PROMOCJA MIASTA 2007

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PROMOCJA MIASTA 2007"

Transkrypt

1 PROMOCJA MIASTA 2007

2 1. WARSZAWA 2. KRAJ 3. EUROPA 4. PRZED NAMI

3 KSIĘSTWO WARSZAWSKIE Miasto Stołeczne Warszawa uczciło 200 lecie powstania Księstwa Warszawskiego. Odbył się przemarsz oddziałów napoleońskich Traktem Królewskim, piknik historyczny w Łazienkach i koncert na podstawie "Śpiewów historycznych" Juliana Ursyna Niemcewicza, w opracowaniu Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy.

4 PIC NIC 1 MAJA W pierwszomajowe święto, podczas długiego weekendu, Biuro Promocji zorganizowało Czerwony PIC NIC. Na scenie przez PKiN satyrycy przypomnieli klimat czasów PRL, wyświetlono dawne kroniki filmowe, odbył się pokaz starych samochodów.

5 FORMUŁA 1 Miłośnikom Formuły 1 zadedykowano dwie imprezy, zorganizowane przy współpracy Biura Promocji: ING Renault Roadshow oraz BMW Sauber F1 Team Pit Lane Park, gdzie specjalnym gościem był Robert Kubica. Współorganizacja.

6 JAPAN WEEK Po raz pierwszy, w 50 rocznicę nawiązania polsko-japońskich kontaktów dyplomatycznych, Biuro Promocji zorganizowało wraz z International Friendship Foundation Japan Week Tydzień Kultury Japońskiej, prezentujący bogactwo tradycji i kultury japońskiej.

7 NOC MUZEÓW Noc Muzeów zorganizowana przez Biuro Promocji wraz z 80 muzeami i galeriami zgromadziła ponad 100 tys. zwiedzających. Odbywała się w Warszawie w ramach Europejskiej Nocy Muzeów.

8 WARSAW CHALLENGE Trzecia edycja jednej z największych w Europie młodzieŝowych imprez hip-hopowych Warsaw Challenge, zorganizowana przez Biuro Promocji dla fanów tańca breakdance, zakończyła się wręczeniem nagrody głównej w wysokości zł ufundowanej przez Prezydenta Warszawy.

9 BĄDŹ BEZPIECZNY W MIEŚCIE Promocji wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy i zasadach bezpieczeństwa słuŝył rodzinny festyn edukacyjny Bądź bezpieczny w mieście zorganizowany przez Biuro Promocji wraz z Policją, StraŜą Miejską, StraŜą PoŜarną i Pogotowiem Ratunkowym. Upamiętniał on zarazem rocznicę tragedii 11 września 2001 r. w Nowym Jorku.

10 VI EDYCJA ŚWIATOWEGO DNIA SERCA Bezpłatne konsultacje medyczne, ćwiczenia sprawnościowe, turnieje sportowe i debaty naukowców towarzyszyły cyklicznej imprezie Warszawa z sercem, zorganizowanej przez Biuro Promocji w ramach VI edycji Światowego Dnia serca. Współorganizacja.

11 DZIEŃ KOTANA Pamięci Marka Kotańskiego i niesieniu pomocy ludziom potrzebującym słuŝyła impreza Dzień Kotana daj siebie innym. Artyści koncertowali charytatywnie, dochód z akcji wysyłania sms oraz audiotele, przekazany został dzieciom z Centrum Samotnej Matki Bajka. Współorganizacja.

12 ECCO WALKATHON W tym samym czasie na Polu Mokotowskim po raz trzeci juŝ odbywała się masowa sportowa impreza dobroczynna ECCO Walkathon, współorganizowana przez Biuro Promocji. Dochód przeznaczono na trzy projekty charytatywne, wybrane przez uczestników.

13 INSCENIZACJE HISTORYCZNE CZERNIAKÓW 1944 PrzybliŜaniu waŝnych wydarzeń z historii miasta i kraju oraz edukacji patriotycznej słuŝył cykl sześciu inscenizacji historycznych, przygotowywanych przez Biuro Promocji z partnerami. Odtworzenie walk powstańczych Czerniaków 1944 było punktem kulminacyjnym obchodów 63 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

14 CHOPIN I JEGO EUROPA JAZZ NA STARÓWCE I JAZZ JAMBORE Biuro Promocji zajmowało się współorganizacją i popularyzacją znaczących warszawskich imprez muzycznych w okresie lata Jazz na Starówce, w sierpniu Festiwalu Chopin i jego Europa oraz w listopadzie i grudniu Jazz Jamboree.

