KATALOG PRODUKTÓW WANDALEX

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "KATALOG PRODUKTÓW WANDALEX"

Transkrypt

1 WANDALEX.PL logistyka wewnątrzmagazynowa KATALOG PRODUKTÓW WANDALEX Projekty logistyczne Regały magazynowe Systemy przenośnikowe Urządzenia magazynowe Automatyka magazynowa Wózki widłowe PROJEKTOWANIE I WYPOSAŻENIE MAGAZYNÓW WANDALEX S.A.

2 SPIS TREŚCI Projektowanie i wyposażenie magazynów. O firmie Projekty logistyczne 1 2 Regały magazynowe 4 Systemy przenośnikowe 10 Urządzenia magazynowe 14 Automatyka magazynowa 16 Wózki widłowe 18 Serwis 24 OFERTA PRODUKTÓW WANDALEX Wandalex S.A. zajmuje się kompletnym wyposażeniem magazynów, projektowaniem rozwiązań systemów logistycznych w transporcie wewnętrznym i składowaniu, produkcją przenośników i regałów magazynowych oraz dystrybucją wózków widłowych wiodących marek. Budowanie długofalowych relacji z naszymi Klientami realizujemy w oparciu o motto firmy: partner na dłużej.

3 1 WANDALEX S.A. - O FIRMIE Celem Wandalex S.A. jest stworzenie idealnego rozwiązania magazynowego pod każdym względem i na każdym etapie. Wandalex S.A. jest spółką publiczną notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych z ponad 25-letnim doświadczeniem rynkowym w logistyce magazynowej. Firma należy do czołówki przedsiębiorstw krajowych specjalizujących się w logistyce wewnątrzmagazynowej. OFERTA W ofercie Wandalex znajdują się wózki widłowe, regały magazynowe, przenośniki taśmowe i rolkowe, jak również kompleksowe rozwiązania dla automatycznych systemów transportu, kompletacji i składo wania towarów. GPW Wandalex jest spółką akcyjną od 1995 roku i spółką giełdową, notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2000 roku. Jako spółka giełdowa, Wandalex jest stabilnym i wiarygodnym partnerem w biznesie. ISO Wandalex S.A. działa zgodnie z systemem jakości potwierdzonym międzynarodowym certyfikatem jakości ISO 9001:2008, przyznanym przez niezależną firmę TÜV CERT, jedną z wiodących, światowych instytucji certyfikujących. Certyfikat potwierdza wysoką jakość, skuteczność i powtarzalność procesów operacyjnych Wandalex S.A. i jest gwarancją jakości produktów i usług. PRODUKCJA Wandalex S.A. posiada własne biuro projektowe i nowoczesny zakład produkcyjny systemów transportu bliskiego w Zgierzu o powierzchni m 2 i mocach produkcyjnych wynoszących ton stali rocznie. Spółka zależna Wandalex-Feralco zajmuje się produkcją zaawansowanych systemów regałowych w kooperacji z francuskim potentatem branżowym Feralco. DYSTRYBUCJA I SERWIS Firma oferuje pełną gamę produktów Doosan, Crown i Combilift, a także wynajem oraz serwis wszystkich marek wózków widłowych. Sieć serwisowa składa się z 6 oddziałów stacjonarnych i szeregu serwisów mobilnych.

4 2 WANDALEX.PL PROJEKTY LOGISTYCZNE 1 Dobór odpowiedniego systemu składowania, aranżacja magazynu w regały i urządzenia specjalistyczne, dobór środków transportu, specyfikacje techniczne urządzeń, zestawione nakłady inwestycyjne. 2 Analiza składowanych towarów oraz wielkości ich przepływów, projekt technologii magazynowania i transportu wewnętrznego, wyznaczone bezpieczne poziomy zapasów, racjonalne rozlokowanie składowanych towarów. 3 Projektowanie procesów realizowanych w magazynie, wyznaczenie pracochłonności prac, wyznaczenie potrzebnej liczby pracowników i urządzeń, wyznaczenie kosztów eksploatacyjnych. Za usługę projektowania logistycznego Wandalex S.A. otrzymał nagrodę Medal Europejski BCC.

5 3 Dział Rozwiązań Systemowych Wandalex S.A. bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży logistycznej i wykwalifikowanym zespole projektantów różnych specjalności oferuje elastyczny trójpoziomowy system projektowania logistyki i technologii magazynowej. Oferta skierowana jest do klientów, którzy chcą zbudować nowy magazyn od podstaw, jak również do tych, którzy chcą usprawnić procesy w istniejącym. Kompleksowe doradztwo oprócz projektu logistyki i technologii wewnątrzmagazynowej może obejmować projekt architektury budynku i jego bliskiej infrastruktury, jak również określenie wytycznych i cech oprogramowania magazynowego (WMS).

6 4 WANDALEX.PL REGAŁY PALETOWE Najpowszechniej stosowane w logistyce magazynowej i występujące jako różne systemy regałowe. Nasze doświadczenie obejmuje ponad instalacji i miejsc paletowych w magazynach w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. MRK STANDARD Regały MRK przeznaczone są do składowania towarów o różnych rozmiarach, na paletach lub luzem. Zapewniają bezpośredni dostęp do każdej jednostki składowanej. Szeroki asortyment akcesoriów i wyposażenia pozwala na elastyczność sposobu składowania towaru i bezpieczeństwo obsługi. DRIVE-IN System regałów typu Drive-In przeznaczony jest do składowania dużej ilości towarów jednorodnych na paletach. Wielopoziomowa zabudowa regałów w zblokowanych tunelach pozwala osiągnąć wysoki współczynnik wykorzystania kubatury magazynu. Obsługa regałów odbywa się zgodnie z zasadą LIFO ostatnie weszło, pierwsze wyszło. REGAŁY PRZEPŁYWOWE System regałów przepływowych przeznaczony do składowania towarów na paletach, uporządkowanych według rodzaju i terminu ważności. W wyniku grawitacyjnego przepływu jednostek ładunkowych część pracy transportowej jest realizowana bez wykorzystania środków transportu, co wpływa na skrócenie czasów cykli transportowych wózków widłowych.

7 5 Cart Push Back System regałów Cart Push Back jest bezpieczniejszy, bardziej elastyczny i szybszy w obsłudze niż standardowe rozwiązania regałów. Wielopoziomowa zabudowa regałów w zblokowanych tunelach z łożami push back zapewnia osiągniecie wysokiego współczynnika wykorzystania kubatury magazynu. Radio Shuttle System magazynowania typu Pallet Radio Shuttle dedykowany jest do składowania dużej ilości szybko rotujących towarów znajdujących się na jednorodnych paletach. Składa się on z regałów oraz zdalnie sterowanego wózka transferowego. Zapewnia wysoki stopień wykorzystania kubatury. Szczególnie przydatny w mroźniach i chłodniach. System można stosować wg zasady LIFO. System można stosować wg zasady LIFO lub FIFO. Kwalifikowane w ramach ISO zespoły montażowe wykonują montaż regałów z wydajnością do 1000 mp. / dobę.

8 6 WANDALEX.PL REGAŁY WSPORNIKOWE Przeznaczone są do składowania dłużyc oraz towarów ponadgabarytowych spakowanych w pakiety lub luzem. System ten zapewnia bezpośredni dostęp do każdej jednostki składowanej. Konstrukcja regału pozwala na zaprojektowanie układu dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Wózki do dłużyc Combilift Przy zastosowaniu specjalistycznego wózka cztero kierunkowego typu Combilift do obsługi regału, system ten osiąga duży stopień wykorzystania kubatury magazynu.

9 7 PRODUKCJA W POLSCE Regały produkujemy w naszej fabryce w Zgierzu, w trybie automatycznej linii, wg projektu i technologii naszego partnera lidera rynku francuskiego, firmy Feralco. Linia produkcyjna zakładu ma wydajność ton stali w trybie rocznym i pracuje w ruchu ciągłym od przyjęcia surowca, aż do wykonania gotowego regału. Lakiernia regałów w fabryce Wandalex w Zgierzu osiąga wydajność 1600 m 2 na zmianę.

10 8 WANDALEX.PL REGAŁY PÓŁKOWE Regały CM System regałów CM jest systemem regałów półkowych do lekkich obciążeń przeznaczonych do składowania towarów w kartonach, paczkach, pojemnikach bądź luzem. Znajduje szczególnie zastosowanie w składowaniu i kompletacji lekkich towarów drobnicowych do 300 kg/półkę o dużym zróżnicowaniu asortymentowym. Szeroki zakres dostępnych akcesoriów takich jak separatory, panele boczne i tylne, itp. czyni system wysoce elastycznym. Regały Minirack System regałów Minirack jest linią regałów półkowych do średnich obciążeń przeznaczonych do składowania towarów w kartonach, paczkach, pojemnikach bądź luzem. Zaletą tego systemu jest możliwość jednoczesnego instalowania metalowych półek i belek na lekkie palety. Ze względu na dużą nośność może być podobnie jak regał standardowy wykorzystywany do budowy regału wielopoziomowego. Regały półkowe przepływowe System przeznaczony jest do składowania szybko rotujących towarów drobnicowych w pojemnikach lub w kartonach. Znajduje szczególnie zastosowanie podczas dynamicznej kompletacji towarów drobnicowych o średnim zróżnicowaniu asortymentowym. System regałów często współpracuje z układem przenośników do kompletacji, których linia przebiega wzdłuż rzędu regału rolkowego. Obsługa regałów odbywa się zgodnie z zasadą FIFO.

