIENNIKI PALET INWERTERY Dzięki inwerterom palet zabrudzone palety nie wchodzą do stref chronionych w zakładach kosmetycznych, farmaceutycznych lub spożywczych, a drogie palety z tworzywa lub metalu pozostają w zakładzie produkcyjnym w obiegu zamkniętym. OWIJARKI, OBKURCZARKI Owijarki palet służą do zabezpieczania ładunków paletowych folią rozciągliwą stretch, a obkurczarki folią termokurczliwą.

17 15 WIĄZARKI I ZAKLEJARKI Wiązarki przy zastosowaniu polipropylenowej taśmy PP nadają się do wiązania kartonów, opakowań zbiorczych itp. Taśma papierowa zalecana jest do wiązania mniejszych wyrobów. STOŁY NOŻYCOWE Umożliwiają transport wymagający pokonania różnicy poziomów. Pełnią również funkcje stołów roboczych, kompletacyjnych, elementów ciągu transportowego itp. MAGAZYNKI PALET Magazynek palet zapewnia łatwe zachowanie porządku w magazynie. Oferujemy magazynki palet wolnostojące tzw. palomaty oraz magazynki palet w linii paletery. WINDY DO PALET I POJEMNIKÓW W biurze konstrukcyjnym Wandalex projektujemy w naszych instalacjach transportery pionowe z napędem łańcuchowym, śrubowym, hydraulicznym lub pneumatycznym. WYGRODZENIA Wygrodzenia są najprostszym rozwiązaniem do zabezpieczania maszyn i urządzeń. Dzięki nim można w łatwy i ekonomiczny sposób uniemożliwić dostęp ludzi do strefy zagrożenia.

18 16 WANDALEX.PL AUTOMATYKA MAGAZYNOWA Wydajna i oszczędna produkcja oraz dystrybucja wymaga stosowania najnowszych rozwiązań w logistyce. Zautomatyzowany magazyn zapewnia uzyskanie bardzo dużej wydajności przy znacznym zredukowaniu liczby błędów. Oprócz tego systemy pozwalają na szybki dostęp do każdej jednostki ładunkowej oraz bardzo łatwą i szybką inwentaryzację. Sortery Są idealnym rozwiązaniem dla miejsc, w których wymagana jest realizacja dużej ilości zamówień w krótkim czasie. Sortery segregują towary jako pojedyncze sztuki, zarówno luzem jak i w opakowaniach jednostkowych, kartonach lub pojemnikach. Szczególne zastosowanie znajdują w sprzedaży hurtowej, dystrybucji lub branży wysyłkowej. Sortery w naszej ofercie mają wydajność sięgającą od tacek na godzinę do tacek na godzinę i charakteryzują się elastycznością konfiguracji. Paletyzacja Korzyści płynące z robotyzacji stanowisk załadunku i rozładunku palet są w krótkim czasie namacalne i wymierne. Robot zapewnia: powtarzalność ruchów, poprawia jakość pakowania i zapewnia poprawny kształt palety. Dodatkowo zwiększa wydajność pakowania i paletyzacji, elastycznie nadążając za produkcją. Robotyzacja daje efekty ekonomiczne w postaci zmniejszenia kosztów magazynowania oraz efekty jakościowe poprzez zapewnienie gwarancji czystości dla produktów żywnościowych i farmaceutycznych oraz podnosi bezpieczeństwo pracy.

19 17 Układnice Viastore Dzisiaj minimalna wielkość partii to jedna sztuka, czas dostawy poniżej 24 godzin jest normą, a bezbłędna kompletacja jest warunkiem zadowolenia klientów i płynnych procesów. Trzy linie modelowe viaspeed, viapal i viasprint zapewniają niezawodny przepływ towarów zarówno w zautomatyzowanym magazynie drobnych części, jak również w wysokoregałowym magazynie paletowym. Ocme Auriga LGV Wózki zdalnie prowadzone laserem Auriga to idealne rozwiązanie dla Klientów pracujących na dwie lub więcej zmian i posiadających powtarzalne procesy transportowe powiązane zarówno z przewożeniem towaru z punktu A do B, jak i ze składowaniem w regałach. Są doskonałą alternatywą w miejscach, gdzie nie ma możliwości zastosowania innych środków transportowych, np. przenośników. Dzięki magazynom wysokiego składowania Viastore można uzyskać najwyższą możliwą gęstość składowania w przeliczeniu na jednostkę powierzchni magazynowej. Wózki LGV precyzyjnie i w krótkim czasie lokalizują towar i wykonują zadaną czynność transportową przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

