DOMAUKCYJNY. KRAKÓW, UL. FLORIAŃSKA 13Ip. AUKCJA148 ODZNAKI, ODZNACZENIA. Sobota21XI2015r.,godz.

Download "DOMAUKCYJNY. KRAKÓW, UL. FLORIAŃSKA 13Ip. www.desa.art.pl e-mail:aukcje@desa.art.pl AUKCJA148 ODZNAKI, ODZNACZENIA. Sobota21XI2015r.,godz."

1 DOMAUKCYJNY KRAKÓW, UL. FLORIAŃSKA 13Ip. AUKCJA148 ODZNAKI, ODZNACZENIA Sobota21XI2015r.,godz WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA od16 20XI2015r.wgodz , awdniuaukcji Kraków, ul. Floriańska 13 I piętro

2 DESASP.ZO.O. PREZES Kraków, ul. Floriańska 13, tel fax RZECZOZNAWCY Kraków, ul. Floriańska 13, tel DOM AUKCYJNY Kraków, ul. Floriańska 13, I piętro, tel , ANTYKWARIATY W KRAKOWIE: SALON, ul. Floriańska 13, tel SALON, ul. Floriańska 13, tel ANTYKWARIATY W INNYCH MIASTACH: CZĘSTOCHOWA, Al. N.M.P. 40/42, tel GDYNIA, ul. Abrahama 54, tel KATOWICE, ul. Mariacka 5, tel KATOWICE, ul. Dworcowa 13 tel KIELCE, ul. Sienkiewicza 28, tel RZESZÓW, Rynek 4, tel aukcje@desa.art.pl

3 REGULAMIN AUKCJI Ogólne warunki aukcji. 1. Osoba biorąca udział w aukcji rozumie i akceptuje warunki określone regulaminem. 2. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez klientów lub stanowiące własność Domu Aukcyjnego. Dom Aukcyjny podejmuje się sprzedaży, w imieniu właściciela, obiektów będących zgodnie z oświadczeniem Sprzedającego wolnych od jakichkolwiek roszczeń osób trzecich. 3. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą podaną w katalogu, cena minimalna stanowi tajemnicę handlową. 4. Obiekty wystawione do sprzedaży posiadają opisy, których sporządzenie potwierdzone jest przez ekspertów DESY względnie przez zaproszonych konsultantów. 5. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 15%. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej. I 1. Aukcja prowadzona jest zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi przez upoważnioną osobę, zwaną Akcjonerem, któradziaławimieniuinarachunekdomuaukcyjnegodesasp.zo.o. 2. Aukcjoner określa postąpienie w licytacji czyli podwyższenie stawki. 3. Aukcjoner ma prawo do wycofywania z licytacji dowolnych obiektów lub bez podawania przyczyn. 4. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą cenę. 5. Zakończenie licytacji danego obiektunastępuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży. Spory w trakcie licytacji rozstrzyga Aukcjoner. II 1. Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które wpłaciły wadium w wysokości 100 zł i otrzymały tabliczkę zgłoszeniową. 2. DESA Sp. z o.o. może odmówić wydania tabliczki zgłoszeniowej osobom, które wcześniej nie wywiązały sięze zobowiązań w stosunku do DESY lub z innych istotnych przyczyn. 3. Osoby, które nie mogą być osobiście na aukcji, mają możliwość, po wpłaceniu wadium: pisemnego złożenia oferty kupna z limitem ceny. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicy Domu Aukcyjnego(wysokość oferowanej ceny jest informacją poufną), telefonicznego udziału w licytacji. III 1.Nabywcajestzobowiązanywykupićobiektwciągu5dnipozakończeniuaukcjiiodebraćgonawłasnykoszt. W przypadku przekroczenia tego terminu Dom Aukcyjny ma prawo policzyć składowe. 2. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20% wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być wówczas wpłacona w terminie 14 dni po zakończeniu aukcji. W przypadku nie dotrzymania tego terminu następuje przepadek wpłaconego zadatku. Na poczet zadatku zalicza się wadium, stanowiące wówczas zadatek lub jego część. 3. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty. 4. Niewykupienie przedmiotu w terminie powoduje przepadek wadium na rzecz organizatora. Niezależnie Nabywca zobowiązany jest do pokrycia wszelkich kosztów związanych i wynikłych z faktu wylicytowania, w tym ewentualnych roszczeń Właściciela/Sprzedającego. IV 1. Dom Aukcyjny daje gwarancję opinii co do autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu. W przypadku niezgodności pomiędzy opisem a stanem faktycznym, Nabywca może zwrócić obiekt w terminie 14 dni od daty aukcji, żądając zwrotu zapłaconej kwoty. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiarygodnymi ekspertyzami. 2. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów. 3. Polskie muzea rejestrowe mają prawo pierwokupu w wylicytowanej cenie, pod warunkiem, że zgłoszą to bezpośrednio po zakończeniu licytacji obiektu. 4. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej euro.

4 ODZNAKI II RP 1.Odznakaoficerska7PułkPiechotyLegionów.39x39mm. Wykonana w tombaku srebrzonym, emaliowana, jednoczęściowa. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką o średnicy 26 mm, sygnowaną W. Gontarczyk Warszawa Miodowa 19. Stan zachowania dobry emalia odświeżona. 1800,- 2. Odznaka pamiątkowa 9 Pułku Piechoty, żołnierska, 39 x 39 mm, dwuczęściowa, orzeł mocowany na 2 druty, rewers gładki, nakrętka sygn. W. Gontarczyk. Stan bardzo dobry. 750,- 3.Odznakażołnierska19PułkPiechoty.43x35mm.Wykonana w tombaku srebrzonym, jednoczęściowa. Rewers z kontrą.mocowananasłupekznakrętkąośrednicy23mm, sygnowaną J. Kweksilber Warszawa Nowy Świat 30 tel Stan bardzo dobry. 1000,- 4. Odznaka pamiątkowa 31 Pułku Strzelców Kaniowskich, oficerska, 44 x 44 mm, emalia, wieloczęściowa, herby nakładane na nitach, rewers gładki, nakrętka nie sygn. Stan bardzo dobry. 1400,- 5. Odznaka oficerska 36 Pułk Piechoty Legii Akademickiej. 40 x 40 mm. Wykonana w srebrze, emaliowana, jednoczęściowa. Rewers gładki z numerem 222. Mocowana na słupek z nakrętką o średnicy 27 mm, sygnowaną W. Gontarczyk Warszawa ul. Miodowa No.19. Stan zachowania dobry uzupełnione uszkodzenia emalii. 2300,- 6. Odznaka pamiątkowa 38 Pułku Strzelców Lwowskich, oficerska, 42 x 34 mm, srebro, emalia, dwuczęściowa, rewers gładki, próba srebra 2, imiennik WG oraz dwie wygrawerowane litery, słupek, nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawaul.Miodowanr19.Stanb.dobry. 2700,- 7.Odznaka57PułkPiechotyWielkopolski.47x31mm. Wykonana w srebrze, lakierowana, jednoczęściowa. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką o średnicy 23 mm, sygnowaną Fabr. Graw. Emaljer. J. KnedlerWarszawa Ul. Nowy Świat 45. Rzadka!! Pierwsza wersja odznaki tego pułku!! Stan bardzo dobry. 2500,- 8. Odznaka pamiątkowa 64 Grudziądzkiego Pułku Piechoty, oficerska, 37 x 37 mm, tombak, emalia, dwuczęściowa, rewers gładki, 3 druty, nr 363, nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawa ul. Miodowa nr 19. Stan dobry, uszkodzenia emalii. 2300,- 9. Odznaka pamiątkowa 66 Pułku Piechoty, oficerska, 41 x 41 mm, emalia, dwuczęściowa, gryf mocowany 3 nitami, rewers gładki, nakrętka sygn. Br. Grabski. Stan bardzo dobry. 3300,- 10.Odznakaoficerska80PułkPiechoty.45x45mm.Wykonana w srebrze(?) lub tombaku srebrzonym, emaliowana, wieloczęściowa tarczka z orzełkiem nakładana i mocowana na 4nity.Rewersgładki.Mocowananasłupekznakrętkąośrednicy 19mm, sygnowaną J.Knedler Warszawa Nowy Świat 49.Jesttorzadsza1wersjaodznakitegopułku!!Stanzachowania dobry nieznaczne uszkodzenia emalii. 1600,- 11.Odznakażołnierska 80PułkPiechoty.45x45mm. Wykonana w tombaku srebrzonym, jednoczęściowa. Rewers gładkiznumerem85/2.mocowananasłupekznakrętkąo średnicy 26 mm, sygnowaną J.Chyliński Warszawa. Jest to 2 wzór odznaki tego pułku. Stan zachowania bardzo dobry. 1000,- 12. Odznaka pamiątkowa 3 Pułku Strzelców Podhalańskich, oficerska, 40 x 40 mm, srebro?, emalia, wieloczęściowa. Rewers gładki, słupek, 7 nitów mocujących, nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawa ul. Miodowa nr 19. Stan b. dobry. 6000,- 13. Odznaka żołnierska 4 Pułk Strzelców Podhalańskich. Średnica 38 mm. Wykonana w tombaku srebrzonym, jednoczęściowa. Rewers gładki z wypukłymi napisami. Odznaka, w przeciwieństwie do większości znajdujących się na rynku, numerowana nadana! Mocowana na słupek z nakrętką o średnicy 26 mm, sygnowaną I Kraj. Fabr. Medali A. Nagalski Warszawa Bielańska 16. Stan bardzo dobry. 1800,- 14. Odznaka oficerska 2 Pułk Artylerii Polowej Legionów. 42 x 34 mm. Wykonana w srebrze, emaliowana, wieloczęściowaorzełek nakładany i mocowany na dwa nity. Rewers gładki. Mocowananasłupekznakrętkąośrednicy21mm,sygnowaną S. Lipczyński Grawer Warszawa Ul. Marszałkowska 149. Stan bardzo dobry. 2500,- 15. Odznaka pamiątkowa 6 pułku Artylerii Polowej, żołnierska, 40 x 40 mm, tombak, mosiądz, dwuczęściowa. Rewers gładki, słupek wtórnie mocowany, nakrętka sygn. H. Waldyn Kraków. Stan dobry. 1450,- 16. Odznaka żołnierska 25 Pułk Artylerii Lekkiej. 40 x 40 mm. Wykonana w tombaku, srebrzona, wieloczęściowa- tarczka z orłem nakładana. Rewers gładki. Mocowana na słupek znakrętkąośrednicy29mm,sygnowaną A.NagalskiiSka Warszawa Bielańska 16. Stan bardzo dobry. 900,- 17. Odznaka pamiątkowa 1 pułku Szwoleżerów, oficerska, średnica 52 mm, tombak srebrzony, dwuczęściowa. Rewers z kontrą, 4 druty mocujące, słupek, nakrętka sygn. J. Kweksilber Warszawa Nowy Świat 30. Stan b. dobry. 2500,- 2