15 SZTUKA WYŚWIETLANA NA BUDYNKACH Popularyzacji sztuki współczesnej słuŝył cykl prezentacji wielkoformatowych dzieł wyświetlanych na Pałacu Kultury oraz hotelu Novotel, przygotowany w Warszawie po raz pierwszy przez Biuro Promocji wraz z WDA.

16 ZAKOCHAJ SIĘ W WARSZAWIE NA ŚWIĘTA Zakochaj się w Warszawie na Święta zachęcały mieszkańców miasta imprezy odbywające się przy warszawskiej choince na Placu Zamkowym oraz na Nowym Świecie. Stare Miasto i Nowy Świat zostały ozdobione świąteczną iluminacją. Współorganizacja.

17 MAGICZNA MUZYKA WALTA DISNEYA Magiczna Muzyka była popularyzowana wśród dzieci podczas dwóch multimedialnych koncertów w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej, połączonych z projekcją fragmentów filmów Walta Disneya. Współorganizacja.

18 SYLWESTER 2007 Sylwester 2007 na Placu Defilad będzie imprezą sylwestrową dla warszawiaków i turystów, którzy na dwóch scenach z wielkimi ekranami będą mogli podziwiać występy gwiazd z Polski i zagranicy oraz pokaz sztucznych ogni.

19 NOWY MIEJSKI SERWIS INTERNETOWY Wydział Projektów Internetowych przygotowywał uruchomienie nowego miejskiego serwisu internetowego: przeprowadzono badania m.in. funkcjonalności, uŝyteczności i dostępności (ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych) dotychczasowego portalu oraz profili uŝytkowników. Opracowano standardy efektywnego przekazu (tekstu, zdjęć, materiałów audio/wideo oraz transmisji na Ŝywo), z zastosowaniem systemu wydawców.

20 MULTIMEDIA W INTERNECIE Multimedia w Internecie to projekt wdroŝenia jednej z najnowocześniejszych na świecie platform dystrybucji treści multimedialnych (telewizja/radio, system DRM) umoŝliwiającej rozszerzenie dostępności o telefony komórkowe.

21 INFO - KORKI Przygotowano serwis infokorki system monitoringu mobilnego dostępny takŝe przez komórki. Powstała interaktywna mapa utrudnień w ruchu drogowym, pojawiły się komunikaty o wypadkach, publikowano obrazy z kamer. Serwis dostępny jest przez przeglądarkę WWW, telefon komórkowy i kanał RSS. Przez pierwsze dni nadeszło prawie pół tysiąca ankiet od mieszkańców z propozycjami rozwoju serwisu.

22 esyrenka+ Unowocześniono technologicznie dotychczasowe strony WWW poprzez uruchomienie systemu esyrenka+ - autorskiej aplikacji do samodzielnego zarządzania treścią serwisów miejskich. Testowe wdroŝenie widoczne jest na przykładzie e-warsaw.pl.

23 STARE MIASTO 3D Stare Miasto 3D to projekt uruchomienia fotorealistycznego spaceru 3D - od kolumny Zygmunta do Rynku Starego Miasta, na potrzeby kampanii CNN.

24 EURO2012 PLATFORMA WYMIANY INFORMACJI Powstała platforma Wymiany Informacji EURO wewnętrzny system do wymiany danych pomiędzy komórkami merytorycznymi Urzędu m.st. Warszawy oraz innymi miastami organizatorami EURO.

25 KRAJ ZAKOCHAJ SIĘ W WARSZAWIE WAKACYJNIE Kampania reklamowa podczas wakacji Zakochaj się w Warszawie wakacyjnie, prowadzona była na WybrzeŜu od Krynicy Morskiej po Międzyzdroje na bilbordach, w lokalnych rozgłośniach radiowych i w prasie lokalnej. W Krakowie w ramach letniej kampanii prezentowano film o nieznanych miejscach stolicy.

26 KRAJ POLSAT SIĘ KRĘCI Kampania reklamowa - do końca roku, co sobotę, telewizja Polsat transmituje programy, w których Warszawę rekomendują znani i lubiani jej mieszkańcy. Odkrywają przed widzami swoje ulubione zakątki miasta i rekomendują je widzom. Program Polsat to się kręci powstaje z inspiracji Biura Promocji Miasta.