20 18 WANDALEX.PL DOOSAN Doosan to koreański potentat o przychodach 12 mld euro rocznie. Marka koreańskiego koncernu produkującego maszyny przemysłowe oferuje doskonałą proporcję pomiędzy jakością a ceną, kładąc nacisk na trwałość i niezawodność produktów takich jak elektryczne i spalinowe wózki czołowe. Asortyment wózków obejmuje modele z napędem elektrycznym, gazowym i diesel w przedziale udźwigów 1-16 ton. ZAPRASZAMY NA STRONĘ wozkidoosan.pl

21 19 DOOSAN GX Doosan GX to linia ekonomicznych wózków widłowych w standardzie premium. Wózki tej serii sprawdzają się w najcięższych warunkach i słyną z niesłychanej wytrzymałości i doskonałej wydajności. Dlatego wprowadziliśmy podwójną gwarancję: z jednej strony zapewniamy 2 lata niezawodnej pracy, a z drugiej oferujemy gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będą Państwo zadowoleni z naszych wózków to po 6 miesiącach można je zwrócić. DOOSAN PRO5 Nowa, profesjonalna generacja wózków widłowych Doosan jest wynikiem kontynuacji globalnej strategii rozwoju produktu, która skupia się na maksymalizacji wydajności maszyn przy jednoczesnym zachowaniu norm emisji spalin i niskich kosztów eksploatacji.

22 20 WANDALEX.PL WÓZKI MAGAZYNOWE CROWN Crown jest pionierem i światowym liderem w dziedzinie produkcji elektrycznych wózków magazynowych segmentu premium, które charakteryzują się ponadprzeciętną wydajnością, bezawaryjnością oraz komfortem i łatwością pracy operatorów. Najnowocześniejsza fabryka wózków i centrum rozwoju produktów znajduje się w Niemczech pod Monachium. Szeroka oferta wózków paletowych, unoszących, podnośnikowych średniego i wysokiego składowania, najwyższa w branży jakość i produktywność, łatwość obsługi i serwisowania uzasadniają renomę produktów Crown w wymagającej grupie firm operatorów logistycznych. PH 50, WP 3000, WT 3000, PR 4500, RT 3500, TC 3000 ST 3000, SX 3000, SH 5500, ES 4000, ESi 4000, ET 4000, ETi 4000, WF 3000, DT 3000, SHR 5500 PALETOWE RĘCZNIE PROWADZONE ESR 5200, ESR 5200S, RR 5700, RR 5700S, RD 5700, RD 5700S GPC 3000, SP 3500, LP 3500, WAVE 50 REACH TRUCK DO KOMISJONOWANIA SC 6000, FC 4500, RC 5500, C-5 TSP 6000, TSP 6500, TSP 7000 CZOŁOWE DO WĄSKICH KORYTARZY ZAPRASZAMY NA STRONĘ wozkicrown.pl

23 21 TWÓJ OPERATOR WYBRAŁBY CROWN Crown Equipment Corporation zdobywał reputację dzięki wyjątkowemu projektowaniu, dopracowaniu technicznemu i produkcji uznanej linii elektrycznych wózków podnośnikowych. Poczynając od najmniejszego ręcznego wózka paletowego, a skończywszy na najwyższym wąskokorytarzowym wózku wysokiego składowania, Crown ma zawsze na celu zapewnienie użytkownikowi możliwie najbezpieczniejszego, najwydajniejszego i najbardziej ergonomicznego wózka. To wszystko po to, aby zmniejszyć Państwa całkowity koszt posiadania i zwiększyć czas sprawności Państwa sprzętu. Fabryki CROWN zostały ulokowane na 4 kontynentach i osiągają roczne przychody 2 mld euro.