5 18. Odznaka pamiątkowa 15 pułku Ułanów Wielkopolskich podoficerska, 35 x 36 mm, tombak srebrzony. Rewers z kontrą, słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 1200,- 19. Odznaka pamiątkowa 27 pułku Ułanów, oficerska, 64 x 35 mm, tombak srebrzony, emalia. Rewers bity z lekką kontrą, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 1300,- 20. Odznaka pamiątkowa 7 pułku Strzelców Konnych, żołnierska, 42 x 42 mm, brąz, jednoczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka nie sygn. Stan dobry. 1500,- 21. Odznaka pamiątkowa Batalionu Lotnictwa Poznań, 46 x 46 mm, srebro, emalia, dwuczęściowa. Rewers z kontrą, 3 nity mocujące, cecha srebra, słupek, brak nakrętki, ubytki emalii. Stan dobry. 2300,- 22. Odznaka żołnierska Batalion Manewrowy. 38 x 38 mm. Wykonana w tombaku, srebrzona, jednoczęściowa. Rewers gładki z wypukłą sygnaturą A. Nagalski Warszawa oraz numerem 371. Mocowana na słupek z nakrętką o średnicy 25mm, sygnowaną I Kraj. Fabr. Medali A. Nagalski Warszawa Bielańska 16. Stan zachowania bardzo dobry. 1000,- 23. Odznaka pamiątkowa 4 pułku Saperów, żołnierska, 37 x 37 mm, brąz. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. J. Kweksilber Warszawa Nowy Świat 30 T Stan b. dobry. 1400,- 24. Odznaka Oficerska Szkoła Inżynierii Klasa Łączności. 48,5 x 38,5 mm. Wykonana w srebrze, emaliowana, dwuczęściowa orzeł mocowany na czterech zagłowionych nitach. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką o średnicy 23mm, sygnowaną W. Gontarczyk Warszawa Miodowa 19. Stan bardzo dobry(niewielkie odpryski emalii w 3 rogach). 3100,- 25. Odznaka pamiątkowa Centrum Wyszkolenia Piechoty, X kurs, 49 x 49 mm, srebro, złocenia, dwuczęściowa. Rewers z kontrą, 4 nity mocujące, cecha srebra, imiennik wytwórcy, słupek, nakrętka sygn. Zakł. Grawersko-Jubilerski Wł. Wyszomirski Warszawa Nowy Świat 37. Stan b. dobry. 3200,- 26. Odznaka pamiątkowa Koła Żołnierzy Studentów Politechniki Warszawskiej, 35 x 24 mm, srebro, złocenia, jednoczęściowa. Rewers gładki, słupek, imiennik i cecha srebra 2, nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawa Miodowa 19. Stan b. dobry. 1200,- 27. Odznaka Szkoła Podchorążych Rezerwy Piechoty. 30 x 30 mm. Wykonana w srebrze, emaliowana, dwuczęściowaorzełek nakładany i mocowany na dwa zagłowione nity. Rewers gładki, z wypukłą sygnaturą A. Nagalski Warszawa oraz puncami srebra imiennikiem A.N oraz główką - punca do przedmiotów drobnych ze srebra. Odznaka numerowana 1134! Mocowana na słupek nakrętką o średnicy 26 mm, sygnowaną I Kraj. Medaljernia A. Nagalski Warszawa Bielańska 16. Stan bardzo dobry. 800,- 28.OdznakapamiątkowaKorpusKadetównr2,wzór2,43x 43 mm, emalia, wieniec montowany na 2 druty, nakrętka sygn. W. Gontarczyk. Stan bardzo dobry. 750,- 29. Odznaka pamiątkowa Znak Pancerny, średnica 36 mm, srebro, jednoczęściowa, rewers gładki, punca srebra, imiennik WG, nr 441, słupek, nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawa Miodowa 19. Stan b. dobry. 1600,- 30. Odznaka pamiątkowa 5 Dywizji Strzelców Polskich (Syberyjska), oficerska, 55 x 37 mm, srebro?, złoto, emalia, trzyczęściowa. Rewers napis por. Albrandt Konstanty N 398, 4 bolce mocujące, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 4500,- 31. Odznaka pamiątkowa Armia Generała Hallera 1921 rok, 53 x 38 mm, dwuczęściowa, rewers gładki, na rewersie nr 1634, nakrętka nie sygn. Stan bardzo dobry. 1200,- 32. Odznaka pamiątkowa Obóz Szkoleniowy Artylerii w Przegorzałach 1914 r, średnica 32 mm, lekko wypukła, rewers gładki, nakrętka nie sygn. Stela Stan bardzo dobry. 2300,- 33. Odznaka pamiątkowa 6 Pułku Piechoty Legionów, 42 x 34 mm, blacha cynkalowa, orzeł srebrzony, dwuczęściowa. Rewers z kontrą, 2 nity mocujące, słupek, nakrętka nie sygn. Stan b. dobry. 20/2(brak nakrętki). 400,- 34.Odznakapamiątkowa6odcinkaObronyLwowa,52x39 mm, jednoczęściowa, rewers z kontrą, słupek, nakrętka sygn. E.M. Unger Lwów. Stan dobry. 2500,- 35. Odznaka pamiątkowa Za Zdobycie Dyrekcji Kolei 1918, 45x121mm,mosiądz,cyna,dwuczęściowa/naczaszce widoczne nity mocujące/. Rewers gładki, ślady lutowania oderwanego słupka, grawerowany napis 5.XI zalutowana data XI Lwów por. R. Rogoziński, widoczny nit cynowy mocujący, drugi górny niewidoczny, pod śladami lutowania słupka cztery małe dziureczki. Stan: awers bardzo dobry, rewers dobry. 5000,- 36.KrzyżIIKompaniiStarcka,53x53mm,rewersgładki. Stela Stan bardzo dobry. 1500,- 3

6 37. Odznaka pamiątkowa Grupa Szturmowa Wawelberg 1921 r,górnyśląsk,59x41mm,nakrętkaniesygn.stela Stan bardzo dobry. 1600,- 38. Odznaka pamiątkowa 201 Ochotniczego pułku Szwoleżerów, 19 x 19 mm, tombak, jednoczęściowa. Rewers bity z lekką kontrą, słupek, nakrętka, sygn. S. Lipczyński Grawer-VARSOVIE-149 Marszałkowska. Stan b. dobry. 5000,- 39. Odznaka pamiatkowa 240 ochotniczego pułku piechoty, 52 x 32 mm, złocenie, rewers gładki. Stan bardzo dobry. 400,- 40. Odznaka pamiątkowa 206 Ochotniczego Pułku Piechoty, 38 x 37 mm, tombak złocony, emalia, dwuczęściowa, rewers gładki, nr 29 wygrawerowany. Stan b. dobry Miniaturka Wojskowej Straży Kolejowej, 23 x 23 mm, biały metal, emalia, wieloczęściowa. Rewers gładki, 2 nity mocujące, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 300,- 42. Odznaka pamiątkowa Miecze Hallerowskie, 42 x 31 mm, I-sze bicie, wersja bez napisu Ameryka, alpaka. Rewers gładki, koluszko, brak wstążki. Stan b. dobry. 700,- 43. Odznaka pamiątkowa Miecze Hallerowskie wersja z napisem AMERYKA, 32 x 41 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, złocona, emaliowana. Orzeł nakładany. Rewers gładki. Mocowana na oryginalnej wstążce. Stan bardzo dobry. 400,- 44. Krzyż Pamiątkowy Sokół w Walce o Wolność x 40 mm. Wykonany brązie, złocony i emaliowany. Krzyż wieloczęściowy orzełek nakładany. Rewers gładki. Krzyż mocowany na oryginalnej wstążce z beleczką sokoła. Stan zachowania bardzo dobry. 1200,- 45. Odznaka pamiątkowa Krzyż za Zasługę ,Wielkopolska, 67 x 39 mm(z zawieszką), emalia, napisy na rewersie. Stan bardzo dobry. 1800,- 46. Odznaka Pamiątkowa Krzyż Swoim Żołnierzom z Ameryki Oswobodzona Polska. 55 x 55 mm. Wykonana w mosiądzu, rewers z kontrą. Mocowana na oryginalnej wstążce biało amarantowej. Stan bardzo dobry. 400,- 47. Odznaka Żandarmerii Legionów z napisem: ZAND. W.P. herbem Krakowa i datą 1-22 XI Odznaka jednoczęściowa,ażurowa,48x40mm,mosiądz.rewerszlekkąkontrą, numer. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 1200,- 48.OdznakaKOG KorpusOchronyGranic.35x47mm. Wykonana w tombaku srebrzonym, jednoczęściowa. Rewers z delikatną kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką o średnicy 22 mm, sygnowaną S.Lipczyński Graveur Varsovie Marszałkowska. Stan bardzo dobry nieznaczne uszkodzenia nakrętki. 1700,- 49. Odznaka pamiątkowa Frontu Litewsko-Białoruskiego, 38 x 38 mm, oficerska, srebro?, emalia, wypukła. Rewers gładki z wypisanymi szpilką słabo widocznymi napisami: górne ramię K.BRUS,PLUT,dolneramię RANNY3/VI.1920r. leweramię 4komp.praweramię 21p.p.Nakrętkawypukła z wąsami, sygn. Knedler. Stan dobry. 2800,- 50. Odznaka pamiątkowa Towarzystwo Powstańców i Wojaków Okręgu VIII-go, 47 x 47 mm, mosiądz, emalia, wieloczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygnowaną J. Pendowski, Poznań. Stan dobry. 350,- 51. Odznaka pamiątkowa Towarzystwo Powstańców i Wojaków Okręgu VIII-go, 47 x 47 mm, mosiądz złocony, emalia, wieloczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygnowaną J. Pendowski, Poznań. Stan b. dobry. 600,- 52. Odznaka Pamiątkowa Wojska Polskiego Krzyż Północy. 35 x 35 mm. Wykonana w alpace(biały metal), wieloczęściowa orzełek nakładany i mocowany na dwa zagłowione nity. Rewers gładki z wklęsłą sygnaturą JT Józef Trębacz. Mocowana na słupek z sześciokątną nakrętką o wymiarach 16x16mm,sygnowaną J.TrębaczKraków.Stanbardzo dobry. 800,- 53. Odznaka pamiątkowa 2 stopnia Wojsk Litwy Środkowej, 42 x 42 mm, mosiądz, dwuczęściowa. Rewers gładki, 2 nity mocujące nr 109, słupek, nakrętka sygn. K. Gorzuchowski Wilno, nakrętka rozgwintowana, rdzawe naloty na awersie i rewersie. Stan wg opisu. 1800,- 54. Krzyż Obrońców Lwowa z Orderem Virtuti Militari, 38 x 38 mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą, nr 210, słupek, nakrętkasygn.i.m.ungerlwówn*stanb.dobry. 550,- 55.Krzyżlegionowy,40x40mm,srebro.Rewerszkontrą, słupek, cecha srebra, nakrętka J. Michrowski Grawer Warszawa Nowy Świat 19. Stan b. dobry. 500,- 56.Krzyżlegionowy,41x41mm.Rewerszkontrą,słupek, nakrętka nie sygn. Stan b. dobry. 380,- 57.OdznakaPOW PolskaOrganizacjaWojskowa.30x30 mm. Wykonana w srebrze(?), jednoczęściowa. Rewers z lekką 4

7 kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką o średnicy 18 mm, sygnowaną Medaljernia A.Nagalski Warszawa Bielańska 16. Stan bardzo dobry. 600,- 58.OdznakapamiątkowaGórnyŚląsk1920,36x36mm, biała blacha bita z kontrą, urwane pierwotne mocowanie, dolutowany słupek z nakrętką. Stan dobry. 120,- 59. Odznaka Stowarzyszenia Ociemniałych Żołnierzy, 53 x 38 mm, rewers gładki, numer 667, słupek na cienkiej stopce, zachowane srebrzenie, nakrętka Wł. Rogalskie Kraków. Stan bardzo dobry. 350,- 60. Powszechna odznaka sportowa, 32 x 27 mm, metal srebrzony, emalia. Rewers sygn. W. Gontarczyk Warszawa, słupek, nakrętka nie sygn. Stan b. dobry. 180,- 61. Odznaka pamiątkowa Państwowej Odznaki Sportowej, 33 x 27 mm, tombak, emalia. Rewers gładki, napisy, słupek, nakrętka nie oryginalna. Stan dobry, uszkodzenie białej emalii. 70,- 62. Odznaka strzelecka z miniaturą, mosiądz, bita z kontrą, nakrętka nie sygnowana. 2 sztuki stan b. dobry. 90,- 63. Odznaka pamiątkowa za ofiarna pracę, Powszechny Spis Ludności 1921, 41 x 41 mm, mosiądz, dwuczęściowa. Rewers z kontrą, napisy, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 90,- 64. Miniaturka odznaki Mechanika Wojsk Lotniczych, 9 x 34 mm. Rewers gładki, słupek, brak nakrętki. Stan bardzo dobry. 350,- 65. Odznaka proporczyk Szwadronu Kawalerii Armii Hallera/późniejszy 10 PSK?/, 33 x 20 mm, brąz, emalia, dwuczęściowa. Rewers gładki, 2 nity mocujące, imiennik grawera W.G., zerwany łańcuszek, kółka wtórnie lutowane. Rzadka. Stan jak w opisie. 1300,- 66. Korpusówki Szkół Podchorążych, 3 sztuki. Stan bardzo dobry. 150,- 67.OdznakaCKM,36x45mm,blachasrebrzona,bitazkontrą, druty mocujące. Stan dobry. 350,- 68. Odznaka naramienna wojsk pancernych wz. 1919, oficerska,87x58mm,haftbajorkiem.standobry. 1000,- 69. Odznaka służbowa Służby Śledczej Policji Państwowej z 1936r.nr792,średnica50mm.Śladyużywania.Standobry. 800,- 70. Odznaka pamiątkowa Wyższej Szkoły Policji Państwowej, średnica 42 mm, tombak, emalia, dwuczęściowa, wytarte napisy na awersie. Rewers z lekką kontrą, 4 nity mocujące, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 2000,- 71. Odznaka kursu instrukcyjnego Policji Państwowej, 48 x 28mm,srebro,emalia.Rewersgładkinr8,cechasrebra 1, imiennik AN. Słupek, nakrętka sygnowana I. Kraj. Fabr. Medali A. Nagalski Warszawa Bielańska 16. Stan bardzo dobry. 4500,- 72. Odznaka funkcyjna Policji Konnej w Warszawie nr 1934, 56x49mm,blachamosiężna.Rewerszlekkąkontrą,słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 750,- 73. Odznaka pamiątkowa 10-lecie Policji Górnośląskiej, 42 x 42 mm, biały metal, emalia, dwuczęściowa. Rewers gładki, 2 druty mocujące, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry. 750,- 74. Odznaka nagrodowa POW Łódź 1936, średnica 28 mm, brąz, dwuczęściowa. Rewers z lekka kontrą, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 50,- 75. Odznaka Obóz Wielkiej Polski, 47 x 17 mm, mosiądz, emalia. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka nie sygn., ubytki emalii. Stan dobry. 200,- 76.KrzyżHarcerskiZHP.25,5x25,6mm.Wykonanywbiałym metalu(alpace) Rewers z kontrą. Mocowany na słupek z nakrętką o średnicy 20 mm, sygnowaną CKDH Warszawa. Wykonany prawdopodobnie w pracowni Józefa Chylińskiego na zlecenie CKDH. Proszę porównać z książką: Stulecie Harcerstwa Polskiego w zbiorach kolekcjonerskich str. 30/31 odznaka nr. 17. Stan bardzo dobry. 350,- 77.Krzyżharcerski,26x26mm,zapięcienaomegi.Stanb. dobry. 220,- 78. Lilijka harcerska, ażurowa wydana w Londynie w 1961 rokuzokazji50-leciazhp,38x29mm,brąz.stanb.dobry. 100,- 79. Odznaka sportowa K.S. IkaPe Łódź klub sportowy przy Zakładach Fabrycznych Wyrobpow Bawełnianych IZRAELA KALMANA Poznańskiego w Łodzi, mosiądz, emalia. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. L.JOSKOW- ICZ-ŁÓDŹ PIOTROWSKA 27. Stan bardzo dobry. 1250,- 5