27 KRAJ Kącik dla Warszawy TVP2 Miasto wykupiło 60 billboardów reklamowych przy audycji Pytanie na śniadanie, emitowanej w sobotnie poranki w TVP2. W ramach tej audycji był publikowany Kącik dla Warszawy, gdzie o Warszawie w bardzo ciekawy sposób opowiadały osoby związane z miastem: Zofia Kucówna - aktorka, Agata Passent - warszawska dziennikarka, Sebastian Łabęda - przewodnik po Warszawie i wiele innych

28 / KRAJ TAK WIDZE WARSZAWĘ Kampania promocyjna Tak widzę Warszawę odbywała się w 8 największych miastach Polski, gdzie na billboardach i citylightach prezentowane były fotografie wykonane przez warszawiaków, nagrodzone w konkursie fotograficznym Biura Promocji Miasta. Kampania powtórzona została w pociągach Intercity. Miasto realizowało ją jako nagrodę dla Warszawy za najlepszy system identyfikacyjny w konkursie Bramy Kraju.

29 PUBLIKACJE Biuro Promocji przygotowało wydawnictwa cykliczne promujące Warszawę, takie jak Warszawa w liczbach, mapki tematyczne, mapy turystyczne, albumy.

30 PUBLIKACJE Promocja wydarzeń odbywających się w Warszawie odbywała się w gazetach ogólnopolskich, regionalnych i miejskich. Wydawane były inserty, wkładki tematyczne, strony promocyjne i reklamowe. Popularyzowały one m.in. długi weekend, inwestycje i remonty, EURO 2012, Księstwo Warszawskie, Dzień Niepodległości, Powstanie Warszawskie.

31 GADśETY Produkowano gadŝety promocyjne, których projekty wyłonione zostały m.in. w konkursie Biura Promocji Miast przeprowadzonym po raz pierwszy z ASP i fundacją Bęc Zmiana.

32 EUROPA KAMPANIA PROMOCYJNA - CNN Po raz pierwszy prowadzona była promocja Warszawy w internetowym wydaniu CNN. Była to multimedialna, technicznie zaawansowana, wielowątkowa prezentacja polskiej stolicy prowadzona w listopadzie i grudniu.

33 EUROPA KAMPANIA PROMOCYJNA - easyjet W ramach promocji realizowana była w tym samym czasie kampania na stronach internetowych linii lotniczych easyjet, odwiedzanych przez 30 mln pasaŝerów miesięcznie. W jej ramach odbył się takŝe dwukrotny mailing do dwóch milionów pasaŝerów o atrakcjach Warszawy, która zyskała nowe lotnicze połączenie z Bristolem.

34 EUROPA KAMPANIA PROMOCYJNA PÅ SVENSKA Co miesiąc ukazywała się gazeta w języku szwedzkim o Warszawie, dostępna bezpłatnie na promach na Bałtyku.

35 KRAJ / EUROPA MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYCZNE Nowy wizerunek polskiej stolicy jako nowoczesnej europejskiej metropolii został zaprezentowany na Międzynarodowych Targach Turystycznych TTWarsaw Tour i Travel oraz Tour Salon w Poznaniu. Nagrodzono warszawską prezentację za nowatorski pomysł promocji poprzez poetycki slam z udziałem wirtualnej syrenki.

36 EUROPA MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYCZNE Nowy wizerunek Warszawy jako miasta rozrywki oraz handlu Biuro Promocji prezentowało na miedzynarodowych targach ITB w Berlinie (Shopping in Warsaw), MITT w Moskwie (Pakupki w Warszawie) i TUR w Goeteborgu (Clubbing in Warsaw) oraz na targach WTM w Londynie, gdzie ponownie zaprezentowała się wirtualna syrenka i autorzy slamu na stoisku o nazwie Stacja Warszawa.

37 EUROPA / Warszawa TARGI I KONFERENCJE MIPIM i CEPIF Warszawa prezentowała się w Cannes podczas inwestycyjnych targów MIPIM, które skierowane są do firm, instytucji, inwestorów, deweloperów, pism branŝowych zainteresowanych rynkiem nieruchomości. Gościem specjalnym był Daniel Liebeskind, architekt, autor projektu wieŝowca przy ul Złotej. Lokalnie inwestycyjna oferta stolicy była przedstawiona na targach CEPIF w Warszawie.