24 22 WANDALEX.PL WÓZKI CZTEROKIERUNKOWE COMBILIFT Wielokierunkowe wózki ułatwiają manipulowanie długimi ładunkami na ograniczonych przestrzeniach składowania. Stanowią one szereg wymiernych korzyści dla klientów, którzy przemieszczają nietypowe i ponadwymiarowe ładunki, takie jak dłużyce czy kontenery. Produkty wytwarzane przez Combilift Ltd. są efektem ponad 40 lat doświadczeń firmy. ZAPRASZAMY NA STRONĘ wozkicombilift.pl Combilift to trzy urządzenia w jednym: tradycyjny wózek czołowy z przeciwwagą, wózek boczny oraz wózek do składowania w wąskich korytarzach.

25 23 DYSTRYBUCJA INTERNETOWA Ceny wózków w sklepie zbudowane są w oparciu o zredukowane koszty obsługi handlowej, osiągnięte grupowe rabaty zakupowe i uwzględniają wszystkie aktualnie obo wiązujące promocje. Szeroka flota wózków widłowych i magazynowych dostępna jest w różnych konfiguracjach ładowności i wysokości podno szenia. W W W WOZKI.WDX.PL Gwarancja najniższej ceny Certyfikat Bezpieczeństwa Inwestycji Sprzedaż, wynajem, leasing Gwarancja najniższej ceny wyłącznie w serwisie internetowym WDX.

26 24 WANDALEX.PL SERWIS WANDALEX Realizujemy ideę efektywnego serwisu znacznie redukując koszty utrzymania i eksploatacji wózków w grupie ponad współpracujących z nami firm. OPIEKA SERWISOWA Autorski System Zarządzania Serwisem MZS on-line, pozwalaja na stałą kontrolę: stanu technicznego wózków, poniesionych kosztów, wskaźników szybkości i jakości obsługi serwisowej oraz dyspozycyjności wózków. SERWIS NA ŻĄDANIE Lokalizacja punktów serwisowych umożliwia dojazd do klienta w maksymalnie 1,5 godziny. W 95% przypadków czas reakcji serwisowej nie przekroczył 24h, a średni czas naprawy wózków wyniósł 32h. SPRZEDAŻ CZĘŚCI DO WÓZKÓW WIDŁOWYCH Posiadamy magazyny części o wartości przekraczającej PLN.

27 SIEĆ SERWISOWA Potencjał serwisowy Spółki tworzy: 6 warsztatów, 8 dodatkowych punktów serwisowych, ponad 50 samochodów serwisowych, ponad 100 pracowników, flota 800 wózków zastępczych w wynajmie krótko i długookresowym. Proces obsługi serwisowej nadzorowany jest systemem jakości ISO. Mechanicy i inżynierowie są objęci systemem cyklicznych szkoleń fabrycznych Doosan, Crown i Combilift oraz posiadają certyfikaty UDT.

28 WANDALEX.PL WANDALEX S.A. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI Nasi przedstawiciele handlowi z przyjemnością przedstawią ofertę handlową. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej aktualizowanej na bieżąco strony internetowej. WANDALEX S.A. Taśmowa Warszawa Telefon Telefon Katalog produktów Wandalex WDX_PRZEK/POL/F/15/1/1

06 informatyczny system zarządzania EasyWMS 08 regały paletowe tradycyjne 10 regały paletowe wjezdne 12 regały paletowe przepływowe

06 informatyczny system zarządzania EasyWMS 08 regały paletowe tradycyjne 10 regały paletowe wjezdne 12 regały paletowe przepływowe Spis treści 06 informatyczny system zarządzania EasyWMS system integrujący magazynowanie oraz dystrybucję. 08 regały paletowe tradycyjne uniwersalny system, zapewniający bezpośredni dostęp do każdej palety.