8 80. Odznaka łódzkiego Stowarzyszenia Sportowego Ł.S.S. Polonia 1923, średnica 25 mm, tombak, emalia, dwuczęściowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. S. Sobkowicz Grawer Łódź Piotrowska 132. Stan dobry. 1250,- 81. Odznaka Koła Sportowego Absolwentów Szkół Średnich włodzi,30x28mm,tombak,emalia.rewersgładki,wydrapana data 6/XII 27. Słupek, nakrętka sygn. S. Bobkowicz Łódź Piotrowska 132. Stan bardzo dobry. 850,- 82. Odznaka KSP Kolegium Sędziów Piłkarskich, średnica 20 mm, srebro?, emalia. Rewers gładki, grawerowany numer 139, napis Terlecki Gdańsk 1948, słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 150,- 83. Odznaka ZW. ZW. WŁ.DOR.SAMOCHOD./ZWIĄZEK ZAWODOWY WŁAŚCICIELI DOROŻEK SAMO- CHODOWYCH/, 21 x 19 mm, srebro?, emalia. Rewers z kontrą nr 139, słupek, nakrętka nie sygn. Stan b. dobry. 400,- 84. Odznaka ST. WŁ.D.S.-ŁÓDŹ-/STOWARZYSZENIA WŁAŚCICIELI DOROŻEK SAMOCHODOWYCH/, 22X19 mm, alpaka. Rewers z lekką kontrą, słupek, nakrętka sygn. A. DYT. BERNER-ŁÓDŹ PIOTROWSKA 112. Stan b. dobry. 220,- 85. Odznaka pamiątkowa IV kongres 10L. ZJEDN. K.BR.S.- KATOWICE 1932/KÓŁ BRACTW STRZELECKICH/, 34 x 24 mm, bita z kontrą. Słupek wtórnie mocowany, nakrętka wtórna. Stan dobry. 100,- 86. Odznaka pamiątkowa Zlot Sokoła w Warszawie 1921, 35 x 28 mm, tombak brązowiony. Odznaka ażurowa, jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą, zapięcie na agrafkę. Stan bardzo dobry. 140,- 87. Odznaka Małopolski Klub Jazdy Zawody Konne, średnica 40 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa, rewers gładki, mocowanie uszkodzone. Stan dobry. 80,- 88. Odznaka pamiątkowa CIO, 30 x 26 mm, srebro, emalia. Rewers gładki, 5 nitów mocujących, cecha srebra 3, imiennik grawera I.K., zapinka,/odznaka sportowa? Zjazdu organizacji?/. Stan b. dobry. 450,- 89.MiniaturaodznakizaWalkęoSzkołęPolską,30x20mm, srebro, emalia. Rewers gładki nr 1030 imiennik, cecha srebra. Słupek, nakrętka sygn. W. Gontarczyk Warszawa Miodowa 19. Stan b. dobry. 400,- 90. Żeton sportowy okres międzywojenny, biały metal, emalia,34x26mm,uszkodozawieszenia.standobry. 50,- 91. Odznaka pamiątkowa Członek Dożywotni Polskiego Czerwonego Krzyża, średnica 27 mm, tombak, emalia, rewers gładki, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan b. dobry. 150,- 92. Odznaka pamiątkowa X ZJAZD NA BAŁTYKU 1938 SEP/ST.ENERGETYKÓWPOL./,27x22mm,blacha mosiężna, kolorowana. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. Fabryka Grzejników GRÓDEK /elektrownia wodna na rzece Wdzie. Stan dobry. 100,- 93. Odznaka ZWIĄZKU ZAWODOWEGO TRANS- PORTOWCÓW RP, średnica 22 mm, tombak, emalia. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. E.M. Unger Lwów. Stan b. dobry. 250,- 94. Odznaka pamiątkowa Zjazd Jubileuszowy w Sanoku , 29 x 21 mm, blacha mosiężna. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka, sygn. E.M. Unger Lwów. Stan b. dobry. 180,- 95. Znaczek Państwowe Zakłady Inżynierii producent motocykla Sokół oraz producent czołgów, 10 x 25 mm, biały metal, emalia. Rewers gładki, nity mocujące, słupek, nakrętka sygn. F. Staniszewski, N. Ziembiński W-wa Krucza 46. Rzadka. Stan dobry. 400,- 96. Odznaka pamiątkowa z napisem: MAZURSKI ZWIĄZEK LUDOWY 1919, 25 x 27 mm, mosiądz, emalia, orzeł z zerwanymi kajdanami, dwuczęściowa. Rewers z lekką kontrą, nity mocujące, lutowana agrafa. Stan dobry. Rzadka. 350,- 97. Odznaka Szkoły Inżynierskiej im. H. Wawelberga i S. Rotwandazlat ,30x20mm.Rewerszlekkąkontrą, nr 200, zapięcie na druty. Stan bardzo dobry. 200,- 98. Znaczek Uniwersytetu Jagiellońskiego, 32 x 32 mm, tombak złocony. Rewers z lekką kontrą, zapięcie na omegi. Stan b. dobry. 60,- 99. Odznaka lekarska P.A.N. Rewers z kontrą, imiennik i cecha srebra, słupek, nakrętka nie sygn. Stan b. dobry. 300, Odznaki Towarzystw Muzycznych Moniuszko Poznań i Grudziądz, żółty metal, emalia, odznaka Grudziądz sygn. S. Bobkowicz Łódź. 2 sztuki stan bardzo dobry. 150,- 6

9 101. Medalik ZJAZD TOW. ŚPIEWACZYCH Częstochowa IX, średnica 18 mm, srebro, punca Ros. 84. Stan b. dobry. 400, Żeton WYSTAWA CZĘSTOCHOWSKA 1909, 30 x 22 mm, srebro, punca nieczytelna, koluszko. Stan b. dobry. 400,- 103.OdznakasrebrnazliteramiAP,18x18mm,srebro,biała i niebieska emalia. Rewers gładki, próba srebra 925, agrafa. Emalia uszkodzona. Odznaka Aeroklubu? Związku?. Stan dobry. 90, Znaczki szkół gimnazjalnych z okresu międzywojennego, średnica 27 mm, blacha mosiężna, ślady srebrzenia, druty mocujące. 2 sztuki. 50, Odznaka pamiątkowa 10 lecie III Powstania Śląskiego , 36 x 26 mm, biały metal. odznaka jednoczęściowa, rewers gładki, mocowanie na słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry. 150, Odznaka okolicznościowa 6.VIII.1914 ZA POLSKĘ- 1915, średnica 26 mm, biały metal, bita z kontrą, szpilka. 90, Znaczek patriotyczny 3 Maj 1791-Skarb i Wojsko 1915, średnica25mm,bityzkontrą,szpilka.stanb.dobry. 30, Odznaka patriotyczna Zmartwychwstanie dasz je Panie 1914, średnica 36 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapinka. Stan bardzo dobry. 120, Odznaka KOMITET PRZYODZ. BIEDN. ŻYDÓW Częstochowa 1914, średnica 32 mm, srebro. Rewers gładki, szpilka. Stan b. dobry. 900, Żeton patriotyczny MEDAL WYBITY NA CHWAŁĘ SPEKULANTON W 4-M ROKU WOJNY 1918, średnica 28 mm, mosiądz, dziurka do zawieszenia. Stan dobry. 100, Żeton kolejowy z roku 1918 Na Pamiątkę Wydarcia Kolei Polskich z Rąk Najeźdźców, średnica 25 mm, z uchwytem, brąz. Stan dobry. 80, Znaczek pamiątkowy polskiej organizacji wojskowej lub kombatanckiej, 25 x 25 mm, biały metal. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka nie sygn. Stan b. dobry. 80, Odznaka plakieta Tadeusz Kościuszko, 36 x 36 mm, biały metal, bita z kontrą. Oderwane zapięcie. Stan dobry. 90,- 114.OdznakaKapelanaWojskowegoIIR.P.,20x14mm, biały metal, szpilka. Stan dobry. 110, Żeton aluminiowy Żułów Z.R. 10.X.1937, średnica 26 mm. 120, Odznaka okolicznościowa portret Marszałka z data , kwadratowa blacha bita z kontrą, szpilka. Stan dobry. 100, Odznaka okolicznościowa portret Marszałka z data , okrągła blaszka bita z kontrą, szpilka. 80, Odznaka okolicznościowa Dar Narodom 3 Maja, 33 x 23mm,bitazkontrą,szpilka. 70, Odznaka przywieszka patriotyczna, 33 x 33 mm, brąz, biały metal, dwuczęściowa. Stan b. dobry. 180, Medal sportowy, średnica 30 mm, biały metal, napis II Baon S.P.P. Komorów 1932, II nagr. Strzel szkolne w komp. koluszko, brak wstążki. Stan dobry. 50, Plakieta-broszka owalna z postacią św. Józefa patrona cieśliidatą1896,51x42mm,białymetal,srebro?,bitaz kontrą, zapinana na agrafę. Stan b. dobry. 80, Odznaka z wizerunkiem Marszałka w wieńcu laurowym, 30 x 31 mm, cynk. Rewers gładki, zapięcie uszkodzone. Stan dobry. 120,- ODZNAKI PSZ NA ZACHODZIE I KOMBATANCKIE 123. Odznaka Jednostki Wojskowe na Środkowym Wschodzie. 48 x 29 mm. Wykonana w alpace(biały metal), jednoczęściowa. Rewers z ledwie widoczną kontrą. Mocowananasłupekzniesygnowanąnakrętkąośrednicy20mm (prawdopodobnie wykonana z monety). Stan bardzo dobry. 300, Odznaka pamiątkowa Tobruk, 46 x 46 mm, srebro. Rewers gładki, cecha 800 nr 1008, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan b. dobry. 950,- 7