38 EUROPA TARGI I KONFERENCJE - EXPO REAL Na targach EXPO REAL w Monachium stolica prezentowała ofertę nieruchomości, co spotkało się z bardzo duŝym zainteresowaniem zwiedzających.

39 KRAJ / EUROPA TARGI I KONFERENCJE FORUM EKONOMICZNE W KRYNICY Forum ekonomiczne w Krynicy umoŝliwiło zaprezentowanie oferty inwestycyjnej Warszawy środowisku ludzi biznesu z kraju i ze świata, uczestniczących w forum.

40 EUROPA TARGI I KONFERENCJE KONFERENCJA CEE Meeting Point Po raz drugi odbyła się konferencja CEE Meeting Point poświęcona polskiemu i warszawskiemu rynkowi nieruchomości, skierowana do inwestorów hiszpańskich organizowana przez przedstawicieli Targów barcelońskich Barcelona Meeting Point.

41 KRAJ / EUROPA TARGI I KONFERENCJE KONFERENCJA EURO 2012 Konferencja EURO 2012 w Warszawie była pierwsza konferencja miast i firm polskich oraz ukraińskich poświęcona stanowi przygotowań do EURO Miasto przygotowało panel samorządowy słuŝący wymianie informacji i doświadczeń, zaproszono organizatorów duŝych imprez masowych, np. igrzysk olimpijskich w Atenach.

42 EUROPA PUBLIKACJE - ABTA / BCC Do brytyjskich biur podróŝy adresowany był katalog ABTA, stworzony dla wywołania zainteresowania Warszawą jako atrakcyjnym kierunkiem turystycznym. Do brytyjskich przedsiębiorców skierowana jest reklama w katalogu o Warszawie przygotowywanym przez Brytyjską Izbę Przedsiębiorców dla potencjalnych brytyjskich inwestorów, w ramach BCC.

43 EUROPA PUBLIKACJE Financial Times Financial Times zamieścił reklamę w dodatku specjalnym Raport o Polsce. W wielu wydawnictwach linii lotniczych, dostępnych na pokładach samolotów, zamieszczane były reklamy gospodarcze i turystyczne stolicy.

44 Przed nami MARKA konkurs na Agencje Reklamową TURYSTYKA badania załoŝenie Lokalnej Organizacji Turystycznej STOŁECZNOŚĆ kalendarz imprez

Strategia promocji miasta Torunia

Strategia promocji miasta Torunia Strategia promocji miasta Torunia której celem strategicznym jest uzyskanie przez Toruń tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku 1 Spis treści 1. Wprowadzenie 1.1. Metodologia opracowywania dokumentu

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Dzwoniąc z zagranicy, wszystkie telefony należy poprzedzić prefiksem +48. Jak dojechać do Warszawy? 2. zielona warszawa 45

Spis treści. Dzwoniąc z zagranicy, wszystkie telefony należy poprzedzić prefiksem +48. Jak dojechać do Warszawy? 2. zielona warszawa 45 Warszawa w skrócie Spis treści fot. PZ Studio Jak dojechać do Warszawy? 2 Jak poruszać się po Warszawie? 3 Informacja turystyczna 7 Informacje praktyczne 8 Noclegi 12 Atrakcje turystyczne 15 SALE KONCERTOWE,

Bardziej szczegółowo

Wybrane działania komunikacyjne na temat Funduszy Europejskich

Wybrane działania komunikacyjne na temat Funduszy Europejskich Wybrane działania komunikacyjne na temat Funduszy Europejskich I. INFORMACJE WSTĘPNE Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju (MIiR) jest instytucją odpowiedzialną m.in. za efektywne wykorzystanie Funduszy

Bardziej szczegółowo

Dobre praktyki w promocji projektów Programu Innowacyjna Gospodarka. Wyniki konkursu

Dobre praktyki w promocji projektów Programu Innowacyjna Gospodarka. Wyniki konkursu Dobre praktyki w promocji projektów Programu Innowacyjna Gospodarka Wyniki konkursu Dobre praktyki w promocji projektów Programu Innowacyjna Gospodarka Wydawca: Realizacja: Smartlink Sp. z o.o. Ministerstwo

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z PRACY WŁADZ MIASTA V KADENCJI 2006 2010