Bardziej szczegółowo

Wykorzystanie powierzchni magazynowych

Wykorzystanie powierzchni magazynowych Wykorzystanie powierzchni magazynowych Znamy najlepsze rozwiązania do składowania każdego rodzaju produktu Informatyczny System Zarządzania Od blisko 50 lat Grupa Mecalux oferuje wszelkiego rodzaju systemy

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie powierzchnią w magazynie. Elżbieta Szulc. PROMAG S.A. Kierownik Sekcji Marketingu

Zarządzanie powierzchnią w magazynie. Elżbieta Szulc. PROMAG S.A. Kierownik Sekcji Marketingu Zarządzanie powierzchnią w magazynie Elżbieta Szulc PROMAG S.A. Kierownik Sekcji Marketingu PROMAG S.A. Nowoczesne systemy składowania w Składowanie palet Rega y paletowe rzędowe najprostszy w konstrukcji

Bardziej szczegółowo

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2 Solutions Material Handling Przestrzeń i czas 2 Już dziś poznaj nowoczesne, dynamiczne systemy magazynowe przyszłości: rozwiązania Kardex Remstar do optymalizacji procesów intralogistycznych. Systemy Kardex

Bardziej szczegółowo

więcej na stronie 36 czasopismo o technice magazynowej i logistyce dystrybucji 1/2014 CENA 20,00 zł w tym VAT 5 % ISSN 1898-6420 MAGAZYNOWANIE

więcej na stronie 36 czasopismo o technice magazynowej i logistyce dystrybucji 1/2014 CENA 20,00 zł w tym VAT 5 % ISSN 1898-6420 MAGAZYNOWANIE CENA 20,00 zł w tym VAT 5 % ISSN 1898-6420 MAGAZYNOWANIE czasopismo o technice magazynowej i logistyce dystrybucji 1/2014 ISSN 1898-6420 www.logistyczny.com styczeń luty 1 (37) R. VII więcej na stronie

Bardziej szczegółowo

Kompleksowe rozwiązania informatyczne

Kompleksowe rozwiązania informatyczne HIT - KODY KRESKOWE Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla logistyki i produkcji HIT-Kody Kreskowe HIT-Kody Kreskowe oferuje kompleksowe rozwiązania informatyczne usprawniające procesy logistyczne i

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie... 2. Cemat Silicon S.A... 3. Gates Polska sp. z o.o. w Legnicy... 4. GEA Technika-Cieplna... 5. Grupa Powen-Wafapomp SA...

Wprowadzenie... 2. Cemat Silicon S.A... 3. Gates Polska sp. z o.o. w Legnicy... 4. GEA Technika-Cieplna... 5. Grupa Powen-Wafapomp SA... Spis treści Wprowadzenie... 2 Cemat Silicon S.A.... 3 Gates Polska sp. z o.o. w Legnicy... 4 GEA Technika-Cieplna... 5 Grupa Kęty S.A... 6 Grupa Powen-Wafapomp SA... 7 Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Herbapol"

Bardziej szczegółowo

Integrator Systemów Informatycznych

Integrator Systemów Informatycznych Integrator Systemów Informatycznych Profil Działalności Nasze działania są odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorstw produkcyjnych, firm handlowych i usługowych oraz instytucji finansowych, sektora publicznego

Bardziej szczegółowo

raport bpc BRANŻA SPOŻYWCZA

raport bpc BRANŻA SPOŻYWCZA raport bpc BRANŻA SPOŻYWCZA Przewodnik po klasach systemów Kluczowe wymagania wobec rozwiązań Korzyści z wdrożenia Opinie użytkowników Katalog stosowanych rozwiązań 150 PROJEKTÓW INWESTYCYJNYCH W GRUPIE