10 125. Odznaka pamiątkowa 3 Dywizji Strzelców Karpackich 40 x 40 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, napisy, sygnatura ALP. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 180, Miniatura odznaki pamiątkowej 3 Dywizji Strzelców Karpackich, 20 x 20 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana Lorioli Milano. Stan dobry. 100, Para proporczyków 4 pułku pancernego Skorpion, 17 x 59 mm, mosiądz srebrzony, malowany, jednoczęściowa. Rewers gładki sygn. S.A. PICCHANI-BARLACCHI FIRENZE, słupek, podkładka dociskowa mosiężna, nakrętka. Stan b. dobry. 900, Odznaka sportowa WKS/SKORPION-WOJSKOWY KLUBSPORTOWY/,28x18mm,białymetal,emalia.Rewers gładki, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan b. dobry. 900,- 129.OdznakaszturmowaIIkl.3DSK,49x20mm,tombak srebrzony, ażurowa. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. F.M. Lorioli-Milano-Roma. Stan b. dobry. 120, Naszywka 3 Dywizji Strzelców Karpackich, 39 x 45 mm. Wykonana z tworzywa, malowana. Tego typu naszywki wykonywane były z materiałów pozyskanych z fabryki akordeonów w Castel Fidalgo we Włoszech. Stan bardzo dobry. 150,- 131.Naszywka5KresowejDywizjiPiechoty.48x46mm. Haftowana bajorkiem na sukiennej podkładce. Stan dobry. 400, Odznaka pamiątkowa Oddziałów Zaopatrzenia I Dywizji Pancernej,40x27mm,białymetal,metalzłocony.Rewersz kontrą, słupek, nakrętka sygn. Made in Germany. Stan b. dobry. 500, Zestaw po plutonowym Tadeuszu Złotonowiczu z 10 PSK I-szej Dywizji pancernej: 1. Odznaka pamiątkowa 10 PSK z nakrętką sygn. S. Sobczyk-Lwów, miniaturka odznaki bez sygnatur oraz legitymacja nr 2894 nadaną 29.IV krzyż pamiątkowy 1 Dyw. Pancernej z legitymacją z roku 1987, 3. komplet nieśmiertelników na łańcuszku, 4. krzyżyk ozdobny, 5. poświadczenie Polskiej Misji Wojskowej nr 5146/Rm, 6. Album- wydanie angielskie 1 St. Polish Armoured Division(1.VIII XI.1944) France-Belgium- Holland, z autografem właściciela 6.XII krawat w barwach pułku, wydanie kombatanckie powojenne. 8. kurtka mundurowa Battle Dress z roku 1940 z 5-cioma naszywkami. 2000, Znaczek pamiątkowy Szczury Tobruku organizacja powstała w Australii w 1946 roku, skupiała obrońców Tobruku wszystkich narodowości. Tombak, emalia, 30 x 24 mm. Rewers gładki, nr T-890, syg. wytwórcy, ucięte zawieszenie. Stan dobry. 125, Plakieta Koła Związku Polskich Spadochroniarzy, koło Derby. Stan bardzo dobry. 50,- ODZNAKIPRLIIIIRP 136. Odznaka pamiątkowa Oficerskiej Szkoły Artylerii, wczesnebicie,35x35mm,białymetal.rewerszkontrą,słupek, brak nakrętki. Stan b. dobry. 480, Odznaka Wzorowy Kierowca, 52 x 41 mm, biały metal. Rewers z lekką kontra, numer T.S Słupek, nakrętka sygn. Mennica Państwowa. Stan dobry. 400, Odznaka Oficerskiej Szkoły Wojsk Samochodowych, 45 x34mm,białymetal,bitazkontrą,słupek,nakrętkasygn.b. Grabski Łódź pod Zarządem Państw. Stan bardzo dobry. 250, Odznaka Stowarzyszenia Wychowanków Korpusu Kadetów wraz z miniaturka. Stan dobry. 100, Odznaka Związku Uczestników Walki Zbrojnej o Niepodległość i Demokrację , 39 x 39 mm, srebro? biały metal, emalia. Rewers gładki, słupek, brak nakrętki. Stan dobry. 250, Miniatura odznaki Związku Bojowników z Faszyzmem i Najazdem Hitlerowskim, srebro?, emalia. Rewers gładki, słupek, nakrętka dobierana. 150, Odznaka kombatancka Bractwa Orląt Krzyż drugiej obronylwowa,40x40mm,białymetal.nakrętkasygn. Gontarczyk. Odlew wtórny. Stan dobry. 80, Odznaka pamiątkowa ARMIA KRAJOWAAkcja Burza, 44x42mm,białablachabitazkontrą,słupek,nakrętkasygn. Warszawa PIK Korzystna 10. Stan b. dobry. 30,- 144.OdznakaUrządCelnynr13555,białymetal,35x26 mm. Rewers gładki, słupek, nakrętka sygn. Mennica Państwowa. Stan bardzo dobry. 70,- 8

11 145. Odznaka Czwartacka Nadwiślańskiej Jednostki M.S.W. razem z legitymacja i miniaturką. Stan 3 sztuk bardzo dobry. 150, Odznaka kombatancka 106 DP AK wraz z miniaturka. Stan dobry. 150, Zestaw trzech odznak Wzorowy Strażak, Racjonalizator produkcji, Przodujący kolejarz, nakrętki Mennicy Państwowej(2x) oraz nie sygn. Stan dobry. 30, Zestaw: Zasłużony Pracownik Kopalni Szombierki + srebrna odznaka Zasłużonemu w Rozwoju województwa katowickiego z legitymacją. 40, Honorowa odznaka 50-lecie GKS Szombierki Bytom z legitymacją. 20, Odznaka sportowa KLUB NARCIARSKI SKARPA STALOWA WOLA, 27 x 29 mm, blacha mosiężna, emalia. Słupek z nakrętką. Stan b. dobry. 80, Zestaw odznak i legitymacji z okresu PRL: 6 legitymacji, Srebrny Krzyż Zasługi, odznaka ORMO, odznaka Przodownika Socjalistycznej Pracy, medal Zasłużonego Pracownika Handlu Zagranicznego. 10 sztuk. 120,- ORŁY 152. Orzeł I pułku Ułanów Legionowych tzw. Beliniacki, 15x12cm,wersjawcynku,bityzkontrą,2drutymocujące. Stan dobry. 8500,- 153.Orzełczapkowy Wiedeński,40x30mm,1917r.?, biały metal. Rewers z kontrą, zapięcie na wąsy. Stan bardzo dobry. 500, Orzełek legionowy, tarcza amazonek ażurowa, blacha żelazna, bita z kontrą, brak zapięcia. Stan dobry. 750, Orzełek legionowy, ażurowa tarcza amazonek, bity z kontrą, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan b. dobry. 600,- 156.Orzełekczapkowy,57x40mm,metal,srebrzony,bityz kontrą, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan b. dobry. 150,- 157.Orzełwzór1919,61x41mm,blachamosiężna,brak nakrętki. Stan dobry. 150, Orzeł czapkowy służb drogowych, 60 x 40 mm, blacha mosiężna, z kontrą, druty mocujące. Stan bardzo dobry. 350,- 159.Orzełekczapkowywzór1919,60x41mm,bityzkontrą, blacha brązowa?, urwany słupek. Stan dobry. 380,- 160.Orzełekczapkowylegionowyzcyfrą7,53x39mm, nakładana 7. Rewers z kontrą, wąsy. Stan b. dobry. 2700,- 161.Orzełekczapkowycynkal,62x45mm,zapięciena druty. Stan dobry. 80, Orzełek czapkowy, 55 x 30 mm, alpaka, urwane zapięcie. Stan dobry. 250, Orzełek czapkowy(furażerka), mały, wzór 1919, 47 x 29 mm, biała blacha bita z kontrą, brak zapięcia. Stan dobry. 240, Orzełek czapkowy, wyrób warsztatowy zachodni, biała blachaznałożonymiliteramiap,bityzkontrą,52x41,mocowany na druty. Stan b. dobry. 180, Orzełek czapkowy I Armii Wojska Polskiego, 44 x 53 mm,bityzkontrą.standobry. 250, Orzełek Przysposobienia Wojskowego, 52 x 45 mm, mosiądz, bity z kontrą, słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan b. dobry. 180, Orzełek Związku Strzeleckiego, wyszywany, 61 x 57 mm. Stan dobry. 190, Orzełek z pikelhauby, z monogramem FR, 11,2 x 13,4 cm,blachazbrązu,bityzkontrą,2omegizamocowane.stan dobry. 250, Orzełek Lotniczy, sukno, tworzywo sztuczne, 64 x 45 mm.stanb.dobry. 150, Orzełek lotniczy, sukno naciągnięte na blachę, haft bajorkiem,62x55mm,mocowanydrutami.stanb.dobry. 20, orzełki czapkowe funkcjonariuszy państwowych, 2 z okresu PRL, 2 współczesne. Stan dobry. 50,- 9

12 NAKRĘTKI 172. Nakrętka do odznaki E.M. UNGER LWÓW, nr 4580, średnica 17 mm. 90, Nakrętka do odznaki Kasprzykiewicz Szmakfafer, średnica19mm.stanb.dobry. 120, Nakrętka do odznaki J. Knedler Warszawa nr 19672, średnica 20 mm. Stan dobry. 120, Nakrętka do odznaki Makowski Warszawa, średnica 19 mm.stanb.dobry. 60, Nakrętka do odznaki B. Grabski Łódź, średnica 21 mm. Stan b. dobry-. 60, Nakrętka do odznaki Lorioli Milano, średnica 16 mm. 60, Nakrętka do odznaki Wiśniewski Warszawa, wym. 16 x 16mm. 90, Medal kombatancki Armii Hallera, średnica 40 mm, brąz, wstążka oryginalna. Stan b. dobry. 400,- 185.KrzyżzasługiWojskLitwyŚrodkowej,42x42mm, brąz, wykonanie S. Zygadlewicz Warszawa, oryginalne pudełko firmy S. Zygadlewicz, wstążka wtórna. Stan b. dobry. 4000,- 186.Medal Zadługoletniąsłużbę Xlat,śr.35mm,brąz. Wstążka oryginalna. Stan dobry. 80, Medal pamiątkowy, II Marsz Zadworzański, Związek Strzelecki, okręg Lwów, średnica 46 mm, wstążka. Stan dobry. 280, Medal Związku Strzeleckiego 5.S.B.K III m, średnica 32 mm, wstążka. Stan dobry. 120, Medal Towarzysz Broni 1863/4, średnica 33 mm, srebro, koluszko, brak wstążki. Stan b. dobry. 2400, Medal strażacki w X-lecie odrodzenia Polski , brąz, średnica 37 mm, brak wstążki. 150,- ORDERY I ODZNACZENIA II RP ODZNACZENIA PSZ NA ZACHODZIE I KOMBATANCKIE 179.KrzyżWalecznychmały,1920,36x36mm,brąz, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 800, Miniatura orderu Virtuti Militari, srebro?, emalia, wykonanie i wstążka międzywojenne. Stan bardzo dobry. 350, Krzyż na Śląskiej Wstędze Waleczności i Zasługi, 33 x 33 mm, brąz, wstążka oryginalna uszkodzona. Stan krzyża bardzo dobry. 2500, Krzyż Wołynia, 40 x 40 mm, tombak złocony, emalia, srebro, wieloczęściowy. Rewers gładki, przetarcia, koluszko, wstążka oryginalna. Stan dobry. 3500, Odznaka pamiątkowa Związku Żołnierzy Legionu Puławskiego, 45 x 32 mm, srebro(?), emalia, dwuczęściowa, na rewersie sygn. J.M., wstążka zniszczona. Stan odznaki b. dobry. 2700,- 191.KrzyżVirtutiMilitariVKlasy.40x40mm.Wykonany w srebrze, lakierowany. Zawieszony na oryginalnej wstążce. Wyrób firmy Rubin Tel Aviv. Stan bardzo dobry. 1600,- 192.KrzyżVirtutiMilitariWłochy,41x41mm,białymetal, emalia, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 2200,- 193.KrzyżWalecznych x43mm.Wykonanyw tombaku. Zawieszony na oryginalnej wstążce. Według katalogukrogulca,typ20.wyróbfirmyspink&son.stan bardzo dobry. 400, Złoty Krzyż Zasługi z Mieczami. Wymiary bez mieczy- 45x41mm.Wykonanywtombaku,złoconyiemaliowany. Miecze oraz koluszko, sztancowane. Odznaczenie zawieszone na oryginalnej wstążce z mocowaniem typu francuskiego. Stan bardzo dobry. 800,- 10