RAPORT Z PRACY WŁADZ MIASTA V KADENCJI 2006 2010 1 2 RAPORT Z PRACY WŁADZ MIASTA V KADENCJI 2006 2010 3 Wydawca: Urząd Miejski w Gdańsku ul. Nowe Ogrody 8/12 80-803 Gdańsk tel. (+4858) 323 63 00, 323 60 05 e-mail: umg@gdansk.gda.pl www.gdansk.pl Opracowanie:

Bardziej szczegółowo

Informacja z realizacji zadań strategicznych w Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Łomża do 2020 r. za 2008 rok

Informacja z realizacji zadań strategicznych w Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Łomża do 2020 r. za 2008 rok Informacja z realizacji zadań strategicznych w Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Łomża do 2020 r. za 2008 rok Opracowano w Wydziale Rozwoju Miasta Urzędu Miejskiego w Łomży Łomża, maj 2009 r. 1 Strategia

Bardziej szczegółowo

Kategoria: Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną

Kategoria: Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną Kategoria: Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną Urząd Miejski w Andrychowie za stronę m.andrychow.eu. Realizator: www.ssmm.pl Mobilna witryna miasta Andrychów oparta o autorskie rozwiązania

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie merytoryczne z działalności Domu Spotkań z Historią za okres: 1 stycznia 31 grudnia 2014

Sprawozdanie merytoryczne z działalności Domu Spotkań z Historią za okres: 1 stycznia 31 grudnia 2014 Warszawa, 2 lutego 2015 Sprawozdanie merytoryczne z działalności Domu Spotkań z Historią za okres: 1 stycznia 31 grudnia 2014 W 2014 roku Dom Spotkań z Historią (DSH) realizował działania wystawiennicze,

Bardziej szczegółowo

TŁUMACZENIE/TRANSLATION: Paweł Kozłowski

TŁUMACZENIE/TRANSLATION: Paweł Kozłowski fot.: Maciej Szajewski Urząd Miejski w Gdańsku s.s. Sołdek /Centralne Muzeum Morskie Widok na Długie Pobrzeże w Gdańsku AUTORZY/AUTHORS: dr Anna Kalinowska Żeleźnik Uniwersytet Gdański/University of Gdansk

Bardziej szczegółowo

BIULETYNINFORMACYJNY

BIULETYNINFORMACYJNY NR 4/2012 BIULETYNINFORMACYJNY P O D L A S K I E J R E G I O N A L N E J O R G A N I Z A C J I T U R Y S T Y C Z N E J W NUMERZE: Trasy rowerowe Polski Wschodniej str. 2 Meczety i mizary uznane za pomniki

Bardziej szczegółowo

RAPORT z działalności Instytutu Miejskiej

RAPORT z działalności Instytutu Miejskiej RAPORT z działalności Instytutu Kultury Miejskiej styczeń grudzień 2012 www. Spis treści I Instytut Kultury Miejskiej kim jesteśmy? 5 II Sprawozdanie z działalności ikm w 2012 roku 9 1. Obserwatorium Kultury

Bardziej szczegółowo

Projekt otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kulturalni-e! Cykl warsztatów dla kadry kultury Projekt otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Akredytacja: 150.00 od osoby, Ilość uczestników: 15 osób, Zapewniamy: obiad,

Bardziej szczegółowo

Katalog usług promocyjnych dla miast

Katalog usług promocyjnych dla miast REKLAMA Media INTERNET eventy strategia Katalog usług promocyjnych dla miast outdoor i regionów 2011/2012 public relations KATALOG.indd 1 11-11-16 13:20 Czy wiesz jak wyglądać będzie gmina, miasto, region,

Bardziej szczegółowo

SERWIS INFORMACYJNY. Biuro Prasowe Wydział Informacji, Turystyki i Promocji. tel.12 61 61 709, fax.12 61 61 711, e-mail: bi@um.krakow.