Bardziej szczegółowo

6. Opisać obszary funkcjonalne systemu MES.

6. Opisać obszary funkcjonalne systemu MES. 6. Opisać obszary funkcjonalne systemu MES. Obszar funkcjonalny: 1. Produkcja a. Elektroniczne przydzielanie zadań wraz z instrukcjami wykonawczymi (karta technologiczna). b. Raportowanie produkcji w czasie

Bardziej szczegółowo

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka KWIECIEŃ 4/2014 (46) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka i transport branży FMCG Powierzchnie magazynowe

Bardziej szczegółowo

Comarch CDN XL. Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem

Comarch CDN XL. Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem Comarch CDN XL Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem Okres wyboru, projektowania i wdrożenia systemu Comarch CDN XL był ważnym i wymagającym egzaminem w strategicznym rozwoju naszej spółki.

Bardziej szczegółowo

Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem

Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem Okres wyboru, projektowania i wdrożenia systemu Comarch ERP XL był ważnym i wymagającym egzaminem w strategicznym rozwoju naszej spółki. Zarówno nasi

Bardziej szczegółowo

pl May/2010 ay/2010 l M eavy p H d n a M iu ed es M M o d u ł y t r a n s p o r t o w e r Lin veyo n Ś r e d n i e i d u ż e o b c i ą ż e n i a o C

pl May/2010 ay/2010 l M eavy p H d n a M iu ed es M M o d u ł y t r a n s p o r t o w e r Lin veyo n Ś r e d n i e i d u ż e o b c i ą ż e n i a o C pl MAY/2010 M o d u ł y t r a n s p o r t o w e Ś r e d n i e i d u ż e o b c i ą ż e n i a pis treści pis treści Wybór produktu posób postępowania Poniższy wykres ma za zadanie poprowadzić Państwa od

Bardziej szczegółowo

Przemysł EQUIPMENT PROTECTION SOLUTIONS. Przemysł

Przemysł EQUIPMENT PROTECTION SOLUTIONS. Przemysł Przemysł Design with CONFIDENCE EQUIPMENT PROTECTION SOLUTIONS Przemysł Twój partner w aplikacjach i systemach przemysłowych Wiodące marki, doświadczenie, wsparcie Pentair Equipment Protection Pentair

Bardziej szczegółowo

ERP. Comarch CDN XL. Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem

ERP. Comarch CDN XL. Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem ERP Comarch CDN XL Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem Okres wyboru, projektowania i wdrożenia systemu Comarch CDN XL był ważnym i wymagającym egzaminem w strategicznym rozwoju naszej

Bardziej szczegółowo

Case study 3 Nescafé Dolce Gusto. Kompleksowe wdrożenie e-commerce 13 dla TIM SA. Kompleksowa optymalizacja e-commerce 27 dla INTERSPORT Polska S.A.

Case study 3 Nescafé Dolce Gusto. Kompleksowe wdrożenie e-commerce 13 dla TIM SA. Kompleksowa optymalizacja e-commerce 27 dla INTERSPORT Polska S.A. 1 Spis treści Case study 3 Nescafé Dolce Gusto Kompleksowe wdrożenie e-commerce 13 dla TIM SA Kompleksowa optymalizacja e-commerce 27 dla INTERSPORT Polska S.A. Rozwijanie sprzedaży e-commerce 35 w modelu

Bardziej szczegółowo

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J Navireo to łatwy w obsłudze zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie w średniej firmie. Może być z powodzeniem stosowany również

Bardziej szczegółowo

Novoferm Docking Solutions. Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów

Novoferm Docking Solutions. Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów Novoferm Docking Solutions Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów Nowe pomysły i sprawdzona

Bardziej szczegółowo

Informacje merytoryczne o firmie PROMAG S.A. Poszerzamy przestrzeń www.promag.pl Dopasowane rozwiązania Kompleksowe rozwiązania

Informacje merytoryczne o firmie PROMAG S.A. Poszerzamy przestrzeń www.promag.pl Dopasowane rozwiązania Kompleksowe rozwiązania Wartością dodaną współpracy z pracodawcami w trakcie tworzenia wszystkich elementów Wirtualnych Laboratoriów jest nawiązanie trwałej współpracy z firmą PROMAG S.A. współpraca ta miała charakter bezpośredniego