13 195. Srebrny Krzyż Zasługi z Mieczami. Wymiary bez mieczy 45 x 41 mm. Wykonany w tombaku srebrzonym, emaliowany. Odznaczenie zawieszone na oryginalnej wstążce. W komplecie oryginalne pudełko firmowe Spink& Son! Stan bardzo dobry. 400,- 196.BrązowyKrzyżZasługi.41x45mm.Wykonanyw brązie. Mocowany na oryginalnej wstążce. Rewers gładki. Prawdopodobnie wyrób angielskiej firmy Spink& Son. Stan bardzo dobry. 130,- 197.KrzyżPamiątkowyMonteCassino.41x41mm.Wykonany w brązie. Zawieszony na oryginalnej wstążce. Numer z puli nadanej żołnierzom 3 Dywizji Strzelców Karpackich. Pod numeratorem widoczne charakterystyczne, trasowane, linie. Stan bardzo dobry. 350, Medal Polska Swemu Obrońcy (Medal Wojska). Średnica 34 mm. Wykonany w brązie. Rzadka wersja z zawieszeniem w formie kuleczki wykonanie francuskie. Zawieszony na oryginalnej wstążce. Stan bardzo dobry. 350, Medal Polska Swemu Obrońcy (Medal Morski). Średnica 37 mm. Wykonany w alpace(?). zawieszony na oryginalnej wstążce. Wersja bita przez Białkiewicza na potrzeby weteranów PSZ/Z. Stan bardzo dobry. 150, Srebrny Krzyż Zasłudze PCK. 32 x 42 mm. Wykonany w srebrze(?), wieloczęściowy orzełek nakładany i mocowany na dwa nity. Rewers gładki z grawerowanym napisem PCK Zasłudze. Zawieszony na oryginalnej, morowanej, wstążce z agrafkę. W komplecie oryginalne!! pudełko do tego krzyża. Odznaczenie wykonane w firmie Spink& Son. Niespotykany komplet! Stan bardzo dobry. 750, Krzyż pamiątkowy Tobruk Siege Oblężenie Tobruku.37x47mm.Wykonanywmetalu,srebrzony.Mocowany na oryginalnej wstążce. Rewers gładki z grawerowanym nazwiskiem odznaczonego Kowalewski T. Rzadkie odznaczenie brytyjskie nadawane żołnierzom walczącym w oblężonym Tobruku! Stan bardzo dobry. 400, Medal DSP Boże Narodzenie w Szwajcarii, średnica 30 mm, cynkal. Brak wstążki. Stan dobry. 100,- ODZNACZENIAPRLiIIIRP 203. Krzyż walecznych 1944, 44 x 44 mm, tombak, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 250, Medal srebrny Zasłużonym na Polu Chwały 1944, wstążka oryginalna znoszona. Stan bardzo dobry. 150, Medal Za Odrę, Nysę, Bałtyk I wersja, wstążka oryginalna. Stan dobry. 500, Medal Za Warszawę I wersja, jednostronny. Stan dobry. 500,- 207.Medal ZaOfiarnośćiOdwagęwObronieŻyciai Mienia, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 250, Medal Za Waszą Wolność i Naszą z miniaturką, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 520, Srebrny Krzyż Zasługi RP( ) wersja cięta srebro?, pudełko i wstążka oryginalne. Stan bardzo dobry. 150, Złoty Krzyż Zasługi PRL, wersja cięta, wstążka i pudełko oryginalne. Stan bardzo dobry. 150, Medal Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny złoty-xv lat, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 250, TPPR- złoty i srebrny medal za umacnianie przyjaźni, wstążki oryginalne. Komplet. 200, Zestaw: medal Komisji Edukacji Narodowej PRL, złoty znaczek ZNP TON , znaczek ZNP Razem 3 sztuki. 80, Złoty Znak Związku Ochotniczej Straży Pożarnej, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 150,- 215.OrderPCK Kryształoweserce,92x82mm,szkło kryształowe szlifowane w oprawie srebrnej cechowanej, noszony na szyi, oryginalne pudełko, brak dokumentu nadania. Stan bardzo dobry. 1000,- 11

14 216. Odznaka honorowa PCK I stopnia. Stan bardzo dobry. 100, Medal Za zasługi dla Zdrowia Narodu w etui. Stan bardzo dobry. 500,- 218.KrzyżArmiiKrajowej.37x41mm.Wykonanywmetalu, mocowany na oryginalnej wstążce. Do odznaczenia dołączona legitymacja z 1994 r. Krzyż w wykonaniu londyńskim! Stan bardzo dobry. 360, Dystynktorium kapituły z terenu diecezji do 1925, wileńskiej po roku 1925 Archidiecezji. Odznaka wykonana w typie Orderu Orła Białego. Na piersi Orła miniatura M. Boskiej Ostrobramskiej. Medalion na rewersie ze sceną wskrzeszenia św. Łazarza?, 90 x 72 mm, tombak złocony, srebro, wielobarwna emalia, wieloczęściowa, wysoka jakość wykonania. 2000,- 220.OrderVirtutiMilitariIIklasy,94x58mm,wym.krzyża 58 x 58 mm, tombak złocony, emalia. Doskonale wykonana replika międzywojenna, brak wstążki. Stan b. dobry. 1200, Pamiątki po gen. broni T. Tuczapskim 16 sztuk, m.in.: medal Za Zasługi dla Marynarki Wojennej PRL z dokumentem, medal z okazji odsłonięcia pomnika polskich Artylerzystów z dokumentem, medal z okazji 10-lecia Służby Awaryjnej Ratownictwa Chemicznego z dokumentem, medal z okazji 35 rocznicy Wyzwolenia i powrotu do macierzy miasta Zielonej Góry z dokumentem, medal Harcerze Żołnierzom LWP z dokumentem, legitymacja Członka Honorowego ZIW, legitymacja Złotej Odznaki za zasługi dla Ziemi Krakowskiej, złota odznaka Zasłużony dla Energetyki z legitymacją, odznaka honorowa Zasłużony dla Ziemi Myśliborskiej z legitymacją, odznaka honorowa Za Zasługi dla województwa gorzowskiego z legitymacją, złota odznaka Za zasługi dla Polskiej Filatelistyki z legitymacją, czechosłowacko medal 30 rocznica Słowackiego Powstania Narodowego z legitymacją, bułgarski medal Za umacnianie braterstwa broni z legitymacja z 1977 r., bułgarski medal Za umacnianie braterstwa broni z legitymacja 1980 r., kubański medal Braterstwa Broni, kubański medal 30 lat Rewolucyjnych Sił Zbrojnych. 1000,- ODZNAKI I ODZNACZENIA OBCE Austria i Austro-Węgry 222.Srebrnykrzyżzasługi,bezkorony,29x29mm,srebro, emalia, wstążka oryginalna. Stan b. dobry. 240, Medal Signum Memoriae , średnica 33 x 33 mm, brąz złocony, wstążka oryginalna. Stan dobry. 100, Medal jubileuszowy 1948/908, 35 x 35 mm, brąz złocony, wstążka oryginalna. Stan dobry. 100, Medal pamiątkowy Za wielką wojnę , śr. 37 mm, brąz złocony. Zawieszony na oryginalnej wstążce z nałożonymi mieczami(dekoracja wojenna). Stan bardzo dobry. 100,- Anglia 226. Znaczek z napisem HAMPSHIRE, średnica 27 mm, srebro, celuloid, zapięcie na agrafę. Stan b. dobry. 150, Odznaka angielska, srebro, emalia, na rewersie cechy srebra, napis SDCUP 1930 DISTRICT-WINNERS, koluszko. Stan dobry. 90,- 228.OdznakaCIVILDEFENCECORPS,27x19mm, tombak, emalia. Rewers kopyto. Stan b. dobry. 60, Zestaw dwóch naszywek RAF. Godło RAF na czapkę oficerską, haft bajorkiem na czarnym podkładzie. Naszywka E inżyniera lotniczego noszona także przez polski personel. Stan zachowania bardzo dobry. 200, Order Jeruzalem OREDER OF THE HOSPITAL OF ST. JOHN OF JERUZALEM, klejnot najwyższej klasy nadany Damie, średnica 39 mm, biały metal, emalia, wstążka oryginalna. Stan dobry. 500,- Belgia 231. Odznaczenie wstążkowe L Union Fait La Force, 43 x 36 mm, metal, wstążka. Stan b. dobry. 100,- Finlandia 232. Znaczek patriotyczny z mosiężnej blachy, stylizowany krzyżzliterkąp,bitazkontrą,szpilka.stanb.dobry. 30, Odznaka pamiątkowa Szkoły Wojskowej, średnica 37 mm, blacha żelazna bita z kontrą, słupek, nr 33752, brak nakrętki. Stan dobry. 40, Odznaka pamiątkowa Szkoły Oficerskiej, 35 x 35 mm, metal złocony, emalia, dwuczęściowa. Rewers gładki, 3 nity mocujące, słupek, sygn. wytwórcy, nakrętka sygn. Veljeks et Sundovist, Stan b. dobry. 50,- 12

15 235.MedalIklasyOrderuBiałejRóży,średnica30mm,srebro 830, wstążka i pudełko oryginalne. Stan b. dobry. 500,- 236.MedalIklasyOrderuBiałejRóży,średnica30mm,srebro 830, wstążka i pudełko oryginalne. Stan b. dobry. 500,- Francja 237. Broszka-sekretnik z herbami 2 rodów, srebro? złocenie, szkło szlifowane, różnobarwna emalia. dzieło złotnika najwyższej próby. Stan b. dobry. 650, Order św. Ludwika krzyż oficerski, duża miniatura lub wydaniedladam,30x25mm,złoto,emalia,wstążkaoryginalna. Liczne ubytki emalii. Okres nadania Ludwik XVIII. Stan opisany. 2200, Medal francuski Za Górny Śląsk 1921, średnica 30 mm, rewers z napisami, na rancie punca i napis BRONZE, wstążka oryginalna. Stela Stan bardzo dobry. 450,- 240.MiniaturkaorderuVIVELEROI,21x21mm,srebro, emalia, liczne ubytki emalii, brak wstążki. Stan jak opis. 120, Miniaturka odznaczenia AU MERITE, 26 x 22 mm, srebro?, emalia, brak wstążki. Stan dobry. 120, Odznaczenie wstążkowe Republique Francaise Societe d Encouragemant au Devoument, średnica 30 mm, metal, wstążka. Stan dobry. 100,- Hiszpania 243. Order Izabeli Katolickiej, 64 x 43 mm, srebro, emalia, krzyż kawalerski, wstążka i etui oryginalne. Stan b. dobry. 400,- Holandia 244. Odznaka honorowa Ogólonokrajowego Związku Cyklistówz1883roku,34x31mm,srebro?złocone,dwuczęściowa. Rewers z kontrą, 2 druty mocujące, agrafka. Stan b. dobry. 180,- Izrael 245. Znaczek organizacji-stowarzyszenia żydowskiego, biały metal, bity z kontrą, mocowany na agrafę. Stan b. dobry. 50,- Meksyk 246. Order Najświętszej Marii Panny z Gwadelupe, medal za zasługiicnotę,65x35mm,tombak,emalia,złocenia, wstążka oryginalna. Stan b. dobry. 2000,- Niemcy 247.Odznakahonorowaalbopamiątkowa,43x46mm,z monogramem panującego, srebro?, ażurowa. Rewers gładki, na agrafie nazwa wykonawcy. M.HLINLOTH. Stan b. dobry. 180, Niemcy lata XXX-te. Medal za Ratowanie z niebezpieczeństwa, średnica 24 mm, srebro, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. 1300, Odznaka Bractwa Strzeleckiego z miejscowości Belfort. Odznaka jednoczęściowa, ażurowa, śr. 65 mm, cynk posrebrzany, kolorowa emalia. Rewers gładki, agrafka. Stan dobry. 80,- Rosja 250. Krzyż św. Jerzego II stopnia, mosiądz złocony, w dolnych rogach poprzecznych ramion krzyża litery ж.м., numer 84249,40x34mm.Brakwstążki.Standobry. 1200, Krzyż św. Jerzego IV stopień, numer , srebro, wstążka i zawieszenie oryginalne. Stan dobry. 600, Medal Rosja carska Za Usmierjenie Polskowo Matieża = Za Uśmierzenie Polskiego Buntu. Medal nadawany za stłumienie Powstania Styczniowego 1863/64! Średnica 28 mm. Wykonany w brązie, bity obustronnie. Zawieszony na oryginalnej, trójkolorowej wstążce. Stan dobry nieznacznie wytarty rysunek na awersie. 600, Rosja. Medal za stłumienie powstania , średnica 29 mm, naprawiane zawieszenie. 100, Odznaka pamiątkowa 138 pułku piechoty WOŁ- CHOCK, żołnierska, 45 x 34 mm, mosiądz, jednoczęściowa. Rewers z kontrą, słupek, nakrętka sygn. Z. Kortman, średnica nakrętki 33 mm. Stan dobry. 500, Odznaka Rosja carska Oficerska Szkoła Elektryczno- Inżynieryjna. 59 x 44 mm. Wykonana w srebrze, wieloczęściowa- orzeł nakładany. Na awersie próby srebra wskazujące na Sankt Petersburg jako miejsce wykonania odznaki oraz imiennik LZ(pisany cyrylicą). Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką o średnicy 29 mm wykonaną w srebrze. Stan bardzo dobry. 2200, Odznaka Rosja carska Aleksandryjski Instytut Łączności, 26 x 22 mm. Wykonana w srebrze, wieloczęściowa orzeł nakładany. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką o średnicy 17 mm wykonaną w srebrze. Stan bardzo dobry. 800,- 13