11 9 PODESTY WIELOPOZIOMOWE Podesty wielopoziomowe są rozwiązaniem dedykowanym do składowania towarów na kilku poziomach, jak i do wy dzielania dodatkowych stref komisjonowania w magazynie. Zabudowę wielopoziomową realizuje się w oparciu o systemy regałów półkowych i paletowych. System optymalizuje aranżację powierzchni w magazynie, zwiększa współczynnik wykorzystania kubatury i wygospo da rowywuje dodatkową przestrzeń operacyjną.

12 10 WANDALEX.PL SYSTEMY PRZENOŚNIKOWE DO PALET Specjalnością Wandalex S.A. jest projektowanie i budowa kompletnego systemu transportu palet czy ładunków jednostkowych takich jak: skrzynki, opony, beczki, czy ładunki sztaplowane. Zarówno procesy projektowe jak produkcja przebiegają na bazie własnego typoszeregu przenośników rolkowych lub łańcuchowych, które są kompatybilne z windami, obrotnicami i transferami kątowymi oraz innymi urządzeniami niezbędnymi w nowoczesnym, optymalnie pracującym magazynie, takimi jak: paletery magazynki palet, inwertery wymienniki palet, wagi, czy owijarki. W ROLKOWE Układy zbudowane z przenośników rolkowych mają zastosowanie na odcinkach linii do transportu poziomego, kompletacji oraz buforowania palet lub innych jednostek ładunkowych. Mogą występować jako napędzane lub grawitacyjne. W ŁAŃCUCHOWE Transportery łańcuchowe znajdują zastosowanie tam, gdzie ze względu na oszczędność lub brak miejsca palety muszą być transportowane poprzecznie.

13 11 SYSTEMY PRZENOŚNIKOWE DO POJEMNIKÓW I KARTONÓW Układy zbudowane z przenośników rolkowych mają zastosowanie na odcinkach linii do transportu poziomego, kompletacji oraz buforowania pojemników lub innych ładunków jednostkowych. Mogą występować jako napędzane lub grawitacyjne. Przenośniki taśmowe znajdują szerokie zastosowanie w przemieszczaniu ładunków jednostkowych na liniach produkcyjnych w transporcie międzyoperacyjnym i magazynowym. Stosowane szczególnie tam, gdzie występują różnice poziomów. Oferujemy integrację automatyki naszych układów transportowych z systemami nadrzędnymi WMS. W ROLKOWE W TAŚMOWE

14 12 WANDALEX.PL MODUŁY I URZĄDZENIA TRANSPORTOWE Dostosowane są do parametrów technicznych innych urządzeń do realizowania operacji magazynowych wchodzących w skład automatycznego systemu transportowego takich jak: owijarki, paskarki, wagi, drukarki, itp. Systemy transportowe Modelowane są w oparciu o typoszereg modułów urządzeń transportowych zaprojektowanych do współpracy w jednej linii - instalacji dedykowanej dla konkretnej jednostki logistycznej lub określonej grupy towarów: tacek, kartonów, palet lub innych opakowań o gabarytach i ciężarach zdefiniowanych w naszych projektach logistycznych lub przez naszych klientów. W ROZCIĄGANE Stosowane w centrach dystrybucji, magazynach, liniach montażowych gdzie występuje częsta zmiana kierunku przepływu towarów. W TELESKOPOWE Przenośniki teleskopowe przeznaczone są do załadunku i rozładunku towarów jednostkowych w opakowaniach kartonowych, workach lub zgrzewkach samochodów dostawczych.

15 13 PRODUKCJA PRZENOŚNIKÓW Wybór drogi oraz środka transportu towarów w magazynie ma decydujący wpływ na wydajność i koszty magazynowania. Wandalex posiada duże doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów transportu przenośnikowego we własnym zakładzie produkcyjnym w Zgierzu.

16 14 WANDALEX.PL URZĄDZENIA MAGAZYNOWE Inwestowanie w urządzenia magazynowe zapewnia osiągnięcie w stosunkowo krótkim czasie obniżki kosztów stałych, wysokich wskaźników efektywności magazynu z szybką stopą zwrotu nakładów inwestycyjnych. PICK-TO-LIGHT Rozwiązanie szczególnie przydatne, kiedy wymagana jest duża wydajność kompletacji realizowanej przez człowieka przy jednoczesnej eliminacji błędów związanych z pobraniem niewłaściwego towaru. WYMIENNIKI PALET INWERTERY Dzięki inwerterom palet zabrudzone palety nie wchodzą do stref chronionych w zakładach kosmetycznych, farmaceutycznych lub spożywczych, a drogie palety z tworzywa lub metalu pozostają w zakładzie produkcyjnym w obiegu zamkniętym. OWIJARKI, OBKURCZARKI Owijarki palet służą do zabezpieczania ładunków paletowych folią rozciągliwą stretch, a obkurczarki folią termokurczliwą.

17 15 WIĄZARKI I ZAKLEJARKI Wiązarki przy zastosowaniu polipropylenowej taśmy PP nadają się do wiązania kartonów, opakowań zbiorczych itp. Taśma papierowa zalecana jest do wiązania mniejszych wyrobów. STOŁY NOŻYCOWE Umożliwiają transport wymagający pokonania różnicy poziomów. Pełnią również funkcje stołów roboczych, kompletacyjnych, elementów ciągu transportowego itp. MAGAZYNKI PALET Magazynek palet zapewnia łatwe zachowanie porządku w magazynie. Oferujemy magazynki palet wolnostojące tzw. palomaty oraz magazynki palet w linii paletery. WINDY DO PALET I POJEMNIKÓW W biurze konstrukcyjnym Wandalex projektujemy w naszych instalacjach transportery pionowe z napędem łańcuchowym, śrubowym, hydraulicznym lub pneumatycznym. WYGRODZENIA Wygrodzenia są najprostszym rozwiązaniem do zabezpieczania maszyn i urządzeń. Dzięki nim można w łatwy i ekonomiczny sposób uniemożliwić dostęp ludzi do strefy zagrożenia.

18 16 WANDALEX.PL AUTOMATYKA MAGAZYNOWA Wydajna i oszczędna produkcja oraz dystrybucja wymaga stosowania najnowszych rozwiązań w logistyce. Zautomatyzowany magazyn zapewnia uzyskanie bardzo dużej wydajności przy znacznym zredukowaniu liczby błędów. Oprócz tego systemy pozwalają na szybki dostęp do każdej jednostki ładunkowej oraz bardzo łatwą i szybką inwentaryzację. Sortery Są idealnym rozwiązaniem dla miejsc, w których wymagana jest realizacja dużej ilości zamówień w krótkim czasie. Sortery segregują towary jako pojedyncze sztuki, zarówno luzem jak i w opakowaniach jednostkowych, kartonach lub pojemnikach. Szczególne zastosowanie znajdują w sprzedaży hurtowej, dystrybucji lub branży wysyłkowej. Sortery w naszej ofercie mają wydajność sięgającą od tacek na godzinę do tacek na godzinę i charakteryzują się elastycznością konfiguracji. Paletyzacja Korzyści płynące z robotyzacji stanowisk załadunku i rozładunku palet są w krótkim czasie namacalne i wymierne. Robot zapewnia: powtarzalność ruchów, poprawia jakość pakowania i zapewnia poprawny kształt palety. Dodatkowo zwiększa wydajność pakowania i paletyzacji, elastycznie nadążając za produkcją. Robotyzacja daje efekty ekonomiczne w postaci zmniejszenia kosztów magazynowania oraz efekty jakościowe poprzez zapewnienie gwarancji czystości dla produktów żywnościowych i farmaceutycznych oraz podnosi bezpieczeństwo pracy.