Bardziej szczegółowo

Osiem efektywnych wdrożeń IT w branży produkcyjnej

Osiem efektywnych wdrożeń IT w branży produkcyjnej OPTYMALIZACJA KOSZTÓW Magazyn pod kontrolą WMS Osiem efektywnych wdrożeń IT w branży produkcyjnej Jakie główne przeszkody muszą pokonać wdrożeń i owcy usprawniający procesy magazynowania w firmach działających

Bardziej szczegółowo

SYSTEMY I FORMATYCZ E W ZARZĄDZA IU

SYSTEMY I FORMATYCZ E W ZARZĄDZA IU SYSTEMY I FORMATYCZ E W ZARZĄDZA IU Ewa Dudek-Dyduch, Systemy informacyjne zarządzania produkcją, POLDEX, Kraków 2002 1. Organizacja i zarządzanie 2. Systemy informatyczne w zarządzaniu wprowadzenie 3.

Bardziej szczegółowo

QAD ENTERPRISE APPLICATIONS 2011... 3 II. BRANŻOWE MAPY PROCESÓW... 9 III.

QAD ENTERPRISE APPLICATIONS 2011... 3 II. BRANŻOWE MAPY PROCESÓW... 9 III. Services Management Handboo Spis treści I. QAD ENTERPRISE APPLICATIONS 2011... 3 II. BRANŻOWE MAPY PROCESÓW... 9 III. OPINIE KLIENTÓW I ANALITYKÓW... 16 IV. QAD W BADANIACH FIRM ANALITYCZNYCH... 19 V.

Bardziej szczegółowo

System Zarządzania Forte

System Zarządzania Forte System Zarządzania Forte prostota zaufan ie Kim jesteśmy i co robimy Grupa Sage jest jednym z trzech najbardziej cenionych na świecie dostawców rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzanie dla

Bardziej szczegółowo

Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych

Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych wrzesień 2013 Inject the future: ENGEL na targach K 2013 Nowe aplikacje, rekordy wydajności, światowe premiery Strona 8 W pełni elektryczna, wysoce

Bardziej szczegółowo

Kompleksowe rozwiązania IT dla handlu detalicznego

Kompleksowe rozwiązania IT dla handlu detalicznego Kompleksowe rozwiązania IT dla handlu detalicznego Comarch kompleksowe rozwiązania IT dla handlu detalicznego Posiadanie w pełni zintegrowanego środowiska IT pozwala firmom z branży retail kompleksowo

Bardziej szczegółowo

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Spis treści 2 Stworzone z myślą o wyzwaniach Twojej firmy 4 Exact Globe 6 Księgowość finansowa i administracja 10 Zakupy i magazynowanie 14 Planowanie

Bardziej szczegółowo

SI-Consulting S.A. Zarządzaj relacjami z klientem. Nasza kompetencja to SAP CRM

SI-Consulting S.A. Zarządzaj relacjami z klientem. Nasza kompetencja to SAP CRM SI-Consulting S.A. Zarządzaj relacjami z klientem Nasza kompetencja to SAP CRM Najlepsi korzystają z rozwiązań SAP my mamy zaszczyt wspierać ich w osiąganiu sukcesów! Konsultanci SI-Consulting doradzali

Bardziej szczegółowo

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper Nowa generacja rozwiązań ERP Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper nowa generacja rozwiązań ERP Styczeń 2010 Wstęp Rozwój rozwiązań

Bardziej szczegółowo

RAPORT. Dodatek promocyjny

RAPORT. Dodatek promocyjny RAPORT Dodatek promocyjny Dodatek promocyjny RAPORT PARTNER RAPORTU: Wspomagane zarządzanie Systemy ERP ułatwiają pracę zarządom i menedżerom liniowym, pośrednio obniżając koszty działalności przedsiębiorstw.

Bardziej szczegółowo