16 257. Odznaka Rosja carska Oficerska Szkoła Elektryczno- Inżynieryjna. 28 x 21 mm. Wykonana w srebrze, wieloczęściowa orzeł nakładany. Na awersie próby srebra wskazujące na Sankt Petersburg jako miejsce wykonania odznaki oraz imiennik LZ(pisany cyrylicą). Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką o średnicy 17 mm wykonaną w srebrze, puncowaną identycznie jak awers odznaki!!. Stan bardzo dobry. 800, Medalik owalny z postacią Mojżesza, srebro. Rewers hebrajski napis, punca srebra 84 i imiennik. Stan dobry. 50,- Włochy 259.KrzyżWłoski AlValoreMilitare.39x47mm.Wykonany w metalu, zawieszony na oryginalnej wstążce. Odznaczenie włoskie nadawane m.in. Żołnierzom z Pułku Ułanów Karpackich. Stan bardzo dobry. 350,- Szwecja 260. Zestaw 4 plakiet, 3 plakiety strzeleckie z lat 1941,42,43 oraz plakieta ASEA z 1935 roku, wszystkie sygnowane, brąz. Stan b. dobry. 200,- VARIA 261. Kolczyki patriotyczne, żałobne, wykonane po roku 1863, ebonit,2sztuki,39x33mm.stanb.dobry. 600, Łańcuszek-naszyjnik żałobny wykonany po 1863 roku, ebonit. Stan b. dobry. 600, Broszka patriotyczna wykonana po roku 1863, 43 x 33 cm, ebonit. Stan b. dobry. 240,- 264.Broszkażałobnawykonanaporoku1863,47x29mm, ebonit. Stan b. dobry. 240, Broszka patriotyczna ażurowa, orzeł na taśmie z plastycznymnapisem BOŻEZBAWPOLSKĘ,42mmwpionie, średnica 37 mm, biały metal, srebro?, dwuczęściowa. Rewers gładki, zapięcie na agrafę. Stan b. dobry. 2700, Odznaka patriotyczna z datą 1830, średnica 25 mm, srebro. Stan dobry. 450, Broszka patriotyczna z symbolami Księstwa Warszawskiego, 24 x 49 mm, srebro(?), ażurowa zapięcie na agrafkę. Stan dobry. 200, Medalik aluminiowy Boże zbaw Polskę, średnica 22 mm.stanb.dobry. 180, Odznaka na szpilce Boże zbaw Polskę Stan b. dobry. 180, Krzyż patriotyczny Pamiątka 8 Kwietnia 1861, 87 x 46 mm, żelazo, brak wstążki, XIX wiek, koluszko. Stan dobry. 1200, Orzełek lany, mosiężny, oparty o wstęgę, kotwicę?, 43 x 37 mm, z koluszkiem. Stan dobry. 200, Medalik pamiątkowy Unii Horodelskiej z roku 1861, średnica 28 mm, metal złocony, uszko do zawieszenia. Stan bardzo dobry. 125, Medali mosiężny Adam Mickiewicz , wydany z okazji odsłonięcia pomnika A. Mickiewicza we Lwowie 1904 rok, koluszko, brak wstążki. Stan dobry. 75, Ryngraf Matka Boska Ostrobramska na tle białego Orła, 52 x 45 mm, srebro, emalia. Rewers głaki, punce, łańcuszek do zawieszenia. Stan dobry. 300, Krzyż wilamowski, 41 x 45 mm, srebro. Wybita próba srebra oraz imiennik JR. Stan dobry. 500, Odznaka patriotyczna z orzełkiem, emalia, szpilka. Stan dobry. 150, Orzełek miniaturka, słupek, nakrętka Miniaturka Związku Strzeleckiego. Stan b. dobry Miniaturka Związku Strzeleckiego, nakrętka sygn. Buszek Lwów. Stan b. dobry. 120,- 60,- 80, Zestaw: medal z cynku Józefa Feldmarszałka RedetznegonaotwarciepomnikawWiedniuw1892roku.Stan słaby. Odznaka-broszka w formie wisiorka. 100,- 14

17 281. Symbol Niepodległej Ukrainy Trizub, zwieńczenie sztandaru?, okres międzywojenny, 136 x 62 mm, mosiądz. Stan dobry. 500, Zegarek do radiostacji?, napis na tarczy M.S. WOJSK, SWISS MADE, tarcza popękana, wytarcia na cyfrach, wskazówki wytarte, grawerowany napis: pułk. dypl. Kazimierzowi Kieszniewskiemu J. Piłsudski W-wa, 19 4/III 34, metal. Stan dobry. Kazimierz Aleksander Kieszniewski(1886-?). Ukończył studia z tytułem inżyniera. Działał w Organizacji Bojowej PPS, a od 1909 roku był komendantem Związku Walki Czynnej w Borysławiu. Po wybuchu I wojny światowej wstąpił do Legionów Polskich i służył w 1 Pułku Artylerii w stopniu porucznika. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku wstąpił do Wojska Polskiego. Został podpułkownikiem artylerii. Następnie mianowany pułkownikiem uzbrojenia. W latach 20. pełnił funkcję szefa Departamentu Broni. Następnie został przeniesiony do kadry oficerów artylerii i wyznaczony na stanowisko inspektora amunicji. 1 kwietnia 1927 roku powierzono mu pełnienie obowiązków szefa Departamentu Uzbrojenia Ministerstwa Spraw Wojskowych w Warszawie. Później został zatwierdzony na stanowisku szefa departamentu. W połowie 1935 został sekretarzem Komitetu do Spraw Uzbrojenia i Sprzętu(KSUS).16 grudnia 1941 roku został przeniesiony z Oddziału VI Sztabu Naczelnego Wodza do Stacji Zbornej Oficerów Rothsay nazywanej Wyspą Wężów. 2500,- 283.Uchwytdowerbla,XIXw.Francja,białymetal.Stanb. dobry. 450, Patki kołnierzowe 2 sztuki, podoficera piechoty, II RP, 120 x 57 mm, granatowe sukno z żółtą wypustką, bajorek. Stan dobry. 150, Patki kołnierzowe 2 sztuk, podoficera lotnictwa II RP(?),iwym.113x57mm,żółtesukno,bajorek,nakładane orzełki. Stan dobry. 150, Patki kołnierzowe 2 sztuki, podoficera K.O.P. IIRP, wym117 x 60 mm, granatowe sukno z zieloną wypustką, bajorek. Stan dobry. 150, Patki kołnierzowe 2 sztuki, oficera wojsk technicznych IIRPlublata ,120x49mm,czarnyaksamitzczerwoną wypustką. Stan dobry. 150, Pamiątkowa nakładka na hełm francuski Adrian wz x220mm.Wykonanawmosiądzu,bitazkontrą. Grawerowany napis: Lieutanant St. Woronowski 1er Rgt. Chasseurs Polonais Porucznik Stanisław Woronowski 1 Pułk Strzelców Polskich. Blachy tego typu nadawane były żołnierzom francuskim uczestniczącym w 1 Wojnie Światowej. Tutaj niezwykle rzadki przykład nakładki nadanej zołnierzowi z Armii Generała Józefa Hallera! Stan bardzo dobry. 1000, Orzełek cynowy, 21 x 17,8 cm, odlew wtórny, żeliwo. 100, Niemcy, Księstwo Reuss, talar 1862, waga 19,23. Stan III, dorabiane ucho. 250, GEORGSTALER kolekcja 48 sztuk medalionów pochodzącychzokresuodxviiiw. lat60-tychxxwieku. Typ 1-odmiana: łódź z trzema postaciami skierowana w lewo (żagielwlewo): 1). 22 mm, S.GEORGIVS-EQVITVM-PATRONVS/IN- TEMPESTATE-SECVRITAS, brak sygnatur, nikiel?, w. 3,2 g. 2). 22 mm, S:GEORGIVS-EQVITVM- PATRONVS*/IN*TEMPESTATE*SECVRITAS*, brak sygnatur, mosiądz, w. 1,1g. 3). 23 mm, S.GEORGIVS-EQVITVM- PATRONVS/INTEMPESTATE-SECVRITAS, brak sygnatur, miedź, w. 2,9 g. 4). 23,5 mm, S.GEORGIVS-EQVITVM- PATRONVS/INTEMPESTATE-SECVRITAS, brak sygnatur, mosiądz, w. 3,1 g. 5). 23,5 mm, S.GEORGIVS-EQVITVM PATRONVS /IN TEMPES- TATE-SECVRITAS*, awers 2 punce JW. A lub rosyjskie D, srebro, w. 3,8 g. 6). 25,5 mm, S.GEORGIVS- EQVITVM-PATRONVS/INTEMPESTATE-SECVRITAS, braksygnatur,brązposrebrzany,w.4,0g.7).26mm, S:GEORGIVS-EOVIVM-PATRONVS/SECVRITAS IN TEMPESTATE, brak sygnatur, mosiądz, w. 3,0 g. 8). 27 mm, S.GEORGIVS-EQVITVM- PATRONVS/INTEMPESTATE-SECVRITAS, brak sygnatur, sygnatury na awersie, punca JZ oraz literka A, srebro, w. 6,0 g. 9). 28,5 mm, S.GEORGIVS.EQVITVM.PATRONVS/INTEMPESTATE- SECVRITAS, brak sygnatur, srebro, w. 8,6 g. 10). 29 mm, S.GEORGIVS-EQVITVM- PATRONVS/INTEMPESTATE-SECVRITAS, sygnatura na uchu-punca JB, srebro, w. 9,4 g. 11). 30 mm, S.GEOR- GIVS-EQVITVM-PATRONVS/INTEMPESTATE- SECVRITAS, brak sygnatur, mosiądz, w. 7,1 g. 12). 30 mm, S.GEORGIVS-EQVITVM- PATRONVS/INTEMPESTATE-SECVRITAS, brak sygnatur, mosiądz, w. 4,5 g. 13). 31 mm, S.GEORGIVS-EQVITVM-PATRONVS- /INTEMPESTATE-SECVRITAS, awers sygnatury: SCHR orazpuncasrebra 800,w.10,5g14).33,5mm, S.GEOR- GIVS-EQVITVM-PATRONVS-/INTEMPESTATE SECVRI- TAS, brak sygnatur, nikiel? posrebrzany, w. 10,8 g. 15). 33,5-34 mm, S.GEORGIVS-EQVITVM- PATRONVS/INTEMPESTATE-SECVRITAS, brak sygnatur, mosiądz, w. 10,0 g. 16). 34 mm, S.GEORGIVS-EQVITVM-PATRONVS/INTEMPESTATE SECVRITAS, brak sygnatur, mosiądz, w. 7,0 g. 17). 36,5 mm, S.GEORGIVS-EQVITVM-PATRONVS /INTEM- PESTATE-SECVRITAS, sygnatury na awersie punca GAS orazcyfra 3,srebro,w.14,9g.18).36,5mm, S-GEOR- GIVS-EQVITVM-PATRONVS-/INTEMPESTATE SECVRI- TAS,braksygnatur,mosiądz,w.10,1g.19).37mm, 1757GEORGIVSEQVITVMPATRONVS/INTEMPES- TATE-SECVRITAS, sygnatura IM, rok 1757, srebro, 15