19 17 Układnice Viastore Dzisiaj minimalna wielkość partii to jedna sztuka, czas dostawy poniżej 24 godzin jest normą, a bezbłędna kompletacja jest warunkiem zadowolenia klientów i płynnych procesów. Trzy linie modelowe viaspeed, viapal i viasprint zapewniają niezawodny przepływ towarów zarówno w zautomatyzowanym magazynie drobnych części, jak również w wysokoregałowym magazynie paletowym. Ocme Auriga LGV Wózki zdalnie prowadzone laserem Auriga to idealne rozwiązanie dla Klientów pracujących na dwie lub więcej zmian i posiadających powtarzalne procesy transportowe powiązane zarówno z przewożeniem towaru z punktu A do B, jak i ze składowaniem w regałach. Są doskonałą alternatywą w miejscach, gdzie nie ma możliwości zastosowania innych środków transportowych, np. przenośników. Dzięki magazynom wysokiego składowania Viastore można uzyskać najwyższą możliwą gęstość składowania w przeliczeniu na jednostkę powierzchni magazynowej. Wózki LGV precyzyjnie i w krótkim czasie lokalizują towar i wykonują zadaną czynność transportową przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

20 18 WANDALEX.PL DOOSAN Doosan to koreański potentat o przychodach 12 mld euro rocznie. Marka koreańskiego koncernu produkującego maszyny przemysłowe oferuje doskonałą proporcję pomiędzy jakością a ceną, kładąc nacisk na trwałość i niezawodność produktów takich jak elektryczne i spalinowe wózki czołowe. Asortyment wózków obejmuje modele z napędem elektrycznym, gazowym i diesel w przedziale udźwigów 1-16 ton. ZAPRASZAMY NA STRONĘ wozkidoosan.pl

21 19 DOOSAN GX Doosan GX to linia ekonomicznych wózków widłowych w standardzie premium. Wózki tej serii sprawdzają się w najcięższych warunkach i słyną z niesłychanej wytrzymałości i doskonałej wydajności. Dlatego wprowadziliśmy podwójną gwarancję: z jednej strony zapewniamy 2 lata niezawodnej pracy, a z drugiej oferujemy gwarancję satysfakcji. Jeśli nie będą Państwo zadowoleni z naszych wózków to po 6 miesiącach można je zwrócić. DOOSAN PRO5 Nowa, profesjonalna generacja wózków widłowych Doosan jest wynikiem kontynuacji globalnej strategii rozwoju produktu, która skupia się na maksymalizacji wydajności maszyn przy jednoczesnym zachowaniu norm emisji spalin i niskich kosztów eksploatacji.

22 20 WANDALEX.PL WÓZKI MAGAZYNOWE CROWN Crown jest pionierem i światowym liderem w dziedzinie produkcji elektrycznych wózków magazynowych segmentu premium, które charakteryzują się ponadprzeciętną wydajnością, bezawaryjnością oraz komfortem i łatwością pracy operatorów. Najnowocześniejsza fabryka wózków i centrum rozwoju produktów znajduje się w Niemczech pod Monachium. Szeroka oferta wózków paletowych, unoszących, podnośnikowych średniego i wysokiego składowania, najwyższa w branży jakość i produktywność, łatwość obsługi i serwisowania uzasadniają renomę produktów Crown w wymagającej grupie firm operatorów logistycznych. PH 50, WP 3000, WT 3000, PR 4500, RT 3500, TC 3000 ST 3000, SX 3000, SH 5500, ES 4000, ESi 4000, ET 4000, ETi 4000, WF 3000, DT 3000, SHR 5500 PALETOWE RĘCZNIE PROWADZONE ESR 5200, ESR 5200S, RR 5700, RR 5700S, RD 5700, RD 5700S GPC 3000, SP 3500, LP 3500, WAVE 50 REACH TRUCK DO KOMISJONOWANIA SC 6000, FC 4500, RC 5500, C-5 TSP 6000, TSP 6500, TSP 7000 CZOŁOWE DO WĄSKICH KORYTARZY ZAPRASZAMY NA STRONĘ wozkicrown.pl

23 21 TWÓJ OPERATOR WYBRAŁBY CROWN Crown Equipment Corporation zdobywał reputację dzięki wyjątkowemu projektowaniu, dopracowaniu technicznemu i produkcji uznanej linii elektrycznych wózków podnośnikowych. Poczynając od najmniejszego ręcznego wózka paletowego, a skończywszy na najwyższym wąskokorytarzowym wózku wysokiego składowania, Crown ma zawsze na celu zapewnienie użytkownikowi możliwie najbezpieczniejszego, najwydajniejszego i najbardziej ergonomicznego wózka. To wszystko po to, aby zmniejszyć Państwa całkowity koszt posiadania i zwiększyć czas sprawności Państwa sprzętu. Fabryki CROWN zostały ulokowane na 4 kontynentach i osiągają roczne przychody 2 mld euro.

24 22 WANDALEX.PL WÓZKI CZTEROKIERUNKOWE COMBILIFT Wielokierunkowe wózki ułatwiają manipulowanie długimi ładunkami na ograniczonych przestrzeniach składowania. Stanowią one szereg wymiernych korzyści dla klientów, którzy przemieszczają nietypowe i ponadwymiarowe ładunki, takie jak dłużyce czy kontenery. Produkty wytwarzane przez Combilift Ltd. są efektem ponad 40 lat doświadczeń firmy. ZAPRASZAMY NA STRONĘ wozkicombilift.pl Combilift to trzy urządzenia w jednym: tradycyjny wózek czołowy z przeciwwagą, wózek boczny oraz wózek do składowania w wąskich korytarzach.

25 23 DYSTRYBUCJA INTERNETOWA Ceny wózków w sklepie zbudowane są w oparciu o zredukowane koszty obsługi handlowej, osiągnięte grupowe rabaty zakupowe i uwzględniają wszystkie aktualnie obo wiązujące promocje. Szeroka flota wózków widłowych i magazynowych dostępna jest w różnych konfiguracjach ładowności i wysokości podno szenia. W W W WOZKI.WDX.PL Gwarancja najniższej ceny Certyfikat Bezpieczeństwa Inwestycji Sprzedaż, wynajem, leasing Gwarancja najniższej ceny wyłącznie w serwisie internetowym WDX.

26 24 WANDALEX.PL SERWIS WANDALEX Realizujemy ideę efektywnego serwisu znacznie redukując koszty utrzymania i eksploatacji wózków w grupie ponad współpracujących z nami firm. OPIEKA SERWISOWA Autorski System Zarządzania Serwisem MZS on-line, pozwalaja na stałą kontrolę: stanu technicznego wózków, poniesionych kosztów, wskaźników szybkości i jakości obsługi serwisowej oraz dyspozycyjności wózków. SERWIS NA ŻĄDANIE Lokalizacja punktów serwisowych umożliwia dojazd do klienta w maksymalnie 1,5 godziny. W 95% przypadków czas reakcji serwisowej nie przekroczył 24h, a średni czas naprawy wózków wyniósł 32h. SPRZEDAŻ CZĘŚCI DO WÓZKÓW WIDŁOWYCH Posiadamy magazyny części o wartości przekraczającej PLN.

27 SIEĆ SERWISOWA Potencjał serwisowy Spółki tworzy: 6 warsztatów, 8 dodatkowych punktów serwisowych, ponad 50 samochodów serwisowych, ponad 100 pracowników, flota 800 wózków zastępczych w wynajmie krótko i długookresowym. Proces obsługi serwisowej nadzorowany jest systemem jakości ISO. Mechanicy i inżynierowie są objęci systemem cyklicznych szkoleń fabrycznych Doosan, Crown i Combilift oraz posiadają certyfikaty UDT.

28 WANDALEX.PL WANDALEX S.A. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI Nasi przedstawiciele handlowi z przyjemnością przedstawią ofertę handlową. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej aktualizowanej na bieżąco strony internetowej. WANDALEX S.A. Taśmowa Warszawa Telefon Telefon Katalog produktów Wandalex WDX_PRZEK/POL/F/15/1/1

WDX.PL. logistyka magazynowa AUTOMATYCZNY MIĘDZYPOZIOMOWY TRANSPORT PALET

WDX.PL. logistyka magazynowa AUTOMATYCZNY MIĘDZYPOZIOMOWY TRANSPORT PALET WDX.PL logistyka magazynowa AUTOMATYCZNY MIĘDZYPOZIOMOWY TRANSPORT PALET 2 WDX.PL Przenośniki - transport magazynowy SPIS TREŚCI WDX jest dostawcą kompleksowych, zautomatyzowanych rozwiązań magazynowych.