SERWIS INFORMACYJNY. Biuro Prasowe Wydział Informacji, Turystyki i Promocji. tel.12 61 61 709, fax.12 61 61 711, e-mail: bi@um.krakow. SERWIS INFORMACYJNY Biuro Prasowe Wydział Informacji, Turystyki i Promocji tel.12 61 61 709, fax.12 61 61 711, e-mail: bi@um.krakow.pl 2015 (30) piątek, 13 lutego 2015 r. Z MAGISTRATU W TEN WEEKEND! FERIE

Bardziej szczegółowo

Laureaci V edycji Akademii Orange

Laureaci V edycji Akademii Orange l.p. Nazwa organizacji wnioskującej Laureaci V edycji Akademii Orange Tytuł projektu Nazwa organizacji Skrócony opis projektu kwota województwo partnerskiej wsparcia 1 Bajka - Fundacja na Bajkowe słuchowisko

Bardziej szczegółowo

Program rozwoju i promocji oferty produktowej Gdańska i regionu w perspektywie 2014-2020

Program rozwoju i promocji oferty produktowej Gdańska i regionu w perspektywie 2014-2020 Program rozwoju i promocji oferty produktowej Gdańska i regionu w perspektywie 2014-2020 Dokument przygotowany przez Fundację Best Place - Europejski Instytut Marketingu Miejsc na zlecenie Gdańskiej Organizacji

Bardziej szczegółowo

Informacja o działaniach, które były realizowane w ramach Strategii Rozwoju Gminy Starachowice na lata 2010-2017 w III i IV kwartale 2014 r.

Informacja o działaniach, które były realizowane w ramach Strategii Rozwoju Gminy Starachowice na lata 2010-2017 w III i IV kwartale 2014 r. Informacja o działaniach, które były realizowane w ramach Strategii Rozwoju Gminy Starachowice na lata 2010-2017 w III i IV kwartale 2014 r. Spis treści: Wspieranie działalności gospodarczej s. 2 Turystyka,

Bardziej szczegółowo

Kurier Miejski. Doprowadziliśmy do końca procedurę. Jaki był rok 2012?

Kurier Miejski. Doprowadziliśmy do końca procedurę. Jaki był rok 2012? Bezpłatny biuletyn informacyjny U rzędu Miasta Sokołów P odlaski Kurier Miejski grudzień 2012 Jaki był rok 2012? Bogusław Karakula Mijający rok zdominowały prace projektowe inwestycji kluczowych dla miejskiego

Bardziej szczegółowo

2011-06-29 "Jarocin" między czołgami, samolotami i armatami

2011-06-29 Jarocin między czołgami, samolotami i armatami 2011-06-29 "Jarocin" między czołgami, samolotami i armatami Wernisaż wystawy plenerowej "30 lat jarocińskich festiwali", przygotowanej przez Muzeum Regionalne w Jarocinie w ramach projektu Spichlerz Polskiego

Bardziej szczegółowo

NOWOCZESNE POSTRZEGANIE PROMOCJI KULTUROWYCH PRODUKTÓW TURYSTYCZNYCH

NOWOCZESNE POSTRZEGANIE PROMOCJI KULTUROWYCH PRODUKTÓW TURYSTYCZNYCH Artykuł zamieszczony w publikacji: KULTURA I TURYSTYKA WSPÓLNIE ZYSKAĆ. Praca zbiorowa pod red. Andrzeja Stasiaka. Wydawnictwo Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa, Łódź 2009. Str. 335-360 dr Zygmunt

Bardziej szczegółowo

LUBLIN MIASTO KULTURY NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA KULTURALNE

LUBLIN MIASTO KULTURY NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA KULTURALNE LUBLIN MIASTO KULTURY NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA KULTURALNE Festiwal Konfrontacje Teatralne LUBLIN MIASTO KULTURY NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA KULTURALNE 4 / 5 spis treści 06 Centrum Kultury * Harmonie Starego

Bardziej szczegółowo

WYDARZENIA, OPINIE, INFORMACJE Z ŻYCIA MIASTA

WYDARZENIA, OPINIE, INFORMACJE Z ŻYCIA MIASTA BEZPŁATNY INFORMATOR MIEJSKI 82-200.pl AKTUALNOŚCI, WYDARZENIA, OPINIE, INFORMACJE Z ŻYCIA MIASTA czerwiec 2012 w numerze: Imprezowe lato Lato to okres wakacji, odpoczynku i dobrej zabawy, czyli licznych

Bardziej szczegółowo

Oceny jednostek miejskich za 2013 rok Opole, dnia 31.07.2014 r.