18 w. 15,8 g. 20). 39 mm, S.GEORGIVS-EQVITVM- PATRONVS-/IN TEMPESTATE-SECVRITAS, brak sygnatur, srebro, w. 18,3 g. 21). 39,5 mm, S:GEORGIVS-EQVITVM-PATRONVS/IN TEMPESTATE- SECVRITAS, brak sygnatur, srebro, w. 19,0 g. 22). 39,5 mm, S-GEORGIVS-EQVITVM-PATRONVS/IN TEMPES- TATE-SECVRITAS, brak sygnatur, mosiądz, w. 19,3 g. 23). 40 mm, S-GEORGIVS-EQVITVM- PATRONUS./SECVRIT: IN TEMPESTATE-, brak sygnatur, brąz srebrzony, w. 16,0 g. 24). 40 mm, S.GEORGIVS- EQVITVM-PATRONUS/ INTEMPESTATE SECVRITAS, brak sygnatur, nikiel?, posrebrzany, w. 16,6 g. 25). 40 mm, S.GEORGIVS EQVITVM PATRONUS/ INTEMPESTATE SECVRITAS, brak sygnatur, żelazo, w. 18,0 g. 26). 41 mm, S-GEORGIVS-EQVITVM-PATRONVS / SECVRIT: IN- TEMPESTATE-, brak sygnatur, aluminium? Pokryte galwanicznie powłoka srebra, w. 7,0 g. 27). 47 mm, S:GEORGIVS-EQVITVM-PATRONVS*/ IN-TEMPES- TATE* SECVRITAS, brak sygnatur, srebro, w. 33,8 g. Typ 2- odmiana: łódź z nieokreśloną liczbą postaci.(3-6) skierowana w lewo(żagiel w lewo): mm, S.GEORGIVS EQVITVM.-PATRONVS./ I IN TEMPESTATE SECVRITAS, awers punca srebra 900 (mennica w Kremnicy), srebro, w. 13,5 g. Typ 3- odmiana: łódź z pięcioma postaciami skierowana w prawo(żagiel w prawo), po wewnętrznej stronie żagla obecna stylizowana cyfra 5 lub litera S : ,5 mm, S:GEORGIUS-EQVITUM-PATRONUS:/ IN- TEMPESTATE SECURITAS, brak sygnatur, brąz, w. 6,0 g. 30). 30 mm, S.GEORGIUS-EQVITUM-PATRONUS/ IN- TEMPESTATE- SECURITAS, brak sygnatur, mosiądz, w. 7,6 g. 31). 30,5 mm, S:GEORGIUS EQVITUM-PA- TRONUS:/ INTEMPESTATE- SECURITAS, brak sygnatur, miedź?, w. 6,2 g. 32). 36,5 mm, S:GEORGIUS-EQVITUM- PATRONUS:/ INTEMPESTATE- SECURITAS, brak sygnatur, mosiądz srebrzony, w. 13,5 g. Typ 4-odmiana: łódź z czterema postaciami skierowana w prawo(żagiel w prawo), po wewnętrznej stronie żagla stylizowanacyfra 5 lublitera S lubjejbrak: mm, S GEORGIVS EQVITVM PATRONVS/ IN- TEMPESTATE SECURITAS, brak sygnatur, mosiądz srebrzony,w.3,0g.34).23mm, S.GEORGIUSEQVITUM PATRONUS/ INTEMPESTATE SECURITAS, na awersie monogram JN,literka A icyfra 4,srebro,w.4,3g.35). 24,5 mm, S GEORGIUS EQVITUM PATRONUS/ INTEM- PESTATE SECVRITAS, brak sygnatur, srebro?, w. 4,5 g. 36). 28,5 mm, S GEORGIUS EQVITUM PATRONUS/ IN- TEMPESTATE SECURITAS, brak sygnatur, cynk, w. 8,3 g. 37). 30 mm, S GEORGIUS EQVITUM- PATRONUS:/ IN- TEMPESTATE SECURITAS, brak sygnatur, mosiądz posrebrzany,w.8,0g.38).39,5mm, SGEORGIVSEQVITVM PATRONVS/ INTEMPESTATE SECURITAS, brak sygnatur, alpaka, w. 22,5 g. Typ 5-odmiana: łódź z trzema postaciami skierowana w prawo (żagiel w prawo), brak stylizowanej cyfry 5 lub litery S przy żaglu: 39). 17 mm, S GEORGIUS EQUITOM PATRONUS/ IN- TEMPESTATE SECURITAS, brak sygnatur, brąz, w. 1,9 g. 40). 24,5 mm, S GEORGIUS EQUITUM PATRONUS/ IN- TEMPESTATE SECURITAS, brak sygnatur, stop mosiądzu zniklem?,w.5,0g. Typ6-odmiana:łódźwlewobezpostaci(żaglewlewo): 41). 20,5 mm, S GEORGIUS- EQUITUM-PATRONUS/ IN- TEMPESTATE SECURITAS, monogram wiązany FP, oraz fałszywa punca 800, mosiądz?, w. 3,5 g. Pierwowzór Talara św. Jerzego to: 42). XVIII-wieczna Moneta Mansfeldzka(1/3 talara=1/2 guldena),średnica 33 mm, srebro, w. 9,3 g, ślad po uchu. Klipa-odmiana: łódź z trzema postaciami skierowana w lewo (żagielwlewo): 43). 24x23,5 mm, S-GEORGIVS- EQVITVM PATRONVS/ INTEMPESTATE: SECVRITAS, literka A, srebro, w. 4,6 g. 44). 27x27 mm, S:GEORGIVS-EQVITVM- PATRONVS.*/ INTEMPESTATE* SECVRITAS, brak sygnatur,brąz,w.8,9g.45).33x33mm(wywierconyotwór zamiast ucha)/ S: GEORGIVS-EQVITVM PATRONVS*/ INTEMPESTATE*SECURITAS, brak sygnatur, żelazo? posrebrzane, w. 9,3 g. Motywy awersu medalionu podróżnego św. Jerzego na innych medalach: 46). Medal- na awersie typowy wizerunek św. Jerzego- S;GEORGIVS EQUITVM PATRONVS / O.A.R.V. WIEN FREUDENAU 12.XI.1928, średnica 43,5 mm, brąz, w. 20,0 g. 47). Medal-na awersie typowy wizerunek św. Jerzego- S-GEORGIVS-EQVITVM PATRONVS / ED- VARDVSVII średnica40mm,stopmiedzi,w.22,0g.48). Medal ażurowy, średnica 33,5-34 mm, mosiądz niklowany, wycięta sylwetka św. Jerzego walczącego ze smokiem, w. 9,4 g. 1600,- MEDALE i PLAKIETY Polska 292. OTWARCIE DROGI BITEJ WARSZAWA- BRZEŚĆ LITEWSKI 1832 A:Obelisk,nanimnapis:DROGADOBRZEŚCIA,wotoku: OD WARSZAWY STAY CLXXXVIII R: Napis w pięciu rzędach: NAKŁADEM NARODOWYN Z GŁAZU UBITA MDCCCXXIII, w otoku napis: ZA ALEK- SANDRA I CES.S.W.ROSS.KROLA POLSK. Sygnowany na A: HOCKNER F.(Ferdynand Wilhelm Hoeckner ), śr. 39 mm, żelazo. Stan dobry. 160, rocznica urodzin MIKOŁAJA KOPERNIKA 1873 A: Popiersie, w otoku napis: WSTRZYMAŁ SŁOŃCE WZRUSZYŁ ZIEMIE( ) daty; Ur Um

19 R: Napis w dziesięciu rzędach MIKOŁAJOWI KOPERNIKOWI( ) CZEŚC ODDAJĄ RODACY, w otoku znaki zodiaku. Sygnowany na A: F.BELOW(spolonizowany medalier niemiecki ), śr. 64,5 mm, stop cynowy. Stan dobry. 240, Na pamiątkę przeniesienia zwłok A. Mickiewicza na Wawel 1890 A:Głowawlewo,nadolewieniec,ugórynapis:1798ADAM MICKIEWICZ WIESZCZ NARODOWY R: Napis w ośmiu rzędach: PAMIATKA/ PRZENIESIENIA/ ZWŁOK/ Z FRANCYI DO OJCZYZNY/ I UROCZYS- TEGO POGRZEBU/ NA/ WAWELU/ 1890 Nie sygnowany, śr. 33,5 mm, brąz. Stan dobry, wgniecenia na rancie. 120,- 295.Medalnapamiątkęchrztu 1895 Niesygnowany,śr.35,5mm,srebro,naranciepunceiimiennik, waga 13,5 g. Dołączone oryginalne pudełko z epoki. Stan dobry. 140, lecieBITWYPODGRUNWALDEM 1910 A: Trójpolowa tarcza herbowa z godłem Polski Litwy i Rusi, w otoku napis: PAMIATKA OBCHODU GRUN- WALDZKIEGO D. 17 LIPCA 1910 w BOSTON. MASS./ R: Scena bitewna, daty SygnowanynaR:nieczytelnie,śr.31mm,brąz.Uszkodozawieszenia.BitywUSA.Standobry.RR bardzorzadki. 150, lecie BANKU POLSKIEGO W WARSZAWIE A:Głowywprawo,wotokunapis:KS.KSAWERY LUBECKI HR. LUDWIK JELSKI R: Tablica z napisem: PAŃSTWO POLSKIE POWOŁUJĄC( ) SygnowanynaA:J.Aumiller,znakMennicy,śr.55mm,brąz. Stan dobry. 140, Józef PIŁSUDSKI 1930 A:Popiersiewlewo,wotoku:MARSZAŁEKJÓZEFPIŁ- SUDSKI R: Mapa Polski, w otoku: MĘSTWEM ŻOŁNIERZA- WYSIŁKIEM NARODU GENIUSZEM WODZA, daty SygnowanynaA:J.Aumiller,MW,średnica55mm,brąz. Standobry,koluszkodozawieszenia.RR bardzorzadki(j. Strzałkowski poz. 678). 240, BUDOWA KOPCA J. PIŁSUDSKIEGO W KRAKOWIE 1936 A: Stylizowane postacie z łopatami R: Napis w siedmiu rzędach: BUDOWA KOPCA( ) Sygnowany na A: J.BANDURA. Wykonał zakład Adama Nagalskiego, sr. 50 mm, brąz. Stan dobry. 100, BUDOWA KOPCA J. PIŁSUDSKIEGO W KRAKOWIE 1936 A: Stylizowane postacie z łopatami R: Napis w siedmiu rzędach: BUDOWA KOPCA( ) Sygnowany na A: J.BANDURA. Wykonał zakład Adama Nagalskiego, sr. 50 mm, brąz. Stan dobry.dołączoneoryginalne etui. 120,- 301.JADWIGAPNIEWSKA lata20/30xxw. A: Popiersie w prawo, w otoku napis: JADWIGA PNIEWSKA Medal jednostronny, nie sygnowany, śr. 44 mm, brąz. Jadwiga Elżbieta Pniewska z domu Dąbrowska( ), żona Bohdana Pniewskiego( ) znanego polskiego architekta, który na przełomie lat 20/30 studiował rzeźbę u Tadeusza Breyera i Edwarda Wittyga. Medal żony pochodzi prawdopodobnie z tego okresu. Nakład jest nieznany być może jest to nakład jednostkowy. Nie notowany u Strzałkowskiego. 300, lecie nadania praw miejskich dla Gdańska 1975 Medal wybity przez Gdańskie Towarzystwo Żeglarskie w Niemczech zachodnich, srebro waga 31 gr,śr. 46 mm. Stan dobry. 400, Plakieta religijna 1926 Św. Stanisław Kostka, jednostronna, sygnowana na A: A. Tyblewski Rewers z kontrą, napis: A. Tyblewski w Warszawie Nasladow. Zastrzeżone,śr.86mm,stopcynku.Standobry,uszkodozawieszenia. 240, Plakieta religijna 1925 Matka Boska Karmiąca, jednostronna, sygnatura na A: A.T.1925, Rewers z kontrą, napis A. Tyblewski w Warszawie Nasladow. Zastrzeżone, śr. 86 mm, stop cynku. Stan dobry, uszkodzone uszko. 200, Medalik religijny z napisem Oto serce, które ukochało ludzi( ),niesygnowany,śr.34mm,mosiądz.uszkodozawieszenia. Stan dobry. 50, Plakieta Zjazdu MKZS Cieszyn Wisła.94.VIII.1935, 82 x 53 mm, alpaka, emalia, trzyczęściowa. Rewers gładki sygnowany fabryka galanterii metalowej GALMET Sosnowiec. 500,- Austria ROCZNICA URODZIN PISARZA P.K. ROSSEG- GERA 1893 A:Popiersiewprawo,wotokunapisy:DEMDICHTER( ) R: Scena rodzajowa SygnowanynaA:A.SCHARFF,śr.50mm,brąz.Standobry. 100,- 17