Bardziej szczegółowo

WDX.PL WAREHOUSE DEVELOPMENT EXPERTS REGAŁY MINIRACK I PODESTY MAGAZYNOWE

WDX.PL WAREHOUSE DEVELOPMENT EXPERTS REGAŁY MINIRACK I PODESTY MAGAZYNOWE WDX.PL WAREHOUSE DEVELOPMENT EXPERTS REGAŁY MINIRACK I PODESTY MAGAZYNOWE 2 WDX.PL Regały półkowe MINIRACK SPIS TREŚCI Regały półkowe MINIRACK są najczęściej wykorzystywane do składowania towarów drobnicowych

Bardziej szczegółowo

AutoSAT - system gęstego składowania palet z satelitą półautomatycznym

AutoSAT - system gęstego składowania palet z satelitą półautomatycznym AutoSAT - system gęstego składowania palet z satelitą półautomatycznym Gęste składowanie i automatyczny transport palet System AutoSAT to doskonałe rozwiązanie do gęstego składowania dużej ilości palet

Bardziej szczegółowo

PROMAG S.A. jedna firma, tysiące wyposażonych magazynów

PROMAG S.A. jedna firma, tysiące wyposażonych magazynów PROMAG S.A. jedna firma, tysiące wyposażonych magazynów OD PONAD 30 LAT WYPOSAŻAMY MAGAZYNY Już od ponad 30 lat, optymalizujemy przestrzeń magazynową i produkcyjną Klientów zgodnie z najnowszymi osiągnięciami

Bardziej szczegółowo

WDX.PL WAREHOUSE DEVELOPMENT EXPERTS REGAŁY PÓŁKOWE CM

WDX.PL WAREHOUSE DEVELOPMENT EXPERTS REGAŁY PÓŁKOWE CM WDX.PL WAREHOUSE DEVELOPMENT EXPERTS REGAŁY PÓŁKOWE CM 2 WDX.PL OPIS SYSTEMU W naszym Zakładzie Produkcyjnym w Zgierzu produkujemy kompletne regały pólkowe począwszy od surowca a skończywszy na gotowych

Bardziej szczegółowo

Wyposażenie nowoczesnego magazynu w urządzenia techniczne. Mariusz Malczewski PROMAG S.A.

Wyposażenie nowoczesnego magazynu w urządzenia techniczne. Mariusz Malczewski PROMAG S.A. Wyposażenie nowoczesnego magazynu w urządzenia techniczne Mariusz Malczewski Magazyn - regały dynamiczne Regały przejezdne Regały przepływowe Regały paletowe przejezdne Nowoczesne systemy magazynowania

Bardziej szczegółowo

Wykorzystanie powierzchni magazynowych

Wykorzystanie powierzchni magazynowych Wykorzystanie powierzchni magazynowych Znamy najlepsze rozwiązania do składowania każdego rodzaju produktu Informatyczny System Zarządzania Od blisko 50 lat Grupa Mecalux oferuje wszelkiego rodzaju systemy

Bardziej szczegółowo

www.toyota-forklifts.pl Systemy regałowe

www.toyota-forklifts.pl Systemy regałowe www.toyota-forklifts.pl Systemy regałowe Systemy regałowe oferowane przez firmę Toyota Material Handling Firma Toyota Material Handling zawsze skłaniała się ku ukierunkowanemu podejściu do przeładunku

Bardziej szczegółowo

SSI SCHÄFER. Aktualne trendy rozwiązań magazynowych w branży mięsnej. W co inwestują producenci mięsa, wędlin aby zwiększyć swoje możliwości?

SSI SCHÄFER. Aktualne trendy rozwiązań magazynowych w branży mięsnej. W co inwestują producenci mięsa, wędlin aby zwiększyć swoje możliwości? SSI SCHÄFER Aktualne trendy rozwiązań magazynowych w branży mięsnej. W co inwestują producenci mięsa, wędlin aby zwiększyć swoje możliwości? Warszawa 04.11.2015 Andrzej Bonk 2 Regały stacjonarne rzędowe,

Bardziej szczegółowo

INFORMACJA PRASOWA 1 / 5

INFORMACJA PRASOWA 1 / 5 Rozwiązania w systemie dynamicznego składowania Interroll prezentuje na CeMAT nowe, kluczowe produkty w zakresie logistyki wewnętrznej: stoisko E32, hala 27 Sant'Antonino, 2 maja 2011 r. W dniach 2 6 maja

Bardziej szczegółowo

PODSTAWY LOGISTYKI ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM PODSTAWY LOGISTYKI ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM MARCIN FOLTYŃSKI

PODSTAWY LOGISTYKI ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM PODSTAWY LOGISTYKI ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM MARCIN FOLTYŃSKI PODSTAWY LOGISTYKI ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM MAGAZYN Jednostka funkcjonalno - organizacyjna przeznaczona do magazynowania dóbr materialnych (zapasów) czasowo wyłączonych z użycia w wyodrębnionej przestrzeni

Bardziej szczegółowo

Statystyki. Wózki widłowe

Statystyki. Wózki widłowe Statystyki Wózki widłowe Rok 215 Wszystkie oferty Oferty publikowane na portalu notują w każdym roku wzrosty, największe wzrosty były w czasie rozruchu portalu, rok 215 zakończył się również sporym bo

Bardziej szczegółowo

Folie i Maszyny do pakowania

Folie i Maszyny do pakowania Folie i Maszyny do pakowania Oferta Firmy Vincent Sp. z o.o. Kompletne Systemy Pakowania www.vincent.com.pl 2012 VINCENT Spółka z o.o. powstała w 1991 roku. Od początku swojej działalności specjalizujemy

Bardziej szczegółowo

Systemy dynamiczne i automatyczne Wydajna logistyka magazynowa dzięki indywidualnej technice składowania i transportu

Systemy dynamiczne i automatyczne Wydajna logistyka magazynowa dzięki indywidualnej technice składowania i transportu SYSTEMY DYNAMICZNE Więcej przestrzeni Systemy dynamiczne i automatyczne Wydajna logistyka magazynowa dzięki indywidualnej technice składowania i transportu MOBILNE ROZWIĄZANIA - OPTYMALIZACJA PROCESÓW

Bardziej szczegółowo

TOYOTA MATERIAL HANDLING EUROPE. 25/09/2009 - page 1

TOYOTA MATERIAL HANDLING EUROPE. 25/09/2009 - page 1 25/09/2009 - page 1 BT RADIOSHUTTLE ZAUTOMATYZOWANY SYSTEM GĘSTEGO SKŁADOWANIA 25/09/2009 - page 2 SYSTEMY GĘSTEGO SKŁADOWANIA Możliwości i zalety: Lepsze wykorzystanie przestrzeni Więcej przestrzeni magazynowej

Bardziej szczegółowo

Kompletacja (picking) prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015

Kompletacja (picking) prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015 Kompletacja (picking) prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015 Kompletacja def. Operacja w procesie magazynowym polegająca na pobraniu zapasów ze stosów lub urządzeń do składowania

Bardziej szczegółowo

1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego.

1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego. Obsługa Klientów 1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego. 01 18.500.000 produktów FANUC zainstalowanych na całym świecie 55 lat doświadczenia średni

Bardziej szczegółowo

Dlaczego warto nas wybrać?

Dlaczego warto nas wybrać? Dlaczego warto nas wybrać? Kompetencja SLS jest specjalistycznym dostawcą kompleksowych rozwiązań sprzętowych dla logistyki wewnętrznej. Nasz najcenniejszy kapitał to zespół pracowników, posiadających

Bardziej szczegółowo

ZASADY DOBREJ PRAKTYKI PRZY PROJEKTOWANIU I EKSPLOATACJI URZĄDZEŃ GOSPODARKI MAGAZYNOWEJ. w w w. p r o m a g. p l

ZASADY DOBREJ PRAKTYKI PRZY PROJEKTOWANIU I EKSPLOATACJI URZĄDZEŃ GOSPODARKI MAGAZYNOWEJ. w w w. p r o m a g. p l Dobór regałów magazynowych i wózków jezdniowych widłowych w projektowaniu i eksploatacji jest istotnie określony przez warunki środowiska pracy. W szczególności środowisko pracy opisane jest przez ustalenie

Bardziej szczegółowo

Podsumowanie 2015 roku

Podsumowanie 2015 roku Podsumowanie roku Dynamika Statystyki wejść w oferty wszystkich grup produktowych w latach 211 - Grupy produktowe w latach 211-12 3 277 541 Wózki widłowe Regały 1 25 Baterie trakcyjne Opony przemysłowe

Bardziej szczegółowo

Składowanie dynamiczne z użyciem konstrukcji regałowych

Składowanie dynamiczne z użyciem konstrukcji regałowych Składowanie dynamiczne z użyciem konstrukcji regałowych Regały przepływowe - regał jest nieruchomy, natomiast składowane towary przemieszczają się w stosunku do konstrukcji regału. Składowanie w regale

Bardziej szczegółowo

Systemy magazynowe. Odpowiedź na wszystkie potrzeby związane ze składowaniem

Systemy magazynowe. Odpowiedź na wszystkie potrzeby związane ze składowaniem Systemy magazynowe Odpowiedź na wszystkie potrzeby związane ze składowaniem Składowanie palet Regały paletowe 3 Optymalne rozwiązanie do magazynów, w których składuje się różnorodne produkty na paletach.