Oceny jednostek miejskich za 2013 rok Opole, dnia 31.07.2014 r. KW.060.00003.2014 KW.ZD.00053.2014 Oceny jednostek miejskich za 2013 rok Opole, dnia 31.07.2014 r. Spis treści I Tabela prezentująca propozycje ocen poszczególnych podmiotów biorących 3 udział w procesie

Bardziej szczegółowo

STRATEGIA ROZWOJU TURYSTYKI DLA MIASTA STARGARD SZCZECIŃSKI

STRATEGIA ROZWOJU TURYSTYKI DLA MIASTA STARGARD SZCZECIŃSKI STRATEGIA ROZWOJU TURYSTYKI DLA MIASTA STARGARD SZCZECIŃSKI Stargard Szczeciński 2006 SPIS TREŚCI: 1. Wprowadzenie do dokumentu Strategii Rozwoju Turystyki dla Miasta Stargard Szczeciński...3 2. Diagnoza

Bardziej szczegółowo

LBY 4101-001-02/2014 P/14/068 WYSTĄPIENIE POKONTROLNE

LBY 4101-001-02/2014 P/14/068 WYSTĄPIENIE POKONTROLNE LBY 4101-001-02/2014 P/14/068 WYSTĄPIENIE POKONTROLNE I. Dane identyfikacyjne kontroli Numer i tytuł kontroli Jednostka przeprowadzająca kontrolę Kontroler Jednostka kontrolowana Kierownik jednostki kontrolowanej

Bardziej szczegółowo

dossier Zapraszam Państwa do współpracy. Tomasz Rowiński redaktor naczelny reklama@magazynsplendor.pl, tel. 887 092 320, 720 846 991 Tomasz Rowiński

dossier Zapraszam Państwa do współpracy. Tomasz Rowiński redaktor naczelny reklama@magazynsplendor.pl, tel. 887 092 320, 720 846 991 Tomasz Rowiński S zanowni Państwo! Splendor to przepych w pozytywnym znaczeniu, ale także okazałość, wspaniałość i blask. W języku łacińskim splendor znaczy błyszczeć. Nie mogliśmy wybrać chyba bardziej trafnego tytułu,

Bardziej szczegółowo

2 Dwumiesięcznik stowarzyszenia architektów Polskich / www.archsarp.pl wrzesień / PaźDziernik 2011 081-809 sn 2 #8 is

2 Dwumiesięcznik stowarzyszenia architektów Polskich / www.archsarp.pl wrzesień / PaźDziernik 2011 081-809 sn 2 #8 is wrzesień / październik 2011 #8 issn 2081-8092 Dwumiesięcznik Stowarzyszenia Architektów Polskich / www.archsarp.pl 3 2 W numerze: wydawca stowarzyszenie architektów polskich sarp 00-950 warszawa ul. foksal

Bardziej szczegółowo

Kronika. Mazowiecka. Mazowsze przed EURO 2012 s. 10 Sportowa odsłona Mazowsza s. 30 Ewaluacja potencjału mazowieckich jst s. 22

Kronika. Mazowiecka. Mazowsze przed EURO 2012 s. 10 Sportowa odsłona Mazowsza s. 30 Ewaluacja potencjału mazowieckich jst s. 22 Kronika NR 4 (110) 2012 ROK / ISSN 1730-749X Pismo Samorządu Województwa Mazowieckiego Mazowiecka Mazowsze przed EURO 2012 s. 10 Sportowa odsłona Mazowsza s. 30 Ewaluacja potencjału mazowieckich jst s.

Bardziej szczegółowo

NR 1 (75) Styczeń 2015 r. Bezpłatny informator miejski tel. 32 2593 850 redakcja@katowice.eu ISSN 1899-9530

NR 1 (75) Styczeń 2015 r. Bezpłatny informator miejski tel. 32 2593 850 redakcja@katowice.eu ISSN 1899-9530 www.katowice.eu NASZE NR 1 (75) Styczeń 2015 r. Bezpłatny informator miejski tel. 32 2593 850 redakcja@katowice.eu ISSN 1899-9530 Jest we mnie wielka potrzeba zmieniania miasta fot. Sławomir Rybok w numerze

Bardziej szczegółowo

I GŁÓWNEJ KWATERY ZWIĄZKU HARCERSTWA POLSKIEGO

I GŁÓWNEJ KWATERY ZWIĄZKU HARCERSTWA POLSKIEGO SPRAWOZDANIE NACZELNIKA I GŁÓWNEJ KWATERY ZWIĄZKU HARCERSTWA POLSKIEGO za okres od grudnia 2009 r. do grudnia 2013 r. Spis treści List Naczelnika ZHP... 3 Działalność Głównej Kwatery ZHP... 7 Kalendarium

Bardziej szczegółowo