20 Finlandia 308. Medal BENIGNITATIS HUMANAE FINLANDIA MEMOR(Finlandia pamięta o ludzkiej dobroci), brąz, śr. 50 mm. Stan bardzo dobry. 50,- Rosja 309. Medal pamiątkowy wyprawy odkrytymi łodziami na tereny podbiegunowe 1819 A: Popiersie Aleksandra I, w otoku napis: AЛЕКСАНДРЪ ПЕРВОЙ( ) R: Napis w pięciu rzędach: ШАЮПУ/ ОТКРЪІТІЕ/ И /ВЛАГОНАМЂРЕННЬІЙ/ 1819 ГОДΑ Medal nie sygnowany, sr.42 mm, brąz. Stan dobry. 2500,- 310.Medal 1901 A: Narzędzia rolnicze, w otoku napis: ЗΑ ΠΟΛЕЗНЬІЕ ТРУДЬІ ПО СЕЛСКОМУ ХОЗЯЙСТВУ R: W wieńcu napis w czterech rzędach: ОТЂ/ ПОЛТАВСКАГО/ ЗЄМЄЛЂНАГО/БАНКА Niesygnowany,srebrowaga91g.,śr.55mm.Standobry. 800,- FOTOGRAFIE I DOKUMENTY Fotografie wszystkich poz. są umieszczone na stronie Zestawfotografii 26sztukzczasówlegionówi póżniejsze. 3 sztuki opisane Teofil Tokarz fotograf (pieczątka tuszowa), 4 sztuki Fotograf Kamer Wojtyga 1 Br.5 P.P.Leg. repr. zastrzeżone (pieczątka tuszowa), w tym fotografia m. inn. z Józefem Piłsudskim i biskupem Władysławem Bandurskim i gen. Śmigłym Rydzem opisana: Otwarcie nowego stadionu 6 pp VII 925 Wilno. Oraz fotografia z pogrzebu j. Piłsudskiego z odznaczeniami marszałka. Stany różne. 1000, Zestaw 29 fotografii i 5 kart pocztowych Wojska Wielkopolskie i Armia Hallera. 1500, Zestaw fotografii pocztówkowych związanych z Gdynią:1. Dworzec morski, 2. Hotel Turystyczny, 3.M/S Piłsudski i Batory, 4. M/S Batory. Nakładem Morskiej Agencji Fotograficznej Gdynia. Stany dobre. 50, Zestaw dokumentów po kapitanie późniejszym majorze Franciszku Brzezińskim(ur. 1895), m.in. zezwolenie na zawarcie małżeństwa 1924 r., 8 pułku artylerii ciężkiej Okręgu Korpusu nr VIII, rozkaz dowódcy 5. Pułku artylerii ciężkiej w Krakowie z 1923 r. pochwalający i dziękujący za owocną prace, protokół z posiedzenia Komisji dla obliczenia wysługi latprzyd.o.k.viiiwtoruniuzdnia18listopada1924r., wyciąg z rozkazu dziennego 8.p.a.c., odpisy dokumentów, świadectwo Państwowej Odznaki Sportowej, Międzynarodowe Pozwolenie na Prowadzenie samochodów, Pozwolenie Urzędu Wojewódzkiego Pomorskiego na prowadzenie na drogach publicznych, pochwała Dywizji Strzelców Pieszych ze Szwajcarii z 1941, rozkaz dzienny dywizjonu nr Warszawskiego Pułku Art. Lekkiej II. Dywizjonu, paszport Rzeczpospolitej Polskiej, zdjęcie (Polska, Rumunia, Francja, Szwajcaria, Wielka Brytania.) 9/8A(bez fot.) 500, Zestaw dokumentów po Konradzie Vogt(ur r.), powstańcu śląskim, m.in.: legitymacja przydzielająca do 8 pułku,ikompani,baoniszturmowyzdnia r. pieczęć tuszowa, odpis legitymacji z 1933 roku z pieczęcią Związku Strzeleckiego Komendy podokr. Śląsk, świadectwa Państwowej Odznaki Sportowej z 1935 i 1936 roku, legitymacja Odznaki Strzeleckiej, legitymacja Związku Strzeleckiego okręg śląski, legitymacja Ligi Morskiej i Kolonialnej, zaświadczenie wydane przez Związek Powstańców Śląskich o członkowskie w P.O.W. od 10 maja1919 rokuoraz,żebrał czynnyudziałzbroniąwrękupodczas akcji III Powstania G. Śl. + 8 fotografii. 350, Zestaw dokumentów po poruczniku Czesławie Ossowiczu(ur r.), m.in.: książeczka legitymacyjna Uniwersytetu Poznańskiego nr wydana 28 listopada 1932 r. z wpisami z wydziału prawno-ekonomicznego z lat 1932/33, 1933/34, 1934/35, 1935/36, 1936/37, karta ewidencyjna 45 pułku Strz. Kres. z lat , pieczęć tuszowa 45 Pułku Strzelców Kresowych oraz podpis dowódcy pułku podpułkownika Rybickiego, karta rozpoznawcza(kennkarte) wydana w Tarnowie 12.XI r., karty pocztowe oraz fotografie m.in. z pogrzebu marszałka J.Piłsudskiego. 350, Zestaw dokumentów m.inn. legitymacja Armii polskiej we Francji na nazwisko Jan Lasoń kapral, legitymacja Związku Polaków byłych uczestników ruchu oporu we Francji, 2 legitymacj Organizacji Pomocy Ojczyźnie na rok 1946, sztuk. 250, Zestaw dokumentów po generale Józefie Lasockim m.in.: karta na broń, pismo biskupa Wojsk Polskich Stanisława Galla, obwieszczenie o konieczności zdania samochodów na rzecz wojska,- 12 sztuk. 1000, Zestaw dokumentów i fotografii po Antonim Roczmirowskim m.in.: Legitymacja Związku Powstańców Śląskich, z 1938 r. Legitymacja do Krzyża Partyzanckiego z 1959r., Legitymacja do Krzyża Kawalerskiego OOP z 1961r., nadanie Odznaki Grunwaldzkiej z 1958r z podpisem Generała Janusza Zarzyckiego, Prezesa ZBOWiD! Legitymacja do Śląskiego Krzyża Powstańczego. Zespół obejmuje 16 zdjęć oraz 24 dokumenty. Stan bardzo dobry. 350,- 18

Druk nr 3641 Warszawa, 28 grudnia 2004 r.

LEGITYMACJA STRAŻKA ZAWODOWEJ STRAŻY

LEGITYMACJA STRAŻKA ZAWODOWEJ STRAŻY LEGITYMACJA STRAŻKA ZAWODOWEJ STRAŻY POŻARNEJ LEGITYMACJA STRAŻKA ZAWODOWEJ STRAŻY POŻARNEJ 947 Legitymacja strażaka zawodowego wystawiona 7 października 947 roku, przez Starostwo Powiatowe Miechowskie

Order Czerwonego Sztandaru

Warszawa, dnia 28 sierpnia 2017 r. Poz. 1602

Warszawa, dnia 12 czerwca 2018 r. Poz. 1132

Warszawa, dnia 12 czerwca 2018 r. Poz. 1132 Warszawa, dnia 12 czerwca 2018 r. Poz. 1132 OBWIESZCZENIE ministra spraw wewnętrznych i administracji 1) z dnia 14 maja 2018 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych

DECYZJA Nr 509/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. z dnia 23 grudnia 2014 r.

SYSTEM ODZNACZEŃ, WYRÓŻNIEŃ I NAGRÓD

Order Za Służbę Ojczyźnie w Siłach Zbrojnych ZSRR

Order Za Służbę Ojczyźnie w Siłach Zbrojnych ZSRR Order Za Służbę Ojczyźnie w Siłach Zbrojnych ZSRR (ros. За службу Родине в Вооружённых Силах СССР ) Statut orderu. Order został ustanowiony dekretem Prezydium Rady Najwyższej ZSRR z dnia 28 października

DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 26 września 1996 r. Nr 113 TREŚĆ: Poz.: ROZPORZĄDZENIE 541 - Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 3 września 1996 r. w sprawie określenia wzoru i trybu

NASZE SYMBOLE ODZNAKI POLSKIEJ WOJSKOWEJ SŁUŻBY ZDROWIA

PLAN DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYLERZYSTÓW NA 2016 r.

Strona 1 z 5. Nr ewidencyjny. Nazwa organizacji. Nazwa zadania

WZÓR LEGITYMACJI POSELSKIEJ

WZÓR LEGITYMACJI POSELSKIEJ

R e g u l a m i n nadawania Odznaki Honorowej Podlaski Krzyż Floriański

DECYZJA Nr 67/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. z dnia 6 marca 2012 r.

SPECYFIKACJE ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIEN MATERIAŁÓW PROMUJĄCYCH CPdMZ

SPECYFIKACJE ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIEN MATERIAŁÓW PROMUJĄCYCH CPdMZ SPECYFIKACJE ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIEN MATERIAŁÓW PROMUJĄCYCH Załącznik nr 1 Lp. Nazwa przedmiotu zamówienia ilość Cena jednostko wa brutto Wartość z podatkiem VAT Opis przedmiotu zamówienia UWAGI 1

PLAN DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYLERZYSTÓW NA 2015 r.

Order Przyjaźni Narodów

Order Przyjaźni Narodów Order Przyjaźni Narodów (ros. Орден Дружбы Hародов) Statut orderu. Order ustanowiony decyzją Prezydium Rady Najwyższej ZSRR z dnia 17 grudnia 1972 roku dla upamiętnienia 50. rocznicy utworzenia ZSRR. Statut

UCHWAŁA NR... RADY MIASTA PUŁAWY. z dnia r. w sprawie wprowadzenia regulaminu nadania Odznaki Honorowej za Zasługi dla Puław

UCHWAŁA NR... RADY MIASTA PUŁAWY. z dnia r. w sprawie wprowadzenia regulaminu nadania Odznaki Honorowej za Zasługi dla Puław Projekt z dnia 23 marca 2016 r. Zatwierdzony przez... UCHWAŁA NR... RADY MIASTA PUŁAWY z dnia... 2016 r. w sprawie wprowadzenia regulaminu nadania Odznaki Honorowej za Zasługi dla Puław Na podstawie art.

orły współczesne wz.1993 na berety

orły współczesne wz.1993 na berety orły współczesne wz.993 na berety orły współczesne wz.993 na berety Datowanie: 993 Miejsce pochodzenia: Polska.orły generalskie na kołnierz marynarki i płaszcza. 2.pierwszy od lewej-wojska powietrzno-desantowe.

U S T A W A. z dnia 2007 r. o zmianie ustawy o orderach i odznaczeniach

Pancerna Odznaka Szturmowa, Panzerkampfabzeichen

gen. Władysław Sikorski generał broni Wojska Polskiego

gen. Władysław Sikorski generał broni Wojska Polskiego gen. Władysław Sikorski generał broni Wojska Polskiego Władysław Eugeniusz Sikorski ur. 20 maja 1881r. w Tuszowie Narodowym, zm. 4 lipca 1943r. na Gibraltarze, polski wojskowy i polityk, generał broni

DECYZJA Nr 41/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. z dnia 14 lutego 2017 r.

Upamiętnienie Armii Krajowej i jej żołnierzy

Upamiętnienie Armii Krajowej i jej żołnierzy Dr hab. inż. Marek Cieciura Upamiętnienie Armii Krajowej i jej żołnierzy Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej 11 maja 2016 r. Tabliczki z kodami QR Rodzaje tabliczek Jednostkowe

o zmianie ustawy o orderach i odznaczeniach.

o zmianie ustawy o orderach i odznaczeniach. SENAT VI KADENCJA Warszawa, dnia 25 maja 2007 r. Druk nr 453 MARSZAŁEK SEJMU Pan Bogdan BORUSEWICZ MARSZAŁEK SENATU Zgodnie z art. 121 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej mam zaszczyt przesłać

Krzyż Zasługi z mieczami

Krzyż Zasługi z mieczami strona 1 Krzyż Zasługi z mieczami 2011-07-27 Krzyż Zasługi z mieczami Opis przedmiotu: Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie strona 1 Krzyż Walecznych 1939 2011-07-27 Krzyż Walecznych 1939 Opis przedmiotu:

kat a alaog 2 o 0 g /

Order Kutuzowa. (ros. Орден Кутузова)

Lista wynikowa. Aukcja nr 2. 27 września 2014 r.

Ordery Strona 1 z :53

Ordery Strona 1 z :53 Ordery Strona 1 z 1 2008-04-23 10:53 Nadawane są 4 ordery (każdy order w każdej klasie tylko jeden raz): - Order Orła Białego, - Order Odrodzenia Polski, - Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, - Order

www.stowarzyszenieuk.pl

Warszawa, dnia 7 listopada 2017 r. Poz. 2059

Warszawa, dnia 7 listopada 2017 r. Poz. 2059 Warszawa, dnia 7 listopada 2017 r. Poz. 2059 OBWIESZCZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 24 października 2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia

REGULAMIN NADAWANIA ODZNAK HONOROWYCH I OKOLICZNOŚCIOWYCH POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO ROZDZIAŁ 1. Rodzaje odznak i ogólne zasady ich przyznawania

REGULAMIN NADAWANIA ODZNAK HONOROWYCH I OKOLICZNOŚCIOWYCH POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO ROZDZIAŁ 1. Rodzaje odznak i ogólne zasady ich przyznawania Załącznik do uchwały Nr 66/IX/2018 Zarządu Głównego PZW z dnia 21 września 2018 r. REGULAMIN NADAWANIA ODZNAK HONOROWYCH I OKOLICZNOŚCIOWYCH POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO ROZDZIAŁ 1 Rodzaje odznak i ogólne

Załącznik nr 9 wykaz eksponatów

Krzyż Zasługi z mieczami

Krzyż Zasługi z mieczami Krzyż Zasługi z mieczami 209-0-7 Krzyż Zasługi z mieczami Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie Krzyż Walecznych 939 209-0-7 Krzyż Walecznych 939 Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie. Na ostatnim zdjęciu w porównaniu

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych ZASADY NOSZENIA OZNAK STOPNI WOJSKOWYCH NA NAKRYCIACH GŁOWY OZNAKI STOPNI WOJSKOWYCH: Nosi się na nakryciach głowy z wyjątkiem: a) czapek: futrzanych, zimowych, ćwiczebnych, technika lotniczego, garnizonowych

PLAN DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYLERZYSTÓW NA 2014 r.

DECYZJA Nr 120/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

DECYZJA Nr 120/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ Poz. 120 Departament Wychowania i Promocji Obronności DECYZJA Nr 120/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 8 kwietnia 2014 r. w sprawie wprowadzenia odznaki jubileuszowej, odznaki pamiątkowej oraz oznaki

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. z dnia 4 maja 2009 r.

Medale Oddziału Gdańskiego SEP

Materiał porównawczy do ustawy z dnia 24 maja 2007 r. o zmianie ustawy o orderach i odznaczeniach

Materiał porównawczy do ustawy z dnia 24 maja 2007 r. o zmianie ustawy o orderach i odznaczeniach BIURO LEGISLACYJNE/ Materiał porównawczy Materiał porównawczy do ustawy z dnia 24 maja 2007 r. o zmianie ustawy o orderach i odznaczeniach USTAWA z dnia 16 października 1992 r. O ORDERACH I ODZNACZENIACH