Bardziej szczegółowo

Automatyzacja magazynowania w przemyśle farmaceutycznym jako sposób na oszczędność powierzchni i czasu

Automatyzacja magazynowania w przemyśle farmaceutycznym jako sposób na oszczędność powierzchni i czasu 2. KONGRES ŚWIATA PRZEMYSŁU FARMACEUTYCZNEGO Automatyzacja magazynowania w przemyśle farmaceutycznym jako sposób na oszczędność powierzchni i czasu Andrzej Anielski, Marcin Pardyak ISL Innowacyjne Systemy

Bardziej szczegółowo

dustrial Packaging Materiały opakowaniowe Systemy pakujące Rozwiązania opakowaniowe Usługi doradcze

dustrial Packaging Materiały opakowaniowe Systemy pakujące Rozwiązania opakowaniowe Usługi doradcze In dustrial Packaging Materiały opakowaniowe Systemy pakujące Rozwiązania opakowaniowe Usługi doradcze In ternational Europa u Twoich stóp Jesteśmy tam, gdzie Ty. Dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji

Bardziej szczegółowo

UNILINE: Automatyczny system składowania blach. Efektywny przepływ materiałów w procesach produkcyjnych i kompletacji.

UNILINE: Automatyczny system składowania blach. Efektywny przepływ materiałów w procesach produkcyjnych i kompletacji. UNILINE: Automatyczny system składowania blach. Efektywny przepływ materiałów w procesach produkcyjnych i kompletacji. 1 UNILINE: Elastyczny system magazynowania przeznaczony do składowania blach oraz

Bardziej szczegółowo

zaawansowane IT dla Twojej firmy Expert w logistyce i produkcji

zaawansowane IT dla Twojej firmy Expert w logistyce i produkcji zaawansowane IT dla Twojej firmy Expert w logistyce i produkcji DataConsult Nagrody DataConsult Sp. z o.o. oferuje kompleksowe rozwiązania informatyczne wspomagające zarządzanie logistyką wewnętrzną przedsiębiorstw.

Bardziej szczegółowo

Storage meets intelligence Nedcon Storage Systems

Storage meets intelligence Nedcon Storage Systems Storage meets intelligence Nedcon Storage Systems Nedcon Silesia jest międzynarodową grupą kapitałową zajmującą się projektowaniem i instalacją przemysłowych systemów składowania. Inteligentne składowanie

Bardziej szczegółowo

Zakres usług. Uruchomienie. Serwis. Opracowywanie logistyki materiału. Montaż urządzeo u klienta. Analiza i projektowanie. Projektowanie urządzeo

Zakres usług. Uruchomienie. Serwis. Opracowywanie logistyki materiału. Montaż urządzeo u klienta. Analiza i projektowanie. Projektowanie urządzeo Zakres usług Analiza i projektowanie Opracowywanie logistyki materiału Projektowanie urządzeo Wykonawstwo Montaż urządzeo u klienta Uruchomienie Serwis Rozmowy projektowe Obliczenia wydajności Urządzenia

Bardziej szczegółowo

Planowanie tras transportowych

Planowanie tras transportowych Jerzy Feldman Mateusz Drąg Planowanie tras transportowych I. Przedstawienie 2 wybranych systemów: System PLANTOUR 1.System PLANTOUR to rozwiązanie wspomagające planowanie i optymalizację transportu w przedsiębiorstwie.

Bardziej szczegółowo

We engineer your success. All over the world. Systemy Automatycznego Magazynowania

We engineer your success. All over the world. Systemy Automatycznego Magazynowania We engineer your success. All over the world. Systemy Automatycznego Magazynowania Wprowadzenie Systemy Magazynowania Oprogramowanie zarządzające magazynem tworzone wedle standardów bądź na indywidualne

Bardziej szczegółowo

Magazyny Budowle magazynowe

Magazyny Budowle magazynowe Magazyny Budowle magazynowe Magazyny jednostek ładunkowych Magazyny materiałów masowych (sypkich) Magazyny materiałów płynnych (cieczy i gazów) Składowanie statyczne bezregałowe podłogowe Do piętrzenia

Bardziej szczegółowo

SCP SCHÄFER CASE PICKING. W pełni zautomatyzowany system komisjonowania

SCP SCHÄFER CASE PICKING. W pełni zautomatyzowany system komisjonowania SCP SCHÄFER CASE PICKING W pełni zautomatyzowany system komisjonowania Laureat Targów Wzorcowych Logistic Award 2008 Schäfer Case Picking: wydajność zdefiniowana na nowo Szybciej, wydajniej, w dostosowaniu

Bardziej szczegółowo

Stan na 30.09.2013 roku

Stan na 30.09.2013 roku Stan na 3.9.213 roku Wizyty Kolejny rok działalności portalu log4.pl, nowe produkty oraz nowatorskie działania portalu, zostały zaakceptowane przez rynek, który chętnie sięga po informację zawartą na portalu.

Bardziej szczegółowo

Baks. Zapytanie ofertowe. System zarządzania magazynem WMS 1/4

Baks. Zapytanie ofertowe. System zarządzania magazynem WMS 1/4 BAKS Kazimierz Sielski 05-480 Karczew ul. Jagodne 5 Tel./ fax (022) 7108100 fax (022) 7108101 Internet www.baks.com.pl e-mail baks@baks.com.pl NIP 532-010-20-41 Karczew dnia 2013-11-08 ZAPYTANIE OFERTOWE

Bardziej szczegółowo

Gospodarka magazynowa. Definicja magazynu (1) Definicja magazynu (2) 2014-10-06. Podstawowe pojęcia i definicje. Zadania i funkcje magazynów

Gospodarka magazynowa. Definicja magazynu (1) Definicja magazynu (2) 2014-10-06. Podstawowe pojęcia i definicje. Zadania i funkcje magazynów Gospodarka magazynowa Podstawowe pojęcia i definicje. Zadania i funkcje magazynów Definicja magazynu (1) Wyodrębnione: pomieszczenie zamknięte (budynki), przestrzeń zadaszona (wiata), otwarte składowisko

Bardziej szczegółowo

TKT kontenery termoizolacyjne do higienicznego, oszczędnego i bezpiecznego transportu świeżych i mrożonych produktów

TKT kontenery termoizolacyjne do higienicznego, oszczędnego i bezpiecznego transportu świeżych i mrożonych produktów TKT kontenery termoizolacyjne do higienicznego, oszczędnego i bezpiecznego transportu świeżych i mrożonych produktów Obniżanie kosztów, elastyczność transportu. TKT kontenery termoizolowane: sprawny transport

Bardziej szczegółowo

Magazyn, proces magazynowy, gospodarka magazynowa. prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015

Magazyn, proces magazynowy, gospodarka magazynowa. prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015 Magazyn, proces magazynowy, gospodarka magazynowa prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015 Magazyn def. (I): Wyodrębnione pomieszczenie zamknięte (budynki), przestrzeń zadaszoną

Bardziej szczegółowo

Specjalistyczne rozwiązania dla logistyki wewnętrznej

Specjalistyczne rozwiązania dla logistyki wewnętrznej Specjalistyczne rozwiązania dla logistyki wewnętrznej SLS specjalizuje się w projektowaniu i dostarczaniu kompleksowego wyposażenia logistyki wewnętrznej dla magazynów, centrów dystrybucyjnych i zakładów

Bardziej szczegółowo

Magazyn. Podsystemy logistyki - podział funkcjonalny. Opracowywanie zamówień Zarządzanie zapasami (gospodarka magazynowa) Opakowanie Transport

Magazyn. Podsystemy logistyki - podział funkcjonalny. Opracowywanie zamówień Zarządzanie zapasami (gospodarka magazynowa) Opakowanie Transport Podsystemy logistyki - podział funkcjonalny Opracowywanie zamówień Zarządzanie zapasami (gospodarka magazynowa) Magazyn Opakowanie Transport Podsystemy logistyki - magazyn 1 Rodzaje magazynów Rodzaje i

Bardziej szczegółowo

PRZEGLĄD FOLII TRIOPAK

PRZEGLĄD FOLII TRIOPAK Syg. N/04/2016 PRZEGLĄD FOLII TRIOPAK Owijanie folią stretch jest wiodącą metodą gotowywania jednostek ładunkowych, łączenia pojedynczych pakunków i owijania palet z towarami. Dlatego Triopak zapewnia

Bardziej szczegółowo

THE POWER OF DELIVERY. Układnice magazynowe Większa wydajność w magazynie

THE POWER OF DELIVERY. Układnice magazynowe Większa wydajność w magazynie THE POWER OF DELIVERY Układnice magazynowe Większa wydajność w magazynie Zawsze odpowiednie rozwiązanie Układnice magazynowe firmy viastore są zawsze doskonałymi rozwiązaniami. Na życzenie Klienta możemy

Bardziej szczegółowo

Gospodarka magazynowa z elementami projektowania zagospodarowania magazynów istniejących i nowo planowanych

Gospodarka magazynowa z elementami projektowania zagospodarowania magazynów istniejących i nowo planowanych Gospodarka magazynowa z elementami projektowania zagospodarowania magazynów istniejących i nowo planowanych Cele szkolenia Zasadniczym celem szkolenia jest rozpracowanie szeregu zagadnień, dotyczących

Bardziej szczegółowo

DRIVE IN. optymalizacji przestrzeni magazynowej

DRIVE IN. optymalizacji przestrzeni magazynowej DRIVE IN Utilisation Wysokiej jakości optimale system de l espace składowania palet dla optymalizacji przestrzeni magazynowej REGAŁY WJEZDNE Regały wjezdne zaprojektowano po to, by przechowywać duże ilości

Bardziej szczegółowo

SEGMENTOWE BRAMY PRZEMYSŁOWE

SEGMENTOWE BRAMY PRZEMYSŁOWE SEGMENTOWE BRAMY PRZEMYSŁOWE INDYWIDUALNE ROZWIĄZANIA DLA FIRM od 1995 Segmentowe Bramy Przemysłowe ST40 Ciepłe Trwałe Niezawodne Bramy ST40 to właściwy wybór tam, gdzie wymagana jest stabilna ochrona

Bardziej szczegółowo

Pracujemy z pasją a nasze motto to perfekcyjna obsługa Klienta.

Pracujemy z pasją a nasze motto to perfekcyjna obsługa Klienta. FIRMA Jesteśmy prężną i solidną firmą z kilkunastoletnim doświadczeniem zdobytym na rynku krajowym i zagranicznym. Projektujemy i dostarczamy kompleksowe rozwiązania dla szerokiego grona Odbiorców z różnych

Bardziej szczegółowo

Regał paletowy Speedlock P90 Różnorodne rozwiązania w zakresie statycznego i dynamicznego składowania palet

Regał paletowy Speedlock P90 Różnorodne rozwiązania w zakresie statycznego i dynamicznego składowania palet P90 Więcej przestrzeni Regał paletowy Speedlock P90 Różnorodne rozwiązania w zakresie statycznego i dynamicznego składowania palet JAKOŚĆ GWARANTOWANA PRZEZ WYNALAZCĘ REGAŁÓW STALOWYCH 02 DEXION P90 Wraz

Bardziej szczegółowo

TRANSPORT MULTIMODALNY

TRANSPORT MULTIMODALNY WSTĘP Eco Spedycja jest polską firmą specjalizującą się w transporcie intermodalnym. Dzięki współpracy z renomowanymi partnerami dysponuje największą multimodalną siecią transportową w Europie. USŁUGI

Bardziej szczegółowo

WMS WEAVER WMS NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA DLA LOGISTYKI MAGAZYNOWEJ

WMS WEAVER WMS NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA DLA LOGISTYKI MAGAZYNOWEJ WMS WEAVER WMS NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA DLA LOGISTYKI MAGAZYNOWEJ WMS Zintegrowany system zarządzania magazynem Zwiększ konkurencyjność Twojej firmy już dziś dzięki poprawie działań magazynowo-logistycznych

Bardziej szczegółowo

Opakowania w logistyce. prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2015

Opakowania w logistyce. prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2015 Opakowania w logistyce prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2015 1 1. Rodzaje opakowań w z punktu widzenia logistyki 2 Grupa pierwsza (zastosowanie globalne): Jednostki handlowe,

Bardziej szczegółowo

Elastyczny system. Apteki Automatyzacja komisjonowanie ECOMAT MEDIMAT ROBOMAT Fill IN BOX SPEED BOX Blistrowanie. Trójwymiarowe rozpoznawanie obrazów

Elastyczny system. Apteki Automatyzacja komisjonowanie ECOMAT MEDIMAT ROBOMAT Fill IN BOX SPEED BOX Blistrowanie. Trójwymiarowe rozpoznawanie obrazów Elastyczny system Każde rozwiązanie systemowe jest dostosowywane do indywidualnych potrzeb danej apteki. Takie podejście umożliwia optymalną lokalizację, która zapewni najlepszą efektywność. Przy tym nie

Bardziej szczegółowo

Doświadczenie i zaufanie na całym świecie

Doświadczenie i zaufanie na całym świecie T H E P O W E R O F D E L I V E R Y viastore: Doświadczenie i zaufanie na całym świecie 03 Kompetentni dostawcy napędzają handel. My dajemy im te kompetencje. Naszym hasłem przewodnim jest The Power of

Bardziej szczegółowo

Uwarunkowania procesów logistycznych w przedsiębiorstwie o innowacyjnych technologiach. prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.

Uwarunkowania procesów logistycznych w przedsiębiorstwie o innowacyjnych technologiach. prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof. Uwarunkowania procesów logistycznych w przedsiębiorstwie o innowacyjnych technologiach prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl 2015 1 Zagadnienia: 1. Innowacyjne technologie w nowoczesnych

Bardziej szczegółowo

ZAAWANSOWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA MAGAZYNEM WMS

ZAAWANSOWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA MAGAZYNEM WMS ZAAWANSOWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA MAGAZYNEM WMS SYSTEM MAGAZYNIER JEST PRODUKTEM DEDYKOWANYM DLA KLIENTÓW POSIADAJĄCYCH OPROGRAMOWANIE ERP COMARCH CDN XL. JEST TO KOM- PLEKSOWE ROZWIĄZANIE INFORMATYCZNE

Bardziej szczegółowo

Historia firmy. www.marcopol.pl 2. Początek działalności zakładu produkcyjnego. 1985.02.15. Dzisiaj

Historia firmy. www.marcopol.pl 2. Początek działalności zakładu produkcyjnego. 1985.02.15. Dzisiaj Historia firmy 1985.02.15 1986 2004 1992 2000 Początek działalności zakładu produkcyjnego. Dynamiczny rozwój firmy: budowa hali produkcyjnej, magazynu wysokiego składowania, otwarcie Biur Handlowych w

Bardziej szczegółowo

Nowoczesny magazyn - trendy w wyposażaniu i zarządzaniu pracą magazynów. Elżbieta Szulc PROMAG S.A.

Nowoczesny magazyn - trendy w wyposażaniu i zarządzaniu pracą magazynów. Elżbieta Szulc PROMAG S.A. Nowoczesny magazyn - trendy w wyposażaniu i zarządzaniu pracą magazynów Elżbieta Szulc Nowoczesne systemy magazynowe www.promag.pl O firmie Już od prawie 30 lat kreujemy standardy polskiej branży logistyki

Bardziej szczegółowo

PALETMASTER automatyczne magazynki pustych palet

PALETMASTER automatyczne magazynki pustych palet PALETMASTER automatyczne magazynki pustych palet Bezpieczne i wygodne rozwiązanie dla problemu pustych palet Automatyczne magazynki pustych palet poprawiają organizację ich składowania, zwiększają efektywność

Bardziej szczegółowo

Taśmy klejące z nadrukiem Taśmy klejące PP-PCV-Kauczuk-Akryl Taśmy papierowe Taśmy dwustronnie klejące

Taśmy klejące z nadrukiem Taśmy klejące PP-PCV-Kauczuk-Akryl Taśmy papierowe Taśmy dwustronnie klejące O firmie... Od 1989 roku oferujemy Państwu wysokiej jakości produkty, które można nabyć w siedzibie naszej firmy oraz w oddziałach w Polsce. Zajmujemy się foliami miękkimi z tworzyw sztucznych, opakowaniami

Bardziej szczegółowo

Firma Profim powstała ponad dwadzieścia lat temu. Obecnie spółka jest czołowym producentem foteli i krzeseł biurowych w kraju.

Firma Profim powstała ponad dwadzieścia lat temu. Obecnie spółka jest czołowym producentem foteli i krzeseł biurowych w kraju. Firma Profim powstała ponad dwadzieścia lat temu. Obecnie spółka jest czołowym producentem foteli i krzeseł biurowych w kraju. Celem firmy jest osiągnięcie pozycji jednego z największych producentów siedzisk

Bardziej szczegółowo

ITAB OD KONCEPCJI DO SATYSFAKCJI

ITAB OD KONCEPCJI DO SATYSFAKCJI ITAB OD KONCEPCJI DO SATYSFAKCJI ITAB Shop Concept Polska Sp. z o.o. to część jednego z europejskich liderów branży wyposażenia powierzchni handlowych. Grupa ITAB jest producentem towarów i dostawcą usług

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie Zapasami System informatyczny do monitorowania i planowania zapasów. Dawid Doliński

Zarządzanie Zapasami System informatyczny do monitorowania i planowania zapasów. Dawid Doliński Zarządzanie Zapasami System informatyczny do monitorowania i planowania zapasów Dawid Doliński Dlaczego MonZa? Korzyści z wdrożenia» zmniejszenie wartości zapasów o 40 %*» podniesienie poziomu obsługi

Bardziej szczegółowo

Innowacyjne rozwiązania!

Innowacyjne rozwiązania! R O Z W I Ą Z A N I A B R A N Ż O W E P r z e m y s ł s p o ż y w c z y i o p a k o w a ń Innowacyjne rozwiązania! Firma SCHUNK GmbH & Co. KG to lider w dziedzinie automatyki przemysłowej i systemów mocowań.

Bardziej szczegółowo

...Zarządzanie MWS ... 1

...Zarządzanie MWS ... 1 1 Zarządzanie MWS 3 Struktura magazynu 4 Definicja nośników 4 Zlecenie komplementacji 4 Kontrola wysyłki 5 Zlecenie załadunku 5 Obsługa dostaw 5 Operacje wewnętrzne i zewnętrzne 5 Inwentaryzacje 5 Konsolidacja

Bardziej szczegółowo

RYNEK WÓZKÓW WIDŁOWYCH W POLSCE WIDLAK LIST

RYNEK WÓZKÓW WIDŁOWYCH W POLSCE WIDLAK LIST Pieczęd firmowa RYNEK WÓZKÓW WIDŁOWYCH W POLSCE WIDLAK LIST Badanie rynku pierwotnego i wtórnego widłowych, przez zespół reprezentantów firm Audytel, Cushman & Wakefield, Konslog i wortalu Log4.pl 1 1.

Bardziej szczegółowo

Przemyślane rozwiązanie Z myślą o komforcie i środowisku naturalnym

Przemyślane rozwiązanie Z myślą o komforcie i środowisku naturalnym MAKING MODERN LIVING POSSIBLE Przemyślane rozwiązanie Z myślą o komforcie i środowisku naturalnym Węzły cieplne typu DSP przeznaczone dla systemów ciepłowniczych. Prefabrykowany Elastyczny w projektowaniu

Bardziej szczegółowo

Infrastruktura w przechowywaniu towarów (cz. 2)

Infrastruktura w przechowywaniu towarów (cz. 2) Adam Wojciechowski Instytut Logistyki i Magazynowania Infrastruktura w przechowywaniu towarów (cz. 2) Na zagwarantowanie prawidłowych warunków dla przechowywanych towarów istotny wpływ ma wybór odpowiedniej

Bardziej szczegółowo

Deski. Butelki. Bloczki. Zgrzewki Kanistry Szyby

Deski. Butelki. Bloczki. Zgrzewki Kanistry Szyby manipulatory pneumatyczne manipulatory podciśnieniowe wciągniki wózki manipulacyjne Deski Bloczki Butelki Zgrzewki Kanistry Szyby Wciagniki Wciągniki elektryczne (linowe i łańcuchowe) znajdują swoje

Bardziej szczegółowo

Najpopularniejsze rozwiązania automatyczne w polskich magazynach. (studia przypadków)

Najpopularniejsze rozwiązania automatyczne w polskich magazynach. (studia przypadków) Najpopularniejsze rozwiązania automatyczne w polskich magazynach (studia przypadków) NAJPROSTSZA JEDNOSTKA MAGAZYNOWA...PALETA Paleta podniesiona platforma, przeznaczona do przenoszenia i składowania towarów.

Bardziej szczegółowo

PRECYZJA 100% 90% 80% 70% 60% 50% SZYBKOŚĆ 40% 30% 20% 10% JAKOŚĆ POWIERZCHNI RÓBKI. Druty certyfikowane

PRECYZJA 100% 90% 80% 70% 60% 50% SZYBKOŚĆ 40% 30% 20% 10% JAKOŚĆ POWIERZCHNI RÓBKI. Druty certyfikowane RÓBKI Druty certyfikowane Czy wiecie? Stosowanie nie certyfikowanych materiałów eksploatacyjnych lub nieoryginalnych części zamiennych może obniżyć wydajność maszyny nawet o! Konkurencyjność Państwa maszyny

Bardziej szczegółowo

ROBOTY AUTOMATYZACJA PRODUKCJI

ROBOTY AUTOMATYZACJA PRODUKCJI ROBOTY AUTOMATYZACJA PRODUKCJI Roboty godne zaufania 02 Dane techniczne oraz więcej informacji na www.dopak.pl ROBOTY NAJNOWSZEJ GENERACJI ROBOT PNEUMATYCZNY TYPU PICKER SPRAWDZONA KONSTRUKCJA I IDEALNIE

Bardziej szczegółowo

Czy logistyka może pomóc zbudować konkurencyjność

Czy logistyka może pomóc zbudować konkurencyjność A leading automotive logistics company A leading automotive logistics company Czy logistyka może pomóc zbudować konkurencyjność Prezentacja CAT Cargo Logistics Polska Michał Sierański 2014-05-28 Agenda

Bardziej szczegółowo

1. Opakowania wielokrotnego użytku: 2. Logistyczny łańcuch opakowań zawiera między innymi następujące elementy: 3. Które zdanie jest prawdziwe?

1. Opakowania wielokrotnego użytku: 2. Logistyczny łańcuch opakowań zawiera między innymi następujące elementy: 3. Które zdanie jest prawdziwe? 1. Opakowania wielokrotnego użytku: A. Są to zwykle opakowania jednostkowe nieulegające zniszczeniu po jednokrotnym użyciu (opróżnieniu), które podlegają dalszemu skupowi. B. Do opakowań wielokrotnego

Bardziej szczegółowo

Przenośniki wałkowe. Dr inż. Piotr Kulinowski. piotr.kulinowski@agh.edu.pl tel. (12617) 30 92 B-2 parter p.6

Przenośniki wałkowe. Dr inż. Piotr Kulinowski. piotr.kulinowski@agh.edu.pl tel. (12617) 30 92 B-2 parter p.6 Przenośniki wałkowe Katedra Maszyn Górniczych, Przeróbczych i Transportowych AGH Przenośniki wałkowe Dr inż. Piotr Kulinowski piotr.kulinowski@agh.edu.pl tel. (12617) 30 92 B-2 parter p.6 konsultacje:

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl

Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl Staples Polska Sp. z o.o. (dawniej Corporate Express Polska Sp. z o.o.) to jeden z największych na świecie dostawców

Bardziej szczegółowo

Spedycja Transport Logistyka Agencje Celne

Spedycja Transport Logistyka Agencje Celne G R U P A K A P I T A Ł JAS-FBG GmbH JAS-FBG Kft. O W A Spedycja Transport Logistyka Agencje Celne 120 biur w Polsce 2 biura zagraniczne Ponad 1000 pracowników Ponad 200 własnych ciągników Ponad 200 własnych

Bardziej szczegółowo

GLOBAL4NET Agencja interaktywna

GLOBAL4NET Agencja interaktywna Sklep internetowy Magento dla Rotom Polska Strona1 System B2B dla Rotom Polska Rotom jest jednym z czołowych dystrybutorów palet drewnianych, opakowań oraz nośników logistycznych dla przedsiębiorstw w

Bardziej szczegółowo

Ekspert w dziedzinie serwisu, remontu i produkcji opakowań.

Ekspert w dziedzinie serwisu, remontu i produkcji opakowań. Ekspert w dziedzinie serwisu, remontu i produkcji opakowań. POL-PACK SERVICE S.A. ul. Jasnogórska 23, 31-358 Kraków tel./fax 12 379 30 40, 12 379 30 41 office@pol-pack.pl NIP 945-216-82-92, REGON 122555462

Bardziej szczegółowo

innowacyjna magazynowa LogistyKa

innowacyjna magazynowa LogistyKa innowacyjna magazynowa LogistyKa Zaawansowane systemy zarządzania magazynem WMS SYSTEM EXPERTWMS to kompleksowe rozwiązanie informatyczne pozwalające na zarządzanie ruchem produktów w magazynie oraz optymalizujące

Bardziej szczegółowo

Usprawnij swoją produkcję

Usprawnij swoją produkcję Usprawnij swoją produkcję Manipulatory Specyfikacje 2 Marka Plastigo Plastigo to marka, która należy do grona liderów wśród polskich dostawców wtryskarek oraz urządzeń peryferyjnych. Bogaty asortyment

Bardziej szczegółowo

MATERIAŁY SZKOLENIOWE. Magazynier. www.orent.pl

MATERIAŁY SZKOLENIOWE. Magazynier. www.orent.pl MATERIAŁY SZKOLENIOWE Magazynier www.orent.pl Zapraszamy na szkolenia do naszych oddziałów: Siedziba: Toruń, Rynek Nowomiejski 25 tel./fax: (56) 656 33 67 Oddziały: Aleksandrów Kujawski tel. (54) 282 22

Bardziej szczegółowo

Eksperci w wyposażeniu przestrzeni handlowej.

Eksperci w wyposażeniu przestrzeni handlowej. Eksperci w wyposażeniu przestrzeni handlowej www.caps-group.com 2 CO ROBIMY? Grupa CAPS oferuje innowacyjne i skuteczne rozwiązania dla kompleksowego wyposażenia powierzchni handlowych, edukacyjnych, biurowych,

Bardziej szczegółowo

TSM TIME SLOT MANAGEMENT

TSM TIME SLOT MANAGEMENT TSM TIME SLOT MANAGEMENT System zarządzania zamówieniami i oknami czasowymi dostaw Spis treści O Firmie Nam zaufali Możliwości rozwiązań О produkcie Bezpieczeństwo i dostęp do informacji Problemy produkcyjne

Bardziej szczegółowo

Gospodarka magazynowa

Gospodarka magazynowa Pracownia Inżynierii Procesowej Modelowanie Symulacja Optymalizacja Gospodarka magazynowa Procesy magazynowe Ekonomiczna wielkość zamówienia PROCESY MAGAZYNOWE Gospodarka magazynowa Proces magazynowy Proces

Bardziej szczegółowo

JAK MOŻNA OGRANICZYĆ KOSZTY OŚWIETLENIA?

JAK MOŻNA OGRANICZYĆ KOSZTY OŚWIETLENIA? JAK MOŻNA OGRANICZYĆ KOSZTY OŚWIETLENIA? NIEZAWODNYM SPOSOBEM NA OGRANICZENIE KOSZTÓW OŚWIETLENIA MAGAZYNÓW I HAL PRODUKCYJNYCH JEST WYKORZYSTANIE SYSTEMU COLUMBUS KIM JESTEŚMY? Firmą specjalizującą się

Bardziej szczegółowo

Prezentacja usług logistycznych i magazynowych firmy AMBRO Logistics Sp. z o.o.

Prezentacja usług logistycznych i magazynowych firmy AMBRO Logistics Sp. z o.o. Prezentacja usług logistycznych i magazynowych firmy AMBRO Logistics Sp. z o.o. Operacje logistyczne Towary spaletyzowane IN / OUT 5,00 PLN/Paleta (1) IN / OUT 7,50 PLN/Paleta (2) IN / OUT 15,00 PLN/Paleta

Bardziej szczegółowo

Robotyka jest prosta gotowe rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu

Robotyka jest prosta gotowe rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu Jakub Stec Robotyka jest prosta gotowe rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu Kraków Globalny lider w technologiach zasilania i automatyki ABB Prezentacja firmy 145,000 pracowników w 100 krajach Roczny

Bardziej szczegółowo

Otwarcie Magazynu Centralnego w Ołtarzewie Centralizacja logistyki w Grupie NEUCA. 31 stycznia 2011 r.

Otwarcie Magazynu Centralnego w Ołtarzewie Centralizacja logistyki w Grupie NEUCA. 31 stycznia 2011 r. Otwarcie Magazynu Centralnego w Ołtarzewie Centralizacja logistyki w Grupie NEUCA 31 stycznia 2011 r. Agenda 1. Przepływ leków od producenta do pacjenta 2. Strategia centralizacji logistyki Grupy NEUCA

Bardziej szczegółowo

MAGAZYNOWANIE TWORZYWA SZTUCZNEGO

MAGAZYNOWANIE TWORZYWA SZTUCZNEGO MAGAZYNOWANIE TWORZYWA SZTUCZNEGO Systemy magazynowania tworzywa 02 Dane techniczne oraz więcej informacji na www.dopak.pl SYSTEMY MAGAZYNOWANIA TWORZYWA MAGAZYNOWANIE TWORZYWA Szeroka gama profesjonalnych

Bardziej szczegółowo

Commit Polska. Retail Management CENTRALNE ZARZĄDZANIE SIECIĄ SPRZEDAŻY

Commit Polska. Retail Management CENTRALNE ZARZĄDZANIE SIECIĄ SPRZEDAŻY Commit Polska Retail Management CENTRALNE ZARZĄDZANIE SIECIĄ SPRZEDAŻY Sprawdź nas! www.commit.pl +48 17 850 74 00 Retail Management NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI KIEROWANIA DZIAŁANIAMI CAŁEJ SIECI SPRZEDAŻY

Bardziej szczegółowo

YOU. Łączymy Ciebie z Twoimi pacjentami w Europie Środkowo-Wschodniej CEE BRIDGE YOUR PATIENTS

YOU. Łączymy Ciebie z Twoimi pacjentami w Europie Środkowo-Wschodniej CEE BRIDGE YOUR PATIENTS YOU Łączymy Ciebie z Twoimi pacjentami w Europie Środkowo-Wschodniej CEE BRIDGE YOUR PATIENTS Odkryj WIĘCEJ możliwości pomiędzy Tobą a Twoimi pacjentami Jako dostawca zintegrowanych usług w sektorze ochrony

Bardziej szczegółowo

Magazynowanie. Logistyka zaopatrzenia i produkcji. Gospodarka magazynowa LZIP_2_LW. dr inż. L. Wicki

Magazynowanie. Logistyka zaopatrzenia i produkcji. Gospodarka magazynowa LZIP_2_LW. dr inż. L. Wicki Logistyka zaopatrzenia i produkcji Magazynowanie dr inż. L. Wicki LZIP_2_LW Funkcjonalne rozgraniczenie systemów logistycznych Gospodarka magazynowa Zapasy magazynowe przy przepływie towarów Gospodarka

Bardziej szczegółowo

Efektywne rozwiązania dla branży sadowniczej. Regały przejezdne i System Orbiter

Efektywne rozwiązania dla branży sadowniczej. Regały przejezdne i System Orbiter Efektywne rozwiązania dla branży sadowniczej Regały przejezdne i System Orbiter Regały przejezdne i System Orbiter Regały przejezdne oraz System Orbiter to systemy regałowe, zyskujące coraz większą popularność

Bardziej szczegółowo

Technika termostatowania i chłodzenia First Choice in Temperature Control

Technika termostatowania i chłodzenia First Choice in Temperature Control Technika termostatowania i chłodzenia First Choice in Temperature Control Kompetencje SINGLE Pierwszy wybór w zakresie techniki termostatowania 2 Lider technologii z tradycjami 1958 1968 1970 1980 1990

Bardziej szczegółowo

WYTRZYMA TRZYKROTNIE DŁUŻSZĄ EKSPLOATACJĘ* NIŻ TWÓJ OBECNY ŁAŃCUCH JEŚLI NIE, KOLEJNY ŁAŃCUCH OFERUJEMY BEZPŁATNIE.

WYTRZYMA TRZYKROTNIE DŁUŻSZĄ EKSPLOATACJĘ* NIŻ TWÓJ OBECNY ŁAŃCUCH JEŚLI NIE, KOLEJNY ŁAŃCUCH OFERUJEMY BEZPŁATNIE. WYTRZYMA TRZYKROTNIE DŁUŻSZĄ EKSPLOATACJĘ* NIŻ TWÓJ OBECNY ŁAŃCUCH JEŚLI NIE, KOLEJNY ŁAŃCUCH OFERUJEMY BEZPŁATNIE. MOCNY. WYTRZYMAŁY. JESZCZE SKUTECZNIEJSZY. Renold Synergy Po prostu najlepszy Łańcuch

Bardziej szczegółowo

Statystyki wejść w oferty produktów w 2011;2012 i 2013 r., cztery kwartały 2014 roku oraz I kw. 2015 roku.

Statystyki wejść w oferty produktów w 2011;2012 i 2013 r., cztery kwartały 2014 roku oraz I kw. 2015 roku. I kwartał 215 roku Wejścia w oferty Portal log4.pl powstał w 211 roku, wprowadzając nową jakość na rynku medialnej informacji w branży logistycznej, publikacje ofert służą utrwalaniu wizerunku marki i

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. ul. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl

Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. ul. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. ul. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl Staples Inc. jest największym na świecie przedsiębiorstwem zajmującym się dostawą rozwiązań biurowych. Istnieje

Bardziej szczegółowo

Łożyska i Obudowy HFB.

Łożyska i Obudowy HFB. Łożyska i Obudowy HFB. Technologia w ruchu. 2 Używając wysokiej jakości sprawdzonych surowców stosujemy najnowocześniejsze urządzenia do obróbki żeliwa szarego, żeliwa sferoidalnego, staliwa, stali nierdzewnej,

Bardziej szczegółowo

System identyfikacji w produkcji gazomierzy w przedsiębiorstwie Apator Metrix S.A.

System identyfikacji w produkcji gazomierzy w przedsiębiorstwie Apator Metrix S.A. System identyfikacji w produkcji gazomierzy w przedsiębiorstwie Apator Metrix S.A. APATOR METRIX S.A. to firma z 60-letnim stażem na rynku aparatury pomiarowej, oferująca gazomierze miechowe domowe i przemysłowe

Bardziej szczegółowo

rury stalowe i profile zamknięte

rury stalowe i profile zamknięte rury stalowe i profile zamknięte SPECJALIŚCI OD RUR STALOWYCH Od 10 lat dostarczamy naszym klientom rury stalowe i profile zamknięte, których parametry spełniają najwyższe wymagania jakościowe. Nasi odbiorcy,

Bardziej szczegółowo

Kurs obsługi wózków widłowych

Kurs obsługi wózków widłowych Człowiek najlepsza inwestycja "Kalejdoskop wiedzy" POKL, Priorytet IX, Działanie 9.2 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Kurs obsługi wózków widłowych

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowa grupa firm transportowo logistycznych

Międzynarodowa grupa firm transportowo logistycznych Międzynarodowa grupa firm transportowo logistycznych Biura grupy AsstrA Niemcy Magdeburg Włochy Bergamo Litwa Wilno Szwajcaria Firma została załoŝona w 1993 r. w Zurychu. Chiny Shenzhen Polska Warszawa

Bardziej szczegółowo